Új privát üzeneted érkezett!

Az tuti, hogy a családi pótlék gyerekenként megy 3 gyerek felett is? Mert eddig úgy volt, és kiszúrás lenne, ha nem, de mindenütt csak 3 gyerekig van!
Claire
claire
 
 


Az szerintem úgy értendő továbbra is.

Hm, látom a 6 milliós számot -szerintem itt korábban 7 millió szerepelt- sajnos ebből az nem egyértelmű, hogy fejenként 6 milliót kereshetnek-e vagy együtt, és utóbbi a régi verzió...


Fenti linkből:

"A családtámogatások átalakításának lényege az, hogy a változások egyetlen családot sem hoznak kedvezőtlen helyzetbe. Elvenni ugyanis senkitől sem fog az állam, csak éppen a jövőben már nem ad azoknak, akik számára az állami támogatások úgyis csak szimbolikus jelentőséggel bírnak, hiszen a család tisztességes megélhetést a szülők
biztosítani tudják."

Érdekes, az egy és két gyerekesek közül mindenki, akármekkora is a jövedelme jobban fog járni, mint eddig. Azok is, akikre eme idézet utolsó mondata vonatkozik. Mért pont a sokgyerekeseken kell elhúzni a vizes lepedőt??? (válasz egyszerű: mert nem vagyunk annyian, hogy közfelháborodás lehessen!)
És jellemző, hogy akik eddig RGYT-t kaptak, egy és kétgyerekesek is, kb ugyanannyit fognak kapni ezután, semmivel sem többet. Sőt, pl 3 gyereknél kevesebbet. ( a 13. havi csp és rgyt kiesik az új rendszerben)

Áhhh.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Igen Ildi, én is ezt mondom, hogy pont mi nagycsaládosok vagyunk az áldozatok. Pedig pont az lenne a cél, hogy azok akik 3 vagy több gyereket vállalnak plusz támogatást kapjanak. Arról senki nem beszél ha ilyen mértékben "nő" a gyerekszülési kedv akkor 20 év múlva a nyugdíjrendszer összeomlik. Egyszerüen nem lesz annyi fiatal akinek az adójából lehetne fizetni a nyugdíjjasokat. És ez nagyon súlyos probléma, nem csak nálunk más országokban is. Csak az a baj hogy mindegyik kormány csak négy évben gondolkodik.

ÉS az a probléma sincs megoldva hogy a gyesen lévő anyuka visszamehet 8 órába dolgozni. Köszönöm szépen! Akkor fizessek egy baby sittert aki elhozza a gyerekeket az oviból meg a suliból? Ráadásul a munkaadó sincs ösztönözve hogy felvegyen egy három vagy több gyerekes anyukát, mert tudja hogy nem fog 10-12 órát dolgozni. Akkor inkább felvesz egy szingli harmincast ua a paraméterekkel.Ha csökkentenék a gyerekes anyukák után befizetett terheket akkor talán. De erről még nem hallottam.

Yabu
yabu
 
 

 
 

Ja, ez olyan, mint a távmunka. Fantomdolog.

De jóóó lenne, ha megfizetnék a főállású anyákat!!! Nekem szerencsém van, apukám mindig mondja, mennyire tisztel érte, hogy a diplomáimmal itthon anyáskodom, meg hogy mennyire látszik a gyerekeken, hogy nyugiban nevelkednek. Õk sokat dolgoztak (hivatásuk van, nemcsak melójuk, mint nekemKép), és utólag bánják, hogy nem volt ránk több idejük. Pedig nagyon igyekeztek tényleg. És én mégse fogok tudni itthon maradni, még talán gyesen sem, mert nem élünk meg belőle. (NB: megjött az első gyedem, szóval járKép)

Én az a ritka eset vagyok, aki jól jár ezzel a csp-dologgal, mert a kemény 900.000 évi "fizumból" még a kedvezményt se tudták teljesen leírni, felét Imi vette igénybe, de neki is kevés a jövedelme, és veszni kellett hagynunk majdnem az egész lakáshitel-jóváírást, tavaly 70.000 Ft-ot. Annyira a szívemre vettem, mikor kiderült, hogy aznap éjjel megszültem Zsuzsit. Bár lehet, hogy éppen azért vettem a szívemre?... Sebaj. Szóval, ha csp-ben kapom meg, akkor jóváírathatom a hitel%-ot helyette. De én egyedi eset vagyok. Sok gyerek, kevés pénz, nagy-nagy lakáshitel.Kép
Na jó, azért nem kell sajnálniKép

Yabu,
igen, itt lakunk. Mesi most megy majd oviba (középsőbe) a falusi oviba. Ti hova jártok?

ÉÉÉS: beléptem a NOE-ba, már csak elvből is.

Vica
mvica
 
 


Sziasztok,

bocs, ha sokatoknak ismeretlenül belekotyogok, de ez a csp-s téma az én "szívem csücske" is.
Én is kiszámoltam a noe-s kalkulátorral. És nem vagyunk hülyék, mert mi is azt számoltuk, hogy évi 20000 Ft.-tal kevesebbet fogunk kapni. (hosszantartó sípolás helye)
Arra nem sikerült rátalálnom (ill. nem volt türelmem), hogy az emelt csp.-nek mi lesz a sorsa? Erről hallottatok vmit?

Én csalódtam a noe-ban, így évekkel ezelőtt kiléptünk. Bár azóta új vezetője lett, hátha jobban seper, mint az előző.

Verus (5 gyerek)

Kép
verus
 
 


Verus!

Nagyon szép a csapat! Jó kis piramist raktok ki már ennyien! Lesz még folytatás??? Kép

Meg szabad kérdezni, miért csalódtál a NOE-ban?
Gi
Anyagi
 


GI, köszi.Kép A férjem pedzegeti a folyt. köv.-öt..(mert 2 lány és 3 fiú a felállás) A kép egyébként már majd' 2 éves.
És nálatok nincs nagy férfi-uralom?Kép Helyesek a srácaid!

Noe: szerintem, mint egyetlen országos szervezetnek, sokkal aktívabban kellene/kellett volna a nagycsal.-ok érdekeit képviselni. Úgy gondolom, hogy pártállás és vallási hovatartozástól függetlenül kellene kiállni a nagycsal.-ok mellett. Röviden ennyi.

Verus

Kép
verus
 
 


Hát akkor hajrá, hajrá Verus! Hátha kiegyenlítődnek a nemek.
De, nálunk hatalmas a férfiuralom! Nálunk én pedzegetem a témát!!!

A NOE mostani vezetője nagyon másnak tűnik, mint a korábbi. Ettől még nem biztos, hogy jobb lesz, vagy eredményesebb, de vannak olyan hírek a levelekben, amik eddig nem voltak! (Új seprű...)Kép

Gi
Anyagi
 


Igen, én is hallottam nyilatkozni az új vezetőt, aki többször elmondta, hogy immáron felnőtt lett a noe (18 elmúlt) és igyekszenek úgy résztvenni a közéletben,hogy ez mindenkinek fel is tűnjön.
Majd figyelekKépKép

kösz a bíztatástKép Még egy kicsit hagyom magam kéretni;)

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Szerintem mi is jobban fogunk járni, mert per pillanat a felállás a következő: egy db nem igazán magas fizetés, egy közalaklmazotti gyed, és 4 gyerek. Remélem . De hosszú távon tényleg nem szabad ákam bácsira alapozni, mert nem fogja tudnio megoldani a dolgot, lásd, 20 év múlva nyugdíj, stb.
Én most azt gondolom, egy jól kialakított családi adózás talán igazságosabb volna, jobban kijönne, hogy ki hány eltartottat tart el.
Én sem vagyok NOE tag, de majd figyelek.
Verus, hajrá. Mindig irigylem, ahol a férj forszírozza a dolgot. Nem mondom, hogy nálunk véletlen a 4 gyerek, vagy hogy annyira kellett nyomulni, de azért én voltam jobban rajta, főként, mire az elsőt beválallaltuk. Persze egyiket sem "csinálná vissza", iszonyúan büszke rájuk . Kép. Nem tudom, bevállalnék-e 5.-et. Az ikrek sima kihordása és sima megszülése után vhogy úgy érzem, Isten kísértés lenne egy újabb terhesség. NÁlunk is fiú többlet van, de azért szerencsére megérkezett Eszter, erősíteni a női vonalat.
Claire
claire
 
 


Verus! Nagyon helyesek ! C
claire
 
 


Sziasztok!

Verus!
Nekünk is nagyon tetszett a képetek! Amikor a fiúknak mutattam a képet, Marci ezt kérdezte: Melyik vagyok én? Kép

Nálunk is férfiuralom van, de az is marad!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!

Vica!
Mi a Szt.Miklós utcai (Mocorgó)oviba járunk. Az ikrek is most mennek középsőbeKép.
Megnéztem a profilodat nagyon édik a gyerkőceid!
Verus! A tieid is!

Mindenkinek jó pihenést a nyárra!
Yabu
yabu
 
 


Yabu!
Köszi, nektek is jó pihenést!Kép

Lányok!
Milyen gyerek- és pénztárcabarát programokat tudtok javasolni nyárra 9 hónapos és 7 éves kor közötti csemetéimnek?

Gabi
efgabi
 
 


Gabi, a mi Marcink a legkisebbKépKép
Milyen típusú programokra gondolsz?

Yabu, köszi, én is hasonló jókat kívánok neked!

Verus

Kép
verus
 
 


Verus!
KisRobi megszületéséig nálunk is Marci volt a legfiatalabb, bár Bencénél csak 3 perccel született később!Kép
Mindenféle program érdekel, ami kifárasztja őket. Van kertünk, de tavaly egész nyáron itthon voltunk, mert bárányhimlősek voltakKép, az idén szívesen vinném őket ide-oda. Strandra nem merek elmenni velük egyedül, pedig az nagyon jó ebből a szempontból. Biciklizni az ikrek még csak kitámasztókkal tudnak, tehát túrázni sem nagyon tudunk menni. A közeli játszóteret hamar megunják, tehát valami izgalmasabb kellene nekik. A gyereksziget jó volt, csak hétközben is kellett volna. Szóval mindenféle ötletet szívesen fogadok, ami nálatok bevált, tetszett a gyerkőcöknek, és nem túlságosan megterhelő anyagilag.Kép

Vica!
Az állatkertbe NOE-s igazovánnyal a gyerekek már 200 Ft-ért mehetnek be, ezt rosszul írtam neked a múltkor. De ez még mindig nagyon kedvezményes ár a 900-zal szemben.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi, a 4 éves fiamnak és a 2 éves Marcinak nagyon bejött a gyermekvasút. Ha autóval megyünk, (azaz mostmár csak így, mert Bp.-től 200 km.-re költöztünk..) akkor a Széchenyi-hegynél letesszük a kocsit, és le Hűvösvölgyig, ott játék, piknik..stb. majd vissza. Amikor még bp.-iek voltunk, csináltam azt, hogy fogaskerekűvel mentem fel és csak a Jánoshegyig mentünk..
Az áraik sem vészesek, bár MÁV, de itt nincs 90%. Mi tavasszal voltunk legutóbb, akkor 7-ünknek oda-vissza, plusz nosztalgia vonat felárat is fizettünk (jaj, az nagyon bejött, a gőzmozdony) 2000 alatt volt a jegyár.
http://www.gyermekvasut.hu

Aztán van egy nagyon jó kis szabadstrand Balatonon, (tiszta WC-vel, tusolóval) oda szoktunk kiruccanni. Sekély a víz, babáknak kifejezetten ideális. Gyerekkorom óta odajárunk, (szabadifürdő), ez az Aranypart része. Én imádom, meg már a gyerekeim isKép

Verus

Kép
verus
 
 


Gabi!
Gratulálok a vizsgáidhoz!!! Nekem program terén leginkább a vendégségek jöttek be. Egész júliusban itthon vagyunk és szinte minden napra jut egy. Vagy hozzánk jön valaki, vagy mi megyünk. Föleg ovistársakhoz, környékbeli ismerös gyerekekhez, illetve régi barátokhoz, akiknél szintén van kisgyerek akivel otthon vannak. Igy nagyon gyorsan eltelnek a délelöttök, ingyen van és érdekes is. (Ill. benzin+esetleg apró ajándékok) Tudod, másoknál mindig sokkal érdekesebbek a játékok! Kép Erről jut eszembe: nincs kedvetek eljönni hozzánk? Kép (Nálunk is van kert.) Máltai játszóterekre jártok?

Amúgy van egy gyerekprogram.lap.hu oldal, még nem értem rá alaposan végignézni, de hátha találsz rajta valami érdekeset. (Velünk is osszad meg!) Talán a budapestinfo.hu-n is vannak gyerekprogramok.

Verus!
El voltam ragadtatva a gyerekeidtől! Olyan gyönyörüek és kis vagányak! Nincs frissebb kép róluk?

Mit szóltok, hogy két azonos nemű gyerek után esetleg meg lehetne választani a harmadik nemét? Tudjátok, hogy ez milyen módszerrel lehetséges? Mi esetleg nem bánnánk még egy kislányt...

Sziasztok,
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok!

Bár még nem írtam soha, olvasni szoktam, nálunk is 4 gyerek van, az ikresek közül sokan ismernek.
Most néztem a szüni-dö-dő programokat, minden nap van többféle program, lehet, hogy érdemes lenne megnézni.
www.szunidodo.hu

Zizi
debyand
 
 


Sziasztok!

Gyerekvasutazni mi is nagyon szeretünk, de a múltkor csak simán metrózni mentünk el a gyerekekkelKép. Muris hogy az én gyerekeimnek a metró a nagy szám amikor én a belvárosban nőttem fel, nekem a kertesház volt nagy számKép.
A Balatonon szinte az egész déli part ingyen strandos, mi a földvári strandra szoktunk járni, ott van egy hiper-szuper játszótér, a gyerekek imádják. De oda a leutazás nem ocsó+ a szállás. Nekünk a dédipapa ottlakik+ céges autónk van így nem drágaKép.

Yabu
yabu
 
 


Lányok!
Mindenkinek nagyon köszönöm a tippeket, ötleteket.Kép

Mimóza!
Megbeszélhetjük ezt a vendégeskedést, ha visszakaptam Bencét és Marcit! Többit e-mailben.Kép

Yabu!
Így könnyű!Kép (dédpapa, céges autó)

Verus!
Gyerekvasút jó ötlet, már csak azért is, mert Máriaremetén lakunk, vagyis a Hüvösvölgyi végállomás nagyon közel van!Kép Fogaskerekű is elérhető távolságban, még autó nélkül is!Kép
Köszi még egyszer!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi, akkor Te a másik végéből indulsz nekiKép fent a hegyen is van egy játszó.

Yabu, mi ma elmentünk egy kicsit csobbanni a Balcsira, tök jó volt és hazafelé megkerestük a földvári játszót. Tényleg szuper! A gyerekek nagyon élvezték.

mimóza, van egy csomó friss kép, csak lusta dög vagyok..majd igyekszem.

Verus

Kép
verus
 
 


Verus!
1-2 képnek is örülnék! Kép

Gabi! (és többiek)
Újabb programötletek: nyáron minden szombat este 6-tól (ingyenes) néptánc bemutató/táncház van Szentendre Fö terén. Nagyon lelkesek az elöadók, változatos a program (tánc, ének, zene,közös tánc váltakozik) és ügyesen bevonják a közönséget is. Nekünk nagyon tetszett és nagyon hangulatos volt a "díszlet" is.

Másik ötlet: kishajózás a Dunán. Gyerekkoromban még üzemeltek a hét törpe nevü kishajók a Jászai Mari tér és a Margit sziget közt egy buszjegy áráért. Talán még most is megvannak. Ez biztos az összes kisfiadnál nyerö lenne! Hajókázás, séta a szigeten, játszótér, hajókázás. Mi ma Pünkösdfürdönél mentünk át komppal a túlsó partra, ott sétálgattunk kicsit, aztán visszajöttünk. KLassz kis délelötti program volt, mindenki élvezte. (szintén buszjegy áráért, minden óra pár perckor indul onnan a hajó)

Mimóza
mimóza
 
 


Mimóza!
Köszi a tippet, kipróbáljuk!Kép
Bár most anyósom elvitte a három nagyobbat, mert holnap strandra mennek. Pénteken pedig Gergővel nagy kalandra vállalkoznak: biciklivel mennek ki a pályaudvarra, felteszik a bringákat a vonatra, leutaznak Kunszentmártonba, és onnan áttekernek Cserkeszőlőbe (5 km). Nagyon izgulok!Kép
Mi pedig szombaton a Velencei-tóhoz megyünk, mert TÓ ÁTÚSZÁS van. Párom meg egy barátja lemennek biciklivel, aztán úsznak egyet, mi meg addig strandolunk a három kicsivel.Kép

Milyen nehéz a középső gyerekek helyzete. Attól függ, hogy nagyok-e vagy kicsik, hogy épp kivel emlegetem őket.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!

Nagyon klassz, hogy ilyen vagány, sportos anyósod van! Három fiúval strandolni, gyerekkel, két biciklivel vonatozni...Vagy apósod is besegít? Nekem sajnos eléggé otthonülök a férjem szülei, még az autót se szívesen veszik elö.

Tesómék is mennek a tavat átúszni.

Mimóza
mimóza
 
 


Mimóza!
Anyósom egyedül nevelte a páromat, az unokáit is egyedül viszi. Nagyon szereti őket, és élvezi, hogy velük lehet, mindenféle programot szervez nekik.Kép

Tó átúszás lefújva, megyünk Babanet talira. Jöttök?

Gabi
efgabi
 
 


Gabi,
Délelött csökkent gyereklétszám lesz itthon, amit próbálunk egy kis iratok közti rendrakásra felhasználni. Na, meg a kánikulát is inkább a kertben pancsolva töltenénk... Pedig ebédre pont oda megyünk anyósomékhoz a környékre. Nem tudom, talán egy félórára benézünk, de inkább nem ígérek semmit. Ti mikor lesztek ott? Ha megyünk, akkor mi kb. fél 12 körül érkezünk. Miért nem mentek úszni?

Lányok,
ma "kimenön" voltam este és ott ültem a Váci utcában egy padon és miközben az embereket figyeltem olyan furcsán éreztem magam! Mintha külföldön lennék... Teljesen elszoktam már a várostól, a családon kívüli, család nélküli élettöl. Pedig négy évig ott dolgoztam a belvárosban... Ti is kimozdultok néha gyerekek nélkül? Nektek nem furcsa?
Amúgy hol vagytok? Nyaraltok, vagy már nem babaneteztek, esetleg csak olvastok? Jó lenne, ha újra írnátok!

M.
mimóza
 
 


Mimóza!
Párom egy barátjával biciklizett volna le, és együtt úsztak volna. A srác lemondta, páromnak meg egyedül nincs kedve lemenni. Inkább egy kis közös program!Kép
Mi korán mennénk, és ameddig bírják a srácok, addig maradunk.Kép Szerintem, hívj fel, ha ott vagytok. Tudod a mobilom, ugye?Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok,

Na, milyen volt a babanet-tali? 1általán voltatok végül?

Gabi, naggggyon irigy vagyok az anyósod miatt. Nekünk tul.képpen nincs semmi nagyszülői segítség.

Csináltam (na ja, itt a rossz időKép ) egy albumot a srácokról: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=6508
Ezek frissekKépKép

Verus

Kép
verus
 
 


Köszi, Verus! Johanna gyönyörü, Kari nagyon bájos és a fiúk is helyesek! Látom nektek nem elég egy pokróc a strandra...Kép
Én (mi) is el vagyok (vagyunk) egyébként kényeztetve a nagyszülökkel, amikor szükség volt rá a hét minden napján itt volt valaki segíteni közülük, nagypapákat is beleértve! Nélkülük sokkal nehezebb lenne az élet, bár val. felnönénk a feladathoz, mint ti is! Kép
Mi nem voltunk végül a találkozón a kánikula miatt...Kép De Gabiék igen.
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok!

Én még nagyon új vagyok köztetek... Csak most próbálom a páromat a harmadik baba szükségességére rávezetni. Nálatok ez hogy ment?
(azért úgy gondolom az én páromat sem kell "annyira" nógatni- csak kíváncsi lennék)
Köszi: Tümi
tümi
 
 


Kösz Mimóza!Kép Nagyszülők: én nagyon örülök, hogy így alakult nálunk, ui. szörnyen elvselhetetlenek a nagyik. (bár hivatalosan anyámmal együtt élünk, gyak.lag csak a szabadságát tölti itthon..de ez is sok Kép soxor)
És hogy mire van szemed!!Kép (pléd) nem is emlékszem, hogy voltunk-e valaha egy pokróccal strandonKép
Múlt hétvégén voltunk "traktor-kiállításon" (másfél éve lettünk falusiak, egyszerűen odavannak a kisfiúk mindenféle/fajta traktorért és Pécs mellett volt egy gazdanap, ahol nagggyon sok traktor volt kiállítva, meg háziállatok)

http://www.kepfeltoltes.hu/view/050806/K_p_004a.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/050806/K_p_010a.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/050806/K_p_027a.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/050806/K_p_033a.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/050806/K_p_037a.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/050806/K_p_042a.jpg

Hétvégén megyünk nyaralni a Balatonhoz, szorítsatok, hogy ne sapkát és sálat kelljen csomagolnom.Kép

Tümi, szia, nálunk simán: szeretnéd? igen!Kép
Sőt, most épp fordítva van a dolog: a férjem hozta fel nemrégiben, hogy jó lenne egy 6-oska is, pláne, ha lány lenne. (3 fiunk és 2 lányunk)

Verus

Kép
verus
 
 


Szia Verus!

Köszönöm, hogy válaszoltál!
Hogy telnek a napjaitok? Szoktál tervezgetni, vagy öt gyerkőc mellet azt elfelejtheti az ember?

Kellemes időt, és jó nyaralást kívánok nektek!
Tümi
tümi
 
 


Verus!
Mi voltunk Babanet talin, de nem volt nagy nyüzsi. Az elsők között érkeztünk fél 11-kor, de mire elmentünk, jó sokan lettünk. Nem találkoztam régi ismerőssel, de azért jól érztük magunkat. Főleg a fiúk, mert most először fociztak salakos focipályán az apjukkal. Ez másnak is tetszett, többek között az ott lévő tévés stábnak, mert meg is örökítették.Kép

Tümi!
Nálunk volt nagy győzködés, mert a harmadik baba a második után 3 perccel érkezett.Kép A negyedik már keményebb dió volt, de ő meg egyszer csak betoppant!Kép Nekem a páros számok egyébként mindig közelebb álltak a szívemhez. Ezért is örülök, hogy már 10 hónapja 6-an vagyunk!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Szia Gabi!

Megnéztem a profilodat, és képzeld, az én kisfiamat is Marcinak hívják. Tudom, ez nem nagy dolog, de úgy el akartam mondani.
Én nem tudom, hogy most ez a meleg, kellemes idő vagy mi, de szinte repkedni tudnék a boldogságtól.
Mindenkinek szép napot!:-)
Tümi
tümi
 
 


Sziasztok!

Régen szóltam, jól eltűntem. Mi már befejeztük a nyaralást (nagyon klassz volt), lassan vissza is tudok állni a rendes kerékvágásba.

Csak egy kis munka miatt ugrottam be. Távmunka, netes. Ha érdekel valakit, nézzétek meg a www.abbcenter.com oldalt! Biztos le vannak írva a részletek (Szerkesztőket keresünk). Ha van olyan téma, amiben otthon vagy, biztosan élvezni fogod, és még kereshetsz is vele idővel.
(Én a gyermeknevelést csinálom: a com után /gyermekneveles )

Remélem legalább néhányatoknak tudtam segíteni ezzel!
Sziasztok!
Gi
Anyagi
 


Tümi!
Nagyon örülök, hogy nálatok is van Marci!Kép Nálunk ő a leghuncutabb, mostanában csak Nyegleónak hívom flegmasága miatt.Kép
(Nálunk volt nagy győzködés >> helyesen: Nálunk NEM volt nagy győzködés...)

Gi!
Köszi a meló ötletet, jól jönne, csak most nem fér be a suli mellé az időmbe.Kép Gergő is most kezdi a sulit, kicsit izgulok.Kép
Mi most kezdenénk a nyaralást, de az időjárás nem áll mellénk.Kép Talán hétvégétől...

Gabi
efgabi
 
 


Szia Gabi!

Most már nálunk sem téma a győzködés (csak halkan mondom: nem védekezünk!!!)Kép Kép Kép-úgyhogy bármikor betoppanhat a pocaklakó!

Az én Marcim nem mondható még huncutnak sem, ő olyan kis szófogadó, rendes gyerek, de komolyan.Kép Ellenben a kislányom, a Lili na ő..., azt hiszem, az ilyen gyerekekre szokták azt mondani, hogy a szeme sarkában csücsül egy kisördög tettre készen.Kép

Tümi
tümi
 
 


Sziasztok,

háát, sál és sapka nem kellett, de igencsak eső jegyében telt a nyaralásunk.Kép
10 nap alatt én egyszer voltam a Balcsiban, a férjem egyszer sem. Ettől függetlenül igen jól éreztük magunkat, annyit kirándultunk, hogy egy évre feltöltődtünk. (megnéztünk 4 várat, voltunk az Afrika múzeumban, és amikor jó idő volt medencés strandra mentünk.)
És ha már nagycsalád: Sümegen a várbelépő nekünk igen kedvező volt. (végre) Egyrészt mert magyarok vagyunk ún. kedvezményes jegyet vehetünk, (külföldinek dupla annyiba kerül), másrész, mivel 3-nál több gyerkőcöt vittünk, csak egy gyerekjegyet kellett megvennünk. És igen gazdag program van, nagyon látványos minden. Mindannyiónknak nagy élmény volt.

Tümi, akkor drukk.
Az én férjem is mosolygott a bajusza alatt, amikor két nap is körözött a fejem felett a gólya.Kép

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Panaszkodni jöttem. Elvittem a legkisebbet is az óvodába. Ma még csak 1 órára hagytam ott egyedül, azt terveztem, hogy ezalatt gyorsan elrendezem a netes munkáim nagy részét. Ehhez képest rohangálok a wc-re, nem bírok idefigyelni. KépKinek van tapasztalata? Meddig tart ez?
10 éve mindig van itthon gyerek, most elment délelőttre a kicsi is. Vártam már ezt is, megint egy új helyzet, de most még nagyon nem vagyok normális...

Mit tudtok? Lesz törvény a megválasztható nemről? Szívesen vennék még egy apróságot magam mellé!Kép

Na, majdcsak belejövök én is ebbe!
Gi
Anyagi
 


Gi,
én is elvittem még a legkisebbet is bölcsibe, de ellentétben veled én nagyon jól bírom ezt! Kép Már alig vártam, hogy legyen napi egy órám, amikor senki nem nyaggat és nyűglődik semmiért. Annál jobban örülök, ha ismét látom őket! És még egy: az enyéim kizárólag közösségben alszanak. Kép
(amúgy meg te mindig csak kérdezgetsz, válasz meg sehol...Kép )
kíváncsi
 
 


Gi,
miért, csak lány érdekel? ;-) Vagy csak fiú...? Kép
kíváncsi
 
 


Szia Kíváncsi!
Aranyos vagy!
Szerinted??? KépKépKép
Kép
Gi
Anyagi
 


Sziasztok! Kép
Most olvastam ezt a topicot először. Igaz, nálunk a harmadik gyermek még csak lesz 6 hónapos 11-én Kép
Három fiam van:
- Kristóf 2000.05.12.
- Bálint 2002.09.01.
- Bernát 2005.03.11.

Úgy alakult az életünk, hogy a férjem elment tőlünk. Sajnos nyár eleje óta csak látogatni jön Kép

De nem erről akartam igazából nektek panaszkodni, csak jó olvasni a három vagy több gyerekesek tapasztalatait. Nem mondom, hogy elveszettnek érezném magam, elég stramm kirándulós, jövős-menős vagyok. Nagy pocakkal is minden nap jártunk a fiúkkal valahova. Mi a második kerületben lakunk. Állandó program a gyermekvasút és a fogaskerekű. Az ovit Bálint most kezdte, de vegyes korcsoportos, így Kristóffal egy csoportba járnak. Első naptól ott alszik Bálint is Kép
Az ovi egy megállóval feljebb van a Budakeszi útról nyílik. Az erdőben van, hallani a gyermekvasút füttyét Kép

Én még szerettem volna amúgy babát. Lehet, hogy még lesz is, de ez egyelőre nem lehetséges Kép(

Délután megyek a 2005 tavaszi babásokkal találkozni. Végre egy kis kimozdulás Kép

Szép napot nektek!
Dorka
dorka
 
 


Szia Gi!
El tudom képzelni milyen lehet... Kép Bár én még csak ott tartok, hogy várom, hogy a fiúk ovisak legyenek januártól. Persze akkor lehet, hogy szomorú leszek, föleg azért, hogy megint eltelt egy szuper idöszak és soha nem lesznek olyan picik és egyre jobban eltávolodunk egymástól. Bár lelkileg talán nem. Azért biztos hamar túl leszel ezen. Hogy megy a beszokás, ott is fog aludni?

Szia Dorka!
Itt egy másik Dorka! Kép (és én is a második kerületben nöttem fel.) Jó, hogy írtál, gyere máskor is! Kitartást az új helyzethez, nagyon nehéz lehet neked is és a fiúknak is. Van még remény, hogy ez változzon? (Nem akarok intim területekre tévedni, csak akkor válaszolj, ha van kedved.)

Örülök, hogy megélénkült a topic, csak így tovább!

Lányok!
Három gyerek után a negyedik már lazán megy, vagy minden egyre nehezebb???

Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok!
Dorka! Üdv közöttünk, gyere máskor is!

Mimóza! Ma már egy picit könnyebb volt. Nem féltem ettől az érzéstől, nyaraltak már nélkülünk a gyerekek, mégis arcon csapott tegnap. Egyszerűen nem tudtam odafigyelni semmire!
A fiaim tündériek (van egy elsősöm is), ahogy az új helyzethez viszonyulnak. Dodó, a legkisebb most olyan nagyot nőtt a szememben, olyan igazi ovis lett. Hétfőn voltunk először, még kedden is együtt voltunk ott, tegnap 1 órára, ma másfélre hagytam ott. Tegnap meglepődött, hogy elköszöntem tőle (pedig mondtam neki már kedden is), de azért bement. Délután jöttek az óvónők családlátogatásra, jókat beszélgettünk, nem tudom, ettől volt-e, de ma nagy puszi és szó nélkül bement a csoportba. Udvarra mentem érte: megyünk haza??? Nem, homokozok! Szóval olyan jókat dumál is, hogy megesszük. (Neki is kellett kicsi sulitáska, ő is berak mindent: könyv, Daninak is, matek, Daninak is, lecke, Daninak is...)
Nem fog ott aludni, úgyis itthon vagyok, a délután a gyerekeké!
(Egyébként mindent megörökölt a bátyjától: óvónőket, csoportszobát, még a fogasa is ugyanaz lett, csak ő más jelet választott, de ennek örültünk is, minden gyerekhez más jel tartozik, nem fogjuk összekeverni a rajzaikat évek múlva sem!)
Danim meg olyan kis precízen pakol, hogy nagyon. Minden könyv uúgy álljon a táskájában, minden ceruza a helyén legyen a tolltartóban... Dicsekszik minden piros ponttal mindenkinek, és amennyire nem volt rajzolós, olyan ügyesen húzza a vonalakat. Lehet, hogy nem lesz belőle zseni, de olyan kis ügyeskének ígérkezik. Ennyi a lényeg, nem kell erőlködnie, hadd menjen, ami simán megy!
A nagyok is jól kezdték az évet, ők meg érdekesen pátyolgatják a kicsiket. A sulis most mindent megtud a nagytesóktól, az ovishoz mindig futnak a kerítéshez. Jó látni, ahogy figyelnek egymásra! KépKépKép

Gi
Anyagi
 


Ja! Mimóza: a 4. gyerek két hetes volt, mikor lakodalomban voltunk vele! Múzeumban is simán megszoptattam, szóval egyre lazább volt. Nekem. Lehet,hogy más mást fog mondani! KépKépKépKépKép
Anyagi
 


Szia Gi!
Köszi a beszámolót (és persze a választ is, nagyon várom a többiek tapasztalatait is!), nagyon klassz kis csapatod van! A nagyok hány évesek? A profilod alapján nehezen tudtam belöni. Dodó nagyon ügyes, attól tartok nekem több gondom lesz a fiúkkal majd a beszoktatásnál, hiába vannak ketten.
Én is jól bírom a nyaralást nélkülük, bár igaz csak 2 ilyen nap jutott nekem, de az azért mégsem végleges, nem úgy, mint az óvóda...
Jó éjt,
M.
mimóza
 
 


Szia Mimóza!

Hát az a fotó már vagy két éves, azóta nagyot nőtt a csapat, csak lusta vagyok frissítgetni (itt vannak újabbak a galériában: www.abbcenter.com/gyermekneveles)

Azért mi sem vagyunk annyira tutik az oviban. Nálunk minden évben van ősszel Mihály napi vásár, amire mi anyukák szoktunk sütni mézeskalácsot, ott az oviban. Ez a csöpp kis kezdő eddig is jött velem, és bent volt addig Daninál a csoportban, aztán, ha anyabaja volt, akkor kijött a konyhára. Na, ma is elindult a konyha felé, mert már régen látott. Aztán szegényt ledöbbentették, hogy nincs ott anya. Azért nem sírt, csak olyan kis komoran ült a széken, mikor érte mentem. Hétfőn már biztosan sírni is fog. Annyiból örülök neki, hogy hamarabb átesünk ezen is. Úgysem hagyta ki egyik sem, miért pont ő ne sírna. Csak addig bírjuk ki, amíg ez lemegy! Asszem nálunk már hamarosan a Mikulás is szóba fog kerülni, mert az is csak az ügyes ovisokhoz jön az oviba! Kép
Gi
Anyagi
 


Gi, nálunk pont most alakult úgy, hogy egy éjszakát a két kicsi (30 hónapos, meg a 4 és fél éves) a nővéreméknél töltötte: már a hazaúton hiányoztak. ( viszont isteni érzés volt átaludni egy éjszakátKép -nélkülük)
Vhol rosszul esett az, hogy jól érezték magukat, miközben az ép eszem tudja, hogy ez teljesen OK. Ismerős környezet, általa ismert emberek..
Amikor tavaly az akkor 3 éves Jancsi ovis lett, zökkenőentesen beszokott. Óvónénik is csodálkoztak rajta. Marci (most 30 hós -talán februártól beszoktatjuk oviba) szerintem nehezebb eset lesz. Õ vhogy anyásabb fajta.Kép

Verus

Kép
verus
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: