Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak nagyon gyors bekukkantás!

Csináltam az IWIW-en egy klubot: Babanetes Babák-Mamák Klubja
Tessék bejelölgetni! :D

Nikole:Gratulálok az üléshez!Látod,mondtam én,hogy menni fog az hamar! :D

Később jövök!

gerimamy
 
 


Nekem pedig lenne egy kérdésem:

Mit szólnátok hozzá, ha a blogra felkerülne mindnkiről egy baba-mama fotó. Én ugyanis már nagyon kíváncsi vagyok az anyucikra is.

Vélemény???

Kép
Kép
nikole
 
 


Szerintem is jó lenne!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

gerimamy
 
 

 
 

Na sziasztok!

Ok, akkor maradok a sónál ahogy eddig is! :lol:

Baba-mama fotó! :P

Na azt talán inkább nem kéne :)

Vagyis félre ne értsetek, titeket nagyon szívesen megnézlek én is, de az én arcomat nem bírná a babanet se! Azt hiszem error-t jelezne rögtön! Szóval én inkább csak távolról szemléllek titeket :wink:

iwiw-en mindjárt megkeresem és jelölök :)

Marcinak akkor most már hivatalosan is gratua a felüléshez :)

Ti hogy csináljátok a husit? Mert én pulykát szoktam leginkább, de megfőzöm meg ledarálom meg pépesítem és így elég száraz lesz! Ha beleteszem akkor ilyen érdes lesz az egész...nem tudom érthetően írtam-e... :oops: :roll:
Hogy csináljátok ti hogy nektek jó?

Nikole, ha gondolod holnap megpróbálom neked felaplikálni a fejlécet :) Hátha nekem összejön!

Az előző oldalon lévőket már el is felejtettem, ugyhogy ezt elküldöm és majd ha lesz időm újra olvasom azt is, és jövök még reagálni :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Baba-mama fotó? Hát nem vagyok egy fotómodell alkat, de tőlem mehet. De csak ha mindenki rak fel :lol:

Akíra
A husit én mindig együtt pépesítem a zöldségekkel. Nem darálom le, csak a kézi botmixerrel egyszerűen lepépesítem. Nekem így jó szokott lenni. Ha darálom, nekem is olyan mint neked. Így próbáltad már?

Nikol
Nekem is csak erre az egyre sikerült fejlécet tenni, mert itt van olyan sablondarab hogy felső kép :lol: . Amúgy a többire nekem sem sikerült :cry: Ez a blog még nem a végleges, mert én majd szeretnék felülre valami összevágott saját képet tenni, csak hát a fényképészes képek még nincsenek nálam, csak a héten lesznek készen .Addig még várok.
Én is néztem azt a sablont ami a tietek, csak én nagyon sötétnek találtam. De így képekkel és szöveggel feltöltve már nem is annyira sötét.

Gerimamy
Hogy vagytok?

berzkat
 
 


Sziasztok!

Köszönjük az érdeklődéseket lányok!Nagyon jól esett ám! :D
Szóval már sokkal jobban van,hasmenés elmúlt,hőemelkedés van már csak a 38,7 láz helyett.Ma egész nap olyan nyugodt és jókedvű volt mint még soha.Érdeke,nem?

Én is utálom fényképeztetni magam,de ha mindenki szeretné,akkor legyen!

Holnap már tényleg jövök és bővebben írok.

Jó éjszakát mindenkinek!

gerimamy
 
 


Sziasztok!

Emlékeztek még rám? Szerintem már nem! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Nagyon sokat szaladgáltunk az elmúlt napokban, alig voltunk itthon. Balázs meg egyre több időt igényel, néha alig tudom egyedül hagyni. De nem akarok mentegetőzni...

Azért hoztam pár képet:
De nem is ide teszem fel őket, hanem a blogba!


Ide a kocsiról készült képeket teszem fel.

Kép Kép Kép

A legjobb a tetőablak! Számunkra ez az álomautó, nagyon imádjuk.
(az első képből még az is kiderül, hogy halászlé volt az ebéd :lol: )

sch.judit
 
 


Gerimamy!
Jobbulást! Örülök, hogy már jobb a helyzet!
Megyek az Iwiw-re is! Jó ötlet volt!
És a táblát is küldöm, de van amire nem emlékszem: pl az ülés dátumára. Mert ugye egy darabig csak kis időre ült, dehogy mikortól ül stabilan, azt nem tudom.

Berzkat!
Zitának boldog hófordulót, kicsit késve ugyan.


Most nem írok többet, bocsi!

Jó éjszakát!

sch.judit
 
 


Sziasztok

Gerimamy: Örülök, hogy Gergő már jobban van. :lol:

Sch.Judit: Nagyon szupi az új autó, de jól láttom, hogy nem magyar rendszám van rajta?

IWIW-n jelöltem én is. :lol:

Ha mindenki benne van akkor én is teszek fel babás mamás képet. :lol: Bár én is utálom ha fényképeznek nem vagyok egy fotogén alkat. :(

Húsi én is botmixerezem gyümivel és egy kis főzőlével. :lol:

Nikole: Gratula Marcinak az üléshez :lol: A következő a felállás lesz. :lol: :lol:

Nálunk itthon Dávidon egy hosszúujjú body, egy harisnya, és egy pulcsi van és a lakásban 23 fok. 8)

Bacsbern jobbulást nektek. :lol: :lol:

Az msnen ti chatalni szoktatok vagy beszélgetni? Mert nekünk nincs mikrofonunk :(

A blogos receptek közé baba kaját teszünk csak vagy felnőtteknek valót is?

Majd még jövök...........

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!

Receptek a blogba, szerintem át kell keresztelni a receptek kategóriát baba receptre és mama receptre, hisz itt annyi kategória van amennyit csak akarsz, és akkor lehet mindenféle recept! Sőt ha sörfőző receptet rak fel valaki akkor lesz apa recept kategória is :lol:

Husi, hát én anno megfőztem normál módon egy nagyobb darab húst, és azt ledaráltam, és eltettem kis adagonkét a mélyhűtőbe, mert hogy nem mindíg tudok ilyen kis darabot megfőzni meg minden! Vagy ti hogy csináljátok? Mindíg van hús a hűtőbe és minden nap külön csináljátok? Vagy hogy? :roll:
Lehet én nagyon hülye vagyok, de ezt én nem értem... :oops: :roll:

Msn-en csak írogatni szoktunk! Nekem nem jó a mikrofonom! Nem tudom mi van vele, de nem akar működni... :evil:

Judit, hát persze hogy emlékszünk! :lol:
Nagyon jól néz ki az új autó! Gratula hozzá! De tényleg, most akkor még vacakolhattok a rendszámmal is? Nem semmi utánajárás lesz! :shock:

Fejléc! Én tényleg segítek mindenkinek! Nekem sikerül, nem tudom mi a gond nálatok! :roll:
Ha átkülditek megpróbálom feltenni! :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Tudjátok mit! Mivel nem igazán örültök ennek a baba-mama fotózásnak, tőlem lehetne az is, hogy csak pár napig lenne fent, amíg megnézzük egymást, utána pedig leszedjük. És akkor tuti csak mi látjuk és senki más! De van még egy ötletem. Küldjétek el nekem e-mailben, és akkor csak én látom :lol: :lol: :lol:
Persze nem kötelező ez a fotó dolog, csak egy ötlet volt :wink:

Ó, Marci felébredt, még jövök!

Kép
Kép
nikole
 
 


Halihó
Jelöltem az iwiw-en + bejelöltem azokat az emberkéket is akik ott fenn voltak de nálam nem ,remélem nem baj!!!

Tőlem is lehet ilyen baba-mama fotó bár én sem vagyok valami fotógén fejű de ha mindenki benne van akkor én is.

Judit nagyon szupi a kocsitok

Gerimamy a tábla adatokat jó ha ide írom??
2 foga van Dorcinak ,tápszert 2-szer eszik,szereti a gyümiket,eszik húsit 5 hótól,tejtermék danoninót eszik 6 hó,és nem szopizik ,azt hiszem nem hagytam ki semmit. A cm és a g-ot meg majd lemérem ha felkelt.
Vendég
 


Sziasztok!

Most tudok csak jönni,mert manókám végre elaludt,gyenge 40 perc popsiringatás után...

Az éjszakánk elég érdekesen alakult.Este nem volt hajlandó vacsizni,aztán úgy aludt el,hogy nem evett. 22 órakor felébredt és egészen fél 2-ig fent volt.De nem tudjuk,hogy miért kelt fel,mert sem enni,sem inni nem akart,a pelus tiszta volt,ráadásul délután sem aludt,tehát az sem lehet,hogy kialudta magát. :roll: Nem akart semmit,csak állni,tánci-táncizni és tapsikolni,az éjszaka kellős közepén! :D Aztán nagynehezen elaludt és 8-kor kelt reggel.

Bacsbern:Itt is jók az adatok,kijavítom és felteszem! :D

Judit:Csodaszép a kocsitok!Ugyanilyet vett most az egyik rokonom,csak az világos kék.Nemrég volt itt megmutatni.Nagyon szép!Bizti nagyon boldogok vagyok!

Akíra:A husit mi megvettük egyben és mikor hazaértünk,felszeleteltem az egészet,meg a szeletet is félbe vágtam.Minden szeletet befóliáztam és úgy tettem el egy tálcán a mélyhűtőben.Így amikor főzök neki,elég,ha kiveszek egy-két csomagocskát,kicsomizom,beleteszem a kajcsiba,tök hamar megfől.Aztán az egész kajcsit husival együtt botmixerrel pépesítem.Nálunk ez nagyon bevált.Próbáld csak ki. :D

Baba-Mama Fotó:Hát én nagyon utálok fényképezkedni,de most kivételt teszek.Úgyis láttatok már,mikor pocakos képet tettem fel a nno,nagy meglepetés nem fog érni senkit! :lol: Az error dolog inkább nálam működne,nem Akíránál! :oops:

A blogos recepteknél én is gondolkodtam,hogy lehetne csinálni felnőtt kajóst és sütist is nem?

Judit:Akkor csak azt írom majd,hogy ül.Ok?Táblát akkor javítok,ha minden adat megvan,rendben?

Tényleg,Elizabeth merre vagy?Remélem jól vagytok!

Később jövök!

gerimamy
 
 


Sziasztok

Akíra
Én is úgy csinálom ahogy Gerimamy. Amikor megveszem a húst, kis darabokra vágom, és kis zacsikba adagonként lefagyasztom. Amikor főzök, 5 perccel előtte előveszem, beleteszem melegvízbe, 5 perc alatt kiolvad, és már főzheted is. Annyira apróra vágom ( 1x1-es kockák kb) , hogy a zöldségekkel együtt megfő, nem kell külön főzni. És ha kész, gyorsan összeturmixolom. Így tök fini, nem olyan érdes. És kb 10-15 perc alatt kész. Szerintem felesleges hamarabb megfőzni , ledarálni, lefagyasztani. Sokkal macerásabb, és nem is olyan jó mint a frissen főzött. meg a jó kis husilét úgy kidobod, így meg simán higíthatod vele a kajcsit.

Gerimamy
nem irigyellek, egyszer már nekünk is volt ilyen. Én meg olyan álmos voltam, hogy1 órát bírtam, utána úgy éreztem hogy a kezemből is kiesett volna, ha fognom kellett volna. Úgyhogy keltettem apucit. Ketten eltúlóráztunk rajta az ágyunkban, aztán elaludt. Azt hittem sosem fog elaludni :roll:

Ezekkel a baba-mama fényképekkel most arra jutottam, hogy végülis az iwiw-en is kinnvan mindenkinek a képe. Akkor nem mindegy?Úgysem nagyon nézegeti idegen a blogunkat, csak mi. Ennyi erővel akár ott is fenn lehet. Vagy nem?

Sch Judit
Ez a kocsi tök szupi. A tetőablak nekem is nagyon tetszik. nekünk is ilyen hasonló, egyterű, 7 személyes Seat alhambránk van, én nagyon szeretem. Pedig az elején hogy utáltam, mert hogy nagy. És hogy milyen szar vele parkolni, stb... De most már nagyon megszoktam . Erre a férjem le akarja cserélni még nagyobbra. Na, azt már nem engedem, csak ha veszünk egy kicsit is. ( arra meg nincs pénzünk:wink: )Mikrobuszt szeretne venni. De minek? Ebben is tök jól elférünk. És azzal parkolni nekem már tényleg sok lenne. Így is alig tudok megállni a városban, mert minden parkoló tele van. Mit csinálnék egy mikrobusszal?:roll: ( De hál istennek erre sincs pénzünk :wink: )


Délután nem leszek, szemészetre visszük Áront, kontrollra. Úgyhogy majd este benézek, de addig írjatok jó sokat!!

berzkat
 
 


Autó: Tényleg gyönyörű!!! Az a tetőablak pedig szuper. Mi is olyat szerettünk volna, csak mi Renault Megane Scenic-et tetőablakkal (ez a párom álomautója, bár most azért a Peugeot 407 sw is ott volt a favoritok között). Álom lett volna, de sajna nem volt rá pénzünk, így "csak" egy Megane kombi lett belőle tetőablak nélkül. De a lényeg, hogy kényelmesen elférünk benne, még Marci jeep-je is :lol:
És ha meglesz a következő babó, akkor jöhet a Scenic!!!
Mert ugye mi ha összegyűlünk sokan vagyunk ám. Ugye mi ketten, Marci, Max és a párom lánya, és ha még lesz egy babó :roll: Szóval nekünk talán a mikrobusz lenne a legjobb :lol:

Gerimamy nem semmi éjszaka lehetett, Marci is tréfált már meg minket hasonló dolgokkal :roll:

Husi: Én úgy csinálom, hogy megveszem, megfőzöm, ledarálom, jégkockatartóban lefagyasztom, és mikor eszi, csak kiveszem a jégkockatartóból (kettőt), be a mikróba egy kis vízzel, hogy újra átforraljam, kb 1,5 perc (állítólag ez a szalmonella elkerülése miatt kell) és úgy bele a kajcsiba. Nekem nem tűnik így száraznak, bár lehet azért, mert egy kis vízzel biztos megszívja magát a mikrós forraláskor.

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok!

Ezt nézzétek meg mit találtam!Ha addig élek is megveszem Gergőnek!

Kép

gerimamy
 
 


Gerimamy ezt én is láttam, nagyon édes kis cuccos!!!!!!!!

Marci egész nap a felülést gyakorolja, annyira tetszik neki. A leglehetetlenebb helyeken ül fel, és mikor borul, természetesen beüti a fejét mindnbe. Annyira édes. Na persze a kamerának még véletlenül sem mutatja meg, de amint leteszem, már ül is :twisted:

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam a blogba és egyedül is sikerült!!! :lol:
(Akírának hála, aki részletesen elmagyarázta hogy is kell csinálni :P :P :P )

Husi: én is megveszem, felszeletelem és szeletenként fóliázva teszem a fagyóba. De egy-két szeletet rögtön felkockázok és pici olajon és vizen megpárolom. Ezeket a kockákat beteszem fóliadarabokba és be a fagyóba. Onnan csak gyorsan előkapom és a főzivel vagy zöldségekkel turmixolom.

Köszi az autó dicséreteket! IMÁDJUK!!!
Igen, német rendszám van rajta, most intézzük a papírokat, még ez is egy "kevés" pénz. :twisted:
Nekünk a Zafira lett volna az álom, panorámatetővel. De ez lett belőle, most pár évig tuti megmarad, főleg ha be is válik.

Ez a receptes, jó ötlet! Néha úgysem tudok mit főzni.

Gerimamy!
Nagyon jó ez a zebra! Még nem láttam sehol. Biztos élvezné minden gyerkőc! Karira szeretnéd megvenni?

Tök jól aludt ma napközben a Kismanóm. Délelőtt 1,5 órát, délután 2 órát. Most meg rikoltozik ezerrel. Itt is van egy Visonka, nemcsak Akíráéknál! :lol:

sch.judit
 
 


Sziasztok! Az elmult napokban nem igazán tudtam jönni s ma meg Ruben védőoltást kapott igy ő is lefoglalt. Futolag tudtam atolvasni még mindent... Fotokép nekem mindegy, ahogy szeretnétek... Gerimamy örülök, hogy Gergő mar nem beteg,ez jo hir...Judit! Nagyon szép az auto, egészséggel használjátok!... Nekem van egy Opel Tigrám, nagyon szeretem,csak hát ebben én tudok utazni valamelyik gyerekkel, s ha mindkét gyerek jönni akar akkor Rubent meg ,,beszoritom'' a csomagok mellé. A férjem autojat nem szeretem vezetni mert nagyobb s jobban kell vigyazni mindennel /parkolas stb./ Csaladi kirandulasokra, nyaralni stb. mi egy Mercedes Vitoval megyunk,ez 8 személyes,imádom, s én annyit csomagolok,hogy ez kell is. A párom kb.10 perc alatt összecsomagol magának, én kb.2 nap alatt csomagolok össze mert mindig félek,hogy valamit otthon felejtek amire szükségem lehet. Nem tudom ti ,hogy vagytok ezzel? Vagy csak lehet ,hogy én vagyok ilyen szerencsétlen csomagolás terén...

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Sziasztok!

Na minket már meg lehet nézni a blogon :lol: Néztem, nem fagyott le a gép, szóval minket még elbír :lol: Hátha megjön a kedvetek nektek is :lol:

Rubinita
Mi még ugye csak most nyáron voltunk először családi nyaraláson, hát én is összepakoltam Marci összes cuccát. Egy bőrönd csak az ő dolgaival volt tele, és akkor még a sok mellékesről nem is beszélek :oops: Hát nem kicsit voltunk felpakolva, nem véletlen, hogy azóta vettünk egy nagyobb autót :lol:

Képzeljétek Marci 9 éjszakából hetet végigaludt. Az a kettő becsúszott, de tuti az időjárás miatt volt. Akkor jött ez a hü..e hideg. Szóval remélem ez már így marad. És teszek fel egy képet, ha nem gond, ez a mai kedvencem :lol:

Kép Fiúk

Kép
Kép
nikole
 
 


Ja, és én is "Mozillás" lettem, szóval a blog nálam is tökéletes :lol:

Krisy, azt hiszem Te voltál a másik Explorer-es. Hát tényleg érdemes váltani, mert nálam egy csomó oldal nem jól jelent meg, és így a Mozillával tökéletes. Végre tudok ismét utalni itthonról, nem kell mindig elslattyogni a bankba :wink: Mondjuk azt nem tudom miért volt jó egy darabig, aztán egyik napról a másikra nem, de a lényeg, hogy ez a problémám is megoldódott! Köszi csajok!!!

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok

Igyekszem eljutni a babás blog írásáig, egyenlőre inkább kevesebb, mint több sikerrel. A baba-mama fotókra én is kíváncsi lennék. Explorert használok, nekem tökéletesen működik, bár ez a Vistás változat.

Nikol - Marci nagyon édes a kutyussal. Kettőt pislantasz, és már nem a kutyus lesz a nagyobb. :P

Rubinita - Hm, pakolás... hát igen. Én az egész háztartás bepakolom... Teljesen reménytelen eset vagyok e téren. Még jó, hogy elég nagy a csomitartónk. Mártus születése előtt lecseréltük az autónkat, az előző csak kétszemélyes volt.

Sch. Judit - Nagyon szép az új autótok. A tetőablak szuper lehet. Jövőre én is szeretnék egy sajátot, de ez egyenlőre még álom, és jó ideig az is marad. :oops:

Akíra - Én megveszem a husit, majd felkockázom, és kb 10-12 kockányi adagokban fagyasztom le. Mikor főzök, egy így gyorsan felolvad, és két napi kajcsihoz elég, egyszerre ennyit főzök meg.

Gerimamy - Örülök,hogy Gergő meggyógyult. Ez a hinta zebra nagyon jól néz ki.

Ma reggel voltunk gyógytornám. Nem volt épp kellemes élmény, Mártika végigsírta az egészet. Viszont úgy tűnik hatásos, már a múlthéthez képest is fejlődött, aminek nagyon örülök. :lol:

Kép

Kép
nansy
 
 


Sziasztok!

Nicole: Megnéztelek a blogon nagyon aranyosak vagytok, de komolyan. :lol: És a két fiú is nagyon aranyos. :lol:
Én is váltottam Mozzilára mert nekem is sokkal több oldal jön be mint az expolerrel. Nekem csak egy bajom van vele, hogy nem találok olyan , hogy kedvencek. Van rajta egyátalán ilyen?
De jó neked az átaludt éjszakákért, nálunk általában főleg mostanában 4-5x kellünk, bár a mai éjszaka kivétel volt mert fél 9től reggel 8-ig aludt egyhuzamban. :shock:

Ja lányok a blogon tényleg nincs háttér vagy csak én nem láttom? :shock:

Nálunk majd jövöre lesz autócsere, bár én imádom az autómat és nagy is, de szegény jövöre már 8 éves lesz és kezdenek elöjönni a hibái. :?

Tegnap olyan finomat főztem (a férjemnek de azért a gyerekkel is megkóstoltatta szóval ne vegyétek le a fejem, de Dávid tegnap tésztát evett) és gyorsan megvolt majd a blogba felrakom a receptet. :lol:

Nansy: Tegnap néztelek iwiw-en és nagyon fiatal vagy és csinos is. :lol:
Bacsbern ez rád is vonatkozik. :lol:
Úgyhogy lányok nem értem miért vonakodtok a babás mamás képektől. :lol:

Tegnap voltunk hasi ultrahangon mert 3 hónaposan megállapították Dávidnál, hogy vesetágulata van és most kellett visszamenni kontrollra, de hál istennek kinőtte és teljesen egészséges. Azt mondta a doktornéni, hogy majd ha szobatiszta lesz akkor szeretne mégegy felvételt csinálni róla, de az azért még odébb van. :lol:

Most megyek mosogatni aztán majd még jövök......

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Nansy: Sajnálom Mártikát a torna miatt, de csak neki lesz ezzel jobb. Azt hallottam, hogy a babák általában végig sírják, de a szülőnek nem szabas kivenni a gyógytornász kezéből a babát vigasztalni, mert azzal is értékes perceket veszít az ember. Én ismerek egy kisfiút aki ferde nyakkal született és őt már pár hetes kora óta tornáztatják, a fiú már 9 hónapos és annyira segített neki a torna, hogy már kapaszkodva megy sőt már teljesen meggyógyult. :lol:

Gerimamy: Aranyos a zebra karácsonyra gondoltad Gergőnek? Egyébként a Fischer P.nak nagyon jó játékai vannak csak nagyon drágák. Egyébként én is egy FP játékot néztem ki Dávidnak egy kisvonatot amin állatkák vannak ez az:

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Krisy mi is ezt vettük le először a polcról Marcinak, de végül a kisautó lett a befutó
Kár hogy elég drága dolgok ezek, mert különben nagyon jó lett volna mind a kettő
Mártusnak bizti hamar segíteni fog a torna, és nem kell sokáig hordani

Kép
Kép
nikole
 
 


Krisy - Aranyos vagy, de ez csak amiatt van, hogy azok már ősrégi képek. Az esküvőnk több mint öt éve volt. :oops:

Nikole - A gyógytornász szerint az elkövetkezendő egy-másfél évben hetente találkozunk. :cry:

Sikerült írni a blogba! De azt hiszem kicsit hosszú lettem... Bocsi. :oops: :oops: :oops:

Kép

Kép
nansy
 
 


Na elment minden amit írtam :twisted:

Gerimamy
Nagyon szupi a játék amit kinéztél Gerinek ,hát az ára is "szuper" de gondolom neked a gyereked ennyit megér :lol: :lol: :lol:
Jut is eszembe jól láttam hogy egyedül csak te nem jelöltél az iwiw-es baba-mama klubba????HMMMM???? Pedig te csináltad!! Tessék jelölni!!!

Nikol
Nagyon arik vagytok a blogon Marcival :D nah én nem ilyennek kébzeltelek hanem valami kis szöszinek :lol: de nagyon csini vagy!

Krisy
hát köszi a dicséretett de a kép néha csalóka lehet jó paszban
voltam :roll:

Nansy
Örülök hogy jól mennek Mártusnak a gyakorlatok , biztos nagyon nehéz lehet neked is mikor látod hogy sír. De ezek szerint megéri !! Miért kell még ilyen hosszú ideig járnia a tornára???

Ja és mi is felkerültünk a blogba 2-en Dorcival szóval akkor lányok szépen lassan mindenki tegyen fel képet ha már Nikol volt olyan bátor hogy megkezdte a sort :D
Vendég
 


Sziasztok! Benézek néhány percre mert délután a heti ,,renoválásra'' megyek /fodrász,kozmetika,manikür,szoli/imádom ezeket a napokat...Nikole! Csini mami vagy! Marci büszke kispasi lehet az anyuci mellett...Majd én is készitem a blogot s teszek fel képeket ha már meglesz a masik net...Nansy! Majd meglátod milyen jo lesz Mártikának a torna. Először még minden ismeretlen számára s azért fogadta nehezen de idő elteltével jo lesz...Krisy! Jo hir,hogy Dávidbabaval minden rendben. Irtad, hogy Dávid bukos baba volt. Ruben is az. Nektek mikor szünt meg? Mert engem elszomorit. :-( ...Gerimamy vagany az a játék, biztos fog Gergő neki örülni, de jó mar ,hogy nem beteg,ugy sajnálom a beteg babokat...Nekünk is sok Fisher Price játék van, megbizhato minőség...Lányok! Ti milyen lázcsillapito modszert hasznaltatok? Most a védőoltás során még höemelkedése van,de fel akarok készülni esetleges laz esetére...

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Bacsbern most néztem! Te is igazán csini mami vagy! Lányok a blog megérdemelné a ,,legszebb babák és a legcsinibb mamák'' címet :-) ...Na jó,megyek, puszi mindenkinek...

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


RUBINITA

Én germicid-c kúpot használok lázra bár eddig még nem volt rá szükség kivéve a szuriknál. Én mindig a szuri után adtam neki 1 felet meg este még 1 felet így nem lett lázas. Bár a 2.szurinál még így is hőemelkedése volt :lol: De nekünk a doki mondta hogy adjak neki egy fél kúpot mert attól nem lesz baja csak legalább nem nyügizik hanem alszik tőle.
De biztos ez is olyan téma hogy "ahány ház annyi szokás"
Vendég
 


jaj bocsi nem vicces a hőemelkedés :oops: :oops: :oops: :(
Vendég
 


Sziasztok

nagyon jók a baba-mama képek a blogon.Nikol, és Bacsbern, mindketten nagyon csinik vagytok ! Nikol, nem tudom miért, de téged én is szőkének képzeltelek :lol:

Rubinita
Zita nekem is nagyon bukós baba volt, mindig mondtam a dokinak, hogy tuti van valami baja, nézessük meg a gyomrát. Azt mondta hogy nincs ok az aggodalomra, mire ülni és állni fog, addigra el fog múlni. Én meg halálra ggódtam magam hogy biztosan reflux-os.Áron nem volt ilyen. Olyan szintem bukott, hogy napi 4x tuti cseréltem rajta ruhát, és én is jó párszor öltözködtem. Apja ha hazaugrott a melóból, nem merte felvenni, mert mindig lehányta. És tényleg mire állni kezdett, kb-7-8 hónapos korára megszűnt, Pont mondtam Zsoltinak a héten valamelyik nap, hogy észrevette-e, hogy már nem "hány" a gyerek. Még amikor csak mászott, akkor is sokat bukott. Mindig azt kente szét a földön. Ugyhogy kitartás, már nincs sok hátra :lol:

Lázcsillapítás
Én sima Germicidet használok, ha 38 körüli a láza. Amúgy panadolt.
Bacsbern! Tudod hogy a germicid-c nyugtató tartalmú? Én azért nem adom neki azt. Nem hiszem hogy egy kisbabának szüksége van nyugtatóra. És a dokim is külön felhívta rá a figyelmem, hogy nem olyan jó egy kisbabát nyugtatózni. Nem ilyesztgetni akarlak benneteket, de az orvosom régen mentőzött, és mondott erről a germicid-c-ről elég ilyesztő történetet. Magas lázra kapta a kisbaba, és kicsit sokat a testsúlyához képest. Majdnem meghalt az antibiotikum+ nyugtató túladagolás miatt. Úgyhogy csak óvatosan. :wink:

Aranyosak a játékok, én nagyon szeretem a fisher-price játékokat, mert jó minőségűek, elnyűhetetlenek. Áron összes játéka, amiket Zita örökölt, olyanok mintha újak lennének. És most képzeljétek, végre 4-5 éveseknek is gyárt játékot. Olyan szupi autót vettem áronnak. Rázni kell, feltuningolja magát, minél tovább rázod annál nagyobb erővel fog gurulni, és ha nekimegy valaminek, olyan hangot ad mintha összetörne, kidobja a szárnyát, és az ajtaja és a motorházteteje is kinyitódik. Szupi jó. És ehhez van autópálya is, csak az Magyarországon nincs. És sajna Ausztriában és Németországban sincs. Úgyhogy kénytelen leszek Angliából behozatni Zsolti unokatesójával. Mert én azzal vagyok úgy, hogy ha addig élek is megveszem neki. Hozzáteszem itt 4000-ért vettem az autót, kinnt 2000 Ft darabja, és a pály is "csak" 10.000 Ft.

Késöbb még jövök

berzkat
 
 


Rubinita: Bukás a szilárd táplálék hatására kezdett csökkeni, de azért még most is van főleg ha folyadékot iszik, de ez náluk nem olyan nagy probléma és ez akkor fog megszünni végleg ha már menni fognak. Sajnos ez fiúknál gyakoribb dolog. :?
Lázcsillapításra én is a Germicid kúpot ajánlom, bár még én nem használtam nekem azt mondták, hogy csak akkor kell beadni ha a popsiba 38 fölé megy a hője.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Miért gondol mindenki szőkének :?: :?: :?:
Remélem nem szőke nősek a kérdéseim :oops:
Húh, el sem tudom magam képzelni szőkén, pedig volt egy batátom, aki él-hal a szőkékért, de mondtam, hogy na az én soha nem leszek. Hozzáteszem, azóta már talált magának egy igazi szőke nőt 8)

Na ne értsetek félre, semmi bajom a szőkékkel :lol: , de nálam is és a páromnál is ez a rubin vörös a befutó már egy ideje :wink:

Bacsbern de jó, már féltem, hogy csak én fogok a blogon vigyorogni :lol:: Tuti a többi mami is ilyen csini, csak kéretik magukat :lol:

Nansy azért gondoltam, hogy nem tart ennyi ideig, mert ismerek egy kisfiút, aki Mártikához képest sokkal jbban le volt maradva, és ő sem járt olyan sokáig. Vagyis nem folyamatosan, hanem mikor utólérte a többieket, akkor nem jártak, csak ha ismét kiderült, hogy kezd lemaradozni a korához képest. Hátha nektek sem tart olyan sokáig, és Mártika szépen fog fejlődni.

Szerencsére Marcinak még sosem volt láza, nekünk "Suppositorium Antipyreticum" van a hűtőben. Ezt még a párom váltotta ki, mire hazajöttünk a kórházból, a sok recept között volt, amit ki kellett váltani, mikor Marcio megszületett. Még sosem próbáltuk szerencsére.

Marci csak kicsit volt bukós, nálunk pont a szilárd táplálék bevezetése hozta ki jobban, de ahogy megszokta a pocija, már jobb is lett.

Kép
Kép
nikole
 
 


Krisy
Ez a zsiráfos játék most akciós a metroban. 11.000 Ft körül van, 16-ról leárazva. Ilyet vett apósom Zitának karira. Tényleg aranyos játék.

Többiek
Hol vagytok???????

KÖRKÉRDÉS
Ti adtok frissen facsart narancslevet a gyerkőcöknek? Egyáltalán lehet?? Én eg -két kiskanállal adtam Zitának, csak nem tudom hogy lehet-e, bírja-e a gyomra. Valakinek van erről infója?

berzkat
 
 


A zsiráfos játék a Tescoban 9990 Ft. :wink:

Az én táblázatom szerint narancsot 7 hónapos kortól lehet adni a babáknak, de ha volt a családban allergiás megbetegedés, akkor csak 1 éves kor után. Más infóm nincs. Szóval ez még nem tuti :roll:
De amúgy szerintem a leve nagyon egészséges, tele vitaminnal, és legfeljebb a pocakját is meghajtja egy kicsit. Bár Zitának ez azt hiszem ez most nem nagyon hiányzik :oops:

Lustaságok, ébresztő :lol:

Kép
Kép
nikole
 
 


Ja, az előbb elmentünk a boltba, és mire kijöttünk hatalmas pelyhekben hullt a hó. Olyan gyönyörű volt, de már el is állt. Mondjuk ezer cuccal, babakocsival nem volt olyan nagy élmény :lol:
Sajna Marci átaludta. Bár ennek inkább örülölnöm kellene, mert így sendben volt a kocsiban legalább :lol:

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok!

Tényleg nem nagy a pörgés ma, de pont én ne szóljak semmit, aki csomó időre képes eltűnni! :oops:

Berzkat!
Én pont tegnap kérdeztem a védőnénit, mondjuk a mandarinról (mert épp az van itthon) és azt mondta a levével kezdjük. Szerintem a rostok miatt Balázs nem is enné meg nagyon máshogy. Úgyhogy tegnap ettünk pár kanállal, persze nem lett baja. :wink: Mondjuk az elején vágta ám az arcokat, de aztán tátotta a száját, hogy kér még.


Nikole!
Hááááát, én is szőkésnek hittelek és rövid hajúnak! :shock:
Tudod miért? (legalábbis én) Mert Marcinak nincs sok haja és abból szerintem arra következtettem, hogy ami van, az is szőke és akkor a te hajad is szőke. Szóval érted! :roll:

Majd csináltatok én is Baba-Mama képet és felteszem. Bár engem már néhányan láttatok a másik topikban és az Iwiw-en is. Ja, de új hajam van! Azt még senki sem látta! :lol:

Errefelé jégpályák az utak, alig lehet közlekedni. Mi is épp most értünk haza a boltból. A Pennyben (itt "falun" csak az van, Tesco 30 km :? ) vasárnaptól lesz bébitelefon, meg másik játékok is leakciózva. Chicco és Simba, 1990 és 2550-ért. Meg olyan szőnyeges-habszivacs lapok. Az meg egy ezres. Na olyat tutira veszek, mert Balázs feszt a konyhában hasal a hideg járólapon.

Hétvégén nálunk keresztelő lesz!!! Igaz, hogy jó későn, de eddig a pap nem nagyon akarta megkeresztelni (vagyis inkább mi hittük hogy nem fogja). Már intézkedtünk másik papnál, amikor kiderült, hogy miért nem keresztelné meg?! Nem vagyunk egyébként nagy templomba járók (bár mindketten voltunk bérmálkozók is, sőt Tamás ministráns is :P ) Csak az esküvő maradt el. :cry:

sch.judit
 
 


Sziasztok! Köszönöm szépen a lázzal és a bukással kapcsolatos válaszaitokat!...Sajnálom , hogy én nem igazán tudok tanácsot adni nektek mivel nagyobb babáitok van mint Ruben... Akíra??? Gerimamy??? Merre vagytok mamik? Remélem minden rendben veletek és a babákkal...Jó éjszakát mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Gerimamy a Cora-ban láttam az Ugráló zebrát, és azt hiszem 12.990 Ft volt :wink:

Kép
Kép
nikole
 
 


Óh csajok! Tuti senki nincs most itt, én meg nem tudom mit csináljak Marcival :cry:
Már több mint egy órája sír, és sehogy sem hagyja abba. Mi lehet a baja??? Ráadásul egyedül vagyunk itthon, és én már vele sírok! Úgy ébredt, hogy sírt nagyon. Azóta próbáltam vacsit adni neki, de nem kellett, már bekentem az ínyét, hátha a foga, de akkor sem lett jobb. Már a cumit is odaadtam neki, de semmi. Most letettem az ágyába cumival és Bumival, és talán most csendesedik. Nálatok volt már ilyen??? Mit csináltok ilyenkor???
Nálunk utoljára kb. 2 hónapos korában volt ilyen, mondjuk akkor minden este. De azóta eltelt fél év :cry:

Kép
Kép
nikole
 
 


Most csend van, benéztem hozzá, csukva van a szeme, de nem alszik. Mondjuk ha most elalszik, fogalmam sincs mi lesz este, ill. éjjel :cry: De legalább nem sír.

Kép
Kép
nikole
 
 


Na bealudt, ráadásul Gerimamy-val jól kibeszéltem a gondomat msn-en, szóval hátha minden rendben lesz, ha felébred.
Azért a jótanácsokat várom, hogy mit lehet tenni ilyenkor, mert gyanítom lesz még ilyen :cry:
De tudom, hogy babája és problémája válogatja, de hátha lesznek hasznos tanácsok :roll:

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre :oops:

Remélem nem hal ki a topik! Mindenki mozgósítsa magát :P

Nekem a múlt hetem is meg a jövő hetem is elég zűrös volt-lesz, de remélem túlélem! Kyra megint beteg :cry:
Köhögő rohamai vannak és folyik az orra rendületlenül! :cry:

Holnap délelött viszem dokihoz délután pedig én megyek fogorvoshoz! De holnap még a jobb része jön! Mert "csak" tömnek (legalábbis remélem) :roll: de csütörtökön bölcsességfog húzás lesz! :shock: Na attól rendesen be vagyok tojva! :?
De remélem minden rendbe lesz és nem halok meg ott a székbe! :oops:

Egyébként tényleg bocsi, hogy ennyire eltüntem! De próbálok azért többet jönni a héten ígérem! :oops:

Nikole, hát nem tudom mi lehetett ma, de Kyra detto ugyanezt csinálta! Nagyot aludt délelött aztán délután is aludt egy jót, de felkelt és onnantól kezdve csak nyűg és sírás és minden! Én azt mondom, hogy ilyenkor nem szokott érdekelni az éjjel, meg hogy mikor kel fel és mikor tudom újra lefektetni...Ilyenkor Kyrának csak az a jó ha lefektetem! De álltalába ha nem csináljuk végig az esti rituálét (fürcsi, hálózsák, ágybatápi) akkor felkel mielött le kéne feküdnie, csak hogy utána fél óra múlva visszafekhessen :lol:
Szóval én azt tanácsolom, hogy felesleges húzni az időt, mert csak átesik a ló túlsó oldalára nem fog tudni elaludni később annyira fáradt lesz! Legalábbis nálunk Kyránál így van! És hát Kyra meg Marci, tudod :wink: :lol:

Gerimamy, te merre jársz? :roll:
Jobban vagytok? Láttam a blogba nem sikerült betenni a slideshowt? Vagy lehet azóta sikerült, de délután még nem látszódott! A lap alján a html kód-ot jelző kis ikonra kell rámenni, és ott akkor megnyílik egy új ablak és abba kell bemásolni a html kódot amit a photobucket ad! Remélem így sikerülni fog! Ja, és ha azóta sikerült akkor bocsi, hogy beleszóltam! :oops:

A mamis képek nagyon jók! Csinik vagytok lányok! Na én pont ezért nem fogok feltenni képet! Mert elrontanám a csini mamik összképét! :wink:

Vettünk a Kyrának egy apróságot karácsonyra egyet meg Mikulásra! Apróságot mert Mikulásra nem szoktunk nagyot karácsonyra meg ugye ő az autósülést kapja, szóval csak azért kap valami mást is, hogy játék is legyen a fa alatt :)
Mikulásra egy édes piros kutyás morzsolgató kendőt kap! Amikor benn voltunk a játékbolta és mutogatta a nőci hogy mik vannak amik neki tetszhetnek ezért repkedett, így ezt kapja, na meg nem utolsósorba azért mert a kispárnáját szorongatja állandóan, avval alszik, és nem igen szeretném ha rászokna! :oops:
Mert inkább egy kutyussal mászkáljon majd egy év múlva, mint a kispárnájával :lol:
Karácsonyra pedig egy kis szőnyeget kapott ami egy kis farm és az állatok hangjait utánozza ha rátenyerel vagy rálép, és az alja meg egy zongora szerűen van felfestve és az meg ha zene módba van akkor egy billentyű egy zene ha meg normál módba van akkor meg a sima zongora hang, így majd tud zenét komponálni :D
Ez tűnt a legkevésbé idegtépőnek számomra :lol:

Judit, milyen volt Balázs keresztelője? Kérünk sok sok szép képet :)

Most mennem kell, a többire holnap reagállok :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Találtam képet a kutyáról is meg a szőnyegről is,remélem nem baj, ha felteszem :oops:

Kép Kép Kép

Az első a kutyus kendő de ott nem látszik a kutya feje ami szerintem aranyos ezért tettem fel olyat is amin látszik, a harmadik pedig a szőnyeg! Jó mert könnyen tisztán tartható és nyalogathatja! És ez egy tök jó gyártó, mindkettő ugyanattól a gyártótól van, csak kis babák részére gyárt játékot, és nagyon jó pofák, és az ára is a földön van, nem brendon stílusu, és szerintem jó! Szóval én ajánlom :wink:

Na megyek pihizni! Jó éjt nektek is :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Na túléltük az estét és az éjszakát. Marci este sírva ébredt, de utána szerencsére jobb kedve lett, sőt. Így kihúztam nála a fürdést és minden más esti rituálét, és 9-kor ügyesen el is aludt (8 helyett). Éjszaka 2x ébredt, de ügyesen visszaaludt. Szóval remélem ma már helyreáll a rend. Eddig legalábbis jókedvű volt.

Akíra:
Sajnálom Kyrát nagyon. Kíváncsi vagyok mit mond a doki, hogy miért lett megint beteg. Marcinak is mintha kezdene szörcsögni az orra, de nem vészes. Azt akkor most ki kell szívni szerintetek? Mert nem folyik, csak néha hallom, hogy van benne valami. Csak egyedül annyira utálom az orrszívót, és persze Marci is :cry:

A morzsolgató kendő nagyon jó, Marcinak is van, és azóta csak azzal alszik el. Olyan édesen szorongatja, gyűrögeti, rágcsizza. Tegnap lebüfzte, és ki akartam mosni. Na azt a felháborodást :lol: Így csak a foltot szedtem ki belőle, gyorsan megszárítottam, és mire jött az alvás vissza is kapta :lol:
Már akartam venni egy másikat is, de ugyanilyet nem kaptam, szóval még várok, hátha lesz. A babkocsiba is vettünk egyet, de az sajna eltűnt. Hát majd oda is veszek egy másikat, bár most, mivel kesztyű van rajta, ott úgysem tudja szorongatni :roll:

Na de többiek, új hét kezdődött, úgyhogy hajrá :wink:

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok

Látom mindenki a kis családjával volt hétvégén :lol: .

Akira
Aranyosak a játékok, bár én ezeket a hangosan zenélős dolgokat tökre nem szeretem, de hát a gyerekek igen :roll: Úgyhogy nekünk is van egy jópár darab ...
Sajnálom hogy Kyra megint beteg, remélem most hamar meggyógyul.
Ja, és én csak akkor teszek fel képet, ha te is( meg mindenki más is) :lol: Legfeljebb tényleg errort fog jelezni a blog, amkor be akartok lépni :lol: :lol: :lol: :lol:

Nikole
Ilyen már volt nekünk is. Én is le szoktam tenni ilyenkor aludni, vagy kiviszem sétálni . Ha már az esti lefekvéshez közel csinálja, akkor fél óra udvar, aztán fürcsi és evés+alvás. De ha ilyen 5-6 körül, akkor alvás.

Judit, képeket kérünk !!!!!

Mennem kel.......kisasszony hív...

berzkat
 
 


Én itt vagyok :lol:

Hát itt a környékünkön mindenki visszaesik állandóan! Bár tudod nem olyan nagy dolog, hisz csak egy kis nátha meg köhögés, felnőtt ember így még elmegy dolgozni, hisz se láz se levertség, se semmi, de azért egy kisbaba ezt máshogy éli meg! Ugyhogy én mondjuk ezt betudom ennek a baromi nedves sz.r időnek ami mint tudjuk a bacik kedvence, szóval én inkább arra leszek kíváncsi, hogy mit fog neki adni! Hisz antibiotikumot megint nem adhat neki! :roll:

A porszívózást én ajánlom! Inkább egy percig sírjon, és esetleg te is vele együtt (mint én az elején) de ha letapad akkor már sokkal nehezebb! Felszúrás veszély is megvan! Ugyhogy én inkább porszívózom mintsem hogy véletlenül is rosszabbodjon és szúrás legyen belőle! :shock:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Berzkat, hát igen én is utálom, de hát az összes babajáték ilyen hangos (legalábbis amiket én láttam) és ez volt még az ami egész tűrhető volt :D
Bár ha egész nap ezt nyomkodja majd akkor valószínűleg megkattanok, de hát ez még mindíg jobb mint amikor majd dob felszerelést akar! :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Megjöttem én is! :D

Nikole:Örülök,hogy jól végződött a tegnapi este és csak egy órát ,,késtetek" az alvással. :D

Akíra:Már azt hittem,ránk untál,kérdeztem is Nikole-t tegnap este,hogy mit tud rólad,mert olyan fura volt,hogy nem jöttél.Szegény Kíra!Megint beteg!Borzalom lehet,hogy épp kigyógyul és már megint.
Remélem most nagyon hamar rendbe jön,jobbulást neki.
Gyógypuszim! :D A játékok nagyon tetszenek!A morzsolós kutyushoz hasonlónk nekünk is van,egy AVON-os kis nyuszi.Nagyon szeret vele aludni,csak tentepárnának becézzük.
Köszi a blogos tanácsot,meg is tudtam egyből csinálni!

Berzkat:Hát én sem szívesen rakok fel képet!De mint már mondtam,ha ti felrakjátok,akkor én is! :D

Gergő már jól van,meggyógyultunk!Szerencsére nem tartott sokáig.Minden nap úgy elnézem,mekkorát nőtt már,olyan igazi nagyfiús lassan.Annyira aktív,hogy komolyan elgondolkoztam rajta,hogy mi lesz,ha tényleg hiperaktív?Szinte hihetetlen,egy pillanat nyugodalma sincsen,nem tud megülni egy másodperc erejéig egyhelyben,kézben fogva is tekereg össze vissza és már alvás helyett is csak állna,mászna....Néha nagyon nehéz vele bírni.

Később jövök!

gerimamy
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: