Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Aron par nap alatt meggyogyult. Azert izgultam rendesen.

Azota Aronnal utaztunk is4 napra el a csaladtol es egeszen jol birta, kiveve az alvast. Uj helyen tudom hogy nem alszik jol, igy 3-4x felebredt.
Sajnos mar kezdek kiakadni mert meg mindig felebred 9 honaposan 1-2 alkalommal, de lehet hogy csak en vagyok kicsit turelmetlen?El voltunk kenyeztetve a kislanyunkkal aki kezdettol jo alvo?Lehet. Azert jo lenne mar ataludni az ejszakat nemcsak neha......Elkezdtem gondolkodni esetleg egy harmadik kisteson de amig Aron nem alszik "rendesen" ejszaka addig meg pihenek:)

udv mindenkinek, Dori
rdora
 
 


sziasztok ! szívesen venném a véleményeteket , ha tudtok segíteni , látom a topic cime hogy két pici baba :oops: :D szóval van egy 19 hós lányom és hát gondolkozunk tesón , de egyenlőre el nem tudom képzelni hogy tudnám megoldani , mert még velünk alszik a csajszi és rossz alvó ha bevállalnánk még egyet akkor két baba fog velünk aludni ? és ha ilyen rossz alvó akkor simán felébred a pici sírására , szóval ilyen gondok vannak , jár valaki hasonló cipőben ??? köszi hope
hope04
 
 


Dóri!
Örülök, hogy Áron meggyógyult. Remélem az alvása is rendbejön.
Harmadik tesó: :) Én is gondolkodom, de még Márk műtétei miatt várnunk kell.

Hope!
Az a tapasztalatom, hogy ált. nem zavarják egymást, nem ébrednek fel a sírásra. De sajnos előre lehetetlen megmondani, hogy mi lesz. Nálunk pl. a mai napig a nagyobbik ébred éjjelente, a kicsi reggelig alszik. A fiúk az első naptól kezdve a gyerekszobában alszanak, egymás mellett, eleinte 1x-2x felzavarták egymást, de nagyon ritkán.

Én is kérdeznék: Barna mostanában rászokott, hogy éjjelente átjön az ágyunkba. Ha vissza akarok vele menni keservesen sírni kezd. Lehet, hogy ez már a félős időszak? Vagy egyszerűen éjszaka is szüksége van arra, hogy mellette legyek? (Nagyon anyás mostanában.)
Arra gondoltam, hogy most ráhagyom, 1 év múlva úgyis átalakítjuk a házat (tetőtérbeépítés), máshova kerülnek a szobák, és a változást kihasználom a visszaszoktatásra. Naív vagyok, hogy menni fog?
Egyébként az együttalvás kényelmes nekünk, jól tudunk aludni, ezért sem akaródzik nekem a változtatás.
Szóval? Próbáljak tenni ellene, vagy ne? (Egyébként én is sokáig "költöztem" éjjelente a szüleimhez.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

 
 

Boeske,
szerintem jó a terved, egy másik - pláne örömteli - változással egybekötve könnyebben beveszik a dolgot általában...aztán meg lehet, hogy addigra magától is megszűnik a dolog.
Nálunk most volt az első éjszaka, amit együtt töltöttek a tesók - de persze én is ott voltam az éjjeli, vagyis hajnali szopizás miatt :) Zeze reggel egy kicsit sírdogált, mert mire végleg felébredt, én már felkeltem, ő meg nem a megszokott helyen volt, de egyébként aludtak, mint a tök.

Hope,
nálunk 29 hónap van a kettő között, az első egy szófogadó kislány (aki a tesó születése után kezdte a dackorszakot), a második egy pukkancs kisfiú, akinek jónagy hangja van :) Most egy év után azt mondom: túl lehet élni, a gyerekek természetétől függ, hogy mennyire leamortizálva.

Rólunk:
Zeze egyéves múlt, menni tanul, eleresztette az első szavakat (nemmm, neeee, hess-hess, tátá=pápá, mammmma, annny, kákk=kukk), amúgy halanzsul egész nap nyomja - mellette Cicóval, aki pedig szabatos monológokban elmélkedik arról, hogy ő már milyen nagylány, és nemsokára iskolás lesz (szeptemberben megy oviba :)))))) ). Cicó három és fél éves lesz a hónap végén, nappalra szobatiszta (kicsit több mint egy hónapja vettük le a pelust), és szeretne egy vadászgörényt :lol:

Én pedig igyekszem lassan visszatérni a való világba...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Évi vagyok, egy másik oldalon Boeske írta,hogy itt többen vagyytok . Nekem 18 hónap van a két fiam között. Hamza 2004.9.22.. Alper 2006.03.21-én született. MOST NINCS IDŐM ÍRNI, DE MAJD JÖVÖK MÉG HA NEM GOND. SZIASZTOK! :lol:

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Szia Évi!
Én már nagyon rég nem jártam erre, de látom, más sem. 18 hónap, ejha! Nem csoda, hogy nincs időd írni... Micsoda különleges, szép nevek! Honnan származnak?

Hope,
most jutott eszembe, hogy hát Cicó pont 20 hónapos volt, amikor a kistesó beköltözött a pocakba :)

Ez a meleg tök letaglóz mindenkit. Cicónak folyton folyik az orra, most nem tudom eldönteni, hogy a bolond légkondis boltok miatt, vagy allergia :(
Zeze meg tök össze van zavarodva, nem akar szopizni rendesen, de inni se nagyon iszik, én meg nem tudom, mit csináljak vele :roll:

Hiába, hozzá kell szoknunk, hogy nyár van...
kriszi
 
 


Sziasztok!

Kriszi!
Remélem Cicó hamar rendbejön.

Mi is betegek lettünk, Barna hazahozott valami bacit az új játszótérről.
Márknak középfülgyulladása van, bár szerintem nem a mostani betegségtől. (A szájpadhasadékos gyerekek 90%-ánál kialakul, persze mi sem estünk bele a szerencsés 10%-ba.)
Ma visszük kontrollra.

Barnánál a hisztirohamok csökkentek, múlóban a dackorszak!?

Jó nyaralást mindenkinek, remélem a jövő héten mi is mehetünk már.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok

En sem irtam mostanaban. Kepzeljetek Aron mar egeszen jol alszik, igaz 10 honapos... fel 9- 7ig de 5.30 korul felriad aztan visszaalszik v visszaaltatom.Jol megvannak egyutt, mar jatszanak is neha.

Nem tudom de elkezdtunk gondolkodni egy harmadik kistesoban, lehet hogy korai?
Veronika nagyon nyugodt, ertelmes nyugodt gyerek (majdnem 2,5 eves), Aron 10 honapos es sokkal mozgekonyabb, akaratosabb. Biztos hogy o nem lesz egyszeru eset, de osszessegeben jo baba.
Nem tudom hogy birnek-e harom picivel. Baratnom azt mondta- sajnos csak ket kezed van- ne feledd :(
Faradt vagyok-e napkozben?Igen. Mindjart dolok is az agyba.
Mit gondoltok?
Dori
rdora
 
 


Dóri!
Ebben nehéz tanácsot adni. Én is úgy vagyok vele, ha szívemre hallgatnék, már várnám a 3.-at, ha az eszemre, akkor még várnom kell vele vagy 2-3 évet.

Gondold végig. Lenne-e segítséged? Tudnál-e 3 gyerekkel közlekedni, vásárolni? Járatnád-e a nagyobbat óvodába? A párod mennyit segít, támogat?
Veronika túl van a dackorszakon?

Egyébként ez olyan furcsa, régen senki sem csodálkozott, ha valakinek másfél-két évente gyereke született. Manapság meg csak szörnyülködnek, ha 3-4-5 gyerekes családokról hallanak, pláne, ha kicsi a korkülönbség a gyerkőcök között. Pedig ez lenne a természetes, nem?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Hahó,
Dóri,
hát ezt neked kell tudnod. Az alvással mázlid van, ezt nem győzöm hangsúlyozni :) Nálam mindkét gyereknek nagyon kicsi az alvásigénye, csak másképpen osztják el. A fiam ugyan nyugisabb éjszaka, mint a lányom volt (ami azt jelenti, hogy éjjel csak egyszer kel fel - na persze kivéve, ha foga jön, meleg van, front vagy náthás), cserébe nappal alig alszik valamit. Nem lehet pl. együtt altatni a kettőt délután, mert a lányom másfél órát alszik, és amikor ő pont a felénél tart, akkor álmosodik el a fiam. Aki aztán fél órát alszik, majd felébred, a nővére meg még fél óra múlva.
Nálunk vsz. nem lesz harmadik, élnünk is kell valamiből... De ha lenne, akkor nálunk pont jó volt a két és fél év korkülönbség, persze pörgős-faxnis kölkökről van szó, Cicó csak kétéves korára aludta át az éjszakát.

Boeske,
Cicó már jól van, most Zeze kapta el, tök nyügi, meg hőemelkedése is van a nátha mellett. Kezdem már unni, hogy átlag havonta beteg valaki. Az a furcsa, hogy Cicónak három éven keresztül semmi baja sem volt, aztán minden hónapban. Zezének meg két hónapos kora óta folyton van valami nyavalyája.
Természetes, már az attól függ. A természeti népeknél állítólag nagyobbak a korkülönbségek, 3-4 évek, mert sokáig és gyakran szoptatnak, és az valamennyire gátolja a fogsmzást. A magyar társadalomban meg a gyesidőszak évtizedei alatt a kb. három éves korkülönbség vált normává, ezért furcsállják sokan a kisebb, pláne a két év alatti különbséget. Azért a másfél évnél kisebbnél sok doki is csóválja a fejét, mondván, hogy a szervezetnek kell egy kis idő, hogy regenerálódjon. Én nem tudom, emlékszem, Cicó másfél éves kora előtt eszünkbe sem jutott, hogy lehetne kistesó, annyira le voltunk strapálva, főleg persze én :)

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok

Kepzeljetek Aron kb 9 honapos kora ota atalussza az ejszakat, neha azert van cumikeresesert nyoszorges hajnalban, de nem panaszkodhatom ahhoz kepest ami 6 honapja volt.
Aron most 10 honapos meg boven 2x alszik (masfel ora reggel, masfel-2 ora delutan), Veronika pedig ebben a melegben is kepes 2-3 orat aludni 2,5 evesen ebed utan.

Termeszetesen mar regen egyutt alszanak, igaz felek ha jon a kovetkezo fog akkor megint felfordul minden.
Szoval a kistesot illetoen, igen szeretnenk nemsokara. Van-e segitsegem?Rokonsag tavol el, szoval nincs tul sok, vagy ha igen akkor fizetni kell erte (babysitter)

Amugy mindenkinek jo nyaralas
Dori
rdora
 
 


sziasztok.

Nagyon jó ez a topic jó hogy ráakadtam.
Csatlakoznék én is hozzátok.Bár úgy látom jó egy hónapja nem írt senki-de hátha csak a nyaralások miatt. :)

Rólunk. Nagyfiam 2002.aug 26-án született-Zsoltinak hívják,azután kb 15hós volt-mikor egyszercsak nem jött meg-babára nem számítottak hiszen a ciklus vége felé kivételével mindíg védekeztünk-dehát mégis megfogant a kislányom a ciklus 28. napján.kicsit későbbre terveztük őt,de meg sem fordult a fejemben,hogy elvetessem.persze rengeteg aggodalmat is felvetett,hogy kicsit lesz a korkülönbség-de ezt Ti pontosan tudjátok.Féltem,hogy nem lesz időm a nagyra a kicsire stb.stb.stb.,de amint megláttam az első UH-on tudtam,hogy minden ok lesz így isl.pont 2év lett közöttük,hisz Sziszike 2004.aug 17-én jött a világra.

Most szept.kezdi nagyfiam az ovit, a kicsivel még maradok egy évet itthon-jövőre ő is megy oviba,ha minden ok lesz.

Én is nagyon szeretnék még harmadik babát is.és persze a férjem is,de még várni kéne pár évet,mert se hely (most kezdünk építkezni),se energiánk...most.meg nyitva volt a méhszájam mindkettőnél és nem akarom a kórházban tölteni a terhességet.
Amúgy ránk is mindenki furán néz,ha mondom,hogy szeretnénk még gyereket (saját anyukám is).

Most ennyit bemutatkozásként
sziasztok
cleo
cleo27
 
 


Dóri!
Hajrá!

Cleo!
Szia! Mi is most építkezünk. 3 gyerekszoba lesz. :) :lol:

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


sziasztok.

Boeske. Tök jó. és hol tartotok az építkezésben? mi még nagyon az elején, jövőhétre várjuk a kész háztervet.Nálunk is lesz hely, ha egyszer úgy gondoljuk. :)
De amúgy meg Apa annyit dolizik,hogy nemtudom kész lesz-e egyszer az a ház.

cleo
cleo27
 
 


Cleo!
A fölszinten állnak a falak. Majd a födém jön, csak kőművesék elmentek nyaralni.:(
Nem önálló ház lesz, a szülői házat átalakítjuk kétgenerációs házzá. (Külön konyha, külön bejárat, stb.)
Apa nálunk is sokat dolgozik, 7-fél 8 felé ér haza, így kénytelenek voltunk kivitelezőt fogadni, bár így drágább lesz, de legalább meglesz jövő nyárra.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


sziasztok

Boeske.
Most már mégjobban örülök,mert mi detto így vagyunk-annyi kivétellel,hogy a nagymamám házához -illetve mellé építünk (majd).Ezt ahol most lakunk már majdnem teljesen felújítottuk,de eszünkbe jutott,hogy bővítés helyett,legyen külön bejáratú házunk (papíron lesz csak elválasztva egymástól a 2ház)-de így igénybe tudjuk venni a szopcolt, és a lakáshitelt is egyszerűbb felvenni (remélem) mint pl. személyi kölcsönt.úgyhogy egy kb 100nm-es házacskánt lesz (tetőtérrel) -és a lényeg még az is,hogy a mi nevünkön.Amúgy nagyon jó,hogy a dédi velünk van,ha mást nem is,de ha úgyvan szemmel tartja a lurkókat.

Mi családi körben oldjuk meg az építkezést-van minden szakmunkás (kivéve ács)-így olcsóbb lesz ,de tuti nem is fog haladni olyan gyorsan.de egyszer majdcsak nekikezdünk legalább :lol:

Nagyfiad amúgy jövőre megy oviba?


szia,
cleo
cleo27
 
 


Jövőre még nem adom be oviba. Utána is csak délelőttre.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok,
kérdezni szeretnék lányok.
Van egy két és fél hónapos kisfiam, Peti. Még egyszem. De szeretnénk tesót kis korkülönbséggel. Szerintem a lakásunk ehhez nem ideális. 54 nm, van egy kisszoba, ahol Peti alszik, ennek van ajtaja, a nagyszoba pedig egyben van a konyhával, előszobával, tehát elég forgalmas, és ajtaja sincs. Itt van a kanapé is, amin a párommal alszunk (most átmenetileg a kisszobában alszunk egy szivacson.)
A tesónak nyugodtabb helye csak a kisszobában lenne. De nem fogják ott egymást zavarni? Pláne éjszaka, ha a kisebbik ébred. Vagy esetleg Peti bántja akaratlanul a kisebbet?
Tudom, hogy nem a szobák számától függ, hogy hány gyerekünk legyen, de gondolkodom az esetleges költözésen is. Anyagilag nem lenne gond, de szeretjük ezt a lakást, és még maradnánk 5-8 évig kb.
Adjatok tippeket, hogy lehet 2 kicsit egy szobában altatni a kezdetektől! Köszi.
Ja, és Peti jó alvó.

Ági
potter_76
 
 


Szia Ági!

Szerintem nyugodtan teheted egy szobába őket. Az ikreket sem rakják külön szobába, nemde? Mi is másfél szobában vagyunk. Úgy oldottuk meg az első pár hetet, hogy a nagyobb a kisszobában aludt, ált. a kicsi is, de ha zűrösebb éjszakája volt, akkor az ágyunk mellett aludt babakocsiban a nagyobbik szobában. (Lehet mózeskosárban is, ha kicsi a hely.) Ahogy elkezdte elhagyni az éjjeli evéseket, úgy egyre többet töltött a testvérével a kisszobában. Nagyon ritkán ébresztették fel egymást.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Ha lehet én is szeretnék csatlakozni hozzátok!

Kép
Kép
Kép
Kép

Mindenkinek nagyon kellemes napot!
Üdv: Vadvirág
Vendég
 


Szia Vadvirág!

Húúúúú, jól látom, hogy 11 hónap különbség van a két kicsi között?
Jó látni a számlálókat. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!

Bizony-bizony, 11 hónap van Jázmin és Márk között. :D

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Szia Vadvirág,
11 hónap...az nem semmi. :D :D :wink:
Hogyan tudtad meg, hogy terhes vagy a legkisebbel? És mikor?
(Nekem annyira nem volt semmilyen tünetem, hogy csak a mensi elmaradásából tudtam.)

Boeske,
köszi a választ, ilyenben reménykedtem ám. ( A családunkban vannak ikrek, azért az más tészta...egyszerre esznek, alszanak, játszanak, ugyanazok az igények.)

Ági
potter_76
 
 


Hahó,

Vadvirág,
minden elismerésem... és ha nem vagyok indiszkrét, te hány éves vagy?

Ági,
ha elég kicsi a korkülönbség, akkor nagyon hamar össze fognak nőni, és elég hamar összeér a napirendjük, az igényeik is szinkronizálódnak. De persze minél nagyobb a korkülönbség, annál hosszabb ideig tart ez a folyamat (nálunk még most sem értek össze).
Hogy ilyen tapasztalatot is láss: nálunk nagyon éber gyerekek vannak, így többnyire én is ott alszom velük éjjel a gyerekszobában, így ha történik valami, azonnal tudok reagálni.

Mennem kell, vár a zöldséges, meg a pakolás...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Ági!
Mi ezt pontosan elterveztük, azt szerettük volna, ha Jázmin születése után azonnal ismét pocaklakóval büszkélkedhetünk.

Szülés után 6 hétig ugye eleve vártunk, aztán amikor a kontoll-vizsgálat után a nőgyógyász is rábólintott a projektre, mi gyorsan nekikezdtünk és szerencsére elsőre sikerült is. HURRÁ! :D

Szóval természetesen az 1. akció után 8 hét múlva már néztem is a terhességi tesztet, ami akkor gyönyörű két csíkot mutatott. Hihi!

Érdekes, hogy az 1. alkalom után 4 hét múlva normál, erős 5 napig tartó, szokványos menstruáció zajlott le nálam, csupán az ezt követő 4. héten nem jött meg. Akkor teszteltem.

A tesztelés után 2 hét múlva voltunk a "6 hetes" UH-on és ott derült ki hogy bizony nem 6 hetes a terhesség, hanem már 11 hetes a pocaklakónk. Pedig akkoriban éppen költöztünk, szekrényeket cipeltünk, stb. Hihetetlen!!!

Nagyon boldogok voltunk hogy az általunk számított időponthoz képest pontosan 1 hónappal korábban napvilágot láthat Márk és így még hamarabb a karjainkban tarthatuk Őt. :D

Kriszi!
Én 34 éves leszek idén decemberben. No és Te?

Megkérdezhetem kinek mennyi gyerkőce van és milyen idősek?

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Szia Vadvirág!
És Jázmint szoptattad miközben Márkot vártad?

Nekem (egyelőre :) ) csak 2 fiam van, de lesz még folytatás.:)
27 éves leszek nemsokára, szóval még én sem késtem le semmiről.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!

Jázmint csak 4 hónapos koráig szoptattam, szóval tulajdonképpen kérdésedre a válasz az hogy nem.

Bizony nem késtél le semmiről, úgyhogy HAJRÁ! :D

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék ide a hasonló sorsú társak közé :D
Mint láthatjátok friss kétgyerekes anyuka vagyok, aki még tébolydának érzi ezt az egészet, de ti vagytok az élő példa, hogy túl lehet élni... a kérdés: HOGYAN? :lol:

Vadvirág!

És miért akartatok ilyen pici korkülönbséget? Nem féltél?


Nekem alapvető lelkiismereti problémám a sírni hagyni vagy nem hagyni. Ha ez az őrlődésem nem lenne, én is simán venném az akadályokat azt hiszem. Ti ezt hogy csináltátok?

Gira
Vendég
 


Sziasztok!

Gira!
Üdvözöllek köztünk! :D
GRATULÁLOK a gyönyörű Kismanóidhoz, nagyon szépek mindketten!

Én egyik gyereket sem hagytam soha sírni, 1 mp-et sem bírom hallgatni, úgyhogy ez nem is volt kérdés számomra. Hihi!

Nem vettem észre hogy ezzel elkényeztetném Őket.
Ha nem komoly dolog miatt nyafognak, akkor valami egyszerű csellel szoktam elterelni a figyelmüket...

Amiért minél hamarabb akartuk az újabb bébit:

2004-ben a 39. héten probléma mentes várandósságot követően, ikrekkel a pocakomban léptem a szülőszobába. Éjjel DVD-t néztünk itthon és egyszerre 5 perces fájásaim voltak, ezért gyorsan elindultunk a kórházba. 20 perc alatt odaértünk.

Megvizsgáltak, majd ezt követően 30 perc múlva könnyedén megszületett természetes úton (gátmetszést alkalmaztak) Jázmin, majd ez után 20 perc múlva pedig császármetszésre került sor, mivel Márk Axel szívhangja megszűnt egyik pillanatról a másikra.

A műtét után kiderült hogy keresztbe fordult és a könyökével elszorította a köldökzsinórt. A kiemelését követően fél óráig tartott mire újraélesztették. Az oxigénhiány rengeteg maradandó, gyógyíthatatlan problémát, károsodást okozott neki amiből némelyik borzalmas fájdalommal is járt.

4 hónapig lehetett mellettünk, majd "váratlanul" egyik éjjel összeomlott a keringése és angyalka lett.

Az együtt töltött idő alatt a nap 24 órájában mellette voltunk, ápoltuk, szerettük, 2 naponta kontroll vizsgálatokra vittük különféle kórházakba, stb.

Azért hatalmas szerencse hogy legalább a kiscsajszinak simán sikerült megszületnie. HURRÁ! :D

Remélem nem kedvetlenítettem el senkit, csupán egy véletlen balszerencséről volt szó. A terhességek és szülések 1 %-ban kiszámíthatatlanok sajnos.

11 hónappal később viszont már felettébb fantasztikusan alakult a szülés. Igazi kivételes élményben lehetett részem! :D

Nálatok hogy lett ilyen pici a korkülönbség a két kicsi között?

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág!

Ezzel a sírás dologgal csak az a bajom, hogy úgy néz ki, Hajna is olyannak ígérkezik, mint a nővére: ÁLLANDÓAN sír. Rékát én is mindigfelvettem, pontosabban le se tettem :lol: , de ezt most nem látom kivitelezhetőek, ettől rosszul érzem magam. Egyébként én se bántam egy percig sem, hogy Rékus mindig kézben volt, mert nagyon jó gyerek lett belőle, csak ezért féltem a második gyerektől ilyen korán és hát úgy néz ki, hogy ő sem az én punnyadt természetemet örökölte :lol:

Egyébként nálunk félig szándékos félig nem a kicsi korkülönbség. Nem gondoltam, hogy elsőre összejön :oops: Azt szerettem volna, hogy 2 évnél ne legyen nagyobb... hát nem lett :lol:

Gira
Vendég
 


Szia Gira!

Ha tehetem, én is fölveszem a fiaimat, nem hagyom őket sírni, de óhatatlanul vannak helyzetek, amikor sajnos tehetetlen vagyok. Pl. amikor az egyiket éppen kihalászom a kádból, öltöztetem, és a másik épp akkor zendít rá.

Vadvirág! Sajnálom, hogy így alakult. Ismerem ezt a "legszívesebben újra előről kezdeném" érzést. Márkról a születése pillanatában derült ki, hogy beteg (ajak- és szájpadhasadékkal született). Egyből arra gondoltam, bárcsak újra kezdhetném. De nem tehetem éppen Márk miatt, műtétek várnak rá, szüksége van rám. Ha egyenesbe kerülünk vele, akkor majd jöhet a tesó.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Nahát ezek a Márkok...! Szívből sajnálom, átérzem mit éltek át azóta mindannyian.

Őszintén drukkolok nektek hogy minél hamarabb végezzetek a műtétekkel és végre elfelejthessétek a kezdeti nehézségeket, aztán pedig jöhessen a tesó is. :D

Vadvirág
Vendég
 


sziasztok,

Megint itt vagyunk, kicsit hallgattam mostanaban.. de megvolt az oka..... Nyaralas tobbek kozott
Aron mar 1 eves mult, 1 honapja jar- inkabb fut :), Veronika(2,5) pedig tunderi kislany. Amugy nalunk mar osszeertek, egyutt alszanak delutan es Aron nem hajlando baby kajat enni igy azt eszi amit mi es ez megkonnyiti a dolgokat.A fogzas meg mindig fajo tema, ha jonnek (mint peldaul most ketto egyszerre) akkor sok a felsiras ejszaka :(
Amugy ugy nez ki a dolog hogy jon a kisteso kb 8 hetnel jarunk mar...

Dora
rdora
 
 


Sziasztok!

Dora!
Csupa jó hír! Szuper!

GRATULÁLOK a pocaklakóhoz! HURRÁ! :D :D :D

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok,
hát mi is nyaraltunk :)

Dóra,
hatalmas gratula!!!!!!!!!!! Azt hiszem, nálunk már nem lesz több bébi. Most ott tartunk, hogy Zeze kb. egyszer alszik napközben, azt pont délben, Cicót viszont legkorábban kettőkor tudom lenyomni (elvégre valamikor ebédelnie is kell :wink: ), éppen mire Zeze felébred. De pár nap múlva kezdődik az ovi, ott Cicó szerintem rááll az egykor alvásra, amit ránézésre kb. egy-két hónap múlva Zeze is követni fog, szóval alakulnak a dolgok.
Zeze viszont 15 hónapos fejével semmit nem eszik meg, ami darabos (16 foga van), kivéve a lilahagymát - fura kis fickó... De legalább Cicó játszhat mellette akármilyen apró cuccokkal, garantáltan nem fog semmit lenyelni :lol:
De hát most már muszáj lesz dolgoznom, így is negyedik éve vagyok itthon...élnünk kell valamiből...

Vadvirág,
sajnálom, ami a kisfiaddal történt, és nagyra tartalak az erődért és a derűlátó hozzáállásodért.
Én októberben leszek 32 :)
A kislányom, Cicó három és fél éves, a fiam, Zeze 15 hónapos. Az itteni viszonyok között elég nagy a korkülönbség, 29 hónap, de meg is bolondultam volna, ha ennél kisebb lenne. Ezek kevesebbet alszanak, mint én :shock:
Van szalagunk is, csak mindig elfelejtem feltenni :lol:

Mennem kell, Zeze most kelt fel (Cicót éppen most nyomtam le - ezekhez órát lehetne igazítani...)

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok! :)

Nekem útban van a harmadik gyermekem, és bár terveztük, most valahogy rámjött valami eddig számomra ismeretlen eredetű félelem.. :( Attól, hogy hogyan oldom meg a csecsemőt egy 18-19 hónapos "naggyal". :shock: :oops:

Komolyan már csak logisztikai szempontból nézve.. :shock: :shock: :?

18-19 hónap lenne a két pici között, a nagyfiam meg harmadikba menne..

HELP lányok, mert rajtam van vmi őrült pánikfélelem! Nálatok hogy mentek a dolgok??
És egyenlőre a 4. emeleten lakunk, mondjuk anyuék 10 perc babakocsival nagy családi ház, a mostani nyarat is ott töltöttük egész nap, és este jöttünk haza, van medence, minden gyereknek külön szoba, mintha itthon lennénk. Már arra is gondoltam, hogy bevállaljuk még a lakásunk eladása előtt egy hitelt a családi házra... mert kerttel sokkal könnyebb lenne, mint a 4.-ről lecuccolni.. :(

Dóri
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri!
Szerintem természetes egy pici aggodalom az új, az eddig ismeretlen helyzettől.
De hidd el, amint megszületik a pocaklakó, pillanatok alatt simán belejössz majd a 3 gyerkes életformába. :D :D :D
Előre talán felesleges is ezen gondolkozni, mert majd adja magát a dolog...
Biztosan egyre-másra jönnek majd a jobbnál jobb kreatív ötletek mit hogyan lehetne a legjobban megoldani. HAJRÁ!!!

Vadvirág
Vendég
 


Dóri!

Nagyon ismerős a helyzet. Nálam ugyanez volt ;) Nálunk még kisebb - 16 hónap a korkülönbség :shock: A várandósság alatt hol erősödött, hol gyengült ez az érzésem: "Hogy fogom bírni?". Aztán most már csak jön minden egymás után, nem érek rá agyalgatni, de nem érzem rosszul magam, pedig gyakran még enni sincs időm :lol: De nagyon boldog vagyok :D

Gira
Vendég
 


A gyakorlati dolgok még nálunk is kísérleti stádiumban vannak. A közlekedés a kendő segítségével megvalósítható. A kicsi rajtam a kendőben, a nagy meg vagy babakocsiban, vagy "gyalog".
Mi már 1-2 hónappa a kicsi születése előtt tudatosan készültünk a gyakorlati dolgokra. Pl apa kezdte altatni a nagyot, kezdtük az önálló vacsizást a saját ágyában (gondolván a kicsi fürdetésére), a fürdőben fürdést...stb. Hogy ne akkor szakadjanak rá ezek a dolgok.
Most úgy tűnik elég flottul megy minden. Ha konkrét kérdésed is van, szívesen válaszolok.

Gira
Vendég
 


Virág, Gira! :)

Köszi lányok.. talán kezdek megnyugodni. Lévén költözni fogunk. :P :D

Továbbra is olvaslak majd Benneteket, mert jól jönnek az ötletek.. :)

Dóri
Vendég
 


Nahát!

Dóra és Dóri!
Gratulálok!! (És egy kicsit irigykedem...)

Dóri!
Nálunk 20 hónap a különbség, és szerintem tökéletes volt az időzítés. A kicsi születésekor a nagyobb már elég "önálló" volt, (járt már, egyedül evett, stb), de még nem kezdődött el a dackorszaka.
Férjemmel is csodálkoztunk, milyen zökkenőmentesen ment minden az első hónapokban. Most volt egy kicsit nehezebb időszak. Sorra bújtak elő a kicsi fogai, nyűgösködött, nem maradt meg babakocsiban sem, így nem nagyon tudtam közlekedni velük. De lassan ezen is túl leszünk.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok

Koszonom a gratulaciokat, egyenlore azon torom a fejem hogy nemregen voltam varandos es akkor is ennyire emelyegetem es faradekony voltam? Mivel van naplom, a valasz igen. Mivel a baba szuletesekor elfelejti az ember azt hogy milyen is volt a kezdet.
Szoval most emelygek....

Aron most 13 honaposan kisse akaratos lett, mindenkeppen amit elhataroz azt akarja megcsinalni, addig kiabal, sir mig meg nem szerzi azt a bizonyos dolgot- ez nekem UJ!!! VEronika nem volt ilyen, de ugy gondoljuk hogy majd kinovi, csak kemeny idegek kellenek hozza.
Nem panaszkodhatom reggel alszik 45 percet 9-10ig, aztan 1.30-3.30 vagy 4ig es 8.30-max7ig

Dora
rdora
 
 


Sziasztok!

Végre újra tudok a fiúkkal közlekedni. (Gyalogosak vagyunk, ill. néha buszozunk.) Volt egy időszak, amikor egyszerűen képtelenség volt velük kimozdulni. De most ennek vége. Vásárlás, játszótér, posta... Mindent el tudok intézni velük. Olyan jó. :)

A rossz hír: Márk műtétje elmarad (egyelőre). Leszerelték a gégszeti műtőt a Madarász utcában. November előtt biztos nem kapunk időpontot a Heim Pálba se. :(

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Szuper hogy megint tudtok jönni-menni mindenfelé. :)

Szívből sajnálom hogy nem lehetséges a műtét egyelőre, de őszintén drukkolok hogy minél hamarabb túl legyetek rajta. Elképesztő lehet ez a felesleges várakozás, el tudom képzelni mit érezhettek. Esetleg máshol nincs erre lehetőség?

Addig is mindenképpen kitartás, hamarason minden OK lesz egészen biztosan! És a november is gyorsan itt lesz, csak úgy repülnek a napok-hetek két kicsivel. :) :)

Vadvirág
Vendég
 


Az országban csak 4-5 helyen végeznek ilyen műtétet. De nem ez a fő baj. Ez tervezhető (nem sürgősségi) műtét, és ezeket idén az OEP már nem finanszírozza. (Vagy csak kis részüket.) Ilyen a magyar egészségügyi helyzet.

Viszont nem hagytuk ennyiben, néhány nap múlva kapunk időpontot egy német klinikán. Ott sokkal modernebb módszerrel műtenek, 3 itthoni műtétet megúszunk így, na meg valószínűleg az intenzív logopédiára sem lesz szükség.
Egy baja van, zsebből kell kifizetni, és bizony hétszámjegyű a végösszeg. :(

Iskola, óvoda milyen? Belerázódtak a gyerkőcök?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Tudom milyen megeröltető lehet előteremteni erőn felül azt a hatalmas összeget, nagyon megértelek.
De azt is tudom hogy mi Mamik a gyerekeinkért bármire képesek vagyunk bármikor és ez így helyes.

Azért nagyon jól hangzik az a német klinika! :) HAJRÁ! Tudom hogy ügyesek vagytok és véghezviszitek amit szeretnétek! Rengeteg erőt, kitartást hozzá! Szívből DRUKKOLOK hogy gyorsan túl legyetek ezen. :)

Mi reggeli után 9-re visszük Dávidot az oviba és ebéd előtt 12-re megyünk érte. Úgy tűnik ez így bevált.

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok? Én is két gyerek anyukája vagyok, 15,5 hónap a korkülönbség köztük. Nem így terveztük, de már nem bánom, semmiért sem adnám őket így, együtt!

Vadvirág!
Megrendülve olvastam, ami a kisfiatokkal történt. Megértem ezek után, hogy azonnal akartatok egy következő babát. Jól értem, hogy mindkét baba megvolt még, amikor már vártátok a következőt?
Én is elvesztettem egy babát 17 hetesen, és tudtam, hogy csak a következő egészséges kisbaba gyógyít majd meg...

Gira,
ne izgulj, néha én is elvesztem a fonalat, de a napirend nagon sokat segít, mindenki tudja, mihez igazodhat. A 2 gyerek du-i alvását hamar összehangoltam, és így nekem is van 1-2 szabad órám minden nap. Persze akkor marad a pakolás, mosás, vasalás, vagy vizsgaidőszakban a tanulás.

Dóri,
szerintem természetes az aggodalmad. Amikor megtudtam, hogy újra babát várok, mi tagadás 2 nap nagyon rossz volt lelkileg, mert nem tudtam elképzelni, hogy milyen lesz még egy aprósággal. Én elterveztem, hogy minden percemet a lányommal töltöm, szépen nevelgetem, játszunk, tanulunk, és amikor ovis lesz, jöhet a tesó. De Benedek közbeszólt. :)
Szerencsére a kis korkülönbség miatt semmi féltékenység nem volt soha, sőt védelmezi a kistestvérét a lányom, meg tanítatja, szórakoztatja, nagyon édesek együtt. De az első hónap nagyon kemény volt: minden szoptatásnál szomorúan bámult Liza a szoba közepén, és nekem lelkiismeret furdalásom volt, hogy ezt én tettem vele. Aztán azt mondta a barátnőm: ne vicceljek, hiszen testvért adtam neki!! Gondos odafigyeléssel minden konfliktus elmúlt!

Katus
Vendég
 


Sziasztok!

Katus!
Üdvözlünk, szuper hogy Te is ide találtál. GRATULÁLOK a Kismanócskákhoz! :)

Igen, amikor Márk Marcell megfogant, akkor voltak két hónaposak az ikrek.
Az orvosok felkészítettek minket arra, hogy nagy valószínűséggel így fog végződni ez a történet...

Szívből sajnálom a veszteséget, ami benneteket ért és nagyon jól tettétek hogy akkoriban gyorsan belekezdtetek egy újabb projektbe. :)

Ti még terveztek esetleg további bébiket?

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Szia Katus!

Hogy tudtad elérni, hogy du. együtt aludjanak a gyerekek? Irigyellek érte. Én is próbálkozom, mert a nagyobbik kb. 2 órát alszik ebéd után, és ez nagyon jó. De a kicsi még elég rendszertelenül alszik nappal. (Persze egy szavam sem lehet, mert éjszaka jól alszik már régóta.)
Szóval nálunk ritka, hogy egyszerre alszanak.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Boeske,
lehet, hogy csak mázlim volt, de sikerült összehangolni. Az első 5 hónap rémálom volt, mert éjszaka 4x szopizott Beni, azt nehéz volt túlélni. A nappali alvással meg kitapasztalósdit játszottunk: az elején csak a babakocsiban akart aludni a lépcsőn, hidegben, bundazsákban. Volt sokszor, hogy 10 percenként tologattam bundában álldogálva, csak aludjon du. És mivel én a napirend híve vagyok, szépen hozzáigazodott a meglévő beosztáshoz Benedek. (Persze nem kényszerítem szöges korbáccsal őket... :D )
Addig csináltam ezt a tologatósdit, amíg kinőtte a mélykocsit, és amikor átraktam nappalra is az ágyába, úgy aludt, mint a kisangyal.
Nincs rá recept, csak próbálkozz! Fáraszd őket a végtelenségig, és egyszerre tedd le aludni!
Nálunk már a kezdetektől fogva esténként is együtt kezdtek aludni!

Lányok,
nálatok van féltékenység? Vagy agresszió?

Katus
Vendég
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: