Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok,
Én a héten elutaztam hat napra, ezért tüntem el. Egy gyerektáborba kísértem el a fiamat, ahol a menü minden volt, csak nem fogyókúrás. Kép Bundáskenyértől fánkon át lángosig minden volt. És bizony nem tudtam ellenállni nekik. Kép De képzeljétek, valamilyen csoda folytán ma reggel csak 30 dkg-mal mutatott többet a mérleg, mint az elutazás előtt. Kép Kép Kép Nem is akartam elhinni. Na, ezen úgy belelkesedtem, hogy teljes gőzzel folytatom is a diétát. Kép Meg igyekszem a callanetics-re is rávenni magam, bár nekem is elég uncsi. Egy jó kis ugrálást sokkal jobban élveznék. De egy szoptatós anya ne ugráljon. Kép

Subesz,
Én a helyedben még várnék egy-két hónapot mindenféle diétával. Egyébként úgy tudom, hogy az un. 90 napos diéta (www.mindmegette.hu) és a Norbi-féle diéta (www.norbi.hu) is folytatható szoptatás alatt is. Sok sikert hozzájuk, de a szoptatás valóban sokkal fontosabb mindenféle fogyókúránál.

Sziasztok!

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok Kép

Anna,
jajj de finomakat ettetek Kép Szuper, hogy nem is híztál! Biztosan sokat mozogtatok, az nagyon sokat számít. A callanetics tornával most én is leálltam egy kicsit, időm nem maradt rá, de a jövő héten jobban rástartolok.

Subesz,
üdv itt! Szerintem is várj még egy kicsit, persze azt érdemes megnézni, hogy mit is eszel. Én sajnos pont a szülés után, szoptatás mellett híztam sokat, mégpedig azért, mert rengeteg cukros üdítőt ittam. Ugyanúgy étkeztem, mint korábban, sokat sétáltunk a kisfiammal, mégis ugráltak rám a kilók. Mikor ezeket az üdítőket kizártam az étrendemből és a lakásból Kép, elkezdtem fogyni (még mindig szoptatok, Zsoltika pedig már 11 hónapos elmúlt).

További szép vasárnapot,
Gabi

pgaboka
 
 


Lányok!

Köszi szépen a hozzászólásokat. Lelkem mélyén én is tudom, hogy az édességekkel kell leállnom...Kép de jól jön a megerősítés.

Mindenkinek jó fogyástKép

Subesz
subesz
 
 

 
 

Sziasztok!

Gabi!
Nekem megvan a régi Callanetics könyv, ha gondolod,kölcsön adhatom, csak el kell hoznom anyutól.

Én diétát nem nagyon tudok tartani, mert szeretek finomakat enni, viszont minden este megyünk a párommal futni és én mindig mozgással tudtam a legjobban fogyni.

Most megyek, mert nyúznak a csemeték.
puszi

Magdi
gallainémagdi
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 14:16-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Ildikó,
nagyon ügyi vagy! 8 kiló, hát az rengeteg!!! Én most 1 hónap alatt csak 2,9 kilót adtam le... De igyekszem, mert ilyen szép lassú ütemben is jó fogyni.

Magdi,
nagyon örülnék a könyvnek! Legfeljebb kifénymásolgatom az érdekes részeket. Írd meg, ha elhoztátok anyukádtól, és megbeszéljük, hogyan tudnám átvenni Kép Előre is nagyon köszönöm!

Megyünk ebédelni.
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Lám: némi bűnözés minden diétába belefér következmény nélkül.

Én - ahogy múltkor írtam - alig tudom rávenni magam, hogy végre elkezdjem. Erre tessék: ma éjszaka megadta magát a szervezetem: minden kijött belőlem (mindenhonnan Kép ) még az egy kiskanál tea is! Ki kellett hajnalban hívni az ügyeletet, mondtam, hogy szoptatok. (igaz, már csak este és éjszaka, néha reggel). Kérdezi az orvos a fiam korát. Mondom neki,hogy tizenegy hónapos, erre ő: "Akkor már abba kellene hagyni a szoptatást" Köpni-nyelni nem tudtam, amúgy sem Kép Milyen jó, hogy egységes alapelvek vannak itt az orvostársadalomban a szoptatásról (is).

Gabi, még fogalmam sincs, milyen ruhám lesz az esküvőn, olyan "meglátni-és-megszeretni" típusú vagyok. Amitől viszont elájultam: a 100-150 ezer ft-os ruhabérleti díjak. Kép Én Győrben lakom, közel van Szlovákia, ahol állítólag 50 ezerért már csodákat lehet kölcsönözni.

Megyek, mert húz a fejem rendesen.
Mindenkinek további kitartást.

Sziasztok,

-Dirtha
dirtha
 
 


Dirtha,
Hát ez a doki tényleg rémes a véleményével. Kép Jobbulást Neked! Kép

Ildikó,
Én is gratulálok! Szuper a 8 kg. Kép

Gabi,
Szerintem azért az egy hónap alatt 3 kg is nagyon klassz! Kép

Ügyesek vagytok! Kép

Anna
tinalila
 
 


őőőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 14:17-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a dícséretet Kép Én is nagyon örülök, főleg mert mindenki (anyukám, anyósom, barátnőm) is észrevette, hogy karcsúsodtam. Ez azért nagy szó KépKépKép A férjem pedig roppant büszke rám, de mindig mondogatja, hogy neki így is tetszem Kép

Ildikó,
igen, én tornázok is, a callanetics kazettát szoktam végigcsinálni. Nekem nagyon tetszik, és valóban izmosodok, pontosabban karcsúsodok. Klassz nagyon Kép

Anna,
torna? Kép

Dirtha,
rosszullét Kép Mitől volt? Most már jobban vagy?
Húha, az én esküvői ruhám anno nem volt ilyen drága. Tényleg érdemes lenne megpróbálni Szlovákiát... Jó készülődést a nagy napra Kép

Most mennem kell, a kisfiam már nagyon álmos, de egyenlőre még kiadja magából az utolsó energiáit Kép

Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Lányok mínusz két kg másfél nap alatt! Kép Na persze minden víz kiment belőlem, úgyhogy gondolhatjátok mennyit ér Kép Köszönöm, már jobban vagyok, egyelőre még nem kívánok különösebben semmi kaját. (bárcsak így maradna Kép )

Ildi, azért december az esküvő időpontja, mert januárban indítjuk a lakáshitelünket, másrészt pedig nov. legvégén tér haza leendő férjemnek az esküvői tanúja, aki a húga (most Alaszkában dolgozik. Kép ) Képzeljétek, az unokatesómék - akik jövő nyárra tervezték az esküvőt - pedig bejelentették, hogy okt. 30. az új időpont, pontosan a mi esküvőnk előtt. (ráadásul semmi oka az ip-módosításnak, csak ilyen heppjük volt). Arra persze nem gondoltak, hogy eléggé népes családunk mit fog szólni, mindenki minket fog csépelni a hátunk mögött, hogy miért még egy esküvő.( nem elég, hogy karácsony előtt) Pedig a mi időpontunk volt meg előbb, ezt ők is tudták. Más nem fogja tudni. Mindegy.

Megyek, mert nyafog a törpecirkáló, jó fogyit mindenkinek!

Puszi,

-Dirtha
dirtha
 
 


Ja, és köszönöm a gratulációkat az esküvőhöz!

Dirtha
dirtha
 
 


őőőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 14:17-kor.
vas
 
 


Sziasztok Lányok!

Lerobbant a gépünk. Kb 10 perce készült el a párom már alig vártam, hogy elé ülhessek.

Gratula a sok minusz kilókhoz!!!!

Én nem fogyok egy dekát sem. Igaz most egy kicsit lazítottam, mert szülő invázió volt nálunk a héten és minden finomságot felfaltam amit csináltak.
A callaneticset holnap kezdem el, most kaptam meg a kazit. Már nagyon várom. Ma akartam tornázni, de a párom rám szólt, hogy próbáljak már megülni legalább csak 1 percre a fenekemen.
Ja és tornázni sem tornáztam a héten mert ő szabin volt, úgy hogy most le voltam tíltva.

Ildikó
Mi is kb 2 hete kezdtük a kanalazgatást. Egy pár napja talán már több marad bennt mint kinnt. Még csak gyümi pépet eszünk. Ti miket esztek?

Móni
monik4
 
 


őőőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 14:17-kor.
vas
 
 


Szia Ildikó!

Én is üveges Hippet adok Sárának mert én sem merem megvenni a zöldségeket, annyi rosszat hallottam már róla. Én még csak a délelőtti tápszert próbálom kiváltani, de gondolkodtam már rajta, hogy lehet, hogy adok neki uzsonnára is, csak azt olvastam, hogy először csak egy étekezést váltsunk ki. Neked megeszi délután is? Lehet, hogy én is megpróbálom.

Nagyon jól haladsz a kilókkal!!! Írtad, hogy Neked csak a kódok kellettek a fogyókúrához. Milyen fogyokúrát csinálsz?

Nekem, ahogy írtam kilóban abszolút semmi, csak 2-3 kiló ingadozik fel-le. Centiben kezdtem fogyni valószínűleg a torna miatt. Azért ennek is örülök, mert az új ruhatár amit vásárolnom kellet már egy kicsit lötyög rajtam. (remélem nem nyúllot ki)
Nem sokára már teljesen elapad a tejem úgy hogy megyek futni. Azt hiszem először csak itt az utcán, nem akarom égetni magam az edzőteremben, hogy csak 2 percre használom a futógépet.

Móni
monik4
 
 


őőőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 14:18-kor.
vas
 
 


dirtha
 
 


Sziasztok!

Ildi! Tessék rálépni a futógépre!!! Kép
Én terhességi cukorbetegségem alatt ettem vacsira tojást virslivel. Szerettem én is!
Cukkinit milyen formában eszel?

Puszi, Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Ildi,
gratula!!! Nagyon ügyi vagy, szuper teljesítmény Kép Futógép Kép

Móni,
üdv újra itt! Kitartást a callanetics-hez Kép Nálam most a torna nem nagyon megy Kép Az ünnepet megtoldottuk plusz 1 nappal, így 4 napot együtt voltunk hármasban: a férjem, Zsoltika és én, és mindenhová mászkáltunk, csak épp a tornára nem maradt időm. Viszont amit eddig csináltam, annak is meglett az eredménye, 2-5 cm már lejött mindenhonnan Kép Kép Kép

Dirtha,
Te hogy állsz a kilókkal?

<font color="0000ff">Most a hosszú hétvégén én is lazítottam, sőt egyenesen bűnöztem Kép Nem is merek ráállni a mérlegre. Pedig már olyan szépen ment lefelé a súlyom!

Lányok, az én kisfiam hamarosan 1 éves lesz, de még igazából egyetlen szopit sem sikerült kiváltani. Az ebédet próbálom, és délben szopi helyett főzeléket kap Zsoltika, de aztán hamarosan kéri a cicit is. Hiába, nagyon szereti Kép Pedig a kocogás nagyon kéne nekem is, mert leginkább a pocakomon látszik a zsír, azt meg le kéne futni.

Jó éjt mindenkinek!
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is megvagyok, csak teljesen elhavazva. Most végeztünk egy festéssel (szó szerint most lett készen a takarítás Kép), így sem írni, sem fogyózni nem volt időm mostanában.

Ildi,
Szerintem is szuper ügyes vagy! Kép Persze az alapján, amiket eszel ez nem is meglepő. Nekem sajnos nincs ennyi akaraterőm. Kép Én bizony kihasználom azt, hogy délig mindent lehet enni. Kép Egyébként rám néha olyan farkaséhség tör, ami a terhességem és a szülés előtt nem volt jellemző. Gondolom a szoptatás miatt. Olyankor úgy érzem, hogy elájulok, ha nem eszem azonnal valamit.
Most egyébként két hétig a Foodexpress is nyári szünetet tartott, meg mi is össze-vissza éltünk. Így jószerivel csak annyit tartottam be a diétából, hogy 3 óra után nem ettem. Ez meg csak ahhoz volt elég, hogy tartottam a súlyomat.
De most már jön a szeptember, visszazökkenünk a normál kerékvágásba (nekem van két iskolás gyerekem is, meg a párom is tanár Kép) és esküszöm, hogy tornázok meg minden. Kép
Én egyébként esküszök a futógépre. Nekem is van és a nagy gyerekeim születése után (mondjuk elég soká, mert a már a kisebb is elmúlt kétéves, amikor a gépet vettem) 16 kg-ot fogytam le négy hónap alatt. A recept annyi volt hogy minden este vacsora helyett futottam 30 percet. Kép Eleinte (amilyen edzettségi állapotban voltam), a futás után lélegezni sem bírtam, nemhogy enni. Kép Később, amikor már nem viselt meg a futás annyira, addigra pedig meg megszoktam, hogy nem vacsizom. Csak az a baj, hogy egy idő után elromlott a futógépem és akkor az egész dolog abbamaradt. De a súlyomat egészen a mostani terhességemig gond nélkül tartottam.
Csak a szoptatás miatt sajnos egyelőre el kell felejtemen a futgépet. (Kipróbáltam és tejapadás lett a következménye. Kép)

Gabi,
Az én Lilim még csak héthónapos és eddig csak szopott, így hozzátápi témában nem tudok tanácsot adni. Mi ma kezdtük el egy kanál almával! Kép Egyelőre kiköpte, de nem lesz ez mindig így! Kép

Hű, de hosszú lettem, pedig csak be akartam köszönni! Kép

Kitartást mindenkinek!

Anna
tinalila
 
 


őőőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 14:19-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Gabi, a kérdésedre válaszolva nagy nehezen most 59 kg vagyok, 52 kg az ideális súlyom, tehát hét kilótól kell megszabadulnom három hónap alatt. Azt gondolom, nem lesz olyan megerőltető, mégis, majd belehalok a fogyizás gondolatába is! (amúgy életem végéig diétázni fogok, ahogy magamat ismerem)

Ildi, ez a cukkini jól hangzik, lehet, hogy megkóstolom.

Jó éjt mindenkinek, Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Gabi
Szerintem nagyon sok a centi amit fogytál. Tök jó!!! Egy kicsit izomlázam van.

Ildikó
Olyan jól le tudod írni, hogy mit eszel, hogy egyből éhes leszek.


Én is szerettem volna futógépet, de ami normális az nagyon drága. Nektek milyen van?


Móni
monik4
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 14:19-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

No, Ildi, centik?

A cukkinit kipróbáltam, tényleg isteni!!! Majd kérek még tőled ilyen jó kis recepteket!

Köszi a biztatást, rámfér! Jövő héten indul a 3/4 step aerobic, nincs mese, megyek! Meg gondolkodtam az esti futáson is, néha pedig mostanában elmegyünk este biciklizni a párommal, miután elaludt a kisfiam. (mielőtt megköveznétek, együtt lakunk a nagyival, aki figyel rá Kép )

Gabi, Anna, úgy irigyellek benneteket, hogy még így tudtok szoptatni!!! Gabi, ne akard kiváltani egyik szopit sem, amíg nem muszáj, bár biztosan megterhelő picit, de gondolj rá, hány anyuka irigyel (köztük én is, bár héthónaposan még én is csak egyszer tápláltam hozzá), sajna a lassan egyéves fiamat már csak este és éjjel tudom szoptatni a jobb mellemből. (pedig rengeteg tejem volt) Én elrontottam, most meg irigykedem.

Jó fogyit mindenkinek!

-Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Nekem 20kg-ot kellene fogynom... (2éve sikerült is rengeteg tornával és éhezéssel).... a gondom csak az, hogy ha csak egy kicsivel kevesebbet eszek, alig van tejem...normál esetben spriccel Kép
Szívemcsücske most lesz 5 hónapos,szeretném még szoptatni, de talán csak januárig -a fogyás miatt. Jaj, ne gondoljátok, hogy Rubintrékás vagyok, csak hamar szeretnénk kistesót és addig muszáj kezdősúlyra érnem...
Van valami jó ötletetek???
Meddig szoptattok/szoptattatok???

Köszi
Messy
messy
 
 


Haliho

Messy, ez csak az én véleményem, de ne koplalj és ne sanyargasd magad megerőltető tornával, mert elmegy a tejed.

Nekem két hét múlva egyéves a kisfiam, már csak este és -esetenként- éjjel szopik (több tejem nincs is), de még mindig nem merek "koplalni".
Én egyéves koráig mindenképpen szoptatni fogok.

Ha 20 kg-ot kell fogynod, szerintem legyen az első lépés, hogy odafigyelsz a szénhidrát bevitelre. (én terhességi cukorbeteg voltam, 13 kg-ot fogytam a terhesség alatt szénhidrát-diétával)
Ha gondolod, megírhatom a lényegét (mikor mennyi szénhidrátot ehetsz). Mivel nem egy-két kilótól szeretnél megszabadulni, ezért ezzel a diétával (ami tuképpen egészséges étkezésen alapul) látványos lehet a fogyás.

A tej termelődését ez a diéta nem befolyásolja, inkább a folyadékbevitelre kell figyelni, hogy maradjon a sok tejci.

Biztos vagy abban, hogy attól lesz kevesebb a tejed, hogy néha kevesebbet eszel? (bár nem tudom, mennyit eszel)

Sok sikert és kitartást, és hajrá a kistesó!

-Dirtha
dirtha
 
 


őőőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 14:19-kor.
vas
 
 


Kedves Dirtha és Ildikó!

Nagyon örülök, hogy írtatok Kép Kép Kép Persze, tudom én, hogy a szopi a legjobb az én kis Mindenségemnek, csak már fáj a lábam, térdem, minden nehezebb. Ha sietek, nagyon hamar elfáradok stb. Ezért is szeretnék fogyni!

Dirtha! Terhesség alatt ennyit fogytál??? Nagyon hálás lennék, ha leírnád a diétát! Előre is KÖSZI!

Ildikó! Jó, hogy itt végre olyannal találkozok, aki nem 1-2 kg-ot hízott. Erőt ad! Te hogy is fogytál???

Puszi
Andi
messy
 
 


Ildikó!

Az előbb elfelejtettem: mi tavaly októberben voltunk nászúton Szlovákiában... a kaja nem sokkal, de valamivel olcsóbb, viszont a ruhák, cipők lényegesen kevesebbért megkaphatók -legalábbis akkor még így volt... ha hozzátesszük, hogy az üzemanyag is kevesebbe kerül, akkor szerintem érdemes kimenni.
messy
 
 


Andi,
Én is 19 kg-ot híztam a terhességemmel. 7 kg ment le a szüléssel, utána még egy hét alatt 3 kg. KépAzután a szoptatás elején visszajött 5 kg. Kép Akkor csináltam kb. három hétig az un. 90 napos diétát (részleteket a www.mindmegette.hu oldalon találsz róla), ezzel sikerült azt az 5 kg-ot visszafaragni. De tovább nem akartam olyan gyorsan fogyni, meg a diétából is elegem lett az az igazság. Kép
Utána kezdtem el "norbizni", amitől lement még 1 kg. Szóval még kb. 8 kg kellene a szülés előtti súlyom visszanyeréséhez. De már pár hete semmit nem csinálok diétaügyben, csak arra törekszem, hogy ne hízzak. Nagyon hektikus életünk volt ugyanis az utóbbi időben. De ha beindul a suli újra rendszeres életet akarok élni, diétával és callenetics-szel.
Egyébként én nem vagyok egy nagy diétázó, az az igazság, hogy szeretek enni. Lefogyni eddig mindig futással tudtam. Szerintem a végső megoldás most is ez lesz a szoptatás befejezése után. De én még akár egy évig is szívesen szoptatnék (most héthónapos a kislányom), így valamit addig is javítani kellene a helyzeten. Kép
Na, csak azt akartam mondani ezzel a hosszú történettel, hogy szerintem is a szoptatás a legfontosabb, és nehogy abba hagyd a fogyózás miatt! De van néhány olyan diéta, ami szoptatás közben is végezhető és a callenetics is ilyen. Sok sikert hozzá és várjuk a beszámolót az eredményekről.

Ildikó,
Az eredményeid centikben is nagyon impozánsak! Kép

Dirtha,
Tudod, hogy hány anyuka irigyelne Téged is, hogy egyévesen még mindig szoptatod a gyerekedet? És hogy héthónaposan még alig kellett hozzátáplálni? Szerintem ez szuper és nagyon ügyes vagy! Kép A nagyoknál én is kb. egyéves korig szoptattam, ami akkor (8-10 évvel ezelőtt) hihetetlenül nagy dolognak számított. De egyébként még ma is az szerintem. Jó szteppelést! Kép

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Messy, biztatni szeretnélek, mert én is hasonló cipőben jártam. Azóta nem egészen 5 hónap alatt lement 21 kg, a kisfiam 10 hónapos elmúlt, és még napi 4-szer szopizik. Pedig nekem sem volt sima a szoptatás, olyan 4 hónapos kora körül vagy kevesebb lett a tej, vagy ő kért többet, vagy mindkettő, de muszáj volt szaporítanom, éjjel felkelnem fejni, stb., És ha kevesebbet ettem, akkor tényleg kevesebb is lett a tej, sőt a torna is ilyen hatással volt. A diós csiga viszont nekem kifejezetten használt, mármint a tejre és nem a kilókraKép De végülis sikerült asszem másfél hét eltéréssel fél éves koráig kizárólag szopizni.
A fogyókúrával megvártam, amíg megkezdjük a hozzátáplálást, hogy ne kizárólag tőlem függjön Miksa ebédje. Először a szénhidrátot vettem vissza nagyjából a terhességi cukorbetegeknek javasolt szintre (amit Dirtha is javasol neked). Itt a babaneten szinte minden infót megtaláltam, és úgy vettem ki, hogy ez nem árthat. Le is ment 8 kiló másfél hónap alatt, viszont szinte teljesen leállt az emésztésem. Ekkor találtam meg a 90 napos diétát, amit többen is csináltak szopi alatt, és nekem sem zavart be (ezt írja neked Tinalila). Betartható, egészséges, mert nem megvonáson alapul, hanem az ételek szétválasztásán. Ezzel ment le 3 hónap alatt a további 13. Ez sem bántotta a tejet, úgyhogy merem ajánlani.

Lányok, mindenkinek gratula a fogyásához! Ügyesek vagytokKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


pppp
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 14:20-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Ildi, a mínusz centikért nagyon-nagyon gratulálok! Csak lesek, hogy tíz kilónál mennyi centi lemegy! Nagyon ügyes vagy, ma én is centizek!

Szlovákia: mi tankolni szoktunk kimenni, Győrből ugyebár érdemes, mert pár km-re van a határ. Kaja olcsóbb, akár Komárnoban, de mi Nagymegyerre megyünk néha a Billába.(jó sajtjaik vannak szintén jó áron). Illatszerek többnyire uannyiba kerülnek, ruhát még nem vettem. (amúgy a menyasszonyi ruha-kölcsönzés negyedébe kerül, mint az itthoni, de max. 2000-res modelljeik vannak, ott még nagyon megy a habos-csipkés-királylányos stílus, így sajna nem sikerült találnom. Itthon azóta már igen) Én textilpelust szoktam venni, az is olcsóbb, talán a ruhácskák is. Ha több mindent szeretnél venni, érdemes kimenni!

Messy, a profilodban láttam az e-mail-címedet, oda megírom a diéta lényegét, mert itt hosszadalmas lenne. A mai napot nem ígérem, de néhány napon belül küldöm!!! Én most egy hétig szénhidrát-megvonásos diétázom (két hétig nem merem), utána kezdem a 90 napos diétát, kipróbálom.

Anna, köszi a gratulát, igyekszem szoptatni még, de ha visszafordíthatnám az időt, másképp csinálnék néhány dolgot, és akkor most több tejem lenne. Tényleg nagy dolog lehetett azelőtt, hogy ilyen sokáig szoptattad a csemetéket! Biztos sokan furán néztek rád akkoriban, mi?

Szirom, szép a te teljesítményed is ám! Nem semmi! Gratula!

Kérdés: Használ-e valaki cellulitis elleni krémet/karcsúsító krémet? Nekem van az Avontól, azt írja a haszn. útm.,hogy egy hónap használat -2,5 cm a kar, has, comb kerületéből. Van-e valakinek tapasztalata?

ügyesek legyetek,

-Dirtha
dirtha
 
 


őőőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 14:20-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Nem is gondoltam volna, hogy ennyien írtok, nagyon örülök neki!!! KÖSZÖNÖM Valahogy segít, ha azt látom, másnak is sikerült.... Ma nem ettem édességet (ez nálam óriási dolog) és kenyeret sem!!! Megpróbálok egy hétig nem mérlegre állni és annyit enni, hogy legközelebb sikerélményem legyen.

Két dologra gondolok a tejjel kapcsolatban:
1. annyira megszokta a szervezetem a rengeteg kaját, hogy a normál mennyiséget már kevésnek tartja
2. a 90napos 1. napja után azért lett kevés tejem, mert nem ittam eleget -most már itt van mellettem az ásványvíz

Dirtha! Előre is köszi a diétát. Szerintem Te nagyon csinos vagy, ahogy a kisfiad is nagyon aranyos!Mikor lesz az esküvőd???

Ildi! Hát, az biztos, hogy a máodik terhességem alatt én is jobban odafigyelek -kihagyom a kilós szaloncukrokat... De szerintem én azért is híztam ennyit, mert előtte sokat sportoltam, illetve 3 hónapig feküdnöm kellett...

Szirom és Anna !Biztató a történetetek!!! A kisfiam 3,5 hónapos korától eszik gyümit, de még mindig 8szor szopizik. Nem tudom, mit csináljak, elég tápláló e neki a tejem?! Mennyiségre tuti elég, de hamar megéhezik, viszont amit eddig szeretett, most nem... egyedüli kedvencek:sütőtök és szilva

Puszi mindenkinek
Andi
messy
 
 


Ildi,

mennyibe kerül az a krém és meddig tart egy tubus (vagy nem tudom, miben van)?

Jó éjt neked is,

-Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó régen nem jelentkeztem Kép Hétvégén Szentesen voltunk, a párom szüleinél, meg lagziban. Hát Norbi biztosan gutaütést kapott volna az ottani kajáktól, én meg alaposan bekajáltam mindenből. Azért ma reggel megmértem a súlyom, és pont annyi, mint 1 hete, szóval legalább nem híztam...

Dirtha,
aranyosan írtál a szopival kapcsolatban Kép Örülök én, hogy ilyen nagyon szereti Zsoltika a cicit, csak hát a fölső fogai is kint vannak már, és ahogy szívja, nagyon fáj Kép Pedig nem harap, az másmilyen, arról már leszoktattam. Abban bízom, hogy hozzászokik a cici a fogacskákhoz Kép
Szerintem is nagyon csini vagy ám! A 7 kg meg könnyen lemegy majd!
Nekem is elküldenéd a szénhidrát-diétát mailben?

Ildi,
nagy-nagy gratula a centikhez is! Húha, 10 kiló, nem semmi vagy! Recepteknek én is örülök Kép

Messy,
az én kisfiam nem egészen 2 hét múlva 1 éves lesz Kép És még mindig nagyon szeret szopizni. Én addig szeretném szoptatni, amíg ő kéri Kép Mi is szeretnénk kistesót, de megvárnám, míg Zsoltika leáll a szopival.
A folyadék tényleg nagyon fontos, ahogy Dirtha írta. Én épp azért híztam sokat a szülés után - szopi mellett, mert a megnövekedett folyadékszükségletemet jó kis cukros üdítőkkel meg gyümilékkel pótoltam Kép

Szirom,
a 90 napos diéta mennyire volt tartható neked? Pl. azokon a napokon, amikor csak zöldséget lehetett enni, nem volt unalmas?

Most ennyi, megyek fürdeni, mert ma elég nehéz napunk volt.
Jó éjt,
Gabi

pgaboka
 
 


Szirom,
Még kezdő "babanetes" koromban (van annak már négy hónapja is Kép) Tőled hallottam először a 90 napos diétáról egy másik fogyis topikban. Kép
Akkor úgy tűnt nekem, hogy Te nem csinálod, csak hallottál róla. Ezek szerint azóta belevágtál és meg is lett az eredménye. Gratulálok! Kép

Gabi,
Szerintem a zöldségnappal nincs különösebb baj. Pl. bármilyen zöldségből készülhet pörkölt, ami krumplival elég finom és még változatos is lehet.
Nekem a gyümölcsnap volt kínszenvedés, mert én nem nagyon szeretem a gyümölcsöket. Valamennyit persze megeszek belőlük, de amikor másfél napig csak azt lehetett, hát az nekem nagyon kemény volt. Viszont minden gyümölcsnap után 1 kg-mal kevesebbet mutatott a mérleg. Kép
De az ötödik gyümi nap után úgy éreztem, hogy nekem egyelőre elég ez az 5 kg, mert én gyümölcsre többet rá sem tudok nézni. Kép
De aki szereti a gyümölcsöt, annak ez a világ legjobb diétája szerintem. És tényleg nagyon hatásos.

Jó éjt!

Anna
tinalila
 
 


őőőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 14:21-kor.
vas
 
 


Sziasztok Kép

Ildikó,
köszi-köszi előre is a recepteket! Képzeld, elkészítettem ma az olívás-fokhagymás cukkinit, nagyon finom volt! És olcsó is, mert alig fogyott a cukkiniből, még ma is és holnap is készítek ilyet. Annyira jólesett, könnyű és finom étel, gyorsan el lehet készíteni... Szóval ilyeneket ha írnál, én a spenóton-sóskán kívül mindent eszek! Pl. a sült húshoz, halhoz mit eszel? Salátát, gondolom, de milyet? Kép Én már régóta görög salit készítek, de egy kicsit unalmas Kép És hogyan grillezel? Grillsütőben, vagy elektromos sütőben? Én a mikróban szoktam, de nem az igazi...

Anna,
végülis jól hangzik Kép És ha zöldségnap van, lehet panírozni is a zöldségeket? Pl. rántott karfiol, cukkini, tök, patisszon... Zöldségnapon lehet gyümit enni? Pl. gyümilé formájában?
Nekem még az a bajom, hogy ugye 4 naponta van fehérjenap (nem biztos, hogy jól írom). Tehát akkor ihatok tejet. De én mindennap iszom Kép Reggel így indul a nap, már nagyon megszoktam Kép

Lányok, ha van kedvetek, írjuk le, ki mit evett (meg a recepteket is). Nekem sokat segítene egy-egy ötlet Kép

Kezdem is: reggelire kakaó (fruktózzal, diétás tejszínhabbal). Ebéd: sült cukkini by Ildikó Kép És egy cső főtt kukorica. Aztán ha minden igaz, anyukám főz egy kis bablevest, ez lesz a vacsi. Ja, előtte persze uzsi: Vitalinea joghurt.

És egy tuti receptet még leírok: jeges kávé Kép Én Nescafé-ból szoktam, másfél teáskanálnyit leforrázok kevés vízzel. Ebbe egy kis fruktózt teszek, felöntöm sok hideg tejjel (kb. 2 decivel), jól elkeverem. Bele mehet fagyi (én Carte d'Or madártej light fagyit használok), a tetejére pedig diétás tejszínhab. Naggggyon finom! Szívószállal a legjobb KépKépKép
Szerintem ez Norbi 2-es kód.

Most pedig megyek tornázni! Hurrá!
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Gabi! Én az elején komolyan vettem, hogy keményítőnapon csak párolni lehet a zöldségeket, úgyhogy mindenféle mirelit zöldségkeverékeket pároltam sós vízben. Aztán rájöttem, hogy ha a főzővízbe leveskockát dobok, sokkal jobb lesz, sokszor le sem öntöttem a levét, hanem sűrű levesként ettem. Én a rizst és a krumplit a keményítőnapra tettem, úgyhogy mehet a rizibizi is, vagy borsó helyett más zöldségekkel a rizs. Ettem hagymás tört krumplit például (volt, hogy paparika, paradicsom is volt benne), illetve amikor már használtam olajat, sütöttem leheletnyi olíván cukkinit, padlizsánt, paprikát, gombát. Ettem sok lecsót rizzsel is. Most így hirtelen ezek ugranak be, kérdezz nyugodtan!

Húsnapon imádtam, ha a grillezett husi és a saláta mellé még kisütöttem egy-egy szelet füstölt mozzarellát. Húst nagyon sokszor előre csomagolt, pácolt csirkemellet, csirkecombot kajáltam, elég gyorsan elkészül, és lehet viszonylag jó áron is kapni. És elég sokáig eltarthatóak.

Ezt az oldalt ajánlom, igen jó pizzarecept van rajta, de sok minden más is.

http://szieby.freeweb.hu/

Tinalila! Muszáj volt belevágnomKép

Most hirtelen ennyi, mert Miksa rázendített.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:10-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Ildi,
nekem csak extra szűz olívaolajam van Kép Ma abban sütöttem a cukkinit. Este meg elrontottam, pontosabban elsóztam Kép A cézársali receptet köszi, holnap kipróbálom Kép Mini grillünk nekünk is volt, csak helyhiány miatt visszaadtam a szüleimnek Kép Pedig most jól jönne... No majd elkérem tőlük megint.

Zsoltika is nagyon rosszul aludt ma, iszonyú nyűgi volt Kép Biztos az időjárás meg a szél miatt.

Szirom,
köszi az infókat! Végülis nagyon jól hangzik így a keményítőnap is Kép Nézegettem, hogy a protein-nap és a szénhidrát nap nekem is jól menne Kép A gyümölcsnap annyira nem Kép Egész nap csak gyümi... Húha! És azt is olvastam, hogy víznapot kell tartani havonta: akkor 1 napig csak víz, semmi más? Szopiba nem kavar be?
A pizzát én is imádom, bár már régen sütöttem Kép Mostanában igyekszem kerülni is, pedig milyen finom...

Lányok, írjatok még kajarecepteket, ötleteket Kép

Jó éjt,
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Lányok, hogy mennyivel kevesebb kajával is elvan az ember...és -ami a legfontosabb- tejem is van!
Délután 4-6 között tör rám az éhség, akkor a legnehezebb, de különben egész nap oké.

Úgy hallom, ébred Zétus...
Puszi
Andi
messy
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:11-kor.
vas
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:11-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Gabi! Nem kavar be a víznap a szopiba, pedig én is tartottam tőle. Csak arra figyelj, hogy olyan napon csináld, amikor nincs otthon a párod vagy nincsenek vendégek, ilyesmi, mert különben megzavarodik az emberKép És egész nap igyál folyamatosan ásványvizet! Én a harmadikon már csináltam magamnak teát (a szopi miatt valami szolidat), édesítőt tettem bele és be a hűtőbe. Elég jól ki lehet vele húzni.

Szénhidrátnapra nekem mindig nagyon jól bejött a pizzaszósz, mert a paradicsom nem tilos. Általában azt tettem finom olasz tésztákra, vagy pizzára, és a pizzára még megengedtem magamnak hagymakarikákat és paradicsomkarikákat is. Szóval vigyázat, a pizzát nem lehet megrakni mondjuk fehérjetartalmú cuccokkal, sajttal vagy hússal!
Pizzzaszósz: Paradicsomot darabolok, rá egy kis olívaolaj, rozmaring, bazsalikom, kakukkfű, frissen őrölt bors, ha kívánkozik bele, akkor pedig pici só és cukor. Amíg kel a pizzatészta, addig nagyjából megfő. Ez ment az én pizzámra, meg ugye egy-két karika hagyma, pari, a páromét pedig megraktam sonkával, sajttal, meg minden földi jóval. Az én tapasztalatom szerint különben a szószra jó tenni a sajtot, és arra a többit, a tetejét pedig megöntözni egy kis olívával. Én ezt eddig nem tudtam, és mindig idő előtt megpirult a sajt. Ja, és kaptam kerek pizzasütő lapot, és így az igazi a pizzaKép

Messy, most végülis elkezdted valamelyik diétát?

Vas! Szerintem ne parázz a mérleg miatt! Nappal viszont ne mérd magad szerintem, mert csak több lehetsz, mint reggel! Én minden reggel mérlegre állok, és nem zavar, ha nem fogytam, csak az a lényeg, hogy nem híztamKép Ha pedig kevesebb vagyok, mint előző nap, akkor már jól kezdődik a nap. Most egy pár hétig nem diétáztam, és akkor is néztem a súlyom, mert velem mindig úgy szokott elszaladni a ló, hogy észre sem veszem. Így viszont talán időben észbe kapok.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.25 09:11-kor.
vas
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: