Új privát üzeneted érkezett!

Timea,
En valaszoltam........... 21.24
Gabi
Gabi
 


Bocs Virag, ha azt mondom Mszp akkor valaszolsz a kerdesemre?
Eva
 


Kedves Eva!

A 98-as választásokon Torgyán, mint az FKGP elnöke, akinek a FIDESZ köszönheti a 4 éves kormányzását ételt-italt osztogatott illetve buszokkal vitte a "kisebbségi kört" szavazni. Ez ugye nem szalámi politika? Ááááááá!

És az eszedbe sem jut, hogy milyen egyéb eshetõségei vannak még a közvélemény-kutatások kudarcának? Ha kicsit tanultál szociológiát és pszichológiát, akkor feltételezem rólad, hogy végigtudod gondolni.

Virág
Névtelen
 

 
 

"Ha egy pöccset rasszista is vagy a szemed q*va jó, az ominózus népszabi cikk kisbetûvel volt szedve, belsõ oldalon. Nem tán csak mégis beruháztál egyre??"

"Érdekes annyit irtok arról hogy a maszop is suttogó kampányt folytat, meg küldi a rágalmazó leveleket- én eddig (maszopos szimpatizánsként) miért nem kaptam egyet sem? Ha megadja vki az smsm számot boldogan küldjük az igent.
Egy pufajkás bérenc, meg a zsidó b*i párja "

"Amit irtal az tipikusan magyar 30-as evekbeli szoft-antiszemita moslek, ..."

Kedves Balosok, olvassátok el a stílust, ahogyan írtam én! És kérlek benneteket - pártállástól függetlenül - hasonlítsátok össze ezzel!
Nem azt mondom, hogy "jobbosok" nem követtek el retorikai, stilisztikai hibákat, de kezdett a vita a kultúráltsád írányába elmenni!

Ne haragudj Virág és Szegfû, nagyon nehezemre esik válaszolni Nektek. Megteszem, de egy kicsit elmegyek lehiggadni!

Liliom

Ui: kedves névtelen ki a jobbosok stílusát kritizáltad tegnap: lásd nálatok is vannak olyanok, kik sajnálják kiirni kedvenc pártjuk nevét! Elvárnám, hogy marasztald el õket is ezért!
Liliom
 


Verbatim, pontosan ezt látom én is. Mint már írtam régebben, én ott voltam a Fidesz indulásánál. Lelkes egyetemistákként. Szó nem volt errõl, ami most van. Ha ezt akkor valaki megemlíti nekik, tuti azt mondják, hogy lehetetlen, hiszen pont ez ellen a mentalitás ellen jöttünk létre. Arról meg nem is álmodtam, hogy majd õk akarják újra egyesíteni az egyházat és az államot. Most sem hiszem, hogy hirtelen olyan nagyon komolyan gondolnák a hitet, mindössze a hatalom és a pénz mindent megér. Pillanatnyilag a lelkiismereti szabadságot, a szabad vallásgyakorlást a Fidesz kormány alatt látom veszélyben. Persze a katolikus vallást szabad lesz gyakorolni, de azért ez mégsem az igazi szabad vallásgyakorlás... Sajnos, ezek a folyamatok szerintem megállíthatatlanok, mindössze idõt lehet nyerni, ha most nem kerülnek hatalomra. A következõ választásokon nyerhetnek, és akkor megvalósulhat a nagy álom. Bár én szeretnék valahol máshol felébredni. Kép
Liesel
Liesel
 


Kedves Liliom!

Várjuk, majd az építõ leveled! Kép

Virág
Névtelen
 


Kedves Mindenki!

Jó éjszakát és nyugalmas hétvégét!
Megyek Kovácsot nézni az m1-re Kép Kép

Üdv
Virág
Névtelen
 


Gabi,
nem gondolom, hogy külsõségekben kell elsõsorban (vagy csupán) megnyilvánulni a komoly szándéknak. A '89-es megalakulás után a Fidesz népszerûségében a külsõségeknek is szerepe volt, de ezen túlmenõen a fiatalos lendületnek , tiszta és logikus érvelési stílusnak, a felvázolt irányok vállalhatóságának is. A nyitott társadalom óhaját fejezték ki, amiben helye van a más véleményeknek is (talán emlékszel, annak idején a Fidesz az alternatív véleményezõk kategóriájába tartozott a hivatalos politikai szóhasználatban). Szemben a poros állami hivatalnokokkal, párttitkárokkal, cucilista funkcionáriusokkal a Fideszesek erõt és életet, a vélemény szabadságát sugározták. Miért nem érzem én ezt a szabadságot most? Miért érzem viszont az ellenségkeresést? Hol van a felszabadult, elfogadó jókedv?
Talán nem jött át az elõzõ hozzászólásomban, hogy elfogadok olyan logikus lépéseket, mint a kispártból nagypárttá válás szükségessége, politikai dress code elfogadásának és kommunikációs tréningek szükségessége, idealista céloknak a gyakorlati megvalósítás során elkerülhetetlen korrigálása, és persze a nézetek idõk során való természetes változása.
Ilyenformán egyetértek veled, más huszonévesként politikai szervezeti aktivistának lenni, és más kormányfõnek. De ha valaki belsõ indittatásból cselekszik, akkor alapvetõen ugyanazok maradnak az ideák mindkét állapotban is. Ha valaki tenni akar, akkor - ha a körülmények azt kívánják - az álló gallérú kigombolt fehér inget szép öltönyre és nyakkendõre cseréli (az sem kizárt, hogy idõvel az tetszik neki jobban!), de hogy az egyenlõség elvét meghaladva a kirekesztésben kezd hinni, az nekem túl sok.
verbatim
verbatim
 


Kedves Éva! (az elsõ)
Képzeld voltam hittanos, meg a két tesóm is, apám meg sose volt párttag, inkább maradt a mûhelyben, nem is lett sose zsigulink, csak csavarunk.
Van szép fotóm a konfirmációról emléklapom, elég sokan voltunk, mindenféle iskolákból, meg karácsonyi tömött templomokban jártam, mert nem volt tilos, ha az lett volna nem lettek volna, le is lehet azt bontani, bezárni ,a papi képzést megszüntetni, egyik sem történt.Anyámat pap temette. És millió templomi esküvõ is volt, mert "megszólták volna" a népek azt a családot ahol ilyen nem volt.
Ami gyerekként nekem tetszett az evangélikus hittanon, az hogy nem volt dogmatikus, sokat játszottunk, memoriztunk, a lelkésznek 4 gyereke volt, a felesége sütit sütött nekünk, és a tesóm orgonán játszott. Ja, tényleg kántorképzõk is voltak, a nagyanyám tolmács volt, és az 50-60 ávekben a pannonhalmi apátságban tolmácsolt, orosz , angol, szlovák, cseh, német nyelven, a papoknak.
Az iskolában sosem kérdezték járunk-e,(most az enyémeket bõszen agitálják, amit ellenzek ezerrel), volt városunkban egy nagy idõsel otthona" szeretetotthonnak hívták" egyházi volt. Karácsonykor a nyolcvanas évek eljén ezres tömegek vonultak városunk székesegyházábam éjfélimisére.
Az Antal kormány alatt sem volt ezzel gond, és a Horn kormány alatt sem.
ZSomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Medgyessy Péter elsõ 100 napi programjáról (illetve az MSZP további terveirõl) igen kevés szó esik.

1. "Egyszeri juttatásként visszaadjuk a nyugdíjasoknak azt a fejenkénti 19 ezer forintot, amit a Fidesz kormány 1999-ben elvett tõlük."
Ez jól hangzik, tegye. Igaz, hogy Medgyessy 1999-ben még egyetértett Horn ígéretének nem teljesítésével (Beszélõ, 1999/5), de ez most nem fontos. Ez mintegy 63 mrd forint. Csendesen megjegyzem, hogy a pár hete kiadott "Tények és Hazugságok" sorozatban még 1999-es veszteségként 15.640Ft, összes halmozott veszteségként 39.422Ft szerepelt. A 19.000 Ft egyik összeggel sem stimmel.


--------------------------------------------------------------------------------


2. "Szeptember 1-jével 50 százalékkal megemeljük a pedagógusok fizetését."
Ez az egyik kedvenc ígéretem. Az egyik megyei jogú város alpolgármestere a következõt reagálta, amikor megkérdeztem, hogy ez megcsinálható-e: "Ne viccelj már velem, Te is tudod, hogy mivel jár!". Mivel is jár ez a lépés?
Sorjában:
- Módosítani kell a pedagógus bértáblát, de legalább egy korrekciós szorzót be kell vezetni. Ez OK, ez megy.
- Módosítani kell a költségvetési törvényt a nyári ülésszakon - no, ez keményebb dió, mert sokan fogják ezerfelé húzni, kemény egyeztetés lesz házon belül. Nehéz lesz gyorsan átnyomni.
- Fel kell kérni valamennyi iskolafenntartó önkormányzatot (mintegy 1500-1800 önkormányzatról beszélünk!), hogy a nyári ülésezési szünet idején szíveskedjen módosítani saját költségvetési rendeletét, és a többletforrást BÉRként adják tovább az iskoláknak.
- Fel kell kérni az iskolákat, hogy osszák ki az egyenletes 50%-os béremelést.
Mindezt szeptemberig lezongorázni... Hát, tényleg nem sok esély van rá...
Ja, és az önkormányzatok által adott kiegészítéseket ki fogja 50%-al megfejelni? Mert az önkormányzatoknak erre nem lesz pénze.
Azon már nem is kötekedem, hogy korábban az iskolarendszer számára a központosítás csökkentését ígérték, és akkor hol marad a minõségi oktatás díjazása, új pedagógus bértábla, stb...


--------------------------------------------------------------------------------


3. "Az egészségügyben dolgozók és más közalkalmazottak bérét október 1-jével 50 százalékkal megnöveljük."
Ez a másik kedvencem. Ez alig bonyolultabb az elõzõnél, mert az egészségügy pillanatnyilag TELJESÍTMÉNYfinanszírozást kap az ÖNÁLLÓan gazdálkodó TB-tõl. Magyarul, ehhez meg kell emelni a pontérték-finanszírozást, majd leegyeztetni a fenntartókkal és a szakmai és szakszervezetekkel az emelést (egységesen!), és végül már csak ki kell fizetni. De szép... Csak közben több nagy törvénybe kell belemászni, év közben, stb...
Az már nyilván csak szakmai kötözködés, hogy a generális emelések UTÁN hogyan fognak teljesítmény szerinti differenciálást csinálni, mert enélkül az egészségügyi reform eleve halott dolog.
A legjobb azonban a "többi közalkalmazott". A többi közalkalmazott itt vajon kiket jelent? Ha a szociális szférában dolgozókat, õket teljesen megilleti az emelés, õk egyszerûen kimaradtak az osztogatásból. De a rendõrõk, tûzoltók, stb. már túl vannak az emelés nagyobbik felén. Szóval, jó lenne világosabban látni, hogy kinek ígértek itt súlyos tízmilliárdokat.


--------------------------------------------------------------------------------


4. Módosítjuk a Munka Törvénykönyvét, ezen belül visszaállítjuk a heti két pihenõnapot, amelybõl az egyiknek vasárnapra kell esnie.


A Munka Törvénykönyve pillanatnyilag meglehetõsen EU konform, de a vasárnapban igaza lehet. Ehhez nem értek, akit érdekel, nézzen utána.


--------------------------------------------------------------------------------


5. "Augusztus 1-jével a termõföldrõl szóló törvény módosításával helyreállítjuk a földtulajdonosok jogait és társadalmi ellenõrzés alá vonjuk a nemzeti földalap mûködését."
Ez a pont majdnem stimmel. A földalapot tényleg helyre kell pofozni, de nem tudom, hogy mit jelent a "társadalmi ellenõrzés". Ezt a TB-nél egyszer már nagyon megjártuk, azóta se heverte ki az "önkormányzatiság" és a "társadalmi ellenõrzés" idõszakát. Jó lenne tudni azt is, hogy milyen irányba akarnak tulajdonosi jogokat helyreállítani. Ugyanis a magyar jog szerint az eladónak a tulajdonjoghoz, illetve eladás esetén a vételárhoz van joga, az elõvétel nem a tulajdonost, hanem a leendõ vevõt korlátozza.


--------------------------------------------------------------------------------


6. "A magyar mezõgazdasági termelõk érdekében haladéktalanul tárgyalásokat kezdünk az Európai Unióval a csatlakozás pénzügyi feltételeinek javítására."
Ez nem komoly vállalás, mert ha nem csinálunk semmit, akkor is jobbak lesznek a feltételek, ugyanis a csatlakozóknak várhatóan (nagyjából) azonos feltételeket szabnak majd. A csatlakozó tömb nélkülünk is kikönyököl egy jobb feltételrendszert, persze, velünk együtt könnyebb. Ezt az EU tárgyaló delegációnk folyamatosan és pártfüggetlenül csinálja.


--------------------------------------------------------------------------------


7. "Azonnali hatállyal megszüntetjük az Országimázs Központot, és a megtakarított pénzt átcsoportosítjuk az ingyenes gyermekétkeztetés céljaira."
Ez korrekt! Más kérdés, hogy a megtakarítás a témába vágó ÁSZ jelentések szerint várhatóan közel nulla, de ez világos és számonkérhetõ. Sõt, üdvözlendõ.


--------------------------------------------------------------------------------


8. "Október 1-jétõl adómentessé tesszük a minimálbért."
Ez a legrosszabb. Év közben belenyúlni az SZJA törvénybe kampányokokból... Minden, csak nem hozzáértés. Visszamenõleges lesz egész évre, vagy csak az év utolsó 3 hónapjára szól? Ha visszamenõleges, akkor mi lesz a levont elõlegekkel? Ha nem visszamenõleges, akkor hogy lehet megoldani a bevallást? Két nyomtatvány lesz, egy szeptemberig, egy pedig októbertõl? Technikailag kivihetetlen a dolog!!!
De az az igazi hiba, hogy fejreállítja az SZJA rendszert!
Az EU-ban a minimálbér az átlagbér 2/3-a, és mindenhol adóköteles. Aki dolgozik, az kiveszi a részét a közterhekbõl is.
Ezzel szemben, ha adómentessé tesszük az átlagbér kétharmadát, akkor baj van, mert felette NAGYON meg kell emelni az adókulcsokat.
Ha például az átlagbért az SZDSZ-nél alacsonyabb, 15%-os átlagos adóval szeretnénk adóztatni, ami tényleg csaknem fele a mostaninak, akkor a következõ adósávokat kapjuk:
0 - minimálbér: 0%
minimálbér - átlagbér: 45%
Ha a minimálbért nem emeljük az átlagbér 2/3-ára, hanem maradnak a mai számok (minimálbér 50.000 Ft/hó, átlagbér kb. 90.000 Ft/hó), akkor az átlagbér elvárt adójához a következõ százalékok jönnek ki:
0 - 600.000: 0%
15% adó: 600.001 - 1.080.000: 33,75% adókulcs
20% adó: 600.001 - 1.080.000: 45% adókulcs
Felette pedig akármennyi...
Nos, ez azt jelenti, hogy az adórendszeren keresztül bevezetik megint a bérek egyenlõsdijét, mert kilógni itt nem érdemes. (Menekülés van: EVA! De errõl késõbb.) Ez a lenyírás tönkrevágná a tudásigényes (és magasabb fizetésû) ágazatokat. Az ötlet tehát vagy kivihetetlen, vagy visszahozzák a jövedelemfüggõ kedvezményrendszert, ami viszont egyszer már megbukott.

Az ötlet bevételkiesési vonzata, ha a felsõ sávokban nem emelik a kulcsokat: 50.000 Ft/hó/fõ * 20%= 10.000 Ft/hó/fõ, mindez 4,3 millió munkavállalóra és 3 hónapra mintegy 130 milliárd forint! Ez bizonyos korrekciókkal lemehet 90-100 mrd-ig idén, és 350-400 mrd-ig jövõre...


--------------------------------------------------------------------------------


9. 2002 augusztusától, az iskolakezdést megelõzõen minden évben kéthavi családi pótlékot fizetünk.
Értelmes, világos beszéd. Így kellett volna a többit is!
--------------------------------------------------------------------------------


10. "A szõlõ- és bortermelõk érdekében még a szüret elõtt módosítjuk a jövedéki törvényt."
Ez felemás. A jövedéki törvényt enyhíteni, a hegyközségit szigorítani kellene, akkor meg kb. ugyanott van a termelõ. A mósodítás a kistermelõknek és saját célra termelõknek lenne szükséges, de nekik nagyon.


--------------------------------------------------------------------------------


11. "Szeptember 1-jétõl 30 százalékkal emeljük meg a fõiskolai és egyetemi ösztöndíjakat."
Ez is világos - óhaj. Mert kérdés, hogy az ösztöndíjakat hogy emeli a kormány az egyetemi autonómai fenntartása mellett... Az állam a hallgatói normatívát tudja emelni, amit az egyetem továbbadhat, ha akar. Ronda dolog az autonómia...


--------------------------------------------------------------------------------


12. Július 1-jétõl eltöröljük a tévé-elõfizetési díjakat.
Passz. Nekem mindegy. Valószínûleg tényleg nem sok vizet zavaró tétel, legfeljebb bosszantó. Bár, azt hiszem, ilyen az EU-ban is van.


--------------------------------------------------------------------------------


13. Kezdeményezzük az Orbán-Nastase paktum újratárgyalását.
Szintén nem nagy vállalás, mert az eredeti megállapodás szerint év közepén úgyis új megbeszélések lesznek. Azért érdekelne, hogy mit szeretnének elérni.
--------------------------------------------------------------------------------


+1 Helyreállítjuk a demokratikus közéletet:


• azonnali párbeszédet kezdeményezünk a civil szervezetekkel, a szakszervezetekkel, a munkaadókkal;


• helyreállítjuk a parlament hetenkénti ülésezését;


• helyreállítjuk a közszolgálati tv és rádió függetlenségét, a tájékoztatás pártatlanságát;


• Beindítjuk az üvegzseb programot, amellyel átláthatóvá és ellenõrizhetõvé tesszük az állam gazdálkodását.


Ezekhez nem szólok, mert nem gazdaság. Illetve az utolsó kicsit igen: amikor lehetõségük volt, nem tettek semmit, nem gondolom, hogy most nagyon hatékonyak lennének benne, bár én szeretném.
--------------------------------------------------------------------------------


Hát, ezek voltak az MSZP ígéretei az elsõ 100 napra.


Ezekhez jön még az EVA, aminek lényege, hogy a vállalkozók adóterheit harmadára, negyedére csökkenti. Ezzel a vállalkozók részesedése a közteherviselésbõl tovább csökken, a munkavállalók terhe pedig nõ. Ennek következménye lesz, hogy a munkáltatók ismét dolgozók tömegeit fogják vállalkozásba kényszeríteni, mert úgy SOKKAL olcsóbb lesz a foglalkoztatás. A dolgozó pedig rosszul jár, mert elveszti a munkahellyel, az alkalmazotti státussal járó valamennyi védelemet. A baloldali MSZP, a munkavállalók pártja kezdeményezi a munkavállalók széles körének jogfosztását. Gratulálok.


Mindezek alapján kénytelen vagyok azt írni, hogy az MSZP és Medgyessy Péter programja minden ellenkezõ híreszteléssel szemben csak lufi. Nincs mögötte egységes szemlélet, célok, koncepció. Ezt én sajnálom, mert ha nyernek és beváltják ígéreteiket, az komoly gazdasági és társadalmi instabilitást hozhat. Ha meg nem váltják be, akkor minek megválasztani õket?
Névtelen
 


Sziasztok,

Irtam egy csomo mindent delelott ill. kora delutan, de mint azt Bakfitty is megjegyezte a jobbosok este jonnek. Igy ezt-azt megismetlek. Bocs, ha valaki mar olvassta.

Gazarameles
Ez slagertema. Betlen kerdezte KOvacsot hogy lesz-e ha ok gyoznek. Kovacs kicsit kiteroen, hogy ha igen, akkor a lakossagot kompenzaljak. Szegeny nem akart hazudni.
A helyzet az, hogy a kormany es a MOL kozott volt egy per. A MOL nyert. Eszerint a kormanyzat nem szolhat bele olyan mertekbe a gazarak megallapitasaba, ami a ceg mukodeset veszelyezteti. Tavaly is igen nagy vesztesege volt a gaz uzletagnak. Szoval a gaz arat mindenkeppen megemelik!
De valoszinuleg a nagy fogyasztokon fog csattani az ostor. (De sajnos az az ostorveg a mi fenekunket is eleri.) Szoval ha Fidesz nyer, akkor is lesz arameles. De lehet, hogy ok ug yakarnak kompenzalni, hogy mi ne is tudjunk rola. Vagy amivel most probalkoznak, hogy az allam megvegye a MOL gaz uzletagat.

Aki a tenyeket kedveli,
azoknak ajanlom ,hogy olvassak el az allamhaztartas deficitjerol szolo cikkeket.
Roviden, az egesz evre tervezett hianynak majdnem a felenel tartunk. A penzugyminiszter megis a nyugdijemelesrol beszel, de nem mondd semmi konkretumot, hogy mennyit emelnenek. O nem latja problemanak a hianyt, mert ugyis noni fognak a bevetelek. En azt nem ertem, hogy eddig a recessziora fogtak, a be nem teljesult gazdasagi novekedest. Ha most recesszio van, akkor hogyan varhat ilyen nagy bevetelnovekedest.

Varga-csomag
Tavaly novemberben hoztak egy rendeletet, hogy akinek szules elott nincs 180 munkanapja mert pl. GYED-en, vagy tappenzen volt, annak nem a korabbi jovedelmet veszik alapul a TGYAS ill. GYED megallapitasanal. Vagyis ha valaki viszonylag jol keresett, szult egy gyereket, GYED-en volt, majd tavaly november utan szult megegyet, ugy hogy nem dolgozott kozben 180 napot, akkor kevesebb TGYAS-t, GYED-et kap a masodik gyerek utan, mint az elsovel. Remelem ertheto.

De lehet, hogy ehhez mar tul keso van?

Szimat
szimat
 
 


Mert ugye az MSZP AZ iskolákban nem kampányol:
SMS-küldõ és számítógépes verseny zuglói diákoknak

A XIV. kerület általános- és középiskolai tanulói számára kiírt SMS- és informatikai verseny:

SMS-parádé:
A harmadik forduló (2002. február 15. – 2002. március 15.) kérdései
SMS-parádé: 1.) Mikor kezdték építeni a zuglói (Füredi úti) lakótelepet? 2.) Melyik párt színeiben indul dr. Csiha Judit a 2002. évi országgyûlési választásokon?


Kuk(@)colás: Mutasd be legfeljebb két (2) oldal terjedelemben Budapest 22. választókerületének azt az országgyûlési képviselõjelöltjét, aki az MSZP színeiben indul a 2002. évi országgyûlési választásokon. A pályázat beküldésével együtt küldd be a forrásaidat is.


Mesternyelven: Készíts olyan programot vagy flasht legfeljebb két (2) MB terjedelemben, amelyben bemutatod dr. Csiha Juditot, Budapest 22. választókerületének és az MSZP-nek az országgyûlési képviselõjelöltjét, és küldd be forráskódodat is.


Beküldési határidõ: 2002. március 10. (vasárnap)

Hová kell beküldeni a pályázatokat?
SMS-parádé: a 06-30-439-80-13-as mobilszámra.


Kuk(@)colás és Mesternyelven: E-mail-cím: palyazat@netcontact.hu; a postai cím, ahová a floppy vagy a CD beküldhetõ: Dr. Csiha Judit, a Fõvárosi Szabó Ervin Könyvtár fiókja címén, 1144 Budapest, Rákosfalva park 1-3. (Közösségi Ház)


A pályázó minden esetben közölje utolérhetõségét, vagyis nevét, telefonszámát (mobiltelefonjának számát), e-mail-címét, iskoláját, esetleg lakcímét.
Névtelen
 


Tiszteletem!

Saját megfogalmazásomban tolmácsolom az ATV, Sajtóklub c. müsorában elhangzott felhívást azoknak, akik esetleg nem látták az itt folyó vita miatt.
Arra kérik a szombati Fidesz gyûlésre látogatókat, hogy NE vigyenek magukkal pártzászlókat, transzparenseket, ha valamit mindenképpen szeretnének elvinni, akkor az csak nemzetiszínû lobogó vagy kokárda legyen.
Továbbá arra kérnek mindenkit, amennyiben a környezetükben, a résztvevõk közül valaki túlzásokba esne, higgadtan fogják közre és kisérjék el az legközelebbi rendõrhöz.
A józanság és a nyugalom a legfontosabb!

Tyberius
tyberius
 


Csak ha ma már mindenki a szocik álltal behazudt maszlagot nyomja a félelemkeltésrõl, lássuk ki is kelti a félelmet! Leginkább azoknak ajánlom, akik az utóbbi hetekben már nagyon értenek a politikához, és most már nagyon figyelik, plusz a könnyen felejtõknek!

Az MSZP és az SZDSZ azzal riogat, és táplálja a félelmet az emberekben,


hogy a minimálbér 50.000.-Forintra történõ emelésekor százezrek veszítik majd el állásukat az intézkedés miatt, mert a munkáltatók nem tudják majd viselni a magasabb minimálbér közterheit!
 Hol vannak a minimálbéremelés miatt állásukat elvesztett emberek százezrei??? HAZUGSÁG VOLT!


hogy a munka törvénykönyvének módosításákor százezrek veszítik majd el a szabad szombatot!
 Hol vannak a rendes pihenõnapjaikat, a szabad szombatot elvesztõk százezrei??? HAZUGSÁG VOLT!


hogy a kedvezménytörvény és az Orbán-Nastase megállapodás (melyet az aláírás elõtt buzgón támogattak, és koccintottak a kormány sikerére) után 23 millió román özönlik majd Magyarországra, miközben a kormány csak 83.000 ember esetében teszi ezt lehetõvé! Ezzel õk maguk szították az idegengyûlölõ és soviniszta érzelmeket az emberekben!
 Hol van a 23 millió román??? HAZUGSÁG VOLT!


hogy a szélsõjobb elõretör, és mindent elpusztít, amit a demokrácia jelent; hogy a karizmatikus, határozott, megalkuvást nem tûrõ politikust Hitler reinkarnációjaként festi szemünk elé, ezzel megpróbálva ellensúlyozni saját miniszterelnök-jelöltjük gyengeségét, határozatlanságát, patópálságát, savanyúságát és ötlettelenségét!
 Ki tárgyal visszalépésekrõl a szélsõbaloldali Munkás-párttal??? Hol törtek elõre a szélsõségek, aminek kormányra kerülésével fenyegettek??? HAZUGSÁG VOLT!
Névtelen
 


Kép
Névtelen
 


"Radikalizálódik" a jobboldal? Ez szerintem természetes. A fidesz eddig a kampányában nem használt semmilyen radikális és negatív elemet, mégis, az mszp és az szdsz nem is a programját ismertette a kampányában, arról egy szó sem hangzott el, hanem a miéppel riogatott, és a fideszt fikázta. Ezt én nem érzem korrektnek, de azt hiszem a korrektség és a mszp nem említhetõ együtt. (Lásd pl. a amnesztia kérdését: elõbb megszellõztetik, képviselõjük meglátogat egy börtönt a választások elõtt, majd hevesen cáfolnak. Úgy játszanak a legkiszolgáltatottabb rétegekkel, a rabokkal, mint a bábokkal, jól manipulálnak, megtanulták.)

Ezzel szemben az "értelemre" hatás kampánya megbukott a fidesznél, egyenlõtlen a küzdelem. Olyan, mintha egy 60 kilós birkózónak kellene legyõzni egy 200 kilósat. Egy ideig próbálkozik az ember a szabályos fogásokkal, de amikor vesztésre áll, akkor azért csak tökönrúgja. Nem biztos, hogy célravezetõ, pici az esély, de lehet belõle gyõzelem.


Sajnos az mszp a 40 éves örökséggel (kapcsolatok, gazdasági és sajtóhatalom, stb.) olyan tisztességtelen elõnyben van, amit (mint ahogy láttuk az 1. fordulóban) nem lehet tisztességes eszközökkel legyõzni, fõleg hogy õk már a kezdetektõl tisztességtelen módszerrel kampányoltak. A maszop csak saját magát tudná legyõzni, mint ahogy 4 éve láttuk.


Amitõl én még nagyon félek, hogy az mszp - tanulva a 4 évvel ezelõtti buktából - nem fogja elkövetni azokat az egyszerû nép számára is felfogható triviális hibákat, ami a bukásukhoz vezetett. Ellehetetleníti azt a réteget, aki a fideszre szavazott és gyakorlatilag egypártrendszer fog beköszönteni újból. Az éhes szájak be lesznek tömve, a nagytõke ki lesz elégítve, minden nagyon szép és jó lesz. De megszûnünk saját arculattal, érdekekkel rendelkezõ országnak lenni, feloldódunk a nagy internacionalizmusban. A lopás meg folyik tovább, mostmár igazi kontroll nélkül, mert ugye a jobboldali sajtó is megszûnik.

Baloldal, lehet vitatkozni.
Névtelen
 


"az értelemre hatás kampánya megbukott a Fidesznél, egyenlõtlen a küzdelem. Olyan, mintha egy hatvan kilós birkózónak kellene legyõzni egy kétszáz kilósat."
Te melyik oldalon állsz tul.képp?
Ami meg az egypártrendszert illeti, hát ha én fideszes lennék, errõl mélyen hallgatnék.
Egyébként ha valaki tényleg be tudná tömni az éhes szájakat, azaz se felnõtt, se gyerek nem éhezne többé Mo-on, azt én nem tartanám olyan ijesztõnek.
Vera
vera
 
 


Igaz, tegnap elkoszontem, de nem birom ki nelkuletekKép

Kedves hittanos-Eva!
Csatlakozom zsomimamahoz: en is haboritatlanul jartam hittanra, s nem voltam egyedul. Elsoaldoztam, bermalkoztam, Maria voltan nem egyszer az ejfeli mise elotti betlehemesben... Nem zargattak soha erte. Az mas kerdes, hogy mostanaban a papok nyilt, templomi allasfoglalasai miatt tavol maradok a templomoktol, megorizendo a lelki bekem, legalabb ezen a teren...

Ami a mai gyulesben, erofitogtatsban nekem nagyon fura
(bar, ha jol jarjuk az esotancotKép..), hogy az orszag gazdagabbik retege tuntet. Nekik tunik veszelyesnek egy kevesbe "polgari" kormany. Persze vannak szegeny fideszesek is, de az ismeretsegi koromben a fanatikusak mind "zsebileg" erdekeltek.
Cicamica
 


Masreszt boldogan fekszem le este, mert a szavazatommal egy bolsevik-nagy tokes (Kép) kormanyt valasztottam, akik 3 nap alatt kotelezove teszik a partkongresszusukon valo resztvetelt, a kubai szivart es a kinai noi labat...

Mas. Arra szeretnem kerni mindket oldalon erveloket, NE VAGJANAK BE oldalas szovegeket, csak linket tegyenek rajuk, kimelendo az idonketKép

Udv,
Cicamica
Cicamica
 


Meg egy, aztan megyek ebedet fozni, mert sajna, nem tellik bejaronore, pedig milyen szep formaja a cseledtartas az alsobb retegek foglalkoztatasanak...

Elegge elpuskazott az az erveles, aminak az alapja, hogy az ellenzek ezer esetben nem ertett egyet a parlamentben a kormanyzo erovel, s mashogy szavazott. Nezzuk kozelebbrol: ha egyetertene, mi kulonboztetne meg tole? Miert szavaztak is rajuk korabban a valasztok? Ugye-ugye a programjuk miatt. Ami alt. ugyanazokat a problemakat mas megoldassal akarta orvosolni. De a kormany semmibe vette ezeket az elkepzeleseket (also hangon az orszag 40%-a szavazott erre a programra anno), mert nala igazsag, a tudas, az ero, az egyedul udvozito ajto kulcsa...

Az ellen pedig tiltakozom, hogy a kozjogi meltosagok felhasznaljak pozicioikat szavazatszerzesre. Nem hiszem ugyanis el, hogy a 90 eves Julcsa neni fejeben nem az marad meg, hogy a miniszterelnok fogott vele kezet, hogy a hazelnok mondta. Nem Orban, a jelolt, es Ader, az alaelnok. S ha valaki rosszat mond rajuk, az nem tiszteli az orszag meltosagait...
Cicamica
 


Nevtelen

Kép Kép Kép.......itt mar ugylatszik az emberek nemertik a poent Kép
Nagyon JO volt...Kosz...
Bakfitty
 


Gabi!
A FIDESZ negy evvel ezelott is keveset igert ahogy most is tobbek kozott azert nem szavaztam es most sem szavazok rajuk.
Az en szemembe a FIDESZ nem valositotta meg a "keves" igeretet sem, ugyanis tobbnyire engen nem a narancs formaja erdekel hanem az ize. Azaz az emberek tobbsege nem tudja kihasznalni a lehetosegeket, meg a MEGCELZOTT reteg sem. EZEN van a lenyeg! (Itt vagyok en elo peldanak es meg sok ismerosom) mi kell ennel jobb bizonyitek ervelesem alatamasztasanak. Szoval a FIDESZ elvileg bevaltotta az igereteit gyakorlatilag (eredmenyesseget nezve) viszont nem.
Bakfitty
 


Liliom....
III sem nyilatkozott szepen a ciganysagrol......
lehetett volna kulturaltabban ahogy en tettem hisz vannak kivetelek akik esetleg ezen Web lapot olvassak.
Szerinted mit ereznek.....
Igazabol nem csoda ha III a stilusaval kicsit oldalbabokott nehany embert...
Bakfitty
 


Gabi!

Azt irtad a Jobb jobban reagal a ragalmakra mint a bal....
Mit ertesz ez alatt? A hallgatast?....Az egyszeru tagadast?...

Ha ezt ertjuk a Jobb politika alatt... Akkor Ti Miert ragalmakkal probaltok minket meggyozni?
Vagy meg jobb...Miert vartok tolunk mast mint magatoktol?
Tudod mit lattok?!.....Orban mond valamit a kozgyulesen es a TV-ben es holnap az mar hitelesseg ellenebe itt virit a topicban.....Miert nincs sajat belso ervetek? (ahogy nekem)
Ha ragalom er en azt a mediaval bizonyitom, de ha velemenyt mondok azt altalaban sajat meglatas, elkepzeles. Azaz semmifelekeppen nem egy manipulacio! Nem hallod vissza TV-ben MP szajabol.

Egyebkent en ugy latom tobbnyire a jobb oldal tamad a bal csak vedekezik.
Gondolj arra kinek is adtak ki a feladatot hogy gyozzenek meg masokat. Nem a balosoknak.....

Idezlek:
(Az, hogy nekem szemely szerint az OV valamit is kiadott volna parancsban ismet csak ragalom..........)
Nem mondta Orban gyozzetek meg masokat? Hamis erveket se sorolt fel a kozgyulesen?......es a suttogo hadmuvelet?
Igaz, lehet hogy csak az en fulemnek tunt parancsnak a stilus ahogy nyilatkozott....

Az egyetlen "ragalom?" reszemrol, amit nem tudok megfelelo bizonyitekkal alatamasztani az a Kende konyv.
De vegul is az iromany a piacon van, el es virul es meg senki nem cafolta meg. Ezert ertheto hogy en mint ketkedo meg nem lettem meggyozve.
Bakfitty
 


Én még sose az igéretek alapján választottam, ugyanis az igéretek nagy mértékben függnek az adott gazdasági helyzettõl.
Azért érdemes megnézni, hol vezet a Fidesz.
Ami miatt életemben elõször lelkiismeretfurdaéûs nélkül fogom leadni a voksom a szocialista jelöltre? Elõször is, mert volt egy olyan gesztusa nemrég, ami szimpatikusabbá tette mint a másik fideszes jelöltet. És zavar az a rejtett rasszizmus (cigány, alja, zsidó, idegen, ingyenélõk, stb), ami egyre erõsebben nyilvánul meg a jobboldal irányából, még barátaim szájából is hallom ezeket a dumákat, akikrõl tudom, vagy tudtam, hogy soha nem itélnének el embert csak azért, mert valami miatt más.
Soha nem szavaznék olyan pártra, amely ezt eltûri.
Névtelen
 


Ohhh! Mindjárt jó lesssz! ?ost láthattam a ViVÁS botrányhós gyereket mûsortvezetni a pártkongresszuson, mögötte meg a KENÓS szépségkirálynõ énekelt a VIKIDÁL alatt!!
Ez kell a népnek, még, még, még!!!!
Névtelen
 


Olvastam valami jót:
Mi lenne, ha nem a politikusok kérdezgetnének minket, meg egymást, hanem mi õket?!
Engem nem most kell meggyõzni egy hét alatt, volt rá 4 év.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!!!

Csatlakozom 14.09 Névtelen szolóhoz. Fidesz tele van gyülölettel és közben akarunk belépni az EU-ba.
Hogy, hogy, nem fogja a Fidesz képviselõit bantani annyi MÁS gondolkodásu és SZÍNÛ ember (mert a Portugal, Spañol,Görög, egy pár Francia vagy esetleg Holland mégse Hófehérkék)???
Nem kérek Rasszizmusból.
Erika.
Névtelen
 


No, megnéztem a cseppet sem kormányközeli magyar1 élõ teljes terjedelmében közvetitett "nemzetgyûlését", ahol 2millió (becslés ala Philip) ember tolongott.
Hát. Elõször is, nem teccett a kinosan feszengõ, pódiumra kényszeritett hazai sztárvilág szine java. Nem teccett Philip, aki pár pillanatra miniatürizált OV-ként sütkérezett a tömeg elõtt, és azt hitte brilliáns retorikai képességei elõtt hajlong a tömeg. Nem teccet OV önelégült mosollyal kisért öntömjénezése (na de mi más is kell egy diktátornak.)
De azért had gratuláljak a fidecnek, aki télleg mozgositott mindnekit. Fellépett az a nõvérke, aki kampányt inditott az szdsz reklámja ellen (csodás a hangja egyébként télleg), valszeg neki is van jövõképe, és úgy érezte ki kell állnia, hiszen olyan kurva fasza fillérekért dolgozik megszakdva olyan eügyi körülmények között amilyen van, gratula Csókay professzor megnyeréséhez is, aki nemrég még arról panaszkodott a valódi vészhelyzetben hogy micsoda állapotok vannak, pénz nincs, és úgy kell gyógyitani, eszközhiánnyal, emberhiánnyal, választva a 2 eset között, mert csak 1 megmentéséhez van lehetõség, valszeg õ is elégedett, és ezt akarja a köv. 4 évben is, gratula Farkas Flórinak, aki kiáll a fidec mellett, noha nem gyõzte OV hangsúlyozni hogy õk az érdemtelenek, mert nem dógoznak, a gyereket nem járatják iskolába, hát támogassuk ennek megfelelõen õket- valszeg nekik- a cigányoknak is az volt ajövõkép, hogy milyen fasza lesz majd egy fidec- miép koalicióban cigánynak lenni. A hitelességhez mán csak a közalmakozottak szervezetének elnöke kellett volna, aztán ott lett volna az összes vesztes. No, ez az agymosás, és ezért a hatalmas elismerés, mikor még ezek a szerencsétlenek is elhiszik, hogy mennyi mindent kaptak az elmúlt 4 évtõl.
Engem nem gyõztetek meg, még az sem hogy nem a szellemi magaslatáról ismert Egérke sirdogált meghatóan a közelgõ nagy veszedelem miatt, meg a lenyomlak de mán me één vagyok a KOKO üldögélt ott borongós arccal a jövõ rémképe miatt.Meg a felbõszült hazafias Philip, aki ugyebár nem éppen makulátlan emberségérõl hiresült el az utóbbi idõben- no de biztos mind pufajkás iq O volt akit megszégyenitettek ala VIVA nézõsereg.
Szép álmodozást továbbra is!
Narancsos bukta
 


Ja és még nagyon teccet a lelkesen tapsoló kisnyugdijas néni, valszeg éljenezte, hogy milyen fasza annyi nyugdijból megélni amennyit kap, milyen kalssz éhezni mert a nyugdij a csekkek kifizetéséig tart, de hát ha ez kell nekünk akkor legyünk igazi magyarok.
Narancsos bukta
 


Kenyeret és cirkuszt a népnek! A cirkusz már megvolt, most jöhet a kaja!
Kedves jobboldaliak! Ha az elmúlt hetet (no meg a négy évet) feledni tudnám, bevallom, OV mai, kicsit visszafogottabb, nem egymás eltaposására, hanem a másik iránti szeretetbõl táplálkozó meggyõzésére buzdító szövege megremegtetné a kezem jövõ vasárnap a papír fölött. De sajna, vannak dolgok, amiket nem lehet meg nem történtté tenni.
Bocs kedves fideszesek, hogy akkor tolakodtam ide, amikor még eufórikus hangulatban hazafelé baktattok az elõadásról.
Nem is írok többet a távollétetekben, hátha kikapok.

Békés hétvégét mindenkinek Momo


Momo
momo
 
 


"Etikátlannak érezném, ha az ismertségem arra használnám fel, hogy meggyõzzem az embereket, hogy a Fideszre szavazzanak. "
Koko nyilatkozta az MN-ben
Névtelen
 


A fidesz kapaszkodik ahogy csak tud. Fél, hogy elveszíti a hatalmat és nem tud több milliárdot kilopni a zsebünkbõl.
Én nem voltam kint, nem hordom a kokárdát, most akkor nem vagyok magyar?
Én elhiszem, hogy régebben is aki tûzközelben volt az az egy kicsit a saját zsebére hajtott, de nem ennyire mint ezek és nem is ilyen nyiltan,. Hányingerem van ettõl a korrupciotol, de nem tud az ember tenni ellene semmit, mert csak az arcunkba nevetnek és simán eltusolják a minden féle ügyleteiket.
Nekem már nagyon elegem van ebbõl a népbutításból és gyûlöletkeltésbõl.
Katus
Katus
 


Én azért nem fidesz fanként is kedvelem Egért és Kokót. És szeretem a Honfoglalás zenéjét is.
Patakit viszont nem.
Névtelen
 


És sajnáltam Egért. Miért a Pokorni olvasta fel?
Miért kellett oda dekorációként, vagy ne lett volna ott, vagy mondott volna õ pár szót. Na mindegy. De ez azt hiszem, nem az õ hibája, hanem az imázsé.
Névtelen
 


A sorozatos jókívánságok ellenére nagyon szép volt az idõ, sokan voltunk, és jól éreztük magunkat.
Pedig nem volt se sör, se virsli...
Heli
Heli
 


Ha ez kell Neked ahhoz, hogy jól érezd magad csak sajnálni tudlak.
Névtelen
 


Én is nagyon tudlak sajnálni, hogy még egy nevet sem voltál képes mellékelni velõs hozzászólásodhoz.
Heli
Heli
 


O milyen erdekes, hogy 3 ora ota csak a Maszoposok tepik itt a szajukat. Senki nem is valaszol nekik, de azert elemezgetik egymas kozott a latottakat es veregetig egymas vallat. En ki is lepek, hogy tudjatok folytatni.
Ann
 


MOst olvastama hírekben STOP), hogy független becslõk szerint kb. 250 ezren voltak.
A tv-ben ment live", klassz volt. Tényleg a botrányhõs "csupa emberség, de nagy arc vagyok" VIVA-s gyere volt a mûsorvezetõ, Egérke komor volt, még a Himnuszt se énekelte, int hajdanán, tényleg õ írhatta ezt?!, az ex szépségkirálynõ KENÓsztár, lelkes volt, volt Barátok közt, meg Kisváros is. De rém unalmas volt néhány idõsebb felszólaló, se füle se farka dumákkal, én leginkább zászlóárus akartam volna lenni. Kár hogy ezt mindannyiunk zsebébõl fizették ki, meg a vonatokat, buszokat is(ilyen a Romániában volt, a bányászokat vitték tüntetni), de hát van pénz rogyásig.
Akár személyesen is körbelehet menni az emberek között, akkor sem most kell meghatni, volt rá 4 év, korlátlan lehetõségek.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Szia ANN fiedec!
Menjél a Hites bulira az OV-vel, biztos jól fizet neked, nekünk van saját családunk akivel jól érezük magunkat.
zizi
Névtelen
 


Narancsos bukta, többiek, semmit sem értetek.
Igen, ez kell, hogy jól érezzük magunkat, nem pedig enervált emberek. A tömeget nem Philip becsülte és ha ott lettél volna Te magad láthattad volna mennyien voltak! Sajnállak benneteket!
Szomorú
 


Szerintem azért fogytak el a Fideszeek, mert
vagy buliznak, vagy tényleg elfogytak, vagy most árad belõlük az a szeretet, ami most náluk ma lett KÖTELEZÕ, és hát ez némaságban nyilvánul meg, mert ugy jót írni, meg kedveset nem bírnak.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


ZSomimama, ne haragudj ez nagyon-nagyon durva lesz, Te ......
Inkább nem írom le, gondolj, amit akarsz! (Nem káromkodni akartam, de úgy döntöttem nem pazarolom Rád a pénzem!) A vonatjegyet mindenki a saját zsebébõl fizette!!!Továbbra is ugyanígy folytassátok, sok szerencsét!
Szomorú
 


Ja és kedvenc szólásotok: " A STÍLUS AZ EMBER!" Rátok is érvényes!
Szomorú
 


Sziasztok,

En alapjaban veve megkonnyebbultem, hogy botrany es provokacio nelkul lezajlott ez a "buli".

Szimat a baloldalrol
szimat
 
 


Sziasztok!

Vallás témához hozzászólnék.
Mindig is jártam hittanra, ha úgy tetszik vallásos nevelésben részesültem. Se a szüleim, se a nagyszüleim nem voltak párttagok. Én örsvezetõ és rajtitkár voltam. (Nem dicsekszem, a tényeket írom.) Ötödikben megkérdezték, hogy ki jár templomba. (Máig kíváncsi vagyok miért, amikor kis falu lévén mindenki tudott mindent.) Felálltam. Akkor volt egy kis szócsatám az ofõvel, hogy így meg úgy. Két hétre rá kijelentette, hogy egy személyben örsvezetõ és rajtitkár nem lehetek. Mondjak le valamelyikrõl. A rajtitkárságról mondtam le, megválasztottak helyettem egy lányt. Szegény csak "báb" volt, mindent én csináltam továbbra is. Ezért kaptam ilyen-olyen kiváló ezt-azt, mehettem Zánkára, Bulgáriába. A lány semmit, hisz nem csinált semmit. Az egyik fõ párttag rokon megkérdezte a szüleimet, hogy nem okoz-e a kettõs nevelés nekem majd problémát. A szüleim azt mondták- és ma már én is azt mondom-, hogy egyfajta nevelést kaptam, a legjobbat. Az úttörõéletet nem az ideológia miatt szerettem, hanem mert lehetett nyüzsögni, akadályversenyt szervezni, stb. (Úgy kiéltem akkor a nyüzsgésem, hogy ma már inkább visszahúzódó vagyok. Kép) Ennyi "hátrány" ért a vallásom miatt. A nagyapám ÁFÉSZ ügyintézõségig vitte, kétszer annyit gürizett mint más, de nem volt hajlandó belépni a pártba. Vallásos volt, minden gyereke keresztelkedett, templomban esküdött, de az éjféli misérõl mindig paprikás hangulatban jött haza, mert nem csípte a papokat. Talán el lehet nézni neki, ha hozzávesszük, hogy tizenévesen robotolt nekik. Kép
Szóval fura család vagyunk.
Elnézést ha untattam itt egyeseket, csak a vallásos üldözéshez akartam hozzászólni.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Tényleg, mindenki szembejön nektek.NAHÁT
mi butuskák vagyunk. Holnap kacsoldbe az ATV-t 1-kor ugyanezt láthatod, és azt is hogyan viselkednek az emberek, amikor kábítják õket. tisztára mint a Hitesek.
Jó volt ott tombolni, lelkesedni, aztán néhányan hazamentek a lakóparkjukba, meg a villáikba, mások meg at VII. kerületi, meg az ózdi albérletükbe. szuper.Legalább kirándultak egyet olyanok, akiknek nics pénzük még egy vonatjegyre se.


zizi
Névtelen
 


Sziasztok!

Most rúgjatok belém nyugodtan, de nekem olyan volt, mintha régi május 1-i felvonulást látnék, sztárvendégekkel!
Ugyanúgy lengtek a zászlók, tapsolt, és éljenzett a tömeg!

Remélem mindenki jól érezte magát, és hazafelé nem nézett csúnyán a szomszédnénire, mert nem volt rajta kokárda.

Szummázva. Aki eddig Fideszre szavazott, az ezután és e nélkül is arra fog. Aki nem szavazott rájuk, csak ezért a buliért nem fog. Aki nem tudta, hogy kire szavazzon, azok nagy része megijjedt, és még ha eddig elgondolkodott is rajta, tuti nem rájuk szavaz.
De OV büszke lehet magára, ennyi embert mostanában senki nem vitt utcára....

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Nagyon kedves Szomorú!
Légy vidám, de a vonatok bérlése(különvonatok) közpénzekbõl történt(info: MÁV)
Nyugodtan leírhatod amit gondolsz, hiszen nemhiszem hogy te babanetes lennél,azok általában odaírják a normálisan használt nickjüket.
Nemhiszem, hogy az én hangnemem volt eddig a legdurvább, de belõled csupa szeretet árad, én is szeretlek, úgy mint te engem.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: