Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi a köszöntéseket,aranyosak vagytok :).Ha már így kiprovokáltuk a képekkel,igaz,Avocado? :wink: :wink: :lol:...
A torták tényleg finik voltak,de asszem vkihez hozzá is vágtam volna,ha nem azok,mert kb a 4. cukrászdában tudtam megrendelni,mert a többi bezárt!!!! :twisted:


Mák

Na,szép kis hétvége :roll...még jó,hogy azért sikerült megcsinálniuk :twisted:!!!
A macseoko már csak ilyenek,ha engednek nekik,akkor mindenre képesek :).Emlékszem,anno barinőmnek volt csomó macskája és egy nagy szimái kandúr volt a kedvence.ezek is voltak lakásban is ,kint is...és amikor este megjött a macsek,akkor felmászott a szúnyaoghűlóra az ablakon,úgy lógott ott,mintGarfield,jelezve,hogy megérkezett.Akkor ki kellett menni érte és behozni,mert egyedül nem volt hajlandó :shock:!
Reklámra én is most figyeltem fel,iagz rádióból,de nekem is tecc :).Bár nekem most az anyósos jön be, a reggeli kávéval :D:D:D!
Ja,azt nem is látod,hogy a lányom hogy fújja a tortát???? :D:D:d Csak neki még nem megy a buli,de akkor egyébként pont fújta :D!
A sünis torta engem nagyon meglepett,igazi nagy csokilapok voltak a süni tüskéi!!!! :)

Avocado

Sajnálom a kutyust és igazán nem értem,hogy hogyan vihette el bki is... :roll: És hogy milyen szenvtelenek tudnak lenni az emberek.Mert egy felnőttnél nem is izgatna engem sem,de egy gyerek... :roll:! Persze lehet,hogy az illető hölgynek még nincs gyermeke és nem tudja,micsoda gondot tud ez jelenteni :(.Azt hiszem,én is bőgtem volna a gyerekkel,mert ez a legrosszabb,hogy segíteni sem tudsz!
remélem,hogy sikerül beszerezni,esetleg kérdezd meg,hogy másik postákon is árulták-e,mert nekem is van postás ismerősöm,több is!!!!
Akartam írni,hogy a lánykág a mikrofonos képen olyan,mintha éppen súlyzózna :D:D4Haláli! :)
Igen,együtt ünnepeltünk,mindenkiét egyszerre,így lement ez a karácsony is :D.
Torta: a katica nagyon fini volt,én gesztenyésen kértem :).Elsőre nálunk is saját készítésű gyümitorta volt,falta is a csaj,össze is mázolta mgaát rendesen :).
Autós torta :D4Hát nekem is le volt adva a rendelés,amikor Bulcsú közölte,hogy ő megint mozdonyt akar(tavaly volt)...de mondtam,hogy most más lesz,sokkal jobb.leginkább azért,mert azt csak nagyban tudják megcsinálni és így ez a kettő pici is alig fogyott el .roll....ennyi édességet nem eszik a család,már vittem mindenfelé :D!

Na futok,mert lassan ébred a lányom és megyünk Bulcsúért :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

Avocado: én most bevallom jól meg is írtam a véleményemet az IKEÁnak...gyerekbarát áruház meg minden...kíváncsi leszek válaszolnak-e...a disznófülűek...ezt csak úgy mellékesen mesélem el...tudjátok én olyan azért is elintézem típus vagyok és utálom az ilyet...legalább akkor ha már fennhangon hirdetik, hogy a gyerekek Ikeája meg miegymás, akkor a kollegáikat is válogassák meg...Szóval tényleg felháborított...Majd megírom ha lereagálják...

Anyapoc: mi csak kényszerből tartjuk bent a cicót...azért,mert így érzem mellette biztonságban Fannit...Lizi fürdetve van, szobatiszta és rendesen ápolt cicó...a szomszédban van egy fiatal macsi...bundahiányosan (sebesen, talán rühesen is), koszosan, bolhásan...és bevallom őszintén rosszul lennék ha a macsimániás lánykám azt dögönyözné...mert nekem meg tisztaságmániám van és nem szeretnék se bélférget, se bolhát, rühet és társait...meg egyéb betegséget sem...ezért Lizi bent van, kemény korlátok mellett ( szoktam üldözni ha megszegi (((tegnap megsuhintottam szegényt a felmosófejével (nem fájt neki, csak meglepte), mert épp a kádba készült belavírozni és ezt nagyon nem díjaztam, így kénytelen voltam kisegíteni onnan...)))..tiltott helyekkel, és természetesen állatorvos áltam maximálisan ellátva...a nyuszinkkal egyetemben:)...Fanni imádja, dögönyözi, macsi is imádja, hagyja magát én meg nyugodt vagyok, hogy legalább élősködőket meg oltással kivédhető betegséget nem szed össze tőle a gyerek...udvarra a szomszéd cica látogatásai miatt egyenlőre nem engedem ki a macskánkat, mert nem szeretném ha összeszedne valamit...Igazából nem is értem a szomszéd nénikét..ha már eteti azt a szerencsétlen állatot akkor miért nem viszi el állatorvoshoz is...legalább néha...fura a hozzáállás...szerintem...pláne, hogy neki is van egy dédunokája aki renszeresen jön...mondjuk Lizivel viszonylag szerencsések vagyunk...elég nyugodt kis cicus...ide oda szokott vándorolni aludni és a játszhatnékát a nyuszinkon tölti le...szabály szerüen beszökik a ládájába, nyúlik a mancsija befele, hogy átkarolhassa..Rézi ( a nyulunk) nem tudom mit szól hozzá ténylegesen, de elvileg szemre nagy havernak tűnnek...

Az anyósos reklám nekem is a nagy kedvenceim egyike!!!

A lánykád tortafújását nem láttam :oops: ...de lehet picit felületes a megfigyelőkém...majd mindjárt visszamegyek és megnézem...A sünis torta is nagyon klassz lehetett...azért szívesen megkóstoltam volna...Avocadó kislánykája tényleg olyan kis súlyzózós azon a képen :D ...

Tényleg akartam nektek mesélni egy picit a lánykámról...mert mondom ne mindig csak nyafogjak már miatta...mostanában úgy két hete átfordult a dolog és átment egy kis angyalba...remélem nem kiabálom el....A hisztik száma lecsökkent, sokkal kezelhetőbb...(azért teljesen nem szűnt meg, de jobb a dolog mindenképpen.) Azért is kezdtünk el ilyen hevesen ágyat keresni, mert bizti említettem, hogy a délutáni alvásokat áthelyeztem egy szőnyegre, dunyhára , takaróra rakott párnákkal , állatkákkal körbebástyázott szivacsra...ez egy ilyen kis alvóvacok lett Fanninak, jó nagy hellyel, meleg, pihe puha és azt kell, hogy mondjam nagyon élvezi...

Elloptam egy ilyen na jó elfekszem anya pillanatot... itt még fent volt, de már fél órája egyedül altatgatja magát az délutáni alvóshelyén...csendben van....(és ez nálunk nagy szó ha nincs hiszti az alvás miatt...)

Kép

Szóval akartam elmesélni nektek milyen kis angyal lett...ebéd és pelusozás után, jön a pihenőhelyen landolás...ahol egy 15-30 percig anya szórakoztat...ebbe belefér egy kis csiki, ciróka maróka, gyite paci anyán, birkózás nagy kuncogásokkal és mese...majd ezután jön a Fannika megöleli anyát ( lányok ettől leolvadok mert annyira aranyos ahogy átkulcsolja a nyakam:)) Persze mindez alatt én is ott tentizek a helyén ( ami megjegyzem nagyon is jó alvóhely lenne anyának is), aztán belefurja az arcomba az orrát (mint egy kis cica), én még picit megcsikizem, kacagunk egy picit és szépen letentiztetem...megbeszélem vele, hogy akkor most pihi, mert ha visszajövök és nem alszik akkor jön a kiságy ( mostanában ez lett a mumus...gondoltuk ha már úgyis az, akkor mindegy)...és az én gyerekem, nélkülem elfekszik, mint egy kis angyal és nem nyávog, hisztizik, hanem egy ideig elnézelődik, dudorászik, rendezgeti a párnákat, molyol...majd amikor néma csend van tudom, hogy már alszik...Hawai van...nagyon élvezem...ráadásul olyan jó, hogy ilyen kis bújós lett...eddig is anyás volt, de most határozottan "hízelgős" lett:)...Meg amikor kicsi baba volt nagyon szerette ahogy cirógattam az arcát a haját és most úgy szépen megfogja a kezem ( nem mintha nagyon kéne, hiszen ennélkül is mindig cirógatjuk:)) és megcirógattatja magának az arcát és amint hozzáérek már csukja is a szemét:)...Nagyon bírom ezt! Már úgy vártam, hogy ilyen okos legyen újra:)...Na szóval csak akartam, hogy tudjátok, hogy most pihi van a Fanni elviselhetetlenné vált korszakunkban és remélem ez így is marad:)....Na most viszont elhúzok, mert nesze neked mosogatás....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Anyapoc: :)Te figyi én megnéztem újra azt a tortás képet, de én ott a lánykádat gyönyörűen látom mosolygoni, meg a háttérben látom hogy aki fogja a kezét az fúj ...de hát a lánykád....majd kiugrott a szemem, de én nem láttam, hogy fújta...lehet mert már elfújta...vagy csak a szemével fújta...vagy nem tudom:)...

Tényleg akartam mutatni még két képet a nagylányomról, mert úgy tetszett ez a kettő....

Kép

Kép

KépKép
KépKép
makviraga
 
 

 
 

Anyapoc: megnéztem megint...Te itt még csak felkészül a fújásra...szerintem... :wink:

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :D

Anyapoc
Hát igen, a képekkel kicsit sem voltunk direktek. 8)
Flóra súlyzózik :lol: 8)
Torta: nálunk is az a gond a cukiban, hogy a figurás tortákat csak nagyban tudják megcsinálni. Ez az egy, ami csak 16 szeletes, de ez is 3 nap volt, hogy elfogyott, mi sem tudunk megenni ilyen sokat. De ez a katica szerintem jövőre menni fog nekik kicsiben is. :D
Kutyuska: a sógornőm addig nyomozott, míg meglett a gyártó cég, és meg is rendelte a kutyuskát, csak mivel 2 színben van és ő nem tudta, hogy a világosabb, vagy a sötétebb volt Gergőnek, ezért kapásból megrendelte mind a kettőt és majd azt küldi el nekünk, ami za igazi. Remélem jó lesz és Gergő is megnyugszik majd!

Mák
Édesek a képek! :D
IKEA-levél: annyira aranyos tőled!! Őszintén szólva én is terveztem, hogy írok nekik, de eddig még nem jutottam oda. De akkor megtetted helyettem és nagyon jólesik! :oops:

Képzeljétek, tegnap megvolt az első szülői ártekezlet az oviban. Hát izgi volt és annyi információt kaptunk, hogy nem győztem írni, meg majd megveni mindent. :shock: Szeptember 10-én kezdünk, akkor még csak a beszoktatással, aztán majd eldől a többi, ottalvás, ilyenek.

Bocsi, de sajna iszonyú nyűgös a leányzó a hülye idő miatt, nem tudok többet írni. Viszont még pár képet felteszek a gyönyörűségeimről. :D

Puszi :D

Orsi

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

avocado
 
 


Sziasztok Csajszik!

Látom nem hiányoltatok kb.3 hétig. :( :( :(

Nyaraltunk a dunán. Szuper volt. Jó idő, jó a víz mint a tengeren ( azért a víz ott egy kicsit más de most ez van.)

Próbálom vissza olvasgatni a leveleket egyenlőre.

Akinek szülinapja volt annak SOK BOLDOGSÁGOT ÉS JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK így utólag is.

Kép

Hozok majd képeket én is. Elkészültem pár munkámmal.

Most megyek mert van még 3 hetes behoznivaló dolgom, de mindenképpen jövök majd.
Addig is szépnapot mindenkinek.

Kép

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok :D

Szia Móni!
Bocsi, hogy nem hiányoltunk, de ez a topik nem olyan hiányolós, viszont örülünk, ha újra jön valaki! :wink:
Klassz lehetett a nyaralásotok! Képeket várjuk! :D

Lányok
Segítség kellene!!! Gergőnek napocska lett a jele, de sehol nem találok mintát. :( Úgy szeretnék neki hímezni a zsákjára egyet, de így nem tudom mit találjak ki. Az összes mintámat átnéztem, de eddig semmit nem találtam, ja és a neten is nézelődtem, de eddig nem akadtam egy napocskára sem. :(
Nagyon hálás lennék, ha valakinek lenne és elküldené!

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Avocadó nagyon jók a képek4 Főleg a maszatosak!! :twisted:

Én ezt a napocskát találtam.

Kép

Remélem meglesz a kutyus mása legalább.

Mák, ez a kuckó marha jó. Én is szívese elaludnék ott! Ha-jaj! :mrgreen:
Nekünk már nincs meg a cica! :cry:
Úgy került hozzánk, hogy egy séta alkalmával, magától követett minket. :shock: Nem lehetett lerázni. Kóbor, sovány cicának tűnt, ezért befogadtuk. Aztán jó 1 hónap után kopogtattak nálunk, hogy övék a cica, csak elcsavargott. Képet is hoztak róla.
Azt mondták, megértik, ha nem adjuk vissza, döntsem el én, mi legyen. :? Olyan 10 éves forma kislány volt velük. Sírt mint a záporeső. Hát visszaadtam. És az én 3 évesem, okosabb és megértőbb volt, mint az a 10 éves! :lol: 8) Oljan büszke vagyok rá!!! :lol: Pedig imádta azt a cicát. Egyszer sírt érte, de akkor nagyon nyüszi volt egyébként is. Azóta is emlegeti, várja, hogy bébiei legyenek, és választhasson belőlük egyet magának. Mert azt azért kértem.
Hát ennyi.

Még dobok egy képet. Ezt most gyorsan összedobom, 14.-ére kész kell lennie. :roll:
Kávéval festettem neki anyagot. Eszméletlen jó lett, olyan rusztikus. Nagyon jók a színek, és a téma is hozzá. :D

Kép
Ja, könyvjelző lesz belőle.

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Móni! Ebben a topikban megszokott, hogy eltűnünk néha kis időre. De azért hiányoltunk, csak épp tudtuk, hogy a szíved visszahúz! :wink:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Mutatok gyerkőcöket én is! :oops:

Kép

Kép


Kép

Olyan szerelmes vagyuk beléjük!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kép


(az első és az utolsó az új telefonommal készült :D :oops: ((ezt nem tudtam kihagyni)) )

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok :)

Avocado :)
Írtam neked privit napocska ügyben.
Remélem kutyus ügy rendeződik. Sztem, aki elvitte nem gondolt arra, hogy nektek milyen fontos lehet. Ezért is számított volna, ha bemondják, mert akkor biztos leesik neki és visszaadja.

Fioona :)
Lehetsz is büszke a gyerekeidre. Nagyon szépek, és ezek szerint lánykád okos is.
A kávét fixáltad az anyagra valahogy, vagy elég amennyi magától is nem jön ki? Bár ez lehet hülye kérdés, mert a kávéfoltot nem lehet kimosni egyébként se?? :oops: Csak a levendulás kép miatt gondolkodom, amit elkértem, mert annak jó lenne egy alapszín, bár talán inkább teásbarna, mint kávés?? Mit gondolsz?


Mák :)
Na látod, hogy megjavult a kiscsaj. Ez egy életkori dolog. Legközelebb majd két éves kora után fog megveszni. Legalábbis, ha szerencséd van. :)

A cicus nem semmi. De már egy csomót gondolkoztam, hogy hogy csinálod, hogy

sokat játszol a lánnyal,
kertet művelsz,
főzöl, mosol, vasalsz,
tisztaságmániás vagy,
hímezel,
netezel,
anyóssal pletyizel, ...

Nekem ezek közül max. kettő, esetleg három megy. Választhatok, hogy melyikek. De mind?!!!! Na mindegy, lehet, hogy neked extra óráid vannak a 24-hez. :wink:

Nagyon jó kis kuckó, és tényleg lehet, hogy ez is belejátszott a nyüszi eltűnésébe, de van egy ilyen "elindulós, de még nem teljesen önálló, ezért anya szórakoztass" korszakuk a gyerekeknek. De már úgy tűnik akkor túl vagytok rajta.

Szülinaposok :)
Isten éltesse gyerkőceiteket sokáig. Szupik voltak a torták. Nekünk a 2 évesen is sima torta volt, de rá se bagóztak a lányok, úgyhogy jövőre mi is figurázunk.

Nekem ma Borkám extra nyüszis volt. Az időre fogtuk először, de mivel folyamatosan sírt, meg állítta, hogy lázas (????), nem értettem, hogy mi lehet. Kérdeztem, hol fáj? Semmi. Aztán rákérdeztem végül a fogára, és rögtön rávágta, hogy az fáj. Kapott fájdalomcsillapítót, mert más nem volt itthon (eddig nem nagyon kellett fogra semmi), és végre megnyugodott.
Én meg négy napot folyamatosan 16-17 órát dolgoztam, tegnap még a kaját is a gép elé hozta anyukám, mert le kellett adnom valamit. Még most is kába vagyok a kialvatlanságtól. És Borkát nagyon megviselte, hogy nem vagyok velük semennyit. De túl vagyunk rajta.

Mos kicsit pihenek. Babázgatok, meg talán este hímezek is, ha ki nem dőlök.

Szép napot nektek!

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok Lányok!

Avocado: hát még nem reagálták le az üzimet, de nagyon kíváncsi vagyok mit fognak írni...mostanában van egy csomó ilyen ügyem...már nagyon belejöttema reklamálásba...fura, hogy annyi igazságtalanság van körülöttünk...eddig a többinél 98%-ban sikeres volt a megkeresésem...kíváncsi vagyok az Ikeára...

Nekem is tuti van valami napocska mintám, mert emlékszem rá...majd mindjárt utánnanézek...csak keveredik bennem , mert ugye van egy csomó mintám is ami elszállt januárban...szóval nem tudom megvan-e még...

Nagyon klasszak a képek!!!

Bedmona: az hogy nem írjuk nem jelenti azt, hogy nem hiányolunk!!!!Csak tudomásul vettük, hogy biztosan elfoglalt vagy és majd előkerülsz, már nem azért de a másik nagy eltünő művész avocado...brigi, elike, efi is jó ideje nem írt már...szóval mindenkit hiányolunk!!!Azokat is akiket nem soroltunk fel...És örülünk, ha előkerül valaki...Ja igen zeze is nagyon el van veszve...és Andi-gandi is már két napja nem volt...szóval mindenkit számon tartunk....

Fiona: sajnálom a cicó ügyet...de hát ez van...majd lesz egyszer egy saját cicója is Lillának!!!mi is nagy nehezen szántuk rá magunkat Lizi érkezésére...de nem bántam meg:)...nagyon jó fej és Fanni imádja!
Nagyon szépek a gyerkőcök!!!!Ez a kislány igazi kishölgy már!!!:)
Klasz ez a könyvjelzős mintád!!!kvval színezted az anyagot???na azt meg hogy csináltad? Elküldenéd nekem ezt a mintát? Lehet én is megvarrom a csajómnak...úgyis folyton mesekönyvezünk és néha nem tudom hol tartunk...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Hali!

Egy utolsó bekukk.....

Csajszik semmi gond, nem azért írtam ám hogy most sajnáljatok vagy hogy velem foglalkozni kell. :D :D

Fiona: szuperek a képek és Oli milyen nagy már!!!! hihetetlen, nem rég született .....

Mák:Gyönyörű a kiscsaj...ezek a szemek.... Jó kis kuckót találtál. Én is készítettem Levinek egy szobai sátrat. Na nem kell nagy valamire gondolni, mivel tetőtérben van a szoba így egy kis részt lefüggönyöztem neki és oda szoktak bebújni a barátokkal.

Kép

Naplemente a Dunán. Majd hozok legközelebb több képet.

Kép



móni
bedmona
 
 


Brigi: hát hogy hogy csinálom? Nem tudom...néha elúszok én is...igazából nem szoktam izgatni akkor sem magam...mert azt szoktam gondolni na lehet jobban csinálni annak aki tudja...de a macsi miatt muszáj nagyon takarítani, mert azért csak ott kúszik ahol Fanni is néha leteszi a mancsát..

na lássuk csak...először is ugye itthon vagyok és nem dolgozom és nekem csak egy lánykám van...szerintem ez is egy előny már...

A lányommal a sokat játszás meló közben van..bevonom, mert máshogy nem megy...feladatokat adok neki, olyan kis egyszerűeket, amiket tudom, hogy szívesen játszásból is megcsinál...pl...ágyazásnál a saját cuccait vele cipeltetem, és ő ezt élvezi is:):):):)......aztán persze bent landol az ágy közepén, akkor az csikizésbe szokott fulladni és párnákat dobálni is nagyon szeret:):):):)...ha meg végképp nem tudom bevonni akkor oda teszem a bevásárlós, sétálós, csak vele játszós időt...Az az idő amikor minden nap csak vele kell játszani az elalvás előtt, meg felkelésekkor van...akkor nem lehet nem foglalkozni vele, mert kiköveteli magának...na én olyankor szoktam "pihizni"...hozza a kis labdáját, meg van az a nagy labdám, azon imád a fenekén ülve rugózni...babázunk, könyvet nézegetünk, hátizsákot cipelünk, olyankor szoktam engedni hogy macerálja Lizit...ilyesmik...

mostanában nagy érdeklődést mutat a főzés iránt...általában próbálok olyasmiket főzni ami mellett nem kell ott állni...ha zöldség/krumpli pucolós a dolog akkor Fanni míg én próbálkozom a főzéssel futkos egyenként a lepucolt héjakkal a nyuszinkhoz, etetni...

felmosni, fürdőszobát takarítani, mosogatni reggel szoktam amíg még ő alszik...tudod későn kelős...9-fél 10, 10 h...ha mégsem későn kel akkor este csinálom mindezt, amíg apája fürdeti, vacsiztatja ( és persze akkor a másnap reggelem szabad marad)....összesöpörni , porszívózni simán lehet akár naponta is mellette, ugyan tovább tart, de azt engedi...a szobák alapos takarítása (letörölgetéssel) az egy héten egyszer prontóval, nálunk az bevált... meg ha úgy látom hétközbe, hogy beporosodott akkor papok táncolósan akár kétnaponta is:)...a szétszórt játékok összekapkodása már rutinosan megy 10 perc alatt is, meg ha nem tetszik amit Fanni művel a könyveivel, játékaival rászólok...vasalni csak az ő cuccait szoktam, meg nekünk azt amit nagyon muszáj...de ez az amit szoktam hanyagolni jobban, mert ezt Fannival nem merem, mert felnyúkál és félek, hogy megégeti a kezét...ha nem tudom akkor berakom a ruhás kosarával együtt a szekrényébe...

Kertet esténként szoktam 1-2 órákat, locsolni úgyis minden este kell, és az legalább 30 perc mire mindenen végigérek...Fanni egyébként nem hagyja és olyankor jelen van a férjem is...mondjuk nem nagyon hagytam el, így igazából szinten kell tartani...és havonta egyszer viszont akkor alaposan szoktam rendezni...ha látom , hogy bújik egy két szál gaz azt már locsoláskor kikapkodom és így viszonylag jól átvészeltük...azt megfigyeltem, hogy ha valami miatt picit hagyom elgazosodni az sokkal nagyobb szívás, mintha minden nap rendezem egy kicsit...

A mosás jó, mert azt csak berakni kell, meg teregetni...berakni este szoktam összekészíteni, reggel csak benyomom, Fannival meg jó teregetni, mert ő csipeszezik meg futkos én meg teregethetek...szokott néha ruhát adogatni is, na azt nem annyira szeretem...

Hímezni éjszaka szoktam, amikor tv-t néz a párom, és Fanni folyamatosan ki be mászkál...meg hát amúgy is olyan jó alvó vagyok...szóval ott van egy - két órám mindig..

anyós akkor is jön ha nem hívom, de ha nagyon nem érek rá mostanában piszok módon közlöm vele...néha fel is húzza az orrát de nem nagyon érdekel már...szokott bosszantani, hogy általában mindig sikerül végigmennie cipővel a frissen felmosott konyhámon..ezt sosem fogom megérteni, valaki hogy lehet ilyen tapintatlan...

Netezés...:):):)lehet sokat írok, de a látszat ellenére nem nagyon vagyok gép előtt...ilyen jövök megyek üzemmódban vagyok, és nagyon gyorsan gépelek...szinte vakon már... olyan régóta része az életemnek a számítógép, hogy szinte fel sem tűnik, már hogy megírok pár perc alatt egy üzit, messengeren fecsegek apukámmal, tesómmal, barátnőmmel, stb...de közben én mindig csinálok valami mást is...pl...íróasztalt rendezek...na ez az amit nem tudok sosem megoldani...már vagy 20szor átrendeztem, de egyszerűen itt mindig rumli van...mindig minden ide kerül lerakásra...


Szóval szerintem mindenki valahogy így csinálja...semmi különös...mondjuk folyamatosan kell valamelyik szekrényünket rendezni is...mire végigérek kezdhetem az elsővel előről...most jutok a konyhaszekrény rendezéshez megint...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Előkerülök én is, csak most 4 napig Pesten voltunk "nyaralni" :lol: 2 nap unokatesóméknál (akkor voltunk a Margitszigeten, jó nagyot sétáltunk, másnap játszótereztünk), 2 nap a barátnőméknél aludtunk (egyik nap a Budakeszi Vadasparkban voltunk, az is jó kis túra volt, másnap pedig a Tropicariumot vettük célba. Nagyon tetszett :lol: :lol: ) Tegnap délután értünk haza, azóta pakolok, rámolok, mosok, takarítok, mivel előtte 3 napig meg a kórházban voltunk, így kb. 1 hete csak gyűlik a por mindenfelé :cry: :cry: Na meg a mosnivaló is csak összegyűlt.
Úgyhogy varrni már megint semmit nem sikerült, illetve a kórházban kb. 2 cm2-nyit, mert Gréta állandóan ugráltatott valamiért :roll: Unatkozott :roll: :cry:

Napocskás minta engem is érdekelne, sőt egy kifli is :lol: :lol: De nekem elég lenne valami egyszerű is, mert a takarójukra meg a párnahuzatra szeretném rávarrni. Tavaly alkoholos filccel volt rárajzolva, de az kikopott a sok mosástól :wink:

Fioona! Nagyon szépek a kis pockok :lol:

Mák! Olyan kellemesen hangzik egy napod, ahogy így leírtad. Én meg kész idegbeteg vagyok mostanában. Természetesen a kölykök miatt :cry: Vagy én rontottam el valamit, de akkor azt nagyon, vagy most megint ilyen korszakukat élik. Semmit nem csinálnak egész nap, csak minket ugráltatnak, már ha hagyjuk magunkat. Azt hiszik, körülöttük forog a világ :roll: Nem esznek normálisan, Gergő verekszik, Gréta nyávog. Mikor kirándultunk, akkor állandóan cipeltették magukat az apjukkal, mert "ő már elfáradt", meg álmos, meg szomjas, meg éhes, meg minden....... :cry: :cry: Komolyan úgy el tudták rontani az egész kiruccanásunkat. Ma itthon folytatták. Nem ebédeltek, és azt mondtam, hogy jó, de akkor délután 4-ig nincs kaja. Persze már 3-kor nyávogott Gréta, hogy ő már éhes és miért nem adok neki enni. Azért sem adtam :roll: :oops: Kivártam a 4 órát, akkor kaptak, de csak azt, ami amúgy az ebéd lett volna. Semmi cukor, chips meg ilyenek.
Mondtam nekik, hogy pakolják el a szobájukban a játékokat, mert utána kiporszívózunk. Azt sem csinálták meg. Közöltem, hogy amit nem raknak el, azt szedem össze, és dobom ki a kukába. Meg is történt (csak éppen nem dobtam ki), mire Gréti oltári nagy sírásba kezdett, Gergő már csak azért sírt, mert Gréti is sírt. Szóval tök jó volt. Később kizavartam őket az udvarra, elpakoltam, kiporszívóztam, felmostam. De még nem engedem be őket játszani, mert akkor kezdhetem elölről az egészet. :roll:

Minden szülinaposnak utólag is NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK !!

Na megyek, mert viszünk apának vacsit a munkahelyére.

Andi

Ui. Mák! Én is tudok gyorsan írni (sőt sokat is), és én teljesen vakon (na jó, én 10 ujjas vakírást tanultam :lol: )

Kép
gandi75
 
 


Mák! Most olvastam a privit, köszi. Majd írok neki, ha lesz még egy szusszanásnyi időm.

Andi

Kép
gandi75
 
 


Andi-gandi: :)nekem most nincs panaszkodós korszakom...mostanában kellemesek a napjaim...azt kell, hogy mondjam, hogy jó formában vagyok:)...persze nekem nincs is két ikrem akiknek önálló akarata van...mert azért 5 évesen már "komoly" korban vannak...mióta itt voltak a keresztgyerekeim Fanni átment angyalba...nem tudom mi történt vele, de meg kellett, hogy állapítsam, hogy van nála sokkal rosszabb....mostanában ha hisztizik azon sem húzom fel magam annyira és nem is nagyon jellemző a hiszti...Lehet én is lehiggadtam, vagy nem tudom...mondjuk meg kell, hogy mondjam, hogy a keresztgyerkőcök (9-6 évesek) sokkal jobban kifektettek mint a saját gyerekem...kiakasztottak egy hét alatt...meglepő módon a legelviselhetetlenebbül a 9 éves viselkedett számomra...rendesen visszaszájalt, semmi nem volt jó és folyamatosan unatkozott, suttyomba odacsapkodott a hugának, stb..és a legbosszantóbb az volt az egészben , hogy azért már 9 évesen ez tudatosan ment...persze amikor olvasni kellett volna neki gyakorolni ment a nyávogás...aztán hazamentek, rendet raktam, most már nem tűnik olyan nagynak Fanni rumlija....Szóval hawaiul vagyok:):):):)...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!


Sajnos már több mint egy hete lepukkant a gépem, így csak időnként tudok a férjemtől egy kis "gépidőt" kunyerálni :-)

De így több időm marad a varrásra :-) Még egy hétig ha nem lesz gépen talán készen is leszek a vidám állatkert első darabjával :lol:

Szóval időnként olvasgatlak Titeket!

Átnéztem a mintáimat, sajnos nincs se kifli, se napocska :(

De van egy program, ami minden képet átalakít keresztszemes mintává. Így tudtok napocskát, kiflit csinálni :-)
Én még nem próbáltam, de itt megtaláljátok : http://xszem.puha.hu/k_frameset.php


Most mennem kell, mert már itt toporg a férjem, vissza akarja kapni a gépét
:D

Timi



Kép
ttimi
 
 


Avocado: na megküzdöttem ezzel a vacakkal...tudtam, hogy láttam valahol egyszerű napocska mintát...a gépemen nem találtam meg a keresztszemes cd-imet valahova a férjivel elhánytuk, de azért előkapartam neked netről...

Kép

Picit bosszantott mert emlékeztem rá, meg arra is, hogy ilyen kis csillaggal együtt láttam babáknak takaróra meg párnára volt sormintaként felrakva és lekerült a keresztszemes oldalról az az fórum...de azért:):):):)....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Csak bekukkra futja. Mák:

http://hvg.hu/panorama/20070829_aruhazi_gyermekrablas.aspx

Cikk az áruházi gyerekrablásról.

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok!

Tegnap már csak az olvasásig jutottam,gondoltam ma írok,erre megint mennyi olvasnivaló :):):)...de ez jó :).


Mák

De édi vagy,hogy ennyiszer megnézted a képet :).Persze,hogy nem látod a fújást,mert ő még ilyen elhúzott szájjal csinálja,szl tényleg olyan,mintha vigyorogna :D!De én tudom,hogy akkor fújt :D!Tudod,mint az a bizonyos gyertyás vicc :wink:!
Macseknak így jobb is bent,mert pici gyereknél bmit hazavihet....Így tuti ellenőrzöd :D!
Viszont lebuktál,hogy dolgoztatod a gyereket!!!!! :lol:
De hogy Fanninak mekkora szemei vannak!!! :) Nagggyon édi :).
Na hallod,abban a tuti kuckóban még én is alukálnék!!! :D

Fioona


Nagyon jók a képek és persze a telcsid is tuti,ha ilyen képeket csinál!Oli milyen jó husiban van :).A kishercegnő meg..... :):)
Hogyan fested KV-val az anyagot?Mennyire higítod?

Móni

Én csak azért nem aggódtam érted,mert jöttek az emilek :wink:!
Nagyon szép a kép,amit feltettél a Dunáról :).És a kis háziállatotok? :D


Andi

Kitartás,nem lehet egyszerű két gyerkőccel.... :( Asszem,én már felmondtam volna :?.... Őszintén szólva én Bulcsúnak hosszabb kirándulásra még viszek babakocsit :oops:...pont azért,hogy ne rontsa el a napot a nyafizással,mert hát ő elég hamar elfárad...vagy ha éppen alvásidő van stbstb....




Gyerekrablásos sztori:nekem a banki ügyintéző mesélte,hogy ők ott voltak,amikor ez Keszthelyen történt :lol:!Hihi.....
Viszont figyelemfelkeltésnek jó :roll:...

anyapoc
 
 


Áruházi történet:):):)...no akkor én felültem, hogy van ilyen...bár megjegyzem a férjem és én soha semmilyen körülmények között nem hagyjuk ott véletlenül sem a gyereket sehol, mert akár mi lehet, meg különben is Fanni ordítana mint a fába szorult féreg:):):)a...szóval ha akarnánk sem lehetne...... igazából emiatt nem is éreztem magunkat érintettnek...de tulajdonképpen, ha kamu akkor nem is rossz ötletet adnak a gyerekrablóknak a gyerekrabláshoz....na mindegy...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


majd később jövök még csak most főzöcskében vagyunk...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :D

Nem sok időm van, mert gyermekeim randalírkodnak, de azért írok, nehogy megint a "nagy eltűnők" közé kerüljek. 8)

Mák
Nagyon köszi a mintát, ez tök édes! Találtam már egy másikat is, még eldöntöm melyik legyen. A nagység is fontos és ez nagyobbnak tűnik, szóval szerintem erre voksolok. :D

Pbrigi
Köszi a privit, fel is mentem de ez a minta nem elég "tömör". Azért köszi, aranyos vagy, hogy nézelődtél! :D

Fiona
Hát nem semmi ez a sztori-álsztori! Én Nyíregyházán hallottam ugyanezt, ott még az is volt, hogy ukránok akarták ellopni a gyereket. :roll: És én totál elhittem és nagy bőszen meséltem utána mindenkinek. :oops: Persze nem úgy, hogy én is ott voltam. :lol: 8) (Anyapoc)

Anyapoc
Szia :D Nem is írtam, hogy milyen édesek a gyerekeid!

Andi
Sajnálom a nehéz korszakot! :( Nálunk ugyanez van Gergővel, és mi is mindig arra jutunk, hogy valamit nagyon elronthatutnk nála. :? Abban reménykedek, hogy talán az ovi hoz egy kis megnyugvást, mert most állandóak a cirkuszok itthon és sokszor nem bírjuk idegekkel és a vége kiabálás, amit utálok és Flórának sem jó, ha ezt hallja. :?

Bocsi, szörpöt kér a fiam, mennem kell.

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Tadaaam...itt vagyok úgy max öt percig, mert aztán húzok romeltakarítani a konyhában...ebben az egész házimunkában a mosogatást rühelem a legjobban...de nem baj...remélhetőleg a csajó bealszik én meg pikk pakk, aztán mehetek lazítani picit...

Anyapoc: szóval dolgoztatás....naná, hogy dolgoztatom...vagy lefoglalom, vagy szétdobja egy pillanat alatt a környezetét...előszeretettel hurcikálja a vizes/málnás/ üdítős/ olajos/ szódás flakonokat...kirámolja a kukát, a szekrényeimből az edényeket, bedobál mindent a nyuszink ami befér a rácson, kirámolja a cipősszekrényt, stb...még sorolhatnám estig mi minden rosszat tud csinálni ...a hatalmas ártatlan angyal kis szemeivel meg levesz a lábamról , hogy ne ordítsak és haragudjak...ezért találok neki mindig valami elfoglaltságot, mert ha nem ,utánna én szívok ( mondjuk így is, csak nem annyira), mert nekem kell visszarendeznem mindent...múltkor kirámolta a vasalt ruháit a kómódból....telefonáltam...kb 5 perc alatt lerendezte a szekrényt...minden egy gombócban volt...szóval veszélyes a csaj...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Avocado: lehet hogy az ember lánya/fia az első gyerekkel mindig így van?Mármint az elrontás...lehet mi is az elrontás útjára léptünk Fannival...bár néha engem is meglep milyen kis angyal tud lenni...a műsor leginkább nekünk szülőknek jár...mások előtt nem annyira produkálja magát...

Örülök, hogy tetszett a minta..egy picit kellett vadásznom, mert magamnál a gépen nem találtam, a lemezeim nincsenek meg ( valaki elhányta vetette) csak emlékeztem, hogy honnan szedtem le, de az az oldal letűnt a keresztszemes.lap.hu -ról...de nem szúrtak ki velem:):):):)....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Na most elhúzok a géptől, mert elrendelem az alvást...csajó hallom rendetlenkedik és húzok melózni mert nem lesz belőlem semmi....este meg már annyira nincs kedvem házigüzünek lenni....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Avocado

Köszi :).
Aranyos az ukrános sztori... :lol: Én elvből enm hiszek el semmit,ami emalien SPAM-ként érkezik..vagy akár a baráti körömből küldik tovább 1087365816253.-ként... :roll: Na de először magán az ötleten én is elborzadtam :?....
Nyugi,szt ez a korszak ilyen,senki nem rontott el semmit :).Pláne,hogy mindenkinél így vagy úgy ez lejátszódik.Nekünk a nyár közepe volt ilyen gáz,aztán elmúlt :).szl szt ez vmi időszakos bibi,de nem a Ti készüléketekben van a hiba :D!

Mák

Jól is teszed,ha lefoglalod,szt pláne a lányok,imádják az ilyesmit...csak a Gyámügyisek előtt ezt ne hagnsúlyozzuk :lol:...
Na viccet félretéve ,majd 1-2 év múlva látod meg,hogy mennyire imádják ezt a bevonásos dolgot és a pszichomókusok szt ez egy nagyon fontos életszakasz nagyon fontos motívuma,amitől sokan -az időhiányra,egyszerűségre stb hivatkozással- megfosztják a gyereket.Pedig pont így tudja megtanulni,hogy munkamegosztás van a családban,milyen segíteni,együttdolgozni stb.Én inkább 1 órával tovább csinálom a sütit,de hagyom,hogy felüsse a tojást,hogy ő adja hozzá a lisztet ,cukrot stb...És annál jobb érzés nincs is,amikor két törpe a fellépőn ott áll mellettem és be nem áll a szájuk :D!
Na persze adnak munkát is rendesen,de inkább,mint hiszti és nyafogás...és így legalább együtt vagyunk :).

anyapoc
 
 


Képzeljétek...ezt most gyorsan el kell, hogy meséljem, mert olyan jót röhögtem persze csak magamban...bemegyek a csajóhoz...természetesen rosszalkodott alvás helyett...össze vissza ugrált a kis vackán, rakta ide oda a párnákat vigyorgott...

Anya megjelent az ajtóban a vircsaft hallatán, szólok neki, hogy irgum burgum, ejnye bejnye!!(persze ezt nagy komolysággal)...erre a nőcim elkezdett integetni, hogy na szia anya mehetsz...persze mondanom sem kell ennek anya ott landolt mellette +csikizés lett a vége...imádom ahogy gurgulászva kacag és ehhez nem is kell semmi extrát tennem, elég ha csak belefúrom az oldalába az orromat:):):).....meg az is ha csak erre irányuló mozdulatot teszek...na de azért 10 perc kacarászás után sikerült kifektetnem...most alszik...én meg nyüzsgök:):):)...csak ezt elmeséltem nektek és már itt sem vagyok...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Nah...ilyen nincs...anyósnak be van építve a "mikor nem ér rá a menyem tuti akkor jövök" időzítő az agyába és minden nap olyankor sikerül meglátogatnia, ja meg ugye mindig látni akarja Fannit...naná, hogy olyankor amikor végre alszik a kis boszorkám..mintha még nem tudná mikor van alvásideje......de ennek köszönhetően hamar el is köszöntem...talán picit duzzogott is, de nem érdekel..hogy lehet valaki ennyire zokni?nyüzsgök, meg pörgök forgok, hogy befejezzem míg Fanni felébred és még ne adj úristen a fenekem is letehessem addig és akkor jön fecserészni...naná, hogy nem nagyon társalogtam vele...de már most majdnem végeztem, csak még szárad a felmosásom....aztán egy mini serteperte a konyhában és kész...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Szép napot mindenkinek. Most csak egy gyors bekkukantásra jöttem. Délelőtt jöttünk haza Juditkával a kórházból, orrmandulaműtétről, és tegnap éjjel kb. egy órát sikerült úgymond aludnom, mert a széken alvás nem ment. Most délután két órát tudtam aludni, de tegnap öt óta ez a három óra alvás nem volt elég.

Nekem van napocskás és kiflis ovis jelnek való mintám, de sajnos a fényképezőgépünk bedöglött, nem tudom lefényképezni és feltenni. Megpróbálok valamit kitalálni, hogy eltudjam küldeni akinek kell.

Juditkának is napocska a jele, az oviba szerettem volna nekik valamit varrni, ezért kerestem a náluk szereplő jeleket, a fentiekhez találtam mintát.

Ma már nem ígérem, hogy jelentkezem, mert nagyon fáradt vagyok, de holnap megpróbálom valahogy idevarázsolni a mintákat.

További szép napot (már amennyire az eső ellenére ez lehetséges) mindenkinek.

Judit
tapika
 
 


Mák
Tetszett a sürgésed-forgásod, közben a gép elé penderülésed... :D 8) anyóst ügyesen lerendezted! 8)
Ja, különben eddig nem írtam, nem akartalak elkeseríteni, de azért mégis úgy tisztességes, ha nem hallgatom el, szóval nálunk is voltak ilyen időszakok, pár hét őrület, pár hét nyugi. Sajna most már nincs benne nyugi. :roll: :( De Gergő már 3 éves és lett azóta egy kis "betolakodó" is az életében, akit szerencsére imád, de azért a tudtunkra adja, hogy nem bocsájtja meg egyhamar, hogy már nem csak ő van gyerek státuszban itthon. Mi meg őszülünk. De komolyan, Karcsinál egyre több ősz hajszálat látok. De lehet, mire megőszülnénk úgyis kitépjük a hajunkat kínunkban. :? :shock:
Remélem nem sokkoltalak le nagyon! Bocsi! :oops: 8)
Cuki ez a csikizős sztori! :D Flóra is hihetetlenül tud kacagni, úgy imádom, olyan más egy kislány ilyen szempontból, pedig Gergő is nagyon nevetős, de mégis. És akkor a legcukibb, mikor Gergő elől menekül és közben sikongatva nevet! :D Komolyan meg kell zabálni. Ő is imádja az orr-csikit. :wink:

Anyapoc
Köszi a biztatást! Sajnos pedagógus létemre egy nevelési csődtömegnek érzem magam, a gyerekem meg sem hallja amit kérek tőle, ma is hiába mondtam neki, hogy nem mehet oda Apához, mert dolgozik, ő simán elment tőlem, pedig nem kevés ember állt ott körülöttünk. :roll: A hajam az égnek áll néha és hiába szólok szépen, csúnyán a fülét sem mozdítja. És úgy utálok fenyegetni, hogy nem lesz mese, vagy nem lesz gumimaci, de néha muszáj és még így is van, hogy lesz.r magasról. :( Annyira bízom az oviban! Aztán meg majd jól pofáraesek, mert ott egy tündér lesz, itthon meg marad minden ugyanúgy. :cry:
Ja, én az áruházas sztorit nem interneten kaptam, hanem a Hugi mesélte, akkor még Nyíregyen laktak és ott terjedt szájról szájra. :o

Tapika
Te szegény! :( Nem irígyellek! És hogy bírta a két kicsi ezt az egészet? Juditka a kórházat, a kicsi meg a hiányotokat? És teljesen rendbejött már a lánykád?
A mintát előre is köszi!!! Egyelőre a méret a gondom, mert mindegyik kicsi a zsákra és azon töröm a fejem, hogy tudnám felnagyítani. :roll:

Na, megyek is fejtörésre és mintanagyobbításra.

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Mák
Tiszta hülye vagyok, teljesen elnéztem a mintát, azt hittem összesen 20 kocka, közben meg 40. :roll: Így már jó is lesz a méret! 8)

Fiona
Ne haragudj, de nem is írtam, milyen gyönyörűek a gyerkőceid! Mind a kettő! :D

Na, megyek hímezni a napocskát! Hurrrááááááá! 8)

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok!

10 perc kv szüneten és altatás ellenőrzésen vagyok...Hihi ma olyan jó kis napom van...mondjuk nem a tevékenység dob fel ( ősz előtti nagytakarítást kezdtem...ablakpucolás, mosás, függönymosás, felrakás, holnap szét akarom kapni a konyhaszekrényemet és a fürdőszobát...stb..), hanem képzeljétek..tegnap voltunk a barátnőmmel Ikeába ( a nem gyerekbarát áruházba :roll: ) és vettem Fanninak egy széket meg egy kis asztalt...és úgy örülök magamnak...jó későn értünk haza, gyakorlatilag szabad estés voltam és még varrtam neki gyorsan egy párnát rá...és úgy örülök hogy ezt megvettük...picit magas a szék a csajónak, de megoldja ( felmászik) és egész sokat leücsörög oda...olyan boldog volt tegnap este mikor összeraktuk neki a férjikémmel..mondjuk még nem döntöttük el hol legyen a helye, egyenlőre a nappalinkban van a kanapénk előtt, mert itt ki tudjuk biztonságosan támasztani a széket, hogy ne boruljon el és amúgy is mindig mindenki itt lebzsel...nálunk ez a központi hely...megmutizom, mert úgy tetszik...mondjuk az asztalkát dohányzó asztalkának árulják, de megnéztem magasságra nem nagyobb, mint a gyerekasztalok és nekem ez szimpibb volt stabilság szempontjából....először olyan mamutszéket akartam venni ( azt biztos sokan ismeritek) de olyan instabilnak tűnt, hogy azért maradtunk végül emellett a kis lányos szék mellett...

Na megmutizom ( a párna picit elcsúszkál, ahogy Fanni felmászik, de nem ilyen féloldalasra varrtam:):):):) ):

Kép

Nagyon nagyon örülök neki...

tényleg a ti gyerekeitek mikkel szerettek játszani? Én folyton vacilálok, hogy Fanninak mit lehetne beszerezni ilyen készségfejlesztőt, mert egy ideig elvan vele (van ilyen maciöltöztetős fajátékunk, ilyen színes karikák amiket fel kell rakni ilyen rúdra növekvő sorrendbe, van ilyen mindenféle forma amit be kell dugdosni a megfelelő lyukakon...szóval mindenféle, de ezeket nem szereti...) ( persze ha ott ülök és segítem akkor rövid ideig igen), de utánna le se bagózza , inkább flakonozik, szekrényt rámol stb...nem nagyon érdeklik a játékok...néha picit babázni szoktunk...de az is csak rövid ideig érdekli...és egyedül nem játsza egyátalán...a labdákat és a könyveket imádja, de nem éri be a szimpla keményfedelesekkel, folyton mentési akciókat kell rendeznem a szép mesekönyveinek...lehet sóher anyu vagyok, de utálom amikor ezeket egyedül lapozgatja...van egy pár ilyen szép rajzos mesekönyv, amit beszereztem, hogy milyen jó együtt nézegetni, de ő most már abban a korszakban van, hogy nélkülem szeretné...hiába a sok keményfedeles könyv, azt csak elhajigálja...egy ilyen széprajzost nekiadtam..az nem tartozott a kedvenceim közé...de úgy tűnik neki sem:):):):)....másikat vadász...ja meg vannak ilyen műanyag edénykéi...ezeket szereti...szokta hordozni őket, meg úgy tenni mintha enne, inna, megitatja a körülötte lévőket ( anyát, apát, csacsit, babát, macskát)...meg a hintapacink az ami még jól bevált...Szóval kíváncsi lennék ti mivel kötitek le a gyerkőcöket...hátha az nekünk is bejönne...lassan lapátolni lehet a játékokat ( rengeteget kaptunk át a tesómtól is), de valahogy neki minden más kell...meg széddobálni szereti őket...meg iszonyú káoszt tud rendezni kb 3 perc alatt....

Huh...picit sokat elidőztem...kv elfogyott és vár a meló...de még azt elmesélem, hogy a reklamálós oldalamnak ma megint milyen sikerélménye volt...

Nem tudom meséltem-e nektek, hogy az elmúlt hónapom csupa ilyen balézós volt...a postával, a jeans club-bal és a volán busszal volt afférom...valahogy rámjárt a rúd...vagy lehet, hogy csak nagyon fel van erősödve az igazságérzetem ..nem tudom...no az első kettővel dűlőre -persze többszöri telefonálás , panaszlevél után- jutottam elismerték, megoldották a problémát...a Volán meg hát első körben lerázott...az volt a bajom, hogy ugye nekünk nincs kocsink és ha megyek valahova azt busszal, babakocsival...gondolom tudjátok milyen élmény...ide Sóskútra rendszeresen indítanak őscsotrogány buszokat és van egy- két időben olyan járat amin minden ajtónál bent van ez a hülye vas...( innen semmi más közlekedési lehetőség nincs, csak busz)na aztán felkaptam a vizet, mert a fejem felett kellett feltornázni egyszer kétszer a babakocsit gyerekestől a buszra és betelefonáltam a Volánnak...első körben egy hülye indokkal ( mondván az időseknek szükségük van a kapaszkodásra felszállásnál és leszállásnál ((na de minden ajtónál???)) ) leráztak...én meg persze mondanom sem kell elég nagyszájú vagyok, mondtam a nőnek, hogy ez csak kifogás és szerintem kötelességük lenne akadálymentesíteni a járataikat, meg hát elmondtam a véleményem és közöltem vele, hogy akkor majd egy felsőbb fórumhoz fordulok...( ezt eddig nem tettem)...képzeljétek ma felhívott ( kb. másfél hét telt el) megint és mondta,hogy a kérésemre a Volán vezetősége újra kivizsgálta ezt a panaszt ( megjegyzem 4 csavarról van szó, amit ki kéne szedni, hogy levegyék a vasrudat) és eltávolítják ezeket a vasakat felsőbb utasításra...Szóval azért csak kibalhéztam... :D :D :D

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Hihih...olyan jót vigyorogtam...most ezt még gyorsan elmesélem aztán húzok a dolgomra...

A légy neme: ( hogyan állapítod meg, hogy melyik légy milyen nemű)

Bemegy az asszony a szobába meglátja a férjét légycsapóval...
Kérdi: - Mit csinálsz?
Férj: - Legyeket vadászok.
Feleség: - Mennyit ütöttél le?
Férj: - 3 férfit, 2 nőt.
Feleség hogyan állapítottad meg, hogy melyik milyen nemű?
Férj: - Hát úgy, hogy a 3 férfi a sörösüvegen ült, a két nő meg a telefonon.


:):):):)

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :D

Látom, csak Mák tartja a frontot. 8)

Mák
Klassz a kis szék, meg az asztalka. Nekünk is ilyen van, csak olyan sarokban pakolósnak a gyerekeknél.
Panasz: nagyon ügyi vagy! Azért ez nem semmi, de már csak 2007 van és talán jobban odagigyelnek az ilyen panaszokra.
Mellesleg az IKEA-ra visszetérve nem csak ez volt negatívum és akkor már le is írom, hátha bepanaszolod ezt is nekem. :wink: 8) Szóval, hogy mennyire gyerekbarát. Ok, hogy van pelenkázóhelység, ahol szoptatni is lehet, ez tök jó én is használtam már. De most már a nagyobbik gyönyörűségem nem pelenkás, és ha pisilnie kell jö na felnőtt wc-be. Nem is lenne ezzel nagy gond, ha nem lenne hányhatnékom a wc tisztaságától és ugye egy ilyen kisgyerek hogy tud belepisilni máshogy, mint odaáll jó közel a wc csészéhez. :? Persze törölgettem, ahogy tudtam, de akkor is, gányadék volt az egész! Egy ekkora áruházban óránként kéne takarítani, gondolom van elég hasznuk, hogy ezt ki tudják hozni belőle, de ez a wc, tuti fél napja nem látott takarítót!!!
A másik a játszóház. Amikor Gergő még 1 hónap híján nem volt 3 éves azért nem engedték be, mert csak 3 éves kortól lehet. Érdekes volt, mert 1 hónap gondolom nem oszt, nem szoroz, a gyerek nem lesz okosabb, vagy nagyobb ez alatt, de ok. most végre már 3 éves volt, alig várta, hogy odaérjünk, erre kiderült, hogy max 15(!) gyerek mehet be (egy ekkora áruházban!), de az a 15 gyerek 2 órára :shock: és így szegény Mókuskám, aki bent lett volna kb.10-15 percet nem fért be. Visszamentük fél óra múlva, ott állt kint kb.6 gyerek szülőstől, kérdeztem a csajt, hogy megint lemaradtunk? Erre megvonta a vállát egy sajnálkozó mosollyal a száján! :evil: Esetleg mondhatta volna a többieknek, hogy mi már fél órája is be akartunk menni, de gondolom magasról lesz...t minket. Annyira nem tetszik ez a fajta bánásmód! :? Szegény Gergő meg kullogott utánam, még a kutyuskája is elveszett, nem lesznek szép emlékei az IKEA-ról. :(

Vicc nagyon tetszik! :D Ja, a reklámra visszatérve, nekem is a kávés a kedvencem! Az már ment egy éve kb, de most is ugyanúgy tetszik, nagyon ötletes!

Lányok
Segítség kéne napocska ügyben! Amit Mák küldött, az nagyon tetszik, de elkezdtem kihímezni és most, hogy félig kész látszik, hogy kicsi a minta a zseb méretéhez. Legalább 2x ekkora kéne, de még annál is lehet nagyobb! Ezt is jó lenne felnagyítani, de én nem tudom, hogy kell. :?
Légyszi segítsetek, mit csináljak?

Puszi mindenkinek :D

Orsi

Ja, hoztam 1-2 képet a nyaralásunkról:

Kép
Kép
Kép
Kép

avocado
 
 


Sziasztok!

Kicsit szétcsúszott vagyok,de összeszedem magam és írok :):)!

Avocado

Nyugi,itt most csak anyuka vagy,tedd félre a pedagógudi mivoltodat :).Semmivel sem kell jobbnak lenned,mint átlag anyukáknak,pláne hogy szt nagymértékben ez gyerekfüggő is. .wink:
Szt most éppen a szelekítv hallás időszakában vagytok és hogy elkeserítselek,lesz ez még rosszabb is :D!
Én úgy láttam eddig,hogy nem elég az egyszerű tiltás (legalább is az én tapasztalataim szt működik a módszer),ha vmilyen alternatívát nem vázolsz a gyerkőc elé.Persze lehet,hogy így csinálod és mégsem működik,nemtom :roll:.
Szl én azt szoktam,hogy ha szólok,hogy ezt vagy azt most nem szabad,akkor rögtön hozzáteszem(mondjuk konkrétan Apa dolgozik verzióra),hogy megvrájuk,míg ez vagy az a néni elmegy onnan,vagy végez és akkor odamegyünk ... :) Szl vmi ilyesmi szt általban bejön.
Persze van,hogy nálunk is a zsarolás a végső eszköz,de így az is hatákony.Én sem szeretem,de szt az sem baj,ha megérti,hogy a tetteinek van következménye és az nem mindig kellemes. :roll:
Nálunk gyakran előfordult egy időben ez a probléma és akkor mindig azt mondtam,hogy jó,ha majd Te is kérsz tőlem vmit,akkor én is iylen leszek.És egy idő után megértette,hogy ha ő sem szeretné ezt viszontkapni,akkor ő is legyen belátóbb :roll: ...persze ez nem biztos,hogy a legjobb módszer,csak az én tapasztalataim...
Ha gondolod,priviben írok bővebben :).


Mák

Nem akarlak kiábrándítani,de ebben a korban nem biztos,hogy lesz olyan játék,ami sokáig leköti egyedül Fannit :).persze ettől függetlenül szt érdemes próbálkozni,hogy magától is játszon,de sok játékot utánzás alapján tanul,ezért kell velük együtt játszani.De észre fogod venni,hogy igen hamar olyan nagyot fog változni,hogy sokkal önállóbb lesz játék terén is.
Szt ezek nagyon jó játékok,mind a formakeresős,mind a montessori,vagy az öltöztetős.A szerepjátékok meg pláne kiválóak,ha ő ezt igényli.
Szt ebben a korban szeretnek pakolászni(ahogy írtad),ki-be bmit egy dobozból,dobozba,vagy sorbarendezni stb.Ennél több nem is kell.lehet pár nagyobb autót venni neki,mert bár lány,azzal is jókat tudnak játszani szt.Nekünk van gyöngyfűzünk,az a nagyméretű,nem veszélyes,lassan azzal is le tudja magát foglalni.A fa kirakók,amik az ő életkoruknak megfelelő szintén nagyon jól lekötik őket.Aztán van ennek horgászós változata,majd keresek neked hozzá honlapot.

Tapika

Kitartást és jobbulást nektek,remélem,hogy hamar felépültök és Te is kipihened magad!!!!

Na most rohanok az oviba,de majd még jövök!

Ja,és Mák,tuti az Ikeás a szék-asztalka, a panaszos sztorik is és a viccen jót röhögtem!!!! :D:D:D:D

anyapoc
 
 


Anyapoc
Köszi a biztatást. Igazad van persze, de néha nagyon el tudok keseredni. Sajnos már mindent kipróbáltunk, azt is amiket írtál, de valószínűleg Gergő nem egy hétköznapi eset és sokszor lepereg róla, bármit is mondunk. :? A figyelmét csak néha lehet elterelni nagy hisztik alatt, de akkor is már csak akkor, mikor fél órája semmivel nem bírjuk lenyugtatni és már iszonyatosan sokat őrjöngött és akkor ha sikerül kitalálnom valamit, akkor az eltereli a figyelmét. De ez sem mindig jön be. :roll:
Nem hiszek nagyon az asztrológiában, de nála totál bejön az oroszlán jegy, és szerintem az aszcendense is valami erős lehet. Iszonyú erős egyéniség és ez már egész pici korában kijött, csak akkor még baba volt és nem hisztizett így, nem volt meg hozzá az esze. Engem az zavar nagyon, hogy nem fogad szót. Pedig látom rajta, hogy tökéletesen érti, hogy neki is az lenne a jó, ha szót fogadna, mert 1 nem lennék ideges, 2 nem tiltanám el pl. a mesétől. De mégis ellenáll és csakazért sem. :( Tegnap valami csoda folytán mégis hajlandó volt elpakolni a játékait, miután megint megfenyegettem de azért a vége felé csak kellett neki segíteni, csa kén is úgy voltam vele, hogy érezze ezt dícsértnek, hogy már majdnem elpakolt, szóval segítettem. Ja, és még olyanokat csinál, hogy ha nagyon hisztizik akkor a végén azt mondja, hogy akkor hagyja abba, ha pl.leveszem a polcról a mittudom én mit. Szóval nem képes csak úgy simán. :? Néha úgy érezzük magunkat, mintha dróton rángatnának. :?

Amúgy meg egy tüneményes, érzékeny, szeretetreméltó és eszméletlen okos kölyök. :roll: És imádjuk, csak ezeket az éveket kicsit nehezen fogjuk túlélni az apjukkal. :roll: 8)

Na, mentem nézni a vetélkedőt. :D

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Avocado

Értem,értem...Ismerős a helyzet,nekem a lányom oroszlán,oroszlán aszcendenssel :?...Egyenlőre nem "túl" vészes,de akkor felkötöm a gatyám :roll:...
Nem vagytok akkor könnyű helyzetben,az tény.De szt 1-2 év és sokkal simábban fog menni minden.A hisztik száma rohamosan csökkenni fog,ahogy az értelme jobban kinyílik.Legalább is nálunk ez a tapasztalat.Sokkal több mindent elfogad érveléssel és meg is akarja már érteni,nem csak az érzelmei vezérlik.
És ha otthagyjátok hiszti közben és behajtjátok az ajtót,akkor mit csinál?Én le szoktam ültetni az ágyára Bulcsút és azt mondom,hogy csak akkor jöhet ki,ha már abbahagyta,megnyugodott és meg tudjuk beszélni.van,hogy hosszabb ideig tart,van hogy egész rövid időn belül abbahagyja és jön,hogy "észheztértem"... :) ilyenkor megbeszéljük és minden OK....Persze ő 2 évvel idősebb :roll:...
Nem lehet,hogy egy icipici testvérféltékenység is van a dologban?Mert ugye amíg hisztizik,addig is vele foglalkoztok...Vagy Flóra előtt is ilyen volt?

Én meg húzok tusolni,laudni,mert holnap Apázunk :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok :)

Komolyan mondom, ezt a termést!!!!
Alig győzöm olvasni! De sztem is jó.

Mák :)
Játékok: csak helyeselni tudok Anyapoc által írtakra. Nálunk még volt építőkocka (Clemmy), meg karácsonyra kaptak Lego Quattrot. Azt nagyon szeretik. Az enyémek imádják az autókat!! Ezen kívül a mozgásos játékok és a homokozás. A játszóteret imádták. Meg a motorozást. Meg van szobai (vagy mit tudom én minek árulják) libikókánk. Enyémekkel meg lehetett hülyülni otthon, de ha kimentünk, az mindig enyhülést hozott. Az is rém fárasztó volt, mert defektes anya lévén hiába a két szemem, akkor is csak egy felé tudok nézni. :roll: De legalább nem nyűgtek. Szóval az én javaslatom: motor, kisbabakocsi, homokozókészlet. És ennek következménye: otthoni munkák elhanyagolása. Rájöttem, hogy nálunk ezért áll minden a feje tetején. Mert én mindig inkább kimegyek velük, mint mondjuk takarítok. :oops:
Enyémkék nagyon jók egyébként. Egy szavam nem lehet, hogy horoszkópozzam, igazi bikák. A könyvek szerint a bikák a legkönnyebb gyerekek közé tartoznak. És ők tényleg ilyenek, meg egymással is jól elvannak/voltak. Na nem mintha nem tépnék egymást, de jókat játszanak is. Imádom, mikor egymással viháncolnak. De hová is akartam kilyukadni?
Hogy lehet, hogy találsz olyan játékot, ami leköti, de lehet, hogy nem. Ez lutri, mert teljesen gyerek és korfüggő. Amivel ma nem játszik, azzal holnap lehet, hogy órákat eltölt, mert megérik rá. Talán ilyentájt kaptak a lányok ráhúzhatós építőjátékot (rudakra kell lyukas építőelemeket felhúzni, kicsit mint a montessori, de sokkal izgibb elemek). Azzal imádtak játszani. Meg karácsonyra kirakók, fogalompárosító (ezt is szeretik a mai napig). A bogyóhúzogató nálunk egyáltalán nem volt akkora sláger, bár néha előveszik és azzal is játszanak, de azért vannak jobbak. Aztán van nekik is öltöztetős. Na, az volt a rémálmom. Mert nem játszottak vele rendesen, hanem széthányták. És azt az ezer darabot összeszedni! :roll: (Nekünk komplett család, apa, mama, gyerekek van.) De ez volt az egyik kedvencük. Addig a pár percig, amíg szétdobálták. :twisted:

Ja, hogy megnyugtassalak én is utálom, ha széttépik a könyveket, de ennek ellenére, kivétel nélkül mindet kivégzik egy idő után. :cry: :cry: :cry: Egyszer már azt hittem túl vagyunk rajta, de nem. Na, ezt nem tőlem örökölték. Viszont ne számíts rá, hogy gyorsan kinövi. Amúgy enyémkék szeretik a könyveket, csak talán még mindig nem jöttek rá, hogy ettől teljesen elromlik és nem lesz jó! Na mindegy.

Egyébként képzeljétek, elkezdtek készülni az "odovába". Hogy miért, arról fogalmam sincs, de mindennapos téma, hogy ha megnőnek, akkor majd mennek odovába, és hogy ott lesznek játékok, meg óvónéni, meg fognak énekelni és rajzolni. (Ezeket már én mondtam, de az óvodát nem. :shock: )
És még egy kis dicsekvés. Ma Borka egyszer sem pisilt be, pedig sokat autóztunk is, meg aludt is, és nem kért pelust. Mondta, hogy nem fog bepisilni. És tényleg nem!! Nagyon büszke vagyok rá!

Ja még Máknak :)
Nekünk ugyanilyen székünk van. Tavaly karácsonyra kapták. Még soha nem borultak fel vele, úgyhogy sztem ezen nem annyira kell aggódni, bár nem ismerem a lányodat. :)

Mennem kell, mert a férjem eltol a géptől.

Jó éjszakát.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Avocado:naná, hogy tartom a frontot...:)nehogy valaki pont jönni akarjon az eltünősök közül és ne találjon itt senkit és aztán ne írjon:) :D :D :D ...Klasszak a képek!Nagyon kis vagányaka gyerkőceid!!!!..Fanni meg sem közelíti az ilyen úszógumiját, max sikítva és tiltakozások közepette anyához menekülve:)...na jó nem pont ilyen mert nekünk bálnánk van, de fél tőle:)....

Anyapoc: pedig azt hittem, hogy ezt és ezt kell csinálni a gyerkőcökkel, hogy ott üljenek egy ültő helyükben:):):)::):):):):)....Bíztam benne hogy nem így van, de látom már nem csak az enyém nem ül meg:)...nekünk ficánkolós kis halacskánk van:)...

Brigi: Mondjuk mi a játszóteret egyszerű okok miatt hagyjuk ki...nálunk ami volt azt úgy tönkretették a 12-14 éves kölykök, hogy az már vérforraló...homokozónk még itthon nincs...tervezni már tervezzük a férjivel, de a kivitelezés várat magára, talán ha meghajtom őszre meglesz...kavicskupacunk az van, Fanni azt szereti gyűjtögetni, meg ide oda hurcikálni......Férjem kőműves és hát ilyenkor semmire sincs ideje...már a terv megvan, de minden olyan lassan alakul ki nálunk...Ami az udvarunkban nagy sláger az a locsolókanna..na azzal elrohangál órákat...csak folyton vizet kér bele és hát az nekem ruhacserét jelent...mert megy sározni, meg leszedegeti a dédelgetett virágaimat...olyan laza letépem a fejét mozdulattal..:)..a motorral mi mellényúltunk, mert vettünk neki egyet, de túl széles hátul a kereke és mindig fennakad a lába nem tudja hajtani...

Hihi én is bika vagyok:)...most nem mintha célozgatni akarnék:)..de én is jógyerek voltam...meg most is nagyon jó vagyok:):):):):)...meg szerény, meg ilyesmi tudod:):):):)...

Szék: nekem nagyon tetszett ez a kis szék...olyan kislányos szerintem és jó stabil is...szerintem sem fog elborulni, de egyenlőre itt teszteljük:):):)...

Ez az építőelemes játék, meg talán a babakocsi is érdekesnek tűnik...na majd szétnézek...mondjuk mi még a bölcsön vaciláltunhk, mivel, hogy altatgatja a babákat, csak szerintem pici hozzá még...bár sosem lehet tudni...

Húú már mindjárt holnap van...húzok aludni...bár bevallom a 40re török....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Nekem 2 db "oroszlánom" van :roll: :lol: Az aszcendensüket nem tudom, de biztos, hogy az is valami erős jegy :lol:

Orsi! Mintha az enyémekről írtál volna :lol:

Öntörvényűek, akaratosak, hisztisek, azt hiszik, mindenki azért van, hogy őket kiszolgálja stb. :evil:
Úgyhogy Anyapoc, tényleg kösd fel azt a bizonyos gatyót :lol:

Mák! Az enyéim még most kezdenek egyedül játszani, vagyis egymással (már ha éppen nem nyúzza Gergő Grétit) Tele van a szobájuk játékokkal, de már néha ott tartok, hogy fogom az egészet, és rakom zsákba, mert tök fölösleges, hogy a helyet foglalja a szobában, mikor a kutya sem néz rájuk :cry: A Ti korotokban szerintem még 1-1 játék csak rövid ideig érdekes, 5-10 percig köti le őket egy dolog, sokkal izgalmasabb a szekrényeket kirámolni, a játékokat szétdobálni, a vasalt ruhát lehúzni és beleülni a közepébe, kiborítani valamit stb. stb. stb....... :shock:
Tesódnak még nem írtam, de szerintem ma megejtem :roll:

Na megyek, mert lassan ebéd.

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!


Avocado:
Én egyszer nagyítottam képet. A módszerem csak akkor működik, ha négyzetszámszorosára nagyítasz. De ha a négyszerese nem nagy, akkor csak annyit kell tennied hogy minden kereszt helyett 4-et csinálsz. Pontosabban adott sorban mindent megdupplázol, majd csinálsz alá mégegy ugyanilyen sort, és csak utána mész tovább a mintában hasonló módon. Így minden öltés helyett egy 2x2-es négyzet jön ki, de így arányos marad a kép. Bocsi, ha túlragoztam, remélem érthető :-) :-)

Én meg azt kérdezném, hogy óra számlapot csinált már valaki, mert én tavaly hímeztem egyet, amit mostanában ki is kontúroztam. Most jönne az a rész, hogy akkor óra legyen belőle :roll: De nem tudom hogy induljak neki. Képkeretező, órás??? Van valakinek tapasztalata?
Előre is köszi! :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Timi! Ez jó módszer :lol: Csináltam egy kiflit azzal a progival, aminek a linkjét feltetted, de sajnos túl kicsi lett. De így simán fel tudom nagyítani. :lol: Köszi :lol:

Varrosgattam egy kicsit, de elrontottam, egy kicsit vissza kell bontanom, de ehhez ma már nincs erőm, majd holnap. :cry: Ma kivégeztem a vasalnivalót, az elég is volt mára. :roll:
Néztem félig-meddig a Titanic-ot, de ezek a katasztrófafilmek már nem nekem valók. :cry: Tökre rossz érzésem van a film után, így inkább meg sem nézem. :?
Inkább elmosogatok, teszek-veszek egy kicsit, aztán elteszem magam holnapra.

Jó éjszakát: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok :D

Timi
Közben találtam egy másik mintát, zodiákus jelek, de mindegyik egy napocskában van, így csak a közepét kell kicsit átvariálnom, sima sárgára hímzem és majd kontúrozok rá szemet, meg szájat. :D De azért köszi a jövőre nézve a tippet! :wink: Azért egy dolog nem teljesen világos, hogy akkor egy öltés helyett 4-et csinálsz, vagy 2-t?
Órát én már csináltam. Kettőt is. Hát, őszintén szólva mi nem hagyományosan csináltuk meg, mert mi kereteztük és nem került bele üveg, így belefért középen az óra. Azt hiszem nagyon drága, ha rendesen keretezteted, mert ezt speciálisan kell megcsinálniuk, hogy elég távol legyen az üveg az anyagtól az óraszerkezet miatt.
Én úgy csináltam, hogy kiszámoltam a közepét, ahol majd az óra lesz, aztán ráragasztottam az anyagot egy kartonlapra, és mikor megszáradt, akkor szépen kiszúrtam a közepét, majd óvatosan csináltam egy kis lyukat, hogy az óraszerkezet szára átférjen. Ilyen óraszerkezetet órásoknál kapsz. Aztán ahogy összecsavartam a szerkezetet az rá is szorult az anyagra középen, tehát nem kellett attól félni, hogy tovább foszlik. A keresztfiaméknak csináltam, azóta is gyönyörű és hiába féltem a porosodástól, mert eddig nem látszik rajta semmi, pedig már vagy 5 éve megvan. Remélem segítettem! :D

Andi
De jó, akkor nem csak én járok ebben a cipőben! :roll: Nehogy félreértsd, nem kárörvendek, csak megnyugodtam, hogy nem extra kirívó eset a gyerekem :roll: Azért neked duplán nehéz lehet! :shock:

Mák
Flóra hihetetlen csajszi, nem nagyon félős, mindenhova felmászik, előre félek, sokkal vagányabbnak látszik Gergőnél! :roll: A játszótéren pl. simán felmászik a csúszda aljáról a tetejére visszafelé. Tehát a csúszda részen! :shock: Gergő annó sokkal óvatosabb volt, most is ha az utcán megyünk jön mellettem, fél az autóktól, Flóra teljesen más. :roll:

Anyapoc
Persze, tuti hogy a testvérféltékenység is benne van! És, hogy Flóra akkor érkezett, amikor 2 éves lett, és amikor ez a korszak el szokott kezdődni. Eleinte nem volt ilyen rossz, de persze romlott, ahogy egyre jobban beleléptünk a dackorszakba. :roll: És hozzá jön még az egyénisége, szóval nálunk szépen összejött minden. :? Ha hisztizik nem lehet otthagyni, mert az csak még jobban felerősíti. Elkezd iszonyúan őrjöngeni...de talán majd később. Tegnap volt egy érdekes, este megint bevágta valamin a durcát, de aztán eltellt egy kis idő és magától odabújt hozzám! :shock: Ilyen még nem volt, szóval baromira meglepődtem, de jó alaposan megölelgettem és aztán elmagyaráztam neki, hogy ez most milyen jó dolog volt és, hogy máskor is így kéne csinálnia, ha valamiért nagyon durci ránk, hogy fújja el a mérgét és akkor mindenkinek jó kedve lesz és nem lesz veszekedés, meg kiabálás. Nem tudom mennyire értette meg, vagy mennyire fogja tudni megcsinálni, de ez a tegnapi kicsit megnyugtatott.

Bocsi, mennem kell, Gergőzök kicsit, míg Flóra alszik.

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Orsi!

Nekem Gergő kb. fél órája csinálta ezt, hogy sírt, ordított sőt még visított is, pusztán csak azért, mert nem akartam neki adni citromos üdítőt :roll: (most egy csomó mindentől el vannak tiltva, így próbálom az ilyen műlöttyöket is mellőzni). Meg be akartam kenni a lábát, annyira ki van száradva. Rúgott, kiabált, aztán kb. 10 perc múlva jött, hogy taknyos. Megtöröltem az orrát, a szemét, aztán úgy jött utánam, mintha semmi sem történt volna :roll: Igaz, mégiscsak kapott egy pici citromos lötyit (na ennyit a nevelésről :oops: ), aztán hagyta, hogy bekenjem és azóta csend van.

Lányok! Van valakinek freemail-es e-mail címe? Tegnap este óta nem enged belépni :evil: pedig írni akartam 1-2 levelet.

Na megyek kiflit nagyítani Timi ötlete alapján :lol:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok Lányok!

Ttimi: én is nagyítottam már így...
Óra szerkezetet szerintem jobb kreatív hobby boltban is kapsz...egyébként van olyan keret ami vastagabb belül nem? Ikeában mintha láttam volna ilyesmit...amibe ilyen kavicsokat vagy miket töltöttek...de lehet rosszul emlékszem:).

Avocadó: 4et varrsz egy helyett, mert ugye két irányba kell növelni...

Andi-gandi: nekem van freemailes email címem...nekem műkszik is...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák! Köszi, most már nekem is :lol:

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok Lányok!

Fiona: keresel még tűpárna mintát? mert találtam egy párat...egész szépek...szerintem...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Köszi az órás ötleteket, belevágok a dologba :-). Ha kész lesz majd megmutatom mi sült ki belőle :roll:

Lenne még egy körkérdésem:

Szokott valaki a Kismama által szervezett babaruhabörzére járni?
Érdemes kimenni? Igazából az árak érdekelnének, hogy a babturikhoz képest jobb e? Szóval érdemes e rá várnom, vagy kezdjem el összeturkálni a téli cuccokat a csajszimnak a környéken ? :-) :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: