Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Giulia: Köszönöm az Infacol véleményt. Ki is próbáltuk, tegnap meg ma adtam már neki, és jelentős a javulás. Már nem vonaglott tegnap este, és kevésbé volt sírós. Ma meg a nyöszörgés is elmaradt szopizás alatt.
Kérdésedre válaszolva a védőnő annyit javasolt, hogy tornáztassam, és akkor kimennek belőle a szelek :) Amúgy is tornáztatom őt mindig, hogy ne legyenek olyan kis kötöttek a lábijai, szóval ez nem volt túl nagy segítség. Ja, meg mondta, hogy piszkálgassam a kis végbelét lázmérővel :shock: ... Na erről ennyit.

Sára: Jó, hogy írtad a homeóst, mert teljesen kimaradt nekem... De lehet most utána nézek annak is. Köszi!
Ami az apukát illeti - a wiw-en van róla kép a profilomban, amin láthatóbb - ott meg tudod nézni, h hasonlít-e rá Bálint vagy sem. Mi annyira nem tudjuk megállapítani, mert mindkettőnkből van benne bőven, nekem főleg a koragyerekkori énemből.

Dorka: Neked is köszi!

Rita: Örülök, hogy kezdesz belerázódni az anyuka szerepbe :) Majd ha ráérsz jelentkezel, semmi gond! Nem lehet könnyű Neked most, már ha visszagondolok az első pár napra anyukám nélkül. Én kérek Mátéról képet, ha lehet, az e-mailemet tudod :)

Anid: Szerintem annyit eszel cserkót meg epret, amennyi jól esik, majd ha szoptatsz úgyse ehetsz - legalábbis epret - élvezd most ki :) Gratulálok az elkészült szobához!

Ági ( A Mindenttudó :lol: ): Help! Én is csináltam már a lilypie-on ilyen kis centit,és nem tudom használni, mert vmiért nem engedi csatolni ide, pedig azt csinálom, amit ott írnak. Nálam nem az angollal van a gond, hanem a számítógépes tudásommal... :) Légyszi, légyszi, légyszi :roll:

Ma jönnek a szingli barátnőim babanézőbe :) Remélem kedvet kapnak a babázáshoz!
Holnap meg megyünk a nagyszüleimhez, mert ők még nem látták Bálintkát. Kiváncsi vagyok hogyan viseli a Kistökös az utazást. Remélem nem lesz semmi gond, végülis az autózás eddig tetszett neki, bár eddig nem mentünk nagyon messze. Tök izgi, az első találkozás a dédikkel.

Jó hétvégét Mindannyiatoknak!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Rita:
Az én pocakom is érzéketlen volt.Olyan, mintha külön életet élt volna, és ráadásul még lötyögött is.
Most így 2és fél hónap után, már jobb.Csak a varrat két oldalán kemény még és már kezdem érezni, hogy van hasam.De még most sem az igazi.

Öltözködés:
Kínban vagyok vele én is!
A nagyi mindíg mondja, hogy biztosan fázik a gyerek, olyan lengén van.És ilyenkor általában a pici fiam elkezdi remegtetni a szájacskáját.
Egyébként, ha nincs a nagyi a közelben kutya baja.
Nekem azt mondták, hogy a gyerek tarkóját kell nézni nem a kezét, illetve a lábát.
Nekem is mindíg hideg volt a kezem és a lábam a terhesség előtt.
Azóta meg állandóan ver a víz.
Ez normális?
Ezek is a hormonok lennének?
Tényleg tök jó, hogy rá lehet fogni mindent a hormonokra.

Szép hétvégét!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Dorka! A hormonok emlegetése nálam is mindig bejön! Fogj rá nyugodtan mindent! :P
anid
 
 

 
 

Sziasztok!
Íme néhány kép a Gergőről.
Üdv
Gabek

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1148738278.31.jpg[/img] Gergő 01 Kép Gergő 02 Kép Gergő 03 Kép Gergő 04 Kép Gergő 05 [/img]
gabek
 
 


Gabek,
Ebben a satyiban nagyon édes a kis manó. Milyen pofikat tud vágni :P, hihetetlen.

Már én is nagyon várom, hogy Blanka megszülessen, de a mai nap is eseménytelenül telt eddig. Jó sokat pihentem, ami pozitív, legalább rákészülök a szülésre, mert az utóbbi napokban folyton fáradt voltam.
Szegény pici lányom már biztosan teljesen belezavarodott a születésének ideje körüli kívánságokba... de holnap már vasárnap és jön haza a dokibácsi. Addig is ma elkezdtem elemózsiával is feltölteni az összekészített tatyóm üres helyeit.

Dorka,
Engem már most az utolsó hetekben el kezdett verni a víz, biztos hormonális. :lol: Én az örök fázós, ennyit még életemben nem vetkőztem és mezítlábaztam mióta családi házban lakunk.

Anid,
Eper és cserkó téren osztom Lilló véleményét, most még biztos nem lesz tőle semmi baja senkinek (hacsak nem eszel meg egy ültő helyedben egy egész kosárral :D), szoptatásnál már óvatosabbnak kell lenni. Ma már én is ettem 3 szem saját termésű epret. :P A májusi cseresznye után még csak ácsingózom, de számítok apukámra; sajna 120 km-re laknak, pedig ő a fő gyümölcs-ellátó a családban.

Prücsök
prucsok
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok mostmár én is... :)

Lilla! Az én babóm is hasfájós volt, először mi is Infacolt adtunk neki, mert nekünk a doktor néni azt mondta, hogy segiti a büfizést és tényleg könnyebben büfizett tőle. Aztán áttértünk az Espumisam-ra, attól viszont könnyebben távozik alulról a levegő :)

A ti babáitok is érzékenyek a szélre? Ha fúj a szél (pl. mint ma), akkor Sanyika nagyon nyugtalan. A szél kicsit alábbhagyott, el is aludt kb. ötkor és azóta is alszik, mi meg itt állunk talpig felfegyverkezve a fürdetéshez...

Gratulálok az új babáknak és boldog anyukáiknak!

Huncut
huncut
 
 


Lillo, örülök, hogy az Infacol segített. Mi is kipróbáltuk az Espumisant is amit Huncut írt, de nekünk az nem segített. A védőnőröl annyit, hogy szerintem ő se örülne egy-egy hascsikaráskor ha a végbelét piszkálgatná valaki lázmérővel... Azt nem csak akkor "szokták" ha nagyon nem tud kakilni? De akkor is ott a tornáztatás és esetleg a glicerines kúp(vagy mi a neve).

Dorka, szerintem is jó mindent a hormonokra fogni. :lol: De valóban nekem is megváltozott a terhesség óta a hőháztartásom. Azelőtt én voltam a "mindigmegfagyok", most meg... Ez el fog múlni valamikor? Leszek valamikor olyan (hormonilag) mint régen? Vagy ez is az anyaság velejárója? Az öltöztetéssel én is mindig bajban vagyok. Mindig félek, hogy alul vagy túl öltöztetem őket.

Gabek, tündéri kisfiad van!!!

Prücsök és a többi hallgatag finiselő! Megy a drukk!

Huncut, nekünk is megérzik a lányok a szelet. A hidegfrontos napokat meg egyenesen átalusszák. Olyankor kis kokik.

Holnap van gyereknap! Remélem szép napos kellemes idő lesz. Boldog gyereknapot MINDEN babának és nagyob gyerkőcnek is.
kgiulia
 
 


Sziasztok,

Ma egész jó napunk van, hiszen megint netezhetek.
egy kicsit megpróbáltam visszaolvasni is.

Rita
Gratulálok neked, épphogy elkerültük egymást a kórházban :-( Volt egy lány, aki utánam szült egy órával és ő is úgy járt mint Te, azaz 15 órát vajúdott, majd megcsászározták. Én igazából örülök, hogy megúsztam a sok órai hiába való szenvedést.
Én sem érzek semmit a sebem felett :(

Prücsök
Megy a sok drukk és köszönöm, hogy bejöttél meglátogatni, bár én akkor nem lehettem valami szívderítő látvány, hiszen még eléggé fájt a sebem, de remélem neked sikerül természetes módon szülnöd és akkor már másnapra fürge leszel :lol:

Mivel 2 héttel korábban szültem, mint kellett volna, így Gergő épphogy nem lett 3 kg sem, csak 2.890-nel született. Valaki meg tudná mondani, hogy a kis súlyú babáknak mi a normális súlynövekedése? Mennyi idő alatt kell behozni a születési súlyát, milyen ütemben kell gyarapodnia, mennyit kell enni egy nap stb? Bocs a kezdő Anyuka kérdésekért, de azt hiszem mostanában csupa ilyesmit fogok feltenni :oops:

Mikorra megy a hasunk vissza? Szerintetek hasznos dolog a haskötő? Meddig érdemes hordani?

Ha ilyen tündéri alvós gyermekünk lesz, mint ma akkor ígérem hamar visszaszokok, ha pedig nem akkor nem kérdezek butaságokat.

Valóban holnap lesz gyereknap, nekem ez kicsit szakmai ártalom is, úgyhogy kinézek a Millenáris Parkba, hogy megnézzem mit hoztak össze nélkülem.

Üdv,

Gabek
gabek
 
 


Sziasztok :)

Jajj de jó volt bekukkantani, olyan szép képeket nézegethettem :) :)

Márti :)
Nagyon szép Aysa, és hogy szalad az idő, bennem még mindig a kicsi kép van meg, meg mikor ujságolod hogy már szépen beszél "törökül" :):)
Tejre különböző időket szoktak mondani, de az általánosságban elfogadott hogy fél évig marad meg a minősége, utána már nem igazán hasznos odaadni a babónak.

Ami meg a 8 és fél fogú, még mindig szopizó lányodat érinti, semmi baja nem lesz hogy még nem eszik meg egy egész grillcsirkét, vagy nem rohangál egy szál kolbásszal a kezében. annyit eszik amennyi neki szükséges, az anyatejből még mindig sok sok vitamint meg kap. Nyugtasd meg anyukádat hogy mire érettségizni megy talán nem fog szopizni :wink: :lol: :lol:

Jutka :)
Ügyesek vagytok az utazással :) Amit meg a csajsziról irtál, az annyira jellemző sajnos mostanában :( olyan közömbösek tudnak lenni hogy az már fáj az embernek... áhhh... aztán meg ha ő kerül hasonló helyzetbe tuti fel lesz háborodva... Anno velünk is volt egy hasonló, mikor még Pepe pocibaba volt és Danival mentünk Győrbe vonattal, totál teltház, ülőhely egy szál se, felcihelődtünk a vonatra, a kutyának nem jutott eszébe hogy átadja a helyet, ráadásul pont akkor karbabát játszott Dani, csak ugy volt hajlandó elleni ha felvettem. Amikor kicsit bezsongott az agyam, ugy fél óra állás után, pocakosan és karomon a fiammal, jó hangosan megjegyeztem, hogy mennyi bunkó ember létezik, nah akkor egy majd hatvanéves nő felállt és átadta nekem a helyet, de a huszévesek meg csak néztek mereven kifelé az ablakon... no comment... egyet viszont megtanultam egy életre, ha valamit szeretnék akkor inkább kinyitom a szám, mintsem magamban puffogjak, hogy milyen közömbösek az emberek, igy mindig van aki segit felrakni vagy levenni a babakocsit, valamint elég gyorsan ülőhelyhez jutunk. :)

Anid :)
gratula a kész babaszobához, jó ilyenkor megpihenni benne egy kicsit és élvezni az alkotás végeredményét :)

Brik :)
Köszönjük szépen a dicséretet :)

Prücsök :)
Kitartás, rendes a minimanód hogy megvárja amig a dokid kibulizza magát :) :)

Lilló :)
Mi használtunk infacolt, de nálunk nem igazán hatot, szerintem babája válogatja, a geep water hatásosabb volt, de azt csak egy hónapos kor után adható. Van egy homeos bogyesz probáljátok ki, remélem segit a pukimanók és kakamanók munkájában.

COLOCYNTHIS 9CH és napi 2x5 szemet kell beadni, tudod felodani elötte, kb felóra mire elolvad...

Remélem a szalag jó lett igy :)

Kgiulia :)

Anyósom már jobban van, megmütötték, plasztikázták a karját. Ami meg a nem akart megijeszteni minket gondolat érint, éppen ma beszéltgettünk a témáról sogornőmmel és arra a megállapitásra jutottunk, hogy több mint valószinű sokkot kapott, amikor történt és még mindig nem lábalt ki belőle egészen, talán ez is közrejátszott abban, hogy nem szólt senkinek a családban.
Szépen elindult a hegesedés, talán kedden hazaengedik, de kötözésre vissza kell járnia.

Sára :)
várom majd a kajcsiról a véleményt, mármint tetszett vagy sem a gyerköcnek :)

Kgk :)
Nálunk is sokszor csinálta ezt Dani is, hogy szaladgált majd jött egy két kortyot szopizni. Nyáron még jobban kell majd figyelni a meleg miatt a megfelől folyadék bevitelre, főleg ahol már megkezdődött a hozzátápi és nem csak anyatej van.
Rég raktál fel képet Botiról .

Pirus :)
Nagyon édi Szabika, és élőben még szebb. Igazi kis pasi :) :)
Mi volt a szájsebészeten? Szerdán megyek egyre a dokinénihez.

Timi :)
Milyen kiterjesztésben menti le a gép a centit? Tudod itt a jpg támogatja csak a rendszer, lehet hogy csak át kell irni és máris mehet fel.

Gratula a nagyfiadnak, nagyon ügyik voltak. Drukkolok hogy sikerüljön elintézni az utlevelet. Fent Bp a Belügyben nem probáltátok meg, ott van szuper gyorsitott ügyintézés is.

Rita :)
Nekem is küldhetsz képet Mátéról :) Nálunk hála apa csak annyit kért, hogy róla ne nagyon tegyek fel képet, manókról mehet. Mivel magamról is rühellem a képeket igy tiszteletben tartom az ő kérését is, és amennyire lehet őt se reklámozom :P :lol:

Csaszival kapcsolatban azt tudom mondani, hogy idő kell neki, mire hasonló lesz mint régen, mert ugyanolyan soha nem lesz. Sőt még elképzelhető hogy frontérzékeny lesz a hegg , az elhalványuláshoz is sok idő kell, szal kitartás.

Mivel már nagyon szép idő van időnként, igy a két hetes babót már simán kiviheted sétálni, levegőzni, Pepét én is vittem kifelé mihelyt 0 fok fölött volt a levegő hőmérséklete.

Gabek :)
Nagyon édi ebben a kis sapekben Gergő, olyan igazi kismanós :) :)
A nagykönyvekben azt szokták mondani a baba evésére hogy a súlyához hasonlitva kell nézni: vagyis ha 2kilo 85 deka, akkor 2,85*150ml amit kéne ennie egy napra elosztva, de ez nagykönyv, igy ahány baba annyi szokás.. a fejlődésnél az igazi nézés hogy legalább 150gramm legyen egy héten az elején, de legfontosabb hogy legyen elég pisis és kakis pelus, és hogy látszódjon hogy a babó jól érzi magát. Sogornőméknél is bő két héttel elöbb jött a baba, 2800 grammal, haza 2560 al adták, szopiztatta, de csak nem akart hizni, mivel kevés volt amit ki tudott szopizni, mert gyengécske volt, igy adtam nekik plusz tejet, mostmár 100-150 eket eszik és 5és fél hetesen 3450 gramm lett végre, vagyis beindult. Amugy a kis sullyal született babók az elején kicsit lassabban gyarapodnak, de utána mint a gyorsvonat behozzák a társaikat :)

A haskötő csaszi után igen hasznos, segit a könnyebb mozgásban, és kevésbé fáj a seb, mert kisebb terhelést kap.

Huncut :)
Nálunk is jobban nyügi, ha kint fuj a szél, vagy frontok jönnek mennek. Ők még sokkal érzékenyebben reagálnak az ilyenek változásokra. Pl nálunk ha pocsék idő van akkor sokkal többet alszanak a fiuk.


Nagyon tetszik ez a hormonos ráfógos dolog, ugy mint a nesquick kakaónál, igyál még egyet és fogd rá a nyuszira, ha nem tudod mért történik a dolog a szervezetedben, ne aggódj egyszerűen fogd rá a hormonokra :wink: :lol: :lol: :lol:

Na ma megkopasztotta az apja a fiamat, klasz nyári hajviselete lett a kölöknek :) a végét már nagyon nem akarta szegénykém kivárni, de sikerült kicsit megzsarolni, hogy előbb megkapja a gyereknapi ajándékát, igy sikerült befejezni a hajvágást. Utána a gyerek másfél órát játszott a fürdőkádban az uj szerzeményével: kapott egy pancsolós tálcát, amin minden fajta vizes dolgok vannak, szal lehet bőszen öntögetni, amit ő nagyon imád. Ugy kellett kiszedni őt a kádból mert már a bőre olyan volt mint egy öregasszonyé :lol: :lol:

Hu Indigo és Trouse nagyon eltüntek, elképzelhető hogy valamelyikük már babázik? :) :)

Tali: Nekem jó a hétközbeni nap is, szal gyorsan szavazzatok hogy hétvége vagy hétköznap, és délelött vagy inkább délután.

Másik ötlet: mi lenne ha csinálnánk egy olyan táblázatot saját magunknak, szal nem ide nyilvánosba, hanem egymás közöttire, amiben meg lenne mindenki cime, telcsiszáma, elérhetősége, persze csak aki meg akarja adni?

Minden minimanónak boldog gyereknapot, sok sok ajándékkal és jó programokkal.

puszi

Ági és a fiúk

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Gabek édes a kismanod, tényleg olyan picinek és törékenynek tünik, nagyon cuki!
Nem tudom van-e szabaly sulygyarapodasra, szerintem nincs, minden babo ugy hizik ahogy akar. De a doki vagy a védönö biztosan megmondja majd. De ha valamit mondanak és nem igy történik nem kell am beparazni rögtön! Valahogy ki lehet szamolni, hogy mennyit kell ennie 1 gyereknek naponta (de mar nem tom hogyan), nekünk sosem jött be és mégis rendben van a gyerek, hizik a maga tempojaban. Ha eszik magatol akkor minden rendben. Az én manom sem volt egy szumo jelölt. Az elején csak nagyon lassan hizott, kicsit több, mint 2 hét alatt nyerte vissza a születési sulyat. Mostmar zabal és igen jo husban van :D

Has: szép fokozatosan megy vissza, de ez is teljesen egyedi. Nekem speciel 7 honap utan még mindig van :mrgreen: De masoktol inkabb azt hallottam, hogy sokkal hamarabb megy le. Kitartas!
A haskötö nekem nem szimpi, szerintem jobb, ha magatol megy vissza, de lehet, h csaszar utan mas a helyzet.

Prücsök hajra :D !
saara
 
 


Hoppa, Agival egyszerre irtunk :mrgreen:

Agi, a rizs lehet barna is vagy szigoruan fehér (csak barna van itthon per pillanat)? Köszi!

Tablazat: Tamogatom az ötletet :D
Indigo, itt vagy még vagy babazol mar? Addig meg lehetne probalni, amit Prücsök is irt (Excelbe atrakni és feltenni).

Tali: Nekem jobb délutan 3 utan (és a nap sem süt olyan nagyon ilyenkor). Többiek?

Prücsök még valami! Tudod itt vkinek a szamat? Csakhogy legyen kit értesiteni :D !! Ha nem szivesen elküldöm az enyémet.

Na szép (szebb) napot! Szegény gyerköcök lehetne jobb idö is :( Marad a gumicsizma :)
saara
 
 


Hellóka!
Boldog gyereknapot minden manónak és pocaklakónak!

Gabek ne ragaszkodj a könyvekhez, szairodalomhoz, minden gyerkőc más! ha eszik rendesen, ill. a másik oldalom meg távozik valami anyag, akkor minden rendben! (Szerintem, de én még ezekhez nem nagyon értek! Nincs két egyforma gyerkőc!)
Hastémában, én spec nagyon meglepődtem, hogy ilyen lassú a visszarendeződés! Tornával és haskötővel lehet segíteni ezen?
Nekem minden baba picinek tünik, teljesen mindegy mekkora súllyal született, de még így is felfoghatatlan, hogy itt vannak a pocakunkban és elférnek! :oops:
Jelentem , az eper elfogyott, a cseresznye pedig sütibelső lesz, azt nem merem annnyira enni, mert görcsölést ooz! :cry:
anid
 
 


Sziasztok!

Na, tegnap már vissza is jöttünk Debrecenből, szerencsére visszafelé kocsival. Tudtam ám, hogy tetszeni fog nektek a kis történetem!! :):) Már ha ez egyáltalán :):)...
Az új unokahúgom gyönyörű, nagyon kis aranyos!! Ahogy az lenni szokott, újra furcsa gondolatok jelentek meg a fejemben bizonyos pici babákról. :D

Anid, gratulálok a babaszobához, ez aztán nagy dolog!! Ja, és az eperevéshez is!! :):)

Sajnos ezt a gyereknapot tényleg beborították a felhők. Azért apa elvitte szórakozni Bencét, kíváncsi vagyok, mit tudnak kitalálni.

Gabek, nagyon-nagyon aranyos Gergő!! Szerintem se izgulj a súlya miatt, tudod, ha éhes lenne, szólna :) Nekem is mindkettő 3 kiló alatti volt, de hamar beindul a súlyuk.

Ági, nálunk is kész tortúra a hajvágás, bár én azt szeretem igazán, ha jó nagy fiús-kócos haja van Bencének, így csak ritkán ejtjük meg :wink: Örülök, hogy jobban van az anyósod, remélem a sebei és a lelke is hamar rendbe jön!

Timi, nagyon ügyes a fiad!! Remélem jó utat is kívánhatunk neki!!

Lilla, jók ezek a szingli barátnők, hozzánk is jár kb. 4-5 barátnőm ugyanezen célból. Mindig kigyerekezik magukat, ácsingózó (van ilyen szó...hmm) tekintettel hagyják el a lakást és még 2 napig képeket kell nekik küldeni. Aztán lenyugszanak. Egyszerűen imádom őket, Bence pedig teljes néven szólítja mindet (újabb ájulási lehetőség), és szemmel láthatólag szerelmes az összesbe. :D :D

A találka időpontja: nekem is jó hétköznap is, bármikor. Akkor már nincs ovi, úgyhogy tudunk alkalmazkodni. Szerintem maradjunk a június végénél.

Az adattáblázat szerintem is nagyon jó ötlet, főleg ha mostmár elkezdünk nagyban szervezkedni. Az adataimat szívesen a rendelkezésetekre bocsátom, kedves csapattársaim!! :D :D :D

Jutka
tjutka
 
 


Sziasztok!

Szerintem csak akkor fog visszaállni a hormonháztartásunk, ha megint menstruálni fogunk.Vagy amíg szoptatunk, nem ?De az is lehet, hogy most már nem. Fogalmam sincs, még nem voltam ilyen helyzetben.

Norbi is megérzi az időjárást,főleg a szelet, akkor nagyon nyügi.Régebben(1-1,5 hónapja) meg lyenkor szenvedtünk a hasunkkal.

Haskötő:Nekem bejött Ági tanácsa,hogy hordjak. Igaz, én nem haskötőt, hanem olyan gumis bugyit használtam, de a lényeg, hogy nem lógott a hasam!
Talán a haskötő jobb, mert nekem a bugyi anyagától nem szellőzött rendesen a bőröm és tiszta pattanásos lettem.
Kenhettem magam a gyerek popsikenőcsével.

+
A dokim azt ajánlotta, hogy csináljak hasizom gyakorlatokat.Na nem Bíró Icásat, csak lájtosakat.
Hát ezt még nagyon nem sikerült véghez vinnem.
De már elhatároztam, hogy el fogok járni a sógornőmmel tornázni.
Itthon egyedül nem visz rá a lélek.
Barbinál is inkább a hangulat és a társaság volt a jó.

Babaúszással kapcsolatban tudtok nyilatkozni?
Nagyon tanakodunk rajta, hogy elvisszük a Norbit.
De hallottam róla jót is rosszat is.

Szép hétvégét Mindenkinek!
A rossz idő ellenére.
Mi akkor is fogunk bográcsozni, az idő nem tolhat ki velünk!

Ági, szerintem is jó ötlet az a táblázat.

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Egy újabb nyugodt éjszakán vagyunk túl. :) Már a tesóm is egyre nyűgősebb, hiszen már egy hete itt van és épp mondta reggel, hogy sikerült rátalálnia a Minimaxra, amitől rögtön a gyerekei jutottak eszébe (ők ugyanis Minimax függők, én meg azt sem tudtam eddig, hogy nálunk van ilyen csatorna :lol:) és sírhatnékja lett, szóval már menne haza a manóihoz. Persze megértem.
Szerinte mérnem kéne milyen gyakran keményedik a pocakom, mert ez csütörtök este óta elég gyakori és van hogy elég sokáig tart, de ezen kívül semmi más nem történik. Se fájás, se görcs... Szerintetek? És a méhösszehúzódásokkal párhuzamosan esélyes, hogy tágul a méhszáj? :roll: Mert annak örülnék. Timiban, ha erre jársz, légyszi válaszolj.

Tali téren nekem majd a hétköznap jobb lenne és talán a délelőtt, bár ehhez előbb meg kéne szülnöm és kideríteni a pici lány időbeosztását. :P :P
Az Ágiboszi által felvetett táblázat ötlet az elérhetőségekkel szerintem jó ötlet. Amíg Indigó belerázódik a 2 gyermekes anyukák életébe, esetleg átvehetné tőle valaki az információgyűjtő és táblázatkészítő szerepét...

Én gyanítom, hogy Indigo és Toreau már babáznak. Talán pont Toreau dokija nem ment konferenciázni a SOTE-ról...

Sára,
Pirus számát tudom egyedül, vele már találkoztam is. :)
Ahány ember érdeklődik ilyenkor, lassan listát kell vezetnem, mint amikor gyerekkori táborozáskor anyukám összeírta kinek kell képeslapot írnom. :lol: De ha elküldöd a tiédet, majd írok neked is sms-t. :)
prucsok
 
 


Sziasztok!

Dorka, én is hallottam jót is, rosszat is az úszásról. Én speciel nem vittem őket úszni (van némi problémám a fürdőruhára vetkőzéssel :)), de most az oviban van uszoda, és Bence kezdi megszeretni. Több ismerősömet letiltotta a fülorvosa az állandó gyulladások miatt, de olyan barátnőm is van, akinek a babája imádta és semmi baja nem lett. Szóval ez csak ott derül ki, de mindenképpen nézd meg a hely tisztaságát és az oktatót, mert ha nem szimpi, akkor nincs értelme. Szerintem fogjatok bele, legfeljebb ha nem jó, abbahagyjátok.

Prücsök, gratula, hogy kihúztad máig!!

És akikért bevállaltam a vonatozást (azaz a bátyám lányai):

Kép

Jutka
tjutka
 
 


Sziasztok:)

Jutka :)
Nagyon édesek a csajok, tündériek igy együtt. Gondolom nagyon megérte a vonatozást :):)

Tetszik a megfogalmazás a fürdőruhára vetközéssel :) Ennél jobban én se körvonalazhattam volna, hogy mi miért nem mentünk egyik okként bébi uszni :lol: :lol: :lol: a másik meg az volt hogy Dani összeszedett futószemölcsöt és elég rázós volt róla leszedni, az uszástól viszont ujra kaphatott volna, ezért inkább kihagytuk... Sajnos ez egy fertőzési forrás a bébiuszásban, nah nem kell rettegni, nem minden manónak okoz problémát és nem fájdalmas dolog, csak a leszedése körülményes.

Sára :)
Szerintem simán mehet a barna rizs is, csak azt jóval tovább kell főzni, de gondolom ezt tudod. Itt a pépessé fözés miatt még rá kell számolni egy kis időt.

Prücsök :)
Mostmár itthon a dokid, igy jöhet a babó :) Megértem a tesódat is hogy már menne haza a gyerekeihez. Nálunk, mivel ugye Pepe két héttel előbb jött a vártnál ugy kellett kapkodni és találni valakit aki vigyáz Danira, mivel apa melozott. A keményedésektől nyilhat a méhszáj simán, felpuhulhat. Ilyenkor szokták javasolni hogy egy kis sex segít beinditani a szülést, meg a nagy séták is beindithatják. Ablakpuculást és függönymosást már nem javaslok :lol: :lol:

A táblázathoz akkor kérném a mailcimemre az adatokat: babanetes azonositó, rendes név, cim , telefonszám... az emailcim gondolom az jólesz amiről kapom az adatokat :)
Ha készen vagyunk akkor mindenkinek visszaküldöm egységesítve. Ez tökéletes lesz majd tali szervezéséhez is.

Ilyen pocsék időt gyereknapra:( mi még itthon kuksolunk mert a fiuk bealudtak, talán délután a nagyi látogatása után elugrunk valahova kicsit csavarogni.

puszi

Ági és a fiúk

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Helló!
Dorka: Babaúszás.hu című honlapon utána lehet nézni bizonyos helyeknek, il. vannak gyakorlatok otthoni előkészületekre a nagykádban!
Én is ezen meditálok, ill. én a pocakos úszás ügyben sem tudtam dönteni, szóval nem tudom mi lenne a helyes! Lehet, hogy ráérsz ezzel míg megerősödik a gyerkőc!
Talizni én is mehetetek? Bár nekem a jún. vége eléggé neccesnek tünik! :o Adatokat hova és kinek küldjem?
Haskeményedés ügyben [url]Timit[/url] keresem!
Mikortól válik gázossá? Nekem van mikor elég gyakran olyan mint a kő, nem fáj, meg ilyesmi, nem kell leülni, csak nem korai ez még nekem? Gyakorit úgy kell érteni, hogy még tudatosan nem számoltam. Mikortól számoljam? Mikortól kell számolni a magzat csapásokat?
Jaj, jaj, úgy tünik már mindenki anyuka! :D :D :D :D :D
anid
 
 


Sziasztok!!

Nincs sajna időm visszaolvasni, de gondolom több bébi is napvilágot látott a múlt héten. Minden új jövevényhez sok boldogságot kívánok!

Mi kedden megszülettünk. 2 óra alatt császár után simán. Épp beértünk a kórházba már mentünk is a szülőszobába és már nyomhattam is. :)
Áron 3700 g, 57 cm lett. A feje nagy 37 cm körfogatú így odabent tarolt mindent. 13 öltést kaptam.Már jól vagyunk. Itthon próbálunk összeszokni. Tejcsim úgy néz ki most lesz. Mert már elég jól eszik és gyarapszik a súlya is. Úgyhogy minden vágyam és álmom valóra vált. Kívánom hogy mindenkinek így teljesüljenek a vágyai.
Ha időm engedi majd benézek.


Indigo
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Ági, azt nagyon megköszönném, ha átvennéd a táblázat készítést. Én már azt hiszem egyenlőre nem tudom vállalni.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Indigo,
Igazán nagy gratula Áron zökkenőmentes és álom-teljesítő születéséhez! :D :D :D Sok sikert az összeszokáshoz és sok tejcit a gyarapodáshoz!
Mi még egyben. Rita büszkélkedhet Máté megszületésével a múlt hétről. :)

Dorka,
Én babaúszás párti vagyok. Az ismeretségi körömben mindekinek csak jó tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatosan. :wink:

Jutka,
Nagyon helyesek a bátyád lányai. Megérte a vonatozás. :lol:

Lányok,
Küldjétek a fájásindító energiákat is :wink: , jó lenne ha délután történne már valami.
Azt hiszem a szextől ma eltekintünk, mert apa hullafáradt lesz (épp bringázik egy haverjával edzés gyanánt), így marad a séta és a bizakodás a természet erejében. :lol:

Prücsök
prucsok
 
 


Indigo! :):) Szívből gratulálok! Nagyon ügyesek vagytok és szépek is!!

Jutka
tjutka
 
 


Sziasztok,

A júniusi találka szuper, lehet hogy ezért is jött Gergő hamarabb, hogy már oda is tudjon jönni?

Áginak küldöm az adataimat, nehogy lemaradjak :-) szerintem inkább délután legyen, de tulajdonképpen mindegy.

Ági
A sógornőd hogy csinálta, hogy beinduljon a babája kajálása? Gergő sajnos mindig bealszik szopizás után kb. 15 perccel, és utána nem is lehet felkelteni, vagy ha felébresztem, akkor meg utána képtelen elaludni. Tehát magam sem tudom mi lenne a jó, mert így persze keveset eszik, marad egy csomó tejem. Most azt találtam i hátha nem tudja kiszívni, és abban fárad el, ezért lefejtem neki, és utána cumisüvegből beletömök még egy kicsit, hogy meglegyen a 40 ml. Csak attól félek, hogy így meg még jobban elkényelmesedik, és mi van ha leszokik a ciciről? Adjatok tanácsot, mit tegyek!!!! :roll:

Indigó
Gratulálok az álmod teljesüléséhez :)

Kicsit visszaolvastam a szülésem időpontja körül, mindenkinek köszönöm a jókívánságokat,

Üdv,

Gabek
gabek
 
 


Indigo! :) éreztem, hogy be kell lépnem. : :lol:
Annyira, de annyira örülök, hogy minden simán ment, és minden úgy sikerült, ahogy szeretted volna!!! Most itt bőgök. :oops: Egyrészt, mert nagyon boldog vagyok, hogy ilyen híreket kaptam felőletek, másrészt meg eszembe jutott Zétike születése. És bármilyen nehéz is volt, most is nagy-nagy öröm nekem. :lol:

Na, szóval nagy-nagy gratula!!!!!!!!!
shine
 
 


Sziasztok!

Prücsök,
keményedéskor,tágulhat a méhszáj,de ez nem nagyfokú.Inkább a vastagsága és a hossza változhat.Tehát rövidül és puhul,kicsit megnyilhat.Valakinél szinte semmit sem változik,pedig sokszor van keményedése,vki meg tágulni is szokott.Fel a fejjel,reméljük te az utobbi csoportba tartozol!Még mennyi van vissza?

Gabek,
a kisfiad tényleg egy kismanó abban az édi kis sapkában.Ami az evést illeti,szerintem-ahogy Ági írta-ha meg van a heti 150gr súlygyarapodás akkor nem kell addódnod,hogy keveset eszik,mert bealszik.Régebben már tárgyaltuk,hogy igény szerint etessük a babákat.Ha alszik ugyis fel fog kelni,ha éhes lesz.Ami a cicizést illeti,ha pótolni kell,mert szerinted nem szívja ki a mellből akkor kis lyukú cumivel tedd,hogy azért is meg kelljen dolgozni,ne ömöljön a szájába a tejci,akkor nem fog ellustulni és ugyanúgy fog szopizni.De szerintem ne erőltesd a pótevést,ha nem sír szopi után,mert akkor biztosan eleget evett.Viszont,ha előbb ehes,mint kellene és ez már pár napja fenn áll,akkor lehet,hogy nem a mennyiséggel van gond,hanem nem elég tápláló a tejcsid.Sajnos ez is előfordulhat.Van egy nagyon jó barátnőm-nálam szülte a babáját-neki is volt teje,nem is kellett pótólni,de mégis mindig sírt a babó,mert nem táplálta a tej.Szegény 2 óránként szoptatott,temészetesen a védőnő sem segített neki az orvosról ne is beszéljünk.(pedig én általában jó véleménnyel vagyok a gyerekorvosokról)Orvost váltott,kiderült,hogy nem is hízott annyit mint kéne.Szóval te is rá fogsz jönni mikor mi a jó a babónak.Fontos,hogy mérd,így magadat is meg tudod nyugtatni.
Az én Hannám 2 hónaposan is csak 100-120ml evett,igaz ő tápszeres,mégis hízott.Most múlt 5 hónapos és 170ml még nem evett többet egyszerre.Általában 130-150ml eszik most is és majdnem 8kg.(4kg-val született)
Gergő is biztosan eleget eszik a korához és a súlyához képest.Majd belejön a kissrác,csak győzd tejcsivel! :)

Indigó,
gratulálok a kisfiad érkezéséhez!Nagyon ügyesek voltatok,mindenki ilyen szülésről álmodik! :lol: Köszünjük a friss képet Áronról!

Üdv,

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Timi,
-2 napnál járunk. :lol: A dokim délután már felhívott, hogy mi újság. Kicsit aggódott miattam, mert két 38 hetes kismamája is megszült tegnap, de megnyugtattam, hogy mi megvártuk. :) Jó lenne, ha ma már történne valami.
Most elkezdtem méregetni a keményedéseket, van ami majd 8 perc után múlik el teljesen - persze az eleje a legintenzívebb... De Blanka békésen mocorog a pocakban, így nem hiszem, hogy baj lenne.

Na megyek vissza méregetni. :lol:
prucsok
 
 


Indigo nagy nagy gratula!!! :P :P :P :P
Jó összeszokásat!
anid
 
 


Timi kérlek válaszolj a kérdésemre, kicsit aggódom a keményedések miatt!
anid
 
 


Szia Anid!

Te most 33-34 hetes vagy nem? Nem vagyok szülésznö, de szerintem teljesen normalis ilyenkor a keményedés, nekem a 30. hét körül kezdödött, ha ez megnyugtat. Felkészül szépen a méhizmod! :D
saara
 
 


Sziasztok:)

Várom az adatokat azoktól akik be szeretnének a nem nyilvános táblába kerülni és még nem küldték el, emailcim: agiboszikukacfreemailponthu --- természetesen a fő dolgokat helyettesitsétek be :P :P :P

Gabek :)
Két alapvető dolog van amire figyelemmel kell lenned: egyrészt, hogy ha ugy látod nem elég neki és éhes marad akkor a hozzátáplálást semmi esetre se cumisüvegből ted meg, hanem vagy porhából vagy kiskanállal, ha ezekhez nincs erőd akkor tudom javasolni amit a sogornőmnél is csinálunk: szoptanitott vettünk és azzal etetjük pluszban. Ez egy kis nyakba akasztható doboz, két felé vékony pici csővel van ellátva, amit egy bőrbarát ragasztóval lehet rögziteni a cicin és a gyerek a szopi közben kapja a hozzáegészitést, igy nem szokik le a ciciről se, és éhes se marad, és nem kell félni hogy csökken a tejmennyiség, mert kap elég ingert a cici. Nálunk az volt a baj, hogy tul gyenge volt Balázs és nem volt ereje sokáig szopizni, hogy megfelelő mennyiségű tejcsit kiszivjon a ciciből, igy éhes maradt és egy idő után folyton evett volna, csak nem megfelelő hatékonysággal.

Nálatok még az is elképzelhető hogy edzeni kéne a szopi izmait manódnak, ennek a pontos leirása megtalálhato az LLL oldalain, de összefoglalva az ujjunk segitségével lehet ezt elvégezni , hogy bekapja és maszirozzuk, sajnos nem tudom tökéletesen megfogalmazni, de ott le van irva.

A szoptanitott be tudod több helyen is szerezni, mi a brendonban vettük 8és fél ezer volt, de nekünk s.o.s kellett igy nem kutattam utána a neten, viszont nem rég keresgéltem és nagyon sok hirdetést találtam, ahol használtat árultak sokkal olcsóbban.
Ha lefejed a felesleget, akkor azt a következő etetésnél a szopi közben oda tudod neki adni és lehet hogy igy látványosabban beindul majd a hizás is. Nálunk ez bő egy hét eltelte után volt végre észrevehető, addig csak drukkoltunk a kicsinek :)

A méregetésnek van egy hátulutője, hogy stresszeli az embert, mert ha egy bő pisi után mérjük meg akkor lehet hogy még kevesebb lesz a súlya mint az előző nap, holott alapból meg gyarapodott, azt tudom javasolni hogy a szopi mennyiséget méregesd, hgoy be tud lőnni azt a mennyiséget amit megeszik a cicidből és amennyivel pótolni kell esetleg. A tiszta súly növekedést meg szerintem elég két három naponta nézni.

bocsi a többiektől a hosszuságért :)

Ági és a fiúk

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Indigo :D ! Nagyon szépek vagytok, csak ugy arad belöled a boldogsag! Szivböl gratulalok és sok-sok tejcsit és boldogsagot kivanok!

Milyen volt a MAV-ban szülni? Ha lesz egy kis idöd - és kedved :) - megirod?

Prücsök, akkor nem küldök szamot, nem bövitem a listat :mrgreen: Viszont drukkolok!

Gabek remélem minden rendben lesz, (megint :D ) tök jo dolgokat irt Agi.

Tényleg nagyon fogynak a kismamaink!!
saara
 
 


Kedves Áron! :)


Istenke hozott közöttünk, nagyon sok tejcsit és egészséget kivánunk neked, szüleidnek sok boldogságot és türelmet, kitartást :)



Indigó :)
Gratulálok, hogy ilyen jól sikerült minden, és teljesült a vágyad. Azért nem semmi a 37 cm kobak, azzal tényleg tarolhatott a csöpp bent.
A táblázatot szivesen átvállalom, küld csak el amikor ráérsz majd, és addig kitalálom, hogy lehet ide felvarázsolni.


Prücsök :)
Mennek a drukkok nagyon. Ejj ejj apának most pedig veled kéne edzeni egy kicsit :wink: :oops: :wink: Amugy egy jó kis meleg fürdő is sokat segithet, de ha nagyon szeretnél már akciót akkor a homeos bogyók is sokat tudnak segiteni, szülésnél aztán meg a legjobban, hogy gyorsan és hatékonyan zajlódjanak az események.

Timi :)
A nem volt elég táplálóra szokták csak ugy röviden megjegyezni hogy tul vizes??? Ezen nem lehet segiteni semmivel sem?

Shine :)
Ugye ha időd és a babók is engedik te is eljösz a talira?? Valamelyik nap nézegettem éppen az állatkerti játszóházas talink anno képeit, milyen kicsik is voltak akkor az első szülöttjeink :)

Anid :)
Nyugi, ne izgasd fel magad, ha nem keményedik napi tiznél többet és nem tart egy keményedés sokáig akkor nincs baj, de ha nem vagy elég nyugodt azt a baba is megérzi a pociban. Inkább ha ugy látod a dokid tud megnyugtatni akkor keresd fel őt és biztosan meg tudja állapitani, hogy baj van vagy nincs. De szerintem a nyugalom sokat segit.

Akkor az eddigi állások szerint lehet hétköznap is, és a délután felé hajoltok...

Most huzok, hogy végre aludjak egy jót, amióta itthon van apa szabin nem tudok aludni délután a fiukkal és kezd hiányozni a kis pihi.

puszi

Ági és a fiúk

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Indigo, nagy-nagy gratula. Örülök, hogy sikerült amit szerettél volna. És ez egy kicsit megnyugtat, hogy tényleg létezik ilyen. Mármint császár után simán. Úgyhogy most már csak nagyon-nagyon sok tejcsit kívánok Áronnak.

Babaúszás ügyben én csak ajánlani tudom. Mi öt hónaposan kezdtük, úgyhogy lassan egy éve járunk, de eddig nem volt semmi gond. És hogy már nagyobbancska a legényke, nagyon élvezi ő is. Szerintem sokat számít, főleg a társaság miatt. Azt nem tudom, hogy erősödött-e az immunrendszere, mert nem tudom, milyen lenne ha nem járnánk, de nem fél a víztől, és nem pánikol, ha víz alá bukik.

Prücsök, most már itt a dokid, a tesód menne haza, úgyhogy tényleg történhetne valami. Mennek a szüléselősegítő drukkok. Üzenem Blankának, hogy már minden kész az érkezésedre, nagy szeretettel várunk. :D

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok hétvégén :) Alig győztem visszaolvasni...

Először is szívből gratulálok Indigónak Áron megszületéséhez, és minden jót kívánok Nektek!

Gabi: A hasas kérdéssel kapcsolatban, én alig több, mitn egy hónapja szültem, és már a méhem visszahúzódott szinte teljesen. Ami maradt az csak egy kis (?) fókazsír a derekam körül. Ha majd megyek hathetes kontrollra az orvosunkhoz megérdeklődöm tőle, h mikor kezdhetek intenzív hasizmozásba...Egyébként tök igaz, hogy a szoptatás formálja az embert visszafelé. Amikor Bálint gőzerővel elkezdett szopizni folyton "jóslófájásaim" voltak, szóval ugyanúgy görcsölt a pocim. Te nem érzed ezt szoptatásnál?
Ami a haskötőt illeti, én ahelyett ilyen Bridget Jones bugyikat hordtam (hasleszorítós nagymama bugyi, ha nem láttad a filmet :) )
A Triumph-nak vannak elég jók, tudom ajánlani, nekem bevált.
Most ezzel a sok képpel zavarba hoztál, mostmár végképp nem tudom eldönteni, h Gergő melyikőtökre hasonlít, mert mindkettőtökre nagyon... Vagy most Ti hasonlítotok akkor egymásra??? :lol:
Cumisüveg ügyben Ágival értek egyet, szerintem ne használd. Átalakítja a gyerek szopási technikáját és utána nagyon rosszul kapja be a cicit. Én egyszer fejtem le Neki, mert mentünk orvoshoz a párommal, és anyukám maradt vele. Meg is itta cumisüvegből, pedig 1-es volt a lyuk mérete, de utána csillagokat láttam a következő szoptatásnál, úgy marcangolt.

Dorka: A szülés óta nekem is vannak hőhullámaim. Meg ami nagyon zavar, hogy iszonyatosan izzadékony lettem.

Jutka: Nagyon szépek a bátyád kislányai, miattuk tényleg megérte vonatozni :)

Ági: Köszönöm, így jó lett. :) Az adataimat tudod... Azért küldjem el? :) Vagy kell még vmi, amit nem tudsz?

Prücsök: Csak csatlakozni tudok a néhány előttem szólóhoz, tényleg a szex a legjobb indító. Nekem azután voltak az első komolyabb fájásaim. Nagyon drukkolok Neked továbbra is, mert erős a gyanúm, hogy már csak Neked kell, mivel Toreau nagyon eltűnt, ahhoz képest, h azt ígérte ezentúl sokat ír majd... :) Szóval drukk ezerrel!!!

Találkozó: A hétköznap nekem jobb lenne, mint a hétvége, hétvége Apáé, mert akkor van Ő otthon velünk, és nem szívesen válok el tőle hétvégén. Szerintem Bálint sem :) Remélem össze fog jönni a találkozó, már nagyon várom.

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok,

csak egy gyors bejelentkezés!

Rohanok,mert intéznem kell az utlevelet a fiamnak,futár viszi fel a BM-be,remélem kész lesz szerda estig.

Anid,ha sűrű a keményedés akkor keresd fel az orvosodat,mert a 34.hét előtt magnéziumot kell szedni ilyen esetben.A fent leírtak miatt,amit Prücsöknek írtam,a méhszáj változásról,de a te esetedben még nem szerencsés az esetleges tágulás.

Üdv,majd jövök!

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Először is hatalmas gratula indigónak :!:

Anid!- tök jó, hogy elkészült a gyerekszoba, nekünk az utsó pillanatban lett kész, mert nem tudtuk, hogy milyen színűre fessük.
Evés: nekem azt mondta a védőnő még anno, hogy végülis ehetek mindent még szoptatás alatt is, csak kis mennyiségben, mert a babónak hozzá kell szokni és ha most nem "szokik" hozzá, akkor majd mikor elkezd enni akkor fog neki fájni a hasa és az sokkal rosszabb lesz. Amíg Luca szopizott mindent ettem, igaz a puffasztóbb ételekből keveset, nem tudom, hogy ettől-e vagy csak szerencse, de hála a jó égnek nem vagyunk hasfájósak. :)

Jutka- tündériek a csajok!!!

Gabek!- Gergő nagyon édi kissrác

Múlt héten mi is túlestünk a 4 hós oltáson, most egy jó darabig pihi. Ugye jól tudom, hogy a következőt csak 15 hónaposan kapjuk.

Prücsök!- Egy hatalmas DRUKK-ot küldök, hátha ez segít valamit!

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Hát megint eseménytelenül telt az éjszaka, csak Blankám ficánkolt, mint hal a vízben. :wink: Már nem is tudom örüljek-e vagy bánkódjak... úgy szeretnék én is babázni! A változatosság kedvéért ma megint feltöltöttük a kamrát, hogy apa ne éhezzen. Szegényemnek már kezd gyomoridege lenni ettől a bizonytalanságtól, pedig amúgy is elég rossz alvó. :( Azért a mában nagyon bízom, szerencsére még sok van belőle hátra. És megpróbálom este apát is elcsábítani. :)

Timi,
Remélem sikerül elintézni az útlevelet a fiadnak. Nagyon ügyes, büszke lehetsz rá! :)

Remélem nem untatlak benneteket a túlhordásommal, de kezdek én is kicsit türelmetlen lenni. Persze igyekszem leküzdeni, mert semmire nem vezet, főleg nem jóra, ha bestresszelek...

üdv,
Prücsök
prucsok
 
 


Sziasztok!

Gyümis tejberizs :arrow: FULL SIKER :D !
Agi köszi még egyszer!

Prücsök, drukk! Nyugi, csak kibujik egyszer a kisasszony, biztos nagyon jo érzi magat odabent! Utana meg ugyis böven lesz idöd babazni :mrgreen: ! Maszkalj sokat, ha teheted, az is segit kicsalogatni.

Timi, remélem minden rendben az utlevéllel!

Jutka akartam én is irni a multkor, de kimaradt: Szoval csodaszépek a batyad lanyai (és a kép is nagyon jo)!

Anid, beszéltél a dokival? Mi ujsag?
saara
 
 


Sziasztok!

Megjöttem,elküldték a papírokat,majd a BM-ből telefonálnak vmikor,azt nem tudom miért,de várom.Remélem holnap legyártják és küldhetik is vissza futárral.Áki már nagyon várja az utazást.
Sajnos a szülők nem mehetnek,csak önköltségen,mert nincs elég szponzor,meg a buszban sincs hely. :(
De az a lényeg,hogy el tudjon menni és jól érezze magát.Különben kint is focizni fognak,több európai ország csapataival. :)
Kaptam pár képet anyuéktól,most tudok feltenni az Ákiról is olyat amin látszik. :lol:

Kép

Ez még tavalyi kép,de itt együtt van a 3 gyerek.

Kép

Itt még egy kép Hannáról Anyuval.

Kép

Üdv.Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok !

Jó hírem van :!: , de még csak óvatossan:
5 hetes terhes vagyok :D :D :D
jön a kistesó :)

Indigo légyszi vegyél fel a táb.ba
puszi mindenkinek
Titi
titti
 
 


Titti

Szuperrrrrrrrrr

De azért csak halkan merek még gratulálni nehogy elszóljam magam.

Indigo
Gratuláléok a babához.

Lini
lini
 
 


Sziaztok!!

Én megint beteg, nem tudom mostanában mi lehet velem egyikből ki se jövök benne a másikba. Lázra rubofent vagy amidozefint bevehetek?

Indigo Nagyon sok boldogságot, sok tejcsit, jó egészséget és Egy HATALMAS GRATULA NEKTEK!!!!:-)

Jutka örülök, hogy itthon:-))

Titti gratula neked!!!:-)

Prücsök továbbra is megy a drukk!!!:)

Lányok gyönyörűű képeket tesztek fel!!!:-))

Sok puszi!!
Megyek vissza aludni:-((

Brik
brikancs
 
 


sziasztok,

El vagyok keseredve :cry:

Kijött ma a gyerekorvos, azt mondta, hogy ad egy hetet, addig etessem gyakrabban Gergőt és pótoljam más tejével a tejemet, mert úgy tűnik nem elég neki az enyém és ezért gyengécske és nem fejlődik. Ha addig sem lesz több tejem, akkor tápszerezni kell :cry:

De persze tanácsot adni nem tudott, hogy honnét szerezzek tejet, a védőnőt hívtam, de majd csak pénteken ér rá. Tehát csak bennetek bízhatom :shock:
Ezért az az óriási kérdésem lenne, hogy van valamelyikőtöknek lefagyasztott felesleges teje, amit tudna nélkülözni egy szegény éhező gyermek számára?

Nagyon megköszönném, meghálálnám, megfizetném stb.

Gabek
gabek
 
 


Sara!
De jó hallani, hogy nem csak az én uram ilyen konzervatív a képeket illetően. :lol: Ez a köztes megoldás jó ötlet, majd én is próbálkozom a férjemnél.

Lilla, Brik! Próbáltalak Titeket tegnap is hívni, sikertelenül. :cry: Egyszer csak összejön majd. :wink:

Lilla!
Mi is Infacol-ozunk, de így is napközben nehezen alszik el. Az éjszakák viszont jelentősen nyugodtabbak azóta, hogy kapja. Lehet, hogy véletlen egybeesés, de azóta legalább éjjel nem fájlalja a pociját. Csak el ne kiabáljam. Egyébként nekem pont a védőnő javasolta az Infacolt. Védőnő és védőnő közt is van különbség. :lol:

Dorka!
Én is úgy tudom, hogy a mellkasát vagy a hátát kell nézni a manónak, nem a kezét. Nálunk is sokszor hideg Máté keze-lába.

Gabi!
Nagyon aranyos a kisfiad!! Én hordom a haskötőt, három vagy négy nappal a műtét után kezdtem el. Csak nappal van rajtam, nem jó, ha éjjel is elszorítja az ereket. Így tök szép a hasam, na jó, azért látszik, hogy szültem, de már ment vissza ez alatt az egy-két hét alatt is. Bíztató olvasni, hogy Dorka már kezdi érezni a hasát: a szüleim azt mondták, lehet, hogy soha nem jön vissza ott az érzékelés.

Indigo! Nagy gratula nektek és sok tejcsit! Örülök, hogy császár után is lehet természetesen szülni - ez ügyben még szívsen értekeznék veled!!

Ma meg akartam írni a szüléstörit, de most jött meg apa, és kell neki a gép, meg manóm is ébredezik lassan. De ami kés az nem nyúl, majd írok.
Pusza mindenkinek,
Rita
rita81
 
 


Brik,
Jobbulást! Épp az előbb néztem az dőjárás jelentést, nem bíztatnak túl meleg nyárral. :( Remélem azért anyukák és babák is jól fogják viselni a változákonyságot.
Nekem anno azt mondta a doki, hogy Algopyrint vehetek be.

Titti,
Jó egészséget a pocaklakóhoz! :) Kívánm, hogy minden rndeben menjen.

Gabek,
Ne keseredj el! Biztos neked is lesz aki segít. :wink:
És Gergő is utol fogja érni magát biztosan. Neked is úgy tűnik, hogy nem fejlődik vagy csak a gyerekorvosnak?

Rita,
Képekre én is kíváncsi vagyok a kis Mátéról. :)
Amúgy ez a kedvenc fiú nevem. Sajnos (?) elsőszülött unokaöcsémre hagyományoztam, így nekünk majd mást kell kitalálnunk. :)

Timi,
Nagyon helyesek a gyerekeid és Ákos már hatalmas! Nekem a korához képest is elég nagynak tűnik... már amennyire meg tudom ítélni mekkorák a 11 évesek. :P Milyen amúgy 4 gyerekkel?

A párom már nagyon nehezen bírja, 4 órákat alszik éjszaka. Haza is fogom zavarni miután bevitt minket (ha már majd ott tartunk), mert a végén ott lesz rosszul. :?

üdv,
Prücsök
prucsok
 
 


Sziasztok!

Indigo! Szívből gartulálok sok boldogságot és sok-sok tejcsit kívánok nektek!

Gabek!
Megszakad a szívem, de én már nem tudok többet bevállalni. :(
Az anyatejgyűjtő állomásnak muszáj a napi 1 decit produkálnom, különben elviszik az elektromos mellszívót aminek egyébként a bérleti díja havi 7e.
A többit meg Ági sógórnőjének ígértem, adom.

A fagyasztó tele van márciusi tejcsikkel ha nem találod réginek nagyon szívesen odaadom nektek.

Joe & Boti

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Gabek, biztos, hogy kevés a tejed? Nem azt írtad, hogy Gergő jól alszik és nyugodt baba? Mi van a pelenkák számával? És az orvos szerint egyáltalán nem hízik, vagy csak keveset gyarapszik??? Szerintem ez fontos. Én sajnos nem tudok tejjel segíteni, de addig is, amíg szerzel (ha kell egyáltalán) próbáld gyakrabban mellre tenni, növelni a termelést! És légyszi ne idegeskedj!!! :):)

Titti, nagyon gratulálok. Persze én is csak halkan. :wink:

Brik, gyógyulj meg hamar, én is úgy tudom, hogy Algopyrint lehet bevenni, de inkább kérdezd meg a dokidat.

Timi, én mindig is négy gyerekben gondolkodtam. Nade ez még képen is nagyon sok!!! :) Nagyon aranyos gyerkőceid vannak!!! :):)

Jutka
tjutka
 
 


Sziasztok!

Gabi, szerintem sem kell elkeseredni :P Nem vagyok gyerekorvos, de szerintem megér egy kis probalkozas mielött tapszereznéd. Nagyon sokat fogyott, vagy miért mondta ezt a doki? Most hany kilo, mennit veszitett a születése ota??
Probald gyakrabban mellre tenni + fejni szopizas utan. Aztan van a laktoherb, a homeos bogyo, ami segithet. + a lucernacsira is azt hiszem (deee, saliban finom :lol: !) Ezeket probaltad?

Nem tudom mennyi ideig lehet tarolni a tejcsit, nekem van egy kevéske (130 ml decemberböl és 90 ml aprilisbol). Nem valami sok :oops:, de szivesen odaadom, ha kell és nem talalod réginek...

Remélem a védönö okosabbakat mond, mint a doki.
Egyébként, ha valami gond van nalunk én valamiért mindig a dokit hivom elöször és sosem tud segiteni igazan, csak nagyon flegman valaszom a kérdéseimre. Pl a multkori szopisztrajknal: Mitöl van? Valasz: Nem lehet tudni. Meddig fog tartani? Valasz: Nem lehet tudni. Köszi, most igazan megnyugodtam :x ! Ehez képest 100 dolgot mondott a védönéni, szoval bizom benne, hogy a tiéd is tud majd segiteni. Addig ne stresszeld magad, az nagyon fontos :wink: !

Titti halkan gratulalok én is :D !

Timi, édesek a gyereket :P!

Brigi, jobbulast!

Jo éjt!
saara
 
 


Sziasztok!

Hát már soha nem lesz jó idő??? :x

Gabek: Annyira sajnálom, hogy így alakultak a dolgaitok. Este annyit tanakodtunk a párommal, hogy tudnánk Nektek segíteni, de sajna már nem megy, mert annyi feleslegem nincs. Remélem van még, aki esetleg tud tejcsit adni, és nem kell majd tápszerezned. Gondolom a jótanácsokkal már tele a padlás, de azért néhány dolgot mondanék, igyál nagyon sokat, nekem eleinte írnom kellett, hogy mennyit ittam, és így nem felejtődött el, hogy meglegyen a napi 3-4 liter. Én a Humana és a Milupa szoptatós teát iszom felváltva. Rengeteg görögdinnyét eszem. És ne idegeskedj - tudom ilyenkor könnyű ezt mondani - de a nyugalom a legfontosabb. Amikor nem akart elindulni a tejcsim a kórházban, és Bálintnak úgy leesett a cukra, h már remegett engem is megfenyegettek tápszerrel, és erre beindult, szerencsére mindössze egy kis üveg tápszert kellett Bálintnak adnom. Nagyon remélem, hogy megoldódnak hamarosan ezek a problémáid. Nagyon-nagyon szorítok Nektek!

Rita: Tényleg nem akar már összejönni ez a beszélgetés :( Gondoltad volna, h ilyen nehéz lesz kapcsolatot teremtenünk ha már anyukák leszünk?
Bálintnál szerencsére az éjszakával soha nem volt probléma, az este a kritikus a pocifájásnál, 6-7 körül kezd el sírdogálni, az esti etetésekkor vonaglik, nyöszörög. Mostanában egyre jobb a helyzet, talán az Infacol miatt. Viszont néha zöldet kakil, amióta adom Neki. Felhívtam a doktornőt, azt mondta, hogy ez nem gáz, előfordul, hogy zöldet kakilnak. Aztán megnéztem a jegyzeteimet, amiket a felkészítőn írtam Nobilis dr előadásán, és ott ő is mondta, h néha zöldes a széklet.
Nekem iszonyat nagy segítség a jegyzet, amiket a felkészítőn írtam anno. Még jó, hogy mindent lejegyeztem :) Sokszor csak előkapom, és benne van a megoldás.

Titti: Gratulálok! (Persze csak csendesen)

Sára: Érdekes, h mekkora különbségek vannak egyes helyek között. Nálunk pont fordítva van. Én a doktornőben bízom jobban, tőle kapok jobb tanácsokat, ötleteket, a védőnő viszont kicsit gázos. Lehet azért , mert nálunk a doktornő fiatal, és három kisgyerek anyukája, így benne van a dolgokban, a védőnő meg már idős és a régi korok asszonya. :)

Napsütést Mindenkinek, Prücsöknek babát kívánok!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Gratula Indigó!Jó nagy lett a fiacskád!
Sok tejcsit!

Köszi csajok az úszással kapcsolatos tippeket.
A Vizipók usziba vinném, az pont itt van Monoron is.

Gabek!
Szerintem ne tömd üvegből!
Ha éhes úgy is felébred.
És tényleg ellustulhat.

Méregetés: én speciál belehülyültem, főleg a kórházban!
Amit Ági is írt a súlyát kell szorozni 150 ml-vel.
De ez sem 100%!
Felnőttek között is van különbség, valaki többet, valaki kevesebbet eszik, mégis jól érzi magát.
Fürdésnél szoktam lemérni mindíg, mint a klinikán.

Keményedés:sokat keményedtem én is. Ha napi 10-nél több,állítólag az a gázos. Nekem a doki a magnéziumot ajánlotta erre!

Szépek a bátyád gyermekei!

Timiba helyesek a Te gyerekeid is!

Brikancs: én a Panadolt tudom ajánlani, azt biztosan szedheted,azt adták a klinikán is. És talán az algopyrint.

Gabek:merre felé laksz?Kerület?
Mennyi tejcsi kéne?
Ha eljöttök érte tudok adni valamennyit.
Vagy próbáld meg az anyatej gyűjtő állomást!
A védőnő telefonban sem mondott semmit, hogy honnan tudnál tejcsit szerválni?
Amit a többiek is írtak:próbáld többször mellre tenni és fejd magadat!

Titti:gratula!
Végre szaporodnak a kismamák!

Továbbra is drukk!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?