Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok
Hanna legújabb alakítása, hogy röfög Kép Véletlenül jöttem rá persze. Amikor kimondom, hogy malac, vagy azt, hogy röfi-töfi, elkezd hangosan és gyorsan szuszogni Kép

Áfonya
Én is néha irigykedem Győr miatt. Most láttam a tv-ben, hogy ott a legjobb az embereknek. De aztán megnyugodtam, mert második helyen veszprém áll! Kép úgyhogy nem költözünk Kép Meghát a Balcsi is itt van. Ha egyszer gondoljátok, lehetne egy tali itt vp-ben (vagy a Balcsinál) (nem önzőségből, csakmert félúton van Győr, Bp-Gödöllő között.
Rékának teljesen elmúlt az ekcémája? Hankának megint előjött, jobban mint eddig bármikor, úgyhogy szerdán viszem dokihoz Kép

Kryss
Köszi Kép Most megpróbálom én is beszerezni a borostyánkövet. A nyakára tetted? És állandóan rajta van? Ti hogy álltok szopival?

Zsuzsa
Ilyet írtam volna, hogy alakul az éjszaka???? hát már jó lenne, de sajna nem Kép Most átrendeztük a lakást, és újból külön alszunk. Így marad a futkosás.

na pussz,
bringa (és röfike)
bringa
 
 


Sziasztok!

Bringa!
Focit vett a lányának?Kép
Akkor nem is olyan hülye ötlet, hogy az én párom már alig várja, hogy kettesben mehessen a lányával szám.tech boltba...Kép

Áfonya!
Örülök, hogy jobban vagytok!KépKépKép
Hiszti!Kép
Hogy érezte magát Réka tegnap??? Képek??

Zsuzsa!
Akkor hamarosan lesz labdátok...Kép
A nagyjelenet az öcséddel muris lehetett.Kép
Megnyugodtam, hogy Áfonyáéknál sem és nálunk sincsenek foltok. Ezekszerint Előd egy kis szélvész.Kép Mi lesz később veled? Nem fogod utólérni.Kép

Bringa!
Ha kapsz borostyánkövet áruld el légyszi, hogy hol vetted, milyen boltban.Kép

Kryss!
Üdv itt!KépKépKép
Gratula fogacskához!
Tényleg a nyakában van a lánc? És nem tépi le?
Nekünk a 10. fog jön, egy rágófog, de ezzel most marhára szenved. Már napok óta bújik ki, de még csak a fele látszik. A belső részén még mindig van egy kis íny. Viszont ez már többször vérzett is neki, annyira ráharap.Kép

Szép álmokat!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Ujabban este nem tudok jonni, mert Reka annyira eberen alszik, hogy nem kockaztatom meg, hogy felebredjen a gepelesre. Viszont a deli alvas ugy megy, hogy beteszem az agyaba, beulok a gephez es o kozben szep lassan elszunyokal. Aztan mar csak csendben ki kell osonnomKép

Kryss,
megszorongatta, vagyis mintha a csontot nezte volna, vagy hogy milyen "tömör" a husa. Nem tomKép

A topic futasa nem a gazdaja, hanem a latogatok erdemeKép

Ezt a borostyanko-lancot mar en is tobb helyen olvastam. En szemely szerint nem hiszek az ilyenekben, de artani nem arthat. Mondjuk, en Reka nyakaban nem mernek ilyet tenni, tuti megfojtana magat vele, amilyen lokott. Ujabban igy is mindent a nyakaba tesz, vagyis "felveszi" a ruhakat, madzagokat. De ugy, hogy athuzza a fejen, a nyaka mogott van a ruha mondjuk, ket kezevel meg fesziti oldalra, persze mindezt a torzse mogott. Es igy rohangal. Es ha ilyenkor orra esik, nem tudja a kezet se letenni, tiszta horror.

Meg mindig sirva ebred a deli alvasbol, van valaki meg igy? Marmint a gyerkoceKép

Bringa,
irigykedem, hogy Hanna elalszik az etetoszekbenKép Reka nem kepes 10 percnel hosszabb idot eltolteni benne, de akozben is a labat beleteszi a tanyerjaba, otvenszer ledobja a kanalat, hatszor elhuzza a fuggonyt, persze ezt csak meggyes es spenotos kezzel tezsi kizarolagKép Ja, es elkezdte elrugni magat az asztaltol, teszteljuk ezt a draga szeket rendesenKép

Zsuzsa,
Gyori Nyar sokaig tarto programsorozat, remelem, meg kijutunk parra.
Fenykepezogepet nem vittunk, mert Apa ugye a haverokkal sörözött, a kimenetel ilyenkor bizonytalanKép, en meg Rekat hajkurasztam, a babakocsi sokszor felugyelet nelkul volt. Viszont tobbet a tologathatos fakacsánkat ilyen helyre nem viszemKép Minden gyerek azt akarta tologatni, majdnem olre mentek miattaKép
Hir csaknekedKép: Ma talaltam a laban egy foltot, szep zoldetKép
Felnyihogtam a "kombinálta a futást a hátranézéssel" irasodon, bocsiKép
Errol jut eszembe, hogy a mult heten Reka a Tescos fotocellas ajtonak koppant neki rendesenKép Ott akart kimenni, ahol nem nyilik, csak sima uveg van, szerintem nem vette eszre. Mint azokban a humorjelenetekben, ahol az a kover angol jatszotta a foszerepet /nem jut eszembe a neve, segitseeeeg/. Nekiment az uvegnek es visszapattant rolaKép
Megnyugtato, hogy nem csak az en gyerekemnek nincs ideje az evesreKép

elaludt. kiosonok. majd jovokKép
afonya
 
 

 
 

sziasztok
Kata
Ma bejártam a vásost, s nem kaptam olyan igazit Bár van egy ásványmúzeum, ahol volt, de csak ezüst foglalatos. Lehet, hogy csak egy medált veszek. Kryss: szerinted elég az is?

Áfonya
Nagyon meglepő ám, hogy elalszik az etetőszékben (eddig háromszor történt meg), mivel úgy egyébként az altatás nálunk nagyon nagyon nehezen megy. Ez most egy olyan dolgo, amiben úgy érzem, teljesen kudarcot vallok. Seóhogy se jó. Amint eltervezem, hogy most szigorú leszek, s elveket elkotok e téren, azonnal olyan hiszti van, hogy én is a levegőnemvételtől félek, szerintem nagyon közel áll hozzá. S utána nagyon sokára nyugszik meg. Éjjel is volt egy-két lanyha próbálkozásom, de nem megy. Annyira sír. Tegnap viszont csócs volt, éjfél után óránként keltünk. Csak szopival alszik vissza. Ha netán sikeről másként, akkor csak 10 percig alszik. Na mindegy, nem akarok ennyi helyet ezzel elvenni, csak ez most nagyon tetőzik nálam Kép
Réka mennyit alszik éjjel és nappal?
Jópofa ez az üvegnekmenés Kép
na üdv, bocs a hosszúságért
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Afonya,
en sem!Kép Na nem baj!
Rebi altalaban csak akkor ebred sirva, ha meg nem aludta ki magat. Altalaban...Akkor rateszem a cicire, es ott meg szundikal, de eddig meg nem volt gyakran.

Borostyankölanc
Rebi epp hogy a szajaba tudja venni, ragas celjabol. De nem teszi gyakran. Szerintem eszre sem veszi.
Artani nem hasznalKép!
Ö is mindent "felvesz" olyan modon, ahogy Te is irtad!

Bringa,
nem tudom.
Itt Ausztriaban lehet kapni, kimondottan kicsiknek szepen lecsiszolt lancokat.
Te Tapolcai vagy Veszpremi vagy? A tavasbarlang elött tavaly lehett kapni asvanyokat, bar nem neztem, hogy lancot is lehetett-e. Bar szerintem az asvanyoknak akkor is hatni kene, ha nem lancba vagy lancra vannak füzve. Es persze folyo hideg viz ala kell tartani, hogy a negativ energia lekerüljön rola, es pozitivval feltölteni pedig ugy lehet, ha napra teszed.
Rebecca szopik meg igen sokat, ez a legföbb taplaleka meg mindig. Lassan azert rakap masra is, föleg, ha a mienket eheti. En ugyan tegnap adtam Neki elöször kenyeret es ha a tejtermekeket is birja(meg nem probaltuk) akkor egeszen eheti, amit mi!

Kata007,
szegeny Dori!Kép Remelem, hamarosan nyugta lesz!
Nem tepi le, bar mar gondoltam, hogy az nem lenne vicces, mert akkor talan le is nyelne belölük... Bar lehet, hogy belülröl meg jobban hatnaKép?

Ma ket oranal többet nem aludtam egyben! Vagy Rebecca vagy Aaron tettek a dologrol, nehogy tul sokat almodjak!Kép Bar en mar ugy hozzaszoktam a nem-alvashoz! Rebgen 8 ora volt a minimum igenyem, most meg mar 5-6-tal is beerem!

Akkor most eleg belölem!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Ujra itt, furdes elott. Reka delutan is aludt egyet, letettem, mert annyit esett-kelt, hogy gyanus lett. 1/2 6-kor en ebresztettem, aggodva az ejszakankertKép

Bringa,
rofogesKépKép Nalunk is van, a "hogy kakilsz"-ra jovo nyomassal egyutt verhetetlen paros, tuti sikerKép
Jo, hogy mondod, hogy itt, Gyorben a legjobb az embereknek, legalabb mar en is tudomKép Volt errol valami cikk egyebkent?
Talirol egyebkent mar sokszor beszeltunk, de valahogy még nem jott osszeKép
En pl. jovo szombaton Fehervar kornyeken tudnek lenni, Apa oda megy turazni, ha lenne miert, elkiserhetnem.

Ekcema: hat az erzekeny bore megmaradt, izzadtsagtol allandoan pottyos a nyaka, a teste, kb. egy hete a nyaka mogott volt kipallva(?), azt kellett kenegetni.
Altatas: ne is monddKép A nappali alvas ugy-ahogy megy, most mar csak egyszer alszik Reka, ugy del korul es kb. 2 oranyit /vegreKép/ Este viszonylag konnyen letesszuk aludni, de.... ujabban kb. 1 ora mulva megebred. Aztan megebred hajnali 5 korul is. Neha kozte, ugy ejfeltajt is. Es aztan 7 korul ismet, mikor a ferjem megy meloba. Es mindannyiszor cumisuveg, vizmelegit, tapszer, cucli, majd visszaalvas.
Vegulis ha ugy nezem, kb. 10 percek, es cserebe este 8-tol reggel 8-ig alszik. De miota korhazban voltam, neha ejjel ugy tud zokogni par perc alatt, hogy nem lehet megnyugtatni. Pedig en is epp filoztam rajta, hogy kiprobalom ezt az "aludni tanitos" modszert, de igy neki se kezdek, tudom, hogy nem birnam ki. Bizom az idoben, eddig is mindig magatol megvaltoztak a szokasai, csak tul kellett elniKép

Kata,
hat miert nem engeded a parod, hogy vigye a boltba Dorit? Nem mindegy, hova mennek, csak vigye?!Kép
Elore felek a ragofogaktolKép Nalunk ezek a sima metszok is nagy nyuggel jarnak, mi lesz itt kesobb?Kép

Kryss,
akkor lehet, hogy a ragas segit a fogaknak, nem is a lanc?Kép
Eveszet: nalunk teljesen hullamzo, mikor mi a bónája a kisasszonynak. Most epp kanallal nem hajlando enni. Igy elegge lecsokken az ebedvalasztek. Vagyis kanallal ugy hajlando, hogy o kanalazza, na abban meg még nincs semmi koszonet. Se mennyisegKép
Na ezert sem töröm magam nagyon az ejszakai eveszetek elhagyasaert, az nalunk plusz fel liter tapszer, rengetegKép

Merre van bera, meg mindig nyaral?

-Afonya
afonya
 
 


sziasztok
Nálunk ma utcazene fesztivál kezdődött, végre tök jó progi. Hanna csak úgy ropja a zenékre. Olyan cuki Kép

Áfonya
Úgy látom Hanna és Réka sokban hasonlítanak!

Zsuzsa
Nálunk lehet aludni! Ha úgy lenne a tali, amikor apa nincs itthon, akkor két baba-mama is elalhat nálunk!

puszi
bringa
bringa
 


Sziasztok!

Áfonya!
SMSKépKép
Esetleg ki kellene költöztetni a gyereket vagy a számítógépet APA szobájából, nem?Kép
Ébredés: Szerencsére nálunk nagyon ritka amikor sír. Inkább az a gyakoribb, hogy felkel és szól a maga nyelvén. Ha sírva ébred akkor mindig bújik hozzám és kell 5-10 perc amíg igazán felébred.
Vásárlás: én engedném, de eddig még ő nem merte elvinni egyedül.Kép Viszont ma lementek egyedül kenyérért, mert csak az kellett. Kb. 10 percre van a bolt ahol voltak és apa nagyon meg volt elégedve (magával, hogy milyen ügyesKép).

A többi rágótól én is félek. Ezzel most nagyon megszenvedett. Talán mert volt olyan amit észre sem vettünk, hogy kibújt? Ennél nem csak egy csíkocska bújik ki mint a metszőnél, hanem az egész. Akkora részt kell felszakítani az ínyéból, hogy gondolom duplán fáj. Érdekes, mert ahogy vannak a kis göröngyök (nem tudom másképp írniKép) a foga felszínén, még az íny oda van tapadva. A fog már kijött az egész, de az ínyt gondolom majd a kaja koptatja le.
Dancsinak most jönnek a tej rágók helyett a csont rágók és néha neki is bekenjük a Dentinox-al mert annyira fáj neki. Akkor nem csoda, hogy a picik is szenvednek tőle.

Bringa!
Ok.Kép Bár kicsit félnék tőle, mert Dodó is épp olyan mint Áfonya Rékája. Mindent húz a fejére, vagy a gyaka köré teszi hátulról.
Dancsi kipróbálta, hogy ráadta a karláncát, de tépte le. A nyakláncát szintén. A bokaláncot pedig meg akarta enni.Kép

Tali: szerintem berának és nekünk lenne nagyon körülményes (Debrecen, Miskolc), mert mi ha mennénk, akkor csakis apával. Inkább valami félút kellene, ami hozzánk is közelebb van.Kép

Kryss!
Akkor inkább használjuk a Dentinox gélt.Kép

Zsuzsa!
Megyek olvasni!

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Most csak beköszönökKép Hazaérkeztünk a nyaralásból még vasárnap, de mégcsak visszaolvasni sem volt időm, nemhogy írni.
Az utolsó napra Lilinek torokgyulladása lett -nagyon nyűgi - itt a halom szennyesKép és ami igazán nem hiányzott: amikor hazajöttünk rájöttünk, hogy beköltözött egy lakó a kamránkba. Egy kisegér, ami miatt most kipakoltuk az egész kamrát, végre megfogtuk - ez 1,5 nap, én bemenni sem mertemKép - és most mozdulni alig lehet a konyhában és étkezőben. Mire mindent letörölgetünk és visszarakunk a helyére...mert persze mindent össze sz@rt...szoval olyan a lakás, mintha költöznénk.
De majd jövök és mesélek, ha lesz pár szabad percemKép...

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Eloszor is par dolog, amit Katanal olvastam, de a naplo miatt inkabb itt irok rola:

indianozas: nalunk a berreges megy, amikor egy ujjal "pörgeti" a szajat. Meg ujabban azt imadja, ha "razzuk" es kozben hangot ad, olyan döcögösetKép

Cumi: ma en is elovettem, jateknak. Reka marhara elvezi, allandoan tomi a szambaKép Ez a "hozd ide" mar nalunk is nagyon jol megy, sot.... multkor deli alvas kozben levarazsolta jo szokasa szerint a zoknijat, amibol csak a fel parat talaltam meg. Kerdeztem tole, hol a masik, erre nyoszorogve mutat az agy es a fal koze, hogy beesett. Sose talaltam volna megKép Vagy pl. a cipojet is rendszeresen kiszedi a szekrenybol es szethordja a lakasban. Es amikor 2 ora mulva mennenk setalni es kerdem, hol van, emlekszik ra, hova tette, hihetetlen!!!

Vagy ami tegnap volt: uzsonnara hazi turokrem volt, es elovettem a hutobol a dobozos kefirt hozza, s mig a turot tortem, hagytam, hadd jatszon a kefirrel. Es megfogta a ket tenyere koze, majd mondta, hogy "ssssssz", vagyis sut /gyengebbek kedveertKép/ Mert a sutot megtanitottuk vele, hogy meleg. Igaz, a kefir meg hideg volt, de szerintem mar ez is nagy dolog, hogy magatol rajott a "hőfurcsaságra".

Es ujabban a konyv nagyon meno nalunk. Igaz, hogy orakig valogattam, amig olyat talaltam, ami Rekanak jo, de nagyon szereti lapozni oket es amikor vegignezzuk, mi van benne, akkor o mondja, ki mit csinal epp, milyen allat, stbKép

Kata,
SMSKép Tenyleg annyira idegesit, mert pl. a szamodat is akkor taroltam el a telefonomba. Es tudom, hogy megirtam az uzit. Arra tippelek, hogy egyenuzi volt es tobb cimzett volt egyszere es valami gixer lehetett kozben... pl. rafekudtemKép

Tali: en konnyen vagyok, kocsival Pestre viszonylag hamar felerek, es egyedul is el merek indulni, ha konnyen megkozelitheto helyen randizunk es nem kell Pesten sokat kovalyogni. De Apa is mobilizalhato, maga uraKép
Kata, olvastam valahol, hogy sokat maszkaltok Pestre, esetleg egyszer egyeztethetunk itt a lanyokkal es akkor osszejohetunk. Vagy Zsuzsa felelotlen meghivasat is kihasznalhatjukKép Bringa, en kirandulaskeppen le is ugorhatnek hozzad, csak olyan hulye ut megy Veszprembe innen, nem szeretemKép

bera: welcomeKép EgerKépKép
afonya
 
 


Sziasztok!
Most gyorsan ide is írok, ha már egyszer van egy kis időm.

Áfonya!
Tudom, hogy nehéz, de próbáljátok meg Rékát nem rászoktatni az éjjeli cumisüvegezésre, mert lehet, hogy megbánjátok... Mi is így voltunk Noémivel, és 2,5 éves koráig 3-4 alkalommal élbredt éjszaka inni. Még most is felkel néha, de szerencsére már elintézi egyedül is, nem kell hozzá külön felkelni, csak néha, ha nem sikerül egyedül betakaróznia.

Könyvek Kép. Ádám is szereti nézegetni őket, de persze ő még egy szót sem mond, csak megmutatja, hogy mi hol van (már, ha olyan kedve van...) Alig várom már, hogy végre beszéljen, ne csak hablatyoljon össze-vissza. Bár, ha olyan lesz, mint az apukája, akkor várhatok még néhány hónapig, mire megszólal Kép.

Lehetséges, hogy Ádámnak is a foga jön, azért alszik ilyen rosszul mostanában? Nem, mintha eddig olyan jól aludt volna, de most még rosszabb. Minden nap nézem a száját, de eddig még semmi újat nem fedeztem fel.

Jé, Ádám SZALAD! Az előbb iderohant, de szabályos futás volt, nemcsak gyors menés. Még ilyet!

Lassan megyek, mert még van dolgom, és beígértem Noéminek egy bicajozást...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Aranyos dolgokat művel a lányod.Kép
Érdekes, hogy mennyire felfigyelt a "hőfurcsaságra".
A könyv nálunk is menő. Imádja nézegetni, hallgatja ha olvasom. Kérdezgetem mi van a képen, és mit csinál. Sok állatot megismer, utánozza mit csinál. KEKE (kecske)-ezt még nem utánozza, CICA-MÁÁÁÁ, KUTA-VAVA, BO(boci)-BÚÚÚ, ÁPI(hápi)-ÁPÁP.
Nálatok apával ugyanúgy szereti nézegetni a könyvet? Mert nálunk nem. Vele más dolgokat nagyon jó csinálni, de könyvet nézegetni azt nem. Azt csak velem. Ha bárki nézegetni akarja vele, akkor elveszi és hozza hozzám a könyvet.

SMS: ne idegesítsen most már, mondtam neked.Kép

Tali: Nálunk az a helyzet, hogy mi csak kísérjük apát. Ő árut visz, s van amikor várni is kell amíg lepakolhat. Tehát ha várnia kell, akkor azért érek rá Dórival, ha pedig nem, akkor azért mert ő is ráér, nem kell sietni haza. Szóval nekem is beleférne egy kis idő egy talira, de csak délelőtt. Hogy Pest melyik részébe megy, azt csak előző délután tudjuk meg. Mivel ő a kocsival ott marad ahová viszi az árut én egyeltalán nem vagyok mobilis és egyeltalán nem ismerem Pestet.
Tehát jöhetnek az ötletek.Kép
A napok úgy néz ki: kedd, csütörtök és péntek.

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


SziasztokKép /itt is/!

Próbáltam végigfutni az írásokat, de vagy gyors voltam, vagy elkerülte a figyelmem, de nem találom, hogy pontosan hogy van ez a tali szervezés? Vagy csak elméleti még a kérdés?

Áfonya!
Azt sem találtam meg, hogy Te hogy vagy a műtét után? Sikerült regenerálódni? Minden ok?

Olvasom Réka sztorijaitKép, nagyon tetszik.

Katánál írtam a nyaralásról, időm még mindig nem sok, de a jövő hét már csendesebb lesz.

üdv mindenkinekKép
bera
berka
 
 


Lanyok,
ma total masnapos vagyok, erom semmi, zavar a feny, a hang es a kajaszagKép, ugyhogy nem jovok iccaka.

Zsuzsa,
nagyon jo az "osztalyban" Elod nem-jeKépKép
afonya
 
 


Áfonya!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

/Hogy is mondják? Kutyaharapást szőrével?KépKépKép/
berka
 
 


Sziasztok!

Nem értem!KépKépKép

Tegnap írtam ide, el is küldtem, meg is jelent, olvastam is és most nincs itt. Miért???????????
Amikor visszaolvastam, akkor a Zsuzsáé alatt volt. Nekem ki van kapcsolva az előlnézet, tehát rögtön küldi és ha kell, akkor utólag javítok. Határozottan tudom, hogy itt volt.Kép

Áfonya!
Biztosan másnapos vagy? Én még nem voltam (bár egyszer nagyon szeretnékKép), de akkor is van kajaszag undor? Tuti nem a kicsi bántja a nagyot?Kép


K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Áfonya, és a képek mikor jönnek? Már nagyon rég raktál újakat ....

Biztosan sokan írták már hogy szép a lányod szerintem is az!!! Gratulálok neked és Apának.
Névtelen
 


Kata!KépKépKépKép
Ez a kicsi bántja a nagyot verzió nekem is eszembe jutottKépKépKép /bár szerintem akkor nem ivott volna Áfonya alkoholt/
És mintha én is olvastam volna itt tegnap az írásodat...
berka
 
 


Sziasztok!

bera!
Akkor nem vagyok egyedül a hülye gondolataimmal. Gondoltam nem is italtól másnapos, hanem csak úgy érzi magát.Kép Az pedig egyértelmű lenne.Kép
No, majdcsak jön és mesél...Kép

A tegnapelőtti írásom valahogy így kezdődött: "Áfonyaaaa! Hahóóóóó!!" Ha ezt láttad, akkor tuti itt volt, de hová lett??? Kép

Jó éjt nektek! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Meg mielott belembeszelitek a gyereket, sietve leszogezem, hogy nem, nem varok babatKép A mutetem miatt most nem is lenne valami szerencses dolog. De amint jo lesz a hormoneredmenyem /es Apat is sikerul meggyoznomKép/, maris belevagumk. Szimpla kis grillparti volt a Duna-parton, es mivel Apa vallalta Rekat estere, en ottragadtam. De egy joideig megint nem kivanom az unicumotKép Kata, szerintem addig jo, amig nem tudod, milyen ez, ne vagyakozz raKépKép

Panda,
azt ne mondd, hogy csak ennyi idot adnak a gyerkoceidKép Ejszakai uvegezessel igazad van, mar mi is beleestunk ebbe, kesoKép Most probalom vizzel kivaltani, aztan majd simogatassal, hatha... en ezt a sirnihagyos modszert nem birnam vegigcsinalni, ezert bele sem kezdek.

Nekunk is ilyen "Apank" van, a szotlanabbik fajtabol. De sokszor jo is, nem panaszkodomKép Beszedben Reka sem valami profi, bar lenyegesen tobbet karattyol, mint egy honapja. Szinte mindent ert, de O csak az "Ö" hangú nyoges kulonbozo arnyalataval fejezi ki akaratat. Es erossegevel is. MEg kell hagyni, hatasosan csinaljaKép
Szaladas szuper, majd ha kozben hatrafele nez, az milyen vidam leszKép

Szamitogep koltozik, eldontve. Csak akkor napkozben nem fogok tudni netezni, mert oda bejarasi tilalom van gyereknek. Viszont ha ideulok, legalabb 3 babat es 4 kutyat meg kell neznunkKép
Mennyi mindent mond mar Dori, csak lesek. Nalunk Apaval is jo az olvasas, csak ugye Apa mashogy mesel es az osszezavarja.
Tali nekem a heten tuti nem jo, mert rossz a kocsink es a szerelonk nyaralKép

bera,
koszi, mutetet tuleltem, nem hanytamKép, a heg szepen gyogyul, az eredmeny meg majd par het mulva derul ki. Az is majd akkor, hogy kell-e gyogyszert szednem.
De hogy igy kirohogod a kinomat, nem szep ToledKép

Zsuzsa,
Apa beszolasaKépKép Talitok kepeit megneztem, bar jobbara csak Titeket kerestelek. Jonak tunt innenKép

bera, Kata,
nem csak almodtatok?! En iszom es Nektek vannak latomasaitok?!Kép

Nevtelen,
koszi szepenKépKép Kepek nemsokara lesznek, csak... na jo, bevallom, van egypar uj, amik jok is, de Reka delutanra mar olyan koszos /marmint a ruhaja, hiaba, oszibarack, sargabarack, meggyszezonKép/, hogy nem igazan akarom ide kitenniKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Másnaposság????
Ez a veszély engem nem fenyeget, és tökéletesen antialkoholista vagyok. Nem önszántamból, hanem, ha bármilyen kicsi mennyiségű alkohol kerül a gyomromba, olyan gyomorégésem lesz, hogy megbuggyanok. Még a konyakosmeggyet sem bírom megenni (azt mondjuk nem is szeretem).

A sírnihagyást már én sem tudnám csinálni. Azt hiszem, ahhoz el kell jutni odáig, hogy úgy érezze az ember, mindegy, milyen árom, de életben akar maradni. Én decemberben már itt tartottam. Sikerült is, de megbetegedett, felkelt, aztán visszaszokás, újra betegség, megint szoktatni, de azt már nem csináltam, úgyhogy most kelek.

Vagyis inkább fekszem, mert lassan eljön az első ébredés ideje, és én még nem is aludtam.

Jó éjt,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Ok, akkor tényleg csak a másnaposság...Kép
Én nem is igazán a másnaposságra vagyok kíváncsi, hanem a spiccességre. Hogy milyen az amikor az ember kissé ilumináltKép állapotban van. Sajnos nem fogom megtudni, mert lánykoromban sem voltam egy ivós fajta, de mióta megáldott a jóisten egy alkoholista férjjel, azóta mondhatni antialkoholista vagyok. Szilveszterkor a pezsgő amit megiszok éjfélkor és ennyi. Ja, és tavalyelőtt görögben megkóstoltam az ouzot.Kép Szerencsére a párom is csak sörözik.Kép
Na most nehogy azt hidd, hogy megvetem aki fogyaszt alkoholt! Nem! Ha valaki tudja, hogy hol a határ akkor semmi ellenvetésem ha iszik. Talán köze van ehhez a volt férjemnek, hiszen évekig már csak elvoltunk. Az már nem volt házasság. Egyszerűen nem tudtam elválni tőle, de ez nem ide tartozik.

Apa ügyben csatlakozom. A miénk is a szótlanabbik fajtából való, de a nagyon szótlanból. Állítólag az nagyon tetszett neki bennem az első pillanattól mióta megismert, hogy mindig tudtam miről beszélni. Fogja is már a fejét, hogy a lánya is ilyen lett.Kép Egy dumaláda még tetszett neki, de kettő már neki is sok.Kép

A tiltott hely nekem is furcsa, mint Zsuzsának. Nálunk sincs ilyen. Dodó az egész lakást bejárja. Egy időben a Dancsi szobáját zártuk előtte, de rájöttünk, hogy ez megoldhatatlan, mivel az a szoba az erkélyes. Igaz így mindenhol figyelni kell, hogy mi marad véletlenül előtte, de alapjában az egész lakás, apa szavaival éljek "bababarát".Kép

Tali akkor lefújva.Kép Majd legközelebb.

Ja, és már akartam kérdezni, hogy mi van a képekkel? A műtét után azt mondtad, hogy ha kell, van kép. Én írtam is, hogy nem irtózom az ilyentől, nekem jöhet.

Szép álmokat! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok

Áfonya
Akkor nemsokára kistesó akció lesz? Mi őszre beszéltük meg. Tk. már szeretném, de a vérképem sem engedi, meg apa is azt mondta, ő őszre fog testben és lélekben felkészülni Kép Egyébként ő is tipikusan szótlan fajta Kép

Kata
Nálunk a felmenők voltak alkoholisták, úgyhogy én is "tapasztalt" vagyok. Bár azért néha iszom picit, de inkább csak száraz vörösbort. tegnap is voltak vendégek, kb. fél decit ittam, többet nem bírtam Kép Bár régebben (egyetem alatt) azért én átéltem párszor a spicces állapotot Kép

Zsuzsa
Köszi az érdeklődést, amikor Panda éjszakáiról olvastok, gondoljátok oda nyugodtan a mi nevünket is, kb. ua Kép

Kb. kedden jelentkezem legközelebb, addig mindenkinek szép napokat kívánunk!
bringa és hanka
bringa
 
 


Sziasztok!

Csak en vagyok ilyen feketebarany itt alkohol teren?! Mondjuk nalunk csaladban senki volt alkesz, en is csak egyetem alatt romlottam megKép De ez a masnapossag ritka dolog, meg mielott valaki ronda szemmel nezne ram. Alkalom se nagyon van, terhesseg, szoptatas, gyerekneveles, stb....Kép De csak Unicumot iszom /ill. vorosbort, ha olyan a hely/, Apa is nagyon szereti, szertartas etteremben, vagy buliban. Itthon azert nem tartunkKép

Tiltott szoba nalunk nem bababiztos egyreszt, masreszt oda zarom be pl. a kismotort, ha mar unom a gyerek tologatasatKép. De neha bemehet oda, felmaszunk az agyra es nagy harcurjatek van. Ill. csipeszeket aggatunk a ruhajara, miota megtalalta oketKép De ezek kiveteles, unnepi alkalmak.

Panda,
lehet, ezert imadom a konyakmeggyet is?!Kép
Jaj, nehogy felreerts sirnihagyas ugyben, nem negativan mondtam, csak tenyszeruen, hogy en nem birom, par perc utan megsajnalom. De voltam mar nagyon kozel en is hozza /faradtsag miatt/, hogy majdnem elkezdtem.
De ki tudja, ket gyereknel mi lesz, epp ezert nem itelkezem sose.

Kata,
spiccesseg: embere valogatja, ki milyen lesz tole. Es mennyire erzed masnap cikinek esetlegKép
Ket dumalada es ApaKépKép Es majd ha jon a "miert" korszakKép
Kepek: az hogy nem irtozol, szamomra nem jelentette azt, hogy erdekel is, ezert nem kuldtemKép Mindjart potolom.

Bringa,
akkor remelem, egyutt kismamaskodunkKép Jo nyaralast, irigykedemKép

Fehervarra nem megyunk, nincs kocsiKép Jovo heten Anyumek Vacon nyaralnak majdnem egy hetet, kitalaltuk, utolso par napra lemegyunk utanuk, napkozben harmasban varosneznenk, kirandulnank es delutantol Anyumek vigyaznanak Rekara, mi meg akkor nyaralnank, ejszakaznank kettesben. De kocsi nelkul ennek is lottek, brühühüKépKép

Ti mit jatszotok mostanaban gyerkocokkel? Valahogy kifogytam otletekbol. Konyvnezest egesz nap en unom marKép, most elkezdtunk zsirkretaval firkalni, ez nagy slagerKép Vagy milyen jatekokat vettetek/kaptatok mostansag, ami bejott?

-Afonya
afonya
 
 


Ezt gyorsan felteszem.
Ilyen fejjel /es kedvvel/ ebredt tegnap delben az en kis GyonyorusegemKép

Kép
afonya
 
 


Ja, es tegnap csucsot dontottunk: 4-szer!!! kerdeztek meg utkozben, hogy "kisfiu?"KépKép Na jo, sokat voltunk uton, de akkoris durvaKép

-Afonya
afonya
 
 


sziasztok

Áfonya
Nagyon édes Réka bozontja! Olyan helyes, szerintem, kopaszon is az lenne! Kép
Én is ki szoktam fogyni az ötletekből. Hanna mostani kedvence: van egy nagyobb macija, arra az ő ruháit ráadjuk, pelust is, megetetjük, stb. Ez tetszik neki nagyon.
Elmegyünk vmikor Győrbe, vannak ott barátaink is, s akkor szólok, s talizzunk, oké?

Zsuzsa
Én is csak egyszer mensiztem még, pedig jó lenne már, ha tényleg érett nő lennék megint Kép

Ja, a jó hír: Hanna mostantól TÉNYLEG megy, igaz már egy hónapja lépeget, de ma egész nap ment Kép Azért persze még mászik is Kép
Jót fürödtünk a Balcsiban is Kép

na mindeniknek tényleg jó napokat!
pussz,
bringáék
bringa
 
 


Sziasztok!
Szerdán nem tudtam jönni, aztán meg nem engedett felmászni a szerver erre a nyüves Babanetre Kép.

Zsuzsa!
Nekünk bejött volna az alvástanítás. Már dicsekedtem is, hogy csak 1x hajnalban kel Ádám,sőt, talán 2x át ia aludta az éjszakát, de jött egy rusnya betegség, és újra ébredni kezdett. Aztán 3 hét múlva újra kezdtük, de megint megbetegedett (Noémivel együtt), és nem folytattam. Pedig tényleg jól haladtunk.

Mensi
Nekem most jött meg másodszorra, mióta Ádám megszületett, először a szülinapja előtt pár nappal.

Egyelőre ennyi, talán még jövök,

Panda

Áfonya!
Réka éééééédes! Nem is néz ki fiúnak! Azt még megértem, hogy Noémit, aki kopasz volt, lépten-nyomon fiúnak nézték (akkor is, mikor kilövettük a fülét), de Rékát?????
Nálunk is a könyv a sláger, meg azok a játékok, amikkel épp Noémi játszik. Ádámot ugyan nem érdekli, de Noémi ilyen idősen tanult meg buborékfújóval fújni, és nagyon élvezte.

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ideértem végre.Kép

Áfonya!
Megnéztem az avit.Kép Haláli a kiscsaj!Kép Apa itt csodálkozott, hogy milyen ügyesen keni magát.Kép Meg is jegyezte, hogy Dodó tuti a hajára kenné.Kép Szóval irigykedünk ezerrel, hogy milyen ügyesek vagytok.Kép
Minden nap kened fürdés után, hogy ennyire tudja? Ilyenkor úgy sajnálom, hogy mi nem tudunk ilyen avikat csinálni.
Dodó is megnézte (3-szorKép), aztán mutatott a monitorra, hogy lé-lé. Aztán rájöttem, hogy ez Réka. Kérdezem, hogy hol van Réka? Erre mutat a monitorra.Kép

Most engem nem hagy nyugodni valami, mint Téged az sms.Kép
Szóval visszakerestem:

"Elküldve 2003 Június 29 vasárnap - 22h 25:
--------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok!

Afonya!
Nagyon örülök, hogy minden ok.
A válasz nem ért ide, de sebaj.
Nekem küldhetsz képet a hegről, ilyenben nem vagyok finnyás, csak a póktól írtózom, de marhára.:"

Ugye, hogy kértem a képet????Kép

Tündéri Rékád az ébredős képen. Tényleg olyan kis bamba még, nagyon látszik, hogy akkor ébredt.KépKépKép A haja valami haláli!KépKépKép
Nem értem miért nézik kisfiúnak, mert annyira kislányos pofija van.Kép

Játék: nálunk még mindig sláger a könyv. Abból mindig van új. Erre majd visszatérek később.Kép
Aztán építőkocka, amit már ő is imád pakolászni. Lego (még a Dancsié volt). Na meg talán én előnyben vagyok, hogy Dancsi játékai között mindig találunk valami ujdonságot. Sok olyan van neki amivel egyedül nem játszhat Dodó, de felügyelet mellett igen. A könyvet, babát, babakocsit már magától hozza, hogy játszak vele.
Bár valamelyik nap az apja egy rontott cd-t adott neki. Hát ne tudd meg, hogy egy több ezret érő játék nem lett volna olyan becses mint akkor az a cd.Kép

Szóval könyv: aki ismeri, lépjen egy bekezdést. Kép A www.otpbank.hu -n, a Junior ügyfeleknél regisztráljátok a gyerkőcöt. Itt vannak játékok, amivel webpénzt lehet gyűjteni. Nálunk apa és Dancsi szokott játszani, tehát nem nehéz. Szóval havonta 3 db Fókusz könyvutálványt is össze lehet játszani (ennyit engedélyeznek 30 naponta). Ez havi szinten 2-5 db képeskönyvet jelent a gyereknek. Szerintem egy hónap alatt lazán le lehet játszani a szükséges 45.000 webpénzt (ennyi a 3 utalvány). Utána levásárolod az 1500 Ft értékü utalványt a Fokusz online könyváruházban. 2-3 nap múlva itt a könyv. Kép

Zsuzsa!
Miért akarsz Te mensit? Nekem olyan jó volt míg nem volt.Kép Hiába szoptatok, már jó pár hónapja újra rendszeres.
Húúú az a mellgyulladás nem lehet piti.Kép Olvastam róla sokat a szopis topicban, bár nekem sosem volt. Egyszer majdnem, de a vizes ruha segített. Nem szívta ki Előd rendesen, vagy mi lett vele?

Bringa!
Gratula Hannának a járáshoz!!!!KépKépKép Ugye milyen édes ahogy totyog egyedül?
Remélem jót nyaraltok...Kép

Mára ennyi, majd holnaptól már rövidebb leszek mert délutántól megint 3 csajszim lesz.Kép

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Áfonya!

Köszi az avit, megkaptam /és még le is tudtam játszani!Kép/ Nagyon aranyos, és milyen ügyes, hogy már így segít bekenni magátKép. Ez is fényképezővel készült?

Játék: néha én is bajban vagyok, főként ha éppen semmi programot nem szervezek az adott napra, akkor már elég nehéz lekötni a figyelmét egész nap. Nálunk ugye a játszóterezés kiesik, max. itt a ház körül "rohangálunk".
A könyvön kívül - az nálunk is sláger -most nem sok minden köti le a Lili figyelmét hosszú időre. Leginkább az a jellemző, hogy minden kellene neki, mindent meg akar nézni, ki akar próbálni...főként ami nem neki való. Sláger a fürdőszobaszekrény - ha valahogy sikerül beszöknie, vagy velem bejön - de bármilyen más szekrény is vonzó. Most állandóan pakol. Egyik szobából a másikba, egyik polcról a másikra...stb. Ezért aztán mindig csatatér a lakás. Bár néha már rá lehet venni minimális segítségre a helyrepakolásnál is.Kép No meg az utánzás: legyen az portörlés, porszívózás...stb.
RajzolásKép szintén jöhet bármikor. /Szerintetek jó az, ha úgy akarja fogni a ceruzát, ahogy kell? Nekik még nem marokra kellene?/
Egyébként pedig szoktunk játszani bármit, ami éppen eszünkbe jut: babákkal, autókkal, motorozni/még csak hátra megy önállóan/, no meg apjával a mozgásos játékok/bukfencezés, birkózás, ugrálás, rohangálás...no ezeket imádjaKép/
No azt hiszem ebben sok ötlet nem voltKépKép...ami nekem ezeken kívül eszembe szokott jutni, ahhoz még mindhez kicsi.

Kérdésem is vanKép: A Ti gyerkőceitek esznek már szépen egyedül kanállal? Isznak szépen egyedül pohárból?
Nálunk még mindig kétkanalazunkKép /szoval segítek neki, de Lili még szereti azt is, ha én etetem/ az ivás pedig még csak akkor megy szépen /mármint, hogy nem borítja magára/, ha nagyon kevés víz van a pohárban.
Ti hol jártok ezekkel?

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Mostanaban Reka sirogorcsot kap, ha leulok a gephez, igy csak lopva, par percekre van idom napkozben. Ill. akkor kapok felmentest, ha babakat nezegetunkKép
Koszi az avis dicsereteketKép

Zsuzsa,
koszi a puzzle otletet, meg nincs ilyenunk, de azt hiszem, tetszene. Vasarolni fogok. De szep szo, va-sa-rol-ni, va-sa-rol-niKép
Nalunk pont ma jott ra megint a kukucskalas, talalt egy jo helyetKép Olyan edes, ahogy a keze kilog a fedezek mogul, ahogy kapaszkodikKép
Mellgyulabol kilabaltal mar? Ugy latom, tobben is keszulodunk lassan a kovetkezo babaraKép
Jo a gif isKép

Bringa,
gratula es reszvet is egyben a jarashozKépKép Tali: aztan el ne feledkezz rola.

Panda,
es semmi elvonasi tunet vagy hasonlo?! Mi az, hogy nem engedett fel a babanet, hisz mukodott rendesen.
Buborekfujo, ez is jo, meg nem is probaltam vele fujatni.

Kata,
hajkenesKép Nem minden nap van kenve, kb- 3-4 naponta. De csak most kaparintotta meg a dobozt es egybol igy mazolta magat, en is csak lestemKép
Nekunk a fenykepezogepunk tud 20 mp-et felvenni, azzal kapom le ilyenkor, nincs kamerank. Azert is ilyen sotet,vacak minosegu a kepKép
smsKép
"küldhetsz" - tehat nem kertel, en meg gondoltam, nem eroltetemKépKép
CD nalunk mindig van elol csomo, sajna nem ujdonsag. Sot, miota rajott, hogy ha ledobja, kinyilik, azota mindig elcsuszik rajtuk, gyozom visszapakolni.
Koszi a Fokusz otletet, meg fogom nezni, nem ismertem.

bera,
nem kuldtem az avit, csak a cimet, nem? Ram hoztad a fraszt, hogy betomtem a postafiokodatKép
Csatater ismeros, nalunk is el van aknasitva az egesz lakas.

ceruzafogas: fogalmam sincsKép En még azzal is bajban vagyok, melyik kezebe adjam, mert ugye en balkezes vagyok es nem akarom befolyasolni.
Eveszet: ne is monddKép Epp abban a stadiumban vagyunk, hogy mar O akar enni, Reka egyaltalan nem szereti, ha en etetem, viszont onallo evestol meg messze van. Vagyis az ures kanalat szepen beteszi a szajaba, a felig osszekentet is, de ugye igy mennyiseget meg nem eszik. Marad a darabot kaja kezzel eveszete, ennyi. De azt meg marha hamar megunja.
De erdekes, Reka meg a kanalat fogja rendesen, nem marokra, mint Lili a ceruzat. Direkt ugy igazgatja, hiaba adom marokra a kezebe.
Vizet en csoros poharbol adok itthon is, elol van az asztalon, onkiszolgalo modon. Nekem igy kenyelmes, de optimista modon ugy kepzelem, ha akarnam, par nap alatt menneKép

Vegigneztuk Rekavala profilokat, reakciok:
Bringaek: bababababa, de valami iszonyu hangosanKép
Zsuzsaek: brrrrrrr /autoKép/
Pandaek: hamm /a torta miattKép/
Kataek: Dziiii /Dori, elso probalkozasraKép/
beraek: visszaintegettunkKép Pedig azt hittem, a "Lili" menni fog, de meg sem probalta.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Látom lassan mindenkit elér az "anya nehogymá gépezzen ha én is felvagyok".Kép
Azért kicsit megnyugodtam, hogy nem csak nekem van ilyen pechem.Kép

bera!
Már annyiszor akartam írni, de mindig elfelejtem. Égre földre kerestem a Dodó "szervíztáskáját". Aztán nemrég amikor új képet raktál a profilodba, rájöttem, hogy hol van.KépKépKép
Viccet félretéveKép, nekünk is ilyen van.Kép
Nálunk is van rajzolás, de marokra fogja a ceruzát. Dancsi mutatja neki, hogy kell, de Dodónak marokra fogva jobban tetszik.
Evés nálunk még nem megy. Detto mint Réka. Egyedül szeretne, de attól még messze van. A darabkákat eszi egyedül, de kanállal még nem. Ha olyan a kaja ami nem folyékony, akkor ügyesen belemeríti a kanalat, és be is kapja, de sokszor a teli kanállal a kezében jut eszébe megmutatni a lámpát, vagy éppen elkezd bohóckodni és hadonászik vele. Szóval mi még maradunk annál, hogy én etetem.
Tegnap pl. sült krumpli volt az ebéd, és Dodó nem bírta kivárni amíg asztalhoz ülünk, úgyhogy "előebédet" kapott. Egyszerűen imádja, nem tudtam megállni, hogy ne adjak neki sütés közben.Kép
Ivás: önkiszolgáló. Csőrös pohár és cumisüveg. Ha én iszok akkor neki is kell pohárból, de ha kicsit több van benne, akkor a nyakába borítja még.
A játékhoz még annyit, hogy Dancsinak van olyan kocka kirakója. Tudjátok ahol több kockát ha sorba rak, akkor egy kép jön ki. Szóval Dodó imádja azt pakolni. Építünk belőle tornyot, amit imád szétrombolni. Mostanában ő építi magának a tornyot. Már 8 kockát is egymásra rak (Dancsi szerint, mert én még csak 4-et láttamKép).
A topicomba raktam képet egy pici progiról ami pont nekik való. Aztán majd győzze az ember felállítani őket a gép elől...KépKép

Áfonya!
Sajnos a mi gépünk nem csinál avit. A sógoroméké igen, de az is elég sötét. Sőt sokkal sötétebb mint a Tiéd.
CD dobálás jó lehet, ilyet még nem adok Dodó kezébe, mert ő a távirányítóra kapott rá. Addig dobálja amíg leesik az elemtartó ajtaja és ki nem esik az elem, úgyhogy azt már dugni kell előle.Kép

""küldhetsz" - tehat nem kertel, en meg gondoltam, nem eroltetem" váááááááKépKépKép Nem vagyok ideges!!!Kép
Szóval ha neked nem ciki, légyszíves KÜLDJ képet!Kép
A profilos reakciók tetszenek.Kép

Zsuzsa!
Örülök, hogy minden rendben!!!!KépKépKépKép

Sziasztok! Jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok
Ide is csak beköszönök, olvasgatok, aztán majd jövök Kép Ma jöttönk vissza. Jó lenne, ha minden kívánságomn úgy válna valóra, minr a mensis Kép De ahogy Zsuzsát ismerem, később indul (mint Lődi a felállással), de mindenkit lehagy majd a kistesó projektben Kép Kép Kép Tényeg, miért nem jön neked még meg? Nem lehet, hogy...????? Kép Kép Kép
Réka kisfilmjét megnéztem ám azért, írtó ari!!!
Na pussz,
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!
Megint itt vagyok, egy hétig semmi időm nem volt, itthon volt a tesóm két napig, mentünk Anyukámhoz is, meg ide-oda. Ha épp itthon voltunk, akkor a házimunka borított el. Ráadásul ezen a héten a férjem is itthon van, úgyhogy sokat Apáztunk is.
De, ahogy látom, senki sem erőltette agyon magát az írással Kép.

Áfonya!
Nem tudom, a múltkor miért nem engedett fel a Babanet, de 3 napig egyszerűen nem jött le csak a főoldal, a társalgó nem Kép.

Különben Ádám is utálja, ha a gép előtt ülök, akkor mindig szopiznia kell sürgősen, vagy csapkodja a billentyűzetet, vagy egyszerűen csak itt visít mellettem.

Bringa!
Akkor hajrá kistesó!!!!

Minden jót mindenkinek, remélem, azért sűrűbben fogok jönni ezután,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


sziasztok

Áfonya
Tegnap éjjel Rékával álmodtam. Szóval álmomban már megvolt a tali Kép Virított az új frizujával és dumált Hankának Kép Tök jó, én is majd lelellenőrzüm Hanna reakcióit a képekre.

Zsuzsa
Bízom benn, hogy hamar összejön nektek! Mi még azért picit várunk, mert a sulit már be kéne fejeznem, meg a pocakos ruhák is nyáriak és eleve jobb lenne, ha ugyanabban az évszakban lenne ugyanakkora, mert akkor nagyobb esélye van a cipőknek, ruháknak Kép
Hannát sem érdekli még a rajzolás Kép

na pussz,
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Egesz heten nem irtam?! Bar ahogy elnezem, Ti sem vittetek tulzasbaKép
Ez a dog meleg lefaraszt /nem a gyerek, ááá, nemKép/, ujabban napi ketszer is megyunk setalni, mert kulonben nem tudom letenni delben aludni. Mult heten osszeszedett egy nathat, pentek ejjel hanyt is a kohogestol, laz es tarsai... szombaton elsetaltunk ugyeletre, piros torkara kapott kanalasokat. Egy het telt el, az orra ugyanugy folyik, ezert ejjel is sokszor felriad, neha nem kap levegotKép. Ezert viszont delben en is aludtam netezes helyett, kipurcantam az ejszakazastol. Reszvetem PandaKép
Orom az uromben: tud orrot fujni, rendesenKép

Emiatt a kapott etvagycsinalot sem kezdtem adni, mert az lett volna a 4-dik kanalas minden eves elott, mar a gyogyszerekkel jollakottKép
Kaja teren nagy valtozas nincs, egesz nap nem eszik szinte es vacsira meg egy hadsereg helyett is pusztitKép Erdekes, hogy a gyogyszereket siman elfogadja kanallal tolem, mig a kajat nem.

Uj tudomany: igazi puszit ad, cuppanosatKépKép Es persze mindket oldalra, mert csak ugy szabalyosKép Es bújós lett, sokszor betelepedik az olembe, hozzambujik. Es kikoveteli a fejsimizest, simogatja a sajat fejetKépKép

Egyre tobbet "beszel", elso szotagokat, igy meglehetosen hasonlitanak egymasra a szavakKép Erdekes, a "bicikli" helyett viszont 2 szotagot mond, erzi, hogy hosszabb, mint a tobbi szo, amit ismer /szinte mind 2 szotagos./ Es vegre tisztanmondja, hogy ApaKép Es tud Papa-t is, bar 2 napig a nagypapat hivta Apa(p)nakKép, aztan korrigaltKép.

Hat most futtaban ennyi, mennem kell mosni. Mert kicsipte csunyan a feneket a natha/fog/Johnson popsitorlo, ezert pelus nelkul volt par napig napkozben. Hat jopar bugyi fogyottKép De legalabb szolt, ha bepisilt. Bar egyszer megjartamKép Biztos irtam mar, hogy valamit felreerthetett regebben, mert ha valamit osszenyalaz, mindig odaadja nekem a nyalat a kezen, nem tudom miert. Na es en ulok a gepnel egyik nap /es gyujtom a webpenzt az otp-n, KataKép/, mikor jon a gyerek es hozza a nyalat. Es megegyszer. Harmadiknal kapcsoltam es feltoroltem a tocsatKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok! (Itt isKép)

Panda!
Töltsd le azt a progit Ádámnak amit a topicomba mutattam. Tuti nem akar majd szopizni ha leülsz a gép elé, hanem ő is oda akar majd ülni.KépKép

Zsuzsa!
Nálunk szerintem Dancsitól látta Dodó a rajzolást és azért érdekli. Eleinte ő is rágta a ceruzát, de most már tudja, hogy hová kell tenni, hogy fogjon. Neki mostanában olyan dolgokat rajzolok amiket elvileg fel kell ismernie. Nem mindig felismerhető a rajzom, de sokszor vigyorog ha felismeri mit rajzoltam.Kép

Áfonya!
Orrfújás, puszi!KépKépKép Gratula!
A náthához már nem annyira.Kép A lényeg, hogy jobban vagytok.Kép
Az odabújás miatt pedig megvan az örömöd? Ugye milyen jó érzés amikor már tudatosan bújik hozzád?
Jó szórakozást találtam ezek szerint neked a pénzgyűjtögetéshez...KépKépKép
Kicsit időigényes, de meg kell találni a neked legmegfelelőbb játékot, ami a leggyorsabban megy. Utána már hamar össze lehet szedni azt az összeget. Dancsinak már van 6Kép órája, 6Kép vonalzója és 6Kép tili-toli játéka, mert a könyvutalványt nem mindig adják. Viszont ha adják, azonnal le kell csapni rá. Bár most vagy 3 hónapja mindig van. Mi most várunk Dodónak 4 könyvet.Kép

A sok bugyis dolog ismerős. Bár nekünk nem a popsival volt gond, hanem csak a meleg miatt adtam rá, de tényleg sok össze tud gyűlni. Képzeld el nekünk van olyan bugyija Dodónak mint Dancsinak nem is egy. Hát mosás után méretbeli különbség nem sok van, úgyhogy totózok, hogy melyik kié.Kép
Na meg képzeld el a szárítót, hány bugyi lehet rajta összesen és hány gatya.KépKépKép Szegény apa! És most még Anita is itt van.Kép

A nyál-pisi dolgon nem röhögtem. Áááááááááá! KépKépKépKépKépKép

Inkább be is fejezem, mert még mindig kuncognom kell ha rágondolok. Kép

Jó éjt! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Latom, mindenkinek noddogelnek a gyerkocei, fogytan az engedelyezett szabadidoKép

Kata,
en is letoltottem a progit, de aztan gyorsan leszedtem, mert Reka igencsak nezte, nem akarok kockafeju gyereketKép

Rajzolas: ma seta kozben talaltunk egy kretadarabot, a foldonrajzolas is nagyon bejott, megvan a kov. olcso ajandek: aszfaltkretaKép Csak a mosas lesz dragaKépKép

webpenz: nekem az ar-ertek jon be, viszonylag hamar letudom a napi penzumot. De eleg sokszor elfelejtemKép
Egyforma bugyikKépKép
NouralomKép

Zsuzsa,
opááá nalunk is menoKép
Van egy felvetel, amin takarit Reka /www.szomszed.hu/sopres.avi/ es abban a vegen elpottyan. Epp a minap nezegetem, Reka az olemben, es amikor elkezdodott az avi, megszolalt rohogve, hogy "oppa". Hogy honnan emlekezett ra?! Mert par nappal elotte neztuk utoljara. Felismer mar Apat, Anyat a kepen, utanozza, ha a kepen sir valaki, ha alszik, vagy ha barmit csinal. Es szerintem tudja, hogy O van a tukorben is, lehet az?
Eveszet tovabbra is a regi, este sokat. Igy viszont ujbol csak egyszer ebred, ugy 1-2 kozott, aztan alvas reggel 8-9ig. Nekem igy tokeletesKép

Senkivel nem tortenik semmi ujabban?!

-Afonya
afonya
 
 


Itt egy furdeses kep, remelem meg nem volt:

Kép

Ujabban nagyon szereti a bujocskazast, ezerrel rohog mar messzirolKép En meg imadom, mikor kilog mondjuk a kezeKépKép

Kép

Es igy orul, mikor megtalaljuk:
Kép

Es a profilomba meg teszek fel egy masikat, rovid idore az en kis guminomrolKépKép Nem biztos, hogy latszik rendesen, de a laba lenn van a feje mellett a pelenkazonKép
afonya
 
 


sziasztok
Jól vagyunk, de az éjszakák továbbra is szörnyűek Kép Néha már fel is idegesít a dolog. Elvégre lassan egy éve megy így (szegény Panda )
Ma pl. 5-ször keltünk. Így aztán már ott alszik mellettem, mert ugye, ha nem,. akkor nekem az 10 felkelés. Azt meg azért nem vállalom. Ja, s visszatértünk a kétszeri napi alvásra. Pedig már csak egyszer aludt. most meg beájul megint délelőtt is. Ki érti ezt?


Áfonya
Gratula az orrfújáshoz! Nagyon ügyi, nekem vki régebben azt mondta, hogy csak 3 éves korukra tanulják meg. Úgyhogy a lyányod egy zseni! Kép
Hanna is nagyon bújós, igaz, ő az is votl, és én is annyira élvezem!Igaz, most mindent megszeretget, még a ruháit is Kép
nyál-pisi Kép hihi
én sem tudtam megnézni az avit
A képek nagyon tündibündik Kép A hajlékonyság pedig észvesztő. Hannának kötött a csípője, így nem is nagyon hajlékony


Kata
Hol lehet ilyen pici bugyikat venni? Nekem eddig csak turkiban sikerült, amit aztán csírátlaníthatok Kép

Zsuzsa
Gratula az ugatáshoz Kép Mintha-mintha Hanna ia elkezdte volna a va-va-t mondani. Hányszor szopiztok még egy nap? És milyen tortát kap Lődi?

na pussz,
bringa
bringa
 
 


Áfi Kép
most már én is bekukkantottam Hozzátok. Ez a Réka baba nagyon aranyos, és tényleg szép Kép
Egyszercsak a szabásminták is odaérnek Kép, de hiába mondtam a férjemnek, mindig elfelejt A/4-es borítékot venni, irgum-burgum!!!
Pusz:
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Nagggggyon aranyos Réka a képeken! Nem is látszik, hogy nem szeret hajat mosni. Mondjuk, Ádám is csak azt utűálja, ha belefolyik az arcába a víz.

Bringa!
Részvétem. Mi már 2 napja csak 4x kelünl, mondtam is a nagyimnak, hogy milyen jó. Ő meg csodálkozott, hogy ebben mi a jó??? Hát, azért a 8-9-hez képest ez igenis sokkal jobb.
A sima boltokban kapható (mondjuk kínai) 2-3 évesekre való bugyi simán jó rájuk. Legalábbis Noémire jó volt már 1 évesen is ez a méret, pedig ő nem egy nagydarab. Most 4-5 évesekre valót hord, úgyhogy szerintem picit el vannak méretezve. Különben szvsz jó minőségűek, és nem is drágák.

Ja, Ádám is nagyon szeret bújócskázni. Ma pl. egy átlátszó celofán mögé "bújtam el", és mikor elvettem az arcom elől, majd' megpukkadt a nevetéstől. Pedig egyáltalán nem is volt valami nagyon mókás.

Noéminek is van asztfaltkrétája, de Ádám csak kóstolgatni szereti Kép. Ő csak papírra szeret rajzolni (vagyis firkálni).

Azt hiszem, mennem kell, mert már megint sokáig fent vagyok, és lassan kezdődik az éjszakai műszak Kép.

Jó éjt,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Most ide jövök először.Kép

Áfonya!
A napló miatt a topicomba írok neked a hajmosásról.
Dodó már régen játszik ezzel a progival, de még mindig gömbölyű a feje.KépKépKép
Van, hogy napokig nem is látja, de ha attól még nagyon szereti. Sőt most már annyira szépen összeköti a hangot a billentyűkkel, hogy öröm nézni.Kép
Kréta: látod ha most közelebb laknál adnék neked krétát rajzoni (baleseti helyszínelő krétát ami kb. 20 cm hosszú és 2-2,5 cm szélesKép.
Viszont jó tippet adtál holnapi elfoglaltságnak ha nem esik az eső.Kép

webpénz: én a pénzkérdést szeretem. Dodónak megjött az utóbbi rendelés, 4 könyv. Tegnap óta azt hurcolássza. A család már ki van akadva tőle, mert egész nap mesélni, vagyis inkább mutogatni akarná az állatokat. Ha megtalálja a könyvet a hozzá közelebb eső "áldozatnak" azonnal mondja, hogy MESZE-MESZE. Egy idő után fárasztó és unalmas. Neked nem?

A söprés avi nekem sem jön be.Kép

A képek nagyon aranyosak. Még mindig tüneményes kiscsajszi mindegyiken. A guminős pedig valami csúcs.KépKépKép

Zsuzsa!
Ugatás:KépKépKép
Mi van a pöttyökkel???

Bringa!
Én legutóbb az Auchanban vettem bugyit a lányoknak, de általában a Corában szoktam vagy a kínaiban. Attól, hogy kínai még tényleg elég jó, ahogy Panda írta. Viszont a méretezéssel tényleg vigyázz, mert Dodó most a 2-3 éveseknek valót hordja.

Bujócska nálunk is van, főleg Dancsival. Valami haláli amikor keresik egymást.
Fogócskázni is szoktunk, de azt nagyon ritkán, mert olyankor annyira beindul, hogy töri össze magát annyira szalad. Előlem meg amúgy is marhára tud szaladni, főleg ha pelust lát a kezemben.Kép

Most megyek az enyémbe.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok
M ost próbáltam új képet feltenni, unokatesóval egy puszisat, nem tudom, sikerült-e.
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Kicsit korai az időpont az írásomhoz, de Dodó alszik, dolgom nincs, hát netezek.Kép

Zsuzsa!
Ne izgasd magad, a könyvek nálunk sem bírják a kiképzést. Van már egy jó pár, ami ragasztva van. Van olyan leporellós könyv, amit a hajtásnál lazán széttépet.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok

Áfonya
Mi újság felétek??

Zsuzsa
Mi kb. 4-szer szopizunk nappal, és 4-6-szor éjszaka Kép Csak nem tudom magunkat utolérni vas-ügyileg. Ezért sem szopizunk már olyan sokszor. De persze vannak nálunk is napok, amikor többször. Ha Hannán múlna, akkor egész nap Kép

pussz,
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

A heten nalunk nyaral a 2 sogornom /24 es 12 evesekKép/, igy nem igazan van idom a gephez ulni. Vagyis olvasni csak-csak, de irni ... De jovo heten potolomKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Reka ma egesz nap hatrafele mentKépKépKép Annyira tetszik neki az uj tudomanya, hogy allandoan tolat. En meg aggodom, mert szemet még nem novesztett hozza hatulraKép
Es a bujocskazas, most az a meno. Szerintem olyan lehet, mint Zsuzsaeknal volt, mikor sokat irt rola. Allandoan, minden saroknal elbujik, kuka moge, agyak koze, sot, partvisnyel moge isKép, aztan mar messzirol kuncog, majd hangosan rohogKép Pelenkazaskor nincs musor, fekszik a komodon, Anya raszol, hogy nincs rugdalasKép es kesz, tenyleg.
Eves most nagyon jo volt, ket leanynak /sogornok/ volt energiajuk etetniKép De megfigyeltem, ha nem foglalkozom vele es szinte akkor ultetem le enni, amikor megehezik, rendesen eszik. Tudom, tudom, nem hulye, csak kicsiKép
Bovebben holnap.

-Afonya

ui: Jamina, kosziKép Kuldjek boritekot?Kép
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Akkor most van segítséged...Kép
Gondolom Réka is jól elvan a lányokkal. Biztos nem utankozik mellettük.
Ha ráérsz nézz be a topicomba. Van egy pár kép, hogy nálunk sem unatkoznak a lányok...Kép
Húúúú de irigyellek a peluscsere miatt...KépKépKép

Zsuzsa!
Sajna ilyen a mai könyvek minősége.Kép
Nekünk van olyan lapozó ami még az Anitáé volt, de Dodó némelyik könyve elbújhat mellette kinézetre. És nem azért mert Anita jobban vigyázott rá. A 16 éves könyv még mindig könyv.Kép

Jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Rokonok elmentek, de Réka ittmaradt amKép Tiszta anyas lett, orulet. Nem ulhetek le szamitogep ele, nem ehetek masik tanyerbol, nem pisilhetek csukott ajto mogottKép, kedvenc helyemre, a foldre se telepedhetek le, mert azonnal "megmász" engem, lovagolni kezd rajtam, dobalnom kell, stb... allandoan osszenyalaz puszikkal, szoval testkontaktus, testkontaktus es testkontaktus.
Megint johet valamelyik foga, mert oknelkuli orditasok vannak, amikor semmi sem jo. Viszont ha meglatja a Dentinoxos tubust, mar mondja, hogy "hamm"Kép
Holnap irok furdesrol eveszetrol, szokincsrol, de most spuri ApahozKép

Zsuzsa,
igy utolag is gratula az evfordulotokhoz. Jo, hogy irtad, mert igy eszembejutott a mienk, 14-en lesz, talan nem felejtem el addigKép

-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: