Új privát üzeneted érkezett!

Eső és hátihordozás témakörben várnék megoldásokat. Szabad kezem általában nincs, tehát esernyő kizárva.

Köszi!

Pindi
pindi
 
 


Esokabat? Pelerinszeru. Es en ugy csinaltam, h amikor a hatamon volt a gyerkoc, akkor a fejen volt csak a kabat kapucnija, a tobbi reszevel meg a hordozo volt beboritva. Jol mukodott.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, köszi!

És közben rajtad is esőkabát volt? Nem folyt be az eső közétek? És hogy rögzítetted a gyerekre/hordozóra a kabátot?

Pindi
pindi
 
 

 
 

Még egy: a lába nem ázott meg? Vagy olyan nagy esőkabátot adtál rá, hogy azt is takarta?
pindi
 
 


igen, azert lenyeges a pelerin esokabat, mert az eleg bo, meg jo nagy meretet vettunk, h teljesen betakarja
rajtam is esokabat volt, hat a labam az megazott, de lehet esonadragot is kapni, csak nekem az nincs, de gyerkocnek semmije nem lett vizes
a gyerek esokabatjanak csak a felso kapcsat kapcsoltam be, es akkor jol szet lehetett teriteni. Ha mar hatihordoz az ember egy ideje, akkor eleg jol elmatat hatul a gyereken. Ugyh szerintem menni fog:)

Illetve meg lehet a mamaponcho mint lehetoseg, de az itthon nem kaphato. Mert a gyapju esoben is jo. VAn, h nem esokabatot huzok, hanem gyapjupulcsit, es nem szoktam megazni, na persze ha nagyon brutal eso esik, akkor nem biztos, h sokaig allja.

Biobaba
biobaba
 
 


Ma épp tapasztalatot szereztem esőben hordozásból :wink:

Deden esőkabát, fején kapucni, tibeti módon a hátamra kötve, rám pedig egy zsák (esőkabátként árulták, de igazából csak egy nagy zacskó) elöl szétvágra. Így ugyan azén fejem ázott, de magamra kanyarítottam a zacskót és így teljesen befedte a dedet, lábát is. Nem az igazi, kell egy plusz kéz hozzá, ami összetartja elöl, de én msot nem tudnék rendes, hosszú igazit venni, így átmenetileg ez van. Mamaponcsó egyre jobban izgat :)

Viszont van egy téli kérdésem is: már járni tudó gyereket mibe öltöztettek? Milyen csizmaakancs, milyen kabát/nadrág/overall? Nekünk sokat kell kint lennünk hidegben is, és sokat fog már Dé a lábán is sétálni - akkor epdig jobban fel kell öltöztetni, mint a hátamon. Félek egy kicsit a téli felszereléstől, öltöztetéstől.
indianyo
 
 


Én télen azóta vagyok nyugodt, amióta előállítok a gyerekeknek egy rend gyapjúholmit: pulcsi (újabban mellény is), sál, sapka, kesztyű, zokni. Nem veszek külön téli cipőt, bőrbéléseset veszek mint tavaszra vagy őszre, csak egy számmal nagyobbat, mint kéne - és gyapjúzoknit adok alá. Szerintem ez melegebb, mint a bélelt cipő, mert annak a talpa nem szöszmöszös, meg hát az nem gyapjú. És ha beázik a cipő, még mindig ott a gyapjú! Nagyon szeretjük. Csak elegendően nagy cipő kell hozzá. Aztán mire tavaszra megnő a lába, levesszük a gyapjúzoknit és hordja tovább a cipőt – takarékos megoldás. ;) Csizmának nem találtam jobbat, mint egyszerűen a bélelt gumicsizmát és abba nem megy bele a gyapjúzokni, de jó szokott lenni.

hordozo
 
 


Ági :) Jaj de jó, akkor kérdések még:

Kötött gyapjúnadrág? Gondoltam rá én is, de ha sár van? Az én picikém imád sárban tapicskolni... Cipőt honnan veszed? Gyapjú nyers fonal?

És ha nem hajlandó a kölök sapkát hordani, hogyan győzzem meg?
indianyo
 
 


Agi, ezek tényleg nagyon jo megoldasok!
Gyapju zoknit szerintetek lehet készen kapni? Hol? (nem tudok kötni :oops:).

Indi, all al kötös sapka sem müködik?
Ha V nagyon nem akar vmi ruhat felvenni azt szoktam, h én is felveszek egy olyat, elmondom neki, h nézd, a mamanak is van, kell, mert, ez meg az és onnantol jobban elfogadja.
saara
 
 


Saara,
gyapjúzokni- Gulyás gyapjú, postáznak is

htttp://www.gulyasgyapju.hu

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter, köszi, csupa jo cuccok, magunknak is, V-nek is és babanak is :)!
saara
 
 


Sziasztok,

Mi ezt találtuk ki eső és baba problémára. Ma teszteltük, egész délelőtt mászkáltam a két gyerekkel.
Kép

Háton is használható, csak a csuklyát nem tudom ráadni még egyedül. De utcára egyelőre amúgy se viszem háton.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Livi, szuper, ilyet kerestem én is! Ezt te varrtad?

Mamaponchoval az a gondom, hogy esős, de meleg időben nem az igazi. Meg nincs kapucnija.
Egy gyapjú ponchot, két fejnyílással, kapucnival régóta tervezek varrni, az talán tényleg megoldás lehet.

Mondjuk gyerkőc leveszi a kapucnit, úgyhogy lehet, hogy egy gyapjúsapka jobb lenne.

Ilyesmi sapka kötésmintája nincs valakinek? Gyerekkoromban ilyet hordtunk, akkor tök égőnek éreztem, de most milyen jó lenne a gyerekeimnek! :)

Indi, a gyapjúnadrág fölé adhatsz rendeset, csizmába betűrve lehet benne sárban tapicskolni. Én kötöttem hosszúszárú gyapjú pelenkakülsőt, és azt adtam télen a nadrág alá, az is jó volt.



Pindi
pindi
 
 


Mi is m indig gyapjuzoknit huzunk, esoben is, meg telen is.
Pindi nekunk ilyen sapi van gyapjubol, de kotesmintat nem tudok, en Disanatol rendeltem. Nekik van kantaros gyapju gatyajuk is.

Biobaba
biobaba
 
 


indianyo
 
 


és még egy:

http://knitty.com/ISSUEwinter04/PATTnoa.html

ezekből már simán öszehozod a sajátodat :)
indianyo
 
 


Micsoda ötletek! Szuper! :)

KépKép
livus
 
 


Kár, hogy én még mindig annál a takarónál tartok, amit 3 hónapja kezdtem, ha ilyen tempóban haladok, mire nyugdíjas lesz a gyerekem, lesz sapkája is..Én csak ámulok-bámulok, hogy több gyerekkel is jut időtök ilyesmire, nekem meg eggyel sem.Vmit biztos rosszul csinálok :oops:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter, nem biztos, h gyerkoc miatt nem haladsz a kotessel. En alt. suli 4.-ben elkezdtem kotni egy sapkat, es azot se fejeztem be:) Szoval ne aggodj, szerintem, te be fogod azert fejezni azt a takarot.

Biobaba
biobaba
 
 


Hol lehet megtanulni kötni?
És kb. mennyi idő megkötni egy zoknit?

KépKép
livus
 
 


Kisebb darabokat azért jobb kötni, mert látod a végét, ezért nemcsak hogy előbb elkészül, de biztos(abb) is, hogy elkészül. Legalábbis én így vagyok vele. Rengeteg zoknit, kesztyűt, néhány peluskülsőt kötöttem már, de egy pulcsiba pl. nem vágnék bele, mert ismerem magamat. :)

Livus, attól függ, milyen gyorsan köt az ember és mekkora lesz a zokni. Én lassan kötök, így a babazokni kb. 2 óra/darab, felnőtt 2-3 este.

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

Kötés engem is érdekel... :).
Elkezdtem egy peluskülsőt, de még nem értem a végére, és nem a gyerkőcök miatt, mert egyszerűen úgy gondolom, hogy amit alá szántam nem jó.

Pindi! Gyapjúzoknit hogyan lehet? Én nagyon kezdő kötögető vagyok. Vagy 20 éve még tudtam... :roll:

OFF:
Pind! BM nagy belső elég lehet, ahogy anno mutattad? Néha alig tudom összekapcsolni. Meg plusz kell még bele valami betétféle, nem?

ON
És tényleg milyen jó volt ez a sapi, anno én sem szerettem. :oops:
Mostanában meg sehol sem látok.

Orsi

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok!
van egy jó régi füzetkém, a nyolcvanas évekből: Tongori Mária: Egy nap alatt elkészül
Csupa zokni-sapka-sál-kesztyű kötésminta, férfi-és női modellek, fülessapka, és többek között kétféle "űrhajóssapka" is. Szerintem könyvtárban még meg lehet találni, vagy a www.bookline.hu-n előjegyeztetni, ha érkezik belőle antikvár példány, értesítenek.
Ha valakit csak az űrhajóssapka érdekel, és magyar nyelvű leírást szeretne, írjon privit, vagy kifénymásolom és elküldöm azt a két oldalt, vagy beszkenneljük a férjemmel, és csatolt fájlként elmegy levélben.
Egyébként nagyon hasznos kis füzet, ha valaki szeret ilyen apróságokat kötni. (én nem ,mert nagyon csúnyán kötök... :oops: )
Üdv
Nuska
nuska1
 
 


No, és akkor én kérdezek... :)
Nyáron sokat hordtam háton a 15 hónaposomat (még mindig 9 kiló körül van, de régen mértük már). Bejártuk Erdélyt a kendővel, Székelyföldtől Besztercén át Nagybányáig, meg Brassóban, mindenhol jól megnéztek minket, de nem baj, ez volt az egyik célom, hogy ott is lássanak ilyet. A legjobb az volt, amikor anyósomék kertjében szedtük a málnát, gyerek a hátamon, és boldogan tépkedte a málnaleveleket, amiket hasonlóan boldogan és nagy gondossággal dugott be a pólóm alá... Remek érzés volt...
No de közben érkezik a következő, ami nagyon jó, örülünk neki, csak felmerült bennem: várandósan meddig lehet hordozni? Persze, tudom, ameddig kényelmes, és nem esik rosszul. Igyekszem is figyelni magamra, belülre, de sokat segítene, ha megírnátok, ti meddig bírtátok a második-többedik baba érkezésekor a nagyobbikat hordozni, és hány kilós volt a gyerek.
Köszönöm!
Nuska
nuska1
 
 


Orsi!

OFF: Lemértem: kb. 35 cm széles a nagy BM belső, vagyis kb. 70cm haskörfogatig jónak kell lennie (ehhez úgy kell, hogy elöl is "nyitva" legyen. Csak nincs akora hasa Zsombinak! Az enyém alig több. :D:D:D
Milyen betétre gondolsz? Én ha így adom rá (ma már ritkán, mert sajtkukacoknál nem a legjobb), éjszakára teszek bele egy háromba hajtott BM-t is.

Zoknihoz van leírásom, ha érdekel. Magában a kötésében nincs semmi kunszt, sima-fordított, szaporítás-fogyasztás, szemfelszedés amit tudni kell hozzá (ha nem akarsz csipkét vagy norvégmintát bele :)). 5 tűvel kötjük körben, a saroknál csak kettővel oda-vissza (de nem teljesen oda és nem teljesen vissza :)). Egyedül a sarok az, ahol nagyon kell figyelni, a többi tényleg nem nehéz. Ha jó a leírás, meg lehet tanulni úgy is.

Pindi
pindi
 
 


Indianyó!
Én is gondolkodtam gyapjú nadrágon, de a zoknija térd alatt kezdődik, a gyapjúbugyi térd fölött nem sokkal végződik... Bocs, a térde gyapjú nélkül van. ;) Ez az első telem, hogy van olyan gyerekem, aki nem pelenkás, viszont ő már elmúlt 4 éves, az talán kicsit más.(?) Cipőt a cipőboltból. :) Semmi extra, bőr béléses cipő. Én sapka terén nem hagyok választás a picike gyereknek se télen, se nyáron. Most nyáron volt egy órás menetünk a lányommal, azóta egy szava nincs. Ha van két egyenértékű tökfödő, választhat. Nem mondom, hogy így csináld, csak azt, én így csináltam (persze nem biztos, hogy jól...). ;) Fonalat is a gulyástól szerzem, tőle lehet készet mindenből.
Lívia!
A hordozóeszköz így megázik, jól látom, ugye?
Eszter!
Nem csinálsz semmit rosszul. Én úgy hallottam az embernek minden szülésnél kinő még két keze. ;)
Livus! Orsi!
Komolyan gondolkodom egy kötő-, horgoló és egyéb bütykölde megszervezésén (a fejemben családi alkotódélelőttnek hívom az ötletet), mostanában annyiaktól kapok hasonló kérdéseket.
Orsi!
Én saját varrású pelenkát használok a gyapjú alá (nagyon egyszerűt) és végtelenül elégedett vagyok vele.
Nuska!
Köszi a könyv fülest! Kötésleírásból sose elég.
Én a 2. hónaptól kezdve nem tudtam emelni az akkor szűk 1,5 éves fiamat. Így aztán ufóként csodálom a nagy pocakos hordozókat, és megjegyzem, hogy lám, mennyire különbözőek is vagyunk!

hordozo
 
 


Agi, jo ötlet a bütykölde, varras is lehetne benne... :oops: :)

Nuska, tegnap voltam dokinal és pont ezt kérdeztem töle. Valasz: mindenkinél egyéni, amig jolesik, nem faraszt, nem görcsölsz, nem vérzel mindent lehet.
saara
 
 


Pindi,

Én csináltam a szabásmintát a külföldi képek meg tesztdarabok alapján, és a varrónőnk megvarrta.

Ági,

Nem ázik meg a kendő vagy kenguru, ha a saját kabátodat ráveszed. Elöl meg ez a név nélküli bigyó (kengurutakaró? hordozóvédő?) megvédi. Amit a vállamnál látni, az a hátizsákom pántja.
Kép

OFF: Milyen a saját varrású pelusod?

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Ági!
Na ez jó ötlet, ugyanis az alapismereteim is hiányosak. :) Nagyon szívesen részt vennék és jó lenne találkozni, eszmét cserélni, stb.

Pindi!
5 tűvel még nem kötöttem és bevallom a szaporítás, fogyasztás sem az erősségem, de gondolom, nem ez a legbonyibb az egészben. Van nekem is egy kisokosom az alapokról, gondolom abból fog menni. Ha rászántam magam a zoknikötésre, szólok :)
Milyen a háromba hajtott BM? :roll: Na, szerintem befejezem a bugyingót, mert jön a hideg.

Saara!
Didymost végül vettél e-bayen? Milyen hosszú? És mennyi volt, ha nem vagyok indiszkrét? Milyen hosszú lehet elég a sima háti kötéshez?

Orsi
osoa75
 
 


Nuska, hogy ki meddig bírja, nagyon egyéni tényleg. Meg az is, hogy melyik doki mit mond ;) Saara dokija - aki az enyém is, elég laza típus, ha szoptatsz várandósan, kifejezetten örül, nem tiltja meg a szaunát stb stb. Én még fél-egy órára bírom, (a hasam így se keményedik, csak elfáradok) ha késő este sétálunk haza valahonnan, akkor szoktam kendőzni (36 hét). Alapvetően csak te tudod eldönteni, jó-e neked még hordozni vagy nem. Szerintem egyértelmű érzés lehet, ha már nem megy. :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ági: éljen a bütykölde!
Az én családomban senki nem tud kötni, úgyhogy kimaradt az életemből a dolog. (Anyósom tud, dehát most már olyan ritkán találkozunk, hogy tőle nem tudok megtanulni. Meg különben is olyankor hadd Bogizzon.)
Megmondom őszintén, eddig még soha fel sem merült bennem, hogy jó lenne megtanulni. De most meghoztátok a kedvem! Mert eddig én is csak pulcsi-méretben gondolkodtam, az meg tuti, hogy soha nem készülne el. De ha egy zokni csak pár óra... Szóval egyre jobban izgat a dolog! :)

KépKép
livus
 
 


Ja, és Nuska: málnalevéldugdosás :lol: :lol: :lol:

Lívia: milyen anyagból van az esőkabát? Mint egy széldzseki? Az nem ázik át?

Sáfrány: megfordult?

KépKép
livus
 
 


Babavarrás az elég jó bütykölde. És babát nemcsak varrni, hanem kötni is lehet, hozok majd mintadarabot - azon lehet tanulni szaporítást, fogyasztást, körkötést. Szóval ne csak varró, hanem kötőeszközöket is hozzatok :wink: (a waldorf-topikban részletesebben) és gyertek! Aki nem akar babát varrni, megtanulhat zoknit kötni :wink:

Sapka-ügyben futunk még köröket, sajnos ha nem látom, simán leszedi - ha látom, akkor is.
indianyo
 
 


Lányok,
Én Ágitól tanultam meg kötni, egy délelőtt alatt (némi homályos emlékeim voltak) és azóta ment a pelenkakülső egyedül, meg most a takaró,csak lassan. Szóval Ági a bütykölde nagyon jó ötlet, engem is vegyél fel lécci a listára,de ezt sztem anélkül is tudtad, hogy mondom :wink:
Még horgolást is tegyél a tananyagba, meg a varrás is jó lenne :D


Eszter

Kép
esztercica
 
 


Ági :) Jaj, persze nem szeretném a régóta dédelgetett tervedet kerékbetörni, de mivel a waldorf-topikban már elkezdtük szervezni ezt a babás-évszakasztalos varrogatást, az egybevág a te terveiddel is, remélem.
indianyo
 
 


Indi, átmentem a Waldorf topicba, szted érdems addig babvarrással kisérletezni, amíg ott tart az ember, hogy hogy is kell varrni? :oops:
Csak mert úgy érzem, az már a "haladó kurzus"

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Lívia! Látnom kéne az esőkabit.

OFF
Pelenka: két réteg pelenkavászon, közte még néhány réteg betét (nekem Ágnes, de ma valszeg mást varrnék bele – akkor volt otthon Ágnes). Alakja a klasszikus pvc-megkötő alak. Rajta 3 gomb: a két felhajtott végén és a hasánál középen. Egy különálló gomblyukas gumival fogom össze. Olyan jó és olyan egyszerű, hogy szabadalmaztatnom kéne. Ha felrakod, a rohanó, négyéves gyereken fenn marad. 3 méret kiszolgál újszülöttől 4 évesig. (Újszülöttbe nem kell betét nyilván.) Efölé rakom a gyapjúbugyit.
ON

hordozo
 
 


offÁgi, milyen betétet tennél bele ágnes helyett?

on
tavaly télen nagyon bevált a hordozáshoz a pokróckabát, ami gyapjúszövetből készült polárbéléssel. Nagyon meleg és vizálló, és kénylemes volt. Ámde most télen a kicsi már jöszmékelni fog, szerintem nem fogom tudni használni... de hogy mit helyette???

o
orsko
 
 


OFF Bármit, ami nedvszívó és olcsóbb, mint az Ágnes. Elgondolkodnék a közönséges steppelt felmosórongyon feldarabolva is. Arra kell figyelni, hogy mindent be kell avatni varrás előtt.

hordozo
 
 


Livus,

Az esőkabátot vízlepergetős orkánból csináltam, eddig még nem ázott át. A vastagabb típusúból van.

Ági,

Szívesen megmutatom, de nem vagyok valami mobil... küldhetnél pivit, hogy hogyan gondoltad.
OFF: ez a pelus tényleg jónak hangzik. :) Mennyi idő alatt szárad meg?

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Pindi, engem erdekelne a zoknihoz leiras :)

nekunk (marmint a gyereknek) van "urhajos" sapkaja. manovarrasra elvihetem - mintanak ;) (nem tunik tul bonyolultnak 8))

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Livus: nem tom, de jövő héten kiderül :) Jó a könyv, és a szülésznőm is ajánlotta szakirodalomnak :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Orsi (Osoa), igen, vettünk Didymost az e-bay-n, a miénk is Katya :oops: Ezt kaptam végül a szülinapomra :)
Nagyon szép! 51 euro volt (+9 a postaköltség Bécsböl - ha jol emlékszem), olyan mintha uj lenne! 6-os méret.
173 cm vagyok, annyira nem vagyok profi hatonhordozo, de ugy latom böven elég (a tibeti modhoz pl. tuti).

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


OFF (elöbb kimaradt):
Indi, küldtem pü-t!
saara
 
 


Van valakinek tapasztalata karikás kendővel? Azon belül is háton hordozás? (mennyire kényelmes, mennyire könnyű feltenni)
Köszi

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Safrany: drukkolok! :)

Eszter: nekem volt egy karikásom, de már eladtam. Csak az elején használtam szoptatni. Mikor Áginak elvittem kipróbálás céljából és mondtam neki, hogy van, aki háton is visz vele gyereket, azt mondta, szerinte az már extrém sport :lol: :lol:
Férjed miatt gondoltál rá? Szerintem lehet, hogy egy kötős kenguru lenne a megoldás, nem? Abban be is tud kuckózni Nándi, a férjednek meg egyszerű(bb) felvenni. :)

KépKép
livus
 
 


Eszter, most láttam a nyereményed! Gratulálok! :)

KépKép
livus
 
 


Livus, ez az utsó bejegyzésed nekem szól?
Volt kötős kengurunk, nem jött be :cry: Egyelőre az ERGO is csak addig használható, amíg nem fárad el, utána dobálja magát hátra és keservesen sírdogál.. Pedig azt kifejezetten a férjemnek vettük.
Asszem az lesz, hogy rákötöm a gyereket. Aztán majd leveszi valahogy :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Recca, és akit érdekel,
most jött a bookline-ra egy antikvár példány abból füzetkéből, amit ajánlottam nektek pl. zoknikötésre, űrhajóssapkára.
Itt találjátok:
http://www.bookline.hu/control/producth ... lcathir766

Holnap megyek Ágihoz hátihordozós tanfolyamra, úgy várom!
Nuska
nuska1
 
 


Eszter: IGEN!!! A happy baby hírlevélben láttalak! Egy mosható pelenkázóalátétet nyertél!!!! :D

KépKép
livus
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: