Új privát üzeneted érkezett!

Tejbemami :)
Én gyapjút festettem idáig, egyelőre a növények közül nekem is csak a hagyma sikerült, a cékla tökéletesen kijött belőle foltmentesen - pedig a ruhából nem szokott egyébként. a Kurkumát még nem próbáltam, lehet, hogy az megmaradna. JA, még egy siker: a fagyal(magyal?) sövénynövény fekete bogyóival is elég jó sötétszürke lett a gyapjúfonalam, de az egy kicsit ereszti a színét .
indianyo
 
 


Tejbemami :) Indi:)

Én még nem festettem gyapjút, csak egy könyvben olvastam, hogy festeni lehet sárga gyopárral, égerfával, dióval is. Ha érdekel Titeket vmelyik, szívesen kimásolom a könyvből. :D
m_andi
 
 


Én dióburokkal is festettem már textilt. ősszel, amikor már sötétbarna (tehát nem a kemény héj, hanem a külső burok!)

KépKép
livus
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi szépen a sok választ. A helyzet az, hogy engem most kifejezetten a tojásfestés érdekelne, ezért várom nagyon Esztert, az ő gyönyörűséges hímeseinek pontos keletkezése érdekelne. Gyapjút rengeteget festettem már, azzal nincs gond. Ha legközelebb próbálkoztok, festés előtt timsóval kell pácolni a gyapjút (timsós vízben főzni), akkor tartósabbak lesznek a színek. Persze növénye válogatja. Ja és főleg gyapjút érdemes festeni, a növényi szálakat nem fogja be annyira szépen a növényi festék.

Indianyo, tudom, hogy van egy másik pelusos topik, de képtelen vagyok ennyi mindenen keresztülrágni magam. Csak pár szóban válaszolj a fenti kérdésemre..... naaaaaa..... Köszikösziköszi :D

Tejbemami
tejbemami
 
 


Tejbemami :) Azt hiszem, hogy külsőt talán pont egyikünk sem varrt.. Legalábbis most nem emlékszem. AIO-t varrt Pindi és én is, ennek a külseje polár, belseje pedig pamut/flanell/frottír. Ha egyszer mégis lesz időd, érdemes benézni, mert jó sok szabásmintát és weboldalt találsz benne. Mi többnyire gyapjú kézzelkötött külsőt használunk, illetve éjszakára MonaWrapot.

A timsót előtte használni - hehe, hát ez a lényeg, én a festékes áztatóvízbe tettem :lol: No akkor legközelebb jöhet a dió és a gesztenye.

Andi :) köszi! Egy kis továbbképzés sose árt :)
indianyo
 
 


Tejbemami,
nálam folyamatban van egy külső varrása gyapjú filcből. Marha lassan haladok, mert kb 3 naponta negyed órát tudok rászánni az életemből. Remélem működőképes lesz.

o
orsko
 
 


Sziasztok!

Beugrottam a békásmegyeri hobbiboltba (Kreaktív Hobbi), hátha - és vettem gyöngyszövő keretet, meg gyöngyszövéses könyvet. Hiába na, mindig rá kell jönnöm, hogy a Római part a világ közepe :D

GyeZsu
gyezsu
 
 


Indi :)

Sárga gyopár: virágait használják festésre. Virágzáskor összegyűjtik, árnyékban megszárítják, s mielőtt használnák, késsel apróra vágják. Élesztős korpaciberével összekeverik és egy napig állni hagyják. Ekkor kisajtolják a levét és a gyopárt friss vízben megfőzik. A belőle kifőtt vöröses léhez timsót adnak és hozzá öntik a sárga színű, élesztős korpaciberés gyopárlevet. Ebbe a keverékbe teszik a Napra, vagy gyenge tűz mellett főzik, míg a kellő sárga színt el nem nyeri.

Égerfa: kérgét megfőzik, majd a leszűrt főzetben pác nélkül megfőzik a gyapjúfonalat, mire az téglavörös színt nyer. Szoktak a főzetbe vasgálicot tenni, miáltal sárga színt ad, ha több vasgálicot adunk hozzá, világosbarna színt nyerünk.

Dió: zöld kopácsát egy edénybe teszik vékonyan elterítve, ezután gyapjút terítenek rá, majd megint diókopácsot, aztán ismét gyapjút. Ezután vizet öntenek rá, hogy ellepje, aztán főzik. Mikor javában fő, többször megkavarják. Ha a szín jó, akkor kiveszik, kiöblítik és megszárítják. HA kevés diókopácsot veszünk, akkor a főzet kávébarna lesz. Tartósabb színt nyerünk, ha pácot is használunk. A pác vasgálic, rézgálic, timsó, korpacibere, káposztalé, lúg, hamu vagy ezek kombinációja. Pácos festés: a dió zöld kopácsát egy edényben hagyják, hogy megrothadjon. Ezután kéz között jól összedörzsölik, levét kisajtolják, gálicot adnak hozzá, beleteszik a gyapjút és felfőzik. Ha megfogta jól a színt, kiveszik, megszárítják, száradás után kimossák és újból megszárítják.
m_andi
 
 


Hát, Tejbemami, bocs, hogy csak most jövök. Sajna a pontos keletkezés számomra is rejtély :oops: , és nem csak azért, mert elfelejtettem, hanem mert már akkor se értettem egészen, hogy kell, egyszerűen csak volt, amelyik jól sikerült, és volt, amelyiket nem fogta meg a festék. Nagyjából így emlékszem:
a kurkumáshoz leforráztam a kurkumát (kb egy evőkanál 3 deci vízhez) és tettem bele pici ecetet vagy sót (nem emlékszem, melyikkel lett jó és persze nem jegyzeteltem)
A csalánoshoz rengeteg szárított csalánlevelet főztem kevés vízben és kevés sót is tettem bele.
A lilakáposztáshoz nyers levet vettem kis sóval, ha jól emlékszem.
Minden lében legalább egy, de inkább két napig álltak a tojások.
Hát, ennyit tudok most mondani csak, valószínűleg kísérletezés nélkül nem fog menni. :oops: Annyi biztos, hogy az olyan tojások, amik kicsit is dörzsölve, vagy szappannal lettek megmosva, nem festődtek meg.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Az ünnepelt nagyon örült a gyöngyszövő keretnek és a könyvnek, pedig egy 12 éves fiúról van szó :)

Nem tudom, itt volt-e szó a Norbi-féle egészséges táplálkozásról. Van egy ismerős kisfiú, aki cukorbeteg. Volt most nyáron egy cukorbeteg gyerekeknek szervezett táborban, Norbit is lehívták, és ott is ez a képzettársítás ment, hogy diabetikus = egészséges (legalábbis a beszámolókból nekem úgy tűnik), ráadásul ezt a tábort a kórház szervezte, így még nagyobb megerősítést kap a dolog. A szülők veszik a gyereknek a sok diabetikus édességet, és én hallgatom, hogy ezek a diabetikus ételek még finomabbak, mint a nem diabetikusak, és még egészségesebbek is. Csak azt nem tudom, hogy mitől. A mesterséges édesítőszertől vagy a rengeteg adalékanyagtól? Mért nem egészségesebb egy natúr túró házi (cukor nélküli vagy gyümölcscukros) lekvárral, mint egy bolti "felturbózott", diabetikus túrókrém? :evil:

A másik szomorúságom az a nyaraló. A szőlődombon, szőlő, veteményes, kaszáló, búzaföldek között. Légy van a házban - kiírtani! Egér van a pincében - kiírtani! Én meg próbálom a lányomnak azt a szemléletet átadni, hogy mi költöztünk be a természetbe, miért bántanánk az állatokat, amikor ők sem bántanak minket, nekik sem jó a házban, vigyük vissza őket a mezőre... A légy nem bánt, csak csikiz. Az egér - jaj, de aranyos! Én úgy igyekszem, hogy ne jöjjön be a légy, hogy a gyerekek jelenlétében szabadon engedjük az egeret, de a család csapkodja a "rohadt legyeket", és a legújabb módszerrel írtja az egeret: ragasztócsík, amire rátapad úgy, hogy lejönni nem tud, de legalább meg sem hal tőle rögtön...

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu,

az egérfogó ragasztó egy szörnyen brutális találmány :(
Mivel mi itt Bp szélén egereket nevelünk valahol a kertben, akik rendszeresen bejárnak a házba, kipróbáltuk. És arra jutottunk, hogy sajnos ez az egyetlen hatékony egérfogó szerkezet... de tényleg szörnyű. Pláne úgy, hogy nálunk nem házi egér van, hanem aranyos erdei egér. Az barna, nagyfülű és olyan aranyosan bamba, hogy képes a konyha közepén megállni és nézni az emberre nagy csodálkozva.
Most áttértünk a teljesen természetes egér elleni védekezésre: macska :) meglátjuk beválik-e. A terv az, hogy az egerek megérzik a macskaszagot, és hanyathomlok menekülnek kifelé....

o
orsko
 
 


Szóval azt akartam írni, hogy persze, hogy nem való a légy, az egér a lakásba, régen is irtották, vagy igyekeztek távol tartani. Nekem azzal van bajom, hogy ezt a család (meg ahogy látom, szinte mindenki) már nem a maga természetes, "organikus" módján teszi, hanem hisztériás undorral, utálattal. Egyébként hallottam egy humánus egérfogást: befőttesüveg aljára valami finomságot "ragasztani", a befőttesüveget fejjel lefelé egy dióra állítani. Az egér megérzi a szagot, beoson a résen, de ettől a ficergéstől lebillen a dió, az egér pedig a fejjel lefelé álló befőttesüveg foglya lesz, és így egy kartonlapot alácsúsztatva ki tudjuk vinni a mezőre. Hát nem tudom, mennyire hatékony. A macska valószínűleg jobb megoldás, főleg, ha csak riaszt.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Létezik egy élvefogó egércsapda, nekünk már többször bevált. Gazdaboltokban kapható.

hordozo
 
 


Mi próbáltunk mindent, az élvefogósat is, de semmi eredményt nem hozott. Sajnos csak a ragasztó vált be...
na majd a macska :) (ma megpróbált megfogni egy galambot, szerencsére még ügyetlen...)

o
orsko
 
 


Sziasztok!

Kedves Sáfrány, igen-igen, nagyon vártalak. Leginkább a lilakáposzta érdekelt volna. Mi az, hogy nyers lé? :? Kicentrizted a káposztát? Az igazság az, hogy tele van a net jó tanácsokkal a tojásfestést illetően, de nekem semmi sem vált be. A lilakáposztát és a céklát is főzni kellett elvileg, de nekem egyik sem fogta be a tojásokat. Egyedül a hagyma meg a kurkuma működik. A lilahagymával mustársárgát és csokibarnát festettem, a vöröshagymával meg szép élénk narancsszínt és rozsdás pirosat. Mindegyiket fehér héjú tojásra. Hát, akkor azt hiszem, csak azt írom be a dolgozatomba, hogy lehet még ezzel, meg ezzel, de nagyon időigényes. Fotó meg csak a sikerültekről lesz :cry:

Egér és légy: mi szintén a természetben lakunk és sajnos én is szinte már hisztérikusan csapkodom le a legyeket :oops: A helyzet a, hogy egyetlen légyirtó sem vált be (a feromonos se) és én már tényleg nagyon unom, hogy nem lehet tőlük megmaradni. Mert nem csak "csikiznek", hanem beköpik az ételeket, rászállnak minden kint lévő ételre, edényre. Nem lehet tőlük jóízűen enni.
Az egeret bármilyen szomorú, nálunk is csak a ragasztócsík fogta meg, az egérfogóba belement a drága, kiette a sajtot, aztán angolosan távozott. Előtte több zsák gyerekruhán átrágta magát...

Üdv
Tejbemami Kép [/img]
tejbemami
 
 


meg ugyan osz lesz, de most talaltam, es talan erdemes hamarabb nekiallni a karacsonyi ajandekoknak:)
http://buynothingchristmas.org/

eger ragaszto: nalunk a hazban is volt, en azert talaltam brutalisnak, mert az arany kb ez volt 3 kitetelre: 1 cinke, 1 vereb, 1 eger. Es persze igy egymagaban az eger aranyos is volt. Nem tudom, mit tennek, ha lenne egy egesz magtaram, es ellepnek az egerek. Egyelore nincs, ugyh nekem nem kell semmilyen egerfogo mostansag, de azert kivancsi lennek, h akkor mit lehetne.

Legypapir: hat valoban kellemetlen az, mikor a kis legy kukacok masznak ki a kajabol... Hozzank a legyek nem jonnek be, de nagyszuleimnel aztan volt boven, mikor allataik voltak. Olvastam egy konyvben, kisse utopista volt, h a legyre gondoljunk ugy, h letisztogat minket, belepi a legyraj az egesz testunket, de leeszi rolunk az elhalt hamsejteket, meg kieszik a fulunkbol a fulzsirt, az orrunkat is tisztitjak, mikor belemasznak...:)

Biobaba
biobaba
 
 


azt elfelejettem az elobb, h az egerek akkor tuntek el innen, mikor idekoltozott par kobor macska

Nyugati palyaudvar: http://index.hu/velemeny/eheti/nyugatieheti/

Biobaba
biobaba
 
 


Kaptunk mindenféle füszereket Törökorszagbol. Romai kömény is van (azt hiszem az, daralva van), nalunk nem annyira kedvenc ugyhogy szivesen odaadom valakinek, ha kell. Nem egy oriasi mennyiség (10 dkg), de sajnalnam kidobni.

Halvany sarga, szinte fehér csipös füszer mi lehet szerintetek?
saara
 
 


Sára :) Fűszert kérek szépen :) Csípős halványsárga lehet mustármagpor esetleg? Bár nem tudom, hogy a törökök is használják-e.
indianyo
 
 


Indi, gondoltam, h érdekelni fog :)
Küldtem pü-t.
saara
 
 


Sziasztok!

Ma delutan a Bajcsyn setalgatva talaltunk egy ruhaboltot. Van bio pamut is, meg selyem, meg kender cucc, es felnotteknek, meg par cucc gyerkocoknek. Es szerintem egesz normalis arban vannak. Az 54-es szamtol kicsit lejjebb, az Allianz mellett.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Ma delutan a Bajcsyn setalgatva talaltunk egy ruhaboltot. Van bio pamut is, meg selyem, meg kender cucc, es felnotteknek, meg par cucc gyerkocoknek. Es szerintem egesz normalis arban vannak. Az 54-es szamtol kicsit lejjebb, az Allianz mellett. Es novenyi festekkel vannak festve.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba!

A kender cucc mit takar? Esetleg gabonazsák alapanyagot? Mert akkor hétfőn megyek oda!


klári
pumama
 
 


nem, itt ruhak vannak:)
biobaba
 
 


biobaba
 
 


Nem tudjátok, hol kapok "olcsón" filc anyagot? Csak 10-10 cm kellene néhány színből. Amit én eddig láttam, az 4-5000.-/m. :(

klári
pumama
 
 


Kenderkocban szokott lenni filc anyag, de arat nem tudom. Meg alan az Ulloi Jozsef korut keresztezodesenel, a Petofi hid fele menet a jobb oldalon, van egy meteraru bolt. Az eleg olcso, es nagyon sokfele anyag van.

Biobaba
biobaba
 
 


Klári, Kenderkócban ha jól emlékszem, 150,- a kb. 15x15cm-s négyzet, sokféle szín van.
pindi
 
 


Köszönöm, megnézem őket!

klári
pumama
 
 


Filc: az üllőin, a kálvintól 3 percre, a bal oldalon sétálva, a szupi kis gyöngyösbolt előtt van egy patchworkös, v hobbi boltocska, ott nagyon sokféle árnyalat van, egy kb A5 méret 140 ft, de kisebb hulladék darabokból összerakott csomagok is vannak.
Mondjuk nekem gyanús, hogy nem tiszta gyapjú filc... Aki arra jár vizsgálja meg!
A mesterségek ünnepe után én is tök belelkesültem, úgyhogy a filc engem is érdekel, ha van jó lelőhely, kéretik közzé tenni!
Klári, mi lesz belőle?

Üdv: Anna
kannácska
 
 


A hobbyboltban dekorfilcet lehet kapni, az műszálas anyag
indianyo
 
 


Anna!

Hmmm... A Monszunban láttam csudaszép, kicsit extrém hajgumikat, csatokat, 5-600.-ért darabját. Hát ezek házi gyártása gyanánt kellene :oops:
Nem tudom, szabad-e ilyet, bár én inkább leleményességnek hívom :)

Amúgy ti hol szoktatok ruhát vásárolni magatoknak? Mert én turizom, mióta az eszemet tudom, és nagyon szeretem :wink:

klári
pumama
 
 


Mi az a Monszun? :oops:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Művészetek Völgyében voltak olyan hajgumik, hogy nemez virágocska volt egy hajgumira varrva. Én is koppintottam az ötletet :) A virágocska megvan, csak hajgumit kellene még beszerezni. (Egyébként a virágocska úgy készült, hogy egy nemezlapból lett sablon alapján kivágva, a közepébe meg egy más színű gyapjú lett belesimókálva.)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Környezettudatos nap az ARC-on szeptember 9-én

http://www.arcmagazin.hu/index.php?modu ... ws_id=1984
indianyo
 
 


Klari, turizunk mi is és nagyon szeretjük :)! Nekem a Ruhagalériak a kedvenceim. Te hova szoktal jarni?

Mit kentek/kentetek a hasotokra a varandossag alatt, hogy ne legyen csikos?
saara
 
 


Sziasztok, en is szeretem a turikat, de amiket tudok, v. tok messze vannak tolunk, v nem tetszik a felhozatal. Ezek merre vannak, amikrol irtok?

En semmit nem kentem a hasamra. Nem hinnem, h ezek a kenocsok tenyleg ernek valamit. A barnasag magatol visszahuzodik a szules utan, a lottyedseg ellen meg hasizom gyakorlatok:)

Biobaba
biobaba
 
 


Első gyerekemnél nem kentem semmit. Olyan csíkos lettem, hogy az szerintem fokozhatatlan, senkinél hasonlót sem láttam. Mikor másodikkal várandós lettem, kaptam ajándékba egy Artistry márkájú (talán Amwayes) erre való krémet. Nem tudom, mennyire környezettudatos megoldás, de ezzel van tapasztalatom. Elkezdtem kenni előírás szerint (reggel-este, olyan keveset, amilyen keveset csak tudok, mert minél kevesebb, annál jobban hat) amikor még nem nőtt a hasam, és elkezdtek eltűnni a csíkok! Szülésre inkább jobb volt a helyzet, mint az első szülés előtt. Ez előtt a tapasztalat előtt én is azt gondoltam, semmit nem érhetnek a krémek. Mást nem próbáltam.
Én is szoktam turizni magamnak és gyerekeknek is. Kérem a bevált turik címét!!!

hordozo
 
 


Biobaba, ruhagalériabol sok van, nekem az tetszik, hogy valamennyire szortirozva vannak a cuccok, tehat nem szanaszét egymas hegyén-hatan.
A Kalvin téren van egy a Bahia mellett, van egy a Deak téren a Barczy I. utcaban, van egy a Blahan a Dohany utca végén (mozi helyén azt hiszem, a troli megallojanal), van egy a Nagymezö utcaban az Ernst Muzeum, Ferencz Jozsef sörözö mellett, van egy a Karinthy Frigyesen (viszonylag az elején, inkabb az Irinyi ut felöli oldalon, Luna a neve) és van egy a Margit krt-on (a Bem mozi mellett, annak is vmi fantazia neve van, de nem emlékszem ra).

En az elsö babanal kenöcsöt hasznaltam, amit mar nem gyartanak sajnos, 1 db csik nem lett a hasamon. Most bio olajkeveréket hasznalok (franciaorszagban kaptam, sajnos nemsokara kifogy), lattam, h a Weledanak is van vmi hasonloja, de nagyon draga. Gondoltam hatha tudtok vmi jo kis hazi keveréket vagy olcso megoldast.
é
Az uj Kék Panda végül üzletként is funkcional, oda lehet menni vasarolni vagy elöbb interneten kell rendelni?
saara
 
 


Agi, köszi! Az Amways cuccok elvileg természetes alapanyagokbol készülnek. (De ezt persze az Amway-sek mondjak, nem tudom mi a helyzet a valosagban... :?).
Miért hat jobban, ha keveset ken az ember? Ez csak erre a krémre vonatkozik vagy minden mas kenöcsnél is igy müködik?
saara
 
 


Én az Ármániát is szeretem, ott fogtam ki nemrég egy Lana pólót! :) (200-ért, ha jól emlékszem.)

Kékpanda nem bolt, csak vevőszolgálat, rendelni kell vagy telefonálni előtte, hogy van-e raktáron cucc. Hogy hogy vannak nyitva, azt még nem fejtettem meg...

Pindi
pindi
 
 


Én Makadámdió olajat és stria krémet kentem (Panarom mindkettő) és nem lettem csíkos, az már más kérdés, hogy ettől e, vagy amúgy se lettem volna. Én úgy tudom, hogy nagy százalékban alkati sajátosság határozza meg(kb.80%), de azért valamit tenni is lehet a bőr rugalmasítása érdekében.
Löttyedtség és hasizmozás tekintetében sajnos egyet kell értsek Biobabával :(

Eszter

Kép
esztercica
 
 


A baba valasyolban van egy recept a csikokra. Borago-, buzacsira-, mandulaolaj, levendula extra es neroli illoolajokkal. Aranyokat nem ir.

Biobaba
biobaba
 
 


Dm-ben az ápoló weleda olaj 3800 ft - persze lehet 15% kedvezményt kapni
indianyo
 
 


DMben Weleda? Miota? Mindben?

Biobaba
biobaba
 
 


Én is láttam, sztem mindben.Mert a váciban is van :wink:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Mindenhol van már, de nem tudom, hogy mekkora választék, nálunk a kis helyiben csak körömvirágos babakrém és olaj, valamint a terhességi és szoptatós olajok(mell, bőrápoló és gátmasszázs) kaphatók. Fogkrém nincs sajnos. Talán a nagyobb fővárosi :wink: üzletekben nagyobb a választék.
indianyo
 
 


Saara! Nem tudom, azt Artistry ezt mondja és tapasztalom, hogy igaza van. Szimpatikus használati utasítás, nem?

hordozo
 
 


Gyapjúfilc lelőhely: Különleges textilek boltja, 20. ker, Hosszú utca, Mártirok útja sarok. Sok szin van. Persze nem olcsó, de nem 4-5 ezer pénz.

Turik: nekem az a bajom velük, hogy kicsik és tömeg van bennük folyamatosan, és annyira suttyók a nők (tisztelet a kivételnek), ha ruháról van szó, hogy rettenet. Nyomulás, taposás, próbafülkébe a másik előtt besuhanás, kiválasztott cucc lenyúlása ááááá.

Kérdés: eltűnt a boltokból a bio fehér rizs. hová?????

o
orsko
 
 


Monszun: indiai alapanyagokból készített gyönyörű, ámde extrém ruhabolt. Ötletet lopkodni játok oda, van egy a Jászainál, a 6-os megállójában, ami a hídra megy, illetve a Mechwart ligetnél, a híd felé jobboldalon.

Turi: ezek a Ruhagalériák jóók, nem akkora a tülekedés sztem.
Tudok még egy naggyon olcsó kimért angol ruhás turit (asszem 1800.- vagy 2000.- /kg), a Thököly-Murányi utca sarkán(Keletitől 4 perc séta, jobb oldalon van a bolt). Gyerekholmit érdemes ott venni.

klári
pumama
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: