Új privát üzeneted érkezett!

Timi én megmondom őszintén nem tudok nyilatkozni...sosem voltam még bababörzén...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Van egy nővérem és annak egy kislánya és rengeteg ruhát kapunk át jó állapotban...gyakorlatilag Fanni 6 éves koráig mindenünk van, mosva vasalva szekrénybe rendbe berakva...ami meg mégsincs ( ez igazán minimális) azt azért meg szoktuk venni neki...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Kicsit el vagyok havazva a suli miatt... :? Most lett még 22 gyerekem :D.Majd beszámolok,hogyan lehet bírni ennyivel :lol:!



És lekezdtem olvasni a Suttogó II-t,bár az elsőt nem olvastam,ezt is úgy kaptam kölcsön...egyenlőre érdekes :).


Brigi

Hogy megnyugtassalak,én is ilyen házimunkaelhanyagolós vagyok a gyerkőcök javára :wink:.Nálunk is inkább szalad kicsit a alkás,meg tűzoltómunkában pakolok,de amíg jó az idő,mint kint vagyunk estig :).
Na és a testi fogyatékosságról ne is beszéljünk :D!Kevés kéz-szem probléma :D!
Tök jókat írtál a játékoról,azt hiszem,Ti ikresek tudjátok csak igazán,hogyan lehet őket lekötni :wink:!
Gratulálok a pelusmentességhez :):).Ha így folytatják,szt megpróbálhatod korkedvezménynel felveteteni,akár fél napra őket az oviba,ha ennyire csípik :).Neked is és nekik is lehet,hogy jót tenne :).

Mák

Halacska ficánkolós :D!Akkor ne add fel :D!
Lesz mit válogatnod játék terén :).Érdemes egyébként itt a neten körülnézni,mert annyira jó játékok vannak.
PL. a Fakopáncs oldalán,meg itt találsz kreatív játékokat forgalmazókat: http://jatek-webbolt.lap.hu/#b20373825


Andi

OK,felkötöm....de már most megizzadok néha :D!
Azért nem lehet neked könnyű megértetni velük,hogy mi mindent nem szabad enniük-inniuk.A diétát meddig kell csinálnotok?
Én sem tudtam végignézni a Titanicot :?..inkább elkapcsoltam :roll:...
Nekem most működött a freemail.nem tudom,hogy aktuális-e még a probléma...


Avocado

Szt akkor jó úton haladtok :).Simán megérti már,amiket mondtál neki,de biztosan nagyon sok türelem és bíztatás kell neki,pozitív megerősítés.Nem lesz sétagalopp ez a pár év,de ahogy nő,úgy lesz egyre értelmesebb és jobb lesz a hozzááláása is biztosan.
Az a jó,ha Ti érzitek,tudjátok,mi jó neki és mi nem :).
Azért tényleg minden összejött :roll:....

anyapoc
 
 

 
 

Sziasztok :)

Anyapoc :)

Nem irigyellek a 22 gyerekért, végignézve mondjuk a kínálatot tizenévesekből. :roll: De azért biztos jó dolgok is vannak benne.

Sajnos szobatisztaságtól messze vagyunk azért még. Rékánál semmi eredmény. Sztem fogalma sincs mi a pisilés technikája, vagy nem akar, nem tudom, de neki egyáltalán nem megy bilibe semmi. Tartani tudja, de lehet, hogy elengedni nem. Borka viszont nagyon jó, csak a nagydolog az neki is még pelusba megy csak. Ha egész nap nem kap, akkor tartogatja estére és fürcsi után a tiszta pelusba. Legalábbis jó esetben, mert rossz esetbe húzza másnapig és szenved a végén. :roll: De én akkor is büszke vagyok rá, mert tényleg megbízhatóan száraz pár napja, és nem a boltban, meg a kocsiban jut eszébe, hogy neki most pisilni kell. Szóval sztem tök jó.


Mák :)
A homokozó létszükséglet!!! :lol:
Anyósoméknál két műanyag láda van homokkal megtöltve, és azzal is nagyon jól elvannak. Anyuéknál egy traktorkerék a homokozó, amikor hozatta a homokot a kerék ki sem látszott, mert kicsit eltévesztette a mennyiséget, de ez sem volt gond. Az új házunknál nincs még homok. Ott a földet túrják a homokozókészlettel, és az is megteszi. Annyira alkalmazkodóképessek, nekik mindegy, csak pakolászhassanak valamit. A kavics is jó egyébként, csak a homokból azért változatosabb dolgokat lehet készíteni. Szóval sztem hozass a férjeddel homokot, mert nagyon jól elvannak vele. Takard le és akkor a szomszéd macsija nem piszkít bele, meg nem lesz állandóan vizes, aztán hajrá.
A motort nagyon hamar megtanulják, akármilyen fajta. A stabilabbak szélesebbek, könnyebb egyensúlyozni, de beakad a lába. A keskenyekkel meg jól fel lehet borulni, de mind a kettővel tudnak nagyszerűen menni, ha rájönnek a technikára. Hidd el, ezzel nem lehet igazán félrenyúlni, legfeljebb nem megy olyan gyorsan, hogy ne érd utol. :wink: Ez meg nem akkora hátrány. Nekünk van mindféle, de a legjobb a közönséges motorforma.
Játszótémát ismerem. Faluba megyünk lakni, meg anyuék most is ott laknak. :cry: Mindenki gondoskodjon magának játszótérről a saját kertjében.
De itt sem fényes a helyzet, ahol most lakunk. Itt járásnyi távolságra nincs játszó. Meg alacsonypadlós busz sincs, szóval én itt be vagyok zárva. Kocsival nem szeretek játszóra menni. És az ikerkocsit még a fejemen egysúlyozni sem tudom. :) :) :)

Na mék, mert nekem még dolgom van, amíg alszanak.

Puszi,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok!


Köszi mindenkinek, már jól vagyunk. Juditka elég jól viselte a műtétet, és eddig (lekopogom), nem volt semmi gond. A vérvétel viszont megviselte szegényt, hétfőn kétszer szúrták a kezét, mert nem sikerült vért venni tőle. Tiszta kék lett a jobb kézfeje. Szerdán mentünk a műtétre, közölte a doki, hogy a véralvadás rossz lett, valószínű laborhiba, így újabb vérvétel (ismét kétszer) és várakozás, hogy a műtétig meglegyen az eredmény. Mi voltunk az utolsók aznap a sorban, 11-re lett eredmény, minden rendben volt, így kaptunk ágyat és meg is tudták műteni. Szegénykém annyira fél a szúrástól, a műtét előtt már elaltatták és csak utána kapta meg az infúziót, amit neki már bent is hagytak, mert ő volt az utolsó. Zavarta is nagyon, alig tudott elaludni szegény, de utána már semmire nem emlékezett.

Ferike viszont nagyon anyás lett, ahogy hazajöttünk, állandóan rajtam lógna. És persze Juditkán lovagolna, táncolna, ugrándozna vele, amit neki viszont még egy hétig nem szabad. Egyszerűen nem érti meg, hiába szólunk neki, hogy most vigyázni kell.

A másik. Nálunk is zajlik a "beszéljetek amit akartok, ugyse azt csinálom" korszak. Juditkánál már kezd rendeződni, de Ferike most nagyon benne van. Mindent szétdobál (egyébként nagyon ügyesen tud dobni, csak mondjuk a lakásban a tv, üveges szekrény, ablak felé kicsit veszélyes), elpakolni egyikőjüknek sem tetszik, még akkor sem ha segítek. Már én is megfenyegettem, hogy kidobom, ami nincs a helyén, de nem foglalkoznak vele.

Látom megoldódott a napocska és kifli minta. Elnézést de a fényképező gépünk még mindig nem jó, és csak papíron van meg minta, azt meg nem tudom milyen módon tudtam volna bevarázsolni a gépbe és nektek eljuttatni. (csak postán tudtam volna küldeni). Ha esetleg így is jó lenne, akinek kell, szívesen elküldöm. Egyébként a keresztszemes magazinból és négy éve jelent meg egy keresztemes újág havonta, abból másoltam ki a mintákat.

Kitartást a gyerkőcök melletti nehéz időszakokhoz (de szerintem nagyon furcsa lenne már nélkülük, mégha néha rosszak is, nem?)
és jó varrogatást mindenkinek.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok Lányok!

Avocado: ezt a semmitmondó választ kaptam az Ikeától....Hát no comment...azért többet vártam volna tőlük...

"Tisztelt .......( ez itt a teljes nevem helye)....!

Az említett játékot nem találtuk meg és senki sem adta le. Sajnos ilyen jellegu kéréseknek nem tudunk eleget tenni, az Ön által említett információkat nem tudjuk a hangosbemondóba bemondani. A kollégáim saját hatáskörükbe nem
mondhatnak be bármilyen tájékoztatót. A bemondott szövegek, tájékoztatók köre áruházi döntés és szabályok szerint meg van határozva.

Még egyszer sajnálom, hogy a játék nem került meg, és remélem hogy mindettol függetlenül még sokszor üdvözölhetjük Önt és kedves családját áruházunkban.

Tisztelettel,
Márk Krisztina
vevoszolgálat vezeto
"

Azt hiszem ezért kellett neki ez a sok idő, hogy átgondolhassa ezt a minnél semmitmondóbb kemény kb. 10 sort.......már bocsánat, de talán lehet át kéne gondolniuk a szabályzataikat...vagy ne hirdessék fennhangon, hogy gyerekbarát áruház...na mindegy...Avocadó azt hiszem te sem vártál sokkal többet tőlük....ennyire futotta az energiáikból...mondjuk meg kell, hogy jegyezzem legalább válaszoltak...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Ennyi termést képtelen vagyok elolvasni. :oops:

Azért bele-bele olvasgattam felületesen. :?

Szóval a festés úgy történt, hogy olvastam, hogy a Bolero nevű (csúfoljuk így) italpor, jó anyagfestésre. (hogy emellett milyen egészséges, azt inkább Mák amazonunkra bízom, hátha ír a gyártónak :wink: )
Szóval vettem cola "ízűt", de a várt barna helyett szép rózsaszín lett. :x Ekkor párom egy adagnyi forró kávéját felhígítottam kb. a duplájára, és abba áztattam az anyagot. Ez kb. 10×24-es anyag volt. Amikor kivettem szép barna volt, de én halványabbat akartam, ezért kiöblítettem. Nem fixáltam, mert könyvjelző lesz, ami nem sokszor mosok. 8) De sztem ez képnél még inkább lényegtelen, persze, csak ha keretezteti az ember. Terítőnél más a helyzet.

Jártamban keltemben szoktam elmenti hozzászólásokból részleteket, amik még jól jöhetnek. Témához kapcsolódóan bemásolok ide egyet, remélem, nem haragudna, az "írója". :oops:

"A természetes anyagokkal való festés (pl. én teáafűvel) után jéghideg fel-fele arányú ecetes vízben szoktam egy jó órát áztatni, festettem így terítőt, száradva belevasaltam, utána másnap kimostam 2x mosószerrel, elvileg nem fog... Gyakorlatilag azért idővel biztos halványulnak, ha sűrűn mosom... Passz. Képnek ideális a bármivel festett anyag, met azt többet úgysem kell mosni
Kávéval nyuli festett fehér anyagot, ecettel való fixálás után is gépben mosva jócskán kijött a színe, olyan törtfehér lett. Viszont teafűvel, pláne erős feketével forró vízben áztatva az anyagnak tényleg olyan kellemes kapucsínó színe lett. Mutatom, bár nem tudom, mennyire élethű a kép.

Safi festett hagymahéjjal, méghozzá a Lanarte Arab lányhoz anyagot, szuper jó lett, talán a bemjén is látható
"

Na, ennyi futotta mára! Sziasztok!

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Természetesen nagyon köszönöm a kedves szavakat, amikkel csemetéimet illettétek! :lol:
Kiskutyust sikerűlt potólni?

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Mondjuk azt azért el kell hogy mondjam még fentiekhez, hogy az első ember akihez beérkezett továbbküldte az emailt...vicces ahogy megnevezik magukat, ilyen customer, meg az atyaúristen és ennyit sem tud elintézni:):):):)....bírom ezeket a hangzatos megnevezéseket...na mindegy...hagyom, mert csak felháborít....

....az emailben nem hagytam...muszáj volt lereagálnom ezt a semmitmondó választ...na kíváncsi leszek:)....majd beszámolok...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Szia Fiona! Itt voltál...láttam mikor jöttél a géphez:):):):)....na menek fürcsizni...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Vagyok, de akkor most meg te nem vagy! :) Csak egyszerre szimultán több dolgot is csinálok. :wink: Viszont éhen halok, talán mert nem vacsiztam. Megyek is! :mrgreen:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap annyira felbosszantott ez az Ikeás sztori , hogy el is felejtettem reagálni....pedig akartam...na majd most...

Brigi: nálunk ez a motorozás nem megy még....mondjuk toligálni toligatja, meg fel is tudna ülni rá ( ezt abbólgondolom, mert a hintapacijára simán felül) , de hajtani nem hajtja, pedig volt előtte minta is, hogy hogyan kell...( voltak nálunk gyerekek akik nagy biztonsággal mentek rajta)...

Homokozót szeretnék én is mindenképpen...Tudod mondtam, hogy férjim kőműves és tervezünk egy belső kerítést és annak egy ilyen kiugratott részén (egy felfalazott árnyékot adó részén)lesz a homokozó falazott oldalakkal, kibetonozva, szeretnénk fa ülökét tenni az oldalára, ott elücsöröghetne a csajó...meg fa fedéllel gondoltuk, hogy a macskák ne piszkítsanak bele, bár a belső kerítés a pici ( röpke 40-50 kg körüli) kutyánk miatt lenne, ő gondolom nem fogja engedni, hogy a macskák ott lopják a napot a területe mellett..:)..Szóval a tervünk az megvan, csak hát a kivitelezés várat magára, addig is csak kavicsozunk...
Vidéken merre költöztök, ha nem vagyok túl kíváncsi (priviben is jó ha nem nagyon publikus)?Nem erre felénk véletlenül????
Egyébként kocsival nem is jó játszóra menni....

Tapika: hát akkor kitartás! Bár a szelektív süketség időnként nálunk is előjön...Mostanában Fannikám előszeretettel áll fel a nappalinkba a szekrényre a tvnk mellé és onnan szépen eléri azt a polcot ami eddig biztonságos mentőhely volt minden féle törékeny dolgoknak...a fene gondolta, amikor megvettük ezt a szekrényt, hogy a lányunk az alsó polcokon fog sétizni...anya meg frászt kap...azért rossz lenne ha onnan háttal levágódna...

Amúgy nincs semmi extra velünk...mondjuk de mert ma van a 3. házassági évfordulónk a férjikémmel:):):):)....és tök jól meglepinek sikerült egy kis vacsi (abban a másodpercben lettem készen amikor belépett az ajtón) meg mindenki olyan jó kedvű ma:)....Virul a fejem nagyon:)...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák! Gratula a házassági évfordulótokhoz :lol:

Kép

Megyek, mert ma megfogadtam, hogy korán lefekszek aludni :roll: De szerintem megint nem fog sikerülni :oops:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Én is gratula Mák!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Én is azt terveztem, hogy korán fekszek. Ma kivételesen a 10-11 helyett 9-kor aludt már Lilla. :shock: Mégis itt vagyok még! :twisted:

Mák, férjed kőműves? :shock: Errefelé nem dolgozik? :wink:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Ja, és köszi a tűpárna dolgot, de már beszereztem egypár tuti példányt. 8)

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Andi-gandi, fiona: köszönjük!

Fiona: kőműves, de nem nagyon dolgozik Komárom-E. megyében, mert elég messze van tőlünk...Mondjuk tudod a szüleim Kisbéren laknak ott dolgozott, de az azért más...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


:wink:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok!

Brigi

Bizony nagy eredmény,ha ilyen ügyes Borka!!!Legyél is rá nagyon büszke!És hát azért ebből is látszik,hogy még az ikrek sem egyformák :wink:Anyum is azt szokta mondani,hogy a pisinél sokszor az elengedés technikáját nehezebb nekik elsajátítani,mint visszatartani :roll:...
Nálunk is tiszta pelusba megy a kaka :?.... ÁÁÁÁÁ,én is tudnék tőle visítani.... :roll:
Azért ez a 22 gyerek pont a jobbik fajta :wink:!


Mák

Egyrészt boldog házassági évfordulót :):):)!
Másrészt az IKEA-s sztoriról csak annyi jutott eszembe hirtelen,hogy NYALJA KI!!!!Azért eléggé abszurdum,hogy ilyesmit nem lehet bemondani...ÉS ha én elvesztettem a gyerekemet,azt sem mondhatja be?Vagy a kocsikulcsomat?Akkor 1 hétig ott várok,hátha valaki leadja????Ugyan már!
:evil:


Fioona

Ecettel tudsz könnyen fixálni :).Bár gondolom,ezt már tudod... :roll:
De köszi a színezési tippet :).

anyapoc
 
 


Kép

MÁK: Utólag is sok boldogságot és sok együtt töltött gyönyörű éveket kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hányadik??? :wink:

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok Lányok!

Anyapoc: hát azért lereagáltam neki...muszáj volt megköszönnöm a semmitmondó levelét:):):):):) :oops: :oops: ...meg elmondanom, hogy ha vevőszolgálati vezető akkor nyílván tehet javaslatokat és a szabályokat is emberek hozzák, így azt is emberek tudják megváltoztatni:):):)...A nagy szám az tudjátok...na majd kíváncsi leszek reagál-e rá...gondolom megvárja míg lehiggad, mert elég szemtelen de az ő leveléhez hasonlóan udvariasan próbáltam mindezt leírni neki...de gondolom ha értelmes ember akkor egyértelmű lesz az én válaszom miről szólt:):):):)...Egyszer fenéken leszek billentve tuti...:):):):)De ennél jobban semmit nem utálok, ők azért vannak ott, hogy megoldják a felmerülő problémákat, nem azért, hogy egy ilyen nesze semmi fogd meg jól levéllel lekoppintsanak...

Bedmona: 3.:)...még kezdők vagyunk:):):):)....

Fiona: miért csak nem építkezni fogtok?

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok! Hoztam képeket.

Kép

elkészültem a képemmel. Sajnos egy kicsit sötét lett a felvétel.



Kép

Levi ruhazsákja az oviba.

Kép

a minta közelebbről. Fa a jele, katica csoportba jár ,de akedvenc vonat is rajta van.

Kép

a torna zsák

Kép

készítettem barátnőmnek egy olyan terítöt amire gombokat varrtam a virág fejeként és a szárát pedig nagy öltésekkel készítettem.
Ezt egy újságban láttam, de csak dekorációként volt a képen. Minta nincs hozzá mert a fantáziánkra van bízva, hogy hogyan készítjük.


Kép
ilyen nagyban csak már összehajtottam és egy picit gyürött. Bocsi

Kép

ez egy tabló lesz Levi 0-3 éves koráig még nincs készen csak félig.



Kép
Levi első önálló építménye LEGO-ból

Kép

Kép
Dunai házunk.

Kép
családommal a nagybáttyám házánál.
Az idén volt nagymamám 80 éves és a házassági évfordulójuk is most volt, de arra nem emlékszem hányadik. Mindenki ott volt. A fiúk hiányoznak csak a képről mert ők fotóztak. Már mint a férjeink.
A szemüveges zöld kabátban az apukám, és a vöröshajú az anyukám.

Kép
a túloldalon játék.
Kép
szomszédaink is ott voltak.
Kép
az egyik szomszédunk kutyája KÍRA a mi napozónkat nézte ki magának pihenésre.

Kép
apa készített Levinek egy fa játék hajót. Szuper lett.

Kép
Kírával a fedélzeten.

Kép
egy másik szomszéddal a túloldalon.

Kép
egy gyors közeli néger-gyerek.

Kép
ketten apuéknál a medencében.

Hát képekben ennyi!!

Most éppen egy teritőt készítek az ebédlő asztalunkra. Igazából egy futó lesz. Borostyán mintát varrok, mert a függönyömön is az van. A következő amire készülök a Praktikában láttam egy afrikai motívumos képet és azt szeretném anyukámnak karácsonyra elkészíteni.

Hú, most több nem jut eszembe.

Puszi mindenkinek.

Kép



móni
bedmona
 
 


Bedmona: Nagyon klasszak a képeid!!!Micsoda ügyi vagy! Szuper lett a ruhászsákja az ovibe...meg a tornazsák is!!!Nem semmi!!!Biztos nagyon örült a kisfiad neki!És az a hajó! Nem semmi...én csak itten ámulok bámulok...tök jó!Gratula!

Most megyek, mert nem lesz a felmosásomból semmi, a csajóm meg mindjárt kel...Sziasztok!Mák

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!


Móni


Hűűű,el vagyok ájulva ennyi szuper dolog láttán!!!!!
Nagyon tetszik minden :).
Nem semmi az a hajó,nagyon baróóóó! :)
És Levi építménye sem semmi :).
Na és kedvet kaptam a fürdőzéshez a képek láttán :D!Csak nem túl jó hozzá az idő :?...
A tablót majd keretezni akarod?Otthonra készül? Nagyon jó ötelt :)!

Mák

Hát azt hiszem,nem rakja zsebre a nőci,amit tőled kapott :D:D:D!
De meg is érdemli...Elég buta hozzááláás.És ahogy írtad,mivel emberek hozzák a szabályokat,talán ők is tudnak rajta változtatni.É ugyan ki figyelt volna arra,hogy mit mondanak be????
Azért megnézném én ezt a szabályzatot,hol ír ilyesmit... :roll:
Nyugi,én is ilyen nagypofájú vagyok :D!Majd együtt kapunk a seggünkre :wink:!

Na pussz :)

anyapoc
 
 


Csajok :)

Én olyan szinten vagyok dühös, és elkeseredett, hogy bosszúra szomjazom. Ebben a nyamvadt országban nem dolgoznak tisztességes emberek???? Az épületgépész kivitelező azon nyavalyog, hogy még nincs kifizetve, mikor még el sem készült a munkával, arról nem is beszélve, hogy hónapokkal vannak a határidő után. Itt állok ebben krva hidegben a 40 m2-en a két gyerekkel, meg anyukámmal is egy szobában, ahová még teregetni sem tudok (mellesleg, amit kiteszek, az sem szárad meg) és akkor nem képes nekem egy nyamvadt csapot beszerelni a gáztűzhely elzárójának két hét alatt!!! És tegnap reggel közölte, hogy a meos, aki átveszi a gázt csak pénteken tud kijönni, mikor pedig mi felhívtuk, akkor azt mondta, hogy akár aznap dután is jönne, csak a gépész nem ér rá!!! És tényleg ki is jött, csak a gépész nem volt képes betenni a kért csapot és még hiányzott két dolog, ami miatt nem fogadta el. Ha pénteken jön, akkor ez pénteken derül ki és még késik az egész. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Csak azért nem teszem közkinccsé, hogy kit nem szabad megbízni kivitelezéssel, mert csak a férjem tudja az elérhetőségét az embereknek.
A generálkivitelező meg hónapok óta sz.rakodik a mindennel és minden héten kétszer megígéri, hogy másnap kijön mindent megcsinál és pakolhatunk. És minden alkalommal kimegyünk és a kért 20 apróságból megcsinál 1-2-t. Akkor meghagyjuk, hogy a többit is legyen kedves, és akkor megint megcsinál 1-2-t. És ezt a kivitelezőt nekünk ajánlották. Nem tudom, milyen lehet a többi. Kérdeztem a férjemet, hogy hogy gondolták, akik ajánlották, erre azt mondta, hogy még ez volt a legjobb, mert előtte ők kettőt elküldtek a búsba. :evil: :evil: :evil: De nem gondoljatok ám nagy dolgokra, pl. a zuhanyzó csaptelepénél az a csonkakúp alakú takarófém túl kicsit és nem fedi le a csőcsonkot. Aztán, ahogy feljöttek a burkolat alól a fürdőben a csövekkel a cirkóhoz, ott nincs kitömve a lyuk, aztán helyenként utólag tettek be burkolatszegélyt és nem sikerült fölötte rendesen lefesteni, meg ilyenek. Tényleg, ha valaki nekifog, akkor sem tart fél napnál tovább, ha egyedül csinálja. Remélem a dühöngés használ, és a bbnet panaszkezelése nem csak a gyerekekre vonatkozik, és holnap fog érni a nagy meglepetés, amikor kimegyek, hogy tényleg kész minden, kivéve a gázt, mert a meos csak jövő kedden hajlandó újra kijönni.

Na most elmegyek, aztán majd visszajövök, ha lehiggadtam és normális vagyok.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak rövid időre jövök, mert nagy számla meg befizetett csekk rendezgetésbe vagyok....lapátolni lehetne ezt a szemetet az íróasztalunkról....

Anyapoc:):):)...hát meg nem dícsérgettem...és szerintem nagyon világosan kiugrott az emailemből, hogy mire gondolok...nem is értem minek válaszol, ha csak azt akarja megmagyarázni miért rossz a rendszer...szerintem ők azért vannak ott, hogy változtassanak rajta..bár ahogy a tapasztalat mondja az ilyenekről lepereg , mert olyan vastag bőr van a képükön, hogy simán manikűrözgetnek munka helyett...
Ja és meg sem köszöntem a játékos hivatkozást....KÖSZI! még nem tudtam nagyon belemélyedni, csak felületesen nézegettem meg, de nem semmi a mennyiség...biztosan találok valami jót a kisnőcinek:):):):)...

Brigi: hát igen...nem tudom mennyire ugrott elő , hogy mi is a munkám amikor dolgozom, (mondjuk ezt most nem is fogom itt kifejteni:))....de azt hiszem 7 év tapasztalatából mondhatom nyugodtan, hogy ez sajnos így működik...a gázos meósok, a kéményseprők meg egyéb kedves közüzemi szervek képviselői meg elmehetnek a sunyiba a hozzáállásukkal együtt...annyi mindent láttam a szakmámban, hogy ezen én már cseppet sem csodálkozom...a szerelők, meg folyton ígérgetnek, sajna valamilyen szinten ki vannak az építtetők szolgáltatva nekik...ilyenkor kell jó kis szerződés és ha késnek, csúsznak, nem jönnek jöhet a kötbér...de tapasztalatból tudom, hogy sajna nem nagyon kötnek az emberek efféle szerződéseket, mert az eléggé felviszi az árakat...és amikor nekiállnak építkezni (általában 99 %-nak )még fogalmuk sincs, hogy mibe vágnak bele és hogy senkinek semmit nem szabad elhinni...meg őszintén szólva kell melléjük valaki napi szinten , aki ott áll és ellenőrzi, hogy mit is csinálnak, hogyan és megcsinálják-e amit kértetek...persze ez sokszor megoldhatatlan..ezzel meg ők élnek is rendesen...Szóval sajnálom...És ha ez bíztat, azért előbb utóbb be kell, hogy fejezzék!!!Egyébként megjegyzem ha nem csinálja a megígértek szerint én csesznék neki fizetni...és ha elvégzi hetes csúszásokkal még akkor is meggondolnám, hogy a teljes árat megadnám-e neki...persze ezt addig nem adnám a tudtára amíg a meós nem veszi át és a gázműves nem adja meg az engedélyt, mert ezek úgy össze vannak szővődve, mindenki ismer mindenkit....Bár végülis ez is lehet egy fegyver a kezetekben, hogy addig amíg a gázművek nem veszi át és engedélyezi, addig nincs kifizetés és akkor hátha megerölteti magát és belehúz, esetleg megmozgatja az ismeretségi körét...bár lehet , hogy ti is így csináltátok és egyátalán nem akartam okoskodni....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Brigi

teljesen megértem a dühödet,még így olvasva is,hogy nem is velem történt,felment bennem a pumpa :evil: :evil: :evil: .Egyszerűen gyűlölöm,amikor ilyenek az emberek és azt hiszik,hogy bmit büntetlenül csinálhatnak.Nincs vmi módja,hogy esetleg sarokba lehessen szorítani?A kamarának bejelenteni,hogy mit csinál stb?Vagy igaza van Máknak,egyszerűen azt mondani,hogy így Ti is csak az ár 3/4 részét vagytok hajlandók kifizetni és azt is csak részletekben .... :roll: Nem tudom,mennyire állna piszén a szája :roll.....
Huh,nem is pörgetem magam tovább,egyszerűen a pofájába kell mondani a végén,hogy nem fogjátok senkinek ajánlani,sőt!
Remélem,azért hamar kimegy a gőz...


Mák

nagyon szivi a linket,én mindig ezekről szoktam válogatni ajándékügyben.lehet,hogy nem ott veszem meg,de sok érdekes játékot tudok felkutatni,amit esetleg meg is tudok venni a városban(bár ez a ritkább :?....)
Az IKEA-s sztorinál tényleg úgy érzi az ember,hogy van egy sablonjuk és csak az X-et és az Y-ont cserélik ki :?...
De remélem,hogy az illető kerül hasonlóan szívfájdító helyzetbe és átérzi,hogy ez milyen rossz.Ezt a hozzáállást meg egyszerűen ki sem lehet bírni :(.Amúgy sem vagyok egy nagy IKEA rajongó,eztán sem leszek :?....
Ja, a barinőméknél voltunk szülinapozni és láttam egy tök szupi ágyat a kislánya szobájában.Igaz,ez nem fa,hanem kovűcsoltvas,de nagyon kis hercegnős és az oldalán úgy van hajlítva a vas,hogy tk leesés gátlónak is jó....(amúgy a Brendon katalógusban most van csomó fajta leesés gátló,amit csak a matrac alá kell csúsztatni,úgy áll meg...)

na megyek,mert a fiam követeli a gépet :roll:...

anyapoc
 
 


Huhhh! 8)

Sziasztok :D

A huhh ara vonatkozott, hogy kicsit zsong az agyam és próbálom tárolni, hogy mit is írtatok és mire szeretnék válaszolni. Hát nem biztos, hogy sikerülni fog. :roll: 8)

Először is:

Mák, Anyapoc
Annyira drágák vagytok, hogy így kiálltok mellettünk és így felháborodtok ezen az egészen! Mák már ezzel a levéllel is teljesen meghatott, de most ez a sok írás mindkettőtöktől! :oops:
Különben nekem először a középső ujjam lendült a magasba, mikor elolvastam a választ. Már bocs! :oops: Ezt mondták nekem ott is, ezért nem kellett volna strapálnia magát azzal, hogy válaszol! És én is csak azt kívánom, hogy egyszer érezze magát ő is így, hogy majd megszakad a szíve a gyerekéért és mindent megadna azért, hogy visszapörgethesse az időt arra a pontra, amikor nem figyelt oda, hogy a gyerek kezében van-e a kutyuska. :cry: Azóta is lelkiismeretfurdalásom van, mert én figyelhettem volna jobban, hisz Gergő még kicsi, csak 3 éves és mindenfélére figyel és akkor a kutyuska ottmarad. :cry: Egyszer otthagyta a Brico Store-ban is a mozgó játékban, tudjátok amibe bele lehet ülni, de ott senki nem nyúlt hozzá, és mikor visszamentünk ott csücsült bánatosan. Mármint a kutyuska. 8)
Amúgy nekem is ez jutott az eszembe, hogy ha nem mondhatnak be értéktárgyakat akkor simán elveszítheted a kocsikulcsodat és annyi. :shock: Persze a gyereket azt bemondják.
Amúgy meg sok ember ha el is viszi, amikor meghallja, hogy valaki keresi az elveszett tárgyat, akkor felébred benne a becsületesség és mégiscsak leadja. Na mindegy, már túl vagyunk a dolgon, talán lesz másik kutyuska, de ha nem azt is túléljük. Viszont az IKEA totál elvesztette a szememben a hitelét pont a hülye szabályaival. :cry:

Brigi
Hát nem semmi, amit leírtál! :evil: Én az ilyenen azért vagyok nagyon kiakadva, mert az emberek 90%-a ezt kénytelen átélni, ha építkezik, vagy felújít! Nekünk iszonyú mázlink volt és annyira kár, hogy nem jött ez szóba annó és én nem tudtam a mi kivitelezőnket ajánlani! Nekünk az egész építkezés lement tök simán, volt a kivitelező, ő foglalkoztatta az alvállalkozókat és ő felelt értük és szinte nem is volt csúszás a határidőkkel. És azóta is bármi van felhívhatjuk, segít, tanácsot ad, szóval fehér holló manapság! Esetleg ha mégis ott tartanátok, hogy borul a bili és kirúgjátok a mostanit, akkor megírom a telefonszámát, mert teljesen megbízható, tisztességes cég és ember.
Ja, nekünk úgy kezdődött az egész, hogy kértünk tőle árajánlatot, és amikor az megvol, akkor leültünk és az egészet átbeszéltük az utolsó csavarig, hogy mi mennyibe kerül. Nekünk a végösszeg túl sok volt, nem volt annyi pénzünk, na akkor elkezdte velünk átvenni, hogy mi az amin lehet spórolni és mi az amin nem hajlandó, mert az a minőség rovására megy. Összesen 9 órát ültünk a tervezet felett. Az is pontosan meg volt határozva, hogy mikor készül el 1-1 ütem, tehát ütemezve voltak a munkák és a fizetés. És nem kellett előre fizetni csak az anyagot!!! Aztán az elvégzett munkáért fizettünk minden ütem végén. És 1 forinttal sem fizettünk többet a végén, mint amiben az első szerződésben megegyeztünk! Szóval nekünk mázlink volt vele és bátran ajánlom mindenkinek ezt a céget!
lánykád szobatisztaságához nagyon nagy gratula!!! :D

Móni
Aztaaaaa! :shock: El vagyok ájulva a munkáidtól!! :D Nagyon szép minden!
Már én is nagyon készülök a zsákkal, igaz nálunk egységes zsák van és azt kell mindenkinek feldobnia a jellel. A napocskát már megcsináltam, de még zsebbé kéne varázsolni, szóval van még dolgom rendesen.

Lányok
Most ennyire futotta, iszonyú sokat írtam és még varrnom kell ezerrel az zsebet a zsákra! Aztán lefotózom és hozom, de nem lesz olyan szép, mint Mónié. :?

Na, pussszantás mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok :)

Orsi :)
Tényleg mázlitok volt! Mi is úgy képzeltük, hogy lesz a generálkivitelező és ő foglalkoztatja az alvállalkozókat, és ez így is van. Csak éppen a generál egy pancser szervező, és ez ebben a szakmában főbenjáró bűn. Csak mi erre későn jöttünk rá. Nem rosszindulatú, csak képtelen szervezni, magát sem, nemhogy másokat!


A férjem pont azért, hogy ne nekünk kelljen azzal foglalkozni, hogy miért nincs kész a kőműves mire jön a festő, stb. meg ne nekünk kelljen anyagokra vadászni, gondolta azt, hogy a generálos a megoldás Csak éppen ő (mármint a férjem) meg egy nagyon jóhiszemű ember, aki soha senkivel nem vesz össze és bármit elhisz bárkinek. Mostmár ugyan nem hisz el mindent (legalábbis igyekszik :wink:), de rosszat még most sem gondol senkiről, és nem is olyan bosszúszomjas, mint én, hogy legszívesebben közhírré tenném az egészet, hogy soha életükben többet munkát ezek az emberek ne kapjanak. És Mák, tudom, hogy mindenki mindenkivel össze van fonódva, mi ezt éppen kihasználni akartuk, hogy hátha akkor hamarabb elintéződnek a dolgok, de sajnos nem így lett. Tegnap délután mikor kiderült, hogy nem veszi át a meós, még azt állították (nem tudom honnan szedték, ki találta ki, stb.), hogy ha ma reggel meglesz az ajtón a szellőző, és bent lesz a tűzhelyhez a csap, akkor még délelőtt kijön újra a meós, utána jöhet a gázóra, és aztán a kazános. Be is szerveztük az asztalost reggelre, aki emiatt halasztotta el más dolgát, a férjem kiment a házhoz, stb. Erre délelőtt telefonált, hogy a meós kedden jön leghamarabb. És itt nyílt ki a bicska a zsebemben, mert ez nagyon úgy hangzott, hogy a gépész bosszúból, hogy tegnap kirendeltük, elintézte az ismerős meósnál, hogy neki mégse kelljen pénteknél hamarabb kijönni (ahogy eredetileg tervezte), sőt egy kicsit még keresztbe is tett.
Elvileg mi is az anyagárat fizettük előre, de aztán tulajdonképpen kész lett a gépészet 90 %-a és kifizettük a generálnak, aki utána továbbadja a gépésznek (ezt ő még nem tette meg). Viszont itt a szívás, hogy ha az a maradék 2 %, amit még nem épített meg, és a 8 % intézkedés nem történik meg, akkor nagy semmit érek a 90 %-ban kész gépészetemmel, amiről nem is tudom, hogy pl. jól van-e a burkolat alatt megépítve. Elvileg neki úgy kell átadni a terepet, hogy mindent átvettek, minden működik, stb. Csak ha nem teszi meg, akkor rajtunk kívül senki sem szív, mert ő megkapta a munka értékének 90%-át, mi viszont 0 %-ot tudunk használni belőle.
Persze mostmár okosabbak vagyunk és addig nem fizetnénk, amíg át nem adták a munkát és nem láttuk, hogy minden ficak készen van, de utólag semmilyen eszköz nincs a kezünkben, hogy sürgessük őket. Kivéve, ha tényleg perelünk, mert van szerződésünk, írásos ajánlataink, és ha jól ismerem a jogot, akkor a szóbeli megállapodások is szerződésnek számítanak. (De ugye ezt bizonyítani is kellene.) Egy biztos, ha legközelebb építkezünk én szervezek és irányítok!

Na mindegy ez a mai nap már ilyen marad, ha ez kimarad az életemből talán tovább élek néhány évvel, de így jártam. :)


Puszi, és bocs ennyi negatív hullámért.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok Lányok!

Szép hajnalt:):):):):)...bár azt hiszem ezt rajtam kívül nem sokan élvezik:):):):)....most lettem kész cakk pakk mindennel amit akartam...jöhetnek a vendégek meg a búcsú...végigértem a lakáson, csiri viri és még sütöttem is 3 féle sütit.:)...holnapi leveszöldség megpucolva, megmosva a hűtőben figyel...reggel csak odaejtem, aztán visszabújok:):):):):)...még a csajóm játékait is összeszedtem...miért nem tart a rend legalább egy napot????


Brigi: tegnap le akartam reagálni, de a bnet nem engedett fel...ma meg túl fáradt vagyok...ja igen emlékszem...szóbeli megállapodás...én nem vagyok jogász, de úgy tudom az is szerződés értékű, csak szerintem mivel a szó elszáll, és az ilyen tárgyalások általában nem sok szem közt, x tanú előtt zajlanak, szerintem túrót sem ér... persze ez a magán véleményem...ja és még valami ezek a melósok pontosan tudják mi az az összeg ami alatt a fél nem fog perelni, mert nagyobb lenne a perköltség...sz*r ügy...én bevallom őszintén nem építkeznék...bár mi is fogunk, csak azzal az előnnyel indulunk, hogy a férjim kőműves és nagyon sok munkát meg tud csinálni....ja és persze csak kis átalakításokat tervezünk, így talán meg tudjuk oldani az egészet családon belül...egyedül a gépészet az ami picit nehézkesebb, de mivel ilyen körökben mozgok én is a szakmám miatt remélem fogok találni egy megfelelő szakembert...Kitartást kívánok nektek!!!Már nem sok van és gondolj arra, hogy a végtelenségig nem húzhatják és egyszer csak kész kell, hogy legyetek!....és ha egyszer kész akkor minden addigi bosszúság elszáll...


Nos most mindenkinek jó éjt! Mert leesek a székről!!!Sziasztok Mák

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Szisztok,
ezer meg egy éve nem jártam itt! Régen én voltam a Foltvarró Cili :D de átalakultam :D :D mert kinyomott a babanet, újra kellett regelnem.

Képzeljétek, a júliusi camponás kiállíáson én is kaptam díjat... úgy örültem, nem is számítottam rá. http://huliganlany.multiply.com/photos/album/30
itt vannak a kiállításról készült képek, ha valaki kíváncsi rá, az enyém a 9. díjazott (ide nem engedi a babanet)

És ma délután lesz a havi nlc-s találkozó, futok!

Avocado/Orsi: hétfőn kezdünk a zenebölcsivel, tessék jönni!!! :wink:

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Sziasztok :D

Gyors leszek, mert Flóra ma extra nyűgi, éjszaka óránként keltett, szóval kicsit leamortizált a drágám. :? És úgy nézem a mai nap sem lesz jobb, mint az éjszaka. :roll:

Brigi
Hát igen, ez sajnos benne van a pakliban, végül is mi is járhattunk volna így, szóval nagy mázlink volt! Hozzá kell tennem, hogy a gépész itt is a legrosszabb volt, állandóan csak ígérgetett, mert még 1-2 apróság miatt vissza kellett jönnie, de volt olyan dolog, amit fél évig halogatott. A kivitelező is teljesen ki volt már akadva tőle, végül azzal fogta meg, hogy ha nem jön, akkor ő kiküld másik gépészt, azt viszont az első gépésznek kell majd kifizetnie. Na, ez hatott. :P
Azért a kivitelezőket sem irígylem, ők vannak 2 tűz között, ráadásul a miénk mesélte, hogy van olyan megrendelője, aki még 5 millióval lóg neki, szóval biztosan az sem könnyű, én nem csinálnám!
Remélem azért előbb-utóbb rendeződik a dolog és kész lesztek teljesen és nem lesz több idegeskedés!
Ja, az előre fizetésről: az ablakokat mi rendeltük meg egy cégnél és tök naívan kifizettük majdnem az egészet és késett a szállítás, na akkor én is kicsit ideges lettem, mert ha nem szállítottak volna, akkor még ma sem lenne kész a házunk, mert nem lennének rajta ablakok, ajtók, hisz pénzünk már nem lett volna újra megveni mindent. Aztán 1,5 hét késéssel szerencsére megjött minden! :roll:

Mák
Nagyon kis ügyi vagy! Ma nekem is takarítanom kell, mert holnap tartjuk Flóra szülinapját, igaz csak kedden lesz 1 éves, de Karcsi hét közben már dolgozik, így kicsit előrehoztuk.

Lányok
Majdnem kész az ovis zsák, ha megvna akkor teszek fel képet róla.

Most hív a leányzó. :roll:

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Szia Cili! :D

Hétfőn kezdek Gergővel az oviban, szóval most még tuti nem tudunk menni, de ha már beszokott, akkor Flórát szeretném vinni! De úgy emlékszem megváltozott az időpont, csak már nem emlékszem mikorra, mintha délután rémlene. Megírod mikor van most?

Puszi! :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok!

Cili ez nem semmi!!!Tök jó! Gratula!Nagyon klassz kis képek voltak!

Avocadó: az nem semmi...nem lehet, hogy ezt a szelet érzi?Jó kis bolond szél fúj...ez meg szokta viselni őket...Vagy lehet ez csak itt Sóskúton fúj?..ja amúgy nem vagyok ám itt, mert megye ejtőzni....csak anyós bosszantására keltem fel, hogy mire jön juszt is odategyem a levest ( bár megjegyzem nem kellett volna,mert csak délután jönnek a vendégeink)...de mivel tegnap beszólt, csak azért is:)....így viszont most malmozhatok, mert tyúkhúslevest főzők csak most és az meg már fent van...:)szóval menek ejtőzni, varrocskázni..:):):):)...én sosem leszek kész...ráadásul bosszant mert elszámoltam...de nem baj, csak azért is megvarrom most már így...ettől az elszámolástól lesz egyedi:):):):)...menek is! Sziasztok! (majd még jövök)...Mák

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Cili...na azért csak nem tudtam elszakadni...megnézegettem az oldalad:)...remélem nem baj:):):):)...Látom ti is voltatok Szilvásváradon! Imádom:)!Mi még mielőtt Fannikám jött az előtt voltunk anyukámékkal négyesben:), és hát szuper volt....gondoltam, ha már ott vagyok az oldaladon, megnézlek:):):):)...De látom nálatok is te csinálod a szuper képeket!:)...Nagyon klasszak a képek a kisfiaidról! Hú hogy elszaladt az idő.....Uhh. Te nem kaptál frászt amikor Zsombor négy évesen így falmászott???:)Én tuti frászt fogok kapni:):):):)...Barnáról nagyon klassz az a képed ahol nem normális:):):):)!..Na menek, mert aztán ideragadok...Látom már nekem is szerkesztgetnem kéne a multiply oldalamat...Nagyon klassz a tiéd!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Cili
Nem tudom megnézni a képeidet, mert állandóan lefagyasztja az explorert. :?

Mák
Elszámolás :x Én totál felhúzom magam, ha kiderül és sokszor vissza is fejtek. :?

Hát elkészültem végre a zsákkal, most megpróbálom róla feltenni a képet. Persze közel nem olyan szép, mint Mónié, de ennyire volt időm és energiám.

Na, egyelőre nem engedi, majd még próbálkozom.

Pussz :D

Orsi

avocado
 
 


Mak: ha felveszel kontaktnak, kismillió Susannát és egyéb mintát találsz a képek között :wink: meg a blogomat is nyugodtan olvasgasd :D ma úgyis fogok a talin fotózni, úgyhogy ma-holnap még bővül is :D

Orsi: hétfő fél 9, mindjárt küldöm mélban a plakátot!
C.

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Cili: jó, bár azt még nem tudom hogy csináljam:):):):)....egyszer regisztráltam itt, mert érdekelt egy oldal és máskülönben nem tudtam megnézni....és semmi nincs fent rólam:)....bár most így a te oldaladat nézegetve kedvet kaptam, hogy milyen jó volna egy ilyen kis honlap, szóval lehet majd megnézegetem egy kicsit és szerkesztgetem....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Cili: azt hiszem sikerült felvennem veled a kontaktot...bár gondolom majd úgyis látod...makviragaa...na ez vagyok én...az oldalam csupasz ami miatt kezdek is irulni pirulni, szóval majd megnézegetem...ígérem...a tied szuper!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Mák

Hogy a fenébe tudsz lakást takarítani 3-ig???? :shock: Én biztos elaludtam volna a felmosófra támaszkodva :D!

Avocado

Hajrá zsák,mutiiii :).
Töltsd le a Mozzilat (Firefox),azzal jobban tudsz nézegetni és illetéktelenek sem könnyen tudnak bemenni a gépedre :).

Cili

Szuper a képtár!!!Gratulálok a munkához és a nyereményhez :):)!
Meddig lesz látható a kiállítás?És pontosan hol van a Camponában? Megnézném... :roll:
Egyébként a kedvencem a Házirend című kép :D!Lehet,hogy lekoppintom :D!

Pusztok!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

A fene egye meg :oops: :roll: Kb. 5 évente 1x eljutok Pestre, és most voltunk 2 hete, ráadásul a Camponában is voltunk, a Tropicariumban. Ha tudtam volna, hogy van keresztszemes kiállítás, tuti nem vonszoltak volna el onnan jó pár óra hosszáig. :lol: De nem tudtam, így most ez (is) kimarad az életemből (mint oly sok minden sajnos :cry: :cry: )

Cili! Még nem néztem meg az oldaladat, de még ma megpróbálok eljutni oda.

Mák! Nem vagy Te egy kicsit mazochista :roll: Hajnali 3-ig takarítani :!: :?: Jól vagy Te összerakva :?: Aztán reggel kelni és odarakni a levest :roll: Nem semmi vagy :lol: Az addig rendben van, hogy nem jól alszol, de ennyire nem tudsz aludni? Jó, tudom, ez csak kényszerhelyzet volt. Most biztosan már javában háziasszonykodol :lol: :lol:

Orsi! Muti csak azt a zsákot!! Biztosan szép lett, ne becsüld le magad :lol: Az enyémeknek egyenzsák van az oviban, nem tudom, jó szemmel néznék-e, ha varrosgatnék rá valamit :roll:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Cili!

Megnéztem az oldaladat, a képeket, és most még jobban esz a fene, hogy miért nem tudtam, hogy van ez a kiállítás :lol:
Egyébként ezeket a képeket halandó földi emberek varrják? :lol: (Ja meg férfiemberek, ha jól láttam az egyik képen :roll: hihetetlen) Mert némelyik képhez valami emberfeletti türelem, kitartás, idő és persze szem kell. :lol:

Egyszóval gyönyörű az egész :lol: :lol:
Eddig azt hittem, én is tudok szépet csinálni, de ezekhez képest az enyém még igen kezdőnek számít :roll:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Nem kell ehhez emberfeletti erő, csak jó nagy s...gg :D csak két kiskamasz, akiket ide-oda kell hurcolni, és a várakozási időben máris rengeteg időd van hímezni :D :D :D engem a zeneiskolában csendes őrülten tartanak...

Ja! Orsi! Zsombim hegedül, Barnám gitározik, én meg énekórákat veszek. Na? Meg vagy elégedve? :D

A Camponában egy hónapja volt a kiállítás. És a házirend is az én lelkemen szárad, a nővéremék tavaly karácsonyi ajándéka volt.

Húúúú lányok, most jöttem haza a xszemes taliról, az egyik netes bolt kiárult, és ANNNNYI mindent vettem... tök jó áron, de mégis otthagytam 13 ezer pénzt...

Amúgy szoktátok venni a Keresztszemes Magazint? Abban is hímeztem, az idei számok közül talán egyben nem volt munkám, és nemsokára megjelenik az évkönyv is!

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Sziasztok :)

Gondolom ti sem lesztek meglepve, de a péntekre ígért szerelés nem történt meg. :( Hát én már nem is mondok semmit. Csak reménykedem, hogy egyszer csak kész lesz.

És akkor ha tartasz majdani lakóhelyünk felé is zenebölcsit Cili, akkor benevezek. Váchartyán??? Mintha egy régi topikban olvastam volna, hogy Vácdukán volt/van?
Nagyon szépek a munkáid. Korábban is megcsodáltam őket, meg a foltvarrásokat is.

Mák nekünk ma van a hatodik! Végigdolgoztuk, aztán elmentünk vacsizni. :)

Na megyek aludni, mert már lefordulok a székről. Hogy én hajnal háromkor takarítsak???? Ha éjfélig nem kerülök ágyba, akkor eldőlök. A vendégség nálam nem elég nyomós ok. :wink:

JÓ éjt!

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok :D

Tegnap este hiába próbálkoztam, nem sikerült belépnem, így nem tudtam írni és a képet sem feltenni. De nem is baj, mert azóta kitaláltam, hogy a gombokat nem elég citromsárga fonallal felvarrni, még rátettem egy öltés narancssárgát is és így nagyon klassz lett, sokkal jobban néz ki. Remélem most sikerül feltennem a képeket felteszem mind a két változatot, hogy lássátok a különbséget.

Brigi
Sajnálom a dologot, de nem vagyok meglepve. :? Remélem azért nem halogatódik sokáig a dolog! :roll:

Cili
Nagyon meg vagyok elégedve!! :wink:
Remélem hamarosan tudunk menni és meglátod végre a leányzót (kedden lesz 1 éves :shock: ). El fogsz tőle ájulni, mert imád táncolni, szerintem nagyon fogja élvezni a zenebölcsit! :D
Bevásárlás: húúú, de irígykedek! Nekem most jó darabig nem lesz pénzem ilyeneket venni, most 1 évig igen csak össze kell húzni a nadrágszíjjat. :roll: De van pár dolog, amiket már régebben beterveztem és a fonal is megvan hozzájuk, szóval szerintem elég lesz egy évre. :wink:

Na, mennem kell.

Puszi mindenkinek :D

Orsi

Szóval ez volt az első változat:

Kép

A másikról még képet kell csinálnom, kicsinyíteni, szóval majd később hozom.

avocado
 
 


Sziasztok :D

Sikerült megcsinálnom, igaz a leányzómmal a kezemben, de kész.

Szóval ilyen lett a dupla színnel:


Kép

Kép

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Orsi! Esküszöm, nem látom a különbséget :oops: :oops:

Ezeket vettem: Kép

a szürke hímzővászon, a nyers színű 18-as aida (imádom!)

Kép

a zöld és a fehér kockás terítő 2-2 méter, 1000.-/ métere, a barna 1 méter

Kép
Lanarte-aidabetétes törcsik, 1000-ért, és végre 16-os aidával van, nem lóöltésekkel...

most már csak 100 évig kell élnem... nem mintha amúgy a szekrény nem lenne tele hímzővászonnal és egyéb finomságokkal...

ja, és ezeken kívül vettem még műanyag bobinázókat is, meg végre tűhegyű kimosható filcet is... mert eddig csak vastag volt, az meg nem jó a hímzővászonhoz...

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Cili
Klassz dolgokat vettél! A terítőkre külön irígy vagyok, mert van egy csomó tök jó mintám, de boltban olyan iszonyú drága az ilyen hímzővászon, hogy csak álom marad, hogy egyszer lesz egy ilyen terítőm. :roll:
A különbség az, hogy az első változatnál még csak világossárga fonallal van a gomb, a másodiknál meg van még rajta egy narancssárga öltés is, így dupla színnel lett és szerintem nagyon feldobja. Mert világos a gomb is, az anyag is, szóval kellett a narancssárga fonal!
Amúgy lehet, hogy így képen nem látszik,meg nem olyan szép, mint Mónié, de baromi nehéz volt rávarrni ezt a zsebet, főleg, hogy behajtva varrtam, de kézzel, úgyhogy büszke vagyok magamra, hogy így sikerült! :oops:

Na, most megpróbálom megnézni Cili képeit.

Pusssz :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok!

Na én nem takarítottam hajnali 3-ig ami különben majdnem 4 volt:):):):)...Sütöttem a sütiket :)...és utánna még elmosogattam a romhalmazt...Nem tudom hogy tudok, ha valamire készülök és emiatt valamit meg kell csinálni akkor egy két óra alvásokkal is megcsinálom...juszt is...

Brigi akárki miatt azért én sem tenném meg ezt, de végül is búcsú volt és ez egy évben egyszer van és a lánykám is itt van és a unokaöcsém jött a feleségével, akiket nagyon bírok:):):)...meg anyukámék is jöttek...férjimet is le akartam főzni:):):):)...szóval nyomos okaim voltak a nyüzsire...most az első 2-3 nap tuti nem kell főznöm:).....mert szombat vasárnap főztem is, szóval hawai, dj napfény vár:):):):):):)....

Ezek szerint Váchartyán?

Avocadó: nekem nagyon tetszik a tornazsák!!!!Szuper!!!:):):)Most arra gondoltam, hogy ti csak szépen adjatok itt nekünk szuper ötleteket én meg ha odajutok, hogy a Fannikám ilyen nagylány lesz megvarrom neki:):):):)...

Azt az óvodás anyukáktól had kérdezzem meg, hogy hogyan lesz a gyerekeknek napocska, meg fa, meg kifli a jelük? Van egy lista, hogy na ezt lehet választani, vagy a gyerek mondja, hogy na én ez szeretnék lenni, vagy egyszerűen kiosztják, hogy ez van?És a gyerekek hogy fogadják ezt?most ez lehet hogy hüle kérdés:):):):)...de én nem emlékszem és kíváncsi vagyok:):):):)...

Különben olyan jó kis hétvégém volt...Nagyon jól sikerült a vendégség...mindenki jól érezte magát....minden úgy sikerült kivételesen ahogy akartam, Fanni egy tündér volt...meg nagyon kis boldog a "vásárfiától" és ettől a szülők is ragyognak...úgy bírom, hogy mindennek úgy örül:)...Brigi ötletére vettünk neki egy kis műanyag babakocsit és képzeljétek már fel is avattuk az egyik plüsnyuszi örömére őt toligálja:)...meg egy katicás kis tatyót kapott és abba pont bele lehet rakni a cumiját és nagyon boldogan lóbálta hazafele és hajlandó volt sétizni is!!!Ez nála nagy szó:)...Szóval jól vagyunk...( és még varrtam is picitkét)))....Küldök Briginek egy picit a jókedvemből...a gázszerelőnek meg jó nagy bokánrúgást , de csak annyira, hogy hirtelen fájjon neki, de azért menni tudjon, hogy megcsinálja:)!!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Ja tudtam,hogy akartam még valamit!! Cili azért egy picit irigykedek!!!Bár megjegyzem most éppen nagyon csendben lehetek mert nekem is van minden féle kincsem:):):):)...csak győzzem megvarrocskázni..

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Avocado

Szupi lett a tatyó :).Nekem tetszik így is,úgy is :).és ez a rágombolós ötlet...hmmm..nagyon jó :):).

Mák

Igen,nálunk így zajlik a jelválasztás.Elmondják,hogy mi fog kifutni,vagy mi van szabadon és lehet választani. :) persze kezdő lévén én is azt hittem,hogy majd én jó kis jeleket találok ki :D!Szl nem hülye a kérdés...

Na megyerk erőt venni magamon,hogy be tudjam fejezni a spanyol cottage-t,egyszerűen hülyét kapok a maradék egy-egy öltésnyi színektől :evil: :? Pedig már csak pár öltés és jöhet a kontúr....

anyapoc
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: