Új privát üzeneted érkezett!

Hű! Hát ez nem semmi! Teljesen megértem, hogy váltottál! Egyébként miért biztos a császár?

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga!

Kyra császár volt, és én már nem akarom most ezt normál úton! Tudom vannak akik mindent megtennének érte, hogy császár után természetesen szüljenek, de nekem ez nem lét kérdésem....sőt!!!
Én már Kyránál is paráztam a szüléstől.....most meg csaszi után méginkább paráznék azt hiszem! SZóval a császár ok, csak ne 3 héttel korábban! :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Aha. Értem már. Bár sajnálom, hogy nem próbálod meg a normál úton való szülést, de ez a te döntésed, és biztosan jól döntesz, ha így érzed!
Egyébként jól számol a vonalzód? Tényleg még csak 15 hetes vagy? Mintha korábban mondtad volna, hogy jön a kistesó... De lehet, hogy csak az én időérzékem csalóka. :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 

 
 

Hát az időérzéked aránylag jó :lol:
Amikor mondtam, hogy jön a kistesó még úgy volt, hogy majdnem két héttel "idősebb" terhes vagyok! Ha a menzi szerint számoljuk akkor most már 18 hetes terhes lennék! Csak hosszabb volt a ciklusom, nem 28 hanem 32 napos, és a peteérésem is kitolódott, tehát nem csak +4 napot kellett hozzá adnom hanem még plusz 5-6 napot, így majdnem 10 nappal visszafokoztak :? Tehát menzi szerint más, de a dokimmal így egyeztünk meg, hogy a méretek és minden alapján jobb az ha nem számoljuk akkorának ezt a bébit! :( De hát már beletörődtem :)

Igen, tudom sokan mondják, hogy lehet meg kéne ptóbálnom azt a természetes szülés dolgot, de én úgy vagyok vele, hogy annyira nem hiszem hogy sokan paráztak ettől a szülés dologtól mint én! Szóval ha már elsőre így alakult szerintem oka volt! És ha másodjára máshogy kell hogy alakuljon akkor úgy fog alakulni, és esetleg beindul előbb és minden ok lesz, szóval még akármi is lehet, de ha választanom kell jó nekem az a vágás fájdalom nélkül dolog :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!

Teljesen megértelek. Bár én pont fordítva vagyok, én a vágástól, meg az EDÁ-tól félek, mint a tűztől, úgyhogy ezeket mindig elkerültem. Szerencsére.
Kívánom, hogy minden úgy alakuljon, ahogy szeretnéd!


Nos, két vizsgám megvan, még szombaton lesz egy. Aztán vége, és jöhet a nyaralás. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske mi újság? Sikerültek a vizsgák? Drukkoltam ám! :)

Hát igen, ez a császár egy valóra vált álom nekem! Soha nem kértem volna, és nem fizettem volna az elsőért, hogy az legyen, de ha már így lett akkor én nagyon örülök neki :lol: És most már legyen csak az a második is! Én nagyon gyorsan felépültem belőle, ugyhogy nekem nem okoz problémát! Sok természetesen szülő nő jobban vonszolta magát mint én egy hasvágással :roll: Szóval nekem ez vállt be :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

A vizsgáim sikerültek, egész jó eredménnyel.
Most a nyaralásra készülünk. Sajnos újabb betegség ért utol minket, de remélem azért el tudunk utazni.

Ti mentek valahova a nyáron?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Gratula a vizsgákhoz!!!

Mi jövőhét pénteken megyünk a Balatonhoz, Szentgyörgyhegyre nyaralni 10 napra. Férjecském uncsitesójáéknak van ott egy kis présházból kialakított nyaralójuk, és megyünk hozzájuk. Lesz ott 4 gyerkőc a mieinkkel együtt. Jó kis buli lesz. :wink: :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Húh de jó mindenkinek! Irigyellek ám titeket :)

Mi nem megyünk idén sehova! Egyszer kétszer majd lemegyünk nagyszülők telkére a Duna meg a Balaton környékére, de amúgy sehova! Sajna kell a pénz idén! A szülés sem olcsó, meg azért jó pár dolog kell Zsebinek...szóval idén ezt kihagyjuk! Majd talán jövőre jobb lesz a helyzet és akkor megyünk pihizünk egyet :)

Boeske, gratula a vizsgáidhoz :) Remélem hamar kilábaltok a betegségből :? Ti merre mentek nyaralni?

Giga, jó lesz ez a családi ramazuri :D Majd csak győzzétek a 4 gyerekkel :lol: Mekkorák a rokon gyerekek?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


A kisfiú asszem 4 éves, a kislány pedig 2 hónapos. :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Bulcsú babának nagyon boldog első névnapot kívánunk :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Bulcsúnak boldog névnapot!

Holnap indulunk. Alsópáhokra megyünk 5 napra. Még sose voltunk ott, kíváncsi vagyok, milyen lesz.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Köszönjük szépen a köszöntéseket!
Sajnos a gépem nem volt jó, ezért csak most írok.
Boeske!
Jó pihenést nektek!!!

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga!
Jó nyaralást, szép időt nektek is!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sajnos mi végül nem most megyünk nyaralni.
Majd csak júliusban tudunk menni. De most annyira nem is bánom, mert nem túl jó az idő. :roll: Remélem akkor azért valamivel jobb lesz. :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!
Elég régi az utolsó bejegyzés, de azért remélem, h még idenéz vki! Jó lenne, ha megéledne ez a topik, lehetne hol nyavajogni olyanoknak, akik meg is értenek. :D
Röviden magamról: 28 év, 2 gyerek (korkülönbség 18 hó), és egy férj.

Akíra! Nekem császár volt az első, a második meg sima. Hát, eltartott kb 4 hónapig a második után, mire úgy éreztem, h talán még megcsinálom ezt 1X-2X. :? Nekem se volt gondom a császár után, gyorsan felépültem és a szopi is ment. A normál szülés nem egy nagy élmény, nekem nem volt az, de amint túl voltam rajta, jobb volt, mint a csaszi után, mert itt megfoghattam a gyereket, nem csak megpuszilhattam az arcát, a gátizélgetés után pedig hármasban lehettünk vagy 2 óráig. Viszont semmiben sem más a két gyerek, a velük való kapcsolatom, vagy az ő viszonyuk hozzám. Sőt, volt, ahol azt olvastam, h a csaszis, meg EDA-s gyerekek gyengébb idegzetűek. Hát, ehhez képest a teljesen simán született Miki fiam sokkal nyűgösebb gyerek, mint a csaszival született Ágoston volt.
És különben is: a lényeg, h vhogy kívül legyen a gyerek, ez az én véleményem, a lényeg úgyis a szülés után van!

Bocsi, ha hosszú voltam így elsőre. Remélem visszatértek még ide!
Üdv: Viki
Vendég
 


Szia Rétes!
Gyere nyugodtan nyavajogni. :D
Látom Nálatok is férfiuralom van.
Császár után milyen hamar vállaltátok a másodikat, és ráadásul sima szüléssel. Hűha.

Egyébként én is 28 éves vagyok, a kicsi fiaink közt meg csak 5 nap van. :D

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Rétes!
Szerintem is jó lenne kicsit sűrűbben jönni a topikba.
Gratulálok a két fiadhoz! Tényleg elég hamar jött a második. :wink:

Boeske!
Milyen volt Alsópáhokon? Csak nem a Kolping hotelben voltatok?

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga!
De igen!!! A Kolping hotelben voltunk.
Szuper volt. 5 nap tömény gyereknap.
Jót tett a gyerekeknek, meg nekem is.
Azóta meg nagy gyereknevelési projektbe kezdtem. Tudjátok előtte sokat tanultam, meg fáradt is voltam, így kicsit elhanyagoltam a srácokat ilyen szempontból.
Na de most....... :D

Olvastátok a "Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje" c. könyvet? Nagyon jól leírja, hogyan lehet büntetés, veszekedés, verekedés nélkül nevelni. És működik is a módszer. Na nem mindig, de általában igen. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Pont tegnap néztük mi is azt a szállodát. Marha jól néz ki, csak kicsit drága. Szülinapomra egy hét kolping hotelt kértem a zuramtól. Mivel decemberben van a szülinapom majd jövő nyár elején mennénk, mondjuk úgy május környékén. De jó lenne, ha összejönne... :D

Nem hallottam a könyvről, de jónak hangzik a róla olvasottak alapján. :wink: Lehet, hogy meg is rendelem majd.

Apropó könyv!
Tudtok olyan könyvet, ami az ilyen kis korkülönbséges testvérekről szól?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!
Hát, akkor: Ritka szar napom volt, nagyon nyűgi volt a kicsi, Ágoston meg olyan keveset aludt délután, meg korán is kelt, h ő meg azért volt extra fárasztó. Mi egy társasházban lakunk még egy ideig, aminek van egy nagyon klassz belső kertje. Ebben a hőségben tiszta egy paradicsom, délelőtt még szinte borzongani lehet, olyan hűs. Noszóval mi minden nap 2X megyünk le, mert Ágoston nincs el a lakásban, ezért otthon porkutyák ugatnak az asztal alatt, morzsák mindenütt, vasalás óne, mosogatás szintén, szóval gáz! Pedig kaját nem is kell legtöbbször csinálnom, mert rendelni szoktam Á-nak meg nekem. És mégsem tudom magamat soha beérni, ami nagyon tud frusztrálni rosszabb napjaimon (mint most is).
Ti hogy álltok ezzel? Mikor csináljátok, hogyan? Van aki nem akkor házimunkázik, amikor alszanak a gyerekek? Mert én azt az időt nem akarom ilyen földi dolgokra szánni, azt megpróbálom magamra "költeni".

Ági! A kolping hotel, mint ajándék nagyon jó ötlet! Bár én is most néztem ki magamnak egy David Attenborough dvd-t....
Könyvet én is szívesen olvasnék ebben a témában. Mikinek most kezd azért már kinyílni annyira a csipája, h nem lehet mindig őt büntetlenül félrerakni, ha Á-nak vmi kínja van. Persze tudom, h ez a rendje, ő is akarja a maga idejét belőlem, és ezt respektálom is, de néha olyan nehéz helyzet elé állít két síró kisded! Hátha lehetne vmi okosat olvasni az ilyen szitukról.

Boeske!
Nahát, milyen egyszerre szültünk! Te hol szülted András fiadat? Én az I-es Nőin. VAlóban nem gyakori, h ilyen hamar császár után normál úton szül vki, de az én dokim nem izgatta magát miatta. Persze azért nagyobb volt az esély a császárra, mintha sima lett volna az első is, de nagyon nem forszírozta a dolgot. Sőt, bár megkérdezte, h mire készülök, de ő csak szükség esetén császároz jó szívvel.
Milyen volt a hotel? Úgy tudom, h nagyon bababarát. A Kolping mozgalomról már hallottam, katolikusok, én is az vagyok. Mennyibe kerül mondjuk 1 hét?
Ha minden úgy alakult volnam, ahogy szerettük volna, akkor már nekünk is lenne egy majdnem 5 éves gyerekünk, de nem akart összejönni a dolog egy darabig. Utána meg akkor is jött, amikor még nem számítottunk rá komolyan! :D

Nagyon sokat írtam, bocsi!
Üdv: Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Kolping hotel: szerintem nem kicsit drága, hanem nagyon. :D Én még sosem voltam ilyen helyen, de idén úgy döntöttünk, hogy ha csak 5 nap a nyaralás, akkor legyen igazi pihenés. Ne kelljen takarítani, főzni, stb. (Igaz, egyszer főztem makarónit ebédre, nevettem is, hogy biztos én vagyok az első, aki egy négycsillagos hotelban főzőcskézik. :) )
5 nap 200 000 Ft volt, de 2 szoba + nappalis appartmanban voltunk. (Máshol már nem volt hely). Ha nem főszezponban mentek akkor olcsóbb a dolog.
Szerintem még télen is jó, fedett, fűtött folyosókon elérhető minden épület: étterem, ovi, uszoda, stb.
Tényleg bababarát, mindent kaptunk, ami kellett: kád, bili, pelenkatároló vödör. Az uszodában több járóka is ki van téve, így tudtam pancsolni a nagyokkal, amíg a kicsi aludt. Szuper játszóházuk van. Életemben először kipróbáltam egy szoptatós fotelt is. :)

Rétes!
Mi is katolikusok vagyunk. :)
Andrist a Schöpf-Méreiben szültem, a másik kettőt a Nyírőben. Mindig mentem az orvosom után.
Egyébként ne hibáztasd magad, két pici gyerekkel lehetetlen tökéletes rendet tartani. Egy év múlva sokkal könnyebb lesz, szépen elszórakoztatják majd egymást, és akkor több időd lesz.
Én is rendelek ebédet, igaz most már csak hetente 2x. De volt, hogy minden napra kértem.
Egyébként nálunk sem Barna, sem Márk nem alszik délután. Reggel 7-től este 9-ig simán bírják. Nem túl nagy az alvásigényük, sajnos ezt tőlem örökölték. Szerencsére Barna már sokat segít a házimunkában: rendet rak, felmos, főzni is segít, igaz így 2x annyi időbe tellik, de legalább haladunk vele.

Kis korkülönbségről szóló könyvet nem ismerek. :(

Nálunk is előfordul, hogy egyszerre bömböl mind a 3. Ilyenkor veszek egy nagy levegőt, és arra gondolok, hogy ez csak átmeneti állapot. Felmérem a helyzetet, hogy melyiket tudom hamarabb megnyugtatni, és sorban orvosolom a bajaikat. Ez ált. működik.

Jó hétvégét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Nem semmi az összeg egy 5 napos nyaralásért... :shock: de kb. erre számítottam. Mikor foglaltátok a helyet? Mennyivel az indulás előtt? Gondolkoztunk azon is, hogy karácsony után elmennénk szilveszterig, de szerintem erre az időre nincs már hely. :?

Hát az tuti, hogy nálunk sincs patika. Most is kéne már mosogatnom, söprögetnem, és a vasalás már napok óta áll. Egészen egyszerűen nincs hangulatom a lakást még tovább fűteni a vasalóval is. :twisted:

Lehet, hogy beszerzem én magamnak azt a könyvet Boeske! Nagyon jól hangzik, mert mostanság kezd fogyni a türelmem velük szemben, és nem akarok egy üvöltözős hülye, állandóan leteremtős anyuka lenni.

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Beszállhatok?? A fiaim közt 19 hónap van. Nem szándékosan, de nem bánom, sőt :D
Nálunk gondot okoz, hogy nem igazán játszanak el együtt. Levi csak olyanokkal játszik szívesen, akik tudnak beszélni. Sajna Norcikám igencsak le van maradva ezen a téren, úgyhogy nagyon sok a visítás nálunk. Szegény szomszédok...... :oops:

Hú!! Kolping Hotel!!! 8) 8) Régi vágyam.

Házimunka mindenestül sajna mindig az én dolgom, plusz mindennap főzök, amikor alszanak. :?

Üdv: Reni

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Szia Reni!
Persze, hogy beszállhatsz!

Reméljük Norci is hamarosan elkezd majd beszélni, és akkor majd lesz játszópajtása Levinek. Egyébként semmit nem mondd Norbi?

Kép
Kép
giga1
 
 


Köszi a befogadást! :D

Ági!

Hát.......hmmmm..... :? Kb 30 szóból áll a szókincse. De mondott már 3 szavas mondatot (anyai elfogultság). Szóval 3 szót egymás után, ami értelmes lett: Apa gyere arra.
Csak ez Levinek még kevés. Már értékeli, mert ő is megérti a szavakat, csak nem tudja vele megbeszélni, hogy mit szeretne játszani. Főleg, hogy Norbi rombol, dühöng, csapkod....de azért imádjuk :lol:
Azért nálatok lényegesen kisebb a korkülönbség. Testvérkocsiztok? Mi azt szerencsére megúsztuk :D

Most vacsiztatok.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni!
Ilyenek ezek a fiúk. Csapkodósak... Vagy Levi nem ilyen volt?
Van nekünk is egy ismerősünk. Ott van egy Lilivel egyidős kisfiú, de ő annyira durva. Mindent rángat, cibál, kiabál... Én úgy szeretném, ha az én fiam nem ilyen lenne. Lili mellett megszoktam a finomságot. Ő pl. már nagyon hamar megtanult simogatni. Annyira kis kedves teremtés ez a lány. Mindenkit megsimiz, odabújik hozzánk, puszilgatja a tesóját. Persze neki is vannak rosszabb pillanatai, és ő is tud kisördög lenni.

Nincs testvérkocsink. Az elején vettünk egyet, de hamar el is adtuk, mert nem használtuk. Egyrészt baromi nehéz volt, meg a közlekedés is vele, másrészt Lili szeret sétálgatni, motorozni. Ma meg messzebb megyünk úgyis kocsival megyünk, és akkor ott van már Apa is. De ha elindulunk gyalog pl. boltban, zöldségeshez, akkor ha elfárad feldobom a babakocsi kuplás részére, és már megyünk is.

Húúú Csajok!
Tegnap egyedül fürdettem a két gyerkőcöt, mert Apóca elment rutinozni (motorra csinálja a jogsit). A történethez hozzátartozik, hogy Lili tegnap kb. 3/4 órát aludt délután. Aztán elmentünk a Dunapartra sétálni, Lili motorozni. Szombaton szereltünk fel a csajnak a lakásba hintát, azóta ki se lehet robbantani őt belőle. Nem is kell, hogy mindig lökjem, simán elücsörög benne. Szóval hazajöttünk a Dunapartról, és egyből hintázni akart. Már majdnem elaludt, amikor kiszedtem, hogy menjünk fürdeni. Na ekkor elkezdett hisztizni, de nem akárhogy. Bulcsú is felébredt már ekkorra, és ő is sírással kezdett. A fürdőkádban kánonban nyomták. Én már csak nevetni tudtam az egész szitun. Aztán a törölközés közben is ordítottak, az ablakunk meg nyitva, hogy friss levegő legyen nekik estére. Szomszédék erőteljesen gondolkozhattak, hogy vajon mit csinálhatok én a gyerekeimmel, hogy így visítanak. Aztán Lili be a kiságyba, Bulcsúval ki a szobából, Bulcsú rá a cicire (egy sírás forrása megszüntetve), Lili ugyanúgy hisztimiszti. Közben Apa hazajött. Bement a lányhoz, vitt neki vizet. Csőröspohár a csaj kezében, cumi a szájában. Attila megpróbálta kivenni a cumit, hogy tudjon inni. Erre éktelen üvöltés, cumi vissza. Aztán a csőröspoharat akarta elvenni, hogy ha már úgysem iszik, ne legyen minden vizes reggelre, meg ne feküdjön rá. Megint hiszti. Aztán itt feladta az én kedves párocskám, kijött az oroszlánveremből. Egy kis idő elteltével Lili szépen lassan elfáradt, és elaludt. Na szóval ilyen hiperszuper a két gyerekkel egyedül lenni az esti fürdetés idején. :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Ismerős szitu. :lol: De jók az idegeid, hogy nevetni tudsz rajta. Persze mi mást csináljon az ember gyereke ilyen helyzetben.

Levi egyáltalán nem volt ilyen kis méregzsák. Igazából megértem a picúrt, mert muszáj erőszakosnak lennie, ha érvényesülni akar. Na őt nem is féltem, megvédi magát. Levi meg olyan, hogyha elvesznek tőle valamit a játszón, vagy bántják, sírva jön oda hozzám. Nagyon a lelkére vesz mindent. :?

Emellett Norbi igazi kiscica. Szereti ha simogatják, bújik, puszilgattatja magát, és ő is nagyon kedves. Levi távolságtartó, Norbi mindenkihez odamegy, udvarol és udvaroltat magának.

Na, jól kiveséztem a gyerekeim személyiségét. :oops:

Ja! Hinta nálunk is sláger, az egy kevés itthon, gondolkodom még egy felszerelésén.....

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

Reni!
Üdv!
Legyél még egy kicsit türelmes.Nemsokára szépen fognak együtt játszani.

Én mindig egyedül vagyok a 3-mal fürdésidőben. :(
Ha nagyon-nagyon fáradtak, akkor néha inkább elengedem a fürdést, mert tényleg csak sírás lenne a vége. Én is úgy vagyok néha, hogy este már nincs kedvem mosakodni, csak bedőlök az ágyba, és kész. Ők miért ne lehetnének ugyanígy néha. Ha naghyon koszosak, akkor pedig kiegyezek velük egy kis nedves törölközős lemosásban. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Reni!
Tényleg eléggé eltérő természetűek a gyerekeid. De szerintem ez jó. Ha tök ugyanolyanok lennének unalmas lenne. :wink:
Lili is nagyon közvetlen, vigyorgós kiscsaj (akárcsak én), Bulcsú is nevetős, de szerintem ő nem lesz olyan közvetlen mint a nővére. De majd ez kiderül, ő még nagyon kicsi, hogy ezt most meg lehessen állapítani.

Mindjárt felrobbanok! :evil: Fél délkor megetettem Bulcsút. El is aludt a cicin, letettem aludni. Aztán Lilinek próbáltam gyümölcslevest adni ebédre, nem kellett neki. Megpróbáltam a kenyérkét is, az sem kellett neki. Közben hisztizett, mert a meggyből kiszedett magokat akarta mindenáron megenni. Így most ebéd nélkül tettem le, de természetesen a szobában is folytatta a nyafogást, és fel is keltette Bulcsút. Most már a csaj alszik, de hallom hogy a fiam meg tök ébren van, és ő ilyenkor már nem alszik vissza. Hrrrrrrrrrrrr... :x :evil: :x :evil:

Boeske!
Nem lehet semmi a három sráccal este. Együtt fürdenek, vagy minenki külön? Barnát kell még mosdatnod, vagy ő már egyedül is tud? Nem tudom, hogy mit tud egy ilyen korú gyerkőc... :oops:
Nálam is szokott olyan lenni, hogy nem fürdök le este, mert már hulla vagyok. De a gyerekeknél betartom, ha csak 5 perc a fürdés akkor is, mert Bulcsúnak ez még a napirendjéhez tartozik. Innen tudja hogy este van, evés jön, és utána alvás. Majd pár hónap múlva már nála is el lehet hagyni. Na meg Lili amilyen mocskos tud lenni nap végére... :shock: :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Vicanna?
Akíra?
Rétes?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!
Vagyok, csak a hétvégét a szüleimnél töltöttem a gyerekekkel. A Férjem legénybúcsún volt, úgyhogy nagyon örült, h vasárnap nyugodtan kiheverhette a "fáradalmakat" :D . Nekünk meg jó volt, mert anyuéknál sokkal hűvösebb van a házban is, meg a kertben is, mint itt Pesten.
Kolping hotel nem semmi módon drága! Asszem nekünk nem futja mostanában rá. Most vettünk egy házat vidéken, remélem szeptemberben költözünk is. Úgyhogy most egy ideig abba öljük minden "felesleges" pénzünkket. :D Viszont legalább lesz sok helyünk, és végre el tudom szeparálni hangmentesen a gyerekeket egymástól. Ez nagyon hiányzik, mert Miki nyugalmat igényel egyre jobban az alváshoz, és sajnos azt nem tudok neki biztosítani. Ez nagyon tud frusztrálni.

Ági!
Emlékszem milyen szar volt az első alkalom, amikor én csináltam egyedül a fürdetést! De vígasztaljon a tény, h viszonylag hamar, már a 3.-4. alkalomtól fogva ki lehet alakítani ebben is egy rutint, és ha nem is úgy, mint a karikacsapás, de megy. Szerintem a mi szomszédaink is néha azt hiszik, h nyúzom a gyerekeket! :D

Reni!
Szia!!! Eredetileg hogy szerettétek volna a gyerekeket? Mi sem konkrétan erre számítottunk, de nagyon nem lepődtünk meg, amikor pozitív lett a teszt. Végülis nem védekeztünk, csak mivel az első gyerek 3 év alatt jött össze, azt gondoltuk, h időben nekikezdünk a kövinek....Azóta pedig... A múlt hónapban már csináltam egy tesztet, de szerencsére negatív lett...Úgyhogy mostmár igazán nagyon vigyázunk.
Nálunk is kevésbbé érdeklődik a nagy a kicsi után, mint fordítva. A Miki tök jól elvan, ha láthatja a bátyust, amúgy nemigen van el egyedül, kézben szeret lenni... :? :roll: Sajnos nem szögelhetem oda Ágostont a Miki mellé, meg gondolom nem is lenne helyes.
Már ilyen kicsi korban is nagyon elüthet a gyerekek természete! Ágoston egy "könnyű" gyerek, jókedélyű, nem túl anyás, de azért ragaszkodó, szeret elmenni a mamákkal-papákkal, nincsenek különleges problémái, eszik is, alszik is. Néha persze túlpörög, meg akaratos is tud lenni, de melyik gyerek nem? Miki viszont. Anyásabb is, nyűgös is. Olyan mindig elégedetlen gyerek, rengeteget kell karban tartani, állva, mert azt sem szereti, ha leülök vele. Nem szeretin nagyon a helyváltoztatást sem, anyuéknál pl. még annál is nyűgösebb, mint szokott, ha lehet ezt fokozni. Szopizni nem nagyon szeret, viszont kanállal szívesen eszik papikat. És legalább aludni rendesen alszik. Bízom sorsunk jobbra fordulásában, de lehet, h ez hiú ábránd. :D

Boeske!
Hát, minden elismerésem, h minden nap egyedül vezényled le az esti szeánszot! Nekem csak kb hetente 1X kell, de azt sem szeretem. Mi itt lakunk nem messze a Nyírőtől, de én is a dokimhoz ragaszkodtam. Amúgy úgy tudtam, h a Nyírőben már nincs szülészet, vagy rosszul tudom?
Jártok templomba? Mi minden vasárnap, bár a két gyerek miatt csak felváltva.

Hát, a mai nap nem az én napom! Reggel már minden össze volt rakva, gyerekek menetkészen, h lemegyünk a kertbe, ahogy minden nap szoktuk. (nagyon izgik ám a napjaink! :D Csupa változatosság és kaland! ) Keresem a kulcsom, de nem találom. Aztán beugrott, h amikor mentünk le a szüleimhez, Ágoston azzal játszott és leesett az ülés alá. Még gondoltam is, h nehogy. Hát, persze, h ottmaradt, a kocsi meg Tiszatenyőn, ahol ma melózik a férjem. :evil: Úgyhogy nem tudjuk elhagyni a lakást, mert kívül nincs kilincs, meg azért nem hagyhatom nyitva az ajtót. De délután már tudunk menni, mert apósom elugrott a pótkulccsal.... Hát ilyen apró örömeink vannak nekünk... :D
Iszonyú rengeteget írtam, kompenzáltam, h nem jöttem eddig. Nagyon örülök, h megélénkült a topik!!!
Üdv: Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Boeske én sem irigyellek, és nem is csodálkozom, hogy nincs mindig fürdés nálatok. Nálunk ennyi apa szerepe a családban, hogy 7 napból 5-ször ő fürdet. :?
Hadd kérdezzek valamit: Levi még mindig bepisil éjszaka. Igaz, nappalra március óta teljesen szobatiszta, délutáni alváshoz április óta. De nem kéne már éjszakára is annak lennie?? Igaz, sokat is iszik lefekvés előtt. Azon gondolkodtam, hogy fel kéne keltenem őt éjfél-1 körül pisilni. Vagy?

Ági! Az elején nálunk is volt a felébresztésekkel gond. Bár én kb kéttized másodperc alatt cicire cuppantottam Norbit, mégis az első 2 hónapban Levi mindig felkelt az éjszakai szopik alatt. De egy haszna volt, mégpedig az, hogy mostmár mindketten átalusszák a másik ébredését. :D No azért ehhez kellett vagy fél év. Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy én délután mindig az erkélyen, babakocsiban altattam Norbit. Féltem, hogy tudom majd kiságyba szoktatni (éjszaka persze ott aludt), de amikor ideköltöztünk újpestre, magától megoldódott a dolog. Azóta együtt alszanak el délután is és este is.

Viki! Irigyellek a kertes ház miatt. Mi panel-prolik vagyunk :?
Eredetileg két évet szerettünk volna anyagi indíttatásból. Ugyebár a Gyedből így vesztettem 5 hónapot. Mi sem védekeztünk, egy baleset volt, eredménye Norbi :D Most kezdtem én is gyógyszert szedni, mert én úgy látszik hamar teherbe esek. Levi 5 hós volt, mikor megjött először, tíz hósan már terhes voltam. Norbival 10 hósan jött meg először, és 16 hós volt, mikor ismét sikerült egy véletlen terhesség (megszakítás, semmi baleset :oops: ). Sajna ő missed lett. :cry: :cry:

Bocsi a szófosiért :oops:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Úgy látszik nem sokan tervezik a kis korkülönbséget... :wink: Nálunk is véletlen műve volt Bulcsú. Én szedtem a bogyót, de 1-2szer kimaradt... :D Most már a telefonomba be van állítva minden reggel 9-re emlékeztetőnek, hogy "bogyó". :lol:

Éjszaka szerencsére nem ébred fel Lili Bulcsú sírására. Az elején én is paráztam ettől.

Bárcsak mi is kertesben laknánk... :roll: Nagyon nagy álmom. Nem kéne nekem nagy kert, csak annyi, hogy a gyerekeknek tudjak csinálni egy kis gyerekparadicsomot. :D De majd talán pár év múlva. :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Pontosan! Egy kis kert elég lenne. Kis csúszda, hinta, homokozó, esetleg libikóka (a párosjáték kedvéért). Meg persze egy kis medence :lol: :lol: És dettó: pár év múlva talán.....

Érdekes azért, hogy én gyógyszer mellett, ha ki is maradt 1-2, sosem estem teherbe. De jó, hogy neked legalább vegyes-páros :D . Én is reménykedtem, hogy a harmadik kislány lesz.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Hoppá, de beindultatok...

Rétes!
Nyírő: fizetős szülészetként megmaradt.
Járunk templomba, változó gyerekszámmal. :D (Andrist mindig visszük, a nagyokat csak ha nem túl hisztisek.)
A kulcs dolog tényleg bosszantó.

Reni!
Van olyan gyerek, aki csak 4 éves korára lesz éjszakára is szobatiszta. Szóval türelem.
Nálunk Barna először éjszakára lett szobatiszta, nappalra elég nehezen ment. Egyszerűen nem akarta. (Még most is van néha baleset, szerencsére egyre ritkábban, de szerintem ez lelki alapon van.)

Giga!
Mi terveztük a kis korkülönbséget. A második kettő közt is kisebb lett volna, ha minden rendben megy. :(

Reni!
Én meg abban reménykedem, hogy majd a 4. lesz kislány. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske! Lesz negyedik??? :o
Azért megnyugtató, hogy nincs veszve semmi szobatisztaság ügyben. Mondjuk én nem erőltettem semmit, vártam, hogy elérkezzen az idő. Tavaly nyáron kisbugyiztunk a játszón, akkor ugyebár 2,5 éves volt, és kb 20 percenként pisilt. Sehol a két óra. Most Norbival csinálom ugyanezt, mert a pelusba nagyon bepöttyösödött, hát ő két óránként pisil, de nem jelzi azt sem, ha bekakilt :D . Talán vele hamarabb sikerül. De ha nem, az sem baj. Ott van még ovi előtt a jövő nyár. Barna jár oviba, vagy most szeptemberben kezdi?? Nekem mind a két csöppem megy közösségbe sajna. :cry: :cry:

Kulcs dologhoz annyit, hogy én ismerve az agyamat, meg a gyerekeimet, 3 pótkulcsot tartok itthon :D , és egyet a táskámban. A rendes kulcsomon kívül. :oops: Ennyit örököltünk az előző lakóktól, és hát igencsak jól jött már párszor, mert volt, hogy csak napok múlva került elő a saját kulcsom. :?

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Rennye!
A mostani nődokim még azt is elárulta, hogy ha szedi valaki a fogamzásgátlót, de mondjuk hasmenése van akkor az is hatással van a bogyóra, és becsúszhat a bébi. Jó, hogy ezeket beírják a gyógyszerleírásba. :x
A 6 hetes vizsgálatnál meg megvizsgált uh-gal is és megkérdezte, hogy nekem mindig hátrafelé hajló méhem volt? Ezek szerint ez időközben változhat? :shock: Mondtam, hogy fogalmam sincs, és kérdeztem, hogy ez mit jelent? Azt mondta, hogy ilyen formájú méhhel nehezebb teherbe esni. :roll:

Szobatisztaság:
Én pont tegnap vettem le Liliről először a pelust idebent. Nagyon élvezte, hogy pucér popsival szaladgálhat itthon. :lol: Ennek köszönhetően feltöröltem kétszer az erkélyt, a nappalit 3szor, és egyszer a kanapét is le kellett törölni. Még jó, hogy műbőr. :wink: :lol: Bilire is ráültettem néhányszor, de azért oda még nem sikerült pisilni. De ami késik nem múlik! Tényleg! Ezt ilyenkor hogy kéne? Én odamegyek vele a bilihez, leülök vele szembe, és várjuk a csodát? Én eddig beszélgettem vele közben, mondókáztam, magyaráztam neki, hogy a bilibe kell pisilni, és nem a kezét, lábát beledugni... Egyedül nem hagyhatom vele, mert akkor abban a pillanatban felpattanna. :? :?:

Boeske!
Ti aztán bevállalósak vagytok. 4 gyerek... Szurkolok, hogy ő már kislány legyen! Mennyi korkülönbséget szeretnél Andris és a legkisebb között?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!
Ági!
A szobatisztasággal kapcsolatban én teljesen "szűz" vagyok még, vagyis Ágostonnál még halvány próbálkozás sem volt. De azért tudom ám osztani az észt a témából! :D Naszóval: én a jövő nyárra tervezem a dolgot, mert jövő szeptembertől oviba szeretném ha menne. Az ismerősök/rokonok gyerekei ált. a 3-hoz közelebb szoktak bilire, mégpedig úgy hogy maguk akarták. Persze gondolom a szülők addigra már elmesélték, h hogy is kell ezt nagyosan csinálni. Akik később vágtak bele azoknak gyorsabban ment. Van olyan ismerős, akinek Ágostonnal pont egyidős lánya már hónapok óta kvázi szobatiszta, de nem tökéletesen, és éjjel, meg a du-i alváskor egyáltalán nem. Az a kislány is maga kérte, h úgy csinálhassa, mint az anyja. Amúgy is azt olvastam Ranschburg Jenő bácsinál, h a lányok azért ügyesebbek, mert ők azt látják az anyukától, amit nekik is csinálni kell. A fiúk, meg hiába látják, nekik nem úgy kell csinálni, hanem állva. :wink: Hát, nem tom mi lesz az én fiammal, nálunk nem menő a nyitott ajtónál pisilő anyuka és apuka. Végtére nekünk is kell egy kis nyugalom! :D
Képzeld, nekem is mondta egy uh-os, h hátrahajló a méhem, pedig a dokim soha nem mondta ezt! Mondjuk később is elfelejtettem erre rákérdezni nála. Képzeld mi lenne, ha nem lenne hátrahajló! Akkor milyen gyorsan jött volna a második?! :D :shock:

Reni!
Na, igen, nekünk is 3 pár kulcs járt a lakáshoz. Én azt mondtam elsőre, h ne adjunk senkinek a családból kulcsot, mert nehogy már a nyakunkra járjanak! Még jó, h a Lacinak van esze, mert nagyon jó szolgálatot tesz, h van anyósoméknál egy vésztartalék, ők közel laknak hozzánk. És természetesen nem járnak a nyakunkra, ha jönnek akkor is előre bejelentkeznek! :D

Boeske!
Régen, valaha még én is gondoltam úgy, h lesz 4 gyerekem. Mostmár nem ezt gondolom, hanem azt, h 3 lesz. Mondjuk 17 évesen meg azt gondoltam, h egyáltalán soha nem kell nekem gyerek. :shock: Amúgy többgyerekes ismerősök mind azt állítják, h a legnagyobb sokk az 1-ről a kettőre való váltás, utána már nem annyira vészes. Te ezt hogy látod? A sógornőméknek 5 gyerekük van, és nagyon klassz. Persze nagyon fárasztó is, főként az anyukának. Viszont a nagyok már tudnak segíteni.
Lányt szeretnétek? Én néha, amikor látok egy helyes kislányt, arra gondolok, h remélem a 3. lány lesz. Máskor meg inkább fiút szeretnék.
Nálunk a templomban 2 hetente van gyerekvigyázás, de jobbára csak a mi gyerekünk van ott. :? Sajnos elég kicsi és elöregedett plébánia. Kíváncsi leszek, ahová költözünk milyen a közösség?

Képzeljétek! Ma Ágoston fél 7-kor kelt, és nem lehetett visszaaltatni. 3/4-ed 12-kor feljöttünk a kertből, leültem Mikit megszoptatni. Láttam, h mindjárt elalszik, gondoltam, h milyen jó, megebédelünk Á-val, aztán ő is durmol. Odanézek Á-ra, hát már durmolt is! :shock: Úgyhogy ebéd nélkül leraktam az ágyába.

No, megyek, megint sokat írtam!
Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Ági!

Én Novynettet szedek, és abba bele van írva, hogy hányás-hasmenés esetén nem biztos, hogy fel tud szívódni a bogyó, ezért nem nyújthat védelmet!
Én nem igazán ültetgettem bilire/wc-re Levit, csak hagytam pucérkodni, egy bugyeszt adtam mindig rá játszón, hogy ne menjen a fitymája alá homok (most ugyanez Norcival). Levi egyébként nemsokkal 2 éves kora után kakira szobatiszta lett :roll: , pedig általában az jön később. Akkor mindig mesekönyvet olvastunk a bilin ülve, és jutalmul a kakiért kapott kindertojit. El tudjátok képzelni, mennyi volt otthon??? :oops:

Viki!

Egyetértek a 3 -hoz közeliséggel, nálunk is így volt. Magától akarta. Ő mondta, hogy már nem kell pelus, akkor sem, ha lemegyünk, és tényleg egyszer sem pisilte össze magát. Volt, hogy a metrón jött rá a pisilhetnék, előkaptam egy pelust, le a bugyit, és abba csuri állva.

De! Azzal nem értek egyet, hogy a fiúknak állva kell. Az én fiam, amikor bilibe/vécébe pisilt, mindig ülve tette. Hiába tettem sámlit a vécé elé, nem tudott úgy kipucsítani (de béna szó :roll: ), hogy rendesen beletaláljon, és ne mellé. Nem olyan régen pisil állva, mert egyszerűbb neki, és egyedül meg tudja oldani. Szóval azóta, hogy eléri a kukija a vécé szélét :lol: Ráteszi a peremére, és így fognia sem kell :lol: Tök cuki.
Az is előny Norbinál, hogy minden pisilésnél asszisztál, és talán eljön az idő, mikor leesik neki, hogy így kéne pisilnie.

Summa summárum én nem vagyok híve a korai szobatisztaságnak, mint ahogy a régi védőnénink, és a dokink sem. Férjem ráerőltetett szobatiszta volt, mint ahogy a húga is. Laci naponta kb 2-3szor pisil (én vagy 12szer),a húga pedig egy csomó ideig véreset pisilt minden ok nélkül. Szerintem nem tesz jót a vesének/hólyagnak.
Úgyhogy Norcinál sem erőlködök, de ha összejön (és a két óra elég bíztató), akkor nem bánom :lol:

Jó sokat aludtak a drágáim, ez is ritka, most motoznak, úgyhogy meglesem őket.

Szép délutánt!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Pont mielőtt leültem volna a gép elé döntöttem el, hogy mégsem fogok én most itt bilire szoktatni. Lili még tényleg nagyon nem érti, hogy miről van szó. Élvezi, hogy pelenka nélkül van, de ha kérdezem tőle, hogy kell-e pisilnie nem mond semmit, csak néz le a puncijához, és mutatja. Szóval tényleg ráérünk még erre a dologra. Ettől függetlenül, ha nagyszülőkhöz megyünk kertesházba, ott tutira pelus nélkül lesz a kiscsaj. :wink:

Jaj! Én már úgy unom, hogy Bulcsú csak hasra tud fordulni, és vissza még nem. Lilinél is kikészített ez az időszak. Hasrafordul, én visszafordítom amikor már nagyon üvölt, elfordulok, és már megint hallom, hogy sír. Természetesen mert már vissza is fordult a hasára. :x Tudom, hogy csak így fog tudni megtanulni visszafordulni. Bárcsak már ott tartanánk... Egyébként néhányszor már sikerült neki, de szerintem ezek csak véletlenek. :?

Reni!
Én cerazettet, és abba nincs beleírva, ha jól emlékszem, de most már megnézem majd tüzetesebben! Nekem eddig nem tűnt fel. :?

Viki!
Ágoston mond már szavakat? Esetleg többet?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!
Ági!
Érdekes, h nekem Ágostonnál nem volt olyan, h hasra fordult és nem tudott vissza. De lehet, h csak az idő szépíti meg az emlékeket? :D Miki meg nagyon lusta! Már láttam, h meg tud fordulni hasról hátra, meg fordítva is, de egyáltalán nem gyakorolja. Pedig 1 hónappal idősebb, mint a Te fiad!
Ágoston már mond mindent. Olyan, mint egy papgáj! Mondatokat is mond. Ez utóbbi nemrég jött, nagyon nagyot fejlődött szerintem szellemileg most. Rém kíváncsi. Van a Mikinek számos lapitapija, azon szokott feküdni. Ágoston pedig már szép lassan megtanulja a számokat felismerni, annyit kérdezi, h melyik mi. Már ha a liftben mondom neki, h nyomdt meg X gombot, akkor tudja melyiket kell, anélkül, h egyszer is megmutattam volna. Úgyhogy rém büszke vagyok rá! :D :oops:
Lili hogy áll? A lányok azt mondják, ügyesebbek e téren is.

Reni!
Szóval a fiúk is tudnak ülve? Bár, persze logikus, a kisfiúk méretei alapján... :D Ez jó, h a metrón pelusba pisiltetted! :D Egy jó anyuka minden helyzetben feltalálja magát, ugyebár! ÉS minden eshetőségre ELŐRE felkészül. Azt hiszem, az apukák erre vmilyen oknál fogva nem alkalmasak, mit gondoltok?

No, jóccakát mindenkinek!
Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Ági!
Az a korszak engem nagyon dühített. Főleg éjszaka, amikor negyvenszer kellett odamennem a bőgő gyerekhez, mert hasrafordult, de utált hason lenni, vissza meg nem ment. Úgyhogy végül kiékeltem a gyereket pléddel, hogy ne tudjon olyan könnyen megfordulni.

Viki!

Az én férjem ülve pisil mindig. Pedig neki nem akkora, mint a kisfiaimnak............. :D

Ágoston nem semmi!! :o Nagyon ügyi. A beszéddel Levi is így volt ilyen idősen, no de a számok!!!!! :shock: :o :shock: :o

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!
Reni!
Nahát, tudtál újat mondani a ffiakról!!!! :D :D
Ágoston mindig is rettenetesen sokat kérdezett, most is. Azt nem annyira szerttem, amikor még nem tudott beszélni és csak nyögött, h mi ez? Természetesen nagyon hangosan nyögött! :D Most az a legújabb, h: Mi volt ez? Ebben a kérdésben az a jó, h halvány gőzöm sincs, h mire gondolt, úgyhogy a sztenderd válasz: Mi volt mi? :D Viszontválasz nincs....
Ágostont a színek kezdték legelőször érdekelni, mostmár kb 10 színt biztonsággal felismer, és szereti is mondogatni. Gondolom minden gyereket más izgat. Minket most leginkább a vonatok és a helikopter. Ja, meg a rigók és a bogarak.

Ki hogy közlekedik a gyerekekkel? Nálunk ált. Ágoston gyalogol, Miki babakocsizik. Néha, mint ma is, Ágoston túl fáradt, akkor Mikit kendőbe kötöm, és Á-t tolom. Még jó, h olyan helyen lakunk, ahol mindent el tudok érni gyalog is, mert tömegközlekedni azért nehéz. Bár persze az sem megoldhatalan. De Á. szeret gyalogolni és tud is elég sokat. Az eleje volt kicsit érdekes, mert amikor a Miki megszületett Á. nem akart gyalogolni, pedig addig nem volt gond. Dehát nem meglepő, h volt vmi kis "visszafejlődés" azt mondják az okosok.
Á. most alszik!!! Reggel negyed 7-kor kelt :shock: :shock: , azt hittem megőrülök. Úgyhogy mondtam neki, h amíg a Miki alszik ő is pihenjen a kiságyában, hát el is aludt a szentem. Tegnap láttam, h véres az egyik hátsó foga helye, mára az egyik hegyecskéje kijött, de a másik 3 hegyecskének nyoma sincs. Remélem azért nem tart sokáig, és tényleg emiatt alszik mostanában rosszabbul.

No, megyek a dolgomra!
Viki
Vendég
 


Hali!

Viki!
Tényleg érdekes, hogy Miki nem forog. De ahány gyerek annyi féle. Ez még semmit nem jelent.
Nagyon ügyes legény ez az Ágoston, hogy már így beszél, és még a liftet is tudja kezelni. :shock: :lol: :lol: :lol:
Lili nem igazán beszél még. Mondja, hogy szia, köszi, baba, nyuszi, Peta (Petra, az uncsitesója), meg még néhány szót. Nagyon ügyesen tudja utánozni az állatok hangját: vau-vau, miáú, háp-háp, nyihaha, stb, stb. Nem igazán akar még beszélni. A pisit, kakit se mondja, ezért is tettem le a bilireszoktatásról most. Még nem tudja miről van szó, én meg nem akarom erőltetni.
Visszatérve a beszédre, Lili is csak mutogat és közben nyekereg. Én meg kérdezgetem, hogy mit szeretne (várom a csodát, hogy el is mondja...), de sosem jön válasz, én meg odaadom neki amit kért, vagy megcsinálom, amit szeretett volna. :-)

Tök igazad van abban, hogy a pasik nem olyan talpraesettek mint a nők. Amikor Bulcsú még nagyon picike volt, és voltunk vásárolni, mondtam neki, hogy álljon be a sorba a két gyerekkel, én meg elszaladok az áruház másik végébe betétért magamnak (ő ugyse tudná milyen kell nekem). Teljesen betojt, és mondta, hogy inkább eljönnek velem, de ő nem marad egyedül a két gyerekkel. Fosott attól, hogy valami hepaj lesz. Persze azóta már elvan velük rövidebb időre, de nem órákra... Szóval én még csak áhitozom egy jó kis masszázsról, vagy egy manikűrről.

Amikor megszületett a fiam őt kendőbe vittem Lili meg a babakocsiban ült. Aztán vettünk egy használt testvérkocsit, de hamar el is adtunk, mert baromi nehéz volt vele közlekedni. Most már az a felállás, hogy Bulcsú van a babakocsiban, és Lili jön gyalog, vagy motorral, vagy ha már nagyon elfáradt, akkor felültetem a babakocsi kupolás részére. Ott nagyon szeret utazni, de most már le kell róla szoktatnom, mert kezd nagyokat kattanni a kereke, és nem akarok most újat venni. :?

Reni!
Jót nevettem ezen a hozzászólásodon! :lol:
Mi is így csináljuk az esti alvásnál. Egyik oldalra egy hengerpárnát teszek, a másik oldalra meg két babaplédet hengergettem össze.
Nálunk is ülve pisil apa is, és Bulcsú is arra lesz tanítva. Így legalább nem lesz pisis a kő, a wcülőke, a gatyájuk...

Kép
Kép
giga1
 
 


Heló!

Viki!

Mi 3 hónapig használtunk testvérfellépőt, megvettük 20 000 Ft-ért :? , aztán jól el is adtam. Csak arra használtuk, hogy ha elfáradt, vagy gyorsabban akartam haladni, akkor ráült. Norbival pl nem tudtam volna ezt megoldani, ugyanis ő 14,5 hósan indult el. Khmm... :oops: Egyébként mi sokat buszoztunk, metróztunk, Levi annyira ügyi volt, hogy egyedül ment le a metróhoz. No persze most is ezt csináljuk. De ők már nagyok.
Hányadik fogacskája jön Ágostonnak?? Norbinál még se híre, se hamva az uccsó négy fognak. Levinek is 2 éves kora után jöttek ki a 16-tól 20-ig fogai.


Ó Ági, az a nyöszörgős mutogatás. :? :? Pont most jajgatok, hogy megint van egy gyerekem, aki idegbajos attól, ha nem tudja megértetni magát. Én is kérdezem tőle, hogy mit szeretne, de nem válaszol basszus. Mondja hogy adóó-adóó-adododa! És mutogat, aztán már visít, mert mittom én, mire mutat. :x :x Lili-fogak?

Nálunk már nagyobbak a srácok, de férjem-uram még mindig beparázik (bár nem mutatja), ha a kicsi is vele kell maradjon egy időre. Ami max 1 óra, és kb hathavonta fordul elő :? :D

Néhány kép.

Levi segít:

Kép

Bogárvadászat:

Kép

Így is lehet :D :D :

Kép

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!
Reni!
Ez a 17. fog. REmélem hamar túl leszünk rajta....
Hát, akkor nekem nagyon talpraesett férjem van, ami a gyereknevelést illeti! :D Én 2 hete pl 6 órára hagytam egyedül a 2 gyerekkel, úgy hogy Mikit megszoptattam, elmentem, a kövi kaját ő adta neki (tejpépet kanállal+ vizet), és az utána való étkezésre hazaértem. Neki ezek nem okoznak nagy gondot. Meg én sokszor el szoktam menni szopitól-szopiig egy kis kikapcsolódásra, vagy dologintézésre. Este pedig olykor elmegyek barinőkkel, vagy meccset nézni (bár már vége az eb-nek), mert Miki nem ébred fel 4-5-nél előbb. De ilyenkor csak az álmukat kell vigyázni.

A tesófellépő megvásárlása eddig mindig elmaradt, de mostmár nem is fogunk venni, azt hiszem. Ebben a Te tapasztalatod is megerősített. Ágoston imád tömegközlekedni, csak nekem mindig olyan busz kell, mire könnyű feljutni babakocsival, mert az emberek nemigazán segítőkészek, ami azt illeti. :? Úgy meg nem szeretek elmenni, h Miki kendőben, Ágoston meg gyalog, mert ha mégis fel kell vennem Á-t az nem megy. A babakocsit meg tudom fél kézzel is tolni.

Ági!
Hogy bírja el a babakocsi teteje a kislányodat? Sportkocsi, vagy rendes fajta? Én egyszer végső elkeseredésemben a tolókarra ültettem Á-t, h végre haladjunk vhová, de az nagyon kényelmetlen. Azóta inkább cipelem félézzel, ha nagyon rohanni akarok (minek is akar rohanni egy 2 gyerekes anyuka?!). Klasszul megerősödött a bal karom azóta! :D

Viki
Vendég
 


Sziasztok!
Tegnap Bogácson voltunk rokonokat látogatni. Jó sokat írtatok azóta.

Szóval a 4. persze nem 100%, de ahogy magunkat ismerem lesz. Persze, hogy szeretnénk egy kislányt is. De most egy kicsit nagyobb korkülönbséget terveznék, úgy 3-4 évet.

Barna már 1 éve ovis, bár csak délelőtt jár.

Közlekedés: Ha 3 gyerekkel, messzebbre, vagy rossz időben kell menni, akkor autóval. Egyébként Andris babakocsiban, a többiek gyalog. Persze ők már elég nagyok.

Épp azon gondolkodtam, hogy nem is olyan kicsi a korkülönbség az enyémek közt. Hmm.

Mennem kell...

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Jó nektek, hogy már jön a fogacska. Én is szeretnék már túljutni ezen. Sajna nálunk apával nem ilyen klassz a helyzet. Vmelyik nap lementem nővéremmel (1 hós a kisfia) tanácsadásra, és otthon hagytam a fiúkat. 1 órát voltam távol, arra jöttem haza, hogy apa gúnyolja Levit, mert valamiért kikapott, erre elkezdett sírni, hogy "hol van az anyukám?" :cry:
Norbi meg akkor is sír, ha az apja viszi lefektetni, ma azért sírt mert ő rakta be a kádba. Sajna ez van.
Nyafi lezárva.

Úgy irigykedem azokra, akik kocsival közlekednek gyerekkel. Nekem is annyival egyszerűbb lenne. :oops: :?

Viki!

Én is raktam a babakocsi kupolájára Levit anno néhányszor. A mélykocsira is, meg a mostanira is, ez 7,5 kg-os nem esernyő, de nem is kétkaros. Na jól megaszontam.
Így egyszerűbb:

A háttérben az a mostani kocsink. Ült már benne/rajta 3 gyerek is :lol: :lol:

Kép

Még az eszembe jutott, hogy utaztunk úgy is, hogy ledöntöttem a háttámlát, hátul ült Levi, két lába közt elöl Norbi. Persze ehhez ülő baba kell.

Szép estét!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Most csak gyorsan, mert a laptop mindjárt lemerül... :?
Lilinek most jön a 12. foga. Már félig kint van. Mi is megszenvedjük egy kicsit, de nem olyan vészes a dolog. A dentinox beválik.

Reni!
Nagyon édesek a fiaid. Én is teszek majd fel képeket a gyerkőcökről.
Ezen a képen te vagy? Ki ez a rengeteg gyerkőc?

Viki!
Ugyanolyan a babakocsink, mint amilyenről Reni képet tett fel. Még a színe is dettó. :D Bírja, de már inkább nem nyigázom.

Kép
Bulcsú

Kép
Lili

Kép

Kép
Kép
giga1
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: