Új privát üzeneted érkezett!

Anyapoc: és akkor érkezési sorrendben kapják, vagy a szülők +gyerekek harcot vívnak, hogy ha a gyerkőcük ugyan azt szeretné vagy okos enged szamár szenved alapon?Gondolom jó kérdéseim vannak...de mi van akkor ha pl két mókus akarna lenni:)?

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Anyapoc
Köszi!!! :D Jól esik a dícséret! :oops: A rágombolós dolog nem igazi, rávarrtam a zsebet és a gomb csak dísz és persze a zseb is jobban "odaáll" a zsákhoz. És sajna nem én találtam ki, nem vagyok ilyen kis kreatív, hanem egy újságban láttam, ott párnákon volt és nagyon megtetszett. Szerintem nagyon feldobja az egészet és a napocska ellenére mégis kicsit fiús lesz tőle. Már bele is pakoltam a váltóruhákat, hát nem semmi, rendesen izgulok, mint első nap az iskolában, komolyan röhelyes! :oops: 8)

Mák
Jelválasztás: hát nem egyszerű dolog. Mert a gyerek itthon persze kitalál valamit, Gergő pont a labdát szúrta ki magának. Persze az már foglalt volt tavalyról, így jött a túrkálás, de közben nem csak én túrkáltam, hanem másik 15 anyuka is, így a jelek 2/3-át nem is láttam, csak hirtelen előbukkant a napocska és gyorsan megragadtam, hisz mégis jobb, mint a létra, vagy a bögre. Igaz szerintem azok is aranyos jelek, de egy labdára vágyó gyereknek könnyebb beadni egy napocskát. :roll: 8) Szóval ez lett. Aztán láttam, hogy lett volna kishajó, meg gomba, de ez is jó, én örülök, mert olyan kis vidám. :D

Cili
Megnéztem a képeket és tátva maradta a szám!!! :shock: Fantasztikus minden munka, elájultam, hogy miket megcsinálnak keresztszemessel! És a tieid is szuperek!!!:D Én már 20 hónapja "szarakodok" a titkos kerttel, és még mindig nem tudom, mikor is lesz kész. Szegény Anyukám, elvileg a 60.szülinapjára csináltam, de lehet, hogy 62 is lesz, mire befejezem. :roll: :?
Láttam a munkáid között egy cuki sünit! Esetleg vannak sünikéid? Gergő süni csoportban lesz és gondoltam hímeznék nekik egy jópofát, persze elég nagy is legyen, tudnál segíteni?
Már várom ám a zenebölcsit, remélem Gergő hamar beszokik és mehetünk végre! Majd elcsábítom a Hugimat is a kisfiával! :wink:

Na, most ennyi voltam, puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok :)

Folytassam a rémtörténetet???
Ma kint volt a gépész, aki elvileg mindent megcsinált, holnap jön a meós. DE!!!!! A legújabb szabályok szerint a falban is lehet vinni a gázvezetéket, és akkor mi úgy szerettük volna, mert mégiscsak szebb. De a meósnak azt is látni kell, különben nem tudja átvenni a rendszert. Ezt tudtuk előre, és mi úgy tudtuk, hogy ki is jött megnézni, hogy mi hogy van. Errre ma délelőtt kiderült, hogy csak fényképeket csinált a vezetékekről a kivitelező (elvileg ez is elég), azok viszont elvesztek!!! Ne tudjátok meg milyen ideges lettem, mert a férjem arra gondolt, hogy akkor méterenként feltárják a csövet, hogy a meós meg tudja nézni. Végül telefonon azt mondta neki a meós, hogy nem kell bontani. Huhhh...... Persze még holnap kiderülhet valami más.


Viszont tegnap délben a teraszunkon ebédltünk, és imádtam. Szuper volt. Talán mégis megéri az egész hercehurca. A gyerekek már most nagyon szeretik a szobájukat. Tegnap Borka alvás után szaladt be a házba, hogy "holy a szobám?" . Olyan aranyos volt.


Orsi :)
Szép a zsákod!

Megyek, mert rengeteg dolgom lenne, és csak itt lopom a napot.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát jó sokat írogattatok és bevallom öszintén nem is tudtam mindent rendesen elolvasni.

BRIGI: Kitartás!!!! Hidd el megéri. Igaz egy családiháznál szinte soha sincs olyan, hogy kész mert mindig kitalál az ember valamit amit át lehet alakítani vagy újat kellene létrehozni, de ha már egyszer ott lesztek és minden évszakot megértetek az új házban akkor ezek a történetek már csak rossz álomnak fognak tűnni. Kitartás!!! Képed nincs a házról??

AVOKADO: Nagyon szép lett a napocskád. Nálatok ilyen kistáskák vannak az oviba? Tök jó!! Hogy tetszett Gergőnek az ovi? Mi jövőhéten hétfőn kezdünk Levivel és már egy csomóba áll a gyomrom. Arról nem is beszélve, hogy lelkileg is kész vagyok ettől a "vállástól".
Mivel holnap nem leszek netközelben így ma előre kívánok Flórának Nagyon Boldog 1. Szülinapot.



Kép

MÁK: Azért jó egy köműves a háznál, nem?
Nálunk úgy történt a jel választás az oviban, hogy ki mikor ért oda és mi maradt a kosárban jelecske. Az ovonénik kis katicákat készítettek és a katica szárnya alá rajzolták a jeleket, de ha nem tetszett a jel választhattunk volna mást is, persze a maradékból. A katica pedig a csoport jelük.

HULIGÁNLÁNY: Jól emlékszem , milyen frappáns nevet választottál.
Megnéztem a képeket. Nagyon tetszik, igaz én nem azt a képet választottam volna elsőnek. Mi alapján választották ki a helyezetteket és szakmai volt a zsűri? Megnéztem volna én is a kiállítást, biztos klassz lehetett ennyi xszemes munka egyhelyen.
Érdekelnének a mintáid is, ha nem vagyok szemtelen. Én is sokat varrok a SUSSANÁból és nagyon szeretem a mintáit. Igaz nem DMC fonallal mert azt itt nem lehet kapni, rendelni pedig elég drága.
Én az Anchornt használom, de utoljára a Vénussal varrtam. Sajnos nekem nem igazán vált be a Vénus. Igaz olcsó, de állandóan volt vele valami gubanc.

A hétvégét a Dunán töltöttük, de most aztán rendessen reszketünk mivel árad a Duna és az előrejelzések alapján a lépcsönket fogja mosni a víz ha csak nem lesz utánpótlás a hétvégére már apadhat, de ha lesz :evil: :evil: :evil: akkor bizony a házunkba is bent lesz.
Bízom benne hogy ez nem fog megtörténni. Holnap megyünk ki megnézni mennyit áradt, majd fotózok és hozok képeket. Egyszerüen hihetetlen, hogy mennyi víz tud lejönni a Dunán.

Mindjárt teszek fel pár képet a Dunáról a hétvége alapján, de elöszőr a képem amit készítettem most egy jobb fotót próbálok feltenni róla.
Kép

ANYAPOC: a tablóképet Leviről sajátrészre készítem a hálónkba. Egy sima üvegkeretben lesz, de amit itt láttál még nem biztos hogy az lesz a végleges forma, még agyalok rajta.

Na, akkor a Dunai képek:

Kép
Levi mint kiskutyus a fűben.
Na, ezt a részt ahol mászkál a mai napon már víz borítja.

Kép

Kép

Kép
egy vihar elötti kép.

Most kilépek mert megpróbálok egy teljes látképet készíteni a mi partszakaszunkról.

Sziasztok. Majd jövök.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok! Cili már nem teljesen csupasz az én oldalam sem:)...bár még sok minden nincs rjta de alakulgat...csak nem nagyon volt időm rá...meg nem is nagyon értek hozzá...de próbálkozom...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Mák

Hát nagyon egyszerre érkezni nem szoktak szt... :roll:.... Általában egyszerre egy gyereket szoktatnak be,így marad az érkezési sorrend :).De nem hinném,hogy bki nagy problémát csinálna belőle... :roll: De majd visszatérünk erre,ha Fanni ovis lesz :D!

Avocado

Akkor is jó az ötelet,nekem nagyon tetszik.Kár,hogy nekünk már van zsákunk :?...Ami persze nem olyan vállfára akasztható és készen vettem :wink:.
De pl tök jó keresztszemes zsebes tároló van a másik csoportban,amiben minden gyerkőcnek a hajkeféjét/fésűjét tartják :).A zsebeken keresztszemessel vannak a zsebek :).
Nyugi,mindenki így izgul szt először :).
Majd mesélj,mi volt!!!!

Brigi

Jaj,ez elég szomorú már megint... :(:( Nagyon sajnálom,hogy nem megy minden flottul,remélem,hogy ennek a rossz szériának hamarosan vége :roll:...

Móni

Szupik a képek :).Drukkolok,hogy a házatokat ne érje el a víz :).És hogy apadjon,mert különben Apa nem tud jönni Pestig :?...


Pusztok!

anyapoc
 
 


Anyapoc: hát igen...nekem furi ez a dolog...pl...én úgy emlékszem engem megviselt, hogy nem lehetett az a jelem az oviban amit szerettem volna....de meg ne kérdezd végül mi lett...mert arra már nem emlékszem:):):):)...

Brigi...hát nem semmi...azért szétbontatni nem fogja tuti...de fura ez a gépész azért..picit sz*r a hozzáállása...én ezek után a pénzt nem találnám meg amit neki szántam...

Bedmona: csak nem megy fel odáig a víz....ez azért olyan félelmetesen hangzik...mondjuk én amúgy is elég földhözragadt vagyok...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :D

Először mesélek, jó? :wink:

Megvolt az első napunk és Gergő igazán jól vette a dolgot. Azzal kezdett, hogy amikor bementünk és az óvónéni megmutatta, hogy hol az akasztó, ahová a zsákot tudjuk tenni, akkor Gergőkém rögtön le is ült a földre, elkezdte lehúzni a cipőjét és közölte Marika nénivel: "Marika néni képzeld el én már egyedül fel tudom húzni a fütyimet!" :lol: 8) Az első legfontosabb dolog ez volt a drágám számára. 8) Persze 1 hete ez foglalkoztatja, mert akkor szabadította fel a doki bácsi a fütyikéjén a bőrt teljesen és gondolom ezért közölte az óvónénivel. Ő már ettől nagyfiúnak érzi magát. 8) :lol: Aztán bement a gyerekek közé és felfedezte a játékokat, nagyon ritkán jött oda hozzám, szóval tündéri volt. Nekem meg úgy összeszorult a szívem, hogy majd egyszer itt kell hagynom és akkor mit fog majd csinálni, ha bántják, meg úgy egyáltalán. :roll: Nekem nehezebben megy a leválás a fiamról. :roll: Persze még így más neki, hogy ott vagyok a háttérben, így még holnap is így lesz, aztán meg eljövök 1 órára, majd 2-re és aztán kiderül. Ha jól viseli, nem sír, nem keres nagyon, akkor már maradhat rögtön beérkezés után. Az ottkajálást is majd meglátjuk, mindent mondanak az óvónők. Azt hiszem idén még nem fogom ott altatni, hisz nem létszükséglet, én itthon vagyok és úgyis olyan keveset fogom látni, ha már dolgozok jövőre, addig is legyünk együtt annyit, amennyit lehet, feleslegesen aludna az oviban.
Ja, és a fiam, aki már jó ideje nem alszik délután, ma úgy kifáradt a délelőtti ovizásban, hogy el is aludt 2-kor. :D Szóval az első nap teljesen pozitív volt! :D

Brigi
Nagyon sajnállak!!! De a teraszon elköltött ebéd legyen jó ómen, nagyon fogjátok szeretni a házatokat és akkor már el fognak halványulni ezek a kellemetlen emlékek! Mi is imádjuk a házunk, és a gyerekeknek szuper itt lakni és nem bent a 8.kerületben, ahonnan kiköltöztünk még Gergő születése előtt.
Zsákom: köszi, aranyos vagy! :D

Móni
Remélem megússzátok az áradást! :(
Flóra nevében is nagyon szépen köszönöm a köszöntést! :D
Képek szuperek a fiadról!
Zsák: nekünk az óvónénik mondták, hogy a legegyszerűbb, ha a Lidl-ben veszünk ilyen sima vászonzsákot, mert annak jó nagy a szája, a gyerek is könnyen tud benne túrkálni és mindenki feldobhatja egy zsebbel, amin a jel is van és amiben a kincsüket tarthatják a gyerekek. És nem utolsó sorban így tök egyszerű volt, nem kellett anyag után szaladgálnom, megvarrni, elég volt a hímzés is, így pont kész lettem.

Anyapoc
Köszi a nyugtatást! :D
Remélem APátok hazaér! :roll:

Mák
Puszi :D

Na, most ennyi voltam, mert belekezdtem valami újba, meg is mutizom őket, a hálószobánkba lesz. Rájöttem, hogy kicsit el kell tennem a MP Titkos kertet és ha ezekkel kész leszek majd folytatom újult erővel. Legalábbis remélem! :roll: :wink:

Szóval ezeket fogom most megcsinálni:

Kép
Kép
Kép

Szóval most nagyon beindultam, végre megint élvezem a hímzést. :D

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Mák! Nálunk az első szülői értekezleten osztották ki a jeleket. Aki bölcsiből jött (és elég sokan voltak), azoknak megpróbálták megtartani a bölcsis jeleket (mi is megkaptuk a bölcsiset). Aztán a megmaradt jeleken osztozkodtak a többiek. :lol: Volt, amire ketten-hárman le akartak csapni, de aztán csak nem kaptak hajba az anyukák a jeleken, békésen megegyeztek. :lol: :lol:
Egyébként az óvónéniknek szerintem vannak jól bevált jeleik, amiket könnyű lerajzolni, esetleg anyukának kihímezni :lol: Mondjuk én megőrülnék egy kutya v. macska jeltől, mert azt még lerajzoni sem tudom, nemhogy kihímezni :lol: :lol:

Orsi! Apa nem lesz féltékeny erre a sok afrikai nőcire a hálószobában? Biztosan jól fognak mutatni, csak nekem mégsem jön be ez a stílus :roll: :oops:

Móni, Anyapoc! Drukkolok, hogy apadjon a víz, nehogy elöntse a házatokat, és "Apapoc" is hazaérjen :lol: :lol:

Most ennyire futotta, megyek aludni: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Avocado! Kép

Boldog Szülinapot kívánunk mi is! :wink: Nekem nagyon tetszik a képed! :wink: Jó vidám lesz a szobátok tőle. Én meg pont egy MP-ben gondolkodom. Olyan üres az ágy felett a fal. A 2 lámpa között pont jól mutatna. De sztem egy darabig úgyse lesz időm rá.

A fütyis dolgokról mesélhetnétek nekem! (már ami a gyerekeket illeti, a többivel képben vagyok :twisted: )

Brigikém! Ez hajmeresztő amiket írtál! De igaz van Avocadonak, a teraszos ebéd, már a fény az alagút végén! :wink:

Bedmona! Szuper kép! Kicsit más színekkel nekem is jöhetne. Jól látom, hogy a rojtokat te variáltad oda?
Hol van a Dunának ilyen szép homokos partja? Nekünk csak ilyen jutott.

Kép

Kép
Ne tudjátok meg milyen szemét van felénk a parton. Napi szinten állnak az uszályok a partszakaszon, és valami őrület mit hagynak maguk után. :evil:

Én hetek óta nem láttam a Dunát, de párom mondta, hogy szépen feljött. Drukkolok nektek, meg magunknak is persze, bár mi messzebb vagyunk kicsit, és ami a lényeg, magasan is a Duna szintjéhez képest.

Anyapoc! Hajrá Apapocnak! :wink: Simán hazaér. :wink:

Cili/Huligánylány. Szia, ismeretlenül is. :D Csak bekukkra futotta a képekhez, de már a másik fórumon is ámuldoztam a szép munkáidon. :D Csendes örült? :lol: Gondolom kitombolod magad a gyerekekkel. Zenebölcsi? Nálunk is most indult egy. Persze pont ma voltunk a védőnőnél, és elfelejtettem rákérdezni a részletekre. :roll:
Az anyagaidat én is irigylem. :lol: Annyi tervem van karácsonyra, hogy tuti kudarcba fullad a kivitelezés.

Mák, végre utána érdeklődtem a Mill Hill gyöngyöknek. Nincs. Marad a netes rendelés, vagy valami egyszerűbb pótló változat. :(
Viszont a könyvjelzőhöz már csak a kontur kell, és a szegés. Mivel csak 3 napom van, megyek is varrogatni. Kép Hacsak a gyerekek máshogy nem döntenek.

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Még egy kis Olio!

Kép

Kép

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Avocado: Boldog Boldogot:):):):)!!!!Boldog szülinapot, Boldog Szülinapot Flóra Boldog Szülinapot!

És ha tudnátok milyen szerencsések vagytok, hogy nem hallottatok énekelni:):):):)!!!

Brigi: nagy a csend!!Mizujs? Átvette? Mi lesz? Mit mondott?

Bedmona: áá csak nem fog odáig felmenni az a víz...ez piszokság lenne tőle......Hmm...elmaradt a látkép.

Anyapoc: Apapoc simán hazajön...semmi gond nem lesz...

Fiona: ez a Mill Hill téma engem is izgat...meg az ára is...nézegettem a képemet és hát 9 csomag ilyen petite gyöngyöt ír rá...az azért nem semmi ha több száz forint mondjuk egy ilyen kis csomagocska...le is hidalok akkor...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Hihi.nem hiszitek,de itthon tényleg Apapocnak hívom :D!
Remélem is,hogy hazaér,mert a tetőzés késik :?...
A kocsi besz.rt,én beteg vagyok,hát nemtom :?.De a gyerekeknek látniuk KELL az apjukat :D!
Hát köszi,aranyosak vagytok,hogy drukkoltok :D!

Avocado

Szuper első nap :).Így kell ezt csinálni :).Bár gondolom mondták,hogy ne vonj le belőle messzemenő következtetéseket.A gond akkor szokott jönni, ha ájön a poronty,hogy ez minden nap így lesz :?...és milyen baromi iagzuk van :D!
De Gergő bizti ügyi lesz :):
Viszont kukiügyben én is érdeklődnék,hogy mit is csinált neki a doki???Mert hogy nálunk is katuális :?....
Jó hímeznivalót találtál :).
Flórának BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT!!!!

Mák

OK,nem kérdem,mi volt a jeled,de mit szerettél VOLNA? :D
Én cseresznye voltam :).A mazsola könyvemben még benne is van :D!

Fioona

Szuperek a képek :).Főleg a kendős :wink:!Bírja a pasi? :)


Pusztok!

anyapoc
 
 


Sziasztok :)

Megvan a meós aláírás!!! Hipp-hipp-hurrá!!! Azt mondta ugyan, hogy szte egy hét mire kihozzák a gázórát (méghogy még aznap kijön???). Ez a generálkivitelező annyit hantázott, hogy hihetetlen. És nem fizette ki az embereit, akik így nem is nagyon sietnek, hogy befejezzék a munkát. És hát ők már ismerik, mint a rossz pénzt, tudják, hogy fizetni akkor sem fog, ha befejezik. :(((((( Komolyan nem akarom elhinni, hogy nekünk ezt az ember ajánlották!!!
De előbb utóbb mostmár lesz gáz, és a kis vacakokat meg befejezi a férjem. A szépséghibák már nem is érdekelnek annyira. Csak azért zavar, mert elég sokba került és hát annyiért már akár tisztességes is lehetne. :roll:

Fioona :)
Nagyon nőcis a csaj!! A kispasid meg!!! Én is ilyet akarok harmadiknak!!!

Avocado :)
Jó képeket találtál. Olyan vidámak tényleg.
Flórának boldog szülinapot!

Mák :)
Sztem azért nagyrészt a szülők jelmániája megy át a gyerekekre. Ha nem kérdezi senki, hogy mit szeretne, akkor eszébe sem jut, hogy válogatni lehet. Kap egyet, aztán kész. Férjem ki is van akadva ezen a jelezésen. Hogy szte tök mindegy, őt nem izgatta. Mellesleg, ha jól emlékszem engem sem, bár nem volt valami fényes jelem (pohár), így utólag.
Ja és ma sűrűn emlegettük a kőműveseket. Férjem plafont vakolt a régi kislakásunkban, és képzelheted, hogy nézett ki utána (ő és a plafon is :lol: :lol: :lol: ), pedig csak egy kis helyen vált le a vakolat. De holnap újra nekifut!!

Na megyek aludni. Hulla vagyok. Ma megint sűrű napunk volt.

JÓ éjszakát!

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


MillHill gyöngyöket az Éva Kézimunkában is kapni.

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Sziasztok Lányok!

Anyapoc: már nem emlékszem...azért azóta lecsengettem már pár évet és hát a memóriám nem a régi:):):):):)...most tuti mákvirág szeretnék lenni:):):):):):)...vagy mákgumó ha a a virág nem megy:):):):):)...

Brigi: na végre jó hír...hát elég trehány a banda...de lehet, hogy azoknak akik ajánlották szerencséjük volt velük...ki tudja...gondolom ők sem mindig egyformák...

Óvodai jel...hát lehet, hogy a szülők csinálnak nagy hókuszpókuszt belőle...én ezt nem tudom, mert nem is aktuális, csak érdekelt hogy hogy is van ez miután úgy nyüzsögtek az érintettek és olyan jó kis dolgokat csináltak a gyerkőcöknek...Szerintem egyébként fontos...mert nap mint nap az alá a jel alá megy be a gyerkőc...pl ha én kalapács lennék azt utálnám...meg nem is tudnék kalapácsot hímezni sem:):):):)...

Sűrűn emlegetitek a kőműveseket?:)Hát jó...az enyém úgyis egy tündérpofa:), szóval nem vesszük magunkra...:)

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Huligánlány: aham...megnézem...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mak: pedig nekem van kalapács-mintám :D meg mindenfle egyéb szerszámom :D

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Sziasztok!

Anyapoc, még csak most aktuális a kuki dolog? :shock: Nekünk már most mondja a védőnő, hogy húzogassuk fürcsi közbe. Nem korai ez sztetek?
A kendőt egyszerűen imádja Oli. EGyenlőre a keresztezett kötést használjuk csak. Próbálkozom egy másikkal is, de az nem olyan kényelmes nekem. Vagy csak nem jöttem még rá a nyitjára. Eddig 2× próbáltam.
Éva kézimunkából volt a szülinapi ajándékom. :lol: De nem gyöngyök. Azért szerettem volna személyesen megvenni, mert élőben mégis más. Meg a méretben sem vagyok biztos, és ahogy nézem, különböző nagyságúak vannak. Látni kellene nekem a választáshoz. Lehet, hogy marad valami sima gyöngy.

Brigi! Kép Örülök. Csak túl lesztek rajta lassan.

Lányok! Tanácsokat kérek. Hogyan dolgozzam el a könyvjelző széleit. 14-es aida. És lövésem sincs. Napból is csak 2. :roll:

Továbbá. Készítenék plasztikra Lillának kis jeleket. Hűtőre tenném, mágnessel. A 4 évszakot, illetve a hetek napjait jelölné. (persze külön-külön) Amolyan kis oktató féleség lenne, amilyeneket az ovikban is használnak. Van valami ötletetek, mintátok? Persze csak valami egyszerű. :roll: Nem túl nagy a hűtőnkön a szabad hely. (gyűjtöm a hűtőmágneseket :mrgreen: )

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Mák

Na tessék,a memória :D!
Tudjuk ám,hogy a Te kőművesed a egy tündér :).

Fioona

Nálunk annyiban aktuális a kukiügy,hogy van egy icicpici szűkület és letapadás :roll:
Én úgy tudom (doki szt és utánaolvasva),hogy most már nem ajánlják,hogy igen pici korban terneírozzuk.Ugyanis a csecsemőknél normális a letapadás,un. élettani letapadás,amit ha megsértesz és alatta repedések lesznek,akkor valódi letapadás lesz belőle.Elvileg ennek az élettani letapadásnak max 5 éves korig magától oldódnia kell(ha nincs szűkület),tehát én azt mondanám,hogy még várj :roll:.Én most azt mondanám,hogy amikor a pelsut kezditek majd elhagyni,akkor érdemes elkezdeni,de akkor tényleg rendszeresen.De kérdezd meg a dokit is,bár úgyis ahányan vannak,annyi félét mondanak :?....
Könyvjelző: én vennék arany színű fonalat és azzal körbevarrnám,utána kivágnák,hogy picit rojtos legyen a széle :).
Nem tudom,érthető volt-e :roll:

Brigi

Szuper hírek,végre valami történik :):)!

anyapoc
 
 


Sziasztok :)

MÁk :)
KŐmíveseket jelenleg pozitív értelemben emlegettük. Már, hogy ők tudnak valamit, amit a férj nem. Legalábbis nagyon úgy tűnik, mert nem valami hatékony, ha a vakolat egyharmada marad a plafonon, egyharmad a földre, a harmadik harmad pedig a férjre rakódik le. A fal azért ilyen szempontból könnyebben ment. :wink:

Óvodai jel ügyben nem értek veled egyet, sztem nem szabadna az óvodai jelnek fontosnak lennie. Nagy baj van, ha egy anyuka úgy áll hozzá, hogy az ő gyereke rosszul járt, mert kalapács lett a jele. Azon sem kezdünk el gondolkodni, hogy a K betű milyen csúnya (legalábbis sztem) és mondjuk az O szép. Vagy hogy miért Kovács vagy Kiss vagyok, miért nem valami szebb. Merthogy ugye az egész jelrendszer ezt helyettesíti.
Egyébként meg, hogy a jel a gyerekhez fog tartozni évekre? Igen, de a gyerek lesz hatással a jelre, és nem fordítva. (Legalábbis normális esetben.) Ha egy vagány kisfiúnak mondjuk létra lesz a jele (ami alapból nem valami nagy élmény), akkor hosszú távon a létra fog vagányodni (jelképpé válni) és nem a gyerek fog "létrásodni".
Az már más kérdés, hogy hogy fog szép létrát hímezni a tornazsákjára az anyukája. :wink:

Na megyek, mert igazából nem is akartam ideülni. Csak nekem mindenről van véleményem. :oops: :oops: :oops: (és meg is osztom veletek :oops: )

Puszi,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Anyapoc, nincs tapasztalatom. Melyik öltésfajta tartós? Meg könyvjelzőként elég sdokat lesz tapicskálva. Sima x öltés jó?

A kuki ügyben egyetértek veletek. Tulajdonképpen megerősítést vártam. Az a problma, hogy a védőnő szerint a mi dokink feltépi még most. Mindig mondja, hogy ne vegyem le előtte a pelust a gyerekről. Itt viszont csak ez az egy doki van. :( Ezért mondta a védőnő, hogy huzogassam, hogy megoldjuk mielőtt a doki föltépné. :shock:
De férjemmel megyegyzünk, hogy azt nem engedjük! :!: Szval elég kacifántos dolog ez nálunk. :roll:
Remélem nem fajul a végsőkig a dolog. Próbálom ritkítani a látogatását is. Még a 4 hós oltás hátravan, a féléves ellenőrzést próbálom "elfelejteni", 1 éves korára meg jó lenne nem itt lakni. :D

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Ovi jelek:
Brigi igazad van. Nem a jel hat a gyerekre. Viszont nem véletlen, hogy mit kap a gyerek. Mindenképp azt kapja, ami jellemzi őt.
Nem véletlen a napocska sem. :wink:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok Lányok!

Anyapoc:):):):):)

Fiona: aztaaaaa...nem semmi mikre vállalkozol..ez a plasztika most felkeltette a kíváncsiságomat...majd megmutizod azt hogy csinálod???tök jó!!!Nagyon tetszik...mármint az ötleted..


Brigi: én sem úgy értettem, hogy ölre fogok menni a mókuska jelért, picit félreértettél...és nyílván ha a gyerekem ne adj úr isten kalapácsot fog kapni, akkor ki fogom hozni a legvagányabb kalapácsot a tornazsákjára, és tuti biztatgatni fogom milyen szuper, hogy kalapács a jele...Szerintem a betűk milyensége, vagy a nevek nem ugyan olyanok...viszont marhaságnak tartom, hogy ily módon jelölik meg a gyerekeket, bár tudomásul veszem, hogy így egyszerű, hogy megszokja meg megismerje, hogy neki hova kell pakolnia stb...hiszen olvasni nem tud...szerintem ettől függetlenül van olyan gyerek aki pl. szeretne magától az oviban mondjuk mondok egy blőd dolgot pöttyös labda lenni és mivel ez amúgy is nagy váltás az életükbe nem olyan jó az ha kapásból nem pöttyöslabda hanem üvegtigris jelet kap...mert szerintem ettől egyből egy negatív élménnyel indul...

Különben amit Fiona mondott közelebb állt a véleményemhez...nyílván nem a jel hat a gyerekre, de ettől még lehet hogy csalódott lesz picit, ha kalapács lesz míg látja hogy a másik esetleg pöttyös labda...ja és persze ezt is túl fogja élni...de pl. bennem megmarat felnőttként is igazából jelek nélkül (hiszen ezekre már nem igazán emlékszem ( pedig anyukám tuti nem csinált belőle ügyet), hogy nekem nem az lett egyik évben sem a jelem, amit szerettem volna és hogy ez egy negatív élmény volt......mondjuk amúgy is az volt az egész óvoda is és emiatt lehet picit jobban is izgat ez a téma...lehet nem is a jel miatt, hanem az óvónéni volt a ludas a dologban ( rá érdekes tisztán emlékszem még a hangsúlyokra is ahogy a mondatokat mondta, a nevére , arcára)...én akkor is szuper alvó voltam, mint most és sosem tudtam parancsra aludni ő meg nem tudott ezzel mit kezdeni, csomószor kaptam emiatt bűntetést, sosem felejtem el...pedig szófogadó jókislány voltam, mert ettől a nőtől féltem is...egy fiatal csaj volt...csak egyszerűen nem tudtam aludni.....meg pl. emlékszem, hogy volt egy ilyen mászóka szerű valami, ami ilyen gyűrűs volt és bele kellett mászni belülre és felmászni rajta és én pl. ettől rettegtem, mert féltem, hogy beszorulok, vagy leesek, de ennek a megmászására kényszerítettek minden alkalommal amikor ilyen kollektív torna volt és nagyon utáltam...( megjegyzem nem voltam kövér) , csak rossz élményeim vannak az oviról...ezek miatt...

Egyébként én nem akartam nyílt színi vitát indítani ezzel, csak érdekelt, hogy hogyan működik is ez a jelezés...pláne Fannit látván aki ugyan úgy kínlódik az alvással mint én...ott marad ahova rakom, de az atyaúristennek nem akar aludni...ott piszmog, rámol , könyveket lopkod, nézegeti, mindent csinál...

Mondjuk egyébként nagyon egyszerűen ki lehetne ezt küszöbölni az óvonéniknek ezt a jel dolgot ( már nem azért) de vagy csupa aranyos jelet kéne berakni vagy csupa blőd szerszámot és akkor senki sem lenne csalódott....mert egyformák lennének...de mindegy...végülis részlet kérdés... Azt hiszem erről már most többet beszéltem, mint amennyit szerettem volna...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák :)

Csak azért akadtam fenn ezen a jeltémán, mert másik topikban is volt már szó róla és nagyon negatív érzéseim vannak.

De sztem arra mindenképpen vigyázni kell, hogy te magad ne légy csalódott, mert mondhatsz nekik a száddal akármit, ők tudják, hogy te hogyan érzel.

"a gyermekhez intézett szavak, legyen az dorgálás, magyarázat, vagy más, az értelemre irányuló közlés, viszonylag csekély vagy semmilyen szerepet nem játszanak ebben a korban (7 éves korig); nem úgy mint a tárgyi környezet és a kézzelfogható cselekedetek. A gyermek rendkívül fogékony az arcjátékra és a szó tágabb értelmében vett gesztusokra; a dorgáló felnőtt hanghordozása sokkal mélyebben hat rá, mint szavainak tartalma."

És még ezt is beteszem. Csak mert annyira ijesztő (legalábbis nekem, mert én azért szeretném, ha egyben-másban nem lennének a hasonmásaim :wink: ):

"Nem az számít, hogy mit mondanak, mit tanítanak egy gyermeknek. Csak az számít, hogy Önök maguk milyen emberek, hogy jók-e és megnyilvánulásaikban ezt a jóságot fejezik ki, vagy rosszindulatúak és haragos természetűek, és gesztusaikban ez tükröződik-e; röviden: amit saját maguk tesznek, az a gyermek bensejében tovább él. És ez a lényeg. Az egész gyermek olyan, mint egyetlen érzékszerv, minden hatásra reagál, amit emberek váltanak ki belőle. Ezért fontos eloszlatni azt a tévhitet, hogy a gyermek értelmével tanulja meg, mi a jó és mi a rossz... hanem igenis tudnunk kell, hogy minden, amit az ember egy gyermek közelében tesz, az szervesen beépül a gyermek testébe, lelkébe, szellemébe. "

Puszi,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok,

ujra itt vagyok, bár minden nap itt voltam, csak ti nem tudtatok rola :)

Ez a jeltéma megfogott. Én például napocska voltam 3 évig. Nem mondhatnám, hogy olyan mindig vidám emberke lennék, de pl. ha unalmamban elkezdek rajzolni, akkor tuti napocskákat rajzolok. Ezen csak most kezdtem el gondolkodni, hogy lehet, hogy van valami osszefuggés aközött, hogy az volt a jelem, meg állandoan napocskákat firkálgatok, v. nem?Nem tudom.
Tapasztalatom ugy igazán nincs a gyereknevelésbol, ha csak nem az, hogy cserkész vagyok, és foglalkoztam/om gyerekekkel, de szerintem az a lényeg, hogy a szulo ne csináljon problémát abbol, hogy milyen jelet kap a gyerek. Ha a szulon nem látja, hogy "jaj, kincsem, neked csak ez, meg ez maradt", akkor lehet a gyerek se fog belole gondot csinálni. Minden jelnek meg kell találni a pozitív oldalát, szépségét és megosztani a gyerekkel, hogy miért jo, hogy azt kapta. Aztán lehet, nem így van, ahogy én gondolom.

Brigi, kezdek félni, mi is nemrég vettunk házat. Bár, mondjuk, mi nagyon sok mindent magunk fogunk csinálni, persze amihez szakember kell, azt nem. Szorítok, hogy minden okés legyen, és minél hamarabb koltozhessetek. Vagy már ott is laktok?Most nem igazán vagyok ezzel képben.


Huligánlány, nem kérhetném el a Házirend, és a Furdo mintáját. Már tervezgetem az uj házba a dolgokat. Nagyon orulnék neki. Elore is koszi.

Azt hiszem ennyi voltam, probálok gyakrabban jelentkezni. Szép napot mindenkinek :)
efi
 
 


Sziasztok :D

Gyors leszek, mert mindjárt kezdődik a Dr.House!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm Flórácska nevében is a köszöntést! :D
És a képekkel kapcsolatban is köszi a biztatást, remélem jól fognak mutatni! Igazándiból azért erre esett a választásom, mert odavagyok az ilyen vidám színösszeállításokért és a másik falon a hálónkban van egy színes mexikói faliszőnyeg. És szerintem ezek együtt jól fognak mutatni. :wink:

Most bemásolom, amit az oviról írtam a csajoknak, ugyanezt írnám nektek is, remélme nem gond, hogy másolom!

Nálunk is várakozáson felűl alakulnak a dolgok! Ma már eljöttem az oviból. Odaértünk fél 10 körül (mert amíg nem eszik ott a gyerek, addig a tízórai után kell érkezni, ha majd ott eszik, akkor legkésőbb 9-ig be kell érni.) és én el is jöttem szinte azonnal. Gergővel már tegnap megbeszéltük, hogy ma el kell mennem a boltba, de addig ő ott lesz az ovónénikkel és a gyerekekkel, és ha bármit szeretne, vagy gondja van, akkor Marika néni, vagy Kata néni segít neki. Ma pont Kata néni volt, eddig minden nap Marika nénivel kezdtek, így egy ici-picit aggódtam, hogy nem teljesen ugyanaz van, mint az előző 2 nap, ráadásul olyan szép idő volt, hogy rögtön tízórai után kimentek az udvarra, így mikor odaértünk ott találtuk az egész csoportot, szóval tartottam a dologtól, de semmi nem volt. Gergő meglátta, hogy a kedvenc kismotorja ott hever a fűben, felkiáltott, hogy "ott a motor!", erre Kata néni elment vele motort szerezni, nekem meg mondta, hogy akkor most a legjobb, ha elmegyek. Hazajöttem, de míg vissza nem mentem másra sem tudtam gondolni, csak arra, hogy mit is csinálhat, jól van-e, szóval elég idétlen voltam, de legalább nem sírtam. :roll::wink:
Aztán 3/4 11 körül mentem vissza, de Gergő elmélyülten játszott a homokozóban, így először bementem beszélni az ovónénivel és azt mondta, hogy Gergő szuperül elvolt, 1x bement, mert szomjas volt, jó sokat ivott, de nem keresett engem, szóval minden rendben ment! Én úgy örültem!! Aztán amikor mentem ki az udvarra, akkor észrevett a drágám, de semmi odarohanás, nyakamba ugrás, csak odajött és kaptam a homoksütiből, amit sütött. :D Mondjuk kicsit rosszul esett, de Anyukám mondta, hogy tiszta hülye vagyok, örüljek neki, mert ez azt jelenti, hogy nagyon jól érezte magát és biztonságban, tudva, hogy én majd visszamegyek érte! És ez nagyon jó.
Holnap már fél 10-től fél 12-ig lesz bent és pénteken is és hétfőtől bent is ebédel a drágám.:D Az ottalvás meg majd kiderül, ha nagyon akarja, akkor majd ott is alszik, de ezt a dolgot egyáltalán nem erőltetem.
Ja, és a zsákját, amit első 2 nap haza kellett hoznunk, ma simán otthagytuk, szóval kezdi megszokni a dolgot tényleg! :D

Képzeljétek olyan szerencsénk van! Egyszerre szokunk be egy ikerpárral és az anyukájukkal beszélgettünk, összebartákoztunk és kérdeztem, hogy mit csinál a kinőtt ruhákkal, mert én vevő lennék rá. Ő meg tökre megörült, mert pont árulja, úgyhogy áthozott iszonyatos mennyiségű ruhát és ma a Hugimmal egész délután válogattunk! Fiú-lány ikrek, így nekünk pont kapóra jön, a Hugi kisfia és Flóra ruhatárába. És tüneményes cuccokat találtunk, sok egyforma, csak a színe különbözik, szóval óriási mázlink volt!!! Ráadásul nagyon olcsón megkaptuk a ruhákat és nem is kell egyben kifizetnünk. A Hugi majdnem 10 kiló ruhát én meg majdnem 8-at válogattam ki! Annyira örülök!!! Ja, és még cipő, csizma is lesz, azt majd holnap nézzük meg. 8)

Na, így kell sokat írni gyorsan. :lol: 8)

Brigi
Nagyon örülök, hogy már előrelépés volt a meóssal! Hidd el, már nincs sok hátra!!! :)

Többieknek nagy puszik, de most már muszáj mennem. És hímzek is ezerrel, teljesen beindultam!

Pussssssz :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Én még mindig nem bírtam nekiállni a kontúrozásnak :?....
De igyekszem :D!

Fioona

A könyvjelző eldolgozásánál lehet,hogy félreérthető voltam.Én levarrnám varrógéppel aranyfonallal,a lehető leapróbb öltéssel.
És akkor biztosan nem fog szétfoszlani az anyag,ha aztán kivágod.
talán így érthetőbb.... :)
A plasztik tényleg jó ötlet,most olvasom :).
A hét napjainál én pl középpontba a napok kezdőbetűit tenném,így azt is megtanulja előbb -utóbb.
Uezt meg lehetne csinálni a napszakokra is,mert azt is tanulgatják ilyenkor :).Annál meg ugye napocska,holdacska,csillagok,ilyesmi mehet :).
Egyébként tényleg,hogan csinálod????Ha leírnéd,könnyebb lenne ötletet adni :)
Kukiügy:szt nyugodtan meg lehet mondani a dokinéninek,hogy ne tegye(ha jól emlékszem,akkor a fél éves vizsgálatnál nézegetik meg...nálunk is megnézte,de nem erőltette).Legyél csak határozott,neked ez nem kell és kész.Aztán legfeljebb ő is halad majd a korral :D!


Mák

Elég megdöbbentő,amiket leírtál az óvodáskorodról.Sajnálom,hogy nem voltak igazán jó élményeid(őszintén,én nem is emlékszem sokmindenre... :roll: nem hagyott maradandó nyomot :D).Én azt mondanám,hogy a jel-problémád is inkább valami másodlagos lehetett,nem?Más gondokat esetleg arra vetítettél ki...Legalább is én így érzem...

Brigi

Jó,hogy leírtad ezt,nagyon jó meglátás :roll:.Szt a szülőnek nagy szerepe van abban,ha estleg a gyerkőc nem elégedett,átsegítse ezen és más meglátásba helyezze a "jelet"....
Nálunk sem a bölcsiben,sem az oviban nem volt probléma,pedig "jelváltás " is volt....Persze mindkét helyen próbálnak mindenki számára kedves,"pozitív" jeleket kitalálni :).

Efi

Na neee!Tényleg cserkész vagy???? :):) Még most is,aktívan?Tök jó! :)

Cili

A múltkor elfelejtettem!!!Nekem is el tudnád küldeni a házirend mintáját? :) Köszönöm :oops:

Avocado

Örülök,hogy rendben megy minden,Gergő nagyon ügyes :).
Ruhák,szuper :).Én is szívesen turiznék így :D!

NA megyek dolgozni :?....

anyapoc
 
 


Sziasztok :D

Csak beugrottam, gyorsan az oviról:

Ma már érdekesebb volt, mert eljöttem rögtön ahogy odaértünk fél 10-kor és mentem érte fél 12-kor. Az udvaron voltak és egy farönkön ült és pont megfordult, és a kapu felé nézett, amikor beléptem. Amikor meglátott felpattant és szaladt a karomba, a nyakamba ugrott és le sem szállt 5 percig. 8) :D Azt mondták az ovónénik, hogy kb. fél órával előtte kezdett hiányolni, és onnantól kezdve várt, csak ült a farönkön és várt, nem is játszott. De nem volt sírás, vagy hasonló, szóval szerintem ezen is túl lesz pár nap alatt. Viszont jól érezte magát, hazafelé mesélt, szóval rendben vannak a dolgok odabent. :wink:

Kuki ügyben tegnap már nem volt időm írni. Nekünk is azt mondta a doki annó, hogy kicsinek hagyjuk. Aztán már nem emlékszem pontosan mikor, de szerintem még 2 éves kora előtt elmentünk a Heim Pálba az urológiára, ott van egy szuper doki, fiatal és tök óvatosan bánik a kukival, nem tépi fel és ilyesmik. (van ott állítólag egy öreg doki is, az a barátnőm kisfiának feltépte, de szó nélkül, eléggé ki is akadtak! :roll: ) Szóval akkor a doki azt mondta, hogy kicsit le van tapadva, de még nyugodtan hagyjuk, majd 2,5 évesen menjünk vissza. Aztán pár hónap múlva bedagadt Gergő kukija, de ez a doki szabin volt és ezért elmentünk ide kistarcsára a kórházba. Ott a doki óvatosan felhúzta neki, ameddig ment és mondta, hogy akkor felszabadítja a letapadt bőrt, mire én mondtam, hogy köszi, de azt nem. De nem volt belőle gond, mondtam, hogy a gyerekurológus mit mondott és tiszteletben tartotta. Aztán visszamentünk 2,5 évesen a Heim Pálba (talán kicsit később) és akkor a doki adott egy kenőcsöt, hogy húzzuk fel a kukit, ameddig megy és ezzel kenjük be és masszírozzuk. Ez nem hozott változást, nem jött fel jobban a kukija, de nem mentünk vissza, időhiány, hasonlók miatt. Most a 3 éves vizsgálaton a házidokink megnézte és ő mondta, hogy olyan kicsi a letapadás, hogy menjünk el az urológushoz. A doki pedig egy krémmel szépen "lefejtette" a letapadt bőrt. 3 hét múlva kell visszamennünk, akkor a maradékot is lefejti és rendben lesz. De Gergő már nagy fiú, vele elég könnyű megbeszélni a dolgot, húzogatja is a kukiján a bőrt egyedül, szóval én nem vinnék kicsi gyereket, kell egy bizonyos kor. De kuki ügyben is ahány ember, annyi tanács, szóval nem könnyű. Én is elolvastam pro és kontra véleményeket, de nekem egyedül kellett eldöntenem, hogy mit is gondolok erről. Meg persze a párom és Apukám is sokat segítettek, régen nekik még semmi ilyen nem volt, ez nem volt ilyen téma, mint manapság. Persze komoly fitymaszűkületnél biztos, hogy nem oldódik meg magától, de nem kell olyan korán elkezdeni a dolgot, nekem ez a véleményem.

Na, kb.20x kellett felállnom, amíg ezt írtam, úgyhogy most megyek, talán este még benézek.

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


A házirendnek nincs ám mintája :D innen-onnan összeszedtem kicsi mintákat, a szöveget kitaláltam (na jó, mástól lopikáltam kicsit :oops: ...) kerestem egy jó kis abc-t oszt rajta!

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Csak feldobni van időm. Kész lett. :D

Kép

Így néz ki a kávéval festett anyag.

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak beugrottam egy pillanatra mert a nagyon ballábas napom van és nem nagyon van kedvem itt sertepertélni..

Fióna: nagyon szuper lett!!!!

Ovi témát én részemről kimerítettem...nem igazán tudok hozzászólni...vagyis inkább nem akarok.:)Túl fáradt vagyok ehhez ma, és amúgy is azt gondolom, hogy félreértettétek amit írtam.... nekem rossz élményeim vannak és erre emlékszem, de ezt semmiképpen nem vetíteném ki a gyerekemre, hiszen éppen azért foglalkoztat így másfél évvel az aktualitása előtt, mert fel szeretnék rá normálisan lélekben készülni és azt szeretném ha ő jól érezné ott magát...de igazából nem lényeges...nem hinném , hogy ezt Fannival ne tudnánk megoldani...Így inkább én a magam részéről hagynám ezt a témát...

Kuki..hát nekünk az nincsen egyenlőre...

Ma csak ennyi voltam...menek tentizni, mert kész vagyok mára...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


SZiasztok!

Nagyon eltünt mindenki. :(
Remélem nem hagyjuk, hogy ez az ovitéma nyomot hagyjon a topikon. :wink:

Huligánlány, megnéztem a kiállítás képeit! Pont olyan csodássak, mint kébzeltem!!! :mrgreen:
Kérdésem is lenne. Bizonyos 28-as Antique White Monaco By Charles Craft nevű vásznat mivel lehetne helyettesíteni, hogy ugyanúgy nézzen ki?

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem, igaz, hogy nem keresztszemes :-)

Pár hét múlva kezdem a lánykámnál a hozzátáplálást. Elkezdtem utánaolvasni a dolgoknak.

A Kismama újságban 2003 szept-től 2004. feb-ig volt erről egy cikksorozat, de mivel akkor még gyermektelen voltam csak hébe -hóba vettem meg az újságot, igy csak az első és az utolsó része van meg ennek a témának.

Szóval keresem a Kismama újság 2003 október-tól, 2004 januárig megjelent számait. Engem csak ez a cikk érdekelne, nagyon hálás lennék, ha valaki, akinek megvann bescannelné (ezt igy kell irni? :-) ) és elküldené nekem.

Előre is köszönöm!!!!

Timi



Kép
ttimi
 
 


Fiona: ha itt rám gondoltál én részemről nem hagyom, hogy nyomot hagyjon...végülis nem történt semmi csak mindenki elmondta a saját véleményét...és mivel különbözőek vagyunk ez nem kell, hogy egyezzen...

Megmondom őszintén nem vagyok mostanság csúcsformában....Már vagy két napja nem is varrtam....vacak az idő is...meg elkezdtem Cili hatására felépíteni a saját honlapomat....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Ttimi: nekem vannak valami újságaim...bevallom őszintén nem tudom, hogy kismama vagy sem, mert én csak úgy kaptam és félreraktam:)...de majd megnézem...scannelni nem tudok, de majd akkor max ezeket a lapokat lemásoltatom neked ha ez van meg...mondjuk megmondom őszintén ma semmi kedvem előszedni és megnézegetni, de ígérem hétfőn vagy kedden megteszem, ha ez így jó neked...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


makviraga: Előre is köszönöm!!!
Jó nekem akkor is, ma ne foglalkozz vele :-) Inkább pihenj!!! :-) :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek,mert megyünk anyuékhoz ....

Apa villámlátogatáson itthon volt tegnap,így volt egy szép délutánunk :).

Avocado

Ovi szuper,természetes,hogy most még hiányzol és vár :).Majd múlik ez is :).

Mák

A kukis hozzászólásod nagyon tetszett :).


Fioona

Jó lett a könyvjelző :):)!Csak hát most nem látom,hogy végül hogy csináltad meg a szélét... :roll:
Nyugi,ez az ovis dolog nem vészes :).Én Mákot teljesen megértem :).

Ja,Mák,ne készülj nagyon tudatosan,mert akkor tuti nem úgy fog semmi történni :D!

Timi

Én is megnézem,mert van egy rakat kismamám,bár lehet,hogy pont akkor nem vettem :D!Mármint a két gyerek között félidőben :wink:!

Na pusztok!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy itt vagytok. Kicsit megijedtem! :roll:

Mák, én nagyon kíváncsi leszek a honlapodra. :oops: Régebben volt nekem is, csak akkor még nem xszemeztem, aztán meg töröltem. :roll: Küldök egy kis napfényt a lelkednek! Kép

Timi, nekem a utolsó 2 szám van meg azt hiszem. De scennelni én sem tudok. :( Ha nem lesz meg máshonnan, azt a pár számot bevállalom. :wink:

Anyapoc! A 2 szélét kézzel levarrtam, úgy hogy ne látszódjon a színén. A végeit pedig kirojtoztam, előtte xszemekkel zártam a sort. :wink:
A plasztik dolog még nincs kiforrva a fejemben sem.
Lenne 4 közepes. Ezek a 4 évszakot jelképeznék, valami jellemző mintával. Ez azért nehezíti meg a dolgom, mert, ha nem találok sorozatot, akkor ugye 4 olyan mintát kell találnom, ami stílusban, és méretben is egyezik. :shock: :?
Továbbá lenne még 7 kisebb. Ezek a hét napjait jelölnék. Most ott tartok, hogy az asztrológiai bolygók jelei biztos rajtuk lennének, megfelelő napőhoz, a megfelelő bolygó persze.

Ilyesmire gondoltam, méret, és bonyolultság tekintetében:

Kép

Bár lehetne jobb is, mert az ősz pl. hulló levelekkel kell jelölnöm, mert Lilla szerint az a "hull a levél" évszak. :mrgreen:

Annyi gondolatom lett volna ovi témában is, de inkább nem zaklatom fel a kedélyeket most. Találnn majd később.

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok :)

Nem ovi miatt tűntem ám el, csak egyszerűen le vagyok merülve. Töltenem kellene az elemeket, de sajna nincs rá időm. Bizti van valami a levegőben, ha már MÁk is lehangolt.

Nekem lehet még kalapácsmintára is szükségem lesz, mert ha igazatok van és a jel jellemző, akkor nálunk nagyon is ütős lenne a dolog. :wink:
Bobóval nem lehet mit kezdeni! Egyszerűen, ha a figyelmemre vágyik, akkor rombol és durvul. És az, amit kettőjükre fordítani tudok, az kevés neki. :( Nem nagyon tudom mit csináljak vele. Barátnőm szerint külön program kellene neki. Csak ezt nem nagyon tudom fizikailag sem kivitelezni jelenleg, de inkább aggaszt, hogy hogy adjam elő, hogy az egyik gyereknek ez a progi, a másiknak meg más, amikor ilyen még soha nem fordult elő. Sztem ikrekkel ez nehezebb, mint korkülönbségnél, mert arra sokmindent rá lehet fogni, meg ugye másra is vágynak alapvetően.
És hiába tudom, hogy nagyon is tudatosan manipulál mégsem hagyhatom figyelmen kívül, amikor anyátlan tekintettel odajön, amikor dolgozom, hogy "anya, figyelj rám" (ezt persze inkább nézz rám, de akkor is). Amúgy nagyon is önállóak, nem egy visszabújós típus egyik sem.
Ötlet???

Na megyek, mert most is éppen dolgoznék, lányom meg az ajtóban sóvárog. :(

Puszi,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Kép

Ez a tegnap délutáni kis szösszenetem, plasztik ez is, hivatalosan könyvjelző. Egy kedves kislánynak adom holnap, aki együtt hegedül Zsombimmal, és tavaly mentek versenyre, és megígértem neki, hogy ha nyer, kap valamit. Különdíjat kaptak (duetteztek). Szereti a lovakat, úgyhogy remélem örömet szerzek neki.

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy utánanéztetek a cikknek! Párhuzamosan a környezetemben is vadászok rá, eddig sajnos nem sok sikerrel :-(
De a remény hal meg utoljára! :-)

fionna: A négy évszakhoz esetleg csinálhatnál egy fáról négy képet. Egy havasat, egy virágba borulót, egy zöldellőt és egyet, aminek hullnak a levelei ( igy a kiscsajnak is meglenne a "hull a levél" évszak :-) ) nekem a négy évszakról mindig ez a kép ugrik be. :-) Már áttúrtam a keresztszemes mintáimat , de sajna azok között nincs ilyen, de valahol tuti van ilyen képem, szóval tovább kutatok :-) És ha tetszik a mintagyárral keresztszemessé lehet alakitani.

fionna, huligánlány: Elmondanátok mi az a plasztik, és hogy kell csinálni? Még sose láttam ilyet :oops: , de nagyon felkelltette az érdeklődésem!

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!

Fioona

Szt jöhet mindenféle ovitémában,engem érdekel :roll:...és nem hinném,hogy kedélyeket orzolunk,hiszen csk beszélgetünk :wink:!
Majd átnézem a mintatáramat,hogy találok-e ilyen mintákat az évszakokhoz :).

Azért áruljátok el,hogy pontosan mit takar ez a plasztik dolog???Hogy kell csinálni,mi kell hozzá?

Cili

Nagyon jó a plasztikod!!!!A lovat lenyúlhatnám?A fiam lóbolond :oops: ....

Timi

keresem :).

Brigi

Sajnálom,nem lehet egyszerű neked :(....
Őszintén szólva én ikrekkel nem csinálnék külön programot.Mármint külön-külön a gyerekekkel :roll:.
Így ,testvérekkel igen,de ahogy írtad,más az elvárásuk,más korban vannak,másként igényelnek :roll:.
Az ikrek eleve össze vannak nőve,mióta tudják az eszüket,együtt vannak,együtt kapnak mindent....Lehet,hogy ebből kiindulva jön az öltel,hogy akkor külön.Esetleg meg lehet próbálni,hátha még is bejön nekik....Megkédezni,mit szeretne csinálni,ha csak ketten lennétek...
Nálunk is vannak időszakok,amikor többre vágynak a gyerekeim.ilyenkor csak befekszek közéjük a szobába és bekapcsolódok mindkettő szerepjátékába.Az egyikkel autózok (kiszállok,beszállok,jegyet veszek stb...), a másiknál eszem a finomabbnál finomabb finomakat :).Fél óra és teljesen feltöltődnek :).



Mák

Jobban vagyol már????


Na megyek,mert még ezer a dolgom :?....

Puszi

anyapoc
 
 


Vera, mélcím nélkül nem tudom begyömöszölni az éterbe :D

PLASZTIK
A/4-es méretű műanyag lap, fehér vagy átlátszó. Kb. 14-es öltésméretű aidának felel meg, két szállal jó varrni rá. Ha kész, ollóval kivágod és csókolom. Lehet belőle könyvjelző, hűtőmágnes, cippzárhúzó, kutyafüle. Hátránya hogy csak fel-le öltögetve lehet rá varni, mondjuk én amúgy is, úgyhogy nem zavar. A nagyobb kézimunkaboltokban most már mindenhol kapható, 6-700 pénzért. Mondjuk Veszprémben nem tudom mi a helyzet.

És mutatok még valamit, tegnap fotóztam. Ez már pár hete visszaérkezett hozzám, RR volt (Keresztszemes magazin júniusi számában van a cikk, vagy itt http://www.xszemes.hu/e107_plugins/cont ... content.34
)
Még nincs teljesen készen, eredetileg angol szöveg van hozzá, csak én magyart akarok, az meg még nem jött szembe. és ki kéne találnom, mi legyen belőle...
Kép

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Cili

Bocs,eszembe sem jutott,hogy így nem ér ide a paripa :oops:
Szl a címeme: bataveronika@gmail.com
Köszi :).

Köszi a plasztik leírást,nagyon jó,csak félek,Vp-ben erről megint lemaradok.De majd Pesten pótolom.vagy úgyis rendelek most majd neten,ezt is hozzácsapom :D!

Nagyon jó az RR!!!!!!Én simán keretzném és mehet a falra :).Mondjuk a konyhába :).
meddig tartott,míg visszaért?

anyapoc
 
 


Egy évig csináltuk, havonta. Még hamarabb is kaptam vissza pár héttel. :)

mél megy

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Brigi!

Ikres témában lehet, hogy az ikres topicba kellene írnom, de itt hozódott fel a téma (együtt-külön program), úgyhogy egy kicsit offolom a topicot :roll:

Szóval én külön is szervezek nekik dolgokat. Pl. csak az egyiket viszem a boltba, vagy csak az egyikkel viszek Apának vacsit a munkahelyére, vagy volt olyan, hogy csak Gergőt vittem a játszótérre, mert úgy tűnt, hogy egy kicsit többet akar belőlem, több figyelmet szeretne. És ezt sajnos viselkedésben nyilvánította ki. :cry: Mégpedig úgy, hogy csupa rosszat csinált, csak azért, hogy ráfigyeljek. :roll: Na ekkor mentünk csak kettesben játszóra stb. És utána tényleg jobb lett. :lol:
Sőt! Ha az egyik beteg volt, attól a másik még nem maradt itthon automatikusan, hanem ugyanúgy ment a bölcsibe, oviba.
Sajnos meg kell szokniuk, hogy egymás nélkül is kell létezniük, mert ha ne adj' Isten, beteg lesz valamelyik, és pl. kórházba kell menni vele, oda nem mehet vele a másik is. Ezt az "Ikrek könyvében" olvastam :lol: nem magamtól vagyok ilyen okos :lol:

Ha tudod, akkor próbáld ki. Legalább egyszer. Hátha bejön :roll:

Vissza a topic témájához :lol:

Plaszik nekem is tetszik. Ugye ez a műanyag lap lyukacsos? Ezt abból gondolom, hogy csak így lehet rá varrni. Vagy nem jól gondolom? Az Uram meglátta Cili lovacskáját, és el kellett neki magyarázni, hogy mi is az. Ő azt állítja, hogy az a lap csak egy sima műanyag lap. De hát akkor hogy lehet rá varrni :?: :?: Egyébként tök jó :lol: :lol:

Cili! Az RR is nagyon jó ötlet, csak nálam lehet, hogy nem válna be. Én kb. 2,5 éve küzdök egy naptárral. :oops: Az is 12 db figurából áll. És még nincs kész :oops: :roll: De hát nem hajt a tatár :lol: Már csak az utolsó figura van, és kész.

Mák? Nagyon csendben vagy. Minden rendben?

Most megyek, mert mindjárt jön a BK. :lol:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Lányok! Segítsetek!!!! Kitöröltem a képet az avataromból, és nem tudok másikat feltölteni. :evil: Mindig azt írja, hogy a kép mérete nem lehet nagyobb, mint 6 Kbyte. :evil: Akármennyire kicsinyítem le a képet, akkor sem fogadja el. :cry:

Please help me !!!

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok :)

Nagyon el vagyok havazva, ezért csak gyorsan.

Andi :)
Nálunk tudnak ők egymás nélkül létezni, csak éppen azt nem tudom, hogy fogadná a másik, ha bejelenteném, hogy csak az egyiket viszem a játszótérre. Nem csinált semmi rosszat, akkor miért nem lehet, ha szeretne ő is jönni? Nem tudom, hogy ezt értenék-e. Általában az van, hogy mindketten jönni akarnak a boltba, vagy akárhová, ahová elindulok. Te ezt, hogy oldod meg? Nálunk uaz a szitu, hogy Bobó folyamatosan rosszalkodik, ha azt szeretné, hogy figyeljek rá. És a rosszalkodást akkor is csinálja, ha velük játszom éppen. Neki sokkal többre van szüksége belőlem, mint Rékának, de úgy is, hogy csak vele legyek. Én viszont akarom Rét kizárni a játékból, mert az meg vele szemben lenne igazságtalan. Eléggé patthelyzet.

De megyek, mert dolgoznom kell, a gyerekek meg még nem feküdtek le. :oops:

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Cili

Köszi,megérkezett az egész állatfarm :D!

lehet,hogy az ovisjeleket is megcsinálom plasztikra,ha tudok beszerzni...

Andi

Ezek szt mgsem kicsinyítetted eléggé a képet.Amikor csinálod a kicsinyítést,akkor ne a méretét állítsd be,hanem a pixelnagyságot!Asszem olyan 100X 100 v. 80X 80 képpontot enged,ez le van írva a segítségnél....

Brigi

Szt ha Réka nem igényel belőled többet,nem fog megsértődni,ha Boróval többet foglalkozol!!!!Ez tuti!És meg tudod vele beszélni,hogy miért teszed ezt!Hidd el,megértik!Mivel nem egyfomrák,igény szt szeresd őket!Mint ha "csak" testvérek lennének!Van abban vmi,amit Andi mond,hogy "külön " is kell tudniuk létezni,bár ezt nem feltétlenül a külön elvilteben kell megvalósítani!
na bocs,hogy itt belekotyogok :rollL...

Pusztok!

anyapoc
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: