Új privát üzeneted érkezett!

hát...eléggé sokat ront ez a feltöltés a kép minőségén, de ez van...
davi
 
 


Szia, Davi!

Köszi az infót! Szépek a srácok!!!
Igen, félévente elvileg kötelező, legalábbis nekünk így mondták annak idején. (Nem tudom, le van-e valahol ez írva, gondolom, ha igen, akkor is csak valami belső szabályzatukban, ami számunkra nagyjából hozzáférhetetlen.) De hát mint a fentiek is mutatják, ezt különböző helyeken nagyon különbözőképpen értelmezték... És akkor mi ezek szerint még csak ne panaszkodjunk, ha J.-ről pl. csak kb. kétéves korában csináltak. Ez igazán disznóság, nem?
És igen, a gyerekek hiányolják, az én nagyfiam is. És biztos furcsa neki, hogy róla miért csak ez az egy fotó van, különösen ha a kicsi babakori fényképalbumát nézegeti. Szóval hülye dolog.
Bocs, ha túl érzelgősre sikeredett, de teljesen ki tudok borulni attól, hogy tudtak kis emberkékkel ennyire érzéketlenül bánni. (És persze ez relatíve lényegtelen ahhoz képest, hogy még enni sem kaptak rendesen.)
Üdv:
Kata

Ha minden igaz, sikerült egy gifet próbaképpen csatolnom...


Kép
caterina3
 


Egy mozgó karácsonyi lapot szerettem volna felrakni mindenkinek (bár tudom, még kicsit korai), de úgy tűnik azt nem lehet, valószínűleg mert .exe fájl. Egyébként pedig nagyon aranyos, úgyhogy kár, hogy nem sikerült!

Jobb híján küldök Nektek egy szintén ari képet (bár sajnos nem témába vágó, illetve csak annyiban, hogy tárgya a gyerekeink kedvenc háziállata, a teki):


Kép
"Teknősszerelem"
caterina3
 
 

 
 

Kedves Mindenki
Orulok ennek a bekes topicnak bar ugy tunhet nem nagyon vagyok itt de ez csak a latszat.
Felvazolom nagyban az esetunket: Mi parban vagyunk ferjemmel regota de leven o nem magyar nekem akkor ugy magaraztak, hogy ket utunk van: vagy mindketten kulfoldikent fogadunk orokbe de akkor csak Bp-en keresztul (intezmeny talan valami Nemzeti csaladi stb)csak olyan gyerekek jhettek volna szoba akiket M-on nem akartak orokbefogadni. Vagy a ket lepcsos orokbe fogadas, ami azt jelenti, hogy elobb csak en az anya fogad orokbe aztn a ferj a felesege gyermeket. Mi ezt valasztottuk.(egyszerubbnek tunt es valoban pl a kisfiammmal a masik uton valoszinuleg sohasm akadtunk volna ossze) Hat mst mar nem tunik egyszerunek ez az ut sem. eloszor is a ferjemnek mindent vegig kellett csilalnia velem annak idejen, mivel velem egy haztartasban el. Most meg ujra kell produkalni minden. Ez az ugy majus ota huzodik. Most sem biztos hogy azt az utat jarjuk ami kell, hanem csak azt mait kitalal a gyamugyis. De legalabb valamit kitalal.
Tegnap eppen pszichologiai tesztet kellett csilania uracskamnak... remelem nem derul ki rola hogy zizzent mert akkor ciki lenne hogy mar masfel eve neveli a gyermeket.
Most mar csak egy orvosi velemeny kell hogy nem drogozik. Kar hogy az en korzeti orvosom nem hajlando adni ilyet mert meg sosem volt nala. Kar hogy nincs itt a szomszed faluban egy korzeti orvos (Dav..Dav..) De majd megoldjuk ezt is.
Ja tanacsadason is kellene resztvenni (????) de persze ez sem biztos csak nekunk irtak elo (??)

Megint indulnom kell.Folyt kov.

A fenykepekrol: Nalunk sem volt egy darab sem az elso 6 evrol Kép

Sziasztok. Mindenkinek jo reggelt es jo napot
kingan
 
 


SZiazstok! Megrendítő történetek!
Davi! GYönyörűek a fiaid!

Amikor Attilához jártam be a szülészetre, ott mesélte az egyik csecsemős nővér, hogy ők voltak csecsemőotthonban is gyakorlaton. Amikor elkezdett játszani az egyik babával, szóltak neki, hoyg ne tegye, mert akkor túlzott kötődés alakulhat ki a gyermekben, és nehéz lesz elszakadnia.Kép elképesztő és iszonyú mondatok.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


hadd tegyek fel én is egy képet a három középsőről (hátha sikerül)
Kép
joe63
 
 


Kedves Zsuzsa!
Hát ez az, ez volt az elv abban az otthonban is, amelyről én beszélek, sajnos. "Csak semmi kötődés!" Eredmény: egy csomó lelki sérülés a gyerekeknél, esetleg egy életen át cipelve. Érdekes, a kisebbik fiam csecsemőotthonában nem probléma, ha egy gondozó pl. megdédelget egy gyereket, és - csodák csodája! - ott gyakorlatilag nincs is hospitalizáció.

Kinga, ez borzasztó! Hat évről egyetlen kép sem?!!! Hát én nem is tudom, mit mondjak! Páros lábbal kellene ott kirúgni mindenkit!
A drogmentességről így kifejezetten nálunk nem kértek papírt, viszont be kellett szerezni a körzeti pszichiátertől igazolást, miszerint nem állunk gyógykezelés alatt, alkalmasak vagyunk, ami szerintem értelemszerűen ezt is magában foglalta. (Ezt persze a körzeti orvosi egészségügyi alkalmasságin felül.) Ezért elvileg - attól tartok - nem elegendő csupán egy családorvosi igazolás. Legalábbis anno így volt.
Joe, szépségesek a gyerekek!
Jaj, olyan szívesen felnyomnék én is egy képet a gyönyörűségeimről, de nem merek, mert hátha erre téved valaki pl. az isiből, és akkor holnapra minden szülő meg gyerek tudja, amit ott nem publikáltunk! (Jó, lehet, hogy ez már üldözési mánia, de lehet az ember peches, sajnos...)

Mindenkinek üdv:
Caterina
caterina3
 
 


Köszi! Kedvenc anyósom azzal szokott dicsekedni/példálózni, hogy "válogatott" szépségek. Csak a beavatatlan mást ért rajta, mint a beavatott.
Pedig nem is "válogattunk", mindig az adott egyböl azt az egyet választottuk, (de azt nagyon). Kép ('96 eleji a kép)
joe63
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem, bárányhimlő jött a házhoz.
Ti hogy éltétek ezt át?
Márti
T-Márti
 


Márti! Szegények, pont karácsony előttKép Nálunk csak hörghurut van, meg takony, meg köhögés.
Úgy emlékszem, hogy van valahol bárányhimlős topik is. Próbáld megkeresni.
jObbulást a lánykának!
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Kedves Márti!

Mi beoltattuk a gyerekeket. Nálunk ez nem volt kérdés, mivel Édesapám krónikus (Parkinson-kóros) beteg volt (azóta sajnos meg is halt szegény). Egyébként nálunk a családban a férjemet leszámítva senki nem esett át rajta a felnőttek közül, így igen kínos lett volna a dolog.
Egyébként ha valakit érdekel a dolog, az oltóanyag neve és leírása a következő:
"VARILRIXTM Varicella vakcina
Az oltóanyag jellemzése
A VARLIRIXTM, a varicella-zoster vírus élő, attenuált OKA törzsének liofilizált készítménye, melyet a vírusnak az MRC5 jelű humán diploid sejtkultúrán való szaporításával állítanak elő.
A VARILRIXTM megfelel az Egészségügyi Világszervezet (WHO) biológiai anyagokra és a varicella vakcinákra előírt követelményeinek.
A liofilizált vakcina minden egyes adagja - mely a mellékelt injekciós desztillált víz hozzáadása után 0,5 ml - legalább 2000 plaque-formáló egység OKA törzs varicella-zoster vírust, valamint Neomycin-B szulfátot, humán albumint, laktózt, sorbitot, mannitot és aminosavakat tartalmaz.

Klinikai adatok
Oltási javallatok
Egészséges személyek
A VALIRLIXTM 9 hónaposnál idősebb csecsemők, kisgyermekek és serdülők varicella elleni aktív immunizálására alkalmas.

Alapbetegségük miatt fokozott veszélynek kitett páciensek és velük szoros kontaktusban élő egészséges személyek
A VARILRIXTM ajánlott minden fogékony személynek, akiknek varicella megbetegedése alapbetegségük miatt fokozott veszélyt jelent és ezen személyekkel szoros kontaktusban élőknek.

Akut leukémiában szenvedő betegek
Leukémiás betegek varicella megbetegedése különösen nagy kockázatot jelent, ezért vakcinálásuk különösen ajánlott, ha anamnézisükben varicella megbetegedés nem szerepel, vagy laboratóriumi vizsgálattal igazoltan szeronegatívak.
Ha a leukémia akut fázisában kerül sor a páciens immunizálására, a fenntartó chemoterápiát fel kell függeszteni a vakcina beadása előtt egy héttel, és a beadását követően egy hétig.
Sugárkezelés alatt állók immunizálása nem ajánlott a kezelés folyamán.
Immunszupresszív kezelés alatt álló betegek
Malignus solid tumoros, vagy súlyos krónikus betegség (mint pl.: krónikus vese-elégtelenség, autoimmun betegség, kollagén betegségek, súlyos asthma bronchiale) miatt immunszuppresszív kezelés (ide sorolva a corticosteroid therápiát is) alatt álló betegek varicella megbetegedése a betegség súlyosabb lezajlásának kockázatával járhat.
A páciensek immunizálása általában a teljes haematológiai remisszió periódusában ajánlott. javasolt, hogy a teljes lymphocyta szám legalább 1.200/mm3 legyen, vagy egyéb adatok ne jelezzék a celluláris immunkompetencia hiányát.

Szervtranszplantációra váró páciensek
Tervezett szervtranszplantáció (pl.: vese transzplantáció) esetén az immunizációt el kell végezni néhány héttel az immunszuppresszív kezelés megkezdése előtt.

Krónikus betegségben szenvedők
Egyéb krónikus betegségek, mint pl.: anyagcsere, vagy endocrin rendellenességek, a keringési- és légzőrendszer krónikus megbetegedései, a mucoviscidosis és neuromuscularis rendellenességek szintén súlyosabb lefolyású varicella megbetegedés veszélyét jelentik.

Egészséges személyek, akik alapbetegségük miatt fokozott veszélynek kitett személyekkel szoros kontaktusban élnek
A varicella megbetegedés iránt fogékony egészséges személyek immunizálása javasolt, ha alapbetegségük miatt fokozott veszélynek kitett személyekkel szoros kontaktusban élnek, így csökkentve a vírusátvitel lehetőségét a fokozott veszélynek kitett betegre. Ilyenek pl.: a fokozott veszélynek kitett betegek szülei és testvérei, valamint azok az egészségügyi dolgozók, akik ezen betegekkel, vagy varicellás beteggel szoros kapcsolatban vannak.

Adagolás és alkalmazás
Adagolás
A VARILRIXTM egyetlen adagjának beadása ajánlott.
A beadás módja
A VARILRIXTM kizárólag subcutan beadásra alkalmas.

Ellenjavallatok
Mint minden egyéb vakcina, így a VARILRIXTM beadása elhalasztandó súlyos, akut, lázas megbetegedés esetén. Egészséges személyek enyhe lefolyású fertőződése azonban nem teszi szükségessé az immunizálás elhalasztását.
A VARILRIXTM beadása nem javasolt, ha a páciens teljes lymphocyta száma nem éri el az 1.200/mm3 értéket, vagy a celluláris immunkompetencia hiányának egyéb jele észlelhető.
A VARILRIXTM beadása nem javasolt ismert neomycin túlérzékenység esetén, de a neomycin kiváltotta contact dermatitis nem kontraindikáció.
A VARILRIXTM beadása nem javasolt terhes nőknek (lásd: Terhesség és szoptatás).

Óvatosság és figyelmeztetés
Rekonstruálás után a VARILRIXTM azonnal beadandó. A beadás helyének fertőtlenítése után várni kell, hogy az alkohol vagy az egyéb alkalmazott fertőtlenítőszer elpárologjon a bőrről a vakcina beadása előtt, minthogy ezek az ágensek inaktiválhatják a vírust.
Mint minden injekciós vakcinakészítmény beadásakor, megfelelően fel kell készülni a ritkán fellépő, a vakcina beadását követő anaphylaxiás reakciók kezelésére. Ezért kell az oltott személynek orvosi felügyelet alatt maradnia a vakcina beadását követően 30 percig.
A VARILRIXTM nem adható intradermálisan.
A VARILRIXTM INTRAVÉNÁS BEADÁSA TILOS!

Kölcsönhatás más gyógyszerkészítményekkel és egyéb kölcsönhatások
Azon személyek immunizálása, akik immunglobulint kaptak, vagy vértranszfúzióban részesültek, legalább 3 hónappal elhalasztandó, minthogy a passzíve a szervezetbe került varicella ellenanyagok a vakcináció eredményességét csökkenthetik.
Egészséges személyek
A VARILRIXTM együtt adható bármilyen egyéb vakcinával. A különböző injekciós vakcinakészítményeket különböző vakcinációs helyekre kell beadni.
Inaktivált vakcinák bármikor beadhatók VARILRIXTM alkalmazása előtt és után.
Várható, hogy VARILRIXTM és egy reaktogénebb oltóanyag egyidőben történt beadása után a reaktogenitást az utóbbi oltóanyag jellege fogja meghatározni.
Alapbetegségük miatt fokozott veszélynek kitett páciensek
A VARILRIXTM nem adható egyidőben más élő vírus vakcinával.
Inktivált vakcinák várakozási időtől függetlenül adhatók VARILRIXTM beadása előtt, vagy után, amennyiben nincs speciális ellenjavallat. A különböző injekciós vakcinakészítmények mindig különböző helyekre adandók.
Terhesség és szoptatás
A VARILRIXTM nem adható terhes nőknek. Terhesség nem vállalható a vakcina beadását követő 3 hónapon belül.
Szoptató anyák oltására vonatkozó adatok nincsenek.
Nem kívánt mellékhatások
A VARILRIXTM minden tanulmányozott csoportban (csecsemők - 9 hónapos kortól - , kisgyermekek és serdülők) igen alacsony reaktogenitást mutatott.
Egészséges személyek
A VARILRIXTM injekció beadása helyén a reakciók áltatában enyhék.
1025 csecsemő és kisgyermek klinikai vizsgálatai során az általános reakciók között papulovesicularis eruptiókat az oltottak 3,6%-ánál észlelték. Ezek leggyakrabban az oltást követő első három héten jelentek meg és a lesiok száma általában 10 alatt maradt.
37,5 oC fölötti testhőmérsékletet az oltottak 5%-ánál észleltek az oltást követő hat hetes megfigyelési periódusban.
Kettős vak, placebo-kontrollált tanulmányban 513, 12-30 hónapos korú kisgyermek vakcináció utáni 4 hetes megfigyelése során nem volt szignifikáns különbség sem a reakciók jellegében, sem azok előfordulásának gyakoriságában a vakcináltak és a placebo-kezeltek között.
Alapbetegségük miatt fokozott veszélynek kitett páciensek
A VARILRIXTM injekció beadásának helyén a reakciók általában enyhék.
Papulo-vesicularis eruptiók, amelyek esetleg hőemelkedéssel, lázzal járhatnak, az immunizálást követő néhány hétig kialakulhatnak. Ilyen reakciókat a leukémiás betegek kevesebb, mintegy negyedénél észleltek. Ezek az eruptiók általában enyhék és rövid ideig tartók. Fokozott immunsupprimáltság esetén - pl.: ha a leukémiás páciens még a chemoterápia fenntartó fázisában van - ezek a reakciók gyakrabban lépnek fel. Ezeknek az eruptióknak a jelenléte a páciens kezelését nem befolyásolta. Nincsenek adatok, amelyek szerint az immunizálás kedvezőtlenül befolyásolná az alapbetegség folyamatát.
Pharmakológiai jellemzők
A vakcinára vonatkozó információk
A VARILRIXTM egy klinikailag inapparens varicella fertőzést vált ki fogékony személyekben. Klinikai tanulmányok bizonyították a VARILRIXTM biztonságosságát és immunogenitását egészséges személyekben és alapbetegségük miatt fokozott veszélyeknek kitett páciensekben.
A védettség jelzőjeként elfogadott a specifikus ellenanyagok jelenlétének kimutatása.
1409 egészséges csecsemő (9 hónapos kortól), kisgyermek és serdülő vizsgálata során a szerokonverziós arány 98,4% volt. Az alapbetegségük miatt fokozott veszélynek kitett páciensek vizsgálata során a szerokonverziós arány 80 % volt, de a leukémiás páciensek esetében elérte a 90%-ot.
A páciensek immunizálás utáni, időről-időre elvégzett varicella ellenanyag meghatározása alapján megállapítható, kinek ajánlható újraoltás.
Az erősen immunsupprimált páciensek oltása után klinikailag nyilvánvaló varicella is felléphet. Ilyen esetekben a vesiculumokból varicella-szerű vírust izoláltak.
Egy tanulmányban, az immunizált leukémiás páciensek között a herpes zoster előfordulásának gyakorisága alacsonyabb volt, mint a természetes fertőzést átvészelt, nem immunizált leukémiás páciensek között.
Az OKA vakcina vírus átvitelét vírus izolálással és azonosítással négy esetben igazolták, immun-compromittált oltottak testvérei esetében, akiken vesicularis eruptiók jelentek meg.
A reakciók igen enyhék voltak. Az átvitelt egészséges oltottak körében nem igazolták.
Bizonyos védettség akkor is elérhető, ha az immunizálás a természetes varicella vírus-fertőzést követő 72 órán belül megtörténik.
A vakcina kezelésére vonatkozó adatok
A VARILRIXTM nem keverhető más készítménnyel ugyanazon fecskendőben.
Lejárati idő
A lejárati idő a gyártástól számított két év, mely a cimkén és a csomagoláson olvasható.
Speciális tárolási feltételek
A liofilizált vakcinát hűtőszekrényben +2oC - +8 oC között, fénytől védve kell tárolni.
Az oldószer hűtőszekrényben, vagy szobahőmérsékleten tárolható. A liofilizált vakcina lefagyasztható.
A vakcina felhasználása
A VARILRIXTM -et a mellékelt ampullában, vagy fecskendőben lévő oldószer hozzáadásával kell rekonstruálni. A fiolában lévő liofilizátumot maradéktalanul fel kell oldani. A fiola teljes tartalmát be kell adni.
A pH érték kismértékű változása miatt a rekonstruált vakcina színe rózsaszín és vörös között változhat.
A beadás előtt a feloldott vakcinát vizuálisan ellenőrizni kell, az esetleg benne lévő idegen részecskék vagy fizikai eltérések megállapítására. Bármilyen eltérés esetén a vakcinát meg kell semmisíteni.
Kiszerelés
1 x 1 fiola liofilizált vakcina + 1 ampulla oldószer (0,5 ml)
1 x 1 fiola liofilizált vakcina + 1 db 0,5 ml oldószert tartalmazó egyszer használatos fecskendő + tű
Előállító: SmithKline Beecham Biologicals"
Bocsi, ha off topic voltam, csak nekünk annak idején elég nagy fáradságunkba került kinyomozni, hátha segít valakinek a dolog.
Ha van a családotokban olyan, aki még nem esett át rajta, a termékmenedzser elmondása szerint a fertőzés után még kb. három napig "le lehet körözni" a betegséget az oltással. Felnőttnél mindenképp érdemes, mert felnőttre meglehetősen veszélyes. Ha jól emlékszem, Glaxo nevű cég a forgalmazó.

Üdv:

Caterina
caterina3
 
 


Ja, receptet kell fölíratni a családorvossal, egyébként nincs rá tb-támogatás, kb. 6500 Ft.
És még egyszer bocs az előbbi ezeroldalasért.
caterina3
 
 


sziasztok. a gyerekek gyönyörúségesek, Joe szívének fiókjaiban is a három kölök nagyon szépséges és egyáltalánKép Az enyém is az csak én sem meremKép
Bárányhimló nálunk 2 éves korban december 25-én (természetesen) jelentkezett, váratlan és hirtelen 39 fokos lázzal, ami nagyon jól kezelhető volt. Enyém gyonyorűség nem vakaródzott (nemtomhogykellírni) pedig lemetéltem a körmöket teljesen. Doktornéni lázcsillapításon és hintőporon kívül semmit sem javasolt és nem is kellett semmi. Viszont mindenhol tele voltunk pötyökkel, és néhány heje meg is maradt (nem vészes, ti nem is vennétek észre) ahogy lepottyantak, ezek a legmélyebbek voltak. Nade fiúgyereknél a hegek később mutogatnivaló büszkeségekké szelídülnekKép Puszi mindenkinek és főleg a kisbetegnek!!!!zs
zsombolya
 
 


Vakarás nélkül is heget hagyhat? Ez elég rosszul hangzik, bár fiúnál szerencsére tényleg nem olyan vészes.
Vigyázzatok a kis prücsökre, és gyógyuljatok meg mihamarabb!
Nálunk az ovcsiban volt olyan gyerek, akin összesen egy-két kiütés jött ki, de ez biztos szerencse dolga is. Vagy lehet, hogy varicelláben is vannak enyhébb meg súlyosabb lefolyású fertőzést okozó vírustörzsek? Csak találgatok... - ???! (Davi, ezt Te tudnád megválaszolni.)
Mielőbbi gyors és NYOMtalan gyógyulást kívánok!

Üdv: Caterina
caterina3
 
 


Édesek a gyerekekKép

Joe! Ti csak így polcra rakjátok Őket?
HJa, úgy könnyű:DDD

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak a gyerkőcök!!! Kép Kép Kép

Szia Ancsa! Kép
Még nem kerestem vissza a történetedet, de mindenképp utánnanézek! Nagyon érdekel, hogy pontosan mi is az a kétlépcsős örökbefogadás, meg miért is volt egy csúnya peres ügyetek ezzel kapcsolatban. Nem szeretnék régi sebeket felszakítani, s lehet, hogy ezt is már leírtad korábban. No, majd megkeresem. Aztán ha lesz még kérdésem, akkor kérdezek. Köszi szépen előre is!

Szia Kinga! Kép

Köszi szépen, hogy elmesélted a történetedet. Valószínű, hogy akkor nálatok is hasonló volt a történet, mint Ancsáéknál.
Még lenne pár kérdésem, ha nem haragszol. Ahogy írod, most épp a párod fogadja örökbe a te gyerekedet. Szóval ha jól értem akkor először Neked kellett végigjárni az örökbefogadók útját - gyámügyesek, meg környezettanulmány, tanfolyam. Aztán miután ez megtörtént, s a baba a tiéd lett, most jön a férjed 'örökbefogadása'. S ezek milyen lépésből állnak? Miken kell átesni, s miket kell csinálni? Gondolom ez se az egyik napról a másikra megy. Neked is köszönöm szépen a sok információt!

eszti
eszti
 
 


Sziasztok!

Kedves Ancsa! Én is gratulálok és sok boldogságot kivánok!

Márti! Jobbulást kivánok! Gyógyuljon meg minél előbb!

Davi és Joe! Nagyon jók a képek!

Angi! Üdv Neked itt!

Bocs, ha Off, de

Davi lenne egy kérdésem bárányhimlő ügyben. Anyukám nem tudta megmondani, hogy voltam-e vagy sem akárhányszor kérdeztem. Azt mondja nem emlékszik rá.
Namost van ez a vakcina. Mivel nem tudom, hogy voltam-e, igy is be lehet adatni? Mi van akkor, ha beadatom, és mégis voltam bárányhimlős? Nem árt? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de tényleg nem tudom. Én úgy tudom, erre a betegségre )ellentétben a rubeolával - azt nekem szűrték) vérből nem szűrnek itthon. Vagy mégis? Ha igen hol? ÁNTSZ, OKI?

Köszönöm a választ!

ON

Márti! Küldök a kis betegnek egy kis meglepit, remélem tetszik neki!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Ancsa, ismeretlenül is nagyon örülünk, hogy egy nyugodtabb boldog életet kezdhettek Kép

Davi, a fiúktól el vagyok bűvölve... s ami a képen nem is lászik (annyira!!!) a kedvességük Kép Engem a nyáron teljesen levettek a lábamról azzal, ahogy a többi gyerekhez, felnőtthöz közeledtek Kép Joe, Nálatok a fotós érdemel külön elismerést!!!
Lányok, nagyon megnyugtat az a tény, hogy más is be van t...va, s nem mer képet feltenni. Úgy látszik nem csak bennem van a "hiba" - pedig mi még csak nem is járunk bölcsibe, oviba... Talán egyszer tudunk személyesen is találkozni és akkor megláthatjátok, hogy azért az enyém is dicsekedni való Kép

Bárányhimlő ügyileg sajna van tapasztalatom Kép 26 éves voltam, amikor tanítványaimtól elkaptam. Életemben nem voltam ilyen beteg! A körzeti rámnézett és azt mondta, hogy felhívja a László Kórházat, hogy nem tartanak-e rám igényt, mert ő még ilyen rondát nem látott. A pöttyök nekem nem viszkettek, inkább égő érzés volt. Pocsék!!!! Én nem vakaróztam, mégis egy csomó heg megmaradt Kép Az arcomon lévőket utólag megplasztikázták - a többi az évek múltán egész halvány lett. Épp a szörnyű élményeim miatt kérdeztem meg a szuper gyerekorvosunkat az oltásról. Neki az a véleménye, hogy 12 éves korig egyáltalán nem vészes a bárányhimlő, sőt, erősíti az immunrendszert. Utána viszont nem ajánlatos elkapni. Tehát, nekünk azt tanácsolta, hogy ha 12 éves koráig nem érte utól ez a betegség, akkor kapja meg az oltást. Nem tudom, hogy valakinek tudtam-e ezzel segíteni...
De a beteg Törpének milőbbi gyógyulást kívánok!!!
J.
anyanyos
 
 


Találtam én is egy képet, megpróbálom feltenni, hátha most normálisan sikerül...
Kép
anyanyos
 
 


Sziasztok!

Caterinának, a "Csak semmi kötődés!" -re mondanám, amikor Andikát kihoztuk a Csecsemőotthonból, és a TAJ kártyáért bementünk a TEGYESZ-be, a főnök asszonya mondta ezt. Pontossan ugyanezt.
Ennek ellenére kötődtem nagyon is, és szerencsémre az anyával is jó a viszonyom. Aki belátja, hogy ő nem tudja nevelni a kicsit, de látni akarja, ahogy felnő. És ezt anyaként meg is értem, de egy kis darab meghalna belőlem, ha a babus elmenne.

Mea
meastick
 
 


Én is küldök egy képet a lányokról!
Sorban:
Rózsa, Írisz, Andi. :-))
Kép
meastick
 
 


Kedves Matiba,
bocsi, hogy beledumálok. Nekünk az alábbit mondták anno a JOHAN BÉLA ORSZÁGOS EPIDEMIOLÓGIAI KÖZPONT Nemzetközi Oltóközpontban (1097 Budapest, Gyáli u. 2-6., tel.: 215-0756, főorvos: dr. Jelenik Zsuzsanna, jelenik@antsz-oth.hu): ők elvégzik a vizsgálatot, mely kimutatja, hogy vannak-e bárányhimlő elleni ellenanyagok a véredben, csak egy körzeti dokis beutaló meg a vérminta kell (tehát ők nem veszik le a vért). A leggyorsabb, ha a családorvos leveszi a vérmintát, és személyesen beviszitek. De MINDENKÉPP hívd fel előtte az epidemológiai központot, mert nekünk ezt kb. egy éve mondták, nehogy potyára vidd.
(Ha vidéki vagy /nem tudom/, van egy vidéki listám is.)
caterina3
 
 


És egyre több szép gyereket látunk! Csak én vagyok továbbra is gyáva kuckac!
caterina3
 
 


sziasztok
én is mindig akkor tünök el, mikor kellenék, mi?
Sorry
Szóval bárányhimlő-csont ugy tünik lerágva, csak pár apróság amit hozzátennék
Virusos, tehát magától gyógyul, antibiotikum véletlenül se kell rá, a viszkető kiütéseket un cinkrázóval lehet bekenni, amit ilyen néven minden patika viszonylag olcsón ad recept nélkül. A hegek nem kimondottan a vakarástól alakulnak ki, hanem ha a sebecske mélyre terjed (ami persze elsősorban a vakarástól szokott előfordulni), vagy ha felülfertőződik. Amig a hegek nem estek le, fertőz, mert a heg alatti szerózus váladékban vannak a kórokozók. Idősebb korban sokkal rosszabb, fájdalmasabb, mint kisgyerekkorban. Elkaphatja olyan is, aki már átesett rajta, de akkor övsömör formájában jelenik meg, ami nagyon kínzó, hetekig tartó betegség. (Ezért megfontolnám a védőoltást olyan esetben, amikor esetleg már lezajlott a bárányhimló, csak nem tudunk róla). Egyébként általában szövődménymentes, inkább kellemetlen, mint veszélyes baj.
Na asszem ennyit akartam
davi
 
 


OFF
Caterina holnap majd lesz időm, és válaszolok. Ma nem volt..
ON
davi
 
 


Gyógyulást a betegeknek és eröt, kitartást az ápolószemélyzetnek!! Kép

Köszi lányok a gratulációkat, nagyon jó érzés, hogy sokan vagyunk, akik tudunk örülni a mások boldogságának is!

A kötödés kialakulásáról én is egy gondolatot: az én pici fiam 8 hónapos volt (születése óta nálam!) amikor a bírónö a tárgyaláson közölte, hogy szeretné a gyermeket csescsemöotthonban elhelyezni, hogy ne alakuljon ki kötödés!!`csendben csak annyit tettem hozzá: Már nem! Akkora gombóc volt a torkomban, hogy nyikkanni nem tudtam! Csoda?

Kísérletet teszek én is egy képpel!Kép
mian
 
 


De szép a kis krapek!!!
caterina3
 
 


Caterina!
"Csak én vagyok továbbra is gyáva kuckac"
Nem. Én is csak "régi" képet tartottam publikusnak. Kép/ Kép
joe63
 
 


Angiszeged,
"HJa, úgy könnyű"
Nem volt olyan könnyű! Mármint "leparancsolni" őket onnan, hogy már menjenek végre aludni Kép
Anyanyos,
A Tiedet én sem tenném fel, még valaki szemet vetne rá ;-) tartsd meg az enyéimnek KépKépKépKép
(Bocs a poénkodásért).
A két szélsőről én sem teszek fel képet, mert még 'túl friss' az ügyük, és vannak elvarratlan szálak (legföljebb emilben - ha valaki kéri).
joe63
 
 


Ennnyi szépséges gyerkőcöt!
Az enyémek a fotóalbumban vannak Gyulai Zsuzsa fiai címmel.
Ezek a kötődés elleni szövegek hihetetlenek! Azonkívül, hogy embertelenek, még pszichológiailag sem állják meg a helyüket, hiszen kötődni csak bizonyos életkorig lehet megtanulni, később már kialakulnak sérülések stb.Igaz, hogy ha szétválasztják a kötődő személyeket, az fájdalmas élmény, nagyon fájdalmas, de legalább volt mintája a kötődésre a kicsinek, aminek a későbbi életére nézve nagyon nagy fontossága van. De ezt miért nem tudják a "szakemberek"?Kép
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok Mindenki!
Olyan gyönyörűek ezek az összes bébik, hogy csak na! Én sajnos még csak a cicáim fényképét tudnám felrakni- megjegyzem ők sem csúnyák, sőt...
Na de képzeljétek, hogy jogerősek vagyunk, mármint határozatilag. Úgyhogy más dolgunk nincs már , csak azt csináljuk amit eddig, vagyis várunk. Azt hiszem abban mindannyian profik vagyunk.Ugye?
steiff
 
 


Lánykák és fiúk! Újabb baráti házaspár szeretne nekivágni a nagy kalandnak! Pestmegyei címet telefonszámot kérek ha tudtok, hogy hol kezdjék. Én már egyrészt nem emlékszem, másrészt fővárosiak voltunk. Segítsetek kérlek!!! puszi zs.
zsombolya
 
 


Steiff, ÉLJEN!!!! GRATULÁLUNK NEKTEK!!!!!!
Jöhetnek a cicák is, a lánykám bizos örülne neki Kép

Joe, gyűjtjük a hozományt Kép
J.
anyanyos
 
 


zs.
A lakóhelyük szerinti gyámhivatalba menjenek el először, ott megmondják, melyik a területileg illetékes "tegyesz-lerakat" és azt hol lehet megtalálni, valamint azt is, mit mikor honnan kell/lehet beszerezniük.
Tegnap nálunk is járt egy házaspár hasonló gondokkal. (Nem tiszta elöttem hogy honnan tudnak/tudtak rólunk ;-) ).
A fenti "tanácson" túl elmeséltük nekik nagy vonalakban az eddig megtapasztalt buktatókat saját és az olvasott/hallott sztorik alapján. Azonkívül szintén tegnap este felhívott minket egy "profi" várakozó, hogy megossza örömét: "megkínálta" öket az illetékes hivatal egy 5 hónapos lurkóval. Ma vagy holnap mennek babanézöbe. KépKépKép
joe63
 
 


KöszönömkeKép
hát tudod, engem is megtalálnak mindígKép lassan több lesz az öf.ismeretség mint a természetesKép
de nem baj, alapítok egy Zsombolya és baráti köre társaságot, sokat fogunk találkozni, gyönyörködünk egymás törpéiben, szidjuk a hivatalt és jól elleszünkKép
zsombolya
 
 


...és ez nem természetes? Kép
joe63
 
 


Joeapuka! Netessék kiforgatni a szavaimat. Magaön pontosan tudja,mire gondolok na. De igen, természetesen. Bár ha arra gondolok, az én "szülésem" inkább volt csudicsodacsodálatos, mint "természetes". Pusszancs zsKép
zsombolya
 
 


Az enyém méginkább (ha már forgatunk...) Kép
joe63
 
 


Na, ezt nem kellett volna. Ignoráljátok az előzömet.
joe63
 
 


forgatunk és ignorálunkKép
karácsonyi ajándékok már mindenkinek megvannak, szépen becsomagolva????
zsombolya
 
 


Tegnap állunk enyémgyönyörűséggel a buszmegállóban, kb. 5 perc híja volt annak, hogy megérkezzen a buszunk (távolsági). Azt mondja a gyermek: "Anya, ezta buszt le fogjuk késni!"
MOndom neki, nem gyermek, nemkéssük, hiszen már itt állunk és mindjárt jön is a busz. Erre a válasz: " De lekéssük, mert kakilnom kell!"Kép
Szóval tényleg lekéstükKép
zsombolya
 
 


Mindenki alszik?...Kép
No, talán majd holnap...
Kép
caterina3
 
 


Lánykák! Nem tudtok fővárosban SOS jó gyermekbőrgyógyászt?????!!!! sz
zsombolya
 
 


Zsombolya! mI az Auróra utcai rendelőbe járunk (VIII. ker.), ott az Ozsváth Lilla a kezekőorvosunk, fiatal dokinéni, de alaposnak tűnik, és kedves is. Állítólag a többi ott rendelő doki is jó. Jó volt a tapasztalatunk a Bőrgyógy.Klinikán is a Mária utcában, ott is van gyerekrendelés. oda viszont kell beutaló,egyéb szakrandelőbe nem. Ami nem volt jó, az a Heim Pál bőrgyógy.osztálya.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Köszönöm Gyuzsu! Megtelefonáltam a Mária utcát, hétfőn lesz csak rendelés mert valami konferencia van, vagy mi, 8-11 között lehet menni és valóban kell beutáló, de már azt is megszereztemKép
Különben én is így vagyok, a Heim Pálba ha nem muszáj, akkor nem!
zsombolya
 
 


Szuper gyors vagy Zsombolya! Mi a baja a gyerkőcnek?
Az én kisebbikem atópiás bőrű.
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Hát a lágyékán kb. 1 hete volt 2 szemölcs szerű pici nemtudommiizé. Tegnap újra vizsglattam és nem múlik hanem szaporodik. Na ennek akarok azonnal gátat veti. Ilyen kis fehér puklik vagy mik. Nem tudom mi ez, de nagyon idegesít.
zsombolya
 
 


Sziasztok!

Csak szeretnék beköszönni, régi és új ismerősöknek egyaránt. :o) Örülök, hogy végre megtaláltalak Benneteket, így továbbra sem maradok le semmiről. :o)
Befejeztük a tanfolyamot, ha minden jól megy, még karácsony előtt meglesz a határozatunk, rettentően boldog vagyok, valahogy most kezd olyan 'igazi' lenni a dolog.

Üdv, Kata
rkata
 
 


Davi, remélem, nincs baj Nálatok... Úgy eltűntél...
És a többiek is... Hol vagytok? Vagy csak "karácsonyi láz"?

Cat
caterina3
 
 


Sziasztok!

Caterina aranyos vagy, hogy keresel minket, köztük engem is. Vagyok, csak annyi benn a meló, hogy majd megfulladok a papirok közt. Kevesebben vagyunk 3 fővel, év vége van, folyton túlórázom, nem folytatom....
Amikor hazaérek, akkor inkább a fiúkkal vagyok! Gondolom érhető!Kép

Kedves Ancsa és Tee Mea! Nagyon szépek, mi több gyönyörűek a gyerekek!Kép

Zsuzsa! Megnéztem a fiad! Tündériek, szépek ők is, de nagyon!

RKata! Szia! Szoritok tovább!

Ha, megengeditek, megmutatom Mati legfrisebb képét, most ez az aktuális kedvencem!Kép

Remélem sikerül, mert csökkentenem kellett a méretet.

<!--attachment: DSC00003-1-49531.zip*mime_zip.gif*application/x-zip-compressed*150.2*%26amp%3botilde%3b*DSC00003%2d1%2ezip --><center><pre>
Kép&otilde;
DSC00003-1.zip (150.2 k)</pre></center><!--/attachment-->
Vendég
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: