Új privát üzeneted érkezett!

Kiváncsi engem érdekelnének a részletek. Merre van, hogy lehet odajutni, mikor kell elindulni stb.
Miért kell hajnal 4-kor elindulni? Olyan messze van? Nem 1-2 órás út Bécs?
Vagy Áfonya máshová jár?

Tímea
Névtelen
 


Kivancsi,
persze, hogy erdekel, hetfon megyek utlevelet csinaltatniKép A profilomban levo mailcim el, oda ird meg a reszleteket. Elore is kosziKép

Timea,
6-kor nyit a piac es a baratom nyitaskor ott szeret lenni, hogy mint vercse csaphasson le a jo cuccokraKép

-Afonya

ui: a ferjem elment helyettem, gyerekruhakat me'g csak-csak vallalt, de csipketeritokre nem vallalkozottKép
afonya
 
 


Hogy Tímea is lássa, ide írom: tehát 20-dikán reggel kilenckor kezdődik, kb. este hatig szokott tartani, Döblingben van, amelyik az egyik legmódosabb kerület itt Bécsben. Obkirchengasse és környéke, ez ilyenkor le van zárva a piac részére. Az itt lakók (főleg, de vannak máshonnan is) ezen a napon hozzák ki a pincéikből és a lakásaikból, ami már nem kell, de még rendszerint remek állapotban van. Mindenféle kapható, gyerekruhától a grillsütőn át a sífelszerelésig. Érdemes reggel korán menni, mert akkor nagy a választék, igaz, az árak is magasabbak. Délután már nagyon jól lehet alkudni, végül este is jó még ott lenni, mert egy csomó mindent, amit nem tudtak eladni, egyszerűen otthagynak, aztán viheted. Különösen a sífelszerelések járnak így.
Parkolóhelyet is inkább reggel lehet találni, napközben már erősen szerencse dolga.
Most már rohannom kell, ha vna még kérdés, holnap este vagy hétfő de. válaszolok!
Sziasztok!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 

 
 

Sos segítséget kérek!!!! valaki itt írta hogy tapéta ragasztót használ dekup. rag. helyett. Na én be is kevertem egy adagot, de nem akar leragadni a szalvéta a kartondobozra amit szerettem volna kidekorálni.
Mit tegyek? vagy valamit nagyon félreértettem?

a bolhapiac: kiváncsi és Áfonya, merre van pontosan? mert azért nekem ez így elég tág hogy Bécs előkelő negyede,meg hogy Döbling. (nem ott van a Shopping City?)
Áfonya Ti is odajártok? vagy valami más helyre?

MIket szoktatok ott vásárolni? és mennyibe ekrülnek a dolgok? tudom hogy ezt így nehéz megírni, de hátha.

Tímea
Névtelen
 


Tímea!
Én is tap.rag-ot használok.
Nem lehet, hogy túl hígra készítetted? Az enyém kb. olyan sűrűségű, mint a főzött enyv.
A motívum felrakása előtt és száradás után még egyszer rá kell kenni a tap.rag-ot.
Használtam már gipszre, fára, kartondobozra, falra.
Most hirtelen ennyi jut eszembe, de kérdezz!
Phaedra
phaedraa
 
 


Ja, és szerintem érdemes a jobb minőségűt megvenni.
Részemről a Metylan-t használom.
phaedraa
 
 


Tímea!
Nem az a gond, hogy fényes a felülete, így kell egy kis idő, amíg beszívódik a tap.rag.?

Sikerült lefényképezni a dobozaim egy részét.
Íme:
Similac vassal sárga,zöld, és kék, színben.

Csi
csii
 
 


Csi, azonnal írd meg hogy mit műveltél velük hogy ilyen szépek lettek.
Az odáig oké, hogy kivágod a szalvétát és azt fogod hozzáragasztani. De a többi részét milyen festékkel varázsoltad meg? vagy az is szalvéta?
a doboz az konzervdoboz volt? vagy valami papírhenger?

Amúgy végül is megoldódott a dolog, valószínű sok tapragot kentem fel alá azért hólyagosodott.
Ma reggelre szépen kiszáradt.
Viszont hullámos lett. Olyasféle dobozt csinálgatok, mint a pizzás doboz is. Barna szögletes, felülre nyitható.
Gondolom a hullámosság ellen nincs mit tenni. Ugye?

Ha így megcsinálom a dobozt le kell külön lakkoznom? vagy maradhat így?

Tímee
Névtelen
 


Csi,
gyönyörűek!!!Kép Én is szeretnék ilyet!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Csi

nagyon gyönyörűek lettek. Már csak azon sajnálkozom, hogy a gyerkőcök Beba-t esznek és az papírdobozos.

Most szomorú és ieigykedő Gigóca
gigóca
 
 


Csi!

Nekem! Ilyen! Kell! Akarom!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Kivancsi,
koszi az infot. Ha meglesz addigra az utlevelem, akkor valoszinuleg kerdesem is leszKép

off:
Timea,
tenyleg nehez. Most a gyerekruhakrol: kb 2 evesig valo nadragokat, pulovereket nezett a ferjem, 1 euro a kikialtasi ar /van, ahol fel/ a jobbaknal es ebbol alkuszol, tobbet veszel, vegen adnak egyet ajandekba, stb... 10 euroert kinaltak vaci uj, muanyag beulos hintat pl, 5-ert el lehetett volna hozni, 3 kereku zsir uj babakocsi, allithato kar, fekezheto kerekek stb. 70 euro kikialtasi ar, hasznalt 50-rol indult. De ezek csak futtaban latott dolgok, ferfiszemmelKép De a bevasarlokozpontokban levo boltokban is fele aron lehet gyerekruhakat vasarolni.
En mondjuk a bazar reszeert megyek, mint pl. /csipke/teritok, regi ekszerek, edenyek, uvegek, dobozok, ladak...
De mindez nekem is csak ugy eri meg, ha az ismeroshoz csapodom, benzinpenzt max felezunk, harmadolnuk, autopalya matricaja mar van, nem kell venni, stb...
ON

Csi, ilyen sarga egeres dobozom nekem is van /csak en korbevagtam az egeret/, aquacolor szinten?Kép
De en most lealltam vele, karacsonyi mezeshez, sutisdobozoknak felreteszem oket.

Lanyok, ugy elment a kedvem a babanettol, ahogy beleneztem egy-ket topicba. Tele van nevtelen beszologatokkal /akik persze tokeletesekKép/, ott is, ahol majdnemdepisek kuzdenek a mindennapokkal, de a csucs, amikor valakinek a gyerekerol nyitott topicba is beleronditanak /Zsunya, Jamina utan most Solya/. Semmi erzes nincs bennuk?Kép Nehezen tudom megallni, hogy ne szoljak be. Lehet, hogy ettol lettem epebajos?KépKép
Szoval hamarosan megcsinalom levlistat, ugyhogy uj lanyok, regisztraljatok, irjatok sokat, deruljon ki, milyenek vagytok, mert oda csak "regi" ismerosoket fogok felvenni.

-Afonya
afonya
 
 


Tímea!
Szerintem egy kicsit sűrűbbre kéne kenni a tapétaragasztót, és jóval kevesebbet kellene felvinni, akkor nem fog felhullámosodni. Talán az is segít, ha az alsó már réteg majdnem száraz, mikor a szalvétát felrakod rá.
Gigóca mondta régen, hogy próbáljuk meg a szalvétát sütőpapíron keresztül felvasalni az alsó réteg száradása után. Én ki is próbáltam decoupage ragasztóval, az nagyon jó volt, talán itt is el lehet kerülni vele a hullámokat.

Dobozok:
Ezek tápszeres fémdobozok, egy ideig lesz még, mert a lány nem issza meg a tejetKép.
Alaposan lesikáltam őket, hogy ne legyenek zsírfoltosak, majd Supralux-szal alapoztam kétszer(ez volt itthon). A sárga dobozoknál a második réteg az a bizonyos noname sárga festék+Supralux, a zöldeknél meg Supralux+Aquacolor kékje az előző kikevert sárgába. Az Aquacolor nem elegyíthető, csak kis mennyiségben az Aquacolorral, mert egyik vizes, a másik meg olajos. Viszont kis mennyiséget nem csap ki szemmel láthatóan. Csak ezt egy festő meg ne hallja.
Nincsenek körbevágva a motívumok, tizenhárom doboz készült egyszerre, nem volt rá időm...
A szélekre vastagabb rétegben vittem fel a festéket, így nem látszanak az illesztések, és a szélek. Akrilt is használtam, pl a katicánál, vagy a sárga dobozok narancs pöttyeinél.
A végén csónaklakkal kentem át őket. Holnap mennek az ovibaKép
Mindenféle konzervdoboz jó szerintem, pl a kutyakajás, vagy a sóletes is. Csak akkor el kell kalapálni a belső sorját, vagy megreszelni.

Áfonya!
Időnként engem is elűz némely "kedves" beszólogató. Valszeg többek közt ezért sincsen "saját" topikom. Solyát még nem olvastam, a többit igen. Ha valaki ettől boldog, ám legyen. Csak sajnálni tudom őket. Most olyan a hangulatom, hogy át tudok lépni rajtuk. Nekem sem megy ez így mindig.Kép
Olyan fórumot nem lehet csinálni, ahova csak jelszóval lehet belépni?
Nem itt, hanem bárhol máshol?

Csi
csii
 
 


Sziasztok,
Csi,
lehet itt is, a csak regisztráltnál.

Áfonya,
néhányan pont emiatt csináltunk mi is levlistát (szegediek). Azért szomorú, nem?
Én is felkerülhetek majd oda, amit te csinálsz? Sokat nem fogok zavarni, de ezek a csodák engem is úgy megihletnek!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Csí!
Már hallottad egy párszor, csakhogy hízzon a májad nekem is nagyon tetszenek a dobozaid.
Phaedra
phaedraa
 
 


A dobozaim nevében: köszömKép

Gigóca!
Ez a német oldal azt hírdeti, itt vannak az új Ambiente szalvéták:
http://www.ollis-club.de/servietten/main.htm
Kissé ugra-bugra az oldal...

És itt is vannak, azt hiszem, ezek sem voltak még fentebb említve:
http://www.keramikhuette.de/index.html?serviettenshop.htm
http://www.main-info.de/Servietten.html

Csi
csii
 
 


uhh, masik topicba irtam Csi dobozairol es a nevtelenekrol.
Agci,
persze. Akkor ezert nem latlak a szegedi topic-nevsorban sose? Azt hittem, a nick-feltoresed miatt tuntel el. Tenyleg, az mi volt?
afonya
 
 


Csi,
kicsit?!Kép

Juteszembe, a karacsonyi keszulodes kezdeten kene valami osszehangolt szalvetavasarlasi akciot tartanunk, nem?

-Afonya
afonya
 
 


Gigóca újabb szalvétái:

almafák

macik

tökök


Áfonya, hogy gondolod? Kivitelezésre gondolok.
gigóca
 
 


Igazából nem tudom, csak ötlet volt. Mert ugye sok szalvéta fogy majd, de azért többféle jó lenne, de mindegyikből egy egész doboz sok.
Hogy pl. egyikünk veszi a hóembereseket, valaki más a mackósokat, karácsonyfásakat, a másikunk a piros alapszínűeket, másik a kéket, stb..
És ugyanígy vagyok az anyagokkal is, én szoktam venni többféle karácsonyi mintásat, de aztán rengeteg maradékom lesz.
afonya
 
 


Áfonya jó ötletnek tartom, csak nem tudom hogy lehetne megvalósítani. Mármint azt hogy leegyeztetetni kinek mi és mennyi kell.

Csi, csatlakozom a csapathoz, nagyon jók a dobozaid!!! Milyen szerencséje van a bölcsinek, biztosan örülni fognak. minden anyuka ilyen kreatív?

a névtelenes témához: már beszéltük anno a Phaedrával, hogy a névtelenek azok lehet hogy pont a barátaink vagy ismerőseink, ... Hisz idegenek nem nagyon tévednek be, vagy ha igen akkor mert miért szólnának be????? Biztosan azért nem saját nevével írja magát, mert róla kialakult valamilyen kép, viszont ha beszól az ugye negatív, és rontaná az imagét, vagy barátokat beszetene el.

A legjobb példa erre a politizáljunk nem regisztrált rovata nem?

Amúgy nem tudom ki kinek szólt be de én nem törődnék vele.

Míra

UI. valamit még akartam írni de elfelejtettem.hm. na majd visszajövök.
míra
 
 


Gigóca,
azokból a gyönyörűséges szalvétákból lehet "igényelni"? Akkor már írom is neked a címem.
Nekem még nem nagyon van cserélnivalóm, úgyhogy utánvéttel kifizetem, jó?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Siasztok,

Csi,

nagyonklasszak a dobozaid. Csak Supralux*szal lehet csinalni ilyet v. a dekopazsragasztoval is? Csak az olcsosag iatt csinaltad igy?

gabomamo
gabomamo
 
 


Gabomamo!
A Supralux az a fehér festék, ami nálam alapozó volt. Jól fed, de valójában nem fémre, hanem falra van kitalálva, a lényeg az, hogy működött. Mint említettem, ez volt itthon, de ha vennék, akkor fémre való alapozót vennék. Mikor régen a munkahelyemen festettem, akkor Trinátot használtunk.
Ragasztani tapétaragasztóval ragasztottam, mert az jóval olcsóbb, mint a decoupage ragasztó. Bár az utóbbit jobban szeretemKép

Míra!
Mindenki jól jár...Én lomtalanítok, az oviban meg terményképek készülnek. És persze több helyem van így, hogy 13 dobozzal kevesebbet tárolokKép.

Áfonya!
Az oldalt nem kritizálni, hanem nézni!!!
El lehet kapni jó pillanatait isKép
Maradék mintás karácsonyi anyagból tessék szépen patchwork terítőt készíteni. Jobban nyugtat, mint a hangyaszedés...

Téli motívumok-- Nekem ez gáz. Én nem tudom, hogy milyen is kell, nálam ez egy pillanat alatt dől el. Egy ideje úgy vásárolok szalvétát, hogy fix "megrendelőknek" plusz egy, és esetleg egyet cserealapnak. Pl, ha naprapörgőset látok, akkor veszek Phaedrának, és Anyapocnak. Úgy gondolom, hogy ha látok majd szép téli szalvétát, akkor azon kívül, ami nekem kell, veszek (motívumtól függően) cserére is. Nagyjából behatárolható a csereberélők száma, biztosan meg tudjuk majd oldani.
Egyébként megnéztem az IHR szalvétákat, még csak az őszi kollekciót rakták fel, az sem nagy szám...Más elérhető fix lelőhely nekem sajnos nincsen. Az üzletekben viszont mindenhol "húsvétos" szalvéták vannak...

Névtelenek--jóval többen olvassák itt a topikokat, mint azt gondoljuk, szerintem. Nem kell mindenképpen ismerősnek lenni ahhoz, hogy valaki valahol névtelenül beszóljon. Már leírtam egyszer, szerintem a névtelenség egy jelzés is, a mondandó része, kifejezőeszköze a szándéknak. Ha valaki nem regisztráltan, mondjuk Palika néven ír, akkor azt senki sem veszi egy kalap alá a névtelenekkel. Pedig ő is az, de Palikaként átsiklanak felette.
Egyébként nem hiszem, hogy az itt, vagy más topikban jó hangulatban csevegők máshol egymásba kötnének. Az "alapbanda" régen nem foglalkozik azzal, hogy a másiknak szeretője van, vagy mondjuk szutykos a körme, most direkt nem élő példákat hoztam fel.(bár ki tudjaKép).
Részemről pedig imádok vitatkozni, de ezt csak névvel lehet, mostanság az eluralkodott mocskolódás miatt egyre kevesebbszer teszem meg.
Egyszerűen át kell lépni rajtuk.

Sziasztok!
Csi

Majd' elfeledtem:
Külön üdvözlet az InternetkávézóbaKép
Csi
csii
 
 


Tímea, a kérdés az, hogy kocsival akarsz jönni, vagy más úton-módon? Mert ahhoz képest adom meg majd az útvonalat, jó? Nem ott van, ahol a Shopping City Süd, egyébként.

Lányok, nem akarok intimpistáskodni, de mi az a levlista?

Különben a névtelenek gyakran tényleg nagyon hervasztók, de ha tudjuk kezelni őket, jó időre elhúznak balra. Kép (Vagy jobbra, akinek úgy szimpatikusabb Kép) Részemről a fáklyásmenet, ha nagyon bunkók, legjobb nem is reagálni, ha kevésbé, akkor meg kis agytorna, hogyan lehet a legtalálóbban helyretenni őket.Kép

Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Csi,

miert kell alapozni a taposdobozt? Ebbe az alapozoba nyomod bele a szalvetat? Szoval ezt a dekopazsragaszto helyett hasznalod? Csak tisztaban szeretnek lenni a dolgokkal.

gabomamo
gabomamo
 
 


Ágci,

küld a címed mailben.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Csí!

A névtelenes téma-> azért az még hozzá tartozik a Míra által leírtakhoz, hogy amikor erről beszéltünk, az hónapokkal ezelőtt volt. Tehát akkor még nem volt összeszokva ennyire a szakkörünk, ill. nem ismertük ennyire egymást. Talán ezért gondoltuk.
Néha viszont továbbre is az az érzésem, hogy nem teljesen ismeretlenek BN szinten a névtelenek. Azt viszont egyáltalán nem gondolom, hogy a nagyon összejött csapatból szól be vki a másiknak.
Brrrr. Kár, hogy némely embernek az örömet szerez, hogy Áfonya szavaival élve összerondítják a topikokat.
Részemről, én is csak azt az egy megoldást látom, hogy túl kell rajta lépni, nem kell vele foglalkozni, még akkor is, ha oly nehéz megállni.

Gabomamo!
SZ = szalvéta

Csít kérdezted, de ha nem baj leírom->
alapozás-> jól fedő festékkel (pl. Supralux, Trinat vagy bármely más festék, ami erre alkalmas). Azért van szükség alapozásra, mivel ha felteszel egy szalvétát egy anyagra, a SZ nagyon vékony és az alatta található minták át fognak látszani alapozás nélkül, illetve nem fog látszódni a SZ mintája.

ragasztás-> decoupage ragasztó vagy taétaragasztó: Akármelyikkel is dolgozunk két réteget kell felvinni. Először a motívum alá utána a SZ felhelyezése után felé. Az alsó ragasztó rétegnél nem kell megvárni a teljes száradást, csak annyira, hogy a SZ ne ázzon fel a ragasztótól

lakkozás-> decoupage lakk vagy pl.: csónak lakk: A lakkozás az utolsó lépés. Ez egy védő réteg lesz. Egyes esetekben elhagyható, de pl.: ha virágcserepet decoupage-olsz, akkor fontos, mert a víz hatására rögtön leugrana a szalvéta a lakkozás nélkül. Ugyanígy fontos pl. egy tálcát is lelakkozni, mert akkor nem lehetne tisztítani.

A festékeket fel lehet hordani pl. ecsettel vagy szivaccsal. Belenyomni semmibe sem lehet, mert akkor vagy összeugrana vagy elszakadna a SZ.

Még talán annyit leírnék, hogy minden réteget meg kell várni, hogy jól kiszáradjon (kiv. első ragasztó réteg).
Kb. ennyi röviden az "alapokról" a teljesség igénye nélkül.
Remélem tudtam segíteni Kép

Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok,

a névtelenséghez: azt én sem úgy gondoltam hogy valaki tőlünk névtelenül beszól a másikunknak. (vagyis inkább nem tudom elképzelni), de szerintem is, többnyire babanetesek a névtelenek.

Phaedra, a csónak lakk az fényes lakk? Szerintetek a parkettához való lakkot is használhatnám? az pl. van otthon valami maradék.
Pont tegnap néztem hogy beszáradt a tégelyes dek. ragasztóm, szerencsére nem sok volt már benne. De azért bosszantó.

Gigóca, tudod mit találtam? a te leveledet. Amit neked szántam! Úgy röstellem magam, Te biztosan várod, én meg nem is küldtem el!!!! De ma mindenképpen megyek a postára. És még 1x ne haragudj.

Kiváncsi, Áfonya, engem is érdekel a bolhapiac, anno még németországban jártam ilyenekre és nagyon élveztem. Tök jó dolgokat lehetett kapni/kifogni.
Viszont Bécsben még nem voltam. Vagy autóval mennénk vagy betársulnék valakihez.
ha autóval megyünk akkor valószínű nálunk is lesz hely, ha érdekel valakit.
míra
 
 


Ide majd kesobb jovok, most utlevel-ugyintezes. Csak elobb elo kell asnom Rekam anyakonyvijet, ami nem lesz egyszeruKép
afonya
 
 


Phaedra!
Jó az összefoglalóKép
Én csak azokat teszem hozzá, amiket én sem tudtam, csak mostanában egyértelmű:

Gabomamo!

Decoupage--kivágást jelent, egy papírból körbevágott motívummal díszítünk tárgyakat, a motívumok felragasztásával. (szalvéta, csomagolópapír, decoupage papír, stb).

Decoupage lakk = decoupage ragasztó = szalvétalakk = szalvétaragasztó. Ezek gyakorlatilag ugyanazt a ragasztót takarják. Van matt, selyemfényű, és magas fényű belőlük, és van külön textilre, üvegmatricára való. Mi az "általános" ragasztót használjuk, a legtöbb felületre ez megfelelő(kivéve a textil). Ezzel lehet gipszre, fára, üvegre, fémre, fényes felületekre is ragasztani. A decoupage lakk száradás után nem igényel semmiféle utókezelést, vízálló marad (persze normális körülmények között).
Tapétaragasztó--olyan felületre használható, amit egyébként is lehet falfestékkel festeni. Papír, fa, gipsz, stb. Üvegről, fémről leesik.
Használati tárgy esetén (pl az én dobozaimat) azért kell lelakkozni, mert nem képez olyan réteget, mint a decoupage-ragasztó, így a szalvéta sérülékeny. Falikép esetén nem szükséges.

Húúú, mit tanultam még..
Ja igen, az alapozás:
Csak akkor kell alapozni, ha nem szeretnéd, hogy a díszítendő felület színe-mintája átüssön a szalvétán. Mert azt még nem írtuk, hogy a szalvétának csak a legfelső, mintás rétegét használjuk fel, és ezen áttűnik az alap. Nem szükséges minden alapot lefesteni. Pl fehér gipsz, natúr falap, vagy készen vásárolt dobozra is lehet alapozás nélkül szalvétát ragasztani, ezt csak a képzelőerő, és szándék határozza meg.Kép

Festékek: Legjobb, és persze a legdrágább is az akrilfesték, ez vízzel hígítható. Használunk még Aquacolort, ez vízbázisú falfestékek színező-adaléka, ami önállóan festékként funkcionál, háztartási boltban kapható, ez jóval olcsóbb, mint a hobbyboltos akril.
Ki lehet próbálni otthoni mindenféle maradék festéket, ezek akkor jönnek jól, mint pl. az én esetemben a tápszeres doboz feliratait kellett eltüntetni, nagy felületről volt szó, és drága lett volna az akrilfesték. Így itthon talált Supralux festékkel az egészet fehérre festettem, így már nem látszottak a feliratok. Felragasztottam a szalvétát, és színben passzoló akrilfestékkel öszepamacsoltam őket, azaz a motívum környékét.

Amikor én első alkalommal belekezdtem, akkor megkérdeztem Phaedrát, hogy mit is kell vennem, hogy tudjak valamit is csinálniKép.
Most ezt is leírom Neked, biztos, ami biztos alaponKép
-Decoupage ragasztólakk
-Egy szélesebb ecset,nekem 12-es van, elég egy darab, mert a ragasztó, és a festék is kimosható, de csak a használat után azonnal(később jöhet a szivacs)
-Egy mintás szalvéta
-Szalvétához színben illő akrilfesték
-Valami letámadható felület, legjobb talán egy virágcserép, az biztosan akad.

-Fogod a cserepet, lefested az akrillal, hagyod alaposan megszáradni.
-Felviszed rá a decoupage ragasztót, kicsit hagyod, hogy beszívja, majd a
-kivágott motívumot (csak a legfelső réteget!) ráilleszted, majd
-megint átkened a ragasztóval, óvatosan, mert szakadhat a szalvéta, majd
-ha megszáradt a ragasztó, akkor kedved szerint utólag is vihetsz fel rá festéket a motívum köré, de ez nem feltétlen szükséges.

Ennyi.
Azért írtam le ezeket, mert nekem sem volt minden tisztaKép, többségét itt mondták el a Lányok, de volt benne sajnos saját tapasztalat is.

Gőzöm sincs, hogy ki-mit írt, mert közben gyereket-apát etettem, főztem, mostam, takarítottam, így lehet, hogy ismétlem az előttem szólókat...

Üdv:
Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Mindent leirtatok decoupage temaban. max hozzatenni /bar lehet, evidens mindenki szamara/, hogy a szalvetat kozepetol kifele kell atkenni a masodik reteg ragasztoval, szep lassan, a gyurodeseket kisimitva.

Nevtelenek: nem az idegesit, hogy nevtelenek, mert ez a net velejaroja, nameg a Jucikaval se vagyok kisegitve... hanem az, hogy lehet, egyik helyen bajolog velem, a masik helyen meg szembekop. Bar aztan ennel nagyobb gondom ne legyenKép Nameg egy ekezetnelkuli beszologatonal mindig attol felek, ram gondol mindenki. Paranoia, aszondjatok?Kép

Utlevel beadva, 10 napot mondtak atfutasi idot, ugyhogy a becsi bolha nem kizart.

Kivancsi,
este atolvasom rendesen, amit irtal, terkepezek kicsit meg telefonalgatok, aztan kerdezek Toled, jo? Mailed mukodik, oda mehet, nem akarok itt offolni.

Mira,
aztan egyeztetunk, ok? Es Ti mentek majd elol es Te navigalsz, ok?Kép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Kicsit fáradtan,de azért idejutottam.KépMármint ide is eljutottamKépKép!

Phaedra

Megjött a csomag,köszönöm a gyönyörű szalvétákat!A hűtőmre már annyi napraforgós lesz,hogy lehet,vennem kell még egy gépezetetKép!Mert ugye sajnálnám nem felhasználni...
A gyöngyfűzést belevettük a fogalakozási listába,én régen csináltam is olyat,még Zánkán tanultam...jó régKépKép!
A megkérdezés nem működik,mert tuti,hogy alapból azt válaszolnák,hogy mindegy,csak a Szürkebarátban legyen...Kép!Na és az mi????Igen,igen,azKép!

Csi

Nagyon szépek a dobozok,mondhatnám művésziek!!!!És ezeket ovisok kezébe adod?KépKép


Én nagyon nem vagyok újabban kreatív,legfeljebb abban,hogyan rendezzem az órarendemet úgy,hogy jó legyenKép!
DE--Vettem egy csomag nagyon jól kinéző dekorkövet a kisállatkereskedésben.Sötétkék apró kövecskék,csak vhogy fel kell ragasztanom.Ezzel fogok ma próbálkozni,mert a kép már megvan,furnéron egy hatalmas vázányi NAPRAFoRGÓ!KépKép

Gigóca

Jut eszembe,mail ment!Kép

Anyapoc

Ui:Engem azért bosszantanak a beszólogatók,mert nagyon le tud állni tőle egy -egy topik.KépKép

anyapoc
 
 


LÁNYOK!

Ha vkinek lógok vmievl,akkor szóljatok,mert jelenleg semmire nem emlékszem,ami 1 napnál régebben voltKép!

Míra

Neked küldöm a csomagot újra,ha elküldenéd a nevedet megint,mert annyira nagyon elkevertem,hogy nem tudom,hol keressemKép!

Phaedra

Te megírtad már nekem,hogy mire tartasz igényt?Kép

Csi

Nem tudom megnézni a küldött képeket!Kérek instrukciót!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok,

Phedra, Csi,

nagyon aranyosak vagytok, hogy ilyen reszletese leirtatok a dolgokat.
En is szalvetaztam mar eddig par dolgot, dobozt, kepet, stb, sot en mar textilre is csinaltam, csak ez a tapos doboz nagyon tetszett. De most tanltam toletek, mert nem tudtam, hogy le kell alapozni, ha a felulet nem vilagos szinu. Jol ertettem? Mert a feher gipszre barmit rarakhatok, de pl piros anyagon nem lettek jok a szalvetak, mert atutott a piros szin.

Tehat akkor ha jol ertelmezem:
A tapos dobozrol van most szo:

Csi a felirat alatt mit ertesz? Nem szedted le a papircsomagolast a dobozrol?

Na: Supralux-szal alapozom (ezt festekboltban lehet kapni? Csak 1 fele van belole? Supralux alapozo a neve?)

Utana lefestem 1 alapszinnel pl feherrel es ezutan jon a szalvetaragaszto es a tobbi?

Remelem nem hisztek nagyon hulyenek, irjatok meg legyszi!

A barnaszinu papir dobozt is kell alapozni v. azt eleg 1bol feherre festeni ?
(Csi, nagyon irigyellek a babokaid szuletes sulya miatt)

koszi,
gabomamo
gabomamo
 
 


Gabomamo

a papírdobozt, már nem kell alapozni, csak a kívánt színre festeni. Ez nem kell mindig, hogy fehér legyen. Arra vigyázz, hogy csak pasztell színeket használj, és ne túl erős szineket.

Csi a tápszeres dobozt azzél festette le, mert a fémszín miatt nem igazán érvényesültek volna a szalvéták(igazam van?).
Ennek sem muszáj fehérnek lennie, csak a fehér színen jobban érvényesül a szalvéta, és utána körülötte bármilyen színnel pingálhatsz.

Üdv Gigóca


Phaedra, csomag megjött, köszi szépen. Holnap támadd le Zsunyát, mert a tieid nála vannak.
gigóca
 
 


Gabomamo,
szerintem alapveto felreertes lehet, ez kever meg Teged: a Similac tapszeres dobozok ugye fembol vannak es a betuk rajta nem papircsomagolas, hanem a femre vannak rafestve. Persze ezt is at lehetne akrilfestekkel kenni, de egyreszt nagy felulet, igy draga buli lenne, masreszt Csi 12 dobozt csinalt meg egyszerre, harmadszor Csi a leltarosunk-raktarosunk, mindene van otthonKép, maradekok, igy olcson megussza /+1: raadasul valoszinuleg tobbszor kene atfesteni az akrillal is, sotetek a betuk/. Ezert alapozta le Supralux-szal, akril helyett. En spec. Trinattal csinaltam, mert nekem meg az volt itthonKép, az is jo.
afonya
 
 


Sziasztok!

Biztos tudjátok, a Kreatív Hobbyban lehet kapni egy készlet festéket, 6 kis üveg van benne. Az akril? És ha nem, akkor azzal nem is jó lefesteni a felületet?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Én a Trinat-ra szavazok. Ha már úgy is veszel, akkor szerintem ez jobb. Kép Csí viszont azért Spralux-szal, mert az volt raktáron Kép Tudod Ő az a gyűjtögető életmodú személy, akinek van is helye hozzá. Én pedig ezért irígy Kép (és a dobozokért is).

Alapozás-> én egyszer próbáltam fémdobozt akrillal alapozni. A harmadik réteg után sem fedett rendesen és mérgemben ki is hajítottam Kép

Gigóca! Sajnos a holnapi Zsunya, Fiapéter, Phaedra, BB csúcstalálkozó elmarad. BB-nek vmi fertelmes hasmassa támadt. Holnap reggel a drnénivel találkozózunk Kép

Viszont ma alkottam ajándékba a bátyókámnak egy képet-> http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/35347.jpg
Összességében nem nagy szám, mert nem vágtam körbe a mintát, de a kerete tetszik. Drapp aquacolorral lealapoztam és sbarna akrillal átpacsmagoltam.

Phaedra
Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok,

na asszem kezdek kepbe jonni. Kép
Ugyanis a mi taposdobozainkon muanyagos papir cimke van, amit le lehet tepni es gondolom vmivel a ragasztot takaritani.

Akkor ezt most kell alapozni v. nem? Eleg ha csak feher festekkel lefstem v. elotte alapozzam?

Remelem nem megyek az agyatokra Kép

gabomamo
gabomamo
 
 


Ildianyu!
Az "csak" hobbifesték. Ezt majd Csí vagy mások jobban megmagyarázzák Kép
Viszont gipszképekhez sztm jó, én ezt is használom. De arra pl. nem jó, hogy egy sötétebb felületű dobozt lealapoz vele. Legalábbis én erre jutottam.
Színkeverésre olyan értelemben szintén nem túl jó, hogy kikeversz egy nagyobb mennyiséget és azt elrakod, hogy majd ugyan olyanra akarsz festeni még egy keretet, mert idővel túl érik a szín.
Hűha, érthető vagy túl bonyolítottam Kép

Phaedra
phaedraa
 
 


Gabomama!
Milyen a felülete? Anyaga, színe, a színen belül egyszínű vagy tarka? Milyen színű szalvétát akarsz rárakni?
Phaedra
phaedraa
 
 


Phaedra!
Köszi, értettem! Kép
Akkor legalább gipszre lehet használni. Valamire csak jó. Kép
Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok

Megint en.
Most ujra atolvastam anekem irt klassz tanacsokat. Le is jegyzeteltem mostmar, hogy tiszta legyen a dodlog.
Ha jol gondolom, akkor a Trinat es a Supralux az feher szinu? Vagy letezik belole feher is? Ezzel szoktak az ajtokat ablakokat festeni?

Tehat: lefstem Trinattal a fem dobozt, utana jon a szalvetaragaszto erre a szalveta es ujra a szalvetaragaszto majd a lakk.

A Trinatnak az a neve, hogy Trinat alapozo?

Phedra,

akrillal en is akartam mar fat befesteni, de en is ugy jartam, mint te, 3 reteg utan sem fedett. De ez is fajtajatol fugg, mert van olyan, ami gyonyoruen fed, persze az nagyon draga es nagypn pici.

gabomamo
gabomamo
 
 


Ildianyu!
Én inkább úgy mondanám, hogy gipszre nagyon jó. De ha kipróbálod más felületeken is, akkor majd kiderül, hogy Neked milyen. Én például egy laminált lapot is befestettem vele, de nem vagyok megelégedve. De ez egyéni vélemény. Azért is szoktam mindig odaírni, hogy sztm (=szerintem) Kép

Gabomamo!
Most megfogtál, de sztm csak fehér létezik alapozóból, mint ahogy falfestékből is. Az aquacolor, amiről már feljebb is olvashattál, pont arra való, hogy ezeket a festékeket színezzék (vagy csak mindig a fehéret veszem észre Kép )
Igen, ez a neve, hogy "Trinát alapozó". Azt hiszem még talán az is rá van írva, hogy univerzális. Ezt majd holnap megnézem, de már nem akarok végig csörtetni a lakáson, mert mindenki alszik Kép Ha így kéred, tudni fogják. 0,75 l-es a legkisebb kiszerelés és az ára üzletenként változó, de kb. 1100.- Ft körüli összegre számíts.


Akrill-> mint ahogy írod, létezik belőle többféle. Én például vettem művészboltban is akrillfestéket, és össze sem lehet hasonlítani a hobbi festékkel. Sokkal jobban fed és sokkal sűrübb is. Na, ezzel biztos nem állok neki alapozni, mert elég durva az ára is. De gondolom még a művész fetékek között is van/lehet nagy különbség. Erről Zsunya biztos többet tud mondani.

Még egyszer alapozás-> sztm attól is függ, hogy le kell-e alapozni, hogy egészben vagy motívumra vágva ragasztod-e a szalvétát. Én 99%-ban körbe vágom a mintát és sztm egy alapozott rétegen jobban fog mutatni. Tul.kép én a gipszalapot is mindig alapozom. De ez megint csak egyéni, hogy Te hogyan is fogod kitalálni a saját módszereidet. Az alapozás színe pedig a szalvéta színétől is függ.

Viszont itt egy trükk-> ha színes alapot készítenél és a szalvéta felragasztása, száradása után úgy érzed, hogy nem jön vissza kellően a szín, akkor még a szalvétának a kiemelendő motívumára is rá lehet tenni egy kis akrillfestéket, mintegy azzal kiemelni.
Ha megnézed ezt a nyuszis képet-> http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/30172.jpg
itt nekem az alapszín miatt elvesztek a színek, és gyakorlatikag a nyuszit is és a tojást is újra festettem (talán a pirosnál ez jobban is látszik). Az újra festés néhol azt jelenti, hogy bepacsmagoltam, hogy kontrasztosabb legyen.

Na, eldugulok Kép

Phaedra
phaedraa
 
 


Phaedra,

most latom, hogy kerdeztel tolem, amig en irtam az elozo hozzaszolast es eszre sem vettem. Kép
A nevedet is elirtam, bocsi, de latom te is az enyemet. Kép

A taposdoboz szurke fem szinu, es fembol van Kép
Vilagos szalvetakat asszem.
gabomamo
gabomamo
 
 


GabomamoKép
Igen, itt az a gond, hogy a dobozomon nem cimke van, hanem rá van festve közvetlenül a dobozra a felirat, és azt kell eltüntetni. Ha Te le tudod szedni a feliratot, akkor az jobb, mert egy homogén (fém) felületet egyszerűbb átfesteni, mint egy felirattól foltosat.
Egyébként azt hiszem, hogy tudom mi zavart meg az ALAPOZÁS szó használata körül... Ezt ne úgy képzeld el, mint ahogyan a festők használják a szót! Náluk az alapozás valójában a felület KEZELÉSÉT időjárás elleni védekezést, korróziógátlást, fánál gomba elleni védekezést, stb. jelent. Ezeknél a műveleteknél valóban ALAPOZÓ festéket használnak.
A mi esetünkben az alapozásnak nincsen védelmi funkciója, hanem csakis esztétikai. Ha nem alapozónak hívjuk, hanem első rétegnek, akkor máris tisztább a kép, nem?Kép
Így tök mindegy, hogy mit használunk első festégrétegnek, a minimális követelmény az, hogy ott maradjon, és lehessen rá később dolgozni.
Ha a Te dobozaidról lejön a cimke, akkor nem kell többször átfesteni, hiszen nincsen alatta olyan szöveg, ami átüt. Ha van olyan fehér festéked, amit rá tudsz kenni, akkor az bőven elég, hiszen pont a fehérre festést nevezzük mi alapozásnak.
Ha viszont venned kell festéket, mert mondjuk nincsen otthon elegendő, akkor a TRINÁT alapozóját vegyed, ezt így is hívják, van belőle mester, univerzális, és korróziógátlós is,festékboltban, s.marketekben kapható. Oldószere a lakkbenzin, vagy a színtetikus hígító.
Ezzel lekened, meg is van az első réteged, azaz lealapoztad - a mi szóhasználatunk szerintKép.
(egyébként én meg rettegtem a gyerekek mérete miatt, azt hittem, kinőnek engem)

Ildianyu!
A KreatívHobby festéke is hobbyfesték, nem olyan jó minőségű, mint az akril, de tökéletesen megteszi. Ez is ugyanúgy viselkedik, mint az akril. Én is szemezgettem vele, aztán nálam az győzött, hogy fekete színt nem használom, fehér az van másból, a zöldet ki lehet keverni, így már nem is olyan jó bolt, hiszen 990Ft-ért gyakorlatilag három szükséges színt kapsz. Ha viszon a "darabosból" négyet veszel, akkor árban ugyanott vagy, csak van négy használható színed.
Szerintem meggondolandó.
Ja, a hobbyfesték és az akril között az ajánlás szerint annyi a különbség, hogy az akrilt közvetlenül a fémre is lehet kenni, míg ezt a hobbyfestéknél nem írják.

Phaedra!
Tévedsz, nincs helyem hozzá, megteletünkKép
Legutóbbi kedvenc gyűjtésem másfél darab Ytong tégla, állítólag jól fűrészelhető, de még nem volt időm belevágni.
Jó a kép! Már Jaminánál is néztem ezt az Aquacolort, de ő mustárként emlegette...

Anyapoc!
Most hogy mondod...Én is a "Szürkebarát" helyekre jártam inkább, és edzésnek hívtukKép
A képekhez nincsen instrukció, a kirakó letölthető a Kézimunka...topikból, Áfonya hsz-ban található címről. Nemtom, miért nem tudtad megnézni....Kép

Áfonya!
Paranoia, bizonyKép

Vettem három mikulásos szalvétát, majd felrakom, ilyet-már-ne-vegyetek- alapon. Nem nagy számok, de valamire még jók lehetnek.
Ha sikerül most, akkor beszkennelem, de majd légy Kedves Valaki ide belinkelni.

Csi
csii
 
 


Hoppá, ezt most találtam a Trinát alapozóról->
http://www.trilak.hu/cgi-bin/trilak.cgi?action=format&dir=prod&file=TRINÁTUNIVERZÁLIS
ezekszerint más színban is létezik Kép
phaedraa
 
 


Phaedra,
koszi a kimerito valaszt,
mostmar azt hiszem nekivaghatok a taposdoboznak, csak ki kell varnom, hogy legyen ures, mert ma Agcinak odaadtam 2-ot.

Budos eza Trinat, ugye?

gabomamo
gabomamo
 
 


Gabomamo! (remélem most jól írtam, bocs az előző elírásért)
Ha szürke, akkor én lealapoznám, mert sztm elfogja nyelni a színeket. De (ez is csak egy tipp) azt is lehetne, hogy egy kis részén kipróbálod csak úgy natúr és ha nem megfelelő a hatás, a szalvétát még mindig le tudod áztatni és akkor jöhet az alapozás. Persze lakkozás nélkül gondolom.


Csí! Ytong-gal én már falaztam és tényleg nagyon könnyedén megmunkálható, fűrészelhető. Vágj csak bele, hajrá Kép
Aquacolor-> igen, igazad lehet, a mustár meghatározás pontosabb.

Áfonya! Sztm ne törődj az ékezetnélküliekkel. Már ismer a BNet annyira, hogy tudjuk, hogy nem Te vagy. Csatlakozom Csíhez, "Paranoia" Kép

Phaedra
ui. az aláírásnál jövök mindig rá, hogy milyen jó Csínek a rövid nick-je miatt Kép
phaedraa
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: