Új privát üzeneted érkezett!

Tündi: Nóri nagyon cuki volt és jól látszott :D
Néztem nagyot, mert az a doki aki nyilatkozott (dr. Dreissinger) rendel itt is, vagy rendelt? Ő írta fel Babunak a síneket! Most akkor hány helyen rendel, vagy elment innen?

Köszi Red :D Boldog félidőt a Bentlakócskával! :) Jó fej lehetett Panna, gondolom mindenki oda meg vissza volt tőle.
Nem tudom hogy csak receptre kapható-e a popsikrém, azért gondolom, hogy igen, mert ott keverték ki, meg így is 1000Ft felett volt és még csak tele sem tették a tégelyt, szóval gondolj bele, mennyi lett volna, reci nélkül. Amúgy Sudocreme-ben is van Zink Oxid, csak szerintem messze nem ekkora mennyiségben.

Még egy csomó mindent akartam írni, de mennem kell, meg úgyis megint regény lett, bocsi. Babu már úgyis a cipőét akarja felvenni :D (ma meg odahozta és rám adta a papucsom :lol: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 22:27-kor.
kchriske
 
 


Ja, Red: Gabcsi sóginőci gépén végre meg tudtuk nézni amit múltkor küldtél Lilinek (Raga jeje) Nagyon édes, köszöni szépen, tetszett neki :D
És utólagosan én is hadd kívánjak Apának Boldog Névnapot!
kchriske
 
 


Kchriske! Úgy könnyű ám ilyen bőségesen válaszolni mindenkinek, hogy a sógornőd segít! Ketten könnyebben megjegyzitek a dolgokat :D
Tündéri lehet Letti a dumájával :) Majd körbenézek a piacon én is a gumitalpú zokni miatt, mert egy szál zokniban hideg a parketta. Hiába van cipő, itthon leveszi. Érdekes, hogy az utcán semmi baja vele. Szoktunk néha sétálni is és aranyosan balra kanyarodik mindig amerre menni szoktunk.
Kint van már még egy fogunk (ez már hét). Harap is velük rendesen. Mániája a hasam puszilása és rágása. Ha nem figyelek oda, sebesre rágja a köldököm egy pill alatt. Miért szereti????
Vivi köszöni a köszöntést :D
Szülinapi beszámoló: előzménye a dolgoknak, hogy néztük a családi képeimet és meséltem, hogy az én sznapi tortáimat mindig anyukám sütötte és a Vivi vágyakozva mondta, hogy bárcsak neki is én sütném. Hát akkor elhatároztam, hogy nosza, egy estét megér. Szerencsém volt, mert szombaton ment az apjához és csak vas jött haza, úgyhogy szombat este meg tudtam csinálni.
Úgy izgultam, mint egy kisgyerek, hogy mit szól hozzá. Sikerült elpityerednem, mikor megláttam a reakcióját. Úgy remegett a kezem, hogy csak úgy táncoltak a gyertyalángok :oops:
A szája tátva maradt és levegőt sem vett. Leírni nem lehet, hogy mit láttam rajta (hát még azt, hogy mit érezhetett). Meglepődött, hogy emeletes tortája volt, hát még hogy én sütöttem, azt hitte, cukrászati.
Aztán a következő meglepetés az volt, hogy vicces gyertyát vettem és ahányszor elfújta, mindig visszagyulladt. Fújta és teljesen meg volt zavarodva: fújás " hát de!" fújás "hát de!" és mást se hallottunk csak a hátde-t. :lol:
Szupi volt, jól sikerült.
Néhány kép:
Kép A sok-sok fog
Kép így készült...
Kép a remekmű
Kép és az öröm

Nusyka várunk ám!

Kép
Kép
nicolca
 
 

 
 

nicolca:
Nagyon guszta ez a torta!!! :lol:
Azok a szívecskék cukor "konfettik"?
Gondolom, hogy örült Vivus, minden fáradtságot megér az örömük ilyenkor :oops: :roll: igaz?

(anyám mindig megkérdezte, hogy milyen tortát akarok, én meg minden alkalommal rávágtam, hogy citromtorát - aztán mindig kaptam valami mást..
Nem tudott citromtortát csinálni, de akkor meg minek kérdezte? :? A mai napig megkérdezi, de már sose mondom - úgyis gesztenyéset süt, mert neki az a kedvence, meg az egyszerűbb is :roll:)

ja, és kicsi fiadnak boldog hófordulót :D
Jóóó sok fogacska - és muris ez a kép 8)

Kchriske:
Lettinek jó dumája van
8)
Az apás/tesós fürcsiből rendszert fogtok csinálni? én is úgy szeretnék vele fürödni néha, de nekünk kis ülőkádunk van, és én is behajtogatott lábbal férek csak el benne, ketten meg sehogysem :(
pedig tök jó móka lenne elképzelésem szerint.

A Smectát próbáltad szörppel adni? nekünk unokahugomnál a viszonylag töményre kevert piros szörpivel csúszott le - vagy félálomban, mikor már mindegy mit, csak kortyoljon...

Hát ja, elég jól sikerült hál istennek a családi muri, igazából azért ekkora favorit P, mert ő az egyetlen kisgyerek (egyenlőre :D) , egyik unokanővéremnek sincs még kilátásban poronty, bár a kisebbik uncsinővérem idén esküdött és dolgoznak az utódláson, de nem akar egyenlőre összejönni. szegény kicsit irigykedett is, hogy nekünk bezzeg besikerült a második is csak úgy potyára...
ó, és az is nagy öröm a családban (anyámék rokonságáról van szó), hogy most fiú lesz a 2., ezzel megtöröm az "átkot+, mert szinte csak lányok voltak több generáción át.

Bumbike:
Nóri nagyon édes! :D

~~~~~~

Végre megegyeztünk:
Bene Botond Mihály - de én tuti Botondként fogom bemutatni mindenhol, a Mihály csak a papírjain szerepel majd ;)
(És arra is lepacsiztunk, hogy ha lesz 1x egy öcsije, akkor ő meg első névként a Zalán-t kapja majd)

Kép

Kép
redwings
 
 


Jól elhatároztam, hogy én majd minden este szépen leülök és írok mindenkinek. Erre mi történik? Alaposan befagyasztom a topikot :(

Köszi Red a dicséretet, egy mestercukrásztól igazán jól esik. A szívecske ilyen dr.oetkeres bizé. Lehet kapni golyókat is, de azt a Lánykám nem szereti. Egész elfogadható áron van kb 300 Ft és nem használtam el a negyedét sem. Most hétvégén meg az oszttársaival tartja a sznapját, arra is sütök egy tortát, ha már belelendültem :D

Szép neve lesz Tündérpanka tesójának. :wink:

Detty! Tesód hogy van?

Kép
Kép
nicolca
 
 


Jaj, dehogy fagyasztottad be Nicolca.. írnék én, de apa dekkolt itt eddig meg volt privi elmaradásom is.. napközben meg marha rosszul voltam, aludtam is Lettivel több mint 2 órát, végre egyszer összejött. Már szó szerint összeestem..
Holnap talán jobban leszek meg idő is és írok rendesen, de addig is nagy gratula a tortasütéshez, jajj de ennék belőle, nagyon klassz lett és a hófordulóhoz, fogacskákhoz meg minden...

Red, holnap..

Jó éjt!
kchriske
 
 


Nicolca
Én sem vágom, mire érted a topic befagyasztását.
Meg aztán 2 gyerkőc mellett nem lehet egyszerű időt szánni a netezésre, szal ne aggódj, éééértjük... :wink:

micsoda? mestercukrász? áááh, dehogy! (bárcsak igazad lenne - mert akkor biztos jobban élnénk)
hú, ezek az ilyen aranyszínű meg gyöngyházas cukigolyók? 1x kóstoltam, majd beletört a fogam
:shock:
nálatok lesz a zsúr? az jó kis móka :D

misi itt kolbászolt az előbb és ahogy görgetem le a topicot, egyszer csak felkiált a fiad képénél:
"hé, ki ez kis nyuszi? aztaaaa mennyi foga van!"

amúgy kösz a név-dicséretet. Igazából én nem akartam a Mihályt mögé, de megsérteni sem akartam Misit. Így aztán ez lett ez a kompromisszumos megoldás, hogy hátulra került.

kchriske:
pihizz amennyit csak tudsz, mi megvárunk :wink:

Nusyka: NE TŰNJ EL!!!! A legrosszabb amit tehetsz magaddal, hogy bezárkózol...

Detty: Te se tűnj el!

Kép

Kép
redwings
 
 


Nem tűntem el, olvaslak titeket, csak nem tudtam érdemben hozzászólni, a problémáimmal meg nem akarok terhelni sekit (meg hát ez egy nyitott topic és tanultam a hibáimból).

Nicolca! Köszi az érdeklődést, jól van, ma haza is engedik, bár tegnap este hőemelkedése lett, de állítólag az a műtét miatt, és normális. 3-4 hét a szövettan, aztán megmondják, mi lesz. Nagyon hosszú.....

Red! Nekem is tetszik a tesó neve, a második név pedig nem is szokott fontos lenni. Nekem is van, de sosem mondom, csak akkor jut eszembe, ha a személyimből írják ki a nevem és látom.
Mi még mindig nem gondolkodunk neveken. Illetve az valahogy jött, hogy ha lány lesz, akkor talán Izabel lesz, ha fiú akkor passz.

Na, megyek, pakolnom kell, hogy tudjunk menni, ha Alexa felébredt.

Kép
Kép
detty74
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 22:32-kor.
kchriske
 
 


Sziasztok!

a bölcsis dologgal, azt hiszem, meggyőzetetek, meg a lányom is. sok igazság van abban, amit írtatok.
sajnos, én csak azt néztem, hogy én mit szeretnék, de azt nem, hogy pl ő mit szeretne(vagyis pontosabban megfogalmazva: azt hittem, hogy jobb még neki velem).
Múlt héten voltunk egy játszin, ahol a kerítés szomszédos a bölcsiével, és onnan aztán nem nagyon lehetett elvinni. nézegette a gyerekeket, azok meg simogatták őt.
ma séta közben, meg az ovis gyerekeket nézte nagy érdeklődéssel, úgyhogy kénytelen vagyok belátni, hogy bizony az én kislányomnak hasonló korú társaságra van szüksége.

Eddig visszahúzódó, meg csendes volt(ezért is voltam annyira még a bölcsizés ellen), de újabban szépen eljátszik a másik gyerekekkel (ha azok nem tépik, meg nyúzzák), barátkozós, kezdeményezőbb lett.
Ettől függetlenül, ha majd kistesó lesz, azért felteszem majd neki a nagy kérdést, hogy itthon, vagy oviban szeretne lenni (mondjuk délelőtt).

Már Nóri is törölgeti a nóziját. meg ő is ölelgeti az állatait, meg a babáit. meg szoktam kérdezni, hgy hogy szerei a babát, és erre mindig magához öleli. tegnap apát simogatta, meg ölelgette, engem is szokott, bár a simi néha még olyan, mintha agyon akarna ütni:) úgy odacsapja a kezét. néha már a száját is az arcomhoz teszi, puszi gyanánt.

Detti, kitartást, és teljes felépülést kívánok a tesódnak.
Vendég
 


Én örülök, és jónak tartom, hogy itt meg lehet beszélni a problémáinkat. az, hogy nem mindenki ért egyet a saját meggyőződésünkkel, teljesen természetes. ha mások "hangot" adnak az ő véleményüknek, az nem jelent rosszat, vagy, hogy rosszak lennénk, egyszerűen, csak mindenki a saját szemszögéből látja a dolgokat, vagy máshogy tartja jónak....

nekem csak az volt a gáz, amikor a párom egyszercsak kérdőre vont, hogy ugyan miért írok ide meg dolgokat(kutyakaja meg a kanál story), meg miért. kiderült, hogy utánam kutakodott itt....
komolyan, annyira fél, hogy elhagyom, hogy egyszerűen megfojt az utánam kajtatással.

Gratulálunk Vivusnak! Nóri integetett Babócának, nagyon tetszett neki is a kép. Az én kistesóm is nemsoká 10 lesz. az ő sütijét is én csinálom, mert megkért rá, h süssek neki vaníliapudingos piskótatekercset.
Vendég
 


Kchriske!
Köszönjük az ünneplést! Ne dicsérjétek annyira a tortámat, mert még elbízom magam. :D
Mondtam is Páromnak, hogy kicsit csálé, kicsit kevés a krém, de a mienk. Sütögettem már régebben, de tortával még nem próbálkoztam. Igaz, mostanában süti se nagyon van, mert ha Babóca ébren van, képtelenség bekapcsolni a sütőt, mert nem tudom távol tartani tőle - nincs konyhaajtónk és nincs az a barikád, amit ne bontana le! Este meg már nincs kedvem sütögetni, örülök, hogy ha a kaját megfőzöm másnapra Páromnak.

Tündi! A vaníliás piskótából most be tudnék vágni néhány szeletecskét, azt hiszem :P
Bölcsi ügyben pedig csak azt tudom mondani, hogy anno Vivi is volt bölcsis. Sosem feledem az első napot: ott voltam Vele, és olyan hisztit vert le azonnal, hogy tíz perc után szólt a gondozónő, hogy egyelőre elég lesz, holnap jöjjünk újra. Aztán másnap meg már alig bírtam hazavinni. Mozgalmas időszak volt az, mert elkezdte itt a kerületben a bölcsit és utána elköltöztünk a III. kerületbe és ott folytatta. Majd ott elkezdte az ovit és itt folytatta :oops: Szerencsére iskolába még csak egybe járt :D

Kép
Kép
nicolca
 
 


Szerintem is sok igazság van a mondandótokban a bölcsivel kapcsolatban. Egyenlőre azon az állásponton vagyok, hogy nem szeretném beadni, de majd úgyis kiderül, mennyire bírok velük itthon.

P-val minden nap szoktunk a bölcsi meg az ovi felé sétálni, és már többször voltunk bent játszani a gyerekekkel csak úgy (protekciósok vagyunk, anyám révén rengeteg pedagógus ismerősünk van ovi/bölcsi szinten. végülis suli szinten is, csak ott nem általa, na mind1).
Jól elvan velük, de csak egy darabig, kb30-40perc után annyira elege lesz a tömegből, hogy inkább odahúz a kerítéshez és közli hogy Nyanya, tátá!!!
játszótéren is szépen eljátszik bármilyen korú gyerekkel/ v felnőttel, de szintén limitált ideig, aztán kilép a közelükből és velem játszana lehetőleg jópár méterre a többiektől.

Mondjuk ő sosem volt visszahúzódó tipusú :D, vagy "megfigyelő" , mint pl én ilyen kiskoromban. Ő inkább az a fajta gyerek, aki kezdeményez, és lehetőség szerint azonnal átveszi az irányítást az adott szituációban. Viszont pont múltkor figyeltem meg, hogy hajlandó kompromisszumot kötni, aminek nagyon örülök, ez sok kemény csatától meg fogja óvni a későbbiekben :roll:

nicolca:
detto: akárhányszor elmegy a sütő mellett, megcsavargat 1-2 gombot :D, ha meg főzök, akkor nagyon láb alatt tud lenni, ha épp olyan kedve van és nem köti le hogy engem utánozzon a saját kis alkalmi eszközeivel. múltkor fel kellett vennem és azt bámulta kimeredt szemmel, hogy hogyan keverem a pudingot. Aztán este viszontláttam a fürdőkádban a mozdultatokat.
De a sütőnyitogatás/gombcsavargatás nagyon idegesítő tud lenni...


Lányok, egy kérdés: szerintetek mennyire gáz, hogy a logikai jellegű játékaival nem szokott "rendeltetés-szerűen" játszani?

mert pl a formabedobó teknőst szívesen tologatja, autózik vele, meg eteti, nyitogatja-csukogatja, pakol bele, de NEM a formákat, hanem mindenféle mást. ha irányított játékkal próbálom, akkor egy rövid ideig próbálja beletenni az eredeti formákat, de kb 1-2 elem után azonnal vált másfelé. a kört és a háromszöget be tudja dobni önállóan némi kis tunkolás után. a többivel meg sem próbálkozik egyedül. rámutat még a négyszögre, de a csillagot meg a keresztet már keveri, mondja rájuk hogy "Jej" vagyis jel (mindenféle logóra ezt szoktam mondani neki).
de pl a gesztenyét a kör alakú lukon tömködte befelé, tehát az alapelvet érti és képes alkalmazni.
A montessori toronynál is ez a helyzet: irányított játéknál ha én mutatom vagy adom a kezébe a karikát, 2-3 db után megunja és otthagyja. viszont szívesen eteti a babáit a karikákkal, mondja rá hoghy "nyamma baba sü-sü" vagyishogy sütit eszik a baba. VAgy a kezére /lábára húzkodja a karikákat és nézegeti magát bennük a tükör előtt, vagy teszteli hogy miylen messze tudja dobni őket (mást nem szokott dobálni, csak egyszer látta apjától, hogy este a közös játékpakolásnál a karikákat beledobálta a játékosdobozba jó pár lépésről)
Az építőkockákkal az a kedvenc elfoglaltság, hogy a különböző méretű homokozóvödrökbe, ibrikekbe, tálakba pakolva és megrázva teszteli, mennyire különböző hangot adnak ki. De még véletlenül sem akarja egymásra pakolni őket :S
ha megmutatom, leszedi egyesével (tehát nem klasszikus rombolás-metódussal) és átrakja az ő szája íze szerinti helyre.

nem igazán tudom, hogy kell-e ezen aggódnom, vagy egyáltalán próbálkoznom mutogatni neki. Hiszen elég találékony az önálló játékban, és lehet hogy azzal teszem a legjobbat, ha hagyom hogy a saját tempójában meg érdeklődése szerint fedezze fel és használja a játékok adta lehetőségeket?
Vagy forszíroznom kéne ezeket, hisz egy csomó korabeli gyerek anyukája meséli hogy 20-30-sokpercekig formabedobózik/építőkockázik a kicsinye... ???????

bocs a litániáért

Kép

Kép
redwings
 
 


Red! Én tuti nem erőltetném a "rendeltetésszerű" játékot. A gyerek fantáziáját blokkolod vele (legalábbis pszichológiából így tanultuk), és igaziból nem is tudod kényszeríteni rá. Majd fog rendesen is játszani vele, ha akar, ha meg nem, hát nem. Az öcsém SOSEM játszott rendesen a játékokkal, helyette hihetetlenül izgalmas dolgokat talált ki velük, még akkor is, amikor már tizenéves volt. Mindig csak a játékok egyes részeit használta, együtt több játék több részével, és kombinálta gesztenyével, parafadugóval, stb. de sosem azt játszotta, amit "kellett volna".
Alexa leginkább kopácsol a játékokkal. Ő a formás játékot ugyan használja, de a lyukak még nem érdeklik, hanem leszedi az egyik oldalt (nekünk kockánk van), és úgy pakolja bele a formákat, meg mást is. Néha megmutatom neki, hogy a lyukba hogy kell betenni, de szerintem még nagyon kicsi hozzá.

Fura, hogy írtátok a szeretgetést. Alexa már hónapok óta szeretgeti az állatait (a babákat viszont utálja). Ha megkérdezzük, hogy "szereted a macit?", akkor fogja, és a füléhez dörzsölgeti. És utána nyújtja, hogy mi is szeretgessük meg - ma a párom majdnem lekéste a HÉV-et a maci szeretgetés miatt. Az autóban is mindig van egy plüss kacsa, még én kaptam és mindig a kocsim ablakán lógott, ott az a favorit. Meg hát a markolászós kendők. Tegnap vettünk neki egyet, mert a régi "macikát" nagyon ki kellene mosni (szerintem már ebola és bubó pestis is tanyázik benne), viszont két alvás között nem szárad meg, és akkor nincs alvás. Így visszamentem oda, ahol a régieket vettem. Volt is, csak kicsit másféle, és nem viccelek, 2599 Ft-ért!!! Egy szimpla rongy kendő macifejjel középen. Felhívtam a férjem, hogy mi legyen, nem akartam megvenni. Mondta, hogy tényleg drága, de kellene. Megegyeztünk, hogy ha el tudom tőle venni, akkor marad, ha nem, akkor megveszem. Még 10 perccel később sem tudtam tőle elvenni, visított, mint a kismalac (mindenki minket bámult), ölelgette, bújt hozzá. Végül megegyeztünk a párommal, hogy ezt kapja tőlünk a szülinapjára, és így elhoztuk macika 2-t. A pénztárnál még volt egy kis izgalom, mert nem adta oda a pénztárosnak, de végül beolvastam a vonalkódot, és így megoldottam a problémát.
És Alexa már nagyon régóta ad puszit is, vagyis a hatalmasra nyitott száját odanyomja az arcomhoz. Most ritkábban csinálja, inkább hozzámbújik.

Én bölcsibe nem fogom tudni Alexát, még ha akarnám sem, mert ha kistesóval itthon vagyok, a kerületben egy bölcsibe sem veszik be a nagytesót. Páff. De legalább nincs dilemma.

Na, elég belőlem. Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
detty74
 
 


Redwings!

Most van egy cikk a nőklapjában a "fejlesztő" játékokról. Jórészt feleslegesek, csak aranyáron vannak. Ne aggódj!

Brünhílda
brünhílda
 
 


Sziasztok!

Ma délelőtt olyan hiszti rohamban volt részem, hogy totál kivagyok!

Lementünk sétálni a csodajárgányunkkal, és a játszótéren összefutottunk egy ismerős anyukával és az egy éves fiával. Egy ideig minden rendben volt, de Áronnak egyszer csak felkeltette a figyemét a csodajárgány. Ahogy ment felé, Alexa elkezdett visítani. Odamentünk és egy ideig működött, hogy Alexa ült benne, Áron meg tolta (most kezd ráérezni a kisfiú, hogy tud menni egyedül, ha közben tol valamit). Alexa eddig ilyent még nem csinált, de pár perc után neki is megtetszett a dolog. Innen indult a hiszti. Először visszavette a biciklijét és elkezdte tolni, de nagyon öügyetlenül, mert még nem tud stabilan járni akkor sem, ha fogja a kezem. Megy, megy, de nagyon ingatag, én meg nem akarom erőltetni, nehogy kiforduljon a karja, vagy ilyesmi. Egy ideig elfogadta, hogy egyik kézzel tolja a bringát, a másikkal fogja a kezem, de utána kezdte eltolni a kezem, amitől mindig elesett. És folyamatosan ordított, mert nem ment neki (tudom, tudom, frusztráció, meg minden, de iszonyú volt). Egy kis idő után belejött, de aztán elfáradt, és megnt esett kelt és sírt. Na, mivel ekkor már dél volt, úgy döntöttem, hogy menjünk haza ebédelni. Csak megfordítottam a biciklit, és kitört a háború. Alexa visítva ordított, közben ökledezett a sírástól, és nem akarta tolni a biciklit. Erre beültettem, hogy OK, nem baj, megyünk haza. Végigbömbölte az utat, sorra néztek ki az emberek az erkélyeken (szerencséjükre senki nem szólt be!). Itthon nagy nehezen felcipeltem a gyereket és a biciklit egyszerre (!), de a hiszti ment tovább. Alig bírtam kitenni a járgányt az erkélyre, annyira kapaszkodott bele és sírt. Mivel attól féltem, hányni fog, gyorsan lemostam az arcát hideg vízzel (amúgy is ráfért, mert a sírástól csupa maszat volt). Kapott cumit, markolászós kendőt, és csak negyed óra alatt tudtam annyira megnyugtatni, hogy le tudjam ültetni ebédelni. Remélem, most kialussza magát, és tuti, hogy délután babakocsival megyünk a játszóra.

Így leírva semmit nem tudok érzékeltetni a történtekből, de katasztrófa volt a dolog. Még mindig nem tértem magamhoz, pedig 2 órája történt.

Megyek enni, éhen halok!

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty:
örülök, hogy ezen a véleményen vagy a kérdésemmel kapcsolatban!
Tényleg hogy áll Alexa a hisztikel? Még mindig olyan durva a helyzet mint a múltkor írtad?
Hát, ha kell az kendő, akkor KELL, nincs mese anya...! :D
(P húsvét táján volt így egy babakocsira rögzíthető egérrel, többször és kitartóan csak azt kaparintotta meg a boltban, még el is nevezte ott helyben és otthon is emlegette napokig - végül ezt hozta a nyuszi neki. Sokat játszott vele nagyon)

Brünhilda:
Neked is köszönöm az ötletet. Olvastam ezt a cikket, de azt hiszem, igazából nem az én dilemmámról szólt, én az egyszerű, sima logikai játékokról beszéltem: kockák, montessori torony( tudod: rúdra csúsztatható növekvő nagyságú karikák) meg mezei formabedobó, nem pedig csilli-villi izébigyós hiperszuper xy márkájú csodacucc.
Egyrészt nem tartottam szükségesnek őket (főként azért amit a cikkben is leírtak), másrészt nem is tetszenek (harmadrészt pedig meg sem tudtuk volna fizetni ezeket).


Igen, én is érdeklődve olvasom mindig, hogy melyik babó miket csinál :D
A szeretgetésről:
P is tud puszit dobni, csak úgy cuppan, spontán játékban és kérésre is szokott. A simogatás már megy leheletfinoman is, ezt külön gyakoroljuk mióta újból pocis vagyok.
A babáival (ezek az abszolute favoritok, már 7 db van neki és mindegyikért odavan!) meg állatkáival mindenfélét játszik, etetés/fürdés stb, és hát ölelgetni is gyakran szokta őket. Meg kis sztorikat játszik le, pl: most sír a baba, odamegy a másik és ránevet, az első is nevetni kezd ettől...
Hál istennek fújni szájjal és orral is tud, meg szimatolni is (pl virágot, sünit utánoz...), az orrfújáshoz nagyon jól jön majd, hogy felszólításra hajlandó fújni az orrából, én is amiatt kezdtem tanítani neki, mert unokahúgommal sokat szenvedtük ezen.

kchriske:
Haaszvittorja.. :D ééédes!
Tesco-ban itt Gödöllőn mindig van színes dara (asszem piros-zöld-barna)

és tökre igazad van, hogy nem szabad háttérbe szorítva éreznie magát a nagyobbnak, remélem meg tudom majd oldani, hogy ne így legyen és ne szenvedjen emiatt túl sokat!
igazából ez a legnagyobb félelmem, hogy P megsínyli majd ezt az egészet, hisz annyira anyás (bár mára virradóra elaludt misinél este, gond nélkül és nagy összebújások közepette, M legnagyobb örömére).
Őt félem legjobban, hiába jön mindenki azzal hogy majd jól megmakkanok mert túl sok egyszerre két ilyen kicsike ember.

Kicsit elképedtem azon, amit a tanítókról mondtál... én pl M megbízására tegnap vettem meg 2 hiányzó gombfoci csapatot az osztálybajnoksághoz, persze saját pénzből. Ők csak zsepit, meg szalvétát szoktak bekérni, meg néha szappant. Szerencsére a wc-papírra odafigyelnek a takarító nénik, mindig van a rötyin elég a kölyköknek. Amúgy szednek ugye osztálypénzt, meg ha pl vmi kirándulás lesz, akkor arra külön, ha szülők igényei végett drágább helyre mennek. És ők nem vesznek maguknak mindenféle kacatot az osztálypénzből, sőt, nagyon is odafigyelnek arra hogy mire költenek: függönyt pl ismerőssel varrattunk az osztályba, hogy olcsóbb legyen. De nagyon szép a termük, sok a szemléltető ábra, meg maguk+általam készített díszek, virágok, akvárium (ja, halkaja osztálypénzből van!). sztem ez lenne a normális hozzáállás, nem pedig hogy a saját marhaságira költ a tanító!

na, megint regényt írtam bakker! lőjetek le!
ja, és köszi a név-dicséreteket :D Sztem is jól hangzik, hogy Bene Botond ;) (ráadásul nem is oylan gyakori, mint az anna, ez csak a 15-20 hely körül van az elmúlt évek listáin)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára redwings 2009.10.08 13:17-kor.

Kép

Kép
redwings
 
 


detty, most látom, hogy közben írtál, míg én pötyörésztem + ebédeltettem a családot... így kérlek vedd semmisnek a kérdésemet :S

Hát ez nem lehetett semmi!
Az aztán a kedvencem, mikor a nézelődők összesúgnak vagy beszólnak, na olyankor igen epésen tudok válaszolni! mert persze ők csak azt látják, ohgy a gyerek magából kikelve üvölt, és fogalmuk sincs az előzményekről, abba meg lusták belegondolni hogy ha minden kis nüansznyi próbálkozásnak engednénk, akkor irtó hamar zsarnokká válna a gyerek...
jól tetted, hogy hazavitted!
mást nem nagyon lehet szerintem csinálni, mint kivenni a szituációból, mert ha engedsz, akkor nem lesz megállás.

Remélem nagyot alszik és te meg kicsit kifújhatod magadat közben.
Oylan jó, hogy mi mostmár túl vagyunk ezen (egyenlőre, de nagyon f*sok a dackorszaktól ;) ), Alexa is el fogja hagyni, meglásd, addig meg kitartás és gondolj arra, hogy nem Nérót akarod nevelni pár éven belül :wink:

Kép

Kép
redwings
 
 


Tényleg maga volt a pokol, attól féltem, kárt tesz magában, annyira vergődött, meg dobálta magát.

Azt hiszem, hétvégén elmegyek kikapcsolódni, mert meg fogok zakkanni.

Viszont utólag büszke voltam/vagyok magamra, mert egy pillanatig sem emeltem fel a hangom, sőt, igazából eszembe sem jutott, pedig pár hete tuti ordítottam volna egy hatalmasat. Gondolom, a hormonjaim kezdenek visszaállni.

(A felettünk lakó addig zörög, amíg felébreszti Alexát, de akkor tuti felviszem neki délutánra a kiscsajt. Utána majd kétszer meggondolja, hogy mikor zajongjon.)

Én csak attól tartok, hogy nálunk nem lesz szünet a mostani időszak és a két éves dackorszak között. De az is lehet, hogy addigra olyan edzett leszek, hogy fel sem fog tűnni, amit majd akkor fog csinálni. Sokan mondják, hogy Alexa hasonlít anyósomra. Ha ezt a külsejére mondják, akkor sértésnek veszem, de az tény, hogy az anyósom ilyen öntörvényű, akaratos, aki kifordul magából, ha nem az van, amit ő akar (pl. az esküvőnk). És akkor sem fogom hagyni, hogy Alexa ilyen legyen felnőttként, ha naponta 10 ilyen harcot kell megvívnunk, vagy ha 2 év múlva tök őszen fognak vinni a diliházba. Utóbbira van esély, mert tavalyig egy ősz hajszálam sem volt, most meg bőven akad. Még jó, hogy szőkés barna a hajam.

Na, megszűnök, nehogy rámunjatok!

Kép
Kép
detty74
 
 


hehehe, ez az anyósos-hasonlat jó volt. tuti nem kerülsz diliházba, hisz épp az imént mondtad, hogy jobban bírtad a harcot, mint korábban! ÜGYI VAGY!!!
Egyébként érdekes, nekem is az utóbbi pár hónapban kezdtek feltünedezni az első ősz szálak
:shock:
mondjuk nekem gesztenyebarna a hajam, és sajna elég feltűnő volt benne az a néhány szál hófehér :(
én aztán nem unok rád, de bagoly mondja verébnek, mert úgy tűnik, ma csak nekem van időm netezni jóformán velem lesz tele az oldal
:oops: :roll:
de hogy ne higgyétek h egész nap itt ülök elárulom, hogy kimostam az összes függönyt és szépen fel is raktam őket minden ablakra, közben persze belül le is pucoltam az üvegeket, mert nagyobb pocival úgysem lesz kedvem a létrán bohóckodni (M reggel végre kiszerelte a törött/lógó/idétlen régi reluxákat, így egész helyre képük lett a szobáknak, és még jó kis öblítőillat is van :D
Csak a karom hasogat :wink:
ó, és két napra kipipálva a kaja
mindez köszönhető anyámnak, aki délelőtt másfél órát sétált Pannával.

Ja, szegénynek tegnap délután óta megint hasmarsa van :( az az igazi napi5váltás ruhát tönkrefoltozó, aranysárga, folyós cucc.
Remélem fogacska a bűnös és nem más (mondjuk én már mindenben a fogakat remélem :?FOGAKAT AKAROOOK!!! ), mindenesetre jókedvű, tud aludni, van étvágya, virgonc stb és még a popija sincs kicsípve.

nah, és engem untok mááá, mi ? ;)

Kép

Kép
redwings
 
 


hallottátok, hogy jön a rossz idő? :(
hétvégén szél, eső, hegyvidéken akár hó is, és jövőhét ilyenkor 15-20 fokkal is kevesebb lehet :cry:

Kép

Kép
redwings
 
 


Hallottam, ki is vagyok tőle rendesen. Ha nincs meg a napi 2-3 óra levegő, Alexával nem lehet bírni. Még a hideg hagyján, fel kell öltözni, de esőben, szélben nem lehet sétálni, játszóterezni. ÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Kép
Kép
detty74
 
 


........
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 22:44-kor.
kchriske
 
 


.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 22:48-kor.
kchriske
 
 


Jaj foltok:
Anyóséknál balesetkor az Ariel M-zim tök jól és könnyen kivette a makacs kakifoltot, aztán itthon rendes babamosóval átmostam.
Lehet veszek pici adagot és foltkezelésre ezt fogom alkalmazni aztán simán kimosom. De még keresem az igazán megfelelőt, mert azért a babamosószerünk drága, hogy ennyire sűrűre sikeredett foltokra használjam és még mossak is.

Olvastam egy cikket a vegyszermentes takarításról. Már régóta keresgéltem ilyen lehetőségeket. Néhány praktikát már alkalmazok is, de a makacs dolgokra nem volt még megoldás.
Minap olvastam a mosószóda, mosódióról és hogy mennyire jó és könnyű vele takarítani. Ja és univerzális, mert mosogatni is lehet, takarítani, áztatni olajfoltos ruhát is, mosni.. Állítólag a drága mosószerek 40-50 %-a mosószódából áll.
1 kg-os kiszerelés került 295 Ft-ba és 1 l vízhez kell 1 evőkanál pl. zsíros felületek tisztításához. Tegnap felmostam vele, sztem tök jó tisztaságillat volt és nem félek, hogy Letti ahogy poroszkál, a domestosos padló után nyalogatja a kezét.. stb.
Ma kipróbálom a gáztűzhelyen, nekem az a mumus, ha beválik akkor beleszeretek és még megfizethető is. Meg az tetszik ha elfogyott valami pl. mosogatószer, vagy valami más akkor bizony ezzel meg lehet oldani :D
Babaruhák mosásához, áztatáshoz nem tudom mennyire használható, még megérdeklődöm védőnőtől, dokitól, de sztem mivel nem kimondottal olyan vegyszeres talán lehet, főleg ha már domestost is használunk.. úgyis kiöblítjük alaposan, de inkább utána kell járni.
Ja, viszont csak a festék boltban találtam, de ott mindig van.
Hátha esetleg érdekel még valakit.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Kchriske! Sajnos nálunk kedvenc könyv nincs, mert Alexát totál nem érdeklik még a mesék. A könyveket lapozgatja, de össze-vissza, és nem a képek érdeklik, hanem maga a lapozás. Ráadásul ha rájön az 5 perc, akkor semmi nem kell (na jó, a cumi és a kendők igen), mindent ver ki a kezemből és hisztizik tovább. Ezért írtam, hogy a figyelmét sem lehet ilyenkor elterelni semmivel.

Ma is volt egy roham. Elmentünk számlát leadni a belvárosba és úgy értünk haza, hogy még volt egy fél óra ebédig. Sétáltunk egy kicsit úgy, hogy fogtam Alexa kezeit, ő meg gyalogolt (majd leszakadt a derekam és fájt a pocim is, de ez van). Amikor hazaindultunk, nem volt semmi gond, és nagy meglepetésemre jött fel a lépcsőn is. Nem is bántam, mert nagyon nehéz már cipelni. Csakhogy mi az elsőn lakunk, és hát ő meg tovább akart volna menni. Még bejött a lakásba, de utána indult a hiszti. Egy ideig hagytam, próbáltam neki elmagyarázni, hogy mi itt lakunk és nem megyünk feljebb, de nem hatott. Aztán jött a hidegvizes mosakodás, a cumi és a kendők, és nagy nehezen megnyugodott. Viszont engem ezek annyira lefárasztanak agyilag, hogy utána totál kész leszek.


Jaj, Kchriske! A nagylányos történet elég hülyén hangzik, és igazad van, hogy óvatosságra inted Lilit, de arra vigyázz, hogy ne ültess el benne túl sok gyanakvást az emberekkel kapcsolatban. Az én szüleim pont így csinálták, és a mai napig félek az emberektől, nem merek leszólítani senkit és sokáig a társas kapcsolataim egyenlőek voltak a nullával. Egyébként nálunk a játszón vannak nagyobb lányok, szintén tizenévesek, akik nagyon szeretnek a picikkel játszani, szerintem ezzel nincs baj. Jó, a fejjel lefelé tartás tényleg túlzás, de szerintem ilyen idős korban fel sem merül bennük, hogy leejthetik, vagy baj is lehet belőle. Mi lenne, ha Te próbálnál beszélni a lányokkal?
Az szerintem is jogos, hgy megbeszéled Lilivel, hogy ne fogadjon el tőlük semmilyen kaját, édességet, de ahogy Te is írtad, ha eltiltod tőlük, akkor esetleg csak nem fogja elmesélni neked, hogy továbbra is együtt játszanak (a tiltott gyümölcs mindig édesebb), és az még rosszabb, mint ha tudsz róla.

Nem akarok beleszólni, félre ne érts, csak a saját példámból tudom, hogy a túlzott szülői aggódás sem jó, ugyanúgy, mint amikor a szülő nem figyel a gyerekre egyáltalán. És utána nálam sem volt megállás: ha nagyon régen a barátom nem hal meg egy autóbalesetben, úgy mentem volna hozzá 19 évesen, hogy a szüleim azt sem tudták róla, hogy a világon van (a mai napig nem meséltem el nekik). Ez a legszélsőségesebb, de még ezer olyan fontos dolog van, amiről nem meséltem nekik, mert bár nem volt veszélyes, úgyis megtiltották volna. Úgyhogy jobb, ha inkább tudsz arról, ami vele történik, még ha esetleg nem is nézed jó szemmel.

Kép
Kép
detty74
 
 


Detti: nem értem félre és köszi, hogy írod, bár arra nagyon figyelek, hogy ne ültessek bele ilyen frászt, ahogy írod a szüleiddel kapcsolatban, és a tiltásokkal is csínján bánok mert inkább arra törekszem hogy megtanítsam rá, hogy mi a helyzet és benne legyen egy egészséges fék. De nem könnyű. Még nagyon könnyen elcsábítható a tanításaim ellenére. És persze már nem vagyunk annyira összenőve, hogy maximálisan hallgasson rám mert annyi érdekes dolog van a világon.

Nekem az anyám szinte mindent tiltott miközben amúgy a lelki és fizikai terrorja által okozott félelmeimmel nem foglalkozott, meg egyáltalán a lelkivilágommal, de én eléggé lázadoztam és nem sikerült ennyire megmérgeznie.
Azt is közöltem vele mikor 12 évvel idősebb pasiba lettem szerelmes, ez van kész. Persze próbáltak titokban vele beszélni meg nem adták oda a telefont, de azért ennél dörzsöltebb voltam. Simán "átléptük" őket és a cirkuszaival azt érte el, hogy végre volt hová mennem és elmentem. A páromhoz költöztem elég korán.
Hja, anyám megvolt győződve arról, hogy egy idősebb pasi csak szexuálisan akar kihasználni és rémtörténetekkel traktált. Persze erről szó sem volt, átéltem azt a bizonyos igazi szerelmet. De sajnos már a férjemként nekem is úgy végződött ahogy neked, csak nem autóbalesetben, 20 évesen.
Nem is tudom, hogy tudtál egyedül ezzel megbírkózni, hogy pont a családod nem ált melletted és mégcsak nem is tudtak róla. El tudom képzelni milyen nehéz lehetett. :cry:

A játszótéren azért más ha babusgatják a piciket, mert ott a kisebbeket babusgatnak és ott a szülő is, de az udvaron nincs ott a tanár sem. Semmiképp nem tartom normálisnak ha valaki ennyire rátelepszik egy kisebbre, ráadásul ma kiderült hogy nem is kettő, már 3 nagylány.
Mindenesetre szóltunk a tanár néniknek és mondták, hogy jó hogy szóltunk. Ma pl. lementek Lilivel, de nem találkoztak a nagyokkal. Nem tudom máskor is lekísérik-e de remélem azért jobban figyelnek majd.

Na az is kiderült ma, hogy egy 6 évesnek SOKKAL nehezebb beadni a Smectát, sőt lehetetlen. Hívtam a dokink asszisztensét mit tehetek, mondott valami tablettát, úgyhogy holnap mehetek venni. Asszem bekaptunk valamit.
Nagyon valószínű, hogy Letti kezdte és azért volt annyira durva mert rátett a fogzás, aztán most Lili (a hasa is fáj) és nekem is van enyhe.

Na mennem kell..
kchriske
 
 


Jaj annyit még, hogy ha én beszélnék a lányokkal, az rosszul sülhet el, azt hihetik, hogy rosszakat mesélt itthon róluk és rászálhatnak. (főleg hogy nem tiszta ez az egész, hogy ártalmatlan szeretgetés vagy más.)
2-3 az meg már tömeg, nem hinném, hogy ennyien imádják tűrtőztethetetlenül a kicsiket. Nekem nagyon furi. De majd kigondolok valami okosságot hétvégén, hogy védjem is, de megmaradjon a kapcsolatunk őszintesége is. Ha van okos ötletetek szívesen veszem.
De azt is nyugodtan mondjátok meg ha szerintetek túlparázom a dolgot mert akkor legalább azon a téren gondolkodom el és fejlődöm.
Jó éjt!
kchriske
 
 


Sziasztok!

Kchriske, megértem, hogy aggódsz a babusgatós dolog miatt.
Én is így éreznék. Úgy gondolom, valahogy Lilit kellene megygőzni, hogy az osztálytársaival játszon inkább. Esetleg vhogy felkelteni az érdeklődését az osztálybéli lányok iránt. pl, milyen jót játszhatnának, fogócskázhatnának a szünetekben. talán beszélgetni kellene róluk. Aztán én megkérdezném, hogy mi tetszik neki a nagylányokban, mit is csinálnak még vele és hol, tudja e a teljes nevüket (ezzel nem ártana tisztában lenned, ha esetleg szükség volna rá v akár csak azért, hogy utánuk nézz, érdeklődj), hogy ő mit gondol róluk, és, hogy szerinte miért vannak vele. A beszélgetés legvégén meg újra fel kell hívni a figyelmét(meg rendszeresen, pl 1-2 hetente, nehogy elfelejtse), hogy senkivel, de még velük sem mehet el sehová! Csak a tanárnénivel, meg veled és apukával.

Szerintem egyáltalán nem parázod túl, sőt! Jó, hogy ennyire odafigyelsz rá. A rossz az egészben, hogy sosem tudhatjuk, hogy mi az a tiltás/féltés, ami már nem kell.
Vendég
 


Tényleg nem egyszerű helyzet. Én a beszélgetést nem úgy gondoltam, hogy "letámadod" vagy "felelősségre vonod" őket, hanem mondjuk olyan dumával, hogy "a lányod már sokat mesélt rólunk", stb. Akkor legalább szemtől szemben látod őket, és ők is tudni fogják, hogy Lili otthon elmeséli, mit csinálnak, és ez visszatarthatja őket, ha esetleg hülyeséget csinálnának.

Egyébként vicces, de teljesen véletlenül, és tök más téma kapcsán anyuval beszélgetve szóba került, hogy amikor a húgom nyolcadikos volt, a nagyobbik öcsém akkor ment elsőbe, ugyanabba a suliba (csak egy különálló épületbe, de az udvar közös volt). És minden szünetben a húgom ÖSSZES lány barátnője, sőt, olyanok is, akik csak osztálytársak voltak, az öcsémet babusgatta, pesztrálta. A húgom ettől megőrült, az öcsém viszont teljesen odavolt a dologért. Úgyhogy azért van ilyen is. De jót vigyorogtam, amikor anyu elmesélte, és egyből eszembe jutottál.

De az tényleg gáz, hogy ebben a mai világban már nem tudja az ember, mitől kell félni, és mitől nem!

Na, megyek, nem tudok sokáig gép előtt lenni, mert 2 napja őrülten fáj a fejem megint. Ha megszületik tesó, megyek a neurológiai klinikára, hogy megnézzék, miért fáj mindig. Biztos megint lesz egy MR (már 3-szor nézték, nincs-e daganat a fejemben), azért nem mehetek most.

Kép
Kép
detty74
 
 


Totál kész vagyok: Alexa nem hajlandó megenni a tápszert. Egyáltalán. És most már este sem. A mai esti "adag" 10 ml (!) volt. Nem akartam kidobni, így most víz helyett azzal csináltam neki tejpépet. Azt megette, de nem tudom, elég-e. Még jó, hogy hétfőn megyünk a gyerekorvoshoz az ekcémájával, majd rákérdezek, hogy ilyenkor mi van. A múltkor az mondta, hogy ha este megeszi minimum a 200-at, akkor nincs baj. De most már azt sem.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Köszi a véleményeteket, sokat segít.
Tündi: játszik ő a korabeliekkel sokat, több barátnője is van már itt a suliban, mint az oviban volt (óvónéni megvétózta egyes barátkozásait :evil: ), sőt szerelme is van az osztályból meg a másik osztályból, és az a kislány akivel együtt babusgatják őt szintén vele egykorú, ő a legjobb barátnője még az oviból, akinek sajna eltörte véletlenül a kezét tavaly.
Szóval nincs gond a korabeli társaság terén, én határozottan úgy vettem le, és mindenből ez jön ki, hogy a nagylányok "tapadtak" rájuk. Annát, a barátnőjét is így ajnározzák. Sőt, talán jobban is. Vagy legalábbis mindig azt mondják, hogy nézzétek itt a cuki kislány. De ha Anna nincs ott akkor is babajgatják Lilit.
Viszont egy másik kislány az osztályból (nem a jó gyerek kategóriából) odament és leült melléjük, de rá se hederítettek. Még csak meg sem szólították, pedig szerintem ő is aranyos a maga módján és helyes pofikája van.
Amúgy marhára védi őket, hogy anyaa de ők jóóóók,és barátkozhatok velük?
Abban maradtunk, hogy barátkozhat, mert úgy tűnik jók, de akkor mindig mindent mondjon el nekem. Mert vannak olyanok is akik jónak tűnnek, de nem biztos, hogy jót akarnak csak először beédesgetik.

A nevüket állítólag nem tudja, de még azt sem hogy hányadikosak. Próbáltam többféle módon megtudakolni tényleg nem tudja-e, eddig még nem tört meg, pedig én hamar rájövök ha nem mond igazat, szóval úgy tűnik tényleg nem tudja.
Persze ezek az infok frissek, több részletben tudtam meg amiket leírtam... Nem tudom van-e még más is.

Igen, mondogatom neki, hogy ne fogadjon el semmit és ne menjen velük sehová... remélem be is tartja majd. Mit szeret ebben? Nahát ez egyértelmű. Hát hogy ő a középpont és vele foglalkoznak, kedveskednek neki. Bár ezt itthon is megkapja, de nyilván nem telepszem rá, mert idő sincs annyi, de valahogy már nem is viseli el. Már már azért elhúzódik hogy naaa anyaaaa, haggyál máááár. Nem vagyok már kisbaba. Máskor meg elkezd babásan viselkedni, mert Tesónál az ugye olyan ari... :roll:
Sztem most lesz majd nagy váltás és még nem tudja teljesen hova tenni a benne zajló változásokat, vagy mittomén.

Detti: nem akartam én letámadni senkit, de ha pl. nem jó szándékkal babusgatják, akkor mérgesek lehetnek -meg amúgyis mert tinik- hogy esetleg lehet hogy rosszat mesélt a gyerek róluk mert anyuka feltűnt és mégha kedves is de gyanakvó. Ezt így is le fogják vágni. (Én is voltam tini és olyan átlátszó a felnőttek ilyen próbálkozása, vagy legalábbis haljamosak ebben a korban hozzágondolni mindenféle negatívat a nagyocskák).

Aki rosszat akar, azt nem tartja vissza véleményem szerint egy ártataln találkozás anyukával és úgyis megfenyegeti a gyereket, hogy tilos otthon elmondania mert.... Ezt ezzel biztos, hogy nem tudom kivédeni, bár azért lehet, hogy a nagylányoknak sem ártana valami miheztartás és arra jó lenne a találkozás, csak érdekes módon sosem találkozunk.
De arról már korábban is beszéltünk (oviskorban is) Lilivel, és most felelevenítettük, hogy mindig szóljon nekem és mindent mondjon el nekem, akkor is ha jó. Én, mint felnőtt tudom eldönteni hogy valaki tényleg jó-e vagy sem, de ha valaki azt mondja, hogy nehogy elmondja otthon, akkor az már tuti nem jó. Ott valami bibi van, de ne féljen elmondani mert csak akkor tudom megvédeni a bajoktól meg attól, ha akkor is szót fogad és betartja a belenevelt szabályokat, ha nem vagyok ott.

Jóóóó, a hugod összes barátnője az megint csak rokon által. De idegen kicsihez nem mentek oda babusgatni, vagy igen??

Nagyon rossz lehet ez az örökös fejfájás. Nekem tini és kamaszkoromban volt ilyen, minden egyes nap szinte. Voltak kimondottan migrénes napok, amikor azt sem tudom hogy telt a nap, hirtelen jött és 2-3 nap múlva múlt csak el.
:( Bár segíthetnék valahogy! :(

Alexának esetleg nem jön a foga? Lettinek is volt olyan amikor nem evett szinte egész nap mert annyira fájt az ínye. Talán helyre áll egy két napon belül.

Red: Pannának meggyógyult már a sebe? Tud már enni rendesen?

Na megyek mert már üvöltöznek. Nem értem ÉN miért nem kaphatok 10 perc nyugit. Bezzeg ők fél napig fetrengtek, míg én tettem a dolgom..
kchriske
 
 


Halihó

Látom ám, szorgalmatos kis hangyák módjára sürgölődtök itt a gép előtt :D nagyon helyes, legalább nem csak velem lesz tele az oldal ;)

Detty:
pont ezt akartam kérdezni, hogy fog vajon bánthatja-e Alexát? VAgy próbálj ki másféle tápit, P mostanában KIZÁRÓLAG a banános mildibét issza meg (nem is bánom, mert olcsóbb, mint a beba), előtte megvolt 2 hétig, hogy csak kakaónak itta meg a tápit. :?
Nekünk azt mondta a védőnéni, hogy ha néhány napig kevesebb tápit kap, nem lesz semmi baja. Amúgy is eszik túrót meg ilyesmiket, nem igaz?
Amúgy a tejpép majdnem ugyanaz minta tápi, nézd meg az összetelt a dobozon, elég kis különbség van a tápanyagok arányait illetően. Szal NYUGI, ha pépet eszik ,akkor nagy baj nem lehet.
kipróbálhatod esetleg, hogy tápis "tejberizst" v "gyümölcsrizst" v "tejbegrízt" csinálsz neki, hátha így vissza tudsz csempészni némi tápit a napi kajájába.

Kchriske:
én 6-7-8 koromban elég sok kis elsőst és másodikost abajgattam, igaz, hogy a tancsik kérésére, mert akkor volt nagy felújítás a suliban, épült az uszoda feletti tantermi rész, és munkások meg mindenféle idegenek mászkáltak folyton a suli területén. És pont a mellettünk lévő 2 teremben kicsik voltak, úgyhogy minden szünetben hol az egyik hol a másik osztály aprónépére felügyeltem, néhány más lánynál együtt. Én aztán hajbefonástól kezdve focilabda-felfújásig mindent csináltam nekik, amelyik akart, az ölembe is ülhetett stb.
De kellett a plusz-szem a kicsikre a sok idegen miatt. És mivel a többi kicsi látta hogy ehhez a néhány nagyhoz nyugodtan odamehetnek a gondjukkal, ezért aztán más osztályokból is jöttek néha ilyen-olyan okkal v csak beszélgetni.

De az még más világ volt ugyebár. Mostmár szerintem is ritka, hogy egy kamasz csak úgy elcicázzon egy kisgyerekkel.
Én is félteném a helyedben Lilit...
Esetleg : süss vmi muffint v valamit, amivel lili megkínálhatja őket, mondán, hogy"anyukám küldi nektek, mert szoktam mesélni h miylen jóban vagyunk és direkt ezért sütötte, hogy örüljetek" - ez jelzés lenne, hogy te odafigyelsz a lánykára, aki el is meséli a dolgaikat, mégsem foghatják rá, hogy nyomulás, mert hisz csak pár db süti... ;) na?

ja, amúgy P javul, már tudja harapni gond nélkül a banánt, stb puha dolgokat, de azért még óvatos duhaj :) a fájdalom napközben jobbára el van felejtve, de minden altatáskor előjön a fészkelődés miatta.

jjj, végra kisütött a nap, indulunk ki levegőzni, legalább nem ázunk sz*rrá...

Kép

Kép
redwings
 
 


A fogra én is gondoltam, de mivel ez már nehezebben látható helyen jön, nem tudom megnézni. Majd holnap a doktornéni... A tápszerváltás nem működik, korábban már kipróbáltuk (érdekes, hogy mindenki a banános ízt javasolja, de Alexa utálja a banánt, így ezzel nem is próbálkozunk), és még kevésbé fogadta el, mint a Bebát. Reggel nagy nehezen megevett 2 pohár Aktíviát, meg délben egy baba joghurtot (azt könnyen, mert szereti, de NAGYON drága), úgyhogy még estére kell valamit kitalálni. Talán a pépet... A mennyiség (500 ml) így nagyjából meglesz, de azért az Aktívia nem egyenlő a tápszerrel. Mindegy, majd meglátjuk...

Ma is fáj a fejem, de közel nem annyira, mint tegnap. Néha egészen meg tudom szokni, de máskor meg sírni tudnék, úgy fáj. Ez van, de nem bánnám, ha elmúlna már.

Kép
Kép
detty74
 
 


és a tejbegríz/tejberizs stb tápiból? vagy a főzőcskézett kajákat egyáltalán nem szereti, csak a boltit?
túrót komálja? feltuningolhatod neki a babajoghurtját...

remélem a frontok enyhülésével a fejfájásod is javul, bár jövő hétre megint mondanak vmi gikszert...
ja, jut eszembe: nagyim tesójának az akupunktúra segített a migrénes borzalmain, így 70 év szenvedés után...

Kép

Kép
redwings
 
 


Red, köszi az ötletet, de akkor esetleg meg tudnál dobni valami könnyebb muffin recepttel?? Merthogy még életemben nem sütöttem olyat.
A suliba rohangálás, bajos ügyek intézése, háztartás, Letti és Lilivel tanulás mellett nem is igen van időm sütögetni.
Amúgy nem tudom vihetnek-e le kaját az udvarra..

Néha csinálok gyors rétest, ami attól gyors hogy vásárolt kész tésztából pick-pack de az tényleg gyorsan megvan. Mást meg már rég sütöttem, de tudod nem vagyok nagy cukrász, időm és lehetőségem sem volt gyakorolni.

Bár most készülök kipróbálni a Colás sütit, nem tudom el is jutok-e odáig. Ja, az ok, hogy ragyog a tűzhelyem és a sütőm!! :wink: :D
Bevált a mosószóda, és tök könnyen lepucoltam a hónapok óta lerakódott zsírokat amiket addig Tarzanmuszklival sem tudtam. Tök örülök neki. A felmosás is jobb vele, mert valahogy tisztább a levegő tőle és nem aggódom a vegyszerek okozta károk miatt amik már az én torkomat és orromat is marják.

Detti: én is bepróbálkoznék a tápszeres tejberizzsel. Én már csináltam Lettinek és komálta. Vagy akár gyümölcsturmixot is lehetne tápszerből. Hátha.
Az jutott még eszembe, hogy Lettinél is úgy volt, hogy mikor fájt neki nagyon, akkor semmiféle szopizásra alkalmas eszközből, még cumisüvegből sem evett, de kanállal igen mert nem fájt tőle az ínye vagy ami épp fájt a szájában. Akkor volt hogy a nyelvét is elharapta, nem tudom melyik fájt jobban.
Szóval kanál?
kchriske
 
 


Na ma sem sütök Colás sütit. Apa megelőzött, valamit titkolózik és a szakácskönyvet bújja meg kever ezerrel. Vajon mi lesz belőle?
Pár napja mint ha kicserélték volna.
Pl. ma is a fél napi henyélésből elegem lévén közöltem, főzzön ebédet (persze nem is reméltem, hogy megteszi). Kis szájhúzással de már ment is :shock: Igaz, hogy elő volt készítve, de akkor is. Persze azért kellett kicsit segíteni, de ez így is tök jó.
A szombat is kész álom volt. MINDENBEN segített. Nem is voltam idegbeteg. Tök idilli hangulat volt. :D
kchriske
 
 


kchriske:
Örülök, hogy Apátok összekapta magát!!! :D
Remélem a kaja is fini lett, recepteket meg majd dobok át priviben(de asszem már csak holnap, ha úgy is jó), hátha a többiek már a hátuk közepére kívánnak és így kicsit megkímélem őket a LongVehicle hozzászólásaimtól...
ja, nekem meg a rétesek sosem sikerülnek, nemtom miért, vagy túlsütöm, vagy nem áll össze a töltelék stb.. de vhogy sosem az igazi.
különben meg nehogymááááá szabadkozz, én sem vok mesterszakács (na pont ezért sikerált néha "kanalas-édesség" amit csukott szemmel kell enni, mert úgy nézett ki, mintha vki már egyszer megette volna :D), pusztán édesszájú, és hát magad ura, ha szolgád nincsen, ugyebár...
A muffint meg úgyis csak példának írtam, akármi xy süti helyett

A mosószóda jól hangzik! Lehet h kipróbálom.

Kép

Kép
redwings
 
 


Halihó!
Szerencse, hogy ígérni még tudok, mert nem vagyok olyan szegény. De azt már sajnálom, hogy betartani nem megy :( Nem tudok minden nap írni. :oops:
Kchriske! Ez a nagylányos dolog tényleg elég fura. Nem tudom, mit tennék a helyedben. Szúrós szemmel jól megnézném őket magamnak, az biztos. Azt akartam javasolni, hogy azt beszéljétek meg Lilivel, hogy mindent mondjon el, azt is amire azt mondják, hogy "nehogy megmond otthon, mert..." Vivibe ezt én is belesúlykoltam. Szerencsére csak kisebb malőrök történtek még (rányitották a budiajtót szándékosan mikor pisilt - de ott a tanár intézkedett is. Azóta nem jár egyedül)
Milyen lett a süti?
A mosószódát én is kipróbálom :) Főleg, hogy a gázra is jó. Vettem a múltkor hideg zsíroldót. Nahát! Én úgy káromkodtam, mint valami útszéli putris. A gumikesztyűt lemarta az ujjamról!!! Az ujjlenyomatom is odalett, de a gázrács egy ragacsos carság lett. Soha többet!!!

Detti! Nem örülök, hogy megint problémák vannak Alexa evésével :( Remélem, rafináltan túljársz az eszén és hamar megoldod!
Próbáltatok már pohárból vagy csőrösből inni? Hátha abból jobban elfogadja. Nálunk volt egy időszak, hogy Babóca nem volt hajlandó a műanyag kanalával enni, csak fémmel, mint amivel mi is. Bár mostanában a főzelékek elég nehezen csúsznak le így is. A kenyérfélék viszont mennének tonnaszámra!
A fejfájással én is szenvedek: három hete minden este be kell vegyek gyógyszert, mert megőrülök. Gyerekkoromban is gondom volt már ezzel. Megvizsgáltak talptól skalpig, de azon kívül, hogy nagyobb a lépem, semmit nem találtak. Próbálkoztam a vas-szedéssel, hátha segít, de nem. Lehet, hogy egy 9mm-es vas kéne a fejembe :wink:

Nusykáról tud valaki valamit? Én pl azt sem tudom, hogy mennyi időre ment ki a párja. Hazajár időnként vagy kiment egy nagycsomó időre? (lehet, hogy írta, de lemaradtam)

Tegnap megvolt a Lánykám sznapi partija. Háát! Csak öt lány volt, de időnként vennem kellett néhány nagy levegőt, hogy ne szóljak a hangerejük miatt. De azért eltelt az a három óra nehezen. Jól érezték magukat, ennek örülök. Ez volt az első itthoni parti és nagy volt az izgalom. Megint sütöttem tortát, az is ízlett nekik :)
Babócám elvonult Párommal másfél órára a "mamához". Az volt a legnehezebb. (én nem tudok kikapcsolni úgy, hogy odavan a Fiam, vagy itthon hagynám. Írtátok, hogy jó nélkülük kimozdulni, meg szükséges, de én nem tudok. Valahogy nem megy. Úgy meg pláne, hogy a "mamához" mentek. Vajon mivel tömi meg, mit művel vele stb. Tudom, ott volt a Párom, de akkor is. Az ő anyja, ha olyasmit is csinálna, nem biztos, hogy megtudom)

Aztán éjszaka beütött a krach. Arra keltem, hogy Babócám hány :(
Úgyhogy az éjszaka ezzel telt: ágyneműcsere, átöltözés, áztatás, ágyneműcsere, átöltözés, áztatás és még sok sok ááááááá. Aztán lecsengett a dolog és fél tízig aludtunk.
Fogalmam sem volt, hogy mit adjak így neki enni. Evett két ciciből, aztán megint aludt. Majd jött a hőemelkedés, Apa meg már ment volna az ügyeletre. De hát ott is mit mondanak: ha láza van, kúp, és ennyi, mert már nem hány. (közbe becsúszott egy fosi, teljes ruhacserével, majd egy elefántnyi normál állagú, ami kifolyt, megint fulll service. Úgyhogy volt mit mosni) De aztán délutánra úgy-ahogy helyre állt a rend. Igaz: alig evett (180-akat szoktam csinálni és utána balhézik a ciciért, most meg a 150-et alig ette meg és cici sem kellett) Este már egész virgonc volt, fürdéskor hozta a formáját. Aztán elaludt kaja nélkül. Viszont kilenckor felkelt és evett meg cicizett keveset. Most alig meg nem merek elaludni, nehogy ne keljek fel arra, hogy ha hányna. Persze Párom ma este ment el három napra dolgozni németbe. Szerintem biztos ami biztos: pasival alszom ma éjjel...

Befejeztem a monológot, hagylak titeket is szóhoz jutni és igyekszem írni is.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Nekünk legalábbis naon cééép:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
áttört a jobb felső kettes (vagy 3-as? nem tom eldönteni, mert se itt, se ott nincs igazából...)

Kép

Kép
redwings
 
 


Gratulálok a fogacskához!
Eljött végre a várva várt! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!
Red, gratula fogacskához!

szerintem is volt egy hétvégi jóapa-csináló front :D

Sajna, nálunk is gázos éjjel volt: hőemelkedés, láz, alig alvás, aztán hányás, de szegénykém még nem rutinos: sokat visszanyelt belőle, du-ra van időpont a dokinénihez. most volt hűtőfürdő, és most alszik.
az ügyelet dettó ugyanilyen nálunk is, sőt, majdnem hogy haragszanak, ha "csak " ennyi miatt akár telefonálni merünk. a nyáron azt is mondák, hogy 1-2 hányástól még nem szárad ki, napközben menjünk el az orvshoz....
Vendég
 


Sziasztok!

Red: NAGY NAGY GRATULA, A FOGACSKÁHOZ!! :D :D Hurrá hurrá :!: És ő érzékel belőle valamit? Tudja, hogy ott van?
Hmm, Lettikém már nagyon tudja és hátra hajtja a fejét és büszkén nyitott szájjal vigyorogva mutogatja, ha mondom hogy: mutasd a fogacskákat és akkor dícsérem agyba-főbe milyen szép fogacskái vannak meg pusziszkoduk. :D

ÓÓÓ Tündi nem mond, hogy csak a front csinálta, nem szeretném ha elmúlna ez az apajóság, vagy akkor legyen állandóan jóapa-csináló front!! (persze úgy hogy a fejfájósok ne legyenek rá érzékenyek!)

Szegény betegecskék! Mielőbbi javulást kívánunk Babócának és Nórikának.
Furák ezek az ügyeletesek nálatok. Itt nem ez a tapasztalatom. Sőt mi Lilivel "piszlicsálé" dolgokkal megyünk, már bérletet vehetnénk, de inkább nézzék meg, minthogy nem viszem el, modnván, hogy kutya és nem veszek észre valamit.
Pár hónapja a szomszéd néni unokája úgy hasba bokszolta, hogy még másnap is nyekergett szegény, hogy fáj a hasa. Nem láttam az esetet, így nem tudhatom milyen erősen ütött, inkább megnézettem az ügyeleten, nehogy belső vérzés, szivárgás akármi legyen.
Tavasszal meg pl. kis butám felállt az autó peremére és rossz helyre tette a kezét, a középső válaszoszlopba kapaszkodott, de azután, hogy én már ellöktem az ajtót becsukódni Lettinél. Szóval visszafogni sem tudtam. Még jó, hogy nem lendületből, hanem óvatosan szoktam és még jó hogy pont annyi rés volt ott, hogy az ujja szinte pont befér. Szóval marhára fájt neki, de semmi baja nem volt mert csak a szele csapta meg. Igazán fel se dagadt, csak icipicit, láttam nincs nagy baj, de sírt nagyon így elvittem.. és még sorolhatnám. Soha egyetlen rossz szót nem mondtak, sőt még a doki is mondta, hogy nincs gond, de jó hogy jöttünk mert inkább feleslegesen 100-szor, mint egyszer későn.

Tényleg Nicolca. Sikerült már dűlőre jutni Babóca nevét illetően?
Sajnos Nusykáról én sem tudok semmit, pedig érdekelne hogy vannak. Sztem nem írta mennyi időre, és milyen időnként jön haza Apájuk, vagy legalábbis nekem is kimaradt ha mégis, akkor sorry. :oops:
A hideg zsíroldót én már 8 éve kiutáltam!! Ráadásul marta mindenemet, hiába a telinyitott ablak, még éjszaka is szendvedtem tőle, pedig nem vagyok allergiásfajta.

Az én eddig mesére rá se hederítő picikém oda van a Marcipán cicáért. Ismeritek? Nagyon ari. :D Még Lilit vittük el kicsinek a Kölyökhajóra, ott volt élő bábelőadás és meg lehetett venni DVD-n. Házi dvd, de tök jó hogy megvettük. Lili még mindig tátott szájjal nézi, pedig nagy már. :D

Ja, a mosószódához akartam egy két ötletet, vagyi tapasztalatot írni aztán rohanok.
Szóval, rá van írva, hogy 1 L-hez 1 evőkanálnyit kell lemosásokhoz. Én, mivel nagyon gázosan zsíros volt a tűzhelyem, kicsit többet tettem, 1,5 kanállal.
Én mindenképp használok kesztyűt, mert hát erős sóoldat és az szárítja és marhatja a kezet, de legalább nem mérgez. (a bőröm az sajna elég érzékeny amúgy is).
No, szóval nem kell vele erősen dörzsölgetni, csak sokszor áttörölni, dörzsiszivaccsal még könyebb. Nyilván azért olyan TV-ben látható csodára nem képes, hogy törlök egyet és csili-vili. De tényleg jóval kevesebb erőlködés kell. Utána viszont sima vizes ronggyal többször át kell törölni, mert síkos marad (a só miatt).
Éppen ezért felmosáshoz pl. felezem. 6 l felmosó vízhez csak 3 kanállal teszek. Meg hogy kellemesebb illat legyen és még van így elhasználom egy fél kupaknyi Ajax illatos felmosósbizét. De azt el fogom majd hagyni, ha elfogy.
Régen egy kortynyi öblítőt tettem a vízbe, hogy illatos legyen a családi ház (mikor még ott laktunk) meg a leragasztott szőnyegpadló, mert azt is felfrissítettem a nedves felmosóval.
És felmosás után is érdemes egy sima vízzel nedves feltörlés. De az a kis víz költsége igazán eltörpül a drága vegyszerek ára mellett és az egészségünk meg aztán pláne meg is ér ennyit. Gyógyszerekre többet költenénk.
Hát ennyi. Ma jön majd a fürdőszoba, leginkább a csempe gázos meg a függöny. Kiváncsi vagyok nagyon. Jókat olvastam.
Ja, mosásnál meg a mosószer 1/3-át lehet vele helyettesíteni.

Na rohanok, eszik Letti aztán már rohanás Liliért.
kchriske
 
 


Red! Azt szeretném kérdezni, hogy mikor Panka szájával volt gond hova vittétek? Fogorvoshoz vagy a gyerekorvoshoz? Babóca ma beütötte a száját (megint), és úgy látom, van egy pukli az ínyén. Láthatóan nem zavarja, de nekem nem tetszik, olyan mint egy vérhólyag :(

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok,

Nicolca: Szegény Babóca, el is hiszem, hogy aggaszt a dolog. Én ilyesmivel, meg akár nagyon fejkoppanós eséssel stb. először dokihoz fordulok, leginkább felhívom, hogy azért feleslegesen ne várjunk a fertőző betegek között. Ő meg elmondja, hogy vigyem be vagy csak figyeljem és mire figyeljek vagy ha kell hova vigyem és csak beutalóért kell menni.
Esetleg hívd fel.

Én meg elfelejtettem a legfontosabbat elújságolni: pénteken meglett a zöld kukacokból a tíz, így kapott rá egy Pumuklinyomdát és ma meglett a sárgából is a tíz, így már két Pumuklink van :D Még tíz kukucka és meglesz a 3. és akkor felkerülhet a faliújságra, a Kisvakond járatba. Korábbi félreértéseim kapcsán, most kiderült, hogy még senkinek a fotója nincs fent. Ma már pedzegette, hogy az is lehet, hogy ő lesz az első :D , vagy ha nem akkor a 2. vagy 3. ... (elindult egy kis versenyszellem ami mégjobban motiválja)
Tulajdonképpen, már szinte minden nap hoz kukackát, így akár 2 héten belül meglehet a 3. Pumukli. Tökre beindult a kiscsajszim.
Remélem nem kiabálom el.

Ja, és kérte, hogy a kisvakondos naptárába írjam már be mikor van hittan és logopédia meg papírgyűjtés (a héten lesz), hogy tudja mert ő annyira elfoglalt! :roll: :shock: :lol:
kchriske
 
 


Sziasztok!

Huh, de sokat írtatok. Igyekszem gyors lenni, mert ma megyek UH-ra 11-re a klinikára, és még annyi dolgom van.

1. RED! GRATULA AZ ELSŐ FOGACSKÁHOZ!!! Figyeld meg, innentől hetente jön majd az újabb, és Panna hamarosan fogakkal teli szájjal fog vigyorogni. Vigyázz azért, ha majd rájön, hogy így hatékonyabban tud beleharapni bárkibe! :)

2. Tegnap voltam dokinál vizsgálaton, és hát kiderült, hogy Redhez hasonlóan nálunk is kisöcsi költözik a családba. Kicsit fura, meg sajnálom azt a sok szép ruhát, mait nem fogok tudni ráadni a tesóra, de annyi baj legyen. Azért a mai UH-n még leellenőrzi, de elég egyértelmű jele volt a dolognak.

3. Kicsit ideges vagyok a mai nap miatt, mert egy játszótéri anyuka megígérte, hogy vigyáz ma Alexára, amíg elmegyek az UH-ra (főleg a pocsék idő miatt örültem neki). Tegnap este még küldtem neki egy sms-t, hogy hányra mehetünk. Erre jött a válasz, hogy mégsem ér rá. Ezzel nem is lenne baj, csak hát nem lehet szólni előbb? Ha nem írok sms-t, akkor nem is szólt volna? (Már este 9 után írtam.) Úgyhogy most nem tudom, mi lesz, mert egyfelől 11 felé szinte lehetetlen a környéken parkolni, ebben a szélviharban meg nagyon nem szeretnék az ordító gyerekkel vágtázni babakocsival (megpróbálom lefizetni a parkolóst a kórházban, hátha beenged). Másfelől Alexa pont el fog aludni hazafelé a kocsiban, így gáz lesz az etetés, és nem fogom tudni lefektetni délután. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!

Na, megyek, majd jelentkezem, de drukkoljatok!!!

Kép
Kép
detty74
 
 


Kchriske!
Vigyázni is kell ám, nehogy valami kimaradjon a sűrű programból :D
Főnökasszony lesz Liliből :)
Gratula a kukacokhoz!
Hehe ez szól Dettinek is!!
Tündi!
Jobbulást Nórinak! Mi volt a dokinál?
Red! Kiszaladtál a világból örömödben a fogacskától?

Kép
Kép
nicolca
 
 


hali

ááá, nem, ne mszaladtam én sehová... csak szarozik a net :twisted: ősfás/ősparkos környék, és hát jobbra-balra dőlnek a fák megint, tövestől.. nem díjazzák a kábelek sem a föld alatt, sem felette. Reggel pl egy óráig áram sem volt.
Írtam én már kommentet hajnalban, de elszállt mint a győzelmi zászló Dunkerque-nél :(
Na meg a lány is extra hisztis, nehéz mellette bármivel is 2 percnél tovább foglalkozni.

így hát elölről:

Először is minden kis betegnek jobbulást!!!!

nicolca:
csak gyerekdokihoz vittem, részben mert péntek du volt, részben meg azt akartam hogy ha mégis menni kell vmi szájsebészetre v máshová, akkor ő adjon beutalót v papírt v telefonáljon oda, hogy ne kelljen száz évet várnunk a kölökkel.
Amúgy ha őt nem zavarja, akkor remélhetőleg nem vészes a dolog, de azért egyetértek veled, vidd csak el dokihoz, az a biztos.

Detty:
GRAT a kukachoz!
Részemről is meg kellett szokni a gondolatot. tényleg, most, hogy tuti a pöcök, elkezdhettek néven gondolkozni :D
Remélem sikerül átvészelni az Uh-t, majd írd meg, mi volt

hogy áll Alexa a tápizásal?


Kchriske: kérdezted, h P mit szól a fogához... igazából úgy tűnt fel a dolog, hogy észrevettem, hogy állandóan piszkálja oldalt a nyelvével, benyúltam, hát kiderült, hogy azt tapogatja le. Barátkozik vele azóta is, ma már ha kérdeztem, hogy hol van a fogad, vicsorít :D De megtapizni csak nekem engedi, senki másnak nem. És furán nézett, mikor sikerült megharapnia a nyelvét :) majd belejön...

Grat Lilinek, nagyon ügyi! Tök jó, hogy ennyi sikerélménye van!

A függönyhöz én függönymosó-adalékot szoktam használni, kicsit drága, de nagyon jó, pedig felezem a leírás szerinti mennyiséget. De még így is hófehérré lesz a függöny, és hozzá tartozik az igazsághoz, hogy évente kb 3x mosom ki :oops: , szal van benne por rendesen (ezt mindig alaposan kirázom mosás előtt) és mégis gyönyörű lesz. Nekem megéri az árát. Ráadásul ezek anyámtól leörökölt függönyök, egyik sem mai darab, de talán pont a karbantartás végett nem látszik rajtuk, hogy ezer évesek.
Felmosáshoz én a Glanc nevezetű ecetes tisztítószert használom, ez is totál környezetbarát, lebomló, nem mérgező stb. Filléres a többihez képest.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok,

Detty: gratula a kis krapekhoz :) Hogy sikerült megoldani az UH-t?

Köszi a grtulációkat Lili nevében. :)

Red:
Panna: akkor most nagy felfedezéses időszak van. :D
Én sem mosom sokkal többször a függönyöket, szerintem akkor már szét is málltak volna. De még a nagyim sem mossa minden 2 hónapban sem pedig pedáns asszony. Szerintem ez így pont jó. Ahhoz én is olyan adalékot használok.
Azt a Glanc nevű felmosót még nem is láttam, de kiváncsi lennék rá. Nem nagyon ecetszagú?, mert azt nem bírom.
Viszont ha már ecetről van szó, vízkőtelenítésre nagyon jó. A wc-be is azt öntöm és hát a konyhai elektromos vízforralónkat is azzal áztatom be, ha vízkőtelenítem mert nem vagyok hajlandó abba semmilyen vegyi anyagot önteni. Egyszerűen nem lehet rendesen kiöblíteni belőle (pl ahol a vízmérték van, ott nagyon szűk kis járat van, ott hogy öblítsem ki rendesen. És hát én Letti vizét tápszerhez, iváshoz mindenhez ezzel melegítem.
Az ecetes dolgok is tök jók. Azt mondják hogy ecettel lehet legjobban ablakot pucolni is. Csak győzzek utána szellőztetni.
Szóval vissza a természethez! :wink:
kchriske
 
 


Sziasztok!

Meglepetés: a mai UH szerint mégis inkább kiscsaj lakik a pocakomban, semmi kukira utaló jelet nem láttak. A dokim azt mondta, hogy az UH gépe nem ilyen jó felbontású, és lehet, hogy a köldökzsinór tűnt kukinak. Vicces, mert már van egy UH képem, ahol a négyesikrek látszanak, van egy kép, ahol látszik a kuki, és a végén lesz 1 db lány újszülöttünk.

A "kirándulás" mozgalmas volt: szerencsére óránkét 200 Ft-ért be lehet állni a klinika parkolójába, és onnan be is lehet jutni az épületbe úgy, hogy nincs lépcső. Persze, Alexa még útközben bekakilt és erősen bűzlött, mire bejelentkeztem és feljutottunk lifttel az Uh-hoz. Még jó, hogy a CTG-s lány felismert a folyósón, hozott egy lepedőt, nálam volt pelenkázó lap, és egy folyósói padon sikerült elvégezni a műveletet. Igaz, Alexa ordított, mintha ölnék, de ez vele jár.
A dokim jófej volt, mert látta, hogy ott állok Alexával a férjem nélkül, és 3 perccel 11 után már be is hívott, pedig voltak, akik előttem érkeztek.
Tesóval minden rendben, de csak fél szemmel tudtam figyelni, mert a babakocsit nem tudtuk betenni a vizsgálóágy mellé, így nem látott a csajszi és megmutatta, hogy kell ordítani. Kicsit dühös voltam, mert volt bent egy asszisztens, és bár tudom, hogy nem ez a dolga (nem csinált semmit), igazán beszélhetett volna Alexához, vagy próbálhatta volna megnyugtatni. De egy szót sem szólt.
Utána már csak az öltözés okozott egy kis gondot, meg az autóban volt még sírás (nem jöttem rá az okára), de egész jól megoldottuk a dolgot. És nem volt gond az ebéddel (11.45-re már itthon is voltunk), meg az altatással sem.

Red! Tegnap elfogadta Alexa este a tápit, de nem kapott, csak 170 ml-t, mert a dokinéni az ekcéma miatt napi 500 ml-ben maximalizálta a tejtermékeket. És lóg a fejünk felett egy tejfehérjeérzékenység vizsgálat, ha nem múlna az ekcéma a krémtől. Most inkább az okoz gondot, hogy mit tudok adni Alexának reggel és este, ami nem tejtermék, lévén hogy kenyeret ugyan eszik, de egy-két falatot maximum. Sonkából meg nem adhatok neki annyit, hogy azzal lakjon jól. Ti mit reggeliztek/vacsiztok?

Kép
Kép
detty74
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: