Új privát üzeneted érkezett!

Hihi...látjátok amit én látok:)...Üdv a 29-es oldalon....:)Azért majd néha idesasolok, hátha írtok ezerrel:):):)...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :)

A lányok nem egypetéjűek, méghozzá nagyon nem. :wink: Nekem se külsőre (másoknak igen), se belsőre nem hasonlítanak és különböző a vércsoportjuk (vérmérsékletük) is. Állítólag vannak időszakok, amikor jobban hasonlítanak. Hát én nem tudom.

És nem kis, hanem nagy huncutok. Tegnap éppen nagyon, de nagyon rossz napunk volt, és nagyon nehezen viseltem a hülyeségeket. Ma kicsit türelmesebb voltam, de a mai termés például: kiszedték a hűtőből a felvágottat és leszórták a szőnyegre, eltörtek egy tojást. Széttéptek néhány fület az egyik könyvben, kiöntöttek vizet, kilógtak a lakásból és nem akartak bejönni. És mindezt úgy, hogy egész nap alig voltunk itthon.
De pl. amíg gyógytornán voltam addig beadtam őket a gyermekmegőrzőbe és ott angyalok voltak. Nem sírtak. Pedig most voltunk másodszor. Mondjuk elsőre se sírtak. :shock:

Megismerkedés: hát ősöreg kapcsolat a miénk. Ki sem merem számolni, hogy hány éves. Gimiben egy osztályba jártunk. Esküvő is régen. Még 2001-ben.
És 33 (na jó majdnem 34) éves kertépítész vagyok, de éppen nem művelem ugye, mert a két lány minden időmet lefoglalja. Amit meg nem, azt pihenésre szánom.

Mák :)
Ha ki bírod várni horgolásügyben, amíg kiköltözünk az új házunkba, akkor küldök neked rajzokat, amiket könyből másoltam ki, hogy ilyen pálca, olyan pálca, stb. De lehet, hogy addigra magadtól is rájössz. :wink:

Na puszi mindenkinek és haladni ám a munkákkal.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok,

A három hetes szülinapunkat sok sirással ünnepeltük, de viszont jókat ettünk.
És ilyenek voltunk ma:

Kép

Kép

Kép

Én még 31 vagyok, kb. két hétig... :evil: és pénzügyes egy amerikai kereskedelmi és termelő vállalatnál.
Visszatérve az elöző témához - házasság - kicsit irigykedve néztem a képeket: gyönörű arák-asszonyok, jólképű völegények/férjek. Mi nem házasodtunk össze a párommal (MÉG nem!), valahogy amikor az egyik akarta a masik nem és forditva 8)

Most megyek, mert fürdi van.

elike
 
 

 
 

Ja, és hogy azért a lényegre térjek:


Kép

Kép

joccakat

elike
 
 


Sziasztok!

Akkor üdv mindenkinek a 29. fedélzetén :)!!!!

Egy szuper kommunikációs tréning órán vagyok túl,nagyon feldobódtam :):):)...

Avocado kérésére: én 31 leszek nyáron és biológiát tanítok egy középiskolában :).Jelenleg félállásban :wink:!

Avocado

Hát most igazán ráérsz fogyózni,az tuti :):):)... Én nagyon sajnálom,hogy a lányomnak csak 5,5 hónapig kellett cic(+ kb 2 hétig fejéssel csak anyatej,aztán kezdtem leállni,mert nem bírtam,mivel a férjem akkor is ment ki dolgozni...),szl az a tuti :wink:!És ha ilyen ügyi vagy,pillanatok alatt visszanyered a súlyod :wink:!
Érdekes,én a szoptatástól úgy fogytam,mint a fene :shock: ...a fiammal a szoptatás után 43 kiló voltam :?...
Na szl Téged is elfúj amúgy az első szél :D:D:D!Akkor kezetfoghatunk :D!
Én meg nem voltam mindig iylen vékony,sőőőt :).Voltam 56 kiló is az egyetemen...aztán tudatos táplálkozás,mozgással lement tartósan 50-52-re és az esküvőm óta vagyok ilyen gizda :D!

Mák

Sóskút :).Ismerős volt elsőre,már tudom,amikor járunk fel Pestre :wink:!Akkor még messze sincs :wink:!A képet nem felejtettem,de egyenlőre meghalni is alig van erőm,nemhogy képet keresni a tesómról ::D:D:D:D!
Nagyon komoly melód van :):):)...és miket engedélyezel? :)
Nem volt eső????Most esik le ( :D)...Hát akkor itt kieste magát :?...

Brigi

A képeken tényleg olyanok,mint két tojás a csajok :D:D:D:D!Ezért is kérdeztem meg,mert nem voltam benne bizti.Na meg hogy mennyire különböznek,nem jön át :wink:!
De azt baromira el tudom képzelni,hogy mekkora huncutok :D:D:D!
Nekem a fele elég lett volna 1 napra abból,amit leírtál :D!És már megőszültem volna... :?
2001 régen volt???Nekem olyan,mintha most lett volna az esküvőnk :wink:!Akkor utólag nektek is boldog 5. házassági évfordulót :D:D:D:D!
Ja,egyébként rémlesz nekem pocakos koromból,mert ugye a lányaink majdnem egyidősek...és lehet,hogy már akkor is fórumoztál???

Elike

Naggyon édes a 3hetesed :):):)..jujj,de régen voltunk mi ekkorák :D!
Olyan kis pihepuha csomag :).
A munkád meg gyönyörű!!!Nem semmi meló lehetett :shock: !
Pénzügyes...jó szakma :wink:!

Na lépek,holnap is koránkelés :?...

anyapoc
 
 


Sziasztok :D

De jó, most már mindenkiről tudok egy csomó mindent. Na jó, Fiona még le van maradva.
Azért el kell mondjam, hogy én is csak a nyáron leszek 33, akkor még addig csak 32 vagyok, ugye? :wink:
De olyan érdekes, hogy nagyjából egyidősek vagyunk. És olyan furi, hogy én vagyok a legidősebb. :roll:

Anyapoc
Hát, azért engem nem fúj el az első szél, az esküvőn, ahol olyan vékony voltam 64kg volt a súlyom. De Anyuék szerint elég erős és nehéz csontú vagyok, szóval mikor a 2.terhességem végén szépen felkúsztam 86 kg-ra, akkor senki nem akarta elhinni. igaz csak 12 kilót híztam mind a két tehességnél, csak olyan szörnyű volt látni a mérleget. :?
Igazándiból most elvagyok így, nem olyan vészes a 176 centimhez a mostani súlyom, de azért szeretnék majd megint felvenni 1-2 nadrágomat, ami most még a hasam miatt nem megy, meg persze a szopi miatt mellben kinőttem 1-2 ruhámat, úgyhogy a cél, hogy azok megint rámjöjjenek. :D

Brigi
Én sem gondoltam volna, hogy kétpetéjűek! :) Azért neked is kijut a jóból, csak neked egyszerre kettő csinálja! :shock: Az én fiam is, miután felporszívóztam a lakást szépen végigmorzsázta. De nem véletlenül, szép kis ösvényt csinált magának! :shock: Én sem tudom, hogy miért nem vagyok már tiszta ősz, mert amennyit idegeskedek néha, már fehérnek kellene lennem! :?

Mák
Horgolás: szerintem azt igazán úgy lehet megtanulni, ha megmutatják.

Most mennem kell, eddig Karcsi gyerekezett, hagyott aludni, így most én jövök. 8)

Puszi :D

Orsi

ezt kb 1 órája irtam, csak nem ment el. :?

avocado
 
 


Sziasztok!

Úgylátom sikerült a 29.-ik.

Hát ma még benéztem, hogy le ne maradjak hétfőig az itteni témákról.
Hoztam pár képet az esküvönkről.

Avokado kérésére akkor magamról: A (vén pipi én vagyok) 37 leszek a nyáron. :oops: :oops: Igaz nem érzem magam annyinak és sokan azt mondják szerencsés vagyok mert nem is látszik rajtam, hogy ennyi idős vagyok. A melóm? Mondjuk úgy hogy a kis családi vállalkozásunkba vagyok ügyintéző. Férjemmel egy irodatechnikai vállalkozásunk van és itt ténykedek (mindent).

Anyapoc: Szívessen elküldöm a mintát . Én is itt kaptam meg Ganditól, volt olyan kedves hogy még Jamest is küldött azt éppen most varrom. Ja! ilyen lett Tomi
Kép

és mutatom az esküvönket is:
Kép Kép Kép

nem tudom mennyire jók mert úgy fotóztam le.

És van még egy képem egy asztalteritőről ami most már 3 éve készül. :oops: :oops: Kép

Elike:tündéri a picikéd :D Használj ki minden együtt töltött pillanatot mert nagyon gyorsan elmegy a 3 év. Tapasztalat. :( De ez a kép ez egyszerűen fantasztikus a munkádról. Mennyi ideig tartott?? Nem untad meg néha? Ügyes vagy!!!!!!!!!

még vissza jövök!!

Kép



móni
bedmona
 
 


Anyapoc !!!!

Küldel a e-mail címed, hogy tudjam küldeni Tomit!!!

Kép



móni
bedmona
 
 


Még pár kép a tegnapi ebédünkről:
Kép Kép Kép

olyan édes.

és így szeretjük egymást: Kép

na, sziasztok...

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Csak gyors leszek :)...megyek tanulni :?...

Móni

batv@freemail.hu

Lehetek pofátlan és elkérhetem Jamest is? :oops: :oops: :oops:

És persze akkor köszönöm Andinak is :):):).

Neked meg feltétlenül :)!

Aztán este mesélek egy érdekes sztorit a tegnap estémről :?..ha már téma volt a tojásdobálás :D:D:D!

Pusztok!

anyapoc
 
 


Szaisztok!

Mindenkinek annyira aranyosak a gyermekei! Legyen erőm addig életben maradni :lol: ... Bár a mai nap már sokkal nyugisabb, mint a tegnapi, az ejjel is jó volt. Időnként megijedek, mennyire jól alszik Sára - ha hagyom, képes 5-6 órát is aludni egyfolytában. Bezzeg napközben fél órákat hagy meg nekem a dolgok intézésére - kb. 40 perc szopi, majd 1 óra dumálás meg nézelődés és a végén nagy kegyesen elalszunk, de csak azért, hogy pár perc múlva megint követeljük a cicit.

A virágcsokor kb. fél év alatt lett kesz, de úgy, hogy a hétvégén jóformán csak ezzel foglalkoztam, reggeltől késő éjszakáig. Ám ennél a munkánál sokkal melósabb volt a következő:

Kép

Kép

Kép

67 szin, ha jól emlékszem 36000 kereszt... Ez kb. egy évig tartott :roll:

A horgolásomat sem tudom kihagyni. Most jól esik egy picit dicsekedni (az anyaság még annyira friss terület számomra, hogy muszáj olyan dolgokkal kiélni a frusztráltságot, amik jobban mennek :D :D :D )

Ezt Sárának horgoltam közvetlenül szülés előtt. Kb. egy nappal korábban lett kész. A mintát egy 20. sz. elején kiadott angol magazinból néztem ki:

Kép

Kép

Ime egy példa a filé horgolásra, ez az első komoly horgolásom:

Kép

Kép

Kép

És hogy most már mindenkinek elege legyen belőlem és a képekből, még egy teritő, valamikor 95-96-ban készületett:

Kép

Kép

Na ennyi. Elfogytak a mutatható kész munkák. :D Van még egy befejezetlen csipketeritő, amit szalag horgolással csinalok meg egy keresztszemes, amin a napokban dolgoztam (sic!) - hat, azaz hat szemet himeztem, igaz három különböző szinben. Ez is egy madár, voltaképp lehet a fenti párja is akár. És ez a munka is olyan mazó, bár itt csak 49 szin van...

Kellemes hévégét mindenkinek,
elike

P.S. Jaaa!!! Van még egy foltos takarom, de ezzel már tényleg nem fárasztalak benneteket :wink: Mára kiéltem magam.

elike
 
 


Elike! Csodaszép ez a virág meg a kismadarad is :lol: De elbújhatnak a kismanód mellett, ő még tündéribb. De régen voltak az enyéim ekkorák :roll:
Ezeket a terítőket tényleg Te varrtad? Nagyon-nagyon ügyes vagy. Na ehhez már tényleg nem lenne türelmem. De komolyan! Egyik szebb, mint a másik. Gratulálok hozzá.

Orsi! Rólam még nem tudsz :lol: Én 31 voltam tavaly dec-ben. Az unokatesómék vállalkozásánál dolgozok az irodában. Bútorboltjaik vannak szerte az országban (6 db) és a boltok rendeléseit összesítem, problémáit oldom meg, a gyártókkal tartok kapcsolatot stb. stb. Remélem senki nem dolgozik az APEH-nél, mert akkor mindent letagadok :roll: :lol: Egyébként pedig még GYES-en vagyok a gyerekekkel, mert ikrek esetében addig jár a GYES, amíg iskolába nem mennek. Ugye Brigi? Lehet követni a példánkat és ikreket szülni :lol:

Móni! Levikéd úgy eszik, mint egy úriember :lol: Nagyon édi :lol: Látom, elkészült Thomas, jó lett. Nekem is vörös rózsacsokrom volt az esküvőn.
De örülök, hogy nem vagyok egyedül azzal, hogy több mint 1 éve varrok 1 db-ot. :lol: Egyszer csak elkészül. :roll: Most is varrhatnék, ha nem kellen még főznöm valamit (mivel délután menni kell a játszótérre, este meg már nincs kedven főzőcskézni), meg egy halom vasalnivalóm is van, a mosógépet is be kellene indítani. Úgyhogy megyek is sürögn-forogni :wink:

Este azért még jövök: Andi

Kép
gandi75
 
 


Na, megpróbálok írni, igaz Flórácska hívogat, de talán még elvan egy darabig. Gergő meg remélem már elalszik végre a Kisvakondon! :roll:

Elike
Gyönyörűek a munkáid!!!! Hát nekem sem lenne türelmem ezekhez a horgolt terítőkhöz, gyönyörűek, de nagyon pepecs, nem?
Majd én is lefotózom a MP képemet, amivel már tavaly január óta kínlódok és szerintem jövő januárban sem lesz kész. :? :evil:

Bedmonda
Édesek a képek! :D És ne aggódj, akkor mi ketten leszünk a vének, ok? :wink:

Gandi
Köszi rólad is az adatokat, most már lassan mindenkinél képben leszek. :wink: APEH :lol: 8)
Ne aggódj, gyerekek mellett szerintem nem ciki 5 évig hímezni valamit. 8) :roll:

Anyapoc
Kilyukad az oldalam!!! :wink:

Na, most ennyi voltam, bocsi.

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem voltam. :oops: Most is csak a képeket néztem. :roll: :oops:

Ez a 3 hetes lányka...... tünemény! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na, nemsokára én is babázhatok megint! :mrgreen:

Viszont nem emlékszem arra se, ki mindenki kérte a képeket.
Illetve annyira beleolvastam, hogy Bedmona igen. Neki mindjárt küldöm. Aki még szeretné, küldene nekem egy mailt, hogy ne kellje vissza keresnem? :oops:

Holnap már dolgozik apa, akkor talán visszatudok olvasni.

A Lanarte kép gyönyörűűűűűűűűűűűűűűűűűű!!!!!!!!!

Puszi!

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok,vége a fejtágításnak :):):).... :? :? :?

Móni

Kösziiiii :):):):)!!!! Megkaptam :). Színre akkor várok,asszem úgysem most esek neki :D!
Levi nagyon ügyi :).És milyen zsivány feje van az utolsó képen :)...vajon kire hasonlít? :wink:
Thomas szuper lett :).
És nagyon csini menyasszony voltál :).És mekkora csokor :D:D:D:D!
Azért nem semmi,hogy látszik,mikor mi volt a divat ... :roll:
Asztalterítő szép :).Akkor nem vagyok nagyon lemaradva :wink:....

Elike

Gyönyörűek a munkáid :):):).Nekem a horgoláshoz tuti nem lenne türelmem :shock: ...vagy nem is tudom :).Tény,hogy nem annyira vonz,de így látni nagyon jó :).
Azért az a sok öltés nem semmi :D!
Nyugi,menni fog az anyaság is,nem olyn könnyű elrontani :wink:!És hát a pár hetes csemeték már csak ilyen kis zsiványak,szeretik anyucijukat ugráltatni,de lesz olyan korszak,amikor javul a hylzet :D!

Fiona

Nekem is jöhet,küldöm a mélt :)...

Avocado

Hát tényleg nem semmi paramétereid voltak/vannak :shock: :shock: :shock: Meg voltam győződve róla,hogy legalább olyan "hatalmas" súllyal rendelkezel ,mint én :D!Na de gondolom,akkor van magasságod is :).
Súly:én is úgy voltam,hogy a régi cuccok jöjjenek rám :).De azért az első időkre kellett vennem 1-2 gatyát :):)....



Akkor a történet.a suli után beültünk 2 csoporttársammal egy maxikói étterembe még dumcsizni meg enni.A nemdohányzó helyiségben 2 asztal volt,ott ültünk le.Amikor a másik asztaltól elmentek a vendégek,beült kintről két lány.Aztán egyszer csak megjelent az ajtóban (ahol ebbe a helyiségbe be lehetett jönni) egy idősebb "úr" cigivel a kezében és igen erősen illuminált állapotban :?...A két lány után jött és őket bámulta :?...Én szóltam neki,hogy legyen szíves fáradjon ki,mert ez a helyiség nem dohányzó...erre elkezdett ordítani,hogy mert ha nem????Rendőrt hívok???Én jót rötyögtem,mondtam nem kell,itt ül mellettem egy(egyik csoporttársam rendőr volt régebben...).Ő meg: igeeeen??? És kekeckedett tovább.Szegény csoptársamon láttam,hogy szétveti az ideg,remeg a szája,de nem szólt...A pasi elkezdett tovább hőbörögni,hogy és ugyan mit csinál vele a rendőr,hogy majd meglátjuk,mint október 23-án.... na itt már tudtuk,honnan fúj a szél.Az volt a "szerencséje",hogy odajött a pincér srác és szólt neki,hogy hagyjon minket békén (mert ugye ment a kekeckedés),mert ezt nem lehet stbstb...na mondjuk akkor már indultunk haza,de komolyan megdöbbentem,milyen emberek vannak :shock: :shock: :shock: :shock:
kellemes este volt... :roll:

anyapoc
 
 


Sziasztok :D

Csak pár sor lesz, mert nézem a korcsojázást. 8)

Fiona
Nekem a virágos csendélet kéen és előre is köszi! :D

Anyapoc
Hát 176 centi vagyok, így én 50 kg körül szerintem még általánosban voltam. :lol: Emlékszem, hogy 17-18 évesen 62 kiló voltam és mindenáron 60 alá akartam menni, közben meg így utólag nézve tök vékony voltam. :roll: Sebaj, a fiatalság.... :wink:
Éttermi élmény: hát nem semmi! :( Nekem az ilyen úgy el tudja rontani a kedvemet! Lehetett volna egy klassz délutánotok, erre.... :?

Na, most tényleg csak ennyi voltam.

Mák merre jár???

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Hú, a korcsolyázás ly, bocsánat kicsit elírtam magam. :oops:

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok Lányok!
Avocado: merre járok? Hát erre...Olvaslak vissza benneteket..... Ez a hétvégém elég sűrű lesz...És már most hulla fáradt vagyok...egész héten nyüzsögtem...ma meg kettesben vásárolni voltunk Fannival (hozáteszem nincs kocsink)..hát buszozni babakocsival, csomagokkal, rémálom...pláne miután 60.éves mamin kívül senkinek eszébe nem jut segíteni még ha megkértem se és persze a sárga volános ócskavasakról nem is érdemes szót ejteni ( mikor egy ajtónál sincs kiszedve a középső vas, nehogy véletlenül fel lehessen vinni egy babakocsit)....Elfáradtam, jó későn értem haza, sütöttem még, meg takarítottam is...az elmúlt fél órában jutottam el odaáig, hogy letettem a sejhajom..Holnap jönnek Tesómék, főznöm kell...és nem vagyok valami nagy hangulatban...

Elike: horgolások: aaaazzztttttttaaaaaaaaaaa...leesett az állam...na majd egyszer csak én is fogok horkolni horgolni:).

Jaj csajó nyafog:(.

Brigi:)rosszaság nem semmi...én is győzőm kapkodni a fejem Fanni után..nagyon veszélyes a baby komppal...mindent kirámol amihez csak hozzáfér, leszedegeti a száradó ruhákat, aztán rájöttem, hogy a kicsit rossz helyet inkább hagyom kipakolni, minthogy máshova forduljon...így került ma a kukába a darált háztartási keksz egy óvatlan pillanatban:(...De ha váasztanom kell a sütőkapcsolgatás, csavargatás és e között...

Elike: rossz anyuka nincs...bele kell jönni, meg kell szokni a gyerkőc jelenlétét és a 24 órás ügyeletet, hogy mikor mi a baja...már csak azért sem lehetsz rossz anyuka, mert már a harmadik héten jártok...
Egyébként nem azért hogy beleszóljak, de éjszaka is keltegeted??? Most lehet többiek megköveznek, de az én dokim azt mondta, hogy ha aludni akar a gyerek éjszaka hagyjam békén este 10-11 fele legyen az utsó etetés és reggel héttől 2-3 óránként, ahogy a gyerkőc akarja..mert hogy a baba tudja mennyi kajára van szüksége...Mondjuk én a másik féle etetést is próbáltam, mert az István kórházban szültem és hát az egy rém bababarát kórház:), de totál kikészültem...Dokim jött hozzánk az elején heti rendszerességgel és látta kivagyok és leállított erről a három óránkénti éjszakai keltegetésről...Nálunk Fanni szépen beállt erre...teljesen normálisan fejlődött, egészen odáig míg el nem kezdett mászni és fel nem állt, könyv szerint nőtt..azóta a súlya nem gyarapszik olyan gyorsan, de az én lánykám elég nyulánk amúgyis... Így az éjszakákat viszonylag nyugiban töltjük..Max egyszer kel inni és kész..de alszik is vissza zonnal....Mondjuk nálam a gyerekdoki nagyon gyerek és anyuka barát is..Nagyon kedvelem őt.. Persze nyílván te a saját dokidra hallgass, de azért azt megkérdezheted, hogy ha éjszaka aludna muszáj-e felkeltened..

Anyapoc: Étterem hát nem semmi...mondjuk a dohányzásra én is allergiás vagyok..a másik téma meg: nagyon sajnálatos, hogy egyesek már odáig fajulnak, hogy a politikai ellenérzéseiket másokon vezetik le..Szerintem egyébként undorító ami folyik, de nem hinném, hogy ha a fidesz lenne az jobb lenne..egyik se jó...csak addig ígérgetnek amíg vezetésre kerülnek...Meg ez a média is rossz..csak felfújnak mindent és az a lényeg, hogy legyen valami felháborító, vérlázító sztori, más nyomorán élősködnek...mi már sokszor be sem kapcsoljuk...

Bedmona: Hát ma sem futottunk össze, mert nagyon elúsztam...talán hétfőn be tudok jönni...igyekszem...mondjuk tuti pihenős napra lesz szükségem és hát tesómék vasárnapig lesznek...így a legközelebbi pihenés hétfő lehet...Esküvői képek: wow:).Klasszak!!
Levi:),:nagyon aranyos, igazi rendes jó kisfiú...szépen eszik:)...mi mikor jutunk el idáig.....Csajóm még csak próbálkozik a kanalazással:)...néha a haján köt ki:):):)...De azért betalál a kanállal a szájába is:)...mondjuk érdekesen gondolkodnak a gyerkőcök:)...Múltkor totál kiakasztott, mert egyfolytában a varrományos tasakomra vadászott és nem tudtam sehogy sem kibogarászni a fotel alól a csajót...aztán egyszer csak láttam mit csinál:).Nagyon édes volt..megszerezte apájának a spras dobozát és azt belepakolta az én táskámba, majd kipakolta, aztán megint bele...ezzel elvolt egy fél órát...most ugyan ezt csinálja a konyhában a kekszporral és a milupás tejpépekkel...kipakolja őket majd visszapakolja..és érdekes, mert nem borította ki a bontott dobozokat sem...szóval hagyom amíg vészes rosszaságot nem csinál és így egész jólé elvagyunk kettecskén...

Andi-gandi: szerintem mindenki tudja milyen élmény GYED-ből, GYES-ből ( sőt fizetésből is) élni, és ha ezt ki tudod egészíteni valamivel, hát hajrá...én is tenném, de egyenlőre még nem találtam semmit...APEH meg foglalkozhatna a nagyokkal..

Na menek, mert mindjárt elalszom...lehet nekem sem lesz kész a Húsvéti terítőm...pedig jó volna...de nem nagyon haladtam vele mostanában...majd mutizok valamit később...sziasztok! Azért majd megpróbálok benézni! De ha nem sikerülne: mindenkinek jó hétvégét és ha lehet szeretnék sokat sokat olvasni!!!!Mák

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok :D

Mák
hát nem irígyellek! :roll: Mi 1x próbáltunk pesten tömegközlekedni, Gergővel, babakocsival én már pocakosan, na az sem volt semmi! :shock: Ha át is adták a helyet, akkor Karcsi ült le a gyerekkel én meg próbáltam 2 kézzel kapaszkodni, úgy hajtott a buszos, hogy majd elestem! De persze nekem már nem adták át, pedig elég méretes pocim volt! :?
Neked is jó hétvégét! :)

Én hoztam egy képet a Secret garden-ről, hát most így állok vele (több, mint 1 év után :roll:):
Kép

Ez meg Gergő drága, aki próbál hímezni :D
Kép
Kép

Azért jöttök majd, ugye?

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Csajok azért kértem a levelet, mert nem tudom kihalászni, kié melyik mail cím. :oops: Ígérem most már itteni nick nevetekkel elmentem, csak küldjetek, mert nem tudom hova címezzem. :oops:
Bedmonának elment. Megkaptad, remélem.
Anyapoc tőled nem kaptam levelet. :cry:

Éjszakai szopi nálunk is igény szerint volt, bár most már a nappal is azt tenném, szóval nem kövezlek meg Mák. :D Jó fej dokid lehet tényleg. Azért pihenj is ám.
Sok szép képet láttam, de véneket nem! :wink:
Én 32 éves leszek 4 nap múlva! 8) De én se érzem annyinak magam. Szakközepes érettségim van, varrónői szakmunkás-bizonyítvánnyal, illetve elvégeztem egy 4 éves asztrológiai iskolát, de le nem vizsgáztam már, mert épp akkor szülni támadt kedvem inkább. :D

2002-ben ismerkedtünk meg a párommal, minket is úgy hoztak össze, és 3 ével fiatalabb apa, így Anyapoc-Mák kerítőpáros hajrá!!!!
Rólam is mindenki azt mondta, hogy nem igaz, hogy nem találkozok már az igazival. 26 éves voltam akkor. De hát kevés a rendes pasi, igazi meg csak 1 van, szóval nincs csodálkozni való. :wink:
Én viszont nem akartam összejönni senkivel akkor, (épp azt hittem egy bunkóról, hogy szerelmes vagyok belé :roll: ) csak azért mentem el párom névnapi bulijára az uncsitesómékhoz, hogy ne üljek otthon. Ő is eldöntötte, hogy dicsérhetnek neki, hogy milyen szép vagyok, neki nem számít. :twisted: 3 hónap múlva összeköltöztünk, és addig is mindennap találkoztunk. :mrgreen:
Azóta is egyszer voltunk 5 napig távol egymástól, mert párom Bécsben volt továbbképzésen, és még 2×1 napot. Na így ismerkedtünk mi meg, miközben nem is akartunk. :D

Hoztam képeket is. Végre jó a varrógépem (kopp-kopp), így befejeztem a tűpárnát. Sajnos akasztó nem lett jó helyen. :oops:

Kép

Kép

És tegnapi kép, épp dúl nálunk a szerepjátszás. :D

Kép

Vettem az új Rosache fonalból, de végül nem kerül sor a kipróbálására, pedig írtó kíváncsi lennék rá, mert azt mondják nem venni észre, hogy nem dmc. Csak a pénztárnál. 65 FT. :mrgreen:
Megyek, szeretnék varrni míg kis-kisaszony alszik.

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Avocado nagyon ügyi fiacskád van. Majd ő befejezi neked! :D
Lillus is szeretne varrni, de nem merem a kezébe adni a tűt ugye, aminek hiszti a vége. :D
Levi írtó aranyosan eszik a székbe. Sajna én lánykám már nem hajlandó beleülni, úgy érzi nagylány ő már ehhez. Ez meglátszik a mosnivaló ruhák számán. Bár kétségtelen könnyebb, hogy nem kell emelgetnem.
Na, tényleg megyek, mert nagyon itt ragadtam. :roll:
Pusssz!

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok!

Háááát, mostanában nem vagyok topon :cry: Egy pár napja Grétikém állandóan kikészít, olyan akaratos, durcis. Ha valamit nem kap meg, akkor jön a durcizás, és képes órákon át dühöngeni. Hol a játékokat dobálja szét, hol a konyhában a műanyag edényeket rugdossa, hol az én lábamat. Ma a kiskertből rugdosta kifelé a járdára a földet, mert megint nem kaphatott chipset. Tegnapelőtt is délután 5-től fél 8-ig durcizott, meg sírt, mert nem adtam neki. Már nem is tudom, hogy ide írtam Nektek, vagy máshol panaszkodtam el ezt, de tisztára megőrjít mostanában. Ma a kocsiban nem húzhatta le az ablakot, akkor elkezdte rugdosni az első ülés hátulját :cry: Hát így élünk mostanában. Ha jobbra állok, az a baj, ha balra, akkor az. Ma ebédnél is azt mondta, hogy nem kér semmit. 1 perc múlva már mégis kérte. De előbb muszály felhúzni engem :roll: :cry:
Holnap Nyíregyházára szeretném vinni őket, gyerekprogram lesz ugrálóvárral, kisbárány, kisnyuszi simogatással, ingyenes pónilovaglással. De ma azt mondtam Apának, hogy megérdemlik egyáltalán, hogy vigyem őket? Csak az a baj, hogy ők még nem értik meg, hogy milyen rossz az nekem, ha ezt csinálják. :cry: Vagy lehet, hogy tudja, és azért csinálja? :cry: Az még rosszabb. :cry:
Na jól kipanaszkodtam magam, bocs :oops: Most meg nem alszanak, este megint jön a hiszti a fáradtságtól :roll: Még jó, hogy ma Apa itthon van. :lol:

Fioona! Szép az a tűpárna így is, hogy az akasztó nem jó helyre került. Így egyedi legalább :lol: Ez 1 tűpárna 2 oldala, vagy 2 tűpárna? A szerepjáték még nálunk is megy, sőt egyre jobban. Tegnap éppen homokpogácsát kellett ennem :wink: :roll:

Orsi! Én a készülő művemet biztos nem adnám a kezükbe :lol: Adtam már nekik egy darab anyagot, tűt, cérnát, arra lehetett varrni, de az enyém tabu :lol:


További szép hétvégét mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok :D

Andi
Ez is csak 2 fénykép erejéig volt, amikor át akarta fűzni egyik oldalról a másikra, akkor azért elvettem tőle! :wink: Csak cuki, ahogy próbálkozik!
Dackorszak: nálunk is van, főleg amióta Flóra megszületett, egybeesett a kettő és hullámzó, hogy jobb, vagy rosszabb. Sajna kikészít engem is, állandóan ellenkezik, a legújabb, hogy meg sem hallja, amit kérek tőle, mintha a falnak beszélnék! :? NÁlunk is megy a hiszti, ha nem kaphat valamit, de leginkább semmi, apró dolgokon, pl.fel kéne öltözni, vagy ha kimegyünk, akkor átváltani a nadrágot és akkor nem hagyja, szaladgál, és ő rettentően élvezi. :? Sokszor ha csak én vagyok a gyerekekkel, akkor könnyebb, de ha már Apa is itt van, vagy Nagyika, akkor őrület! :roll: Állítólag majd elmúlik, de szerintem addigra pár évnyi agysejtem fogja bánni az idegeskedést. :roll:

most megyünk fürödni Gergő manóval, aztán még próbálok jönni.

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Megvolt az utolsó napi fejtágítás is ebben a hónapban :D:D:D:D!
és legalább eredménye is lett,mert megvan az első vizsgám :):):)!
Na jó,nem volt olyan nagyon vészes... :roll:


Avocado

Jaj,de gyönyörű még így is ez a Secret Graden!!!!Te is keretezteted???Na és a segítséged egyenesen fnatasztikus :D:D:D:D!
Súly:nekem is furi volt a 43 kiló,mert utoljára másodikos gimisen voltam 42 :D:D:D...mondjuk utána rendesen meghíztam,hála a hormonoknak :?...
Közelekedés :?...én is azt utálom,hogy mennek,mint az őrült!!!
:shock: :shock: :shock: Amikor két gyerekkel vagyok, a babakocsi hiába van lefékezve,még így is meglódul,közben fogjam a másikat is,mert tuti leülni nem akar :twisted: :twisted: :twisted: ...
Ja,más most szólok,hogy olyan hamar nem fog elmúlni a "szólok és meg sem hallja " :D:D:D:D...készülj fel :wink:!


Mák

Hát nem semmi a buszozás :?....
nekem Bulcsút muszáj volt keltegetnem,mert sajnos a sárgasága igen erős volt sokáig és emiatt sajna aluszékony...viszont a sárgaság elmulasztásához sok folyadék kellett... :? Villőnél nem volt rá szükség,ő talán 1szer kelt éjjel úgy fél éves koráig :).Na de ugye vmi úgyis mindig van,amiért menni kell vagy egyikhez,vagy másikhoz :).
Kórház... :( Nálunk annyi változás volt 3 év alatt !!!!!.PL hogy éjjel is koházták enni,ha kértem...hogy igény szti szopi lett a 3 óránkénti helyett rooming inen...1ágyasban 24 órát velünk lehetett a baba stb... :)
Egyetértek a média és a politika ügyében...Ahogy tanulok,egyre többmindent értek meg,mit miért csinálnak,vagy miért nem csinálhatnak(és mégis :D) stb...Ezen a héten a kommunikációs térning során tudtam meg a tanárnőtől sok érdekeset Gyurcsányról és Orbánról :D:D:D...mármint kommunikációs szemmel nézve :wink:!


Fiona

Szuper a tűpárna :):)!De nem értem,mi bajod az akasztóval :shock: ...szt nincs rossz helyen... :roll:
Szerepjáték :):):)....
De jó,hogy varrónő vagy :).Én csak hobbiszinten varrogatok(függönyök,ilyesmi) de nagyon szeretnék rendesen is tudni :).Mondjuk nagyobb gond,hogy a szabás nem megy... :?
Nagyon tetszik a megsimerkedésetek :):)...olyan romantikus :).
Levél menni fog,de már nem volt időm :(:(:(...

Andi

Minden együttérzésem a Tiéd.A dackorszak amúgy sem egyszerű,de két azonos korúval :shock: :shock: :shock: ...szl kitartsát kívánok,meg nem is tudom,még mit...
Nálunk is van némi dacosság,de nem vészes már...a nagy kezdi elhagyni,a kicsi most kezd belejönni :? ...
Azért leírom majd mindjárt,én mit tapasztalok,vagy csinálok...hátha sikerül vmi jó megoldást találni,mert hát azért jópár órás sértődés...hát nem is tudom,nekem soknak tűnik... :roll: . Lehet,hogy gyerekfüggő is,meg nem akarok okoskodni ám... :oops:



Szl akkor a hiszti,dac és egyebek...


Nem tudom,ki hogy regaálja le azokat a dolgokat,amikor a gyerek nem azt teszi,amit kellene,vagy amit kérünk tőle,vagy éppen hisztizik stb... (Persze azokra értendő,akik azért már némi tudatosságot is mutatnak,bár szt ez elég korán megjelenik,csak nem sejtjük :wink:)
Én úgy gondolom,hogy fontos,hogy a gyerek lássa,mikor milyen reakciót vált ki belőlünk.Ugyanis a dacolással,hisztivel szt az a célja,hogy saját határait és korlátait megismerje másokkal szemben.Vagyis ha nem mutatjuk meg neki,mikor meddig és hogyan lehet elmenni,akkor bizony összezavarodik.Vagy ha minket át is vészel, a későbbiekben közösségben lehet problémája...
Én úgy vagyok vele,hogy kiborítja a bilit,bizony érezze is.Húúú,ez most elég drasztikusnak hanggzik,de egyszerű dolgokra gondolok,mint pl ha nagyon kiborít a sokadik NEM-el,vagy egyebekkel,akkor bizony felemelem a hangom.Ha ez sem segít,akkor nagyon össze tudok veszni vele (szl kiabálok is akár...).És akkor tudja,ez már sok volt,túllépte azt a bizonyos határt.Utána fontos,hogy mindig megbeszéljük a dolgot,mi miért következett stb...Így én sem folytok el semmit,és ő is tudja,hogy meddig mehet el adott szituációban.Az esetek többségében működik.
Igazából az álllatvilágból indulok ki.Ha csak a kutyamamát nézzük a kölykeivel....Ha a kölyök olyasmit csinál,ami a mamának nem teteszik,akkor az először csak rámordul.ha ez nem hatásos,akkor esetleg meglegyenti.Ha ez sem,oda is kap...és akkor már tutira tudja a kölök,hol a helye...És szt ennek így is kell működnie.Nem szabad akaratunk ellenére elfolytani az érzéseinket,amiket a gyerekekünk kivált belőlünk.
Vannak olyanok,akik a gyerek mindennemű hisztijét,ellenkezését stb hidegvérrel képesek kezelni,mindig magyaráznak, a gyerek őrjöng sokszor...Én erre képtelen lenneék,bár azért próbálok uralkodni magamon :)....


No elnézést a hosszúságért,gondoltam leírom,amit erről gondolok... :) De azért ne harapjátok el a torkomat :oops: :oops: :D

Puszi!

anyapoc
 
 


Fiona!!!!

Nem találom az emailcímedet... :oops: :oops: :oops:

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!!Megjöttem...Olvasgatlak vissza benneteket...
Fiona: nagyon klassz a tűpárnád:):):):)..Gondolom ha nem tűnik fel, hogy rossz helyen van az akasztókája akkor ez jó jel ugye? szerintem jó helyen van nekem legalábbis tetszik így is:):):):)...

Most leginkább hiszti korszak él bennem témaként...

Nekem nagy tapasztalatom nincs, de egyetértek anyapoccal...szerintem is kell, hogy tudja hol a határ, meddig mehet el és meddig tombolhat..és azt kell, hogy mondjam, hogy nálam a lányomon is látom bizonyos dolgokban a tudatosságot...pedig még olyan pici, de egy olyan kutyazsírral kikent nő...amire egyszer már mondtam, hogy nem azzal tuti bepróbálkozik, és közben figyel, sőt fel is hívja a figyelmemet, hogy most oda fog menni és ezt fogja csinálni...aztán szép lassan belemerül---> ld. pl. tiltott anya könyvek pakolása. Én szólok egyszer, kétszer, rákiálltok és ha felállok akkor ő iszkirizik.:) Pedig egyszer, vagy kétszer csaptam a popiján a pelenkát, vagy a kezére, de ezen vérig tud sértődni...és teljes beleadással adja elő az anya rácsapott a kezemre, pelusra és jaj milyen szegény csajó vagyok emiatt:).. Nagyon édes különben, de nem engedem elszabadulni, bár még kicsi és szerintem ez a nagyon kezdete a hisztinek, de már most van önálló akarat...Mondjuk amikor ez a hisztifaksztó beindul és présel egy két könnycseppet is, hergeli magát na akkor szoktam lerakni és elmondom neki, hogy ha ezt most abbahagyja felveszem, de addig nem és általában egy két perc után befejezi, mert tudja, hogy úgysem éri el vele amit szeretne...Persze gondolom ez nálunk kicsibe megy még és nem tudom mi lesz ha jobban felhergeli majd magát...én ettől a vagdalós hisztikorszaktól félek...Egyébként én is rosszul viselem ha a fejemen akar tombolni, azt utálom a legjobban amikor jön a nagymama, csajóm előadja magát, akkor nagymama beáll mentsvárnak és megkérdi: "mi a baj kicsikém", ez a kis hóhányó nőszemély meg mintha értené a maga kis nyelvén elhüppögi neki a maga kis "óriás bánatát", nagyika meg vigasztalná, na de ekkor jön a gonosz szívtelen anya aki ezt nem engedi:), leállítja nagymamát a vígasztaló ringatásról, mert annak megvan a megfelelő ideje és szerintem nem akkor kell ha rosszalkodik.

Andi-Gandi: Szóval mi még nem vagyunk benne, de nagyon együttérzek..

Avocadó: tök jól állsz már a titkos kerttel..nem is olyan sok van már hátra...a másik részét is megvarrod? Mert két titkos kertes kép van:)...Nekem is nagyon tetszik...Micsoda kis segítséged van..nem lehet tudni milyen tehetséget rejt a gyerkőc, hagyni kell kibontakozni:):):):)...

Képzeljétek elhanyagoltam a húsvéti terítőmet... :oops: :oops: :oops: de azért még jó, hogy minden évben van Húsvét egyszer:), így ha nem lesz készen jövőre is aktuális lesz...képzeljétek van a bal könyökömben egy csomó...fáj is a könyököm..szóval hawai...nem kell levágni majd leesik magától...

Jaj és képzeljétek ma nagy esemény történt:) (számomra) Fanni a sógorom kezébe kapaszkodva sétált 4-5 lépést...persze a keresztgyerkőceim felé és olyan jó mert ezt eddig nem csinálta:)...senkinek:).Na mit szóltok? Nagylány már:):):):).

Jaj most mennem kell...kerámiázásról van szó a tvben és ez nagyon érdekel....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Mégis elvittem őket ma erre a gyerekprogramra. Nagyon jól érezték magukat, és tulajdonképpen még szót is fogadtak, egészen rendesek voltak. :lol: Hazafelé a kocsiban szundiztak egyet, itthon mesét néztek, kicsit számítógépeztek, most Mamáznak. Majd rakok fel képeket is, csak még ki kell válogatnom, mert olyan jók lettek :lol:

A varrnivalóhoz természetesen már vagy 3 napja hozzá sem jutottam, de mindegy. Az a lényeg, hogy ma volt egy jó napunk.

Hiszti: próbálom megoldani, próbálom elmagyarázni elhihetitek, hogy 10-szer is elmondok nekik valamit. Aztán persze kiabálok, és utána jön a fenékre vagy kézre ütés. Azt mondják, nem szabad verni a gyereket, mert akkor a gyerek azt látja, hogy ha anyának szabad, akkor nekem is. De ember legyen a talpán, akinek van annyi türelme, hogy nem üt oda néhanapján. :oops: Azt nem mondom, hogy minden nap hülyére verjük őket, de bevallom, hogy szoktak kapni. :oops: (Na ezt olvassa el egy gyámügyis :roll: )

Na majd jövök a képekkel, ha nem baj :roll:

Andi

Kép
gandi75
 
 


És a képek:

Kisállatsimogatás és -etetés:

Kép

Kép

Kép

És a nagy kedvenc, az ugrálóvár. Ezt sosem lehet kihagyni:

Kép

Kép

Gergő csúszása:

Kép

Andi

Kép
gandi75
 
 


Andi-gandi:)...Klasszak a képek!!!!Én kezdő anyuka frászt kapnék ha gyerkőc így fejjel lefele...szóval paraanya vagyok:).

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák!
Áááááá! Ez még a szolidabbik fajta :lol: Gergő ettől sokkal cifrábbakat szokott csinálni. :lol:
Tegnap voltunk az egyik baráti házaspárnál, akiknek már 10 éves a kislányuk, ők meg már "el vannak szokva" az ilyen megmozdulásoktól. Ott ugráltak, hogy jaj, el ne essen, jaj be ne szoruljon, jaj össze ne koccanjanak :lol: Mi meg a párommal csak ültünk nyugodtan, mosolyogva. Meg lehet szokni :lol:

Na megyek! Nem varrni (sajnos), hanem vasalni. Meg a gép is mos még, úgyhogy teregetni is kell.

Ja, és Gréti mai hisztije. Míg nem figyeltem rá, addig kifestette az arcát vízfestékkel, kb. így:

Kép

Aztán persze, amikor mostam le, akkor csípte a szemét. És sírt, hogy miért mostam le, mert neki úgy tetszett. Mondtam neki, hogy akkor fesse ki magát még egyszer, feküdjön le úgy, menjen holnap kifestve az oviba. Szerencsére nem akarta :roll:

Jóccakát: Andi

Kép
gandi75
 
 


Andi-gandi: hát huh...ez azért nagy megpróbáltatás lehet látom én....mi vár rám te szentséges szent spenót...Mondjuk itt még meglehetősen jókedvűnek látszik:):):):)...Én tuti kacagtam volna:)...aztán meg szívtam volna a fogam a lemosásnál:):):):):)...Nem irigykedek!!!Egyátalán nem!!!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Már azt hittem,elriasztottam mindenkit a monológommal :oops: :oops: ...

Mák

Szt már ennyi idősen,mint a Te lánkád is nagyon tudatosak,de ez is a dolgok :).Szokták is mondani,hogy nem hülye,gyerek :D:D:D. Szl szerintem sokkal többet tudnak,mint mi gondoljuk :wink:!
A próbálgatás időszaka a határpróbálgatás eleje...és annyira tipikusan csinálja a lányod,hogy ennél jobban nem is lehetne :D!
És szt itt jön elő a következetesség :).
Engem is nagyon bosszant,ha valaki "ellenem dolgozik"...általában ez nem tudatos,én a nagyszülőkkel közöltem előre,ha előfordult ilyen,hogy ha lehet,ettől kíméljenek,mert az én számból csinálnak segget :D!Szerencsére mindegyik megértő,nem is szólnak nagyon bele.Az más kérdés,hogy a nagyszülők nem tudnak olyan szigorúak lenni :)...bezzeg velünk :?...
Nálunk Bulcsúval egyszer volt földön fetrengés,persze,hogy a város központi részén... :? Hazáig veszekedtem vele :shock:...többet nem csinált ilyet :)...igaz nem is volt szokása... :) Bezzeg Villő :?....

Andi

Szuperek a képek!!!!Látszik,hogy azért nagyon jól érezték magukat a gyerkővök :).Mi is voltunk állatsimogatóban ma :).
Ugrálóvár :).Mennyiért vesztegették? :roll: Nem szokott olcsó lenni :?....
Szt nem csinálsz semmit rosszul :).Nyugi,én is oda szoktam csapni :wink:!És szt mindenki... :roll: Aki nem,annak nagyon jó gyerekei vannak :D:D:D!Vagy még nem hozták ki eléggé a sodrából :D!


Érdekes az a meglátás,hogy akiket megütnek(nem akarom a vernek kifejezést használni,mert én ez alatt a módszeres és rendszeres verést értem,aminek viszont borzalmas következményei vannak),az később verekedős lesz.Nem értek egyett vele,a tapasztalatom mást mutat.Ha csak az ovis csoportból indulok ki,akkor kapásból 4 példát tudok hozni,hogy a verekedős gyerekek nem azok,akiknek néha odacsapnak,hanem inkább olyanok,akiknél valami neveltetéi probléma van.Na nem mondom, a módszeres verés kiválthat iylenféle agressziót,de szt később,nem ennyi idősen...inkább felnőttként. Az én meglátásom szt pont azok a gyerekek nem tudnak az agressziójukkal mit kezdeni,akiket nem tanítanak meg arra,hogy vannak korlátok,nem szabad mindig mindent.Azok bizony ilyen szituációkban elvesztik a fejüket és mindent ököllel akarnak megoldani,ahelyett,hogy gondolkodnának (ez nem jelenti azt,hogy nem lehetnek okosak,csak ilyenkor nem az ész dominál).Eleve nem tudnak mit kezdeni azzal a dologgal szt,hogy éppen nem nekik van igazuk,vagy valami nem úgy van,ahogy ők gondolják.Míg azoka gyerekek,akik megtapasztalják,hogy vannak korlátok,nem így reagálják le az eseményeket.Ez persze nem jelenti azt,hogy ezek a gyerekek nem csapnak néha oda (főleg olyankor,ha sérelem éri őket,vagy őket is megütötték),de nem "verekedősek"....
A verekedésnek a hátterében szt igen ritkán van ilyen jellegű fegyelmezés (persze ésszel és erre is mindjárt kitérek...).
Szl Andi,ha volt erős végigolvasni,akkor szt nem rossz irányba mentek :).Nem lehet mindig magyarázatokkal megértetni dolgokat.Főleg olyan esetekben,amikor még kicsi a gyerek és éppen az életéről van szó.Ha 100szor megamgyaraáztad,hogy ne nyúljon a konnektorba... :?...és mégis...Valahogy meg kell értenie,hogy az bizony nem játék.És a gyerekek,főleg,amíg kicsik, sokkal fogékonyabbak a nemverbális jelekre,mint pl hanghordozás,hangsúly,hangerő...szl bizony az ember rákiabáll és akkor már biztos elgondolkodik rajta,hogy ezt talán mégsem kéne :).


Verés dologról még valami: Pooper Péter egyik könyvében olvastam egy nagyon érdekeset.A könyvében leírja,hogy asszem egy amerikai pszichológus szt hogyan lehet "jól verni" egy gyereket.Ez így elsőre brutálul hangzik,de nem az :).A lényeg,ha az ember meg is üti a gyerekét,akkor azt csakis indulatból tegye,sosem hidegvérrel és kimérten,számítóan(hogy na várj csk,hazamegyünk és akkor aztán adok... :().MErt az előbit a gyerek simán feldolgozza,míg az utóbbira rámegy a lelke...Kitűnő példákat hoz rá,engem nagyon megfogott...Na nem kezdtem azonnal csépelni a gyereket,de megfigyeltem dolgokat....hogy én is indulatból csapok oda és lám, a gyerek tök normi,még az óvónők szt is :D!.Van egy ismerős házaspár,ott apuka igen kimért szigort osztogat.Nem feltétlenül "veréssel",hanem a sarokbaállítás stb...no érzelem,feldúltság,amikor közli a gyerekkel,hogy mi a helyzet...szt ez rémisztő :shock: :shock: ...


Na elnézést megint a hosszúságért :oops: :oops: ..
legközelebb rövidebb leszek,de nem akarok félreérthetően írni ilyen témában...

anyapoc
 
 


Sziasztok :D

Hát tegnap már nem jutottam ide, mert egyedül voltam a gyerekekkel (Karcsi sajna kénytelen mellékállást vállalni, hogy megéljünk) és borzasztó estém volt! Fürdés, elalvás teljesen rendben volt, Gergő is tündérien viselkedett, csendben volt, nem keltette fel Flórát. 10-ig nyugi volt, akkor Flórácska felsírt és hiába próbáltam visszaaltatni nem sikerült, 1 órán keresztül kellett vele sétálgatnom, mert szopizni sem akart. :? Telihold volt tegnap, én arra gyanakszom. Csak közben Gergő is felkelt 3x legalább, én Flórával a kezemben ugye nem tudtam odabújni mellé, szóval iszonyú sz.. volt, 1 óra alatt teljesen kikészültem! :roll: És sajnos nyáron elég sok ilyen éjszaka lesz, mert Karcsi még külföldre is fog menni, az meg többnapos dolog lesz, egy hétvége, ilyenek. :roll: De kell a pénz, muszáj.

Anyapoc
Minden elismerésem a Tiéd, hogy bírod egyedül!!! Azért lehet, hogy én is hamar visszatérnék a régi súlyomhoz, ha tök egyedül lennék a 2 gyerekkel! :? De inkább nem! :wink:
Aranyos vagy a hímzésemmel kapcsolatban. Kereteztetni fogom a Brico-ban.
Ja, és köszi a figyelmeztetést a "szólok és meg sem hallja " dologban. :roll: 8)

Mák
Sajnálom, a könyököd! :(
Képem:köszi! Hát, úgy néz ki, mintha nem lenne sok, de még annyi apró dolgot kell benne kihímezni! És aztán még külön szám lesz a kontúr! :roll: Mondjuk én úgy szeretek hímezni, hogy nem mindent teljes öltésekkel, sokat negyedelek, háromnegyedelek, így a kontúrvonal pont a színnél megy és nem lóg ki, nem tudom mennyire érthető? Szóval a kontúrozásnál ez azért segít.

Andi
Jók a képek! :D
Arcfestés :roll: 8) :D

Hiszti ügyben teljesen egyetértek Anyapoccal, én is felemelem a hangom mikor már a 10. kérlek után is ugyanúgy csinálja, csak sajnos Gergő olyan szinten akaratos, hogy még az sem hatja meg mindig. Ma este pl.megint cirkusz volt az öltözéssel, és mikor az Apja erőteljesen rászólt, akkor elkezdett sírni, mintha nem is Ő, Gergő tehetne az egészről. De utána (és nekem ez a döbbenet és ezért vagyok kicsit kiakadva!) simán ugyanúgy ellenkezett és folytatta a cirkuszt. :shock: :roll: Mondjuk oroszlán a drágám és Andi ikrei is azok, szóval ez is benne lehet! Én nem vagyok nagy asztrológiahívő, de azért elég sok minden igaz nálunk a családban, így Gergőre is és Flórára is! Ráadásul Anyukám egyik barátnője csinált valami számfejtést, nem tudom, hogy hívják, de érdekes dolgok jöttek ki benne! igazán elgondolkodtató volt!

Mák
Amit a politikával kapcsolatban írtál én ugyanígy érzek!!! Nem is írok többet. 8)

Anyapoc
Azért megoszthatnád velünk ezt a kommunikáció dolgot, engem nagyon érdekelne!

Mellesleg engem az zavar a legjobban, hogy teljesen úgy érzem magam, mintha egy hülye nézőnek néznének, akinek mindenféle színjátékot el lehet adni, az simán beveszi, ők meg élnek,. mint Marci Hevesen, és a színfalak mögött puszipajtások! :? De erről a témáról szerintem elég is ennyi, sokkal jobb a hímzéseinkről beszélgetni! :wink:

Fiona
Nekem is nagyon tetszik a tűpárna és a fülecske meg attól függ honnan nézed, szerintem itt is teljesen jó! :wink:
Megismerkedésetek :D
Szerepjáték: hú, azt Gergő is imádja, állandóan csinál valamit, nekünk is mindent meg kell kóstolni, meg eljátssza az összes mesefigurát, szóval imádnivaló! :D

Képzeljétek egyik reggel a kiflijével játszott, azt hittem megzabálom! Már nem volt éhes, a kiflit szétszedte darabokra, meg morzsákra és mindenfélét beleképzelt és hangosan játszott, valami fantasztikus volt nézni és hallgatni! És úgy örülök, hogy ilyen fantáziája van és olyan kis kreatív! Mondjuk mesélünk is neki sokat, este nem alszik el a nélkül. :D

Na, most ennyi voltam, iszonyú fáradt vagyok a tegnap éjszaka miatt.

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Anyapoc
Nagyon jó, hogy így leírod a dolgokat és jó olvasni, ami eleve gyorsabban megy, mint az írás, szóval ne fogd vissza magad! :wink:

Pusz :D

Orsi

avocado
 
 


Most nézem,mennyi elírásom helyesírási hibám van :shock: :shock:

Hát bocs lányok :oops: ...

anyapoc
 
 


Jaj most nézem nagyon hosszú lettem:):):):)... Bocsi...


Anyapoc: Mondjuk én nagymamival is éppen olyan szigorú és következetes vagyok mint a lányommal, ha olyankor próbálkozik vígasztalgatással amikor épp a csajó hisztizik, és mondjuk ballábas mák vagyok, lazán kiosztom őt is, a lánykámhoz problémájára irányuló első kérdésnél elejét veszem...Mondjuk kicsit gonosz vagyok, mert az aki napi szinten tudja nálunk ezt művelni: az anyósom...és bevallom őszintén nem nagyon izgat ha megsértődik, mert szerintem túl gyakran jár hozzánk ( attól függetlenül, hogy megértem, nem haragszom rá ezért), így nem is baj ha tudja én vagyok Fanni anyukája, nem ő, nekem kell a gyerkőc lelkivilágát egyengetnem:), nem neki...Ő nagymama és a saját szerepénél kellene maradnia:) a gyerkőcöm életében...Hű ez most kicsit úgy hangzik, mintha utálnám az anyósomat..pedig nem!!!Csak önálló vagyok, hatalmas szájjal és picit nehezen viselem, hogy ugyan nem lakunk egy házban, de napi kétszeri látogatás van nálunk és hát a Fanni irányában mutatott rajongás már már majmolásnak számít és a lányom élne is vele rendesen...Bár megértem mert neki két fia van és Fanni az egyetlen unokája, szóval imádja:)...Ha engedném a lányom bolondot csinálna belőle...Nagymama meg röpködhetne, aztán egy pár év múlva meg leshetne, hogy a fejére nő a csajó...Mert már most ha meglátja rögtön szedeti ki magát vele a kocsiból, etetőszékből és hát rendesen elvarázsolja a nagymamát:).Képzeljétek anyósom 62-64 körül van ( égő de ezt nem tudom pontosan mert valahogy megkeveredtem az évei számával), tök jól tartja magát és képes a nappalinkban szönyegen hasalni, négykézláb kúszni Fanni kacagása kedvéért:)...Anyukám imádja Fannit nincs 60 éves, de nem mászik a gyerekkel négykézláb körbe körbe:):):):)...Hihi ő máshogy bolondul el:)...Nem tudom...más nagymama kergetőzik négykézláb az unokával?

Odacsapás: Szerintem néha oda lehet csapni...igazából én azt hiszem már vallottam, hogy Fanni kezére rá szoktam csapni néha, meg a fenekére is rácsaptam már vagy 3szor tuti (pláne mióta rendkívül akaratosan áll fel az etetőszékben). Mert amikor már ott tartunk, hogy harmincadjára bogarászom vissza állásból ülésbe az etetőszék tetejéről, akkor valamiből tudnia kell, hogy ez nem jó és ha egyszerűen nem ért a szép szóból...hát istenem...én ezt nem hívnám verésnek, de csajóm úgy megsértődik, hogy lekámpicsorodik a szája és egyből angyal lesz...le tud ülni..le tudja tenni azokat a dolgokat amiket nem kéne bogarásznia..Mondjuk érdekes...A férjikémmel mi sosem veszekszünk..De tényleg a szó szoros értelmében nem...Hihetetlenül hangzik ( még nekem is), de neki olyan nézetei vannak(eleinte nem értettem, de most már igazat adok neki ebben, az eddigi házasságunk alatt nagyon bevállt), hogy ha én veszekednék ( mert tenném, ha nem lenne felesleges) is ,ő egy szót nem szól vissza, szerinte az ilyen haragból veszekedéseknél az ember olyasmit vághat a másik fejéhez amit nem is feltétlenül gondol úgy és ez csak még nagyobb veszekedést szül, ezért nem teszi..Eleinte bosszantott, én felpörögtem löktem neki a sódert (nem kiabáltam csak érveltem a saját áláspontom mellett), ő meg rám se bagózott, aztán mára már leszoktam erről, mert felesleges..szóval ebből csak azt akartam kihozni, hogy itthon nincs hangos szó, veszekedés, kiabálás..Ezért Fanni már tudja, hogy ha elmegy odáig, hogy felemelem a hangom ( nem kiabálok, csak erősebben szólok, mint amúgy) akkor kész, neki vissza kell venni a rosszaságból és angyalnak kell lenni, mert a következő pillanatban jön az, hogy felállok...odamegyek, megfogom a kezét szó szoros értelmében szúrós tekintettel ránézek és ha még ez sem használ ( ami 99,9 %-ban eddig bejött) na akkor van a kézrácsapás, és a popi (kemény 3 alkalommal érte ez utóbbit el) és utánna megy a járókába és ott kell játszania amíg nem úgy viselkedik ahogy én szeretném. Fura, hogy ezt mennyire megszokta...Tényleg pár perc alatt lehiggad..a járókában nem rdít, vagdalja magát, mert minnél tovább tart a fesztivál annál később jöhet ki..

Mondjuk hozzá tartozik, hogy sok mindenben kompromisszumot kötöttünk...eleinte téptem a hajam mikor kipakolta a vasalt ruhákat, meg az edényeimet kezdte el pakolni a konyhába...Gondolom ezt ismeritek..aztán rájöttem, hogy minnél jobban tiltom annál jobban szeretné, ezért megengedtem, hogy a komódja alsó fiókját kipakolássza ( cipők), szokott a begumizott rizses zacsival csalinkázni...(inkább mint a jénaimmal jazzeljen...stb..Olyasmit engedek neki, ami nem zavar annyira, nem csinál magában kárt vele, stb....Mondjuk a múltkor egy óvatlan pillanatban így kötött ki a kukába a darált kekszes zacskó :D :D :D . (kivittem a szemeteszsákot és amíg kikiléptem, hogy kitegyem a kisasszony odaért a szemeteshez és belehelyezte a kezében lévő zsákmányt)..

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


:)Hihi..helyesírás?Hát én is néztem már néha vissza mennyi hibát vétek, de gondolom elnézitek...remélem..sokszor nehéz a gépelésre is figyelni, fáradt is az ember lánya meg hát néha figyelmetlen is....

Szigorú apukáról az jutott eszembe, hogy nekem van egy barátnőm....egy idősek vagyunk..az ő apukája számomra pokoli volt...nagyon emlékszem az első találkozásunkra...jéghideg tekintete volt...komoly, mosoly nélküli arca...és olyan parancsolóan beszélt..ez így lesz, ezt így csináljátok lányok, stb...komolyan felnőttként is amikor találkoztam vele szabály szerűen rossz érzés fogott el..féltem tőle..:)

Mondjuk a sarokba állításról jutott eszembe, hogy nálunk az a legnagyobb baj, hogy Fanni (nyilván a kora miatt, bár érdekes, mert pl. azt tudja, hogy leesni, mert mindig mondja, hogy puff, meg ha beüti a buksiját az is puff) leginkább a veszélyekkel nincs tisztába...én is be szoktam paterolni a járókába, olyankor, amikor valamit meg kell csinálnom és már hiába próbálok vele kompromisszumot kötni, aztán amikor végre figyel rám és hallja is amit mondok, mert éppen már nem ordít azért mert nem teheti azt amit akar és bepaterolás miatti felháborodásában, akkor szépen kiveszem, megtörölgetem az orrát, a könnyeit , a fejét az izzadságtól (két perc alatt folyik a víz a haján ha behergeli magát)visszaviszem a "helyszínre" és megmutatom neki, hogy mi érheti ott....Vagy ha éppen a könyvpakolástól szedem el akkor adok neki mást amivel eljátszhat...szóval azért nem ám azt gondoljátok, hogy olyan sarokbaállításos apuka típus vagyok...én csak lehiggasztásig, felhívom a figyelmét, hogy jelen vagyok, hagyom a járókába és leginkább azért itt, mert ha dobja magát sem üti meg semmijét...és ha picit lehiggad ott van egy csomó klassz játék amivel játszhat is..Aztán ha újra a hisztimentes édes kis tündérvirágom ( mert nem csak nagymamit csavarja az ujjai köré), akkor mehet újra a kalandos felfedezés, játék, anyázás:)...

Na jó hosszú vagyok:)..menek is...mert még kifütyültök:).

Avocado: én is...de még reménykedem, hogy megjavul...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Bocsi a mákmonológért....Remélem nem hari, de ez egy érdekes téma....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Hahó, merre jártok?
Hihetetlen, hogy tegnap este óta sehol senki! :shock:

Nálunk sajna úgy néz ki Gergő benáthásodik és ez előrevetíti, hogy Flóra is be fog, szóval szép hétnek nézünk elébe! Ráadásul pénteken utaznánk le a Hugiékhoz, de így? :roll:
Flóra éjszakái ugyanolyan rosszak, eléggé kezdek kikészülni, tegnap is 1-2-ig fent volt. :? Ma éjjel meg még Gergőre is lehet számítani, ha nem kap levegőt az orrán sokszor felsír. :(

Hát meg kell mondjam őszintén pár napja nem jutottam a hímzésemhez. :(

Most nem nagyon van mit írnom.

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Tojást festek az ovinak,mindjárt jövök :)!

anyapoc
 
 


Anyapoc:)...mikor mindjárt? 2 órája írtál:)...Én meg azt hittem majd eltűnik a mákmonológ mire jövök, de hát....látom már én voltam tegnap a legszószátyárabb nőci....na de majd ma szűkszavú leszek:)..vagy lehet én ijesztettem el mindenkit?Húha....

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Hihi ez az idő csalóka....én egészen pontosan 21:33kor írtam és tessék közben ez meg itten kamuzik...lehet anyapoc is az előbb írt? :roll:

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Lányok azt kell, hogy mondjam, hogy most elkezdtem törekedni a 30. oldal kapitányságáért is.... :twisted:

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Na itt vagyok,csak egész nap úton voltunk (végre megvan az új jogsim :)),aztán meg ugye fürdetés,vacsi,olvasás,fekvés... :):):)...

Avocado

Betegség :(.jobbulást minél hamarabb :).Nem szoktál homeopátiás dolgokat alkalmazni?Nekünk nagyon beváltak :).
Na és akkor kitartás az egyedül tölött napokhoz :).Tudod,megszokás kérdése :D!Mit csinál ilyenkor a férjed? :)
A komm tréningen mondta a tanár pl,hogy volt ugye az a kampány,amikor Gy öltözködését kritizálta a fidesz,miszerint mi mennyibe kerül rajta.És abban az időben kezdett OV topisan öltözködni,ami szintén egy ilyen kommunikációs jelzés volt,hiszen ezzel is azt akarta közölni,hogy ő a "néppel van",úgy öltözik,mint ők és nem több 10ezer Ft pl. a cípője...Na,erre kapta vissza,hogy túrkálóból öltözködik :D!
Az egész apropója az volt,hogy a tanárunk egyik nagyon jó barátja lett GY komm vezetője.Először nem akarta elfogadni a felkérést,de személyes találkozó után nem tudott nemet mondani,olyan jó a beszélőkéje GY-nak :).Erre a tanárunk gyorsan felhívta,hogy mi az,amin feltétlenül változtatni kell...pl hogy a laza testtartást(ami ugye a méretéből adódik) hagyja el,mert nem lezserségnek,inkább hanyagságnak tűnik...éppen ezért célszerű lenne magasabb pulpitusokat hszanálni,amire nyugodtan könyökölhet (ha már szokása) és nem lesz iylen az összhatás :)...ha már OV-nak csináltak átlátszót,hogy ne tűnjön ilyen kicsinek .wink:!.
Na meg szóba került a fidesz jellegzetes szövege,ahogy beszélnek, a sítuls.Ez egy adott sítlus,amivel nagyon lehet manipulálni.Van,akinél bejön...nekem spec a hideg futkározik a hátamon tőle :D:D! hát ilyesmik :).Meg még sok érdekességet tanultunk,de az már nem politika volt :D!
Ja,csillagjegyek:nálunk Bulcsú kivételével mindenki oroszlán :D:D:D...meg is látszik :wink:...és Villőnek még az aszcendense is az ... :? Hát ő brutál tud lenni :D!


Mák


Na ne aggódj,monologizálni én is tudok :D:D:D!
Nagyon jól teszed,ha véded az érdekeidet,mert bizony könnyen a nagyik nyakára tudnak nőni a kicsik :D!
Nálunk is volt ilyen helyzet még a fiammal...anyósom volt vele 1-2 éves kora között,amikor dolgoztam.Azzal kezdtük,hogy mondtuk neki,ne vegye fel sokszor,mert minket fog vele megszívatni,mert mi fogunk ráérni egész nap ölben cipelni...hát az első pár nap után már feltűnt a dolog,hogy a gyerek többet kéretőzik fel... :? Párom kérdezte,persze tagadott...de másnap hősiesen bevallotta,hogy bizony elárulta a gyerek :D:D:D...na,azóta megfogadja,amit mondunk :)...legalább is általában...
Nálunk nincsenek konkrét kirohanások a nevelési elveimmel(elveinkkel) szmeben,csak néha nehéz megértetni főleg anyósékkal,mit miért nem akarunk/akarok...pl hogy akárhányszor odamegyünk,nem kell ajándék!!!! :shock: Mert hogy mindig van valami a szekrényben...és én ettől hülyét tudnék kapni!!4Nem akarom,hogy megszokja a gyerek,akármikor megyünk,ott van valami...nagynehezen le tudtuk őket szoktatni róla... :(
Ja,nálunk is első unokák mindkét részről... :) :?....

Szt nagyon jól teszed,hogy bizonyos dolgokat hagysz Fanninak csinálni :).Én a műanyag edényeket hagytam pakolni,meg igazából minden mást is szinte,csak olyat nem,ami veszélyes.Bulcsú még pakolt,Villőt már annyira nem érdekli az ilyesmi.Minél jobban tiltod,annál rosszabb :D.Meg ugye tudni kell,hogy ebben a korban IMÁDNAK pakolni...Bulcsúnak volt egy fiókja,ami tele volt kacatokkal,hát imádta :).

Bizony, a kicsik nagyon értik,mit szabad és mit nem :).Írtam is,hogy a nemverbális kommunikációt sokkal jobban értik,mint mi felnőttek...Elég az arcod rezdülése és már tudják,mi a szitu :D!

Érdekes a férjed álláspontja...Az ő szüleinél is így van?Hmmmm...családszociológiából pont most tanultunk róla... :)
Azért hidd el,az is jó,ha van konfliktus :).Kell az :D!

Én is csináltam olyasmit,mint Te a járókával,csak mi azt játéktárolásra használtuk :D.Így maradt a szoba.Ha Bulcsú hisztizett,akkor szépen bevittem a szobába és ott hagytam.Általában 2 perc múlva már boldogan játszott :).Ez egy nagyon hatékony módszer és látod,az ember simán ösztönből is csinálja :). :roll:


Többiek?????

anyapoc
 
 


Mák :)
A Babanet órűja késik :D!1 órája írtam kb :wink:!
De már itt is a válasz :D!
Amúgy én is a 30-ra törekszem :D:D:D!

anyapoc
 
 


Hihi...itt vagyok ám...csak ejtőztem...

Mondjuk a férjim vitára vonatkozó álláspontját én teljesen megszoktam már...Szerintem nem rossz:):):):)...bár eleinte nagyon bosszantott, hogy nem partner, mert én olyan vagyok, hogy ami szívemen a számon...de mióta benne élek, nagyon sokat változtam:)...és olyan kis higgadt az életünk...mondjuk ettől függetlenül mindent megbeszélünk, csak nem veszekedve, hanem higgadtan...nem vagdalunk semmit egymás fejéhez...szerintem ha azt mondom, hogy egy kezemen meg tudnám számolni a vitáink számát amit eddig lezavartunk négy év alatt senki nem hinné el nekem...Valahogy másként oldódnak meg a konfliktusaink...Meg azt szeretem, hogy nem zeng sosem a házunk a kiabálástól...(bezzeg a szomszéd:) néha olyan mintha a lakásunkban élne a 4 gyerkőcével és elég zavaró tud lenni) mondjuk egy hátránya van a dolognak...Fanni nem ismeri igazán a kiabálást, mert ugye nem csak akkor szól az ember hangosabban, ha valami baja van...és ha én kint vagyok a fürdőszobában és a férjim meg bent a szobában, kérnék valamit amire szükségem lenne és csurom vizesen nem tudok érte menni (amit nyílván elég hangosan kell tennem) Fanni megijed a kiabálástól :):):)...Már volt olyan, hogy hirtelen annyira leállt a csaj egy ilyen kikiabálás hatására, hogy lekámpicsorodott a szája és vígasztalni kellett:).

Különben a nagyszülők gyakran esnek ebbe az ajándékozás dologba...nagyon zavaró nálunk is...mondjuk a nagy tiltakozásomra most oda jutottunk, hogy nekem jön és pénz formájában, hogy vegyek neki valamit...Hát ezzel már végképp nem lehet mit kezdeni...egyszerűen hiába tiltakoztam, hogy nem kellene...így feladtam, el szoktam tenni és a pelenkára, popsitörlő kendőre félre teszem..:)Vagy ha tetszik egy mesekönyv...változó...Ez még mindig jobb, mintha folyton a gyereknek adogatnák, így nagymama úgy érzi ajándékoz (néha megmaradó dolgot is szerzünk be a csajónak belőle (ld. tavaszi sapka stb..)), máskor meg csak olyasmit ami éppen a csajó ellátásához kell.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!

Itt egy elveszett bárányka.....

Nagyon beindultatok.:) A munkáitok is gyönyörűek. Most én is meglódultam az enyémmel, mert 3 napig iskolában vagyok Pécsett, és esténként rengeteg időm van a szálláson. Csak nagyon hiányoznak a gyerekek.

Avocado!
Hallom dúl a dackorszak, és a hiszti. Szerencsére Barnával már nagyjából túl vagyunk rajta. Nekem tudod mi jött be? Felajánlottam neki egy csomó választási lehetőséget, pl. melyik bögréből igyon, kék, vagy zöld zoknit vegyen fel, stb. Szóval apróságokat. Így önállóan dönthetett, érvényesíthette az akaratát. Meg kicsit engedékenyebb voltam, mert az sehova nem vezet, ha állandóan csak nemet mondok, és rákényszerítem az akaratomat.

Nálunk most inkább az a probléma, hogy Barna veri a kicsit, mert már komoly vetélytárs számára. 3 évesen nagyon nehéz elfogadni, hogy nem csak ő van a középpontban. Remélem ezen is hamar túlesünk.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Anyapoc!

Én nem értek az asztrológiához, de elárulnád, hogy mi jellemző az oroszlánokra. Talán jobban megérteném a gyerekeimet. :roll:
Most lefektettem őket aludni (tuti, hogy nem fognak elaludni :cry: ), de legalább amíg a szobájukban vannak, takarítok egy kicsit.
Apa ma dolgozik, úgyhogy majd este jövök bővebben, mert délután biztos menni kell a játszótérre :lol: Ha már ilyen jó idő van, használjuk ki :lol:
Megyek felnyalom a lakást, mert tegnap is hazahoztunk egy csomó homokot a játszóról :cry:

Puszi: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Hát megint csak arra volt időm, hogy olvasgassam, amiket irtok :wink:

A horgolásról: én annyira szeretek horgolni/varrni/himezni/kötni, hogy igazából észre sem veszem, amikor kész lesz egy darab. Csak leülök és csinálom. Sőt, ez a hobby annyira az őrültségem, hogy előfordult már, hogy korábban leléptem a munkahelyemről csak hogy több időm maradjon egy kézimunkára. Ez a jelenség többnyire egy új darab kezdeténél fordult elő, utána persze lanyhul a lelkesedés. Évekig nem engedtem meg magamnak, hogy belekezdjek egy új munkába addig, mig be nem fejezem az előzőt, most már nem vagyok ennyire kategorikus és hát igy már el van rakva egy nagy himzés, amin egy mákvirágos :wink: mező lesz. Meg egy horgolt teritő, ami 2/3 részben kész van. Meg egy két varrot dolog, amit a terhesség miatt hagytam azzal, hogy ezeket most úgy sem veszem fel...

Az éjszakai etetés. Eleinte nagyon rossz volt, mert állandóan attol féltem, hogy Sára csak azért alszik ennyire, mert keveset evett (tényleg rosszul jött a tejecske, 0-10 grammokat mutatott a mérleg :cry: ). Most már nem parázok annyit, mert egyrészt jobban megy a szopi is meg plussz kaja is van. Ezért most én is azt a gyakorlatot követem, hogy éjjeli 12-1 óra körül megetetem és utána már csak ha felébred és követeli éjjel és valamikor 5-6-7 órakór reggel. Napközben azonban próbálok következetes lenni és 2-1/2 3 óránként etetni, de Sára magától is ráállt erre a ritmusra. Sőt, most már fel is szedtünk egy picit, ami nagy öröm, mert eddig csak azt láttam, hogy fogy a gyerek (bár ehhez hozzáteszem, hogy a viselkedésére ez nem volt hatással, éber volt, amikor úgy kellett, jókat aludt, jókat "játszott", jókat orditott), 3170 születési és 3140 korház elhagyási súlyból a 3. hétre lett 2900 :( . Na mindegy, ezt már lassan elfelejtjük. amúgy is a hétvégén egy hónaposak leszünk már! Pár napja még nem hittem, hogy eljön ez a nap...

Nagymama: az édesanyám/édesapám velünk élnek, ami nagy előny, mert édesanyám nagyon sokat segit. Mondhatnám, hogy a házimunkából mindent megcsinál (ezért is tudok ilyen jókat netezni). Azt viszont átéreztem már, hogy a fenébe is, inkább magam csinálnék mindent és nem kellene hallgatnom, hogy igy fel kell aldoznom magam, úgy fel kell áldoznom magam. Erről annyit, ogy valóban az élet már a babáról szól, de szerintem nem úgy, hogy anya most eláshatja magát, hanem úgy, hogy a dolgok átalakulnak, más sorrendet kapnak a feladatok. De a saját elképzeléseket nem kell feladni! Szóval erről rengeteget vitáztam édesanyámmal az első hetekben. Nagyon rossz volt, állandóan sirógörcsöm volt, sirva etettem, sirva pelenkáztam, sirva játszottam a Sárával, anyukám pedig csak azt hajtogatta, hogy egy gyenge hisztis nő vagyok és azonnal szedjem össze magam. Mostanra talán sikerült megértenie talán az érzéseimet - kitartóan magyaráztam és igyekeztem "jó anya lenni", de nem miatta, hanem a kislányom miatt.

Most rohanok. Majd még mesélnék az anyosról meg a bunkóságról is (étterem helyett BKV).

Üdv mindenkinek,
elike

elike
 
 


Sziasztok :D

Anyapoc
Én nagy homeó-hívő vagyok, és most elkezdtem Gergőnek adni a Coryzaliát, csak az a baj, hogy sokszor lenyeli és nem szopogatja el. :? Lehet, hogy feloldom vízben és úgy adom!
Flóra is betaknyosodott éjszakára, úgyhogy alig aludtunk. :(
Komm.óra: jók, amiket írtál! :D Különben a fideszes-beszédstílustól engem is kiráz a hideg és (nehogy félreértsétek), de totál a náci idők jutnak eszembe. Mindenki egyformán beszél, egyformán gondolkodik, ugyanúgy, mint a "nagyfőnök". :? :(
Oroszlánság: hát akkor neked nem kell magyarázni! :wink:

Mák
Neke is érdekes a "nemveszekszem" álláspont, engem tuti az őrületbe kergetne. De az a lényeg, hogy nektek bevált! És az tényleg klassz, hogy legalább nincs veszekedés! :wink:

Boeske
Sajna nálunk semmi nem hat, ha épp olyanja van. :? Volt már olyan, hogy fetrengett a földön (szerencsére ezt csak itthon csinálja! :roll: ) és "Anya gyere ide!", de ha odamnetem, akkor "Anya menj el!". Persze 1-2 ilyen után otthagytam, de Ő képes nagyon sokáig őrjöngeni, borzasztóan erőteljes egyéniség! :roll: Nagyon kíváncsi leszek rá, hogy mi lesz az oviban, mennyire fog szótfogadni. :roll:

Elike
Hú, az nem túl jó, amiket anyukádról írtál! :roll: Főleg, hogy nem igazán most kéne téged "cseszegetni", inkább nyugodt légkör kéne, akkor lesz elég tejcsi és boldog anyuka-kisbaba páros!

Na, azt hiszem flórácska felkelt, mennem kell.

puszi :D

Orsi

avocado
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: