Új privát üzeneted érkezett!

Áááááááá! :D Enyém a 33!!!! :D

Pussssssz :D

Orsi

avocado
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Orsi! :D Pedig én is pályáztam rá :lol: :lol:

Fioona :D Drukkolunk, hogy minden rendben legyen. És miért ne lenne?? :wink: :lol: Várunk vissza :lol:

Lánykám tegnap délutántól egyre javul. Ma már többet evett meg beszélt, mint az elmúlt 3 napban összesen. :lol: Már sikerült is összevesznem vele :oops: Azt akarja, hogy szólitsam Stellának (valami meséből szedte) Én meg közöltem, hogy nem fogom így hívni. Erre elkezdett zokogni, és azt mondta, hogy ha nem hívom Stellának, akkor jól belég rúg. :cry: :cry: Mindezt a mai anyáknapi műsor után, ami az oviban volt, és olyan kis édesek voltak. Hát ez van, talán holnapra elfelejti :roll: (bár kétlem, mert iszonyú jó memóriája van)

Mák :D Jobban vagy már?

Puszi, jó éjszakát mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 

 
 

Andi
Ne haragudj, hogy nem is kívántam jobbulást a kis Grétidnek!
Akaratosság akkor már visszatért? :? Akkor már tényleg jobban lehet! :wink: Ne aggódj, majd elmúlik, akkor meg majd kezdi a fiad.

Bocsi, de most csak ennyi időm volt, húzok zuhanyozni.

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok! Minden ok velem csak nagy rohanásban vagyok, és most is csak egy valami miatt ugrottam be és megyek is...Gondoltam megosztom veletek a nagy hírt, ma reggel ezt az sms-t kaptam Fionától:

"Sziasztok! Fioona vagyok. 20-án 23-20-kor megszületett Olivér Játszint. 3750 g és 55 cm."

Kép



Fiona nagyon nagyon gratulálunk a kisbabádhoz (itt is)! Majd várjuk a képeket, ha picit megerősödtél!!Puszi!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok Csajokák!

Fioona: Remélem gyorsan és kevés fájdalommal túlleszel rajta. Drukkolok. Várunk vissza.

Nálunk minden rendben azt leszámítva hogy Levi éppen elkezdett köhögni. Persze elég jól, de nincs láza és az orra sem folyik.MÉG!
Remélem nem is lesz ebböl a köhögésből nagyobb dolog. Rihnatiolt adtam neki és gyógyteát készítettem.Találtam egy jó kis könyvet még pár hete az egyik boltban a címe: Gyermekbetegségek és tanácsokat ad hogy kezeljük a bajokat homeopátiás szerekkel és gyógynövényekkel. Most éppen a gyógynövényekből Martilapuból, Kertikakukkfűbő, édesköményből készítettem teát és jól beédesítettem mézzel. Hát eddig még issza a manó.

A hétvégén nagy esemény volt nálunk. Szombaton ünnepeltük 17.házassági évfordulónkat. A Dunán voltunk főzicskéztünk egy kicsit és pihentünk.

EFI: Mújság? Hogy sikerült a lagzi? Várjuk ám a képeket!

MÁK: Minden rendben van már veled? Lánykád foga? Most melyik jön? Mindenesetre kitartás ha majd kint lesz az összes foga jobb lesz. Én is így voltam. Igaz utánna jött más. Tudod, kisgyerek kisgond. Nagy gyerek nagy gond.

ANYAPOC: Mi van lánykád pisijével? Találtak valamit? És te jól vagy?

Na, puszi mindenkinek. Készítem a keresztszemes képemet és legközelebb hozok róla képet. Bár még félig van készen.

Kép



móni
bedmona
 
 


SOK BOLDOGSÁGOT FIOONÁNAK ÉS A KISBABÁNAK! JÓ EGÉSZSÉGET SZÉP NAPOKAT KÍVÁNOK ÉN IS!

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok,

Fioona, gratula a babához, remélem minden simán ment. Jó egészséget kívánok én is mindkettotoknek, és sok szép egyutt toltott percet.

Ugy látszik akkor ez a 7vége forgalmas volt a babanetesek háza táján, merthogy én meg férjhez mentem. Igazatok volt, tényleg olyan volt, mint ha királylány lettem volna, legalább is ugy éreztem magam. Majd rakok fel képeket, de még eddig nem kaptunk egyet se.

Megyek is,mert kell tanulnom, elkezdodott a vizsgaidoszak. Puszi mindenkinek. Sziasztok
efi
 
 


Sziasztok :)

Csak egy gyors bekukk.

Fioona :)
Nagyon nagy gratula a kisfiadhoz! Remélem hamarosan otthon lesztek. :lol: :lol: :lol:


Efi :)
Nagyon sok szép együtt töltött évet kívánok nektek! És helyes kisbabákat, amikor itt az ideje. :wink:

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok :D

Én is gyors leszek, mert már menni kéne fürödni.

Fiona
Nagy-nagy gratula a kis Jácinthoz! Nagyon várom a beszámolódat, olyankor kicsit én is visszamegyek az időben a szüléseimig. :oops:

Efi
Húúú, nagy gratula! :D Már el is felejtettem, hogy májusban lesz a nagy nap! Képeket is hozz, de egy részletes beszámoló is tök jó lenne! :wink: És biztos olyan szép is voltál, mint egy királykisasszony, nemcsak annak érezted magad! :D :wink:

NÁlunk minden ok, Flórácska már szépen kúszogat, igaz még csak a játékok után, ha valamit nagyon akar, de gonosz anyja csalogatja, és nagyon kis cuki, ahogy csinálja. :D És ülni már nagyon szépen ül, és imádja is. És egyre többet dumálgat, olyan igazi kislányosan, meg kell zabálni. :D
Gergő nagy kópé, de most nem panaszkodom, nem vészes vele, igaz ez nála mindig hullámzik, könnyebb időszak után jön egy baromi nehéz, aztán megint könnyű. :roll: Édes Ő is, nagyon okos, szóval mindkét gyerekem imádnivaló, nem bírok velük betellni. :oops: :D És imádom, hogy ilyen klassz nyár van, engem nem zavar a meleg.

Na, most már tényleg mennem kell.

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok! Most picit megint itt lógok, aztán húzok a kertbe , mert öntözni kell....

Bedmona: gratulálunk a házassági évfordulótokhoz!

Gandi, bedmona: Különben mi jól vagyunk, mostanság velem is egész jól alakulnak a dolgok, csak hát sokasadik a jóidővel a munka itthon, meg hát Fannikám mostanában , hogy útra keltünk folyton menni akar és ehhez anya ujja elengedhetetlen:)..Mondjuk ez az elhúzódó tavaszi fáradtság megvan még nálam, de azt hiszem, hogy ennek most már más van a hátterében..ennek a megoldásán dolgozom, csak hát nehezen jön össze az a konzultáció amit szeretnék egy dokival.....mostanában emiatt hanyagolom ezt a témát, majd visszatérek rá, ha tudok beszélni ezzel a doktorral.....Meg mellette még mindig fogzunk...hátsó fogak két oldalt lent és az egyik oldalon felül...Fanni már meg is mutogatja, hogy itt fáj anya...végülis így is vettük észre, hogy állandóan az arcát tapogatta, gyanús volt, meg az átlagosnál sokkal hisztisebb, mintha kis hőemelkedése is lett volna...és amikor adtam neki nurofent, hogy mégis megpróbálkozunk, hátha segít, majd nem használt benyúltam a szájába kencézni na akkor éreztem igazán, hogy szegénykém min mehet át...Nagyon gáz a hangulata miatta és szinte ha ébren van egyátalán nincs el nélkülem...folyton igényli a jelenlétemet, ha meg délután végre alszik 1,5 órát akkor mint egy eszement turbózok a házimunkával...

Efi gratula! Üdv egyenlőre az ifjú feleségek táborában!!!Várjuk a képeket!:)

Na megyek mert itt a csajókám babatisztán és fel kell öltöztetni:)...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Nem sokat fogok most írni, mert elkapott valami nyavalya, kapar a torkom, folyik az orrom (de szó szerint :roll: alig érkezek zsebkendőt elérakni), fáradt és nyűgös vagyok. :cry:

Fioona! Sok boldogságot kívánok Nektek a kisfiatokhoz. Nem is olyan kicsi ez a legény :lol:

Efi! Gratulálok és sok-sok együtt eltöltött boldog évet kívánok Nektek :lol:

Mák! Elég húzós időszakod lehet :? De talán lassan vége. A fogacskák előbb-utóbb kibújnak, a dokit is csak eléred egyszer és reméljük nincs semmi komolyabb bajod.

Móni! Gratula a sokadik házassági évfordulótokhoz. Kívánok még legalább 50-et. Elég lesz?

Orsi! De jó, hogy nálatok minden rendben van. Örülök neki :lol: Cuki lehet a lányod, ahogy így elképzeltem. :lol:
De én nem sírom vissza azokat az időket (kövezzetek meg érte :roll: ), de mikor elkezdtek ketten 3 felé mászni. :cry: Brrrrr......
Most már sokkal könnyebb velük, csak hiszti ne lenne a világon :lol:

Na megyek alukálni, mert lefordulok a székről :cry:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, sietek! Manókám beteg lett tüszös mandula.. stb. Láza kicsit van és nagyon köhög. Nem szereti a köhögést és ettől nagyon nyűgös. Remélem hamar túl leszünk rajta. Megkapta első antibiotikumját is, ez nagy szám mert idáig még nem kellett és a dokinéni és nagyon megdicsért minket ezért, sőt még a patikusnéni is.
Ez jó érzés, de remélem sokszor nem is lesz rá szükségünk. Kérdeztem a homeopátiás szert az antibika helyett, de nem tanácsolták ha már tüszös a mandula. Így marad az antibika, köptető, gyógyteák, calcimusc és a sok-sok szeretet a gyógyulásban.

Köszönöm a gratulákat.

EFI: Akkor egyidőben ünnepeltünk. Sok boldogságot kívánok és szép gyerköcöket.

Na megyek is sziasztok. Puszi mindenkinek.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!


Mi begetek voltunk (én vagyok még...),valami frnya vírust sikerült összszedni,így nem sok kedvem volt netezni.Mindkét gyerek tök lázas volt,éjjelente vizesborogatás,mert a Nurofenadagot kimerítettük minden nap :(.Ők túl vannak,én jó kis gégegyulladást kaptam :(....Hát hangom még nem sok...

Fioona

Hatalmas gratula,jó egészséget és sok-sok örömet kívánok!!!!



Bedmona

Nektek is gratula,remélem,jól telt a szép nap :).
köszi,megvagyunk :).Villőnek ugye Colija volt,amit kikezeltünk AB-al.A kontroll jó lett,de 1 hónap múlva ismtélünk.Nem voltam elég steril :D!
nektek is jobbulást :).Hát a tüszős mandula már gáz :(.Nekünk is ez volt az első AB-unk :roll:.még jó,hogy egyébként nem betegesek :?...


Életem első keretezését ( :D) hajtottam végre,nem nagy szám,de majd megmutatom :).

Pusztok!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Először is jobbulást minden kis- és nagybetegnek. Én már megmaradok, de ma Gergőkém elég sokat köhögött, meg estére eléggé taknyos is lett, nem tudom, még mi sül ki belőle :roll:

Fioona! Meglestem az iwiw-en a képeket a kisfiadról. :lol: Gondoltam, hátha oda már raktál fel, és lám igazam lett. :lol: Nagyon kis formás baba, sok boldogságot és egészséget kívánok Nektek. :lol:

Megyek még egy kicsit takarítani, aztán alvás.

Puszi mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Hogy telt a Pünkösd?

FIONA: Gyönyörű a babucid. én is megnéztem az iwiw-en.

Levikém már egész jól van. Nagyon gyorsan hatott az AB-um. 2 nap volt ami nagyon rossz volt utánna pedig szinte látványosan jobban lett. Kedden voltun dokinéninél, majd pénteken mentünk vissza kontrollra és már nem se tüsző se piros torok. Nagyon örültem. A hétvégénket szintén a Duna parton töltöttük. Nagyon jó idő volt és a túlsóoldalon pedig szuper homokos fürdőhely. Ki is használtuk. Hoztam pár képet.
Kép

Kép
Apával építkeznek.

Kép
hal főzés is volt.

A munkámmal is egész jól haladtam. Még nincs kész, de hoztam képet arról, hogy most hol tartok és milyen lesz ha elkészül.

Íme, ilyen lesz: Kép

és most itt tartok:
Kép

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok Lányok!
Meg kell, hogy állapítsam, hogy vagy én beszélek túl sokat, vagy ti vagytok nagyon nagyon csendesek mostanában!

Gandi a húzós időszakomm még tombol. Fanni mindenért elsírja magát, állandóan minden olyasmit szeretne csinálni amit anya nem szeretne ha csinálna...nem lehet rászólni, mert kis mimózámnak rögtön lekámpicsorodik a szája...anya szíve meg olyan mintha csavarnának egyet rajta...szóval küzdelmes napjaink vannak...én igyekszem nem ordítani semmiért, de hát aztán amikor már a fejemen tombol...Értitek.....:oops: :oops: :oops:

Anyapoc: jobbulást, bár remélhetőleg már nem aktuális, mert ugye már meggyógyultál?!
Ja és gratula a keretezéshez, majd ugye megmutizod?

Fiona: én már írtam emailt:)! Szóval tudod, hogy az a véleményem, hogy gyönyörűűűűűű!!!! Bár nem tartom valószínűleg, hogy mindent vissza tudsz olvasni...Bár amilyen tempóban most megy az oldal:):):):):)....

LÁNYOK 34??????

Efi: mondjuk nem lenne rossz megkezdeni az oldalt az esküvői képeiddel:):):):):)... :D :D :D :D Mit szólsz???EZ NEM EGY ENYHE CÉLOZGATÁS FÉLE ÁM!!!!!! Hanem bevallom direkt tudatos...

Meg különbenis mindenki nagyon el van tűnve!!!!!
Nem mintha én nagyon vakítanék mostanában, de majd igyekszem.. :lol:

Ki hogy áll a varrományával...Én a szó szoros értelmében állok:).Bár ez nem teljesen igaz, mert tegnap is kemény 20 öltést alkottam kb....Lassan de biztosan , tudjátok, jövő karácsonyra készen is leszek..Talán..Vagy mégsem?:)Na szóval most megint ti jöttök az írományozással...Elike is nagyon el van tünedezve, avocado is....

Bedmona: tüszös mandula gyulladás?Jaj mi vár egy szegény anyára...jobbulást kívánok, bár úgy látom ti is lábadoztok!!!Klassz a kép amit varrsz! Meg nagyon jók a képek:)! Szóval ébresztő lányok!Tényleg nálatok is ilyen szuper idő van mint itt? Délelőtt tomboló nyár 1000 fok délután meg zápor, zivatar, jégeső, szél, stb..?Nálunk lassan egy hete ez a divat minden délutánra...Bár azért összehoztunk ilyen képeket is:

Kép

Kép


Tényleg képek a gyerkőcökről????Majd még én is teszek fel gyereknapiakat is...Jaj és van egy cicánk is 3 napja:)!!!!Bent, úgyhogy beindult a turbómákdomestoszozik össze- vissza minden nap ahol a cica lába érinti a talajt:)....Nagyon aranyos különben és Fanni is úgy élvezi...Tele lettem miatta még több munkával:), de nem bánom! Most lépek! Sziasztok! Mák

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Juj picit csapzott a lánykám ezen a képen:)...Küldök egy jól fésültet is!!! Van ám nekünk fésünk is és akkor ilyen csinik is tudunk lenni:

Kép

Az előző képen a kerti strandolós frizunk látszik:)!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :D

Vagyok én is, de többnyire csak bekukkantok, elolvasom amit írtatok és rohanok is tovább. Sajna összecsapnak a fejem felett a hullámok, a lakás leírhatatlan, a kertben sem haladok úgy, ahogy szeretnék....szóval nem egyszerű. Karcsi szinte állandóan dolgozik, alig van itthon szegény, így ő nem tud semmiben segíteni. :? A szerencse, hogy Anyukám jön és akkor tűzök kis a kertbe. De tegnap is este fél 10-től 11-ig vasaltam, akkor jutott rá időm, de végre az legalább megvan, mert már hetek óta csak gyűlt, egész szép torony volt belőle, a gyerekek szekrényében meg már semmi. :roll: :shock:

Mák
Sajna én is totál állok a hímzéssel, most arra van a legkevésbé időm, estére meg most aztán már tényleg annyira elfáradok, hogy eszembe sem jut. :? Ráadásul a szemem állandóan könnyezik az allergiámtól, nem is tudom látnám-e rendesen.

Azért a könyvjelzővel elkészültem, de persze elfelejtettem lefényképezni, anyira örültem, hogy végre odaadhatom Anyukámnak. 8)

Ne haragudjatok, de most is csak ennyi voltam, vinnem kell Flórácskát átöltözni, aztán meg szopi.

Ja, talán mostanra kilábal szegénykém egy szájpenészből. :roll: Jó, hogy 8,5 hónaposan lett neki, nem? Gergőnek soha nem volt, így ki is akadtam kicsit, de a Hugim megnyugtatott, ők már átestek rajta és ők is 10 hónaposan. Csak a macera minden szopi előtt :roll: . Remélem most már vége!

Próbálok majd jönni.

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


JA!

Móni, Mák
Nagyon édesek a képek mindkét gyerkőcről! :D
Próbálok már majd én is felrakni, csak időm legyen rá!

Pusssz :D

avocado
 
 


Sziasztok!


Nagggyon édik a képek :):),Fanni már igazi nagylány és nekem kócosan is tetszik :wink:!Móniék pancsizására meg csak irigykedni tudok :D!Na és a kép...szuper lesz :)!


Gyorsan jöttem megmutatni a a"keretezett" képeket.Tk csak pasztpartuztam (amennyire pontosan tudtam :D) .Oldalról van fényképezve,mert különben tükröződött(és látszanak rajta az ujjlenyomatok :D),szl egy kicsit torzít :).

3 kép egymás után:

Kép

Kép

Kép

És együtt a falon:

Kép

Na és egy kócos kép, ébredés után :D:

Kép

És a gyereknapi tigrisem :):
Kép


Betegeknek jobbulást,mi már túl vagyunk rajta,csak most tanulnom kell :).

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan. Sietek. puszi mindenkinek.

Anyapoc: Jó tanulást. édes Villő félálomban és ez a kis tigris.....

Nagyon klassz lett a képkeretezés és jól mutatnak a falon a képeid.

Avokado: érthető, hogy nem érsz rá levelezni és varrni is. Ebben a jó időben nálunk is minden napos a kerti munka. Én még talán szerencsés vagyok egy gyerekkel, de te kettővel és egyedül azért nem semmi. Nyaralást azért terveztek, hogy kipihend magad nem?

Mák: Nagyon aranyos a "pancsoló kisleány". Levi is imád pancsolni. Már járunk úszni tanulni. Persze a papa adja a leckéket, de Levi nagyon fogékony rá és már csak karúszóval siklik a vízen. Azért jó ha egy gyerek megszereti a vizet. Gondolom nálatok is órákig tartana a fürdés ha lehetne, nem?
A hiszti, sajnos mindenki átesik rajta, de neked a sarkadon kell állnod mert külömben később nem fogsz bírni vele. Ebben az időben nálunk is ez volt. Igaz, a fogzás is rá tesz egy lapáttal a hisztizésre. Csak győzd eldönteni mi a baj.

Most lépek. Sziasztok

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok Lányok!!!!

Avocado : én már kiharcolgatok magamnak egy kis időt a varrományra, mert már más tervem van és ahhoz ezt az ígéretet most be kéne fejeznem:).
Szájpenész? Ajaj nem irigykedek, hál istennek én még nálunk ezt nem tapasztaltam meg...

Anyapoc: nagyon nagyon aranyos ez az ébredős képetek!!!!!Meg micsoda kis házitigrised van:):):)!!!!Mi gyereknapkor voltunk az állatkertben és ott futkostak a gyerekek minden féle arcfestményekkel:)!!!!Arik voltak, de a te tigrised sokkal aribb:)!!!!Hogy lehete ezt lemosni a gyerekről? Vagy majd lekopik???


Bedmona: igen órákig tartana ha anya hagyná...de én egy elég akaratos nőci vagyok és ha látom , hogy picit is fázik könyörtelenül kiveszem....

Sajna nálunk a hiszti nagyon látványos...még vagdalni nem nagyon meri magát, de eddig (kipp kopp) sikerült megkülönböztetni attól, ha valóban baja van...ha valóban baja van bújik is egyfolytában a hiszti mellé, meg mutogatja hol fáj..ha hiszti van nálunk sem jó, csak üvölt...de az elmúlt pár napban ( kipp kopp) enyhülni látszik a dolog, mert notorikusan közlöm vele, hogy jó akkor én most megyek és ha befejezted az üvöltést jövök vissza és ezt is teszem...ez úgy néz ki bejön nála.


FIONA: hahó!!!!Mizujs? Merre vagytok? Hogy vagytok? Képek???Persze ha van egy lélegzetvételnyi időd...meg elkészült a takaró? megmutizod????Nagyon kiváncsi vagyok!!Puszi!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok,

bocsi, hogy ilyen ritkán jelentkezek, velem minden oké, csak hát vizsgaidoszak van, és kevés az idom.
Jovok majd képekkel, csak sajna még nincsenek kész azok, amiket a fényképész készített, az otthoniak meg nem igazán sikerultek.
Na mentem is, mindenkinek szép napot.
efi
 
 


Sziasztok!

Most csak 2 képpel jöttem. Naná, hogy nem keresztszemes, arra nincs időm :cry: :roll:

Grétike királykisasszonyom:

Kép

És egy "vadállat" Gergő:

Kép

Gyerekek aranyosak, Anyapoc képei pedig fantasztikusak. Nehéz ezeket megcsinálni? És élőben mekkorák? Mármint méretileg?

Móni! A konyhás képed is tök jó. Elkérhetem a mintát? Előre is köszi.

Jóccakát mindenkinek. (eddig dolgoztam, de most már lefordulok a székről :roll: )

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert mennem kell. Mamáék nyaralnak és Levi velem van itt a munkahelyen. Hát nem semmi.
Andi: persze, hogy odaadom a konyháskép leírását, de csak postán tudom küldeni, mert nincs fennt a mintám. A címed megvan az iwiw-en? akkor megnézem.

Szuper volt a hétvégénk a Balcsin voltunk ketten 3 napig barátnőmnél. Lefotóztam az esküvői képét amit én készítettem.
Kép

Ez az. Hát talán látszik.

Most megyünk ebédelni, de azt hiszem csak jövőhéten jövök.

Szisztok.

Kép



móni
bedmona
 
 


Anyapoc!

Csajosodnak nem ma van a névnapja? Ha igen, akkor boldog névnapot kívánunk neki.

Én a héten táborba hordom a gyerkőcöket. Reggel viszem, este hozom őket. Tegnap fagyizni voltak, ma bábelőadás volt, holnap strandra mennek. Élvezik, jól érzik magukat. :lol: Na majd a jövő héttől nem lesz ilyen nagy kedvük oviba menni, mert nem a saját óvónénijük lesz, mivel csak ügyeleti szinten fog működni az ovi. :cry: Nem tudom, hogy fognak ottmaradni :roll: Majd meglátjuk.

Tegnap Apának elkezdett fájni a foga. Ma elment a fogorvoshoz, aki ki akarta húzni neki, de beletörte, így a szájsebészetre kellett vinnem. :cry: Ott elérzéstelenítették, aztán kiszedték a gyökerét is a fogának. Most már egészen jól érzi magát, de azért jól megizzasztották szegénykémet. :roll:

Na megyek, mert még millió dolgom van sajnos :cry:

Puszi: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!


Móni

Nagyon jó az esküvői kép :):):)!És mit szólt hozzá az ifjú pár???Vagy még nem kapták meg? :) Balcsi :wink:!szuper :)!


Mák

Az arcfesték olyan,hogy szappannal pillanatok alatt lejön,de egyébként nem olyna könnyen :).Szl nem kenődik nagyon,sőt, a fiam aludt is benne és ilyen maradt :).Csak este mostuk le,igaz azért raktam alá egy rossz párnahuzatot,ne a rendes párnát maszatolja össze,ha mégis... :roll:
A hiszti nálunk is látványos,szt ez amolyan csajos dolog .roll:..legalább is magunkból kiindulva.És -ha értelmét nem látom-össze szoktam vele veszni :roll:.Akkor jön,hogy puszi-puszi és kibékülünk :).néha mondjuk az agyamra megy.És én is szoktam forgalomból kivonni,bár általában olaj a tűzre...érdekes, a fiamnál működött :?...


Andi

Köszönjük a köszöntést :)!
Nagyon édes a királykiszasszonyod és a vadállatkád is :D!Gergő igazi rosszcsont :wink:!
Nálunk úszótábor lesz júli elején,aztán jönnek a nyaralsok,meg a szünet nekem,de most csak aug 28-tól elsz ovi :?...közben Villőt is be kell szoktatnom :?...
A képek maguk kb 13 cmX 15 cm-esek,bár mindegyik más méret pontosan.A keret maga 18 cmX24 cm-es,valamivel kisebb,mint egy A4-es lap.Nem nehéz megcsinálni,kell egy jó éles sniccer,paszpartukarton (én mondjuk nem kifejezetten azzal csináltam,mert az viszonylag vastag és ugye maga a kézimunka is az,nem fért volna a keretbe) vagy bmilyen , a sima fénymásolólapnál vastagabb,merev papír.És csak ki kell vágni a megfelelő méretet,majd megkeresem azt az oldalt,hogy én honnan olvastam róla :).
Apátoknak jobbulást,nem lehetett kellemes az élmény :?....


Puszi

anyapoc
 
 


Sziasztok :)

Ismét jelentkezik egy ritka vendég.

Anyapoc :)
Nagyon helyesek a gyerekek. Villő alvás utáni képe meg zseniális!
A keretezés is nagyon profi! Mostmár tényleg nekem is kellene haladnom, hogy legyen mit bemutatnom.

Andi :)
Hát az MP-k nagyon macerásak. Sok-sok-sok szín van, és nagyon összevissza. Nem lehet szépen sorban haladni. Csak akkor csináld, ha bírod idegekkel.
Nagyon arik a gyerkők. Az ikresekhez is tesssék ám írni!

Mák :)
Nagyon-nagyon aranyos a kislányod. JÓl fésülten és kócosan is. :)

A többieknek bocs, de nem bírom ilyen sokáig fejben tartani a dolgokat. :oops:

De teszek fel nektek is képet a lányokról! Első copfos, csatos akciónk, ami két percnél tovább bírta.

Kép

Kép

Ja, felül Réka, alul Borka.

Szép napot, hetet, hétvégét nektek! (Ki tudja mikor jelentkezem újra. :oops: )

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is sasolok ám, csak nagyon nyár van:)...folyton történik valami...Fannikám útra kelt hol egyedül, hol mancsot ragadva és nekem meg jaj van emiatt...nem győzők futkosni utánna...pont ma gondolkodtam, hogy szegénynek mennyi korlát van állandóan: Fanni gyere onnan ki, Fanni ne vedd azt ki, ne mássz oda fel, lesel...szerintem már unja nagyon...Ráadásul ez a hiszti szindróma egyre rosszabb nála..nekem bejön az otthagyom módszer..Mert ha nem teszem annyira felidegesít, hogy jobb ha kimegyek és így mindketten szépen lenyugszunk...hihetetlen mostanában magamra csodálkozok, hogy az előtt én nem szoktam ordítani, de néha már azon kapom magam, hogy :oops: :oops: :oops: ...na ilyenkor szoktam lelépni...ő meg megy a kiságyba és elmagyarázom neki a lehető leghiggadtabb módon, hogy most kimegyek és majd visszajövök ha nem lesz sikítás, hiszti egyéb...nem tudom merre van olyankor az én tünci münci angyal virágszálam...ja és pofozkodik is, ez új nekem még...azzal az ici pici kezével akkora taslit tud lenyomni, hogy csak lesek...pedig ezt aztán senki nem mutatta neki...nem tudom honnan szedte...lehet csak tetszik neki ahogy csattan? De igazi boszorkány...Pedig úgy imádom, de hát dackorszakunk van rendesen...remélem nem tart sokáig...mert sikítófrászt fogunk kapni egymástól, ha ez így megy tovább...az az érdekes benne, hogy egyébként annak ellenére, hogy szadiz, mikor már robbannék mindig hozzám bújik...meg nem mehetek szinte sehova sem mert annyira anyás...de akkor miért nem fogad szót???ezt nem bírom felfogni...ja és határozottan látszik, hogy totál érti amit mondok neki...csak állandóan tesztel...borzalom...kis disznófülű csajókám:)...na jól kipanaszkodtam magam...

Andi- gandi: tök jók a képek:)!Gréti igazi kisnőcis:)! Gondolom öltözködős korszakkal párosul a királykisasszonyos időszak (keresztlánykámból kiindulva)...Gergő meg igazi kis tigrisnek néz ki:)!
Férjidnek jobbulást kívánok!

Bedmona: Klassz ez az esküvős képed!

Anyapoc: arcfestés így nem tűnik olyan veszélyesnek!!:)Mondjuk el nem bírtam képzelni hogyan szedik le a éjjeli lepke figurát amikor tiszta lila a gyerkőcök arca...majd biztosan mi is kipróbáljuk! Nagyon arik így!!
Mondjuk a hisztire az összeveszés is jónak hangzik!Bár Fanni szerintem olyan feleselős, cserfes kislány lesz...Szoktam magyarázni neki, és észre lehet venni, hogy ha nem tetszik reagál rá...Mondjuk egyet mindenképpen leszűrtem a kiabálás nálunk nem használ...mert akkor mindenki felhergelődik..Fanni még jobban visít, mert annyira nincs hozzászokva a hangos beszédhez...(ezt mi csesztük el, mert mi sosem veszekszünk, kiabálunk a férjemmel, sőt igazából hangosan sem szoktunk beszélni)...mióta megszületett a lányunk, sőt az egész ismeretségünk alatt egyetlen egyszer ordítottunk egymással, kb. 2 percig tartott, mert Fanni (akkor még nem volt egy éves) olyan vígasztalhatatlan sírásra fakadt, hogy megegyeztünk a férjimmel, hogy nálunk ilyen többet nem lesz...
Általában ha mérges vagyok elég, ha más hangsúllyal, és tempóban magyarázok neki és távozom a látóköréből és ha befejezte visszamegyek....bár néha ezt nagyon nehéz megtennem, mert egyrészt ordítani tudnék, másrészt meg sajnálom hogy sír, csak belül, tudom, hogy semmi baja nincs és nem akarom, hogy bolondot csináljon belőlem...Így egy ideig dumálok, aztán amikor már nincs más fokozat csak az ordítás jönne közlöm vele, hogy na jó akkor elég volt és most anya megy és majd jövök, ha befejezted a sikítást és hallod is amit mondok...a gyerek öt percen belül le szokott nyugodni...ilyenkor jön a szipogás, orrfújás, fejtörlés és anyához bújás...szánom bánom stílusban...és utánna a normális viselkedés...

EFI: LÁTOD MI VÁRHAT RÁD?De persze ezeket leszámítva mindenért kárpótolnak...imádom ahogy kitolja a pociját és csípőretett kézzel nagy magyarázás közepette sétálgat a lakásban:)!!!

Brigi: Csinik a csajok! Már én is úgy várom a cofis időszakot!!!!

Na most megyek..Majd jövök! Puszi mindenkinek! Sziasztok ! Mák

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Brigi

Csinik a csajok :).Épp reklamálni akartam,hogy nem tudom,melyik ki :),de látom,a végén kapcsoltál :D!
Nem bírják a cstokat,gumikat?Nálunk Villő hozza,hogy tegyem bele a hajába... :shock: és újabban az sem mindegy,hogy milyen ruhát adok rá :?...Nekem ez még korai :(.
Szl akkor tessék keresztszemezni is néha :D!Szted macerásak a MP-ek? :roll: Tény,hogy nemegyszerű,igaz én sokminden mást még nem hímeztem,csak a nagy hajót,meg egy gyerek mintát.A többi apróság volt,így nem tudom ahhoz mérni.De én úgy élvezem,amikor eljön a kontúrozás és ahogy kikerekedik belőle a kép :).

Mák

Tényleg nyár van,mi is szinte folyamatosan lent lennénk,ha nekem nem lenne annyi dolgom :?...de még fél hónap és vége :):).
Tényleg nem egyszerű a hiszti,de szt jól csináld,csak várni kell a hatást :).Előbb-utóbb megtanulja Fanni is,hogy ilyenkor mi az ábra :).
Ordítani én sem szoktam,de ha kell,akkor felemelem a hangom :).Egyébként fontos,hogy az ember a hangjával is tudjon játszani,mert a gyerekek ebben a korban a nemverbális kommunikációból sokkal többet szűrnek le ,mint a szavalból (vagy ezt már írtam? :oops:).Így elég egy-egy keményebb szó,egy kis hangsúly ide-oda és nagyon jól tudják,mi az ábra.Én mindig az állatvilágból indulok ki :).A kutyamama is megmorogja a kölykeit,ha azok olyat csinálnak,ami neki nem tetszik :).Sőt,ha nagyon szemtelenek,oda is kap....
Szl nyugi,jól csinálod :)!

Na most megyek,még dolzni is kéne :?....

anyapoc
 
 


Anyapoc :)
Ez a gumi dolog mázli. Én nem vagyok híve a kopasz kislányoknak, de egyszerűen nem tűrik. Rékánál nem lenne gond, mert az ő haja rövid, de Borkáé nő, mint a bolondgomba. Meg olyan jól áll neki a copf. :cry:
Néztem, amiket csináltál, MP-k talán nem annyira gázok, mint pl. a spanyol mini, amivel én kezdtem. Ott pl. az ég legalább négyféle kékből van, és van, hogy kevert szállal kell. A többiről meg ne is beszéljünk, mert ott még több kicsi folt. De majd felteszem a képet, mert az kontúrozva is van. (keretezve nincs)
Nekem nagyon tetszenek egyébként, de nagyon macerásnak találom. De persze ez nem tántorított el a következőtől. :wink:

Anyósom hallaná ezt a kutyás összahasonlítást. :wink: Mikor kiderült, hogy babát várok a mi kutyánk még csak fél éves volt. Mindenkinek az volt az első kérdése, hogy ugye akkor ő megy. Mondtuk, hogy nem, miért menne? Hogy féltékenység, meg így, meg úgy. Mondtam, hogy a nagyobb tesó is szokott féltékeny lenni, de ez kezelhető. Erre nagy volt a felháborodás persze. Kutyus maradt, és imádja a lányokat és ők is őt. Tudom, hogy jó döntés volt.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Brigi!
A kutyás döntés tuti jó volt. Nekünk is volt kutyánk, de már nagy volt, mikor születtek a gyerekek. Nem nagyon volt a közelükben kutya-macska, és félnek is tőlük, mint a tűztől. :cry: Dédimamánál már megsimogatják a cicát, de megfogni.... Na azt már nem ! :roll: A kutyáktól meg egyenesen visítanak, és ugranak az ölünkbe. :cry: Sajnos volt kitől örökölniük :roll: Tőlem :oops: Én 18 éves koromig egy darab kutyát v. macskát meg nem simogattam volna. Aztán már volt macskám, aki még az ágyamban is aludt. Addig, amíg meg nem ismerkedtem az urammal. :lol: Utána ő száműzte az ágyból :roll:

Az MP képektől én egy kicsit megijedtem, ahogy írtad, hogy macerás, és idegek kellenek hozzá :roll: Na az most nekem nincs.

Tegnap is Gergővel veszekedtem, mert mondtam neki, hogy menjen a fürdőszobába zuhanyozni. Erre ő rávágta, hogy "NEM". Megfogtam, ruhástól beleraktam a kádba, és már engedtem is volna rá a vizet, de akkor már sírva öltözködött le :cry: Lefekvés előtt nem engedtem meg neki valamit, erre azt mondta nekem, hogy "Te büdös". Ráütöttem a szájára, megint sírás, és elrohant, hogy akkor ő nem is mos fogat, és hagyjam békén. Hát ennyit a dackorszakról és a hisztiről. (Mák! Készülj, mert szerintem még igen sok minden vár rád :lol: )

Mák! Egyébként igen, Gréti kb. 1 éve igen nagy öltözködős korszakát éli. Addig kisruhát, szoknyát nem is akart felvenni. Most már csak abban lehet oviba menni :lol: Tesóméktól kapta ezt a koronát, gyűrűt, karkötőt, azóta talált is itthon többet. És amikor hazajön délután, az az első, hogy felékszerezi magát. Olyan kis aranyos. Vele most nincs szerencsére semmi gond (mármint viselkedésileg :lol: ) Csak a chipset tudná feledni ....... :roll:

Brigi! Olyan szépek a lányok felcsurizott hajjal (amúgy is :lol: ) Próbálgasd, hátha megszeretik a csatokat, gumikat.

Tegnap délután még úgy éreztem, hogy hú de sok időm lesz este, és most már tuti fogok varrni, de mire hajat mostam, lezuhanyoztam, körmöt festettem, már megint eltelt az idő. Ráadásul megint úgy kidőltem, mint akit leütöttek. Még a törölköző is a fejemen maradt, meg sem fésülködtem, nem szárítottam meg a hajamat :oops: Hát ez van :oops:

Puszi mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok Lányok!
Szia Apu!!!! :D :D :D :D :D

Ezt nem lehetett kihagyni! Képzeljétek: Van nekem egy elég modern apukám , aki 13-ától internetezik és így kezdőként hova téved be olvasgatni?????Na hova???(ja és megjegyzem én nem beszéltem neki erről)Tegnap beszéltünk telefonon erre idézgetett nekem:)...állam a padlón volt, de azért nagyon örülök, hogy ilyen ügyi:), meg, hogy megismeri a barátaimat:)!Mindenesetre azért jobb ha vigyázok:):):) mit is írok le ide!!!Bár a saját családomra semmi kompromittálót nem írtam, csak ugye a söprűs anyósomra:):):):)....mert hát csak vele van bajom...
Tényleg Apa nem akarsz keresztszemes hímezni?:)Tudok egy két jó mintát küldeni ha gondolod:):):):)!!!!!!Aki ilyen ügyesen tanulja az internetet, az sec perc alatt elsajátítaná ezt is:)!!!


Anyapoc: Akkor jó!!!Mondjuk vannak azért jó pillanatai is...tegnap itt volt a barátnőm (kolleganőm) délután és az én lánykám olyan kis angyal volt hogy ihaj...nem is ismertem hirtelen rá...teljesen bájos volt, semmi hiszti, semmi sikítás..szóval azért tud jó kislány lenni is!!!

Brigi: Az anyósokra térve (apu ne nézz ide) az enyém is produkált megint...Nekünk most az újdonság az, hogy cicánk van Pünkösd óta, (meg kutyánk is, de ő régebb óta és kint lakik így abba nem kötöttek annyira bele) hogy én mit hallgattam ezért...hogy szerinte korai, meg Fanni mellé nem kell állat itt bentre...Meg a macska mindenhova felmegy, meg megkarmolja, meg...stb...osztotta az észt folyamatosan...hogy szerinte miért nem kéne...Ja meg persze előadta a macska a függönyön szeret csüngeni sztorit, meg az úr isten felül az előszobában lévő ( nem is tudom hogy hívják bútorra én így) kanapéra és kihúzkodja a körmével a 100 éves takaró szálkáit...(Megjegyzem ezt az ülőalkalmatosságot kb. 5ször akarták kidobni az előszobából a 3 év óta mióta itt lakom csak nekem tetszik és nem engedtem)...Az szóba sem jött, hogy Fanni mindenhol a cicákat lesi és megy utánnuk és talán ha választani kell egy utcai kóbor macska, vagy a saját fürdetett, bolhátalanított, féreghajtott, oltott cicmicünk között, akkor nyílván, hogy mi szülők mit választunk....Szóval egyfolytában hallgatok a macska miatt aki 11 hetes, tök jó fej, érkezése első pillanatától számítva szobatiszta és ez idő alatt egyetlen egyszer sem közelített karmoló szándékkal a lányom fele...Sőt megjegyzem határozottan óvatos,visszahúzott mancsokkal paskolgatja meg a lányom kezét...Mondjuk mi sem hagyjuk kettesben őket ez egyértelmű, de hát ezért vannak a gyerek szülei, hogy vigyázzanak a gyerkőcökre...Megmutassák neki mit szabad és mit nem...Lizi ( a cicánk) meg mindenhova követne minket, persze a nappalinkba, hálókba nem jöhet)..Fanni boldog, imádják egymást, a kanapé huzatát kiraktam, vettem egy polár takarót azt nyugodtan széthuzigálhatja a macsi ( bár megjegyzem nem húzott még egyetlen szálat se ki!!!), vannak számára tabu helyek és ezt úgy látom eddig tartja...Szóval kár parázni az állatoktól!!!Ugye?Ja és a gyerekorvosunk (akinek nagyon adok a szavára) éljenzett mikor mondtam, hogy macskánk is lesz...szóval ennyit a paraanyósokról...

Andi-gandi: Fanni is imádja a chipset, de mi dugdossuk előle, amíg nem látja meg a zacskót nincs is baj vele...

Ja és egy bónusz kép apunak és mindenkinek:

Mi már ilyen ügyes nagylányok vagyunk és így sétálunk:

Kép

Ja és egy bónusz:

Diszkréten , nagy vigyorral az arcunkon elfordulva: "Jaj anya ne fényképezz , olyan ciki!":

Kép

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :D

Ezer éve nem voltam, nem jutok a gép elé, örülök ha a topikomba írok. MÉg olvasni sem tudtalak Titeket. :( De azért nagyon nem hiányoltatok, úgyhogy látom nem haragszik senki az eltűnésért. :wink:

Nem hiszitek el, de totál leálltam a hímzéssel. Minden este kb. 3 órám megy el a locsolással. Na nem ott állok, de állandóan át kell rakni a locsolófejeket...szóval ezzel töltöm a drága hímzésidőt. :? De a kert kezd egyre szebb lenni, és a rigók csapatostól járnak ide zuhanyozni és bogarászni. Olyan édesek! :D

MP képekkel kapcsolatban csak annyit, hogy tényleg ideg kell hozzá, amit én hímzek Anyukámnak már 1,5 éve, az is iszonyú sok színből áll össze, nagyon pepecs. De ha kész lesz gyönyörű lesz! :wink:

Bocsi, hogy nem térek ki senkire, de már most kóma vagyok, Flórácska növeszti a fogacskáit és nagyon rosszak az éjszakák. :?

gyerkőcök képei mindenkinél nagyon édesek! :D

Mi hétfőn elutazunk nyaralni 1 hétre, tuti csak utána jövök, de majd jövök és mesélek, meg hozok fotókat is. :D

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok!

Láttátok Gumicukor mit rakott fel a másik topikba? (a képtárasba)
Ma voltunk vissza a gyerekekkel dokinéninél az ekcémájukkal.
K.O. az eredmény :cry: Szinte semmit nem ehetnek, ami finom :cry: Majd írok bővebben este, csak most is rohannom kell :roll:

Puszi: Andi

Kép
gandi75
 
 


Na itt vagyok :lol:

Szóval, amit a dokinéni mondott: nem ehetnek a kölkök semmit, amiben tej, tejpor, tejsavó van. :cry: Nem ehetnek semmit, amiben tojás van, :cry: és nem ehetnek rozskenyeret. :cry: Kiflit, zsömlét is csak vizeset ehetnek, azaz aminek a tésztájába nem tettek tejet, vagy tejport. Azt mondta a doki, hogy kérdezzem meg a boltban, hogy van-e a vizes zsömlében tejpor? :roll: Hát hol fogja azt az eladó tudni, hogy tettek-e bele vagy sem? :roll: Áááá, nem is fognak hülyének nézni. :lol: Csak kb. így fognak rám bámulni, hogy megbolondultam-e? :shock:

Na mármost, ez az egész azt jelenti, hogy egész nyáron nem ehetnek meg egy gömb fagyit vagy jégkrémet, augusztusban a saját tortájukból nem ehetnek egy falatot sem, nem lehet palacsintázni, a húslevesbe olyan tésztát kell tennem, ami tojásmentes, a pörkölthöz durumtésztát (amit Apa utál, szóval 2 felé kell majd főznöm :roll: ), a rántott husiról ha leszedjük a panírt, akkor talán megeheti a gyerek stb. stb. stb....... :cry:

Írt fel nekik egy szójaalapú tápszert (tej helyettesítőként), úgyhogy válthatom ki a lassan 5 éves gyerekeimnek a tápszert :roll: Elég furi :roll: Vagy vehetek nekik 5-600 Ft-ért szójatejet vagy kecsketejet is ihatnak :lol:

Ezt a diétát fél évig kell keményen és szigorúan tartani, után vissza kell menni kontrollra, hogy javult-e a bőrük? Remélem hatni fog a kúra, és megéri ez a sok lemondás. :roll:
Egy kis öröm az ürömben, hogy megignyelhetem az emelt családi pótlékot rájuk, és állítólag közgyógyigazolvány is lehet csináltatni. :lol: Legalább kapnánk valami támogatást a kenőcseikre, mert az is egy kisebb vagyon :roll:

Hát ennyi a történet, majd meglátjuk mi lesz.

Ja! És ha valakinek van valami ötlete, hogy pl. hogyan lehet tej és tojás nélkül tortát sütni, azt szívesen veszem.

Jó éjszakát mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Andi-Gandi: Húúúúú ez nagyon sz*rul hangzik.....Egyátalán nem irigykedek!!!!!!!!!!!!!

Avocado: tévedsz igen is nagyon hiányoltunk!!!!!Legalábbis nekem feltűn, hogy nem írogatsz, bár azt hiszem ezt nem írtam le:)...mert gondoltam el vagy havazva....a nagy locsolkodós munkával tökéletesen együtt érzek a gazolásról nem is beszélve...olyan a kert mintha gazveteményem lenne, pedig hát két hete sincs, hogy megkapáltam...A rigók nálunk is édesek amíg nem a cseresznyefánkon csiripelnek :? .

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Én végeztem a vizsgákkal,eddig úgy néz ki,minden sikerült,de még nem tudok minden jegyet... :roll:
Jövő héten még érettségiztetek,aztán elkezdem én is a NYARALÁST! :D


Avocado

Én is hiányoltam,hogy nem írsz sokat,mondjuk én sem :?.
Húúú,de nagyon szépnek kell ám lenni annk a kertnek,hogy megérje ez a sok locsolkodás :D!Én is virágmániás lettem idén,tele van az erkély... :roll:
Jó nyaralást :)!

Mák

Édes Fanni a képeken :):
Óóóó,nagyon tudják,mikor kell jógyekernek lenni :).Mondjuk szt ebben az is benne van,hogy ilyenkor leköti őket az új ember,más a nap menete,vagy az adott időszak és eszükbe sem jut apróságokon dühöngeni :).Végül is olyankor legalább 2 ember figyel rájuk :D!Apukád sem semmi :).

Brigi

Nem egyformán nő a lányok haja? :roll: Ez tök érdekes.... Azért előbb utóbb szt Te sem menekülsz mindenféle csini frizkók elől :D:D!
MP:na igen,ezek a minic nem olyan vészeek,mondjuk a Venice window már gázabb volt,abban is volt vagy 35 szín(már nem is tudom),de ahhaz képest nem is tartott sokáig.ott a kontúrozás a gáz.Na meg miután kialakul a kép formája,már nem olyan izgi csinálni,jöhetne a következő :?...

Andi

Én sem irigyellek,ez nagyon nehéz lesz nektek most.Szt van valami topik,ahol tudsz tanácsot kérni,mi helyett mit adjak,hogy a gyerkőcök ne szenvedjék meg annyira.esetleg fagyi helyett adhatnál nekik pl. mélyhűtött málnaszörpöt,csak kis műanyag pohárkákba kell rakni,bele egy pálcika és kész is a jégkrém :).
Meg érdemes a vizes jégkrémeket megnézni,szt azokban sincs tej,vagy származék.
Nem tudom,túrót pl ehetnek-e,de esetleg abból lehetne nekik tortát csinálni... :roll:
Vizes zsemle:hát ha tejcukor érzékenyeknek is ezt javasolják,gondolom akkor nincs benne tej... :)
Megkeresem neked a topikot,mert emlékszem,hogy van ilyesmi...

Pusz :)

anyapoc
 
 


Andi

Ezt találtam:

Tojás nélkül süthető piskóta receptje

Hozzávalók: 15 dkg cukor, 1 cs. vaníliás cukor, 5 evőkanál kakaó, 6 evőkanál olaj, 3 evőkanál 5%-os ecet, 2,5 dl víz (nekem csak 20-%-os ecet volt itthon, fél kanállal raktam bele)

Az anyagok kimérése után bemelegítjük a sütőt 20 percig. A sütőtepsit vékonyan kiolajazzuk úgy, hogy az oldalára ne kerüljön olaj, mert a tészta visszacsúszik rajta. A tepsi aljába pontosan beszabjuk a sütőpapírt, majd az előkészített hozzávalókat alaposan összeturmixoljuk. Amikor már jó habos, hozzáadagoljuk az alábbi anyagokat is, de ekkor már csak gyengén kevergetjük. 25 dkg réteslisztben elkeverünk egy csomag sütőport, egy mokkáskanál szódabikarbónát és egy csipetnyi sót.

A masszát beleigazítjuk a tepsibe, majd 200 fokos sütőben, végig erős lángos sütjük kb. 30 percig.

anyapoc
 
 


Sziasztok :D

Na azért két locsolás és két gyerekaltatás között csak be tudok nézni. :wink: 8) Már egész ügyi vagyok, nem? :wink:

Mák
Azért így egész más, hogy tudom, gondoltál rám, még ha nem is írtad le! :wink: :D
Gaz: van egy szuper szer, mi most próbáltuk ki, ami a füvet nem bántja, csak a gazt, le kell permetezni. Karcsi lefújta és este jött a vihar. :? Gondoltuk is, hogy ebből se lesz semmi, hisz azt írta, hogy ha 24 órán belül csapadék esik, akkor kisebb a hatása. Erre ma már látható, hogy a gazok fonnyadoznak, száradnak el, a fű meg virul. Majd megkérdezem a nevét, szerintem tök jó és nem is drága.

Gandi
Hát, abszolút megértelek, hogy kivagy! :( Nekem az a mázlim, hogy hiába ekcémás mindkét manóm, mint én, ők sem a kajára azok, ahogy én sem, hanem a melegre, hidegre. Viszont vannak tojás nélküli tortáim, mindjárt megkeresem és bemásolom!..............

Szóval:

Tojás és tej nélkül süthető piskóta (sárga)

5 dl 100%-os almalé
25 dkg cukor
1 citrom héja és leve
2 cs. van. Cukor
Ezeket belezuttyintom a turmixgépbe és jó habosra turmixolom. Ezután hozzáadom :
50 dkg liszt,
2 cs. sütőpor,
1 csipet só,
2 mokkáskanál szódabikarbóna keverékét,
majd végül 12 ek. Olajat.
Jó habosra keverem, és közepes hőmérsékleten kb. 15-20 perc alatt megsütöm. Ez egy gáztepsi mennyiség.
Bármivel variálható, tölthető (gyümölcs, lekvár, csokimáz stb)

A baba feketterdő totája
Előző nap készítendő!

Kimagozunk 30 dkg meggyet,levét felfogjuk.10-12 szemet félreteszünk, a többit egy tálba.
40 dkg margarint felolvasztunk folyékonyra,és a meggyhez öntjük.
Hozzáteszünk 50 dkgösszetört háztartási kekszet, és 20 dkg kókuszreszeléket.
Addig kevergetjük, míg masszát nem kapunk.Ha szükséges, adhatunk még hozzá folyadékot.
egy kb 20 cmes műanyag tálat, vagy csatos tortaformát kikenünk margarinnal, és a masszát szépen belesimítjuk.Egy éjszakára hűtőben pihentetjük.
Tálalás előtt, a formából kivesszük.
Tetejére 2 dl tejszínből( növényi), és 2 kávéskanál porcukorból habot verünk, ezzel, és a maradék meggyel díszítjük a tortát.

Tejmentes palacsintatorta
Hozzávalók huszonnégy darab palacsintához:
40 dkg liszt, 2 tojás, 7 dl szénsavas ásványvíz (szódavíz), két kávéskanál cukor, egy késhegynyi só, olaj a sütéshez és a töltelékfélék.
A tojást a cukorral és a csipet sóval habosra keverjük. Hozzáadjuk a lisztet és annyi ásványvizet, hogy sûrû masszaként simára keverhessük. Fokozatosan, kevergetés közben adjuk hozzá a többi folyadékot. Palacsintasütõben kis olajon vagy teflonedényben olaj nélkül egyenként kisütjük a palacsintákat. Egyet alulra fektetünk egy kerek tálra, ezt megkenjük a töltelékkel, ráfektetjük a következõ palacsintát és így tornyozzuk tovább, amíg el nem fogy. . Tölteléknek a túrón és pudingon kívül bármi alkalmas, például reszelt alma, fahéj, lekvár, kakaópor, gesztenyepüré.

Tojás nélkül süthető piskóta receptje:
Hozzávalók: 15 dkg cukor, 1 csomag vaníliás cukor, 5 evőkanál kakaó, 6 evőkanál olaj, 3 evőkanál 5 %-os cet, 2, 5 dl víz

Az anyagok kimérése után bemelegítjük a sütőt 20 percig. A sütőtepsit vékonyan kiolajozzuk úgy, hogy az oldalára ne kerüljön olaj, mert a tészta visszacsúszik rajta. A tepsi aljára pontosan beszabjuk a sütőpapírt, majd az előkészített hozzávalókat alaposan összeturmixoljuk. Amikor már jó habos, hozzáadagoljuk az alábbi anyagokat is, de ekkor már csak gyengén kevergetjük. 25 dkg réteslisztben elkeverünk 1 csomag sütőport egy mokkáskanál szódabikarbónát és egy csipetnyi sót. A masszát beleigazítjuk a tepsibe, majd 200 fokos sütőben, végig erős lángon sütjük kb.30 percig. Ezzel a süteménnyel kárpótoljuk ünnepnapokon kisgyermekünket. Gyümölccsel, lekvárral ízesíthetjük, díszíthetjük, mint a tortát.


SZÜLINAPI TORTA ( tejmentes )

Hozzávalók:

Tészta:
6 tojás
6 ek cukor
6 ek liszt

Töltelék:
1/2 kg túró
őszibarack konzerv
cukor
vaniliás cukor
2 cs zselatin

Piskótatésztát készítünk: 6 tojásfehérjét kemény habbá verünk a cukorral , ( mixerrel ) Ezután folyamatos keverés közben hozzáadjuk a tojássárgáját, és végül óvatosan a lisztet. Kivajazott sütőformába tesszük ( csatos tortaforma ), és előmelegített sütőben megsütjük. Akkor van készen, ha a tészta elválik a forma szélétől. Ha megsült, lezárjuk a sütőt, de nem nyitjuk ki az ajtaját, mert a tészta összeeshet. Hagyjuk kihűlni.
A töltelékhez a túrót rúdmixerrel összeturmixoljuk a konzerv levével, és őszibarackkal úgy, hogy kenhető állagú legyen. Ízlés szerint cukrot, és vaniliás cukrot adunk hozzá. A zselatint feloldjuk vízben, ( melegítve ), és a túrókrémhez adjuk. Ráöntjük a kihűlt piskótára, és pár órára hűtőbe tesszük. Ha megdermedt, díszíthetjük a tetejét barackszeletekkel, dekorcukorkával, mázzal.


Ezek vannak meg nekem, persze van amiben van tojás, de találsz mindkettő nélkülit is. Remélem hasznát veszed!!!

Anyapoc
Úgy örülök, hogy Neked is hiányoztam! :D Így már egész más lesz elmenni nyaralni! :wink:
Nincs már herótod a suliból? :roll:
Kert: óriási, 1111 nm, persze ezen rajta van a ház, ami 148, de akkor is nagy. És most már kezd kinézni valahogy, mert végre a fű zöld és nem barna, meg sárga. :? Még nagyon sok alakítgatni való van rajta, iszonyú pénz megvenni a növényeket, amiket az unokatesóm barátnője tervezett nekünk, de egyszer kész lesz és akkor majd kiülök és gyönyörködöm. Persze azért most sem csúnya, de még kicsit hiányos. :?

Na, azt hiszem ennyi időm volt, még semmit nem pakoltam be az útra, és ma már valószínűleg nem is fogok, hisz Flóra már alszik és Gergőt is lassan ágyba dugom. Viszont jóhír, hogy Karcsi holnap mégsem dolgozik egész nap, így délután együtt szépen bepakolunk már a kocsiba is, így reggel csak öltözés, reggeli és Flórácska szopizása után indulunk is! :)

Most már tuti nem fogok jönni, csak 1,5 hét múlva, így puszi mindenkinek! :D

Orsi

avocado
 
 


Avocado, Anyapoc !

Nagyon köszönöm a gyors segítségeteket. A palacsinta és a tojásos torta kilőve, mert tojást sem ehetnek :cry: De tej és tojás nélküli piskóta, sőt a Feketeerdő torta is jó ötlet :lol:

Kimásoltam a recepteket, viszem Anyumnak, ő a nagy süteményes (eladásra szokott mindenféle finomságot sütni) :lol:

Még egyszer nagyon köszi, puszi: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Avocado

Jesszus,az óriási kert!!!! :shock: :shock: Mi ekkora telket vettünk volna egy másik családdal közösen :lol: ...Ahh,na én erre nem lennék képes :?...De Te ügyi vagy és meglesz az eredménye :wink:!
Dehogy nincs már elegm a suliból :twisted: .Legszívesebben az egészet otthagynám,ahogy van.Pedig idén nem szólhatunk egy szót sem, az érettségiztető termekben még klíma is van :roll:...csak a szemem nem bírta.Vagy valami mástól lett baja,nemtom... :roll:
De már csak 1 hét :):
Ugye,hogy így jobb nyaralni :)!Akkor majd én is így megyek :D!


Andi

Nagyon szívesen :).Ha találok még vmit,akkor hozom :D!Egyébként van tej és tojásmentes(asszem) fánk receptem valahol,majd előkutizom,hadd egyenek fincsiségeket is :).
Végül is semmilyen formában nem ehetnek tejet,vagy csak az említett összetevőket???? Joghurt,túró????
Egyébként lehet kapni vmi tojáshelyettesítő port... :roll:

Na megyek,emrt nem lesz kész a POwellem :D:D:D!


Gumicukor,ha jársz erre:

KÖSZI A LINKET,ÉN NAGGGYON ÖRÜLTEM NEKI :):)!!!!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Láttam Gumicukor képtárát. Hihetetlen. Egyszerűen gyönyörű. Itt aztán lehet válogatni.

Avocado: Ki az????? Bocsi félre a tréfát. Hát kitartást a kert szépítgetéshez. Együtt érzek veled. Nekünk is van egy hatalmas kertünk amibe már fákat telepítettünk és bokrokat, gyümölcsöket, virágokat. Van vele munka bőven. Az biztos.
De mire én írom e sorokat te már nyaralsz. Jó pihenést.

Andi: Nagyon sajnálom a gyerköcöket és hogy mind a kettő... hát ez nem semmi. Nagyon rossz lehet nekik és neked is hogy nem ehetik azt amit szeretnek. Te pedig gondolkodhatsz mit is készíts nekik. Húúúú nem irigyellek. Azért kitartás gyerköcöknek is és neked is.

Anyapoc: remélem jól sikerültek a vizsgáid. Az érettségizők, hogy bírták a vizsgákat és a meleget?
Mentek nyaralni valahova?
Mindenesetre jó pihenést és kellemes nyaralást kívánok!

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok Lányok!

Bedmona: szerintem egyébként nem biztos, hogy rosszabb ha andi-gandinak mindkét gyerkőcnek egyformán kell diétázni...Persze könnyen dumálok, de józan ésszel úgy gondolom az sokkal rosszabb ha csak egyik nem eheti azt amit akar...mert azt szerintem nehezebb megértetni vele, hogy a másik miért eheti azt amit ő nem...Tesóméknál ez van..A kiscsaj egy csomó mindent nem ehet amit ugye a többiek ehetnének...hát nagyon nehéz vele, mert folyton kunyerál aztán meg ugye vagy hiszti van vagy beteg tőle...Pedig ő már 6 éves és nagyon nehezen érti meg a korlátokat...Persze az rossz, hogy bajuk van és inkább egyiknek se lenne, de az sem jobb/könyebb a szülő szempontjából ha "csak" az egyiknek van baja...

Avocado: jól hangzik ez a gazelvarázsoló szer...majd kiváncsi vagyok a nevére...De jó neked!!!Tényleg te már nyaralsz...Majd kérünk élménybeszámolót...

Andi-gandi...különben van valami vizes piskóta recept amibe a tojások helyett egy egy ek víz kell...most hirtelen nem tudom, pedig sütöttem már ilyet...majd megkérdem anyukámat...Persze ha addig nem találsz valami jobbat...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!


Móni

Köszi,egyenlőre jól állok,most már csak két jegyemet nem tudom :?....Talán a héten még kiderülnek :shock:!
Szerencsére most a második héten nem volt olyan meleg érettségin,de az előző hét brutál volt.Az iskolavezetés nagyon körültekintő volt egyébként,rakattak be klímát azokba a termekbe,ahol az érettségiztetés folyik minden évben :).Így csak a szemünk folyt ki a végére :?... Másrészt itattuk őket folyamatosan,minden csoportnál el is fogyott egy üveg ásványvíz :).
Egyébként jól bírták,ügyesek voltak,minket meg nagyon megdicsért minden elnök :):
Igen,megyünk 1 hétre Horvátországba 8-tól,aztán pár napra leugrunk Szegedre,az az én második otthonom :).
Aztán augusztus elején,ha minde igaz,megyünk apához 2 hétre hajózni :).Aztán el is ment a nyár :).
Nálatok lesz program????Bár ti már voltatok valamerre(most nem emlékszem,már fáradt vagyok :oops:)...

Mák

Azt a piskótareceptet írtam le Andinak kicsit feljebb :)!

anyapoc
 
 


Anyapoc: Tuti nem, mert emlékeim szerint az anyukám félébe amit én sütöttem sem olaj sem ecet nem kell...ez egy másik fajta tojás nélküli piskóta recept...Azt nem mondom, hogy jobb csak más:).

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!
Gratulálok a szép munkáitokhoz , nagyon ügyesek vagytok!
igazából segítséget szeretnék kérni tőletek beleszerelmesedtem egy képbe, és nem találom a neten sehol ahonnan ingyen letölthetném, ha esetleg valaki ismeri és meg van neki légyszi küldje el nekem, vagy írja meg hol találom meg.
Előre is köszi a segítséget!
Zeze Kép
Ja a kép neve angolul Cresent dreams és Mirabilia Design, csoda hogy ilyen névvel nem dob ki ezer találatot a google hm???
Mégegyszer köszi ha valaki tudja hol találom annyira szép.....
zerenyijudit@freemail.hu

Kép
Kép
zeze
 
 


Lányok! Minden receptre vevő vagyok :lol: Sajnos sem időm, sem energiám, sem idegrendszerem nincs, hogy máshol keresgessek :? Úgyhogy bennetek bíztam, és nem is csalódtam, hogy rögtön a segítségemre siettetek egy pár recepttel. :lol: Köszönöm :lol: A szülinapi torta így meg van oldva, hogy tojás nélkül is lehet piskótát sütni (Mák! Azért várom a Te receptedet is :wink: ) Krémet pedig úgy tudunk csinálni bele, hogy nem bocitejet, hanem kecsketejet használunk. Tegnap Apukám szerzett nekik kecsketejet a postás bácsinktól :lol: (azt ihatnak :lol: ), Anya felforralta, lehűtötte, és már este azt itták. Nem tudtuk, hogy vajon megisszák-e, de már olyan régen kaptak tejet-kakaót, hogy öröm volt nézni, ahogy itták. Grétike azt mondta, hogy majd elmegyünk a postás bácsihoz, és majd ő megköszöni a kecskének a tejcsit. De mondtam neki, hogy elég, ha csak a postás bácsinak köszöni meg. Igaz, hogy 260 Ft 1 liter, de bánja a fene, mégiscsak ihatnak tejet.

Mák! Igazad van, hogy így könnyebb, ha mindketten ugyanazt ehetik-ihatják, és nincs veszekedés, hogy a másiknak miért lehet ezt meg azt, nekem meg miért nem? Végülis Gréti ehetne tojásos dolgokat (az ő laboreredménye nem volt annyira durva), de így, hogy Gergő nem eheti, inkább neki sem adjuk, így nincs vita. :roll:
Nem Neked voltak ilyen Mirabilia nevű minták? Lehet, hogy rosszul emlékszem, csak valami rémlik.

Anyapoc! Irigy-irigy-irigy vagyok. :lol: (persze csak jó értelemben :lol: ) Na nem a vizsgáztatásra, meg a tanításra, azt nem irigylem egyik tanártól sem és minden elismerésem a tanároké. Ezek a mai fiatalok..... Nem tudom, hogy lehet kezelni őket :roll: Bár biztosan vannak köztük normálisak is (remélem ez a többség :roll: )
Szóval a nyaralást irigylem. Mi sajnos nem megyünk sehova, legfeljebb 1 napos kirándulásokra a közelbe. Meg talán aug. végén 3-4 napra Pestre a barátnőmékhez, meg az unokatesómékhoz.

Nyaralóknak jó nyaralást, az otthonlévőknek kitartást a meleghez. Hétvégén állítólag megint jó meleg lesz.

Puszi mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok Lányok!

Andi-gandi: jól emlékszel nekem van egy két mirabiliám, de nem ez...de mintha láttam volna...nem tudom majd megnézem...lehet csak úgy lehet beszerezni, ha emailt írunk egy cseh lánynak:)...

Zeze, ha úgy lehet csak akkor megadom neked az elérhetőségét...én angolul írtam neki, amit ő nagyon kedvesen lefordított ( mert mint később kiderült, hogy nem beszél angolul:):):), és elküldött nekem mintákat...) szóval tuti , hogy segít, ha megvan neki...majd megnézem...Nem ígérem, hogy pont ma , de tuti megnézem...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: