Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Balwin, az az igazság, hogy én kb. 2x voltam NST-n! Annyira utáltam nagy pocakkal kijárni, hogy úgy döntöttem az első hét után, hogy én ugyan többet nem megyek :) A tanácsadáson is közöltem, és szombaton meg is született Csongi :)

Egyébként ahogy az emlékeimben él, mi akkor éppen nem voltunk sokan, így elég gyorsan lehetett végezni. Én meg is őrülnék 6-11-ig ott ülni! Tényleg jobb lenne valami időpontos rendszet bevezetni!

Hú, ez a finis most már kezd nagyon izgalmas lenni! Vajon kivágja át először a célszalagot? Hm, az lenne a szép, ha egyszerre mennétek :lol:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Katlina!
Sajna nincs feltéve a mobilos képfeltöltő programom. Pároma már 2 hónapja nyaggatom vele... de azért küld el, mert megpróbálom rávenni, hogy ma / holnap feltegye. Vagy tudod mit?! Először előkerítem (még a nap folyamán) a cd-r hozzá, mert a Törpe szerintem elpakolota. :?
szilbee
 
 


Katlina! Örülök, hogy még írogatsz azért...! Jól ráijesztettél itt mindenkire :cry: .
Ha Szilbeenek nem menne a telefonos dolog, megadhatom a számom, nekem működik infrán + adatkábelen is :wink:

Betti!! Boldog szülinapot!! Biztosan sikerül a vizsgád, ha itt is mindenki átment rajta :lol: . (Bár én azt sem tudom, mi az)

Balwin! Én a te hozzászólásaidon mindig olyan jókat derülök! :lol: És ahogy írtad a férjed reggeli kérdését, szép párt alkothattok lol: :lol: .

Nst: én mindig kivártam a soromat, igaz, 10-nél korábban nem is nagyon mentem oda. Az volt nagyon durva, mikor egyszer tanácsadás után mentem nst-re. Na, mire hazaértem már szédelegtem az éhségtől. Egyszer meg visszatapsoltak, de akkor is hazajöttem, ettem, úgy mentem vissza. De mi mindig olyan jókat beszélgettünk ott. Azt nem mondom, hogy nem tudtam volna máshol is elképzelni magam, de....

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 

 
 

Katlina!
Akkor szerintem inkább küld el Nórinak, mert ki tudja mikor tudjuk feltenni a progit!! ... és hát már nagyon kíváncsiak vagyunk a pocidra is! :D
szilbee
 
 


Betti!
:)
Kép
szilbee
 
 


Katlina!
Az sms átjött, de a kép az mms-sel nem.... :( Próbáld már meg Nórinak is elküldeni... hátha neki átmegy a kép is...
szilbee
 
 


Ok!Utána jöttem fel miután már elküldtem,pedig nekem azt írta ki hogy sikeresen elkültem :oops:

Kép

Kép
katlina
 
 


A fejem kissé káptalan:

Betti, nagyon-nagyon boldog szülinapot!!!! És egy kalappal.... :lol:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Betti!
Boldog születésnapot!! Kép

Kép

Kép
katlina
 
 


Hát az én Robikám ma még egész nap bevolt sózva,lehet hogy ő már tud valamit amit én még nem :wink:

Kép

Kép
katlina
 
 


sziasztok!!!

Nagyon szépen köszönöm a köszöntést nagyon aranyosak vagytok:-D jól esett nagyon hogy gondoltok rám:-D

a mai vizsgám 5-ös lett, még lesz egy vizsgám szerdán arra is drukkoljatok mert csak holnap fogok tanulni :-S rá sajnos

puszi mindeniken majd késöbb irok

pusz

Kép
kbernadett
 
 


Itt egy pocak és az ő Katlinája:

Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Köszi!!!!!
És hát láthatjátok,mi nem rendelkezünk nagy méretekkel :D :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Bernadett,egy kalappal,bizti hogy sikerülni fog

Kép

Kép
katlina
 
 


Betti!

Nagy gratula! Ügyes vagy!
Meg még Sok Boldog Szülcsinapcsit!
Volt tortád? Milyen? írj majd mit csináltatok!

Katlina pocakja!
Nem is vagy kicsi!!!! Mondjuk azt hittük:))) egész alakos képet raksz föl:)))) azon jobban lehetne viszonyítani,de szerintem ez így magában sem kicsi!
Meg tényleg mihez képest.....én sem voltam akkora viziló és mégis elfért Nimi 3650g-al:))

Balwin!
Mi újság?????

Azt hittem hétvégén a hidegfront.......de a babák nem úgy gondolták! Izgi mikor mentek már!!! :wink:

fanna3
 
 


De neveletlen vagyok!!!!!!!!

Sziasztok!

fanna3
 
 


Szia Fanna! Mizu' felétek? Nimi hogy van?

Ildikó! Mennyit írsz még? Nem kisregény kell, elég egy novella is :lol: !

Évi! Melyik biztosítónál voltál? Mai napig nem tudom, mit akarhatott tőlem egy Winterthuros pasi....Nem sokkal Lilcsi születése után hívott, hogy hozna neki egy kis ajándékot. Én meg leráztam, de ő csak jött volna, hogy semmilyen kötelezettséggel nem járna, nem kell biztosítást kötni, csak ajándékot hozna. De alapból én is rettegek az ügynököktől, volt már szerencsém pár levakarhatatlanhoz :evil: . Így újból elküldtem, hogy nem kell az ajándéka sem. Ennyi. De hogy mi lehetett az, azt már sosem tudom meg, szerintem... :?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok :)

Az alkeszmentes sört Fanna írta :wink:

Katlina, én sem lasszóval fogdosom a dokimat Nst előtt, magától szokott odajönni :) Rendes tőle.
Nem is olyan kicsi az a pocak! Át vagyunk verve :lol:

Évi, a tanácsadást már én is hanyagolom pár hete (bár ma beugrottam az utolsó leletemért, meg a védőnőmhöz egy gyors vérnyomás-súlymérésre), de az Nst-t nem merem...az csak Lucika miatt van, éshát miatta a világ végére is... :D

Ma egyébként tök gyorsan végeztem, fél7-től 8:10-kor már kinn is voltam :) Doki nélkül! Pont megelőztem a protkóhullámot, mert amíg bent voltam, vagy 6 kiskönyvet behoztak Icusnak különböző orvosok :lol:

Elin, hát az tuti, hogy egy kis pojéné nem megyünk a szomszédba :wink: A szülőszobán is arattunk ma... Amúgy az igazi humorgyáros nálunk a párom :D

Betti, szerdára is drukkolok! :) Úgyis 5-ös lesz :wink:

Fanna, én is reménykedtem, hogy majd a hidegfront kihúzza belőlem a gyerkőcöt, dehát nagyon nem vagyunk frontérzékenyek :?

És ha már verseny: én magunkra nem fogadnék, sztem biztosan Katlina lesz a befutó :D Mi majd Lucussal szép lassan berongyolunk a második helyre :wink:

Voltunk ma szülőszobalátogtáson; beleszerettem a kádba, meg a gumilabdába :D Sajna csak az utóbbit lehetett most kipróbálni, pedig dűlt rólam a víz... Alapvetően tetszett minden. De inni tényleg nem lehet :| Asszem, mielőtt belépünk majd a kórház épületébe, leeresztek egy másfél literes ásványvizet :lol:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


És hogy Olga kérésének is eleget tegyek, ihun a második bejelentkezés :D Nagyobb időközzel nem biztos, hogy tudom teljesíteni :oops:

Swen miért nem ír? :(

Judit, te is régen jelentkeztél.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Katlina!
Egész alakosban lehet tényleg jobban látszódna, de nekem így sem tűnik kicsinek.

Balwin!
A wc-t megcsinálták már (a beöntős résznél)? Mikor én voltam elég gány volt... És most akkor a vajúdóban (én csak TV-s szobának nevezem) nem lehet ott az apuka csak a szülőszobán? és a vajúdóból mikor kerül át az ember a szülőszobára, milyen gyakori fájások kellenek hozzá? Kicsit se vagyok kíváncsi... :oops: :lol:
szilbee
 
 


Majd akkor még zaklatom Nórit ezen a héten és küldök neki egész alakosat,én szerdán megyek elméletileg szülőszoba nézőbe

Kép

Kép
katlina
 
 


Szia Nóri!
Köszi jól vagyunk! Bár egy hete Nimit hőmérőzni kell,másképp nem hajlandó..:( Mondjuk kb. egy deci teát iszik naponta a tej mellett. Úgy mondjuk általában mennyit kellene?
Sztem a muki tőled akart vmit :lol:

Szilbee!
Ugyan nem tőlem kérdezted....de vajúdni én is a folyosón vajúdtam mert csak ott lehettem a férjemmel:((( Ott bőtem neki,és ücsörögtünk együtt mivel a tv-s szobába nem jöhetett be. Akkor engedték amikor én feküdtem fel a szülőágyra. Azt hg egyébként milyen fájásokkal lehet átmenni nem tudom,mert nekem 3 percesek voltak,de oxitocint kaptam mellé. Sztem ez attól is függ ugye hg elfolyt-e a magzatvíz vagy sem.Mert akinél igen,annak már a 3 percesek is közelebb vannak a végéhez.

fanna3
 
 


Fanna!
Hát ez szomorú. :( Az a nagy gáz, mikor valaki úgy megy be hogy a párja végig ott lehet mellette és kiderül, hogy nem is. :? ... mármint hogy az elején nem lehet ott...
szilbee
 
 


Fanna! Egy bébi receptkönyvben olvastam, hogy ilyen problémára a cukros kamillatea a jó. Az arányt nem tudom, de ha érdekel, megnézem neked. Most biztos lesz, aki felhördül erre, hogy "juj, cukrot nem szabad", de jelzem nem folyamatosan kell, és nem régi könyvben olvastam, hanem friss írományban.
Lilcsinél a reszelt alma csinált dugulást, de ha megpároltam mikróban, és úgy turmixoltam össze, nem volt probléma. De ez még nagyon odébb van nektek....
Amúgy Lilcsi is keveset ivott, többet kellett volna neki, de ha nem, akkor nem. Nem is tudom, talán fél éves is elmúlt már, mikor rákapott a piára :oops: :lol: . Milyen teát iszik Nimi?

Katlina! Nyugodtan zaklass csak :lol: !

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk!

Bernadett, na ugye-ugye... gratulálok :lol:

Katlina, nem is olyan pici az a poci :lol:

Balwin, nem ment át a vicces hangnem, persze én is jártam volna NST-re, csak nagyon utáltam és megbeszéltem Csongival, hogy most már ideje lenne kibújnia :)

Nóri, jó hírem van! Meg fogod tudni, mit akart neked vinni a Winterthruros, mert én is ott voltam, csak pesti székhellyel. Viszont most rohanom kell, így a megvilágosodásod holnapra marad, sorry!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Sziasztok!

Fanna! Bocsi, hogy értetlenkedek, persze tudom miért kell a hőmérőzés, de kérdezném, hogy meddig nem produkált Nimi? Anyatejes babáknál teljesen rendben van, ha 2-3 naponta van nagyobb esemény a pelusban. Ildi is írta, hogy ő is hőmérőzi Petikét, tőle is kérdezni akartam. Doki mondta? Vagy védőnő?

Tea ügyben: én 4 hónaposan kezdtem el adni Balázsnak. Eleinte egész napra 2 üveg (ami 2X110 ml) volt az adagja. Ebben a nagy melegben szerintem már járunk vagy öt-hat üvegnél. Azt olvastam valahol, hogy kb. 1 liter folyadékszükséglete van egy kisebb gyerkőcnek. De sajna sehol sem térnek ki rá, hogy pontosan milyen idősen mennyi folyadéknak kellene bemennie.

Judit! Én is kádban szerettem volna vajúdni... De éppen az volt betegfelvételi szobának kinevezve, ugye a mosdó felújítása miatt... :cry: Biztos, hogy a labda bejön neked, sokan dícsérik. Én sajna nem éreztem külömbséget... :oops: Nehéz volt kapaszkodnom, hiába tartott a párom hátulról.

Azzal az ásványvízzel meg óvatosan, mert képesek a szülőágyon is megkatéterezni! :evil:

Katlina! Apát vedd már rá, hogy tegyetek fel egy EGÉSZ ALAKOS KÉPET! Szép formás pocakod van! Jaj, de hiányzik nekem is!

Na üdv!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


hahó csajok azért ilyen vajudós dolgokat tőlem is kérdezhettek mert azért valamennyire én is járatos vagyok :-) elvégre már vagy 3 hetet voltam ott :D
hát majd az anatómia vizsgától félek nagyon az meg 19.-én lesz

puszika

Kép
kbernadett
 
 


ÓÓ, Évi!! Ugye nem keserítesz el nagyon? Szívem szakad meg, ha valami tuti dolog lett volna!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Tyűh...Szilbee, most megfogtál :oops: A vajúdóról nem sok infót tudok, mert épp volt ott valaki, és azt kihagytuk. De ha jól figyeltem (valószínűleg igen :( , ha Fanna is ezt élte meg), akkor a körbevezető védőnő azt mondta, hogy az előkészítőben és a vajúdóban nem lehet ott a kispapa.
A sloziba, tusolóba nem kukkantottunk be, de a higiéniáról és a takarítónéni lelkiismeretességéről/szakértelméről biztosítva lettünk. DE (!) azé vigyünk baktériumölő törlőkendőt, vagy papír wc ülőkét :roll: Nehogy véletlenül...
A vajúdóból szülőszobába való átkerülésről nem szólt a fáma. Annyit mondott erről, hogy nem úgy kell elképzelni a dolgot, hogy a vajúdóban kínlódik végig az anya, osztán közvetlenül a szülés előtt átdobják a szülőszobába. Szerintem nincs korlátozás, hogy x ideig köteles vagy a vajúdóban tartózkodni... de majd beszámolok, miután ott jártam élesben is :D
Pff...jól felkészültem...lehet mennem kéne még egy kört :wink: :lol:

Katlina, szerdán?! Én úgy tudom, hogy szülőszobalátogatás csak hétfőnként van - legalábbis bejelentkezéskor a telefonba ezt mondták, illetve ez van kiírva a CSNT szoba ajtajára is :roll:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Évi, bocs :oops: :D Gondoltam, hogy nem felelőtlenségből hagytad ki :)

Olga, az eddigi tapasztalataim alapján a másfél lityi víz egyik fele lerakódna a csülkeimre, a másik fele meg fél-egy órán belül távozna a megfelelő lyukon :wink: :lol:
Amúgy szinte biztos vagyok benne, hogy nekem sem fog összejönni a kádas vajúdás - amilyen szerencsém van, lesz már ott valaki :|

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Köszi az infókat! :)

Betti!
Természetesen kíváncsi vagyok, hogy te ezeket, hogy tudod... Pláne hogy te mindezt élesben is látod!!! Szóval a kérdés neked is szólt. :D

Nóri!
Kinek ez, kinek az a véleménye a cukros dolgokról. Én sem vagyok cukor-párti, de szerintem túlteszi mindenki magát, azon hogy másnak más a véleménye. :) Én is csak most kezdtem adni cukrot a teájához, de nem sokat. Lehetőség szerint ha ízesítem a teáját akkor inkább jó minőségű mézet használok, ha más egyszer édesen adom neki, akkor kapjon mellé valami plusszt jót (nyomelemeket, ásványianyagokat ...stb.).
szilbee
 
 


Cső lányok!

Balwin én is nagyokat mosolygok a hozzászólásiadon, de Fanna neked is van ám humorod!

Olga, bocsi, hogy meggyanúsítottalak, az alkeszmentes sörrel. :oops: :P
fanna, mi sem tudunk kakilni, mármint petike, mi is hőmérőzünk, tegnap is volt akció, de utánna olyan nagyokat tud aludni. Át is aludta az éjszakát!!!!!!!
Nálunk még a büfi is nehezen megy, a legjobban akkor jön ki, ha beleteszem a bébihordóba. Hiába vesszük fel kaja után, és próbáljuk büfiztetni nem megy neki.

Tegnap már fejtem is, igaz a géppel nem tudok, mert hát nem vagyok nagy mellekkel megáldva, így a vákum sem tud segíteni :lol:

Na írom a szüléstörténetem..... :wink: :roll:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Napi első bejelentkezés :D :D :D :D :D
Még egyben :D

Balwin velem dokibácsi jön fel ő mutatja meg,vagy úgy gondolta hogy már akkor ott is hagy :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Nór, hogy tudom a wordben megírt cuccot feltenni ide? Azt írja ki, hogy nem megfelelő a formátma.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szió!

Ildi!
Mi azért tudunk kakilni......a párom meg én.....,csak Nimi nem!!!! :roll: :roll: :roll: (ezt nem hagyhattam ki) Mééééég csak most kezded írni?????????? :cry:
pusz (tényleg én szoktam inni....)

Olga!
Igen tudom hg 2-3 napot szoktak nekik ráhagyni.......de én úgy sajnálom szegényt mert látom rajta hg szenved,nyomná csak nem megy, így 2 naponta reggel szoktam.És azután olyan jó a közérzete.Nem mertem még a 3 napot eddig kivárni.(nem mondta senki :shock: saját akció)
Húúú jó sokat iszik Balázs!!! Nem semmi!!!! De így is van jól,örülj neki,az csak a javára válik.Meg neked is jó hg nem kell tuszkolni.

Nóri!
Nézd meg légyszi,kipróbálnám! Én sem akartam cukrosat adni,de ha ez hat átmenetileg megnézzük! Köszi :wink:
Meg már egy csomó minden úgyis megdőlt amit elterveztem hg majd NE legyen,úgyhogy én ezen már nem vagyok kiakadva.(kezdve a cumival....) egyébként sima garzont adok neki,tudsz vmi mást esetleg amit ajánlanak?

Szilbee!
A wc-ről nem akartam írni....hogy Balwinnak is hagyjak vmit témának :lol: :lol: :lol: de ezek szerint ott nem járt..... :lol:
A vajúdós Wc-zuhanyozó fel van újítva,szupi meg ajtó is van rajta!
A függönyös nem tuti....de egyszer oda is kényszerültem..... :cry: talán még villany se nagyon volt.

Betti!
Na akkor monddddddd! Mikor kerül át az ember a vajúdóból a szülőszobára? Most már én is kíváncsi lettem!!! Mitől függ?
-magzatvíz,fájások,szülésznő/doki kedve?-ha van üres ágy?

Balwin!
Én is aggódtam hg majd szomjan fogok halni,mert nem lehet inni. Nekem a vajúdóban még levest is hoztak szülés előtt 1 órával...(kicsit a kutyát nem érdekelte) meg önállóan is amíg ott feküdtem iszogattam az ásványvizet és szépen jártam is óránként pisilni:) gondoltam idővel úgyis kijön.......ja meg még a másodikfélét is meg akarták etetni velem! Én meg mondtam hg minnyá szülök,nemá....na de csak azért nem tudtam megenni mert főzelék volt és azt hittem poén hg vinni kell evőeszközt:(( nem az volt! Így azt nem tudtam a tányérból kiinni mint a levest.Szóval még ha akartam volna sem tudtam volna megenni!
Csak a szülőágyon nem adtak már inni,mondvn úgyis mindjárt túl vagyunk rajta.Egyszer bepróbálkoztam mint a fájdalomcsillapítóval is,de nem jött össze,azután már nem forszíroztam :P de ki lehet bírni.

fanna3
 
 


Sziasztok!

Nóri, nyugi semmi visszafordíthatatlanról nem maradtál le :)
A lényeg, hogy a Winterthur (ami már AXA, mert megvette) kötött egy szerződést a Felicitassal, akitől a babacsomagot kapjuk. Ezáltal ez a biztosító az egyetlen amelyik úgymond legálisan jut hozzá az adataidhoz. Mert ugye fogalmunk sincs, hogy amikor átvesszük a csomagot és aláírjuk, akkor azt is aláírjuk, hogy kiadhatják a címeinket.

Amit kivettek volna, az egy szép babanapló, illetve akkor amikor én voltam, akkor olyan akció volt, hogy ingyenesen beléphetsz az egészségpénztárba, és kapsz hozzá egy ingyenes orvosi call center szolgáltatást fél évig.

Ez a bekopogtató szöveg, mert végül is az egész arra megy ki, hogy megismertessenek a "termékekkel".

Egyébként ha valaki ilyesmiben gondolkodik, szívesen segítek, bár már nem biztosítózok, de sokat láttam és tapasztaltam, kérdezzetek nyugodtan, nehogy beleugorjatok valami hülyeségbe!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


[color=darkblue]Ildi!
Kijelöl :arrow: másol :arrow: babanetbe beilleszt

Fanna!
Köszi! Igen jó hír nekem ez az ajtós dolog! De komolyan. Olyan kellemetlen volt korábban anélkül... :oops: :?
[/color]
szilbee
 
 


Balwin, a szülőágyon már azért nem lehet inni, mert ha esetleg császár lesz a vége, vagy alatani kell valamiért, akkor az nagy kockázatot jelent anyára és babára nézve egyaránt. De azért szoktak engedélyezni egy-két kortyot, amit úgyis kiizzadsz a szülés közben!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kössz Szilbee!

8) Lehet olvasni és lefáradni.... :lol: :lol: :wink:


Az én történetem


Május 23-án voltam nst-n, és a szülésznő már akkor mondta, hogy csütörtökön, vagy pénteken gyerek lesz belőle. Fel is hívta Zoboki doki, aki éppen szabin volt, hogy ő úgy látja, nemsokára jön a bébi. Zoboki doki azt mondta, éjjel nappal elérhető, így bármikor értesítsük, ha beindul a szülés. Én már nagyon izgatott voltam, hiszen Imike érkezését is pontosan megmondta Kati az nst-ből. Csütörtökön még semmi jelét nem adta Petike, hogy útban lenne.
Pénteken, a szokásos menetrend szerint zajlott minden, anyukám kijött hozzánk, reggeliztünk, mostam, egyebek, amikor, hívott Kati, hogy ő bizony nagyon kíváncsi lenne még egy nst-re. És meg kellene nézni a méhszájat is. Megszerveztem a bejutásomat a kórházba, apukám vitt be. Elbúcsúztam a gyermekeimtől, már Ancsika is otthon volt. Hát nem bírtam ki, hogy ne pityeregjem el magam, amikor látták, hogy, megyek. Valahogyan éreztem, hogy már aznap nem alszom otthon. Imike meg is kérdezte, hogy anya te sírsz, én erre azt válaszoltam, hogy csak azért, mert nagyon szeretem, és megölelgettem őket. Olyan volt, mintha utoljára találkoznék velük, mert nagyon féltem a szüléstől. Talán azért, vagyis biztosan, azért mert Imikével nagyon kiszenvedtem, pedig összesen négy óra alatt meglett. Olyan fájdalmaim voltak, hogy már azon gondolkozott Kati, hogy fájdalomcsillapítót ad, de én nem egyeztem bele, mert az gyengíti a fájásokat, és késlelteti a szülést.
Megérkeztem a kórházba, kicsit várnom kellett, de már nagyon ideges voltam. Megcsinálta Kati az nst-t, közben hallottam, ahogyan vajúdnak az asszonyok a szülőszobán. Elég hátborzongató volt, hiszen tudtam, hogy nemsokára én is ott leszek. Már ránézésre én is tudtam, hogy elég szép értékeket mutat az nst. Kati, amikor meglátta, azt mondta, hogy ő bizony már nem enged haza, felvesz az osztályra. Rögtön hívta Zoboki dokit, és mondta neki, hogy már nagyon a szülés kapujában állok. Én nem tudom, hogy bent volt-e a kórházba a doki, vagy annyira sietett, de mire felvette Kati az adataimat, már ott is volt. Megvizsgált, és ő is mondta, hogy akkor szülünk. Kati kérdezte, hogy érzek e fájásokat, de én semmit nem érezem, csak azt hogy rendszeresen keményedik a hasam.
Nem tudom az agy milyen műszer, de amikor tudatosult bennem, az a tény, hogy most már itt az idő, hirtelen pánikroham jött rám. Én szülni fogok? Á dehogy, én nem is vagyok terhes!
Felhívtam Apukámat, aki várt rám, és mondtam neki, hogy menjen el a férjemért. Aztán hívtam Imit is, aki először értetlenkedett, mire őbenne is tudatosult, hogy szülni fogunk. Hamar megérkezett, még lementünk Kati kocsijához, hogy kivegyük a cuccaimat. Amikor felértünk a szülészetre, és már az ajtó előtt álltam, mondtam a férjemnek, hogy tudom, hogy hülyeség, de hallgasson meg mert nagyon fontos. Szóval azt mondtam neki, ha velem bármi történne a szülőszobán, akkor ne engedje, hogy a gyerekeket szétválasszák, vagyis Ancsikát elvegyék tőle, mert a gyerekeknek együtt kell maradniuk. / hú most is bőgök /. Azt mondta, nyugodjak meg, nem lehet semmi bajom. De még a szülés előtt el kellett mondanom ezt neki.
Beléptem a szülőszoba ajtaján, ahonnan már nem volt visszaút. Megkaptam a beöntést, egyéb cicomázást, és magamra maradtam. A fürdőszobát szépen felújították. A vajúdóban egy kismama volt, akivel beszédbe elegyedtünk, amíg én a wc és a vajúdó között szaladgáltam. Nagyon aranyos volt, később is beszélgettünk, amikor már a gyerekágyon voltunk.
Imi is beöltözött, nagyon jól állt neki a kék zsilipruha! Bementünk a papás szülőagyhoz és kényelmesen elhelyezkedtünk. Halkan szólt a zene, közben Kati felrakta az nst. Jött Zoboki doki is, és váltottunk néhány szót. A beöntés után, már kétperces fájások jelentkeztek, de ezek még nem voltak olyan borzasztóak. Ráültem a labdára, ami már Imikével is nagyon jó volt, és kezdődtek a keményebb fájások. Kb. fél órája labdáztam, amikor jött Zoboki doki és azt mondta, szeretne megvizsgálni, én „felpattantam” a szülőagyra / aki már szült, tudja, hogy ez lehetetlen, hiszen emelővel kell feltenni a kismamikat az ágyra /. Még egy kicsit nyösztethettem magam a labdán, de a doki mondta, hogy fél óra múlva jön és megrepeszti a magzatburkot. És olyan gyorsan eltelt az a fél óra. Közben mondtam Katinak, hogy szeretnék gázt kérni, de sajna az egyik kismami kiszuttyogta a palackból az összeset, így hozatni kellett másikat. Zoboki doki, mondta, hogy mire hatna már régen meg lesz a baba, és nem is javasolja, mert a babát is elkábítja. Én azért kipróbálnám, mert még a szülés előtt mondtam Katinak, hogy végig akarom „röhögni” az egészet! Hát nem lett belőle semmi, mert nem tudták összerakni, hiába mondtam nekik, hogy nem is kell, kiharapom én az alumínium palack oldalát. A végén már biztosan ki is tudtam volna harapni!
Fél óra eltelt, jött a doki, és megrepesztette a magzatburkot. Olyan meleg volt, mint a termálvíz a strandon. Folyt szanaszét és ezzel az érzéssel párhuzamosan erősödtek a fájások is. Háromnegyed háromkor volt a repesztés, utána még lementem labdázni. Jöttek a fájások, én meg kapaszkodtam az ágy szélében a vasrúdban, ami szinte megolvadt a kezeim között. Néha a férjem odalépett hozzám, hogy egy kicsit a derekamat masszírozza. A doki folyamatosan félóránként rámnézett, váltottunk pár szót és mindig megmondta, mikor fog visszajönni.
Nekem még az elején arra is volt energiám, hogy a labdán bohóckodjak, aminek a férjem nagyon örült, mert Imike születésénél én nagyon feszült voltam.
Eltel megint az a bizonyos fél óra és jött a doki, hogy most már be kell kötni az infúziót, nehogy Petike nagyon elfáradjon. Kaptam antibiotikumot is, mert nem lett levéve a szteptoB, vagy micsoda, de mindenkinek elővigyázatosságból be szokta adni. Ahogy haladt az idő, úgy alkonyodott be, félhomályban vártuk a kisfiunk megszületését. Olyan családias volt az egész.
Alighogy elkezdett csöpögni az oxitocin, jöttek is a tolófájások.
Mindent úgy csináltam, ahogy a doki és a szülésznő diktálta. Sokkal lassabban zajlott a kitolási szak, mint a másik két szülésemnél, mert az utolsó pillanatig megpróbálták a gátmetszést elkerülni. Sajnos nem lehetett, egy nagyon picit vágni kellett, de csak kb. 1 cm-t. A férjem végig ott volt mellettem, a kitolásnál, és végignézte a premiert. A nagy erőlködés közepette a csuklómból kijött a tű, hiába volt leragtapaszozva. Amikor már kipottyan Petike és fellélegeztem, megkérdeztem vigyorogva a dokit, hogy ennek így kell lenni és mutattam, ahogy spriccel az oxitocin ki a tűből. Ő erre azt mondta, hogy leizzadtam a ragtapaszt, és azonnal le is vette rólam.
És 17 óra 35 perckor megszületett erre a világra az én kicsi drága kisfiam Péter Bálint, nagy ordítás közepette. A csecsemős nővér odahozta hozzám, hogy megpusziljam, aztán elvitték fürdetni. Imi is ment vele, amíg engem a doki foltozott. Kedélyesen elbeszélgettünk közben a lovakról. Ami nekem nagyon furcsa volt, hogy egyáltalán nem remegtem, pedig Ancsikával és Imikével úgy fáztam, mint a kivert kutya. Kész volt a stoppolás, aztán hozták is Petikét, aki rögtön kereste a cicit, és nagyokat nyelt. A doki még odajött hozzánk, és gratulált nekünk. Én megköszöntem neki, amiért ilyen szép szülésem volt és adtam neki két nagy puszit. Szerintem sokban befolyásolja a szülés élményét az, hogy mennyire figyel oda a doki a szülő nőre. Hát az én dokim maximálisan odafigyelt rám.
Utána magunkra hagytak minket hármasban, és csak csodáltuk a kicsi embert.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


az óra megint meghülyült úgy látom....Ildinél 20:40 van már....:)

fanna3
 
 


Nesze nektek! :wink: :roll:

Fanna megérdemelsz egy alkeszmentes sört és a többiek is :!:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Na megint úgy jártam mint Olga a múltkor......megváltozott.Na látom itt a sztori,tekerek is vissza elolvasni!!!!

Ildi!
küldjed fénypost!!!

fanna3
 
 


Teázás: Hát nem tudom, az én fiam addig nem volt hajlandó anyatejen kívül mást is inni, míg el nem kezdtem kb. 5 és fél hónaposan a hozzátáplálást.
Anyukám állandóan noszogatott, főleg nyáron, hogy ugyan adjak már neki inni, mert szomjan hal a gyerek. Ezek után kb. 2 korty tea, majd köpte ki, vagy pedig kibukta, de kb. 2 dl! Úgyhogy egy idő után mindenki beletörődött, hogy elég a gyereknek ha cicizik!

Viszont teát már én is cukrosat adtam neki, lehet, hogy rosszul tettem (fogai elég csúnyák), de hát úgy gondoltam, legyen már egy kis élvezet benne!

A mézről én azt hallottam, hogy allergizálhat, így 1 éves koruk előtt nem ajánlják. De ízlések és pofonok.

Hőmérőzés. Nálunk kakival általában nem volt gond, viszont rendesen hasfájós volt Csongi, így végső elkeseredésemben nyúltam én is hőmérőhöz. Hogy őszinte legyek, én nagyon utáltam, nem is mertem sokszor csinálni...

Vajúdás, hát én a folyosón vajúdtam, álltam egész idő alatt (gondoltam hagy hasson a gravitáció :lol: ), aztán mikor riadóztatták a dokimat, és beért, megnézett, azonnal vittek a szülőszobára. De akkor már mondhatni teljesen ki voltam tágulva. Hogy most hogy van, abban vannak illetékesebbek :)

Évi és
Kép
csongianya
 
 


SZÉP!!! KÖSZÖNJÜK!!!!
pityer.....pityer.......

Mégegyszer Jó egészséget Petikének!!!! Gratulálunk!!!!

küldesz fotót is??? :D

fanna3
 
 


Ildi!
Én baromira elérzékenyültem! :cry: :lol: Nem ér ilyen rígatósra írni a story-t!!! :lol: Hát ez tényleg egy álom-szülés volt!!! :)
szilbee
 
 


Ildi! Ez nagyon szép volt! Köszönöm, hogy átélhettem veled így a sorokat olvasva!
Még egyszer gratulálok Petikéhez, és sok örömet kívánok az egész családnak!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Ó kössz lányok, igyekeztem nem kiszínezni. Írhattam volna, hogy magd kidülledt a szemem a tolófájásoka altt, de ezt mindenki átéli, azt viszont elfelejtettem beleírni, hogy amikor elkezdődtek az igazán komoly fájások apának úgy megszorítottama kezét, hogy felkiáltott. Éppen a jegygyűrűnket szorítottam az ujjához. hi hi hi

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


:lol: :lol: :lol:
szilbee
 
 


Ildi, szép volt!

Fanna! Megnéztem. 1 dl vízben 1 teáskanál kamillavirágzatot felfőzni, letakarva fél óráig állni hagyni, leszűrni és 1 teáskanál cukor bele. Mondjuk anyukám mindig úgy mondta, hogy cukrot fel kell főzni a vízzel együtt, utána beleáztatni a teát....
Én még nem merek rendes teát adni Lilcsinek, inkább a herbária gyermekteáját adom neki. Régebben a Naturlandos babateát kapta. De van, aki a Mecsek teát itatja a babájával.
Ez a könyv is azt írja a mézről, hogy inkább csak 1 éves kor után. A dokinőm meg azt mndta anno, mikor én is kérdeztem, hogy ugyanannyi kalória van benne, mint a cukorban :shock: , de hát nem tudom. Enyém se ezzel, se azzal nem ivott se teát, se vizet.

Évi, nagy kő esett le a szívemről! De miért pont engem találtak meg?? Egyik ismim sem zaklatták ezzel.
Én sem jártam a vajúdóban, Évi :lol: ! Az előkészítőben sétálgattam.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin!
Tényleg ugyanannyi a kalória a mézben, mint a cukorban. Én csak Levente 18 hónapos kora óta adok neki mézet, lévén hogy egy hőkezeletlen, nyers valami...
Mi nagyon sokáig csak instant babateát adtunk neki, de most már Rooibos teát kap, mivel az is tein mentes. Ja és alacsony nitrát és nitrit tartalmú vizet ami nehézfém mentes . Csapvizet nem!!
szilbee
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?