Új privát üzeneted érkezett!

s.o.s.
Lehetséges hogy már két hónaposan elkezd fájni a pici ínye a Babónak fogzás ügyileg??? :shock: :shock: :shock:
Ugyanis állandóan cicin akar lenni de nem nagyon eszik, plusz folyik a nyála ezerrel és nagyon nyugtalanul alszik (forgatja a fejét nyomja a kezét a szájába), ha egyáltalán alszik. Mit lehet ilyenkor tenni???

Üdv. Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok

Manó
ha létezik olyan hogy baba foggal születik, akkor szerintem ez is elképzelhető

szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Csak egy pillanatra beugrottam!

Joe,
Hanna még náthás,de szerencsére semmi komolyabb.Ilyenkor mehet közösségbe,mert nem zöld trutyi folyik-az már gázabb,abból lehet több is mint nátha-de ezt is porszívózom neki.
A múltkor is porszívóztam,de valószínű olyan bacit szedett össze ami egyből ráment a fülére.Nyilván azért mondják az orrtisztitást minden náthánál,mert elkerülhető,hogy rámenjen a fülére.De sajnos nem mindig lehet kivédeni.Én abból tudtam,hogy a füle,hogy állandóan piszkálta és amikor megnyomtam neki sírt,valamint éjszaka nem aludtunk,mert fájdalmai voltak.Nem mondta az orvos,hogy irány a fülészet,de mint egészségügyi dolgozók reggel bevittem a fülészetre-tudod a protekció nagy úr-és akkor mondta a főorvos,hogy mi a helyzet.Biztos valami ellenálló bacit sikerült összeszednie,mert az Augmentin semvolt elég utána még Klacidot is kapott.De ezt írtam is a múltkor.


Rita,
gratulálok Máté átfordulásához! :lol:


Erika,
most nézem a vonalzódat és az én nagy fiam neve is Ákos Bence!
:lol:

Na most megyek

Pusz

Timi
timiban
 
 

 
 

Sziasztok!

Jelentem, a túrós süti nálunk is siker volt. Nyamm-nyamm!

[/b]Ágiboszi!
Köszi az adatos táblát!

Anid!
Milyen eső??? :D :D Jövő hétre is megrendeltem már a napsütést! :D
Te írtad még régen, hogy "vegyestüzelésű" Kata?
Tanácsot kérnék mindenkitől! Honnan tudom, hogy elég-e a tejem? Kezd nagyon gyanús lenni, hogy nem elég Pankának. Gyakrabban éhes, és talán még kérne, de nem jön olyan sok a ciciből. Ezen néha begurul. Esténként szoktam plusz fagyasztott tejet adni, de lehet, hogy napközben is kellene. A súlygyarapodása is lelassult. Az utóbbi héten 70 gramm volt. Legközelebb hétfőn mérem.
Szóval tanácstalan vagyok. Most mérem az összes evését. Meglátjuk.

Panzej! Nem lehet kellemes ez a kaki-probléma. Sajna jótanácsot nem tudok adni, de majd megkérdezem a negyediken lakó leányzót, náluk is ez volt, de már helyreállt a rend.

Mágnes!
A sajtszószod tuti! :D
A vérvétel eredményéért nem tudsz betelefonálni? Mi Gimessel mindig telefonon intéztük. Fölösleges bemenni ezért szerintem. Inkább pihizz!

Prücsök!
Hát, ez a masszőr csudaklassz lehet! UH-val hogy kezel?

Lilló!
Köszi, Panka tényleg édes! :D :D

Saara!
Nagyon tecccik a céklarecept, tuti kipróbálom! Imádom a céklát! :) Panka majd később kap belőle. :)

[b]Dorka
!
Panka fejbőre is olyan volt, mint amit írtál. Nem biztos, hogy ez a koszmó. A lényeg, hogy hámlott, és úgy nézett ki, mintha nagyon-nagyon korpás lenne. A gyerekdokint írt fel egy gyógykrémet. 2-3-szor kentem be neki, jól megdörzsöltem hajmosáskor, és mára már gyönyörű tiszta!

Manó!
Panka a 2 hónapos oltást szinte észre sem vette. Mikor megszúrta a doki, kicsit sírt, de 2 perc múlva már veszettül vigyorgott a doktorbácsira, meg Malackára. (Ami a rendelő falára van festve...) :D :D
Nem volt láz, nyűgösség, nem dagadt be, pedig nem is borogattam. Szerintem nálatok sem lesz másképp, nyugi! Ha megszúrta az orvos, gyorsan vedd fel, aztán tereld el a figyelmét, beszélj hozzá, "játszatok"! A figyelemelterelés a legjobb.
A fog-dolog nálunk is volt. Én is azt hittem, jön a foga. Ők ugye majdnem egykorúak. Dokibácsi azt mondta, a fogcsíra már mocoroghat ilyenkor, nem kell tőle megijedni. Pár nap múlva elmúlt, habár az öklét most is gyűri a szájába. Azt hittem éhes, de a nagyobb kajálások után is tömködi...

Joe, , nátha ügyben kitartás, a lényeg, hogy apa itthon!

[b]Rita![/b]
Hát nosza, gyorsan vettünk mi is habtapit. Én Clarasept-es törlőkendővel jól átsikáltam, utána meg aloe-s szappanos vízzel jól lemostam, hagytam megszáradni. Nem volt büdi.
Vagy lehet, hogy ti a büdi-szállítmányból vettetek? :) remélem kiszellőzik!

Na most ennyi,
ja még a kevés tejcsi-kajálás dilemmámhoz egy kérdés? Milyen gyakran etessem, szoptassak-e 2 mellből? (Pisi és kaki is sok van)

Köszi, ha valaki tud segíteni!

Na, puszi mindenkinek,

Ági és Panka

Bocs, kicsit összekutyultam a kövér és sovány betűket!

Kép

Kép
cseragi
 
 


Halihó!

Most gyorsan csak az utsó hozzászólásra reagálnék:

Ági! Ne aggódj a tej miatt. Ahogy írtad, van sok pisis, kakis pelus, bizti elég a tej. A vődőnőre szerintem nyugodtan hallgathatsz, ilyenkor meglódult egy kicsit a kiscsaj étvágya, és így szaporítja magának a tejet. A két ciciből való etetés azért lehet veszélyes (lehet tudod) mert akkor a hátsó zsírosabb tejhez nem jut a drága. Először inkább próbáld egy mellből szerintem. Érdekes, mert Robival mi most jutottunk ehhez a fázishoz, hogy gyakrabban akar mellen lenni, idáig mindig elég volt a 3 óra szünet. És a két melles cicizés is most jött be. Lehet persze, hogy nálatok más lesz a megoldás, de kizártnak tartom, hogy tápszerre legyen szüksége.
Amúgy nagyon vicces a múltkori kép, mindig jót derültem, mikor az előző oldaalra laapoztam :) :) :) :)

KépKép
toreau
 
 


Sziasztok :)

Kiteszi az emberlánya a lábát a lakásból és máris annyit irtok hogy győzzem olvasni :P :lol: :lol: :lol: :lol: Erre mondják Igy Jártam :wink: :wink:

Lányok

Köszönöm a dicséretet az adventi naptárért, a képen lévőt valóban én kiszitettem a varráson és a diszitésen keresztül mindent. Viszont ahogy Rita is irta, amit én felajánlottam hogy tudok hozni az kész alap, amit már csak disziteni kell, vagyis: egy hátlap amire fel kell akaszgatni a zsákokat, 24 db kész, megvarrt kiszsák, piros masnival és gombok amire fel lehet akasztani majd őket ez a csomag tartalma, vagyis azzal nem kell vesződni, csak a saját ize szerint disziteni ahogy , szeretnéd...


A recepteket nagyon szivesen, használjátok egészséggel, jó sütögetést hozzá.

Lini
Ahogy a teloban is mondtam: Tökéletes a danone activia is, a sütőt elő kell melegiteni, és dupla adagnál minden duplán értendő

Mágnes

Szegénykém, ekkora kiszurást :(:( És tudod mi az igazi szemétség benne??? az hogy az Ambrus a laborvezető, és ő simán meg tudja nézni a számitógépben az adatokat, vagyis nem kell a kinyomtatott verzió neki, csak egy klikk és kész...

A sütinél nem kell összekeverni a kakaóst és a simát ha már beleöntötted, hanem beleöntöd a simát és utána ráfolyatod a kakaósat attól lesz márványos, elég ha a sütőforma oldalát megütögeted hogy egyenletesen elterüljön benne a tészta. Bevallom én nem szoktam kakaósan csinálni, hanem inkább csokidarabokat török bele (elfekvőben lévő husvéti nyulak, megunt télapók végzik igy a tepsiben :lol: :lol: :lol: )

CserÁGi

Szviesen a táblát :) szerintem a gyakoribb szopi az életkori ugrás miatt van, szaporitja valóban a tejet magának a babó, a két cicizésnél arra figyelj hogy az ne kettő legyen hanem 4-6 ha kevésnek tartod a tejet, vagyis mindig rakd vissza a kezdő cicire is őt hogy ahogy Toreau is irta megkaphassa a hátul lévő zsirosabbat is. Nyügösebb éjszakákon mi is felváltva cicizünk, vagy ha megunja az egyiket átcsap a másikra, majd ujra vissza az elsőre:)

Joe

A nátha nem jó hir, de hogy apa hazajött az már felér egy nagy adag orvossággal :) Lassan belejön Boti és egyre biztosabban fog közlekedni, de ahogy észrevetted még nagyon sokáig a tuti leggyorsabb közlekedés a négykézláb lesz neki :):)

Kanapénk még mindig nincs, lassan kezdek letenni róla hogy találok valami normálisat....


Rita

Tudom hogy nem vigasztal , de apa nálunk is a büdi szállitmányból vett habtapit :lol: :lol: Vett 3 csomaggal, amivel Pepe szobasarkát kibéleltük, kellett két nap hogy ne érezzem a büdi kinai műanyag illatot... Mondjuk 890 Ftér ne várjon többet az emberlánya...

Lilla

Köszi szépen a táblázat lelkes karbantartását. Anyukád jobban van már??? Ha leveszik a gipszet róla akkor neki is tudom javasolni a gyorsabb regenerálódás érdekében a feketenadálytőkrémet, valamint a káposztalevél pakolást, csodákra képes. Most meg igyon sok kalciumot, az is segit a gyors gyógyuláshoz.

Sára

Milyen lett a tökös menű?:)

Jajjjj felébredtek.... pedig olyan jó volt a csend... tegnap buliztunk egyet és ugye éjfél után feküdtem le, szal nem vagyok egy friss....

Majd még jövök és folytatom a dolgot, jah jut eszembe, ha gyors kérdésre vártok választ akkor tuti jobban jártok egy teloval, hivjatok bátran :)

puszi

Ági

Ui: Ha szeretnél a privát táblába bekerülni akkor küldj adataiddal egy mailt nekem és felveszlek, és elküldöm neked a többiek elérhetőségét

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok

Igaz kicsit megkésve, szeretnék minden szüli- és félszülinaposnak sok boldogságot kívánni.
Nézzétek el nekem, hogy nem vagyok naprakész, de csak kutyafuttában tudlak benneteket olvasni, mert kislányom nem szereti, ha a gép előtt ülök. Mindig hozza a játékait vagy a könyveit, hogy rá figyeljek és ilyenkor mindig lelkiismeret-furdalásom van, ha mással foglalkozom és nem vele. :roll:
Lenne egy kérdésem hozzátok. Ti a kötelező védőoltásokon kívül más oltással is "megajándékoztátok" a manótokat? Spec az agyhártyagyulladás elleni oltásra gondolok. Szerintetek érdemes? Illetve tudja valaki, hogy mennyibe kerül?
Előre is köszi a segítséget.
A múltkor Prücsök ötlete vált be, ami a hajmosást illeti. Vettünk egy ilyen fejre húzható, nem tudom mi a pontos neve, védő sapit és ma már nem sírós ez a művelet.
Ami a kék, lila, sárga foltokat illeti, nekünk még mindig sikerül beszerezni néhányat, pedig Kori már elég régóta jön-megy. Szerintem ez elkerülhetetlen. Az én gyerekem is úgy néz ki, mintha mittom én mit csinálnék itthon vele, pedig csak arról van szó, hogy a drágám mindig rohan és nem feltétlenül néz a lába elé. Anno a homlokán is volt egy-két dudor.
Nah még egy kérdés és dugulok. Ti a nagy hidegben, amikor az ember arcáról lefagy az orra, kiviszitek a manótokat? Utálok a négy fal között és ő is, de mire kiérünk, jöhetünk is vissza, mert annyira hideg van.

Akartam reagálni pár dologra, de sajnos elfelejtettem, hogy kinek és mire :roll: Ha lesz egy kevés időm, akkor visszafutok és még egyszer átolvaslak benneteket. Bár addigra megint lesz 4-5 új oldal olvasnivaló. :lol: Tartsátok meg ezt a jó szokásotokat.

Néha annyira hülyének és szétszórtnak érzem magam, pedig nem pár hetes a gyerekem. Mondjátok, hogy ez változni, javulni fog idővel.
Kellemes hétvégét mindenkinek
Hédi
gyurmanó
 
 


Szia Hédi :)

csak egy kis vigaszt jöttem nyujtani neked:) Az elkövetkező husz évben szerintem ne várd a javulást, utána meg már minek :wink: :P :P Néha már azt érzem hogy szita van a nyakamon, pedig én régen mint egy memoriabank üzemeltem, most meg már azon gondolkodnom kell hogy mosott fogat a fiam fürdéskor vagy sem, szal nem vagy egyedül :)

Hidegben is szoktunk volt kiemenni, mert máskülönben nem birok velük, jó rétegesen öltözünk és igy nem fáznak, Dani folyton rohan igy ő abszolut nem fog megfagyni, ha nagyon fuj a szél akkor szoktam sálat kötni eléjük, bár több helyről hallottam már hogy nem bizti hogy a legjobb megoldás mert visszalehelik a saját leheletüket és az esetleges bacik jobban fertőznek, mint a hideg levegő, nem tudom mennyire voltam érthető...

Timi

Nem jó hir hogy Hannácska még mindig beteg, de ha azt is nézzük hogy bölcsiztek akkor ez érthető, bár ezt neked nem kell magyaráznom. Jól teszed hogy a családdal vagy és pihensz ha tudsz. Majd mesélj hogy álltok a fejlesztővel.

Valaki itt mellettem nadon büdi ugy hogy balra el....

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági, szerintem itt elég sokan téged irigyelünk, mert annyira klasszul megoldod a dolgokat két gyerek mellett. Mindig mindenre van időd. Legalábbis ez jön le itt. Aztán lehet, hogy ez nem is egészen így van, de ezt ne áruld el. :wink: Gondoljuk csak azt, hogy így van és mi is képesek lehetünk rá. :)

A feledékenységemet meg ezek szerint nem az idő fogja orvosolni, hanem majd én is jegyzetelni fogok, mint már mások is írták. :lol:

Lehet, hogy én jobban fázom, mint a gyerek és neki a nagy hidegben sincs semmi baja és tökre élvezi. Gyerekkoromban még én is szerettem a havat...majd most megint megszeretem Kori mellett. Pfújjjj én nagyon utálom a hideget grrrrrrrr....sajnos rossz helyre születtem.

Hédi
gyurmanó
 
 


Hellóka!!!

Cserági
Képzeld voltun kfelétek lakásnézelődőben!CSak lemaradtunk, iletve felírtak minket, ha esetleg valaki visszamondaná, akkor újratárgyalunk! A Megyeriből nyílik a körforgalo melőtt, nem tudom a nevét, még most építik!
A jövő héten egy fix programunk van, oltásra megyünk szerda délután! A többi nap szabad! Hogy hozzuk össze? összpontosítsunk a 11-13 óra közti időre!
:lol: :lol:

Toreau jól írja a tejcsit, én sajnos elba....! Katám már csak az előtejet hajlandó szívni, utána észméletlen üvöltés és a tápot pedig bepuszilja! Hiába fejek utána már nem jön semmi! A cicim megszokta ez ta mennyiséget?

Joe
Apa gyógyító képes? :lol: :oops:
Egyébként minden apuka! :roll:

Ágiboszi
Mennyibe kerül ez az adventi csomag? Ha nem húzós akkor engem érdekel!

Fogas kérdés
Melyik fog jön ki először?
Kata ínyén a jobb felső metszőnél van egy fehér pötyi! Lehet???

Megyek ,de majd még jövök! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Nem fenyegetek ám!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P :P :P :P :P

Kép
anid
 
 


Sziasztok!
Elnézést, hogy megint eltűntem egy kicsit, de apa külföndön, gyerek közben beteg lett, aztán én is kifeküdtem...na, szóval Pomáz szuper, nagyon szeretjük a házat. Balázska se perc alatt aklimatizálódott, semmi gondot nem okozott neki a költözés.
Teszek fel képet Balázsról - aki rohan, dumál (apa, anya, autó, vau, hajó, nincs, nem, alma a szókincse), megállás nélkül taknyol valamibe, tiszta kék-zöld.

Kép
emma8
 
 


Sziasztok!

Orulok, hogy nem felejtettetek meg el! Annyit gondoltam ratok, es bosszankodtam az internet miatt.
Probalok benezni, de idom most tenyleg nem tenger, szoknom kell meg a ketgyerekesseget. Ha az egyik alszik, a masik van ebren, az egyik fulembe a Lacko dumal, a masikba a Mici sir, de azert nagyon aranyosak am igy egyutt!!

Koszi a sok tippet a kakilassal kapcsolatban, es tenyleg nem tudom, a masszirozas segitett-e, de most a hatodik nap mar volt nagy kaki. Sokat massziroztam, meg kapott egy kupot is, de az a kakival egyutt ugy ahogy volt visszajott. Azert azon meglepodtem, hogy ennyire nem szivodik fel. Ja, es baracklevet is ittam, szoval tenyleg mindent igyekeztem betartani :-) Azota egyebkent a Mici is jobban eszik, es jobban is alszik.

Cseragi: utananeztem, en ilyen korban mar ket mellbol etettem a Lackot, mert nagyon megugrott a tejigenye. Amugy eleg sikeres voltam, majdnem hat honapig huztuk kizarolag anyatejjel, es masfel eves koraig szopizott, utana szepen azt mondta, hogy eleg volt. :-)

Gabek: mi most Hollandiaban vagyunk, itt van ez a jatszohaz, de nagyon klassz. Nem tudom, otthon van-e ilyesmi, de meglepodnek, ha valakinek meg nem jutott volna eszebe.

Agiboszi: a tablazathoz milyen adatokat kuldjek?
Brikancsot nem latom mostanaban, vagy csak atlapoztam volna? Nehez ennyit visszaolvasni.

Na megyek, a tobbiek mar vacsiznak. Puszi, szep hetveget mindenkinek!!
P
panzej
 
 


Sziasztok

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok! Szebbet mint amilyen nálunk van
[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1163316442.52.gif[/img] mert nálunk sajna ilyen

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Emma,
tök jó, hogy tettél fel képet Balázsról! Az én kis, majdnem féléves Mátémnak nagyon tetszett a fiad, itt ült az ölemben és nagyokat vigyorgott rá. :lol:

Ági,
tejügyben én is csatlakoznék a többiekhez – ha lehet, még ne etesd két oldalról. Vagy úgy, ahogy Ágiboszi írta. De ha rászánsz 1-2 napot, és aznap mellre rakod kétóránként (amikor csak megnyikkan a gyermek) + eszel, iszol, pihensz sokat, akkor jó esély van rá, hogy megnő a tejmennyiség.

Jelentem nálunk az átfordulás tartósnak bizonyult, most már teljesen profin megy a hátról hasra irány. A másikon még dolgozunk. 8)

Pusza mindenkinek!
rita81
 
 


Sziasztok!
Ma bepakoltam a kórházi cuccosokat Pannának is és magamnak is. Biztos, ami biztos..:)
Egész nap szúr a köldököm alatt, feszíti a buksijával a méhemet. Hát nem egy felemelő érzés...Megyek is pihizni.
Holnap Ambrus doki (ismét..) és Gimes dr. , remélem visszajött már szabiról!

Puszi nektek!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Cseragi: mi a kenőcs neve?

Saara: a sinlac hasfájásra van, vagy inkább táplálék kiegészítő?

Gyurmanó: agyhártya gyulladás ellen a Norbi kapott oltást 2 és 4 hónapos korában. Olyan 2500.- X2 volt.
Hogy érdemes-e?
Azt csak akkor tudja az ember megmondani, ha valami van.

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Sziasztok!

Magnes, olyan szörnyü, amit a mulkor irtal arrol a 14 éves lanyrol :(! Azota egy csomo szor eszembe jut.....Szegény csaj és szegény gyerek! Jaaaaaaaaaaj!
Pihizz sokat, ne akarjon még kibujni Panna!
Remélem minden ok lesz holnap...

Irta valaki, hogy olyan homeos bogyo is van, ami felkésziti a szervezetet a szülésre. Mit csinal pontosan? Olyasmi, mint a malnalevél tea? Ezt mar rég akarom kérdezni, de mindig elfelejtem...

Agi, szerintem is gyartya maganak a tejcsit Panka! Akkor etesd amikor éhes, jobb 2 orat varni 2 szopi között, h ne fajjon a pocija. De ha nagyon üvölt nyilvan lehet elöbb is.

Emma, micsoda legény a fiacskad :)! Edes!

Panzej, Brikék most költöznek és nincs még internetjük. Brigi azt irta még valamikor, h benéz ide néha a munkahelyéröl, hatha...
Mesélj még a kétgyermekes életröl, érdekel!!! (batoritas jöhet :lol:!)
Hollandiaban??! Ott laktok?

Rita, gratula a forgashoz, történelmi pillanat!!
Gratin = s.töknél pl fött s.tök+tejföl :arrow: tepsibe, reszelt sajtot a tetejére és irany a sütö.

Timi, jobbulast Hannanak, neked meg kitartast!

Tündi, szerintem barmi lehet, még az is, h növöget a foga. Ilyenkor kéne mano tolmacsologépet, mi :wink:!

Anid, elvileg alul a két középsö fog bujik ki elöször, de lehet barmelyik.

Kinga, mi van veletek? Remélem jobban van a labad és Boti is meggyogyult mar!

Gyurmano, én is filozom az agyhartyagyulladas elleni oltason. NEm tudom mennyi, de az biztos, h egyéves kor utan dragabb (felirta nekünk a doki nemrég pont emiatt).

Dorka, a Sinlac inkabb étrend kiegészitö.

Lanyok, bocs, egy "kis" OFF............. sokszor olvasom, h floraszept-el, vanish-el meg ilyen szerekkel mostok.... Nem akartok környezetbarat szerekkel probalkozni? En régen Ariel-el mostam és most ugyanugy meg vagyok elégedve a "bio" mososzeremmel viszont nem terheljük feleslegesen a környezetet és nem hasznalunk olyan szereket, amelyek karosak lehetnek az egészségre...

Ez ugyanugy vonatkozik a többi haztartasi szerre is.
Az EU megallapitotta, h most kb 70 000-100 000 vegyi anyag van a piacon és ezeknek a 71%-arol nincs alapvetö környezetvédelmi és egészségügyi adat. Ezért hoztak létre a REACH programot, most dolgoznak ki egy jogszabaly-tervezetet a vegyi anyagok szabalyozasara. Ez 98 ota tart... szoval gyorsan haladnak :roll: Erösen feltételezik, h sok haztartasi vegyszer rakkeltö, irritativ, hormonzavaro, karosithatja a szaporodasi képességet, magzatkarosito lehet, stb. Sok esetben ez mar bebizonyosodott. Ez nem szkifi, igaz! Kiderült pl, h az emberekkel együtt élö allatokat leszamitva imeretlen fogalom a rak az allatvilagban :shock:.

En domestos-t meg ilyeneket nem hasznalok miota Vincus megszületett, mert felmosas utan csak ott van a kövön az a szer, amit ö utana esetleg felnyalogat jaték közben (azt ne kérdezzétek, miért kell a követ nyalogatni :)!) és amire ra is van irva, hogy irritativ és mérgezö! Felszarad, ott lebeg a levegöben :roll:
Az ilyen fajta kutatasok egyébként azt mutatjak, h a nök és a gyereket vannak leginkabb kitéve ezeknek, mert az idejük nagy részét a lakasban töltik.

Ne gondoljatok azt, hogy a környezetbarat szerek dragabbak, mert ez nem igaz. Van, ami dragabb, de nem minden és nem sokkal dragabb. A masik, h sok felesleges dolgot is raeröltetnek az emberre reklamokkal (calgon, öblitö, stb).

Ne haragudjatok, h megint ezzel a dumaval jövök, de azt gondolom, h a környezetvédelem, amiröl mindenki mindig csak beszél igenis tölünk függ, hisz mi vasaroljuk ezeket, mi tartjuk el ezeket a cégeket és ezaltal tudunk ezen a helyzeten valtoztatni, mert a gyartok alkalmazkodnak a fogyasztok igényeihez. Sok évvel ezelött pl nem voltak biotermékek a hipermarketekben, lass csodat mostmar vannak.. Eddig mindig azt gondolta mindenki, hogy majd a kormany, a vilag, a hatalom hoz valtozast ebben, de egyre több szakértö azt gondolja (és abban bizik :)), hogy ez a helyzet a lakossagtol fog megvaltozni.

Es a masik, hogy sok kicsit sokra megy, ha sokan igy viselkedünk remélhetöleg érezhetö lesz a valtozas.

Aztan a harmadik, hogy nem szünik meg létezni az, amit lehuzunk a wc-n (pl. felmosoviz) vagy amit kidobunk a kukaba. Atmegy a talajvizbe, betemetik a földbe és igy szép lassan visszakerül a tanyérunkba.

Aztan a negyedik, h mostmar békén hagylak titeket és remélem nem haragudtok.
Olvasnivalo:

http://www.vegyireakcio.hu/
http://www.levego.hu/#showTheme(10)
http://www.tudatosvasarlo.hu/magazin
http://www.nol.hu/cikk/423897/

Ha valakinek van ezzel kapcsolatban kérdése szivesen segitek itt vagy priviben v mailben is (tudom, nem erröl szol ez a topik :oops: ).
saara
 
 


Sziasztok

Mágnes, bevallom irigyellek kicsit. Tök jó, amikor az ember tele van várakozással és még minden előtte van. Én nem tudom ki hogy van vele, de nekem a kórházban eltöltött 1 hét, most így 15 hó elteltével komlyan mondom, hogy életem legjobb élményei közé tartozik. Persze akkor és ott nem volt minden happy, de most bármikor indulnék szülni, pedig akkor nagyon be voltam sz*va. :oops:
Bízom benne, hogy manócskád még egy rövid ideig nem akar előbújni, bár a frontok nagyon gyorsan váltják egymást, néhány kismamát jól megtréfálva.

Dorka, Saara Kori már elmúlt egy éves, de remélem, hogy nem többszörösébe kerül emiatt az oltóanyag. Kétszer kell beadni? Hát ezt nem mondta az orvosunk. :( Én ennél jóval nagyobb összegre számítottam. A másodikat mennyi idő elteltével adják be?

Saara, te milyen bio cuccokat használsz és hol lehet őket beszerezni? Sokszor gondolkoztam, hogy cserélek, de mindent egyszerre költséges lenne és nem is tudnám hirtelen, hogy mivel is kezdjem. Az ember ilyenkor döbben rá, hogy mennyi vegyszert használ naponta. :(

Rita, ez csak a kezdet és most már nincs megállás! Ha egyszer rákap az ízére.... :lol: Azt hiszem, hogy most jön majd a fenékemelgetős időszak, amikor a visszapörgést tanulgatja. Tök vicces lesz, hogy a gyerekednek mindig a fenekét fogod látni :lol:

A köv. találkozó színhelye publikus? Azt hiszem, hogy nem olvastam sehol, de az is lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet. Ha így van, akkor bocsi.

Kellemes estét mindenkinek
Hédi
gyurmanó
 
 


Sziasztok! :) :)

Olyan jó kedvem van. Nem tudom, mitől... Küldök belőle mindenkinek! :) :) :) :) :) :) :) :)

Nos, tejcsiügyben próbálkozom. Mérem mennyit eszik, és megpróbálom, ahogy Rita írta 2 óránként mellre tenni. Ma mondjuk nagyjából így is kérte. Kicsit nyűgöske volt. Voltunk otthon anyukáméknál (Pakson). Tesóm is lent volt. Most tette először tisztába Pankát. Az eredmény: MINDEN kakás lett! :D :D El kellett ugranom unokatesómékhoz kölcsönkérni ruhát, mert azt ugye nem vittünk. (Már napközben is jókedvem volt, ezért sok mindent elfelejtettem. Vagy a sütőtök az oka: ölni tudtam volna érte, de amit tegnap vettem, az bűnrossz volt, ezért ma arra koncentráltam, hogy bárhogyan sütőtökhöz jussak :) ). Szóval az egész család dőlt a röhögéstől, persze ezen Panka derült a legjobbakat. Nagyon tetszett neki, hogy mindenki vele foglalkozik, és ilyen vidám! :)

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat tejügyben! Köszi-köszi! Majd beszámolok, hogy állunk!

Emma,
Balázs igazi rosszcsont lehet, csak úgy sugárzik a szeméből a csibészség. Biztos eleven kiskrapek! Nagyon cuki!

Mágnes,
én is irigyellek a várakozással teli időszak miatt. Remélem a kórházba menet nem meszelnek le a rendőrök gyorshajtás miatt. Nálink ugyanis ez történt. Mint a filmekben! Meg is kaptuk 2 hete a feljelentést, de elfaxoltuk a kórházi papírokat, hogy a kisasszony tényleg rá pár órára született, és így megúsztuk!

Saara!
Engem nagyon érdekelnek ezek a biocuccok! Monjuk mi mosogatószernek, mosószernek FLP-s aloes MPD-t használunk, ez is hasonló, de érdekelnének a tieid is! Kicsit én is mániákus vagyok, pl. a boltbsan mindig hülyének néznek, mikor nem kérek nejlonzacsit, és mikor mondom esetleg, hogy ne szennyezzük a környezetet, kicsit furán néznek rám. Sebaj! Talán a gyerekeink felnőttkorára változik a közhozzáállás!

Dorka!

A kenőcsöt a doki írta fel, úgy kutyulják ki a gyógyszertárban. Nincs sajna ráírva semmi, viszek a talira, mert rengeteg van, és nem használjuk el. De lehet, jobb, ha a dokitok megnézi!

Anid,
kedves (remélem) leendő szomszédasszony! A jövő heti minitalira csütörtököt mondok. :) Szóval csütörtök lenne jó, a pontos időpontot sms-ezzük majd le!

Na puszi, mégegyszerköszi mindenkinek a tanácsokat, jóccakát:

Ági és Panka

Kép

Kép
cseragi
 
 


Hello,

bevágtam egy egész sütőtököt, isteni volt. Nekem most ez volt jobb, mint a szex. Remélem nem marad így! Mert kistesót is szeretnénk! :D :D :D

Na puszi

Kép

Kép
cseragi
 
 


Húú bő a termés...bocs de már nem emlékszem ki mit is kérdezett őlem, ezért csak név nélkül :oops:

A céklát a gyerkőcöknek egyenlőre még nem lehet variálni, tehát magában megfőzöm. Állni kell hagyni a vízben mert először kijön belőle a lilaság és az íze is, majd ha hagyod egy kicsit állni, akkor visszaszívja magát, újra lilább lesz és ízesebb. tehát no fűszer, vagy bármi egyéb. Na jó néha a variálás érdekében krumplival kevertem össze.

Ha van kedvetek ti is jöhettek a főzős kismama klub(om)ba. :) III-kerületben van, az Óbudai Művelődési Ház, San Marco utca sarkán, nem tudom hány szám. Minden második hétfőn van 10-12-ig, holnap is lesz, úgyhogy gyorsan tervezni!!! Csupán 500 Ft a belépő és kap a babád is enni és Te is, és a fő hogy ellátnak mindenféle jótanáccsal és egy nagyon rendes védőnő tartja, aki imádja a munkáját.

A mostani Kismamában volt egy kis melléklet az agyhártyagyulladáos oltásról, engem nagyon meggyőzött, hogy szükség van rá, én is be szeretném oltatni a Gergőt. Van többféle változat is, kortól függően, de ha ott nem is olvastátok, akkor mindent megtaláltok itt: www.pneumo.hu

Panzej
Te Hollandiában laksz?? 8) Mióta? Van egy barátnőm, aki decemberben szül és nagyon sokat vacilált, hogy mit tegyen ill. hol szüljön kimenjen a férjéhez, aki most kint dolgozik és velelegyen, vagy maradjon itthon és itt a cszülei/barátai akik tudnak segíteni, de a férje mellett döntött és nem ismeri a holland szokásokat főleg azt nem hogy mit hogyan kell majd egy kisbabával. Összehozhatnálak titeket, hátha tudnál adni neki egy-két jótanácsot, megadhatom neki a mail címed?

Saara
Engem meggyőztél :wink: , de honnét tudom, hogy mik a bio tisztítószerek? Nekem mindegy hogy flóraszept vagy mi, csak hozza ki a gyümölcs foltokat. tehát van valami márka? És hol lehet kapni? Ja és légyszi áruld el azt is, hogy neked mi vált be és mi nem és akkor környezetbaráttudatosabb leszek én is. Mennyi új szót gyártunk itt :roll:

Ha valakit kihagytam az légyszi tegye fel újra a kérdését, mert a sok olvasásban elfelejtődött :-(

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy zargatlak titeket, de én is a SOTE II-n szültem (olvasni szoktalak titeket, csak írni nem szoktam), és arra szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy van egy olyan oldal, hogy www.azevkorhaza.hu
Ha esetleg leadnátok a szavazatotokat a klinikára, jó lenne.
Mindenkinek jó Babázást!
floricsika
floricsika
 
 


Halihó!

Oltás ügyben szólanék:

Mi is beadattuk Robikának a vírusos agyhártyagyulladás elleni oltást. (2*2500) úgy ahogy Dorka írta. Két oltás szünetében adják be, egy hónap kihagyással. Nálunk végül úgy jött ki, hogy 5 hónaposan, és 7 hónposan kapja. A pneumococcus, amiről Gabi belinkelt egy másikfajta agyhártyagyulladás elleni szérum. Ott le van írva mi mindent okozhat még ez a baci. Ez az a bizonyos oltás, amiről pár hónapja én is közvéleményt kutattam. Ezt is 2 részben adják be (2*kb16 000). Ezt a lépcsőházunkban lévő védőnő már beadatta a fiának 1 éves kor után (mert akkor már erősebb a szervezete állítólag, de még bölcsibe menés előtt).

Tudtommal van még fakultatív védőoltás bárányhimlő ellen, Lyme kór ellen (erről is most olvastam egy riogató könyvet), szóval bőven van választék, csak győzzük kiválogatni, melyik is lenne jó.

A dokinőnk úgy vezette fel a pneumococcus-t, hogy no az egy nagyon csúnya betegség. Én nem tudom milyen is az, nálunk senkinek nem volt. Nem lehet, hogy most ez a gyógyszercég valamiért nyomja nagyon ezt a vakcinát? Nálunk miért nem támogatják ezt a védőoltást, hisz méregdrága ez a szer? (Németországban pld igen). Egészségügyesek, vagy eü-s családtaggal rendelkezők, légyszi nyilatkozzatok! Timi, Rita, Brigi! Ti miket adattok be a gyereknek?

KépKép
toreau
 
 


Hellóka! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Oltás témához:
Én nem akarok senkit riogatni, de csak óvatosan!
CSaládunkban pont a fertőző agyhártyagyulladás elleni oltás után lépett fel tragédia.
Bár ez minden oltásra igaz, ha egy pici esély is van arra, hogy az aki kapja az oltást beteg, meg van fázva, náthás, akkor TILOS beoltatni, s a dokik ezügyben nem vagyok meggyőződve,hogí lelkiimeretesen kivizsgálják a delikvenst!
Engem spec influenza miatt oltottak be anno 6 éve, mert a gyerekeketől mindent össze lehet szedni! Hát én soha nem voltam beteg annyira és annyiszor mint azon a télen. Két hetente 39 feletti lázzal voltma othon, a karom az oltás helyén olyan volt, mintha megvertek volna a egy bottal, mindennek ki akart szakadni!SOHA többet nem adatom be magamnak ezt az oltást!

Én veszélyesebbnek tatom a bárányhimlőt! Már nem az amitől mi is bégetttünk az oviban,nagyon mutálódott.
A barátnő kisfián csak félig jött elő, tehát elkapja még egyszer. Felnőtt korban fiúknál veszélyesebb!
Nekem a terhesség utolsó két hetében előjött, elkaptam valakitől és aktiválódott!

De szerintem ez is olyan, hogy ahányorvos, védőnő, anyuka, anyiféle reakció, vélemény!
Na most ennyi! megyek takarítani!!! A sütőbe kifolyt a tegnapi kaja, és ráégett!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Most is csak egy pillanatra!
Sajnos megint bejött amitől tartottam,beteg lett Hanna,megint a füle!!!
Már kezdett jobban lenni,pénteken már alíg volt náthás,de azért porszívóztam az orrát,és mégis ez lett.Éjszaka alíg aludtunk,most éppen alszik,délután viszem dokihoz,de eléggé fájdítja a jobb fülét!Biztos beszedett még valamit a bölcsiben.Van egy kislány tiszta zöld trutyi folyott az orrából egész héten,nem értem az ilyen szülőket.Szegény gyereknek se jó,ha beteg.Tudom,hogy azért jár bölcsibe,mert dolgoznak a szülők,de ha beteg a gyerek akkor meg kéne gyógyítani.

Na nem is ezért ugrottam be csak az oltásokról szólnék én is.

Én mindegyik gyerekemnek beadattam az agyhártya elleni oltást.Eddig a Dorka által írt szisztéma szerint,de most másképp.A dokinéni azt mindta,hogy egy éves kor után elég egy oltás is,ugyan olyan védettséget csinál,mintha kettőt kapna,akkor minek oltsam kétszer.Igaz,ha egy éves kor után írja fel nincs rár támogatás és sokkal drágább,a pontos összeget nem tudom,de majd ma megkérdezem,ezért mi most úgy csináljuk,hogy felírja egy éves kor előtt és én elrakom 2 hónapig,majd beadja,mondjuk 13 hónaposan.De ma majd megbeszélem vele hogyan legyen.
Szóval ezt az oltást én ajánlanám mindenkinek.
A bárányhimlő ellen én nem oltatom be egyik gyerekemet se,mondjuk már a nagyok átestek rajta,a Hannának se lesz baja,ha ő is átesik.
A kullancs encephalitis ellen az összes gyerekem-a Hannát kivéve,mert őt még nem lehet,majd jövőre-oltva van,a Lyme kor ellen még nem hallottam védőoltásról.Az Ákost 6 évvel ezelőtt megfertőzte egy kullancs Lyme-mal,de szerencsére időben észrevettem és megkapta a megfelelő kezelést,azóta tünetmentes.

A pneumococcus tényleg veszélyes,mint minden baktérium,de nem hiszem,hogy be kéne oltani a gyerekeket ellene,mert van immmunrendszerük,inkább az immunrendszert erősítsük vitaminokkal és nyomelemekkel.Én a pneumococcus elleni védőoltást a csökkent immunrendszerű betegeknek és az idős embereknek ajánlom,de nekik mindenképpen.Ezt 5 évente kell ismételni,de 23 pneumo baci ellen véd,amik általában a tüdőgyulladást okozzák!

Az influenza ellenit sem adnám gyereknek,csak azoknak akik különben is ingyen kapják,mert ők a legveszélyeztetebbek.Én is ingyen kapom,de még nem oltattam be magam,de nem azért mert rossz az oltóanyag,mert tényleg nyújt védettséget,hanem,mert inkább szedem a vitaminokat és nyomelemeket,hogy elkerüljön a vírus!Nem tudom,hogy voltam e már influenzás,de amióta eü-ben dolgozom biztosan nem.

Na ennyit a nem kötelező oltásokról dióhéjban!Remélem sikerült segítenem a döntésben,kinek így kinek úgy!
:lol: :roll:

Pusz mindenkinek!

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

A vírusos agyhártyagyulladás elleni oltást mi is beadattuk Máténak (érdekes, hogy mi nem oltási szünetben, hanem a 2. és a 4. hós oltással együtt kaptuk). Az influnza ellenit viszont nem tervezem beadatni neki, pont azért, amit Anid írt. Anyukám sem szereti ezt az influenza elleni oltást, ő nem szokta ajánlani a betegeinek, csak annak adja, aki kifejezetten kéri. Igaz, még nem kérdeztem a véleményét arról, hogy a Mátét beoltassuk-e, de úgy érzem, nem fog repesni a gondolatért. Pláne, hogy - ha jól tudom - , elég sokféle influenza vírus van, ki tudja, hogy melyik ellen hatásos, melyik ellen nem. De majd rákérdezek, és beszámolok a válaszról. :)

Egyébként biztos ahány orvos, annyi vélemény. Például amikor Máté beteg volt szeptemberben, anyukám már tök ideges volt, hogy két hétig hagyta a mi gyerekorvosunk szenvedni a náthával - és nem adott neki gyógyszert. A gyerekorvos viszont azt mondta, hogy ezt a kis náthát csak győzze le a szervezete. Hát, igaza lett, meg is gyógyult, de olyan rosszakat álmodott utána hetekig (az orrszívás hatására, gondolom). :oops:

A bárányhimlő ellen viszont lehet, hogy mi is oltatni fogjuk. Például nem lenne jó, ha akkor kapná el, amikor a másodikat várom majd.

Sára,
Te olyan aranyos vagy mindig mindenkivel!

Azon termékek nevei engem is érdekelnének!

Cseragi,
köszi a jókedvet, megérkezett! Pedig nagyon nyűgösen indult a napom!

Rita
rita81
 
 


Ismét én egy pillanatra.
Egy kicsit utána olvastam,de majd du.a dokinénit is megkérdezem,hogy most melyik hatékonyabb,ill jobb oltás.Az eddigi agyhártyaelleni-Menjugate-vagy amiről a Gabek is írt,a pneumo új oltása,amiről én még csak a másikat ismertem,amit az előző hsz-ben írtam,de ez az új engem is meggyőzött,de feltétlenül kérek orvosi segítséget is.
Kösz Gabek a linket,regisztráltam az oldalra és elég sok szakmai infót iskaptam az oltásról.
Meggyőzött a klinikai eredmény,amit az USA-ban végeztek,kiváncsi vagyok mennyibe kerül.
Ez az oltás 7 pneumo ellen véd,de sokkal jobb kisgyermekeknél,mint a másik,mert itt elég egy ismétlés két évesen,ha egy éves kor alatt kapja a baba.

Csak ennyit akartam az előző hsz-emhez csatolni!
timiban
 
 


Sziasztok, csak gyorsan!

Saara, nagyon jó, hogy megint felhoztad a témát, engem érdekelne, hogy Te mivel mit takarítasz. Nagyon rendi vagy.

Oltás, mi eddig nem adattunk be semmit, de az agyhártyán én is gondolkozom. Bár a mi gyerekorvosunk nem ajánlgatja, de rá fogok kérdezni. A kullancsosat már mondta, hogy február környékén kéne az elsőt adni, ha akarjuk. Mondjuk én eléggé bízom benne, mert nem ad rögtön antibiotikumot, olyan mint Rita dokija, hogy gyűrje csak le a szervezete, és ha csak vírusos, akkor fölösleges terhelni a gyerek szervezetét. Tény, hogy nem két nap alatt gyógyul meg, de legalább magától.

Na mennem kell, mert a gyerkőc reklamál.
Majd még jövök

Pusz

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Sziasztok

Köszönöm a hozzászólásokat, nagyon sokat segítettetek. Most már biztos, hogy be fogom adatni én is. Remélem elég lesz egyszer.

Rita, a mi orvosunk sem ajánlotta, hanem én kérdeztem rá. Sajnos rám bízta és sem érveket, sem pedig ellenérveket nem mondott. Mivel laikus vagyok, ezért elvártam volna, hogy mint orvos, határozottabban reagál, de mindegy. Viszont azt mondta, hogy a bárányhimlő ellenit feleslegesnek tartja, de ezt sem indokolta meg, hogy miért. :(

Timi, ha többet tudsz a két oltás közötti különbségről, írd le légyszi. Nekünk a Menjugate-t írta fel az orvos...még nem váltottam ki, mert nem tudtam, hogy mitévő legyek. Lehet, hogy érdemesebb lenne a másikat beadatni. Hmmm...várok még egy kicsit a kiváltással.
Hanna babának jobbulást kívánok. Szegény, nagyon nehezen akar átesni ezen a fránya betegségen. Ráadásul az időjárás és a bölcsi is ezeknek a dög vírusoknak kedvez. :evil:

Hédi
gyurmanó
 
 


Sziasztok!
Jo, hogy az oltasokrol beszelunk, en szeretnek minden lehetoseggel elni, hogy minel kevesebb sulyos betegsegen essunk at. En eddig csak a baranyhimlo ellen oltattam be a Lackot, miutan a sogornom gyerekei honapokig szenvedtek tole. Elobb magatol a betegsegtol, majd az utana fellepo szovodmenyektol es a kozvetlenul utana elkapott eros virusfertozestol. Akkoriban utanaolvastam a baranyhimlonek, azt irtak, manapsag mar annyira mutalodott es agressziv, hogy sokkal sulyosabb tunetekkel jar mint regen (egyik baratnom kisgyerekenek a szaja belulrol is kiuteses volt pl), arrol nem is beszelve, hogy az esetek 90%-ban annyira legyengul a szervezet, hogy a betegseg lefolyasa utan gyakorlatilag vedtelen a virusfertozesekkel szemben. Szoval en nem akarom, hogy a gyerekeim hetekig kinlodjanak, ha egy kis szurival az egesz megelozheto, gyakorlatiasabb oldalarol nezve pedig az sem volna szerencses, ha tortenetesen dolgoznek es emiatt kellene hetekre szabira menni.
Szoval en az oltasok mellett kampanyolok, a pneumococcus ellenit is be fogom adatni.

Gabek, hat igen, en is hazamentem szulni. Lehet, hogy paranoia, de azert en akartam egy orvost magam melle. Itt a nok kb. 70%-a otthon szul, amit en jo gondolatnak talalok, es nagyon batornak tartom azt, aki erre vallalkozik, de tele van olyan sztorival az ismeretsegi korunk, hogy nem sikerult, a vegen csak be kellett vinni az anyukat mar tolofajasokkal a korhazba, hat kepzelhetitek.. Es itt egy szules miatt nem jon ki a mento, altalaban a szuleszno vagy az apuka viszi a korhazba a mamat, szoval nem egyszeru.
Kuldom az emilcimem priviben, mi delen vagyunk, Limburgban, irjon nyugodtan a baratnod, ha van kedve egy kicsit magyarokkal talalkozni. Itt azert vagyunk egyparan.

Na, megyek, Lacko itt nyuglodik a labamnal. Remelem otthon szebb az ido mint itt!

Puszi:
P
panzej
 
 


Meg annyit hozzafuznek, hogy a mi dokinonk sem az a "rogton antibiotikumot adok" fajta, sot, eleg gyakran el a termeszetes gyogyitas adta lehetosegekkel, de a baranyhimlo es a pneumococcus elleni oltast o is ajanlotta.
P
panzej
 
 


Sziasztok!
Saara, Rita, Balázska köszöni az elsimerő szavakat!

Saara, engem is érdekelne, mit használsz otthon! Én most álltam ár a Frosch termékekre, mert olvastam rajta, hogy környezetkímélő. Persze tudom, hogy van konkrét bio háztartási cucc is, de azokat nem ismerem.

Védőoltás: mi beadattuk az agyhártyagyuszit (menjugate) és a pneumococcust is be fogjuk adani Balázsnak. Sőt nemsokára megkapja a bárányhimlő elleni oltását is. Én láttam egy riportot a LÁszló kórház gyerek-fertőzőosztály részlegéről. A főorvosnővel volt interjú, meg mutatták a durván bárányhimlős gyerekeket - hát...én akkor döntöttem úgy, hogy ezt tuti beadatjuk Balázsnak.
Egyébként a pneumo meg a bárány is kötelező pl. Ausztriában, meg Németországban is, ha jól tudom.

Gabek, tök jól hangzik ez a főzöcske! Egyébként más foglalkozásra is jártok ott a San Marcóban? LÁttam a neten a programokat és nekem tetszett pár (csiri-biri torna, tücsökzene, bébi néptánc).

Pusz,
e
emma8
 
 


Sziasztok !

Örülök, hogy van, akit érdekel a környezetkimélö takaritas, éljen :) !
Az egyszerüség kedvéért ideirom az infokat. Elnézést kérek azoktok, akit nem érdekel a téma :oops:. Kicsit hosszu, de ez van...

A végére odairtam mit hol lehet kapni.

Na akkor a konkrétumokrol:

- Mosas: Szines ill kényes ruhakra Frosch mosobalzsam (Fein & Woll Waschbalzsam a hivatalos neve), 2 literes zacsiszerüségben lehet kapni 1600 Ft körül van.

- Fehér ruhak (szinesekre is jo, de én nagyon kényés vagyok mosas ügyben :) ): Frosch Aloe vera gél, masfél literes kiszerelésben kaphato, nem emlékszem az arra.
A mosashoz lehet 2-4 evökanalnyi mososzodat tenni (a mosobalzsamhoz is), a ruhak szennyezödésétöl függöen, lugos hatasu, vizlagyito, zsiroldo, igy tisztabbak lesznek a ruhak. Nagyon olcso, most tesztelem. 2 kg 400 Ft. Sok bioboltban lehet kapni. HA hasznaltok mososzodat kevesebb mososzert kell beletenni a gépbe.
A calgon igy teljesen felesleges, de amugy is, mert a legtöbb mososzerbe mar eleve raknak vizlagyitot.
Ami fontos és ez ugyanugy a hagyomanyos szrekre is vonatkozik: semmiböl nem kell sokat hasznalni.

- öblitéshez: ecet (igen!), 10 v 15%-os, NEM lesz ecetszagu a ruha, fertötlenit, vizlagyito hatasu.

- Ha illatosan szeretitek a ruhakat lehet néhany csepp illöolajat cseppenteni az öblitötartajba (de ezt nem összekeverni az ecettel). Adagot nem tudok mondani, mert csak ecetet hasznalok.

- Foltokra: Almawin mososzappan (300-400 Ft körül azt hiszem) vagy elvileg lehet kapni a DM-ben marhaepés (fuj) mososzappant, ami nagyon hatasos, de nem teszteltem :mrgreen: . Nem ujdonsag, de érdemes rögtön lemosni a foltokat. Mosas elött nem kell leöbliteni, ott maradhat a ruhakon. Tény, h kicsit bonyolultabb, mint siman bevagni a gépbe clorox-al v Arielel, de valamit valamiért :P!
Ami fontos :!: : Ezt nem szabad szines (sötét) ruhaknal hasznalni, mert a szineket is kiszedheti a ruhakbol :o !

- Az Almawin-nek van egy narancsalapu folttisztitoszere, erröl nem tudok nyilatkozni, még nem probaltam. Allitolag jo.

- Suroloszer: Frosch narancsalapu suruloszer (narancssarga cif alaku flakonban aruljak) vagy szodabikarbona (ezt még nem probaltam). Allitolag szagtalanitasra is jo (cipökben, egy kis vizzel hütötisztitasra/szagtalanitasra.

- Felmosas: A Froschnak van egy felmososzere, abbol tényleg nagyon kevés kell, mert nagyon habzik. En speciel egy Ecover nevüt hasznalok.

- Mosogatoszer: a Tulasinak van egy Ahimsa nevö mosogatoszere, én azt hasznalom. 370 Ft körül van/500 ml. Nem egy ajj, de habzik tipus :) . A Froschnak is van, de azt még nem probaltam, vagy az Almawin-nek, az nagyon habzik, de dragabb :roll: .

- Vizköoldo: Frosch vagy siman csak ecet (kadat azzal kipucolni nem célszerü, el lehet ajulni a szagtol :lol: !). De pl vizforralo tisztitasara kivalo csak jol ki kell öbliteni utana.

- Portörlés, ablakmosas, etetöszék suvickolas, stb, Pronto, Ajax és tarsai helyet mikroszallas kendö és viz! Ezt kb 300-400 Ft-ért lehet megvasarolni a DM-ben (érdemes nem a legolcsobbat venni az egy kicsit gagyi). Altalaban kettes csomagolasban van, az ugy jo, mert pl ablakomasnal a vizessel mossuk az ablakot és a szarazzal töröljük szarazra. En ezt imadom, nagyon jol müködik, az etetöszékröl jobban leszedik az odaszaradt kaja darabokat, mint a szivacs suvickolo része.

- WC tisztitas, Frosch, de ezt most valamiért nincs a mi DM-ünkben. En most ezért Sonett-et vettem, de ez dragabb (900 Ft körül). Amugy arra is lehet siman csak ecetet hasznalni.
- Fürdés: Tulasi szappan (se müanyag csomagolas se kérdéses anyag).

Illatosito sprét vagy konektorba dughato "illat adagolot" nem hasznalok, ezekröl csupa rémhireket olvasni. Rendszeresen kell szellöztetni (amikor alszik a gyerek) vagy lehet kapni kis keramia bigyokat (alul mécsest kell belerakni, felül viz+illöolaj, bocs, nem tudom mi ennek a rendes neve :mrgreen: ).

Mit hol:

Froscht DM-ben és Praktikerben lehet kapni.

Almawin, Ecover, Sonett környezetbarat szereket Budan a Hold boltban lehet kapni, de ezek tényleg kicsit dragabbak.
1114 Bp, Szabolcska Mihaly u. 5. Hétköznap 8-18-ig, hétvégén 8-13-ig vannak nyitva. 209-4668.
Pesten az Ökoszolgalatnal: 1051 Bp, Nador u. 34. fsz. 2. http://www.okoszolgalat.hu/ Azt hiszem 17-ig vannak nyitva.

Természetes kozmetikumokat is arulnak mindkét helyen.
Ha érdekel a téma a Hold boltban lehet venni 600 Ft-ért egy könyvecskét a kozmetikumok cimkéjének "leforditasara". Nem tudom néztétek-e mar miböl all az altlag tusfürdö, desodor vagy sampon, de kicsit UFO nevü dolgokbol ! (Rozsa Sandor : Testapolo kislexikon). Sok desodorban pl aluminium van, ami köztudottan igen egészséges :(.
Ugy tudom, a Népstadion környékén is van egy hasonlo (olcsobb) üzlet, megprobalom kideriteni a pontos cimét.
Azt hiszem Szentendrén is van egy jo biobolt, ahol lehet ilyeneket kapni, de nem 100%

Amugy nagyobb bioboltokban és biopiacokon is lehet ilyeneket kapni.
A babaneten belül is az életmod alatt van egy környezettudatos mama cimü topik, ott nagyon jol tajékozott mamak irnak, mindenféléket lehet tölük kérdezni, én viszonylag kezdö vagyok.

Kb egy éve kezdtem ezt az egészet, az egyik baratnöm a kezembe nyomott egy kiadvanyt erröl a temarol és ez lett az eredmény, vigye, aki akarja alapon (tajékoztatas utan!!) :lol::

Kép

A baratnöm csinalta a fotot és beküldte a kiadvany szerkesztöségének :lol: :lol: :lol:
mostmar megyek, egy kézzel nem megy :)!
saara
 
 


Sziasztok!
Megértem, hogy irigyeltek, én most kezdtem belegondolni, hogy mennyire fog hiányozni a pocakom, ha Panna kibújik.:) Persze akkor meg ott lesz Ő, de biztos furcsa lesz.
:D

Ma voltam bent a klinikán. A dokim mégmindig szabin, majd csütörtökön lesz. Voltam Ambrus dokinál is, inzulint kaptam. :(
Nem is értem, mert a reggeli utáni cukrom 7.3 lett, aminek én nagyon örültem, de ezek szerint nem kellett volna... Szóval most bökdöshetem magunkat, szerdán meg megint lehet befeküdnöm.. :evil:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Mágnes
Ambrus dokinak most ez a mániája, hogy téged állandóan befektet?
Szerencsémre velem ezt nem csinálta.
Szegény akkor most nem irigyellek, böködheted te is magad. És legalább megmutatta hogy hogy kell? Mert nekem nem.
Neked hány egységet kell böködni? Nekem 4-el kezdte.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika:
Úgy látszik igen, hetente kell befeküdnöm. Én is 4-et döfök, remélem ez eléglesz. Persze nem mutatta meg, hogy kell, azt mondta bárhová döfhetem. Azt hiszem a combomba fogom.. Holnap reggelig még eldöntöm.. Te hová adtad?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes

az inzulint én is a combomba adtam, ott egyszerűbb összefogni a bőrt, terhesen én nem akartam a hasamba adni, már csak azért sem mert ekkor már nehéz lett volna úgy összefogni a bőröm, pedig nem vagyok egy vékony egyéniség (sajna inkább a másik táborba tartozom), a váladba meg magadnak szerintem nem a legegyszerűbb, így marad a comb.
Neked is teljes doboz (5fiola) inzulint adtak a gyógyszertárban?
Azt elmodta, hogy étkezés előtt 20 perccel kell szúrni?

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Igen, étkezés előtt. De miért kell összefogni a bőrt??? És hogyan??
A hasamba én sem akarom. Olyan érzés, mintha Pannába szúrnám..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Timi, Rita! Nagyon hasznosak voltak a hozzászólásaitok, és a többi anyuka véleménye is. Én még bárányhimlőt tervezek beadatni.

Sára! Jó, hogy felvetetted ezeket a bio takarítószereket. A Frosch még nálam is bejön, pld madaras teszkóban is kapható, szóval ahová egyébként is járunk bevásárolni.

Mágnes, Erika13 együtt érzek veletek szurkálás ügyben. Nem lehet ezt semmiképp elkerülni?

KépKép
toreau
 
 



Hellóka! :P :P :P :P :P :P
Az előbb írtam egy hosszút, de elszált pelenkázás és átöltözés közben! :twisted:

Saára
Hát igen ,valamit valamiért! A Domestossal való felmosás igazán elgondolkodtatott! Tényleg felnyalják a manók ilyankor a követ! Képeld ilyen Frosh felmosónk van! Igaz hátúl a vegyszeres szekrényben! :oops:
Engem az bosszant fel, hogy az új lakóparkokban miért nem telepítenek egyből szelektív hulladékgyűjtőket! Mi hiába gyűjtjük külön, ha autóval kell elszálítanom azt! Nem?


Főzési kérdésem van:
A sima tökből a főzeléken kívül mit lehet csinálni????

Mágnes, Erika
Részvétem a bökdösés miatt! Nekem a lombik miatt kellett napi kétszer, majd a beültetés után szintén két injekciót beadni! Tisztára tűpárna lettem! :lol: :lol: :lol: :lol: Igaz, apa kiélte magát! ő volt a "nővérke" :oops: :lol:

Megyek! Fennforgás van! :roll:

Kép
anid
 
 


Sziasztok

Mágnes
én úgy csináltam, hogy a combomon kb. egy 10cm-es szakaszon úgy egy kicsit összefogtam a bőrt (bőrt=húsos zsíros bőr - van mit fogni), vagyis előszőr lefújtam fertőtlenítővel és utána fogtam össze és szúrtam ferdén. Ja és hány tűt adott hozzá? Én szerintem jobb ha 2-3 naponta, de inkább naponta cseréled, tudsz venni gyógyszertárban pár Ft-ért, csak vigyél magaddal 1-et hogy tudják hogy milyen kell (a tű méret miatt)

Toreau
sajnos a szurkálás egy idő után elkerülhetetlen, ha már a diéta magában nem segít akkor Ambrus doki adja az insulint

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


kedves lányok,

már jó régen olvastalak benneteket, nem is tudnám bepótolni, annyi mindenről lemaradtam

megosztanátok velem a tapasztalataitokat náthával, orrszortyogással kapcsolatban?
nagyon el vagyok keseredve, már több mint 3 hete kezdődött lázzal (ez pár órán belül megszűnt, azóta sincs
és semmiylen más tünete nincs jankának, csak az orra szortyog, de orrszívás után is (elemessel csinálom)
dkinénink szerint telejsen rendben van, orrszívás+fluimar orrspray, majd múlik
de mikor? ez normális tuti? hogy már mindjárt egy hónapja hogy beteg az orra?
anyukám már csúnyákat gondol rólam, hogy nem viszem "tisztességes orvoshoz" a gyereket...
én meg túlparázni se akarom, dehát már nagyon aggaszt ez a szortyogás
szedünk homeopátiát is, először hydrastist, aztán most kalium carbonicumot echinacea-val
tapasztalt valaki közületek ilyen hosszan húzódó názháskodást? 6 hónapos kicsi lányom, ez rendben van tényleg?
hálás vagyok minden segítő, bíztató szóért
üdv nektek
edit

Kép
jankamama
 
 


Sziasztok:)

Msot csak néhány sor, mert kitört a családban a "dögvész" :(

Vasárnap én kezdtem a napot hasmenéssel, majd Pepe folytatta hányással, annyira hogy estére már a korházban voltunk vele, hogy adjanak valami hányás csillapitót neki, nehogy kiszáradjon, hála ő már mára rendbejött, meg már én is használható vagyok nagyjából, viszont Dani dölt ki délutánra és elég pocsékul van, kiváncsi vagyok hogy a családból hányunk lesz még beteg:( Utálok beteg lenni , brühühhüü, nah nem nyügösködöm tovább.

Mindenkinek szebb napot és jobbat mint a mienk.

puszi

Ági és a beteg fiúk

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok

Jankamama
nálunk a dokinéni általában Calcimusc ampullát írfel amiből napi 1 kell (köhögésre = nálunk bevált), vagy legutóbb Rinathiolt írt fel - ez is jó volt.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Most szállt el a jó hosszú hszem ááááááááá!

Saara, mi is ezeket a Froschokat használjuk. Ha érdekel megkérdezem a sógornőmet mik vannak még igazán bio tisztítószeret, mert ő nagyon profi a témában.
Figyu, ecetből mennyit teszel az öblítős vájúba? És milyen ecetet használsz, sima ételecetet?

Jankamama, porszívós orrszívót próbáljátok ki, százszor jobb, mint az elemes - nekünk mindkettő van, ég és föld a különbség. Érdemes sokszor szellőztetni, párologtatni, lehet, hogy száraz a picinek a levegő. Balázsnak is volt ilyen, neki nem is volt taknyos az orra, hanem a nyálkahártya volt bedagadva, az adta a szörcsögős hangot. Jobbulást!
emma8
 
 


Sziasztok!

Ez az oltás témát jó, hogy írtátok,mert én is gondolkodtam hogy miket lehetne beadni a gyerkőcnek. Merthát szeretném megóvni a betegségektől, de felmerűlt bennem, hogy nem terhelem e le a pici szervezetét ezzel a sok vírussal, bacival... :?

Egyébként mi ma voltunk az első oltáson. Hát katasztrófa volt. Úgy indult, hogy amíg vártunk a doktornőre, addig végig visított a Drága, aztán ezt ugyebár folytattuk a rendelőben is, méricskélés közben, na meg az oltás alatt is, de szerencsére hazafele a babakocsiban már elaludt és azóta (lekopogom) jó kisfiú.
Jelentem hivatalos adataink: 7300gramm és 62cm. Szépen megtermett baba. :D

Sára: Nagyon örülök hogy írtad ezt a hsz-t a természetes dolgokról, én mindenképpen utánnanézek a boltoknak. Mondjuk a stadioni érdekelne a legjobban, ugyanis Zuglóban lakom.
A hozzáadott dolgokról meg csak annyit, hogy szülés után anyukám hozott nekem egy új tusfürdőt mondván, hogy a baba nehogy alergiás legyen, akár az én bőrőmön megjelenő tusfürdőre.(ilyen agyontesztelt, tutira antiallergén nivea dolog). Hát mondanom sem kell hogy úgy elkeztem viszketni, és mire rájöttünk hogy attól... Na ennyit a hiper-szuper termékekről.
Ezek után inkább maradok, illetve áttárek a természetes dolgokhoz.

Üdv: Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan.

Jankamama, én azt hallottam, h a piciknél elhuzodhat a natha. A helyedben én is porszivosra cserélném az orrszivot, az tényleg tuti. Miutan irta Joe a multkor kiprobaltam :oops:, nem is olyan szörnyü :lol:!
Mi most voltunk nathasak és egy hét alatt elmult rendszeres orrszivassal. Elötte kell Sterimarozni vagy fluimarozni (gondolom azis tengeri viz, nem?). Jobbulast a manodnak!

Az is fontos, amit Emma irt. Mi most a gyerekszobaba tettük a szaritokötelet, nem tul diszes, de parologtatonak kitünö, éjszakara is és igy a gyerek legalabb nem szedi szét a szaritot :wink:! Ha nincs mosott ruha egy par vizes türcsi is ok, aramot sem fogyaszt! Plusz szellözés.

Agi ajajaj, nektek jobbulast , nem hangzik jol ez a virus (az?). Mennek a gyogymanok!

Ok Emma, kérdezd meg a sogornödet!
Ecet: igen, sima ételecet, 10 v 15 %-os (a 20%-os nem biologiai erjesztésü és annak érezni a szagat a ruhan, engem nem zavar, de lehet Téged igen :)).
Mennyiség: haaaat, nem tudom, a vaju negyede talan?

én mostmar sokszor elmentem wordbe a szöveget regényiras utan, igy nem tud metréfalni a babanet. Parszor megjartam én is és tényleg nagyon bosszanto tud lenni :x
saara
 
 


Sziasztok!

Anid: Tökből rántott tököt (isteni) és töltött tököt is lehet csinálni. Írjam meg az utóbbi receptjét? (Mert gondolom, az előbbiét magadtól is kitalálod:) ) A töltött tököt egyébként lehet többféle töltelékkel is csinálni, hússal, húsmentesen.

Jankamama: A minél gyakoribb orrszívás hamar átsegít Benneteket a nehezén. Tényleg a porszívós a legjobb, nekünk van elektromos (Living LAB) is, de kutyfülét nem ér. Előtte érdemes tényleg "fellazítani az anyagot" Fluimare orrspray-vel, ami azért jobb, mint a Sterimare, mert egyszerűbb befújni vele. Meg szedjetek Cebion cseppet, 6 csepp reggel egy kis lefejt anyatejbe, aztán leküldeni.

Sára: Tök jó, hogy ilyen nagy környezetvédő vagy. Én nem is tudtam, hogy a Frosh termékek biók, én a mosogatószerét nagyon szeretem, mert nagyon jó mosogatószer.

Ági: Anyukám köszöni a jótanácsokat, meg a jókívánságokat.
Menü: tegnap lecsós pulykaszelet tarhonyával, palacsinta/ma pedig kelkáposztafőzi lesz Lilla módra gombafasírttal

Lilla

lilló
 
 


Virágos jó reggelt!

Nátha
Kata is orfolyásos, immár 3 hete, de egyre kevésbé, állandóan megy a porszívó! Már nagyon utálja! :? de lefogjuk és így okés! Ketten bírkózunk vele! :?

Lilla
Jöhet a töltött tök recept! :lol: De a gombafasírt is érdekel! :lol:

Ági
Mennek a gyógymanók! :P :P :P :P
Az adventi naptár mennyibe kerül??

Manó
Gratula a fiadhoz!
Nálunk a babaszappan az, ami bevált! Azzal mosdunk! :lol:
Ja és hülyén hangzik, a cicid körül ne használj semmilyen vegyszert! :lol: Jó a sima víz is mosakodásra.

Mai menü. csirkemellfilé zöldfűszeresen azték mixszel, krumlipüré, tojás leves, piti süti (Ági agglegénypitéjét én így hívom) ezek a maradékok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma vasálás van ezerrel! ÚÚÚÚÚtálom, valaki feltalálhatná a vasalós mosógépet! :twisted: :P :oops:
Pusszantás

Kép
anid
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?