Új privát üzeneted érkezett!

Éljen! Végre kaptunk időpontot a műtétre. Nov. 23.
A doki még szállást is foglalt nekünk.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Ez remek hír. Szívből GRATULÁLOK! :) HURRÁ! A legjobbakat! :)

Vadvirág
Vendég
 



Sziasztok!

Képzeljétek, egy ismerősöm most várja a 4. gyerekét. A legnagyobb 5 éves lesz nemsokára.

Dóri, hogy vagy? Jelentkezz, ha erre jársz!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

 
 

Sziasztok,

Kicsit eltuntem de most talan irok.... En vagyok az a Dori ahol szinten utban van a harmadik baba.Amikor megszuletik a baba Veronika pont 3 eves lesz, Aron 1,5 lesz akkoriban.
Tudjuk mar hogy kisfiu lesz es ennek orulok mert tartottam-tartok attol hogy a kozepso gyerek vagyis Aron nehez helyzetbe kerul. Igy a ket kisfiu majd tud egyutt jatszani. Veronikan mar most latszik hogy mas dolgok utan erdeklodik mint Aron vagy mas fiuk.Azert ha van valakinek tapasztalata a kozepso gyerek neveleserol azt szivesen vennem.koszi.

Most tartok 20ik hetnel es sajnos kijott a viszerem nagyon csunyan :(, ez van, eddig nem volt, Edesapamnak volt, az elozo ket terhesseggel nem jott ki most viszont igen es meg faj is pedig alig hiztam. Harisnyat hordok... Az orvos azt mondta hogy sajna ez nem fog magatol visszamenni es elhiszem, mert ilyet a nagyszulok labain lattam :(

A gyerkocok jol vannak, egyutt alszanak esznek, jatszanak. Delutan is egyutt teszem le oket, neha 15 perc kulonbseggel, de igy gyorsan megfozom a vacsit es meg 20percet hunyok.
Veletek mi ujsag?
Dori
rdora
 
 


Sziasztok! Megérkeztünk Münsterből.

Márk műtétje jól sikerült. Nagyon megviselte, de már kezd rendbejönni. A kinti orvosok, nővérek rendesek voltak. Szinte végig Márk mellett lehettem. A műtét után az őrzőbe is bemehettem, ott voltam, amikor felébredt. Éjszakánként pedig egy kis raktárszerű szobában alhattam vele.

Dóri!
Örülök, hogy jól vagy (már a visszereket leszámítva.)

Mára ennyi, igyekszem majd újra bekapcsolódni.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Szívből GRATULÁLOK! Őszintén örülök hogy minden rendben ment, nagyon ügyesek vagytok!!! :)

Gyors felépülést Márknak! :)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon Kellemes Karácsonyi Ünnepeket mindannyiotoknak!

Kép

Boeske!
Márkot külön is puszilom! :)

Kép

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok

Mindenkinek kellemes unnepeket es BUEK.
Voltam dokinal es minden rendben a pocaklakoval, mar csak 3 honap v an hatra es 3 gyermekes Edesanya leszek, 3 eve meg egy sem volt...
Lehet hogy a masik topikba is be kene lepnem ? :)
Egyenlore jol vagyok ugy erzem no a baba, a derekam elkezdett fajni, szoval biztosan gyarapszik. Teszem a napi teendokoet, neha eszre sem veszem hogy rohan az ido.
Azon kapom magamat hogy a kislanyunk februarban lesz 3 eves es milyen nagy lany!! (persze mihez kepest..., de akkor is)
Megegyszer Buek
Dori
rdora
 
 


Sziasztok!

Dóri!
Klassz hírek, GRATULÁLOK! :)

Én is mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet kívánok! :)

Vadvirág
Vendég
 


Szia Dóri!

Örülök, hogy jól vagy. (És csendben irigykedem is egy picit. Én is egyre többet gondolok a leendő 3.-ra. Szerencsére a férjem sem tiltakozik. Hát, majd meglátjuk, mi lesz.)

Vadvirág!
Márk nevében is köszönöm a gyógypuszikat. Szerencsére javulgat, szépen eszik kanállal, sőt kenyeret is elrágcsál már. A beszédfejlődése is megindult, szóval minden rendben. Még nyűgös néha, és fel-felriad éjszakánként, de remélem lassan ezen is túl leszünk.

Boldog Új Évet!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Húúúúú, de jó híreket hoztál! HURRÁ! :) Mostmár jól kezdődik a 2007-es év... :)

Újabb puszik Márknak, csak így tovább, GRATULÁLOK, igazán ügyes Kispasi! :)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok :)

Látom, nem túl pörgős a topik, de a kérdésem sem sürgető :P

A két nagylányom (23 hó korkül., 15 és 17 évesek) után született Berci és most ismét babát várok. Várhatóan 20 hó lesz a két gyerkő között. A kérdésem tesvérfellépő-testvérbabakocsi téma lenne, ki mit használt, bevált-e, ilyenek. A lányoknál nem volt ez kérdés, egyrészt mert fellépőt nem is árultak, másrészt, mert Virág teljesen önjáró volt 23 hósan.

Jovi

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Szia Jovi!

Háát, nem könnyű tanácsot adni, de egy biztos: a testvérfellépő nagyon drága, és csak teljesen sima terepen használható. A testvérbabakocsit tolni 2 gyerekkel szintén nem könnyű.
Ami nekem bejött: amíg mélykocsiban volt a kicsi, a nagyobbik rá tudott állni a kocsi tengelyére, ha elfáradt.
Később, mikor Márk már "ülős" babakocsiba került, akkor mindig volt nálam hordozókendő (kenguru is jó), és ha a nagyobbik elfáradt, beültettem a kocsiba, a kicsit meg felvettem magamra.

Szóval szerintem előre ne vegyél semmit, majd kialakul a jó megoldás.

Más: mostanában Barna nagyon agresszív. Sokszor bántja Márkot. (Persze értem miért, eddig Márk kicsi baba volt, de most már kezdenek egyformák lenni. Ugyanazt eszik, isszák, ugyanazzal akarnak játszani, járkálnak a lakásban, stb.)
De nem lehetek mindig a nyomukban, félek, hogy egyszer komolyabb baja lesz Márknak.
Nem tudom mi segíthetne. Az nem megoldás, hogy verjem, büntessem Barnát, attól szerintem nem lesz jobb. MIndig megígéri, hogy nem bántja többé, de hát tudjátok meddig tart egy ilyen ígéret.

Nálatok is volt ilyen időszak?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia boeske :) Köszi a választ, vhogy én is így érzem, hogy ráérek nyár elejéig gondolkodni róla, csak kíváncsi vagyok, másoknál mi vált be. A hordozókendő Bercinél nem igazán volt használatban, vhogy nem jött be egyikünknek sem.

Uhh, ez a bunyózós korszak nagyon nehéz lehet. A lányoknál nem volt ilyen, így most csak "okoskodom". Nem lehetne megoldani, hogy pl. heti rendszerességgel Te és Barna pár órát kettesben töltsetek? Otthon, vagy vhol másutt, a kicsi nélkül. Valószínűleg Barna részéről ez a figyelemfelkeltés jele (nálunk Bogi pl. halálosan idegesítő dolgokat képes csinálni, 15 évesen, pont azért, hogy "figyeljünk" rá). Egyébként egy év múlva már elmúlik, ha ez megnyugtat (bnőm fiainál legalábbis elmúlt) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
szulokhaza
 
 


Sziasztok!
Kukk be ide: www.mamavar.hu
aja
 
 


Sziasztok!

Most kukkantottam be ide először...

Nekem most nagyon aktuális a téma, két kislányom van, az egyik 4 hónapos, a másik 22 hónapos, tehát pont másfél év van a kettő között. Küzdünk ezerrel, és nekem is amiatt van lelkiismeretfurdalásom, hogy egyiket sem tudom úgy ellátni, ahogy szeretném, ráadásul még idegbajos is vagyok velük. Nálunk a dolgok rákfenéje hogy Szilvi (a kicsi) igen sírós baba, és bár sokat javult újszülött kora óta, naponta egyszer még mindig befigyel a visítva, lilulva, sikítok típusú sírás. Ezt főleg akkor teszi ha fáradt. Az altatásra még nem sikerült jó módszert kialakítani, de általában csend és nyugalom kéne hozzá, ami a nagytesó miatt nincs. Még ha jókedve is van, akkor jön és sikongat vagy felkiált vagy egyszerűen hangosan játszik, és ezzel ébrentartja a húgát. Ezenkívül mára már Zsuzsát (a nagyot) is kiakasztja Szilvi sírása. Először még sajnálta, mondogatta hogy sír a baba, de mostanra már egyszerűen ő is elkezd sírni, mert nem bírja hallgatni. :( Nem csodálom, nekünk felnőtteknek is idegtépő a vigasztalhatatlan kicsi, hát még egy totyogónak??? Erre van valakinek ötlete? Próbálom őket hallótávolságon kívül helyezni, de hát nem ilyen a lakás, és azt sem tehetem hogy a 22 hónapost hagyom garázdálkodni szabadon amíg én elvonulok a kicsit altatni. Ötletek?


Jovika!!

Nekem van egy testvérfellépős babakocsim, ami az esetek 90%-ban elég jól bevált DE! Az a maradék 10% az olyan volt, hogy életveszélyes helyzeteket produkált, és akkor vettem egy ikerbabakocsit. Persze nálunk kisebb a korkülönbség mint nálatok, és egy másfél éves gyerek mint Zsuzsa nem volt megbízható még a testvérfellépőn, váratlan pillanatokban elengedte, nem kapaszkodott, megpróbált leszállni róla. Egyszer le is esett egy járdaszegélynél, mondjuk az én hibám is volt, mert egy kézzel kapaszkodott rossz helyen, és elvesztette az egyensúlyát, és olyan szerencsétlenül esett, hogy bevágta a tarkóját a járdaszegélybe. Csoda hogy nem repedt fel. Na ekkor vettem az ikerkocsit, mert azt meg nem bírtam, hogy a picit állandóan cipelni (a második szülés óta nagyon fáj a hátam) hogy a nagyot beköthessem a kocsijába. Szóval ha nektek megbízhatóbb a nagyobb, akkor jó lehet a fellépő. Szerintem használtan kell venni, mert ha belegondolsz, a hasznos élettartama max 6 hónap, ennyi idő alatt nem lehet őket nagyon leamortizálni, viszont többtízezret szerintem nem ér meg újonnan. De hát ezt ti tudjátok, hogy mit tudtok bevállalni anyagilag egy ilyenért.

Sokat sakkoztam, hogy testvérkocsit vagy ikerkocsit vegyek, végül nálunk a ház sajátosságai döntöttek, meg azt mondták nekem, a testvérkocsi nehezebben navigálható. Mi félemeleten vagyunk, és a lépcső után van kb másfél méter a kapuig, tehát meg volt szabva hogy hol kell kiférnie a járgánynak, és hát a lépcsőn fel és le is kell ráncigálni. Szóval attól függ, milyen helyen laksz, milyen akadályokat kell majd vennie a babakocsinak (meg neked).

Csatolok két képet...

A testvérfellépő:

Kép


Az ikerkocsi:

Kép

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szia Rokica!

Gratulálok a lányokhoz!
Zsuzsi is alszik még délutánonként? Ő hogy szokott elaludni?
Amik nekem beváltak:
1. szoptatás/etetés közben meseolvasás a nagynak (jobb esetben mindekettő elaludt)
2. a nagyobbiknak beraktam DVD-n mesét, és amíg nézte a szomszéd szobában elaltattam a kicsit. (Persze ehhez az kell, hogy a nagyobbikat 15-20 percig lekösse a mese.)
Egyébként egyre nehezebb ügy lesz az altatás, csökken az alvásigényük, és a kicsi is egyre érdeklődőbb a világ iránt.
Próbálkozz, remélem megtalálod a számotokra megfelelő megoldást!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Nekem most lett aktuális ez a téma, ugyanis úgy néz ki, hogy jön a kistesó. Lili lányom most lesz 7 hónapos, és a terhességem (bár doki még nem bólintott rá, "csak" egy pozitív tesztem van) kb. a 8-9. héten járhat.
Izgulok, hogy mi lesz velem a két csöppséggel, mert nem így terveztük, de ha már így alakult várjuk nagy szeretettel. Majd szeretnék tippeket, ötleteket kérni tőletek ezzel a témával kapcsolatban. Remélem jobban beindul ez a topic (vagy van esetleg más, ami ugyanezzel a témával foglalkozik, és jobban megy?).
Üdv!

Kép
Kép
giga1
 
 


Szia Giga!
Ne aggódj! Jó lesz a kis korkülönbség. Igaz a terhesség, meg az első hetek nehezebbek, de minél kisebb a korkülönbség, annál hamarabb összecsiszolódnak a gyerekek.
Aranyos a kicsi lányod, remélem harmadiknak nekem is lányom lesz.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!
Köszi a bíztatást!
Remélem is, hogy hamar belerázódok. :lol:
Szurkolok neked, hogy kislányod legyen! Mi lenne a neve, ha az lesz?

Kép
Kép
giga1
 
 


Szia Giga!
Bocsánat, hogy ilyen sokára válaszolok, de elég problémás ez a terhességem, és a múlt héten alaposan rámijesztett a pöttöm.
Sára lesz a neve, ha lány.

Remélem Te jól bírod ebben a melgben.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Farkas Bogi vagyok a győri topicból.
Nekem két kislányom van, Lili 3 és fél éves lesz, Katica most volt kettő (ahogy a vonalzón is látszik).
Köztük nincs egész 17 hónap, és az én tapasztalatom is pozitív a kis korkülönbséggel kapcsolatban.
Azért leírom nálunk hogy néznek ki a napok:
Reggel kelés, szokásos dolgok, én jövök a géphez dolgozni, a lányok mesét néznek, és közben elkezdenek játszani. Ők már nagyon jól játszanak együtt Katica 7 hónapos korától, amikor elkezdett mászni.
Délelőtt elintézzük az elmenős dolgainkat, aztán ebéd 12-1 óra körül, utána 2 körül alvás. Mi úgy alszunk délután kezdetektől fogva, hogy bemegyünk az elsötétített szobába, Katica mellettem, Lili pedig Katica mellett lefekszik, és szépen elalszanak. Aztán másfél óra alvás után megint játék, én addig közben takarítok, meg dolgozok kicsit.
A délutánunk elég átlagos, mondjuk kertes házban lakunk, úgyhogy kimegyünk az udvarra ha jó idő van, ott sokmindennel tudnak játszani, este 8 körül fürdés, vacsora (vagy fordítva, attól függ meddig játszanak kint), aztán pici játék vagy mese, és lefekszünk aludni.
Nekem bevált ez a kisebb fajta rendszeresség a lányoknál. Lili szeptembertől ovis lesz, kíváncsi leszek mi lesz majd akkor.

Nekem amúgy Katica az első 6 hónapban teljesen észrevétlen volt, csak evett és aludt, szinte a hangját sem hallottuk, tipikus második gyerekként viselkedett. Lili pedig még nagyon kicsi volt, így nem is fogta fel az egész terhességet. Mikor megszültetett Katica, az is tök természetes volt neki, szerencsére semmi féltékenység nem volt. (Másoktól viszont, ahol már 2 év volt a különbség, ott sok panaszt hallottam.) Amikor Lili 2 éves lett, és kezdett nyílni a kis agya jobban a világra, megtanulta, hogy enyém, akkor volt 2 hét, hogy kicsit több odafigyelést igényelt, de elmúlt.

Én együtt alszok a lányokkal egy egy személyes heverőn (apa terpeszkedik a franciaágyon :) :) ), és most jön a problémám:
Mostanában Katica rettenetesen hisztis lett. Az okát nem értem különösebben, de már nagyon kivagyok tőle. Semmi nem jó, állandóan szivat (pl. nem kell neki az utolsó falat, odaadja, hogy nem kéri, megeszem, és akkor meg elkezd visítani, hogy adjam vissza neki), és az altatás már katasztrófába torkollik minden este.
Lili már okos nagylány, vele nem is kell veszekedni, de Katica mindig oda akar feküdni ahová Lili, természetesen mellém, vagy a hasamra. Ha nem sikerül neki, akkor elkezd visítani, és nem tudunk tőle aludni. Hiába próbáltam ki bármit, szép szót, ringatást, mesét, éneklést, fenyegetést, ijesztgetést, meg is legyintettem már, egyszerűen semmi nem működik nála. Ma pl. 3/4 12-ig bírta, szegény Lili sem tudott aludni tőle, az én agyam totál felhúzta, apjáét is, próbáltuk külön-külön elaltatni, semmi. A végén már olyanokat mondtam neki, hogy elszégyelltem magam és rettenetesen bántott, hogy lehettem ennyire hülye, de már nem bírtam.
Szerintetek mi lehet a megoldás? A férjem szerint próbáljam korán felkelteni és délután korán letenni őket, hogy elfáradjanak estére teljesen. Ma kipróbálom ezt, de kezdek lassan begolyózni.

És mégegy, bár ez tudom nem szép dolog, de ha érdekel benneteket, nézzétek meg a www.bugyortudor.hu oldalt. Ez az én kis vállalkozásom, és van két-gyerek, meg iker akcióm is, és a pelenkák (bugyrok:) ) kiváló minőségű, megbízható, német termékek, és nem utolsó sorban pénztárca kímélők.

Sziasztok: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Korábban írtam már ide, kétségbesésemben, tehetetlenségemben, elszontyolodottságomban. Örömmel jelentem minden bizonytalankodó, elkeseredett két picit nevelő anyukának, túl vagyok az első és szeritem legnehetebb éven :) Hajna megtanult járni, a problémáim megszűntek, csodálatos dolog a kicsi korkülönbég (csak kérdeztetek volna az elmúlt évben :D biztos nem ezt mondtam volna) De bizakodjatok, megtérülnek a befektetések :D
Vendég
 


Sziasztok!
Nem igazán jelentkeztem mostanában, mert sajnos nem problémamentes a terhességem. :? De azért remélem most már minden rendben lesz!
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen babakocsit tanácsoltok. Ti már tapasztaltak vagytok ezen a téren. Azt tudom, hogy nem egymás mellett ülőset szeretnék, mert azzal semmilyen ajtón nem lehet bejutni. :? De ezen felül mi az amire majd a vásárlásnál oda kell figyelni???
Köszi a segítséget!

Kép
Kép
giga1
 
 


Hááát, gondolom ikerbabakocsi, vagy testvérbabakocsi jöhet szóba Nálatok. Én még ezekből jót nem láttam.
Nekem eleinte a kicsi kendőben, nagyobbik könnyű babakocsiban összeállítás jött be. De azért nálunk nagyobb volt a korkülönbség.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Mindenki!
A segítségeteket szeretném kérni: pszichológus vagyok és a szakvizsgámhoz keresek néhány vállalkozó szellemű anyukát, aki szívesen megosztaná velem a kis körkülönbség gondját-örömét. Valószínűleg lesz kérdőívem is, de az akkkkora macera, hogy a saját 2 hónapos Csöppem mellett még nincs rá erőm... :shock:
Természetesen "priviben" várlak benneteket, és személyesen is, ha kicsit kivirul az idő. :lol:
Beszélgessünk egy jót!
Sziasztok,
Anna

Kép
vicanna
 
 


Még vmi. Meg tudná vki mondani, hogyan tudom megváltoztatni a babavonalzót?! :evil:
Anna
vicanna
 
 


Hahó!
Nagyon örülnék neki, ha feléledne ez a topic! 4 hete én is egy kicsi és egy pici anyukája vagyok, éshát vannak gondjaink! :D Váltakoznak a jó és rossz napok, és szeretnék tapasztalatot cserélni olyanokkal, akiknek hasonlóak a problémáik, vagy akiknek nincs, hogy nekik miért nincs gondjuk? :D
Üdv: Viki
Vendég
 


Szia Viki!
Én benézek néha. Mi a gond?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!
Tök jó, h van itt vki! Most sajnos nem tudok írni bővebben, csak jelzem, h jövök! Hétfőn mindenképpen és előadom a panaszaimat! A vonalzód azt mutatja, h te taőpasztalt lehetsz ilyen témában! :D
Üdv: Viki
Vendég
 


Sziasztok!
Én is szívesen benéznék tapasztalatcserére!
Élesszük fel a topicot! :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Vicanna!
A profilodnál lehet módosítani a vonalzót.

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga!
Gratulálok a pici(k)hez!
Hogy telnek az első napok? Van még segítséged?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Köszönöm szépen! Szombattól egészen tegnapig itt volt anyukám. Ma egyedül vagyok, de holnap meg jön anyósom.
Most mennem kell.

Kép
Kép
giga1
 
 


Szia Mindenki!
Úgy örülök nektek! :lol:
Éljen a topik!
Anna

Kép
vicanna
 
 


Szia Anna!

Hogy haladsz a dolgozatoddal?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Most nézem: 3 kiskrapek? Ejha!

Sajna Bulcsú hasfájós. :( Éjszakánként összesen 3 órákat alszom emiatt, de őt jobban sajnálom. Nem tudok neki igazán segíteni, és ez a legrosszabb az egészben! :cry: Remélem, hogy hatni fog az Infacol neki!

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga!
Még Barnánál próbáltam az Infacolt, de nekünk nem vált be. Remélem Bulcsún segíteni fog.
Hason altatást nem próbáltad? Hasfájáskor mi úgy pihenünk, hogy a hasamra fektetem Andrist, úgy jobban érzi magát.

Nyugodt éjszakát!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


giga'!
Halasztottam, de azért haladgat!
Az Infacol nekünk sem jött be, az Espumisan viszont igen, ha evés előtt kapta Dorka kb. 5-10 perccel. Akkor aztán beindultak a pukik, és nem fájt a pocak! 8)
+ rá lehet segíteni a bélflóra megtelepedésére Normaflorral!

Boeske!
A három srácot mi is egy emberként csodáljuk a párommal!!!

Anna

Kép
vicanna
 
 


Hát én is remélem, hogy beválik az Infacol. De ha nem még van pár lehetőség. Jaj, csak lennénk már ezen túl!
Boeske!
Nem próbáltam a hason altatást. Nagyon félek tőle, mert a bölcsőhalál egyik lehetséges okaként szokták emlegetni, és mivel Bulcsú még nem a kiságyában alszik, ahol a légzésfigyelő van, így nem merem. :oops: :?

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga1
Minden tartozásomat igyekszem pótolni, de ezeket a dolgokat nem lehet ukmukfukk intézni! Kispesten lakunk, és most javították meg a szétszabdalt telefonvezetékeket, úgyhogy internetem se volt. Ez persze nem kifogás.. :oops:
Hason alvás: Dorka hasra tesz=Dorka üvöööööölt.
Olyan jó így olvasgatni a régebbi hozzászólásokat is, még ha nem is vagyok "többgyermekes anyuka". Még. Már tervezgetjük a másodikat mi is, várom a véleményeket pro és contra is! :P
Úgy érzem, elég nagy bátorság/magabiztosság kell a gyors másodikhoz, ha az ember végiggondolja...vagy csak vágjunk bele, ha itt van a gyerkőc már megoldódnak a dolgok?!
ohóóó, szóla az Úrnő!!! :lol:
Sziasztok, A.

Kép
vicanna
 
 


Szeritem a másfél év ideális különbség. A nagy már tud egyedül enni, biztosan tud járni, de még nem "játszmázik", dacoskodik, mint egy nagyobb. Hamar megszokja a tesót, és elfelejti az "egykeséget".

A három egymásutáni gyerkőc kérdése már izgalmasabb. :)
Sajnos nálunk most Márknál megkezdődött a dackorszak, ez alaposan megnehezíti a helyzetet itthon. Kötélidegzet kell hozzájuk. (Vagy 1-2 segítő nagymama)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Nem tudom csatlakozhatnék-e hozzátok? :)
Egyenlőre még csak egy kicsim van, de ha minden rendbe lesz akkor október végén már egy kicsim és egy picim lesz! És ezért nagyon örülök, hogy feléledt ez a topik, mert rengeteg kérdésem van ami még nem tisztázódott le bennem, hogy hogyan is lesz...remélem befogadtok és kaphatok válaszokat a kérdéseimre :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!

Jöhetnek a kérdések! És gratulálok!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Húh most gyorsan írok egyet kettőt ami most a leginkább foglalkoztat, a testvérféltékenységen kívűl!
Előszőris a kiságy kérdése! Még ugye rácsos ágyba alszik Kyra és nem tudom lesz e már olyan érett nagy lány, hogy "nagy ágyba" alhasson!?
A másik hasonló kérdés a babakocsi! Már megy Kyra, szépen sétál, rettenet mennyit :lol: De nem tudom, hogy október végére fog-e ő már olyan sokat menni egyszerre, utcán, az én általam meghatározott irányba (bolt, stb.) hogy el merjek vele indulni gyalog vagy kismotorral!?
Mert őszintén nem szívesen adnám el az alig használt babakocsit és vennék egy új testvér babakocsit amit szintén nem sokáig használunk mert Kyra már nem akar majd később benne ülni!? Elég lesz a testvér fellépő? Vagy nem?
Ti hogy csináltátok? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akira!
Üdv köztünk!
Én is várom a kérdéseket! :D

Sajnos nálunk sem nagyon vált be az Infacol. Most homeopátiás bogyókkal próbálkozunk. Hátha... :(

Úgy örültem, hogy ma ilyen szép idő volt. Délután le is mentünk az udvarra, de a lányom nem akart leszállni egy mocskos melós talicskáról, bevágta a hisztit, mert nem engedtem neki, hogy huszadszor is felmásszon rá, ezek után feljöttem velük. Aztán gondoltam mégiscsak kimegyünk az erkélyre. Hát ott is folytatta a hisztit. Azt hittem felrobbanok. Be kellett jönnünk, mert úgy üvöltött már. Nagyon mérges voltam rá, mert tényleg szép idő volt, és a héten már szinte biztos, hogy nem fogunk tudni kimenni a meteorológia szerint. :evil: Nagyon kis neveletlen mostanság... :twisted: :roll:

Kép
Kép
giga1
 
 


Akíra!
A sétálás kérdése sajnos csak októberben fog kiderülni.
Barnával simán el tudtam menni úgy, hogy Márk babakocsiban, Barna meg jött mellettünk. Ugyanez Márkkal és Andrissal nem működik. Márk - már ha egyáltalán hajlandó gyalogolni - biztos, hogy csak az ellenkező irányba megy.

A nagy ágyban altatás viszont biztos menni fog. Persze egy legurulásgátló azért nem árt.

Giga!
Adj egy kis időt Lilinek. Meg kell szoknia, hogy nem ő az egyetlen, akire figyelsz. Ezzel csikarja ki, hogy vele is foglalkozz.
Türelem! És még a dackorszak is jönni fog. Na, akkor lesz csak igazán hisztis.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Akíra!
Mikorra vagy kiírva? Mennyi idős lesz akkor Kyra?
Bocsi, de nagyon nem tudok most számolni... :oops: :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Boeske!
Ne is mondd a dackorszakot!
Hihetetlen, hogy mit művel a lány. Mondom neki, hogy ezt vagy azt nem szabad. És mintha meg sem hallaná... Rám néz és röhög a képembe, és folytatja tovább. LEgtöbbször én is csak mosolyogni tudok ezen, de néha azért elszakad a cérna. :oops: Ezt a tulajdonságát az apjától örökölte. :evil: Borzasztóan önfejűek mind a ketten.

Kép
Kép
giga1
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: