Új privát üzeneted érkezett!

S. Orsi!

Mi az a krém, amitől elmúlt az ekcéma? És vissza sem jön?

Ildianyu
ildianyu
 
 


S.Orsi!

A férjem most hozott egy konferenciáról egy ismertetőt, ami egy steroidmentes ekcéma-kenőcsről szólt. Receptköteles, úh. majd konzultálok a gyerekorvosunkkal. Egyelőre propoliszos aloe vera krémmel kezelem (az ekcéma-topicban írta vki, hogy nagyon jó; Szilvinek is rendbe hozza, csak aztán amikor minden ok, éjszaka felvakarja, és kezdődik elölről.Kép)

Elég csak július elején házat néznetek? Hová is költöztök pontosan? (Tudom, hogy mondtad már, de elfelejtettem.Kép)

Remélem, nálatok jobb az idő.Kép
Minden jótKép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szia Orsi,

mar vége is szakadt Alex jo alvasanak. ma reggel mar hn 6kor felkelt és nagy nehezen egy ora mulva ujra elaludt, de csak egy oracskara. este kesz drama a lefekvés megint. azzal vigasztalom ilyenkor mindig magam, hogy biztos megint valami mérfoldkohoz ért a szellemi fejlodésében és azért ilyen nyugtalan. Ha csak egy pillanatra is kimegyek a latoszogébol, mar sir! Borzaszto!

Pragaba koltozunk min 3 évre! Nem gondoltam volna soha, hogy én még csehul is fogok beszélni! ennek ellenére orulok, mert onnan barmikor haza tudunk menni kocsival is és igy anyukamék is gyakrabban fognak szerintem jonni.

Képzeld! Maténak az az uj szokasa, hogy ha Alex-szel beszélunk, vagy csak felé fordulunk, maris mondja, hogy NEM! és mindenkinek kimondja a nevét, még a szomszéd kutyajanak is, csak Alexnek nem. Pedig mindig nagyon aranyosan viselkedik vele, még soha nem bantotta. Kivancsi vagyok, mikor szanja el magat, hogy ne babanak hivja, hanem Alexnek.

Kuldom a jo idot, itt ugyanis 2-3 napja megint meleg van.

nektek is minden jot!
S.Orsi
sorsi
 
 

 
 

Ildianyu,

a krém neve: FideSan egy Cosmochema nevu cég gyartja. a hatoanyaga: Cardiospermum halicacabum (fogalmam sincs mi az!), de elmult az ekcéma tole!
nem tudom Mo-on mi a neve és forgalomban van-e...

S.Orsi
sorsi
 
 


Homeopátiás krém: Halicar kenőcs. Lehet kapni
Melinda
Vendég
 


Köszi lányok!
Kipróbálom, amelyik lesz. Kép Kép
Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Szeptemberben születik a második babánk,a fiam most 26 hónapos.
Ti hogy készítettétek fel a nagyobbat a kicsi érkezésére,van esetleg vmi jó ötletetek?
Most a Sehány éves kislányon gondolkodom de nem korai az egy kétévesnek?
Egyébként már régóta mondogatom neki hogy a picuri ott van a pocakomban meg most már látszik is(23 hetesek vagyunk)de nem tudom elég-e ez?

Ha már volt szó erről akkor bocs de nincs időm visszaolvasni.
Előre is köszönöm a segítséget:

Forgi
forgi
 
 


szia Forgi,

nekem 18 honap van a két kisfiam kozott. A terhesség elso percétol beszéltunk a babarol a hasamban, de szerintem csak akkor tudatosult Matéban mirol is van szo, amikor mar jo nagy volt a hasam. én a szulés elott egy-két héttel beszereztem egy képes meséskonyvet, ami pont arrol szol, hogy a terhes anyuka elmegy szulni apaval és egy kisbabaval jon haza. Maté nagyon szerette ezt a mesét és nem is volt gond a szulés napjan semmivel. azota is nagyon szereti a testvérét, bar kozvetett féltékenységi jelek voltak (vannak) azért: tobb honapos alvaszavar, nagyfoku ragaszkodas anyahoz...

minden jot!
S.Orsi
sorsi
 
 


Szia Orsi!

Köszi a választ!Én is beszélek neki folyamatosan és mióta nagyobb a pocakom azóta már ő is kezdi érteni,szerintem.A kismamakönyveimből is szoktam neki mutogatni babás képeket,olyat ahol ciciznek a babák stb. és nagyon tetszik neki.
Meg tudnád írni annak a könyvnek a pontos címét és a kiadóját amit te vettél?

Köszönöm és pusza:Forgi
forgi
 
 


szia Forgi,

ez egy német nyelvu laporello, itt vettem egy bolhapiacon Németorszagban, igy szamodra ez szerintem nem aktualis.

Többiek! Hol vagytok?
Rozsa, Cory, Orsi! legalabb egy picit irhatnatok, hogy mi van veletek!

Visszatérnék egy régi témara: mikor rakjuk össze a gyerekeket. Nalatok pontosan hogy zajlik az esti lefekvés - reggeli ébredés? Mi kb 2 honap mulva fogjuk oket osszerakni, de nem tudom, hogy lesz. Alex mostanaban megint nem alszik el egyedul este. Szopik, aztan kicsit jatszik még egyedul a kisagyban a hatan, majd, ha mar almos, akkor hasara forditom és elalszik, de olyan is sokszor van, hogy megint csak az olemben akar elaludni. Maté este 8-kor minden nap agyban van, de min egy haromnegyed orajaba telik, mire lefekszik. és reggel Alex most par napon keresztul fél 6-kor kelt (szerencsére ez elmult!), Maté viszont alszik fél 8-ig, 8-ig.
Irjatok mar le bovebben, hogy megy nalatok az egy szobaban alvas! Köszi.

S.Orsi
sorsi
 
 


Sziasztok!

Orsi!

Nem is tudtam hogy kint éltek!

Nincs vkink ötlete hol lehet ilyen jellegű könyvet kapni?

Forgi
forgi
 
 


Sziasztok!

SOrsi
Mi csak akkor tudtuk őket egy szobába rakni őket, amikor már Bazsó is stabilan átaludta az éjszakát - 8 hónapos volt, nálunk is 1,5 év van a két gyerek között. Addigra már Pankát is nagyon érdekelte, hogy Bazsó miért a mi szobánkban alszik, és megnyugodott, amikor egy szobába kerültek, mellette aludt az öccse.
Kitartás letellik a második első év, és utána minden könnyebb lesz!!
Melinda
Vendég
 


sziasztok,

mind a két gyerek baranyhimlos!!! nagyon félek ettol a héttol, remélem tuléljuk.

S.Orsi
sorsi
 
 


Sziasztok!

SOrsi:
bárányhimlő?!! jujj!!! Kép Remélem, jobban vagytok már.
Horvátországban voltunk egy hétig a gyerekekkel, szuper volt, tegnap este jöttünk haza.

Mi akkor raktuk egy szobába a gyerkőcöket, amikor Szilárd 5-6 hónapos volt (nem emlékszem pontosan), ui. kinőtte a bölcsőt, a kiságy meg csak a gyerekszobában fér el. Akkor még szopizott éjjel, de hamar meghallottam, ha nyöszörgött, és mivel Szilvi nagyon jó alvó, egyszer sem ébredt fel. Este együtt fekszenek le, és hamar elalszanak: megvan a szertartás (kb. 1 órás), és tudják, hogy alvás van. Nem szokott gond lenni. Szilárd már másfél hónapja szépen átalussza az éjszakákat, úh alvás téren is minden OK.


Forgi:
én igazából nem részleteztem, hogy miért is van a hasamban a pici, hanem csak azt meséltem, hogy Szilvi is ott nőtt egy ideig, aztán a testvére is, aki uolyan kisbaba, mint amilyen ő volt, mikor megszületett. Együtt simogattuk a hasamat, meg beszéltünk hozzá. Én inkább az érzésekre tettem a hangsúlyt, hiszen ezt nem lehet "elmagyarázni" egy másfél-két évesnek. Érezte, hogy készül ott bent vmi, és hogy majd nagyon jó lesz, ha már nem lesz hasam, és lesz még vki, akivel lehet majd sokat játszani, és mindig velünk lesz.

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szia Orsi!

Hu, de jo nektek, hogy nyaralni voltatok! én is ugy vagyom, de nem tudjuk még hogy lesz-e ra alkalmunk a nyaron. Meleg volt? Tudtatok furdeni?
Jul elején megyunk Pragaba hazat nézni és én jul 18-an hazamegyek anyukamékhoz 2-3 hétre a gyerekekkel, amig a férjem lebonyolitja a koltozést. Ha minden jol megy utana még el akarunk mi is menni egy hétre valahova.

A baranyhimlo szerencsére muloban van. Nagyon nehéz volt a hét, foleg szegény Maténak. Ot napig 39 és magasabb laza volt, kb 3-400 himlo volt rajta, nagyon szenvedett. Emiatt nagyon keveset voltunk kint is, na de tul vagyunk rajta. Szerencsére a kicsin konnyu lefolyasa volt az egésznek. Kb 50 himlo, és annak a 90%-a nem is nott meg, hanem egybol leszaradt. Rajta biztos nem lesz himlohely, Matén lehet, bar megértette, hogy nem szabad vakarni.

Mas nincs, a gyerekek aranyosak. Maté mostanaban elég durva, mindent dobal, ma majdnem kicsavarta Alex kezét, o meg meg sem mukkant.
Az éjjeleim borzasztoak. Alex még mindig ossze-vissza alszik, a mult éjjel pl gyakrabban szopott, mint napkozben. Hosszu ideje megint megtortént, hogy nem emlékszem pontosan mikor és hogy kerult az agyamba Alex, de arra ébredtem fel, hog yott szuszog mellettem...

Most Szilard hany honapos is?

S.Orsi
sorsi
 
 


sziasztok!

kar, hogy ennyire kihalt a topic. Igazan irhatnatok néha néha.

Maté ma volt két éves és "nagy" buli volt. Osszesen 6 velekoru gyerekkel és azok szuleivel. Alex elég jol birta a gyurodést, nem sirt. Mind a ketten nehezen aludtak el, nagyon izgalmas volt a nap mindkettojuknek.
mas ujsag nincs, a kicsi tovabbra is rosszul alszik, én meg mar zombiva valok teljesen. Es mostanaban egész nap panaszkodva nyoszorog, nem tudom mire vélni.
Vajon lesz-e még olyan, hogy egyszer addig aludhatok, amig magamtol fel nem ébredek. 10-12 orat... lehet, hogy mar nem is lennék képes ilyenre?

jovo héten megint jonnek a szuleim, igy lazithatok egy kicsit.

üdv, S.Orsi
sorsi
 
 


Szia S. Orsi,
ma akadtam rá erre az oldalra, bele-bele olvasgattam a levelezéseitekbe és nagyon bántam, hogy előbb nem találtam ide. Persze elejétől a végéig nem volt türelmem átolvasni mindent, ezért elég hiányosak az ismereteim, de sokszor magamra ismertem, én is átmentem hasonló dolgokon. 4 gyermekem van (7,5,3 évesek és egy 22 hónapos), sok minden van már mögöttünk...
Szívesen leveleznék veletek, de látom egy ideje elég kihalt a topic.
Üdv:
Barnus
barnus
 
 


Szia Barnus,

igy ismeretlenul is nagyon csodallak, hogy 4 ilyen kicsi gyereket nevelsz. Nekem néha a ketto is sok, de szerintem nekunk is lesz még egy, csak késobb. Nekem masfél év kulonbség van a két fiam kozott és mivel a kicsi nem egy egyszeru eset, elég nehéz napokat éltem meg az utobbi fél évben. öszintén szolva, néha ugy érzem minden erom elhagy, barmennyire is aranyosak mind a ketten.
Te honnan veszed vajon az erot és energiat? Van segitséged vagy Te is csak magadra szamithatsz napkozben?
En az elkovetkezendo par hétben valoszinuleg el fogok "tunni", mert koltozunk. Talan az osz kezdetével, amikor rosszra fordul az ido, ismét fellendul a topic...
S.Orsi
sorsi
 
 


Szia Orsi,
ha lesz egy kis időd kukkants be az "Anyaságról" rovaton belül a " Második gyereket szeretnék, lehetséges..." topicba és hidd el rájössz, hogy 3-4 gyerekkel sem nehezebb.Egyébként ahogy telik az idő és lassan összenőnek a lurkók, egyre könnyebb is lesz a dolog. Sokat játszanak együtt, már nem csak veszekedéssel meg verekedéssel múlatják az időt. Ráadásul sokszor segítenek nekem is. Azért persze vannak nagyon nehéz vagy inkább fárasztó időszakok. Szüleimtől sok segítséget kapok, de nem mindig akkor amikor igazán szükségem lenne rá. Látom a barátnőimen, hogy ők is ebben a cipőben járnak. Egymásba is próbálunk energiát pumpálni, fontos, hogy kicsit magunkkal is foglalkozzunk. Sokszor kisegítjük egymást és itt nem csupán tanácsokra gondolok. És én abban a rendkívüli helyzetben vagyok, hogy csodálatos férjem van, aki imád a gyerekeivel foglalkozni, mindent közösen csinálunk.
Remélem nem tűnsz el teljesen!
Üdv, Barnus
barnus
 
 


Sziasztok!
Nálunk a két gyerek között 13 hónap korkülönbség van. Az alvással nagyon hadilábon állunk, sajnos mindkét gyerek csak a családi ágyban hajlandó elaludni. Ha utána sikerül is visszarakni az ágyukba őket 1-2 óra múlva felsirnak. Összerakni még sajnos nem lehet öket mert a kicsi még csak 2 hónapos. A másik pedig a babkocsival való közlekedés. Nem áll szándékunkban testvérkocsit venni így pedig a boltba is majd 2 óra alatt jutunk el. És mivelhogy vidéken lakunk másik faluba való vonatozást és buszozást még elkerültük de gondolni sem merek rá hogy mi lesz.
Mit tudnátok tanácsolni?

Előre is köszi

Angéla
lestyan
 
 


Szia Angéla!

Előszöris sok erőt kívánok neked a két gyerekhez! Nem lesz könnyű, de megéri!Kép
Én sem akartam testvérkocsit venni, így utólag azonban azt mondom, jobb lett volna. Ha mégegyszer kezdeném, biztos vennék testvérkocsit. Szerintem használtan is lehet kapni, és úgy biztos nem drága. Nagyon sok időt megspórolhatsz vele, és tényleg akkor sétálhatsz a nagyobbikkal, ha valóban azt akartok.

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

En vettem testverkocsit, de hiaba, mert a kisfiam meg csak 7 hetes es mar nem fer be hatra... Kép

Nalunk masfel ev a korkulonbseg, lanyom Emma most 20 honapos.
Nehez nekem is, nagyon sok energiamba kerul sokszor, hogy megorizzem a turelmemet, ha egyaltalan sikerul.
Emma nagyon szereti az occset, de masban jott ki nala a kiegyensulyozatlansag. Rossz alvas, sok visitas. (ezt viselem a legnehezebben.)
Este ott kell ulni mellette egy orat, ha kimennek orditana. Persze elotte szo nelkul elaludt egyedul.
Eddig mindig volt itt valaki, de ha nem lesz hogy csinalom majd?
A kicsivel is kell foglalkozni, aki persze szinten este fele nyugos.
Szerintetek Emma magatol visszaallhat a regi rendre, vagy mostmar mindig igy lesz, ha en nem valtoztatok?
Attol viszont felek. Itt vagytok mostanaban?
Kakukk
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Kár, hogy kevesen jártok erre, pedig biztosan többeket érint a téma...
Nekem csak tavasszal lesz esedékes a dolog, de ha minden jól megy, akkor másfél év lesz a babáim között. (A kisfiam most 11 hónapos, és májusra lesz a következő baba.)
Az első kérdések, amik fölvetődtek: alvás (nem is az éjszakai, hanem a nappali, hogyan altatom az egyiket, ha a másiknak épp szüksége van rám?), séta (babakocsi + hordozókendő, testvérkocsi?).
Írjatok, tapasztalt anyukák!!! Kép
pindur
 
 


Sziasztok! Nálunk a két nayg között pont két év van (azóta van még kettő, ők meg ikrek), amikor a kicsi megszületett nem volt autónk. Így én a testvér kocsi mellett döntöttem, mert nem sétál fel a 2 éves pl egy babaúszás után a hegyre! Viszont a testvér kocsival nehéz egyedül utazni. A babkocsi + kendő vagy kenguru nehézsége, ha még cuccod is van, azt hova teszed? Később nagyon jó volt a testvér felállós babakocsi, nekünk Pegperego Plicpo volt, de ez már csak akkor játszik, ha a kicsi tud ülni. Nagy előnye ennek a felállásnak, hogy a nagyobb nem császkál el, nem bandukol, gha sietsz, viszont ha ráértek, akkor sétálhat! Van a babkocsi után köthető testvér fellépő is kerekekkel, de a mienkhez az nem passzolt, meg hegyen nehéz is vele, de pl. sík terepen egy lakótelepen, vásárolni meg játszózni járni vele, arra úgy láttam, hogy jó. Aztán én még voltam úgy el velük, de ez sem újszülött korban, hogy a kicsi ült a háticipelőben, a nagy meg motorozott a műanyagmotoron. Így még haladni is lehet! Összehordtam itt mindent, ami hrtelen eszembe jutott, de azért remélem találsz benne vmi használhatót! Üdv: Claire
claire
 
 


Szia Claire,

Köszi a tippeket.
Autónk nekünk sincs... Kép
Babakocsi + kendő/kenguru: a babakocsi aljába tudnék pakolni, most is elég szokott lenni a bevásárlókosár. Viszont nehezen tudom elképzelni, hogy a kicsi legalább 8-10 hónapos koráig csak így utazzon... Milyen ez a testvér felállós babakocsi? Nem is hallottam róla. (A babakocsira szerelhetó testvérfellépőt ismerem.) Én is az első hónapoktól tartok (még szerencse, hogy nyár lesz, így legalább a sok öltözés kimarad), utána valóban jó lehet a babakocsi + kismotor vagy hátihordozó + kismotor.
A nagyok és az ikreid között mekkora a korkülöbség?
Most kicsit azért is vagok ilyen "megrettent", mert bár terveztük ezt a babát is, nem gondoltuk, hogy ilyen hamar összejön - lévén, hogy az első lombik volt! Kép (A picur meg csak úgy összejött. Kép )

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!
De jó, hogy benéztem ideKép
Pont ezen problémázunk mi is, hogy hogyan legyenKép
A Nagy most lesz egyéves,a Picit februárra várjuk!

Én már döntöttem a tesóbabakocsi mellett, a Graco Stadium "csak" 13 kiló,a párom még vacillál. Sokat sétálunk a városban így azért lenne jobb mint a kendő/kenguru + sportbabakocsi megoldásKép

PINDUR!!!!!!!!!!!!
GRATULA!!!!!!!!!!!!!KépKépKépKép

hicudzsi
 
 


Hahó,
tisztelettel bejelentkezem, bár egy kicsit kilógok talán Kép
Cicó most majdnem 22 hónapos, május végén jön a kistesó. A kölkec addigra lesz csaknem két és fél éves. El nem tudom képzelni, mi lesz, tök para vagyok, mert a csaj nagyon anyás, éppen szokik lefelé a szopiról, alig alszik és a többi... A tesóbabakocsiról szerintem mi lemondunk, mert a kölkec már most se hajlandó megmaradni benne, inkább összeesik. Kép Azt viszont nem tudom, mi a különbség a testvérfellépő meg a testvérfelálló között. Engem még az érdekelne, hogy milyen fajta kocsira lehet ilyet (bármelyiket) felszerelni.

Majd még olvasok,
üdv mindenkinek
Kriszi
kriszi
 
 


Nálunk 14 hónap van a két gyerek között, és bejött a testvérbabakocsi. Így azért haladni, ügyet intézni is lehet, illetve, ha a nagoybbik elfárad. De a nagyobbik már nagyon kevéssé marad meg benne. Mi egy lestrapáltat kaptunk kölcsön, szerintem bőven jó egy használt, annyira sokáig ezt úgy sem használja senki. Viszont járművön én egyáltalán nem tudok vele egyedül közlekedni, lépcsőn sem.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Sziasztok! Nekünk is volt testvérbabakocsink a két nagynál, most az ikrek hasznaálják, ls mi is használtan vettük. Teljesen tuti még! Akkoriban még nem volt autónk, a BKVzáshoz segédlet kell, az biztos! Később nekünk olyan babakocsink volt, amin van testvér felálló, azt nagyon szerettem, de csak akkortól jó, amikor a kicsit már lehet kicsit ültetni. A tesó fellépő kerekes változata pl a mi kocsinkhoz nem volt jó! Meg mi hegyen lakunk, itt azzal nehezebben boldogultam volna! Nállunk az első kettő között pont két év van! Ne aggódj, belejössz, és ha most elválasztod a nagyot, akkor nem akar majd visszaszokni Kép, legfeljebb 1x-2x meg akarja kóstolni, de nem fog neki ízleni, szerintem! Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Kriszi,
minden jókat kívánok a vadonatúj pocak alkalmából. Kép

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Kriszi,nalunk 2 ev van a ket gyerek kozt, a kicsi most 3 honapos. A nagyobbik, Reka mar jopar honapja nem hajlando kocsiba ulni /ujabban persze Mátééba akar es persze csakis olyankor, amikor Mate benne alszikKép/. Testverfelleponk van, nekunk nagyon bejott. A MegaToysos vastag /haromfunkcios/ es vekony vazas /sport/ kocsira egyarant felszerelheto. (http://www.chariotsatp.co.uk/images/mb/kiddyboard/kiddy_board_bluefoot.jpg), de letezik esernyokocsira valo is, az buggy board nevre hallgat.
Telre, hoban kozlekedesre mondjuk nem alkalmas, de ez Teged nem erint. Ja es ugy 20 kiloig jo, a mi ropigyerekeinket elnezve még iskolaba is mehetnek ezzelKép
afonya
 
 


Sziasztok!

Nálunk 23,5 hónap van a fiúk között. Se testvérkocsink, se testvérfelállónk... és soha nem volt ezzel gond. Baluban fel sem merült, hogy babakocsiba ülne, pedig a szülés előtt néhány nappal is még babakocsiztunk.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szerintem ez teljesen gyerekfuggo /mint minden mas is/. Az en lanyom keptelen volt a babakocsi mellett jonni, szepen, lassan, ahogy a tobbi "normalis"Kép gyerek, o Kenyaba elrohangalt, mar terhesen is alig birtam vele. A felallora ra tudtam allitani es igy nem egy osszefuggo kiabalas volt a setank. Raadasul ez még ritkasag, igy mindenki megcsodalta az "Ő" felallojat, vegre nem csak a kicsit dicserte mindenki. /Egyebkent most le van arazva ez a fajta felallo, 9e Ft korulre, gondolom, tel elott mar kevesebben viszik./
Babakocsizas meg eppugy lett a szive vagya, mint ahogy o is csak tejet akart inni egy hetig, bufiztetni kellett, oltoztetni, etetni, mint ahogy a kistesot. Meg hogy vegyem fel, mert nem bir jonni. Persze, egyik kezemmel tolom a kocsit, masikban a kismotor, a harmadikkal meg viszem a nagyotKép Tipikus feltekenysegi tunetek.
Szerencses vagy cory, hogy nalatok nem voltak ilyenek.Kép Mazlista, a mellsebesedes elmaradasa utan még ebben isKép
afonya
 
 


Áfonya: azért nem ment minden egyszerűen. Nálunk egyszerre kellett őket pelenkázni. Balu 3 hétig csak szopizni volt hajlandó Zsoma hazahozatala után... Szóval ő is hozott egy csomó mindent. Meg ő is elrohangál a babakocsitól, de szerencsére olyan környéken lakunk, ahol ez egyrészt nem gáz, másrészt, ha utánaszólok, akkor visszjön.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lányok,
köszi a sok infót és gratulát Kép
Hát eggen, ismerős az ügy, Cicó is elrohangálós fajta, meg kirángatom a kezem az úttest közepén stb. Pelenkázni tutira kell majd még őt is, egyelőre semmi jelét nem adja annak, hogy ő ezt másképp szeretné... A múltkor kaptunk egy beetetés-bugyipelust, rózsaszín, csipkés, mikiegeres, igazi mézesmadzag. Cicó napokig rohangászott vele, felhúzta a harisnya tetejére stb. Aztán egyszer, amikor tettem tisztába, azt mondta, bugyipelust. Jó, mondom, akkor most feladom ezt. Feladtam rá, felállt, megnézte, megvakarta a hasát, majd közölte, hogy nem kell a csipkés. Egyelőre ennyit erről.

A felállón még gondolkodom, egyrészt mi is dombon lakunk, ez mínusz, viszont a városban szoktunk sétálni, elég messzicske még Cicónak, ez plusz. Meg kell új babakocsi is, mert a régivel nagyon befürödtünk, esik szét, pedig összesen kilenc hónapot használtuk, azt se megszakítás nélkül.

Etetni most is kell, felveszegetni most is kell, ezek szerint arra ne is igen számítsak, hogy addigra ezeket abbahagyja...

A szopi érdekes, volt, amelyikről én szoktattam le (éjszakai), volt, amit maga hagyott el (reggeli), most legutóbb közös megegyezéssel elég könnyen lemondtunk az estiről. Most kb. két-három naponta egyszer kéri a délutáni alváshoz, egyébként nem. Szerintem ezt is nemsokára el fogja hagyni. Viszont persze sokkal anyásabb, bújósabb, bizonyos időszakokban senki más nem jó neki, egyre többet kapaszkodik rám, ill. egyre kevésbé tűri, ha éppen mással foglalkozom, nem vele. Éjjel ott kell lennem mellette, akkor nem ébred, vagy csak megnézi, megvagyok-e még; ha nem lát, akkor félálomban elindul keresni. Nyolchetes álomkórban senkinek nem kívánom az éjszakai ide-oda stafétázást... magamnak sem Kép
Szóval emiatt eléggé aggódom, hogy meg fog viselni minket a kistesó érkezése - persze az is lehet, hogy Cicó majd agyonszereti - most éppen úgy tűnik, alig várja, hogy legyen kistesó, minden babát haza akar vinni, illetve többször közölte velem, hogy vegyem ki a pocakból a tesót, és tegyük be az ágyikóba Kép

Na abbahagyom, mert rém álmos vagyok,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy benéztem, mert újra kicsit fellendült a topik. Kép
Én azt hiszem, lemondok a testvérkocsiról. Nagyon nehezek (nekem a 13 kiló is sok + két gyerek...). Igaz, csak az első emeleten lakunk, de végülis mindegy, hogy hányadikon, ha nem tudom levinni. A fiamnál az első hónapokban egy nehéz babakocsink volt, és tiszta depressziós voltam, hogy csak akkor tudtam bárhova elmenni, ha valaki itthon volt, és segített, illetve hazajönni is csak ekkor tudtam. Ezt, úgy érzem, még egyszer nem bírom vlgigcsinálni. Most úgy gondolom, veszünk még egy könnyű kocsit Danié mellé. Amikor van segítségem, egyet-egyet tolunk, amikor nincs, a kicsi jön kendőben vagy kenguruban. Esetleg mehet a kocsiba, ha Dani hajlandó sétálni. Ez fél évig biztos megy, amíg elbírom a babát. Dani ekkor lesz 2 éves, és innentől majd meglátjuk. Majd kiderül, mennyire akar kocsizni, mennyire bírja a sétát.
Nekem a következő nagy aggodalmam az alvás. Én ragaszkodom hozzá, hogy a gyerek aludjon éjszaka. Kép Dani kb. fél éves korától kezdett ébredni (addig aludt, szinte újszülött korától), ekkor viszont szépen leszoktattam az ébredésekről. Szerencsére nem volt nehéz, max. 1-2 hétig tartott. De ez kicsi sírással járt. Nem sokkal, hiszen vígasztalgattam (csak nem szoptattam meg), de ahhoz mégis elég ennyi sírás, hogy Dani ne tudjon aludni. Mi van, ha akkor kezdi a pici ezeket az ébredéseket, amikor már Dani szobájába költözött (mert pár hónapig persze mellettünk lesz). Szóval... Nem tudom, hogy lesz.
Dani még szopik, kívncsi vagyok, leszokik-e a terhesség végéig, addig még van pár hónap...

Pindur
pindur
 
 


Szia Pindur! Végül is mennyi lesz a két gyerkőc között? Mi is úgy terveztük, hogy 2-3 év legyen, ez lett 5 nap híján 2, aztán mondtuk, tartunk egy nagyobb szünetet, ez sikerült is (3 év 3 hó), de a következő egy meg dupla lettKép! Szóval a nagy 5 év +3hós, a kicsi 3év +3hós volt, amikor az ikrek születtek. szerencsére a nagyok hozzá edződtek már a hegyhez, sokszor fölfele is futnak, a tök meredeken Kép, pedig tavaly, amikor az ikreket vártam, még bizony a kicsi sokat nyögött, nehezen vette be, hogy nem cipelem!
szerintem fontos, hogy szellemileg- lelkileg mire készülsz. Félni nem kell a helyzetteől, biztos meg fogod oldani, viszont ha tudod, érdemes úgy intézni, hogy főként az első évben ez a dolgod, mondjuk úgy, hogy a főállásod. Mert nekem pl kb 1 évig eszükbe nem volt egyszerre aludni, meg ugye a nagy sem volt még szobatiszta, stb. Ha ilyenkor van még vmi, kötelezettség, akkor nagyon feszült az ember. ( Én ekkor halasztottam a doktorimmal. Sajna így meg most kell befejeznem, de ez egy másik történet. )
Ami a babakocsit illeti: nekem Peg Perego Plico Matic van, de a Peg Peregonak több véltozatán, és más babakocsin is van testvérfelálló. Ez egy kis padka féle, mnit egy lábtartó, rendesen a vázra szerelve, direkt azért, hogy a tesó fölálljon. A fent említettnél a tesó hátul áll, és te hátulról tolod a kölyköket, de volt átmenetileg egy másik szintén PP (talán Miláno?) nekem, azon a kicsi szemben volt, nyugodtan fekhetett, a nagy a tolókaron belül állt a kis küszöbön, nekem háttal. Szerintem érdemes használtat keresni, börzén, turkálóban, vagy itt a neten (babaapro.hu)!
Az, hogy a nayg hogy bírja, tényleg gyerek függő, most nekem a két nayg rendesen jön, meg tempósan is, de annak idején kellett a testvérfelálló, mert a nayg vagy rohant, vagy bogarászott, s ha én időre vhová el akartam jutni.... egyébként amikor már a kicsi is tudott beszélni, akkor azt játszottuk, hogy ők így a kukásautó, persze néha cserélni kellett a vezető bácsitKép Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Nálunk a 2 lány között 2 év 1 hónap van, azaz a nagyobbik, Bogi 2,5 éves a pici, Zsófi pedig 5 hónapos. Mi is gondolkoztunk a testvérkocsin, de végül mégsem vettünk (én nekem is elég nehéznek tűntek az én 50 kilómhoz)és szerencsére jól bejött, Bogi jön a motorjával, vagy gyalog. Fel se merült benne, hogy nincs neki babakocsija. A pici születése előtt már edzettük és csak sétált és motorozott. Hosszabb távra persze nem tudunk menni így, csak autóval és apa nyakában.
Külön szobában alszanak, de majd szeretném összetenni őket, de nem tudom mikor lenne célszerű. Bogi jól alszik, de Zsófi még mindig felébred 3-4 óránként enni. Nem sír de nyöszörög vagy pedig dumál. Szerintetek mikor lenne itt az ideje, vagy egyáltalán összerakjuk őket?
Még egy, a legfontosabb. Mióta meg van a Zsófi Bogi teljesen kifordult magából, hiszti hiszti hátán, mindent "akarok", nem fogad szót, csak nyafogva beszél, egyre csúnyábban eszik ...stb. Csak akkor fogad szót, ha ordítva kérek valamit az 5-6 szépen kérés után, vagy ha ráütök a popójára. De ugye ez sem megoldás. Sokszor a kiborulás határán vagyok, türelmem meg sajnos nem sok. Van valami jó ötletetek? Gondolkoztam a bölcsin is.??
A pozitív dolog ami történt a nyáron, hogy pelus már csak alváshoz kell, úgyhogy nálunk sikerült leszokni a kicsi ellenére.
Fú jó hosszúra sikeredett, ezer bocs.
Sziasztok,
Edit
bedit
 
 


Sziasztok!

Nálam 20 hónap különbség van a két kislány között.Dóra elmúlt 3 éves Nikolett 21 hónapos. Az első pillanattól kezdve együtt alszanak, Niki 15 hónapos koráig többször felkelt éjszaka és nyöszörgött, de Dórit egyszer sem ébresztette fel.Viszont azt még nem sikerült elérnem,hogy egyszerre aludjanak el,ez valószinű az én hibám.Szerencsére nálunk nem volt hiszti, de nyafogva Dóri is beszélt erre nem reagáltam semmit így aztán leszokott róla. Az orditást kiharcolják nálunk is volt ilyen periódus, többször kértem és nem tette meg, ezen változtattam mindet csak egyszer kérek pl."vegyük fel a cipőt!", ha nem jött elsőre megfogtam a kezét és az ajtóhoz vezettem.Most már ott tartunk első szóra jönnek.Én bölcsibe nem adnám a nagyobbikat,mert szerintem az rontana a helyzeten, bár nálunk még óvodába is csak öt évesen veszik fel a gyereket, ha van testvére.
Edit ha még szoktál erre járni szivesen beszélgetnék veled az interneten keresztül.
Sziasztok
Kriszti
Vendég
 


Sziasztok,

nalunk 18 honap van a két fiam kozott. Maté 2,5 és Alex 1 éves. Mi 8 honaposan raktuk a kicsit a naggyal össze, mert akkor koltoztunk uj helyre. Jol mukodik a dolog, pedig nagyon féltem tole. A kicsi még soha nem aludta at az éjszakat, miota megszuletett. Min egyszer, de van amikor még mindig 3x 4x felébred. Maté kb. egy hét alatt megszokta ezt és nem ébred fel ra, vagy ha felébred is rogton visszaalszik. Van amikor délutan is egyutt alszanak, de este mindig egyutt fektetjuk le oket és mind a ketto elalszik. Néha hallom, hogy Maté mondja a kicsinek, ha sirdogal, hogy " ne sirjal Alex, mindjart jon Anya." sot elofordult mar az is, hogy énekelt is neki.

Jol kihalt ez a topic, pedig egy éve még milyen sokan jartak ide. Mar én sem voltam honapok ota. Van valami masik hasonlo topic és odapartoltatok, vagy egyszeruen csak kifogytunk a témabol?

Orsi, Rozsa ha erre jartok, irhatnatok egy par sort!

Udv, S.Orsi
sorsi
 
 


Szia S.Orsi, és többiek!

ÉN mostanában megint vagyok-vagyogatok. Egy időre meguntam a számítógépet, sok gond volt vele. De most kaptam egy újat, és öröm vele a netezés.Kép
Örülök, hogy jól vagytok. Nálunk is minden ok, Szilvi bölcsis, Szilárd meg már kész nagyfiú.Kép
Problémák persze állandóan vannak, de hamar megoldjuk őket.

Minden jót nektek:
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok,

Még nem jártam itt és nam volt időm végigolvasni a topikot, úgyhogy nem tudom írtatok-e már az én problémámról:

Főzés, evés.

Júniusra várjuk a következőt, addigra a "nagy" 27 hónapos lesz. Most ugye még belefér az időmbe a főzőcskézés, de attól tartok a kicsi születése utáni első időszak nem a konyhaművészetem tökéletesítésével fog telni. A nagyobbik születése után is pár hónapig hozattam az ebédet magamnak, ő meg szopott, aztán, 8 hónapos kora körül elkezdtem adni neki a saját készítésű ill. konzerv bébikajákat. Na de most mi lesz? egy 2 év körüli gyereknek mégsem adhatom a hozatott kaját, a konzervből meg már jobbára kinőtt.

Ti ezt hogy oldottátok meg? Az éjjel megfőztem... kezdetű javaslatoktól kíméljetek.Kép
Vannak-e olyan babakaják, amit egy ilyen "nagy" gyerek is ehet (pár hónapig), milyen márka, hol szerehető be?

Köszi:

Skála Kópé
Vendég
 


Szia Skala Kopé,

nalunk a megfozom és lefagyasztom variacio valt be az elso honapokban. Hozzank kb. 6 hetente eljott anyukam és telefozte a mélyhutot. Honapokig hetente kb. 3x mélyhutott kajat ettunk, hétvégén a férjem vagy én fozott, ugy hogy még maradjon hétfore is és hetente egyszer max kétszer foztem delben olyan ételeket ami max 10-15 percet vesz csak igénybe: tésztafélék, vagy rizs parolt zoldséggel sajttal... Szerintem konzervet ne vagy csak extrém esetekben adjal neki, az ilyen idos gyereknek rendes ételre van szuksége.

nekem 18 honap van a gyerekeim kozott, tehat a Te "nagy" fiad vagy lanyod mar be is segithet a fozocskébe, az enyémhez képest annak idején.

S.Orsi
sorsi
 
 


Skála Kópé!

Csatlakoznék az előttem szólóhoz! Kép Nálunk pont ugyanígy volt. Igaz én főztem tele a mélyhűtőt szülés előtt, aztán közvetlen szülés után velünk volt anyukám 3 hétig, és ő csinált mindent. Aztán kezdtünk belerázódni a kétgyerekes létbe, és hamar kialakult mindennek az ideje. Én is vagy gyorsan elkészíthető kajákat csináltam, vagy olyat, ami ugyan tovább tart, de nem kell vele bíbelődni, pl. sütőben sült ételek, kuktában főtt egytálételek. Ezekkel csak annyit kell foglalkozni, míg összekészíted, aztán maguktól elkészülnek.Kép És hétvégén meg tényleg tudsz két- esetleg háromfélét főzni, amiből marad hétfőre, keddre is.

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Kope,
en biza' rendeltem a kajat az elso honapokban, a nagyobbik akkor volt 25 honapos es kimondottan rossz evo. Nem mondom, hogy nem draga buli 500 Ft-ert gyakran fozelekeket rendelni, de nekem igy is megerte, ha az elmaradt mosogatas oromet is hozzaszamitomKép Nekunk nagyon bejott, mivel en csak kettonknek nem szoktam nekiallni pl. toltott paprikat csinalni, rendelni viszont lehetett. Sz'al valtozatosabb is lett a kajank, erdekes is volt a lanykanak, hogy ma mit hoztak, stb... lustaknak ezt ajanlomKép

-Afonya
afonya
 
 


Kópé!

Én is hozattam.KépKép Nekem két nagyobb is van (akkor 5,5 éves és 26 hónapos volt a két fiú). A fagyasztóméretünk (két kis fiók) sajnos nem elegendő a telefőzéses változathoz, bár nekem is szimpi lett volna. Rokonok nincsenek a közelben, viszont a házhozszállítás nagyon bevállt. Most már újra főzök, karácsony előtt hagytam abba a hamihozatást (kislányom kb. 3 hónapos volt).
Sokszor az egész családnak hozattam, finom is volt, elég is és jóval változatosabb, mint amit én produkálni tudtam volna (van olyan étel, aminek én nem állnék neki, de így hozatva nagyon jó volt).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Köszi, megnyugtattatok, hogy azért egy kicsi gyerek is eheti a hozatott kajákat, azt hiszem én is ehhez a változathoz fogok folyamodni, kombinálva némi lefagyasztással.
Nekem elsősorban minőségi aggályaim vannak a hozatott kajával kapcsolatban, ki tudja mit tesznek bele, melyik cég től érdemes rendelni, melyiktől nem? Amíg csak rólam volt szó, nem aggódtam, de az azért nem mindegy hogy egy 2-3 éves mit eszik azalatt a pár hónap alatt.

Üdv.

S.K.
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem befogadtok a topicba!
Az én gyerekeim között is 1,5 év van pontosan, de már nagyobbak (a kicsi áprilisban lesz 3!). Mi már túl vagyunk a pici + kicsi időszakon, így gondoltam, tudlak egy kicsit bíztatni benneteket.

Én nem hozattam kaját, hanem főztem minden nap. Megpróbáltam egyszerű ételeket, ami hamar kész van . Pl. odatettem egy nagy adag húslevest extra extra sok zöldséggel, hússal, tésztával. A kicsinek jó volt a sűrűje egy főétkezésnek, (akkor még nem evett olyan sokat), nekem meg jól jött a lé a szoptatás miatt. Később (6 hónapos kora után a pici is beszállt a leves evésbe, neki kiválogattuk, amit épp ehetett, így megvolt a bébikaja is).
"Rávalókat" mi is fagyasztottunk (pörkölt, spagetti szósz, stb.), ha nem volt idő főzni, csak egy tésztát v. riszt kellett frissen kifőzni, és megvolt az ebéd.
Sokszor volt "wokos téma" nevezetű kajcsi, ami hús, zöldségek a wokba + rizs. 20 perc alatt kész és épp abból készült mindig, ami volt otthon. A kicsi imádta. Persze kevés fűszerrel készült akkoriban, csak fokhagyma, meg pici ez-az.
A sült krumpli v. virsli nem a legegészségesebb belátom, de ezeket bármikor hajlandó volt megenni, és időnként belefért.
Gyümölcsök, friss zöldségek mindig voltak összevágva egy tálban, amit mindketten faltunk.

Szerintem két gyerekkel mindent kicsit lazábban csinál az ember, főleg, ha nem segít neki senki. Nekünk most már szuper kényelmes, mert a gyerekek eljátszanak együtt, fantasztikus érzés, hogy hárman egy csapat vagyunk (plusz apa, teszik hozzá a fiúk), és mindenben segítjük egymást.

Jó babázást.
Mia
mia
 
 


Sziasztok,

Mia,
olyan könnedén leírtad a dolgot, hogy úgy érzem, hamar eltelik majd az a nehéz idősuakKép

Az én fiam most 16 hónapos, és papír szerint 2 hónap múlva szülök. Hát, nem mondom, hogy most még könnyű, mert néha így is kivagyok a nagy pocakkal, de elhagyni nem szabad magam, a gyerek az első, akit kell cipelni, játszira vinni naponta több órátKép Közben a vérnyomásom emelkedik, de kibírhatóKép

Mi már megrendeltük az új ágyat a nagynak, kiváncsi leszek, mit fog hozzá szólni, mindenesetre még szeretném beleszoktatniKép
Mivel 2 szobánk van, egyik háló lesz, abban reménykedem, hogy így a nagyobbik sem fogja magát kirekesztettnek érezni, hisz ő is velünk lesz.

Most a fürdetődézsán gondolkozom, mert az én férjem sokat dolgozik este, akár éjszaka is, és egyedül kis+ nagykádazni, hát, nem tudom.

Írjatok ti is, bármilyen jó ötletet, had okosodjunk is egymástólKép

Szia Pindur,
mesélj kicsit a kicsiről, és a nagyról isKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatom ezt a topicot, de írni még nem írtam.

Nálunk is ugyanaz a helyzet, mint Manókáéknál, 18 hónap különbség lesz a "nagyfiam" és a kicsi között. Manóka, kisfiút vársz, vagy kislányt? Nagyon helyes a kisfiad, főleg a bohócos kép tetszik az albumban.Kép
A mi lakásunk is két szobás, és mi is sokat gondolkodunk azon, hogy melyik megoldás lenne a legjobb. Most a kisszobában alszunk mindhárman, de négyen már nem szeretnénk. Lehet, hogy mi átköltözünk majd a nagyszobába, a két gyerkőc meg marad a kicsiben, de félek attól, hogy a kicsi miatt a nagy sem fog tudni rendesen aludni.
A fürdetés nálunk is nagyon nehéz lesz, mert a férjem minden este 8 után ér haza a munkából. Addig nem akarok várni a fürdetéssel, de azt nem tudom, hogy fogom tudni megfürdetni mindkettőt egyedül.

És is örülnék, ha tapasztalt anyukák adnának néhány tippet a fürdetéssel és altatással kapcsolatban.

Boldog anyák napját mindenkinek!
remka
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: