Új privát üzeneted érkezett!

szörnyű lehet, hogy ha nem tudtok pihenni. mind a babáknak, mind az anyukáknak.
de szerintem nem normális, hogy ennyit felébredjenek.

az előbb kicsit elállt az eső, de mire megfésülködtem megint szakad. pedig most lenne kedvem sétálni. de a kis sportkocsival nem merek, mert carrá ázunk. a nagy babakocsimat odaadtam már hugoméknak.
ez van...
Vendég
 


Hát igen inkább homeos cuccot.Sedatif pc az is alvászavarra van de nem tudom hogy gyerekek is szedhetik-e.
Én is most teszem le a Hannust aludni,már fáradt pedig 9:30-kor kelt csak hát éjszaka nem tudott úgy aludni.
Vendég
 


Anyany, tényleg szörnyű, már lassan egy boszorkány leszek. :oops: Én se tartom normálisnak, hogy ilyen alvásproblémáink vannak, 9 és fél hónapos és karikásak a szemei!

Lexi 1 órája alszik, de már vagy 3x felsírt.

Lara, Hannus mennyit alszik napközben? A többiek picije?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Sajnálom a nem alvásokat, nem tudom mi lehet a gond.

Ez az idő nagyon mocsok semerre nem tudunk menni. Tegnap Fehérváron voltunk nagyon sütött a nap, kicsit maradhatott volna még.

Tegnap én is be lettem oltva az újfajta oltással meg a sima influenzával is. Kicsit fájt este mindkét karom de mára már nem éreztem, végig is nyaltam már a lakást délelőtt ennek örömére :twisted:

Betti igazad van ha kikelsz magadból amikor már a sok pakolástól betellik a pohár, én is rájöttem, hogy előszőr apát kell megnevelni valamennyire, mert a kicsi azt a példát fogja követni amit lát. Még így is van nevelni való bőven nem unatkozok :twisted: :lol:

KépKép
winchi
 
 


beze: én is úgy érzem,hogy már boszorka vagyok. Alig merek tükörbe nézni, olyanok a szemeim, mint egy pandamacinak. Hát gyakorlatilag nálunk is kezdettől van az éjszakás műszak. De azért csecsemő korában végig aludt néha 5-6 órát is, jól teleette magát tejcivel, és alukált, a védőnő azt mondta keltsem fel, de én nem keltettem fel. De akkor is volt olyan, hogy éjjel órákat fennt voltam vele, ringattam ölben, cicizett, énekeltem, szóval minden. Nekem azt mondta a védőnő, hogy genetika, párom 2 éves koráig nyomta ugyanezt. Hát én már nem tudom, hallod csak panaszkodom én is mindig mindenkinek. Mennyivel könnyebb lenne, ha éjjel kipihennénk magunkat, és nappal több lenne a türelmünk, életkedvünk is. ÁÁÁ
Ma volt itt a barátnőm, neki másfél hónappal fiatalabb a kislánya, ő jó alvó, azt mondta, hogy ne engedjem napközben aludni, csak max 1 másfél órát (amúgy napközben néha 3-at is alszik) meg reggel keltsem fel korán, hátha így jobban alszik. De ahogy nézem Lexi napközben sem alszik sokat.

lara: nem gond, majd küldöd, ha tudod, közben szereztünk a szomszédból egy csomaggal, meg apa megnézi másik patikában is. De már nem is tudom adjam-e neki.
Hannus édes lehet, ahogy a kutyát akarja a tévéből. Néha Dorka odamegy, ha valami mese van a tv-hez, és fogdossa a figurákat, mintha ki tudná őket venni. :)

anyany: hű, szegény tesód. Barátnőmnek is volt ízületi gyulladása, de ő olyan szinten volt, hogy meg sem tudott mozdulni, mentő vitte el otthonról. Nem hallottam még a gyógyszerről, amit írtál, de azért a dokijának tudnia kell, hogy mit lehet, mit nem. És azért szerintem ezt valamilyen úton-módon kezelni kell. Erre nincs valami homeós cucc? Vagy valami természetes anyagú kenőcs?

betti: ne is mondd a kiadásokat. Minden hónapban kivagyok én is, mikor a csekkeket adjuk fel.....vháááááá
Pasik meg..... enyim is szétdobál mindent. Reggel én is arra kelek, hogy tele a mosogató (jobb esetben) mert amúgy a konyhapulton van a vacsora maradék tálca, tényér beleszáradt kajával, zoknik, ruhák a szennyestartó előtt a földön, nem tom meddig tartana felnyitni, és beledobni.... Én is sokat rápirítok emiatt, de nálunk is az van, hogy anyósom mindent megcsinált nekik. Apósom pl. még kaját sem mer magának, megvárja, míg anyós tálcán beviszi, ja meg vacsit sem eszik még anyós haza nem ér, és nem vág neki egy szelet kenyeret. (no comment) Remélem a lányomat én is tudom háziasságra nevelni majd.
Már most szokott "segíteni" teregetni. Adogatja a ruhákat, meg kidobja a kukába a szemetet. Bár inkább kipakolna a kukából. :):)

winchi: örülök, hogy jól viselted az oltást. Ma én is be akartam menni feliratni, de az esőben nem indultam el sehová.

szosz: Réka mennyit alszik napközben? Most én is megpróbálom, hogy nem hagyom Dorkát sokat aludni, hátha akkor éjjel többet alszik. Az a baj, az időjárást is megérzik ám, nehéz velük.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


ancsi!
ez az alvás... hányszor aszik egy nap dorka?
mert nálunk a nyáron az volt a baj, hogy kétszer aludt Zsófi és az sok volt. 2x2órát, most már két és felet alszik, de 9kor már takarodó van. le kellene valahogy fárasztani nagyon.
az enyémet is. nyáron könnyebb, télen azért nehezebb a dolgunk.

teregetni nekem is segít.
és szemetet is. és azt is tudja, hogy a pelenkát a pelenkásba,egyebet a másikba.

na megyek, szólit!
Vendég
 


Sziasztok!
Élek még, csak annyira nincs időm most netezni, hogy minden este csak az olvasásig jutok. Most alszik Dorcsi, Levi meg eszik, úgyhogy gyorsan jöttem kicsit hozzátok.

Szösz: fogadd őszinte részvétemet papád miatt. Mamád hogy van?

Tünci: örülök ám, hogy hazamehettél és hogy van laptopod, a házimunkát meg tojd le most.

Betti:Ne haragudj, de jót nevettem a dühkitöréseden, ugyanilyen voltam én is pocakosan, még azért is rápirítottam a fiúkra, amiért egyébként nem. Hiába, a hormonok dolgoznak.
Nem bántásnak mondom ám! :wink:
Mi már egész jól összecsiszolódtunk, bár nekem abból a szempontból szerencsém van, hogy Laci megtartja a rendet. A ruháit állandóan kupacolta ide-oda, de kiürítettem egy kisszekrényt neki, hogy ide lehet rakni, így odarakja azokat, ami már volt rajta, de NEM lehet még kimosni.
És igazad van, lehet úgy nevelni a fiadat, hogy ő is rászokjon a rendre. Na nem azt mondom, hogy nálunk mindig rend van, a játékok folyton össze-vissza vannak, de Levi ha levetkőzik, akkor a ruháit a szennyestartóba teszi, ha leszedem a szárítót lelkesen jön segíteni, ha mosogatok neki is kell mosogatószivacs, főzni is segít, takarítani is. Ha porszívózni készülök, akkor az összes játékot beviszi a gyerekszobába, és ilyenkor büszke magára, hogy mennyit segített.
Mienk apa is el lett kényeztetve, anyósom minden reggel hajnalban kelt, kávét főzött neki, kaját pakolt, tavaly, mikor elköltöztünk, mondtam neki, hogy ezt felejtse el. Megoldja egyedül.

Ja, Tünci, nekem is egyszerűbb a kacsa, mint a főzelék. A spenót, meg a krumplifőzelék már oké, de borsófőzeléket egyszerűen nem tudok csinálni. Ügyes a férjed.

Csatlakozom a rosszul alvókhoz. Tuti a foga miatt Dorcsi is üvölt éjjel. sokszor felsír, van hogy 1-1 órát nem is alszik vissza. Ma 2x alszik napközben. Nem tudok mást csinálni, mert délben ébresztenem kell, menni kell az oviba. Így viszont nem alussza ki magát.
Mennem kell, mert Levi már nyúz, holnap jövök, mert a feleségeket meg akarom nézni.

Gyógypuszi minden betegeskedőnek.
Vendég
 


Ancsi, jót nevettem apósodon, hogy így ki kell szolgálni, anyósom is ezt csinálta, apa egyszer megkérdezte tőlem, mikor hazaért a munkából, mi van, ma nem eszek, mondtam, dehogynem drágám, ha szedsz magadnak.
Vendég
 


Ancsi, saját tapasztalatból mondom, ha Lexi nem vagy alig alszik napközben, tuti borzalmas lesz az éjszaka. Ma másfél órát aludt, 2 alvással, plusz az autóban kb 20 percet. Várom a védőnőm válaszát, ha beválik, amit mond, leírom. Amúgy ő mondta, hogy a kismamái között általános probléma a nemalvás, szóval nem tudom, ez mennyire genetika. :roll:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Igen, szokták mondani, hogy éhen hal a kenyér mellett..... :D
Ez nagyon jó, hogy nem eszik addig az após, míg nem szednek neki, ezen én is mosolyogtam, dehát nekik ez így jó, lehet, így alakult ki.
Azért ahogy olvasom a reagálásotokat, olyan mintha valami házimunka vírus fertőzött volna meg minden férfit, valami rejtélyes módon. Vagy ez talán a büszkeséggel összeegyeztethetetlen?

Csendben mondom, hogy a vacsi maradékai állnak a konyhában, a fürdőben a szennyes a padlón, a borotválkozás is otthagyva, de nem nyúlok hozzá. Most nem. Pedig viszket a tenyerem, de akkor sem. Meglátjuk........ :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


háááát...
én meg jól elcsosztem a vacsorát. próbáltam sós-muffint sütni. sós-túrósat. de nem sült meg rendesen.
de az íze meg jó volt, úgyhogy megettük. csak a közepét nem.
és Zsófi is imádta.
szerintem az volt a gond, hogy csak teljes kiőrlésű lisztem van itthon. nem igazán ismerem.

valakinek valami ötlete és tapasztalata teljes kiőrlésű lissztel kapcsolatban?
Vendég
 


Sziasztok!


Beze:Hannus napközbe általába 2 vagy 2,5 órát alszik napi egyszer mert ő későn ébred reggel.

Winchi:Matyi is be lett oltva?

Lányok valaki beoltatta a Babót a h1n1 oltással :?: :?: :?:
Teljesen elbizonytalanodtam :( mi van ha nem oltatom be és valami bajunk lesz :cry: :cry: :cry:

Ancsi:Remélem holnap már fel tudom adni :wink:

Mancsa:Hány foga van Dorcsinak?
Vendég
 


Látom ebben a h1n1 oltásban mindenki bizonytalan. Itt Szegeden mutogatják a kismamákat, akik már megkapták az oltást.
De azért oltári nagy felelőtlenség volt ez a kommunikáció, mert vagy azt mondom, hogy kell és a többinek pofa be, meg sem jelentetek ilyen riportokat, vagy azt, hogy van az oltás, de kutya se tudja, kinek mit okoz, döntse el mindenki.
Én speciel nem tudok elég bátor lenni, hogy beadassam. Két baba elvesztése után már nem.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Gyors leszek Matyi közben reggelizik...

Az oltást csak mi kaptuk meg Matyinak nem merném beadatni, egészségügyis ismerős is azt mondta, hogy azzal hogy magunkat beoltatjuk a kicsit is védjük de kicsit nem oltana be meg kismamát sem.
Kismamaként én is félnék de nem merném megszuratni magam.

KépKép
winchi
 
 


beze: már én is tapasztaltam, hogy ha nagyon fáradt, akkor még nehezebben alszik el. Hát én már nem tudom, hogy mit kéne velük csinálni, komolyan. Abban bízok, egyszer majdcsak elnövik. Tegnap csak 2 órát engedtem aludni, így 10-kor elaludt este, éjjel 3-szor kelt. Ez is valami. De legalább most nem volt fennt órákig....

anyany: egyszer alszik napközben, de 2-3 órát szokott. Amúgy reggel későn kel. 9- fél 10 körül. Mikor hogy, de van hogy már 7 fél 8-kor fennt van. Kiszámíthatatlan...Zsófi jobban van már?
Muffin, biztos fini lett. Nekem nincs tapasztalatom a teljes kiőrlésűvel kapcsolatban, és ha kevernéd kicsit sima liszttel?
Én is szeretek muffint sütni, de utálom a muffin sütőmet, mert mindig beleragad a muffin. Ilyen fém izém van, de majd szeretnék beruházni egy szilikonosra. Ja, muffinpapír meg beleragadt.

betti: oltás ügyben már én is aggódok, gyereknek mi sem adatjuk be, csak magunknak. Hátha így megóvjuk őt is valamennyire. Én sem merném pocakosan beadatni magamnak.

lara: nem sürgős ám a kúp, közben apa tegnap volt a másik patikában, hozott 3 dobozzal, biztos ami biztos. :) Egy darabig elég lesz. :) Azt javasolta a patikus, hogy két napig adjam, aztán 1 nap szünet. Tegnap nem kapott, csak golyót. Hannus jobban van már?

mancsa: akkor üdv a rossz alvók táborában. :) Már néha csak röhögök ezen, mikor valaki meséli, hogy milyen jó, átalussza a gyereke az éjszakát.... Majdcsak kijön már a foguk. De utána jön a következő...

Após: hát igen, ehhez lett hozzászoktatva. Tűzoltóként dolgozott, 24-48 órás szolgálatok, anyósom meg otthon két gyerekkel, és hát persze jól el is kényeztette. Mostmár nyugdíjas, anyósom dolgozik, de még mindig a mama szolgálja ki a papát. :) :)(Egyik nap anyós mondta neki, hogy eddig 30 évig ő főzött rá, most a papa fog főzni, erre apósom: majd akkor átmegyek a menyemhez kajálni...hozzám :D:D:D) Persze a fiait is elkényeztette, de azért ők önállóbbak. Kaja ügyben azért a párom feltalálja magát. :)

oltás: tegnap néztem a híradóban, hogy valami iskolát is bezártak, mert valamelyik tanár az ukránoktól hozta a jókis vírust ötven valahány gyerek már megfertőződött. Riogatás hírek, vége...

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Ja, vettünk Dorkának építőkockát a tesco-ban ilyen maxi block-ot, meg ilyen készségfejlesztő elefántkát. Aztán a többit még nem tudjuk. Ja, meg télapóra kap micimackós fa könyvecskét, meg fa traktort. (Imádja a traktorokat! ) Mamámtól babát kap, keresztapjától szerintem hintamacit. Anyóséktól meg passz...

Látott már valaki valamelyik játékboltban takarító szett-et? Még azon gondolkozom, mert imádja a felmosóvödrömet, gondoltam kaphatna sajátot. :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Helló Lányok,

Meg vagyunk, néha olvaslak is Titeket!!! Tüncinek az egész család szorított és szorít is !!! :wink:
Ha lesz időm, jövök még! Egyébként nem nagyon van :( (bár legalább nem unatkozom :D!!!)
Jajj csajok ezek a nemalvások :cry: :cry: , néha én is attól félek, h "így marad" a gyerekem. Bár múlt héten volt három éjszaka amit végig aludt és csak hajnal 5 körül kelt fel, kezdtem reménykedni, aztán meg .... na mindegy ezért vagyok :D:D:D!! Egyébiránt azt vettem észre, hogyha többször ébredek éjszaka akkor valahogy kipihentebb vagyok, mint mikor reggel kelek csak fel :shock: :lol: !

na hirtelen ennyi voltam, de jövök még!!! puszik

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!

Anyany, én használtam teljes kiőrlésű lisztet, azt hiszem, több idő kell neki, de jobb, ha kevered a simával, az íze is finomabb.

A férjem tegnap megkapta az oltást, én nem oltatom be magam és Lexit sem, amíg szopik, addig védve van, én meg szinte sehova nem megyek.
Betti, pocakosan tuti nem oltatnék.

Ancsi, nekem is van sütőm, de jobban szeretem egybe sütni, mert gyorsabb, bár nekem soha nem ragadt bele. Jól ki kell vajazni és lisztezni, nekem simán kijön. A szilikonost nem ismerem.
:wink:

Wicca, de nagy már Bálint baba. Szopizik még?

Lányok, pipa vagyok magamra, Lexi 1/4 5-től majdnem 9-ig aludt, én meg 7-kor kukorékoltam. :evil:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszi az oltás infót.Az igazság az hogy én eddig nem is olvastam utánna mert úgy voltam vele hogy nem oltatunk.
Úgyhogy tegnap este utánna olvastam.Hannus bizti nem lesz beoltva de lehet hogy mi badatjuk magunknak.

Van itt egy fehérvári gyerekorvos véleménye:http://msz-fejer.blogspot.com/2009/09/egy-gyermekorvos-velemenye-h1n1.html
Vendég
 


Tünci:Nagyon szorítok neked a mai vizsgálathoz++++++++++++++++++++hány órára mész?

Beze:Sajnos én is elég sokszor jártam már így :( aludhattam volna de nem tudtam,ez olyan rossz!
A müllerben le lesz árazva az ugráló zebra holnaptól 14690 az már nem is olyan rossz ár!


Wicca:Jó hogy jöttél!Gyere sürübben!Meg képeket is kérünk a fiúkról :D

Ancsi:Hannus már meggyógyult :D :D :D :D első nap volt lázas másnap már csak hőemelkedés 3 napig volt hasmenése.Takarítószett az intersparos akciós újságba van 6490 ft.Jó kis ajándékokat kap Dorka.Mi is ma vesszük meg Hannusnak a kiskonyhát meg lehet hogy laptopot is kap még nem tudom.

Ma csak első órán leszek suliba bemegyek az antigoné dolgozatot megírni aztán megyünk fehérvárra a dokihoz.Ő mondta hgy szerdára kérjek időpontot.
Vendég
 


Lara, drukk a dolgozathoz! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mega-giga-fostalicska idő!!! :evil: Most már nem csak esik, fúj is, még az óriási krizantémot is feldöntötte a ház előtt. Ráadásul ilyenkor autóm sincs, barátnőmékkel randiztunk volna, de az ő kocsijukat is elvitte a férje, így áttettük holnapra, hátha jobb idő lesz.

Wicca, szia! :D Azért majd gyere még és mesélj magatokról. Hihetetlen, hogy Bálint is már 8 hónapos...

Beze, hát igen, amikor lehetne aludni, nem tudunk. :? Ma Apa is 5-re ment dolgozni, nem bírtam rendesen visszaaludni, 7-ig csak félálomban hánykolódtam, pedig még olvastam is kicsit, hátha attól elalszom. Jó kis napom lesz, már most álmos vagyok. Ráadásul ma egész délután nálunk lesz a szomszéd kisfiú, hát nem épp az a sarokban ülős fajta, remélem, majd szépen eljátszanak Lilivel.

Oltás: férjem is feliratkozott ma a munkahelyén, én magamat nem oltatom (egyelőre) meg a gyerekeket sem. De félek rendesen. Tegnap beszéltem én is egy orvos barátnőmmel, aki átküldött egy cikket, ami az oltás irányába vitt engem is, de aztán ő azt mondta, ők nem oltatták be sem magukat, sem a gyerekeket. ÁÁÁ, bárcsak valaki meg tudná mondani a tutit.
Ja, egyébként a szegedi kismama esetén eléggé kiakadtam. Nem értem, mi az, hogy nem kezelhetik gyógyszeresen???? 5 és fél hónapos kismama, lázcsillapítót azért csak kaphatna, nem???? Meg akár antibigyót is, ha a tüdőgyuszi bakteriális. Nehogy már csak hűtőborogatással kezelhessék! :roll: Pont a láz a legveszélyesbb a babára. Nem vagyok egy nagy összeesküvés-elmélet gyártó, de kicsit olyan, mintha a kismamákat akarnák vele beparáztatni, hogy oltassanak. :?

Ancsi: takarító-szettet mi anno tescoban vettünk még Lilinek, ő is imádott felmosni. Mi a Mikulásból nem szoktunk nagy ügyet csinálni, Natinak egyelőre egy új cumit vettem, Lilinek meg kb. 2 hónapja vettem egy rajzoló-sablon készletet. Még Kinder-csokikat, müzliszeletet, ilyesmit szoktam betenni a csomagba, viszonylag "egészségesebb" édességet.

Betti, ez az, kíváncsi vagyok, mikor tűnik fel a férjednek, hogy mindn úgy maradt, ahogy hagyta. :wink: Persze én könnyen beszélek, férjemmel ezen a téren szerencsére nincs problémám, mielőtt megismerkedtünk, másfél évig egyedül élt. Sőt, néha még nálam is rendmániásabb. :oops:

Hannus és Dorka édesek lehetnek, ahogy a tv-ből kivennék az állatokat. :) Nati az akváriumunkból szeretné kivenni a halakat az üvegen keresztül. :wink:

Szösz, sajna nem fog összejönni a randi :( , holnap jönnek a barátnőmék, pénetken meg itthon lesz apa. Majd gondolkozom, hogy juttassam el a pólót. Réka jobban van már?

Tegnap a virágosnál elcsábultam és vettem egy karácsonyi kaktuszt, olyan szép, fehér, csak a kinyílt virág (egy van rajta) bibéje lila. Nálunk mondjuk ezek nem bírják sokáig, de az eddigieket mind multiban vettem, hátha a virágos nénink megbízhatóbb helyről hozta.

Na megyek, megszáradt a felmosás, eddig adtam időt magamnak lazulni.

Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


sejtettem, h kértek képet!!! :wink: :lol:
csücsül:
Kép
bébikonzerv fedelével :D:
Kép ez mai kép!!
imádja a könyveket (enni is :D):
Kép
levettem róla a sapit:
Kép
kábelvadász:
Kép
keresztelőn apával:
Kép
sokfogúúú:
Kép
Adrival (barinőm kislánya, egy hónappal idősebb Bálintnál és baromi ügyes kiscsaj):
Kép

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


h1n1 oltás: én csak Zsónak adatom be, amin Ő ki is akadt. aztán megmondtam neki, h Ő olyan közösségbe jár ahol el tudja kapni és nem szeretném ha hazahozná! én idáig sem oltattam magam soha influenza ellenivel most sem fogom, ha kismama lennék, biztos nem oltatnám magam, a védőnőm is ezen az állásponton van!

Beze: szopizik még igen, de már csak este, éjszaka és reggel! a napközbeni szopikat igyekeztem elhagyni, mert muszáj volt (itt, mivel nyílt fórum nem írnám le miért). Te miket adsz enni Lexinek? Tanácstalan vagyok! Reggel tejpépet kap, aztán csak ebédre éhezik meg, akkor valami főzi, uzsira kapta idáig a cict, most gyümit, este pedig megint főzi. De mit lehetne adni még mondjuk reggelire? Joghurtot próbáltuk hétfőn, de nem tetszett a fiatalúrnak :) !

Katinka: hááát tényleg hihetetlen, h már ilyen nagy!! Olyan jókat lehet már vele mókázni :D:D:D!!!
No egy kicsit magunkról: manócska még mindig csak kúszik (immáron két hónapja!!), de mivel mindent tankönyv szerint csinál, ráér még a mászással :D!! Bár egyszer reggel mikor odaléptem az ágyához négykézláb volt és hintázott előre-hátra, ja és hát éjszaka szokott még 4kézlábazni. Kb. két hete bújt ki a 7. foga és ha jól láttam a szájában most küzd még 3-al. Alul 3, felül 4 van neki. Zsozsókám gyűri a sulit rendesen, most jött be neki ugye a kémia és fizika. na a fizikát utálja,de a kémia nagyon tetszik neki!! fura ízlése van :lol: :lol: :lol: . apa dolgozik, néha nagyon sokat, volt, h két hétig alig láttuk. már tervben van a következő baba is :D!

Lara: én is drukk a dogádhoz!!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


no még egy kép, ezen Zsó is rajta van:
Kép

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!

Wicca de jó hogy jöttél :lol: Bálint rengeteget nőtt és annyira édes pofija van :lol:
Már tervezitek is a kistesót? Akkor ti lesztek a leggyorsabbak ebben a topikban :lol:

Lara drukkolok az Antigonéhoz, ügyes leszel :wink:
Örülök, hogy Hannus meggyógyult!

Anyany a teljes kiörlésű lisztet én keverni szoktam a kenyérkészítésnél van amikor a fél kilóból 20 deka teljes kiőrlésű de sokszor csak 10 deka. Nekem ha sok ilyen lisztet teszek a tésztába akkor szalonnás lesz nem sül át rendesen.
Én egyszer próbáltam sós muffint csinálni, nekünk nem jött be, mi csak az édes muffint szeretjük.
Rég is csináltam, csak az a baj nincs tojás itthon.

Az idő pocsék délelőtt kimentünk kicsit, mert tegnap nem is voltunk kint még szerencse hogy van verandánk, Matyi motorozott kicsit persze az esőbe is ki kellett menni, meg kellett nézni hogy hol vannak a szomszéd kutyák. Mutogat a kerítésen keresztül és mondogatja, hogy kutyu-kutyu, ha meg hallja hogy ugat egy valahol akkor vu-vu :lol:

Képeket mindjárt én is rakok, most válogattam át...

KépKép
winchi
 
 


Kép
reggeli vigyor :lol:
Kép
Pancsolás
Kép
Fogat mosok
Kép
Vad motoros :lol:
Kép
Monoklija is volt a múltkor

KépKép
winchi
 
 


Wicca, szépek a fiúk! A mászás miatt ne aggódj, Lexi majdnem 9 hónapos volt, amikor elkezdte. Azóta már egy kézzel támaszkodik állásban, egyik helyről egy kézzel átlép a másikra. Ha így megy tovább, hamarosan elindul. Most meg üvölt, mert leraktam. :?
Reggel szopi van, utána reggelizek, amiből mindig kap, de csak kenyeret, illetve nagyon kevés sajtot. Sajtos pogácsát imádja. Szoktam adni bébidesszertet, főziket, gyümölcsöt.
3. babóhoz drukk. Mi még csak elméletben tervezzük a tesót, addig jó lenne néha normálisan aludni. :?

Winchi, szívdöglesztő Matyid van! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


lara!
remélem jól sikerült a dolgozatod!

wicca!
Bálint nagyon édes! és milyen kis puszilgatni való arcocskája van!

winchi!
Matyi jött csábítani? meg sem merem mutatni Zsófinak. :)

katinka!
ez az oltás dolog... hát mi már lecsúsztunk róla. páromat be kellett volna, de így nagoyn kell figyelnem...
ha meg beteg lesz, hát... de remélem nem.
ibmnél dolgozik, nagy hodályban rengeteg ember van...

remélem azért jól sikerült a délután!

ja egyébként egy kórházas ismerős mondta, hogy élő, kicsit legyengített kórokozókat tartalmaz az oltóanyag. szóval én nem vagyok biztos abba, hogy mennyire biztosnságos...
kicsiknek meg pláne.
Vendég
 


jah és hogy jó legyen a mai nap, megjött az albérleti számlánk. 110ezer. padlót fogtam. kaptunk egy jó kis víz-fűtés elszámolót.
egész délelőtt reszkettem az idegességtől. Zsófi meg érezte, hogy valami nincsen rendben és nyűgös volt és bőgött.

és persze, még mindig csupa taknyos. nem lázas, étvágya is van, de taknyos. annyira hadakozik, hogy mire leszívom az orrát, megint tele van. szedjük az antibigyót, kapja a lándzsás utifű szirupot, meg a béres cseppet, meg a cvitamint. de az istennek nem akar elmúlni a megfázás.
én már kifelé megyek belőle.

úgyhogy viszem vissza majd a dokihoz.

egyébként meg ma kimentünk. fújt a szél, meg esett az eső, de muszáj volt, a boltba.
ha tudok majd valami esővédőt szerezni, akkor talán tovább is kimehetünk. Zsófi legalább védve lesz.

na megyek, felébredt.
Vendég
 


Sziasztok!

A nap jó híre hogy 5-ös lett a dolgozatom!!!!!!!! :D :D :D :D

A rossz hogy kaptunk egy 103 ezer ft-os víz csekket majdnem elbőgtem magam mikor megláttam :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: 1 hónapja a hideg vízre fizettünk rá 54 ezret most meg a melegvízre ezt nem értem ilyen sokat fogyasztunk :?:
Holnap felhívom őket de szerintem nem leszünk okosabbak :x
A szülöktől pénzt kapunk karácsonyra abból vettük volna a mosogatógépet most az lesz az ajándék hogy be lesz fizetve a csekk engem meg mindjárt szétcsap az ideg :x :x :x :x :x :x :x :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


Tünci:Örülök hogy a Babával minden rendbe és hogy zárt a méhszáj!!!!!!!!!Szóval akkor fekvés fekvés fekvés.......Mikor kell legközelebb menned?

Anyany:Basszus ti is ennyit fizettek? :x Én már kész vagyok teljesen :cry: :cry: :cry: Sajnálom hogy Zsófi még mindig náthás :(

Winchi:Matyi eszméletlen milyen helyes kispasi :D :D :D
Reszkessetek csajos anyukák úgy 15 év múlva :D

Köszi a drukkokat a dolgozathoz :D :D :D aranyosak vagytok :D :D :D

Wicca:Nagyon helyesek a fiúk :D :D :D :D :D Bálint milyen nagy már!Nagyon édes :D

Katinka:Hát igen senki nem mond semmi biztosat az oltással kapcsolatba :(

Na kezdőőőőőőőőőőőőőőődik :D :D :D
Vendég
 


lara!
én el is bőgtem magam...
szerencsére nem külön ennyi a víz, hanem összesen az albérlet. remélem nem fogunk másikat is kapni. teljesen a padlón vagyunk, egyki hónapról a másikra vegetálunk. és még a telefon meg az internet nincsen befizetve...

gratulálok a dolgozathoz!
Vendég
 


Nekünk a vízre kell ennyit fizetni :( :( :( :( :( Pedig csak 3-an vagyunk ez nagyon-nagyon sok :(
Mikor Anyuéknál 5-en voltunk felnöttek akkor sem fogyott ennyi víz pedig minden nap zuhanyoztunk.



Szösz, Naspi Ti hogy vagytok :?: :?: :?:
Vendég
 


hát nem tudom... ez nem normális. nem lehet, hogy átalányotok alacsonyra van állítva?
mert nálunk csak egy évben egyszer olvassák le a vízórákat.

ha ennyit kellene csak a vízért fizetni...
hát költöznénk hazafelé... csak még gőzöm sincsen, hogy hova...
na az már hatalmas baj lenne.
Vendég
 


hát az én anyuméknál egy 80 literes villanybojler van, és bőven elég volt 5 embernek szintén. zuhany, és kész. nem kádfürdőztünk.
itt sem szoktunk. csak amit szükéséges.

lara!
nem tudjátok kérni a részletfizetést?
Vendég
 


Majd holnap megkérdezem hogy mit mondanak.
Általány úgy van nálunk hogy a vízre fizettünk eddig 5600-at de volt egy ráfizetésünk 56 ezer úgyhogy az utolsó csekk már 10 ezer(Szóval felemelték az általányt)
A fütés + melegvíz egy csekk az 8800 fütési szezonba meg 30 ezer erre augusztusba ráfizettünk 46 ezret és most jött a meleg víz elszámolás 103 ezer :x :x :x

Nálunk is csak egyszer olvassák le egy évbe.Tudtuk hogy rá kell fizetni,na de ennyit :?: :x
Vendég
 


Jó reggelt!

Hú, csajok,Ti is mennyit fizettek a rezsire..azon csúszunk ám el szerintem, hogy évente 4-5 alkalommal emelik a díjakat, meg most volt áfa emelés is.Csak a díjemelés nem tűnik fel, emrt átalányt fizetünk.Nálunk tavalyig évente 1* olvasták le a vizet,akkor az átalányunk volt 5000 körül, akkor ráfizettünk majdnem 80-at,megemelték márciusban 9000-re, és ezután most novemberben megint rá kellett fizetnünk 14000 ezret és megint emeltek egy ezrest rajta,p edig tutti nem fogyasztunk többet, ez "csak az áremelés".
Ma pedig interneten bejelentem a gázt, na az lesz még szép.Egy szerencsénk van, hogy amikor szeptemberben leolvasták az órát a leolvasó analfabéta fia írta be és szerinte melrontotta, mert nem jött elszámoló csekk, pedig volt hátralékünk, mindjárt megnézem mennyi.

Tök röhej, hogy mindenki csak azért gürizik, hogyx lakni tudjon valahol.Őszintén szólva én visszasírom azokat az időket, mikor egy nagy házban két generáció lakott.Sokkal könnyebb úgy az élet.

Anyany, ne keseredj el, mindenki így van mostanában szerintem, máról -holnapra él.

Wicca,Winchi, hát álomszép kispasijaitok vannak!!!
Képzeljétek azt álmodtam, hogy megszületett a kisfiam, a kezembe adták és rámmosolygott és tele volt a szája fogakkal!!!!!! :lol: É a hasam csak egy kicsit fájt, egész jól tudtam járni a műtét után. 8)

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Lara!

Ez nagggggyon durva! Azt hiszem én is elbőgtem volna magamat, mint anyany.

Nálunk 2x olvassák le a vizet évente. Most 6500 Ft -ot kell ráfizetnünk. Én azt hittem, hogy lesz nekünk is valami horror összeg, mert másfél hónapig öntöztünk is. Most 9 köbm-ben határozták meg a havi átlagfogyasztásunkat. Azt nem tudom, hogy ez most sok vagy kevés.

Dolgozathoz gratulálok, csak így tovább, nagyon ügyes vagy!


Ma megyünk szemészhez. Milut is és engem is megnéznek. Csak kontroll lesz, de már előre félek a visítástól.

Pusszantás mindenkinek!!!

Kép
jaffa4
 
 


Jaffa, ugyan, olyan jó kislány Milu!!!"Robi, rámnézett" :lol: :lol: :lol: "Tünci, Tünci,Tünci,Tünci",azt hittem megzabálom!!!!!!!! (zabálósszmájli!)
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Lara, anyany, sajnálom. :cry: Nem tudtok részletfizetést kérni?

Lara, gratula a dolgozathoz, tegnap nem írtam, de éreztem, hogy 5-ös lesz. :D
Mi volt a dokinál? Gondoltam rátok tegnap.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hurrá, süt a napocska!!!! Egyből sokkal jobb kedvem van! :D

Anyany, Lara, basszus, ez nagggyon durva!!! Én is biztos elbőgném magam a helyetekben. Nálunk a múlt héten olvasták el a vízórát, hát nagyon kíváncsi vagyok. A múltkor egy csomót ráfizettünk és 2 m3-rel emelték meg az átalányt. :shock: Úgyhogy bevallom én visszatérítésre számítottam, de ezek után örülök, ha nem kell sokat ráfizetnünk.

Winchi, Matyi télleg nagyon helyes! Nati ki is akarta szedni a monitorból. :lol:

Wicca, Bálint is nagyon édes, tényleg sokat nőtt. És szerintem hasonlítanak a bátyóval. :D

Annyira bírom a lányomat, totál rákattant az állatos könyvekre, épp azokat nézegeti most is, közben meg énekel. Na jó, a bocinál mondja, hogy múúúú. És néha puszit dob felém csak úgy mellékesen. Hihetetlen, hogy mennyire más típus, mint Lili, Nati negyedórákat elmolyolgat egy-egy játékkal, ki-bepakol, nyomkod, Lili mellett mindig ott kellett ülnöm, hogy eljátsszon.

Tegnap sikerült kivárnom a feleségeket, jó kis izgi rész volt, alig várom a jövő hetit.

Gégéé, Te is jelentkezz, régen írtál!

Puszi,
Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


Tényleg Lra, Neked mit mnodott a doki??

Gégéé, csak nem vagytok betegek??????
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon durvák ezek a fizetnivalók! :shock:

Lara: gratulálok az ötöshöz! Nagyon jól megy Neked ez a suli! :D

Mi még mindig náthásan. Réka jobban, én egy kicsit.

Lányok, a babók szemét ajánlott megvizsgáltatni? És mikor? 1 éves kor előtt, vagy után? Bár az egyéves kor előttről lecsúsztunk.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


szosz!
nem ajánlott, de érdemes.
nekünk azért kell vizsgálat, mert én szemüveges vagyok, 4 éves korom óta, és nagyon sok baj volt és még van is a látásommal.
nem akarom, hogy Zsófi is pápaszemes béka legyen, mint amilyen én voltam.
Vendég
 


Anyany: Ti voltatok már Zsófival? Hol?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Úúúúú, de szupi képeket hoztatok!!! De a fizetnivaló már nem jó. :cry:
Én is várom az elszámolást, remélem nem kell sokat ráfizetnünk, múlt hónapban kellett feladnunk az illetéket, 104 ezer forintot, a vízre már megjött a csekk, 6500-at kell ráfizetni, a csatornára 9500-at, a gáz szerencsére havi bemondós nekünk, nem is vészes, mert fával fűtünk, a villanyt várom. Tavaly visszakaptunk aztán levették az átalányt, de évközben megemeltettem, nem tudom elég lesz-e.

Betegeknek gyógypuszik!!!
Vendég
 


Szösz, mi itt voltunk Lexi féléves korában: www.babaszemesz.hu
Mi is azért vittük el, mert nekem nagyon rossz a szemem, és nem akarom, hogy Lexi is szemüveges legyen, vagy lencsére szoruljon, mint én.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Felhívtam őket!A nő megkérdezte hányan lakunk mikor mondtam hogy 3-an abból 1 éves a kislányom meglepődött.De megvan hogy miért kell ennyit fizetni,mert csak 3 m3 volt nekünk beállítva és mondta a nő hogy személyenként 2 m3-at szoktak.De mi tavaly is ráfizettünk 17 ezret én meg azt hittem hogy autómatikusan megemelték de nem emelték meg csak drágább lett.Így most megemeltük 8 m3-ra és most megnézzük hogy mennyit fogyasztunk 1 hónap alatt és ha többet akkor visszahívom őket.Mondta hogy májusba van rá lehetőség hogy úgy kérjük a fütés számlát hogy 12 hónapra elosztva ezt kérni fogjuk,ha még itt lakunk(ami sajnos valószinű :cry: :cry: :cry: )
Most olcsóbb lett a gáz igy hogy megemeltük a fogyasztást igy is 30-at fogunk fizetni mint tavaly.

A dokinál minden rendbe volt :D :D :D :D :D Nem is kellett várnom pont behívott mikor odaértem :D Decemberbe meg rákszürésre megyek,úgyhogy nem tudok elszakadni a doki bácsitól. Hannust otthagytuk Anyóséknál nagyon elvolt velük.Mi meg elmentünk az auchan-ba megvettük a kiskonyhát Anyú nevébe mi meg egy laptopt vettünk Hannusnak,majd még valamit nézünk neki.Olyan fura volt hogy Hannus nem volt velünk.

Szösz:Mi majd pestre viszük Hannust szemészeti vizsgálatra ahhoz a doktornőhöz aki csinálta az átmosást elvileg most kellene de szerintem csúszik januárra.

Tünci:Ezen én is kiakadtam tegnap :cry: Mondtam is a páromnak hogy semmi luxus Hannust 3 hónapja szeretnénk elvinni valahova pancsolni,mert úgy szereti de egyik hónapba sem marad rá semmi ,csak rezsi meg kaja aztán elfogy a pénzünk És Hannus téli ruháit megvették a nagyszülők,ha azt is mi vesszük meg akkor éhen maradunk :(
Ha már fogakkal született a Babó akkor jó éjszakáitok voltak az álmodba :lol:

Katinka:Én is várom már a jövő heti részt :D Nati,de aranyos :D Hannus is nagyon szereti az állatokat :D

Beze:Hogy tellt az éjszaka?

Jaffa:Hogy megy a suli?

Megyünk sétálni :D De jó hogy nem esik az eső :D :D :D
Vendég
 


Lara: Dorcsinak 4 foga van csak, most nem tudom melyik jön ki, fent is lent is duzzadt az ínye. Gratulálok az ötöshöz.

Winchi: Matyi annyira cuki kispasi, ugyanilyen kismotorunk van nekünk is.

Katinka: a múltkori képeidnél meg azt néztem, hogy a ti könyveitek is ugyanazok, mint a mieink. Legtöbbjük még Leviről maradt, neki is nagy kedvence volt, meg Dorcsi is imádja az állatos könyveket.

Wicca: hihetetlen milyen nagyot nőtt Bálint, kész nagyfiú már.

Szösz: mi nem vizsgáltattuk meg a gyerkőcök szemét, de nem is vagyunk szemüvegesek szerencsére még.

Tünci: :lol: :lol: :lol: ilyet én is álmodtam, hogy foggal születik meg Dorcsi, aztán majdnem 1 éves lett, mire kibújt az első.
Örülök, hogy rendben vagytok, pihizz továbbra is.

Betti: naaaaa? észrevette az urad hogy nem pakoltál el utána? Vagy nem bírtad ki és elraktad? :D

Beze: igazad van, most megfigyeltem Dorcsinál, hogy ha 2x altatom nappal, akkor sokkal jobban alszik éjjel, ha csak 1x, akkor sokszor felsír.

Anyany: hónapról hónapra tengődünk mi is, most meg ráadásul beírattuk Levit úszásra, már egy éve mindig húzzuk halasztjuk, pont azt beszéltük a férjemmel, hogy nehogy már luxus legyen úszni járatni a gyereket, de bizti még nehezebben fogunk kijönni. :cry:

Jaffa: drukkolok nektek, nem is biztos, hogy visítás lesz, de én is mindig így viszem dokihoz őket, aztán milyen jó kellemesen csalódni.

Dec 3-ra kaptam időpontot, Levit ortopédiára viszem kontrollra, Dorcsit meg a sebészetre a nyelvét lehet, hogy felvágják. A házidoki nem tudta eldönteni, hogy kell-e, majd a sebészeten eldöntik. Levinek is le volt nőve, de neki jobban.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?