Új privát üzeneted érkezett!

Szóval, a dokival folytatott telefonbeszélgetés után felhívtam a férjemet és elmondtam neki a dolgokat.

Megbeszéltük, hogy mivel ebben a hónapban már biztos, hogy nem tudjuk elkezdeni a lombik-programot, várunk még a vérvételre menetellel egy kicsit és ezen a héten nem, de jövő héten mindenképpen elmegyünk majd rá.
Mivel most egysmás kiadásunk mellett ez a 7500,-Ft-os kiadás, a vérvizsgálat ára, most egy kicsit húzós lenne, eszembejutott, hogy annó, vagyis novemberben mikor mielőtt először elmentünk volna erre a vv-ra (insulin), az endokrinológusunk mondta, hogy nála, mármint abban a kórházban, ahol Ő dolgozik, is, meg lehet ezt a vizsgálatot csináltatni, csak beutaló kell hozzá. Mi először úgy is volt, hogy ott nála a kórházban csináltatjuk meg a vérvizsgálatot, meg konzultációra is oda megyünk. De sajnos a régi „jó” körzeti orvosom sajnált beutalót adni + még szemét is volt velünk, így nem tudtunk beutalóval oda menni. Nem, elmentünk a Mensmetisbe, ami egy kiváló magánrendelő, aranyosak, kedvesek az emberek, de a vérvétel pénzbe került, méghozzá 7.500,-Ft-ba.

Tényleg Twsit, úgy emlékszem, hogy akkor Én erről írtam is neked, hogy milyen faragatlan tuskó, szemét volt a körzeti orvosunk, mikor ezügyben beutalóért fordultunk hozzá.

Ezt pedig már a többieknek, vagyis Ditkének írtam, amikor megírtam a mi kis történetünket:
„Egyik ismerősöm (szerencsére) ekkortájt ajánlotta az endorkinológus orvosát, akihez be is jelentkeztünk vérvizsgálatra + konzira, de mivel csak beutalóval mehettünk hozzá, a körzeti orvosunkhoz kellett fordulnunk ez ügyben, aki azonkívül, hogy nem adott beutalót még jó pofátlanul is viselkedett velünk. Így nem kaptunk beutalót, viszont azt sikerült megtudnunk, hogy az endo dokinak van magánrendelése is, csak ott nagyon ritkán van bent. Szerencsére sikerült hozzá még az ünnepek előtt bejelentkeznünk, úgy, hogy egy általa is ismert magánklinikáról vitt lelettel a kezünkbe mentünk el hozzá december közepe fele……….”
Vendég
 


Röpcsi

Gratula a laptetőhöz, és az 1000. hozzászóláshoz!!!! :wink: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Vendég
 


Röpcsi

A Biovital oldalán néztem a terheléses inzulint és 5000 ft volt megadva, hogy erre rájön e még az áfa azt nem tudom, mert nem írták!!!! :shock: :?
Vendég
 

 
 

Bocsi hogy nem ide illő téma, de tegnap meglátogattak a Tesómék a 16 hónapos keresztlányommal. Már mondogatott szavakat, sőt mondatokat, de nekem eddig semmit nem mondott! Csak néha hogy Ke. És tegnap azt mondja Keeszt!!!!!! :lol: Azt hittem megzabálom!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Íme a régi "segítőkész" dokim hozzáálása a beutaló kéréshez:
Részlet a 2008 novemberében történtekről:

"Egy általánosbeli osztályfőnökömmel a babyprojektről való beszélgetés során kiderült, hogy van egy nagyon jó orvosa, akiről aztán a beszélgetés közben kiderült, hogy azokkal a vizsgálatokkal és problémák kezelésével is foglalkozik, mint akihez mi menni akartunk volna. :D
Az ofőm mondta, cseppet se féljünk, majd Ő intézkedik és hamarosan már mehetünk is a dokijához, aki látom még nem írtam, de endokrinológus orvos.
Na, lényeg ami a lényeg, az ofőm tartotta a szavát és elég gyorsan szerzett is nekünk egy időpontot hozzá a Szent Imre kórházba, ahova mondta, hogy beutalóval kell majd mennünk, amit a körzeti orvostól kell majd beszereznünk. Rendben mondtuk meglesz, beszerezzük. :!: :!: :!: Én egy kicsit mondjuk tartottam ettől az egésztől, pontosabban a körzeti dokinktól, de gondoltam nem nagy kunszt lesz beutalót kapni tőle. Hát rosszul gondoltam. :oops: :(
Úgy látszik, a nagykönyvben ez van megírva, hogy Én időnként csak bunkó orvosokkal találkozok, ugyanis ezt történt, figyeljetek:
Egy csütörtöki napon, este meló után elmentünk a férjemmel a körzeti orvoshoz, hogy kérjünk tőle beutalót, aki, amikor beléptünk a rendelőbe fülig érő szájjal, mosolyogva fogadott minket, hogy hogyhogy csak nem jön a baba? :D :shock: :shock: (Őszintén szólva ezen a viselkedésén mi mondjuk eléggé meglepődtünk!!!). :shock: :shock: :shock: Mondtuk még sajnos nem, de éppen azért jöttünk, mert a tudomásunkra jutott egy olyan meddőségi ok, aminek a kivizsgálása és esetleg orvoslása után akár spontán is sikerülhetne a baba. Mondtuk, hogy ezt a vizsgálatot endokrinológus orvos csinálja meg, hozzá viszont beutaló kell és tulajdonképpen mi most azért jöttünk, hogy beutalót kérjünk. (Azt nem mondtuk, hogy melyik kórházba mennénk a vizsgálatra).
Hááát Lányok, látnotok kellett volna, mert ahogy a beutaló kérését kiejtettük a szánkon, az előbb még mosolygós fülig érő szájal fogadó orvosból 1mp-en belül olyan gonosz, komor boszorka lett, hogy csak na!!! :evil:
Elfordult tőlünk, a számítógépén pötyögött ezt-azt és közben kérdéseket tett fel, mint pl-ul azt, hogy mégis mi milyen vizsgálatra gondoltunk és, hogy kitől hallottunk arról, ami esetleg fény derítene, deríthetne a gyermektelenségre? Elmondtunk mindent, főleg a férjem, , aki még engem is meglepett a tájékozottságával és igaz nem kioktatóan, de elmondta a dokinak, hogy mit szeretnénk megnézetni, minek szeretnénk utána járni… A körzeti orvos hülyébbnél, hülyébb kérdéseket tett fel, és ha mondott is valamit az is akkora baromság volt, hogy azt elmondani nem tudom. Miközben kérdezett, mi meg válaszoltunk, az asszisztens felénk hajolva oda súgta, hogy sajnálja, hogy nem kapunk, kaptunk beutalót. Magyarul ugye kaphattunk volna, ha nem lett volna olyan amilyen a doki. :x Végül hosszas gép nézegetés után közölte velünk a doki, hogy ad egy beutalót a szomszédban lévő SZTK laborjába, és ha készen van a lelet, menyünk hozzá vissza, de akkor már vigyük el, hozzuk el neki a klinikán kapott leleteinket is. Jól van mondtuk. És ahogy ezt kimondtuk, nekem egyből beugrott, hogy hoppá, amikor Én nyáron lebetegedtem, akkor tőlem a doki kért klinikai leleteket, amiket Én be is vittem neki és 1 pld-t ott is hagytam nála. Na, gyorsan ahogy eszembe jutott ez az egész, egyből mondtam is a dokinak, hogyhogy hát Én már annó nyáron behoztam neki a leletekről a másolatot, tehát azok akkor itt vannak!!! Erre a doki az orra alatt 2 perces, mormogásba, hablatyolásba kezdett, aminek a jelentése, mint kiderült az volt, hogy hát nem, nem itt van vagy nincs itt nem lényeg, bla, bla, bla……. Aztán közölte, újra elmondta, hogy mennyünk el a beutalóval az SZTK-ba és ha megvan a lelet, akkor a klinikai leletek másolatával jöjjünk majd vissza. Simán átugrott a dolgokon, mármint azon, hogy Én azt mondtam, a leletek másolati példánya nála van… A Ricsi mivel látta, észrevette, hogy totál lökött a doki, tehát magyarul xarik felállni, odamenni az egyik szekrényhez, hogy elővegye megnézze a papírjainkat vagy a gépbe utána nézzen a dolgoknak, mondta az órájára nézve, hogy még csak negyed nyolc van és mivel nyolcig van rendelés, addig még simán haza tud ugrani a klinikai papírokért, hogy elhozza, behozza most őket. Csak egy sarokra lakunk innen. 5-10 percen belül biztos megfordul. Erre a doki: „hát ma már nem, nem, nem jó, már késő van”! Szerinted, most őszintén ez normális dolog, amit ez a doki csinált???!!!
Na, végül az SZTK-ba szóló beutalót elvettük aztán (amin később kiderült, nem azok a kért adatok voltak, amiket az endos doki nézett volna meg) majd elmentünk.
Vendég
 


Röpcsike, igazi állatorvos házaspár akarja megvenni az irodát? És rendelőt szeretne nyitni, vagy lakásnak szeretné? Imádom az állatorvosokat! (Én is szívesen lennék állatorvos, csak egyelőre még egy szurit sem tudtam magamnak beadni....)
Ó, nagyon sok a jelentkező, biztos hamar el tudjátok adni!!! :wink: Elhiszem, hogy unalmas árulni hosszú időn át. Szorítok, hogy legkésőbb szerdán meglegyen a vevő!
Ez a gyógyszer sokmindenkinek gondot szokott okozni, és remélem, hogy lecsökkentik, vagy el is hagyják az adagodat!
Menj el minél hamarabb vv-re, hadd tudjuk az eredményt, most már valszeg nagyon a normális szintnél lehet az inzulinod:)))

Ditke, köszi:))) Boldog vagyok nagyon:) Te nem ma voltál dokinál?
Képzeljétek, hogy másfajta ételeket, italokat kívánok, mint eddig. Nem izgat a csoki, nem szeretem a kólát. De imádom a husit és a vizet is:) A csirkepörkölt a kedvenc.

Ja, meg tudjátok, hogy nem nagyon szokták elmondani a kismamik egy ideig, hogy babát várnak. Na, de olyan helyzetek vannak folyamatosan, hogy bármikor lebukhatok:))) Legutóbb az volt, hogy egyből alkohollal kínáltak és eddig borozgattam is régebben. És vissza kellett utasítanom. Aztán kávéval kínáltak, mindig szoktam legalább egy capuccinót inni, de azt sem kértem (semmi koffeines italt nem kívánok). Aztán kólát öntöttek nekem, azt sem kértem (eddig kólán éltem). Végül csapvizet ittam. Még a fagyi sem hozott lázba. Bezzeg a hús krumplival, abba sem tudtam hagyni.....Szóval, fura lehetek....:-)))

Kedi, mi volt ma az ügyvédnél? Gondoltam rád!

Adrika, veled mi újság? Hogy telt az anyák napja és a majális?
Vendég
 


Ditke, de aranyos lehetett a keresztlányod!:))) Biztos nagyon szeret téged:))

Röpcsi, az új dokid már ad beutalót, normálisabb? Persze, emlékszem, hogy mesélted, milyen elutasító volt a régi doki.

Nagy gratula a laptetőhöz!!!)))) Éljen, Röpcsi a befutó!!!
Most már remélem, hogy sejtitek, milyen mágikus hatása van a laptetőnek!:))
Vendég
 


Twist

Most néztem a blogodat a hcg eredményekkel, hát ebből bármi(bárkik) lehetnek!!!!! :lol: :lol: :lol: Akár két baba is!!!!! :wink:

Röpcsi

Ugye le is váltottad ezt a nagyon "kedves" háziorvost!!!!!????? :evil: :evil: :evil:

Tavaly nov.-ben nekem is volt egy kis csevejem a Tesóm háziorvosával, és helyre raktam egy kicsit, hogy ne mondja már meg nekem hogy itt nálunk az sztk-ban hogy mennek a dolgok hisz én dolgozom ott, és direkt ezért akarom a Tesómat itt kivizsgáltatni, mert itt egy nap alatt lerendezünk mindent, Miskolcon meg 3-4 napba tellett volna!!!!!! :evil: :evil: :evil: Megmondtam neki kerek perec: Hogy éppen eléggé tönretették már az eü-t, és legalább mi eü. dolgozók ne tegyünk már a másiknak keresztbe!!!!! :evil: :evil: :evil:

Biztos szeret a Kerilányom, mert a múltkor is szó nélkül kivette a mikrofont a fiókból és dugta be a laptopba, mert csak velem szoktak google-n beszélni!!!!!! :wink: :lol: :lol: :lol: Nem elveszett gyerek az már tuti!!!! :lol: :D
Vendég
 


Visszatérve a vérvizsgálatra, eszembejutott, hogy most év elején amikor átjelentkeztem az új körzeti orvosomhoz, az adatok rögzítésekor szóbakerült, hogy meddőségi központba járok ilyen és ilyen vizsgálatokra, kezelésekre, ezt és ezt szedem stb. + az insulim betegségem......
Mindegyikről problémáról alaposan kikérdezett, majd mondta, ha valamiben segíthet szóljak és akkor megbeszéljük a továbbiakat.
Az insulinos leletemről elkért akkor egy másolatot, meg a gépbe is beírta az értékéket és kérdezte, hogy legközelebb mikor kell majd mennem, írjon-e beutalót?!? Én mondtam, hogy most nem kell, mert majd csak februárban megyek majd vissza kontrollra. (Akkor meg nem is tudom miért megszokásból a Mens.-be mentünk vissza, így nem mentem el beutalóért).
A lombik-program előtt elvégzendő vizsgálatokkor a röntgenre simán, tök normálisan adott beutalót, még többször meg is kérdezte, hogy még kell-e másra, írjon valahova még beutalót stb. tök jófej volt, kérdezgetett a kezelésről, ismerte Urbancsek prof.-ot, a SOTE-t stb.

Arra gondoltam, hogy holnap elmegyünk hozzá, a körzeti orvoshoz beutalót kérni az endokrinológus orvosunk kórházába a vérvételvizsgálatra és akkor nem kell a Mensmentisbe 7.500-Ft-ért megcsináltatnunk a vizsgálatot. :roll:
Ha megvan a beutaló akkor pedig szerdán felhívom az endo dokit, hogy akkor a kórházába csináltatnánk meg a vv-tot.
Vendég
 


Ditke74
Köszike! :D
Hol látod azt, hogy az 1000. hozzászólásom volt? :shock:
A Biovital helyileg hol van? Szerintem lehet, hogy arra az 5.000,-Ft-ra még rá jön valami, kicsit olcsónak tűnik.
De édi lehetett a keresztlányod!!! :D Egyem meg!
A férjemet a haverja csőrnek nevezi, ezt a becenevet adta neki valamiért, nem tudom miért. A barátjának van egy kisfia, aki most 3 éves és Ő nem azt mondja, hogy hol a csőr, hanem, hogy hol van a cőr. :lol:
Az akkori körzeti dokimat egyébként dobtam, átmentem az egyik ügyfelünk által ajánlott körzetis dokihoz, aki már elsőre is rendibb mint az a házisárkány.
Vendég
 


Röpcsi

A topik 1000. hozzászólása volt!!!!! A topik elején van, hogy hány hozzászólás van, most már ha valaki meg nem előz akkor ez lesz az 1010.! :wink:

Biovital? A Mamutban azt hiszem.
www.biovital.hu

Aranyos lehet a haver kisfia is!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Nálunk is becézgettek a gyerkőcök hogy melyik a megfelelőbb, próbálkoztak Editke, Ditke, Etke és ebből jött a Lepke!!!! Mai napig fel szokott jönni ez a becenevem!!!!! :lol:
Vendég
 


Twist
A házaspár közül úgy tudom, hogy csak a pasi állatorvos, a felesége szerintem valami hivatali alkalmazott lehet. Nem tudom, hogy rendelőt szeretne-e nyitni vagy lakásnák használná. :roll:
Mondjuk rendelőnek egy kicsit furcsa lenne. A szomszédok nem tudom mit szólnának a macskás, kutyás gazdiknak, a kígyó, hörcsög, egér, tengerimalac esetleg disznó tulajdonosoknak. :lol:
Mindenféle állatot hoznának ide ami azthiszem egy idő után kiborítaná itt a népet. :lol:
Én is régen állatorvos akartam lenni, de félek és sajnálom is megszúrni azokat a szőrmók állatokat. :oops:
Lakás: remélem én is, hogy most már hamar elmegy, szerdán legkésőbb!:D Most olvastam a neten, meg a rádió is bemondta, hogy most felfog lendülni egy kicsit a piac, mert mindenki még addig akar venni lakás, családiházat, amíg ezek az állapotok vannak az országba, nem pedig akkor amikor már mindent megvonnak, támogatás, „kedvező hitel”……már amennyire kedvező lehet egy hitel.
Twist, félig-meddig próbálom átérezni a helyzetedet, mert én is csak egy lépésnyire vagyok már várva várt lombik-programunktól és annyira jó érzéssel telít el, hogy egy olyan kezeléssel sikerült a babád, babátok, mint amire nemsokára mi is megyünk!!! :D 8) :D
A blog, szerintem szuper, tökjól levan írva minden, láttam, hogy nem nehezen, hanem éppen ellenkezőleg nagyon is érhetően van minden leírva. :wink:
Az ikres barinőm szintén azt mondta amit Te, hogy a vízet nagyon szerette meg a husit krumplival. Nagyon megváltozott az ízlése és van olyan amit nem is nagyon eszik már, pedig a babák születése előtt imádta azt a kaját.
Mondjak még valami megmosolyogtatót? Fokozzam a dolgokat nálad Twsit?
Vendég
 


Sziasztok!

Most értem haza én mindig ilyen későn tudok írni..... :roll:
mert 8-18-ig dolgozom és 7-re érek haza :cry:
Twist: gratula ehez a szép nagy hcg-hez tuti ikrek :lol: :lol:
én holnap kezdem a ovu tesztelést és attol függ milyen és mikor megyek vérvételre.... :?: :roll:
a párom volt ma de rengetegen voltak....azt mondta a folyosón állt a sor és az aszisztens nöci sehol.......
2 órát állt és nem bírta tovább hazament....majd bejelentem jövőhétre és jön velem amikor én megyek vérvételre... :roll:
Röpcsi: szorítok lakásügybe :!: :lol:

Puszi mindenkinek

Kép
Adri
badró1
 
 


Sziasztok!

A laptetőt sok-sok szeretettel megosztom:
Twsittel, bocsi akarom mondani kistwistekkel, az első kismaminkkal! :D
Kedivel, aki nemsokára lakástulajdonos lesz!:D
Renával, aki ha ezekből a betegségekből végre kikeveredik, akkor már semmi sem állhat az útjába, mert már golyó álló lesz!:D
Adrival, akik nemsokára már végeznek a vizsgálatokkal!:D
Ditkével, akinek nemsokára meglesz a lapa viszije.:D
És magammal, aki nemsokára bevonul az arénába, hogy elkezdje a nyári játékokat!

Találtam erre egy ari képet, nézzétek csak:

Kép
Vendég
 


Jó estét Mindenkinek!
Húúú, láttam mennyi mindent írtatok, most kicsit amort vagyok, elnézést, ha nem írok most mindenre, ill. mindenkinek. A legfontosabb:

Gratulálok Twist a szép hcg eredményedhez! Nem vagyok szakértő, de ez elég magasnak tűnik, s úgy olvastam, hogy a csíkok erőssége is jelzi a magas hcg-t, szóval lehet, hogy dupla örömben lesz részed! Boldog kismamaságot és problémamentes várandósságot!
Tanácsodra a femibion mellett döntöttem, a patikus hölgy szerint most ezt keresik jobban, ez a favorit, de az elevit is kelendő.


Röpcsi, remélem ti is sikeresek lesztek lakás-ügyileg! Nekünk ma nagy kő esett le a szívünkről. A napunk elég vacak volt, iszonyat, ilyen pocsék még sohasem volt, de sikeresen elintéztük a papírmunkát az ügyvédnőnél.

Adri, hú, kemény napot fogott ki a párod! Mondtam én, ma van vmi a levegőben, ami miatt minden akadályokba ütközött! Szegény, az én párom még ennyit sem bírt volna várni. Kiakadt nagyon, hogy még egyszer kell mennie?
:?

GRATULÁLOK A LAPTETŐHÖZ RÖPCSI és köszike a felajánlást! Rem. tényleg így lesz, s meglesz a kis családi fészek, s jöhet a baba! Rajta voltunk, majd kiderül mennyire voltunk magunk sikeresek! Elcsíptük az ovut!!!!!!!!!

Kimerítő volt a nap, elbúcsúzom, jó pihenést, holnap majd folyt.köv!
Vendég
 


Sziasztok!
Röpcsike, nagyon izgit írtál, le sem tudtam tenni! :wink: Légyszi folytasd! Tudod, úgy volt, hogy Twist, mondjak valami hajmeresztőt?..... Mondj, nagyon érdekel!!!!
És köszönjük szépen a laptető megosztást, ari vagy:)
Én is úgy látom, hogy fellendül a lakásvásárlás, mert néhány ismerősöm is most vágott bele a vásárlásba, mert pontosan úgy van, ahogy írtad, hogy még most akarnak vásárolni, amíg alacsonyak az árak. Hajrá lakáseladás!
Röpcsike, úgy örülök, hogy nemsokára ti is belevágtok a lombikba!! Hidd el, nem lesz kellemetlen és igazán eredményes lesz, meglátod!:)

Kedi, hogy bírod a melót mostanában? Jó hírem van: nemsokára nyári szünet lesz nálatok. És akkor jó nagy pihi következik. Az ügyvédnél minden okés volt? Megkötöttétek a szerződést?

Adrikám, örülök, hogy jelentkeztél és indulhat az OVU teszt!!!:)))
Na, megértem a párodat, hogy 2 óra után otthagyta őket, hihetetlen, hogy ennyit kell várni! Meg főleg gondolom ülőhely sem volt. Állni 2 órát pedig pocsék. Hol lehetett az asszisztens? Nem tud esetleg délután menni? Mert akkor már alig vannak.

Rena, mától dolgozol? Majd mesélj, hogy viselted.

Ditke, nálatok az SZTK-ban vannak jó nőgyógyászok? Neked mikor lesz a lapar, mit tudsz eddig az időpontról?
Vendég
 


Jó napot Mindenkinek!

Röpcsi, szuper, hogy találtál egy normális körzeti dokit! Ha ilyen akkor kérj beutalót a kórházi vérvételre, azt biztos hamar meg is csinálnák, s akkor kiderülne az eredmény, biztos jó lesz, nagyon sokat tettél érte!
Klassz lenne, ha a lakásvásárlásunk és nektek az eladás sikerülne hamar, aztán jöhetne a sávváltás, a babásodás irányába kanyarodhatnánk! Ha eladjátok a lakás gondolom vennétek is, hova költöznétek?

Adri, nagyon kíváncsi vagyok mit tesztelsz az ovu teszttel!

Ditek, hogy haladsz a műtéti vizsgálatokkal, leletgyűjtéssel?

Twist, a tanév vége nagyon strapás mindig, az vigasztal, hogy mire vége lesz, addigra talán mienk lesz a lakás teljesen, azt mondták úgy 6 hét kell rá. S akkor júliusban indíthatjuk a csinosítgatást, a fürdő, konyha felújítást.

Rena, milyen újra munkában? Biztos fura ilyen hosszú kihagyás után!

Üdv Mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Ma voltak vicces kalandjaim, elmesélem őket:)

Elmentem ügyintézni Gödöllőre, de mivel félóránként kell "kijárnom", így alig tudtam pár dolgot elintézni, amikor rohannom kellett:) Úgy futottam be az SZTK-ba, félrelökve a szegény betegeket:-))
Hát, ez nagyon vicces, nem bírom most a hosszú túrákat.

Ja és megint gond volt abból, hogy szorít minden nadrág. A kocsiban mindig kigombolom. És most megint elfelejtettem, hogy ez a helyzet. A hentesnél kiugrottam gyorsan, berohantam, rendeltem a húsokat és akkor vettem észre, hogy totál belátás van:)))))))))) Úgy elpirultam, hogy csak na:))) Gyors öltözködés volt aztán.
Vendég
 


Sziasztok!

Twist

Ez már kismamis tünetek, a sűrű pisilés, és elfelejtem hogy ki vagyok gombolkozva!!!! :lol: :lol: :lol:
Húúúú de soká lesz még az első UH, biztos nagyon várjátok már!!!!!!! De az egy életre szóló élmény lesz meglátod!!!!! :wink: :D

Röpcsi

Drukkolok hogy minél előbb el tudjátok adni a lakást vagy az irodát!!!!! Most is sajátban laktok? :oops:

Kedi

Ti lakást vagy családi házat vesztek? :wink:
Azért pé után az a 2 hét hogy megjön, nem jön idegörlő, bár most egy kicsit eltereled a gondolataidat legalább!!!!! :wink: :D

Adri

Hát sajnálom a Párod!!! :shock: :( Nekik még rosszabb, mert sokkal türelmetlenebbek mint mi!!!!!! Mi már megszoktuk a várakozást!!!!! :wink: :lol:
Egyszer mi is úgy mentünk hogy én vv, ő meg andrológushoz az urol. klinikán!!!! Hát nem semmi volt, mennyit kellett várnom rá!!!!! Simán elsétáltam, a parkban várt, és mondta hogy még vissza kell menni az eredményért stb...... Elmesélte milyen bunkó volt az asszisztens, és hogy a wc-ben kellett produkálni az anyagot!!!! :evil: Hát kb. du. 3 óra volt hogy onnan megszabadultunk!!!!!! :evil: :shock: :?
Ja és ebből kifolyólag közölte hogy a SOTE I-re kötelező elkísérnem!!!!! :lol: :lol: :lol:

Rena

Hogy vagy???? Most nem csak a testi hanem lelki dolgokra is kíváncsi vagyok!!!!!! :wink: :D


Már csak a vércsoportom várom, utánna telcsi Murbernek, ő megmondja hogy mikor lesz a főfőorvosi mustra, és akkor mondanak egy időpontot hogy mikor lesz a műtét!!!!


Május 11-ére várom a menzim, félek pont úgy fog esni a mustra hogy menstruálok, és vissza kell majd mennem más időpontban!!!!!! :shock: :? :(
Vendég
 


Röpcsi

Remélem tb alapon eltudjátok intézni a vizsgálatokat, és legalább az a pénz is megmarad!!!!! :wink: Jó lesz babakelengyére!!!!! :wink: :D :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Megcsináltam az ovut... negatív de gondoltam én érzem,hogy mikor van pém és az csak szombat fele lesz.... :wink:
nem volt elkeseredve a párom majd bejelentem megint....
Twist: hát ezek tényleg kismamis tünetek... :lol: de jó kiváncsi leszek a uh-ra én is :lol: :lol: vigyázz magatokra :!: :lol:
Röpcsi: én is drukk a lakáshoz++++++++++++++++ :lol:
Kedi: neked is megy a drukk mindenhez :lol: :lol:
Rena: gyógyulj meg :!: :!: 8)
Ditke:kitartás neked is és megy a drukk a műtéthez... :lol: :lol:
puszi mindenkinek

Kép
Adri
badró1
 
 


Sziasztok!

Ditke, mégis kellett vércsoportos vérvételt csináltatnod? Szegényke, hiszen az nem változik sosem, tudod!:))
SZegény párod, milyen bunkó asszisztenssel volt dolga, megértem, hogy ezek után nem szívesen megy ilyen helyre.

Adri, neked kb. hányadik napon szokott lenni a pé? Hány napos a ciklusod?

Lányok, én úgy megijedtem! Feküdtem az ágyon és aztán hirtelen felültem, hasizomból. Annyira benyilallt az egész hasam keresztbe mindkét petefészkem és a méhem, nagyon erősen. Ott görnyedeztem a fájdalomtól. Aztán meg sem mertem mozdulni órákig. Remélem, hogy nem lett baj a babával, annyira megijedtem!!! A párom nyugtatgatott. Remélem a legjobbakat. De hülye vagyok, mit hasizmozok én???? :evil:
Vendég
 


Twist

Csak óvatosan!!!!!!! :wink: Magne B6-ot nem árt ha szedsz, mert nem keményedik annyit a pocid. Ezek a húzó-nyilaló fájdalmak a méh növekedésétől vannak! Lesz ez még máskor is!!!! :wink: :D

Na a párom vizsgálatánál kb. úgy festett a dolog mint amikor a pasi a gyógyszertárban kéri a kondomot és megkérdezik jó hangosan hogy van e, és hogy hányas méret kell???? :evil: :evil: :evil: Na itt is majdnem az egész folyosó tudta, és ráadásul itt az emberek többsége nem ilyen jellegü problémával keresi fel az urológust!!!! :evil:

Anna mondta hogy kell új vércsoport!!!! :? :evil: Hát legyen!!!!! :shock: :evil:
Vendég
 


Üdv!
Má' megint este lett, mire fel tudtam ide nézni! :o Mindig úgy elmegy az idő!

Twist, csak óvatosan azért, ne hirtelenkedj!

Így volt nálam is Ditke, jó fél év múlva ismét kértek vércsoport vizsgálatot. Hú, akkor hamarosan kiderül mikor lesz a műtét!

Hát, mindjárt bealszom! Még ilyet!!! :oops: :oops:
Na, jóccakát!
Vendég
 


Ez a vércsoport ismétlés nagyon vicces, de hát ha kérik, kérik! Nekem a Kaáliban elfogadták a régit, mert az úgysem változik. Hát részvétem Ditke emiatt.
A párod egy hős, hogy így is tudott mintát adni, jó fej!:))))

Rena, hogy vagy? Nem lett bajod a melóhelyen?

Kedi, sétálj sokat, tapaszd a babákat!!

Röpcsike, nagyon várom a folytatást!!!

Adri, hátha ma már halványan pozitív az ovu teszt.

Puszi, alig várom az ebédet!!
Vendég
 


Sziasztok!

Röpcsi!Gratula a laptetőhöz!Aranyos vagy,hogy megosztod velünk,remélem most már tényleg golyóálló leszek! :wink: Milyen bunkó a házidokid,hogy nem adott beutalót,itt még ha elég drága is biztosan jó kezekben vagytok!

Twist!Biztosan nem lett baja a babáknak attól,hogy hirtelen felültél,ne idegeskedj!Aranyos lehettél ahogy faltad a husit.A henteseknek meg szereztél egy jó napot!Igen tegnap már dolgoztam és rettenetesen kimerültem,mikor délután hazaértem ettem fürödtem és feküdtem is le aludni reggelig egyhuzamban,ezért is nem jöttem tegnap.

Adri!Szegény párod akkor hiába várakozott.Sajnos a sotén minden ilyen lassan megy,mi úgy szoktunk menni,hogy enni inni is viszünk mert soha nem végzünk gyorsan.Kb. egyszerre lesz pé-nk mert nekem is hétvégén lesz.

Ditke!Remélem hamar sikerül időpontot kapnod laparra!Köszönöm most már kicsit jobban vagyok lelkileg,bár folyton azon kapom magam,hogy a kismamik pociját bámulom meg a kisgyerekekben gyönyörködöm de azért elvagyok.Már a párom is szólt,hogy ne nézzem már annyira az egyik kismama hasát a boltban mert feltűnő,de szerintem a páromnak nem tünt fel,hogy miért is nézhetem őket olyan vágyakozva.

Kedi!Veled mi újság?Igen nagyon furi volt dolgozni,de azért már jó volt kicsit több emberrel is beszélgetni.

Kép
rena85
 
 


Sziasztok!

Elöntött a sok munka és még az irodát is jöttek folyamatosan megnézni, ezért nem volt időm írni. :(
Vendég
 


Lehet, hogy már valamelyikőtök olvasta vagy hallotta ezt, de azért beírtam Nektek! :D Nagyon aranyos!!! :D :D :D


Két magzat beszélget


Két kis magzat beszélget egy anya hasában:

Te hiszel a születés utáni életben?
Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is
azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.
Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is,
hogyan
nézne ki?
Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt.
Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szájunkkal eszünk.
Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp
nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk. De
mondok
én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a
köldökzsinór már most túlságosan rövid.
De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit
másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.
De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet
egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös
zsúfoltság a sötétben
Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de
mindenesetre
meglátjuk a mamát, és ő majd gondoskodik rólunk.
A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?
Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk.
Nélküle egyáltalán nem lennénk.
Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát
nyilvánvaló,
hogy nincs is.
No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is
érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg
azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk!
Vendég
 


Röpcsi!Ez nagyon aranyos kis történet! :D

Kép
rena85
 
 


Sziasztok!

Hát ma is negát teszteltem.....szerintem szombaton az utcsó 5.napon lesz pozítív és akkor csütörtökön mehetek vv-re :lol:
persze ha így alakul....
Rena: akkor egyszere vagyunk most... :lol:
Twist: nekem 28-naposak és kb a 14-15 napon kezdem érezni a szurkálást..... :lol:
Röpcsi jó kis történet..... :lol:
Kedi:
merre jársz :roll: :lol:

Kép
Adri
badró1
 
 


Jó estét!
Most is későn tudok jönni, estig meló, aztán főzés.....de holnap vége a hétnek, bizony, nekem nem kell menni pénteken dógozóba! :mrgreen:
Tetszett a történet Röpcsi! :P
Adri, hogy neked milyen szabályos ciklusod, peteérésed van! Képzeld, mikor én járogattam a vérvételre, tök hamar volt a peteérésem a 7. napon! Meg nekem amúgy is korán 10-11 nap táján van. Furán működöm! :|
Talán sikerült elcsípni a peteérést, tutira mentem még teszteltem is, s aznap baromi erős 2 csík lett az ovu teszten. DE többet nem foglalkozom ezzel, más tesztet nem óhajtok csinálni, ha megjön irány Murber doki, ha nem akkor várok, aztán tesztelek. Megérzésem szerint menzi lesz. A nők néha megérzik a teherbe esést, pláne, ha így rákészülnek.
Most amúgy a lakás foglalkoztat, ott is 1-2 héten belül várható nagyobb történés!
Na, holnap folyt köv. most indulok aludni, hihetetlen milyen mormota lettem! :oops:
Vendég
 


Jó Reggelt!!! :D
Vendég
 


Szia Röpcsike! Légyszi mondd el, amit két napja akartál még mondani nekem. Annyira érdekel, ma is lestem, hogy írtad-e.....
A történet nagyon aranyos.)
Na, voltak vevők, mi újság az eladással?

Kedi, nem szabad negatívnak lenni. Én tényleg megtapasztaltam azt, hogy totál mensis érzés van, szomorú is lettem és mégsem lett mensi. Ez egy nagyon átverős érzés, elég furi. Tehát sosem tudhatod, hogy lesz-e mensi vagy sem. Örülök, hogy a szerződés okés és mehettek papírügyeket intézni, hajrá!!:)) Ha az rendben lesz, nagyon nagy kő esik le a szívetekről:)

Adri, ha esetleg nem lesz pozitív a teszt, akkor aszem leírták, hogy a 19. napon kell menni vv-re. Ha esetleg nem lesz pozitív, akkor abból is kiderülhet valami, pl. ha esetleg nincs peteérésed, akkor azon nagyon könnyen lehet segíteni gyógyszerrel és aztán nemsokára babázhatsz:)))) Én azt mondom, minden baj, ami kiderül a vizsgálatok során az jó, mivel lehet rajtuk segíteni és növeli a babásodás esélyét. :wink:
Kiváncsi vagyok, mikor lesz +?

Rena, hál Istennek, hogy előkerültél:)) Megértem, hogy fáradt voltál első nap munka után. Hánykor kell kelned?
Sok munkával szórtak meg?

Ditke, mi újság a leleteiddel?
Vendég
 


Drága Twist mindjárt írok! :)
Vendég
 


Röpcsi, oksi!

Vettem kismama nadrágot.))) Igazából még nem kéne, csak nagyon szorít minden nadrágom és elegem volt a szenvedésből, meg abból, hogy lecsúszik a kigombolt nadrágom, amikor kiszállok a kocsiból. Nagyon szép feketét vettem, rugalmas, puha, olyan fincsi, hogy mindjárt elalszom benne:) Mintha melegítőben lennék otthon:)
Vendég
 


Kb. ilyen a nadrág, találtam képet a Vaterán róla:

Kép
Vendég
 


Holnap lesz a MÁV sztrájk. Lányok, titeket érint?
Minket sajnos igen, kocsival kell bejönnünk és hazamennünk.

Ma még utoljára kivonatozom magam hazafelé, aztán egy ideig szünet...

Más: Holnap leszek 5 hetes!:)))) Hát, ezt is megéltem!:)))
Vendég
 


Kedi, mikor készíted el az új vonalzódat? Már nagyon várom!:)

Röpcsike, még mindig várom, hogy mit szerettél volna mondani. Sajnálom, hogy sok meló van most nálatok. Remélem, hogy hamarosan felszabadulsz.
Vendég
 


Na, megint itt vagyok! :D
Vendég
 


Halihó!
Alkotok, most ez lesz a vonalzóm, rem. aktívabb lesz, mint az előző, bár az nagyon tetszett, de ez sem rossz. Később lehet majd alkotok vmi újat, mondjuk a tickerfactory-ról.

Klassz a gyatya Twist! Olyan jókat készítenek kismamáknak. Fontos a kényelem, a jó komfortérzet! S jól el fog benne férni a pocakod ha majd növöget, pláne, ha két baba lesz bent! :D
Vendég
 


Végre fel tudtam jönni, visszaolvasni, írni! :D Ma, tegnap, tegnapelőtt annyi melóm volt, hogy a wc-re is időnként megfeledkeztem kimenni, aztán amikor már nagyon kellett, akkor rohantam ki. :? :(

Köszönöm, hogy gondoltatok rám, a körzeti dokitól beutaló kérése végett! :D Sikerült, kaptam beutalót! :D 8) :D
Mivel már korábban leírtam Nektek a volt körzeti orvosomnál tett látogatásomat, leírom az új körzeti dokimnál tett látogatásomat is, hogy lássátok a különbséget a 2 doki között.
Ég és föld a 2 doki! :shock: :D

Szóval kedden este, meló után elmentem a körzeti orvoshoz, akinek elvittem a novemberi insulin + pajzsmirigy és a februárban készült insulin leletemet, amik közül a novemberiről tudott, látta csak. Kb. 10 percet vártam és már sorra is kerültem. :D
Elmondtam a dokinak egy kis előzetest a problémámról, hogy novemberben derült fény az insulin problémámra, akkor 2 hétig 3-szor fél Merckformint kellett szednem, a 2 hét letelte után 2x1-et + diétáznom és rendszeresen mozognom kellett. A pajzsmirigy vizsgálatom lelete szerencsére jó lett, rendben van. :D
Februárban kellett visszamennem kontroll vérvizsgálatra, amikor is az akkori leletemen az insulin értékem a novemberi értékemhez képest a felére csökkent és sikerült is leadnom jó pár kilót. :D :) Az endokrinológus további Merckformint szedést javasolt, de nem napi 2x1-et, hanem napi 3x1-et + diétát és egy kicsivel kevesebb mozgást, mint előzőleg.
Márciusban el akartuk volna kezdeni a lombik-programot, de az endokrinológusunk javaslatára, a klinikán, a Professzor Úrral is megbeszélve, 3 kezelésmentes hónapot hagytunk ki, a még mindig magas insulin értékem miatt. :( A 3 hónap letelte után pedig ismét vissza kell méretnem az insulinomat, és tulajdonképpen erre szeretnék most kérni beutalót. Belgyógyászatra vagy vérvételre vizsgálatra.
Az orvos szó nélkül elkezdte nekem gyártani a beutalót. 8) Kérdezte a leleteimet nézve, amik ugye a Mensmetisből voltak és a fejlécen Tűű dr. (Ő is nagyon jó belgyógyász orvos) neve állt, hogy nem akarunk oda, a Tűű dr.-hoz visszamenni? Mondtam, hogy nem, mert igaz ismerjük személyesen a Tűű dr.-t, de nem hozzá, hanem az egyik kollégájához tartozunk. Kérdezte a körzeti doki, hogy kihez? Mondtuk a doki nevét, akinek a nevét már a körzeti dokink fejezte be úgy, hogy a doki beosztását és hozzátette. Mondta, hogy Ő egy nagyon jó orvos, nagyon jó helyre sikerült kerülnöm, mert a betegei időnként azért panaszkodnak, mert nem a megfelelő módon látják el őket azok az orvosok, akikhez kerülnek vagy nem úgy látják el Őket, mint egy ismerős által ajánlott orvos, mert más ugye ismeretség útján valakihez elmenni és más vadidegenként orvoshoz fordulni. Mondtam tudom, mert Önt is egy ismerősöm (ezt nem mondtam: egy régi jó ügyfelünk) ajánlotta. :D
A számítógépen 2 percen belül előhívta a kórházak listáját, klikk a Szent Imre Kórház diabetológia ambulanciájára és már készen is volt a beutalóm. Felírt egy gyógyszert, ami szintén az Én problémámra való, azt mondta a szedés első napjaiban gyorsabban fogok elérni a mellékhelyiségbe, mint bárki más, de párnap után utána ez el fog múlni. :lol:Mondtam neki, hogy a Merckforminnál is így volt, a szedés első napjaiban kész gyomormosást csinált nálam a gyógyszer, aztán ez a panaszom megszűnt. Először csak 2x1/2 felet kell majd szednem a gyógyszerből, aztán majd fokozatosan emelné az adagot. Elmondta azt, amit már az endokrinológusunk is elmondott erről a betegségről, tök rendesen, normálisan, nemcsak orvosi szavakat használva és ha még is mondott olyan szót, amit egyszerű földi halandó nem ért meg, „lefordította” és megmagyarázta. :D
Mondtam, hogy hogyha most jó lesz az értékem, akkor elindítják nálunk a lombik-programot, és Én úgy tudom, hogy előtte fel kell majd függeszteni a Merckformin-t és gondolom ennek a gyógyszernek a szedését is. A terhességkor pedig ha kell, nem tudom majd melyiket, milyen adagban szedhetem majd. :roll: A doki mondta, hogy az altatás előtt biztos mindegyikkel le kell majd állnom, de erről bővebbet majd az endokrinológus és klinikai prof. fog mondani. Ha pedig sikerül a kezelés, akkor lehet, hogy a Merckformin helyett is és szerinte az által felírt gyógyszer helyett is mást kell majd szednem. A számítógépen az általa felírt gyógyszer betegtájékoztatójának Ne szedje részét is megnézte, amiben ez állt:
„- terhesség, szoptatás esete áll fenn, mivel terhes asszonyok kezelésében nincs kellő tapasztalat és az anyatejben jelenlévő akarbóz csecsemőre kifejtett esetleges károsító hatását sem zárták még ki;”
Mondta, hogy most elkezdhetem szedni, de lombik-program előtt nyílván le kell majd vele állnom, utána meg ha sikerül a teherbeesés, akkor igaz a betegtájékoztatóban írtak nem zárják ki a terhességkor való gyógyszerszedést, tehát elvileg lehet szedni, de Ő akkor 100%-kosan terheseknek is szedhető gyógyszert fog felírni nekem. Tök rendi nem?
Zárószóul mondta, hogy hogyha meglesz, a lelet tájékoztassam az eredményről.
Vendég
 


Ja, a vonalzón a házasságkötésünk dátuma szerepel, a nagyonbabán nincs kimondottan esküvős. :(
Vendég
 


Kép

Itt a másik vonalzóm, melyik jobb szerintetek???????????? :roll:
Vendég
 


Szerdán felhívtam az endokrinológus orvosunkat, hogy sikerült beutalót kérnem a körzeti orvosomtól és hogy akkor mikor mehetnénk a vérvizsgálatra. A doki azt mondta ezen a héten is mehetünk, de mondtam, hogy az még túl korai lenne, nem jó, ha lehet akkor jövő héten mennénk. Mondta, rendben van jövő héten szerdán reggel 8 órára megyünk a kórházba, a vizsgálatra. Elmondta kit és melyik épületben kell keresnünk.......nagyon rendi, aranyos volt.
:D
Kíváncsi vagyok hogyan fogom bírni a koplalást, remélem nem ájulok el. :(
Vendég
 


Kedi, szerintem ez szívecskés olyan szép!!! :D :D :D
Vendég
 


Mindjárt írok mindenkinek, csak összeszedem a gondolataimat, estére valahogy tök szita az agyam! :(
Vendég
 


Tök szuper Röpcsi! Jó választás volt az orvos, olyan, amilyennek egy háziorvosnak lennie kell. Annyi mindenen keresztül mentél az utóbbi időben, s még egy szemétkedős házidoki is nehezítette a dolgokat! Rem. ill. kívánom, hogy most már minden rendben legyen, s tudjátok indítani a lombikot, s meg is nyugodhatsz, az új dokid is nagyon oda fog figyelni mindenre. Nagyon rendes, s ez fontos, ha kismami vagy is, ugye!
Örülök, hogy jóra fordultak a dolgaid, s ennél már csak jobb lesz, mert szépen elkezditek a lombikot, s olyan sikeresek lesztek, mint Twist!
Szurkolok! :D
Vendég
 


DE jó, a szerda hamar itt lesz!
Vendég
 


Csajok ezt ettem tegnap:

Kép


És ma valami ilyesmi lesz torna után:

Kép
Vendég
 


Jujj, nagyon guszták! Nyami! :mrgreen:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?