Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Annyit szeretnék kérdezni tőletek, hogy ismertek olyan dokit az Istvánban, aki szépen és jól császároz?
Köszi előre is.
gigi79
 
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 


Valterika!
Igen, a szülőszobán hívtam fel. Aztán persze megadta a mobilját is. Ha éppen nincs bent, akkor kérdezd meg, hogy mikor lesz.
Nagyon kedves - biztosan veled is az lesz! És hajrá nektek!
J
julie
 
 

 
 

Szisztok Istvánosok! Csak azt szeretném megosztani veletek, bár lehet hogy ezt már kitárgyaltátok csak én nem olvastam vissza, hogy voltam az új szülőszobán és gyönyörű lett, nagyon ízléses és szolíd, egy jó órát ötltöttem ott és igazán otthon éreztem magam. mindhárom lányomat itt szültem a harmadikat idén március végén vízben. Már az első után beleszerettem a szülésbe születésbe és azótan dúláskodom is, persze legszivesebben kedvenc kórházamban. És most még szivesebben mert itt tényleg valami nagyon szépet hoztak létre és a legszebb az egészben, hogy nemcsak szép hanem, itt a külcsin mellé belbecs is párosul. Irigyelek minden kismamát aki ezután fog találkozni a csemetéjével.

Rita
boksay_rita
 
 


Szia Rita Kép
Irnál kicsit részletesebben is? A vajúdó az maradt egyben? Csak a "szépsége" változott, vagy a felosztása is, használati eszközök is? WC/zuhanyzó/vizsgáló milyen lett? A kórtermek maradtak úgy ahogy voltak?
Előre is köszi,
Pilinke
pilinke
 
 


Sziasztok,

Pilinke,

Minden megújult kivéve a "régi" szülőszobákat (bár az egyik át lett festve). A régi nagy vajúdó a hátsó folyosó, bábafülke mind mind szét lett bombázva, és kellemes emberléptékű igazán otthonos és izléses lett. A padló borítása parketta hatású linóleum a széleken bordó színnel szegélyezve a falak is harmonizálnak és meleg megnyugtató szint kaptak ahol régen beléptünk ott most egy kicsit kiszélesedik ott van a vizsgáló és egy külön wc a kismamáknak (természetesen ajtóval). Aztán egy folyosó vezet tovább balra a vajúdó nyílik ami most inkább egy társalgóra hasonlít kényelmes székekkel olvasnivalóval, jobbra egy nagyon izléses zuhanyzó tovább a folyosón jobbra egy bábaszoba, és mindkét oldalon egy-egy szülőszoba majd egy kiöblösödés ahol a számítógépek vannak és innen nyílik a három régi szülőszoba. minden helyiségnek ajtaja van kis táblácskával mit találhatsz az ajtó mögött. Az új szülőszobák is szépek ami legjobban tetszett, hogy nem nyitsz rá rögtön a szülőágyra. Mindenhol érezhető hogy ez már sokkal intimebb , érződik a női kéz nyoma (bocs a férfiaktól). A falakon pedig anyasággal, kismamasággal, természettel kapcsolatos képek hangulatosan megvilágítva, számomra az egész nyugalmat árasztott. A kórtermek azok maradtak a régiek, ha jól tudom de talán a jövő itt is hoz változásokat.

Gigi79,
császár ügyben Siklós doktort ajánlanám jó szívvel, bár nem tartozom a császármetszés feltétlen hívei közé, de ezt persze úgy írom, hogy nem tudok rólad semmit. (sok sok összetevője van annak ha vki végül császáral szül)

Rita
boksay_rita
 
 


Kedves Rita!
Köszönöm, hogy válaszoltál. Sajna kénytelen leszek császárral szülni mindenféle egészségügyi okokból (rövidlátás, és a csípőcsontom sem tökéletes... ), de ahhoz előbb teherbe kellene tudnom esni... Kép
Azért tényleg nagyon köszönöm. Minden jót nektek.
gigi79
 
 


Szia Rita!
Úgy vettem észre, hogy te szinte mindenkit ismersz már ott a kórházban, mivel szoktál ott dúláskodni.
Első babánkat várjuk. A 24 héten vagyunk. Szeretnék az Istvánban szülni. Tudnál nekem onnan ajánlani egy olyan orvost (és szülésznőt), aki abszolút a természetes (gyöngéd) születés híve.
Főbb elvárásaim:
- ne siettesse a folyamatot,
- ha nem feltétlenül szükséges ne adjon oxitocint,
- ne alkalmazzon a hasra nyomást,
- ne tágítson kézzel, hanem tartsa visssza a babát, ha túl gyorsan akarna kibújni, hogy a gát ne repedhessen meg,
- lehessen alternatív helyzetben lenni a kitolási szakaszban is.
Tehát türelmes és abszolút mértékben figyelembe veszi az igényeinket.
Tudom, hogy sok múlik mindezeken.

Kérlek, adj tanácsot.
Nagy-nagy köszönettel: Szidike
szidike
 
 


Szidike, Gigi79,

Ha meg tudjátok tenni, hívjatok a 20/9753-845 telefonon, és szivesen segítek mindenben. vissza is tudlak hívni benneteket, hogy ne nektek okozzon költséget.

Rita
boksay_rita
 
 


Szia Rita,

köszönöm a részletes leírást. Nagy kedvet kaptam, hogy máris menjek, de még van vagy 7 és fél hónapom. Kép

Üdv, Pilinke
pilinke
 
 


Sziasztok!
Én új vagyok ebben a topicban, mert első babánkat a Schöpf-Méreiben szültem.
Most azonban kacérkodom a gondolattal, hogy az István Kórházban választok orvost és ehhez kérném a segítségeteket.
A két ajánlott orvos dr. Újvári Attila és dr. Koiss Róbert.
Mit tudtok róluk?
Én csak annyit, hogy dr. Újvári Attila már szakorvos, 8 év tapasztalattal a háta mögött, dr. Koiss Róbert pedig rezidens.
Azt hallottam róluk, hogy nagyon kedvesek, melegszívűek, nem a pénzre mennek és lehet rájuk számítani.
Én olyan orvost szeretnék, aki NEM sztárorvos, tehát nincs teljesen elhavazva a betegeivel, nem kell rá még a magánrendelésen is 2 órát várni. Kedves, van rám ideje (Nem csak megjátsza!) és nem agyonhajszolt. Nem hív el havonta kontrollra magánrendelésre, hogy ott leakasszon rólam 5-6-7-stb. ezret, aztán nem várja el, hogy a szülésért még külön is fizessek jó sokat.
Ja, és legyen ott a szülésen, végig! Ne a kitolásra essen be, ne fapofával nézze végig, hanem legyen neki egy csoda egy gyermek megszületése és ennek megfelelően legyen hozzám kedves, bíztasson és érezzem azt, hogy nem csak a pénzéért dolgozik meg, hanem tényleg szereti azt, amit csinál és valahogy személyesen is részt vesz a szülésben.
Na és persze értse a dolgát.

Ugye értitek, mire gondolok? Tudom, ez minden kismama álma...

Szóval hallottatok-e valamit a két fentebb említett orvosról és ha igen, tudnátok-e őket jellemezni a szempontjaim szerintKép

Bocsánat a hosszúra sikeredett első hozzászólásért, de a második baba kihordásához keresek "partnert" (már nem a szónak a megszokott értelmében, a partner már megvan és nagyon elégedett vagyok veleKép) és szeretnék némi infót gyűjteni ezekről a dokikról.
Fénykép sem ártana persze Kép, mert az elég ciki, ha az összegyűjtött pozitív információ ellenére nem szimpatizál az ember az orvossal, de már ott van a rendelőben.
Volt már valaki ilyen helyzetben?
Ilyenkor egyszerűen csak elmarad az ember, vagy megmondja, hogy bocsánat, de nekem fontos a szimpátia és ez most nem jött be?

Ja és még egy:
Boksay Rita, fölhívhatlak-e én is ebben az ügyben?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv
Mackooo
mackooo
 
 


Szia Mackooo!Kép
Hát tényleg egy álom dokit írtál le.KépNem ismerem egyik doki sem,viszont Újvári Attilával már találkoztam.6 hetes szülésfelkészítő előadás működik a kórházban,és ott találkoztam vele.Az 5. előadást mindig ő tartja a fájdalomcsillapításról.Így nagyon szimpi doki,van humora.KépKB:35-40 év körüli,kopaszodó,gyűrűből itélve nős és Angliában is dolgozott.KépHa nem lenne dokim,lehet,hogy megfogadnám.KépNem akarlak elkeseríteni de,hogy ne kelljen havonta 1x a magánrendelőbe menni és ott legyen a szülés elejétől olyan dokit nem fogsz találni.Gondolj bele Pl:egy 24 vagy 48 órás ügyelet után épp,hogy lefekszik otthon a doki és te hívod,hogy te mész szülni.Hát gondolod,hogy rohan be hozzád és ott lesz veled még lehet,hogy 10 órát és még + fizetni se akarsz neki?Szerinted van ilyen doki?"Talán külföldön igen."Sok sikert a kereséshez!KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Dia!
Természetesen nem ingyen gondoltam, hogy mellettem legyen a szülésnél, elvégre nincs benne a munkaköri leírásában, hogy éjjel-nappal a páciens rendelkezésére álljonKép. (Most, így visszaolvasva látom, hogy tényleg félreérthetően írtam.)
Azt viszont nem tartom korrekt dolognak, hogy valakit szükségtelenül havonta vagy akár kéthetente magánrendelőbe hívnak, ahol kifizeti a tarifát (amiért nem kap meg mindent, ami jár, hiszen a szolgáltatásnak az is része, hogy az ember ott ne várjon 3 órát - legalábbis szerintem) és utána ugyanolyan vastagon fog a ceruzájuk a szülés levezetéséért kért összegnél, mintha már nem gomboltak volna le rólad így is egy csomó pénzt.
Mert hát mi más motiválná a dokit abban, hogy szükségtelenül - ismétlem: szükségtelenül - visszahívja a pácienseit, ha nem a pénz.
Utána akkor viszont legyen már egy kicsit szolidabb!
Hát nem?

Azért én nem adom fel, hátha sikerül. Azért hallok én olyan dokikról, akik ilyenek, vagy legalábbis ilyennek látják őket a páciensek, de azok sajnos olyan kórházban dolgoznak, ahova én nem szeretnék menni.

Szóval nem egyszerű az életKép

Mackooo
mackooo
 
 


Mackoo!
Én vagyok az embered!!!Kép
Mindkettőhöz volt szerencsém! Imádom őket.
Az Újvárit választottam az első csimota után miután az elsővel jól megjártam.
Mindíg kedves volt velem , mindenre válaszolt. Van neki is csemetéje.Nála szültem volna , ha nem kellett volna külföldre mennie , így átadott Koiss dokinak. Ő is nagyon szupi. Mindkettő bent van végig veled a szülésen ha teheti és utána is mindennap meglátogat a kórteremben.Ha megtalálom akkor Koissról tudok képet küldeni (sajna nincs szkennerem).
Mindkettőnek ugyanott van a magánrendelője.Nekem minden hónapban ide kellett jönni , de szerintem meglehet beszélni , hogy a kórházba szeretnél menni.
Ja és egy csapatban vannak.
Az utóbbinak van egy ö és egy két éves gyermeke.
Ha van kérdésed nyugodtan kérdezz!!!

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


SZIA KANGA0216! AZ ÁLTALAD AJÁNLOTT DOKIK HOL SZAKRENDELNEK? ELŐSZÖR NEM SZERETNÉK MAGÁNRENDELÉSRE MENNI, CSAK, HA MÁR BIZTOS, HOGY Ő A MEGFELELŐ! KÖSZI: DANA
dana
 
 


A Városmajor utcában.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!

Mackooo,
Koiss dokinál szültem én is, és bátran ajánlhatom neked! Nagyon szimpatikus, rugalmas, jó humorérzékű fiatal doktor "bácsi". Minden problémámat komolyan vette és alaposan megválaszolta a kérdéseimet. Én havonta jártam a magánrendelésére. A szülésnél kicsit sietett a lányom, és így a doki csak a kitolási szakaszra ért be, de nagyon megnyugodtam, hogy megérkezett és átveszi az irányítást. A gyerekágyas osztályon, amikor látta, hogy a baba nem akar rendesen szopizni és én is bénázom, azonnal előkerített nekem egy nővért. Én a következőt is tuti nála szülöm! Kép
Hajni
tigribigri
 
 


Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy mikor van szülésfelkészítő tanfolyam (milyen előadásokkal) és kismamatorna az Istvánban, sajnos, ahol én fogok szülni messze van a munkahelytől, így ez a kórház könnybebben elérhető számomra.
Nagyon köszi
Üdv:Drosophila
sueda
 
 


Drosophia!
Az Istvánban mindkettő ingyenes és ezért csak "Istvánosok" vehetik igénybe. Nálam mindkét csemeténél bekellett diktálni a doki nevét.
Nem tudom , hogy lehetne megoldani , lehet , hogy tud majd valaki valami okosat mondani.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


A tanfolyamon tőlem sose kérdezték a doki nevét. Van egy lista a résztvevőkről, oda cím kell, szül. dátum, taj-szám.
Szerdánként van 15 órától az ebédlőben. Bármikor be lehet kapcsolódni.

Vica
mvica
 
 


A tanfolyamon anno a doki nevét is bekellett írnunk a tornán úgyszintén , itt külön rá is kérdeztek.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Lányok a szülésfelkészítőn nem kérik a dokik nevét.Csak a saját neved,címed,anya neve,taj szám.Ma kezdődött az uj előadás sorozat ami 6 alkalmas.Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Kanga, Hajni!
Köszi, hogy jelentkeztetek.
Bocs, hogy csak most írok, de eléggé el voltam havazva és nem jutott időm a netezésre.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek van-e mód arra, hogy az ember "csak úgy" megtekintse ezeket a dokikat?
Mert eddig én is csak jót hallottam róluk és biztosan jó dokik is, de megette a fene az egészet, ha valamiért mégsem találom őket szimpinek. A szimpátiának szerintem nagyon nagy szerepe van a terhességnél, szülésnél.
És másodszor már nem akarok úgy belemenni egy ilyen orvos-páciens kapcsolatba, hogy biztos jó lesz, majd meglátjuk. Amennyire lehet, szeretnék biztos lenni abban, hogy nekem meg fog felelni az a doki. Most már van annyi tapasztalatom, hogy szerintem az első találkozás után el fogom tudni dönteni.

Szóval ugyanaz a gondom, mint Danának. Addig nem akarok magánrendelésre menni, amíg nem tudom, hogy ő az "igazi"Kép

És tényleg: a képet el tudnád küldeni?

Mackoo
mackooo
 
 


Mackoo!
A Koiss nagyon helyes, szimpi volt nekm, pedig nem a dokim.

Ini
ini
 
 


Sajna a képek egy géprenováláskor eltüntek .
Szerintem lehet velük " randit" megbeszélni a kórházban . Mondel nekik , hogy dokit keresel a kórházban és őket ajánlották ,szeretnél velük személyesen is találkozni mielőtt döntenél. Mindkettő normálgondolkodású hapsi , biztos szívesen taliznának veletek.
Anno amikor az Újvári ment külföldre akkor két dokit ajánlott maga helyett , mégpedig a Koisst és egy fiatal dokinőt.Rámbízta a döntést , megbeszélt mindkettővel egy találkát és mi az előbbinél döntöttünk.
Majd számolj be a döntésedről.Addig is megpróbálok szkennelni a Koissról (és a szülésznőmrőlKép) képet.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!

Mackoo, nekem nincs sajnos képem a doki bácsiról. Szerintem egy jóképű pasi Kép Olyan típus akit rögtön a szívébe zár az ember. Szerintem is randizz vele a kórházban, biztos hajlandó lesz "csak" beszélgetni.

Hajni
tigribigri
 
 


Mackooo

Én is a Koisshoz járok, igaz, még nem szültem, de csak ajánlani tudom.
Nekem is ajánlották, viszont én sem akartam látatlanban dönteni.
Mikor elkezdtük tervezni a babát, elmentem hozzá (igaz én a magánrendelésre) és nem bántam meg. Már az első alkalommal nagyon szimpi volt, de szerintem Ő azt is megértette volna, ha azt mondom, hogy mégsem őt választom.

Szerintem a fényképnél mindenképpen jobb egy személyes találkozó.

Zsana
zsana75
 
 


Mackoo!
Küld el az e-mail címed (profilomban az enyém) és küldöm a képet , mert MEGTALÁLTAM!!!!!!!!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!
Kanga!
Mail ment.

Ez a randizás jó ötletnek tűnik. Legalább már most az elején eldől, hogy mennyire nyitott és rugalmas.

Persze ne gondoljátok, hogy én valami extrákra vágyom szülés alatt (pl. lótuszülésben kitolás), természetesen hajlandó vagyok alávetni magam a nálam okosabbnakKép
Csak mivel manapság szülész-nőgyógyász berkekben az az elfogadott szemlélet, hogy a páciens vesse alá magát mindenestül az orvosnak, anélkül, hogy valami komolyabb magyarázatot kapna, hiszen minek neki, úgysem értené, és fogadja el, hogy a dokibácsi túlságosan elfoglalt ahhoz, hogy a szülésnél ott legyen, noha az része volt a megállapodásnak...nos, akkor egy ilyen "randi" ötlete eléggé rendhagyónak tűnik, nemdebár?
Aki erre hajlandó (de úgy ám, hogy érdemben elbeszélget velem!), arról még azt is el tudom képzelni, hogy tényleg ott lesz velem a szülés alatt (hacsak nem villám szülés lesz, de azt nem hiszem)Kép

Mackoo
mackooo
 
 


Mackoo!
Egyikben sem fogsz csalódni!!!
Már a 9. héten is tudtam kérdezni az utolsó hetekről és nem az volt a válasz , hogy ráérünk , hanem számomra érthetően , nem hadarva elmondta ami érdekelt. Ez volt az Újvári doki.
Koiss doki , meg a végefele amikor mondtam , hogy sámlin szeretnék szülni , örvendezve fogadta (pedig számára ez az egyik legkényelmetlenebb póz) és mondta , hogy ő is ezt akarta javasolni.
Aztán császár lett belőle , de elég komplikáltan , mert előre esett a köldökzsinór.Ez azt jelentette , hogy amíg ki nem emelték a nőcit addig a hüvelyen keresztül tartotta a méhszájnál a pici fejét. Végig nyugtatott , beszélgetett , hogy ne idegeskedjek.

Barátnőm szült az Istvánban lassan négy éve és én voltam bent a férje helyett.Amig bent voltunk , megfigyeltem , hogy a vajúdóban az egyik kismama mellett nem csak a férje ül hanem az Újvári is. Többnyire ott volt vele és segítette hogy miket próbáljon meg a könnyítés érdekében.

Na mennem kell. Küldöm a képet.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok! Én még csak 9 hetes boldog kismama vagyok. Megnyugtató olvasni a tásalgásotokat, mivel szerintem első szülésnél mindenki izgul, fél, hogy mi vár rá. A ti leírásaitok alappján azonban elmúlik az összes fenntartásom.
Én a dr. Zsolnai Csabánál fogok szülni. Nekem nagyon szimpatikus doki. Szült nálavalaki mostanában?
Üdv,

Beja
derdák_bea
 
 


Sziasztok!
Márciusban fogok szülni az Istvánban, ha minden jól megy. A szülés talán túlzás, mert tuti császár. Dokim pedig már régen van, a jó Kodaj Imre dr. (Miatta megyek a világ másik végére szülni...)
Az első gyerekem a Kútvölgyiben jött világra (már az is császár volt), 10 napot kellett bent maradni, és nagyon jó emlékekkel jöttem el. A második lánykám a Szabolcs utcában született, na azt SOHA TÖBBÉ, a hideg futkos a hátamon, ha eszembe jut az a bagázs, pedig a dokim ott is Kodaj dr volt, aki akkor is szuper volt, és csak öt napot voltunk bent a műtét után.
Na de milyen az élet az Istvánban császár után? Helyesek a csecsemősök? Hagyják a babákat szopni, vagy kajáltatás van a császáros gyerekeknél? Éjjel-nappal mellettem van a baba? Vagy elviszik éjszakára? Mekkorák a kórtemek? Tisztaság??!! Ha minden oké, innen is haza lehet menni öt nap után?
Van császármetszés előtt "bemutatás" (vagyis külön főorvosi vizsgálat)? Hogy bánnak a dokik azzal, aki nem a saját betegük? Lehet mászkálni a műtét előtt? (Ezt azért kérdezem, mert a Szabolcsban három órát feküdtem hanyatt az ötkilós gyerekemmel a hasamban egy szívhangvizsgálóval az ágyhoz rögzítve, mire egyáltalán előkészítettek a műtétre...)
Legyetek szívesek megosztani a tapasztalataitokat, ti régi István-járók!Csak hogy fel tudjak készülni!
Előre is kösz!
Kr.
krtek
 
 


Szia Kr.!

Sajnos tapasztalatot nem tudok veled megosztani, mert még nekem sincs, viszont lehet, hogy találkozunk, mert én is márciusban fogok szülni (remélem). Kép
zsana75
 
 


Szia Kr.!
Én mind a két gyermekemet császárral szültem az Istvánban. Nagyon pozitív volt az élmény, rögtön megmutatták, kivitték a papához, a papa fürdette meg, utána megint vissza hozzám még a műtőbe.
Kórterem több van, én az alaputvnyi egy ágyasban voltam. kb.5 óra után felkeltem, zuhanyzás stb. 4.nap már haza is mehettem. A baba ott lehet veled állandóan, de ha kérded első éjszaka leadhatod, ha esetleg még nem tudsz úgy mozogni.
Persze máskor is leadhatod, csak nem szoktákKép
Ha programozott császár, akkor szerintem nem lehet pontosan tudni, hogy mikor kerülsz sorra, talán egyszerűbb megvárni mire beindul magától.
De ezt a Kodaj doki biztos jobban tudja.
Feküdni a műtét előtt kellett közvetlenül csak, amig bekötötték az infúziót(meg amig lefolyt a megfelelő adag) és a katétert.
Mindenki nagyo kedves, a nem fogadott orvosod is.
Az alatóorvos nekem a spinális érzéstelenítést mind a két alakalommal úgy adta be, hogy szó szerint semmit nem éreztem. A fogorvosnál jobban fáj az érzéstelenítő.
Szóval én teljesen jól éreztem ott magam, nem tudok senkire semmi rosszat mondani.

A szülészetet egyébként nost újították a gyerekágyra ráférne, de nem tragikus.

Ines
ini
 
 


Szia Kr.

Csak csatlakozni tudok Ineshez, szerintem is minden rendben az Istvánban. Én is az alapítványi szobát esetleg a 3 ágyast javaslom.
Mackoo, mindenképpen térképezd fel a terepet azt gondolom ennek kéne a jövőnek lennie, hogy a kismamák már szülés előtt gondolkodnak és nem egy rossz élményű szülés után váltanak. BEja, és mindenki, ne csak orvost keressetek a jó szülésznő legalább olyan fontos, ha nem fontosabb!!! az idő nagy részét ő tölti veletek, és fájdalmat csillapít, gátat véd stb.
És aki ennél is többet szeretne, a válaszhat dúlát is, mert a dúla pedig megszakítás nélkül mellette van és figyel segít, masszíroz, borogat, vagy éppen háttérbe húzódik, mikor mire van szükség. Ha kérdésetek van az Istvánnal kapcsolatban írjatok E-mailt. Én három gyermeket szültem ott gyönyörűen!!!
Rita
boksay_rita
 
 


Kr! Én is Kodaj dokinál szültem mind a 4 gyerekem. Már amikor a Kútvölgyibe volt akkor is hozzá jártam, most már kb.15 éve ő a dokim. Az utolsó kettő csaszi volt.
A Szabolcs utcát hagyjuk, az Istvánban volt a két csaszim. Az első spontánnak indult, a második az ikrekkel mindenképpen csaszinak, mert haránt feküdt mind a kettő. Én kétperces fájásokkal mentem be 1/4-4re és 1/4 5 kor már a műtőben voltam. 16.45-kor és 16.47-kor már kint is voltak a babák. Spinálisan érzéstelenítettek és semmit nem éreztem. 6 óra múlva már zuhanyoztam.Pedig féltem, mert rossz emlékeim voltak az előző alkalommal 5X félreszúrt spinálról amit altatás követett. Az jó volt, de a két baba miatt most nem javasolták.
A szülésznőm készített elő. Nagyon jó volt, hogy ott volt velem.
A csecsemősök nem adnak pótlást, nagyon kedvesek és segítenek, ha kéred. Sajna sok babára kevesen vannak, ezért ha valamit szeretnél szólni kell, de akkor jönnek.
A nővérkék is segítenek Ramónát szívből ajánlom.
Én is három ágyasban voltam, nem szeretek egyedül lenni.
Ezúton is köszönöm dr.Kodaj Imrének és a szülésznőmnek Böszörményi Beának, hogy világra segítették a gyerekeimet.
Csaszi után 5 nappal hazamehettünk.Éjjel nappal velem voltak a babák.
linato
 
 


Kr!
Nekem a második lett császár. Veszélyben volt a baba így altattak (bár meg volt beszélve , hogy akkor is altassanak , ha nem életbevágó).
Rögtön megmutatták a babát a kórteremben és levetkőztetve a mellkasomra is pakolták , hogy ez se maradjon ki. Aztán rögtön meg is szoptattam (jól bebugyolálva bennünket). Onnantól végig velem volt. Bár első éjjel el akarták vinni (este fél hétkor született) , hogy pihenhessek , de az én kérésemre velem maradt. Nem adnak pótlást!!!
DE ha kérdésed van akkor kérdezz , mert az összes kórteremre nappal csak kettő , éjjel csak egy csecsemős van!!!Ha tanácsot kérsz boldogan segítenek.
Nekem nem volt szimpi , hogy egyedül legyek , meg drága is , így három ágyasba kértem magam (Bösz.Bea intézte , ő volt a szülésznőm mindkettőnél) .Ebből is a tusolósba kerültem , gondolom a csaszi miatt is.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!
Először nekem is a Bea volt a szülésznőm, másodszor a Magdi, Bea ajánlotta, mert ő szabin volt.

Kanga!
Én úgy emlékszem, hogy éjjel két csecsemős van, nappal talán három. Ez volt idén januárban.

Ines
ini
 
 


Szisztok, mindenki!
Nagyon köszönöm a gyors és kimerítő infókat! Így azért mindjárt más belevágni már megint egy teljesen idegen kórházban való szülésbe. Mindenesetre sokkal bíztatóbban hangzik, mint a Szabolcs (ahol egyébként hihetetlen magas szakmai színvonalon dolgoznak, reménytelen babákat mentenek meg és gyógyítanak teljesen egészségesre, csak az én sima, normális császáromat tették egy rémálommá, természetesen nem orvosilag). Asszem az egyágyast én is kihagyom, nem is első sorban a pénz miatt, hanem jobb, ha több szem vigyáz a babákra, meg lehet szót is váltani valakivel.
De azt még nem mondtátok meg, hogy van-e főorvosi vizsgálat a császár előtt! Lécci mondjátok meg!
A Szabolcsban ez úgy zajlott, hogy aznap, amikor bementem, reggel fél 9-kor egy nővérke komoly, fontoskodó arccal beterelt egy vécényi kis helyiségbe a folyosó végén azzal, hogy "Bemutatás" lesz - esküszöm, nagy B-vel mondta. Aztán zöld műtősinget adtak rám - minek? össze ne fertőzzem a professzor urat?! -, felfektettek egy toronymagas vizsgálóra és bezacskózták a lábamat is - hiába mondtam, hogy beszakad a hátam, ha hanyatt fekszem. Gyönge húsz perc múlva betódult az egész reggeli nagyvizit, cca. 28-an (nem túlzok!), és a professzortól a medikusig mindannyian körémtömörültek. Annyian voltak, hogy a szobácska ajtaját nem tudták becsukni, az ágy pedig éppen lábbal az ajtó felé volt beállítva, tehát az arra járó liftes, büfés és takarító néni mind belémtekintést nyerhetett. Ezek után a főprofesszor megvizsgált, de úgy, hogy aszittem, megszülök. Megállapította, hogy ez bizony nagy baba lesz. Mondtam, tudom, az előző is az volt, és az orvosom is négy kiló felettire saccolja. Erre azt bírta mondani fensőbbséges mosollyal, hogy "No azért akkora biztos nem lesz!" A kislányom aznap 4800g-mal jött a világra... Majd a kitűnő professzor és a sleppje egy árva szó vagy köszönés nélkül kihömpölygött a szobából, épp csak a gumikesztyűt nem dobta a hasamra. Sok értelme tehát ennek nem volt, viszont rég éreztem magam úgy, mint egy elleni készülő tehén az állami gazdaságban. Amikor utóbb megkérdeztem, hogy ez az egész mi célt szolgált, annyit bírtak mondani, hogy ez itt így szokás!...
Szóval ugye itt ilyen NINCS?! Nyugtassatok meg!Lécci!
És még valami: miért van szülésznő is a császárnál? Nem mintha ellenemre volna, de ahhoz nem inkább műtősnő kell?
Előre is kösz az újabb segítséget!

Kr.
krtek
 
 


Kr!
Nekem csak ránézett a főorvos a ctg-re és annyit mondott, ez egyértelmű, 2 perces fájások, készítheti elő a császárra. Csak a dokim vizsgált meg.
Nekem jó volt, hogy a Bea készített elő és bent volt a műtőben. Rögtön odahozta a babákat és odatette a mellkasomra őket. Jó kis mázasanKép
A műtóben volt a dokim, még egy orvos, egy csecsemős, a szülésznő, az anesztes és a segédje és a műtősfiú. Na jó, inkább bácsi. Ha jól számoltamKép
linato
 
 


Szia Kr!
Engem sem vizsgált meg, a 40.héten a dokim csinált egy uh-t, a baba mérete miatt, ő azt megnézte és engedélyezte. Hanna 4070g,58 cm és 37 fejkörfogat volt, Olivér 3960g, 59 cm, 35.
talán őt meg tudtam volna szülni, de császáros múlttal szerintem rizikós, gondolom a dokim is így látta. mondjuk az uh ott 4100g mutatott, gondolom a hossza zavarta meg.

Ines
ini
 
 


Ines!
Bocsi az osztályos volt éjjel egyedül , a csecsemősök ketten voltak. Nappal is kettő rémlik.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!

Én is itt tervezem majd szülni a második gyermekemet (bár egyelőre baba még nincsen, azaz ki tudja?Kép), és azt szeretném megkérdezni, hogy a látogatás hogyan zajlik? Bejöhetnek a kórterembe a látogatók? Egész nap bármikor? Vagy csak az alapítványi szobákban? Esetleg éjjelre is maradhatnak?

Köszi előre is a választ!

Kóbor
kóbor
 
 


Szia Kóbor,
Egész nap jöhetnek a látogatók. Velem is ott volt a párom reggeltől késő estig és a látogatók is egymásnak adták a kilincset. A többágyasban ez zavaró lehet, én egyágyasban voltam, de nem alapitványiban. A többágyasban nem tudom, de a 1ágyasban és az alapitványiban ott is lehet aludni.
Szilvi
manoca
 
 


Szilvi,
köszi a választ!Kép Ennek örülök, hogy bejöhetnek a látogatók.Kép A szobák általában hány ágyasak? Hány nem alapítványi egyágyas van? Kérni kell, hogy ilyenbe kerülhessek, vagy hogyan osztják el?

Kóbor
kóbor
 
 


Sziasztok!

Krtek
én nem tudok neked császáros tapasztalatokat mesélni, csak azért írok, mert a Szabolcsban 2x műtöttek (ciszta, petefészekeltáv.) és most feltolultak bennem a Bemutatásos emlékek! Nagyooon gáz volt, pontosan ilyen, ahogyan leírtad! Kép Amúgy szakmailag tényleg felkészült gárda van, de én inkább orvost váltottam, és az Istvánban szültem decemberben.

Kóbor,
többek közt én is azért választottam az Istvánt, mert a látogatók bemehetnek a kórterembe. De egy 5 ágyasban eltöltött 4 nap után, már másképp látom Kép
Viszont ha meg azt nézem, hogy a férjem állandóan mellettünk volt, akkor meg mégiscsak jó dolog. Na jó éjjel nem Kép

Alapítványi szobákat ki kell fogni, mert tuti, hogy mindig tele van. Még a szülőszobán kell kérni, hogy oda kerülhess, de nem tudom hány van.
Itt van valami kisfilm a szobáról, meg még sok hasznos info:
http://www.boldogszuletesert.hu/index_terveink.html
tigribigri
 
 


Kóbor,
a szobák 3 és 6 ágyasak. Ha jól tudom csak 1 nem alapitványi 1 ágyas van. Ha kéred és épp nem foglalt, szerintem semmi akadálya. Ikreseknek szokták adni, és bár én is az voltam, de végül azért kerültem oda, mert a szülés előtt nagyon viszketett a bőrőm és az 'okos' bőrgyógyászok azt mondták, hogy rühes vagyok. Persze nem voltam az. KépKép
Szilvi
manoca
 
 


Kr!
Nem tudom hogy bemutatásnak számít e-
a második csemeténél nagyon nagy volt a baba és már 3 hete két ujjnyira nyitva voltam.A dokim mondta , hogy szívesen megrepeszti a burkot , mert minden adott rá , de meg kell mutatni a főorvosnak.Berendeltek reggel fél nyolcra , kilencre már ott is volt. Csak ő a dokim és a szülésznőm volt ott a vizsgálatnál.Köszönt , megvizsgált , nemet mondott és elment.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Tigribigri, Szilvi,
köszi a választ!Kép Azért ez az ötágyas szoba kissé hajmeresztő számomra. Én az első gyerekemmel egyágyas szobában voltam (fizetős), és a szomszéd szobába érkező hangos látogatók is zavartak. Még az Imrén gondolkodom, ott egy és kétágyas szobák vannak, viszont oda meg nem mehet be látogató, ami számomra nagyon nagy negatívum. Valahol középen kéne meghúzni a határt. Megnéztem a kórház honlapját is, az ágy/szoba aránytól eltekintve tetszik.Kép

Szilvi,
rühesség.Kép

Kóbor
kóbor
 
 


Lányok!

Most vagyok 20+4 és a picikém kislány lesz.
Én is az Istvánban fogok szülni.

Találtam egy ilyen levelet az erről-arról-ban
(!!! Gyermek megtakarítás. Help !!! ):

"Sziasztok!
Gondolom mar mindenki azzal a problemaval szembesult, hogy milyen "gyermek megtakaritasi" format valasztani. A konkret cel az lenne, hogy a gyermek szuletesetol 18 eves korig tovabbi tanulasara kb. 5-6000 ft-ot felretenni. Mindenhol nagyon "nyomul" az AB-Aegon MONEY-MAXX, de nem akarok fejest ugrani az elso ajanlatba....
Szeretnem kerni a velemenyeteket, hatha mar valaki jartas ebben a temaban es tud ajanlani jo feltetelekkel/szolgaltatasokkal rendelkezo megtakaritasi format.
Valaszukat elore is koszonom!
sipas "

Én Pénzügyi tanácsadással foglalkozom és tudok ajánlani többféle lehetőséget is. (Nagyon jók, pl. az Ösztöndíj program - ez teljesen új).

Amennyiben érdekel valakit a dolog, hívjatok fel és megbeszélhetünk egy talit, ahol elmondom a lehetőségeket.

70/386-7131

Szívesen segítek bárkinek ingyenesen, akinek ilyen jellegű problémája van. Hívjatok bizalommal.

Üdv.:

Maya
maya29
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?