Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi szépen mindenkinek a köszöntéseket! Miksa most kezdi kapisgálni, hogy mi is az a névnap :wink: Vittünk egy doboz aprósütit az oviba, ebéd után megkínálhatja a srácokat. Valaki tortát vagy házisütit süt névnapra is, de akkora műsort nem akartam, főleg, hogy jövő héten szülinapja is lesz, és akkor meg tényleg viszünk tortát :D

Beszti! Én is éppen ezt mondtam, hogy mi például mindig reagáltunk Miksa minden nyekkenésére, és így el se jutottunk a sírásig. Épelmével nemtom fölfogni, hogy hogy lehet egy órát sírni hagyni egy ilyen pici babát, aki egyébként több mint egy hónapot töltött egyedül az inkubátorban.... :roll: :evil: És senki nem mondta ennek a csajnak, hogy ne csináld, azt se értem. Namindegy, nem lovagolok ezen tovább.

Rita! Toby? Már hogy lenne baj? :lol: Hogyhogy három srácod van ma? Ugye nem betegek?
Hogy zárult végül tegnap a napod?

Ildi! nem mentél vásárolni?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, nem, nem betegek, pontosabban Adélt rábeszéltem, hogy maradjon ma még (elég randán köhög), Bernát meg ezen felbuzdulva itthon maradt.

Kedves vagy, hogy kérdezed, több kárt nem tettem...:D. De tényleg jól fejeződött be a nap, találkoztam a messzireköltözött nagyon kedves barátnőmmel, meg egy nagyon-nagyon klassz vendégségben is voltunk. 4 család, összesen 12,5 gyerek, nagyon jó volt.

De ma megint nem jutok semmire, a nagyok csak lődörögnek, egymást piszkáják, nyűglődnek, ez kell-az kell... Peti meg nyűgös, percenként teszem vissza a cumiját meg húzom fel a zenélőt. Én meg annyira szeretnék sok mindent megcsinálni, hogy ne maradjon hétvégére, főleg ne a jövő hétre... :? De ez a nap is rövid lesz. :(

Megyek is olyan negatív vagyok ma, bocsánat...

(Féligrágott alma az asztalon, megőrülök...)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak így becsöpp, de Szirom Miksájának szeretnék nagyon boldog névnapot kívánni!

BOLDOG NÉVNAPOT MIKSAHAVER :)

Hanzika, Marcus és Ádám

Kép
hanzika
 
 

 
 

Köszi Hanzi Miksa nevében is, aranyosak vagytok! :lol:

Rita! Akkor jó, ha nem betegek! És ha nálunk csak egy félig rágott alma lenne az asztalon, akkor a fenekem a földhöz verném örömömben :D :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hahó lányok!!
Elöször is az elmaradt köszöntések:

Lacusnak nagyon nagyon boldog szülinapot kívánunk mi is!!
Természetesen Miksának meg boldog névnapot!!!! :wink:

Képek gyönyörüek, minden gyerköc annyira édes!!!

Bocsi, hogy nem voltam, de ma repültek vissza a barátaink az USA-ba, itt voltak vasárnap óta, úgyhogy nem volt idöm írni. Ma meg hoolnap pihenö, aztán vasárnap jönnek anyósék :twisted:
Szóval a jövö héten is igazoltan leszek távol, bár lehet, hogy inkább elbújok a gép mögé.... :shock:

Szirom, nagyon örülök, hogy anyukád kobban van!!! A babaszobátok gyönyörü!! Most már jöhet a kis Ede! Ugye így fogják hívni? :wink:
Húú, a jóslók, azok jók! Nekem is voltak, az utolsó két hétben intenzíven.
Remélem sikerül a sima szülés! :wink:

Mi jól vagyunk, Áron egy kis tündér, Ábelegyre jobban szereti öt, ez olyan jó érzés!! :D :D
Eszik, nézelödik, alszik, néha sír egy kicsit, de ennyi. Nagyon jól eszik., jövö héten megyünk mázsálásra, majd kiderül mennyit hízott a szentem. Tejem van böven, eddig még rendesen elég, remélem így is marad.
Súlyom stagnál, remélem ez azért nem marad így, most próbálok kicsit visszafogottabban enni, de eddig még nincs eredménye... Majd csak lesz! :wink:
Mit írjak magunkról??
Áron hálistenek eddig nem pocifájós, remélem akkor ez már így is marad. Sokat sétálunk, most már kezd nézelödni, fixálja a dolgokat a tekintetével, lassan már majd mosolyogni is fog. Imád fürdeni is.
Azért napközben szereti, ha cipelem a popóját, kell vele foglalkozni, mert tényleg igényli.Ábel is nagyon ari vele, puszilgatja, szeretgeti.
Bár most náthás volt, nem akartam így odaengedni hozz´, hát nehéz volt.

Mi jövö hét utáni héten kezdjük az ovis beszokatatást, aztán nov. 2-án megy oviba!!! Kíváncsi leszek, milyen lesz, mit fog szólni, hogy bírja majd, ja, és hogy meddig nem lesz beteg.
Nincs valami jól bevált erösítö csodaszeretek, amivel megelözhetö a sok össteszedett baci? Most szed Béres cseppet, meg echinacea globulit, meg egy szintén homeos cseppet, ami immunerösítö, remélem ez elég lesz.

Képzeljétek, az uramat fölvették egy világcéghez dolgozni, most várjuk a szerzödését, ami jóval jobb kondíciókkal bír, mint a mostani, na meg pár év múlva esetleg áthelyeztetheti majd magát Ausztriába, így közelebb lennénk Magyarországhoz, "csak" 3,5-4 órányira, ami nagyon jó lenne.
Holnap pedig megyünk megnézni egy lakást, már megint rámjött a költözhetnék, nincs elég dolgom így is! :lol:
De egy 4,5 szobás lakás lenne, ami nekünk most nagyon jól jönne, a föbérlöt pedig jól ismerjük, tuti megkapnánk. Majd meglátjk mi lesz belöle.

Na megyek, mert játszanom kell Ábival, míg Áron alszik.

Pussz mindenkinek, igyexem majd jönni! :wink:

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Sziasztok!

Miksának nagyon boldog névnapot kívánunk mi is!!!


Betegek vagyunk. Éjszaka mindkét fiam lázas volt, Lacus 3x hányt. Reggel korán irány a doki. Megvizsgál, továbbküld a Madarászba röntgenre. Onnan vissza a gyerekorvoshoz, Zsoltika antibiotikumot kaptt :( Lacus csak elektrolit-oldatot.

Nem issza, de már nem is hány :)

Még jó, hogy az uram itthon dolgozik (dolgozna), vitt minket mindenhová :)

Én is fájlalom a torkom, a hangom néha teljesen elmegy :(

Délután meg az uram is ment a háziorvoshoz, mert nem javul.

Jajj de elegem van ebből a sok betegségből!!!

Bocsi, lányok, most megyek pihenni, mert nagyon fáradt vagyok.

pgaboka
 
 


Gabi, mindannyiotoknak jobbulást!!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Szirom hoztam hírt, remélem nem bánjátok! Egyik lány beszélt a hőmérösökből Szirom férjével.

most beszéltem szirmi férjével skype-on:
megszületett ede baba! 2620g 50cm.
császárral született, elvékonyodott az előző műtét heggje, és a doki nem engedte tovább.
gratulálok!
kata05
 
 


Bocsi, Sziromról hoztam a hírt. :oops:
A baba képe Fogamzás-Hőmérösök topicban feltéve.
kata05
 
 


én meg beszéltem Szirommal, csak amikor hívott, épp elindulóban voltunk itthonról.(és most értünk haza)
Szóval:megszületett a kis Ede.
Kata nagyjából mindnet leírt, miért lett császár.
Amúgy jól vannak, Szirom éjjel vérzett, ezért mentek be, és császározták meg délelőtt.
puszil mindnekit
vas
 
 


itt a kis cukipofa Ede, hogy ne kelljen keresgetnetek :wink: :wink: :wink: :wink:

édi nagyon :D

Kép
vas
 
 


és gratulálunk természetesen az egész Szirom családnak, és Edének még boldog névnapot is(ami ma van neki :wink: )
Ő a névnapján akart megszületni!!! :wink:
vas
 
 


mégegy:
Kata05 köszi a hírt :)
vas
 
 


:D :D :D :D :D :D :D HURRÁ, HURRÁ!!!:D :D :D :D :D :D :D

ÉLJEN SZIROM, EDE ÉS AZ EGÉSZ CSALÁD!!!! :D :D :D :D :D :D :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Szirom! GARTULÁLOK!!! :D :D :D


Andris is elkapta a hányós-hasmenéses vírust... Az elmúlt 2 napunk iszonyat volt... A legborzalmasabb az volt, hogy leírhatatlan módon bepirosodott Andris popsija. Teljensen ki van marva. Tegnap minden egyes tisztába tevésnél (ami elég sűrűn volt) üvöltött... Olyan rossz fájdalmat okozni a saját gyermekemnek... :( Ma már jobban tűrte. Minden egyes alkalommal a kádban kell lemosni és utána hajszárítóval száritgatni a popsit, hogy hamarabb meggyógyuljon.

Gabi, nekünk is az elektolytot írta fel a doki és Andris sem issza. Iszonyú édes lötyi. Viszont iszik vizet, nem fog kiszáradni.

Még visszaolvasgatok, mert nagyon sokat írtatok az elmúlt napokban. :D
mira80
 
 


Szirom! GARTULÁLOK!!! :D :D :D


Andris is elkapta a hányós-hasmenéses vírust... Az elmúlt 2 napunk iszonyat volt... A legborzalmasabb az volt, hogy leírhatatlan módon bepirosodott Andris popsija. Teljensen ki van marva. Tegnap minden egyes tisztába tevésnél (ami elég sűrűn volt) üvöltött... Olyan rossz fájdalmat okozni a saját gyermekemnek... :( Ma már jobban tűrte. Minden egyes alkalommal a kádban kell lemosni és utána hajszárítóval száritgatni a popsit, hogy hamarabb meggyógyuljon.

Gabi, nekünk is az elektolytot írta fel a doki és Andris sem issza. Iszonyú édes lötyi. Viszont iszik vizet, nem fog kiszáradni.

Még visszaolvasgatok, mert nagyon sokat írtatok az elmúlt napokban. :D
mira80
 
 


Sziasztok!!!

SZIROM, NAGY-NAGY GRATULA!!! NAGYON SOK TEJCSIT, JÓ EGÉSZÉGET KÍVÁNUNK AZ EGÉSZ CSALÁDNAK!!!

Ede baba nagyon édes, köszi Ildi a fotót! És Katának is köszi az infókat :)

Hú, de meglepődtem :D Miért is jöttem? :D

Na szóval én is totál lebetegedtem, tegnap felkelni sem bírtam :( Tüszős mandulagyulladás, antibiotikumot szedek már én is :(

Lacushoz ma hívtuk ki az ügyeletet, mert borzasztó éjszakánk volt: negyedóránként ébredt sírva, nagyon csúnyán köhög, ijesztő volt hallani, ahogy szinte fuldoklik :(:(:(

Ő is kapott mindenféle gyógyszereket.

Pluszban mellgyulladásom is van :( Ettől is magas láz és rossz közérzet :(

Megyek is pihenni.

pgaboka
 
 


jujj, Gabi, ezek nem hangzanak valami jól :(
Javulást az egész családnak.
Honnan nyeltétek be ezt az egészet????

Én is dögrováson vagyok, lehet, hogy arcüreg gyuszim van, egész éjjel baromira fájt a jobb pofikám.
csak az az érdekes, hogy egész eddig nem folyt az orrom se, kicsit krákogtam, amit Tokajban összeszedtem, de ennyi volt.
Szerintem én se úszom meg antib. nélkül :?

Aztán Olivért se vittem oviba, igaz, ő csak nagyon kicsit köhög, ezzel szerintem simán mehetne, de most lesz a 4 napos hétvége, inkább előtte pihengessen itthon, (aztán majd pont csütire jönne kis rajta valami nyavaja), így addig meg kikúrálom :)

Ennyit rólunk.

Aha, voltam pénteken soppolni, megvettem a salamander csizmát, persze hozzá táska is dukált :wink:
Aztán az uramra szombaton jött rá a vásárlási láz, mentünk megint. :roll:
Tegnap meg pihiztünk egész nap.


Beszti,igen, elméletileg van egy vesekő diéta
itt egy kis cikk
"Kalcium-oxalátkő esetén az étrend legyen kalciumszegény (napi 350-400 mg) ezért a magas kalciumtartalmú ételeket korlátozni kell: tej-tejtermék, péksütemény (tejből 1 dl, túróból 5 dkg fogyasztható naponta).
Magas oxálsavtartalmuk miatt kerülni kell a paraj, a sóska, a retek, a cékla, a szárazbab, a lencse ill. a dió, a mák, a mazsola, és a kávé fogyasztását. A magas cukorfogyasztás elősegítheti a szervezetben az oxálsav termelést, tehát ez is kerülendő.
Az oxalátkő képződését gátolja a B6-vitamin (máj, hal, étolaj) és a magnézium (búzakorpa).
Húsok, margarin és rizs szabadon fogyasztható. Gyümölcsök közül a dinnye, a szőlő, az őszibarack, az alma magas folyadéktartalmuk miatt jó hatásúak.

Javasoljuk még a világosra főzött teákat (hársfa, kamilla-, lestyán-, stb.)."


Szóval abszolút nem oylanok, amiket ennék(max. a kávé, ami napi szinten megy)Elméletileg csokit se lenne szabad.
De nem esuek abból se olyan mennyiséget.
Fekete teát se szabad, azóta nem is ittam, sóska....stb..nem is szeretem :roll:
Szóval nem értem mi az anyámtól jöttek újak :roll:


Rita, perzse, hogy a kávéfőző csinálja ezta szép habot(most, hogy Norbire fogtam magam megint tejszínhab helyett tejhab megy bele) :wink:
ez az:
http://www.krups.hu/krups/prodhu.aspx?k=409&i=6532


Mira, nektek is jobbulást fosi ügyben.
karácsonyra költöztök???
És mi lett a fogyival?
ma van 15.-e :wink:


Motiot, örülök, hogy minden rendben van veletek, uradnak gratulálok az új melóhoz!!!
Anyósék megjöttek???
Kérünk új képet Áronról, biztos megférfiasodott már :wink:
cukika lehet :D
Lakást megnéztétek???4.5 szoba, az már jó nagy!! :D


ha lesz időm, meg tudok beszélni(lesz hangom), akkor felhívom Szirmot telón, mi van velük, mikor jöhetnek haza.
Szegénykém elvolt keseredve a csaszi miatt.(annyira nem akarta)



puszi
vas
 
 


ja, a ma reggeli mázsálás eredménye:
60,15 :shock: :D
vas
 
 


Gabi, JOBBULÁST NEKTEK!!!

Motiot, tényleg rakjál fel friss képeket. :D 4,5 szobás lakás az nagyon jó. Mindenkinek lesz saját kuckója.

Ildi, igen az a cél, hogy karácsonyra beköltözzünk. De addig még rengeteg dolog hátra van...
Inkább nem is írom, hogy mi lett a fogyival. Most jelenleg közelebb vagyok a 70hez :shock: mint a 60kilóhoz... :(
De ma újrakezdtem, mint mindig! Célom, hogy még EBBEN az évben elérjem a 60-at. :D
Leirnád, hogy miket eszel?? 60,15 TÖK JÓ!!! Kérlek segíts és kérj számon! Csak így fog menni...

Rita, milyen volt a mai gyakorlat? Ha van időd és erőd gyere! :D
mira80
 
 


Mira, csütörtökön kezdtem most norbizni,hú, az nem lenne könnyű összegyűjteni miket ettem azóta, de megpróbálom:
csüti:reggeli(szerintem csak egy kávé)
ebéd: a cukinis, gombás, hagymás, sajtos virslis cuccc
vacsi:azt már nem tudom :roll:

Péntek
reggeli: 4 diétás csokis keksz, tejeskávé
ebéd:csirkés szendvics a BurgerKingből
vacsi:görögsaláta

szombat
Reggeli 4 db teljes kiőrlésű keksz(cukor nélküli) diabetikus lekvárral, kávé
Edéd:zöldségleves, 1 palacsinta
Vacsi:Mc'Don.-ból csirkés tortilla tekercs

vasárnap
reggeli:passz
ebéd:cézár saláta, + egy marék kesudió
vacsi: a maradék saláta délről

Ma:reggeli: a gyerekek maradék virslije(2 db füstli)
Ebéd: barilla tészta tejfölle, sajttal


Közben mikor éhes voltam, akkor vagy körtét, almát ettem, vagy sajtot kaptam be egy-két falatot, vagy csem.ubit, meg ittam még 0%-os joghurtot is.

Ennyi :wink:

Ez nem éppen norbis étkezés szerintem, mert elég kevés ahhoz, de most nagyon felszaladt a mérleg(bár, ami felszaladt pár nap alatt, az le is jött)
62,3 voltam csüti reggel.Végülis 4 nap alatt lement 2 kiló(de előtte kb 2 nap alatt szedtem fel másfelet, ezért is ment le nagyon hamar)
Amit én ilyen gyorsan felszedek, az szerencsére annyira nem ragszkodik hozzám :wink:
Innen 60-ról lesz nehezebb a nyári 58-ra esetleg visszamenni(bár, most fáj a torkom, nincs nagy étvágyam)

Talán mégsincs arcüreg gyuzsim, mert már nem fáj az arcom, meg infralámpáztam már kétszer, az tök jó neki.
Meg este teljes testi infrázás is lesz, eukaliptusz olajjal :wink:

na, pusz

Többiek,??
vas
 
 


Itt vagyok, kipurcanva mint egy ló, de boldogan.:)

Mira, tök kedves vagy, hogy érdeklődsz, meg így számontartod a programjaimat! :)

Nagyon jó volt a gyakorlat, illetve egy előre csak hospitásás (vagyis bent kell ülni a foglalkozásokon).
Pénteken már tanítani fogunk. :shock: :shock: :shock:

Közben Peti a nagynénémmel, unokatesómmal köröz a környéken, illetve behozzák szoptatni. Nagyon bizonytalan vagyok, hogy jó-e ez így, nem vagyok-e nagyon önző, hogy a magam boldogsága miatt ennyi embet ugráltatok.

De jó nagyon, rettenetesen élveztem, érdekes és ezzel nagyon szívesen foglalkoznék.

Ildi, ezek az infrázások! :D :D
Tényleg nagyon keveset eszel, én asszem ennyi reggelivel nem is tudnék nekiindulni a napnak.
De egy hét alatt én is fogytam 80 dekát. Nem egy világrekord, de örülök neki!

Itt a vonalzóm is, még mindig brutális, de alakul csigatempóban. bKicsit ősziesítettem a dizájnt.:)
Kép
(mi lehet ez a nagyon hoszú szám itten???)


GABI, nektek jobbulást!!!

Motiot, grat a férjednek az új munkához, örülök, hogy jól vagytok! Nagyon élénk társadalmi életet éltek, helyes! :wink:

Most megyek, rengeteg a dolog, hiába, ha fél nap kimarad, nagy veszteség... :?

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Szirom!

Nagyon-nagyon gratulálok Ede érkezéséhez! :):):)
Jól megleptél, azt hittem, még kicsit később érkezik.

Rita!

Csak aztán téliesíteni ne kelljen nagyon az a vonalzót! :D:D

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti :) :)!

Sajnos biztos, hogy lesz téli dizájn is... Hacsak el nem marad idén is a tél. Vagy a fogyókúra...:D :D :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita, 80 deka egy hét alatt is tök jó!!!
Az pont kb 3.5 -4 kiló egy hónap alatt,és te különben is szoptatsz!!!
Ennyi pont jó, csak arra vigyázz, hogy ne jöjjön vissza :wink:
(én végre megint 60 alá mentem) :wink:

Mira, a vacsim tegnap este egy szelet nagyon finom sonka volt megsütve 2 szelet light mozarella sajttal, meg egy tükörtojással, és ettem hozzá csem.ubit :wink:
meg egy nagy bögre coldrex max gripet ittam :roll:

Rita, mi lesz Petivel, ha már hideg lesz, akkor is ott köröznek a környéken?
Lefejt tejci nem jó ötlet?
Milyen messze van egyébként a suli helye?
És nagynénik, unokatesók nem dolgoznak, hogy ráérnek?
Baromi jó neked, ilyen segítőkész családod van, nekem ugye kutyám sincs itt, senki se tudna segítene.Max. az uramra számíthatok, meg a barátnőmre(aki még szerencsére nem dolgozik)

Rita, du. csak a klasszik infralámpás megoldást alkalmaztam az arcomra, szoktam a gyerekeknek is, nagyon jó a taknyos időszakban, baromi jó hatása van, én is tegnap 3-szor csináltam, és érzem, hogy sokkal jobb lett.
Csak csukott szemmel kell ugye lenni, és így közben gyereekere figyelni nem lehet :wink:
nekik meg akkor szoktam lámpázni , ha alszanak :wink:
Az esti egész testes infraszaunázás meg elmaradt(nem jutott rá időm) :roll:
vas
 
 


Rita, logopédiát tanulsz? (Jól emlékszem?) Ez egy spec. suli ahol a gyakorlat van? Vagy egyes gyerkőcökkel foglalkoztok?
Tök jó, hogy lemegy 1hét alatt. nekünk 40óra volt a gyakorlat. (Ha jól emlékszem) Annyi biztos, hogy fél évet tanítottam. :)

Ildi köszi, hogy leírod a kajcsikat!!! :) 60alá?! Jó lenne ha már én is ezzel a hírrel szolgálhatnék. :wink:

Andrisnak még mindig megy egy picit a pocija. Meg nagyon taknyos lett és csúnyán köhög. Du visszaviszem a dokihoz, jobb megnyugodni.

Hord valaki kontaktlencsét? Mi a tapasztalat? Nehéz berakni-kivenni? Gondolkozom rajta, mert a keret nagyon zavar. Nem bírom megszokni... (Nem is nagyon hordom, pedig kéne. Sokkal jobban látok vele.)
mira80
 
 


Mira, te is logopédusnak tanultál???
Kajákat szívesen leírom(ha nem unjátok)
szóval mai reggel:
1/2 magos kifli sonka, sajt, paprika
Natasa maradék tojásrántottája(kb fél darab :roll: :lol: )
Ebéd:
olíván sült cukkini light mozarellával fokhagymásan (nyami-nyami), nagyon fincsi volt.
Eddig ennyi,ja, még ettem 2 kocka kinder csokit is :oops: :oops: :wink:


Beszéltem Szirommal, jól vannak, lehet, hogy ma már haza is jöhetnek :D
Pici Ede nagyon cuki, olyan, mint Miksa
Tegnap beindult a tejci is, utófájások :( jó durvák
De majd ha tud ,és hazaértek, és lesz ideje, majd ő elmesél mindent. :)
Puszil mindnekit :D
vas
 
 


Ja, kontaktlencse:
én is épp ez ügyben kértem tanácsot kb. másfél évvel ezelőtt.
Aztán vettem is, először alig tudtam berakni, tök macerás volt, foylton folyt közben a könnyem, bénáztam perceken át, de már belejöttem(Sziromnak is van, és ő már tükör nélkül is ki-be rakja :shock: ), na erre én még nem lennék képes.
Nem is úgy rakom be, ahogy mutatták, mert nekem úgy sokkal nehezebb, van egy másik módszerem, így sikerül :wink:

De sokkal kényelmesebb, mint a szemüveg, nyáron, pl.sokkal jobb volt, simán mehetett rá a napszemcsi :wink:

ha van valami kérdés még,akkor írd meg :wink:
vas
 
 


Úgy hallottam, hogy nagyon sokféle van. Milyet vegyek?
Ja, és kb milyen árban vannak?

Nem, én nyelvszakon végezetem. A nyelvtanári diplomám már megvan, utána rátanultam még két évet (ez volt a kiegészítő) így lesz a bölcsészdiplomám is, csak még a szakdoli hiányzik, amit német irodalomból kéne írnom...
Kistesó előtt jó lenne megírni... :wink:

Nem uncsi a kajcsileírás. Nagyon hasznos. :)
mira80
 
 


az enyém lágy lencse, 30 napos használhatóságú, speckó, mert valami görbületem van :?
De előtte úgyis bevizsgálják a szemed, meg taratnak egy lencse felhelyezéses oktatást, meg adnak egy próbalencsét kipróbálni...stb
én a vision expresszbe járok vele.
3 hónapos adag kb. 10 ezer.
Akkor éri meg, ha hordod foylamatosan(amit én csinálok néha az vicc, van hogy 5 naponta teszem be, és úgy nem igazán gazdaságos)
elméletileg egy héten 2 nap szünetet kell tartani

De vannak napi hordásúak is, amit egy nap után kidobsz.
A 30 napos meg tök mindegy, hogy mennyit hordtad, ki kell dodni 30 nap után :roll:
Az enyém egyébként Ciba márkájú.

De menjél be egy optikába, elmondanak mindnet.

Nyelvtanár és bölcsész :shock: , hú, gratulálok neked is., ügyi vagy :D

natasa sikogat fenntről, sziasutok
vas
 
 


Sziasztok!

ÓÓÓ, Mira, nem megy ez le egy hét alatt!!

Két és fél hét lesz "nyersen", összesen 50 óra a gyakorlat, csak ebben a félévben. És lesz még a köv. kettőben is... :shock:
Ez egy logopédiai óvoda, de nagyon sok hely közül lehetett választani (logopédiai szakszolgálat, iskolák, nevelési tanácsadók...)
De szerintem nagyon jól jártam, nagyon kedves, segítőkész logopédusnál vagyok, aki nem mellesleg nagyon jó szakember is. Szóval örülök, csak lóg a nyelvem.

Nyelvszak tök jó, én nagyon bánom, hogy nem tudok jól nyelveket, csak nyökögök.
Andrisra mit mondot a doki?

Ildi, nagyon hasznosak a kajaleírásaid, finomnak hangzanak! (Az a baj, hogy én ezen a héten nagyon össze-vissza eszem, ma pl. Majával 3-kor ebédeltünk McDo-ban. És tudom, hogy ott is lehet salátát enni, de mivel előtte reggel hétkor ettem, szenya lett meg fagyi. Ezen a héten biztos lassabb lesz a fogyás, de a lényeg tényleg, hogy vissza ne menjen, mert akkor tuti feladom.)

Hát igen, nagyon mázlista vagyok a családomat illetően! Ha nem lenne ez a lehetőség, akkor nyilván nem tudnám csinálni sehogyan.
Igen, a nagynéném már nem dolgozik, az uncsitesóm meg idén érettségizett, most halaszt az egyetemen... KINCSEK! :)
(Ugyanakkor nagyon igyekszem, hogy tényleg csak akkor kérjek segítséget, ha egyedül nem bírom megoldani. A hétköznapokban nem szeretek kérni, így is elég sok iskolám van.:( Szóval ez tényleg nagyon jó, csak mindig nyomaszt az az érzés, hogy ezt az egész iskolásdit csak szívességek segítségével tudom végezni. Tegnap nagyon ki is billent a bili, nagyon az abbahagyás határán voltam. JAJJ DE SOKAT BESZÉLEK, BOCSÁNAT!)

Peti: De jó ötlet lenne a lefejt tej, de egyszerűen nem győzök annyit fejni. Erre a hétre kellett volna kb fél liter. :shock:
Nem vagyok ilyen jól tejelő fajta! :D Most éppen annyi van, amennyi Péternek kell, tudom, lehet szaporítani...
Mi lesz ha hideg lesz??? Nem tudom. Mindig csak egy-két nappal gondolkodom előre, majd azt akkor kitaláljuk. (struccpolitika)

Infra: és hány percig használjátok? Nagyon jól hangzik, tetszik minden gyógymód, ami nem gyógyszer!:)

60 alatti kilóhoz meg gratula!!!, ez nekem olyan irreális, hogy nem is irigykedem.:D :D

SZIROM, HA HAZAÉRTÉL PUSZI NEKTEK!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Lassan tendencia, hogy én kezdem az oldalt... :shock:

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Épp csak két kép, itthon vagyunk :wink:

Kép

Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


SZIA SZIROM!!!!!!!!!!!!!!

Mégegyszer éljen soká Ede, Szirommama meg a kis családotok!!!

Ó, ez a pillantás de ismerős! Olyan megható... Te vagy az a kis idegen, akire azt mondják, hogy a testvérem? Jó lesz ez nekem?

Szirom, minden jót kívánok nektek, szép, békés éjszakát!
Puszi!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


És Szirom: Anyának már NINCS nagy pockja!!! A pöttömötök már megszületett!!! :) :) :) (Bár gondolom van más dolgod is, mint vonalzót cserélni! :) Hála Istennek! :))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Köszönjük, jobban vagyunk :) Ma voltam a gyerekekkel a dokinéniknél kontrollon, még szedjük a gyógyszereket, de amúgy minden rendben.

Ovi csak jövő héttől (ami rövidebb :D)

De azért Lacus még mindig szörnyen köhög sajnos :( És nagyon-nagyon nyűgös, sírós. Szegénykém szenved ezzel a betegséggel, és annyira rossz, hogy nem tudom hipp-hopp meggyógyítani vagy átvenni tőle :(

Szirom,
üdv itthon! Nagyon szép Ede baba! Tényleg tiszta Miksa :) Írj majd hosszabban, ha van egy kis időd!

Rita,
nagyon jó, hogy van aki besegítsen Neked, és használd is ki, mert biztosan szívesen csinálják :wink:
Az én nyelvem is lóg, uram munkája a finisben, ma a tévében is volt erről műsor! :D:D:D Emiatt minden, de minden itthoni ténykedés rám hárul már jó ideje...
Erről majd mesélek bővebben, ha valamelyik nap több időm lesz a gép előtt ülni :)

Ildi,
gratula a jó mérlegeléshez! :) Tényleg ennyire jó az infralámpa??? Mert lehet hogy akkor beszerzek egyet.
Én valami sóventillátorról hallottam jókat, de olyanunk még nincs :D

Mira,
nekem nincs kontaktlencsém, csak szemüvegem. Egy ideig hordtam, aztán elmaradt... Nagyon kicsi fénytörési hibám van, ugyanúgy látok nélküle is, valószínűleg ezért is nem hordom.
Andris jobban van?

Na megyek. Napközben én is szerettem volna aludni, amikor a fiúk szundiztak, de nem bírtam, folyton köhögtem :shock: Muszáj pihennem.

Puszi!

pgaboka
 
 


Szirom, szia itthon!!!
nagyon cukker a picuri kis Ede(és így nem is tűnik olyan kicsinek) :D
édespofika :D :D

Gabi, Rita, igen, nagyon jó az infralámpa, mi kb. 3 éve használjuk taknyis betegésgeknél(már amelyik gyerek hagyja), és nagyon jó.
Hamarabb vége lesz a taknyolódásnak.
Nem drága darab, kb.5-7 ezer körül van, a miénk philips, és kb.7ezer volt 3 éve.
szerintem egyre beruházni megéri :wink:

Köszi a fogyis gratikat, de szerintem azért röppent le majdnem 3 kiló egy hét alatt, mert szerintem mielőtt elkezdtem tuti két kilót szedtem fel egy nap alatt :roll: (aztán az gyorsan le is ugrott) :)

Most megyek, ma nem tudom mennyit bírok jönni, melósok lesznek 3 napig nálunk. :roll:

este meg megyek a tavaszi babás csajokkal bulizni Pestre!!! :D :D :D :D
vas
 
 


lámpák:

http://www.ebolt.hu/category2282.html

http://www.briver.hu/termekek/haztartas ... 41b851ba76

http://depo.hu/haztartas__egeszseg/eges ... infralampa

http://www.dealtech.hu/IRL100.htm


tessék, van itt 5-től tizenvalahányid, az a philips(2.számú link) az szimpi nekem, jó nagy, az egész arcot éri a fény :D
vas
 
 


Köszi, Ildi! :)

Most tényleg nagyon elgondolkoztam. Az uram hajlamos arra, hogy takonykórnál fájlalja az arcüregét. Arra pedig ez a lámpa jó megoldás lenne: megindítaná kifelé a trutyit...

Jó bulizást! Hová mentek? :D

pgaboka
 
 


Szirom!!!! Szívböl gratulálok a kis Edéhez!!! Gyönyörü baba!!!! És mennyire hasonlít Miksára!! Látod, mondtam én anno, hogy együtt babázunk, be is jött! Hiszen csak 5 hét van a gyerköceink között! :wink: ´
Sok sok boldogságot és tejecskét kívánok nektek!!!! Jajj de örülök!!!!!

Bocsi lányok, hogy megint nem jöttem, de mndtam, hogy nem nagyon fog menni. Tele a lakás és iszonyú sok bonyodalom és idegeskedés ment eddig, úgyhogy nem tudtam jönni. Majd a hétvégétöl talán nyugisabb lesz a dolog, asszem most egy darabig senkit nem hívunk magunhoz, az biztos! :twisted:

Betegeknek jobbulást!

Ildi, Mira, Rita, nagyon ügyik vagytok a fogyival!!
Rita, akkor te lájtosan csinálod a dolgot a szopi mellett? Norbizol? Vagy mit csinálsz? Nem lett kevesebb a tej? Szerinted én már elkezdhetném, vagy várjak még vele egy kicsit? Mondjuk biztosan menne a dolog, csak az esti kajákat kéne yg kicsit leredukálni és megváltoztatni, de sajnos nem mindig megy. Kell a kalória, anélkül szinte szédelgek estére. Mit lehet ilyenkor tenni? Help!!!!

Húú, a párom asszem ma mond fel a munkahelyén, ugye mondtam, hogy felvették egy világcéghez, már aláírta a szerzödést, péntekig kell felmondania. Rendesen be volt tojva, hogy mit fognak szólni hozzá, de hát ez van. Ha most nem vált, akkor soha.

Na mennem kell, mert hívnak! :wink:

Pussz mindenkinek!! De legföképpen a kis Edének!!!!!

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Szirom, gyönyörű baba Ede!!! Jó, hogy már otthon vagytok. :D

Rita, akkor nagyon intenzív ez a gyakorlat. Nem semmi! Bocsi, én meg azt hittem, hogy napi max. 1-2 órát vagy bent. Jó, hogy tetszik, az a lényeg.
Én anno heti háromszor jártam a suliba 1-1 órára + megbeszéltük a vezető tanárral az órát előtte meg utána is. Azért tartott fél évig.
Meg otthon jó sok melóval járt óratervet készíteni percben lebontva... Mondjuk, ha szeretjük amit csinálunk akkor minden könnyebb. :D

Motiot, mikor költöztök? Vagy ez csak terv?

Ildi, mit csinálnak a melósok?
De jó, hogy mész bulizni. Akkor holnap lehet, hogy másnapos leszel? :wink:
Az infra lámpa nagyon hasznos. már én is kacsingatok vele egy ideje, de még nem vettünk.
Mondjuk Andrisnak is biztos jó lenne, ha alszik. De, ha felébred, akkor nem lenne gáz, hogy belenéz? Vagy te hogy csinálod Natinak?

Tegnap visszavittem Andrist a dokihoz. A Hasmenéses víruson túl van, de nagyon legyengült a szervezete és elkapott vmi mást. :shock: Nagyon csúnya a torka, meg köhög és zöld fiki jön az orrából. Kapott fenistil cseppet meg fluimucilt. Itt vagyunk gondban, mert az utóbbit nem hajlandó meginni. Fél tasakot kell fél pohár vízben feloldani. Narancsos íze lehet a szaga alapján. Nem tudom, hogy miért nem ízlik neki. Ti hogy szoktatok ilyesmit beadni? Próbáltuk kiskanállal, színeskanállal, micimackós bögrébe, színespohárban,... De nem issza meg. Tipp?
mira80
 
 


Mira, hát akkor ne vízbe rakd, hanem teába, almalébe...stb.
én most acc-t, meg sinupret-et adok Olivérnek felváltva, de ő megissza.
(mi is a zöld fikinél tartunk) :roll:

Infrázni akkor szoktam őket, ha alszank, igen jól tudod, nem jó a szemnek(be kell csukni), de hát hogyan maradna meg egy gyerek becsukott szemmel egy helyben 15 percig??? :roll:


A dzungel café-ba megyük(aha, lehet, hogy másnapos leszek), bár ha nem keverem a piát, és csak egyfélét iszok, akkor baromi sokáig bírom, és másnap se lesz semmi bajom :wink: :wink: :wink:

Motiot, elhiszem, hogy izgulsz a párod miatt.
Régóta ott dolgozott?
Anyósék akkor elmentek???

Gabi, további jobbulást nektek!!!


Szirom, hogy telt az elős éjszaka???

Mira, írok, pü.-t, hogy mit csinálnak :wink:
vas
 
 


Sziasztok!

Egész nyugiban vannak a gyerekek :) Úgyhogy jöttem pár sor erejéig :D

Motiot,
nem is gratuláltam még az urad új állásához! :):):) Ő amúgy mivel foglalkozik? Egy multinál nem lesz több a munkája? Itthon az a tapasztalat, hogy a nagy cégek mind iszonyatosan kihasználják az embereket - a kicsik is sokszor sajnos :(
Tényleg, költözés, új lakás? :) Azért az már jó sok szoba :D

Szerintem a fogyival még várjál! Olyan pici még Áron... Kell neki a tejcsi! Persze ha nem falsz fel este egy tálba csokit, akkor jót teszel :):):) Tudom, erős vagy, de nehogy szédelegj estére, az nem jó Neked sem!

Mira,
jobbulást Andrisnak!
Mi teában oldottuk az acc-t, hááát, azért annyira nem ízlett Lacusnak.

Ildi,
jó mulatást! :)

Lacus óbégat, bocs...

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok, Lányok???

Ildi,
milyen volt a buli? :D HOgy vagy ma? :D

Szirom,
hogy telik az otthonlét? Milyenek az éjszakák? Miksa otthon van most Veletek? És az urad? Írj, ha van egy kis időd!

Most én is csak ennyi voltam :)

pgaboka
 
 


Csak azt felejtettem el, amiért tulajdonképpen jöttem (Lacushoz kellett beszaladnom épp):

BOLDOG 4-IK SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK A NAGYTESÓ MIKSÁNAK!!!:):):):):)

Kép

pgaboka
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h

Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112 (a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”

Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban,
vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő, név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
dotti
 
 


Miksának nagyon , de nagyon boldog szülinapot kívánok én is!!!! Kép


gabi, buli nagyon jól sikerült, de nekem ma kiderült, hogy gégegyulladásom van, meg jobb oldali arcüreg gyuszi is emellé :roll:

úgyhogy most ennyi voltam, megyek lassan alszok, meg még hátravan egy inhalálás, és társai.

na, pusszantó
vas
 
 


Isten éltesse Miksát születésnapja alklamából!

Hú, Ildi! Jobbulást!


Gabi, ma egész nap a hugomnál voltunk Andrissal azért nem jöttem. Jó, sokat bkvztam vele: bisz, metró, villamos. Nem is aludt soka délután, így most már alszik, telsejen kidőlt. Visszafelé étem jött a párom, nem vállaltam vna be este a nagy tömeget. :)
Lacuska meggyógyult?
mira80
 
 


Köszi szépen mindenkinek! Holnap teszek képeket is a szülinapról, de ez most a laptop. Miksa örül nagyon a Legójának, belevetette magát azonnal :)

Ede nappal egy angyal, de éjjel sajnos murizik. Inkább egész éjjel enne, csak le ne tegyem :wink: . Ha nem fájna eléggé még a sebem, meg lenne nehéz föltápászkodnom, akkor nem is lenne semmi gond. Így sincs végülis, megoldom, de eléggé el vagyok fáradva. Holnap megyünk kardiológiára, azt hiszem, nem mondtam, vagyis talán telcsiben Ildinek, hogy találtak Edénél szívzörejt. Izgulok nagyon, de mindenki nyugtat, hogy ez nem szokott nagy dolog lenni. Remélem tényleg így van.

Miksa holnap már megy oviba, ma meg tegnap nem volt. Mondjuk ma szünet volt... Holnap meg viszi a tortáját :wink:

Ildi! Jobbulást neked!

Most ennyi, muszáj mennem, pussz!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Nagyon nagyon boldog szülinapot kívánunk Miksának!!!!

Tegnap én sem tudtam jönni, mert tegnap reggel mentek el anyósék, aztán meg kisuvickoltam az egész lakást, Áron közben aludt hálistennek, most minden csillog-villog. Lassan utolérem magam én is. Viszont enni elfelejtettem, úgyhogy estére volt egy kis muri, mert nem volt annyi tejecske, mint kellett volna. Na a fogyi most egy idöre elfelejtve. Éjjel is sürün jött a drága, de nem volt az igazi a dolog. Ma megpróbálom minden 2,5-3 órában cicire tenni, mert amúgy "csak" 4-4,5 óránként eszik. Lehet, hogy ez mosta 6hetes növekedési ugrás és azért kell neki több? Mindenesetre végigcsináljuk!
Tegnap voltunk hathetes kontrollon meg csípöszürésen, minden okés. Csekély 1,6 kilót hízott a szentem a nem egész 6 hét alatt :shock: :lol: :lol: :lol: Most 4,5 kiló. :wink:

Szirom, várjuk a képeket a szülinapról meg Ede babáról is! Írj még magatokról!
Sebem nekem is úgy jó 2 hétbe tellett, mire minden úgy ment, mint régen, de néha még mindig érzem, hogy húz vagy ilyesmi.
Tejcivel hogy állsz? Te Miksát is sokáig szoptattad, ha jól emlékszem. :wink:

Ildi, Gabi, köszi a gratulációkat az uram nevében is! :wink:
Nem, ez nem "olyan"multi, itt 5 órával kevesebbet kell dolgozni a héten és még többet is kap! És ez még csak a kezdöfizu, mert a legalsó szintröl kezd. Sokkal szociálisabbak meg minden, szóval jó vásár volt! :wink: Egyébként gépésztechnikus a végzettsége.

Ildikém, neked jobbulást! Inhalálj csak, meg szaunázz, hogy minél hamarabb meggyógyulj! :wink:

Na megyek, mert Áron sír.

pussz

Motiot

KépKép
KépKép
motiot
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?