Új privát üzeneted érkezett!

Kérdés aki szokott licitálni:
Ha megnyerek egy 1 ft.os aukciót, akkor tényleg nem kell fizetni? Ha postázás lenne, csak a postaköltséggel tartoznék?

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


hogy rohadna meg az egész babanet,mikor fél órát ír az ember ,aztán megszakad akapcsolat.. :twisted: :twisted:

röviden:Kriszta,igen.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci! Hétfőn reggel már korán így mérgelődni......nem szabad. :D

Betti
Kép
betti0412
 
 

 
 

védőnőm most szólt,hogy később jön..alig aludtam,felkeltem hatkor ,h ne akkor kómázzak,mire ideér..erre nesze..
nem tudom,ki hogyan volt vele,de ha este már nem iszom egy kortyot se,akkor is ki kell mennem min 4* pisilni éjjel,nappal meg esélytelen aludni.meg megint állatkertest álmodtam..volt benne krokodil,meg komodói sárkány(jaaa,nagy a populáció itt fejérben...),meg cápahúst szeleteltem..amúgy jól vagyok. :)
tünci28
 
 
 


óó és a kedvencem..megvolt a név,uram viszont minden nap másik ötlettel áll elő..én meg úgy döntöttem bediktálom,hogy Kismuci.
tünci28
 
 
 


a kismuci nekem tetszik!:D

szosz!
ekkora érték és még nem ájultál el? szerencséd van.

egy kérdés: a fisher price féle tanuló telefont ismeritek?
jó valamire?

mennem kell, az én bakancsomban császkál a Zsófi...
Vendég
 


szosz, nekem terhesen 90/60 rendszeresen, a védőnő mondta, hogy napi két kávé mehet nyugodtan.

Tüncike, ne aggódj, mire odakerülsz, hogy meg kell nevezni, biztos megegyeztek.
Én nem járok pisilni, maximum egyszer, ha iszok lefekvés előtt... :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


Anyany, nekünk van olyan telefonunk. Szereti Oli is. Mondja a számokat , betüket és kiirja a kijelzőre, meg zenél, beszél, halló, ez neked szól, stb

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Tünci: ismerős a helyzet, én is sokat jártam pisilni, de szoptatás alatt is. Minden szopi után ittam éjjel is, mert szomjas voltam, néha meglepődtem reggel, hogy 1,5 liter víz elfogyott éjjel.
Ja, meg mikor szülés után először hason aludtam, és eláztattam az ágyat, még az uram alatt is anyatej volt.
Jaj, de jó volt. 8)
Állatkert: nekem van egy visszatérő rémálmom az állatkerttel kapcsolatban, pedig nem ért még ott semmi baj szerencsére. Azért visszük a gyerekeket mindig, de előtte eszembe jut az álom.

Betti: hogy van a papád?

Szösz: basszus tényleg szerencséd, hogy nem ájultál el. Dokinál voltál már vele?

Ani: milyen ágyat teszveszeltél? Tanuló telefont nem ismerem, barátnőméknek van, majd lecsekkolom.
Rajzolás: Levi 1,5 évesen kezdte, hogy rajzoltatott ezt azt, volt egy füzetünk, abba rajzoltunk, nagyon sokat nézegette, de felnőtt embernek nem merném megmutatni azokat a béna elefántokat, lovakat, majmot, meg mindent, amit kért.
Ő nem akart rajzolni mindig azt mondta nem tud. Tavaly nyáron kezdett rajzolni, tök ügyes. Szerencsére nem tőlem örökölte.

Tünci: Kismuci egész jó, de pár favoritot sem írsz, miben gondolkodtok. Na nem muszáj, csak érdekelne, mik tetszenek.

Kriszta: licitálással még sosem vettem semmit, mindig csak licit nélkül, mert eddig nem sikerült.

Képzeljétek tegnap óta mutatja magát Dorcsi és mondja, hogy Doooka.
Vendég
 


na megpróbálom,ami reggel elszállt.


Szösz, az nagyon alacsony, de sajnos ezzel orvosilag nem lehet mit csinálni..én is mindig ezzel küszködöm, most kezd "normális lenni, volt a védőnőm az előbb 110/60, pulzus is 60.pedig mennyi vért kell keringetni..

különben most tök aranyos volt a védőnőm, kezd egyre szimpibb lenni, mondta ő is,h a már eddig kibírtuk, kicsit még tartsak ki a fkvéssel, nem akarom elkiabálni, de már kb két hete volt utoljára vér.Meg most már egyre több a tejci, azt mondta az csak jó, nem jelenti h közeleg a szülés, ne izguljak.
Most elmegy egy hónap szabira,de megbeszélte a kollegájával h kijön, ha bármi kell.

Mancsa,persze írok:nagyon tetszett a Bálint, meg a Levente ,de közeli barátoknál lettek ezek.
Aztán votlak közös kedvencek: a Botond, Gergő,Máté,Márkó,Aztán most jött az uram a Norbert,a Viktor nevekkel és a legújabb a Dániel!De második név biztosan lesz és az biztosan az Ő neve.(ehhez meg én ragaszkodom.)

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Mancsa, tatámat bent tartják a hétre, megint kap egy infúzió kúrát, kicsit átmossák ilyenkor legalább. De a hétvégére már tervezi a paprikás főzést..... :roll:

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!

Az előbb majdnem elaludtam a kanapén mondókázás közben :oops: , tegnap este Öcsémék voltak itt, társasoztunk (Rizikó), forralt boroztunk, éjfél körül mentek el. Jó volt nagyon, csak ugye még rendet is raktunk, nem túl korán kerültünk ágyba, reggel meg ovi-menet, ma kell az autó, így vittük apát is dolgozni.

Betti, jobbulást papádnak! Hihetetlen, hogy mennyire strammok ezek a kisöregek! :wink:

Szösz, nem semmi alacsony a vérnyomásod, még jó, hogy nem ájultál el. :shock: Nekem most a terhesség alatt 110/70 volt, de kb. félidőtől 100 körüli pulzussal, nem volt valami kellemes az sem.

Tünci, jók a nevek, a Dániel nekem is tetszett, nálunk az apai felmenő ágon ment, de a férjemnek nem tetszett. Ha Nati esetleg mégis fiú lett volna, akkor Gellért.
Megnézted a filmet? Milyen volt? Nekem tetszett, nem egy átlagos darab volt.

Mancsa: Dorcsi de édes lehet, ahogy mutatja magát. :) Hihi, pont én is most találtam egy füzetet, amibe régen rajzolgattam Lilinek, igazi művészi alkotások. :lol: Sosem tudtam rajzolni, általánosban összesen 1 db négyes volt a bizimben, az is rajzból. Lili régóta rajzol, egyre ügyesebb, most éppen katicákat és pillangókat gyakorol.

Van olyan, hogy 1 ft-os aukció 1 Ft-on is marad????

Regglire Nati is tejitalt kap, tejjel vegyesen. Szösz, milyet vettél? Mert vannak ízesítettek is (pl. Milupa banános, Nestlé vaníliás), hátha azokat jobban csípné Réka.

Any, mi Lilinek Ikeás "Lack" dohányzóasztalt vettünk rajzolónak, fehéret, aztán telematricáztuk. Ilyen (bár én olcsóbbra emlékszem, igaz, nem is most volt):
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/20011413

Beze, Lexi nagyon ügyes! 8) Bár én szívrohamot kapnék, ha Nati elindulna állva a csigalépcsőn, bár mászni simán felmászik a tetejéig, persze csak szülői felügyelettel.

Megyek ebédet főzni, kelkápi főzelék lesz.

Kép
Kép
katinka31
 
 


Kriszta!
igen ki kell fizetni!!!! Ha utalsz, akkor postaköltség+ 1 Ft, ha pedig pénztári befizetéssel egyenlíted ki a számlád, akkor illik + 5 Ft- ot rátenni.
Személyes átvételkor is illik adni 5 FT- ot.

Csak azért írom, mert én már rengeteg mindent eladtam, sokszor 1 Ft- ért is dolgokat és őszintén szólva bosszantó, mikor csak a postaköltség érkezik meg a számládra. Nem az 1 Ft miatt, hanem az elv miatt. És sok egy 1 Ft, az eladónak már nem 1 FT.
Sok eladó az 1 Ft- on spóroló vevőt feketelistára teszi.

Ettől függetlenül tégy belátásod szerint, csak leírtam a tapasztalatomat és azokat a véleményeket amiket a teszvesz fórumon olvastam.
bende
 
 


Most egy hétig nem leszek sem itt sem telefonon elérhető.
Utána várom Szösz telefonját a sétával kapcsolatban:)
bende
 
 


De hülye vagyok :oops: ,így értettem én is,csak nem ezt írtam, mert felidegesített a net.Szóval kell az 1 ft( mivel ilyen címlet nincs,ezért az 5 ) plussz psta.de nem is értem mért nem 5 ftosnak hívják,én azt tenném.

Katinka,még nem láttam,csak leszedtük,talán ma.

Bende,elutaztok pihenni..de jóóóó Nektek.
tünci28
 
 
 


Ezzel az 1 ft-ossal nagy dillemába vagyok. Mert találtam egy ülést apukám kocsiába Lottinak. 1 ft nincs minimálár. Kérdeztem a vevőt, hogy lezárná-e elöbb, mert szerdán el tudnánk hozzni. Kérdi mennyit ér meg nekem. Mondom, nem tudom mert E2 es, nem szabványos és ugye 1 ft minimálár nélküli. Erre azt irja 5000 ft. Kösz akkor nem kell. Visszair, hogy licitáljak, hátha szerencsém lesz. De nem merek még hátha valaki neki szivességből felnyomja. Amúgy nincs baja az ülésnek azt leszámitva, hogy E2 . De a sógorom beleültette a bogarat a fülembe, hogy a rendőr pont a régi, olcsó kocsban fogja megnézni az ülést. Papának egy Marutija van.

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Tünci: hát van miből választani. Lotti Zétény lett volna. Olivér meg Lotti :D . De mostanában nekem nagyon tetszik a Mór.

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Még annyit az üléssel kapcsolatba, hogy 3 hete van fen és vagy 100 megnézték már , de nincs még rajta licit.

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Sziasztok!

Betti sajnálom papádat! Nehéz az öregekkel nálunk is ez van nagyon nehezen vesznek vissza a lendületből! Papám méhészkedik teljesen bele tudja magát hergelni már egy hónappal a szezon előtt!

Tünci a nevet tőled fogják kérdezni nem a párodtól, mi is nehezen egyeztünk meg én a végén már ezt mondtam neki flegmán, hogy úgysem tőled kérdezik meg! :lol:

Szösz mai vérnyomásod már jobb?

Kriszti ha mondjuk egy ezrest szánsz az ülésre akkor az beirod maximum árnak de ha más nem licitál akkor 1 forintért kapod meg az ülést. Na ez vajon érthető leírás? :roll:
Én nem merném megvenni ha nem felel meg a szabványnak, pont a büntetés miatt.

Szösz mi Mildibés junior italt szoktunk venni, simán megissza.

Illetve váltanunk kéne tejecskére, ki hogy csinálja? fele tápi fele tejci? Milyen tej? Ha mondjuk dobozos 3,5-ös akkor azt még felforraljátok vagy csak simán kaphatja?

A másik kérdésem az altatás! Kinek mi a program?
Matyi pár napja keservesen sír miután lerakom aludni és kb 5 perc múlva bőg. Nagy nehezen megnyugszik és a heverőn sötétben összebújunk, elalszik mellettem és berakom a kiságyba.
Eddig nem volt ilyen gondunk szinte soha, ezért furcsa ez nekem nagyon...
Arra gondolunk, hogy most jutott el a kis agya a szeparációs szorongásig.

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok lányok!

szosz: nem semmi ez a vérnyomás. Még jó, hogy nem ájultál el Réka mellett.Vigyázz magadra. Nem kell gyógyszert szedned? Igyál azért legalább 1 kávét naponta.

betti: sajnálom a papádat, remélem hamar összeszedi magát szegényke. Ilyenek ezek a nagyszülők. Enyémek is megállás nélkül hajtanak, de minek?

tünci: tetszenek a nevek nagyon. Dorka is Bálint lett volna, ha fiú, vagy Botond. Nekem még a Domonkos is tetszett, az apának nagyon nem. :) Örülök, hogy normális a védőnő... végre!!! És a legjobban annak örülök, hogy már nincs vérzésed. Kívánom, hogy ez maradjon is így míg meg nem születik a babucimanó.

winchi: én 1,5-est adtam először, de csak azért, mert apa tejérzékeny, féltem Dorka is az lesz, de szerencsére nem. Aztán jött a 2,8-as, először forraltam neki, de már nem. Mézet teszek bele, meg van, hogy kakaót is. A karamellás tejet nem szereti. Tartóst még nem adtam neki, azt azért nem akarok. Próbáld úgy, hogy fele tejci, fele tápi, ha megissza mindig több tejcit tegyél bele, hátha. Most meg úgy szoktam, hogy estére dobok bele két kanál tejpépet is, így laktatóbb egy kicsit éjszakára. Megissza, nem tiltakozik.
Alvás: délután egyedül elalszik, persze cumisüveg-iszike, meg alvósnyuszi és pelus társaságában. Este már nehezebb, akkor még bámulja a kiságyból a tévét. És mikor hétvége van, és itthon az apja,akkor nem akar aludni. Nagy rafinált. Lehet, hogy Matyinál csak időszakos most ez az alvás probléma. Lehet megijedt valamitől. Nálunk Dorka nem alszik el mellettünk, csak mikor még szopizott. Ha leteszem magam mellé, felkel és sétál az ágyon. Nálunk volt olyan időszak, mikor csak az ölemben énekelve aludt el, de arról leszokott. Bár néha, mikor már nagyon fáradt, vagy nyűgi, akkor még előfordul, hogy ringatom a 11,5 kilóját.... :)
Próbálj ottmaradni mellette a kiságynál, simizni, énekelni, hátha az segít. Dorka a múltkor az árnyékától félt. Besütött a nap, és mutogatta a falon, hogy mi az? mi az? És sírva fakadt. Mondtam neki, hogy nem bánt, az az árnyéka, anyának is van, azóta meg tetszik neki. :)

kriszta: ha nem szabványos, ne vedd meg, hátha tényleg kiszúrja a rendőr, akkor meg sokba kerül a büntetés.

bende: ha kikapcsolódni mentek, akkor jó pihenést nektek

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


any: milyen ágyikót sikerült tesz-veszelni? De jó, hogy tudsz rajzolni, én béna vagyok nagyon. Pedig már Dorkával állandóan rajzolni kell napokkát, házióóóót, meg mijááácicát. :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Köszi Ancsi próbálkozok! :wink:
Az árnyékát nálunk is felfedezte, érdeklődve nézte, dumált neki meg odament megfogta :lol:
És visít pl ha hideg a pelenkázólap, úgyhogy kispléden pelusozom most, meg tegnap hideg volt a kezem amikor vetkőztettem és azért is sírt.
Mintha élesedtek volna az érzékei...

KépKép
winchi
 
 


Igen, ezt már én is észrevettem, kinnt leveszi a kesztyűjét, és ordít, hogy ideeeeg, ideeeeg. Már okosodnak nagyon! :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Tünci: köszi a neveket, a Dániel nálunk is szóba jött, Dorcsi Barnabás lett volna, ha fiú, Levi meg Dorka, ha lány.

Winchi: jó, hogy írod, az uram most kezd bele a méhészkedésbe, kicsit tartok tőle milyen lesz, de kitanuljuk. Uram már olvassa a könyveket, fórumot, meg a kollégája, aki méhészkedik elkíséri valami kiállításra, meg megmutogatta a kaptárakat, segít neki elindulni.

Dorcsi 1 éves múlt és átváltottunk tejre. 2.8-assal kezdtünk, védőnő tanácsára nem kevertem semmivel, csak először pár kortyot kapott, másnap kicsit többet... szépen átállt rá. Ja és nem forralom. De Levivel még nem voltam ilyen bátor, ő 15 hósan kapott először tejet keverve babatejjel. Lehet hogy ha lenne 3. gyerekem, azt már a tehén szoptatná?
Na jó kicsit pihentagyú vagyok.

Alvás: délután a kiságyában alszik 1,5 órát, lehúzom a redőnyt, sötétet csinálok neki, énekelek, mindig ugyanazt, addig ringatom, aztán lefektetem, betakarom és kimegyek. Kb 5 perc és mehetek betakarni, mert azt lerúgja, de sokszor még annyit sem kell várnom. Néha sír 1-2 percig, de nem vészes, inkább csak nyafizik. Este meg mellébújok az ágyunkban, énekelek 1-et és túrja a hajam, de elalszik gyorsan.

Betti: papádnak gyógypuszi.

Hogy van a pici fiú Tünci?

Katinka: még jó, hogy a gyerekek felismerik a rajzainkat. :lol:

Gégéééééééééé jelentkezzzzzzzzz!

Na elkezdem őket öltöztetni, magyünk szánkózni, apánk nem jön, csak este. :cry:
Vendég
 


Ancsi: ideeeeg :arrow: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


mi most rossmannos tápit vettünk, de szerintem többet nem fogok, ha ez elfogy.
nem akar feloldódni a vízben. a forróban sem. :(
kidobni azért drága lenne.
ZSófi nem akarja este a tápit meginni. pedig tök jó szertartartás volt.
de lehet, hogy mi is kipróbáljuk a sima tejet.
Vendég
 


Mancsa szép mesterség a méhészkedés sok sikert hozzá! És az nagyon jó, hogy van ismerős aki már csinálja, igazából a gyakorlatban lehet sok mindent megtanulni nem a könyvekből azok alapnak jók! Papámhoz is volt aki azért járt, hogy tőle tanuljon.

Jött ma madaras hiperújság most lapoztam át, rengeteg babás cucc van benne!
És amitől leesett az állam siesta cipik 7 ezerért! Már 29től van az akció, ha én ezt tegnap tudom beugrottunk volna tavaszi cipőt nézni...

Ancsi nincs is olyan ideeeg kint, süt a nap :lol:

KépKép
winchi
 
 


Kép

Igen elutazunk:)- a barátnőmhöz megyünk a Nyanyóval ketten, sajna a páromat nem engedte el a főnöke:((((((((((((
bende
 
 


És szegény gyereknek a böröndbe kell utaznia? :lol:

Jaffáékkal mi a helyzet? Valaki meséljen, hogy megy a bölcsi Milunak, úgyis tudom hogy vannak titkos szálak és valaki biztos beszélt vele! :lol: :lol: :lol:

KépKép
winchi
 
 


Kriszta! jól gondold meg az ülést, nekünk egyszer megnézték a rendőrök a címkét.
Nekem az ülés nagy parám, pont a régi kocsikba - pláne kicsi kocsikba tartom fontosnak a biztonságos ülést, hisz egy nagyobb és újabb autóban amúgy is nagyobb biztonságban van a gyerkőc.

Egyébként az 1 Ft- os aukciókra, a többség az utolsó percekben áll neki licitálni. Te csak azt látod, hogy hányan kattintottak rá, az eladó azt is, hogy hányan tették ,,megfigyelt,, pozícióba.
Ha mégis meg szeretnéd venni, akkor az a javaslatom, hogy tényleg az utolsó percben kezdj el rá licitálni. Akkor nem tudja felnyomni az árat az eladó ismerőse. Az utolsó percben, mikor már csak 1 percnél kevesebb van , akkor nyomj rá egy licitet, de írd be a max összeget, amit rászánsz, ne 2- 3 Ft-ot írj.
Aztán ha valaki akkor túllicitál, akkor ha megnyerte hadd vigye, hisz Te ennyit szántál rá.


Hátulütője a dolognak, ha az eladó úgy állítja be az 1 Ft- os aukciót, hogyha a lezárás előtt 24 órával nincs rajta licit, akkor az utolsó percben már nem lehet licitálni. ( ezt persze csak Ő tudhatja)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bende 2010.02.01 18:18-kor.
bende
 
 


Sziasztok!

Katinka, köszi, aranyos vagy. :D

Kriszti, én se venném meg a helyedben az autósülést, de persze neked kell döntened.

Alvás nálunk most egy hete megint többször felébredve zajlik, pedig már volt 5 átaludt éjszakánk zsinórban. Bár nekem sajnos mindegy, én akkor se alszom, ha Lexi igen. Ha 5 órát alszom 2 részletben egy éjszaka, már jó. :? Komolyan, többet aludtam, amikor fel kellett kelnem rendszeresen éjszaka. :shock: Nem értem...
Altatni nem kell, bár félek, mi lesz, ha már nem lesz esti cici. Március végén abbahagyom a szoptatást.

Szösz, nem tudom, én mit fogok Lexinek adni, még a junior ital is kiüti anyatejen keresztül. :shock: Hogy mikor fog rendes tejet inni, elképzelésem sincs. :(
Vérnyomásod nem volt semmi, én 90/53-nál ájultam el egyszer majdnem.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Valakitől kaptam ma délután egy kedves sms-t!
Nagyon szépen köszönöm a hiányolást!!! :)
Sajnos nem tudtam beazonosítani ki volt, mert tegnap délután "meghalt" a telefonom, és egy átmenetit használok, ami nem tudja beazonosítani a telefonszámaimat. :?

Jan 18-án kezdtük el a bölcsit. A Skála mögöttibe járunk. A beszoktatás nagyon fokozatos. Első nap csak 1 órát voltunk ott. Második nap már kettőt és ott is kellett ebédelni. Ez a két nap volt az, mikor azért ment a hiszti, hogy ő nem akar hazajönni. Aztán szerdán már 9-re mentünk és 10-kor kiküldtek a csoportszobából. Nem volt sírás az elválásnál, többször hívott, de egyszer sem sírt. Mikor ebéd után visszamentem, annyira nem volt meghatva tőlem... :) Aztán a csütörtökön jött a feketeleves. Már reggel mentünk és 9kor kiküldtek. Fél óra után aztán elkezdett nagyon sírni. Nem volt ez folyamatos, mert hol abbahagyta, hol nagyon elkezdte. Lányok! Ez volt a legszörnyűbb. Kint a folyosón én is bőgtem. Ráadásul, mikor már "megnyugtattam" magam, akkor megkérdezte valamelyik konyhás néni, hogy: "Anyuka! Ugye nem sírt!? Na erre aztán megint elkezdtem bőgni. Sőt akkor is, mikor visszahívtak a szobába. Együtt sírtam Mazsolával. Akkor, abban a pillanatban azt gondoltam, hogy én örökre vele maradok, a nap 24 órájában és soha el nem engedem a kezét.
Aztán beszélgettem másik anyukákkal, akik megnyugtattak, hogy teljesen természetes amit most gondolok és amiken átmegyünk, de ez a "leválás" folyamatának a része. Ez megtörténne akkor is, ha óvodába viszem, nem járna bölcsibe. Pénteken már kevesebbet sírt, és én sem sírtam. Délután pedig már ott is aludt. Nem egyedül aludt el, hanem ott voltam mellette.
Nem aludt sokat, 45 percet. Ébredésnél már nem voltam vele, de nem is volt gond. Mikor felébredt, nem kezdett el sírni, hanem csendben feküdt. gondolom látta, hogy körülötte mindenki alszik.

A következő héten hétfőn pedig már egész délelőtt "egyedül" volt bent a csoporttal. Azt mondták a gondozónők, hogy nagyon keveset sírt. Egyedül elaludt, de megint csak 45 percet. Estére hulla fáradt volt mindig, így előrébb hoztuk a fürdetést este 7-re.
A többi napokon a nem akarok bölcsibe menni effektussal küzdöttünk. Reggelente sírás van az elválásnál. Itt is csak az első alkalommal bőgtem. :) Napról-napra egyre jobb lett, így aztán a második hét végére eljutottunk oda, hogy reggel örömmel megy a bölcsibe, öltözködésnél nincs sírás, elválásnál még pityereg, de pár perc alatt megnyugszik, egyre többet játszik, elalszik egyedül és már nem 45 percet, hanem másfél órát. :D

Amivel az elején szembesülnöm kellett, az az, hogy a gyerekem nem tud gyerekközösségben viselkedni. Nem tudja a viselkedési normákat. Akárhogy jártunk közösségbe, ott mindig mi szülők irányítottuk őket, így nem volt lehetősége saját magának megtanulni a dolgokat. Verekszik. Azt hiszi, hogy bárki aki közelít hozzá, az el akarja tőle venni a játékot, így üt és lök. Pedig senki nem akarja ott bántani. Egyébként gondolom, hogy miért alakult ki benne ez a védekező reakció, volt pár rossz élménye.

Holnap folytatom, most mennem kell.

Kép
jaffa4
 
 


Jaffa, én is tuti sírni fogok az elválásnál, már most a gondolatra is belesajdul a szívem. Milu nagyon ügyes, a lökésről, ütésről pedig biztosan hamar leszokik, látni fogja, hogy nem akarnak elvenni tőle semmit. Puszi nektek!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Hellooooo Jaffa!!!!

Én voltam,hát aláírthattam volna,lehetett volna ennyi eszem.. :oops:
De nagyon jó hogy írtál mert én hajlamos vagyok rémeket látni..jaaaj,mondom vissza se ír,biztos baj van... :oops: 8)

Milunak nagy puszi, meg Neked is,ügyesek vagytok!!!!!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Csajok, tudom igazatok van az üléssel. De annyira rövid távon megyünk általában csak itt a lakótelepen az orvoshoz. Azért nem akarok sokat szánni rá.

Bende:igen az utolsó 20 másodpercben szoktam a licitet indittani.

Olivér meg jól rámhozta a frászt. Kicsit taknyos volt, még a múlt héten meg nagyon köhögöt. Pénteken visszamentünk, de irt még egy adag antibiotikumot. Ma újra visszamentünk. Halgatja az orvos a tüdejét, mondja: akkor most rögtön menjünk el röngentre. Én úgy megijedtem, hogy tüdőgyulladása van. De szerencsére nincs.

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Tej: mikor 1 éves lett adtam neki kb 1 decit forralva. pár nap múlva az esti tápszer helyett már tejet adtam. Aztán mikor elfogyott a tápszer, akkor reggel is tej lett. Kb 1 hete reggel rakok bele kakaót is.

Alvás: Berakom az ágyba. Mondom neki, hogy alvás, csicsika és kimegyek. Ahogy Mancsa is mondja néha van egy kis nyafi de nem komoly és 5 perc múlva betakarom. Este ha nagyon fáradt akkor bealszik a tejen, ha nem akkor ugyan ugy mint nappal. A barinőm a 12 kilós fiát van ugy hogy 45 percig is ringatja. Ő ezt szokta meg. Én piszkosul hálát adok az égnek, hogy nálunk ez igy sikerült.

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


kriszti! szerintem sem vedd meg a gyerekülést. nem ér annyit.
biztosan van valami oka annak, hogy már nem fogadják el a régi üléseket. nem csak az, hogy a cégeknek nem gazdaságos...
örülök, hogy olivérnek semmi komoly baja!

bende!
jó utat! majd írj, ha hazajöttetek!


jaffa!
ez a bölcsi dolog nem egyszerű. de ha nincsen bölcsi, az oviban úgyis lejátszódik ugyanez. muszáj.
verekedés... legalább megvédi magát. majd leszokik róla. megtanítják rá, mit hogyan kell, meg alkalmazkodnia kell másokhoz is.
épp ezért félek egy kicsit, mert Zsófi kis ijedt, félős. ha új szituációba kerül, megijed. belémbújik, közben a hüvelykujját szopja. ha valaki odamegy, szó nélkül tűri, hogy kivegyék a kezéből a játékot. ezt Niki ki is használja, ha ottvagyunk. de a szomszéd kisfiú 9 hónapos, az is ki tudta szedni Zsófi kezéből...
Vendég
 


Sziasztok!

Jaffa: Mindannyian hiányoltunk ám! Ahogy olvastam, kicsit meg is könnyeztem, ez nagyon nehéz lesz biztos nekünk is! De ügyesek vagytok, hamar belejöttetek! Én is tartok, hogy mi lesz Rékával, ha közösségbe viszem, mi eddig alig voltunk gyerekek között.

Bende: Már biztos nem olvasod, de jó barinőzést! Egyébként szerintem már nagyon sok haja van Nikinek is! :wink: Majd akkor jövő héten hívlak!

Anyany: Nekünk van olyan telefonunk, szerintem nem egy nagy szám!

Az elalvás nekünk sem megy jól mostanában. Elég sokat kell ringatni Rékát, szerencsére Ő még csak 8 kg. Volt már hogy könnyebben elaludt, de mostanában nem. Na mindegy, csak nem kell 20 éves koráig ringatni? :lol:

Szerintetek lehet rakni a junior tejitalba Nesquik port?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


tej/tápi:
holnaptól mi is megpróbálkozunk a tejjel, vagy a kakaóval.
ma próbáltuk a kakaót, de nem kellett neki.
majd cukorral vagy mézzel csinálom a tejet.
egyébként reggel szó nélkül megissza, este meg semennyit már hetek óta. így kimarad az esti szertartás.
nagoyn sok tápszert kidobáltam. most babydream(rossmannos)-t vettem, de nem szereti ZSófi és nem oldódik fel rendesen a vízben. sz@r.

beszéd:
ZSófi karattyol, minden nap mond valami újat. általában babanyelven nyomja, ha nem értem, máshogy mondja, ha megértem, akkor aztán gyakorolja ezerrel. igazából nehéz leírni miket mond.
pók=pokó, puki=pukó, apájé, kakajó vagy kukuja, kaka-kukuji, beka,bekeke
pisi, pici, cici, didá=cipzár, dugó, dugom, bo=boci, múú, vagy móó
kika, sisa=cica...
ezek a múlthetiek.

alvás:
ebéd után általában várok, hogy legyen kaki, mert kakásan aludni... háááát...
aztán tisztábateszem, megszeretgetem, ilyenkor már bújik, és beleteszem a kiságyba. betakarom, odateszem a tabikat, és azokat is betakarom.
kimegyek. 5 perc múlva benézek, van hogy már alszik.
ha nem akar aludni, sír, valami gond van, iszik, párszor ringatni kellett, mert olyankor bújni akar.
egyébként 1 éves koráig ringattam. utána szépen leszoktunk róla.
azt mondtam, hogy mivel szopis összebújás nem volt, ezért ez neki jár.
este: ugyanezt eljátsszuk, vacsi, régen tápi, mostmár csak víz, vagy tea, utána beteszem az ágyba. kicsit ott kell maradni vele. lefekszem a franciaágyra, olyankor úgy helyezkedik, hogy lásson. kb 10-15 perc múlva kimegyek, utána már csak akkor megyek be, ha sír. ha nem sír, de hív, olyankor kis zajt csapok, hogy hallja, hogy nincs egyedül.
Vendég
 


viszont a mai napunk katasztrófa volt.
reggel elvoltunk, reggel tápi,tízóraira evett egy fél krémtúrót. de mennünk kellett, apa telefonját megcsináltattuk, kijelzőcsere, meg tesco, meg a turiba is benéztünk. itt még megevett egy pici kiflicsücsköt. jó.
ebédjének kb a felét, uzsira semmi, gyümölcsöt szokott kapni, többfélét, darabolva, tányéron. két gerezd narancs, egy falat alma...
úgyhogy előkaptam a gyümölcscentrifugát és ledaráltam mindent. megitta a felét. kb 60milit...
vacsi egy kiflicsücsök, meg a vacsijának a fele.
ha felkockázom neki a kenyeret, nem eszi meg.
meg mindig szaladgálni akar evés közben, mint aki nem ér rá enni.
pedig ott vagoyk vele, együtt eszünk. néha az én tányéromból kinéz dolgokat, de van hogy mindent leszór.

napkozben nyűgös volt, ha akartam valamit, ő meg nem, a fejét rázta, és lefeküdt a födre, pl amikor fel akartunk jönni, sétából, ő még maradt volna. rózsaszín overalban a hóleves járdára...
képzelhetitek milyen boldog voltam...

délután nagyjából elvolt, de mentünk szemüveget csináltatni. és olyan égő volt. ofotértben, Zsófi végigpukizta az egész vizsgálatot, meg amíg keretet néztem. és kiabálta hangosan hogy kaka, meg pukó...
Vendég
 


Lara: hol vagy? Úgy emlékszem Hannus elég válogatós volt tápszerekből? Melyiket itta meg?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Sziasztok!


Itt vagyok Szösz :D Igen mi sok tápszert kipróbáltunk elöször kezdtük a márkásakkal(milupa beba hipp)persze egyiket se ette meg akkor javasolta a védönő a dm tápszerét ezt Hannus megeszi minden este 300 mili ha ez nincs akkor azt a fémdobozos gyerekitalt szoktam venni vaniliásat(azt hiszem nestlé).
Vérnyomásod ma már rendben?Vigyázz magadra :!:

Ancsi:Olyan édes Dorka hogy ennyit beszél :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.02.01 23:50-kor.
Vendég
 


Anyany:Sajnálom a rossz napot :(
Hát igen ilyen mikor beszélnek a kis pöttömök.Nálunk Hannus elég sokszor kiabál és apa ilyenkor mondja neki hogy ne kiabáljá de nem hangosan szól rá.És a múltkor felébredt én meg benyitok hogy szia ő meg megszólal hogy ne kiabáljá,hát ha ezt máshol mondja biztos azt hiszik hogy egész nap üvöltök vele :( :( :(

Bende:Nagyon jó utat kívánok nektek :D :D :D Niki nagyon édes :D :D :D már neki is hosszú a haja :wink:

Kriszti:Örülök hogy Olivérnek nincs baja :D

Jaffa:Engem már az érzékenyen érintett ahogy leírtad :oops:
Mikortól fogsz dolgozni?Nagyon ügyes Milu :D :D :D

Beze:Lexi nagyon kis ügyes hogy már lépcsőzik :D :D :D

Betti:Jobbulást a papádnak!Kész lett a gyerekszoba?

Tünci:Örülök hogy szimpatikus a védönő az sokat számít :wink:

Mancsa:De édes a pici Doooka :D :D :D Levi megy már oviba?

Winchi:Az tök jó ár a siesta cipőre :wink:
Vendég
 


Mi holnap megyünk bárányhimlő oltásra most kapjuk a másodikat.
15-én meg megyünk pestre szemvizsgálatra akkor szeretnék Hannusnak kisasztalt meg széket venni mert úgy szeret ücsörögni :D Majd megnézzük a kikába vagy ikeába egyikbe biztos van.
Vendég
 


Sziasztok!

Még vagyok, csak délután indulunk. Nyanyó meg negyed 6- kor kelt, bár most kicsit visszaszunyált.

Elválás: én elkezdtem állást keresni. Muszáj,mert szeretnénk egy nagyobb lakást, hogy Nikinek lehessen kistesója. Nem is gondoltam még bele, hogy mi lesz vele nélkülem. Anyukámmal marad, nem lesz bölcsis. Tegnap délután viszont belémhasított, hogy ha behívnak egy meghallgatásra, akkor fél napra nélkülem kell lennie. Én még ezt sem tudom elképzelni, pedig szoktatom magam a gondolathoz.

Gyerektársaság: remélem Niki edződik ilyen téren. Egy kisfiúval sokat szokott játszani, illetve az Ő nővérével is. Anyany- ék is átjönnek nagy ritkán. Niki egyáltalán nem félénk. A játszótéren is sok nagyobb gyerekkel játszik. Legtöbbször nem negedem neki, hogy elvegye egy másik gyerektől amivel játszik, de ha úgy látom a másik gyerek önként adja, akkor nem avatkozom közbe. Egyébként se nagyon, csak ha már sírás van, vagy esetleg valaki ütne. Nem jellemző, Niki nem nagyon verekszik ( eddig). Valahogy akkora önbizalommal rendelkezik, úgy tud fellépni a gyerekekkel szemben, hogy rögtön kiharcol magának egy rangot.
Szerintem Ő nem is érti ezt a ,,fölényét,, egyszerűen természetesnek veszi. ( azt hiszem Milunak is okozott néhány rossz pillanatot, amit azóta is nagyon szégyellek)
Múltkor például odament egy kislányhoz az utcán, olyan 6 éves formához és kivette a kezéből a lufit. A kislány megdöbbent, nem ellenkezett, egy szót sem szólt. Természetesen azonnal visszaszolgáltattuk a léggömböt és elmagyaráztam Nikinek, hogy ezt nem szabad.
Múlt héten a turkálóban egy 5 éves kislánnyal barátkozott össze. Mindketten előbányásztak valami rémes gyerekbundát, felvették és abban szaladgáltak. Teljes egyetértésben. :) Viszont mikor a kislány ledobta a bundát, akkor Niki újra- meg újra utána vitte és kezébe adta, hogy kabát, kabát. A kislány meg újra felvette.

Kövezzetek meg, de úgy érzem ebben ilyen esetben nem kell közbeavatkoznom, mert Nyanyó csak kérte a kislányt valamire, aki végül azt megtette. Azt pedig nem tudom elmagyarázni egy másfél éves gyereknek, hogy egy másikat ne kérjen meg semmire!

Tápszer: Nestlé Junior tejitalt ivott, a vaniliás volt a kedvenc, de a másik is lecsúszott. Most viszont 2- 3 hete már rendes 2,8- as tejet iszik. Este tej, reggel kakaó.

Alvás: ringatás nélkül, saját ágyban, saját szobában. Viszont este még a zenélő forgót bekapcsolom :oops: ( 6 hónapos korig ajánlják asszem). Leellenőrizni, hogy ott van egy a kutyus a párnáján ( párnahuzat egy horkoló kutyus mintával) megöleli a barikát, oldalára fordul és kész.
Cserébe viszont sokszor ébred. :(
bende
 
 


Anyany! aranyos lehetett Zsófi a pukikkal. :) Niki mostanában mindenkinek köszön, szóval ha boltba vagy bárhova megyünk visszahangzik minden a sziáktól, mert Ő minden egyes embernek külön köszön.

Olivérnek jobbulást!

Jaffa! nagyon ügyi vagy! Valamikor összehozhatnánk egy találkozót! Most hogy Milu már megvédi magát:)

Ha hazajöttünk amúgy is szeretném elvinni a kengurus játszóházba. Most könnyebben vagyok, párom céges kocsit használ, a családit itt hagyta nekünk. Ez csak tegnap délután jutott eszembe, miután keresztül- kasul 2x megjártam a várost a Nyanyóval. Jó messze kellett menni, én meg gyalogoltam.
Erre a párom: itt volt a kocsi, miért nem azzal mentettek?
Én meg ledöbbentem, hogy basszus eszembe sem jutott, annyira megszoktam, hogy mindenhova mindig gyalog, vagy esetleg busszal.
Ebbe a kengurus dologba más is benne lenne? Egy embert és egy gyerkőcöt el tudok vinni. :wink:
bende
 
 


Na megyek befejezem a csomagolást. Nekem már alig maradt ruhám a böröndben, az egészet a Nyanyó holmija foglalja el. Nem tudom beleférünk- e a limitbe, szerintem túlsúlyos lesz a böröndünk. .....
bende
 
 


Sziasztok!

Jaffa köszönöm, hogy leírtad a történéseket szíven ütött engem is hogy mi lesz velünk az ősszel...

Bende én biztos nem kövezlek meg hogy nem szóltál rá a Nyanyóra ilyen esetben én is hagytam volna! :wink:
Zenélő fórgó még mindig fent van nálunk is, Matyi a délutáni alváskor ha ébred be szokta magának kapcsolni, még mindig imádja csak mi csavarodunk be a zenéjétől :lol:

Tegnap esténk jobb volt, este a saját szobájában villany nélkül kapta meg a tejcit, úgy csináltam mint amikor hajnalban kér inni. Leraktam kicsit nyafizott de aztán elaludt simán és még alszik :oops:

Kriszti örülök, hogy Olivérnek nincs baja engem is kivert volna a víz egy röntgentől!

KépKép
winchi
 
 


Winchi, mi így csináltuk a tej bevezetését, pont egy barátnőmnek írtam le a múltkor, bemásolom: Nati ugye már egy ideje tápszert kap, ahhoz kezdtem el adni fokozatosan a tejet és arányosan egyre kevesebb tápszer-port (30 ml-enként). Szerencsére semmi baja nincs tőle, úgy tűnik. Most a téli időszakban még fele tápszer-fele tejet adunk Neki, a tápszer elég jól van vitaminozva, aztán szerintem tavasztól már sima tejet kap majd. 2,8-as friss dobozos tejet adok Neki, forralni nem szoktam (szerintem ezt a tejet már felesleges, annyira messze áll az igazi tejtől).
Ja, az Auchan-hoz ne fűzzetek nagy reményeket, pénteken, amikor az akció kezdődött, délutánra már elfogyott az akciós pelus :evil: , anyuékkal szombaton akartam hozatni, akkor mondták nekik. lesz még, de nem tudni mikor. Feltételezem, Siesta cipő sincs már egy darab se.

Alvás témában meg Natinál nagyon következetes vagyok, Lilit évekig altattuk (délután még most is simizem, különben nem aludna el). Szóval Nati már picinek is ügyesen elaludt egyedül, azóta is beteszem az ágyikóba, megkapja a cumit (már szinte csak alváshoz használja), betakarom, mondom, hogy most alszunk és kimegyek. 5-15 percen belül el is alszik, kicsit dumál az állataival előtte. Este meg megkapja a tápit, be az ágyba, onnan hallgatja az esti mesét, aztán Lili is lefekszik, kislámpa ég, lemegyek és szépen elaltatják egymást. Néha viháncolnak, néha Nati nyafizik kicsit, akkor felmegyek, megsimizem, mondom hogy aludjon szépen és megint lemegyek. Egyébként ha délután együtt altatom őket és ott ülök, akkor Nati is igényli, hogy simizzem.

Megyek Lili haját szárítani az usziba.

Kép
Kép
katinka31
 
 


Bende: érezzétek jól magatokat, jó utat!

Katinka: hát nálunk is azért alakult így az alvása Dorcsinak, mert Levinél nagyon elszúrtam. 1,5 évig ringattam, sokszor 1-1 órán keresztül, de akkor nem bántam, ráértem, mikor már nem bírtam el, akkor melléfeküdtem, énekeltem, meséltem sokáig. Akkor jöttem rá, hogy ezt elszúrtam, mikor délben 2 órán keresztül "altattam" és még mindig kért egy mesét.
Dorcsinál tudatosan csak 1 mese, vagy ének van, aztán alvás. Az elején még lelkifurdalásom volt, hogy az egyik többet kapott, a másikkal meg szigor van, de egyszerűen Levi mellett nem volt rá időm, hogy Dorcsikát is órákig altassam, ringassam.

Jaffa: a szívem szakadt meg, mikor olvastalak, és hidd el, igazuk van a többieknek, ha az oviban következik be az elválás, akkor is ugyanilyen rosszul esik. Levi mostanra szokta meg az ovit, most mondhatom el igazából, hogy szeret oviba járni. Iszonyú az elválás mindkét félnek.
Az meg, hogy írod, hogy nem ismeri a viselkedési normákat szerintem nem így van, hiszen pont akkor tanítottad meg rá, mikor együtt voltatok a közösségben és irányítottad a játékát. Hiszen ilyenkor próbáljuk rávezetni őket arra, hogy ne szedjenek el mindent a társaiktól, hogy megköszönjék, ha odaadnak nekik valamit, hogy osztozzanak meg a játékokon, hogy köszönjenek ha bemegyünk a kisboltba.....Milu megtanulta és biztos vagyok benne, hogy tud viselkedni, csak dacol a bölcsi ellen és ezt próbálja kifejezni a verekedéssel szerintem.
Ne aggódj, hamar beszokik a bölcsibe és nem lesz gond, persze könnyű ezt mondani, de tényleg így van.
Levi egyik ovistársa, ő is 4 évesen került be az oviba kiabált reggelente a csoportból az anyukájának, hogy azért hagysz itt, mert nem szeretsz. Na, akkor én azt gondoltam, hogy nekem szerencsém van. Levi még nem gyárt ilyen rémes ideológiát.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?