Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm a gyors válaszokat! A szülés várható időpontja október 31! Kyra akkor 19 hónapos!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!
Így, hogy már tudom, hogy mennyi idős lesz Kyra osztom Boeske véleményét mind a kiságyról, mind a babakocsiról. De ehhez tényleg hozzátartozik, hogy majd igazából akkor fog kiderülni a dolog, ha már ott fogtok tartani. :wink:
Egyébként hogy bírod a terhességet? Rosszullétek vannak?

Kép
Kép
giga1
 
 


Nem, szerencsére még semmi :) Bár Kyrával is csak a 7.hét környékén jöttek a reggeli rosszullétek, de remélem most elkerül :lol:

Azt néztem, hogy az azért nem semmi kis korkülönbség a te gyerekeid közt Giga! :shock: Hát mondjuk most ha arra gondolok, hogy 2 hónap múlva születne meg a kistesó.... :shock: Az elég érdekes lenne! Komolyan, én tudom, hogy nem lesz könnyű, de le a kalappal, hogy ilyen kis korkülönbséggel merted :lol:

Egyébként szerintem nem biztos, hogy Bulcsú miatt ilyen Lili! Mámint amit írtál, hogy tiltasz valamit és folytatja mosolygó arccal! Kyra is ilyen! Most pont ezt a korszakát éli! Szóval szerintem ez a korosztálya miatt van! Nem Bulcsú miatt! Bár lehet az is közre játszik, de reméljük nem :)

Hogy oldod meg a szoptatást? Lili addig mit csinál? Nem zavar? Nem akar olyankor valami olyat amit nem tudsz megcsinálni? Nem csinál bajt? Nem akar ő is szopizni? Hogy zajlik ez?

És este a fürdetés? Ki fürdik előbb, ki később? Egyszerre fekszenek? Vagy egyik hamarabb másik később? Egy szobába laknak? Vagy a kicsi veletek a nagy külön?

Jó sok kérdés :oops:

Ja, és ezek a kérdések neked is szólnak ám Boeske csak többes számba :oops: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 

 
 

Giga!

Édesköményteát próbáltad már hasfájásra? Nekünk ez volt a legjobb. (Persze homeobogyót nem próbáltam még.)
Pár napja megijedtem, hogy Andris hasfájós lesz, de nem hasfájós lett, csak beteg. (Piros a torka és náthás. Márk szintén, úgyhogy felváltva szívom az orrukat, adom be az orvosságot, stb. )

Akíra!
Huhhhh. Ezekre nehéz válaszolni.
Szoptatás: hát én elég laza vagyok ez ügyben, simán megszoptatom Andrist az asztal mellett, családi vacsora közben is. :oops: És elég sokat rohangálok közben, fél kézzel kakót keverek, meg ilyenek. Most még működik így, ha nagyobb lesz a srác, nem tudom mi lesz.
Nagyok akarnak-e szopizni: Barna a könyökömet!!! szokta szopogatni. Márk nem akar, ő nem is tudja, milyen, mert ő nem tudott szopni. (ajak- és szájpadhasadékkal született.)

Fürdés: A két nagy egyszerre fürdik 6 óra körül, a kicsi általában utána, amikor a férjem is hazaér.

Altatás: együtt altatjuk az egész csapatot. Nagyoknak könyvolvasás, kicsinek közben szopi, hogy csend legyen. :D

Alvás: Anno Márkot rögtön beraktuk egy szobába a legnagyobbal. Ők azóta is egymás mellett alszanak (persze külön ágyban). Andrisnak külön szobája van, néha ott is alszik, de ált. még mellettem van mózeskosárban.

Hopp, mennem kell, Barna valami rosszcsontságot csinál...

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Nem próbáltam még a teát. Azt neki, vagy nekem kell meginni? :oops: :?
Jó, hogy nem lett András hasfájós, viszont az nem jó, hogy beteg lett! :( Jobbulást mindenkinek!

Akíra!
A helyzet az, hogy nem volt más választásom gyerkőc ügyileg. Bulcsú váratlanul köszönt be hozzánk, én meg nem voltam hajlandó elvetetni. Nehéz-nehéz, de később sokkal könnyebb lesz. Csak kibírom addig valahogy. Egyébként Bulcsú jó baba. Többnyire eszik, alszik. Néha van este felé egy kis pocakfájás, de az sem vészes. 1-2 óra alatt lenyugszik ha simogatom neki, vagy tornáztatom. Majd szerintem akkor lesz igazán nehéz, ha már ő is több figyelmet igényel. :roll:

Lili rosszasága szerintem sincs összefüggésben Bulcsúval. Gondoltam, hogy a korral jár... :lol:

Szoptatás:
Nálunk sincs gond ebből. Többnyire odajön a csaj és figyel közben, aztán egy idő után elmegy játszani, vagy rosszalkodni (anya úgyis helyhez van akkor kötve...). :twisted: Van olyan is, hogy akkor kicsit "foglalkozom" vele is; mondókázok neki, verseket, dalokat énekelek, stb. Olyankor tök jókat szoktunk játszani. Így mindenki jól jár: Bulcsúnak tele lesz a pocak, Lilivel is foglalkozom egy kicsit, és nem érzi azt, hogy ki lenne rekesztve, én meg nyugiban tudok lenni addig. Próbáltam már cicire tenni a csajt is, de nem kell neki. Sajnos... :(

Fürcsi:
Általában Bulcsút fürdetjük előbb, fél 8kor. Addig Lili is besegít (áztatja a kezét Bulcsú fürdővizében). :lol: Aztán én elviszem A fiúcskát felöltözni. Addig Lili is behuppan egy kád vízbe. Ő általában 8- negyed 9-ig van vízben (attól függ, hogy mikor tudjuk kirángatni onnan, imád ugyanis fürdeni). Közben én etetem Bulcsút, vagy ha fürdés előtt evett, akkor bemegyünk a nővéréhez (természetesen apa végig a lánnyal van). Aztán Lilit is felöltöztetjük, majd jön még egy kis játék, és kb 9-kor irány az ágy. Előbb nem is tudnám, de nem is akarnám letenni őket, mert akkor már hajnalok hajnalán fent lennének. Ja! Mostanában előfordul az is, hogy együtt fürdik a két csemete. Élvezik is a dolgot, egészen addig amíg Lili nem kezdi el csapkodni a vizet. Ezt Bulcsú nem igazán tolerálja... :?

Alvás:
Lili a szobájában, Bulcsú meg mózeskosárban, egyelőre kint a nappaliban, mert ott van egy kis fény (rájöttünk ugyanis, hogy nem szeret tök sötétben aludni). Nálunk nyitva az ajtó, így ha csak nyekken egyet én már megyek is és tisztába teszem, etetem.
Úgy terveztem, hogy majd 6 hetes kora körül átviszem Lilihez aludni, de ez majd akkor fog kiderülni, hogy mennyire működőképes. Kíváncsi leszek... :roll: :wink:

Lányok!
Nincs kedvetek feltenni fényképet a csöppségekről? Úgy megnézném őket! Kicsiket, nagyokat egyaránt! :wink: :D

Íme az én két rosszaságom:
Ilyen amikor Lili is besegít a fürdésnél:
Kép

Ő pedig a kiskrapek.
Kép

Kép
Kép
giga1
 
 


giga!
Gyönyörű gyerekek!!!!!

akíra,
szívemből szóltál/kérdeztél :lol:

képet meg küldenék, ha tudnék.... folyton azt írja "Hiba történt"

Kép
vicanna
 
 


Giga!
Te is ihatod, meg Bulcsú is. Ha nehezen kakil, akkor kamillával is lehet keverni. Egyébként kapható Mecsek tea néven is, bár én azt nem próbáltam, de többen mondták , hogy nagyon jó.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Andris
Kép

Márk
Kép

Barna
Kép

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Tündériek ezek a krapekok! :lol:
Majd lehet, hogy kipróbálom a teát is, de most még várok, a homeós bogyók hátha hatnak.

Vicanna!
Elég kicsi a mérete a képnek?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Gyönyörűek a gyerekek! :D

Én egyenlőre még csak Kyráról tudok képet feltölteni, kistesóról még uh képem sincs :D De ami késik nem múlik, amint lesz teszek fel :)

Vicanna, meg kell nézni, hogy nem-e túl nagy a kép! Merthogy ide a rendszer csak 600x600as képet tölt fel, nagyobbat nem, szóval ha nagyobb akkor hibát ír ki, és akkor le kell kicsinyíteni! Minden fényképkezelő program tud kicsinyíteni :)

Most mennem kell mert Kyra rosszalkodik, de majd még jövök :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!
Várjuk a képet Kyráról! :D

Kép
Kép
giga1
 
 


ok próbálkozom! Kép Dorkangyal

Kép
vicanna
 
 


Nagyon cuki!!! Ez a hajszerkezet... :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Kép Kép Kép

Kistesóról majd rakok fel képet amint van :wink:

Vicanna, nagyon édi Dorka :) Már most hosszabb a haja mint az én lányomnak :lol:

Ma megyek az első UH-ra! Remélem minden ok lesz! Holnap jövök és mesélek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Bocsi, kicsit túl nagyok lettek a képek :oops: :oops: :oops:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!
Nagyon szép a kisányod!!!
Ti vágtátok a haját, vagy ilyen rövid neki alapból?
Lilinek nagyon lassan nő a haja, pedig én már úgy szeretnék neki mindenféle frizkókat csinálni! :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Hoztam egy képet a kistesóról :lol:

Kép


Kyrának ilyen kis haja van! Nagyon lassan nő neki is! Pedig én is annyira szeretném már csinosítani :lol:
Meg jó lenne legalább kis csatt a hajába, mert mindenki fiúnak nézi :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!
Cuki a picuri is! :lol:
Én is így vagyok a csinosítgatással. Bár Lilinek kicsit hosszabb a haja, de még az övébe sem lehet tenni semmit. :?

Kép
Kép
giga1
 
 


Meg Lilit nem is lehet fiúnak nézni :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Aranyosak a lányok.
Hajcsatos témához nem tudok hozzászólni. :)
Majd talán 4-5 év múlva. :D :D :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Szeretnétek még gyerkőcöt?

Kép
Kép
giga1
 
 


Hááááááát, ahogy magamat ismerem..... :D :D :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Bátor dolog ez a mai világban (sajnos!).
Három fiú után gondolom örülnél egy puncisnak, vagy már megszoktad a pasikat és jöhetne mégegy? :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


A teljesség kedvéért jó lenne egy lány.
De ez nagyon távoli terv még. Most egy időre felborítom a hormonháztartásomat (fogigátlóval). Pár évig nagyon kell vigyáznunk, mert nálunk mindig elsőre összejött a gyerkőc, amint egy icipici esélyt adtunk rá.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Beoske,
éljenek a puncisok, hajrááá!!! (Persze könnyű más ... verni a csalánt, tudom) :wink:
egyetértek Gigával: bátor dolog még gondolni is sok-sok aprónépre ... mi a tesót is meggondoljuk idénre, ráadásul hozzánk is rögtön befutott Dorka, tehát nem árt óvatosnak lenni...hajjhajj. :?

Akira,
ne bánd, mi is unisex arcú gyermeknek adtunk életet! :D Attól függően nézik fiúnak v lánynak, h milyen ruha van rajta. :roll:

Giga,
A dorkahajról annyit, h a 3x-ik uh után elneveztem rasztafárinak... csak az apja nem engedi, h kicsi szeme fényének betekerjem a tincseit!
:lol:

Kép
vicanna
 
 


Vicanna, hát Kyrát még akkor is fiúnak nézték amikor rózsaszín kisgatyába rohangált rózsaszín fehér felsővel és a felsőn ez állt "I'm not a boy!" És még így is azt mondták, de édes, dundi kisfiú :evil:

Hát ennél lányosabban nem tudom öltöztetni :lol:

Hát igen, bátor dolog 3-4-5 gyerek, de megvan a szépsége az tuti! :)

És hát nekünk is Kyra rögtön összejött, Fanni, meg második hónapba! Szóval olyan sokat mi se vártunk rájuk :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!
Hát azért ez már ciki annak, aki ilyen szerkóban kisfiúnak néz egy gyereket. :lol: Ha nagyon nem biztos a dolgában inkább mondaná, hogy de édes kisgyerek, vagy valami hasonlót! :wink:

Lilinél nálunk úgy volt, hogy decemberben elkezdtünk próbálkozni. Aztán nagyon elkeseredtünk, amikor még márciusban sem volt pozitív a teszt. Aztán monduk, hogy nem idegeskedünk ezen tovább (tudni kell, hogy mi decemberi babát szerettünk volna). És lám-lám a következő hónapban már két csíkocska volt a teszten. :lol: Ennyit számít, hogy ha valamit az ember görcsösen akar... :wink:
Bulcsú pedig becsúszott. De nagyon örültünk neki is a kezdeti ijedelem után. :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Ja!
És Lili decemberi baba lett. :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


sziasztok!

Nekem van egy 4éves lányom és egy 3éves fiam. 13hónap van köztük. Nagyon jó tesok. Az első 2év nagyon fárasztó volt, de most szuper jó! Olyan jól el vannak és szeretik egymást. Juliusban születik a 3.babám, és kicsit tartok hogy fognak reagálni, elvileg nagyon várják, de a fiam nagyon anyás!!
Ági
Vendég
 


Giga, nem semmi! Hát látod, tudta a lányod, hogy decemberbe kell jönnie! Milyen jó, szófogadó lányod van! :wink:

Ági, hát azért a 13hónap nem lehetett semmi! De remélem a mi 19 hónapunk is hasonlóan jó lesz és jó tesók lesznek :) A Júliusi babához gratula :) Remélem azért minden ok lesz, még akkor is ha köztük már "nagy" lesz a korkülönbség! Így legalább te tutira meg tudod mondani, hogy mi a jó a kis vagy a nagy korkülönbség :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Ági!
Üdv köztünk! Remélem te is sűrűn fogsz jönni, és akkor már leszünk néhányan a topikban.
Huh! Tényleg nem semmi az a 13 hónap. Azt hittem az mi 14 hónapos korkülönbségünket nem nagyon lesz aki túlszárnyalja... és mégis. :wink: :D
Mesélj! Nálatok meddig volt nehéz a két pici gyerkőc? Mikor jött el (egyáltalán eljött már?) az az idő, amikor azt lehet mondani, hogy most már könnyebb?
Ha tudsz tegyél fel képet a két gyerkőcről!

Akíra!
Na ja. Akkor még szófogadó volt... :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga, ha jól látom Lili majdnem karácsonyi baba? :D

Szófogadásról annyit, hogy Kyra is egyre "bolondabb" én nem tudom, hogy nálatok hogy van ez, de Kyra 3-4 napja szó szerint földhöz vágja magát (tök ok nélkül) és hisztirohamot kap! :shock: De komolyan, semmi nincs amit épp ne kapott volna meg és azért, hanem csak egyszerűen elnyúlik és hisztizik! Mitől lehet ez? :roll: :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Igen, majdnem karácsonyi baba lett.
Nálunk a család 3/4-e decemberi. Én kezdem a sort dec.12-vel (egyébként Lilivel a szülinapomra voltam kiírva, csak kisasszony úgy döntött, hogy nem osztozkodik velem), aztán jön Lili dec.21-el, aztán az apukája dec.25-tel. Ő igazi karácsonyi gyerek. Lilivel pont szenteste jöhettünk haza a kórházból, tök jó volt. :D

Nálunk is szoktak ilyen hisztik lenni. Bár ezek nem igaziak (legalábbis nálunk). Ilyenkor inkább csak játszik, de nem az a tipikus figyelemfelhívós hiszti. Lili egyébként is szokott a földön fetrengeni. :roll: Hogy mitől lehet, az jó kérdés. Lili szerintem ilyenkor leginkább unatkozik és azért csinálja. Látszik rajta, hogy baromira szétunja az agyát.

Kyrának mikor van a szülinapja? Ez a vonalzó csak a hónapokat számolja, a napokat nem?

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga, hát nalunk is így volt, Kyra 12.ére volt kiírva, és 20.án bújt ki :lol:

Jó lehetett az a karácsony :) Na meg az össze most már, hisz már ott van nektek :)

Nálunk is most a kistesó ugye novemberre van kiírva, aminek én annyira nem örülök, mert 12 ünnep van novemberbe, szóval kvázi napot nem tudnék mondani, hogy mikor lenne jó, ha jönne, hogy ne legyen egybe senkiével!

De a március is ilyen nálunk, rengeteg Sándor meg József van, és hát ugy még szülinapok is....szóval ez a két hónap elég gáz :lol:

Ja, és a vonalzó most már nem számol, mert újat kell csinálnom, ez visszafelé számolt, hogy hány nap van a szülinapjáig, de ma van neki, ugyhogy most már 0 :)
Majd ha lesz egy kis időm csinálok neki újat :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kyrának boldog születésnapot!

Ági!
Üdv!
Júliusig még van idő. Bár arra tippelek, hogy a fiad még anyásabb lesz, ha megszületik a pici.
Nálunk mostanában van olyan, hogy mindhárom rajtam lógna. Pedig a középső sosem volt bújós, ringatni sem kellett soha, most meg....

Régebben írt ide Vadvirág, neki 11 hónap van a 3. és 4. gyereke közt. És azóta még született két gyönyörű ikerlánya. Annyira szuper család!!!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Kicsit kilógok a sorból, mert nálunk 2,5 év a korkülönbség, tehát nem "kicsi", bár én annak éltem meg. :lol: Gyorsan végigolvastam az utóbbi hozzászólásokat, talán hasznos lesz valakinek amit írok.

A legnagyobb tapasztalatom - így utólag - hogy semmiből nem kell nagy ügyet csinálni, valahogy a pillanatnak kell élni és élvezni. (ez persze akkor nem sikerült)

Nálam az első gyerek másfél hónapos koráig szinte csak sírt, minden percet ajándéknak éltem meg amikor végre csönd volt és gyönyörködhettem is benne. Aztán három hónapos korától egy kisangyal lett (aztán 3 éves korától 5 éves koráig kisördög volt, talán most már kezd komolyodni). A 2. gyerek 6 hónapos koráig hasfájós volt, de a neheze csak utána jött, istentudja miért, de utána még annyit se aludt.

Rácsoságy:
2 éves korában tettem bele a rácsoságyba a lányomat, amikor már nem szopott egész éjjel, mert leszoktattam róla. Addig egy szivacson aludtunk, mert hát rácsoságyban nem tudok fekve szoptatni :lol: a saját ágyunkba pedig nem akartunk gyereket vinni (persze ott is volt pár hónapig, hogy túléljük a helyzetet, és apa aludt szivacson a nagyfiú mellett, mert hát akkor vele is aludjon már valaki). Pedig vettünk 2 rácsoságyat, hogy a nagyot ne kelljen kiebrudalni a megszokott helyéről. Egyelőre mindketten az eredeti ágyukban alszanak, a fiamnak most már átalakítottuk "ifjúsági ággyá", a lányomnak meg kivettünk két rácsot, és ki tud bújni. (ezek praktikus dolgok!) A lényeg, hogy a kezdeti nehézségek után szépen alszanak egy szobában, külön kiságyban, csak a lefekvéskor kell velük ott lenni. Megoldódtak az éjszakák, pedig rémálom volt eleinte... Hogy most mi lesz a harmadikkal, nem tudom, de nem tervezek előre. Alszunk szivacson, aztán majd kiderül hogy milyen típusú gyerek, és ennek függvényében veszünk ágyat. Lehet hogy a nagyoknak veszünk majd egy emeleteset. Bár félek, hogy onnan leesnek...

Szoptatás:
Ahogy leültem a kicsit szoptatni, azonnal pisilni kellett a nagynak, vagy homokozni vagy akármit, és amiket odakészítettem magam mellé, az persze nem volt jó. De ugyanez fordítva. Ahogy leültünk enni, felébredt a kicsi, hiszen ugye neki is ott kell "enni" az asztalnál. :) Nem is tudom mi olyan dolog van, amit nem tudok szoptatás közben csinálni???? :lol: Asszem a legjobb az volt, amikor jobb kezemmel a nagyfiamat fogtam az ugrálóvárban hogy el ne essen, bal karomon pedig szoptattam a kicsit, mindezt egy rendezvényen.

Most már könnyebb - korszak:
Amikor a kicsivel már tudott mit kezdeni a nagy. Édesen "lealacsonyodott" a szintjére, és hogy együtt tudjanak játszani, minden hülyeségre hajlandó volt. Ez volt talán olyan másfél év után. Nekem könnyebbség volt, amikor már szépen együtt ettünk az asztalnál, mindenki ugyanazt és ugyanakkor (kb. egy év után). Meg amikor már csak egy ebédutáni alvás volt (nagyon nehéz volt, amikor a fiam ebéd után aludt, a kicsi meg délelőtt és késő délután, gyakorlatilag váltották egymást, és a másikat mindig csitítgatni kellett)

Kisfiúnak nézték:
sokáig nemigen nőtt a lányom haja, aztán mikor végre lett, mindig kitépett belőle minden csatot-gumit. :( Még most sem szereti...
Ha rózsaszínbe öltöztettem, akkor is megdícsérték, hogy milyen szép kisfiú (pedig tök lányos volt a pofija), és amikor szóltam, hogy tiszta rózsaszínbe nem öltöztetek kisfiút, akkor azt mondták, hát nincs is fülbevalója! 8)

Fürdetés:
kezdettől fogva egy időben fürdettük őket, max. egymás után, viszont csak olyan 8-10 hónap után tettük őket egy szobába aludni, mert addig nem volt a lányomnak időben kifejezhető alvástevékenysége... (nem tudott volna a nagy pihenni, bár így se aludt az egész család, de legalább az illúzió megvolt! és csak nekem kellett felkelnem)

Hiszti:
nagyobbik 3 évesen kezdte (addig angyalka volt mint írtam) viszont 5 éves koráig szenvedtünk vele-tőle, és hát, még most is van mit "javulnia", elég nehéz eset. A kicsi 5 hónaposan már verte a popóját az ágyhoz, ha nem siettem odaérni amikor sírt. :wink: Ez nagyon gyerekfüggő! És én nem hiszem hogy a testvérféltékenység lenne a fő ok! Egyébként nálunk a féltékenység fordítva legalább annyira működik. A kicsi ahogy megtanult mászni, azonnal túrta ki a nagyot az ölemből, ha az véletlenül odaült, mert az meg nem is bújós.

Bocs, rengeteget írtam.... de akkor jártam itt utoljára, mikor a 2-at vártam. És ha valakit megnyugtat, szinte semmi nem jött be amit itt olvastam! :lol: Pedig nagyon készültem, hogy ügyes anyuka legyek! Ezt most viccesen írom! De a kisfiam tényleg nem akarta tologatni a kishugit a babakocsiban, senkinek nem akart vele eldicsekedni, nem akarta fürdetni és semmiben részt venni a baba körül, és nem akart szopi közben velem olvasgatni, pedig én úgy szerettem volna, és én úgy elterveztem mindent előre! :lol: 8) Hát most nem fogok...

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!
nyáriorgona
 
 


Sziasztok!

Nyáriorgona!
Üdv köztünk! Gratulálok a harmadik babához! Köszönjük a sok hasznos hozzászólást! Érdekes, hogy nálatok milyen sokáig tartott a második gyerkőccel a pocakfájás. Azért én remélem, hogy nekünk nem fog addig tartani. És hogy utána méginkább nem aludt... Ez vajon mitől lehetett? :roll: Nem semmi lehetett ez a szoptatós-ugrálóváras szitu. :lol:

Gondolom a többiek a húsvét miatt is maradnak el ennyire a fórumtól. Legalábbis remélem, hogy nincs semmi gond, és nem azért nem írnak! Hahóóó! Lányok, hol vagytok?

Nálunk extra sz@r volt a húsvét. Attila lebetegedett csütörtök este. Pontosabban akkor még csak érezte, hogy lesz valami. Péntekre lázas lett, és 4 napon keresztül nem is nagyon akart neki lemenni. Emellett köhögött, izomfájdalmai voltak, és nagyon gyenge volt. Szóval 3 gyerekem lett hirtelen az ünnepre (és férjem egy se...). Vasárnapra már annyira kikészültem, hogy felhívtam anyukámat, hogy jöjjön át segíteni, mert már nagyon nem bírtam. A lakás egy merő fertő volt már a kosztól, kaja sehol, mosás hegyekben, stb... Szerencsére át tudott jönni és itt is maradt, csak hétfőn ment haza a bátyámékkal. Nagyon sokat segített, puccba vágtuk a kérót, de a legjobb az volt benne, hogy volt kivel beszélgetnem. Annyira hiányzik sokszor az "emberi beszéd". Szóval sehova nem mentünk húsvét alkalmából. Ráadásként tegnap előtt délután Lili is belázasodott. A délutáni alvásból felkelve 38,6 volt a láza. A máskor szinte "lelőhetetlen" lányom feküdt a kiságyában mint egy darab fa. Szőrnyű így látni az embernek a gyerekét! Kivittük a kiságyát a nappaliba a tv elé, és fekve nézte a meséket. Estére jobban lett, de kicsit később megint felment a láza, újabb lázcsillapítót kapott, és szerencsére átaludta az éjszakát. Remélem hamar rendbe jön. Bulcsút nagyon féltem, bár valamennyire védi őt a tejem, de azért ebben nem bízom 100%-osan. És ő még nagyon pici egy ilyen influenza szerű megbetegedéshez. Lili szerencsére sokat iszik, így nem féltem annyira. Mindemellett alul jön egy foga, és ma ahogy bekentem az ínyét a Dentinox kenőccsel éreztem, hogy felül is jön egy rágófoga. Lehet, hogy ez is rátett egy lapáttal a lázra, de nem hinném, hogy csak ez okozná, hiszem fogzás miatt én még nem hallottam, hogy valaki 3 napig lett volna lázas... :?
Szóval ezek vannak most nálunk.

Többiek! Milyen volt a húsvét?

Boeske!
Uh! 11 hónap? :shock: Na az a nem semmi! :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Nyáriorgona!
Valóban a rugalmsság nagyon fontos. De azért jó előre tervezgetni, mi lesz, hogy lesz. Csak nem szabad elkeseredni, ha nem úgy működnek a dolgok, ahogy előre gondoltuk.

Giga!
Akkor Nektek se volt jó Húsvétotok. Mi is egyik betegségből ki, másikba be. Rajtam is átment valami hasmenős dolog, féltettem is a tejecskét, de szerencsére 2-3 nap alatt rendbejöttem. Már csak Márk náthás.
Andris pedig megkapta a két hós oltást.

Hány foga van Lilinek?
Nálunk szerencsére most egyik gyereknek sem jön foga, igaz Márkot áprilisban vinnem kell fogszabályzásra, hááát, az sem lesz egyszerű ügy.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Remélem már mindenki jól van nálatok.
Nálunk most a férjemnek semmi hangja nincs. Ráhúzódott az influenza a hangszalagjaira. Legalább nem tud magyarázni annyit... :wink:
Lilinek még tegnap hőemelkedése volt, de már nem adtam neki lázcsillapítót. Hadd dolgozzon a szervezete egy kicsit.
Fixen 7 foga van kibújva. Alul jött ki most a 8., de az még csak éppenhogy látszik. És felül jön neki két oldalt 1-1 rágófoga. Szóval most egyszerre 3 foga jön megint.
Szegény Márk! Biztos nem lesz túl kényelmes neki a fogszabályozó. :?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Kicsit én is elmaradoztam, ne haragudjatok!
Kicsit nálunk is összejöttek most a dolgok!
Kezdődött Kyra szülinapjával, aztán meg a húsvét, majd jött most egy jó kis betegség! Ugyhogy most itthon fekszünk lázasan (mármint egyenlőre csak Kyra lázas, remélem én nem kapom el) nemhogy kint játszanánk a homokozóba :?

De talán hamar meggyógyul és mehetünk ki ebbe a jóidőbe! Mindkettőnknek...mindhármunknak jót tenne! :)

De látom nálatok se teltek jobban az ünnepek! És hát igen ez a legrosszabb érzés...látni a saját gyerekedet szenvedni! Kyra is általában rossz mint az ördög....inkább 7 ördög, most meg....fekszik és néz csillogó szemekkel! Annyira rémes! :cry:

Jajj Giga, ne is mondd, hogy Bulcsó milyen pici egy ilyen betegséghez! Novemberbe Kyra eléggé elkapott valamit és teljesen letapadt neki az arcüregébe a "trutyi" és vittük minden másnap orrszívásra! Merthogy az itthoni porszívó semmit nem ért annyira tele volt az arcürege, és én meg felszuratni nem akartam neki! Szóval jó pénzért jártunk inkább orrszívásra! És ott volt egy olyan csepp baba, 6 hetes volt! Pont mint Bulcsú! És ők is hónapokig jártak vele! Annyira sajnáltam! Mert Kyra akkor már 8 hónapos volt, és bár sajnáltam, örültem, hogy nem ilyen kicsinek kapta el ezt a borzalmat! Szóval drukkolok, hogy Bulcsú ne kapja el!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Ne hari, Bulcsó-t írtam Bulcsú helyett :oops: :oops: :oops: :oops:
Nem akartam, bocsika! :oops: :oops: :oops: :oops:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!
Dehogy haragszom az elütésért! :wink:
Most már én is elkaptam. :( Másfél napig voltam csak lázas szerencsére. A torkom azóta is fáj, és a fejem is (bár az már nem annyira). Eddig Bulcsú nem kapta el, de remélem, hogy most már nem is fogja. És most egy jó darabig nem akarok semmiféle bacit itthon látni! :evil: Elegem van a betegeskedésekből!
Remélem Kyra is hamar meggyógyul! Sok-sok gyógypuszit neki! :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?

Mi túl vagyunk a betegségeken, egy szülinapon, egy keresztelőn, egy nyelvfelvágáson (Andrisnak le volt nőve), egy csomó hisztin, és át nem aludt éjszakán. :D
De sajnos még a vizsgáimon nem. :( A jövő héten is lesz 2.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske, ez nem semmi! :shock:
Hát minden elismerésem a tied, hogy ezt végig tudod csinálni :roll:
Jobbulást a család minden tagjának! Úgy látom rátok fér :?

A vizsgáidhoz drukkolunk :)
Tuti sikerülni fognak :)

Jól látom, hogy Andris és Bulcsú baba egy napon születtek? :)
Én ezt eddig nem is láttam :lol: Tök jó :)

Mi is most másztunk ki nagyjából egy jó kis torokfájós taknyos korszakból...remélem nem mászunk bele most semmi másba...nem örülnék neki! Így is örülök, hogy ezt láz nélkül megúsztam :roll:

Én most doki váltás elött állok, ugyhogy kicsit össze vissza vagyok, azért is nem írtam már jó régen, mert minden időmet ami a net elött van az veszi el, hogy dokit keresek....hát jövőhéten csütörtökön megyek az egyikhez akit ajánlottak...majd meglássuk! Ha bejön akkor ok, ha nem, megyek tovább....remélem hamarosan sikerrel járok :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Boeske!
Asztaaa! Te nem vagy semmi! 3 gyerek meg még vizsgák is? Csak gratulálni tudok neked!
Nem semmi, hogy még csak most vágták fel Andris nyelvét. Születése után nem nézték meg neki? Nem volt gond eddig a szopizással? Lilinél már a születése után észrevették, de csak a 3. napon vágták fel neki, amikor már véresre szívta a cicimet, mert nem tudta rendesen bekapni. :shock:
Hiszti az itt is van dögivel mostanság. Lilinek jönnek a rágófogai. Nem is egy egyszerre. Éjszakánként is van hogy felsír szegénykém. :(

Akíra!
Nem ugyanazon a napon született Andris és Bulcsú. Andris idősebb kb. 3 héttel (ha jól számolom a vonalzók alapján). :D
Mi a helyzet a dokiváltással? Gömbölyödik már a pocak? Kyra hogy van?

Lili elkezdett beszélni. Már mondja, hogy szia, köszi, ótó (autó), Peta (Petra, ő az unokatesója). Tiszta édi, ahogy próbálkozik. :lol:
Bulcsúval pedig Dévényes gyógytornászhoz járunk. Sajnos eléggé kötött az izomzata nagy része, de főleg a csípőjénél és a nyakánál. Szegénykém annyira sír ezeken a kezeléseken, de inkább sírjon hetente egyszer nem egész egy órát, mint hogy később bármi baja legyen.

Kép
Kép
giga1
 
 


Jelentem túl az 1. vizsgán. Eredményt még nem tudok.

Nem vették észre a lenőtt nyelvet, de nekem is sebes lett a mellem. Lehet, hogy ezért???
Lilinek gratulálok a beszédhez. Olyan aranyosakat tudnak mondani ilyenkor. Barnának voltak szavai, amiket ő talált ki. pl. a nápolyi nápító volt sokáig. :)

Mástól is hallottam, hogy sírnak a Dévényi tornán. Tutira fájhat nekik. De tényleg jobb korábban, mint később.

Fogacskákra nem próbáltál homeopátiás bogyókat?
Én is most tesztelem a Chamomilla CH 15-öt Andrisnál.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Reméljük jó lett a vizsgád! :wink:
Simán lehet, hogy a lenőtt nyelvecske miatt lett sebes a cici. De a lényeg, hogy most már fel van vágva neki.
De gondoltam a homeóra. Ma akartam is neki venni bogyeszt, de nem jutottam el a gyógyszertárig. :oops:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Húh, most nézem a vonalzókat, és tényleg nem ugyanakkorák :shock: :roll: :oops: Pedig multkor pont a vonalzókat néztem és az alapján voltak egyidősek :shock: Vagy csúnyán benéztem valamit :oops: Ne haragudjatok! :oops:

A dévényis torna tényleg én is úgy hallottam, hogy fájdalmas, minden baba sírni szokott, de én is vinném ha kéne, mert jobb most mint később egész életébe szenvedjen! :? Remélem nem kell sokáig járni és hamar rendbe jön Bulcsú :)

Boeske, továbbra is drukk a vizsgákhoz, és amint tudsz eredményt gyere ám és mesélj :)

A chamomilla tényleg jó! Én használtam Kyránál és neki szerintem segített :) Én is inkább a homeopátia híve vagyok! :roll:

Lilinek gratula a szavakhoz! Én is alig várom, hogy Kyra beszéljen! :)

Én tegnap voltam annál a dokinál akit ajánlottak nekem és úgy néz ki, hogy nála maradok! Nekem nagyon szimpatikus és úgy áll a dolgokhoz ahogy szerintem kell! Csodálkozott is mikor mondtam neki, hogy miért váltok, azt mondta ilyet még nem is hallott, hogy egy doki így álljon hozzá a dolgokhoz.... :? hát igen... :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!
Dehogy haragszunk! :wink:
Én is homeo párti vagyok inkább. Nekem már sokmindenben segített.
Miért is váltasz dokit?
Nagyon hamar el fog jönni az az idő amikor Kyra is elkezd beszélni. Észre se fogjuk venni, és a gyerekeink már összetett mondatokban fognak beszélni. :shock: :D Olyan gyorsan repül az idő... :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga, azért kell dokit váltanom mert a mostani dokim előre kijelentette, hogy a 37. héten azaz október 21.én kiveszi a gyereket (császár) :shock: és ez nekem nem tetszik! Mert az ok hogy császár, nem is akarom máshogy, csak ne döntsük már el előre, hogy ilyen hamar kiveszi! Mert nem hiszem, hogy a tüdejének jót tesz! Sőt! És én nem akarok a doki félelmei miatt egy alulfejlett inkubátoros babát....szóval ezért váltottam dokit!

A mostani dokim is kiakadt ezen az etikátlan dolgon.... :evil:

KépKép
KépKép
akíra
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: