Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Felrakok egy friss képet a kislányomról.
Tegnap készült egy esküvőn. :-)

Nagyon bűbáj volt a kiscsaj, a két szertartás között szopizott, majd elaludt, és addig fel sem ébredt, amíg be nem fejeztük a vacsorát. Még a desszertet is kivárta :-)

Persze itthon soha ennyit nem alszik egyszerre, csak idegenek előtt mutataja, hogy milyen könnyű mellette az élet :-)

7 hetes korában is voltunk egy esküvőn, ugyanezt produkálta:-)

De sebaj, azért imádom!! :-)

És tegnap a szülés óta először tűt vettem a kezembe, egy képet kezdtem el Dorkának. A jövendőbeli szobájába csinálom, mert ha minden jól megy október végén elköltözünk! Remélem addig kész leszek vele. Kép

Timi



Kép
ttimi
 
 


Gratulálunk Zezének a babához! Sok boldogságot és egészséget kívánunk az egész családnak

Kép

Ja! És ha már fütyis a bébi, akkor még egy képet nem tudok kihagyni :lol:

Kép

Mák!

Azért lábra tudtál ma állni? Biztos örülsz, hogy túl vagy rajta. Jó takarítást mára (is) :roll:

Timi!

Gyönyörű a lányod :lol: Mindig úgy tetszettek az ilyen kis sapik. Én csajosom nem szerette sose, sőt a mai napig nem szeretik a sapkákat, kalapokat. Pedig olyan cukik benne.

További szép hétvégét mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Mák:Köszi hogy tudattad a többiekkel is!
Köszi a gratulákat most már itthon vagyunk, most bealudt az egész család addig nem bírják az éjszakázást addig veletek röfögök egy kicsit. Geri ügyesen szopizik szépen alszik keveset sír eddig ideális „jógyereknek” tűnik
Anyapoc: Gratula győőőőőnyörű a Velencei ablakod és a téli lámpás is ügyi vagy!
Ttimi:szép a vonat majd a fiacskámnak nekem is fiús dolgokat kell keresnem.
Lányok nagyon édesek a kölykök szépek a gyerkőceitek. A geri.veres1.hu-n találtok Gergőről képeket.

Ha lesz időm jövök.
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 

 
 

Zeze!
Gratulálunk a kisfiadhoz, csodaszép baba. Jó egészséget és sok-sok tejecskét és nyugalmas, kiegyensúlyozott napokat kívánok.

Ttimi!
Tündéri a kislányod, igazi kis hölgy már most is. Ügyes vagy, hogy már varrogattál. Mit készítesz a kislányodnak?

Mák!
Remélem sikerült már kipihenned magad. Örülök, hogy minden simán ment és hogy a kislányod is jól viselte a tegnapi napot. Nekem is volt egyébként hasonló esetem pár éve. Sógoromék jöttek hozzánk grillezni délután egy baráti párral, és itt közölték velük és velünk is, hogy ők nem mennek haza, hanem nálunk alszanak. Amire persze nem voltam felkészülve, egy két hónapos baba mellett. De te nagyon ügyesen átvészelted az egészet.

Anyapoc!
Köszi a megnyugtató szavaidat. Megpróbálom lefényképezni a bénaságomat. Nagyon szép a legújabb képed is, ügyes vagy, gyorsan haladsz a varrással.

A Simsalás képemnek lassan a fele meglesz, a jelenlegi állapotról majd teszek fel képet. Egy kérdésem lenne, a kontúrozást a legvégén csináljátok meg, vagy ha már van olyan rész, amit végig meglehet csinálni, akkor menet közben csináljátok?

Judit
tapika
 
 


Sziasztok Lányok!

Ttimi: gyönyörű a lánykád!!!Csak nem a magasságmérőt kezdted?:)

Andi-gandi: igen lábra...bár meg kell hogy valljam, tegnap gondoltam egyet és úgy döntöttem már úgy is mindegy a fáradtság és eltakarítottam a romokat még éjszaka, mert rájöttem, hogy reggel ezzel kezdeni a napot az katasztrófa és elcsesztem volna vele a vasárnapot... úgyis túl voltam pörögve...így legalább a fáradtságtól elég hamar el is tudtam aludni, ma meg ejtőzés volt a program...egyedül a nappalink szőnyegéből kellett kivakarnom a vendég kissrác által bekent lekváros bukta maradványait (igazából ezen lehidaltam azért - /karácsonyra vettük a szőnyeget nem is kevés pénzért és nem bírom rajta a koszt (pláne nem a kaja maradékokat) kb. 3 naponta porszívózom, de ha kell akár naponta többször is, mert Fanni itt kúszik mászik/- mert előtte többször is kifejtették, hogy náluk nem esznek csak az étkezőben), ahhoz már nem volt tegnap lelki erőm :evil: :evil: :evil: ...fél kettőre már ágyban voltam:)!!!Ma későn keltem (fél 10) és játszottunk Fannival (babáztunk!!!!), meg labdáztunk, meg tvztünk:):):):), azt nem tudom ma mi van vele, de eddig egy angyal (kipp-kopp), se hiszti, se földhöz vagdalom magam anya....és már varrtam is vagy 30 öltést...Szóval örülök, hogy túl vagyok rajta! Furán hangzik, mert ez olyan mintha én nem szeretném ha valaki jön hozzánk, de ez egyátalán nem így van...szinte minden hétvégén jön valaki ( főleg ha Sancim is itthon van) csak valahogy illetlenségnek éreztem ebben a formában, és azt is, hogy ha én otthon nem engedem, hogy a kaját a szőnyegbe kenje, akkor máshol miért? na mindegy, végülis kijött és Fanni nagyon élvezte a srácok társaságát (a kisebb 2 éves)...Aranyosak voltak együtt, ugyan a lányom kapott egy két óriási taslit a kicsitől :shock: :shock: :shock: ...picit pityizett, de nem haragudott meg:), két perc múlva meg már együtt sétálgattak.

Zeze: azt nem tudtam, hogy ilyen gyorsan be tudsz jönni..mert akkor neked kellett volna elmondani, most meg én elpletykáztam:(.

Tapika: hát azért az is fura, hogy megyünk és ott alszunk szó nélkül....mondjuk ezt ők is eljátszhatták volna, de én az előzmények után előre megkérdeztem , hogy akkor most mégis mire számítsak?Mert kajába sem mindegy...ha sokat főzől akkor egész héten azt esszük kettesben a férjivel, vagy a kutyának öntöm ki...ha kevés az meg ciki...meg hát pl. nálunk egyátalán nincs itthon tej, mert egyikünk sem nagy tejes, csak célirányosan szoktunk hazahozni, ha valamihez konkrétan kell..de ha plusz két 6 év alatti gyerek jön...estére meg reggelre...na mindegy...azért nem túl gyakran van ilyen...szerintem most egy ideig nem is lesz:)...

Na meg is mutatom a lurkókat, mert olyan arik voltak...

A két kicsi együtt:)

Kép

A tesók...olyan szép gyerekek:)!!!

Kép

Ma reggel így kelt a lányom:) (picit homályos, de nekem úgy tetszik:):):):)...

Kép

A nagy babázás...(ez is homályos (béna anya), de ott épp a saját cumiját tuszkolja a pólyája alá:).

Kép

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Most nézem a kicsinyítéseken is valamit elcsesztem, mert azoknak meg rossz lett a felbontása...no nem baj...most nem fárasztalak benneteket újra:).Bocsi!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Végre nyugi van, úgyhogy végigolvastalak titeket :-)

zeze: én is gratulálok a picúrhoz, megnéztem a honlapját is , nagyon édes! Kívánom, hogy tartsa meg "jóbabás" szokásait :-)
Ha majd tudod már, hogy mit akarsz neki hímezni szólj, mert nagyon sok mintám van.

gandi75: Egyenlőre még jól tűri a sapikat, maradjon is meg jó szokása :-)
Áprilisban egy kölcsön kapott kék sapkában kezdtük a sétákat, de miután mindenki fiúnak nézte a nagymamája elment és vásárolt neki jó pár rózsaszín és csajszis sapkát :-) Azóta divatozunk :-)

tapika: Én a kontúrozást mindig a legvégén szoktam csinálni, de csak szokásból, szerintem közben is nyugodtan megcsinálható egy-egy szakasz. Egyébként most elkezdtem egy sorozatot. A vidám állatkert néven fut és az első amit megcsinálok egy viziló. Nálunk az nagy kedvenc :-)

makviraga:
Még nem a magasságmérő :-) Még el kell mennem hozzá egy két fonalat beszerezni, úgy szeretem elkezdeni, ha minden megvan. De szerintem amint meglesz párhuzamosan belekezdek abba is :-)
Nem is értem, hogy miért nem szóltak rá a gyerekre, én azt gondolom nagyon durva,hogy otthon nem lehet valamit, másnál meg hadd csináljon bármit a gyerek. Szerintem még akkor is vendégségben jobban figyel az ember, hogy mit csinál,ha otthon lazábbra is veszik a dolgokat, nem hogy fordítva! Még jó hogy ki tudtad szedni a szőnyegből!
Egyébként nagyon édes a lányod! Az a reggeli képetek nekem is nagyon tetszik :-)

Na megyek. Még varrok egy kicsit, aztán irány az ágy, mert hamarosan úgyis kelek:-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát én végül még nem varrtam...Jött az anyósom és elbeszélgettük az időt, aztán meg locsolni kelett...aztán meg telefonált az anyukám, a tesóm....és már késő is lett...persze ami késik nem múlik:):):):)...

ttimi: egyébként az én lánykám is nagy kalapos, sapis:):):):)...mondjuk én is szoktam venni neki egy egy darabot, ha látok olyat ami azért nem 3-4 ezer Ft...múltkor a C& A-ba sikerült valami nem egész 2 ezerért vennem egy csini kalapot...Fanni nagyon szereti őket, mondjuk kicsi korától kezdve adogatjuk rá mi is.:)Szoktuk dícsérgetni, hogy milyen kis csini benne és örömmel veszi fel:)...

:)Nosztalgiáztam a képetekre....és elővettem a mi tavaly aug. 26-i első "kalaposat":)! (Nem ér kinevetni a belőtt sérómat!!!Fanni miatt teszem fel!)

Kép

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok a dicsit :wink:!
Már neki is álltam az utolsó Minicottages-nek :).Aztán jön a többi minikép :D!Lesz időm a két hét hajózás alatt :wink:!

Zeze

Gratulálok a nagyfiúhoz :):):)!
Remélem,marad jófiú :wink:!

Mák

Örülök,hogy jól sikerült végül a vendégség és még csak meg sem bántad :D!Óóóó,és még játszópajtás is volt,így legalább Fanni is le lett foglalva!
Szőnyeg :evil:!
Na de irgumburgum,tessék varrni és nem locsifecsizni :wink:!
Képek nagyon jóóóók!

Tapika

Óóóó,dehogy haladok gyorsan :D!A velencei ablak már lassan 1 éve várja,hogy keretezzék :?...a másikat meg 2-3 hónapja kezdtem,de nem olyan veészesen nagy....
A kicsiket választottam továbbra is,azokkal gyorsan lehet haladni :wink:!
Kíváncsi vagyok,hogyan tudjuk "megoldani" a képedet :roll:...de valami megoldást találunk rá!Simsala jöhet,kíváncsi vagyok(most volt a Minimaxon :D)...

Timi

Lánykád édi és szupernő,hogy így megvár mindent...legalább vendégségben :?...

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

Anyapo:):):):)....Szóval sokat locsifecsizek :wink: ...jól van ezt megjegyeztem:):):)...

Mondjuk nem sokat fogok varrni mostanság szerintem, csak ilyen lightosan, mert előjött ilyen lezsibbadnak a kezeim könyéktől lefele és nagyon rossz...volt valakinek ilyen? azt mondta a házidokim, hogy ez kismamák baja...bizti túl sokat cipelem a csajóm:) és valamelyik nyakcsigolyánál lehet gond..az okoz ilyet...mondjuk pont holnaptól megy szabadságra , így csak 13-a után tudunk érdemben társalogni a témáról...szóval addig zsibbadt kezekkel fogok minimálisan varrogatni:)....ez egyébként ponty hiányzott még:):):) a tuti jó formámhoz...
Hát úgy tűnik most van a rokkantmák időszakom...

De eldugulok, mert még túl sok leszek...bár megjegyzem , azért haladtam ám a lógós macimmal:):):):)....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Jaj,Mák,nem az itteni diskurzusokra gondoltam :oops: :oops:
hanem anyósoddal folytatott eszmecserére,ami helyett nyugodtan hímezhettél volna :D!

Sajnálom a kezed,remélem,semmi komoly és csak a megerőltetéstől van...rossz tartás sok gondot okozhat :(...

Lógós maciról jöhet a kép :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok :D

Emlékszik még rám valaki? :D 8)

Bocsi, hogy ilyen sokáig nem jöttem, de mikor hazajöttünk sajnos Flóra visszaesett, kiderült hogy semmit nem használt az első antibiotikum, így kaptunk újat, másnapra meg Gergő is belázasodott. Péntekre pedig, amikor már jobban voltak elutazott életem párja és csak ma hajnal 4-kor ért haza, szóval a gép be sem volt kapcsolva 4 napja. :roll:

Úgy irígykedek, hogy ennyit tudtok hímezni és ilyen szépeket csináltok! Már nem is emlékszem mikor volt utoljára tű a kezemben és szerintem nyár végéig nem is lesz, annyi itthon a ház körül a dolog, estére meg hulla vagyok. :?

De azért benézegetek, legalább itt lássak szépeket! :wink:

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok!

Anyapoc :D :D :D ..Nem vagyok ám olyan sértődős :):):)!!!

A kezeimmel nem tudom mi lesz...elég vacak érzés ez a zsibbadás bennük...és a legzavaróbb az, hogy nem is kell hozzá semmit sem csinálni csak úgy előjön:(...mondjuk lehet, hogy az alvásnál is ez idegesít..mert ha jól belegondolok ez nem mostani keletű, csak eddig mindig volt mire fogni...de azért az durva volt amikor tegnap csak úgy ücsörögtem , nagy semmittéve ( még nem is varrtam!!!)és lezsibbadt mind a két kezem...Na nem baj azért ma varrtam..Macit majd holnap (ma, csak nem hajnalban) lefényképezem..már nem olyan sok van hátra mint ha most kezdeném:):):):)...

Avocado: Hát nem irigykedek!!!Jobbulást kívánok a gyerkőcöknek! Csak kilábaltok belőle hamar most már!!!!
A kerttel meg együtt érzek, mert nekem is mondogatják, hogy milyen szép rendezett, meg nem gazos ( ami szerintem nem igaz), de güzülök is vele rendesen....meg ez a locsolás...vagy öntözöd, vagy nincs benne szinte semmi...szóval elég nyamvadt egy dolog...hiába mondom a házimanóknak, hogy nyüzsizzenek már egy kicsit ők is:(....

Szóval kitartást!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Gyorsan felrakom a képet amit elszakítanom, ill. a Simsalás képet, amit most varrok. Később jövök majd.

Kép Elszakított kép

Kép Simsala Grimm

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Egyre kevésbé él bennem a remény, hogy valaha is lépést tudok tartani veletek. :roll:
Üdv az újaknak, bár már lassan én is annak számítok. :twisted:
Brigi azt hiszem valamit elérthettél. Dehogy haladok én gyorsan.
Ime (dokumentálás képp is) a bizonyíték :
Kép

A foltok Lillus kerti pancsolásának eredménye. :roll:
A hold meg, pár fázissal előbb a halálcsillagra emlékeztetett. :mrgreen:

Ez a szakadt kép durva. Próbáltam visszakeresni, de nem találtam, mi történt vele? :shock:

Mák, ugyanilyen fitt labdánk van, csak nagyobb. :wink:

Némileg látom nevelgettek is. Ma rendeltem egy könyvet, nagyon dícsérik. :wink: Írtó kíváncsi vagyok, holnap érkezik. :mrgreen:

Ismertetője:


A nevelés mindennapi művészete
Szerző: Elisabeth Plattner

A gyermek nem akar enni, ágyba menni, állandóan nyúz minket, hogy televíziózhasson, szemtelen, durcás, hisztis. Már mindent kipróbáltunk. Türelem, engedékenység, szigor, pofon - semmi sem segít. Véggiggondoltuk-e, hogy a gyermek nem szavakból, nevelő célzatú példabeszédekből, hanem utánzásból tanul? Tudjuk-e valóban, hogy milyen hatással vagyunk rájuk szavainkkal? Korunk gyermekei velünk együtt új jelenségekkel, nehézségekkel szembesülnek. Ezek nap mint nap olyan feladatok elé állítják a gyermeket és a felnőttet, szülőt és a nevelőket, melyek elegendő tapasztalat híján gondokká nőhetnek. A könyvben számtalan jellegzetes példát találunk, amelyekkel a születő gondokat már csírájukban jóra fordíthatjuk. Részletesen tárgyalja az európai nevelés két gyengéjét: a túlzott engedékenységet és a túlzott szigort, melyet legtöbbször már észre sem veszünk magunkon. Csak kevesen nevelik gyermekeiket valóban fejlődésüknek megfelelően, hisz legtöbbször csak saját nevelési elképzeléseiket akarják megvalósítani.
Egy lelkes anya és pedagógus negyven év alatt sok-sok anyacsoport-találkozón érlelte a 24 kiadást megért tapasztalatgyűjteményt klasszikus művé. A könyv a sok nevelési szemlélet, elmélet, tanácsadó útveszőjében a gyakorlathoz legjobban elvezető úton igazítja el az olvasót. Így válik az élet legnemesebb feladatának, a gyermeki kiteljesedés támogatásának segítőtársává.

antropozófia


Ilyen gyönyörűséges tortákat nem ér feltenni. Legalább olyan kívános vagyok, mint várandósan. Még szerncse, hogy holnapután tartjuk Lillus szülinapját. :lol: Nyami-nyami!

Nekünk is lett egy macskánk Mák! Majd dobok képet, de most is sok dolog vár odaát a másik szobába. :(

A babák is tüneményesek! Írtó jó ez a sapi. :) Nekünk kalap és sapi, meg kendő meg............stb mániás a leány. :roll: :lol:
Mennem kell. Puszi!

Ja és Anyapoc! Te MP mániás vagy? Hogy nagyon ügyes igen, azt látom! :wink:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Fioona :)

Tényleg félreértettem. De közben aztán rájöttem később, hogy mégsem vagy olyan villámkezű, mint gondoltam. Csak elsőre azt gondoltam, hogy a háttérrel is kész vagy a csillagok, meg a füst alatt. Az azért már valami lenne. De egy csecsemő, meg egy 3 éves mellett nagyon ügyi vagy így is. :)
Én azért nagyon sokat csináltam, úgyhogy a bal alsó sarokból (kinyomtatott akárhanyadik oldal) már alig hiányzik, sőt átlógtam másik oldalakra is. Elég macera egyébként a tető úgyhogy pihenésképpen tegnap elkezdtem az eget is.

Én most a Szabadságra nevelést kezdtem el olvasni. Az eleje dettó ugyanez az elmélet (nem véletlenül persze). De szép elméletek ide vagy oda ma valahogy nem vagyok türelmem csúcsán és hát a gyerekek ezt nagyon megérezték. Egyfolytában üvöltök velük, pedig különösebben nem rosszak, csak éppen elegem van belőlük. :oops: Azt szeretem, ha dél körül elalszanak, ehhez képest Réka még most is dumál. Azokon a napokon, amikor már alig várom a delet, (alvást) tuti, hogy fél 2 előtt nem alszanak el. És ettől persze én ideges leszek, ők meg már amúgy is fáradtak, és a kettő kombinációja .... :roll: :roll: :roll:

Nőcinek ma van a szülinapja???

Isten éltesse sokáig!!!

Tapika :)
Ez a szakadt kép elég durva. Elhiszem, hogy most nincs kedved hímezni. :cry:

Zeze :)
Sok boldogságot a kismanóval. Remélem azért még hallunk felőled.

Orsi, Mák :)
Gyógyító gondolatokat küldök felétek. Remélem hamarosan érzitek a hatását. :wink:


Szép napot,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok!

Mák

Ez elég gázul hangzik :(:(..remélem,hogy a doki majd mond rá vmi okosat.... :roll:
Az tuti,hogy én nem fogom helyetted befejezni a keresztszemest :D:D:D!

Avocado

Kitartás neked is és sok gyógypuszi a csibének :)!

Tapika

Ez tényleg durva...Ahogy látom,alul szétfutottak a sorok....Azt vagy újra kell csinálnod,vagy tényleg addig keretezteted... :roll:
Simsla édes :).Látom,Te is keretezel :).

Fioona

A halálcsillagon jót röhögtem :lol: !
Igen,MP fun vagyok,annyi mintám van,hogy az elkövetkező 50 évben nem is fogok másikakat keresni :wink:!Nekem tetszik a stílus és a színek is :).
Könyv érdekes lehet,kíváncsian várom,mit szólsz,ha elolvastad.Szeretek ilyesmiket olvasni,bár alapból úgy gondolom,hogy ösztönből érdemes nevelni... :roll:

Brigi

Ha ez megnyugtat(persze,hogy nem :roll:),én is szoktam így érezni.Hogy elegem van és kicsit magam akarok lenni...persze akkor meg hiányzonak.Pont ma vesztem össze iszonyatosan a fiammal :(.Nagyon rossz volt,de egyszerűen az idegeimen mászkál.Elérkeztünk az IGAZI dackorszakhoz.Itt már nincs hiszti,vagy ilyesmi,vagy homlokegyenest mást csinál,mint amit mondok...
Az állandó könyörgésekről nem is beszélve...hogy csinálja már ezt,vagy azt...minden más fontosabb :?...
Na,én sem panaszkodok tovább :(....

Pusztok!

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

Tapika: most lehet marhaság amit kérdezek, de mi lenne ha alávarrnál egy ugyan ilyen vékony kongrét úgy hogy kilógjon és az alját az új részen varrnád rá??...a kilógó foszlányokat meg szépen az új alatt eldolgoznád? Mondjuk ehhez biztosan egy picit vissza kell bontanod az első éppen megmaradt sorig...Vagy szerintetek hülyeséget beszélek? De még mindig jobban jársz mintha előről kezdeni
Most őszinte leszek tapika, de ebből a képből hiányozni fog az alja, ezt nem hinném hogy így ebben a formában normálisan be lehet keretezni...Mondjuk nem nagy merészség így minden féle elvarrás, meg oldalrögzítés nélkül megrángatni egy kongrét??Persze én nem akarok okoskodni, de hát azért jó erővel megrángathattad:). Mondjuk ráadásul tűgoblein...ez szerintem jócskán nehezíti a feladatot...

Fiona Lillájának: Boldog Szülinapot, boldog szülinapot, boldog szülinapo Lilla, Boldog szülinapot!!!!

Látod mekkora szerencséd van?Hogy nem hangos ez a net? Mert akkor hallhattad volna:) ahogy kornyikázok:).

Labda?:)ja igen a képeken...nem nagyon használom, mert akkor lehet fittebb lennék:):):):)...egyébként ez is nagyobb kéne, hogy legyen csak nincs rendesen felfújva...

Nektek is van macskátok???Húh én is kínlódok vele...Fanni nagyon szereti, de hát a cica úgy gondolja mindenhova bejöhet, amit persze én nem így gondolok...Fanni csalja befele én meg zavarom kifele...szóval elvagyunk..nektek kölyök cicátok van?

Könyv: na akkor majd hozzád megyek tanácsért...te úgyis olvasod:):):):):)!!!!Jó?:)

Brigi: a köszi gy. gondolatokat :)!

Lányoooookkkk: végre valaki más is panaszkodik nem csak én a gyerkőcökre!!!!Persze nem kívánom, hogy rosszak legyenek, de az jó, hogy nem csak nekem van ilyen elegem van néha korszakom:).

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Nálatok is volt olyan, hogy napközben semmi gond a manócskával, de este ordít, mint a fába szorult féreg, szinte lehetetlen megnyugtatni?

Mitől lehet? Mit lehet ilyenkor tenni?

Már második este csinálja velem. Kicsit emlékeztetett a sírása a hasfájós időkre, mert sajna az elején abból is kijutott, de már mindjárt 4 hónapos, most már csak nem erről van szó :-(

Ma már hamarabb le is fürdettem (fürdés közben egy hagja sincs, ilyenkor vannak nálunk a hosszú fürdések :-) ) , de utána ordítás tovább, cici nem kell neki, és nagy nehezen csak kézben alszik el, de szerintem csak azért, mert kimerül a sírástól.

Más téma: Fittballom nekem is van, én arra használom, hogy amikor már leszakad a derekam, de a kiscsaj nem engedi, hogy letegyem, és, hogy leüljek vele :-) Azt az egyet megengedi, hogy azon ülve ugráljunk :-) Nem is gondoltam, hogy ilyen hasznos darabja lesz ez az életünknek :-) :-)

fioona: Lilinek boldog szülinapot!
Megkérdezhetem, hogy a rácsozást mivel rajzolod a kongréra, mert ilyet még nem láttam :oops: De nagyon tetszik, nagyon praktikus!
Jó pár darabnál kellett már plussz sorokat beszúrnom, mert elcsúsztam a számolással :roll: , és törhettem a fejem, hol toldjam meg a képet, hogy ne legyen feltűnő.

Timi



Kép
ttimi
 
 


Fioona,
Kislányodnak nagyon boldog születésnapot kívánok.

Lányok, köszönöm az ötleteket tippeteket a képemmel kapcsolatban. Újra biztos nem fogom varrni, megpróbálom, hozzávarrni az alját, hogy legalább tartsa valami és ne jöjjenek le az alsó szálak. Azt hiszem rossz időpontot választottam a feszegetésre. A gyerkőcöktől épp a plafonra tudtam volna mászni, mert ötpercenként kellett volna nekik valami, persze felváltva. Gondoltam vasalok egyet és akkor azt is átvasalom, de előtte egy kicsit meghúzom. Hát sikerült. Sírni tudtam volna. Legszívesebben kidobtam volna a szemétbe. Most eltettem a fiókom mélyére, nem tudom mikor veszek erőt magamon, hogy újra kézbe vegyem. Ha sikerül majd valamit kezdenem vele, úgyis felrakom és majd meglátjátok.

Egyébként nálam is sokszor előfordul, hogy világgá tudnék menni a gyerkőcök viselkedése miatt. Ferike iszonyú hisztis, túltesz öt lányon szerintem. Most ha valami nem úgy van ahogy ő gondolja, nekiáll bömbölni és alig lehet lehiggasztani. Veszekedni is tudnak rendesen Juditkával, máskor meg egymáson lógnak. Egyébként meg állandóan azt figyeli, Juditka mit csinál és utánozza. Az alvással is vannak problémák. Mostanában este nem hajlandó elaludni (pedig eddig leraktuk, megitta a tejcsijét és már aludt is). Megissza a tejcsit, és hozza az üres üveget, nekiáll szövegelni és egyszer csak elhallgat és alszik is. Viszont ha nincsenek itthon, olyan nagy a csönd és hiányoznak nagyon rövid idő után.
Az a baj, hogy már csak veszekedéssel tudok valamit elérni, (nem mindig, mert nagyon szelektív hallással rendelkeznek) ettől pedig lelkiismeretfudalásom van. De ahogy látom, sajnos nem vagyok egyedül ezzel a problémával.

Bocsi, hogy én is kipanaszkodtam magam.

További jó varrogatást mindenkinek és nyugod perceket ehhez.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok Lányok!

ttimi: szerintem ebben a korban lehet még hasfájós...Fannival én nagyon sokat kínlódtam...tudom folyton édeskömény+ánizs teát ittunk...meg szerintem nagyon érzékenyek az időváltozásra is...végülis most ha jól belegondolunk két napja változott elég húzósan...illetve most nem akarok marhaságot írni, de mintha ebben az időszakban kezdődne el a fogzás...nem jön ki csak fájdogálhat nekik...legalábbis én így emlékszem...de már olyan régen volt :oops: :oops: :)...viszont az tuti, hogy a hasa sokáig fájt...meg attól is függött én mit ettem...Pl. nálunk a paradicsomra nagyon érzékeny volt a csajszi...erre egy paradicsomleves után jöttünk rá amit két nap egymás után ugyan abban az időben ettünk a férjivel és hát a lányom pár órával a szopi után szinte örjöngött és először nem tudtuk elképzelni mi a baja...Hát kitartás...majd átvészelitek...

Tapika: na akkor látom te is csatlakozol az elkezdődött a hiszti segítség programhoz:)!!Az azért megnyugtató, hogy nem vagyunk ezzel egyedül...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Úgy látom,ez az idő a mi idegeinket is megviseli... :roll:

Tapika

Nálunk detto ezt csinálják a kölkök.Tipipkus se veled se nélküled.... :?
Ha külön vannak,akkor nyígnak egymásért,ha össze vannak eresztve,akkor cseszegetik egymást! :?

Timi

Lehet,hogy a csajod az időjárást nem bírja...
De az is eszembe jutott,hogy kb 3 hó körül van egy növekedési ugrás,amikor több kaja kell neki és lehet,hogy estére nem lakik jól teljesen.nekünk is volt Bulcsúval,1 hétig ordított,mint a sakál,2 óránként mellre tettem és 1 hét után beállt a rend.
De ha csak este szenved szegény,akkor lehet,hogy csk túlpörög... :roll:
Remélem,hamar megoldódik....

Fioona

Boldog szülinapot a nagylánynak :)!

Mák

Ez a paradicsomleves elég brutál lehetett :shock: .
Mi Villővel Infacoloztunk mint állat... :?

Nem tudom,ki kérdezte már a kontúrozást,én a legvégén csinálom,amikor már minden kész.Így a végén szépen kirajzolódik a minta :).

anyapoc
 
 


Küldök pár képet a gyerekekről! Kép Kép Kép

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok Lányok!

Most csak egészen picit vagyok, mert rosszabbodtak a kezeim és nincs valami top 10-es hangulatom...Csak nem tudom szó nélkül hagyni:

Zeze: A gyerkőceid nagyon aranyosak!!!!Egyik Kicsi másik Pici!!!Milyen hamar megnőnek nem?:)Bár ezt én csak a nosztalgia képeinkből érzékelem..Fanni olyan csöpp volt..a talpára, meg a kezeire emlékszem nagyon, hogy milyen apró kis ujjacskái voltak...most meg mekkora ahhoz képest...

Most csak ennyire voltam...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok Lányok!

Amilyen szerencsétlen vagyok, már kétszer elkezdtem feltolteni a képeket, remélem most már sikerul.

Mák: igen rossz lehet, ha állandoan zsibbad a kezed, nekem egyszer kétszer volt ilyen, amikor véletlenul rajta alszok, meg ilyenek, de nagyon rossz érzés :(

Anyapoc: egy másik topicba írtál egy finom tejfolos csirke receptet, hát én kipróbáltam 7végén, igazán finomra sikeredett, ugyhogy koszi. Ja, és a kirándulós képeid is nagyon jol sikerultek.

Fioona: Boldog szulinapot, így utólag is a lányodnak!

Tapika: nemtudom mit tudnék tanácsolni a képeddel kapcsolatban, de talán Mák otlete volna a legkézenfekvobb a probléma megoldására

Zeze: Gratula a babucihoz, sok szép egyutt toltott percet, jo egészséget, sok boldogságot kívánok Nektek.

Andi: helyesek a furdos képeitek, gondolom most is uton vagy, mert már rég jelentkeztél! - na tessék, ezt pont én mondom

ttimi: nagyon tundér a lányod, és az a sapi valami mesés :)

Avocado: remélem, azota már jobban vannak a gyerkocok, ha mégsem, akkor jobbulást kívanok nekik

Bedmona: az a torta, és a kisfiad is igen aranyos

Brigi: nagyon helyesek az ikrek, mostanában total meg vagyok bolondulva, hogy én is azokat akarok, de nem nagy az esély, mivel se az én, se a férjem részérol nincsenek a családban


És most tadám, jojjenek a képek:


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
efi
 
 


Sziasztok!


Zeze

nagyon jók a képek!!!! :):) Tündériek a lurkók és hát így látszik,hogy miből lesz a cserebogár :).Látom,azért nagyon hiányoztál otthon :wink: !

Mák

Sajnálom a kezeidet,remélem,hogy hamar kiderül,mitől van,mert ez nagyon nem normális :(:(... Idegi alapon nem lehet?Mint ahogy aludni sem tudtál valamiért... :roll:

Efi

Szuper jók a képek!!!!Nagyon szépek voltatok!!!! Kicsit vicces,hogy a vőlegény haja hosszabb,mint a menyosszonyé :wink:!
de nem vmi magyaros ruháról volt szó? :roll: Bár így szuperül illettél a párodhoz :).
Örülök,hogy bejött a recept,én imádom :).

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc: de, díszmagyarrol volt szo, de az nem igazán tettszett a páromnka, így lett ez a ruha. De a menyecskeruhám díszmagyar volt, és rajta is díszmagyar volt menyecsketánc alatt. Hát igy. Egyébként kb. egyforma hosszu a hajunk, csak az enyém olyan vékony szálú, hogy ha felcsavarják, vagy bármit csinálnak vele, rogton kilógja magát. Azt meg nem szerettem volna, hogy egy kóc legyek a legszebb napomon, ugyhogy inkább feltuzettem. Jobb is volt így.

További szép napot mindenkinek!
efi
 
 


Sziasztok :)

Efi :)
Nagyon szép menyasszony voltál és szépek vagytok együtt! Még egyszer sok boldogságot, ha már ilyen sokat várattál minket a képekkel. :)

MOst ennyi! Szép napot nektek!

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok Lányok!!

Efi: nagyon csinik voltatok!!! Igazán szép hercegnősre sikerült a ruci, gondolom párod el volt varázsolva!!!Nagyon klasszul néztél ki, tényleg, le a kalappal!!!Klassz a hajad is! Ez így tökéletes!

Efi: még a férjem is megállapította, hogy nagyon csini voltál, pedig ő ritkán szokott kommentálni:)!

Párod haja hosszabb a képen? Jé tényleg ez nekem fel sem tűnt...arra viszont emlékszem, hogy volt egy kép amit felraktál és ott látszott, hogy neked is szép hosszú hajad van, nekem is annak idején fel lehetett úgy tűzni, hogy senki nem mondta volna meg a hosszát:). Hát ez egyátalán nem számít:)!Nekem fénykoromban volt egy barátom:), tejfölszőke vállig érő hajjal, nekem meg fülig sem ért:):):)...ez cseppet sem zavart minket:)!

Egyébként milyen ifjú feleségnek lenni?Nekem az elején olyan furi volt, de nagyon tetszett:)!!

Na most menek, mert vár a lógós macinkó befejezése...finisben vagyok vele, csak lassan haladok...Majd jövök még!!!

Menyecske ruhás képek?Azokat nem kapunk?

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Újra minden a régi kerékvágásban. Nincsenek esti ordítások, megint tündér bűbáj a kiscsaj :-) :-)

De persze a két esti balhé után megajándékozott még a rákövetkező nap éjjel 2-kor egy nagyon keserves sírva ébredős ordítással. Apjával együtt nagyon megijedtünk, mert eddig ilyet még sohasem csinált.

Köszönöm a tippeket. A fogzás eszembe se jutott, de így, hogy írtátok utánaolvastam, és sajnos igen már ilyenkor is előfordulhat főként éjjel, amikor ingerszegénység van, hogy sír emiatt. :-(

efi:
csatlakozom az előttem szólókhoz, tényleg nagyon szép mennyasszony voltál. Egyébként nagy lagzi volt? Sok vendég, vőfély, játékok, tánc? :-)
Kívánok sok boldogságot, esztendőre apróságot :-) :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sok Boldogságot nektek!
(akartam képet feltenni neked, de buta Opera nem engedelmeskedik. :( )

Mák, képek a szalagon! :mrgreen: :wink: Jobbulást!

Timi, ez egy un. jelölő filc. 2 féle van. Az egyik pár nap után magától eltűnik, ami pedig nekem van, (csak) hideg víz hatására válik láthatatlanná. Ennek bizonyítéka az elmosódott rész, amit Lilla pancsija okozott. :mrgreen:

Zeze édesek a gyerekek. Én is imádom a közös képeket róluk. :lol:

Anyapoc, nincsenek illúzióim. Ezek a könyvek a szülőket nevelik, nem a gyereket. :twisted:

Mindenkinek köszönjük a szülinapi jó kívánságokat.

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok Lányok!

Fiona: Aranyosak a gyerkőcök a lécen!!!!Nagyon szupik az új vonalzóid!!Lassan nekem is cserélnem kéne azt hiszem....már picit uncsi a miénk:)..

ttimi: örülök, hogy nem írtam nagyon zöldeket:)!Mondjuk nálunk az első fogacskák soká jöttek elő a 4 hónaphoz képest, de ettől még az a fájdalom is jelen lehet....bár mi most már nemsokára elérjük a fogacskáink száma 16 állapotot...amit nem is nagyon bánok, mert már kicsit unom a kis nyüszögős, harapok mindent anya (anyát is természetesen, leginkább azt szereti mikor felkéri magát és a kulcscsontomba harap :? ), folyton folyik a nyálam állapotot és szegénykémnek jól meg is van duzzadva az ine...mutogatja is, hogy hol fáj...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák, borostyánkő lánc? Nem próbáltad?
Anyapoc, nektek volt, ha jól láttam egyik képen. Mikortól, hány órát, meddig hordtátok?

Én is labdán altatom Olit, csak hordozókendővel kombinálom. :wink:

Hoztam képet. Jó pár hónapja kezdtem, most végre a keresztszemes rész kész, de még az összeállítás várat magára.

Kép

Kép

Pelenkatartó lesz belőlle. A minta a praktikából van. Az ehavi példányban is van keresztszemes melléklet.

Még pár kép gyerektémába:

Kép

Kép

Kép

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Fiona: nem próbáltuk a borostyánkő nyakláncot...későn jutott el hozzám az infó (hallani hallottam róla, de valahogy nem tudatosult, hogy használhatnánk)....Most 16 fogunk lesz lassan és arra a maradék négyre már nem szerezzük be...szoktam neki ilyen homeopátiás bogyót adni ha nagyon kínlódik, meg be szoktam neki kencézni, az arra elég, hogy elaludjon..ha ez nem elég akkor ott a nurophen és ha az sem akkor leges legvégső esetben van cataflán cseppünk, bár ez utóbbihoz csak egyetlen egyszer kellett folyamodnunk hál istennek...persze nehogy valaki azt gondolja, hogy ezeket együtt!!!ezek a fokozatok:)...de azért a nyűglődést, anyán csüngést , étvágytalanságot, fogmutogatást leszámítva, azért a bogyókig szoktunk eljutni jellemzően...az segít neki...és ha sikerül elaludnia, akkor általában nincs gond....mindig ledöbbenek mekkora nagy a fájdalom küszöbük..

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Hello lányok!
Csak bekukk hozzátok!
Találtam Gergőnek új varrnivalót.
Megmutatom
Ha lesz időm írok bővebben.... Kép

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok!

Efi

Akkor mégis jól emlékeztem :).Szt nagyon szép volt a ruhád és szuperül illettetek egymáshoz :).
Hajad :).Hát tényleg nem mondtam volna meg,hogy iylen hosszú :wink:!

Timi

Remélem,hogy nem ismétlődik meg az éjszakai-esti sírás :).


Fioona

Akkor lehet,hogy a gyerkőcökkel kéne elolvastatni? :wink:
Igen,volt nyakláncunk és nekünk maximálisan bejött.Nagyon nehezen jöttek a fogai,bár az első kettő nem volt vészes.Azok 8 hósan jöttek ki,uátna a felsőkkel csak kínlódtunk,duzzadt volt az ínye,nyafogott egész nap,de semmi... :( Ekkor mondtam Apának kínomban,hogy hozzon egy nyakláncot,nagy bajunk nem lehet tőle.Egy éves szülinapja környékén kapta meg,feltettük és pár napra rá 2 nap alatt áttört 4 foga.Egy darabig még hordtuk,de aztán amikor egy jóidőre leállt a fogzás,akkor levettem róla.Aztán a szemfogaknál visszakapta és azok is gond nélkül gyorsan kibújtak.Az őrlőket szinte észre sem vettünk,most jön neki az utolsó,cxsak a cumit rágja :).És így már megvan mind a 20 foga :).
Amikor hordtuk,akkor éjjel nappal.Nekünk gömb alakúak voltak a gyöngyök,így nem bökte,nem zavarta egyáltalán.Volt doktornéni,aki "megszidott" az ügyeleten,hogy micsoda felelőtlenség pici babára nyakláncot rakni,mert megfulladhat.Hát nem tudom,de esélye sem volt semmibe beleakadni éjjel,nappal meg folyamatosan velem volt...és persze a nyaklánc a ruha alatt,én nem féltettem ilyesmitől.... :roll:

A képek édesek, a királyfit lassan lecserélheted vasgyúróra a vonalzón :D:D:D!
A kicsi hordozós képen is Ti vagytok :)?
Villő is imádta a kendőt,mondjuk mi sétánál használtuk inkább...
Szép a keresztszemes,jó kis türelemmunka volt :wink:!

Mák

Szt a homeo is jó,ha Fanninak bejön.Mi ,ha esetleg nyugtalanabb volt Villő, a Viburcol kúpot használtuk,az egy összetett homeos kúp.Még a hasfájásra is jó volt éjjel.Este kapott egyet és nem is volt semmi gond :).

Puszi

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc: Mi még a fogzás előtt állunk, úgyhogy nem igen vagyok tájékozott. :oops:
Ez a lánc segíti a fogáttörést, hogy ne húzodjon el? Hol lehet ilyet beszerezni?

Zeze.:Nagyon jó hímeznivalót találtál. Ebből a sorozatból kapott az én kicsi lányom is egy képet az egyik kolleganőmtől.
Igaz, hogy nem én csináltam, de felteszem a képet, mert szerintem nagyon édes.
És hogy teljes legyen a "Dorka üdvözlő repertoár" egyik barátnőm által készített keresztszemest is megmutatom :-)



Kép Kép

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok :D

Borzasztó, mennyire nem jutok ide írni! :roll: Olvasgatlak Titeket, de az írása soha nem futja. :?
Azóta meggyógyultunk de volt egy kis probléma Gergővel, éjszaka felébredt és iszonyú hisztit levágott, nem lehetett megnyugtatni, szóval szörnyű volt és ez több napon keresztül. Nappal is elég hisztis, meg engedetlen volt, aztán lassan lecsengett az egész és utólag fejtettük meg, hogy mi volt a kiváltó oka. A lényeg, hogy túl vagyunk rajta!

Képzeljétek hímezgetek!!! Igaz nem túl sokat egyszerre, de már többször volt a kezemben az elmúlt napokban, szóval talán egyszer befejezem Anyunak a képek! :roll:

Zeze
Gyönyörűek a gyerekek!!!

Efi
Nagyon szép menyasszony voltál!!! Kicsit nosztalgiáztam is! :oops: Nekünk már 11 éve volt, olyan messzinek tűnik! :(

Anyapoc
Nyaklánc: megmondom őszintén engem is foglalkoztat a dolog, de én sem tudom, hol tudok ilyet venni és Flórának most jön a felső kettő elől és nem annyira vészes. Nap közben kevesebbet alszik és néha éjszaka egyel többször kér cicit.

Bocsi a többiektől, de ennyi voltam, Gergőnek megint kellek.

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok!

Anyapoc: nekünk ez a homeobogyó bejött...először amikor beszedtük nem tetszett. de aztán később rájöttem, hogy azért mégis csak használt...és azt szoktuk ha nagyon látom, hogy nyűglődik...meg a fogkencét...azt használjuk pillanatnyi megnyugtatásra...mert arra jó, hogy ha már nagyon fáradt de csak a fogfájás miatt nem alszik, hogy akkor arra az egy két percre lecsillapítsa neki a fájdalmat, hogy el tudjon aludni...és ha mellé szükség esetén szépen adom a homeóbogyót nem is ébred rá a fogfájásra...dokinkkal megbeszéltem...és ez így mehet azt mondta...

A hetem különben elég húzós, mert van két vendég gyerkőcöm (8 és 6 éves) és hát ez így Fanni mellé picit rázósnak bizonyul, bár meg kell mondjam most éppen nem Fanni miatt fő a fejem, egész jól elvan a gyerkőcökkel, ő a legcsendesebb a három gyerekből:), most nem vészes a hiszti sem...Szóval nem tudom mi vár még rám...de most elvagyunk...azt viszont nem gondoltam, hogy a nyolc éveseknek ekkora nagy szájuk van..... :shock: Vagy lehet én vagyok túl szigorú...nem tudom...Na megyek, mert holnap megyünk állatkertbe és hulla fáradt vagyok, reggel meg még össze kell őket szednem....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Anyapoc
Tegnap jól elkiabáltam a dolgot, mert éjszaka nagyon nyűgi volt a leányzó, de legalább már az egyik fogacska hegye kint van! :roll: Azért utánanéztem itt az interneten és találtam is 1-2 helyet, csak még nem döntöttem, mert van egy kis bizonytalanság bennem. :roll: Először is Flóra hason alszik, hogy nem fogja-e zavarni, meg nem szedi-e le magáról? De azért lehet, hogy megpróbálom, lehfeljebb nem jön be és kidobtam 2000Ft-ot. :?

Megíenád, hogy nálatok hogy zajlott a nyakláncozás?

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyen rég jelentkeztem, de eléggé zsúfoltak voltak az elmúlt napok. Múlt héten két gyerekmentes napom volt, amit ki is használtam gyorsan: nagytakarítás, virágoskert rendbe tétele, pincelejáró kifestése. Hétvégén pedig névnap, szülinap- szóval ünneplés volt. Tegnap viszont tudtam varrni egy keveset. Elkezdtem egy képet a kislányomnak az oviba, szeretném szeptemberre elkészíteni, még van három hetem, és ő úgyis később kezd csak az orrmandula műtét miatt. Ha már állok valahogy megmutatom, milyen lesz.

Efi,
Nagyon szépek voltatok a nagy napon. Sok boldogságot így utólag is.

Remélem egyik baba sem beteg, a kis fogacskák pedig kíméletesen bújjanak elő, ne bántsák a csöppségeket.

Most hirtelen ennyi, mindig olvaslak benneteket, de nem mindig jutok el az írásig.

Jó alkotást mindenkinek.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Amíg várandós voltam másfél-két havonta küldtünk az ismerősöknek Picúr Híreket magunkról, amikor megszületett a kislányom átváltottunk Dorka Hírekre, amit havonta küldünk el. Íme az e havi, ugyanis hétfőn volt 4 hónapos a csajszi! :-)

Kedves Nénik és Bácsik!

Hogy repül az idő... Hétfőn voltam 4 hónapos!

Továbbra is növögetek. 6550g-os és 64 cm-es vagyok. Többen néztek már fél évesnek, ami jelenleg nem gond, de később azért jobb szeretném ha inkább fiatalítanának. :-)

Mi is történt velem az elmúlt hónapban?

Megtanultam a számba venni a lábujjamat, ami azért jó, mert az eddigieknél sokkal nagyobb kihívás a cumi és a két kezem mellé még a lábamat is a számba gyömöszölni egy időben. És így most lehetőségem van ezt
gyakorolni.:-)

Rájöttem arra is, hogy sokkal könnyebb levenni a szüleimet a lábukról, ha nem csak szimplám mosolygok rájuk, hanem hangosan kacagok rájuk. (persze ezt módjával szabad csak alkalmazni, mert elvesziti a hatását :-))

És állítólag az egyik legnagyobb teljesítményem, hogy kétszer hasrafordultam a kiságyban. Kétszer kellett megcsinálni, mert anya lemaradt az elsőről, és egy csomót sopánkodott, hogy nem tudja hogy csinálhattam. Nektek azért elárulom, hogy ha szükségetek van rá ti is meg tudjátok csinálni. Szóval a recept:emeld a lábaidat az ég felé, vegyél egy nagy lendületet, ezzel oldalra tudsz fordulni (ez az, amit eddig is
tudtam) majd az ágy rácsain a lábaiddal végigzongorázva át fogsz fordulni, ha kellően súlyos a feneked. Az a baj, hogy tökéletesíteni kell még, mert az egyik kezem mindig magam alá szorul, és így semmi értelme az egésznek.
:-) Szóval egyenlőre el is ment tőle a kedvem. Bár a szüleim szerint nem szabad feladni! Hát majd még átgondolom.

Egyébként sokat olvasunk anyával, igaz én egy idő után inkább a könyv sarkának csócsálásával múlatom az időt, bár jobban belegondolva nincs min csodálkozni, hiszen minden, ami a kezem ügyébe kerül az nagyon hamar a számban köt ki.

Minden jót nektek!

puszi

Dorka

www.dora.holderith.hu

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi ez a nagy hallgatás????Napok óta senki sem volt...haham...mindenfelől tűpercegést hallok:):):):)...biztos mindenki varrogat 1000rel.....vagy csak arra vártatok, hogy megszólaljak? :D :D :D :)...Bocsi, ez az egóm volt:).

Hogy bírtátok ezt az időt? Eső, szél?

Tapika: milyen képet kezdtél el a kislányodnak?

ttimi: hát ez tök jó...mármint ez a Dorka híradó...csodállom az energiátokat:)...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Lányok! Látom: csak egy csak egy leány van talpon széles e vidéken....(mármint a babanet ezen szobájában...)...Merre van mindenki?

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Felvetnék egy témát ami most rendkívüli módon foglalkoztat minket a férjimmel...

Mikor esedékes a gyerkőcök kiságyának ágyikóra való átváltása...Fanni lazán szólva rüheli a kiságyat...a délutáni alvást mostanában dunyhán szivacsos módszerrel oldjuk meg, és elgondolkodtunk azon, hogy kidobjuk a kiságyat és jöhet a hercegnős álomágyikó a csajónak...csak nem igazán tudjuk merre induljunk...elképzelésünk az lenne, de nem is igazán láttam ennek megfelelő ágyat és nem tudom, hogy bevállna-e...szóval aki már túl van ilyesmin...értitek...mi arra gondoltunk, hogy semmiképpen nem fémvázas ágyikó , hanem fa vázas...lehetőleg 3 oldalról védett, ágyneműtartós és előről pedig nem lenne rossz egy ilyen biztonsági nem is tudom micsodának hívják...tudjátok ami meggátolja, hogy leessen ha alszik, de nem végig van az ágyon hanem csak úgy, hogy ha a csajó ébren van le tudjon mászni...és mindezt persze nem ócska kivitelben...No tudtok ilyen helyet??már ahol ilyen ágyikót lehet beszerezni, pénztárcába férő módon...mert egyet találtam, de picit soknak érzem a 108e Ft rá...azért annyira nem is jó...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Már napok óta nem tudom elküldeni,amit megírtam,de majd most :):):)!!!!

Szl ezt írtam pár napja:

Sziasztok!

Gyors leszek,mert hajón vagyunk és nincs topon a net.... :)

Nyakláncról általában :):
A férjem Bécsben vette.Tőlünk nyugatabbra,de inkább északnyugatra ez teljesen elfogadott dolog,sőt,szinte nincs gyerek,aki ilyen nyaklánc nélkül nőne fel.A férjemnek is egy osztrák kollégája javasolta,akiknél mindkét gyereknek volt és semmi gondjuk nem volt.
Az eladó adott egy leírást is hozzá,ami általában a borostyán jótékony hatásáról szólt.Eszerint ez a kő jó a fájdalom csökkentésére.Kifejezetten ajánláják fogzásra kicsiknek és reumatikus fájdalmakra is.Emellett a leírás szt nagyon jó az allergiára is.Mindenféle formában lehet hordani,nem fontos,hogy nyaklánc legyen.A borostyánkő savnak van ilyen jótékony hatása egyébként.Ha megtalálom még a leírást,akkor beszkennelem,bár németül van....



Timi

A nyaklánc csökkenti a fájdalmat,de én úgy vettem észre,hogy segíti az áttörést is.Legalább is nálunk így történt az első alkalommal. :) Utána meg nem vettem észre semmit :D!
Itthon nem tudom,hogy hol lehet kapni,de egyszer én rákerestem a neten és itt a babaneten is hirdettte valaki,kb 6500 Ft-ért.Mi is annyiért vettük boltban kb...


Mák

Én hiszek a homeoban is,nekünk nagyon sokat segített mindenféle betegségeknél :).És szerencsére a dokinénink is elsősorban ezzel próbálkozik :).
Szegénykém,kát nagy gyerek...hát mégis igaz,kis gyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond :?....

Avocado

Sajnálom,hogy visszaestetek,de ez így törvényszerű...Amint az ember megdícséri őket... :?
Villő is hason alszik és egyáltalán nem zavarta a nyaklánc :).Mindig betettem a ruci alá,így tk elől sem volt.Bár azért reggelre előtornázta.Tk neki természetes volt,hogy rajta van,így nem id foglalkozott vele.A mérete olyan,hogy nem tud semmibe beleakadni,de nem is túl szoros.
Nálunk folyamatosan rajta volt,amíg gond volt a fogzással.Az utolsó 4 fogra már nem tettük fel,mert észre sem vettük,hogy jönnek :).
Csak fürdéshez vettük le.
Volt olyan,amikor ő maga adta a kezembe,hogy tegyem a nyakába :).
Neten én is láttam hirdetni utána,és nem akarlak elkeseríteni,de szt a 2000 Ft igen kevés érte,nem lennék benne biztos,hogy az igazi... :roll:
Mi üzletben vettük kb 24 euroért,itt is láttam hirdetve 6500 Ft-ért... Nekem az olcsú gyanús... :roll:
Eddig bkit hallottam,annak bejött.Egyébként szt simán el is tudod adni,ha mégsem jönne be. :roll:
Azt nem írtad,hogy végül mi volt a hiszti oka????? Elég rémisztő lehetett :(....

Na puszi mindenkinek,megpróbálom elküldeni,kiértünk a zsilipből :)!



És amit most akarok :)

Mák

Szt ez az ágy dolog nagyon gyerekfüggő.Az én fiam pl. ragaszkodott a kiságyához és hiába volt meg a rendes ágya már 3 éves kora előtt,egyszer aludt benne,de közölte,hogy inább a rácsos.Meg is ígérte,hogy amint meglesz a tesó,odaadja neki :).Vagy alszik benne vele együtt :D!Aztán fogtam és kihúztam egyik nap a szobájából,azóta a rendes ágyán alszik minden gond nélkül.Szt ha Fanninak igénye van a másik ágyra,akkor nyugodtan váltsatok.Ha nem szereti a rácsost,akkor felesleges erőltetni.Persze arra fel kell készülni,hogy esetleg megkezdődik a kimászkálás... :roll:
Mi csináltattuk az ágyat,mert van asztalos rokon.Alacsony,jó hosszú,sima szivacs van benne,nagyon kényelmes,én is aludtam már rajta :).
Amíg kicsik,addig esetleg érdemes olyan ágyat venni,amin van leesés gátló,ez általában egy hosszú léc oldalt,ami nem éri végig az ágyta,hogy vhol le tudjon jönni.Vagy normál ágyra kis kézügyességgel fel lehet tenni ilyesmit magatoktól is :).
Én egyenlőre nem foglalkozok vele,mert egyenlőre a csaj jól elvan az ágyában,bár a kiságy heverővé alakítható....Hát lassan eljön az ideje :).


Na ennyi voltam...


Ja,és bizony serceg nálam is a tű,végeztem a Minicottages 4-el és elkezdtem a mini spanish cottage-t :).

Puszi :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, bár varrni az utóbbi napokban nem volt időm (előszoba festés miatt, de már kész).

Mák

Mi kétéves korában cseréltük le Juditkának a kiságyát, igaz, mert kellett az öcsinek a kiságy. Mi az RS-ben vettük a kiságyát. A www.rs.hu oldalon a fenyőbútorok/ágyak között megtalálod. Nekünk a Zsófi gyerekágy van, vettünk hozzá ágyneműtartót is. Matraccal 40575+ÁFA., plussz még az ágyneműtartó. Így kb. 60ezer körül volt. De nagyon jó masszív, nem tud leesni róla, és még sokáig jó lesz neki. Szerintem hasonlóra gondoltál a hercegnős ággyal.

Holnap teszek fel képet, hol tart az oviba készülő kép. Remélem most már lesz rá időm, mert elég zsúfoltak lesznek az elkövetkező napok. Szombaton a gyerekeknek lesz program itt a faluban, és mi is segítők vagyunk. Még oda kell varrnom (varrógéppel) egy-két dolgot, amire majd festeni tudnak. Juditkáék is fellépnek a néptánccsoporttal, szóval nem fogok unatkozni.

Ha más nem, olvasó üzemmódba azért jövök majd, és persze holnap a képpel.

További jó öltögetést mindenkinek.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Anyapoc: Köszi az infót, szerintem elkezdek utánajárni, hol tudnám befejezni, ki tudja milyen hamar lesz rá szükség


Mák: Az Ikeában lehet kapni 2000Ft-ért ilyen védőkorlátot, amire szerintem lehet jópofa huzatot varrni, a kislányod igényei szerint :-)

Itt meg tudod nézni:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30099293

Timi



Kép
ttimi
 
 


bocsi nem befejezni, beszerezni szeretném a láncot :-)

azt hiszem ideje lefeküdnöm .. :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok Lányok!

No találtam egy helyet ahol csinálnak egyben minden kéréssel olyan ágyat amit szeretnénk matraccal együtt 82e Ft :shock: :shock: :shock: ...Nem semmi...Ja és ebben nincs benne természetesen a szállítási költség még...A mi nagy ágyunk volt ami két személyes, meg asztalos csinálta, egyedi, mert alá van két oldalról fiókozva, 1/3-a polcozva volt 120 e Ft 1,5 éve...persze matracok nélkül...Szóval még nézelődünk...

Tapika: az rs honlapján nem rossz a Zsófi ágy, csak én szeretném ha a fal felé eső oldalán lenne egy magasabb ágytámla...ez az én heppem...mert ott be szeretném neki párnázni...olyan anya féle varrot pihe puha párnákkal, hogy ha odabújik se fázzon...lehet lüke vagyok, de olyan habos herceg nőcis ágyat szeretnék neki,olyan védett kis fészekszerű, anya munkájával varrott ágytakaróval, meg párnákkal...meg addigra szeretnék ilyen horgolt négyzeteket csinálni az ágytakarójához...olyan kisnőcisre szeretném:(...Mondjuk más nem majd van egy asztalos ismerősünk és szereltetünk rá egy ilyet...a fal felöli oldalára is...

ttimi: ezt az ikeás megoldást ismerem...mondjuk így bevonva lehet még tetszene is...csak azt nem tudom, hogy a csavaros részt hogyan lehetne elrejteni, mert azért az nem olyan nagyon szép...

Na majd még úgyis agyalok és elmondom mire jutottunk...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: