Új privát üzeneted érkezett!

Judit,azt szokták mondani,ha nem mond árat a doki,hogy a magánban adott 1 alkalom tízszerese.Például ha 8.000,-Ft egy vizsgálat,akkor 80.000,- Ft-ot adnak szülésnél.Vagy annyit,amennyit gondolsz.Sztem ez a jobbik eset,ha nem mond semmit.

A szüléstől pedig ne félj,minden szép lesz,és rendben lesz!

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok!

Pelust felesleges vinni, mert adnak, és ha elfogy kérni kell, és feltöltik külön a kis csomagot.

Cukros vizet kapnak a babák, ami ellen sok anya tiltakozni szokott, de ha nem indul be a tej, akkor ez is elég nekik egy darabig. sőt 40 fokban nem árt a folyadék pótlás. Ezt egy doki is mondta az egyik friss maminak, mert nem akarta neki adni. Nem lesz semmi bajuk, nem szokták tele itatni őket, ettől ne féljetek.

A tej kb. 3-4 napon indul be, kinél hogy. szerintem érdemes bevinni mellszívót, én az elsőnél megszenvedtem, mert nagyon bedurrant és nem tudta szívni, most már okosabb voltam, nem is szenvedtem és a baba se.

tejserkentőt tényleg itthon érdemes szerintem elkezdeni, ha kell. Én Kittinél Lactoherbet ittam, de fájt tőle a hasa. Ami bejött nekem is az Urtica urens, Ricinus communis felváltva. Homeos bogyók.

Ha nem tudsz fejni, segítenek a csecsemősök, ill. mindent megmutatnak, csak kérni kell.

Pénz kérdés elég nehéz! Ha nem mond konkrét összeget, akkor van egy olyan "trend" most, hogy a vizitdíja 10x-e. Persze, csak ha maszek rendelésre jársz. egyébként mindeki pénztárcájától függ, meg hogy hogy viszonyul hozzád a doki.

Most mennem kell, de ha van kérdésetek írjatok!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

szgiuditta:
Igen lehetséges, hogy találkozunk:)

Nekem nem mondott árat a doki, és mások is akik megkérdezték tőle azt mondta, hogy amennyit gondolnak.

Kép
gabcsi1
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, csak hát így kezdő anyaként aggodalmaskodom kicsit:)
31-én megyek vissza a terhesrendelésre, akkor majd megkérdezem, hogy bemehetek e a kórházat megnézni. Meg hogy működik az, hogy valaki szülésznőt választ? Majd akkor amikor megyünk szülni, és épp aki ügyeletes? és ha nekem van dokim, mármint hozzá járok, mindig ő vizsgál, akkor ő a választott dokim is ugye? És őt majd behívják ha szülök? Amugy Dr. Hajdú Gábor a dokim. Ismeri valaki? Az Örs vezér téri SZTK-ban rendel.

Jajj mennyit kérdezek:) Bocccsiiii :oops:

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


nyuszimuszi: Én úgy tudom,hogy az Uzsokiban nem kell szülésznőt választani,mert ott az van,aki éppen be van osztva.Barátnőm elmondása szerint tüneményesek mind.A dokidat pedig,igen,behívják,ha szülsz,amennyiben nem pont ő az ügyeletes éppen.

Kép
v.andi
 
 


Andi ez nagyon jó hír. Az Uzsokiról rosszat tényleg nem hallottam még nagyon, kivéve ugye a mostani állapotokat. De ha ugyis megnézem, majd felmérem a saját szememmel, hogy mennyire gáz, vagy sem. Mindenkinek ugye más a mérce.

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nem kell választani szülésznőt, és tényleg nagyon kedvesek.
Nekem mondjuk van választottam és azt mondta, hogy neki kell szólnom ha beindul a szülés és akkor amikor ő úgy látja értesíti a dokimat.

Kép
gabcsi1
 
 


Sziasztok!

Jó régen írtam,látom kezdenek felpörögni az események,és lassan beindulnak a babák is! :lol:

Én tegnap voltam a terhesrendelésen a 36.-heti labor beutalóért,csütörtökön dokihoz megyek!

Egyébként egész jól vagyok a meleget nem viselem túl jól,de a mostani,még elmegy!A kezem ami nagyon zsibbad,már napközben is és nagyon kellemetlen!

Én szülőszoba látogatáson 2 éve úgy voltam,hogy NST után megkérdeztem meg lehet-e nézni,és megmutatta az egyik szülésznő!

Én is úgy tudom,hogy a magánrendelése 10x-ét szokás adni a dokinak!

Orsica:a lányok tünyeményesek! :lol:
Gratulálok hozzájuk!

szgiuditta: nyugi,ne parázz a szülés miatt minden rendben lesz!

Gabcsi:voltál már NST-én?Hogy vagy?

Amint látom lányok akár többen is összefuthatunk a kórházban:),de jó is lenne:) :!: :!:

Kép
abygél
 
 


Sziasztok!

Orsica és gyakorló anyukák: a mellszívót csak a tejbelövellés után használtátok vagy már előtte is lehet, szükséges?
Az Urtica és ricinus bogyókat már szülés előtt is lehet??

Judit: én is tartok picit a szüléstől, de valahogy csak túléljük. Nekem péntektől már minden nap be kell járnom NST-re, aminek annyira nem örülök. Ki tudja, addig talán történik valami.
Ha a doki nem mondott összeget, annak csak örülni kell, legalább Te döntesz, mennyit adsz.
A magánrendelés tízszereséről hallottam, de én túlzásnak tartom. Minden alkalommal fizettem 10 ezret, minimum tízszer voltam, én a 100-at sokallom még ezek után.

Nyuszimuszi: ha nem magánrendelésre jársz, azért kérdezz rá a dokira a biztonság kedvéért, hogy a szülést elvállalja-e.

Üdv mindenkinek!

Kép
stocki
 
 


Abygél: Veled van az egyik legnagyobb esély, hogy egyszerre bent legyünk:) Izgulsz? A mi lányunk is először majdnem Norina lett, de aztán jött a végleges, Lilien:)

31-én megyek majd terhesrendelésre, akkor rákérdezek, hogy akkor most mivan. Köszi az ötletet. Akkor majd megkérdezem azt is, hogy a kórházba mikor lehet bemenni, vagy ilyesmi.

Tényleg a homeos bogyókat mikor szedje az ember? Szülés után elég?
Hú mennyire tapasztalatlan az ember még ilyenkor... :(

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok!

Abygél, már akartam írni, hogy hogy vagy:)
Én már múlthét óta járok NST-re és minden rendben van. legközelebb pénteken megyek. Csütörtökön pedig megyek újra labort csináltatni, hogy mennyit használt az antibiotikum:S
Azon kívül, hogy én sem nagyon bírom ezt a meleget jól vagyok:)
Elmúlt már a fájás a bordádnál?
Én is akartam kérdezni, hogy a homeos bogyókat teákat mikor kezdjük el szedni? Tőlem például kérdezte a szülésznőm, hogy szedem e.

Kép
gabcsi1
 
 


Nyuszi,homeos bogyókat lehet szedni,a szülés megkönnyítése érdekében,az anyatej serkentés miatt pedig szülés után.
Sztem be lehet vinni a mellszívót,de a tej belövellése szülés után 2-4 nap,addigra meg pont hazamehetünk,szóval lehet,csak otthon kell majd.

Szülés felkészülés jegyzetek: 1248801327.3745.doc

Szülésfelkészítés: 1248801358.0157.doc

Szülés homeo: 1248801375.4158.doc

Homeopátia-szülésfelkészítés: 1248801480.1433.doc

Kép
v.andi
 
 


Köszi csajok az infókat!!!!
Csak az a gond,hogy a dokimnak már nincs magánrendelése, csak az sztk-ban dolgozik. Szval nem tudom,hogy mennyit adjunk majd!!!

Stocki:

Nagyon örülök, hogy írtál. Már kezdtem azt hinni megint,hogy már te túl vagy a dolgokon. Tegnap volt először,hogy este el kezdtem sírni (igaz a másik pillanatban pedig nevetni) és felváltva kb 20 percig. Most jött ki rajtam a félelem a szüléstől.
Gondolkozom az epidurálison is.... de nem tudom :?
Amúgy hova jársz nst-re???Sztk-ba vagy a kórházba????
Én ma voltam először és hál'istennek minden rendben volt.
Hogy bírod a meleget???Kinél is fogsz szülni?

abygél:

Én is nagyon nehezen viselem a meleget. Nekem is zsibbadgat a kezem.De nekem ami nagyon elviselhetetlen a lábdagadás....de az nagyon szörnyen!!!!
Kitartást neked!!!

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Stocki:azt hiszem Te vagy a legközelebb a nagy naphoz! :lol:
Könnyű,és gyors szülést kívánok neked! :!: :!:

Nyuszimuszi:hát igen amint látom köztünk csak 2 nap van!:)
Kíváncsi vagyok kivel sikerül majd egyszerre szülni
:roll:
Én nem izgulok,már van egy 21 hónapos kisfiam,így már egyszer kibírtam!

Gabcsi:kicsivel jobb,talán picit kevesebbet nyom!
Most ez a zsibbadás ami nagyon nem tetszik!

Szgiuditta:köszi!
Neked is kitartást.nekem a lábam csak nagyon picit duzzadtabb,de nagyon rossz lehet!

Homeós bogyók:én a fiamnál mindent szedtem ahogy kell,ittam a málnalevél teát,aztán mégis c

Császárral szültem!Nem tágultam,nem voltak elég erősek a fájásaim :shock: ,így most úgy döntöttem semmit nem szedek,kivéve a tejcsináló bogyókat!
Meg teát iszok ,szerensére nekem semmi bajom nem volt tőle,és a babának sem!
Ami bejött még /már írta is valaki/a More Milk kapszula!

Én vittem mellszívót a kórházba,és használtam is!

Kitartást lányok,sokan közeledünk a végéhez! :D

Kép
abygél
 
 


Nagyon beindult itt az élet!

Szülés után a kórházban kezdtem szedni a homeos bogyókat, előtte lehet a málnalevél teát és a többi bogyót a 35.héttől, de én azokat nem szedtem, erről nem tudok referálni.

kitartást csajok, mindjárt vége!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


SZIASZTOK,HÚÚÚ MICSODA ÉLET LETT.

Hát én úgy tudom,hogy a 2.5 kg-os babát is ugyanolyan fájdalommal jár megszülni,mint a 4 kg-osat.Én a 7.hónap végén születtem 2 kg-osan.Bár csak 156 cm vagyok(nem hiszem hogy a koraszülés miatt) és teljesen egészséges,vagyis kicsit bolond,de az nem születési rendellenesség,hanem genetikai :wink:

Judit,szerintem mindenképp szólj a dokinak,hogy nála szeretnél szülni,és majd elválik mond-e valamit az összegre.Az én dokim mások tapasztalata szerint 70000.- szokott kapni,mert nem kér,más a kifejezés.Én is már többször voltam a magánrendelésén,így a szülést már egyszer kifizettem,szerintem 50000.-is elég ha nem mond árat.Szerintem a trenddel kicsit elszálltak a dokik is meg a kismamik is.Okés hogy akár éjszaka is riaszthatók,meg minden,de azért egy havi fizut ne kérjenek már el.

sutimano76
 
 


v.andi! köszi a hasznos infókat, le is töltögettem szépen mindet :lol:
Nekem még sok időm van, hétvégén töltöm a 27. hetet, úgyhogy egyelőre csak listákat írogatok, és huzigálom, amit kapunk :lol:
Most kibővítem a homeós bogyókkal.

A szülési "tarifánál" én is túlzásnak tartom a magánrend.10x-esét. Néhány dokinak már eleve 10 fölött van a vizitdíja, szóval az nagyon sok. Én pont a felére gondoltam, és egyébként a Habermajer nem is szokott fixet mondani. Én hozzá járok, és már megkonzultáltam nála szült kismamikat, volt aki "csak" 30-at tudott adni, de ugyanúgy ellátta őt is, mint a másikat, aki 60-at adott. Szóval a 100 az szerintem eszméletlen sok. (arról nem is beszélve, hogy már a magánrendelés is zsebbe megy, mert ugye számla nincs róla...)
maricka
 
 


jó reggelt!

Tényleg elég nehéz ez a pénz kérdés.A legtisztább,ha az ember megkérdezi.Ha nem mond összeget,akkor pedig magára vessen :lol: :lol: :lol: Annyit kap,amennyi a családi kasszából kitelik.

Marcika,nem csinálsz vonalzót,hogy lássuk hol tartasz?

Nekem is csak listáim vannak,egy megrendelt gyerekbútorom,és egy kiszemelt babakocsim.Babaruhákat már vettem párat,de még dobozokban,mert nincs helyük.Kapunk is,de még el kell értük menni,de míg a bútor nem készül el,addig várok.Sztem 1-2 hét és kész.

Süti,nem a fájdalom ami eltér a 2 méretű baba között,de én úgy gondolom,hogy egy 2500 gr-os baba (akinek véleményem szerint a buksija is kisebb) könnyebben tud a világra jönni,mint mondjuk egy 4 kilós.Persze nem tudok különbséget tenni,de talán most.Barnabás nagyobb lesz,mint Dani volt.Szülés után referálok :lol:

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok!

Még egy gyakorlati kérdés, ha már hálapénz: Mikor szokták odaadni? A szülés után közvetlenül? Mert akkor bizony ezt a szép kis summát is be kell csomagolni a szülőszoba-pakkhoz... Vagy ráér másnap?
Bocsánat a hülye kérdésért, de hát el sem tudom képzelni, hogy zajlik ez... És ott, mindenki más előtt? :oops:

Kép
Kép
sanghai
 
 


Sziasztok!

Mennyi hasznos infó:) Köszi lányok!
Sanghai: Egyáltalán nem buta kérdés, igazából ezt én sem tudom, hogy mikor kéne odaadni a dokinak a pénzt. Megmondom őszintén, hogy nem állunk rosszul anyagilag, az én drága párom csak azért ment ki külföldre egész nyárra dolgozni, hogy meglegyen mindenünk a kezdésnél. Mégsem fogok többet adni a dokinak mint 20-30ezer, mert ugy gondolom, hogy alapból az epidurál, amire ha szükség van akkor szükség van 20ezer, és nehogy már tényleg 100ezrekbe rúgjon az, ami elvileg kötelesség. Én nem sajnálom senkitől a pénzt, nyilván nem tudok nagyon mást adni, és ha tényleg rendes és gondos lesz a dokim, akkor meg is érdemli, de jobb a pénzt inkább a babára költeni, van ígyis elég költség.
Amugy tök rossz, hogy szinte egész terhességem alatt egyedül voltam, mivel ugye a párom külföldön van...de már nincs sok hátra, augusztus végén jön haza... Remélem azért itthon lesz mire kibújik a kislánya :) :oops: :cry:

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok!

Engem is érdekelne, hogy hogyan adtátok vagy adjátok oda a pénzt a dokinak? borítékba vagy kis csomagot csinálni és abban?

Kép
gabcsi1
 
 


Vagy mint nászajándéknál szokták, kis csokorba tűzködni... :lol:

Na jó, csak hülyülök, de olyan nehéz elképzelni, hogy zajlik ez.
Az összegről egyébként azt gondolom, hogy majd annak alapján döntünk, hogy mi történik. Nyilván más egy császárnál, és más, ha már a kapuban megszületik a gyerek, a doki meg bejön gratulálni és ellenőrizni a gátat. Vagy ha mondjuk éjjel kell riasztani vagy épp ő az ügyeletes.

Alapból nincs problémám a hálapénzzel, sőt, az egészségügy helyzetéből :shock: fakadóan mindenképp hasznosnak is tartom, hogy egy jó orvosnak ne kelljen minimálbérből élnie, úgy, hogy közben széthajtja magát, és 3x ügyel egy héten. DE! Hálapénz legyen szó szerint, és ne egy elvárt teljesítménybér, mert az gáz. Azt nem is szívesen adnék...

Szóval, gyakorlott, szülésen túllévő anyukák. Mikor és hogyan szokták a hálapénzt átadni??? :shock:

Kép
Kép
sanghai
 
 


Sziasztok!

Szerintem is undorító ez a pénzkérdés, és én is frászban voltam az elsőnél, hogy hogy , meg mikor, de annyira természetesen rakta el, hogy nagyobb volt nekem a gondom.

Szóval mielőtt haza engednek megvizsgál a doki, ill. nekem csak megnézte a gátat. És oda adja az összes papírodat, zárójelentés...stb. Ilyenkor egyedül vagy vele a vizsgálóban és huss már el is tűnt a boríték a zsebben. Én csak egy sima borítékot adtam neki, és már a másodiknál mi is kevesebbet, mert kicsit durva lett volna a szorzó.

Nem kell bevinni már a szüléshez, elég ha a végére beviszi nektek apa, addig se legyen benn ennyi pénz. A szülés után meg egyrészt nem ezzel fogtok foglalkozni, másrészt lehet, hogy eltűnik a doki, és csak másnap látjátok.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!Hát igen én is így tudom,hogy a végén a zárójelentésnél,vagy varratszedéskor ráér,Hisz azt a doki is beláthatja hogy azuokban a pillanatokban,napokban nem az ő jóléte a fontos számodra.

Bocsi a kérdésért,de kijött az aranyerem,tudtok rá valami házipraktikát :?: ,mert dokihoz csak 7-én megyek,de lehet holnap leugrom a háziorvoshoz.

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Judit: minden vizsgálatra, vérvételre, nst-re a kórházba járok. Sose kellett sztk-ba mennem. Habermajer László a dokim.
Én már úgy vagyok vele, jöjjön, aminek jönnie kell. Holnaptól naponta kell mennem nst-re, utána egy hét múlva be kell feküdni, ha még mindig semmi. Na, erre nem vágyok.
A meleget jól viselem, igaz nem nagyon megyek ki, csak este sétálunk a férjemmel. Szerencsére nem vizesedek.
EDA-ra azt mondta az orvos, legyen ott a pénz, és ha kell be lehet adni. Egyelőre én nem tervezem, hogy kérnék, aztán ki tudja.

Marica: örülök, hogy jelentkeztél! Azt hittem, már kórházat váltottál!

Sutimanó: házi praktikát nem tudok, de nekem a Reparon kenőcsöt ajánlották, ami recept nélkül kapható a patikában.

Kép
stocki
 
 


Stocki, már nagyon közel vagy!!Drukkolok, hogy gyorsan menjen minden! :)

Orsica: köszi az infót, nagyon hasznos volt. Tényleg milyen hülyén nézne ki, hogy épphogy még kómázol a szülés után, a doki meg tartja a zsebét... :D

Sütimanó: én is ezzel küszködöm, nekem a Reparon kenőcs hellyel-közzel segít. És mostanában azt is bevezettem, hogy babapopsi-törlőkendővel is megtörlöm a wc után. Állítólag jó lenne minden alkalommal kimosni, de hát erre nem mindig van lehetőség.
Ja, a barátnőm, aki áprilisban szült, mondta, h neki is előőjött az aranyér a szülés után, és a legjobban a Reparon kúp vált be. De azt nem tudom, h ez receptköteles-e.

Kép
Kép
sanghai
 
 


Köszi az infokat,már meg is vettem a reparont és kenegetem is.A popsitörlő már a vastabletta szedése óta bejátszik,mert különben a világ wc papírja se lenne elég!!! :oops:

Még egy kérdés azoktól akik már szültek.Milyen régi házassági anyakönyvit kérnek a kórházban???

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Sütimanó, bár én még nem szültem, de tudom, hogy 300 napnál nem szabad, hogy régebbi legyen sem a házassági anyakönyvi kivonat, sem az apasági nyilatkozat. Mi ugyan nem vagyunk házasok a párommal, de apaságit megcsináltattuk. Gondolom a 300 nap azért lett megszabva, mert ugye amikor megtudod, hogy terhes vagy, és esetleg rögtön megcsináltatod, a szülésig ugysem jár le az a 300 nap.
Azannya, de informált vagyok:)

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


halapenz
sztem mindenki jobban izgul meg ilyenek mert kicsit kellemetlen,de higgyetek el olyan termeszetesen veszik el :wink:

Netti
Kép
maumau
 
 


amit meg akartam irni, en vittem mellszivot es hasznaltam mar a 3. napon.. es nagy haszna is volt mert a lanykam enyhenbesargult es nagyon gyengen szopizott szoval rasegitettem :) meg uyge 5 napot kell lenni, sargasag miatt ra lehet huzni egy napot siman, es amikor en voltam akkor a fel tarsasagnak sikerult is. ami normalis is amugy..szoval sztem akinek van vigyen :wink:
pl amig kek feny alatt volt igyis megtudtam etetni.. nem csak cukros vizzel.
attol meg ne feljetek.. eloszor nem akartam neki adni.. de kell es megelozheto vele a sargasag is :roll:
na majd a kovetkezonel nem felek onteni bele a vizet :lol:
meg ilyen melegben jobban kell a folyadek potlas.. itthon is issza a vizet pl.

Netti
Kép
maumau
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a kórházban, hogyan tudott jönni az apuka látogatni, vagy a családtagok?mikor? és aznap mikor megszületett a baba hogyan láthatják őt?
Aki tud ezekről valamit írjon:)

Kép
gabcsi1
 
 


maumau: köszi a tippet a mellszívó ügyben. Neked milyen van, melyik vált be?

Nem tudom a látogatás rendjét, de ahányszor bent vagyok a kórházban, mindig sok látogatót látok. A folyosón ülnek az anyukákkal és a babákkal a rácsos kocsiban. Talán ki van írva, hogy 10-12 között nem lehet látogatni, de ennek ellenére akkor is vannak. Babás anyukák írjatok a tapasztalataitokról látogatás ügyben!

Kép
stocki
 
 


Stocki:

Nagyon drukkolok neked!!!
Nagyon vigyázz magadra.

Minden féle képpen értesíts minket.

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Sziasztok lányok!

Stocki, sok sikert!!!

Ma voltam a dokinál, és 34 hetesen az én kicsikém 1700g... a doki azt mondta nem kell megijednem, de..
na és itt a de... a lányzó jóval kisebb mint kéne neki, nem tudják az okát miért, ezért ha 2 héten belül az uh nem mutat jelentős változást, akkor befektetnek a kh-ba, de nem az Uzsokiba, mert valószínű speciálisabb cucc kell majd nekem és a babunak.
Annyira aggódom... Sokan nyugtatnak, h voltak babák akik 40hétre 2000g-mal születtek és egészségesek, de én nagyon félek.
Párommal ugy döntöttünk, hogy elmegyünk egy magán dokihoz, h nézze meg ő is, hátha nem jó adatot mértek. Ezt csak azért gondolom, mert van ugye egy mérce, amin leírják, h mik a normál méretek, és annak Lilikém teljesen megfelel, csak a súlyával van probléma.

(BPD: 91mm, HC: 297mm, AC: 284mm, FL: 56mm)
ezek után a BMS: 1700g...

itt ha beírom az adatokat teljesen mást mér:
http://www.gravidanzaonline.it/medico_r ... nline.html

Szerintetek ha eszek, jóval többet mint eddig, akkor nagyobb az esély h hízzon? vagy mit tegyek? elevitet is szedek, eleget iszom, minden mért adatom, vér, vizelet hibátlan...mi lehet a baj???? :( :cry:

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Szia nyuszimusz!

a mai napon az egyik ismerősöm kisfia megszületett 38 hetesen és éppen hogy eléri a két kilót. jól van és minden rendben van vele. addig amíg el nem éri a 2,5 kilót bent kell maradnia, de teljesen egészséges. nála is majdnem ugyan ez volt a gond, hogy minden adat jó volt de a súlya kicsi volt.

Kép
gabcsi1
 
 


Köszi gabcsi, kicsit megnyugtatott. Igazából én nem érzem, hogy olyan sokkal kisebb lenne, az apukája is elég vékony, én szintén.
Csak az uh-s doki ráírta a papírra h Dysmaturitas...ami mint utána néztem méhen belüli sorvadást jelent... Hát ilyenkor nem csoda, ha az embernek feláll a szőr a hátán...
Van egy kismama könyvem ahol azt írja, hogy a 34.héten elérheti a 2 kilót. Namost ha az enyém 1,7, akkor nem hiszem, hogy annyira nagy gáz lenne... Mégis ugy beszéltek velem, mint egy "beteggel"...
Nameg ha megnézem akkor 6 hetem elvileg van hátra...

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nem hiszem, hogy gond lenne, a 6 hét még sok idő és addig még rengeteget hízhat. lehet hogy érdemes lenne megnézetni mással is. például én voltam 4d ultrahangon ahol éppen a 23. hetet töltöttem az adatok alapján pedig 20 hetet írt a gép, pár nappal később voltam a dokimnál ahol újra mérték, ott pedig már a normális 23 hetet írta ki a gép. Az egyik ismerősömnek pedig az utolsó hetekben 3kilót mértek és 1-2 nap múlva megszületett ahol pedig 3,4 kiló volt a baba.
Semmi gond nem lesz ne aggódj.

Kép
gabcsi1
 
 


Szia Nyuszimuszi!

Drukkolok Nektek, hogy semmi gond ne legyen. Nekem kát héten belül 4 hét eltérést állapított meg 2 különböző doki, a mértekkel is megijesztettek, most mindent rendben találtak.

Írd majd meg a jó hírt, hogy minden csudi jó.
symont
 
 


Symont!

Nagyon aranyos vagy, köszönöm:) És tényleg nagyon remélem, hogy arról írhatok nemsokára, hogy csak tévedtek. Most kicsit meg vagyok nyugodva, de hihetetlen, sosem gondoltam volna, hogy bármi is így fel tud majd zaklatni egyszer...:(

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nyuszi,biztos minden oké Liliennel.Én is azt gondolom,hogy bőven van ideje megnőni.Drukkolok,hogy minden okés legyen!!! Kép Kép Kép Kép Azt egyébként nem tartom rossz ötletnek,hogy megnézzen más doki,másik gépen.

Kép
v.andi
 
 


stocki
nekem aventes kezi van!
sztem felesleges dragabba befektetni, tulkepp az elejen kell ugyis ha minden jol megy, utana csak neha neha vagy 1x naponta.
mert ugye beall a kereslet kinalat.. szoval ami van azt megeszi, max ha novekedesi ugras van akkor erdemes fejni tobbszor h tudd kovetni a baba szuksegletet,de ilyenkor erdemes ket mellbol szoptatni.. mondjuk en az eleje ota ket mellbol szoptatok. nekem nem lett olyan sok tejem h megengedhessem h egy mellbol kap egyszerre :roll:
de sokkal kevesebb volt.. bar valoszinu a tapasztalatlansagom miatt.. mostmar mashogy csinalnam az elejet az biztos. de majd a kovetkezonel :lol:
more milk plus tenyleg jo volt.. feltornaztam vele a tejem rendesen.
h mondjak egy hasonlatot .. eloszor egy cicibol 60mlt tudott kiszopizni,majd miutan elkezdtemszedni 100at. (szoval itt olyan 120volt mar az adagja. igy boven fedezte a ket cici )


halapenz
boritekban adta mindenki mikor en voltam azt hiszem.
raadasul a folyoson. mert ugye a szobaba apuka nem johet be.. es nalunk o adta oda. en nem akartam :roll:

latogatas
elvileg 10-12ig nem lehet... de mindig tele volt akkor is a folyoso.
meg ugye mindennap vannak hazamenosok.. es oket 10utan engedik haza, mert ugye addig viziten vannak a babok.
menete annyi h elhozod a babat a vizitrol,megszoptatod majd szolsz a csecsemosoknek h kesz es akkor kijon egy szobara, o oltozteti stb es lehet hazamenni.
gondolom azert sem szolnak ha kint ulnek latogatok 10-12ig mert lehet h hazamenos apukak,rokonok.. szoval total hulyeseg h akkor nem lehet ott latogato :lol:
sztem esti hatar meg nincs is.......
sokszor lattam h meg este 22kor is volt ott apuka..
nalunk ugy volt h aznap mikor megszuletett,delutan amr meg is kaptam es jott vissza apa.
de en reggel 9:55kor szultem.. es du 16kor mar megkaptam.
es apa is megerkezett :roll:
Kép szules utan Kép 1honaposan Kép 2honaposan :) [img]

Netti
Kép
maumau
 
 


Sziasztok!

Maumau nagyon tündéri a babád:)
azt szeretném kérdezni, hogy amikor megszültél akkor ha kint van családtag kiviszi a szülésznő vagy valaki megmutatni a babát vagy jobb ha nem is jön más az apukán kívül?

Kép
gabcsi1
 
 


Igen, erre én is kíváncsi vagyok, bár én mindenképp szeretnék ott lenni, amikor megmutatják apának:) Azt a fejet látnom kell:) ilyenkor be lehet hívni az apukákat a végénél? Az a legjobb ha együtt nézzük meg:) Meg azért a jól megérdemelt puszimat is kérem akkor:)

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


gabcsi,nyuszi
amikor megszuletik a baba bebugyolaljak es kiviszik egybol megmutatni :)
en egyedul szultem, nekem kint volt aparom es anyukam! (apukam otthon aludt :lol: )
szoval a menete az az volt h megszuletett,ramtettek,koldokzsinor elvag meg ilyesmi es viszik egybol el a csecsemosok. par perc mulva feloltoztetik stb es kiviszik megmutatni a kint varakozoknak! es gratulalnak hozza :)
aztan behozzak. leteszik melled egy kisagyba. vegig ott uvoltott amig osszevarrtak :lol:
szoval nem is ereztem semmit kb. pedig engem 50percig varrtak.. ha ez kesz akkor apuka bejohet 2 orara a szuloagyhoz es leulhet melletek. a baba akkor cicin van kb vegig ezalatt a ket ora alatt vagy mellette.. utana elviszik. es apuka ki. majd te mesz a zuhanyzoba. ott segitenek ha kell aztan eltolnak a szobaba. par ora elteltevel viszik a babat is.
ha reggel szulsz delutan mar johetnek is megnezni mind a kettotoket!
ha kesobb akkor inkabb masnap.
de ha vegig varjak a szulest akkor kiviszik megmutatni es ez sztem tok jo!! :wink:

Netti
Kép
maumau
 
 


Sziasztok!
Szombaton egy ismerősünk segítségével körbevezettek minket a szülőszobában.
Mi a mentő bejáraton mentünk be, mert így rövidebb, és liftel mentünk az elsőre.
Az út elég lehangoló, csöpögő csövek, kopott falak.
A szülészeti folyosó nem szép, olyan SZTK szintű, a szobákba nem néztünk be.
A szülőszoba szép, látszik, hogy meg lett csinálva az átmeneti időre.
Van egy előkészítő, egy WC/zuhany, és 2 szülőszoba, az egyik 1 személyes, a másikban függönnyel választhatóak le az ágyak.
A szülésznő nagyon kedves, és szimpatikus volt, Irénnek hívták.
Mivel mi nem akarunk orvost fogadni, csak a szülésznőt, ezt a hölgyet meg is akartuk kérni. Viszont azt mondta, hogy csak akkor lehet szülésznőt fogadni, ha van saját orvos. Van tapasztalata ezzel valakinek?
emma család
 
 


emma
en nem ertem miert ne lehetne.ismerosomnek csak szuleszno volt fogadott :shock:
amugy en ugytudom van par orvos akik egyutt dolgoznak ilyen teren a "sajat" szulesznojukkel. lehet egy ilyet fogtatok ki. ilyen esetben az orvos is szol alt a a kismamanak h a szuleszno 10% lesz. vagy forditott esetben a szuleszno mondja a kismamanak....
szoval van ilyen is.
de van aki orvostol fuggetlenul valalja.
gondolom azert mert a penzt a fogadott orvosnak uyis odaadja mindenki mivel hozza mesz 6 hetes kontrollra.
a szulsznot viszont lehet sose latod tobbet.
erdekes mindenesetre.
total a penz korul forog az egesz :shock:

Netti
Kép
maumau
 
 


remelem erthetoen irtam le
nekem eleg zavaros lett :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Igen én is érzem, hogy a pénz mozgat mindent, de furcsa.
Ha felfogadok egy szülésznőt, akkor egyértelmű, hogy fizetni fogok neki, lehet, hogy vannak negatív tapasztalataik, de akkor tisztázzunk le előre mindent, és nincs vita utólag.
Az együtt dolgozásra rákérdeztünk, azt mondta, hogy nincsenek párok.
Ezek után maradunk az eredeti elképzelésnél, bemegyünk amikor itt az idő, az ügyeletesek ellátnak, ha megfelelő az ellátás, úgyis honoráljuk a törődést.
emma család
 
 


Mau,ezektől a hatalmas szemektől elolvadtam,gyönyörűséges kiscsaj!!!

sutimano76
 
 


Nyuszimuszi!

Mi 24 hetesen voltunk 4D-s ultrahangon, akkor azt mondta a dokinő, hogy a gép tévedhet a súlyát illetően, mivel azt a különböző méretek alapján számolja ki. Ha a doki egy mm-rel arrébb rakja a mérőkét, egészen más értékek jönnek ki. Szóval szerintem ne aggódj.

KépKép
moncsie
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?