Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Linato, nagy-nagy gratula az ikrekhez!

Én már olvastam a jó hírt egy másik topikban, és azóta is csodálkozom, hogy hol fért el ez a két óriási emberke!

Üdv:
zsana
zsana75
 
 


Gratulálok Linato-nak szintén! Ez hatalmas dolog ám, ilyen jókora bébiket szülni! Kép Jó egészséget és sok boldogságot nektek!
A mi babánk csak 3490 gramm volt. Ha elképzelem, hogy még egy ekkorka teremtés hová is fért volna. Őt is hatalmasnak gondoltam akkor.
A kérdésre válaszolva: a Mami egy aranyos néni ott a szülőszobán, aki a "piszkos munkát" végzi. Ő mosdatott le, ő szedett ki a kádból, ja és ő tolt le a szülészetre. Nem is tudom az igazi nevét.
Szóval itt a történet. Kedden 3 cm volt a méhszájam, szerdán már 4-5, délelőtt. Délután is szintén. Erre mondta G, hogy akkor fáradjak fel a szülőszobára és helyezzem kényelembe magam. Sajnos a CTG nem mutatott jó eredményeket. 190, és 120 között ingadozott a baba pulzusa. Kedves volt mindenki velem, kivéve egy idős dokit, aki gondolom az ügyeletes volt. Bejött megnézni, bemutatkozás és egyebek nélkül, hümmögött, majd kiment. Akkor már az én CTG papíromat mutogatták egymásnak a szülésznők és a többiek is. "kismama nincs semmi gond, nem kell aggódni stb". Gondolhatjátok. Nem akartak semmit mondani, majd G, mert az ő feladata. Ő jött is, repesztette a burkot, ami egyáltalán nem fájt. Nem is éreztem. Ja és egészen eddig abszolút semmilyen fájásom nem volt... Senki nem akarta elhinni.
Ezután azért elkezdtem érezni a dolgokat. Rendszertelenül igaz, de jöttek. A baba szívhangja helyre jött, úgyhogy átülhettem a kádba. Később derült csak ki, hogy a másik doki rögtön meg akart császározni...
Szépen ellélegezgettem magamnak, amikor jöttek a fájások. Egészen addig, amíg el nem simult a méhszáj. Ekkor már Magdi is megérkezett. Mindig ott volt, ha kellett, de tudta azt is, mikor kell magamra hagyni. Közben a barátom és a mamám ott anekdotázgattak nekem. Szóval utána mondta, hogy nyomjak, ha úgy érzem kell, mert úgyis érezni fogom. Mondta azt is, ha jön a székelési inger és marad, az már a finish. És odakészített mindent, merthogy "mindjárt baba születik". Én viszont nem tudtam hogy kell nyomni, hiába próbáltam. Rendszertelenek voltak a fájások, és egyik erős volt, másik gyenge, és rövid. Székelési inger hol jöttt, hol nem, de nem maradt. Abszolút nem haladt a dolog. Szerintem kb 1-1.5 óra után így megkaptam az oxitocin infúziót, ami olyan fájásokat produkált, hogy ott nem volt idő gondolkodni a módszeren, csak csináltam, ami jött. Meg is lett a babó hamar. Arccal felfelé jött ki, úgyhogy már ott kukucskált a víz alatt, amikor csak a feje látszott még. Odatették a hasamra, tiszta fehér volt a mgazatmáztól, mert még csak 37-38 hetes volt. Csúcsfej is lett a lelkem. Kép Mégis olyan gyönyörűnek láttuk. Abban a pillanatban tényleg megszűnik minden fájdalom, minden rossz. Annyira örült mindenki, hogy el is felejtettük hirtelen megnézni az órát, meg a nemét is. De utána behoztuk. Kép Itt azért kiestek pillanatok...
2 öltést kaptam, ebből csak az egyiket kellett kiszedni, és egyáltalán nem fájt. A placenta meg olyan hamar megszületett, gondolom az oxitocin miatt, csak úgy kicsusszant. Kép
Csak azt szeretném mondani nektek, hogy próbáljátok ki az alternatív lehetőségeket, ha van rá mód. Nekem annyit könnyített a víz. Tudom, mert az infúzió+CTG miatt ki kellett szállnom egyszer, és összehasonlíthatatlan volt a két érzés.
Még egyszer szorítok nektek, nagyon. Barátom azt mondta, hogy már semmi keresnivalóm itt, mert már megszültem. Kép De ázért még jövök...
Üdv:

É.

U.i: Láthattam valamelyikőtöket tegnap délelőtt a kórházban? Ott voltam kb 11.45-től az alagsorban.

U.i2: Hogy rakok fel mellékletként képet ide? Segítsetek!
Éjmanó
 
 


Sziasztok!

Linato gratulalok!!!!

Ejmano!
Neked is megegyszer. Koszi a tortenet, meghato volt. Leirnad a kinezetet az idos dokinak? Mert az az erzesem, hogy ismerem, csak sajna nem errol az oldalarol.

Ines
ini
 
 

 
 

Linato gratulaKép gondolom most lefoglalnak a babókKép
Éjmanó, köszi a részletesebb beszámolót, órákig tudnálak kérdezgetniKép
én voltam tegnap, elvileg a 30 hetes uh-on, de amikor megmérte a buksikáját az már több, mint 33 hetet mutatott azt mondta ilyenkor már nem mensi szerint számoljuk! de aztán méregetett tovább és az jött ki, hogy 31+5 voltam kedden, szóval megint fogggalmam sincs, mikor akar majd kijönni a kiscsajKép
a súlya 1700valamennyi, és most az egyszer a %-os adatok is jókKép))e szerint nem is nagy a fejeKép olyan édes volt, az állát támasztotta a talpacskájávalKép a doki először nem hitte el, de mondtam, hogy én vagyok az anyukája, én tudom, hogy az a talpa, és aztán mondta, hogy ő is látjaKép
kedves volt megint, sztem a páromról mindig megismer! 3 hét múlva mehetek újraKép
ami nagyon furán jött ki, hogy az uh után azt mondta az egyébként rendkívül aranyos magas csinos asszisztens csaj, hogy 1000 ft-ot kérek! én meg fizettem, és utána láttam, hogy alapítványi hozzájárulás...hát...én szívesen adtam volna, de legalább megkérdezték volna, akarom-e...furi volt...
Éjmanó, sajna nem tudom, hova tudod feltenni a képeket, de a babaneten van fotóalbum, ott tudsz létrehozni, nagyon szeretném látni a picurát!!!
mi van, ha a kádban nem csak olyan inger jön, hanem más is???vízleeresztés, csere, ki kell szállni, vagy mi a franc???
remélem nem tűnsz el, csak mert már megvan a babód!!!!
valterika
Dunakeszi
 
 


szia Valterika

En ugy tudom hogy,nem az ultrahangert kell fizetni, hanem a video felvetelert amit keszitenk.
Nekunk egyszer sajnos nem sikerult semmit felvennie a dokinak a kazettara, a kovetkezo alkalommal szoltunk es akkor nem kellet erte fizetni. Amikor meg elfelejtettunk kazettat vinni akkor sem kellett fizetni.
Attol is fugg melyik asszisztens van bent mert nem mindegyik figyel arra, hogy kifizetesse a felvetelt.
Mondjuk az valo igaz, hogy szolhatott volna elore.

Udv

Csszabo
csszabo
 
 


Sziasztok!

Ha már az UH-ra terelődött a szó, én is kérdeznék.
Még csak egyszer voltam a kórházban UH-n (12 hetes), nekem akkor csináltak egy sima 2d vizsgálatot. Nem kellett fizetnem, nem is kaptam se képet, se videót, semmit.
Előre kell szólni, ha szeretne az ember valamit, és akkor mondják, hogy mennyibe kerül?
Tudomásom szerint a gép 4D-s. Ezt mikor használják? Kérni kell ezt is?

Köszi
Zsana
zsana75
 
 


Szia Zsana!

Csak a sajat tapasztalatomat tudom leirni. Mi alap esetben viszunk kazettat mert meg az elso ultrahang elott 12 heten a doki szolt, ha viszunk kazettat feltudja venni videora. Ez igy is tortenik mindig, (ha nalunk a kazi) amikor belepunk ferjem a doki kezebe nyomja. Kepet akkor szeret csinalni, ha szepen latszik a baba.
De ha magatol nem csinalt akkor is megkertem, es nyomtatot, egy kepet.
A gep tud 4D-t is, nekem csak a 20. heten nezte meg 4D-ben a babat. Altalaban vegyesen nezegeti normal es 4D. Ahogy o jobban latja(gondolom).
Nem tudom, hogy minden doki csinal-e 4D-s ultrahangot,G. doki igen.
Szerintem nyugodtan kerdezd meg mikor csinalnak majd 4D-s ultrahangot neked, vihetsz-e kazit, stb...
Nem tudom kell-e kerni a dolgokat, de nem szabad szegyenloskodni arra mar rajottem.
Amugy a vegen szokta a szamlat kiallitani az asszisztens es eddig mindig 1000 Forintot fizetunk a felvetelert. Amikor olyan asszisztens volt bent aki kifizetette.

Azt hiszem ennyi.

Udv

Csszabo
csszabo
 
 


ééértemKép
teljesen logikusKép
biztos azt hitte, eddig is mindig fizettünk
eddig már 2x csinált 4d-st, ugyanaz a menet, mint nálatok, egyből a doki kezébe a kazi, és képet is ad. végül is sokáig próbálkozott most is, hogy jó képet csináljonKép
köszi az infót, legközelebb számítok ráKép
valterika
Dunakeszi
 
 


Nagyon sok kórházban kell egy ezrest fizetni az uh-ért. Elvileg az Istvánban is,csak nagyon sokszor nem kérik.
A 4D-és két és fél éve (akkor kapták a gépet) 8000 Ft volt.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!
Én a 2D uh-on mindig kapok képet és soha nem kértek még pénzt érte.A 4D most is 8000ft.De hallottam már olyat,hogy a 4D-n azt mondta a doki,hogy adjon a kismama amennyit akar és 2000ft-ot adott."Biztos zsebre ment"Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


mármint a 4d fénykép kerül 8ezerbe???
mert a videó 4d, képet is kaptam 4d-t, igaz, fekete-fehér, de nem baj, mert a videoról klassz képet csináltam és így kellett ezret fizetnem...mi a 8ezer? nehogy legközelebb meg annyit kérjen...nem mindig van nálam, a doki borítékjából meg ciki lenne kihalászni...Kép
valterika
Dunakeszi
 
 


8000ft a video felvétel+1szines kép a 4D UH-on.

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Úgy tűnik, akkor csak nemkem nem volt szerencsém Kép.
Legközelebb másik dokihoz megyek, hátha.
zsana75
 
 


sztem legközelebb már nézik 4dvel is a babód, az már genetikai lesz!!!és vigyél kazit, és csak nyomd a kezébe. remélem nem 8ezret kérnek tőled!!!színes kép nélkül nekem csak ezer volt és most először. eddig nem fizettem!
valterika
Dunakeszi
 
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 


Hello mindenkinek!

Ini! Az idős dokira nem nagyon emlékszem, csak hogy ősz hajú, és nagyon öreg. Szerintem ilyen nem sok van ott...
Valterika! Képek fenn vannak (1-2), meg lehet nézni! Kép A cicimet is közszemlére teszem az egyiken... :-O
Kérdeztél az ingerről: ha jön, hát jön. Gondolom lecserélik a vizet. Nálunk erre nem volt szükség, mert nagyobb baleset nem történt. Azt mondta a védőnőm, hogy nagyon ritka ám a kádban szülés, mert az orvosok ódzkodnak tőle (nem higiénikus stb). Nekem szerencsém volt, mert G még örült is neki, amikor először rákérdeztem, hogy lehet-e.

A díjszabásról én annyit tudok, tapasztalatból, hogy "külsősöknek" 8e Ft, de ha ottani doki betege vagy akkor vagy semmi, vagy 1e Ft. Az ezrest is csak az egyik asszisztens kéri. Legalábbis nekem így volt. Én is meglepődtem ám először, amikor jelezték, hogy fizetnem kell, de gondoltam, hogy ebbe az összegbe nem halok bele. Viszont nagyon szép emlék marad az a video kazi. Gondoljatok bele, milyen nagy dolog ez, hogy a gyerkőc megnézheti majd később, milyen volt a mami pocakjában. Fantasztikus. Kivételesek is vagyunk, mert úgy tudom, ez az egyetlen kórházi tulajdonban és használatban lévő 4D-s gép az országban. Ja, és láttam egy Praxisos felvételt, ami semmivel nem volt jobb az enyémnél. Minőségben sem. Csak ahhoz több fotó volt. Persze 12e Ft-ért...
Na puszi! Megyek fejni!!! Milyen furán hangzik!
Írjatok, hogy mi van veletek! Aztán remélem nemsokára a szopizásról is diskurálhaunk!!! Kép

Üdv mindenkinek!

Éjmanó
Éjmanó
 
 


szia Éjmanó!
akár már most megoszthatod a tapasztalataid a szoptatásrólKép attól egyelőre sokkal jobban tartok, mint a szüléstől...jó hülye vagyok:/
megyek és keresem a képeket, remélem megtalálom!
örülök, hogy nem vagy letört, kimerült stbstb...olyan sokan nem is tudnak bejelentkezni szülés után! tök jó, hogy itt vagyKép
nekem okt első keddjén van a 35. heti időpontomKép 2 hét! hihetetlen, már nagyon váromKép
valterika
Dunakeszi
 
 


nem tudom, hol lehet megnézni a képeket!!!
a profilomba tettem fel a 31-32 hetes LilimrőlKép a lábával támasztja az állátKép
de a tiéteket hol nézhetem meg???
valterika
Dunakeszi
 
 


Babanet kezdő oldal, jobb felső sarok, kismaci, fotóalbum, vagy vmi hasonló!
Jó szórakozást!

É.
Éjmanó
 
 


most már tök hülyének érzem magamKép(((
OK, megvolt eddig is, de milyen néven? éjmanó néven nem talállakKép((
valterika
Dunakeszi
 
 


Ja! Most esett le, Szonja Anna lett az album neve... Én is nagy szgép zseni vagyok ám... Kép
Most már tuti megtalálod!!!
Éjmanó
 
 


ez csodálatosKép
mindjárt sírok komolyanKép annyira édes az a kis magzatmázas csodaKép
ÉNISÉNIS vízbeKép
gratulálok és mennyire drága a párod a nagy tetkójával ahogy fürdeti a picitKép
bent aludt veletek? egyágyasban voltál?
valterika
Dunakeszi
 
 


és már nncs is csúcsfeje ilyen gyorsan? annyira formás kis gyönyörűségKép
gartulaKép
valterika
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Éjmanó!

Gyönyörűek a képek! Gratulálok!
Valóban nincs sok idős orvos az Istvánban, főleg aki szerdán ügyelne. Szerdán szültél, ha jól emlékszem.
Akkor viszont nagyon sajnálom, mert egyébként ő egy nagyon rendes, kedves orvos, aki valóban maga elé morogva beszél. Biztos nem volt jó napja.
Jó volt a Magdit látni a képenKép

Ines
ini
 
 


Ini!
Voltam benn Magdinál, mondtam, h üdvözlöd. Kérdezte, mikor találkoztam veled, mikor láttalak... mondtam soha, csak a neten társalgunk. Kép Ő is üdvözöl!!!
Babusgatta Szonját, mesélt az ő lányáról. Tündér volt, mint mindig.
Hát, az "öreg" nekem nem jött be. Kinek a pap, kinek a papné, kinek a G...Kép
A Magdi meg olyan álmos volt a képen... de aranyos. Neked is vannak fenn fotóid?

Valterika!
Édes vagy Kép Örülök, hogy tetszik a vízben szülés ötlete. Azt tudom, hogy nekem sokkal jobb volt, amikor a kádban ültem, sokkal elviselhetőbb a fájdalom.
Igen, szerettük volna, ha 1 ágyasba kerülök, de komolyan mondom, "várólista" volt rá aznap este, amire én is felkerültem, de azt mondták, ne reménykedjek. Magdi megigérte, hogy 3 ágyasba kerülök, de végül 5 ágyas lett belőle, mert addig nem engedtek el a szülőszobáról, míg le nem tusoltam, és nem pisiltem 1-et. Ezen idő alatt a másik frissen szült mama elfoglalta a 3 ágyasban a helyem. Viszont nem bántam meg. Tök jófej mamák voltak a szobában, tanultam is tőlük, és nyugodt voltam, amikor kimentem wc-re, vagy tusolni, hogy figyelnek a babóra.
Meg olyan hülyén hangzik, de megnyugtató volt látni, hogy másnak sem megy csak úgy pikk-pakk a szoptatás. Azt hiszem, mindenkinek bele kellett jönnie, csak nem szabad feladni. Most meg már fröcsög bele a világba a tej. Kép Kép Kép
V! A szoptatástól ne félj. Olyan szép dolog, amikor így "összeforr" a baba és a mama... ha kicsit érzékeny is néha, mégis mosolygok közben, mert csodálom a pici babámat. Majd meglátod, milyen csodás érzés!!! Kép
Megnéztem az UH fotót, csak még le akarom kicsinyíteni, mert nem elég nagy a monitor... KépDe a kis arcát már kivettem belőle. Szép kis csöppség!

Amúgy hogy vagytok? Hogy bírjátok a frontokat?
Van 2 barátnőm, aki szintén terhes. Mind2en előbb várták a babájukat, mint én, de beelőztem. Most meg fohászkodnak minden hidegfronthoz, hogy hozza már ki gyermeküket... Szorítok nekik nagyon.

Pá mindenkinek! Írjatok!

Éjmanó és Szonja (no meg a tetovált Apuka)
Éjmanó
 
 


Hello!
A profilomban van a fotoalbumunk címe. Friss képek nincsenek, mert lusta voltam felrakni.
De mivel még egyet sem láttál így mindegy.
Egyébként meg itt találsz legújabb képet rólunk, ami hétvégén készült. http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/index.html

Az "öreg"doki, remélem nem haragszik meg, ha így hívom, ha ő az, akkor egy barátnőm apukája, nem ő az orvosom. AZtán lehet, hogy nem is ua. a doki, akiről beszélünk, már felesleges is róla dumálni.

Nem felejtem el, hogy amikor toltak le a gyermekágyi osztályra,akkor a falon nézték, hogy melyik szobába van a helyem, akkor az egyik doki rákérdezett: Oh, a babanetes Reé Ines ön?
Majd elsülyedtem, szerencsére azóta már csak az Ini látszik, mint felhasználói név.
Szóval a szülészeten mindenki olvassa a babanetet és ez így normális.

Nekem is sokat mesélt a lányáról, nem lehet egyszerű megszervezni, hogy a bábáskodás mellett még a gyerekednek is ott legyél.
De mindennestre egy Tündér és köszönöm az üdvözletét. Miért mentél be megint?
Én amióta Oli van, nem is jártam arra, pedig az új szülészetére kiváncsi vagyok. Dokim felvetette, hogy esteleg a harnadik gyerkőcnél.
Egyenlőre kettő elég lesz Kép

Jó éjt!

Ines
ini
 
 


Kedves Ines (középhaladó felhasználóKép))!
Magdi is azt kérdezte, hogy a Reé Ines? Csak én nem értettem a kérdést még akkor... Kép
Hű akkor engem is lassan beazonosítanak a történet alapján, meg a fényképekről... Most már vigyázni kell, mit ír az ember lánya. Kép
Szóval azért mentünk be, mert a Magdit nem sikerült elcsípni még szülés óta, és szerettük volna hálánkat kifejezni. Már 2x is voltunk ott előtte, ő meg egyszer sem abban az időben.
Mondta is, ha arra járunk szeretne látni minket és a babát.
Szépek a képeid. Mennyi idősek a gyerkőcök?
Arra a linkre rákattintva csak a topikok jönnek ki. Lehet, hogy én vagyok a béna?
Pá!

Éjmanó
Éjmanó
 
 


upppsz....olvassák )Kép
nekem ez eszembe sem jutott....hááát, engem meg így hívnak, csak plusz egy ismétlődő szótaggal több.....ez elég cikiKép na de sebaj...akkor Magdi már lehet, hogy várja a hívásomKép))
Ini, sztem a tetovált apuci a fórum kedvence leszKépsztem nincs szebb egy apuka a babóvalKép


pfúúú, 5 ágyas az nagyon gáz is lehet! szerencséd volt. egy másik fórumbarátném 3 ágyasba került császár után és az egyik anyuka horkolt...őt nagyon zavarta...
Éjmanó, még mesélj, ha tudsz azért nekem, bár nem akarom erre kisajátítani a fórumot, de pl gátmetszés ilyenkor szóba sem kerül? és mennyit ülsz a akádban? akár órákat is vajúdhatsz ott? na, ennyire rákészülök, tuti foglalt leszKép
meg az is eszembe jutott, ha sikerül kifogni egy egyágyast, akkor ki vigyáz a babómra amíg tusolok vagy ilyesmi...vagy tényleg azt csak apával együtt lehet igénybe venni?

na, megyek megcsodálom IniéketKép
valterika
Dunakeszi
 
 


Ini gratulálok!!!gyönyörű családotok van!!!!!
Hannánál kétszer megnéztem, hogy ugyanaz a baba-e?
először milyen sötét haja volt, aztán vörös és szőkeKép
gyönyörű!!!!
és Olivér is csodaszép, bárcsak már én is babázhatnék!!!!!!!!!
valterika
Dunakeszi
 
 


lecseréltem azt a bazinagy képetKép
valterika
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Köszi lányok a dicséretetKép
Éjmanó!
Akkor a topic jön be, csak a hozzászólásoknál találsz két képet.

Magdi is így ismer, hogy Reé Ines, bár gondolom olyan sok Ines nem jár az Istvánba szülni, így anno biztos sejthette, hogy én vagyok az.

Valterika!
Éjmanó lehet büszke a tetovált papáraKép

ines
ini
 
 


Sziasztok!

Éjmanó először is hatalmas gratula a tündérszép kislányodhoz, nagyon klasszak a képeitek! Melyik szobában voltál? Úgy nézem, hogy az ablak mellett feküdtél te is Kép

Valterika, neked is izgalmasak már a napjaid? Kép

Ines remélem nem haragszol ha segítek egy kicsit a képekkel kapcsolatban (ha igen nyugodtan vágj kupán Kép)
Szóval itt nézhetitek meg Ines képeit (remélem ezekre gondoltál)
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/7486/116012.html?1096023411

Üdv!
Hajni
tigribigri
 
 


Hello!
Hajni!
Köszi!!!!!Kép
Most mindjárt megnézem, hogy a múltkor milyen hivatkozást másoltam be.

Éjmanó!
Elfelejtettem írni múltkor, hogy Hanna januárban lesz 3 éves, Oli meg most 8 hónapos. Ő is januári egyébként.

puszi

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Nem mondjátok, hogy tényleg olvassák??? Kép Meglepő. Kép
Egy rövid kérdés: volt már valaki az Istvánban terhestornán? Ha igen, leírnátok a véleményeteket?

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Tigribigri!
Te is ott voltál? A 103-ban feküdtünk. Még egészen istenes, hogy a wc közel volt. Köszönöm szépen a dícsérő szavakat!
Képzeljétek a köldökzsinórt ugye "tetovált apuka" vágta el, és Dr G fényképezte... volna, ha lenyomta volna a gombot elég hosszan... úgyhogy az sajnos nem sikerült, és már nem tudtuk visszajátszani az eseményeket... Kép sebaj, az emlékeinkben megmarad...
V!
Én kb 5 órát ültem a kádban, de nem tűnt úgy, mintha annyi lett volna. Szerintem addig ülsz benne, amíg jól esik. Anno nekem is azt mondták, hogy ne készüljek annyira rá erre a dologra, mert mi van, ha foglalt, de nekem ez volt a vágyaim netovábbja. Szerencsém is volt, hogy senki nem csücsült benne éppen. Meg igazán szerintem az ottani lélekállapotod dönti majd el, hogy mi esik jól éppen akkor.
A gátmetszésről csak annyit, hogy nekem is utána jutott eszembe, h elég körülményes lett volna vízalatt végezni a dolgot... Hála az égnek nem volt rá szükség!
Az egy ágyas szobák szerintem ugyanolyanok, mint a több ágyasok. Úgy értem, a magányon, nyugalmon kívül semmi extra nincs bennük. De mondom, én nem bántam meg, hogy az 5-ösbe kerültem.
Ini!
Tényleg gyönyörűek a gyerkőcök. És neked is V! Az ott tényleg a talpa! Milyen mókás figura a kis pöttöm.
Képzeljétek Szonja kezd felvenni egy fura szokást. Neki derrogál úgy feküdni az ágyban, ahogy illik. Amint betesszük, betakargatjuk, elkezd izegni, mozogni, taposni, rappelni a kezével (ahogy apja mondjaKép, és addig tornázik, míg keresztbe nem fordul. Ott aztán megnyugszik, és el is alszik... Kép
Majd teszek még fel képeket róla, van egy rakás... Kép természetesen... Kép
Pá!
É.
U.i: Igen, büszke vagyok a tetovált apukára. Azóta mondtam neki is, és dagad is a melle, rendesen... Kép Mondtam, ha rajongói tábort akar szerezni akkor, csak egy pár sort kell írnia ide a topikba tetovált apuka néven... Kép Majd lehet, hogy jelentkezik... Kép

Terhestornára egy barátnőm járt. Neki tetszett! Én soha nem értem oda... Viszont érdemes kihasználni, mert ha jól tudom, ingyenes.
Én a Gazdagrétre jártam, ahol egy idő után sajna csak gerinctorna volt, mert csak 2en, 3an voltunk kismamák. Nekem nagyon jó érzés volt, hogy tettem valamit a fittségemért. És tényleg tök jól bírtam magam a terhesség alatt.
Éjmanó
 
 


É!
kicsit korán kezdi a forgolódást, nem? ilyen idős babák állítólag meég meg sem moccannak, a ti lányotok meg már reppelve forogKép)))
nem lesz baj a mozgáskoordinációjávalKép))
megnézem Szonja képeit, hátha már feltetted!
Szopizás hogy megy? milyen sűrűn? egyébként milyen baba? alvás? tényleg nem lehet a zsülés után sem hason aludni most meg a mellek miatt?
informáljKép
köszi
sziasztok
valterika
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék egy pillanatra még visszakanyarodni az UH-témához. Engem az érdekelne, ki az az orvos, aki nem, v. csak néhány ezer Ft-ot kér a felvételért. Nekem az a tapasztalatom, hogy a UH-szoba ajtaján lévő kiírást nem kell készpénznek venni, nem feltétlenül az végzi a vizsgálatot, aki aznap ügyeletes lenne.
Egy dolog feltűnt, ha a férjem is tud jönni, biztosan többet foglalkoznak velem.
Én a második babámat várom, az elsőnél mindig jött a párom is, akkor az az orvos sem kért pénzt a felvételért, aki most igen.

Valterika!
A forgolódás a nagyfiamnál (2 éves) is jellemző volt mindaddig, amíg nem nőttek meg olyan hosszúra a lábacskái, hogy már nem sikerült az ágyban keresztbe fordulni. Hozzáteszem, 1 hetesen már csak hason volt hajlandó alukálni. Így pólyát nem is tudtam használni. Maradt a takaró, ami alatt szabadon foroghatott.

A szülés utáni hason alváshoz nem tudok hozzá szólni, már nem emlékszem, 2 évvel ezelőtt hogyan sikerült elszunnyadnom. Korábban mindig hason aludtam. Szerintem a terhesség alatt annyira hozzá szoktam az oldalfekvéshez, hogy ez szülés követően is még így ment. Másrészt a tejcsivel teli cicik sem valószínű, hogy ezt lehetővé tennék.

Sziasztok!
dolhi
 
 


Dolhi!
Én tudom ki az az orvos.A dokimmal beszélgettünk róla,hogy mennyire felháborít az a doki.Mert az egyik betegnek azt mondja,hogy adjon amennyit akar,a másik pedig 8000ft-ot fizet.Na kiderült,hogy zsebre dolgozik és már a főnök is tudja.Most mondták neki,hogy ha ezt folytatja akkor el lehet menni.Különben azt is mondták neki,hogy a neten a kismamák panaszkodnak rá.KépÚgy,hogy még a főnök is olvas minket.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Szerintem is olvasnak. Vicces volt, hogy a múltkor ugye "panaszkodtam" itt, hogy képet sem kaptam (mondjuk TV-nk sincs, úgyhogy videokazi nem is kellene), következő alkalommal a dokim rákérdezett, hogy kaptam-e képet. Kép

Szerencsére nem tudom, kiről van szó. Én az asszisztenst kérdeztem meg, tartozom-e valamivel, és nem volt a válasz.
zsana75
 
 


az én dokim nem kér sem a videóért sem a fotóért. remélem ezzel nem mártom be a "főnöknél"Kép
nézd meg feljeb, ki őKép
eddig ez az egy asszisztens kért egy ezrest, nem tudom a nevét, de nagyon kedves, magas és csinos...
kedden megyek elvileg a 35 hetesreKép))izgiKép
(azért elvileg, mert mensi szerint "csak" 33 leszek...aztán ki tudja
valterika
Dunakeszi
 
 


Valterika!
Akkor lehet,hogy talizunk,mert én is megyek kedden UH-ra a 30 hetesre.KépPersze ha jó lesz,mert most rossz.Kedden reggel oda kell telefonálnom,hogy működik e.Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Kép
hogy nem jó a gép...
én a párommal leszek, kopasz, szemüvegesKép
én meg úgy járkálok, mint egy pingvin, mert fáj a lábam között legfelül belül a combom...nem egy nagy élmény...
nekem is van ilyen fülfogós képemKép azt mondta a dokim, hogy bizti zavarja az UH...remélem nem...
Kép
valterika
Dunakeszi
 
 


Én pedig kövér pingvin leszek.KépHát remélem,hogy megjavítják az UH-ot,mert elég sűrűn rossz.KépPL:a múlt héten is rossz volt.Tudom,nagyon drága,de igazán vehetnének belőle még egyet.Ha tennének ki olyan gyűjtő urnát,isten bizony tennék pénzt bele mindig amikor oda megyek!KépCiao!Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


szia Dia!
voltál?
én nekem nagyon furin jött ki! ott ült egy csomó pocakos, épp csak hogy beestünk a dugó miatt 10.20-ra, amikorra időpontunk volt, erre egyből behívtak....pedig esküszöm, nincs protekcióm...aztán jó sokáig vizsgált, meg a kményedés miatt meg is "nézett" de zárva vagyokKép))
bocsi, ha te is ott várakoztál...
most már bizti puncisKép
valterika
Dunakeszi
 
 


Szia Erika!Kép
Volt egy csaj egy kopasz hapsival.Már oda akartam menni hozzájuk,amikor hallom,hogy mondják a neved és teljesen más megy befelé az UH-ra.KépMég jó,hogy nem mentem oda hozzájuk.KépÚgy,hogy én egy pillanatra láttalak titeket.KépAztán már én is elvoltam foglalva a dokimmal.Nálunk bizti kukis.KépPuszi,Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Éjmanó, ha jól emlékszem, akkor én is a 103-ban voltam, folyosó végéről a második szoba?
Hogy vagyok?

Többieknek gratula a puncisokhoz és a kukisokhoz! Kép

Hajni
tigribigri
 
 


Tigri!
De Te nem az a Hajni vagy, aki mellettem feküdt, ugye???
Amúgy köszönöm kérdésed, jól vagyunk, csak a Picinek sokat fáj a hasa, és erölködik ezerrel. Hajnalban is arra ébredek, hogy nyom nagyokat. Aztán vagy sikerül, vagy nem. Tudom, hogy ez nem az a topic, de hasfájós babáknak nincs valami ötletetek???
Egyébként tündér a gyerkőc. Most kezd el úgy igazán nézegetni arcokat, dolgokat. Nem tudom mennyi lát már a világból, de nagyon érdeklődik, és igényli, hogy foglalkozzunk vele! Ezért írok olyan sokat mostanában ide... Kép
A Te babád is nagyon szép! Mindig ilyen kis mosolygós? Mennyi idős?
Én is Gratula a frissen megállapított nemű babákhoz!

É.
Éjmanó
 
 


az egyik fórumos barátném iszonyúan szenved a babójával mert hasfájós és leginkább a térden melegvizes palackra fektetés jött be neki. de már valami szélcsővel is próbálkoztak meg gyógyszerekkel...
sajnálom szegénykét, hogy ennyire szenvedKép biztos nem büfizi ki a levegőt és lemegy a beleibe. próbáld meg úgy büfiztetni, hogy a két kezecskéje átlóg a vállad felett, a teste meg lóg egyenesen...
de ezeket csak könyvben olvastam, bocsi ha okoskodásnak tűnik...
más:Kép honnan tudtad a vízben, hogy mikortól nyomhatsz? mert ugye ottt nem nézték, hogy 10 cm-es-e már a méhszáj....
Dia! akkor te nem is a 4d-re vártál? azt hittem...nem jön valaki jövő szerdán felkészítőre?????
valterika
Dunakeszi
 
 


Erika!
Én is azt hittem,hogy 4D UH-ra megyek,de sajnos nem.Én most megyek felkészítőre ez az utolsó nekünk.KépJó okosodást jövő hétre!KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Éjmanó!

Én a Grippe Water-re (remélem így kell leírni) esküszöm. A kisfiamnak ezt adtam egy kis kanálkával esténkét (néhány hetes korától 1 éves koráig)a kötelező vitamin cseppekkel. Az íze olyan mentolos és nagyon szerette. De ajánlják az "Espumisan L" kanalas orvosságot is, ami szintén nagyon jó szélgörcsök és puffadás ellen. Másrészt biztosan tudod, azt is figyelned kell, esetleg van-e olyan étel, innivaló, amitől te is felpuffadsz. Ezektől a babád is szenvedhet. Nekem nem javasolták pl. az üdítők közül a narancs lét sem.
Sok sikert!
dolhi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: