Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát persze, hogy alig aludt Bence vmicskét és most félálmosan kóborol, miközben bekakilt ... De én már csakazértis gyorsan kijegyzeteltem Kép

gyors peluscsere után

Taliban mi is benne vagyunk, de Budafok nincs közel ... Vagy igen? Bár Kirándulhatnánk egyet oda Kép

Matyi remélem mára már sokkal jobban vagy és sikerült a lámpát megszeretned! Zita hogy vagytok? Meztelenül?Kép Ez tényleg jó volt!

Hogy lehet az, hogy nálatok gyér a Tesco választék? Nem uaz a választék Pesten mint ott? Én azóta nem szeretem a tescot, amióta szinte folyamatosan lejárt szavatosságú termékeket találtam a polcokon. No meg tényleg piszkos is.

Hajni akkor nem vált be a kúp? Mennyit adtál Alexának belőle? A Királylány már igy beszél??? Le vagyok döbbenve. Oké, hogy Bence is sok szót tud, de még egy mondatot sem mond. Alexa is tűzoltó lesz? Vagy katona?Kép Ő már nagylány, nem csak annak érzi magát! Hátha a dorombolós cica barát lesz!

Manóka végre képek! Az a fánya gépKép De megoldottad! Könyvet megbocsátottam Bencének, de azért fájt a szivem rendesen ...
Nekünk LG Cikyng (asszem igy irják) porszivónk van. Ez sem olcsó, de jó. Nem porzsákos, igy nagyon jól lehet tisztitani, mosni.

A cseréptál engem is érdekelne, mármint receptek, mert nekünk van kb. 4 éve, de mégcsak áztatva sem volt ... Kép

Ági jól belehúztál az irogatásba!!! Örülök, hogy már ki is vették a varratokat, és rohamosan gyógyulsz (gondolom, mert jó sokat irtál Kép).
A férjem meghagyta eddig az utazási élményeit magénak, de most megigértettem velem hogy még egyszer visszamehet, de csak a családdal, amikor már a gyerekek is élvezni tudják. Mert rengeteg szépség van ott.
Autószerelős-udvarKép Akkor hol tudtok Danival játszani?
Internetes szerelemKép Másik ritkaság.

Akkor leirom a miénket is, mert ez sem gyakori:
Én a férjem egykori menyasszonyának az öccsével jártam. Akkor ismertük meg egymást. Aztán idővel kidobáltuk a felesleges alkatrészeket és megmaradtunk mi egymásnak! Kép

Bevásárlás ffimódra Nálunk: lista, melléirva, hogy minden pl. WCpapir : sárga xymárka, db, 3rétegű.
Egyszerűen oda kell irnom szájbarágósan, mert hajlamos túlzásokba esni és a múltkor olyat vett tripla adagban, amit utálunk, mert ő úgy emlékezett, hogy azt használtuk. Ebben igaza is volt, de már akkor mondtuk, hogy ez mennyire rossz minőség ...
Talán a "legjobb" az volt, amikor olyan popsitörlőt vett, amit nagyon nem szeretek(az illatát), de az akciós volt és vett belőle annyit, hogy vagy 2 hónapig törölgettem vele ... szinte mindent ...

Férj takarit fejezetnél mindig irigykedem, mert a férjem annyira el van kényeztetve, hogy borzasztó. Ezt végre anyósom is beismerte már. De jelentem jó úton haladok, mert már változott vmennyit. Viszont szeret és tud főzni is! Úgyhogy igy a vendéglátások alkalmával övé a főzés Kép enyém a romeltakaritás Kép

Mi a Vigantolt még a télen szedjük kétnaponta, ha nem felejtem el, meg szedjük a Cebiont, ha nem felejtem el Kép

Vic még jó, hogy nem belétek hajtott az pancser ... Mi az autópályán .nyáztunk megint, mert hihetetlen tapló emberek vannak. Simán elénk jön és megelőzi az előtte lévőt, pedig nem kis sebességgel közeledünk ... No meg nem húzódik ám le, ami kb. 5mp, és jön vissza, hogy elenged minekt. Nem neki méh meg kell feltétlenül előznie azt az autót, meg még azt is ... Kép
A múltkor lelépett elém egy csaj egy igenrossz kanyarban. És úgy, hogy oldalra nézett, látta, hogy jövök, aztán simán lelépett és lazán átsétált (nem gyorsléptekkel) előttem és mégegyszer oldalra nézett. Na akkor kellett volna kiszálnom és jól ... (itt nem elbeszélgetésre gondoltam), ki is adtam volna az összes felgyülemlett dühömet az utcán közlekedőkre.

A féjem egyszer szólt rám, hogy mit káromkodok vezetés közben. Elmagyaráztam neki, hogy én akkor azonnyomban kiadom a dühömet, mert különben felgyülemelik és úgy járhat vki, mint majdnem a csaj ... Azóta néha ő is mond cifrákat Kép

Kép

Attyaúristen mennyit irtam, de tuti kihagytam vmit!

Na még a hétvégénk: szombaton bútorösszeszerelés volt pakolással, este vendégek jöttek, vasárnap miskocon voltunk, este vacsizni pár barátunkkal, Bence nélkül.

puszi
orsi17
 
 


Helló!

Hol vagytok?

Orsi egy kúp esténként, de mindig eldöntöm, hogy ha nagyon szenved kap még. Az első kúpos éjjel kicsit aggódtam, hogy talán amiatt sír annyira, de lehet, hogy csak az esti tojásrántotta volt a ludas. Akkor evett először ilyet, nem sokat csak kicsit csipegetett belőle. Lehet, hogy a pocija fájt aznap. Úgy várom már, hogy meg tudja mondani mije fáj, mert ez így nagyon rossz.
Apropó beszéd. Igen elég ügyesen dumcsizik, nagyon jól használja az itt/ott szavakat. Anyum szerint én is ugyanígy dumáltam, sőt a férjem is. Nekem totál természetes, de bárhová megyünk mindenki meglepődik, miután megtudják mennyi idős. Kép

Írjatok! Kép

Puszi
Hajni (aki elküldte Apát fürdeni csakhogy ide ülhessen Kép )Kép
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Hajni: apa nagyon gyorsan fürcsizik, ha neked csak ennyi időd maradt!Kép Nálunk is nagyon megy a duma, ma apa megtanította neki, hogy az Ott vagyunk már? kérdésre azt felelje: Nem! és olyan édesen mondja, hogy ilyenkor sajnálom, hogy nem tudom megörökíteni! Ugyanis a hétvégén hoztam neki egy szamarat a Shrekje mellé, amit a globus(ez itt a reklám helye!) nyereményjátékon szereztünk. Persze a szamárnál nagyobb sláger volt a busz, amit szintén hoztam neki, mindenhova cipeli és mondogatja: bú.

Vic: palacsintatorta: nyami, én még palacsintának sem látok neki, mert Matyi mellett képtelenség. Ma is csináltam egy kis zellerkrémlevest és slussz. De ezalatt 2x mászott fel a székre onnan az asztalra, mert másodszor ott is maradt rajzolni. Ezt készítette:
Kép

Orsi: hát ti mmiskolcon hogy-hogy? Én már csak ha meghallom utálom,mert Feri közös életünk jó részét ott töltötte, igaz szép hely, mert már én is voltam 2x. Bútorok? Csak nem az IKEÁs? Muti milyen lett! Autóvezetés közben akkor nem irodalmi nyelvezetet használtok? Nos én csak gyalogos szemmel tudok beleszólni, de vannak fura eseteim. Én pl egyszer gimis koromban bulizni mentem a suliba, de mikor a lámpa nélküli átkelőnél(csak zebra) leléptem és az autó megállat, akkor csak nagy fékcsikorgás. Ugyanis a leghátul lévő trabantos beletolta a középső trabantot az elsőbe. Tehát 3 trabantot ugrasztottam ösze. De annyira szarul éreztem magam, hogy bulizni már el se mentem.

Manóka: remélem sikerül pihenned is, és aztán beleveted magad az írásba! Hogy telt a hétvége?

Ági: lábad? Remélem jobban! Szerintem jó, ha sokat írtok, mert én nagyon szeretek olvasni ám rólatok! Csak néha az írás megy nehezen, mert most is majd leesik a fejem. Olvastam, hogy : a két szőrösöm összeér( vagyis a szempillák).
Tehát búcsú, Zita

UI: a képen a bal alsó sarkban a madarat én követtem el a gyerek rajzfejlődése ellen!
zitus
 
 

 
 

A cseréptálra akartam még írni, hogy én csülköt szoktam benne sütni, sörösen pácolva. Ferin nagyon szereti az ilyen husokat, én kevésbé, de a ropogósát azt igen!
Majd kipróbálom benne a rakott krumplit is. A római tálra van receptes könyvem, de igazándiból még nem nagyon használtam.
zitus
 
 


Sziasztok,

Ismét megpróbálkozom írni...mert tegnap egyáltalán nem tudtam ide bejutni.
Hátha ma sikerül, nem adom fel, hogy megosszam Veletek a tegnapi nap hírét:
Tegnap délelőtt találkoztam Piroska nénivel!!!!!!!!!!!!
El sem tudjátok képzelni, mennyire boldog vagyok!
Kép
Puszi!

Vic
vic
 
 


Sziasztok!
Úgy tűnik, sikreült írnom, hurrá!

Vezetés: khmmm...én is nagyon mondom a magamét (ha Dorci ott ül mögöttem- márpedig nagyrészt mindig ott ül- akkor csúnya szavak kizárva, és jönnek a halk beszólások és mutogatások). Lehet, hogy én is itt vezetem le a feszültségeket?!

Hajni,
Tényleg nagyon sok mindent tud Alexa! Ilyen sok szót! Nem semmi! Ez már tényleg egyénenként változó, ki ekkor, ki akkor kezdi mondani szépen a szavakat, aztán a mondatokat. Én 1 1/2 évesen már folyékonyan beszéltem, de Dorka szerintem nem fog, mert (bár már nagyon sok mindent megért, de) csak pár szót használ, a többire csak mutogat.
Alexának már nem fáj a pocija?

Zita,
Akkor ezek szerint Matyi fiú jobban van??? Infralámpa segített?
Nayon szép ez a rajz!
Mi még nem rajzolunk, csak Dorka szokott az ujjával, ha kiönti az etetőtálcára a tápszert, teát stb...Kép

Orsi,
Ne haragudj!!! Ma megyünk a János kh- ba, remélem, minden rendben lesz, és nem kell a műtét, mert azt mondták, hogy annyira szilánkosra tört, hogy lehet, hogy szükség lesz rá.
Mi a cseppeket csak azért nem felejtjük el, mert Dorka beszól, hogy "tye" vagy valami ilyesmi (csepp), és mutogatKép

Ági van???KépKépKép
Szóval merre vagytok?
Lehet, hogy nem csak én nem tudtam bejutni, hanem más is? (mármint ide a netre)

Manóka,
Ezer meg ezer hála Neked! Piroska néni tegnap jött, és azóta is itt van! Boldogságom határtalan!
Mesélj, mekkora a pocaklakód, Zsombor? Mikorra vagy pontosan kiírva?

Na, lassan megyek, tanulnom kéne a dalokat.
Ja, ezt még gyorsan elmesélem: most az az egyik kedvenc játékunk, hogy Dorka felmászik a hátamra, én alul fogom a popóját, felül az egyik karját, és úgy szaladgálunk fel s alá a lakásban, Dorka pedig mindeközben hatalmasakat kacagKép Vizilovas pólóKépKépKép

Másik, ami tegnap történt: Dorkának épp készítettem az ebédet, Ő kint ücsörgött a konyhában, és gagyogott nekem...szóval beszélgettünk. Bent a szobában 6- os hangerőn szólt a hi- fin a rádió (ez olyan majdnem közepes hangerő, legalábbis a mi fülünknek). Egyszer csak elkezdett egyre erősödni és erősödni, mire beszaladtam, már 26- os hangerőn szólt, képzelhetitek, hogy üvöltött. Azonnal áramtalanítottam. Aztán bekapcs, lehalkít...Tökre megijedtünk, Dorci is, de én is. Csak azt nem értem, mitől hangosodott fel ennyire, nem volt ott semmi, nem esett rá a volume szabályozóra semmi. Nem értem, mi történhetett...
vic
 
 


...ha már ennyire belejöttem az írásba lenne egy kérdésem:
Ti mennyi ideig fürdetitek a menő manókat? És úgy, hogy először fürdés, utána játék, vagy fordítva?

Van egy másik kérdésem, aztán utána most már tényleg befogom: Ti hogyan készültök a Valentin napra? Ezen agyalok most, hogy mi legyen a meglepi Kispapinak tőlem és Dorkától...

És egy ötlet, de lehet, hogy ezt Ti már régóta így csináljátok: otthon, anyuéknál megtaláltam a vastag köteg UAE- es telefonkártyáimat, és azt kicsit lecsutakolva odaadtam Dorcinak, hogy azokkal tud kártyázni. Nagyon szereti. És ami a legfontosabb: nem tudja széttépni. (a szájába nem szokta venni, úgyhogy ezzel nincs baj).

Puszi!
vic
 
 


Sziasztok!

Tegnap én sem tudtam irni délután Kép

Hajni nálunk is úgy tűnt az első pár napban, hogy a kúp rátesz egy lapáttal, de aztán már nem sirt fel éjszakánként. Sztem add hosszabb ideig és meglátod. Kép Ilyenkor mondanám, hogy bár a tojás lenne inkább a ludas, mert azt később is ehet, de ez a fogacska ... igazán kijöhetneKépMi most ill. még mindig a 4 örlővel szenvedünk hol jobban hol kevésbé. Tiszta piros az arca tőle és néha szegény úgy sir.Kép

Zita pedig azt hittem Matyi a madárrajzoló Kép Nálunk hasonló ábrázolásmód van, csak nem ilyen türelmesen. Egy-két vonal aztán döfködés Kép
Csülök! Nyami! Imádom!
Bútor az ikeás, nagyon szép, és úgy örülök neki. Majd csinálok képet.
3trabi? Nem semmi! Mi voltunk már ilyen szendvicsben autóval. Azt hiszem tudnék storyzni balesetekről.Kép Persze Bencével a hátam mögött nem káromkodom mint egy kocsis.

Vic milyen dalokat tanulsz? Igy könnyű nem elfelejteni a cseppeket!Kép Hangerő??? Tőlem inkább ne várj választ!

Esti-rend nálunk: uzsi-játszás-fürdés-vacsi-játszás visszafogottabb üzemmódban-alvás. A fürdés kb. 10perc, mert hamar kihül a viz a kiskádban és nagyon sz.r a fűtés-melegviz rendszerünk, igy nem tudom utánamelegiteni a vizet.

Valentin-nap: passz. Képeslap, sütemény (sziv alakú torta), saját készitésű apróság, ilyesmi ötleteim vannak, de semmi konkrét.

Nekem is volt telefonkártya-gyűjteményem. De az enyészeté lett.Kép

Ami nélunk történt tegnap: felhangositottam a rádióban egy számot (sose szoktam, de most jól esett hangosabban hallgatni azt) és Bence először csak nézte a hifit, aztán,mint egy veszett kutya fel-és-le rohangált a szobában nevetve-sikitva, majd megállt és elkezdett táncolni, mozgatta a lábát. Zabálnivaló volt!
A másik, hogy hempergőzik az ágyban és nagyon élvezi ha van is min.(pl. vezetékek, papirok, ágynemű)
Viszont van egy rossz szokása mostanában, hogy mindent a fülébe dug.Ti manóitok is csinálják, vagy csak az én fiam talál ki ilyen extra marhaságokat?

Vic akkor a febr.8-at Piroska névnappá nyilvánitjuk!!! Végre megnyugodhatsz e téren és aztán belecsaphattok a lecsóba! Kép

Manóka, Ági merre jártok? Nektek sem ment a net?

puszi
Orsi
orsi17
 
 


Kukucs!!!
Kép
Merre vagytok???

Orsi,
Febr.7- e, Tódor, Rómeó nap legyen inkább a Piroska nap, jó?!Kép
Dorka egyelőre nem fedezte föl, hogy a fülébe lehet tárgyakat dugdosniKép, de biztosan nekünk is eljön az idő, hogy megnézzük, vajon mi minden fér a fülbeKépKép.
Ez a táncolás nagyon jó lehetett! Ha már Nektek is ilyen jól megy, akkor össze kellene ismét hozni a 2 gyerkőcöt, s akkor elkezdhetnénk a szalontáncokat tanulniKép Vagy maradjunk a csipegetésnél???
Fürdés nálunk is hasonló, 10- 15 perces, attól függ, hogy kell- e hajat mosni, mert ugye ekkora hajzuhatagnál..., szóval 3 naponta mossuk Dorka haját, s az nem 2 perc.
Most az a legújabb játékunk, hogy a virágöntöző kancsóba (vagyis az inkább pohár) belebeszélünk, s ugye így elég mókás hang jön ki a pohárból. Ezen Dorka hatalmasakat kacagKép
Illetve Dorka egyedül mossa a pocakját, cicit, karját, és lábát, ez egy ideje nagy sláger.
Majd még leírom, milyen dalokkal van most tele a fejem. Most megyek, ma 2- re megyek suliba, este 8- ig, és még rengeteg dolgom van.

Puszi,

Vic
vic
 
 


Sziasztok!!!

Halihóóóóóóóóóóó!!!! Van itt valaki? Vic sulizik, na de a többiek?

Bence egyből rámozdult a micimackó gifre: Tutt-Tutucs! Kép

Vic hajlandó vagyok (na jó vannak kivételek) sok-sok napot azzá nyilvánitani, csak jó legyen! Kép

Imádnám látni a gyerekeket együtt táncolni!!! Gondolj bele, ha nem csak ketten vannak! Milyen aranyosak lehetnének!

Hajmosás nekünk simán belefér abba az időbe. Nincs sok haja törpének, bár mostanában mindenkitől azt hallom, hogy már milyen nagy. Persze, mihez képest. Hetente mossuk kéthetente vágom. Bence mosatja magát Kép Viszont aktivan közreműködik a pöcörő megmosásában, meg persze a húzogatásában Kép Kép Kép

Azt szeretném kérdezni, hogy ki hogyan áll a hal adásával? Mi valszeg elutazunk nemsokára és ha már dél, akkor ugye tenger gyümölcsei és nem tudom, hogy kezdjek e már adni neki. Egyszer kóstolta már a halrudacska (elvileg) hal részét.

puszi
Orsi
orsi17
 
 


Ezeket mindenkinek ajánlom elolvasni. Hasznos lehet a jövőben.

http://www.hazipatika.com/services/news?nid=3513

http://www.nlc.hu/cikk.php?id=72&cid=14357

puszi
orsi17
 
 


Sziasztok!

Nos tegnap már nem voltam írásképes, és ennek ellenére éjfél után feküdtünk le. Matyi meg úgy gondolta, hogy 5.23-kor felkel és nem is kíván visszafeküdni. Így tarott ez 6.15-ig, amikor is elfáradt. de 6.30-kor meg jöttek a nővéremék. Igaz még letettük Kittit is, de visszalaudni már nehéz volt! A nap pedig a két gyerekkel telt, nagyon szeretnek együtt játszani, délután meg korrepetáltam.És most folyik a fürcsi.

Fürdés: mi fél órát fürdünk. Elején lefürdetjük, majd hajmosás két-három naponta, mikor hogy látom izzadtnak egy nap. Majd még játék, buborékfújás, öntözés stb... Én nagyon ritkán veselkedem a hajvágásra. Most ugyan 2 hete megnyírtam, de most már úgy sajnálom, olyan édes volt hosszú hajjal!

Hal: én már próbálkoztam a hallal, nemigen szereti, a lazacos az tetszett neki, de abból se sokat evett. Most már a tojást próbálgatjuk, mert én annak idején tojásallergiás voltam, de eddig még Matyin nem vettem észre.

Cseppek: Orsihoz hasonlóan én is néha elfeledem, bár most a 2 féle gyógyszerre nagyon oda kell figyelni. Egyiket 2x kell naponta a másikat 4x és az orrcsepp 3x. Meg hát arra is, hogy ne egyszerre adjam azért oda, hátha a kis pocaknak nem tesz jót. Már alig várom, hogy pénteken mondjon valamit a doki, azaz pozitívat!

Orsi: jók a linkek, kíváncsi vagyok, hogy lehet némelyik mondatot nem kimondani. Én arra nagyon harapós voltam, ha valamelyik kollégán lehülyézte a gyrekeket, mert hát nem hüléyk csak iszonyú lusták!

Valeni tin nap: erről később, most megyek kiveszem a babcit.

Zita
zitus
 
 


Tehát, Valentin nap: úgy gondoltam készítek egy szív alakú tortát, természetesen csokiöntettel, meg a tavalyi filc és lufi szivecskékkel feldíszítem a hálót, és a gyertyák! Aztán készítek valami fni vacsit is. Matyi meg kap a fenekére egy nagy filcszivet(mármint a nadrágjának arra a részére) És vettem egy tollat, amibe belegravíroztatomm, hogy az utolsó nagy megpróbáltatásra vagy valamihasonlót, még nem találtam ki, úgyhogy jöhetnek az ötletek!

Orsi: ti még kiskádban fürdettek és többiek?

Vic: mi is fürdés után vacsizunk, és utána még játszunk, majd szopi. De most pl: belealudt a játékba. ez viszont azt jelenti, hogy éjszaka még fenn lesz.

Hajni, Ági merre vagytok?

Zita
zitus
 
 


Sziasztok!


Vic ez nagyszerű hír, remélem most már nyugodtabb vagy! Kép
Mi kb. 20 percig fürdünk. Először csutakolás, aztán játék. Hajmosás 3 naponta elvileg, gyakorlatilag minden nap, mert megmossa a királylány saját magának Kép
Kaja fürdés előtt van. Általában kiskádban fürcsizik, de szokott velem is a nagy kádban.
Nagyon tetszik az a játék, ami Dorcinak van a kádban, de még sehol sem láttam hasonlót. Hol vettétek? Tényleg, találtál gólyát?

Zitus gondoltam rátok délután. Egy hirdetős újságban mindenféle orvosi dolgot hirdetnek, és Dunaújvárosban is van üzletük, és van infralámpájuk is. Tudom, hogy a gondotok már megoldódott és remélem nem is kell majd többet használni a lámpát, de ha gondolod beírom a címet.

Orsi nagyon remélem, hogy a kúp csak tényleg az elején erősítette fel a tüneteket. Most egész tűrhető éjjelünk lett volna, csak most én voltam rosszul. Valami nem stimmelt a gyomrommal. Aztán még ma napközben is hányingerem volt és fájt a fejem, alig ettem valamit. Nem tudom eldönteni, hogy az előző napi aranygaluska (repetát kellett csinálnom Kép ) vagy megint egy migrén.
Halat én még csak a Kecskeméti bébiételből adtam Alexának, paradicsomos volt és szívesen ette. De először volt tőle pár pötty. Aztán később már nem. Viszont ha ilyen kaját eszik, akkor azon szoktunk nevetni, hogy már messziről érezni, hogy jön Kép
Aranyos lehetet Bence, amikor a rádiót hallgattátok!
Tényleg Vic nem lehet, hogy nálatok meg szellemek járnak? Kép
A linkeket még csak megnéztem és lementettem, majd holnap elolvasom.

Tegnap behoztam a lemaradásom filmek terén és mindjárt kettőt is megnéztem. Az egyik -mi más is lenne- egy tűzoltós film volt, John Travolta is játszik benne. Nagyon jó volt, végigbőgtem az egészet...
Aztán meg este ott ragadtam a tévé előtt, egy nagyon helyes kis háborús-szerelmes film ment, a Marthe szerelme. Nem láttátok?

Hát a Valentin nap nálunk nem lesz extra, mert Apa nem különösen kedveli ezeket az átvett ünnepeket. Tud ám csuda romantikus is lenni, de nem igazán naphoz kötötten. Azért a csokikát ki nem hagyjuk Kép

Puszi mindenkinek!
Hajni
tigribigri
 
 


Kép
tigribigri
 
 


Hétvégi képeink innentől indulnak:

http://babanet.hu/album/main.php?album=4634&page=1&image=110102

Helló!
Hajni
tigribigri
 
 


Sziasztok,

Tegnapunk tök jó volt, csak kicsit vagyok fáradt. Ma is megyek, délre jön az anyu, hogy unokázzonKép

Orsi,
Szalontáncot megbeszéltükKép Ki hozza a kísérőzenéket?!Kép
Valahol olvastam már ezeket a cikkeket, de jó az ismétlés. Nekem szerencsére birkatürelmem van, legalábbis sokan ezt mondják, kollégáim is csodálkoztak néha, mennyit bírok az ovisokkal, pedig nem volt könnyű néha, főleg amikor elkezdtek valamiért hisztizni. Remélem, hogy ez a türelem megmarad a Dorcinál is. Mindig is jobban szerettem csendben beszélni, mint üvöltözni.
Pöcörő mosásKép
Hajjal kapcsolatosan: Dorka imádja a fésűt, folyton magát fésülgeti, vagy kéri, hogy döntsem bele a fejem az ölébe, s akkor fésüli az enyémet. Olyan finoman fésül, egyáltalán nem húzza a hajamat. S a végén a kezével is lesimítjaKépKis fodrászleányKép
Hal: mi még nem ettünk, de ami késik, nem múlik. Melyik hallal kezdtétek? Üveges bébiétellel?

Zita,
Az írásodból is érezhető volt, hogy fáradt vagy. Próbálj majd egy kicsit valahogy pihizni!
Látom, a buborékfújás Nálatok is nagy sláger! Mi is imádjuk elkapni a fénylő gömböcskéket.
Péntekhez drukkolok! Matyi közérzetileg jobban van?
Nagyon tetszenek a Valentin napi meglepi ötleteid! A toll ötlet is tök jó! Ha beugrik valami ötlet, akkor azonnal megírom Neked, jó?!
Annyira közel van már 14- e, nekem is hamar ki kéne találnom valami egyedit. Habár néha én is úgy gondolom, hogy minden nap ilyen napnak kéne lennie, és hogy kicsit mázas, csöpögős ez az ünnep, de mégis olyan jó, hogy van ez a nap. Na, most kissé kacifántos voltam, de szerintem biztosan értitek, mire gondolok. Mindenesetre olyan jó látni, amikor a kispapák, nagypapák, ifjoncok, szóval minden pasi vörös rózsákkal, szivecskékkel, bon-bonokkal rohangál az utcákon, és sorban állnak a virágárusoknál. Olyan édesek!Kép Mi meg jövünk a vadító fehérneműkkel, a fini vacsikkal, meg a többi meglepivel...micsoda fura nap ezKépKépKép
Mi nagy kádban fürdünk, már elég régóta. Dorka ezt jobban élvezi, mert a másiknak olyan a kialakítása (egyik oldal döntve fekvős, másik oldal ülős), hogy 1 éves kor után már kényelmetlen lenne. Dorka hosszúsága miatt pedig már 1 éves kora előtt bőven nagy kádban fürödtünk. Képzeljétek, a 74- es méretet szinte átugortuk, már 80- as, és 86- os cuccokat hordunk. Ahogy kinőttük a ruhákat, szépen kimostam, kivasaltam Őket, és külön- külön csomagoltam a különböző méreteket. Olyan picinek tűnik már a 62- es, pedig akkor meg milyen nagy volt Dorkára!Kép Őrület, hogy nőnek ezek a manók; észre sem vesszük, és azon kapjuk magunkat, hogy a 2- 3 gyereket cipeljük a különböző különórákra, és naponta izgulunk, hogy jól sikerüljenek a felmérők stbKép

Hajni,
Hohó, de még milyen nyugodt! És boldog!
Megnéztem a fotókat tűzoltótanonc Alexáról. Csuda édes!!! És apa olyan büszke a pici lányára!
Melyik fürdős játékra gondolsz? A virágosládára? Azt a Brendonban vettük, 4 ezer körül van, de elég sok játékboltban láttuk már, hasonló árakon. Most nem tudom megnézni, de szerintem van a Déli Játékboltban is. Bár előtte érdemes felhívni Őket, hogy tényleg van- e.
Gólyát még nem néztem, de a fejemben van. Elvileg majd azt szeretném, hogy ha esetleg jön majd a következő baba (reméljük, nemsokáraKép), akkor megvesszük a gólyát, és Dorka fogja bejelenteni a nagyszülőknek, természetesen a gólyával együttKép Majd a gólyára rácsatolunk egy kis levélkét, és abban lesz az örömhír. De ez egyelőre egy terv, de reméljük, hogy nyáron meg tudjuk már valósítani. Vigyázat! Levédettem a tervet!KépKépKép
Szellemekre én is gondoltam, de félek tőlük, ezért elhessegetem magamtól ezeket a gondolatokat, és inkább arra gondolok, hogy mittudomén...árammal volt kapcsolatos, vagy nem tudom.
Tök jó, hogy ki tudtál kapcsolódni egy kicsit a filmekkel. Nekem az utolsó film, amit megnéztem az az Örömapa2 volt. Össze- vissza sírtam magam a végén. Olyan édes az a film.

Na, most már megyek elkészíteni a tízórait, aztán az ebédet stb...délután suli...
Vigyázzatok magatokra!

Ági, gyere!

Puszi,

Vic




Kép
vic
 
 


Itt van egy csomó egészen aranyos Valentin napi üzenet:
http://www.lba.hu/valentin/valentin.php
vic
 
 


Néhány Valentin napi recept:

Szerelemgolyók

Hozzávalók
1/2 kg szárított füge
20 dkg porcukor
1/2 narancs leve
1/2 narancs lereszelt héja
1 evőkanál rum

Elkészítés

A szárított fügét ledaráljuk és 20 dkg porcukorral, a narancslével, rummal és a narancs héjával jól összegyúrjuk. Diónyi gömböket formálunk belőle, porcukorral meghintjük, és mignonpapírba tesszük.


Szerelmeslevél

Hozzávalók
25 dkg liszt
10 dkg vaj
8 dkg cukor
1 tojás sárgája
annyi tejföl, hogy jól gyúrható tésztát kapjunk

Elkészítés

A hozzávalókból összegyúrt tésztát 1 órára hűtőszekrénybe tesszük. Ezután vékonyra kinyújtjuk, hosszúkás levélformára vágjuk. Vaníliakrémmel töltjük, melybe rumba áztatott, darált diót vagy mandulát és néhány tojásfehérje keményre vert habját keverjük. Levélboríték formára hajtjuk, és lassú tűznél a tepsibe helyezett sütőpapíron szép sárgára sütjük.

Édes Valentin


Hozzávalók
40 dkg háztartási keksz
25 dkg vaj
10 dkg porcukor
1/2 dl tej
50 dkg gesztenye
1 dl rum
1 üveg meggy
szilva vagy barack befőtt

Elkészítés

A megdarált kekszet összegyúrjuk a vaj felével, a porcukorral és a tejjel. Az így kapott kekszmasszát hideg vízzel kiöblített szív alakú tortaformába tesszük, peremet képezve körbe a szélén. A gesztenyemasszát a vaj másik felével és egy kis befőttlével és a rummal lágy krémmé keverjük, és a kekszmasszára kenjük. Végül a szilva, meggy vagy barackszemeket a gesztenyemasszába nyomkodjuk. 10-12 órára a hűtőbe tesszük és porcukorral vagy tejszínhabbal díszítve tálaljuk.

Valentin-napi mézeskalácsszív


Hozzávalók
A tésztához:
50 dkg liszt
1 csomag sütőpor
15 dkg méz
15 dkg barnacukor
3 dl tej

szerecsendió
fahéj

A mázhoz:
2 kanál méz
15 dkg étcsokoládé
2 dl tejszín

Elkészítés

A lisztet, sütőport, cukrot összekeverjük. A tejet a mézzel feltesszük melegedni, míg a méz folyékonnyá nem válik, majd a sütőporos liszttel összedolgozva tésztát készítünk. Ezt a formába öntve sütőbe tesszük, és közepes lángon készre sütjük. Úgy tudjuk ellenőrizni, hogy elkészült-e, hogy egy tűt szúrunk a süteménybe. Ha már nem ragad rá tészta, akkor megsült. Egy kicsit hagyjuk kihűlni, majd kiborítjuk a formából, és rácsra téve tovább hűtjük. A máz készítéséhez a tejszínt és a mézet felmelegítjük, majd lassan a csokoládéra csorgatjuk. Ezt állandó kevergetés mellett felolvasztjuk. Hagyjuk egy kicsit kihűlni, ezután a szívekre önjük, ügyelve, hogy a tetejét egyenletesen befedje a máz, majd egy órát hagyjuk szilárdulni. Esetleg olvasztott fehér csokoládéval díszíthetjük.
vic
 
 


vic
 
 


...és ezek...

The day of love requires a companion,
But I find myself at this time all alone.
Words of sweet affection fill the morning
Like bells outside the windows of my room.

I don't know why I don't have someone with me.
I've loved and been loved through the restless years.
The mysteries of love I hold within me
Are a darkness unrelieved by moon and stars.

And yet I feel more love than I have ever
Felt within the circle of a kiss.
Love need not be a passion or a fever,
Nor does it need a hand for its caress.

Love does not require a companion.
It doesn't need an object or a home.
It flies above the ecstasy of morning
And fills the universe inside my room.
vic
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a tegnap tényleg nem voltam elevenemben. Sajnos ma se, mert Matyi hajnalban 4 után felébredt és csak 7-kor aludt vissza, rettentő fáradt voltam, de nem lehetett visszaltatni. Ma meg 10-kor ébredt, de látszi, hogy nem aludta ki magát. Kicsit hisztis és mindent ő akar csinálni, az öltözéstől kezdve az evésig. Ebédre nem sokat evett, most meg apával elvonultak a szobájába miután a vasutat szétszedte mielőtt a kisvonat odaért volna.

Vic: örülök nagyon, hogy minden rendben veled! Hogy állsz a sulival? Készítettél már frizurákat is? És a dalok? Nálunk is szokott ilyen hangerő-változás lenni, ha a számítógép is be van kapcsolva! Nem semmik ezek a sütik, hűű nagyon megkívántam őket!
Remélem a gólyás terved bejön, én mindenesetre drukkolok, hogy Dorcinak mielőbb legyen kistesója. Irigyellek a türelmedért, sajna nekem nem végtelen, néha begurulok. Én fel szoktam néha emelni a hangom, főleg mikor Matyi csakazértis ledobja a kaját az asztaláról, vagy ha motorral csakazértis nekimegy az ajtóknak és közben zeng az egész ház... De legtöbbször csak felveszem és szomorúan nézem, de közben fogni kell mindkét kezét, mert különben már nem is figyel oda. Nagyon szeretném ha nem lennék néha ilyen feszül, de ehhez az kellene, hogy többet legyünk együtt hárman és ne mindig az anyósomra vagy a nővéremékre kellje bízni a gyereket, mert legtöbbször ez bánt nagyon és ezen gondolkodom állandóan, hogy csinálhatnánk másképp. Mert lassan a gyerek csak azt fogja majd fel, hogy anya van velem, ő tilt dolgokat, apaával meg jót lehet hancúrozni, megenged dolgokat, ha nem is mindent. Nálatok ez hogy van? Mivel feri csak este létja, így nem sok "úgymond rossz" emlék kötődik hozzá, annál több hozzám, pedig ezt együtt kellene csinálnunk! Nem? Szerintetek hülyeségek,amik miatt én állandóan aggályoskodom?

Hajni: nagyon jóka képek, Alexa szemei tiszta apája, és tényleg nagyon büszke apuka néz vissza a képről! Úgy látom nem lehet elég korán kezdeni a tűzvédelmi oktatást!
Ja és a szobros képen jó nagyot nevettünk apával!

Orsi: táncolók közé mi is beállnánk!Csuda jó lenne összeereszteni a gyerekeket. Most hogy írtad ezt az ágyon való hempergést eszembe jutott, hogy egyszer kiránduláskor mi is lehempergőztünk egy virágos dombról, de estére az unokaöcsém tele lett pöttyel, mert a virágporra allergiás, és ezt persze nem tudtuk.
Hol is vannak azok a képek?

Ági, Manóka?

Pusz, Zita
zitus
 
 


Most küldök néhány képet a régi iskolás bulikról, mikor tanár létünkre fordított npon beöltöztünk mindenféle maskarába.
Az első egy rocker lenne
Kép
ez pedig Freddy Krüger
Kép
Itt pedig az én Matyim a kedvenceivel:
Kép

Bocsi, de mivel délután régi fotókat nézegettünk gondoltam felteszem ezeket, digitálissal fényképeztem le,mert nekünk szkennerünk nincs.
Matyi apját még a gyrekkori képeken is felismerte, én viszont sokat öregedhettem, mert csak a közelmúltbelieken ismert rám.
Tegyetek ti is fel néhány régebbi fotót, légyszi!

Legyetek jók, Zita
zitus
 
 


Helló csajok!

Mindjárt megyünk fürdeni és csak bekukkantottam.
Kép

Apa ma este hálóban fog játszani a haverokkal, úgyhogy tuti nem kerülök gép elé.

Zita ezek a régebbi képek nagyon jók!!! Kép
Hogy te milyen egy belevaló tanerő vagy! Kép
Matyit meg nem is kell ragoznom, hogy csudaari, és a Shrek barátja is cuki Kép Az ott a szamár, jól látom?

Többiek írjatok sokat és tényleg tegyünk fel régi képeket is!

Ja még annyit akartam elmesélni, hogy ma vettünk egy kenyérsütőt és csudafini kenyeret vacsiztunk. Kép Üresen Kép


Sziasztok!!!
Hajni
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Gyorsan irok, mert jön anyósom és a keresztfiú hozzánk hétvégére (ezennel felmentést is kérek arra az esetre, ha nem jönnék) és még készülnöm kell.

Hajni mi is kenyérsütőt készülünk venni, de nem igazán tudjuk eldönteni, hogy megéri e, meg egyáltalán tudnál abban segiteni, hogy milyet érdemes venni?
Olyan jók a képek! Nekem az utolsó tetszett, a lányos!
Hajni! Kivánós vagy, hényingered van ... hm, ezek a tünetek!!! KépNem lehet, hogy itt a tavasz?

Zita remélem Matyi rendbejön ettől a sok pirulától, bogyótól, csepptől!
Nálunk is képnézegetésnél ATA felismerés van. Anya egész nap vele van, mi a frásznak emlgesse ... Amit irtál a "gonosz" anyáról az az én fejemben is megfordul, főleg akkor, amikor én nem engedek vmit napközben, az apja pedig este simán megengedi... Ne meg ott a szitter is. Vele folyamatosan megbeszélem mit lehet, mit nem. Tegnap azt kérdezte burkoltan, hogy ráüthet e esetleg a kezére. Persze finoman közöltem vele, hogy ez legyen az én feladatom, ő csak próbáljon beszélni vele vagy elterelni a figyelmét. Elmagyaráztam neki, hogy a gyereket nem érdekli még a testi fenyités max. kinevet, mert
jópofának tartja.

Akkor lányok ünnepélyesen megnyitom a táncklubbot!!!Kép
Kép

Vic én durr bele halrudacska (fagyasztott), mert a pl a kecskeméti kajákat nem szereti Bence és ezekben a bébikajákban alig van hal. Tudtommal. Két harapást evett, semmi baja nem volt tőle.

A dokinénink tul.képpen azt mondta már sokkal régebben, hogy nyugodtan próbáljak meg neki adni, de azért kiváncsi voltam a ti
véleményetekre! Köszi!

Hajni kicsit képzavarba kerültem a hálóban való játszással ... mit keresnek a haverok a hálótokban, aztán csak leesett! Kép

Bocsi, kicsit nagyon szétszórt vagyok ... közben megebédelt Bence én rendet raktam nagyjából. Kiötlöttem, hogy hurka lesz vacsira, úgyhogy igy tudok veletek időzni vmivel többet Kép

Megpróbálok képeket keresni ...

puszi
Orsi

Ha nem jönnék, akkor Jó hétvégét mindenkinek! Balesetmentes közlekedést! (Mondja ezt az, akinek a zura van úton ...) Matyinak, Hajninak gyógyulást! Alexának fájdalommentes fogacskákat! Vicnek jó fellépést! (vagy mit szoktak ilyenkor mondani) Sok tapsot! Zitának jó ötleteket a Valentinhoz és pihenést! Áginak egy adag irgum-burgum, mert nem ir! És Manókának is! De biztos van okotok, csak épp várjuk, hogy jelentkezzetek!
Magamnak, ha lehet, kitartást ...
orsi17
 
 


Ezek nem annyira régiek:

Kép
Kép
Itt vmennyire látszik a ruhám. Semmi extra, leszámitva, hogy előző nap este vettem időhiányban szenvedve ...

Hozzátenném, hogy az egyházi még várat magára ...
orsi17
 
 


Igy telefonálunk mi Kép

Kép
Kép

Ezek sem régiek ...
orsi17
 
 


Sziasztok!

Naggyon gyors leszek, mert nemsokára indulok főpróbára.

Zita,
Matyi jobban van már?
Nagyon tetszettek a képek, és jó ötletnek is tartom (bár remélem, mások nem ezeken fognak csámcsogni). Nagyon belevaló tanerő vagy!!!
Shreket és Szamarat hol vettétek?
A zenekarban a szaxis srác mindig bohóckodik, és megkérdezi, hogy "ott vagyunk mááár?!".Kép

Orsi,
Nagyon csinos volt a rucid, szép pár vagytok!
Bence telefonja csúcs szuper!
Táncklubot hol tartjuk meg??? És főleg, ki hozza a kísérőzenéket?

Hajni,
Te is írj jó sokat!!!Kép Kenyérsütáshez van egy jó receptem, a férjem találta, és eddig mindig nagyon fini kenyeret sikerült Neki készíteni. Szokta variálni is, tökmagos, teljes kiörlésű stb...kenyerek.

Most muszáj mennem, kicsit izgulok is, mert néhány számot most énekelek ezzel a zenekarral először, át kell még néznem. Majd teszek fel fotókat a fellépésről, ha készül pár.

Puszi, és mindenki nagyon vigyázzon, tényleg nagyon csúsznak az utak. Séta közben nagyon csúszkáltunk, ilyenkor tök jó, hogy van a kézifék a babakocsin, különben nem tudom, hogy jöttem volna le ezeken lejtőkön.

(Ui.: Orsi, majd valamikor hétvégén átküldöm Neked, hogy milyen dalokat játszunk ma, jó?! Csak hogy párat említsek: ABBA, Boney M, Atomic Kitten, Brenda Lee, Mariah Carey, Whitney Houston, Cher, Celine Dion, latin dalok stb.)

Kép
vic
 
 


Ez nem túl régi...3 éve szilveszterkor...az egyik ismerősöm a Filmgyárban dolgozik, onnan ez a tök jó paróka...Kép(1,72- es magasságomhoz összesen 52 kg voltam akkor, most is ennyi szeretnék lenni)
Kép
Itt pedig énekeltem pár dalt az esküvői vacsi után :
Kép
Itt voltunk nászúton (húúú, de visszamennék):
Kép
Kép
vic
 
 


Végre! Azt hittem most megint velem lesz tele a topic!

Vic én is inkább lennék most ott, mint itt! Nem lehet, hogy "ott vagyunk már"? Kép Addig addig jár az agyam rajta, amig ezzel fogok álmodni ... Kép Mármint a tengerrelKép

Lányok! Esik a hó! Pedig én már nagyon várom a melegebb időt!

Kép
Kép
Kép

Engem átjárt a melegség a képek láttán ls szinte érzem a virágok, a fű illatát, hallom a madárcsicsergést és a méhek zümmögését, érzem, ahogy a nap bizseregtet a sugaraival! Kissé ömlengős lett, de én már csak ilyen vagyok. Kép

No most megyek, mert anyósom is hurkát csinált és igy kénytelen vagyok mást csinálni ... Rántott karfiol lesz.

puszi
Orsi
orsi17
 
 


SziasztokKép

Ezer bocsi és én mint anyamedveKép de hétfőn elvittük szervizbe a gép monitorját, igy nem igazán tudtam netezniKép

Kedden voltunk csavarogni Győrben, vonatoztunk egy jót. Netes tesomat látogattuk meg, (egy nagyon jó barinőt is köszönhetek a netnek, akit tesomként szeretek). Dani tök jól elvolt, élvezte a vonatot, kedvence a szemetes volt, mondanom se kellKép Nem győztem törölgetni a kezét, még jó hogy üres volt kukaKép

Apa most szabin van, igy kevesebb időm jut a netre is, amit most nem is bánok, legalább együtt vagyunk egy kicsitKép Manó amugy extra nyügös és hisztis mostanában, a nyügre a fogát mint okot megtaláltam, 3 rágó jön most egyszerre neki, de a hiszti az elég rapszódikus.

VicKép
Gratula a randihoz Piroska nénivelKépKép Igy mostmár jöhet a gólya project ezerrel, nagyon tetszik a jogvédett tesó bejelentési projectKépKép
Drukk a fellépéshez és tegyél majd fel képeket, hogy milyen csini vagyKép A szilveszteri képen dögös vagyKép

HajniKép
Meglestük a sugárszerelést és társait, DAninak nagyon tetszettek a képek, simizte AlexátKépKép
Nagyon büszke apuka öleli magához a kicsi lányátKép

OrsiKép
Csini csajszi vagy, és mindig az adhoc vett dolgok a legjobbakKépKép Bence ariiiiiii, ahogy telcsizik az csucs, Dani is mindennel telozik ami a kezébe akadKépKép Tavaszi képeket köszönömKép

ZitusKép
Hol vettétek Shreket??? szupi nagyon, de az igazi ász aki tartjaKépKép A rokker képre csak annyi tömören: jó bőrKépKép Ezek az igazi bulik ámKép
Nálunk nem igazán mennek a képnézegetések, én utálom ha fotoznak, apának meg az exe elvitte szinte az összes fotoját, igy amit tavaly csináltunk és fent van a gépen azokat szoktuk nézegetni, meg háttérként is apa van Danival a gépen, és ha kérdem hol apa, mindig megmutatja gézenguzKép

Nah most megyek, mert megy a kedvenc műsorom a táskás buli, és ha jól tom most nyeri a legtöbbet benne, amit eddig sikerültek közül

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Navégrehogyírtatok!

Matyi gyógyultnak nyílvánítva, doki szerint semmi baj, de még lámpázzuk a hétvégén. Olyan édi volt, amikor meglátta a dokit, az én hős fiam elpityeredett. De mire megvizsgálta nagyon belelkesedett, így a székét is megszerelte a dokinak a végére.

VIC: hűű, mikor megláttam azt a szilveszteri fotót, hát nem semmi mit tud művelni egy műhaj az ember lányával! És azok a tengeri képek! Én imádom a meleget, utálom a telet, így máris oda bírnám képzelni magam! Remélem a főpróba jól sikerült! Ja és az eskűvős dalos fotón is látszik csudaszép lehetett a ruhád, kár, hogy em tettél fel közelebbit is.

ORSI: nekem nagyon tetszik a menyasszonyi rucid, majd egyszer én is megmutatom az enyémet, csak még gyűjtök hozzá bátorságot! Telefonálós Bence édi-bédi, szinte mintha Matyit látnám, ő is mindig ilyen "affektálósan" telcsizik és közben hangosan mondja a mondandóját! Férjeddel nagyon jól mutattok! A csokor miből volt? Mert nagyon szép lehetett olyan kis színes, mint te magad! te választottad, vagy férjed? Mert akkor nagyon jól ismer!

ÁGI: szóval megszöktetek Győrbe? Vonatozás? hát biza én is vinném már Matyit. Csak jönne már az a tavasz, amit Orsi beharangozott. Mennyit nyertek a táskásban?

Shrek: a Shreket nyertük a globusos nyereményjátékon, a szamarat meg most vettem az auchanban a Varázskuckó játékboltban. Azt hiszem ez a neve. Volt még Shrek is, meg cica is.

Írjatok!!! Hajni? Manóka?

Zita
zitus
 
 


SziasztokKép

ZitusKép
Hu de ügyik vagytok, hogy sikeresen meggyógyultatokKépKép
És milyen szerencsés vagy hogy nyersz, én már azt se tom mikor nyertem valamit. A lotton is csak a kukának játszunk mostanában...de sebaj, egyszer majd mi is sorra kerülünkKép valohol, valamikorKép

22 és fél milliót nyert a pasi, ugy hogy abban a táskában amit kiválasztott kemény huszezer forint volt, baromi mázlisták voltak, és időben mondta hogy áll az alku.

Ma a gyerekem extra nyügi volt, reggel 7 kor kelt és délután 4 ig nem volt hajlandó aludni, pedig majd feldölt olyan álmos volt. Apája elvitte szánkozni is délben, én addig egy isminek csináltam az adóbevallását, de tul hamar hazajöttek, igy egész érdekes volt, ahogy számolgattam mit fizet, közben meg a gyereket szedtem le az asztalról, polcról, függönyről és egyéb baromi érdekes helyekről. ISmi kérdi, mért nem teszem járókába, ott tuti ellene, aztán mondanom se kellett hogy mért nem, mert Dani bemutatta, fejest ugrott a kiságyból az ölembe, a járóka meg még alacsonyabb is mint a kiságy.

Látom mások is aktivan pihiznek igy hétvégénKép

Holnapi bulink elmarad, igy pihizhetek ezerrel az ágyikóban, már amennyit Dani engedKépKép

puszi
Ági

UiKép én is csatlakozom Zitushoz, irjatok, hogy legyen mit olvasnom ámKépKép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Helló csajok!

Az összes kép szuper, amit betettetek!
Orsi nagyon csini menyasszony voltál, de hogyhogy előző nap vetted a rucit? Kép
Vic olyan kár, hogy nem közelibb az éneklős kép! A nászutas képektől elaléltam!

Orsi a kenyérsütőgéppel kapcsolatban csak azt tudom írni (mint nagy tapasztalt pék 3 kenyérrel a hátam mögött Kép) hogy szerintem megéri. Ha csak azt a szempontot vesszük figyelembe, hogy bármilyen sütihez tudsz dagasztani és keleszteni benne, és még a robotgépet sem kell elővenned...
Kismillió féle márka van, és kismillió recept, kismillió fórumozó a témában. Mindenki a sajátjára esküszik. Mi nekünk az ár volt elsődleges szempont (de azért mégsem a legolcsóbbat vettük), a magyar menü, aztán a gép teljesítménye, kül és belmérete, esztétikuma.
Mivel ez most teljes mértékben a férjem ötlete volt, így ő is ment el megvásárolni, nekem nem sok beleszólásom volt (nem bántam) Szerinte még egérkrematóriumra hasonlítókat is lehet kapni Kép

www.kenyer.lap.hu
www.kenyersutes.hu
Nők lapjás fórum a témában 6300 körüli hozzászólással:
http://www.nlc.hu/forumkifejt.php?id=19&forumid=5102

Vic majd várom ám a receptet!

Zitus nagyon örülök nektek, hogy meggyógyultatok! Kép

Ágiboszi vonatozás tök jó lehetet, mi majd csak tavasszal fogunk nekikerekedni anyósomékhoz és a dédikhez.

Képeink: hát igen apuci büszke és szerelmes a lányába Kép
Majd még jövök régiekkel is, de most már nagyon fáj a szemem.

Puszi nektek, további jó hétvégét!
Hajni
tigribigri
 
 


Sziasztok!
Már nem is merem írni, hogy "most gyors leszek"Kép, pedig eléggé fáradt vagyok.

Ma reggel 4- re értem haza, a fellépés nagyon jól sikerült. Készültek képek, de még várom, hogy odaadja az egyik fotós srác. Ha meglesznek, akkor majd megmutizom Nektek priviben, persze akit érdekel.
Szóval reggel 4- re hazaértem, akkor már szakadt a hó (legalábbis itt), és nagyon csúsztak az utak. Gyönyörű volt, ahogyan szakad a hó, miközben még alszik a város. Pici családom is mélyen aludt, olyan édesek voltak; jó volt kicsit nézni Őket.
Dorka reggel 8- kor kelt (néha előfordul, hogy hétvégén ilyen rendes velünk, s 1 órával többet alszik). Férjem mondta, hogy aludjak nyugodtan, Ő mindent elintéz a "ház körül", de aztán én is felkeltem; ráérek majd aludni, amikor nyugdíjas leszekKép Ebéd utáni csendes pihi után elmentünk felköszönteni a dédit, névnapján.
Vacsira értünk haza, aztán fürcsi stb, és alvás. Utána levágtam a férjem haját, s most itt vagyok.
Holnapi nap sem lesz kutya, délelőtt és délutánra is van programunk, kicsit félek, hogy holnapra mennyire fagynak le az utak (mert ma este bizony voltak csúszós utcák hazafelé).

Ja, még írok pár szót Dorkáról, habár szerintem ez már nem érdekesség Nektek, biztosan túl vagytok ezen a "mutatványon": mostanában, ha megkérdezzük, hogy "hol a Papa/Mama/kutyus/maci stb", akkor nyilván rámutat a Papára/Mamára, meg amit kérdezünk stb. De ha megkérdezzük, hogy hol a Dorka, akkor édesen a fejére "koppint"KépKépKép

Másik "muti": ha véletlenül/ vagy direktKép kiönti az italát, akkor kéri a Szilviát, és már törölgeti is felKép Milyen kis házias a lyeányKép
Harmadik "muti" (aztán ezzel be is fejezem a büszkélkedést): a könyveiben megmutatja, hogy melyik a maci, fésű, baba, labda, fa stb...

Orsi,
Ez a tavaszi hangulat nagyon jólesett nekem! De jó lenne, ha már jönne a TAVASZ! OK, szeretem én a telet is, meg a havat is, de szerintem a hó az ünnepek körül szebb, ilyenkor már mindenki inkább a tavaszt várja.
Hogy sikerült a banzáj? Milyen volt a hurka? És a rántott karfiol? Azt készítettél?
Mesélj!!!
Az esküvői fotótokat még nem is láttam. Tényleg nagyon csinos a ruhád, és a csokor engem is érdekelne! És: Szép pár vagytok!

Ági,
Hmmm, Győrbe kirándultatok???Milyenek voltak az útviszonyok Győrben? Jaaa, vonattal mentetek? Daninak hogy tetszett? Én régen imádtam vonatozni, sokat mentünk vonattal kirándulni mi is. Úgy szerettem hallgatni a vonat zajait.
Ezek a fogak miatti nyűgik miatt nem irigyellek, sőt küldök kitartásmanókat! Én erre a "fogas" kérdésre mindig azt szoktam mondani, hogy néhány babának sok foga van és kevés haja, néhánynak pedig sok haja, kevés foga, s mi ez utóbbiak táborába tartozunk, egyelőreKép
Tegnap azt olvastam, hogy a táskás ember (aki elvitte azt a 22 millát) a Fridi könyvelője.
Lottó: nekünk most még egy fránya 2- es sem jött össze. Pedig jól jönne így az építkezés előtt, akár egy 4- es találat isKép

Zita,
Meggyógyultatok! Hurrrááááá!
Mi volt a doki bácsi székének a baja? Végülis mindegy, a lényeg, hogy hozzáértő kezek megszereltékKépKépKép
A főpróba elég jól sikerült, habár ahhoz képest, hogy 4- re kellett menni, és 1/2 6- kor tudtuk elkezdeni...szóval kicsit pipák voltunk, mert sietni kellett utána haza készülődni, aztán 1/2 9- re kellett visszaérni. Dorka tök aranyos volt, az ajtóban várt engem, s amikor beléptem, akkor feltérdelt és tapsikolt, miközben kiabálta, hogy "mama".
Most jutott eszembe, hogy a Shreket már kérdeztem egyszer. Gratula, hogy nyertetek!!!!

Most Ti jöttök!!!

Puszi, és nem győzöm mondogatni, hogy nagyon vigyázzatok a csúszós utakon!!!

Vic
vic
 
 


Sziasztok!

Kép

Puszi,

Vic
vic
 
 


Sziasztok!

Kép

Most ennyi, aztán igyexem olvasni és irni. Kép

puszi

Orsi
orsi17
 
 


BOLDOG VALENTIN NAPOT A SZERELMETES SZÜLŐKNEK!
Kép
Pussz, Zita
zitus
 
 


Sziasztok!

Csak egy bekukk, de sehol senki (ennyire készültök a Valentinre?!Kép).
Na, akkor megyek vissza sütikét gyártani:
Kép

Táncklub tagoknakKép találtam egy gifet:
Kép

puszi, és gyertek:

Vic
vic
 
 


Sziasztok!

Talán sikerül végre irnom.

Zita örülök, hogy meggyógyultatok! Itt most küldök neked BÁTORSÁGOT jó sokat és tedd fel a képet rólatok!!! Az esküvőit!

A csokromat az apukámék vették. Annyit kérdeztek, hogy milyen stilusút szeretnék, és ime! Övék az érdem! Tavaszi virágokból volt összeálltva. Sajna nem volt tartós, teljesen szétpergett, igy már ki kellett dobnomKép

Köszi a dicséreteket a képekre, meg ránk!!! A pociban már ott volt Bence is, 1 hónaposan.

A mi esküvőnk (is) érdekes sztori. Mivel lakást vettünk, kedvezőbb hitelt kaphattunk fiatal házasokként. Igy apukám elintézte, hogy két hét múlva az egyik szabadnapomon(!), mert dolgoztam szigorú beoval, kapjunk egy időpontot vidéken.
A beo miatt igy előző este mentem el ruhát, harisnyát,fehérneműt venni, és két nappal hamarabb voltam fodrásznál. A tesóm sminkelt. Persze az odaúton dugóba kerültünk, majdnem lekéstük a saját esküvőnket. Azt sem tudtuk, hogy mi a "menetrend" igy improvizáltuk a bevonulást, leülést, stb. Ja és mindez szerdán voltKép A ceremónia szép volt, én csak akkor sirtam el magamat (itt szakadt el a szál), amikor apukám sirt, aki nem szokott. A vacsi is jó volt, ezt is apuék szervezték, bár dartvéder volt a pincér Kép (úgy sipolt a srác orra)
Miután volt időpont az önkormányzatnál, másnap kiderült, hogy babát várok, ami hab volt a tortán! Igy lehetett az, hogy Bence már a pociban volt és nem miatta volt az esküvő.

Hajni ezer köszi a kenyérsütős dolgokért!!! Azt hiszem mi is veszünk, mert nálunk folyton problémát jelent a friss pékáru. Olyan aranyos vagy, hogy igy utánanéztél, meg belinkeltél!!!
Neked is fáj a szemed a géptől? Fogakkal hogyan álltok?


Ági megbocsi Kép Akkor most apázhattok egy kicsit!!! Nem csak anyázhattok! Kép (Én igy hivom, amikor velem foglalkozik Bence.) Nálunk is hipernyügi van, detto örlők miatt. Nálunk a 4.is kudugta már magát, de mikor lesz kint mind a 4 teljes egészében?!?!?!?! Addig lerágja az ujját szegény és megeszi az összes cumit Kép
Győr? Netes tesó? Na ez sem gyakori! Úgy látszik Neked bevált a net minden téren!Kép
Járóka nekünk azóta van száműzve, mióta Bence elindult felfedezni a világot. Azóta tudja, hogy kivül tágasabbKép

Vic a hurka nagyon finom volt, bár nekem fűszeres. Anyósomék csinálták és náluk az alig teszek bele borsot, az kb 5szöröse az én normál adagomnakKép Most is csinált brassóit, alig fűszerezve, hogy Bence is ehessen belőle. Nos nem evett ... még nekem is borsos volt. A karfiol is jó lett, rájöttem miért jó előtte megfőzni.
Épp azt mondtam, hogy most lehetne újból előszedni a karácsonyi dalokat, mert ehhez a hómennyiséghez az illik ... Borsodban egyébként 40centis hó van.
Mi a kevés haj sok fog táborhoz tartozunk. Adhatnátok egy kis hajat! Pedig nyáron jó lenne levágni neki, hogy erősödjön.

Sajna Bence fognyügijét most tetőzi, hogy köhög. Volt kint a dokinénink, nem piros a torka, tiszta a tüdeje és a nózija sem folyik, nem is lázas csak épp köhög. Vmi virus, ami az időjárásra jellemzően előfordul.

Most megyünk fürdeni, aztán még visszatérek, remélem.

puszi
Orsi
orsi17
 
 


Sziasztok,
már rég nem jutottam ide, most gyorsan csak bejelentkezem, és mindenkinek boldog, szerelmes Valentin napot kivánok. Visszaolvasok, és majd jövök, remélem, még ma este.

manóka

manóka
manóka
 
 


Na, a fiúk fürdenek, megpróbálok írni gyorsan.

A fotókat ismét megnézegettem, nagyon tetszenek, Matyi milyen nagy márKépÉs telefonál Bence is nagyon jó, azon gondolkoztam, gyerekekkel kellene reklámozniuk magukat a telefonoknakKép

Orsi,
nagyon szép voltál az esküvői képekenKépKép
Kb 1 hónapja én is nagy kenyérsütőgép lázban égtek, el is indultam szétnézegetni. De, mivel nem tudtam eldönteni, hogy melyik is a jó, üres kézzel tértem haza, és gondoltam, megpróbálom. Kb 10 perc alatt összeraktam a legegyszerűbb recept alapján, géppel kidagasztottam, egy lábasban megsütöttem, és azóta sem vettem gépet. Persze, ezzel nem elrettenteni akarlak, mert én amúgy is szeretek ügyködni a konyhában, meg gyurmázgatni, próbálgatni.
Az indexen van egy mindennapi kenyerünk fórum, sztem ott is nagyon jó receptek vannak.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=1001728&la=41943172

Vic,
örülök nagyon piroska néninek, de azt ajánlom, a hőmérőt ne hagyd abba, legalább 2 hónapon át rendületlenül csináld, és akkor biztos lehetsz a peteérésben isKép
Nagy hajú Dorka lányról kérnénk képeket, és egyáltalán nem uncsi, amiket írsz,hogy miket csinálKép
Az én fiam vasárnap 2 helyre is odakakilt a konyhában a földreKép

Zita,
örülök, hogy Matyi meggyógyult, lámpázni lehet továbbra is, ártani semikép sem ártotok vele. És azok a farsangi képek is nagyon tetszetenk, Freddy olyan jóKép
Már régebben is akartam kérdezni, hogy nagyváradra szoktál még hazajárni?

Ági,
jól hangzik a vonatozás, gondolom, Dani hogy élvezte, meg a kukázás az sztem szinte természetes isKép
Decoupage hogy megy mostanában?
Én még a táskás játékot nem láttam soha, nem bírom Gundelt.

Hajni,
drága férjem múlt héten felvetette,hogy mi lenne, ha jelentkezne tűzoltónak, mert beszélgetett egy ismerősével, aki megbíztatta, hogy csak 10 napot kell dolgozni, és lenne még a másik munkájára is elég ideje.
Én erre visszabíztattam, hogy az égett mamókát is neki kell megtalálnia. Most gondolkozó állásponton vanKép

Én is mutizok nektek 2 esküvői képet.
Kép

Kép

Fiam már a kávéját kortyolja, nézik apával a tvt. Így szokott elaludni. Én már gondolkoztam rajta, hogy ez nem jó, de olyan szépen elalszik így, szerintetek, baj ez, mit kellene csinálnom, mert aműgy sír.
Ja, és most eldöntöttem, hogy jövő hónapban megvesszük neki az új ágyát, hogy legyen ideje megszokni, mert júniusban már abban kell aludniaKép
Na, itt van, és írna, mennem kell

manóka

manóka
manóka
 
 


Kép

Hogy telt a Valentin napotok?

Orsi,
Küldjük a sok- sok gyógyítómanót, hogy hamar meggyógyuljatok, és mire elutaztok, addigra elszaladjanak a vírusok jó messzire!
A csokrod tényleg nagyon szép volt! Hűűű, ilyen pikk- pakk meglettetek az esküvővel?! Nem semmi! Ha elmesélném, hogy mi több, mint 1/2 évig szerveztük. Mi mindent magunk akartunk szervezni, és szerencsére nagyon jól sikerült. Férjem választotta a csokrot (természetesen én nem láttam előtte), a nászutat együtt választottuk, a vacsi menüt is együtt állítottuk össze, a tortát is, a zenekart is. Mi nem ismerős zenekart hívtunk, mert abból sajnos legtöbbször mindig van valami kalamajka vagy sértődés.
Szerintem annyira megható, amikor látom a szülők szemében azt a büszkeséget, azt a csillogást, az apró könnycseppeket...Sosem felejtem el azokat a pillanatokat. Száz szónak is egy a vége, ha tudtam volna, hogy apukád ilyen jól szervez, akkor Őt kértük volna felKép
Ja, a polgári esküvőre még visszatérve: mi szinte sírtunk a nevetéstől, amikor közölte velünk az egyébként tök aranyos hölgy, hogy mi mindenért kell fizetni (pezsgő, zene stb...), és mindenért külön- különKép Ja, és tiszta retro feeling volt, amikor bejelentkeztünk, mintha visszamentünk volna az időben vagy 20 évetKép
Az is tök megható, hogy épp akkor derült ki, hogy jön Bence is! Nekünk az esküvő napján már majdnem 3 hónapos "pocis" voltam, de mivel előtte 1/2 évig szerveztük, ezért fel sem merült senkiben, hogy a baba miatt...és egyébként is, mindenki az esküvő napján tudta meg a gólyahírtKép

Hajni,
Igyexem a recepttel, nem felejtettem el, csak ki kell másolnom egy könyvből, amit a férjem eldugott valahovaKép
Amúgy merre vagytok??? Alexaaa???

Manóka,
Nayon szép ez a két fotó!!! Gyönyörű a ruhád, s csokrod is! A férjed választotta?
Épp azon gondolkodtam, hogy én még nem is láttam "csúnya" esküvői csokrot, egyik szebb, mint a másik, mindegyik egyénreszabott.
Hűűű, földrekaki?KépKépKép Gondolom, hogy csipesszel az orrodon takarítottad felKép Tényleg, nem vagy érzékeny most a szagokra?
És még mindig nem meséltél, hogy mekkora a manó odabent, és hogy fejlődik stb.???
Új ágy! Biztosan Imikével együtt veszitek meg. Szerintem mondjátok Neki a boltban, hogynagyfiú már, és nyugodtan próbálja ki, hogy mennyire kényelmes meg ilyesmi, és biztosan hamar beleszeret az új ágyába! Leesésgátlót érdemes rászerelni (habár a legtöbb kiságyon van is, én úgy láttam). Húúú, ez már ismét egy fordulópont az életében! Tök izgi lehet! Én már alig várom, hogy mit fog majd szólni Dorka is a másik ágyához!
Alvás: remélem, nem haragszol meg, de én nem merek tanácsot adni, mivel nekünk ilyen "problémánk" nincsen, ezért nem is gondolkoztam, milyen lehet a másik oldal. Viszont én is meghallgatnám a tanácsokat, mert bármikor megtörténhet velünk is, hogy Dorka nem akar simán elaludni, s akkor nekem is elő kell szednem az ötleteket.

Bocsánat, most muszáj mennem (pedig még annyi mindent akartam írni), de majd még jövök.

Addig is gyertek! Puszi,

Vic
vic
 
 


Egy kis érdekesség:
Ezek a képek Moszkvában készültek az Arbat utcában (moszkvai "Váci utca")..
Több mint 1100 hóembert csináltak az emberek Kép
Kép
Kép
Kép
vic
 
 


Helló!

Miniéletjel magunkról Kép
Jövök ha tudok, addig is:
Kép
Puszi!!!
Hajni
tigribigri
 
 


Helló!

Itt vagyok, ragyogok! Tegnap olyan fini magos-rozsos kenyeret sütöttem, hogy ihaj Kép

Manóka csodaszép menyasszony voltál! A vőlegény meg milyen büszkén áll melletted! Kép
Hát igen a csokrok elbűvölőek! Az enyém még megvan (99 óta Kép)

Orsi:
Fogunk még mindig csak kettő, de már beigértem nekik, hogy fogváltáskor bosszút állok rajtuk ha nem jönnek ki izibe Kép
Igen, sokat fáj a szemem a képernyőtől, dehát nem bírok ellenállni a csábításnak!
A kolleganőmnek is hasonló okok miatt volt villámesküvője télen és nyáron megtartották a templomit nagy csinnadrattával (így írják vajon?) Kép
Majd beestem az íróasztalal alá, amikor bejött egy szerda reggel és a karikargyűrű ott csillogott az ujján. Aztán meg közölte, hogy "tegnap férjhez mentem!" Kép
Szerintem akár fél éven át készülsz rá, akár egy-két nap, akkor is egy életreszóló élmény! Határozottan állítom, hogy kell egy pár életében, pedig mostanában sokan ellenzik a házasságot, a "papírt".
Mi is fél éven át készültünk, de elég szerény volt, pénz hiányában kevesen is voltunk, de egyáltalán nem bánom. Pedig régen mindig sátras nagy vidéki lagziról ábrándoztam. Direkt jó volt egy kis pesti esküvő. No persze az elmaradhatatlan tűzoltókkal, szirénázással és vízlocsolással Kép

Apropó tűzoltóság, Manókának:
Hivatástudatról azt hiszem neked nem kell mesélnem, mert pontosan tudod, mi az. Kép
Sajnos sokan azért mennek csak el tűzoltónak, mert az átlag havi 240 óra mellett tudnak mellékállásba menni. Abba most inkább nem is megyek bele, hogy a 24 órás szolgálat utáni 2 pihi nap tényleg pihenéssel kéne, hogy teljen, mert akkor utána nagyon veszélyes a meló... (más szakmában 24/72 a munkabeo.)
Hanem inkább csak annyit akarok mondani, hogy én nem örülnék egy olyan kollegának, akinek nincs hivatástudata, nem veszi az egészet komolyan. Mert sokszor a társak egymásra bízzák az életüket... Meg egy idő után úgyis előjön az emberből ha nem odavaló. Ment már el apa kollegája kagylót árulni a Balcsira, ahelyett, hogy mamókát mentene...
De persze a muszáj nagy úr, a fordítottja is igaz: annyira kevés a fizetés, hogy sokan mellette keresik meg a kenyérre valót. Csak a belüket kihajtják és sokszor a családi élet rovására megy...
Ne haragudj meg a sorokért, csak leírtam, hogy mit gondolok. Apu is, és a férjem is imádja a szakmáját, jó látni, hogy mennyire komolyan veszik.

Altatás: most lehet, hogy ezen sorok miatt sokan megköveznének, de én örülnék ha legalább a tévé elaltatná... Tegnap 11ig bírta. Már totál ki voltunk mindannyian fáradva. Aztán Apa reggel 5kor mondta, hogy egyszer már felsírt, de én most nem hallottam. Meg állítólag mondta, hogy "brr-brr" aztán visszaaludt. Mázlim volt! (A kenyérsütő ment a konyhában, készült a reggeli kenyérke és Alexánál minden gép brr Kép)

Vic, ne hülyéskedj, írj nyugodtan Dorka mutatványairól! Már úgy várom a fellépős képet!
A hóemberek nagyon hangulatosak!
Dorka Babanetes topikját nem fogod folytatni?
Sulival mizujs?
Férjed jól van?
Hú de sokat kérdeztem, mi? Kép

Már napok óta azon agyalok, hogy mi lehet Helgával! Ugye nem azért nem írsz, mert valami olyasmit írtam, hogy Zitának tök jó, hogy Dunaújvárosi vagy. Semmi gonoszkodás nem volt benne!

Zitus?
Kép

Ágiboszi?
Kép

Pusziiii!
Hajni
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Nos a napjaink egyre ramatyabbak. Matyi alig alszik, nem is tudom, hogy bírja a napi 9 óra alvást. Mert tegnap és tegnapelőtt is ennyit aludt. Éjféltől aludt reggel 8-ig és délután még kb 1 órát, de ez igen bőven mérve! tegnap is 2x próbáltam meg elaltatni, mese, pici ének, zene bekapcsolva halkna, pici ringatás és ágy. Na erre felpattan ás áll. Búcsú, puszi elköszönés kijövetel és bentről ordítás. 10 perc után bemenni simi, beszélgetés, simi, búcsú...stb. kijövetel,ordítás... és így tovább. Aztán meguntam, mert az ordítás erősödött és kivettem. Volt közben kaki, evés, szopi, mese stb és végül 0.00-kor feladta.

Most elaludt, e nem is tudom mikor fog kelni???
Na, de nem akarok csak panaszkodni, mert vannak szép dolgok is: mondja mostmár, hogy anya szinte mindig kiált, ha nem lát s kellek, apát is hívja. Szépen elrajzolgat néha egyedül is és rengeteget dumál, szinte megállás nélkül. Nem tudom, hogy minek köszönhető ez a kevés alvás, de remélem nem marad tartós!

Orsi: nos nem lehetett semmi az esküvőtök! És még fogtok templomit is szervezni? Kösz a bátorságért, majd megpróbálok egyet lefotózni és beteszem, ha sikerül.

Manóka: nagyon szépek vagytok a képen, a hajadat mennyi ideig csinálta a fodrász? Az enyémet 2órán keresztül és aztán 3 napra sikerült kibontani, de úgy hogy előbb bevizeztem és kiszedtem belőle a csatokat.
Tényleg milyen ágyban gondolkodtok? Mi is lassan elkezdünk keresgélni, de majd csak a nyáron. mert az elalvásainkat látva még elkel egy darabig a rács.

Vic: nincs közelebbi képed az esküvői s menyecske ruhádról? Légyszi dobj máér fel te is belőle!!! Dorka hogy viseli, amikor el kell menned? A valentin déj nagyon fáradtan telt, igaz, hogy Matyival feldíszitettük a szobát szívekkel, meg lufikkal, és az ajándékozás is megvolt, de sütire már nem futotta csak egy kis puding lett, keksszel és gyümivel. És nálatok?

Hajni: Matyinak nagyon tetsz ez a nyelvöltögetős leányzó, nagyot kacagott mikor meglátta. Bár a számítógép közpoti kérdés lett, mert mindig jönne és kapcsolná be, keresi a buszait. Imádja és állandóan azt kéri hogy rajzoljunk neki. A kenyérsütőgépetek milyen márkájú és mennyi idő alatt lehet benne összehozni valami finom kenyeret? És még mit szoktál? Nálunk is akar a párom, de én azért kicsit lusta vagyok, hogy még a kenyeret is itthon készítsem, bár ha nem nehéz, akkor lehet, hogy megpróbáljuk.


Megyek, este még benézek. Pussz, Zita
zitus
 
 


Igen, ezt elfeledtem: Nagyváradra ritkán megyünk, mióta édesapám meghalt nem is voltam, csak a nővéremék. Majd szeretnén vagy nyáron vagy ősszel átmenni 2-3 napra. Matyit megmutizni és neki is az annya szülőhelyét.

Közben írt Hajni Kép És látom nektek is az elalvás a gond. nem tudom mi lett Matyival, már olyan szépen elaludt esténként, most meg ez az éjjeli élet! Nem ám összebeszéltek Alexával és távpartyt folytatnak? Kössétek fel a gatyátokat lányok, mert akkor nemsoká csatlakozik a többi manó is!

Ja és Helga a dunaújvárosi topikba is csak bejelentkezett, de nem ír?! Lehet, hogy tényleg én riasztottam el onnan is????
zitus
 
 


Sziasztok!

Gondoltam gyorsan irok, amig tudlak követni titeket, erre beindultatok!!! Nagyon helyes!Kép

Zita ha nem akarod, hogy nyaggassalak (képes vagyok rá!!!), akkor igyekezz feltenni a képet!Kép
Lesz egyházi is, talán most nyáron. Lényegében már pedzegetjük a témát.

Hajni Nektek volt locsolás, meg minden ilyesmi? Húúúú, az olyan szuper!
Az én munkahelyemen is csak kinevettek először, amikor elkezdtem telefonálgatni. Aztán már komolyan vették, mikor volt papirom.
Nem lehet neked könnyű, hogy a férjednek ilyen veszélyes a szakmája! Főleg ha hulla fáradtan kell nekik dolgozniuk! Nem értem az államot, hogy miért nincsenek megfizetve? Egyszer talán vmi nagyfejnek kellene oltani, akkor talán átértékelnék a dolgot!

MAnóka nagyon szépek vagytok a képeken! A Te csokrod is nagyon szép!
Köszi neked is a kenyérsütős linket és a tippet is. Én pont azért szeretném a gépet, mert este berakom, reggelre kész van és nem kell vele még annyit sem vacakolnom. Bár szeretek sütni, pizzakenyeret is csináltam már sokszor, de mostanában nehéz a Bence mellett.

Alvás: nálunk is úgy ment a dolog,ahogy nálatok Manóka. Csakhogy Bence megriadt este és nem tudta hol van, mindenáron le akart vissza menni oda, ahol elaludt, mert azt hitte mi is ott vagyunk. Igy én visszaszoktattam a kiságyban való elalvásra. De szerintem, ha Imi nem ébred emiatt éjszaka, akkor nincs gáz a meghitt elalvással!
Zita Te meg ne fenyegess jó???!!! Bence eddig még csak egyszer volt fent 10ig, akkor is azért mert előtte bealudt a kocsiban, igy utána már nem volt álmos. Én úgy tudom, hogy ha a gyerek keveset alszik napközben, akkor hajlamos az éjszakai fentlétre, mert már annyira fáradt, hogy nem tud elaludni. Amikor nálunk rövidülnek a napközbeni alvások, akkor szoktam adni Bencének fél kúp Germicid-C-t, amitől kicsit belehúz, igy este is alszik és kipihenten ébred, másnap szintén tud aludni, mert nem fáradt. Remélem érthető voltam. A dokinénink is ezt javasolta, hogyha nagyon nem alszik, adjak kúpot, mert az mintegy rávezeti a hosszabb alvásra. Tudom, hogy az mégiscsak gyógyszer, de ha segit, akkor néha muszáj kivételt tenni.
Lehet, hogy épp egy fejlődési ugráson mennek keresztül a kicsik! Meg arra is gondolhattok, hogy miután ők már sokat mozognak, igy "bizsereghet"nek a végtagok, fel vannak pörögve.
Nálunk még az jelentett megoldást, hogy aránylag sokat eszik délután, igy feltöltődik estére a pocija.
Na befejezem az okoskodást, de remélem azért vmi segit belőle és példásan fognak alukálni a törpék!!! Kép Kép Kép

Vic köszi a gyógymanókat, hamar ideértek, mert már Bencének kutya baja. lekopogom !!!! A kis Terminátor!

Na most jön az igazi megkövezés! Ilyenkor gondolkodom el azon, hogy mi mint tápszeresek, miért is nem vagyunk nagy betegek??? Azt hiszem a tényleges választ a következő babó fogja megadni, ha sikerül szoptatni. Vagy jó géneket adtunk át, vagy nekünk mégiscsak "jó" volt a tápszer.
Remélem megértitek, hogy ez számomra elgondolkodtató, és ilyenkor tudnék vitába szállni a tápszert elenzőkkel és a csak anyatejcizőkkel. (Ezt ne értéstek felre, nem fogok vitázni, mert mindenki úgy csinálja, ahogy ő akarja. Vagy épp ahogy a sors akarja.)

Vic, tényleg, még én sem láttam esküvői fotókat! Esküvővel egybekötött gólyahir? Dupla öröm volt a nap!Kép
És tényleg, miért ne osztanád meg velünk, hogy mit csinál Dorci? Mi is mindig leirjuk. Majdnem mindig.
Nem csináltál képeket mostanában? Még nem is láttuk a menő-manó Dorcit!!!Gyerünk! Ne kelljen noszogatni Téged is!

Megyek meglesem Bencét, mert megint szétjött a bébiőr zsinórja, igy csak fülelő állásban vagyok most lent, nincs tárgyi segitségem. Meg a mosómasa is lejárt ... nem találták fel még a kiteregető gépet? Kép lusta disznó vagyok Kép

puszi
Orsi
orsi17
 
 


Sziasztok,

Csendes pihi van, egyelőre félig még szalad a konyha, de itt a helyemKép

Alvás: nálunk általában megy a háttérben az a babazene (van vagy 4 CD. nyi anyag), amit még pocakos "koromban" hallgattunk. És ezt hallgatjuk éjjel is. Már kívülről fújom a különböző klasszikus melódiákat, már csak a címüket kéne flottul tudniKép Ja, és madárcsicsergés, meg tengerzúgás is nagyon jól megyKép

Helga: gyere légyszi!

Esküvő:
Hajni, akkor elképzelheted, nálunk a cégnél mennyien estek az asztal alá, amikor meglátták a kezünkön a gyűrűt (eljegyzésit). Merthogy mi még a kapcsolatunkat is titkoltuk, összesen 2 ember tudott erről, és azok tényleg hallgattak. És a férjemről azt gondolták, hogy "biztosan idősebb a barátnője, amiért ennyire gondoskodik, hogy minden nap finom ebédkével megy dolgozni", rólam pedig azt, hogy "biztosan ismét valami titkos zenész a pasim"Kép Aztán jött a döbbenetKépKép
Nekünk az esküvőn viszonylag sokan voltak, de bárki bármit mond, nem az a lényeg, hogy hány ember van meghívva az esküvőre, és hányan vannak ott, hanem az, hogy Ti jól érezzétek magatokat, és persze a büszke szülők, testvérek is, és hogy mindenki szeretettel gondol Rátok ezen a nagy napon is! Én pl. azt sem értem meg, hogy minek kell megsértődni a nem közeli családtagoknak, ha nincs meghívva. Inkább örülniük kéne, nem megsértődni. Na, mindegy.

Fog: ne aggódj, majdcsak kijönnek! Nekünk is még csak 4 van, viszont ezekkel már akár lehetne szotyizni isKép

A "képes topicot" is fogom folytatni, persze, csak most annyi minden van, hogy vagy időm nincs föltenni képeket, vagy ha van pivi időm, akkor elfog a lustaság. Meg azt sem szeretném, ha bárki azt gondolná, hogy az egy dicsekedő topic. Pedig azt arra szántam, hogy oda mindig felteszek képeket, s ha majd Dorka nagyobb lesz, és még lesz Babanet is, akkor majd nevetgélhet saját magán, hogy mit, mikor és hogyan csinált.

Hajni,
Aranyos vagy, hogy érdeklődsz, a férjem remekül van, jövő hétfőn kell visszamennie az első kontrollra...
Suli van, minden héten 2- szer, vagy néha előfordul, hogy többször. Nagyon igyekszem jó nebulónak lenniKépKép
Képnem kérdeztél túl sokat, jöhetnek még kérdések!Kép

Kérdésekről jut eszembe: régen, még ált.iskolás koromban összefogtunk 3 barátnőmmel, és teszteket készítettünk egymásnak, persze egyszerre egy tesztet. Tök érdekes volt, mert mind a 4- en szinte teljesen más érdeklődésűek voltunk, így a kérdések is olyanok voltak. Amikor én készítettem a teszteket, akkor az tele volt zenei kérdésekkel. Amikor az egyik barátnőm (akinek csillagász és fizikusak a szülei), akkor tele volt olyan kérdésekkel. A másik barátnőm szülei újságírással foglalkoztak stb...Volt egy megadott határidő, amíg "le kellett adni" a teszteket (pl. 1 hét múlva), és tök jó volt, mert mivel nem voltak sima kérdések, ezért könyvtárba mentünk, hogy keressük a válaszokat. Ja, hatalmas nyeremények is voltak: pl. látogatás a csillagvizsgálóba (persze oda mindannyian mentünk), Milka csoki, újságok, könyvek stb...Persze az ajándékokat a megtakarított zsebpénzünkből, és a szüleink segítségével vettük meg, de mindegyikünk szülei azt mondták, hogy ilyenre szívesen, bármikor költenek.
Bocsánat, talán untatott Titeket ez a kis "kitérő", de pont arra gondoltam, hogy milyen mókás lenne, ha mindig lenne valami érdekes/izgalmas kérdés, aminek utána tudunk járni, és még tanulunk is belőlük. Persze ez csak egy kósza ötlet, el lehet vetni!

Zita,
Esküvői hajas képet szeretnék!!! Gondolom, hogy benne volt 1 flakon hajlakkKépKép
Na, mindjárt keresek valami esküvői képet, aztán feldobom miniatűr formában, jó?!
Matyinak küldök rengeteg álommanót. Mondjuk küldök az enyéimből, mert nekem már túl sok kering a szemem körül, mostanában álomkórban szenvedek.Kép
Tegnap a végén nálunk sem lett süti, pedig kókuszgolyókat, pardon szívecskéket szerettem volna gyártani. Dorka nem hagyta, hogy kibontakozzak, így maradt a fini vacsi, többféle husival, 3 féle körettel. Ne gondoljatok nagy dologra, mert a felét a mélyhűtőből szedtem ki, de a tegnapi nap ez is nagy teljesítmény volt Dorka egész napos nyűgije után.

Jesszusom, mennyit írtam!
Az új tudományokról akkor majd legközelebb, jó?!

Ági van?!KépKépKép

Puszi,

Vic

Ui.: Ja, el is felejtettem valamit. Orsival pont azt beszéltük pár nappal ezelőtt, hogy milyen jó lenne, ha már jönne a tavasz, mert akkor felpakolhatnánk, aki szeretne jönni (2 kocsi tutira van), és lemehetnénk Dunaújvárosba! Végülis az közel van, oda- vissza hamar meg tudnánk járni, a manók sem lennének annyira nyűgösek az úttól...
vic
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: