Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hú, Mancsa, ez durva... Nálunk Lexi sem lesz bölcsis, de már most tartok az ovitól.

Lara, Hannus lépeget szorgalmasan?

Any, elhiszem, hogy kellemetlen volt, hogy Zsófi pukizott, de előfordul, hogy mi felnőttek se tudjuk tartani. Persze nem közöljük. :oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


A két öcsémnél nem volt probléma az elválás, alig vették észre, hogy oviban vannak, hugim viszont engem is, meg az óvónénit is megrugdost, miközben üvöltött.
Szép volt.

Párommal délután összeraktuk a kiságy maradék részét és hát akkor menjünk csak el vegyünk bele matracot, meg ágyneműt, hogy legyen kész....na ebből az lett, hogy mindent megvettünk, ami össze volt még írva és rá sem akarok gondolni, mennyit is hagytunk a boltokban, gyógyszertárban.
A baldachint is felszererltük, de aztán le is szereltük, mert nem jött be egyikünknek sem. Eleve 5 percig forgattuk az anyagot, meg a vasat, most akkor melyiket hova kell behúzni... :D Aztán startból sikerült fordítva......Két 30 éven felülin kifog a cucc. :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


Kérdés:
Mi a helyzet ezzel a páratartalommal a szobában? Elég a párologtató edény?
Vettem ezt a páramérő kütyűt, mert magamon érzem, hogy száraz lehet a levegő reggelente, kíváncsi voltam, 30% a páratartalom, most nem megy a fűtés sem.
Ez azért kevés, de a párásítót meg nem látom annyira jónak. Mennyire kell ezt komolyan venni?

Betti
Kép
betti0412
 
 

 
 

betti!
mi panelban lakunk, úgyhogy itt is jó száraz a levegő.
vizes törölköző éjszakára, meg estére szoktam kiteregetni.

mi nagyon szeretjük a baldachint. brendonos van. elfüggönyözöm a ZSófit és nem zavarja, ami körülötte van. számítógép fénye pl.
tévét olyankor már nem nézünk.

beze!
elég kínos volt, de hát pici, meg amennyire is pirongató, végtére is természetes dolog.
Vendég
 


a mai napunk a tegnapi tökéletes ellentéte volt.
jó kislány, nem akaratoskodott, evett is rendesen.
reggel tejcsi volt, de tettem bele egy kis cukrot. kakaót egyelőre nem a koffeintartalma miatt, de ma az enyémet megkóstolta.
aztán délelőtt nem akart semmit, csak pár szál ropit.
sétáltunk egy nagyot, el is aludt a kocsiban, így ebéd után már nem volt alvás.
de evett ebédet, anyagcsere rendben, délután egy rakás mandarint meg egy banánt is, vacsira másfél virsli, tejföllel, két falat kiflivel.

és kipróbltam amit ancsi írt. tejpépet tettem a tejbe.
és megitta!!!!!!!!!!
juhéjjjj!
másfél decit!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Anyany, tényleg nagyon jól evett Zsófi, örülök nagyon!!! :D
Az én picikém ma meglehetősen nyűgös volt. :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


beze!
szeretném tudni, ilyenkor mi lehet baj, de sajnos még nem tudják elmondani.
tegnap mármajdnem bőgtem, mert ha nem eszik, nagoyn ki tudok borulni.
azért aggódok, mert amikor megszületett, valamiért nem szopizott. tejcsi volt bőven, elvileg a cicimmel sem volt különösebb gond, meg jött is a tej, de nem szopizott. a bimbóvédővel meg .... katasztrófa.
úgyhogy jól besárgult, persze nem foglalkoztak vele, de nem tudtam felébreszteni. úgyhogy még 5napot kórházban töltöttünk emiatt.
de az evés valami miatt nem a kedvence...
Vendég
 


Képzeljétek az utóbbi egy hétben látványosan megugrott a hasam...már többen észrevették, hogy tök nagy lett, ahhoz képest, ami volt, bár kabátot még nem kell vennem újat. :D Főleg itt felül, szépen rá tudom tenni a kezem. Jövő héten szerdán megyek uh-ra, kíváncsi vagyok mekkora súlya lesz a babának.
A súlyváltozásból nem tudom megbecsülni, az több mindenből lehet.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti!
Ultrahangos párásítót vegyél. Elég sok helyen lehet kapni, 20-25e körül már találsz egész jót. Azt időzíteni is lehet, csendes, és ha esetleg beteg valaki, lehet kamillát, illóolajokat is beletenni. A 30% nagyon kevés. A legideálisabb a 60%.
Vendég
 


Sziasztok!

Any: örülök, hogy Zsófinak is bejött ez a tejpépes tejci dolog. Én azért adom Dorkának így este, mert laktatóbb, és talán azért jobb íze van, mint a sima tejnek. Meg így lehet variálni is az ízekkel. Néha kakaó, néha vaníliás, néha gyümölcsös, mindig legalább 2 fajtát veszek, így nem unja meg.
Látod, eszik Zsófi szépen. Dorka sem mindig eszik rendesen, sőt. Most megint csomó foga jön egyszerre, azóta szinte csak tejcin él. Már mondtam, veszek neki egy tehenet. :) Úgy néztem, hogy alul 4, meg felül 2 jön. Nagyon durva, egyszerre 6 és abból még csak egy csücsök van kint.

betti: kérünk pocifotót!!! :) Majd mi megszakértjük mennyit nőtt! :)
Nálunk is nehéz ügy volt a baldahin. Mi is szenvedtünk vele, de aztán rájöttünk. Én szerettem, mert Dorkát el lehetett vele függönyözni. :) De aztán mikor már elérte és rángatta, akkor le kellett szerelni, mert féltem, hogy tartóstól magára rántja. Szerintem jó ha párásítasz, így vagy úgy, ha száraz a levegő. Magamról tudom, hogy nagyon sokat iszom éjjel a száraz levegő miatt, biztos a babának is jobb, ha van egy kis páratartalom. Én is vizes törölközőket szoktam, csak nálunk penészesedik a fal, úgyhogy ez nem nyerő, de én már láttam 5-6 ezer forintos párásítót is itt a neten valami elektromos. Nem olyan hiper-szuper...

jaffa: hát elsírtam magam a beszámolódon. HÚ, már előre belegondolok, mi lesz velünk is, ha visszamegyek dolgozni, bár Dorcsi a mamánál lesz, de akkor is nehéz lesz. Ne szégyelld, hogy sírtál, én is tuti ott zokogtam volna a folyosón. Nehéz lehet az elválás. De hamar beleszoknak, ahogy Mancsa is írta, és látod már másfél órát is alszik. A viselkedése meg majd változik. Megtanulja, hogy több gyerek is van, és nem bántani akarják, és elvenni tőle a játékokat. Én is aggódom, mert Dorka is van amit elvesz másoktól, nagyon akaratos, de érdekes, hogy nem minden gyerekkel csinálja ezt, csak szerintem akit gyengébbnek érez magánál.
Mikor kezded a munkát? Vagy már dolgozol is?

bende: édes Nyanyó a bőröndben! :) Szépen nődögél a hajacskája neki is.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


szosz: nyugodtan tehetsz bele nesquik kakaót. Én is szoktam a tejitalba tenni egy picit, hogy ne legyen olyan egyhangú, míg a tejitalt itta. Vérnyomid hogy van?

katinka: de jó, pont holnap mentünk volna a madaras áruházba, de akkor lehet már nem is érdemes.... erről ennyit.

lara: " ne kiabáljá" De édes lehet Hannus. Nekem Dorka mindig azt mondja, mikor valamit kiborít, vagy szétszórja a kaját, hogy micsijátááá mert ugye mindig megkérdezem, hogy mit csináltál? Okosak ezek a kis manók nagyon. Anyósom meg azt mondja mindenre, hogy az anyját....persze Dorka is mondja, hogy anyannyááát. Ennek nem örülök annyira....

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


ancsi!
Zsófi is így csinálta. legalább 2-4 jött egyszerre.
általában maximum 1 hét eltéréssel jöttek ki. most szünet van, mert már csak a 4 hátsó örlőfoga hiányzik.
most megpróbálkozun újra a tejpéppel is. kekszeset vettem, nestléset, mert azt régebben nagyon szerette. és mégis van olyan összetétele, ami a tejben a boltiban nincsen. néha jó lesz tejbegríz helyett.
a tejcsibe meg dm-es vaniliásat tettem.
jah, a tehén nálunk is elkelne, de olyan, amivel nincsen sok gond.
mi amúgy is sok tejet iszunk. 1 hét alatt elmegy kb 8-9liter. ha főzök is vele, akkor több.
amikor kicsi voltam, anyuéknak teheneik voltak. nem volt nehéz rászokni...

a páromat kell mindig helyre tenni, mert elég rondán beszél, pláne, ha a hülye játékában nem úgy sikerül valami. olyankor dől belőle a szitok.
Vendég
 


ancsi ti a bilizéssel hogy álltok?
Vendég
 


Sziasztok!

Anyany, hát nem irigyellek, szerencsére Lexi jó evő, néha olyan adagokat bepuszil, hogy meglepődök. Inkább akkor van gond, ha üres a pocak. :P Jó sok foga van Zsófinak, mi már legalább 3 hónapja 8-nál megálltunk.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


beze!
hát ne is. :D
mai este a vacsi volt húúúúúúúú...
májkrémes kenyér volt ma. a gyerekorvos tanácsára piros arany meg pici majonéz ment rá, hogy szebb legyen.
együtt ültünk asztalhoz, együtt vacsiztunk.
lenyalogatta a majonézet, belenyúlt a piros aranyba és kész.
tejpép... megette a felét. utána kivettem az etetőből, és beült alá. és hamiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!
falatozgattam és megetettem. de nem a májkrémessel, csak üres kenyeret kért...
utána mmost még megitta a tejes pancsolmányom egy részét.
néha azt kívőnom, bárcsak megetetné helyettem valaki...
Vendég
 


Anyany: ez borzasztó lehet, mikor küszködni kell az etetéssel. Egyszer megetetheted Dorcsit, hogy sikerélményed legyen. Őt bárki bármivel megetetheti, mindent de tényleg mindent megeszik. Nem emlékszem, hogy valamit nem evett volna meg szívesen.

Nálunk is sok tej fogy, 1,5 liter naponta, ha kell a főzéshez, akkor több.

Most végeztem a sütivel, holnap visszük a farsangra az oviba. Egész délelőtt ott leszek én is, sőt a szülők is beöltözhetnek, így megbeszéltük egy páran, hogy kihasználjuk az alkalmat. Levi tigris lesz én meg banya. Most megyek aludni, bár a szemem alá elfér pár karika, majd azt mondom direkt van.
Vendég
 


mancsa!
néha de csak nagoyn ritkán van sikerélményem. de elkelne több is.
de ha az adagját nézem, nem eszik meg egy kecskeméti bébiételt. az 220gram. tejet, tápit max 1, 5decit.

ez a farsang nagyon jó!
kicsit ki tudtok kapcsolódni a gyerekekkel együtt! remélem Dorcsinem ijed majd meg a (b)anyájától.

tej: mi is nagyban vesszük. 10litert, néha kevés egy hétre. keresem, hol olcsó... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
meg mostmár több joghurt, krémtúró, túrórúdi, túró, sajt...
inkább ilyeneket adok neki csemegének.
Vendég
 


Sziasztok!

hoztam pár képet ezeket készítette a barátunk :D Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


lara!
ezek nagoyn jó képek!!!
igazi hajasbaba!
Vendég
 


Jó reggelt lányok!

Tegnap voltunk a Heim Pálba.Sirva jöttem ki, akkora búnkó dokit fogtunk ki. Kikérte magának, hogy mi az, hogy odamegyünk egy papirral a kezünkbe, hogy műtsék meg. Miért nem Fehérvárom műtik. Mondom, mert itt nem csinálnal ilyen műtétet. Azt majd ő eldönti. Külömben is nem ő kezelte születése óta. Felirt egy új sint, amit hordanunk kell. És én hülye bátorkodtam előszedni az emelt csp-re a papirt. Erre meg kikelt teljesen magából, hogy merészelünk ezzel jönni, bemegyünk az utcáról és már aláirtani akarunk, hogy örüljünk annak, hogy ellát, mert nem tartozunk a körzetébe. Égy lekezelő, ki ha én nem stilusban. Mintha az ember a beteg gyerekéből akarna hasznot húzni. Na ott sarkon fordultam és szó nélkül kijöttem, mielött olyat beszólok, hogy .... Aztán a gipszminta vételnél lévő doki, meg tök rendes volt. Mondja, hogy majd ő is figyelemmel kiséri a dolgokat és majd ő aláirja a papirt, mert ez igen is jár 0 éves kortól.. Komolyan mondom, hogy már rosszul érzem magam, hogy szeretnék támogatást kérni, ami elvileg jár, de el tudom képzelni, hogy mit gondolnak rólunk. Bezzeg amikor hálálkodni kell akkor az más.
Tegnap este az egész 13 és fél hónap eszembe jutott. Hogy ha nincs a szülészeten ismerős csecsemős, és ő akkor nem rendezi az ortopédust oda, akkor az egész csak a 6 hetes csipőszűrésen derül ki? Akinél szültem fiatal csecsemős, minden vizsgálat nélkül rámondta, hogy elfeküdte. Aztán másnap a fürdetésnál látta egy idősseb nővér az egyből mondta, hogy dongaláb. Erre meg csak megvonta a vállát, hogy akkor az. És milyen szülők vagyunk, hogy el sem vittük más dokihoz, hogy az mit mond, annak mi a terápiás alkalmazása. Igazábol a neten diret nem is keresgéltem. Láttam pár képet, történetet és inkább nem is néztem. Vakon biztam az orvosba, hogy az mit mond. Aztán, most hogy lenne a műtét kezdtem el keresgélni, és döbbentem le, hogy van ilyen olyan sin, szandál, torna.

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Lara: szépek vagytok!

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Lara szépek a képek nagyon.

Any, az én egyik öcsém is nagyon, nagyon rossz evő volt, extrán rossz, csak akkor lehetett pár falatot beletuszkolni a szájába, ha játszott és nem figyelt....aztán egyszer csak beindult.
Bezzeg hugim, aki 35. hétre született 2400-al, egy éves korára teljesen mindegy mennyit evett előtt, ha valaki kezében kaját látott, azonnal evett abból is. Voltak is olyan sonkái!
:D
Most meg már 17 éves nyurga nagylány.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Tegnap mondta a dokim, hogy már nincs h1n1 zárlat, a látogatási tilalmat is feloldották a klinikán.
Megörültem neki.

Betti
Kép
betti0412
 
 


kriszti!
nagyon sajnálom, ami veletek történt.
ha az egyik dokiban csalódsz, inkább vidd el másikhoz.
pláne ha gyerekről van szó.
egyébként meg ha ilyen speciális dolgok kellenek, akkor ne szégyelld, hogy emelt családi pótlék kell.
és rohadjon meg az ilyen ember. egy orvostól pont ezt nem várnánk...

betti!
mi is játszunk. mindig játszunk. és mindig újabb játékokat kell kitalálnom, mert gyorsan megunja őket.
néha próbálkozik egyedül is, de gyorsan megunja.

párod is ott lehet így a szülésnél?

tünci!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok,jó szarul vagyok,elkaptam a férjem megfázását,vagy mit..

Any,pont a múltkor néztem a spektrumon talán egy filmet,amiben az volt,h a rosszevés legfőbb oka,h nem tud arra figyelni a baba/gyerek,mert a játékra koncentrál,h összekeverdik nála..h arról kell vhogy leszoktatni,h az evés a játék melleti pótcselkvés legyen.nem könnyű,mer tott azt ajánlották,h játszani kezd,akkor el kell tenni a kaját..ás így megérti ,h az két külön dolog.


Lara,egyszerűen hihetetlen szépek a képek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kriszta,legfőképpen miattad ragadtam most billentyűzetet!tessék panaszt tenni,akár itt Fehérváron a betegjogi képviselőnél,akár Pesten.Majd minden kórházban van erre lehetőség.Nem teheti ezt ,egyik doki sem,néha igenis rájuk kell pirítani!!!!A legfontosabb betegjogok között van a tájékoztatáshoz való jog!Igenis panaszt kell tenni!!!!!!!!!!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Jaj,na ,látom,pont az ellenkezőjét írtam. 8)

marhára fáj a torkom..
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Kriszti sajnálom, az ilyet helyből felrúgnám :evil: Hogy képzel ilyesmit, hogy szinte csak az aláírásért mentetek? Igaza van Tüncinek tegyél panaszt, főleg hogy egy gyerekorvos viselkedik így!

Lara ezek a képek csúcsszuperek! Anyám azok a copfok nem semmik :lol: Néztem, hogy anyára vagy apára hasonlít Hannus de szerintem mindkettőtökre :lol:

Tünci jobbulást! Pihenj, vigyázz hogy ne menjen a tüdődre!

Evésre én is szívesen kölcsönadom a Matyit, főleg a husileves van akkor a kanalat is megenné ha nem vigyázok :lol: Egyszerre kéne etetni, Dorkát, Matyit és Zsófit hátha kedvet kapna :wink:

Képzeljétek gyerektelen lettem!
Apa elvitte a fiát csajozni az oviba :lol:
Fura hogy nem kell hegyeznem a fülem, hogy felébredt e már vagy olyan mondatokat mondanom, hogy Matyi kérem a távírányítót! Matyi nem kukázunk! Szeretnél mesét nézni?
Megy a csak csajok és ettem egy tál müzlit joghurttal, úgy hogy senki nem kért belőle :D

KépKép
winchi
 
 


Kép
:lol:
Kép
Anya sapijában

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok!

Any, nagyon sajnálom, nem tudom, hogy oldottam volna meg, ha rosszul alszik és még nem is eszik rendesen. Amit Winchi írt, szerintem jó ötlet, ha más gyerekeket látna enni, talán megjönne a kedve. 1 éves koromtól állítólag én is baromi rossz evő voltam, gyakran kergettek az asztal körül 1 falattal, hogy egyek valamit. :oops:

Mancsa, banya? Ez tetszett! :lol: Raksz majd képeket?

Kriszti, ez egyenesen felháborító, a betegjogi képviselőt keresd meg feltétlenül, így nem viselkedhet egy orvos senkivel!!! Borzasztó, az emelt csp pedig igenis jár nektek!

Lara, gyönyörűek képek, nagyon tetszenek! Micsoda copfja van a kisasszonynak, csúcs! :D

Wincgi, Matyi még mindig szívtipró! Gondolom, volt sikere a csajoknál! :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


http://lidl.hu/cps/rde/xchg/lidl_hu/hs. ... x_8528.htm

Szerintetek nem gáz, hogy ilyet szeretnék Matyinak a névnapjára? :oops:
Egyfolytába segíteni akar felsöpörni, felmosni lenne saját készlete...

KépKép
winchi
 
 


Hát Kriszta, én már nem is tudom, hogy hova fog "fejlődni" még az egészségügy...Az anyukáját az ilyen orvosnak. Meg a fehérvári csecsemősnek már elnézést, hát nekem már akkor úgy kell bemenni a szülésre, hogy gyermekgyógyászatból előtte levizsgázok?
Miért vannak ezek ott?

Betti
Kép
betti0412
 
 


Kérhetek segíséget?
Ma megrendelném a kiságyat,de szerintemez tökre nem szabvány méret.maradtunka zátalakíthatós kiságynál,120.70 -es az kiságy(kapásból nemtaláltam ilyen méretű matracot),a pelenkázó része pedig 70.60-as,ilyenpelenkázó lap sincs.vagy 50.70 vagy 70.85.
Nektek mekkora a pelnkázófelület?a pont a szorzás jel,csak nem találom a laptopon.
tünci28
 
 
 


pelenkázó 50*70
kiságy 65*135
Mi a kiságyba nem találtunk matracot, ez régi fajta kiságy végül vágattunk bele szivacsot, nincs kókuszmatrac mégis tud aludni a gyerek.

KépKép
winchi
 
 


akkor jó,nekem olyan kicsinek tűnt ez a felület.a szivacsot mi is vágatjuk bele,nekem se kell kókusz,szerintem lehúzás.
más:gondoltam egy csomó mindent megrendelnék a nikicából,van házhozszállítás,netes rendelés.hamar elakadtam.mi az,hogy 1-es,kettes cumi?és főzelékes,tejes,teás?????ez mind más?és a bimbóvédő,anyám,abból is van kicsi,standard,extra?????orrszívó:műanyag,v üveg végű?textilpelenka,cseh v magyar?most ez komoly?áááááááááááááá.

császárosok:még mindig azt a böszmedék hálós bugyit engedik csak,vagy húzhatunk normálisat?betét:szerintetek kell az a brutál tena?nekem akkor az tök felesleges volt,elég lett volna a rendes vékony.

még vmi:baba alá kell gumilepedő?

KépKépKép
tünci28
 
 
 


A Nikica jó jó fej a srác nekünk is ő hozta ki a babakocsit.
Cumiból a legkisebb, nem kell sokat felhalmozni csak hogy legyen mihez nyúlni ha kell, mert mi van ha nem fogadja el és másfajta kell vagy nem is kell neki egyáltalán? Bimbővédőből a közepes volt nekünk, bevált
Orrszívó műanyag, attól kevésbé félsz, hogy beletöröd az orrába
:lol: Egyébként nem töröd bele egyiket sem de én ettől paráznék :lol:
Textilpelusban meg a cseh tetra a legjobb minőségű még mindig!

És igen hálós bugyi még a nem császáros szobatársamra is rászóltak amikor sima bugyit húzott, hogy ők ezt itt nem szeretik! Na akkor szívem szerint a fejére húztam volna egy hálósat a nővérkének :twisted:
A Tena csak kb az első két nap kellett aztán egy csomag always éjszakai és utána már csak sima.

Gumilepedőt én télre tettem a Matyi alá az is egy plussz szigetelő réteg, de cucc nem folyt ki annyira soha...

Tüncikém beindultál! :lol: :wink:
Ha fiús rucira szükséged van, szólj és szívesen kölcsönadok egy két csomagot, úgyis hamar kinövik!

KépKép
winchi
 
 


jaj,köszi!!
tényleg ,már sokat foglalkoztatnak ezek a dolgok.úgy érzem nem szabad már hlogatni,muszáj erőltetnem ,h nem lehet már baj.meg nem szeretném,ha netán bekerülök a kórházba és a férjem szaladgáljon ezek után.már ő is ideges,h még ágy sincs.szegény barátnőmékt is váratlanul érte a Kisfiú születése.monjuk még min 2 hónapot bennt lesznek.láttam iwiwen képwt,olyan csepp baba.. :cry:

de teljesen összezavarodtam,mert nem gondoltam,h mindenből ennyi minden van és nehéz úgy,h semmit se látok csak neten.
ruhák már vannak elég jól,szerintem egyelőre nem kell más,de nagyon köszönm!!!
azért elkél ebben a topikban a fiús erősítés,lassan jöhetnek a kistesók.:) kiváncsi leszek,h újabb csajszi dömping lesz-e.

nem tudjátok,h gégéével mi történt,h már nem jön?remélem semmi nagy baj nincs náluk. :?:
tünci28
 
 
 


tünci!
cumisüveg: nekünk avent van, először 1es cumival használtuk, utána 2sel. utána 3sal, is ahogy nőtt ezeken 1-2-3 pici lyuk van.
most variálhatósat használunk, ami máshogy ereszti át a tejet, attól függően hogy fordítom.
bimbóvédő. aventet ne vegyél, mert nagyon merev és neagyon nehéz vele szopizni, de őszintén remélem, nem lesz rá szükségetek.
szerintem is a cseh tetra pelus jobb, meg a fürdőlepedőben is jobb a cseh tetra. és a műanyag orrszívó is, és nekünk porszívós van, na az nagoyn jó.

és gumilepedő sem kell. elég a normális, nekünk sem folyt ki semmi, max 1-2 alkalommal.
majd akkor kell, ha már éjszaka nem pelusban alszik. addig szerintem nem.
Vendég
 


tünci!
a brendonban is van házhoz szállítás, 5000ft felett. én onnan rendeltem sok mindent.
meg jó onnan puskázni is. :D

winchi!
nagoyn jó képek! az a te sapkád?
és nem gáz, ha takarítószettet veszel neki.
tök jó,ha már most segít. hadd szokja! :wink:
a bilin ülni jó, de csak ruhástól. nálunk is.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Köszönjük a képdicséretet :D :D :D :D

Kriszti:Teljesen kiakadtam azon a dokin :evil: szerintem is tegyél panaszt!Örülök hogy legalább a másik doki rendes volt.
Mikor mentek legközelebb?

Tünci:Az 1-es cumi jó üjszülöttnek mert ha jobban jön belöle akkor lehet hogy utánna már nem akar cicizni.Vannak olyan cumisüvegek amik úgy vannak kialakítva mintha cici lenne nekünk ilyen volt tomme tippie a márkája,mindjárt keresek róla képet.
Nekünk is cseh tetra pelus van és nagyon jó minöségű.
Nekem tena hálós bugyi volt olyan mint egy rövidnaci és kényelmes volt tena betétet vittem be de nekem alig volt vérzés úgyhogy jó hogy tettem simát is.Ami még jó volt az a papír wc ülőke azt a dm-be vettem.

Winchi:Nagyon helyes Matyi bizti nagy sikere volt a csajoknál :D :D :D :D az utolsó kép nagyon vagány :D :D :D
A barátnöm kisfiának is van takarító szett és nagyon szeret vele játszani :wink: Szerintem egyátalán nem ciki.

Mancsa:Biztos nagyon jó lesz a farsang.De jó hogy ti is beöltözhettek :DKérünk ám képeket

:wink:
Vendég
 


Itt van a kép a cumisüvegröl Kép


Beze:Sajnos Hannus kevesebbet lépeget :( lehet hogy azért mert mindig mondom neki hogy sétáljunk?Jaj nem tudom mit rontottunk el. :cry: :cry: :cry:

Ancsi:Hát igen vigyázni kell mit mondunk :D Múltkor szóltam páromnak hogy Andris erre Hannus napokig úgy hívta Andis Úgyhogy Apának kell hivnom.

Anyany:Hannus is tegnap alig evett de ma már rendesen eszik.Sajnos semmi ötletem nincs :( Mi együtt eszünk Hannusal.Mi mostanába a gyümölccsel vagyunk gondba nem eszi meg a narancsot kivit mandarint banánt is ritkán almát körtét szereti.


Betti:Szombaton mi is disznóvágásra megyünk :( Az elmúlt 5 hétbe ez a harmadik remélem utánna már csak decemberbe lesz.
Vendég
 


Tünci, mi is ezt játszottuk két napja... :D Az uram feje már a gyógyszertárban gőzőlt, steril gézlap, mekkora, milyen, alkohol, mekkora, milyen, steril vatta, mekkora milyen stb....

Cumit leírták a csajok.

Bimbóvédőből én aventot vettem......meglátjuk. A jobb mellemre a műtét miatt startból kell szerintem majd.
Tena bugyit vettem én is meg betétet, az egyik anyuka mondta, hogy neki az always irritátálta a gátsebét, beleragadt, de nálunk adnak a klinikán is, állítólag az a tuti, de inkább viszek én is be.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Lara,Any,nektek is köszi!
tök jó az a cumisüveg!
ne csüggedj,fog még Hannus úgy futni,h utol se éritek!

jaa,Betti,ezt szeretném én elkerülni!:)
bimbóvédő,újabb kérdés:a mérete a babaszáj méret,vagy a mi ciciméretünk? :oops: egyébként azt hittem,h a cumikon a méret a babaszáj..
háós bugyi:azt én is a fejére húznám annak,aki kitalálta.a legjobb benne,h ugyi ragasztós betétet tesz rá az ember,viszont a háló miatt a combjid is összeragadnak.én igyekszem olyan betétet venni akkor,ami ragaccmentes,de szerintem se kell az a vastag.így is,úgy is sűrűn cseréli az ember.
tünci28
 
 
 


tünci, nekem a legnagyobb tena volt, kb 10dbot használtam el, utána már a sima éjszakai, majd a sima betét.
nem ragadt belel a gátsebbe, olyan telifenekes olcsó bugyim volt, amit felhúzni sem nagyon lehetett. összevérezni elég volt az is.

betti, majd meglátod. ha eléggé jön a tejcsi, akkor jó az avent is, nekem nehezen jött, a gyerekenek meg majd behorpadt a homloka...

nekem domestos fertőtlenítő kendőm volt és wcpapírral terítettem le az ülőkét.

betétből jobb a pamutos, nem a műanyagos. libresse...pl
Vendég
 


Én is ezért jöttem mert a domestosos törlőkendő jutott még eszembe, hogy az tök jó hogy volt de látom már Any leírta.

A cumisüveg nekünk is ilyen volt/van csak Nuk. Később vettem még chicco-t az is tök jó, na meg az ára is...

Apa meghozta a gyerekem ebéd előtt, mint egy kismajom csimpaszkodott, bújt hozzám :lol: Azért kicsit hiányoztam neki, de jól elvoltak. Most viszont 3/4 óra alvás után már dübög, lehet hogy túlpörgött kicsit :shock:
Holnap megyünk Fehérvárra, melóhelyemre, mamához akkor sem fog unatkozni.

KépKép
winchi
 
 


Bimbókiemelőnél nekem azt mondta a csaj a boltban, hogy a mellbimbó mérete számít...na persze próbálni nem tudod, úgyhogy marad a saccimetria.

jó, hogy a domestos kendőt írtátok, fel is írom, mert sima nivea törlőkendőt vettem, szüléskor törölni magam, vagy a wc-kor jobb a nedves szülés után, de fertőtlenítős is volt eszembe a wc ülőkére. Csak elfelejtettem ám.

Betti
Kép
betti0412
 
 


betti!
nekem nem volt külön intim törlőkendőm, vettem egy plusz csomag babásat erre a célra. nem ismerem őket nagyon, úgyhogy úgy voltam vele, ha a gyereknek jó, nekem is jó lesz.
persze Zsófi gyorsan allergiás lett rá. :) meg az összes gabisra.
Vendég
 


Sziasztok!

Látom, Tünci, beindítottad a lavinát, babakellékek, kórházi táska tartalma. Olyan jó, hogy már itt tartotok, erre készültök. :)

A Csajok olyan jól leírtak mindent, én talán még annyit tennék hozzá, hogy kókuszmatracot is lehet méretre vágatni, a novetexnél, nekünk sem szabvány kiságyunk volt. (Ha esetleg mégis... engem az fogott meg, hogy jól átszellőzik, ha hason alszik a baba, akkor is rendesen kap levegőt-fulladásfóbiás vagyok, de nagyon. :oops: )
Ja, betétet én saját márkás müllereset vettem (legvékonyabb inkontinencia), nem volt vele gond. Egyébként nekem nem volt bajom a tena bugyival.

Winchi, jó ötlet a takarítószett, bár én azt tapasztaltam, hogy a miénk akkor is sokkal érdekesebb, ha van sajátjuk. :wink:
Matyit meg kell zabálni, nagyon csábos a tekintete. 8) Bili nálunk is előkerült, mondtam ebbe kell pisilni-kakilni, erre Nati belegyömöszölte az előbb levetett pisis pelust. :P

Kriszta, basszus, ez felháborító! :evil: Miért mennek ilyen emberek orvosnak???? Az emelt családi meg jár és jogos, tegnap én is voltam gyógyszertárban és csak a felét Lili gyógyszereire meg vitaminjaira költöttem.

Lara, ne aggódj, Hannus biztosan csak rápihen és fejben készül az ezt követő nagy szaladgálásra. 8) Szuperek a képek Hannusról meg Rólatok is. :D

Betti, tényleg tegyél légyszi képet a pocakról!

Ma jó kis napom volt, fodrásznál voltam, aztán meg sétáltunk egy nagyot a barátnőmékkel, szép kis idő van végre. Csak a sok latyak, hó miatt nem egyszerű babakocsizni, de ez legyen a legkevesebb.

Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


Sziasztok!

Nekem nem volt hálós bugyim, nem is tudtam, hogy kellett volna. :oops:

Lara, ne aggódj, beindul Hannus, aztán majd futhatsz utána. Amikor Lexi fárad, rengeteget esik, néha be is üti magát a kőpadlón. :roll: Nem rontottatok el semmit!

Winchi, jó ötlet, és Katinkának is teljesen igaza van! :wink:

Tünci, pelenkázó feltét nekünk is nagyobb, mint a pelenkázó maga, de nem zavaró. Vastag betét nekem se jött be, az éjszakai always simán elég volt.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nem voltam éppen túl jól a napokban, a vérnyomásom továbbra is elég alacsony. Meg szédülök is, voltam orvosnál is, elküldött laborba, de hogy addig mi legyen nem nagyon mondta! :evil: Na mindegy, eszem egy csomó vitamint,meg találtam vasat,még a pocakosságból maradt, ezeket eszem. Szerintem kicsit kimerültek a vitaminkészleteim talán a szoptatástól is, meg arra figyelek, hogy Réka egyen vitamint, magamról kicsit elfeledkeztem. :oops:

Lara: Nagyon-nagyon jó képek! :D És jó, hogy Ti is rajta vagytok apával! :D Szerintem is minkettőtökre hasonlít Hannus! Képzeld, egy ismimnek nemsokára kislánya születik, és Lara lesz a neve! :D

Tünci: Szívesen segítenék én is, de úgy látom, már minden leírtak a Többiek! :wink: A brendon honlapját tényleg érdemes nézegetni, ha másért nem, okosodni is lehet onnan, és tényleg 5000 Ft felett ingyenes a házhoz szállítás is. A cseh tetra pelus sokkal tartósabb, mint a magyar.

Amúgy én szerettem a hálós bugyit (a kórházban nálam senki nem foglalkozott vele, hogy milyen bugyim van), még itthon is hordtam egy darabig éjszakára, amíg nem gyógyult meg a gátsebem. Kényelmes volt, mert alig éreztem,hogy rajtam van, mégis szoros volt, tartotta a betétet. Viszont én elég sokáig elég sokat véreztem, elfogyott egy nagy zacskó tena extra, meg egy zacskó tena normál, és még utána sima betét is. Igaz azóta semmi, lehet, hogy akkor kifogytam. :shock:

Bimbóvédőből először vettem egy aventes kicsit, mert nekem mindenem kicsi, hát az végül nem lett jó, túl kicsinek bizonyult! Aztán apával vetettem nagyobbat, de végülis Réka nem szerette egyáltalán nem szopizott védővel. Viszont egyik barátnőm meg az egész szoptatást (11 hónap) bimbóvédővel vitte végig, azzal kezdték, utána a kisfia meg nélküle nem volt hajlandó szopizni.

Winchi: Az a sapkás kép nagyon tuti! :D

Kriszta: sajnálom,hogy így jártatok!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Lányok nehogy kattintsatok még a végén valami jó kis vírussal köszöni meg! :twisted:
Jó telepakolta kedves yner a társalgót! :evil:

Szösz sajnálom, de irgum burgum miért nem figyelsz oda magadra? ejnyebejnyeszmájli
Remélem csak a vitaminhiány és nincs semmi bajod! Túrbózd fel magad holnap megyünk a mamához, vigyünk neked valamit? :wink:

Holnap megpróbálunk szerezni olyan takarítószettet remélem kapunk még!

KépKép
winchi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?