Új privát üzeneted érkezett!

Ugy tünik, sokan vagyunk, akik csak be-benéznek, megolvasni. mi a helyzet a kis CsatacsikóvalKép
És hogy nem szólunk? Hát mit is lehetne mondani... Asszem mindenki ujraéli ezeket a különleges perceket a saját életéből, és Veled izgul, vár, türelmetlenkedik, és ujjong...
Irj!
Aztán majd kimásolod egyzser ezeket az oldalakat, és a Kiscsikónak elolvasod, és jót nevettek a múltbéli félelmekenKép
davi
 
 


Halihó!
Köszi a bíztatást mindenkinek, most, hogy már tudom, hogy itt vagytok, csendben is olvashattok, tényleg nem várok tiszteletköröket Kép
Hírek:
Ma nagyon jó volt. KiscsikóKép először a tegnapi taktikát választotta, távolságtartás, kicsi durca a bizalmaskodásra. Aztán anya megzörgette a magával vitt zacsikat, előkerült egy mesekönyv az állatokról... S lám-lám! A hétfői nyuszi egy lendülettel startolt a sarokban, de ma a mesekönyvet már elkezdte nézegetni. S amikor jött a másik kiskölök, hogy elvegye, már szorította magához. Közben a gondzónő mondogatta, hogy anya hozta... stb. Aztán előkerült a zacsiból a mandarin is, meg műzliszeletek. Ekkor már magunkra hagytak bennünket, és bármilyen étkes a kisasszony, nem fogadta el tőlem. De már nem sírt, hogy magunkra maradtunk. Aztán jóval később, mikor visszajöttek a gondozók, hozta a zacsit és nyújtotta a mandarint. 2 db-ot befaltunk (én adogattam, ő ette), és még egy szelet műzli is lecsúszott. Innentől lényegesen javult a kapcsolatunkKép
Nem részlezem tovább, de egy-két pityergéstől eltekintve a vége az lett, hogy apával hármasban sétáltunk a folyosón, ablakon nézegettünk kifelé, szval a karunkban tarthattuk, nagy kegyesen megengedte a kisasszony. Végigasszisztáltuk a fürdést, szenzációsan élvezi. Amikor eljöttünk, integettek az ablakból, saját gondozónője tartotta és majdnem pityergett. Tegnap úgy reméltem, hogy talán egy hét múlva jutunk el ide.
Annyira örülünk! A férjemet kicserélték... előbb ért oda, mint én, napközben felhív, hogy vegyek ám a gyereknek valamit... teljesen odavan ez a pasiKép
Következő fejezet holnap!
mera
 
 


Végre a nap végére jutott valami kellemes is Kép !!!
(Olyan szörnyű napom volt: Kincsesládikám tiszta nátha, mégis anyukámra kellet hagynom, mert a munkahelyemen ma húzós nap volt Kép)
Csataló, annyira jó volt a beszámolódat olvasni!!! Egész meghatódtam... igaza van gyrmurnak: jó Veletek izgulni Kép a mi hazajövetelünk egész más volt.... Bár sose felejtem el a lány tekintetét Kép Kép Kép a "mit követtem el, hogy így dobálóztok velem"-arckifejezését.
Nagyon-nagyon várjuk az újabb élménybeszámolót !!!
J.
anyanyos
 
 

 
 

Csataló!
Igenigen! Az apává válás is egy érdekes folyamat! Kép Én is nagyon csíptem a férjemnek ezeket a beszólásait, mikor érkezőben volt a mi manócskánk.
Olyan lelket melengető! Szinte érezhető a recsegés-ropogás, ahogy pár nap alatt Anya és Apa nő ki belőletek és Család lesztek! Ugye, Te is így érzed?
Márti
T-Márti
 


Márti, azt hiszem, igen!Kép

Kincsesládikónak jobbulást!
mera
 
 


Csataló, köszi a jókívánságokat Kép Már a javulás útjára is lépett a leányzó!

Várjuk a mai híreket!!!!
J.
anyanyos
 
 


Sziasztok, ma rövid tudósítást adok csak, mert vendéget várok. Az első tíz perc nehéz volt, mert nagyon nyűgös volt a kisasszony. A gondozónője nagyon érti a dolgát, mikor mentünk, az ablakból néztek bennünket és integettek, közben egész délelőtt is mondogatták neki, hogy jön apa, anya.
Szerencsére a hisztit leküzdöttük, kezdem kiismerni a lányzót, és már én sem hagyom magam mindig lerázni... Szval az első tíz percet leszámítva nagyon jól megvoltunk. Etettem, fürdettem, öltöztettem. Mindenki azt mondja, nagyot léptünk előre. Szerdán még el sem tudtam képzelni, hogy egyszer felém is fog nyújtózkodni... Ma állítólag mondta azt is, hogy apa. Én sajnos nem hallottam, mert épp kimentem, de apa esküszik ráKép
A hétvégén egyedül látogatom sajnos, remélem nem lépünk ezzel vissza...
Folyt. köv.
mera
 
 


Jaj de gyönyörű!!!
Az anya-apa megszólítás kezdetben tényleg nagyon furcsa Kép Nekem is az volt(csecsemő mellett). Hazajövetelünk másnapján a dokibácsi leanyázott Kép, hát nagyon idegenül hangzott. Meg persze, amikor a babához beszéltem, akkor is faramucinak éreztem. De nagyon hamar hozzá lehet ám szokni, meglátod! Főleg, hogy neked ő mondja! Az elpapásodás tényleg nagyon izgalmas átalakulás Kép. Egyszer valahol írtunk már róla, hogy nekik talán még könnyebben megy. Nem tépelődnek, nem is szülnek Kép, így náluk szinte azonnal végbemegy. Nekem ez nagyon nagy támasz volt a legelején.
zsebi
zuppa
 
 


"...Nem tépelődnek, nem is szülnek, így náluk szinte azonnal végbemegy ..."

Háááát... hmmm...,

nem feltétlenül értek egyet Kép
joe63
 
 


zsebi: elpapásodásKép

Joe, ha nem értesz egyet, kifejthetnéd 1 mondatban!Kép

Ma (ja, látom, tegnap) megint nehezen indultunk. Még aludtak, mikor odaértem, kint megvártam, amig felébred. S láttam, hogy az ágyból a gondozónőre nevet, s amikor engem meglátott, elborult az arca és a tenyere mögé bújt. Nagyon lassan próbáltam megközelíteni, kicsi ajándék (nem megvesztegethető), sírás. Na ez már nekem is sok volt a tegnapi sikerek után, úgyhogy én is elsírtam magam.
Nem azért mondtom, de észrevette, sőt, figyelte! Lassan elhallgatott, de továbbra is bizalmatlan volt. Kellett legalább fél óra, mire megint elfogadott. Akkortól zavartalanul voltunk kettesben. Ma először kimentünk az udvarra sétálni, labdázni, később én fürdettem, öltöztettem, etettem. Kisvacak felismeri a macis táskát, amiben a "lekenyerezéshez" szánt dolgokat viszem. Érkezésemkor durcásan elfordul tőle, távozás előtt még gyorsan belekotor, mi maradt benne... Mondani keveset mond, de istenieket kacag. Ma pl. sétánk közben jó nagyot trombitáltam, hogy végre kapjak rendesen levegőt, erre nevetést hallok a térdem magasságábólKép Szerintem azt hitte, hülyéskedek, nagyon tetszett neki.

Remélem, elégedettek vagytok a beszámolóval, puszi, jó éjt!
mera
 
 


Sziasztok!

Csatalo!Kép
Kezdve azzal, hogy igazabol nekem fogalmam sincs arrol, hogy hogyan zajlik egy ilyen ismerkedes....es mit "varnak" el az embertöl a gondozok es a mittomenmegki.
Nekem viszont van egy masfel eves lanyom.(A 4 1/2 eves fiam mellett) Es nalam mindig az a "szabaly" jarja, hogy gyerekek es allatok(ez fura, de szerintem igy van) ha közeledni akarunk mindekeppen hozzajuk inkabb bezarkoznak. Az en elmeletem, hogy inkabb csak jelen lenni es megvarni, hogy ök közeledjenek. Ez persze nem tudom, hogy mennyire lenne itt kivitelezhetö itt az intezetben...
Ja, es amin meg elgondolkoztam, hogy ha most hozzaszokik, hogy minden alkalomkor kap valamit, lehet, hogy kesöbb is el fogja varni. Rebecca legalabb is nagyon gyorsan rendszert csinal valamiböl. Lehet, hogy az sem baj, ha egyszer epp nem kap semmit, "csak" Titeket!Kép
Nem akarok ezzel tanacsokat osztogatni, remelem nem veszed rosszneven...Kép
Es mint ahogy Te is irtad a spontan dolgok varatlan örömet okoznak(trombitalas)...

En csak az elsö gondolataimat akartam közvetiteni az utan, hogy olvastam soraidat...
Es nagy izgalommal varom a beszamolod minden betüjet!Kép
Tudod Rebek altal megjobban belelem magam, hogy is lehet az,egy ilyen kis embert megismerni...
Ja, es hogy van az, vannak rola fenykepek kissebb korarol? Vagy eddig semmi kepes dokumentacio(ha nagyobb lesz, akkor kezdödik a kepek tömkelege, amikortol hozzatok kerültKép...meselnek rola a gondozonök...vagy Nektek kell mindent kiismerni...
Nagyos sokat gondolok Ratok, es szritok, hogy minden a lehetö legjobban törtenjen...mindenki szamara!
Sok sikert,
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!

Kryss, tökéletesen egyetértek a közeledési módszereiddel, nekem is többször bevált már az, hogy épp csak ott vagyok, nem kezdeményezek a gyereknél. Családban, ismerősöknél mindig megvárom, hogy ő totyogjon hozzám stb. Itt is ezt szerettem volna, de mesterségesen próbálták gyorsítani ezt a folyamatot, ami nem volt jó. Pl. első percekben már, ahogy mi is leültünk a szőnyegre játszani, mindenki kivonult, még a gyerekeket is kivitték. Persze hogy nem érzi magát biztonságban. Pedig én el is mondtam, hogy így szeretném. Nem kedvelem a "támadó", utyuli-putyulizó felnőtteket én sem. Csak sajnos most nem mi alakítottuk a feltételeket.
Az ajándékkal igazad van, mentségemre szolgáljon, hogy 1 nap csak gyümölcs és müzli volt, de tényleg nem viszek minden nap.
Minden tanácsot köszönettel veszek, hiszen nagy szükség is van a tapasztalaitokra.Kép

Még egy kérdés, szerintetek milyen babakocsit vegyek? Még egy ideig szükségesnek látok egy összecsukható sportkocsit. Az is, ha van rossz tapasztalat, és megírjátok, mit ne. Köszönöm.

Davi, nem írtál semmit steiffről. Mi történt? Vagy nincs neted?
Jó 7végét mindenkinek!
mera
 
 


Joe!
Szerintem is kifejthetnéd egy (na jó, kettő) mondatban Kép
Mert én bizony fenntartom az állításom Kép Nekem kezdetben volt egyfajta lelkiismeretfurdalásom. A babát természetesen azonnal el tudtam fogadni, a saját helyzetemet kevésbé. A párom pedig egyszerűen ragyogott (azóta is ragyog) és felhőtlenül, önvádaskodás nélkül tud örülni. Mielőtt félreértenétek, nem az adoptálást éreztem "kudarcnak", hanem azt, hogy hsg-inszem-lombiktortúra...mind hiábavalónak tűnt (persze nem volt az). Mert akárki, akármit mond, örökbefogadónak nem születünk (tisztelet a kivételnek, de ez hazánkban még meglehetősen ritka), hanem életkörülményeink miatt válunk azzá. Az megint más kérdés, hogy életem legnagyszerűbb döntésének tartom.
És szerintem a férfiak általában is kevésbé rágódnak, tépelődnek. Sokkal inkább "eredményorientáltak", mint a nők. Ez nem minősítés, hanem tény.
Szvsz
zsebi

--Állítólag a Klub Rádióban szerdánként a Női vonalban örökbefogadós sorozat indul(t)?
zuppa
 
 


Szia, Csatapaci!

Mivel az én csajszikám is másfél éves, ezért "illetékesnek" érzem magam, hogy leírjam a gondolataimat... Nálunk még a ritkábban (mondjuk hetente, kéthetente) látott rokonokkal is kell kb. negyed óra barátkozási idő. Nem csoda hát, ha lassabban oldódik a Ti lánykátok is. Nálunk mostanában két sláger játék van, az egyik a szótanulós képeskönyv (a sorozat címe "Lépésről lépésre", ezen belül is "A szavak" a kedvenc, keménypapíros és fényképek mutatják be a gyerekek által ismert tárgyakat, különböző életkorú kötetei vannak, mi a 18-24 hónaposnál tartunk), a másik a rajzolás (mágneses rajzolótáblán már ő is ügyeskedik, de szereti, ha én rajzolok neki színes ceruzával). Szerintem átmenet lehetne az ajándék - nem ajándék között az is, ha a táskából egy közös játék kelléke kerülne elő rendszeresen...

Babakocsi ügyben... mire szeretnétek használni? Nekünk két babakocsink van. Egy Peg Perego Pliko esernyőkocsi és egy "terepjáró" kerekű masszív sportkocsi. A Plikora azért esett a választásunk, mert a Suzukinkban csak ez fér el. Ha kocsival is gyakran mennétek ide-oda, akkor mindenképpen olyan babakocsi kell, amelyik úgy belefér, hogy nem látszik ki belőle parkoláskor. Én a kocsiban is tartom állandóra, mert nem tudnék a csajszival a hónom alatt babakocsit is cipelni a lépcsőn Kép Szerintem nem árt, ha dönthető a háttámlája, mert gyakran elalszik nekem még a lány a babakocsiban. Ha nem kell autóhoz igazítani a babakocsit, akkor a kerékméretet és a dönthetőséget tartsátok szem előtt! Érdemes megnézni a www.babaszoba.hu - társalgó - csere-bere rovatában mit kínálnak most, mert új kocsikat is sokkal olcsóbban ki lehet fogni.

Steiffről majd biztos hallunk (akár itt, akár az indexen), ha már érdemes Kép Minden jó irányban halad Kép, de még legyünk türelemmel a hírekkel!

Sokat gondolunk Rátok, és várjuk az újabb híreket!!!
J.
anyanyos
 
 


Csataló, szerintem a legegyszerűbbet vegyed, már nem fogjátok túl sokat használni. Vége a télnek, felesleges a nagykerekű csodakocsi. Ha autóval jártok, akkor lehet egy kicsit nagyobb vizszintesen lecsukható könnyű kiskocsi (nekünk a Graco van, bejött) Ha inkább gyalogosan közlekedtek, akkor szerintem összecsukható esernyőkocsi, annak a fülére aggathasz egy csomó praktikus cuccot, köztük a macis táskát Kép. Kicsit undok ezeket tologatni, sokat elakadnak, viszont könnyű, és meglátod lesz olyan is, hogy a babakocsi az egyik karodon, a kislány a másikon... És csukogasd-nyitogasd bátran az üzletben, hogy kényelmes-e. Nekünk az első szuperkocsi (Ch...co), olyan nehézkesen csukódott, hogy feladtuk, és landolt a pincében (mellette volt vagy 10 kiló). A boltban csak azt néztem, milyen aranyos macimintás...ki sem próbáltuk.
Sok sikert
zsebi
(((Közben lehet, hogy butaság jutott az eszembe. Hogy hasonló helyzetben mit vinnék. Azt hiszem ráénekelnék egy kazettára dalokat, verseket, és egy kismagnóval (nem fülhallgatóssal, hanem az ágyacskája mellé) odaadnám a gondozóknak, hogy este tegyék oda neki.))
zuppa
 
 


Csataló, még valami eszembe jutott. Ha az otthoni játéktárat szervezed. Elég nehéz minőségi mesekönyveket találni (Füzesi Zsuzsa és Walt Disney uralja a piacot). A Pozsonyi Pagony egy mesebeli hely (pozsonyi út 26, de nyílt a Fény utcai piac mellett is egy), és a legnagyobb a választéka. Ami nálunk nagyon bejött, Marék Veronika mesekönyvei:
-Annipanni és Boribonos sorozat (5-6 könyv)
-Kippkopp sorozat (5-6 könyv)
-Tesz-vesz város első kötete (félő, hogy nehéz beszerezni, mi is úgy kaptuk kölcsön)
A Pagonyban nagyjából hiánytalanul megkaphatók, máshol alig látni.
üdv
zs
zuppa
 
 


Sziasztok!

Csatalo, gondolom, hogy nem Ti alakitottatok az ismerkedes felteteleit...sajnosKép...de a körülmenyekhez viszonyitva biztos nagyon jol csinaljatokKép!
Es nagyon karKép, hogy erre nem adnak a dondozonök, vagy az intezetvezetes...mert mindenkinek könnyebb lenne a tavolsagtarto ismerkedessel kezdeni...

Szerintem sem kell mar tul sok babakocsizasra szamitani...de azert a nyaron, összel meg jol jöhet(talan telre mar nem is kell, de max. meg egy ev, annal nem hinnem, hogy több)...szerintem is eleg lehet egy esernyököcsi, en szeretem, ha a hata merevitett, hogy a gyerek hata meg van benne tamasztva es ne olyan puposra görnyed, ha hatradöl. Es szeretem, ha jol le lehet fektetni...a mienket 5 fokozatban lehet allitani szinte vizszintesig.
De ha nagy kirandulok vagytok, megeri egy terepjaro kerekü...

Jatekok szempontjabol Rebek imadja a müanyag edenyes szekrenyt a konyhaban pakolgatni...van IKEAs virgformaju lapos es uolyan szinü mely talka, es hozza poharak es evöszközök...mindket gyerekem imadja...csak jatszani es hasznalni is..bar az evöeszközöket szinte csak jatszani...azt hiszem ezeket a magyar IKEAban is lehet kapni...

Zsebibaba öteletei a könyvekkel kapcsolatban szerintem is nagyon jok!
Kellemes vasarnap estet kivanok Nektek!
Es izgatottan varom az ujabb beszamolotKép!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


sziasztok!
Csataló ugy látom minden nagyon is rendben zajlik! Kép Az, hogy te is pityeregtél kicsit, csak jó... Hidd el, a gyereknek jó antennái vannak, és az őszinte, igazán szívből jövő érzések mindig eltalálnak hozzá! (amugy nem ezek voltak az utolsó miatta hullajtott könnyek! Kép Kép

steiff kislánya gyönyörü, és értelmes, nyilt tekintetü, élvezte nálunk a nagy gyerekcsapatot, de időnként berohant ellenőrizni, hogy apa, és anya itt vannak-e, odabujt hozzájuk, aztán ment ujra a többi gyerek közé. Minden nagyon rendben levőnek látszik ott is, már haza is vitték a kistündért Kép
davi
 
 


Sziasztok!
Ismét köszönöm az infókat, megint sokat hasznosíthatok a tanácsaitokból.
Ma jól ment minden! Sajnos ma is egyedül kellett mennem, ráadásul egy új, meglehetősen mufurc gondozónő volt, aki megint kivonult rögtön. Csak most a lányom pityeregve utánuk ment, és a hívásomra megfordult. Hamar megbékélt és nagyon jókat játszottunk. Van egy saját kis szertartásunk, hosszú folyosó van, falán különböző figurákkal, ezen minden nap végigmegyünk és megnézzük, megnevezzük a dolgokat. Ő a karomban van, egyenként mutat rájuk aranyos hangokat adva, én meg mondom a neveket stb. Na ma ő kezdte, húzott ki, nyújtózott, hogy vegyem fel.
Kettesben uzsiztunk és vacsoráztunk, 1 banán, 1 müzli, 3 szelet vajas szalámis kenyér+ 3 pohár gyümölcslé. Jelentős pocakja lett a kisasszonynakKép
Fürdetni is teljesen egyedül fürdettem, némi malőrrel - épp a törülközésnél rottyantott be, naná, hogy még nem volt rajt a pelus. Egyébként elfogadja tőlem a fürdés utáni puszilgatást, édesen kacag.
Ma volt még 2 aranyos gesztusa: az egyik csecsemő sirdogálz, odament a kiságyához és a szájába tette a cumit. Később azt látom, hogy a folyosói szárítóról levesz 1 db zoknit, beviszi a szobába és berakja a szomszéd kiságyba. Akkor láttam, hogy a benn fekvő kiskölöknek egyik lábán nincs zokni...
Na mit szóltok, milyen okos az én lányom???
A nap fénypontja a vacsi utáni első ölben üldögélés volt, kb. fél órán át nyugton megmaradt az ölemben, halkan dúdolgattam neki,annyira örültem, hogy szívesen fogadta és ilyen sokáig ringathattamKép
Pedig előtte mosolyogtam zsebi ötletén, hogy én é-ne-kel-jek!!! szerencsétlen gyereknek kazettára??? Nem akarom ilyen kínzásnak kitenni... de nagyon hálásan fogadta a próbálkozást!
Folyt. köv.
Jó éjszakát mindenkinek!
mera
 
 


Csatalo!
Oooooooolyan jo olvasniKépKépKép!!!!!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Az énekléshez még annyit, hogy barátnőm olyan botfülű, hogy mindenki világgá szalad, ha dalra fakad, de a kislánya imádja Kép (ráadásul úgy tűnik csak az ének szeretetét örökölte, a botfület nem). Én amikor elkezdtem, naponta jöttek elő már elfeledett gyerekkori dalocskák, és ez nekem is olyan jó volt. Úgyhogy csak dudorássz neki bátran! Olyan szépeket írsz, nagyon értelmes, derűs kislány lehet.
zsebi
zuppa
 
 


Sziasztok!
Ma, találkozásaink 7. napján kiscsikónk mosollyal fogadott! Kép
Később megérkezett apuci is, akinek szintén örült, pedig 2 napja nem látta. Úgyhogy minden klasszul ment. Tegnap este tanulgattuk a csip-csip csókát, ma ahogy elkezdtem, rögtön mutatta.
Kryss, kérdezted a fényképet. Van egy un. fejlődési napló, amit írnak róla azóta, hogy odakerült 8 napos korában. Kb. havonta egy jó oldalas bejegyzés, a fontosabb események feltüntetésével. Egy csecsemőkori képet találtam benne, meg egyet 16 hónapos korából. Nem mondhatnám, hogy sok, pedig ő még elkényeztetettnek számít. De semmi rosszat nem mondhatok a helyre, igazán barátságos, szépen berendezett és nagyon rendesek a gondozónők is.
Szerintem, ha ilyen jól haladunk, hamarosan kihozhatjuk.
Joe, egyszer azt jósoltad, húsvétra gyerekünk lesz, hát, szerintem is! Kép
mera
 
 


Csataló!

Nem vagyok egy szentimentális (kukkoló viszont igen), de kis híján megkönnyeztem a vasárnap esti hsz-at. Ismeretlenül is drukkolok nektek, sok boldogságot a lányotokhoz!
rjuli
 
 


Sziasztok!

Csatalo, legalabb ennyi info van rola, es hat a kepek mennyisege nincs eltulozva, de legalabb valami...
A ket kis gesztus, amiket tegnap irtal, csodalatra melto...a cumis is es a zoknis is...hogy Rebecca ilyet csinalna...vagy hasonlot...Illetve biztos csinal, de mas jellegüeket...De a Te Kiscsikod ebben a környeztben ezt tanulta meg eszrevenni...!!!MegdöbbentöKépes meghato!
Es Kiscsikotok nevet at fogjatok venni, vagy idövel kap töletek ujabb nevet?
Es hogy hogy "ő még elkényeztetettnek számít"? Mi okbol?
Mi modon?
Bocs, ha hülyesegeket kerdezek, deKép....

Szep estet es holnapra kacagos, szep napot!Kép
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Csataló!
Csupa szép és jó dolog, mióta utoljára itt jártam! (most 3 napig nem voltam, mert vidéken jártunk, "netmentes" övezetben.)
Valamikor, fentebb és is ilyen esernyőformán összecsukható babakocsit javasoltam, modván, nem sokáig kell, de addig viszont nagyon praktikus.

Könyvek. Épp ma este olvastam fel mind a 6 Boribonos könyvet a lányomnak! Kép Én is imádom, de nekem csak 4 volt meg gyerekkoromban. Most pótoltuk. (Az Aranyhal Kiadó is kiadott belőle néhányat, de ők puha fedelű kiadásban. A Pagonyé keményfedelű.)
Nálunk még a Kisvakondos könyvek jönnek be. Megvan az összes (azt hiszem). Vannak rövidebb mesék kisalakú, keménylapos változatban, meg vannak a hosszabbak a nagyobb alakú könyvekben. A hosszabbakat csa 2 éves korától olvasom neki, de a gyűjtés folyamatos volt, még mindig van eldugva a szekrényemben 3-4 kötet. Kép
Ezen kívül Fruzsi nagyon szereti a Miffi-történeteket. Eddig azt hiszem 3 jelent meg belőle.
Játékból pedig a műanyag, lábbal hajtható (nem pedálos) műanyag motor ugrott be. Bár azzal később tanult meg, előbb a babataxin tepert, az stabilabb. Babataxit 1 évesen kapott, motort másfél évesen.
Most jön a jó idő, kinti játéknak nagyon jók voltak, bár nem tudom, ti milyen helyen laktok, tudjátok-e jól használni.
Izgalommal várom a további eseményeket!
Márti
T-Márti
 


Kryss, a keresztneve megmarad, hiszen hallgat rá. (De az nem kiscsikóKép) Gondolkodom esetleg egy második keresztnéven, (bár nem szeretem, nekem is 2 van, csak nyűg van vele). Elkényeztetettnek azért mondják, mert egy kicsit több törődést kapott eddig, mint az átlag, mert olyan szép baba (volt). Meg a személyes gondozónője is nagyon szereti, mikor ő volt ügyeletben, többször kiment, könnyes szemekkel. Kérdeztem, mi a baj, azt mondta: "semmi, csak megfogadtam, hogy soha többet nem szeretek meg gyereket". Mondtam, hogy ne féljen, jó helye lesz a kislánynak nálunk, szeretni dogjuk, erre azt válaszolta, hogy "én azt rögtön láttam". Mondtam már, hogy ő segített nekünk a legtöbbet eddig.
Azért a szép gesztusok mellett csinált olyat is egyszer, hogy a műanyag játékkal fejbedobta az ágyban fekvő kislányt... Nem volt egyértelmű, hogy szándékos volt-e, de rendesen eltalálta és sírt a kicsi, fel kellett vennem megvigasztalni.
Mai érdekesség még, hogy a karomban volt, és a két nagyobb barátjához irányított, és mintegy a "fölényből" simizte meg őket, a karomból lehajolva. Eddig simán odament hozzájuk...
Van egy kisfiú, kb. 3-4 éves lehet, ha lát, mindig szemmel tart, figyel, beszél hozzám, kezdeményez. Ma kimentünk az udvarra és szándékosan nekihajtott bicajjal a lányunknak...
No comment.
Mindet azért nem hozhatom haza...
Jó éjt!
mera
 
 


Jaj, Csataló, olyan szépeket írsz Kép Kép Kép!!! Nagyszerű, hogy ilyen gyorsan ilyen szépen alakul a kapcsolatotok!!!

A könyvekhez.... valaki ugyan fentebb "szidta" a Füzesi Zsuzsa-kiadványokat Kép be kell vallanom, hogy az én kislányom imádja a Mondókáskönyvét Kép a rajzokról ismeri fel a mondókákat és csinálja a hozzájuk kapcsolódó mozgásokat Kép Megvan Nemes Nagy Ágnes és Szabó Lőrinc verseit tartalmazó könyv is...azt is nagyon szereti. Tény, időszámításunk előtt nekem se tetszettek ezek a könyvek, de a "puding próbája"-elven revidiáltam az álláspontomat...

Nem írtad, hogy folyt.köv Kép
Azért várjuk ám a holnapi beszámolót!!!!!
J.
anyanyos
 
 


CSataló, mindig bekukkantok elolvasni a beszámolódat! Nagyon örülök nektek! KÉszülhetsz a gyerekes húsvétra!!!!!!
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Márti, köszi neked is a tippeket! A könyveket elég jól ismerem, lévén a szakmám, de a motorról kérdeznék: ha lábbal hajtható, de nem pedálos, akkor hogyan? Mint a Frédiék autója? Kép
mera
 
 


Csataló! Pontosan jól írod, mint a frédiék autója, lábbal hajtós. Van belőle alacsonyabb és magasabb tipus is, talán elsőre érdemesebb az alacsonyabbat venni. Én legutoljára a budaörsi auchan-ban levő nagy játékboltban vettem, kb 2-3000-ért. Még a 6 éves is szeret játszani rajta, bár már alig bír, mert olyan hosszúak a lábai.
mrs
gyrmur
 
 


Kedves Csataló, olyan jó olvasni a történeted! Mindennap olvassuk a párommal, mint valami folytatásos regényt.:-)
Szorítok, hogy minden rendben menjen, de úgy látom, enélkül is a legjobb úton haladtok.:-))
rkata
 
 


Csataló, nincs már messze a célegyenes. Sőt lehet, hogy ott jártok.
A húsvétot nem jóslásként, hanem 'csak' megérzésként írtam. Nem is gondoltam, hogy számontartod KépKép De az biztos, hogy ha Te nem hozod szóba, idővel megtettem volna én, pl. a kiscsikó "célfotója" után KépKép
(...)
joe63
 
 


OFF Csataló, küldtem Neked mailt (is) ON
joe63
 
 


Sziasztok!

Drága Csataló!
Én is mindíg lesem, mikor írsz újra Kiscsikóról, mert szuper érzés követni az eseményeket!!!
Nem tennél föl Nekünk egy képet róla? A régebbi is jó lenne, vagy ha esetleg van digitális gépetek (esetleg ismerősöknél akad egy) azzal egy pillanat az egész...
Úgy örülnénk!

Puszi! - Nadir -
nadir
 
 


Csataló, bocsánat, hogy közbekotyogok, engem is nagyon érdekelne Kiscsikó, de szerintem várd meg a hivatalos dolgok lezajlását. Néhányan tudjuk, hogy egy topiclakónak volt már gondja ebből...

Kép
üdv Mindenkinek
zsebi
zuppa
 
 


A képre rálicitálok: jogerő + pár hónap. Kép
(De inkább ne legyen igazam)

Zuppa méltem Neked (is). Nagyon klassz a csikó-image!! Kép
joe63
 
 


Sziasztok!
Csatalo!
En is kivancsi lennek Kiscsikora, de, ha ebböl baj lehet, akkor "megelegszem" a törtenettel!Kép
Es mar nagyon varoim a folytatast!Kép
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!
Minden kedves szurkoló szíves türelmét kérem, természetesen nem tehetek fel képet ide egyenlőre. Már így is elbizonytalanodom néha, hogy hová vezethet ez a közlékenység, remélem, nem lesz belőle baj, hiszen az inkognitónk (főképp kiscsikóé) megmarad.
Mai fejlemények: apa tudott előbb menni, először szényenlősen elbújt előle, de nagyon hamar már kint sétáltak és labdáztak az udvaron. A csokit is megtalálta a felakasztott kabátja zsebében... (kéretik a rosszallást mellőzni.)
Velem is kedves volt, most már természetesnek vehetjük, hogy magam fürdetem. A szokott hiszti is elmaradt az öltözés közben. Az utóbbi 3 napban megpuszilgattam a talpacskáját, így ma a kenekedés közben már nyújtogatta felém és cuppantott egyet a szájával.Kép
Amúgy ma igazi kiscsikó volt, elmaradt az ölben üldögélés, nyargalt fel-alá, elég izgága volt. Anya meg a szokottnál levertebb, fáradtabb, mert nem javul a náthám 10 napja, sőt. Ma végre elmentem orvoshoz, kaptam egy rakás gyógyszert és egy kisebb letolást, hogy miért húztam eddigKép
Úgy néz ki, hogy hamarosan kihozhatjuk néhány órára vagy 1 egész napra, szóval jó irányba mennek a dolgok a jelek szerint Kép

Jó iccakát Mindőtöknek!
mera
 
 


Csatalo!
KépAkkor jobbulast Neked, szükseg lesz az elkövetkezö evekben a joegeszsegedre!Kép
Mar kezdödnek a ritualisok, amik a mindennapjaitokhoz fognak tartozniKép!!!(talp-pusziKép)
Jo ejt!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Tegnap írtam, de eltűnt az éterben.
Már nem volt erőm újra írni.
Szerencsére olvasni akadálytalanul tudom a topikot és ez a lényeg!
Hajrá Csataló! Minden nagyon szuperül alakul!

OFF
Joe! Azt hiszem te írtad egyszer, hogy mented, miközben írsz ide. Hogyan csinálod? Segíts, légysz, vagy bárki más, mert nem először fordult elő, hogy elszállt az irományom. Telefonos kapcsolatom van, ezért amíg pötyögök, lekapcsolódom, és csak küldésnél csatlakozom újra. Ilyenkor viszont, ha nem jön össze a kapcsolat, elszáll az iromány.
ON.
Márti
T-Márti
 


Márti!

Ne ide írd közvetlenül a hozzászólásod, hanem Word-be, ide csak kopizd át. Így, ha nem sikerül, újra be tudod másolni Wordból (már ha ki nem törlöd :-). Ez főképp hosszú hozzászólásnál nagyon praktikus tud lenni.

Kata
rkata
 
 


OFF
Úgy csinálom, hogy Word-ben írom meg ami kikívánkozik belőlem és átmásolom (vagy kitörlömKépKép) amikor úgy gondolom, hogy kész.
Ahhoz pedig, hogy lássam mire is reagálva írok, a topicot lementem a winchesteremre a File/SaveAs segítségével, és onnan meg tudom nyitni kapcsolat nélkül is. Így nem vagyok kiszolgáltatva sem a szolgáltatómnak, sem a hálózat esetleges bizonytalanságainak (csak a saját gépeménekKépKép)
Márti, a leveleidet is meg szoktad nézni? Pár napja küldtem egyetKép
ON
joe63
 
 


Sziasztok!

News: ma kicsit később tudtunk menni az eddigieknél (1,5 órával) Kiscsikó - a gondozónő szerint várt bennünket, a szokott időtől figyelte az ajtót. Minden jól ment amúgy, de fürdetésnél éreztem, hogy nagyon meleg,és tényleg láza volt. Kép Adtam egy kúpot, és sok folyadékot neki. Estére, mire hazaértünk, apának is láza lett (38,5), neki nagyon ritkán van. Most aztán aggódhatok, hogy a hét végére mindenki gyógyuljon meg! A lelkiismeret-furdalásról nem is beszélve, hogy netán mindenkit én fertőztem meg KépBár több gyerek és gondozónő is beteg volt, amikor elkeztünk oda járni.)
A végére még egy kedves dolog: ma én kicsit előbb értem oda, mint a férjem, és kb. fél óra múlva az ablakra mutatott és TÉNYLEG azt mondta, hogy: apa. A mindenségit, a kis büdös kánya!
mera
 
 


Csatalo!
KépKépKép
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Még azért szeretnék valamit megosztani veletek, de a kötelesség elszólított, mert a ház ura vacsit kért. Hiába mondom neki, hogy aki beteg, pláne lázas(!) az nem tud enni, sőt, agykontrollon azt tanultuk, hogy nem is szabad neki. A szervezet úgy tud igazán küzdeni, ha koplal, lásd a beteg állat sem eszik...
Ezirányú monológomra a válasz elég egyértelmű volt, úgyhogy valszeg apa túléli ezt a vírustKép

Joe, előre is bocs, ha megint a férfinemet bántottam, nem volt szándékos Kép

Szóval, ami még meg szeretnék osztani veletek, az egy vallomásszerű dolog, és a kukkolóknak szól. Nagyon megértelek benneteket, mert magam is úgy kezdtem, s ha nincs a "másik" topic, ma nem tartanánk itt...
Szóval, én majdnem kétszámjegyű lombiknál tartottam, és abszolút tudatában vagyok annak, hogy mindenért meg kellett küzdenünk eddig - az anyagiakért, a szakmai sikerekért, az egészségért (sőt, életbenmaradásért) - s éltünk is az elért eredményekkel (ld. utazások fejezet), s mégis... Magam sem hittem, de éreztem, hogy van egy fekete lyuk. Mindenféle ideológiát gyártottam arra, hogy miért jó, ha nincs gyerek, nem sorolom, számos nyomós érvem van talonban...
És mégis, mindig volt egy pont, amikor valami teljesült, és mégsem voltam maradéktalanul boldog. Ez prózaian úgy csapódik le, hogy b. férj azt mondja: te semminek sem tudsz örülni... S a rohadt életbe, hát nem igaza van????
És ha hiszitek, ha nem, ha szentimentális, ha nem: most asszem boldog vagyok. Nem volt kérdés, hogy síelek-e a hétvégén, ha kiscsikó vár...

Szval kedves kukkolók, kövessétek példánkat: nézzétek meg a hús-vér kölköket a következő talin, aztán döntsetek. S hogy álmatlan éjszakáim lehetnek 15 év múlva? Hát, benne van a pakliban (igen szép a kisasszony), de az én anyám is átsírt néhányat, most meg hogy örül...!

Jó éjt!
mera
 
 


Csataló, Belőled kezd ANYUCI válni Kép Kép Kép!!! Húúú, de jó! Húúú, de jó! Amit leírtál nagyon ismerős érzés Kép!

Jobbulást minden betegnek!
J.
anyanyos
 
 


Csataló! Teljesen a szívemből szóltál. Nekem meg a "teljes" élet volt valahogy olyan megfoghatatlan fogalom. Én is igyekeztem a hiányérzetem bagatellizálni. Nekünk is sokminden megadatott a baba előtt (kicsit helyett?). Szabadidő, esti hajókázás, utazás, programok. És most ebben a boldogságos rabságban (elmúlt két év során 1 db vacsora és 0,5 színház -én mentem egyedül) rájöttem, mit jelent ez a "teljesség". Majd meglátod, vége ám az édes kettősnek Kép Kép. Másfél éves volt, amikor a párommal (először és egyelőre utoljára) elmentünk vacsizni. A taxiban nevetőgörcsöt kaptunk, mert 1,5 éve nem voltunk kettesben, valahol mindig ott szuszogott.
zsebi
zuppa
 
 


hAjrá Csataló!
gyuzsu
 
 


Csataló, akinek inge az vegye magára, én tudok egyedül is vacsizni ha úgy adódik. KépKépKépKép

egyébként meg ;)
joe63
 
 


sziasztok
Csatapaci, ügyesek vagytok, gratulálokKép
Megjegyzem enyém gyönyörűség házasságunk 12. évében honfoglalt, és így visszagondolva nem igen emlékszem, hogy mivel is telt az a 12 év.
Kicsikémnek hátul van egy pukli a fején mert szaltózott az usziban, elől meg zöld az orra, mert görkorizni tanulKép Úgyhogy lányok, mindíg van/lesz miért aggódnunkKép
Joe, mrcsatapac is fog tudni nemsokára egyedül is vacsizniKép sőt vacsiztatni isKép pusz zsomb
zsombolya
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: