Új privát üzeneted érkezett!

Hihiiiiii!!!!!!!!!Juhéj!!Enyém a 34. Lányok!!!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Zeze azt kell, hogy mondjam, hogy ez nem is volt nagy feladat...mert mégis csak megnéztem ma...Mondjuk ha nem bánod az email írását rád bíznám, de küldök néhány helyet ahol megvan ez a minta és el lehet kérni.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Zeze elküldtem emailben.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 

 
 

Sziasztok!

Régen nem jártam erre... A segítségeteket szeretném kérni.

Michael Powell mintákat keresnék, cserélnék, kérem, hogy az emilemen folytassuk azzal, akinek van ilyen mintája vagy szeretne számára újabbakat kapni.

Köszi, üdv!

Honee
honee
 
 


Honee!

Ezt Gumicukor tette fel a másik topikba (a képtárba). Talán találsz benne valami kedvedre valót :lol:

http://photofile.ru/users/nemkata/2602574/ (Michael Powell)

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!


Úúúú,én annyit haladtam a hímzéssel,hogy már csak a kontúrozás van :):)!!!!


Mák

Gratulálok a 34-hez :lol: :lol: !

Andi

Uhhh,nem semmi ára van a tejnek... :roll: Bár ha jól belegondolok,némelyik tejhez hasonló dolgnak is van ilyen ráa a szuper-hipermarketekben :?...ez meg legalább kecskét látott :wink:!
Azért jó,hogy nagyon nem szenvednek hiányt a lurkók :).
Nyáriszünet,ja,jó ,jó,bár azért van hátulütője :?...pl. még véletlen sem tudunk elő vagy utószezonban nyaralni :?...Igazából most megyünk először,mert a férjem tavasztól őszig melózik szinte folyamatosan,de most kért szabit.
A másik,ami azért üröm az örömben,hogy nem tudjuk akkor kivenni a szabit,amikor szeretnénk,vagy szükségünk lenne rá.Ha a szabadságoláson kívül veszzük ki,akkor az órákat kőkeményen levonják a fizuból :(.
Na de azért nekem így is tutira bejön :wink:!!!!
A gyerekekről tudnék mesélni...Szt a mi iskolánk volt az egyetlen az országban,ahol sikerült gyereknek megbukni a tesi érettségin :shock: :shock: .
Ráadásul nem egyszer fordult elő idén,hogy farmerban -pólóban,vagy éppen strandpapaucsban jöttek a gyerekek átvenni a bizit az érettségi utolsó napján... :roll: Meséljek még? :wink:

Honee

Ha esetleg vannak a fenti linken kívül létező MP mintáid,én vevő lennék rá :wink:!Másik Powellt ugyan nem tudok adni helyette,de sok szép mintám van még itthon :).

anyapoc
 
 


Andi, Kata, Mákvirág, köszi!

Anyapoc, írj légyszi emilcímet, vannak mintáim, bár nem mind ilyen jó felbontású... Majd mazsolázol...
honee
 
 


Honee

Írtam priviben a címet! :)

Köszönöm előre is a kedvességedet :):):)!

anyapoc
 
 


Anyapoc!

De jó neked, hogy ennyit tudtál varrni. Én már 3. napja biztatom magam, hogy na most aztán nekiülök és varrok. Aztán inkább mintákat töltöttem le és nyomtattam ki azokból, amiket Gumicukor tett fel a képtárba. Hogy mennyi gyönyörű kép van...... Már azon gondolkodtam, hogy vannak olyanok, amiket szerintem lehetetlenség megvarrni :? Vagy ha valaki mégis megcsinálta, akkor az valami fanatikus vagy mazochista alkat. :roll:

Ma nincs itthon Apa, de már megint érzem, hogy hulla vagyok. :oops: :cry:

Ja, és milyen az a tesi érettségi? :roll: :oops: Hát inkább ne is meséld tovább, hogy milyen kölkök vannak. A mieink is ilyenek lesznek? Mert akkor én a föld alá süllyedek majd szégyenemben :roll: Minket még arra tanítottak, hogy évzáró, évnyitó, ballagás stb., akkor ünneplő ruha.
De azért nyugtassál meg, hogy a legtöbb diák normális, és csak 1-2 kirívó eset van. Vagy mégsincs igazam?

Puszi mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Andi

Remélem,azért fogsz tudni varrni egy kicsit :wink:!Tegnap is azért haladtam,mert ment a Jelek c. film Mel Gibsonnal és nem tudtam otthagyni :oops:... Mármint Gibsont :oops:....
Egyébként sokszor én is a net előtt ragadok alvásidőben délben,ahelyett,hogy értelmes dolgokkal foglalkoznék :D:D:D!

Hogy bírjátok a tej és tojásmentességet :roll:?

Tesi érettségi:eléggé újkeletű dolog,mert elvileg tk mindenből érettségizhet a gyerek,amiből egy meghatározott számú órát (nem tudom,mennyi a minimum,de akár 1 éves tárgy is lehet) vett és elvégezte a tanterv szt előírtakat.Szl így a tesi is idetartozik, a tesitanárok legnagyobb "örömére".Ők azok,akik júni 15 után lelépnek és a suli tájékára sem jönnek,míg mi egy fél hónapot még szívunk....
Szl van egy gyakorlati vizsga,úszástól kezdve a labdajátékig a homokugráson keresztül...És van egy elméleti rész,rendesen az érettségin.Na ott vannak szuper tételek,pont idén néztem bele,azért kell rendesen tanulni.Hogy melyik edzésfajta mire jó,mit mozgat meg,milyen típusai vannak,olimpiák története stb.Szl kőkemény anyag,sokan viccnek gondolják.A gyakorlat nem gáz,mert állítólag 2-őt lép a labdával a gyerek és már megvan a minimumpontja,de ezek szt elméleten el lehet vágódni :roll:...


Gyerekek:hát nem akarlak elkeseríteni,de talán jobb tudni az igazságot,hogy mi mire készítsük fel a gyerekeinket.Igazság szt a családban a nevelés már igenm minimális,legalább is a most iskolában levő korosztálynál.Természetesen vannak kivételek,de sok gyerek minimális vagy kifacsarodott értékrenddel érkezik a suliba.Pedig a mi sulink még majdnem elitnek is számít,ha nem is a tanulók képességeit tekintve,de sikk isparisnak lenni :).Szl elég gáz.
Hiába mondjuk el,hogy pl mibe kell jönni évnyitóra,záróra,ideoda.Mindig van,aki az öltönyhöz tornacipőt vagy a szoknyához bakancsot vesz. :? Igazság szt ilyenkor azt sem tudom,hogy a szülők hol vannak,hiszen nekik is látni kell,miben ment el a gyerek.vagyis én szeretném látni,ha ekkora gyerek anyukája lennék :roll:.
Másrészt az öltözködés,pláne a lányoknál pl. kriminális.Sokszor olyan nadrágokban jönnek még télen is,hogy szinte a bugyijuk kint van elől-hátul,de a derekuk mindenképp.Hiába szajkózom,hogy vesék nélkül halott emberek,hogy nem lehet majd gyerekük.Ahol tanítok,ott azért tudok eredményt elérni,de sokan nem foglalkoznak vele.De itt sem értem a szülőt,miért nem közvetít valami értékrendet,hiszen ez egy munkahely,nem mehet be a gyrek sem akármibe.

Szl summa summárum, a család és az iskola szerepe is átértékelődött.A szülők tőlünk várják el,hogy az általuk kevsébé nevelt és már "elrontott" gyerekeket regulázuuk meg.Nem probléma a gyereknek,ha 1-est visz haza,az intőket úgy gyűjtik,mintha kötelező lenne,semmire nem jó...Szl úgy ki van fordulva magából a világ,hogy borzasztó.

Csak hogy még egy elrettentő dolgot írjak,félévkor derült fény arra,hogy egy hozzánk(már nem)járó diák az internetre általa költőinek vélt szövegeket helyezett el,ahol az iskolát és a tanárokat(név szerint!!!) becsmérelte.Másik írásában az osztálytársait.Nagyon durván.Meg olyan eseményeket írt le,amik összességében és egyenként is elég hajmeresztőek(mik történtek oszt.kiránduláon stb...).
Tanárait pl külsőségekért pocskondiázta,holott arról tk senki nem tehet,hogy néz ki .
Kizártuk,mert a kollégák úgy döntöttek,hogy nem tudják tovább tanítani, a gyereknek sem lenne jó,hiszen ki tudna objektíven hozzáállni?pedig ő maradt volna.
A szülők fel voltak háborodva és az apuka tk ott a tantesület előtt fenyegetőzött,hogy márpedig ők fellebbezni fognak.Nem tudom,normális-e egyébként...mert hogy jót nem akar a gyerekének,az biztos...
És ez csak egy a jópár(de nem feltétlenül sok :)) közül...



Elnézést,hogy hosszú lettem,kicsit elragadott a hév :oops:.

Szóval figyeljünk nagyon a gyerekeinkre,legyünk következetesek,tanítsunk értékrendet,mert így meg tudják állni a helyüket a világban :)!

anyapoc
 
 


Anyapoc :cry: :cry: Ez elég elkeserítő. Igen, én is azon filóztam, hogy jó-jó, hogy úgy megy a gyerek évnyitóra, -záróra, ahogy. De hol van a szülő ???????? Nem látja? Vagy már nem lehet hatni rájuk ilyen idős korukban??? Elég gáz :cry:

Ja! És tegnap este varrtam kb. 2 m2-nyi helyet. Szép teljesítmény :oops: :roll:

Egyébként szép jó reggelt mindenkinek. :lol:


Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom jó kis téma van...Csak azért nem kommentálom, mert azt hiszem itt ülnék estig..Szerintem nagyon sok múlik a szülőkön...Mondjuk így (szerintem ) normális szülőként egészen elkeserítő, hogy kik közé (itt a gyerekekre gondolok) kell beengedni majd a normális gyerekünket.


Nos...hogy picit dicsekedjek: Én elkészültem a keresztgyerkőc párnamacskájával...ma hajnali fél 3-kor:).Persze a párnára még nem került fel, de nekem az is haladás, hogy idáig eljutottam:).
Megmutizom, de se kimosva, se vasalva nincsen még:).

Kép

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák

Ez nagyon jóóóóó :):)!NAgyon ügyes vagy,azért ez sem kicsi teljesítmény, a mosás-vasalás-párnára rakás már bakfitty :D!
Mekkora maga a minta egyébként?
Én is attól félek kicsit,amit Te is említettél.De azt hiszem,ha az ember tényleg egy szilárd értékrendet közvetít,és amikor kell,ott áll a gyerekek mögött,hogy megerősítse,akkor nagyon gond nem lehet :).Legalább is én szeretném ezt hinni :).

Andi

Azért haladtál és ez a lényeg :D!Majd legközelebb a dupláját :wink:!
Ráhatás...jó kérdés.Szt aki addig nem volt "szülő",az már utána sem lesz az.Ha akar,sem tud...szl akkor már késő elkezdeni nevelni.És ezért nem egy az oktatási intézmény sem semmire.Igazából együtt kéne működni a csládnak és az iskolának,ehhez képest sem itt,sem ott nem történik sokminden.Vagy ha igen,akkor már megette a fene :?...
Vagy éppen a szülő pont az iskola ellen fordul.Hát elég bonyolult az egész,minden esetre a tanulság az,hogy nagyon észnél kell lenni nekünk,szülőknek :).

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

Anyapoc:Nem olyan nagy... megmértem neked 16,5 x 15 cm. Az a girbe gurba kihúzott szamárvezető mellette 90 x 90 xszem:), persze valamivel kisebb volt)...Majd ha megküzdöttem a köré varrással megmutizom a végeredményt...azt hiszem az nem ma lesz :D .

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák

Azért nem is kicsi :).Az én Powelljeim valamivel kisebbek,szl azért ez is méretes ahhoz képest,hogy teljesen ki van varrva :).
A párnahuzatot is varrod majd?Vaghy valamilyen készre varrod rá?


Én tegnap elég sokat haladtam a kontúrral :).Hiába,ment a Harmadik műszak,ráadásul ugye két rész... :oops: :oops: Utána még a Szex és New York-ot is megnéztem...aztán korán keltem :?...

anyapoc
 
 


Sziasztok,

gondoltam bejelentkezek, hogy azért élek még. Vizsgaidoszakom volt, ugyhogy total nem volt semmire idom, tobbek kozt a himzésre se. De tegnap végre hímeztem, és a legjobb, hogy most a sógornomet is ugy beindítottam, hogy már egyutt hímzunk. Lassan hozok képet is róla, de elotte még hozok Nektek eskuvoi képeket.
Hát roviden ennyit rólam, szép napot mindenkinek.
efi
 
 


Sziasztok Csajszik!

Látom elég jól halad mindenki az öltögetéssel, sajna én már 2 hete egyet sem böktem mert mindig volt valami más. Viszont szorgalmassan hordozgatom magammal a "hobbimat" hát ha lesz egy kis időm valahol öltögetni.

Sokat vagyunk a szabadban Levivel és a Dunára is sokat járunk. Ki kell használni az időt mert idáig még nem nagyon voltak szúnyogok, de ha elindulnak már kitudja tudunk e menni.

Levikém sokat játszik a szomszéd gyerköcökkel, szinte minden nap vagy nálunk van gyerekhangoskodás vagy a szomszédban mert éppen ott vannak. 3 kisgyerek van az utcánkban és szuper jól el vannak. Az egyik 4,5 éves a másik 2,5 éves és Levi aki most lesz 3 éves. Hihetetlen hogy elment ez a három év. Most veszem észre, mikor minden pillanatot kiakarok használni , hogy Levivel legyek.
Szerencsémre a GYES lejárta után van még 48 nap szabim az pont elég lesz addig míg elkezdődik az ovi és szépen betudom szoktatni manót. Levinek szeptember 17.-én kezdődik az óvoda mert minden nap csak pár gyereket visznek a csoportjukba hogy tudjanak foglalkozni az újakkal az óvonénik. 25 -en lesznek egy csoportban. Katica csoportba fogunk járni és a lombos fa lesz a jelünk.
Már varrom az ovizsákot amibe a ruhákat fogjuk pakolni. Az ott alvás egyenlőre még nem hiszem hogy menni fog, mert általában vagy apukám ringatja vagy énhozzám bújik "cicizni". Igazából már szokunk le a cicizésről, de a délutáni alvásnál még néha kell. Este és napközben már nem cicizünk,de néha oda jön hozzám és azt mondja anya hadbújjak egy kicsit a cicikhez. Hát ennek nem lehet ellenállni. Egy kicsit odabújik és megy tovább.
Az biztos hogy nagyon fognak hiányozni az együtt töltött napok és már most sírás fog el ha arra gondolok, hogy mindjárt vége. :cry: :cry: :cry:

Anyapoc: Ti most indultok nyaralni nem? Hát az nem semmi volt amit leírtál a mostani fiatalok viselkedéséről. Én abban bízom, hogy a mi korosztályunk nem így fogja nevelni a gyerekeit. sajnálom nagyon a tanárokat és teljes mértékben elitélem azt ami most az oktatásban folyik. Régen azért a tanárnak volt becsülete és a diákok tartottak a tanároktól. Most pedig......... :( :(
Minden esetre jó nyaralást!!!!!!
Milyen hajóra mentek?

Mák: gyönyörű lett a cica. Biztos nagyon fog örülni a gazdája ennek a szép párnának.
Mire kapja?

Most lépek, dolgozom egy kicsit és ebédelek. Majd teszek fel pár képet. Sziasztok.


Szia Efike! Régen halottunk rólad. Voltatok nászúton?
Várjuk már a képeket, azt hiszem mindenki kiváncsi rátok.
Az pedig szuper ha valakivel együtt tudsz hímezgetni. Mit varrtok?

Na, puszi mindenkinek.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Ha valakit érdekel megtaláltam azt a holdas babás Mirabiliá amit zeze keresett...szívesen továbbítom a hivatkozást...

Bedmona: semmi különös alkalomra nem szántam, csak úgy szeretném a keresztgyerkőcömnek ajándékozni, mert nagyon szeretem :).Persze a másiknak is varrok, csak a kislánynak cicát a kissrácnak kutyust..azt még nem varrtam meg :oops: :oops: :oops: , de már készülök...

Fura, hogy az alkalmat kérdezed..Férjimtől tanultam:ajándékozni nem csak alkalomra lehet, sőt igazából akkor sokkal jobb amikor a másik nem is számít rá, csak úgy...és ez tényleg így is van...Mostanában sokszor élek ezzel...Jó látni amikor örülnek azok akik fontosak nekem.

Anyapoc: a párnahuzatot is varrom:), sőt a párnát is (tört szivacs lesz benne), mert megnéztem az ovis párnákat és huzattal együtt 2e Ft fölött van a Kenguru Goldba és lehet nem is mosható a tömése miatt. Már a terv megvan, csak a lendület hiányzik:), de aug. közepére kell meglennem vele, mert akkor jönnek a keresztgyerkőcök és szeretném odaadni...ez a párnavarrás már csak egy pár órás művelet...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Efi

Ha túl a vizsgákon,akkor gratula :).Képet várjuk :)!

Móni

Idén talán nem lesz sok szúnyog :wink:!Arrafelé milyen a Duna?Lehet pancsizni?
Biztos nehéz lesz az elválás,én uezt éltem meg,mikor Bulcsú bölcsibe ment :(.1 hét kutyakemény volt,szarul éreztem magam minden nap,de aztán elmúlt,mert éreztem,tudtam,hogy jó neki ott :).
Oviszsákról kérünk képet :).Fás ovisjeled van?Vagy nézzek egyet,amit lehet hímezni? :)
Vasárnap indulunk délután :).apa hazaesik és indulunk.Az én fejem meg midnenfelé áll,hogy minden útrakészen legyen :?...
Tényleg nem könnyű ma tanárnak lenni,pláne nem JÓ tanárnak,akitől kapnak is a gyerekek valamit (és nem csak az oktatásra értem...).Pont Ranschburg mondta itt nálunk egy előadásán,hogy sajnos ez a szakma presztízsét vesztette és a társadalom feladat lenne,hogy újra felemelkedjen.Ennek egyik momentuma a magasabb anyagi juttatás lenne.ez így most hülyén hangzik,de a mai társadalomban tényleg csak a jólfizető szakmának van presztizse. :(
Hajózni Apa hajójára megyünk,tudod,ő hajón dolgozik és 2 hetet utazgatunk vele.Fel Nürnbergig és vissza :).


Mák

Nagyon kedves tőled ez az ajándékozás,én is szoktam,mert egyszerűen nekem jó érzés,hogy a másik örül :).
Ügyes vagy a párnával,meg mindennel.Az gondolom már bakfitty lesz a hímzéshez képest :).És a lurkók imádni fogják,az biztos :).Bár nem tudom,hogy a hímzésen kellemes lesz-e aludni :roll:....
És akkor még hímezned kell egy másikat is :shock: ?

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc :D :D :D szerintem nem a hímzéses részén fognak aludni , de arra is gondoltam. hogy ha mégis ezt tennék elég nagyra csinálom a párnát, így nem a hímzésen lesz az arcuk...Egyébként Fanninak is van egy olyan párnája ahol van hímzés ( bár igaz az nem középen van), de mivel telibe van varrva egyátalán nem zavaró... :lol: hihi most mentem és ki is próbáltam, de egyátalán nem zavaró...Fanni szereti azt a párnáját...

Amúgy meg igen varrnom kell még egy párnát:).De nem baj, mert szívesen varrok...ez afféle szórakoztató és kikapcsoló mánia lett nálam:).Szóval szívesen varrom neki azt a köv. párnát, sőt ha azt befejezem Fanninak is tervezek majd a leendő ágyára dísznek varrni párnákat...:)Mondjuk tervből van egy pár:)....Egy hátránya van, hogy amíg ezt varrom az afrikai nőcis képpel nem haladok, de nem baj, mert van egy életnyi időm, hogy megvarrjam :wink: .

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Anyapoc: Hát, most én is átfogom élni azokat a nehéznapokat az elválással kapcsolatban. Tudom, hogy jó lesz neki az oviban és nagyon szereti is a gyerekeket. Itt azt hiszem nekem lesz csak bajom. Pedig soha nem gondoltam volna, hogy pont én leszek ilyen. Ettöl erősebbnek hittem magam. De majd meglátjuk.
A Dunán a mi oldalunkon nem lehet fürödni, de semmiből nem tart át menni a túloldalra. Ott szuper jó homokos és lassan mélyülő a part.
Nagy élmény lesz nektek a hajózás. A Dunán elöttünk is sokszor mennek szebbnél szebb utasszállító hajók. Svájcból, Németo.jönnek. Mi csak tátjuk a szánkat és sohajtozunk milyen jó lenne rajta utazni.
Fa lesz a jelünk az oviba és ha van ilyen hímezni való motivumod megköszönöm ha elküldöd. Az oviszsákot már kiszabtam csak össze kell állítani. Mivel az elején lesz zseb arra gondoltam, hogy veszek rá hímezhető szegélyt és arra is varrok fát és mozdonyt, mert az a kedvenc. Ha készen leszek felrakom a képet.
Addig is jó pihenést, szép nyaralást kívánok. Kép

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Mák

De kis gondos vagy,hogy kipróbáltad :wink:!Én csak magamból indultam ki,nagyon kényes vagyok,hogy min alszok :?... :oops: :oops:
Mondjuk a gyerkőcök ennél általában lazábbak :wink:!
Egyébként hogy áll az afrikai nőcid?Tényleg,melyiket is csinálod?nekem is van itthon pár lementve,de nem mertem még nekiállni :?...
Fanni ágyára is kíváncsi leszek a párnákkal :).


Móni

OK,nézek jelet,asszem van fa itthon :roll:...
Óóó,én is erősnek gondoltam magam,aztán olyan pocsék volt 1 hétig,hogy azt hittem belebetegszek.De aztán lerendeztem magammal,hogy ennek így kell lennie,így jó mindenkinek és bizony az elválás bármikor lesz is,nehéz.Így inkább most,mint az esküvőjén :D:D:D!
De jó,hogy azért lehet pancsizni a Dunában :).Bár néha amik úszkálnak benne :?...csak a hajókból kiindulva,eszméletlen,hogy miket dobálnak bele :twisted: :twisted: !
A Mozartot ismerem,Passauban sokszor szoktuk(volt ) látni :).
Ha Apa nem dolgozna ilyen helyen,akkor mi is csak álmodoznánk róla.Egy hétre kb fél millió Ft az út,és az a legolcsóbb és legrosszabb kabin :(:(...
Ez itt apa hajója kívülről:
Kép

És belülről...:
Kép

anyapoc
 
 


Anyapoc: az afrikai nőci szépen áll a szó szoros értelmében...Húsvét óta hozzá sem tudtam szagolni:(, mert mindig valami máson kellett ténykednem...de készülök, most előtte be van ütemezve a kutyusos párna meg egy másik gyerkőcös dolog aztán hajrá afrikai nőci...nem tudom te láttad-e, de még mindig itt dekkolok...mindjárt előkerítem...pill....kotrok:)...

Ezt varrocskáznám:

Kép

És csaknem reménytelenül itt tartok:

Kép

Hihi :D :D :D ..Azt azért már elmondhatom , hogy összekoszoltam a kongrét:).De csak jussak el odáig, hogy nekiugorhassak és villámmák kézbevegye az irányítást....de így legalább nem unom meg:)...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


:):):):):)Most nézem a nőci arca picit horrorisztikus még ebben az állapotban:)..Végülis mondhatnám azt, hogy fantomné karjában tart egy csepp kisbabát, ez a kép most ezt ábrázolja ebben az állapotban...Pont az orrlyuk hiányzik:)...ja meg még egy két momentum a arcából:):):):):)...Na megyek varrogatom picit a mostani progimat....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák

Ezt a képet én is lementettem :):).Nem lesz semmi,mire kivarrod :shock: :shock: .Lehet,hogy én meg sem próbálom :?.Mekkora a mérete egyébként(én még meg sem kuksimztam,amit lementettem.... :?)???
Tényleg elég horror a nőci arca,de engem amúgy is kicsit MÚmiára emlékeztet a kép maga :D!Na nem azért,mert úgy néz ki,csak valahogy benyomás :D!De a gyerek feje már egészen jól áll :wink:!Mondhatni,már kint van :D!



KÉRDÉS!

Aki használja azt a táblát,amit kaptunk(tam) Excell táblázat,amibe be lehet írni,hogy melyik fonalból van és mennyi.Ti hogy használjtáok?Mert kicsit belekeveredetm,enm igazán igazodok el rajta...Mi az SZ és a T rajta?Lehet,hogy lüke vagyok... :(:(:(


(É láttam,hogy Avocado már itthon van és nem írt ide még egy kukkot sem :twisted: :twisted: !)

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Máknak már írtam, hogy többszőr akartam jönne, de a v@cak babanet nem engedett ebbe a topikba írni. Legközelebb panaszlevelet írok az illetékeseknek.
Most késő van, ezért gyorsan a kész fejvédő:

Kép

Kép

Mák, jól látom, hogy végre előkerűlt ismét az afrikai nőcid. :mrgreen:

Puszi és jó éjt!

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok!
Csak bekukk hozzátok.
Itt is szertném Máknak megköszönni a Mirabilia Holdmanós képét,amit nekem megkeresett a neten. Nagy lendülettel elmentem ma Vácra DMC fonálért mert eddig csak Ancort használtam kiderült, hogy a cérnásboltom bezárt, 37 hetes terhes vagyok, de nagyon szerettem volna elkezdeni még ma a varrást, gondolom tudjátok milyen ha az ember be van sózva, mert 2 napig nincs itthon a család, dokibácsi nem enged már hosszú autókázásra, tehát minden adott a bökögetéshez, kivéve a cérna mert körbejártam Vácot, elmentem Gödre, ott is van egy tuti cérnabolt, az meg betegség miatt zárva a legközelebbi DMC lehetőség az a Westend, de ez már csak hétfőn. Szóval írásba fojtom bánatom, hogy nem tudok nekikezdeni.
Anyapoc:Olvastam mit írtál a gyerkőcökről, szóval nem sok jóra számíthatunk, nekem egy 6 évesem van mi még az ovival küzdünk, de akkor ezek szerint csak rosszabb lesz.
Nagyon ügyik vagytok, szép dolgokat varrtatok, ez az afrikai nőci felkeltette az érdeklődésem, de hatalmasnak tűnik az is, vagy csak annak látszik? Ez nagyobb meló, mint a MP Toszkán kertje amit legutóbb varrtam Ugye?? Mák??
Jó pihit a nyaralóknak!
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Fioona!

Nagyon szép lett :lol: Én a más munkáját mindig szebbnek látom, mint a sajátomat :wink: :roll:
Pedig én is haladok :lol: Bagoly már majdnem kész :lol: Illetve Bagoly bácsi már készen van, csak még a falevelek hiányoznak. Ma már egy csomót varrtam :lol: Na jó, ahhoz képest, hogy hónapok óta nem böktem egyet sem :?

Zeze! Sajnálom a fonalat :cry: Tudom, milyen érzés, én is jártam már így, hogy hétvégére fogyott el pont az, ami kellett volna :roll: Most így állok a feketével, remélem még holnapig kitart, aztán hétfőn irány a bolt :lol:

Anyapoc! Én passzolom a kérdésedet, nem használom a táblit. :roll:

Na további szép hétvégét mindenkinek. Puszi: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok :D

Hát bizony, Anyapocnak igaza van, már hétfő óta itthon vagyunk, de csak arra volt időm, hogy a topikomba írjak, itt csak olvasgatni tudtam. Remélem azért nem haragszik rám senki!

A nyaralásunk szuper volt, nagyon jól éreztük magunkat mind a négyen! Képeket hozok majd, ha sikerül végre lekicsinyítenem. Jó lenne holnap, mert hétfőn megint elutazunk és most 2 hétre, családlátogatás, szóval egy darabig megint nem leszek netközelben. Viszont hímezni végre fogok tudni, Anyósoméknál mindig jó sokat haladok, ők elvannak a gyerekekkel én meg munkálkodhatok, meg pihizhetek. :D

Ne haragudjatok, de nem írok most személyesen, csak Máknak és Fionának, mert nagyon szépek lettek a munkáitok! arra nem emlékszem, hogy Anyapoc képét lereagáltam-e annó, de ha mégsem, akkor az is nagyon szép lett, de az még szerintem az előtt volt, hogy elutaztunk.

Én semmit nem hímeztem már régen, de nem jutok hozzá itthon. Máshoz sem, nemhogy a hímzéshez! :roll:

Na, most ennyit bírtam kipréselni magamból. Ha nem jönnék hétfőig, akkor már csak hónap végén fogok feltűnni, remélem majdnem kész Titkos kerttel és fotókkal!

Addig is puszi mindenkinek és jó hímezgetést!!! :wink:

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok!

Anyapoc: hát én a toszkán kertnek még nem ugrottam neki, de 280 x 190 keresztöltést vettem fel ( a pontos méretét nem tudom), mert most a mintát nem számolom le...szóval sokkal nagyobb...
A táblá én eddig egyszer használtam, de amikor a vénusz átváltó részét akartam keresni, hát az igazából elég használhatatlan...de lehet csak én vagyok a béna...Fiónát meg akartam faggatni, de aztán ő ugye elfoglalt, ezért nem volt képem...meg a boltba ahol vásárolni szoktam átváltogatták nekem...igaz tépte a haját a csaj, de szépen kiszedegette a 30akárhány színt :D :D :D nekem...

Fióna: ÓÓÓÓ én ezt most még nem varrom újra az afrikai nőcis képet, mert 3 hét múlva jönnek a keresztgyerkőcök és lavírozok a kutyás párnával....Pedig nagyon csigázza a kíváncsiságomat, hogy milyen lesz...

Zeze: Igazán nincs mit!!!És nagyon sajnálom, hogy nem kaptál fonalat!!!Ez igazán bosszantó lehet!De hétfőig már csak kettőt kell aludni!!!Ez azért jó nem?

Andi- Gandi: ezzel a másét szebbnek látommal én is elégg így vagyok...meg mintha mások jobban haladnának, mint én...Meg mindig eszembe jut az a pipacsmező ( amit most hirtelen nem is tudom ki rakott fel) , azzal a gyönyörű rendezett hátsó résszel...bezzeg az enyém:):):):):):)....no de, ez mégis csak az én kezem munkája...és az én kis családomnak ez is érték:):):):):)!!!És nagy örömet okoz a pókember takaró és társai is:), szóval azért mégis csak a szándék a lényeg...engem még mindig a filéhorgolás izgat...de nem tudom mikor és honnan és hogyan fogok megtanulni, de az tuti, hogy a lánykámnak akarok az ágytakarójára ilyen foltokban rávarrni horgolt négyzeteket ( még pontosan nem tudom hogyan) és ha törik ha szakad megtanulom....mert azt azért mégis csak nekem kell megoldanom! Elvégre én vagyok az anyukája, nem lehet az olyan nagy ördöngösség...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


A helyesírási hibákért bocsi...ez a kapkodás vége....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok Lányok!

Szép Hajnalt!:) Megállapítom, hogy ma én vagyok az első irományozó!!!
Képzeljétek, -nem nem keltem ilyen korán, csak a bagolymák lépett működésbe és gubbasztok a tv előtt- milyen jó élményem van:), ezt most el kell, hogy meséljem, lehet picit unalmas lesz és semmi köze a keresztszemeshez ( hacsak nem az, hogy akár varrhatnék is..no ezt azért hajnali 1 órakor fontolóra veszem)...amikor 18 éves sem nagyon voltam imádtam Brian Adams-t...aztán kinőttem a tombolós korszakomat, de azért még mindig voltak olyan számai amiket szerettem...most meg itt kapcsolgatok és mit találtam?Az ő koncertjét...belenézek és mit tapasztaltam:)?Gondolom meg foglak benneteket lepni, de ugyan úgy tetszik mint 12 (sőt több évvel) ez előtt....Megállapítottam, hogy ez egy jó fej muksó és ezek szerint mégsem öregedtem meg annyira:)!!!Hihi!És ez most úgy feldobott, hogy gondoltam bulizok egyet és megnézem a koncertjének a maradék részét:)!

avocadó: nahát....mostanában mindig ilyen átvillanós vagy...az előbb nem is figyeltem, hogy együtt írtunk...és beelőztél:)!!!Meg köszönöm szépen! Várjuk már, hogy itt legyél...ja és én efi képeit is nagyon várom!!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák mi is fenn vooltunk. De mi Olivért néztünk. :D Cserébe reggel 9-ig aludtunk családostól.
Holnap apa egy hétre elúz Bécsbe. :( Én meg egyedűl leszek a 2 ördöggel. :D :roll:
Megyek csomagolni neki, csak bekukk. Érdekelt mi csinál Mák hajnali 1-kor, ami publikus. :twisted:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Mák!
Köszi a Betrix Potter képeket elmentettem őket.
Megpróbálom feltölteni a MP toszkán kertemet, egy éve végeztem ki, de eddig a szekóban pihent, nem volt méltó helye, meg nagyon drága a keretezés, de most felkerül végre a falra apukám bekeretezte.
Gandi75 köszi az együttérzést, már csak 1-et kell aludni és irány a Westend DMC-ért.
Nézegettem az afrikai nőcit, megtaláltam a leszámolhatóját az oroszoknál, és 2 teljes A4-es lappal nagyobb a leszámolhatója, mint a Toszkán kertem, ezt is 2 évig bírtam varrni+1 év mire be lett keretezve, ha nekiállok, talán a lányom diplomaosztójára kész is leszek vele, de előbb a holdmanó, ha turbóra kapcsolok, akkor talán a feléig eljutok ,míg a fiam megszületik.
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Beatrix Potter engem is érdeklelne. :oops: :D

Fio

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Bár Lilla most ezt rendelte.

Kép

49 szín, és 27×27 cm 14-es aidán. :roll: Pár nap és kezdem. :D

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok Lányok!

Jaa..most rájöttem, hogy nem abból a mintából dolgozgatok ami fent van azon az oldalon, mert az egy csomó helyen nem volt olvasható, lehet ezért nekem nagyobb lesz az afrikai nőcis kép...nekem ez egy programmal szerkesztett minta ( amit itt nem nagyon reklámoznék, bár amikor lehalt a gépem pár hónapja el is szállt az is, így tulajdonképpen mindegy is)...

Fiona: Na igen akinek 1hónapos csemetét lehet nézegetni:):):):)...Fannikám viszonylag sötétben alszik, meg ha nézegetem rámébred és elkezd virgonckodni:), szóval ezt nem nagyon lehet nálunk...így csak bagolykodtam...néha nagyon rosszul alszom vagyis nem alszom, hanem alvás helyett fent vagyok:):):)...Mondjuk megjegyzem mi is 9kor keltünk családostól....
A Beatrix potteres hivatkozást meg küldöm mindjárt emailben. :wink: Persze ha valéakinek kell.....szívesen...
A cicákok egyébként nem semmik:).

Zeze: a holdmanó nagyon egyszerű szerintem ...pláne ha a Toszkán kertet nézzük:):):)!!!belelendülsz és pikk pakk meg is van:).Lehet én is megvarrom...de előbb nekem még be kéne fejeznem egy két dolgot:):):)...A változatosság gyönyörködtet:).Megyek is varrocskázok kicsit..így a vasárnap délutáni ejtőzében:).

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák, a gond csak az volt, hogy mi aludni szerettünk volna, Olivér meg nem. :roll: :D

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Fiona: minden együttérzésem...én meg magamtól nem tudok elaludni egy csomószor, vagy redőnypöttyöket számolok, vagy varrok vagy máskálok, tvzek...stb:)...Lehet nekem is ordítanom kéne hátha valaki ringatna és könyebben menne az alvás... :D :D :D Ezt most jól kitaláltam:)...Sokszor már olyan bőröndök vannak a szemem alatt...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák, egyszer elkaplak msn, lenne pár kérdésem hímzés ügybenm, de most Oli kiugrik a kezemből. Jó éjt, és szólj a párodnak, hogy ringasson el. :wink: :lol:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok :D

Mák
Sajna most ez van, tényleg alig jutok a géphez. :? A hímzésemhez meg egyáltalán! Húúú, tényleg! El ne felejtsem bepakolni! :wink:

Fioona
Ez a macsekos kép tök cuki! :D Neked már rendel a lánykád? Hú, én nem merném Gergővel ezt elkezdeni, mert tuti nem lenne nyugtom! Így is mindig hímezni akar, ha én hímzek. Ő szokta elvagdosni a fonalam, ennyit segíthet. 8)

Na, mi holnap utazunk, 2 hétre eltűnök.

Jók legyetek és varrogassatok szorgalmasan. :D

Puszi az egész csapatnak! :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Na! Csak azértis készen lett ma Bagoly :lol: Íme:

Kép

És itt tartok most. Már csak kettő hiányzik. Egy Micimackó és egy Tigris :lol: Talán az idén elkészül :lol: :lol:

Kép

Na most már elteszem magamat holnapra, mert mennem kell dolgozni :cry: Úúúúútálom. Na jó, a fizu meg csak jól jön :roll: :lol:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok Lányok!

Én egy kis levezető varrogatásban vagyok...meg egy picit kikapcs a kutyus előtt...ez egy olyan kis eccerű és gyors és aranyos :) (szerintem), ezen mesterkedem két napja...(persze nem állandóan)....

Kép

Avocado: jó nyaralást!

Andi-gandi : no akkor már nem is olyan sok van hátra:)!

Fiona: én szoktalak látni benneteket amikor messengeren ki be mászkáltok:):):):)..Bár lehet a férjid az...kapj el ha tudsz:):):):)!!!!Elég sokszor ott vagyok a környéken, akkor is ha nem úgy néz ki....Csipogj meg, aztán majd meglátjuk:)...Alvás? Óóóóó...mióta Fanni megvan nem is aludtam még olyan igazán jót...pedig tőle lehetne, mert nem egy koránkelő gyerek:). Majd szólok az uramnak ringatás ügyben:):):)!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Apropó Fiona: hol vannak a képek a gyerkőcökről? Még az avatar képek is lementek....Ez itt egy reklamáció volt:)!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!
Nagyon szép a micimackós is és a tiéd is Mák!
Technikai kérdés?
Még pár éve én is vettem hímzőkeretet, műanygot,
azon kívül, hogy olajos lett a fém részétől a fehér anyagom , nem akart eltűnni a befogott gyűrött rész :shock:
Ezt ti hogy oldjátok meg, mert mégis könnyebb kerettel varrni, de mi van nagyobb dolgoknál, pl az afrikai spinével őt is kerettel varrod, vagy ott nem használsz? Mák?Nem sikerült feltenni a MP-t, mert béna vagyok képkicsinyítésügyileg.

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok!

Szépek a munkák. Hát most én is levezetésnek mozdonyokat hímzek Levi ovis ruhazsákjára. Ha készen lesz felrakom.

ZEZE: Egy kis segítség. írd be a keresődbe a honositomuhely.hu címet és a baloldalon találsz egy program keresőt, oda írd be easy thumbnails címet és letudod tölteni ezt a képkicsinyitő progit. Magyarnyelvű és szuper könnyű a használata. Én már letöltöttem és használom is. Nagyon jó. Ajánlom mindenkinek akinek nincs meg.
Ezzel nagyon könnyen tudsz dolgozni. Méretet is megtudsz adni, hogy mekkorára kicsinyitsen esetleg nagyítson. Sok sikert!!
:wink: :wink:

FIONA: látom nálatok is nem sokára szülinap lesz. Hogy készültök? Miss Boszi várja már az ovit?

Sziasztok!
Kép

Így horgásznak a fiúk.
Kép
SZERELMEM!!!!!!!!!

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok Lányok!

Zeze: Én fa hímzőkeretet használok...és mikor kész akkor mosom (lustaság létemre galádul mosógépben valami alacsonyabb öblögetős hőfokon:):):):)), aztán meg szoktam húzni minden irányba (hogy a helyükre álljanak a szálak) az anyagot úgy teregetem ki, vasalom és nem maradt meg eddig még a nyoma a keretnek...mondjuk olyan nagyon nem is lehet kifeszíteni a fa kerettel szerintem...afrikai nőcit is így hímzem, nekem állandó inhüvely gyulladásom van a kezeimben, így nem nagyon tudnám még megfeszíteni is az anyagot...nekem még sosem fogta meg az anyagot...


Bedmona: nem semmik a képek:)!!Én is megnézem ezt a progit, bár nekem is van olyan amivel le lehet kicsinyíteni, de nem szeretem...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :)

Nagyon ügyik vagytok csajok. Én még mindig nem fejeztem be a kontúrozást. :oops: De ha minden igaz ma kész lesz.

A csajaim ma extra elevenek voltak, már nagyon tartottam tőle, hogy a sok hancúrnak sírás lesz a vége. De mint akik megvesztek, bírkóztak, meg visongtak, meg kergetőztek kint. Ilyenkor látszik, hogy micsoda mázlista vagyok az ikreimmel. :wink: :wink: :wink: Imádom, amikor egymással játszanak. Bár ugyanolyan stresszes, mint amikor nem, mert soha nem lehet tudni, mikor találnak ki valami eszetlenséget. :roll:
De amúgy is olyan kis okosak már. Ma pl. egyszer csak azt vettem észre, hogy bevitték a felmosót a szobába, és feltörölték a vizet, amit kiöntöttek. :shock: Persze ez csak nekem nagy szám, de olyan aranyosak. Meg összerakták a krétákat, mikor a zöldségeshez indultunk. Sőt Réka a homokozós játékokat is, mikor bejöttünk, bár kértem, hogy inkább jöjjön. :roll: De rend a lelke mindennek. :lol: :lol: :lol:
Tegnap meg akkorát röhögtünk a kocsiban a férjemmel, mert hazafelé úton Borka kitalálta, hogy melegítsük meg a tejet. Mondtuk, hogy benzinkutat nézzen, ott tudjuk megmelegíteni. (Lánykám egyébként rém türelmetlen, úgyhogy majdnem folyamatosan hallgattuk, hogy "tej fojjó, tej fojjó, tej fojjó", a benzinkút meg csak nem akart jönni. Aztán meglátott egy falut házakkal. És elkezdett nagyon örvendezni, meg mondott valamit. :shock: :shock: Néztünk, hogy ez most mi??? Aztán rájöttem: "tajájtam benzsin" 10x egymás után. :lol: :lol: :lol:

Na eldugulok. Jó nyaralást mindenkinek. Mi nem megyünk. :cry: Majd inkább hímezgetek.

jÓ éjszakát nektek!

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Ja bocsánat! Kicsit hiányos a benzinkutas sztori. Tudni kell hozzá, hogy most tanulnak beszélni a lányok és eddig nem ismerték a benzinkutat, csak gondoltam mondom neki, hogy nézze (valamit biztos keresni fog alapon), hátha azzal is lefoglalom és addig se kántálja a "tej fojjó"-t. :lol: :lol: :lol: Kicsit meglepődtünk, hogy gyakorlatilag ennyiből megtanult egy új szót.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kép.

Kép

Kicsit homályos, de olyan édin mosolyog sztem.
Brigi minta menni fog.
Móni, de édi a kispasid! :D Na, majd az enyém is! Lilla inkább apás. :roll: Oviba nem megy idén. Majd jövőre. Szülinap? :shock: Jó kérdés! Sztem most cukrászdás torta lesz. :oops: Tovább nem tudom. 8) Talán bicot kap, ha végre találunk normálisat.

Ráma nyom nekem se marad meg. Igaz ha nem varrok kilazítom.

Jó éjt: Fio

KépKép
KépKép
fioona
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: