Új privát üzeneted érkezett!

[quote="indianyo"] írta:indianyon beszólóktól csak meg szoktam halkan kérdezni, hogy láttak-e már oylan gyereket, aki nem orditana, ha rossz/kényelmetlen/fájdalmas lenne neki - mert hogy az enyém szemmel láthatólag barmomi jól érzi magát. Na erre általában nem jön több válasz...


Na es mit mondasz, ha ordit a gyerek? Vagy nalatok az sosincs?
Persze olyankor igyekszem megnyugtatni es minel elöbb kiszedem, de azert van, hogy ordit...
smzsgalf
 
 


Livi, nehéz leírni, amit inkább megmutatni lehetne gyakorlatban! Természetesen remek MT a Kozy, a legjobbak közül való minőségileg is és azért, mert nagyon univerzális! Olvasmányaim szerint akik USA-ban oktatnak hordozást MT-vel, azok a Kozy-t használják. Csak vannak olyan MT-k, ahogy látom, amiknek 1-2 funkcióját speciálisabban is kidolgozták. Ilyen az alvókapucni, napvédős anyag, bélelt derékpánt, téli bélés, hosszabb vállpánt, stb. A Kozy-nak (az enyémnek, de van opció!) olyan hosszúságú a vállpántja, hogy elöl hordozásnál nem tudom a popsija alatt még egyszer keresztezni, és hátul megkötni. De rájöttem, hogy nem baj, a popsi alatt megcsomózom és kész. A Bamberoo-nak hosszabb, (ennél is van választható hosszúság), annál viszont hátul csomózok. Lehet, hogy én kicsit magasabbra kötöm a bébit a hátamon Kozy-ban, azért gurigázik a feje oldara, vagy csuklik kicsit hátra. De a kendősöktől tudom, hogy ez nem baj. Nekem csak jobb érzés, hogy a kapucni tartja a fejét. :)
A diszkusszió csak előrevisz! Persze csak akkor, ha van ilyen magyar szó, és nem volt fölösleges ezt használnom a megvitatás helyett... 8)
kamcsatka
 
 


Kedves Zsuzsa, köszönöm, megkaptam, nagyon sokat segítettél vele!! :)
Egy kérdés: Ez a didymos kendő rugalmas, avagy nem?
(egyáltalán nem ismerem az itt emlegetett fajtákat :roll: )

(Végignéztem tegnap az összes videót, amit Biobaba linkelt, olyan jókat mosolyogtam, hogy kívülről nézve ezek akrobatamutatványoknak tűnnek (a háton-hordozás leginkább, amire az én Marcimat nem bírtam rávenni soha, sajnos) pedig milyen egyszerű és magától értetődő minden mozdulat, ha Te használod.... és milyen elegáns ez a "viselet", mint az indiai nők általában... az a felvétel pedig, ahol az afrikai asszony a hátán még paskolgatja is a baba popsiját, és ringatja, miközben dolgozik, egyenesen megható, olyan szép.)

Szép napot!
Zs.
zsanya
 
 

 
 

zsanya: szivesen :-)
a didymos nem rugalmas kendö
smzsgalf
 
 


Sziasztok, üdv az újaknak!
Megjött Jakob!!! És mivel karácsonyra kapom a szüleimtől, de anyósoméknál ünnepelünk Erdélyben, már 3 napja használom. (Újaknak: Jakob egy Didymos kendő). Hááát...csak áradozhatok, de nem teszem, egyrészt, mert mindjárt vacsoráznak a gyerekek (eddig a nagyszülők szórakoztatták őket), másrészt pedig nem ismerem ezt a billentyűzetet. Ha majd hazamegyünk, akkor több lesz a tapasztalatom vele (igyekszem használni, pedig egyre nagyobb a pocakom a harmadikkal), és majd egy nyugodt pillanatban összefoglalom, miért is olyan jó, miért más, mint a Nandu. Mert nagyon jó!!!
Legyen mindnyájatoknak szép az ünnepe!
Üdv, Nuska+
nuska1
 
 


Kamcsatka: oks! :D
Nuska: gratula a szerzeményhez!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


A beszólásokról szerintem hasznos lehet beszélgetnünk. Engem évekig bombáztak beszólások én meg dühöngtem rajtuk végnélkül. Hű! Milyen jó válaszaim voltak! ;) És el is sütöttem őket! (Egyik kedvencem: „Nem fázik?” „De és éhes is. Segítene néhány forinttal?”) Aztán elmaradtak; időnként azért most is vannak persze. Szeretem figyelni, hogy van, hogy nem érintenek meg, van, hogy felrobbannék tőlük.
Sokat gondolkodtam, és arra jöttem rá, hogy egy beszólás arról az emberről szól, aki beszól. Mondok egy példát. Pl. azért szól be, mert ő nem élte ki az anyaságát a maga teljességében (visszament dolgozni a gyerek 8 hetes korában, amikor totál nem erre vágyott), amikor ott volt az ideje és a hiány máig fáj. Így a hordozott gyerek látványa mélyen megérinti, nem tud nem reagálni rá. A reakció pedig keserű... Persze ahány beszólás annyi konkrét ok, ez tényleg csak egy pl. a fantáziámból. Ha úgy tetszik a beszólás egy kiáltás, hogy jaj! ez fáj! vagy jaj, de félek! vagy ilyesmi.
Persze valahol rólunk is szól egy beszólás, ha kiborulunk tőle. Attól tudok csak kiborulni, ami eltalált bennem valamit. Mert ha egyszer tudom, hogy a gyerekemnek a legjobbat adom éppen és tökéletesen kiegyensúlyozott vagyok, akkor meghallgatom a „beszólást” és elnézően mosolygok, vagy csak elengedem a fülem mellett, vagy megjegyzem magamban, hogy mekkora az információhiány a társadalomban a témával kapcsolatban, esetleg megértően fordulok a másik felé, és zavartalanul megyek tovább. Ha kikelek magamból, felháborodok, fáj, amit hallok, elkeseredek vagy más érzések borítanak el, akkor előttem áll a lehetőség, hogy az érzések nyomvonalán elindulva befelé közelebb jussak magamhoz. :) Persze nem választom mindig, hogy erre az útra lépek, de legalább tudom, hogy volt egy út, amire nem léptem rá... :)

hordozo
 
 


Nuska!

Nagyon irigyellek a gyönyörű Jacobért! Viseljétek nagy örömmel!

Mindjárt meg is nézem "őnagyságát", mert már csak sejtéseim vannak. :)

Dóri
foldori
 
 


[quote="smzsgalf"]
írta:
smzsgalfNa es mit mondasz, ha ordit a gyerek? Vagy nalatok az sosincs?
Persze olyankor igyekszem megnyugtatni es minel elöbb kiszedem, de azert van, hogy ordit...


Tudom, nem illik ilyet mondani, de az én gyerekem nem szokott orditani egyébként sem, de kendőben különösen:lol: De tényleg. Ha mégis, az valami egyéb miatt és nem kendőben következik be. :wink:
De még azt is szoktam mondani, amikor sajnálkoznak, hgoy szegény gyerek, hogy alszik ott, hogy "bár magának lenne ilyen jó helye, kipihenten ébredne" :)
indianyo
 
 


Na, azert Beni sem ordit sokat, de azert "megmondja", ha valami nem tetszik neki. Pl. tegnap is haza fele jövet nagyon kiakart jönni a kendöböl es mivel kabat alatt nem öltöztettem nagyon fel, nem igazan akartam kiszedni, nehogy megfazzon. Akkor meg elegge rakezdett es megnyugtatni nem lehetett (vegen meg csak kiszedtem...)
smzsgalf
 
 


ööö... Livi, kicsit zavarban vagyok... arra írtad, ami itt megjelent, vagy amit priviben írtam?? Egyáltalán megkaptad? Mert nekem most megnéztem, és nincs a kimenő postafiókomban :(
kamcsatka
 
 


Sziasztok!

Rég kukkantottam be a topikba, és most meg kellett állapítanom, hogy nagy szerencsénk van, mert nekünk eddig még csak ilyeneket "szóltak be": "Neked a legjobb, a mama hátán!" meg "Jaj, de jó meleged van ott" stb. :D Volt néhány aggódós néni is, de ők is csak akkor aggódtak, hogy megfázik a gyerek, ha már én is iszkoltam haza a szélviharban.
És kendőben ordítás sem volt még a legelső alkalmat kivéve. Kis nyüszögés előfordul felvevéskor, de csak addig tart, míg nem rögzítem a kendőt. Pont azért tértem át gyakorlatilag 100%-osan a kendőre a babakocsiról, mert utóbbiban volt egy-két vígasztalhatatlan ordítás, amivel tényleg nem lehet mit kezdeni, mert ha kiveszem a kocsiból, hogy tolom haza a kocsit? Kendőben viszont garantált a nyugi. Vagy csak addig, amíg nem kezd el járni? :wink:
Pedig meggyőződésem, hogy nem olyan kényelmes neki a kendő, mert a kis térde mindig pirosra van dörzsölve utána... :(
Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Kamcsatka: nem jött privi...

Nálunk volt már olyan, hogy nyűglődött Sári a hátamon, alvás előtti nyügi, semmi különös, aztán kaptam is érte...hehe.
Nekem most volt egy ilyen "nem értem, miért kell ilyen abnormálisan magadhoz láncolni a gyereket" beszólás, és én is azon döbbenek ilyenkor, milyen nagy a tájékozatlanság, sajnos.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Fura, akkor csak nekem van olyan gyermekem ami kikivankozik a kendöböl? :( Bar tan azon is mulik, hogy mennyi ideig van benne.
Es nalatok olyan sem szokott lenni, hogy azert sir kendöben a gyerek, mert pl. tul nagy a zaj, vagy fujja az arcat a szel meg ilyesmi?

Meg egy dolgot akartam megosztani veletek.
Most mar több mint egy hete vagyunk Nemetorszagban es jo nagyokat is setaltunk Benivel a hatunkon (többnyire ferjem hatan :lol: ). Azt gondoltam, hogy itt majd hü de mennyi hordozott/kendözött gyereket fogok latni, de nem. Összesen lattunk 1 ergo-t, 2-3 baby björn jellegü kifele hordozott baba-t, meg tan egy kendöset (kabat volt fölötte azert nem tudom pontosan). Minket meg jo rendesen megbamultak mindenhol!
Na azt azert hozza teszem, hogy kizarolagosan csak pozitiv beszolasok voltak...
smzsgalf
 
 


Sziasztok!
Zsuzsa, az én fiam is csak addig hagyta magát hordozni, amíg elkezdett járni. 1 éves koráig, addig is csak elöl, onnan sétafikáli akart, de ezt ugye nem lehet a szemére vetni :D Igaz, akkoriban már nekem is kezdett sok lenni a súlya, hiába volt kényelmes a kendő.

Hogy egy csúcsbeszólást én is megosszak veletek:
(bár ez a szoptatással kapcsolatos, de rokon téma)
1 éves volt a fiam, amikor egy súlyosabb, elhúzódó mellgyulladással elmentem a Bp-i sebészeti klinikára, ultrahangra... A sebész, fiatal férfi, kijelentette hogy abba kell hagynom a szoptatást, mert nagy már a gyerek. Mondtam, hogy eszem ágában sincs! (mert nincs az a fejés, ami megment engem a tályogtól, de a fiam szopása még esetleg...) Erre azt bírta mondani: "Ne legyen már olyan ÖNZŐ!"
:?: :shock: :?: :shock: :?:
Annyira meglepődtem, hogy köpni-nyelni nem tudtam.
Később esett le a tantusz, valszleg úgy gondolta, a barom, hogy ez valami óriási erotikus élvezet (jó, öröm, de hatalmas áldozat is) és én kihasználom a gyerekemet... :evil:
zsanya
 
 


Sziasztok,

Nuska, gratulálok a Jakobhoz!
És igenigen, kérjük a beszámolót a nandu és a didy közti különbségről!!!

Én is nagyon várom már a Katjámat, nyugtassatok meg, hétfőn volt harmadik hete, hogy feladták Németországban, lehet ez normális, hogy még nem ért ide???? Már kezdek róla teljesen letenni :cry: :cry:

Beszólások: nekem eddig még csak pozitívak voltak, pedig falun vagyunk, túl sok kendős anyukát nem hiszem hogy láttak errefelé. Igaz, falun általában barátságos dolgokat mondanak egymásnak az emberek, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Ma viszont a boltban elbeszélgettem az eladóval, aki megdicsért, hogy milyen jó így a babának, de a beszélgetés végén azt találta mondani, hogy igen, igen, de azért a kis gerincének a babakocsiban lenne a legjobb még ilyen kicsi korában... na erre szépen elmeséltem neki, hogy ha jól van megkötve a kendő, akkor ez van legalább annyira jó neki, mint a kocsi, ha nem jobb, és ebben maradtunk :).

Eszter
ikra
 
 


Zsanya! Az elöl hordozást már sok 4 hónapos sem tűri, mert nem lát ki belőle olyan jól, mint csípőn vagy háton. Nyilván egyre nagyobb a gyerek autonómiája, de a hordozásnak még évekig ott van a helye a gyerek életében, ha ez a szülőknek is harmonikus megoldás. A Kismama minőségű kendőnek és az információhiánynak (csak elöl hordozás) tapasztalatom szerint éppen az az egyik csapdája, hogy azt hiszik az anyukák, hogy vége a hordozós korszaknak és leteszik a kendőt. Nagy gyerek hordozásának a titka a jó kendő és a kényelmes csípőn és háton hordozás.

hordozo
 
 


Smzsgalf, az én gyerekem is szokott ordítani a kendőben, meg egyéb hordozókban. Persze olyankor akkor is ordít ha leveszem.
Általában 2 oka van az ordításnak: nagyon éhes (azaz már legalább egy órája jelez finomabb módon, de én még mindig nem etettem meg valamiért) esetleg álmos, de túl sok az inger.
az álmos ordítás rugózásra abbamarad és alvásba fordul, szóval tulajdonképp csak éhség miatt ordít, az meg maximálisan az én hibám és kisebb szervezéssel jól orvosolható.

alvókapucni:
nekem az a megfigyelésem, hogy ez az alvókapucni téma, nem hordozóeszköz, hanem gyerek függő. Az én gyerekeimnek folyton hátra nyaklik a fejük alvás közben és rettenetesen néznek ki ahogy lógatják ki az ergo-ból. a legrosszabb amikor mindenféle hajolgatás közben még ide oda leng is :?
én biztos vagyok benne, hogy Kozyban vagy bármi másban is ugyanez lenne a helyzet. Főleg hogy az alvókapucni alatt is ezt csinálja :shock: csak mérsékelni tudom a problémát vagy görbíteni a hátamat és óvatosan mozogni

egyébként szerintem az ergo kapucnijának az egyik hibája, hogy meg van szabva, azaz igazi kapucni formájú. egy sima téglalappal sokkal jobban oda tudnám fogni.

üdv az újaknak :D legjobb helyen jártok!

KépKép
savitri
 
 


Ági!
A fiam szerette 12 hónapig az elöl hordozást. Persze, csípőn is vittem sokszor, de inkább elöl, olyankor jókat aludt... De ő egy őrületesen aktív, örökmozgó gyerek, ennyi elég volt neki.
És nekem is. A harmóniával semmi gond nem volt :) Viszont nekem nem olyan erős e gerincem, és a térdemben a porcleválásnak is sok volt már a súly. Mert hiába frankó a kendő, de a súlyt mégis el kell bírni. Kövezzetek meg :D de én elfáradtam... Áttértünk az apa-viszi-nyakban, illetve az esernyőkocsis megoldásra, ami még a cekkert is hazacipeli a bótból :D
Igazán szép, ha valaki viszi a hátán a 14 kilós hároméves gyermekét, tegye, ha ilyen jó erőben van :roll:

És hát khmm, a Kismama-minőségű kendőnek van egy nem elhanyagolható előnye: az ára. És ez sem olcsó.
Na de bármennyire fantasztikus is (mert most utánanéztem, valóban az) egy Didymos, 30.000 forintja erre nem mindenkinek telik. (Pedig a Kismama kendő tényleg nem igazán puha anyag. Ezt én is nehezményezem...) Ez olyan, mint a szintén mindenttudó 220.000-es babakocsi. Csak egy szűk rétegnek adatik meg. Sajnos.
Eddig nem volt információm, és örültem a kendőnmek. Most van, és savanyú a szőlő :? mert nem lesz másik.
zsanya
 
 


amúgy én kipróbáltam több hátonhordozós megoldást is, de a fiam mindíg tiltakozott ellene, feladtam.
zsanya
 
 


Zsanya,
Megértelek, sajnos 30e Ft nekem sem jutna kendőre, viszont néha ki lehet fogni az Ebayen jó ajánlatokat, én pl Zsuzsa (smzsgalf) segítségével bukkantam egy használt 35euros Didymos kendőre, ami szállítással és banki költséggel együtt benne lesz 13e Ftban. Persze, a Nandu árához képest ez is több mint a duplája ( aKismamás árát nem ismerem), de remélem, hogy még sokáig fogom tudni használni.
Csak érjen is ide, már az sem számít, ha nem karácsony előtt, bár még reménykedem... :?

Eszter
ikra
 
 


Zsanya, a hátihordás nem egyszerű falat, pláne nem kismamás kendővel. :?

Viszont van elérhető áron magyar kendő(pl. nandu) ami tökéletes.
Persze nem veszi fel a versenyt a trincsilliárdos biopamut csodákkal, de ár-érték arányt tekintve messze a legjobb kendők egyike a piacon.
a lényeg a szövésen van. ez az ami miatt a kismamás nem népszerű ezen a topikon.

Az első gyerekemet még én se tudtam háton vinni, kb olyan okokból mint amiket te is leírtál. Imádtam elöl vinni, neki is jó volt, a hátra kötős próbálkozásoknál mindig ordított. Én meg ami nem megy ne erőltessük alapon nem próbálkoztam tovább. A térdem azonban nekem is tropára ment.
Most viszont nem bíztam a véletlenre a dolgot és a második gyerekkel már 4 hónaposan ott figyeltünk egy hátihordós tanfolyamon. Nagyon nagyon megéri megtanulni a dolgot, főleg ha tesó is tervben van. A hátihordás egy teljesen új dimenzió, hihetetlen szabadságot biztosít és sokal de sokkal nagyobb súlyok cipelését teszi lehetővé.
Ma már mindkét gyereket vígan és szivesen cipelem háton, igaz a nagyobbat(13-14kg)már csak max félórát egyszerre, de annyi épp elég is neki. És a térdemnek ezúttal semmi baja. meg más testrészemnek se.
savitri
 
 


savitri
 
 


zsanya: milyen hosszú kendőd van? Lenne nekem egy rövidke didy-m amit nem rég sikerült ebay-elni és tán megválnék tőle. Bár egy elég régi darab meg a mintája sem épp mindenki izlése (már nem is gyártják). De azért jó álapotban van és nekem épp elég hosszú egy egyszerű hátihoz (rucksack carry, vagy mi a neve).
Magammal is hoztam MO-ra (Angliában élünk), szoval a küldés sem lenne olyan drága.
Na de most ne érezd úgy, hogy el kell fogadni ezt az ajánlatot, csak gondoltam hátha kéne. Valojában szeretem ezt a kendőt és nem is akarok feltétlenül megszabadulni tőle, csak több kendőm is van, azért úgy sem használom annyit.
(mind ebayen vettem és a legdrágábbért sem fizettem többet mint kb. 14000Ft.)

savitri: igen, tényleg nagyrészt rajtam mulik, hogy sír, mert amint mondtam tipikusan jelzi, hogy ki akar jönni a kendőböl csak én vagyok túl lassú...

( hurra vannak ékezetek, most már csak azt kéne tudjam, mit, hogy kell írni ;-) )
smzsgalf
 
 


Én amondó vagyok, hogy egy babakocsi a legpuccosabb (hosszú) kendőnél is drágább... :roll: Nálunk az egyik hordozót a család összeadta. Ha belegondolsz, 10 családtag ad 3000 Ft-ot, akkor meg is van a 30.
Szerintem a hordozás élménye egy jó kendővel felbecsülhetetlenül jobb. Nálunk fél éve van üzemben a Katjánk, de órákat használom naponta és elképesztően nagyon szeretem. Ha valami, hát ez megérte nekünk!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szerintem a Clouds Didy nem drága ennyiért, újonnan 28300 lenne (a honlap szerint megvehető újan is, én úgy látom)... : :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Smzsgalf, milyen eladó kendőd van? és mekkora?

képzeljétek lemaradtunk egy 5000Ft-os Lana kendőről :shock: na ezért kell mindennap ellenőrizni a hazai használtpiacot is :lol:

az az érzésem férjem nem akarja elhinni, hogy tényleg egy kendőnek örülnék a legjobban. épp őrült ámokfutást tervez péntek-szombat valami szupi ajándék reményében :? :( ahelyett, hogy felhívná Ágit...áááááááááá

na de inkább befele fordulok és készítem a szívem karácsonyra, meg a sütiket :)
savitri
 
 


Multkor en is megkerdeztem egy ismerostol, h mennyiert vettek a babakocsijukat. Nem puccos kocsi volt:) Aztan, ahogy megtudtam az arat, mondtam a ferjemnek, h akkor kerek meg egy kendot:) (Persze nem fogok kapni.)
De tenyleg akkor erdemes, ha az ember meg viszi a jo sulyban levo idosodo gyereket is hebe-hoba, szoval, ha perverz hordozova valik:)
Aztan meg jo lesz a kendo takaronak, torolkozonek, vegul torlorongynak talan, aztan meg elenyeszik.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba: vagy ha a gyerekeid már iskolások (vagy mondjak inkább iskolás korút? :wink: ), akkor eladod a kendőidet egy hasonlóan megszállott anyukának!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, nem tudnam eladni:), erzelmileg.
Igen, iskolas koru:)

Biobaba
biobaba
 
 


sziasztok,

bocsi rég jártam itt mert a gépem felmondta a szolgálatot. meglepő de egész jól bírtam számítógép nélkül és igazán nem is hiányzott csak a fórum hogy nem tudom elolvasni mit írtatok. de jutott sok minden másra ídő így, ami karácsony előtt nem baj.

miután jól kiírtam a mérgemet itt a beszólással kapcsolatban, rájöttem én is, olyan mindegy ki mit mond, ha nekem jó, akkor így csinálom és kész. :)

Livus a kendő bevált, köszönöm, szeretem vinni mikor gyalog indulunk neki mert gyerköc hol sétál hol cipelem. és karikásban az oldalamon bár nehezebb mint háton de nem izzadunk össze és így tudom ki-be venni. az ergo ebből a szempontból nem jó. mert összeizzadunk és utána már nincs kiszállás.

Clouds didy elég régóta fent van a teszveszen kár hogy nem eggyel nagyobb méret :(

smzsgalf hány kendőd van összesen??????


Laura
tabajd
 
 


Savitri írta:

[quote] írta:s lássuk be az olive gyönyörű


Nekem a Forrásvíz és Hennás kávé tetszik :)

Laura
tabajd
 
 


én lettem volna a legboldogabb iskoláskorú, ha lehetett volna egy függőágyam 8) hihetetlen sokat nyúztam érte a szüleimet, de sajna nem lett.
szóval az én kendőimből függőágy lesz majd :D
ezért is kell feltétlen a jó minőség :wink:


és lehet eladom a babakocsinkat. tök jó ötlet, úgyse használjuk már.
a ritka alkalmakra, meg marad egy 2kilós tesco kocsi 4000-be fájt.
ha a járókát is eladom, akár 2 csúcspuccos kendőre is telik hehe

olyan nehezen adom el a gyerekekhez kapcsolható tárgyakat. inkább elajándékozom a legtöbbet. pedig én is mindegyikért pénzt adtam, em is keveset :roll:
savitri
 
 


Jaja, fuggoagy is lesz, csak mikor annak nem jo mar, akkor lesz torolkozo:)

Biobaba
biobaba
 
 


[quote="tabajd"]
írta:
tabajdsmzsgalf hány kendőd van összesen??????


túl sok, ne is kérdezd ;-) (pillanatnyilag 4, és egyet még várok, de újonnan csak másfél kendő jött volna ki az árukból...) ja és még az orskoé is itt van, de azt persze nem használjuk...
smzsgalf
 
 


Sziasztok!

Én még ide nem írtam, de Ági, nálad végeztem a csípőn és háton hordozó tanfolyamot, úgyhogy gondoltam, megosztom veled, veletek az utóbbi napok háton hordozós élményeit. Kicsit ki vagyok akadva. De minő egybeesés, látom, hogy épp ez volt a téma a topikban amúgy is. :)
Szóval eddig csak nagyon ritkán vettem rá magam, hogy az utcán sétálgassak kendővel, mert tél van, a rengeteg ruha miatt nehezen tudom felkötni a hátamra a gyereket, ráadásul a békávézástól is féltem. Itthon használtam inkább. Na de azért néhányszor már bevállaltam és így volt most kedden is, meg ma is.
A jó az, hogy a kendőzés különösen hívja az ismerkedéseket. Rengeteg emberrel elegyedtem szóba így a két nap alatt.
A rossz viszont a beszólások. :?
Kedden valszeg nem köthettem elég szorosra a kendőt, mert Tünci elaludt a hátamon, de hátrafelé dőlt, amit nem szokott. Na, legalább hárman szóltak, hogy vigyázzak, meg hogy ez nem jó a gyereknek. Egy nő közölte, hogy megfogja szívesen a gyereket, vegyem le és kössem előre. Vele elég barátságtalanul közöltem, hogy nem véletlen kötöttem a hátamra... (Mellesleg előre nem is tudnám, mert az elölhordós kötéseket nem ismerem.) Még szerencse, hogy nem egyedül voltam, és így azért nem volt olyan rossz, de azért mégis nagyon rosszul éreztem magam, tisztára céltáblának. (Egyébként tényleg rossz lehet a gyereknek, ha lazán van a kendő és ő alvás közben hátradől?)
A mai napban is iszonyúra elfáradtam. :roll: Igazán kétszer fogom meggondolni, hogy elinduljak-e nagyobb békávés távokra gyerekkel... Be kellett menjek a belvárosa és onnan pedig ki Csepelre apukámhoz, aki utána már kocsival hazahozott, de emiatt vittem kézben az autós hordozót is. A belvárosba úttal nem volt gond, elaludt rajtam a gyerek, de nem dőlt hátra. NA de mikor mentem Csepelre, fel kellett szállnom a 4-6-os villamosra, amely fullon volt. Mint a heringek álltunk. Én nem tudtam hátranyúlni sehogy se, hogy megigazítsam a gyerek sapiját, ami a szemébe lógott, plusz gondolom, idegesíthette a millió ember is körülötte, de a lényeg, hogy egy idő után elkezdett hangosan sírni. Akkor persze jöttek a megjegyzések, hogy ez mennyire nem jó megoldás stb. A HÉV-en is rákezdett szegénykém, szeretett volna már leszállni rólam, de én meg nem tudtam levenni, mert tele volt a kezem a hordozóval és nem tudtam volna cipelni. Meg nem is kellett már sokat kibírnia. Na megint a megjegyzések, hogy teát kéne neki adni. Ja, mondom, kellene, de hátrafelé elég nehéz megoldani...
Szóval persze, Ági, hogy rólunk szól, ha a megjegyzések bántanak, de én igencsak kezdő hordozó vagyok és emiatt elég bizonytalan is. Nagyon is el tudnak bátortalanítani ezek a rossz szemmel nézések, meg megjegyzések. Úgyhogy jöttem egy kis bátorításért, meg tapasztalatért, hogy hogyan lehet kikerülni ezeket, vagy mire érdemes figyelnem. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Üdv Mindenki!
A mi falunkban van 1-2 hordozó szülő, mert itt van a legkirályabb védőnő. Nem nagyon dumálnak, mert azt hizik, ugyanaz, mint a kenguru, az meg - ugye - nagyon jó :roll:
Említettem korábban, hogy nekem nem igazán ment a hordozás a Nanduval. Ettől függetlenül sokat volt rajtam a kissrác, ölben. Azt hiszitek, azért nem szólnak be, ááááááááááá, felejtsd el: van annak a gyereknek lába, meg ilyenek. De amikor két szatyorral jövök a boltból, és kérem, hogy csak az utca végéig jöjjön gyalog, akkor: jaj, hát nem vesz fel anya? Na, nem lehet ezen eligazodni, tehááááááááááát nem kell vele foglalkozni (csak egy kicsit :lol: )

KépKép
tonic81
 
 


Látom sógornő idetaláltál... akkor én már nem kérdezősködök! :)

Esetleg annyit, hogy nincs esetleg olyan kendő ami hasonlót tud mint ez a didymos pl rugalmas vagy nemtudom mi az amiben ez annyira jeleskedik, de esetleg meg is lehet fizetni?

Talán Nuska sorolta fel legutóbb, hogy melyik kendők milyenek és melyiket érdemes megvenni...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Tinu!
Köszi a bizalmat, hogy ide fordultál hozzánk bátorításért! Én úgy hallom a szavaidból, hogy ez a menet be a belvárosba, után a ki Csepelre kézben autós hordozóval nagyon kemény lehetett! Milyen lett volna ugyanez babakocsival + autós hordozóval? Én rosszabbnak képzelem, de Te jobban tudod, mert Te voltál ott.
Sokszor megéltem már olyat, hogy fáradt voltam, nyűgös volt a gyerek (éhes és kicsit még várnia kell, vagy menni akar, de nekem egyszerűbb, ha ezt a kicsit a kendőben még kibírja, ilyesmi) és ha valamire, akkor megértésre, esetleg fizikai segítségre lett volna szükségem, és pontosan ilyenkor jöttek a beszólások, amilyenekről Te is írsz. Nagyon fájtak és elkeserítettek. A Te történeted ezekre emlékeztet. Ilyesmi volt Neked is, mondjuk bizonytalansággal fűszerezve? Szerintem az emberek érzik, az érzéseinket (fáradtság, nyűgösség, bizonytalanság, stb.), de nem azt keresik, hogy mire van szükségünk és segítenek (mert ők sem kapnak ilyet, nem tudják, hogy kell), hanem egy beszólás keretében egyszerűen tartanak egy tükröt. Köszi! :evil:
Szerintem itt egyáltalán nem a kendőről van szó. Csak annyiban, amit Te is írsz, hogy ha kendőzöl, jobban beszélgetnek Veled az emberek. Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen szívások még nagyobbak babakocsival. És beszólást is lehet, hogy kapsz, meg pillantásokat, bár lehet, hogy kevesebbet és nem a babakocsira, mert az nem szúr szemet, hanem valami másra. Szerintem nagyon jól nyomod, csak így tovább! A legjobb amit tehetsz mindenkivel, hogy hordozol! És egy ekkora úttal nagyon sokat nő a tapasztalatod. Ha induláskor a kendő csábít, és bíztatlak, hogy válaszd nyugodtan. Ha taszít, persze ne erőltesd, majd kialakul. Nem baj a babának, ha dől hátra, csak Neked sokkal nehezebb. Azt úgy is érzed, ha annyira laza a felső szegés, hogy nem biztonságos, nyilván nem erről beszélünk. Ha elaludt és húz valamerre én meg szoktam igazítani, hogy hosszú távon ne szakadjak bele.
A beszólások kikerülésében nem vagyok jó, azt majd valaki más. ;)

hordozo
 
 


Sziasztok!

Egyik ismerosom arra a beszolasra, h "kap igy levegot a gyerek?", azt kerdezte vissza, h "ugy gondolja, h halott gyereket hurcolaszok?"
Kicsit talan morbid, de igazabol szembesited vele a kerdezot, h mit is mond a kerdesevel:)

En is ugy gondolom, h neha nyug, meg kendovel is vegigmenni a varoson, de mindig belegondolok, h azok a helyzetek babakocsival sokkal gazosabbak lettek volna. Azert eleg nehez szerkezet az a babakocsi, meg nem lehet osszehajtogatni se akkorara, h bevagjam a taskamba, ha elegem volt belole. A villamoson is sok helyet elfoglal. Buszrol mar nem is beszelve. Plane, ha nem egy gyerekkel indulsz neki a vilagnak.

Es tenyleg nem a kendorol szol a dolog elsosorban. Hanem ilyen vilagban elunk. Kb az az uzenet, ha gyereked van, maradj vele otthon, aztan add be minel elobb valahova, ha akarsz valamit kezdeni magaddal. (Pl. a kisebbik szuletese ota 3x voltam szinhazban. Mindig szoltak, h adjam le a cuccom a ruhatarba. Nem adtam. Nem azert, mert fizetos, hanem mert egyszeruen olyan cuccok vannak a taskamban, amik kellenek, es nem akarok ruhatarba rohanni, mikor eppen kellene. De erdekes modon, aki nem gyerekkel volt, arra nem szoltak ra, h a hatizskjat le kene adni a ruhatarban... Masik szinhazban, erdeklodtem, h es mi van, ha csak ugy tudok menni a nagyobbik gyerekkel eloadasra, ha a kicsi is jon velem. Hat, h ne, oldjam meg, h a kicsi ne jojjon. Mondtam, h mar a Hattyuk tavat is "latta" ez a gyerek es semmi gond nem volt. Azt mondjak, elhiszik, de ez a szabaly... Konyvtar ruhatar: gyerekkel megyek, hatizsakom van, abba teszem a ruhakat, h ne legyenek szanaszejjel. Ruhataros: ez ruhatar, nem csomagmegorzo... Persze nem lehet bevinni a cuccomat a konyvtarba. (na itt elonye lehet a babakocsinak, azt beviheti az ember, de ha hordozod a gyereked, akkor nem viheted be a cuccod a konyvtarba se. Egyszer, mikor a hatamon volt a gyerek, szoltak, h adjam le a csomagom a ruhatarba:)). Szoval szamtalan helyen tapasztalom azt, h gyerekkel nem igazan vagyok kivanatos szemely. Ja, hiperszuper MuPaban nincs pelenkazo. Pedig csaladi programokat is rendeznek. Az emberek alt az egyik lepcson teszik tisztaba a gyerekuket. De a veceuloke tisztito az megvan. Arra gondoltak, csak a kicsi babakra nem. Sajnalatos.) Persze ugyanezzel a jelenseggel szembesulhet az is, aki toloszekhez kotodik...

A sok negativum utan, azert inkabb erre osszpontositsunk:
Aldott unnepet kivanok mindannyiotoknak

Kép

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok, nincs most sok időm, de azért röviden írok.
mamacka, és aki még kérdezte: a magyar kendők között is van jó. használható és megfizethető, pl. a nandu és a carolino. Nekem is 3 évig volt nandum, most is szeretem, teljesen jól működik. Nem drágább, mint a kismamás (sőt, talán kicsivel olcsóbb is), és elég sokat hirdetnek használtan is. pl a www.babaszoba.hu oldalon. Már 3-4 ezer forintért is lehet jó kendőt venni, az én XL-es nandum is így lett, a barátnőm vette használtan, aztán nekem adta. Csak akkor nem fogom használni többet, ha fiú lesz a harmadik, mert gyönyörű rózsaszín...ha lány lesz hármaska is, a Jakob mellett marad ez is. És persze ott van Líviáék rugalmas kendője (www.babakozelben.hu), aki használta, szereti, én nem ismerem, de az is megfizethető.
AJ akobom egy álom...ma felkötöttem a másfél évest a hátamra, magunkra a kabátot, ki az udvarra tíz percre, mert ennyire volt szükség. Nagyon jó érzés volt, jövőre a harmadikkal nekem is kell majd hordozós kabát :lol:
Köszi a gratulációkat mindenkinek! Sógornőm volt ügyes, aki 47 euróért+ postaköltség e-bayelte. Írom majd, miért tetszik jobban, mint a nandu...de addig is még egyszer nyomatékosítom? vannak nagyon jó magyar kendők is, elérhető áron.
Mindenkinek álodt, szép karácsonyt kívánok!
Nuska+
nuska1
 
 


Nekem van egy eladó Carolinom, ha netán érdekelne valakit :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Hát, Sáfrány, az nekem is van :) :) Meg is hirdettem a babázón, 2 hónapja a kutyának sem kell... :o
Erre csináltattam Apuval (ő kivételesen az én apám) egy hintának való szerkezetet, már mellékeltem korábban a képet, hogy miről is van szó, kész is lett, de 2 probléma van: a lukakat túl nagyra csinálta, és ha beletenném a bébit, fejbekólintaná a fa, a másik meg, hogy az áldott Carolino kicsit rövidke, kicsit keskenyke, és szerintem nem túl biztonságos beleültetni a gyereket. Majd még agyalok rajta. Nem tudom, kendőként hogy szuperált volna, mert pár kötözés után feladtam és áttértem a Mei Tai-okra, és annál is ragadtam :D . Szóval a kép, hogy milyen is volt az elképzelés:
Kép
Beszólás: mivel nem BKV-zom (Budaörsön lakunk, és kis életünkhöz majdnem minden szükséges intézmény helyben van), és jobbára ismernek a környéken, nem kapok negatív kritikát, viszont sok mosolyt, beszélgetést nyerek. De rémálomként képzelek el egy teli villamosos hordozós vesszőfutást, esetleg több gyerekkel... Nem vagyok félénk, de egy tömeg rosszallásával én sem szeretnék szembenézni. És abban sok igazság van, hogy ez nem is a hordozásról szól, hanem a beszóló saját nyomorult kis frusztrációiról, szűlátókörűségéről, és arról a jó szokásukról, hogy beleszóljanak mások életébe kéretlenül.
Mindenkinek Békés Ünnepeket!
orsi
kamcsatka
 
 


Orsi, én sokáig jó hasznát vettem ennek a Carolinónak, csak aztán lett egy Lanám és azóta valahogy kiesett a pixisből :wink:
Azért kipróbálnám egyszer a szuper meitaiaid valamelyikét, hogy van-e olyan kényelmes, mint az én Forrásvizem :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Nekem alig van problémám a békávézással. Igaz, én már pocakos koromban megtanitottam magam, hogy inkább kérek segitséget, mint magamban morgok, amiért nem segitenek. Ez bevált. A másik, amiért nemigen akad problémám: én élvezem a dolgot, a hátamon a babát, azt, hogy mobilak vagunk és jókedvem van tőle. És ez meg is látszik. Ettől pedig kevesebben kötnek belém, inkább csak kedveskednek vagy elcsodálkoznak. Szóval, anyatársak: tessék mosolyogni és bátran segitséget kérni, az eredmény nem marad el :)

Biobaba :) nagyon szép az Angyalod :)
indianyo
 
 


Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
zsanya
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek az információkat, tanácsokat és az eladó kendő-ötleteket is! :) Sajna most még egy icipici-nagyonolcsót sem fogok venni, viszont kérek kölcsön egy nandut, mivel volt valakinek a családban szabaddá vált nanduja, mert azt mondtátok, hogy az jobban használható, mint a kismamás. Kipróbálom, aztán tavasszal, mikor kisebb a rezsi :roll: majd meglátjuk.
(Mikor az enyémet vettem, eszembe se jutott, hogy van különbség köztük :oops: )

Tinu, az első fiam egy évig nem is nagyon látott babakocsit, egyrészt mert a faluban, ahol akkor laktunk, babakocsit el sem lehetett volna tolni a járdán, a volánon, meg a bkv-n meg csak nyűg, valóban. De én bejártam hegyet-völgyet, falut és fővárost mindenfelé a kendővel, viszont soha nem mertem volna tömött járműveken a hátamon vinni :roll: ...nehezen védhatő talán úgy pl. tbc-s köhögésekkel, kezecske-taperolásokkal szemben...
szóval, néha a végén tényleg nehéz volt már elöl, de ilyenkor örültem, hogy nem ér hozzá senki, védhetem...

Most a második születése előtt vettünk egy babakocsit is.
Elég jó kocsi, de újan azt sem lett volna képem megvenni, még ha tellt is volna rá, de használtan az új 20%-áért sikerült.
Így olcsóbb volt, mint a didy újan. Nem szavaz meg a család most még egy beruházást, kár-kár. :?
Én mindkét lehetőséget kihasználom. A kocsit most, amikor a pár hetest kendőben kivinni egy nagyobb kicsi társaságában macerásnak érzek (biztos nem mindenkinek az, de nincs akkora kabátom, amekkora alá aláférne, az anorákokban meg még elveszik szegény, olyan kicsi) a testvérfellépő meg segít, ha a nagyobb makacskodik, és nem hajlandó menni... meg jo, mikor sokat kell cipelni+2 gyerek. Aztán ebben altathatok most jobb időben a teraszon, és így a nagymama is el tudja vinni sétálni...ja és pl. táncházban, ha alszik benn a ded, még táncolhatok is egyet :D
A kendőt most egyelőre bent használom a házban, tavasztól valószínűleg a baba lesz a kendőben, a nagy meg a kocsiban csücsül, nyártól meg mindenhová kendő, ahova csak az tűnik egyszerűbbnek, kényelmesebbnek...

Tényleg, a nanduhoz képest milyen a carolino?

beszólás: a gyerekeseknek mindenhol jut, akármit csinál az ember. ha nem csinál, akkor meg pont azért... :roll:
zsanya
 
 


Nandu és Carolino között nem tudok lényegi különbséget.

hordozo
 
 


Emlékeztek még erre?

Kép

Boldog Karácsonyt :)
indianyo
 
 


Boldog Karácsonyt kívánok én is Mindenkinek! :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?