Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Először is minden névnaposnak és szülinaposnak, így utólag is nagyon sok boldogságot kívánok!

Betegeknek jobbulást!

A bacik minket sem kerűlnek el, Sára begyűjtött egy kis kötőhártyagyulladást. Gondolom, hamarosan Jankát is ápolhatjuk!
Doktornénink mondta, hogy borogassam kamillával. Ezen jót mulattam, az én nyüzsgő kicsi lánykám hanyatt fekve, borogatással?!
A pelenkázás is kész röhely, nagyon leleményesnek kell lennünk!
2 napig az volt a sláger, hogy apa a fején a békás szemetes tetejével szórakoztatta őket. Mire nem vagyunk képesek!!!
Sára legújabb hobbija, hogy nyalogatja az üveget a tereszajtón, sikerűlt lefotóznom, igen mókás!

Kelimoni, a rágófogak gyakrabban nőnek fájdalmasan, mint az elsők, be is lázasodhat tőle.
Látom fogmosásban Gergő nagyon profi, csak így tovább!

Süni, a riszálom nálunk is bejön, a férjem öccse előadásában!
Most az én a kistehén..... a sláger!

Ggabszi, nálunk is volt időszak mikor a lányok csak otthon érezték jól magukat. Mikor elkezdtek mászni és felállni, akkor jött az anyamánia! Most viszont élvezik az új helyeket és a társaságot.

Madri, a lányok se híztak egy hónapig, annyit mozognak.
Ez teljesen normális, most meg 1 hét alatt hirtelen 400 grammot, ezt hogy csinálták?

Vivi, nagyon szép lett a babaszoba!

Rkata, a fognyűvőmanókról meséltél már Csengének?

MarciLilianyu- gratulálok a határozatotokhoz! Mi baja Lili bőrének?

Spáni- szia, jó hogy jöttél!!!

TV-nézés: Mi is bevetjük ezt a fegyvert időnként! A Thomast Janka nagyon kedveli, leginkább a zenék keltik fel az érdeklődésüket!
Várom, hogy a videót apa összeszerelje, mert a keresztlányoméktól kaptunk Teletubbies kazettákat és kiváncsi vagyok, hogy a lányoknak tetszik e!

Anya segítek, jó?
Kép

Na, kész is!
Kép

Íme, a békás!
Kép

Hú, de finom!
Kép

Thomas!
Kép

Na, asszem ennyi elég lesz belőlünk!!!!

KépKép
gilice
 
 


Gilice gyönyörűek a lányok. Emlékszem rád a Gólyahíres taliról. Úgy irigyeltünk, hogy két kislányotok van.
Nórika sem hízott már egy hónapja semmit még mindig csak 4450g. Most kap étvágygerjesztőt meg vasat.
spáni
 
 


Marci, Lili anyu!!! Gratulálunk!!!! :) Ezekért a pillanatokért érdemes élni, ugye? :)

Gilice! Tündériek a lányok! És milyen segítőkészek. :) Nálunk Dóri a rattan asztal lábát bontja tovább.(a kutya kezdte el amikor kicsi volt) :)

Spáni! Üdv itt köztünk!

Simineni! Ne haragudj, de be kellett fejeznem a munkát.. :( Remélem holnap tudunk beszélni!

Kelimoni! Neked se tudtam ma írni. :( Még a holnap lesz ilyen hajtós, aztán elvileg minden anyag rendben van! :) És ismét beindulhat a nagy tracsparti. :lol:

KépKép
jiny
 
 

 
 

Sziasztok Csajok!

Spáni: Örülök, hogy ide találtál végre. :) Aztán képet is kérünk majd Nóri babáról, ha lehet persze. :)

Gilice: Olyan jókat vigyoriztam így hajnalban a képeiden. :) Nagyon eleven csajaid vannak, az biztos. :) Apa tök jól mutat a békás sapijában, látod, mit meg kell tenni egy gyors peluscseréért. :lol:

Nem tudom, miért csodálkozol, hogy a lányok a mosást készítik elő, hisz csajok! :lol:
A feleség teendőit időben kell megtanulni. :)

Most az én fiam sem fog hízni, az tuti. 3 napja alig eszik vmi. Tegnap ár csak kicsit lazább széklete volt, remélem, mára elmúlik. Annál is inkább, mert ez a bezártság....Már úgy vágyom egy kis csavargásra. :)

Köszi a D vitamin, fogacska tanácsokat, infókat, öröm számomra, hogy itt mindig kapok vmi jó tanácsot. :)

Jiny: majd beszélünk, ne izgulj! :)

Puszi és szép napot! :)

Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Marcianyu, gratulálok, ez olyan jó érzés!

Gilice és Kata! Én ugyan értekezhetek a Teletubbies -ról tudományos alapon, ám egyet elfelejtettem: a legfontosabb, hogy a gyerekeknek tetszen. Ha őket nem köti le, akkor......
Zsófi most kezdett mászni, tegnap felállt kapaszkodva, és most eléggé begubózik, azt vettem észre. Teljesen leköti a lakás felfedezése, jól el is fárad. Akkor ez egy ilyen korszak ezek szerint?

Spáni, jó hogy írtál! Hát, bizony Balázzsal volt olyan, hogy szinte egész nap sírtam, aztán mi is összeszoktunk! :lol: Gratulálok Nórikához.

A tegnapi nap kicsit kifárasztott.
( Reggel 7,30-kor indultam a két gyerekkel, vittem suliba Balázst. Hazafelé bevásároltam, majd betettem a mosást és odatettem főni Zsófi ebédjét. Telefonon beszéltem Marcianyuval, majd Kelivel :lol: , a Mikulás ünnepségre való eljutás esélyét latolgatva.
Zsófi ebédelt és utána mentem Balázsért Zsófival együtt a suliba. Haza, leckeírás Balázzsal, lecke ellenőrzés, kis játék Zsófival. Majd indultam a két gyerekkel edzésre az uszodába. Átöltözés, úszás Balázsnak-addig Zófival eljátszunk, majd hajszárítás, öltözés + Zsófi öltöztetése, haza. Zsófi fürdetése, vacsora Balázsnak, mesenézés. Esti meseolvasás Balázsnak. Iskolatáska és tolltartó ellenőrzés, mosogatás, másnapi ruha vasalása..., hát altatni nem kellett. )
A mai nap is kalandosan kezdődött. Első órában Balázsnak bemutató óra volt. Nem is tudom...kicsit hiperaktív jegyeket mutatott, bohóckodott, unatkozott...ja, és piszkálta az orrát. Szörnyű volt! A tanító néninek mondanom kellett, hogy le a kalappal előtte,hogy kibírja, de felvilágosított, hogy egyáltalán nem ilyen szokott lenni. Megnyugodtam.

Nektek is ilyen zsúfik a napok? Ti lehet, hogy jobban , okosabban osztjátok be az időtőket? Ha igen, akkor hogy?

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok!

Marcianyu! Gratula:-)


Lányok! Egy kis móka :D Nem komoly de mosolyra derít :D

http://www.nemtom.hu/

Kép

Kép
töltike
 
 


Gabszi! Biztos hallani akarod a mi napunkat? :)
Szóval mi reggel fél nyolckor kelünk. Akkor kezdi Dóri ütemesen verni a matracot, és akkor kezd magyarázni a macinak is. Átmegyek hozzá, átöltöztetem, megmérem, beadom neki a gyógyszereit. Akkor jön a mama és hozza nekem a kávét :lol: fél kilencig ez az idő a kettőjüké. Addig megiszom a kávém, elolvasom a leveleket, stb. Fél kilenckor eszik Dóri ez általában kilencig eltart. Fél órát kézben van még utánna, hogy ne hányja vissza amit megevett. Utánna mehet játszani. 11 körül szokott elálmosodni, addig tudok dolgozni, mert addig egyedül elmászkál, játszik. Ha jó az idő kiteszem a teraszra aludni, ott egyedül elalszik, ha rossz az idő akkor rajtam alszik el, és ha jó napja van akkor le tudom tenni ha nem akkor 12-ig rajtam alszik. Akkor ebédel. Megint fél óra kézben, utánna játék, de az mindig együtt. 2 körül álmos megint akkor rend szerint a mi ágyunkba kell letenni aludni, vagy a teraszra a levegőre. Fél négy körül kel fel -addig dolgozni is tudok, vagy mosni, rendet rakni, vasalni, stb- négykor eszik. Addigra apa is hazaér. Onnantól apa lánya... :lol: Ami azt jelenti hogy fél hatig együtt játszanak. Akkorra lesz megint álmos, és ismét alvás, ez általában hármasban vonulás a nagyágyba, így kb 5 perc és alszik. 7-kor kel fel ismét. Akkor fürdés apával, fél nyolckor gyógyszerek, vacsi és 8- kor megy aludni. Bekapcsoljuk a zenét neki és elalszik egyedül. Reggel fél 8-ig alszik is, ébredés nélkül... :wink: Hát nem nekem van a legtündéribb lányom?? :) Persze ritkán de azért van nyűgösebb napja, olyankor nagyon anyás, vagy igényli hogy mind a ketten vele legyünk. De hát nem lehet neki ellenálni. :)

A történethez az is hozzátartozik, hogy ha menni kell valahova akkor mindig visszük magunkkal. Aludni bárhol tud, ha alvásidő van, és lát engem. Tulajdonképpen sehova nem megyek nélküle... :) Erre már sokan mondták hogy így nagyon el fogom rontani és később se fogok tudni nélküle elmenni sehova. Egyrészt az én lányom ezért csak őt tudom elrontani, másrészt meg ki mondta hogy menni akarok nélküle bárhova is? :lol:

Néha még kötni is van időm, így lett kismellény Dórinak: Kép

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok!

Marci anyu!
Gratula! Ezek a jó dolgok! :D

Keli!
D-vitamint elvileg 1éves korig kell szedni, de ha a kutacs még nem nőtt össze, ill. a fogakkal küzdő babáknál lehet tovább is. Nekem ezt mondták...
Regi minden fogával megszenvedett, de a szemfog a csúcs! 2hónapja beteg-meggyógyul-beteg-meggyógyul...Már 2kinn van és az alsókat is látom, de most újra köhög!
Evés: több mint egy hónapja nem hízott semmit! Alig akar enni, de én már nem izgatom ezen magam! Elvileg 10kiló fölött lehet Béres cseppet adni a babáknak( mi hamarabb is adtunk) kilónként 1cseppet+Cebiont, ez immunerősítő és vitaminbomba.

Gilice!
Csajok nagyon ügyesek! Még nem akartak bemászni a dobjába?

Spáni!
Nekem Regina mindig is vékonyka volt! Nehéz volt elfogadni, hogy alig eszik néha, de dokinéni folyton hangoztatja: nem fog éhenhalni! :wink:

Jiny!
Lehet, hogy nemsokára személyesen is tudunk talizni, mert a költözés gondolatát fontolgatjuk!(persze, csak ha akarod!) Majd írok privit, ha aktuális lesz!
Ügyes vagy! Szép a kismellény! És hogy egyedül játszik már? Nem semmi!


Gabszi!
Előtted is le a kalappal!
Hogy birod? Néha eszembe jut, hogy Regina is kitölti a napomat, mit csinálok majd kettővel???

Kép

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Gilice a lányok tüneményesek! Jót nevettem a pelenkázós történeteken. Hamarosan mi is ezen a szinten leszünk, mert már most le kell foglalni Dávid babát, hogy ne forogjon, másszon el :lol:

Jiny nagyon szuper ez a kép Dóri babáról! Teli szájjal mosolyog!

Gabszi a mi napjaink is kb. így telnek. Dávid baba reggel 7 körül ébred. Ébredés után van egy kis játék, addig anya kávét főz, elintézi a négylábukat (2 kutya, 2 cica). Utána reggeli, majd szintén játék. Ha jó napja van, akkor meg tudom csinálni a tízóraiját egyedül, addig Dávid a szobában játszik egyedül. Ha nem akkor mellette kell ülnöm. Szerencsére eljátszik egyedül, csak ellenőriz, hogy ott vagyok-e mellette, ha nem akkor... 9-10 óra körül délelőtti pihenő, ez kb. 30 perc nyugalom. Turbómeghajtással készítem a gyerek ebédjét, mosogatás, ha belefér a mi ebédünk is felkerül a tűzhelyre. Ébredés után tízórai, majd játék. Ezután kimegyünk egy kicsit a levegőre. Ebéd, utána alvás. Ha jó idő van, akkor a szabad levegőn és akkor 2 óra nyugalom. Ha nem, akkor jó esetben 1 óra. Ez az idő alatt elkészül a mi ebédünk, mosás, takarítás, vasalás stb.. Ébredés után jön a Mama vagy Apa és együtt játszanak. 6 óra körül késő délutáni pihi, mely szintén 30 perc körüli és fürdés, vacsi, majd legkésőbb fél 9 körül alvás. Első ébredés éjfél körül, második ébredés 4-5 óra körül. A hajnali ébredéskor ha éhes korai reggeli és kezdődik minden előről. Kirándulásokkal és látogatásokkal szoktuk mindezt szinesíteni.

Letelt az egy óra, felébredt Dávid baba...

Szép napot mindenkinek!

Kép
madri
 
 


Akkor a mi mai reggelünk….
6.15-kor ébresztő, ma megyünk az Anyakönyvi Hivatalba, el kell kezdenem készülődni időben. Fél siker, legalább a teámat ÜLVE ittam meg!!! :-)
Lili nyöszörög az ágyában, Apa bemegy és megpróbálja visszaaltatni, de látom, hogy reménytelen, ezért kajakészítés ezerrel, ha Lili éhes, nincs türelem… :-( Megetetem a Kisasszonyt, utána fürdés, hajmosás, előkészítem a ruhákat, amiben megyünk (saját, plusz a két gyerek), a váltóruhákat, a vasalok (persze…), pelusokat, tápi, forralt víz termoszba, cumisüveg, Marcinak innivaló, stb. Apa megissza a kávéját, elgondolkozik az élet nagy dolgain, készülődik… Mint egy lassított felvétel… :lol: Lili közben visszaaludt, micsoda szerencse! :-) Apa elmegy dolgozni, lassan jó lenne, ha Marci is felébredne, de még lelkesen alszik. AZ ÉN HELYEMEN!!!! Elkezdek pakolászni mellette, hátha felébred, semmi… Már nyolc óra, most kellene ott lennünk. Felpuszilgatom Marcit, csinálok neki reggelit, úgy eszik,mint egy lassított felvétel, tiszta apja! :lol: Lili persze felébredt, gyorsan felöltöztetem Marcit, nem kis ellenállásba ütközöm, nincs kedve jönni, nem akarja felvenni a nadrágját, stb. Bevetem a Mikulást… Győzelem! :-) Marci már kész, felöltöztetem Lilit, én vagyok az erősebb, úgyhogy ez viszonylag gyorsan megy és csak a végén kezd el sírni, hurrá. Én majdnem csak egy szál mosolyban, úgyhogy felkapom gyorsan a ruhám. És megint a gyerekek szuperjól néznek ki, én meg… :-( Marcinak megint nincs kedve jönni, bedobom a Mikulást, felvesszük a cipőt, kabátot, Marci hívja a liftet én elkezdem kipakolni a lépcsőházba Lilit babahordozóstul, a babakocsit, a táskákat, piásszatyrot, takarókat. Lemegyünk a kocsihoz, a becuccolást nem részletezem… Marci közben hozza oroszlánkirályékat (5 figura a kezében), 2 méterenként lepotyog valamelyik, nem baj, összeszedjük. :-) 9 óra és végre el tudtunk indulni!!! :-)

Nem folytatom, mert átérne az 56. oldalra... :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Ja, és most megyünk a Mikulás ünnepségre a cégemhez... Kezdődik minden előről... :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Hát úgy látom napi programban akkor én vagyok a legszerencsésebb. :D Még a mai hányás is belefér még így is. :lol:

Ami miatt jöttem:
Ancsúr! Boldog szülinapot kívánunk!!
Dóri, Dóri anya és apa

KépKép
jiny
 
 


Nálunk reggel háromnegyed ötkor csörög a vekker. Papi fürdik, kávézik (elkészíti a kávém). Én vasalom a cuccait, reggelizek.
Fél hatkor Ádi hangol, tápszert követel. Tápszer beszopizása - után tudván azt,hogy nem tartozik a villámevők közé- így kb a 200 ml 25 perc :roll: Azután visszaalszik.
Papi 6 után indul. Én elkészítem Niki kakaóját és visszafexem az ágyba, nézem a tv-t. Hét óra és 8 óra között ébred a banda. Magamhoz veszem őket az ágyikóba és kollektív minimax nézés van.
Egy idő után öltöztetés, pelusozás stbstb majd két gyerek lecipelése az emeletről.
Ma mivel náthásak kb fél órám ment a két gyerkőc orrporszívózására. Nagyobb menet volt mint egy vad csata a középkorban.
Fél 10 körül gyümiztetés. Ádi ezután beájul. Alszik fél 12-g. Amint ébred, Niki alszik. Kettő körül közös ebéd, majd indulás sétára ha jó az idő. Az öltöztetés külön ceremónia. Ádit felöltöztetem. Ált amíg Nikit öltöztetem Ő bekakil. Ez szinte mindig 100%-osan megjósolható. Míg Ádit pelusozom Niki levetkőzik és hisztizik a bejárati ajtónál. Nikit ujra öltöztetem, addig Ádi letépi magáról a sapit és vadul örjöng.
Délután bejövünk. Tv-t nézünk, uzsizunk. Ádi egy órácskára beájul. Fél 7 kor kajakészítés, fürdetés. Papi ált. ilyenkor ér haza.
Mindig ő fürdet.

7 óra legkésőbb fél 8 kor alszik a banda.

Olyankor szusszanunk a Papival. Beszélgetés, kimegyünk elszívunk pár szál cigit stbstb..

Kép

Kép
töltike
 
 


Drága Ancsúr!

Nagyon boldog, utsó babátlan szülinapot kívánunk! :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


ANCSÚR BOLDOG SZULINAPOT!!!!!!!!!!!!!

Kép
móncsi+3
 
 


Sikerult kiemelni a betuket igaz pirosat akartam es fogalmam sincs hogy lett belole fekete de mar ez is valami.
A mi napjaink általában:4 es 5 ora kozzot ebreszto es hami. 7 ora magassagaban vissza alvas 20 perc.Apa ebresztes félnyolc, van mikor csak kavet kap de tobbnyire Csabi baba is ebren van mar es birkozas apuci hasan..8 ora hami ,10-ig jatek utana seta kutya macska na meg mi.11 ora korul vásárlás es hami keszites mert pontban delben hhhhhhhhhhhaaaaaaaammmmit mami!!!!!
Ének ,jatek stb van mikor egyedul elvan, na olyankor ezerel rendrakas stb.fel negykor uzsi,utana megint seta es olyankor alvas ESTE HÉTIG!!jatek pelusnelkul kb.felora na de aztan gyorsan furdes mert azt imadja, nyolc utan HAMIT de azt mar felig alomban.DE nalunk sokszor felborul a napi rend mert sokat megyunk.Olyan jo hogy hamaar baraatkozik es szeret emberek kozt lenni.
Na maraa nem farasztalak titeket!
Ja ma 3 ora korul ebredtunk 4 oraig beszelgetett na utana 5-ig bealudt de en mar nem tudtam vissza aludni.
GILICE CSODASAK A LANYOK!!!!!
KELIMONI mai talalos kerdes hol marad mit eszik Gergo baba!

Kép
móncsi+3
 
 


A mi napirendünk:
Apa 5-kor kel, 3/4 hatrkor elindul dolgozni. DE! Közben megcsinálja Gergi reggeli tápiját és meg is eteti. Ennek eredménye képpen akár fél 7-ig is alszik. :lol:

Fél nyolcig vagy szeretgetjük egymást a szülők ágyában ( csak mert nem férek be a kiságyba :lol: :lol: :lol: )vagy indul a nap.
Közben minden reggel felhívom a szüleimet, mivel 8-ig ingyenes nekünk a Vodafone.

8-kor reggeli, aztán Gergő ismét alszik egy órácskát. Fél 10-körül ébred, majd tízórai és megyünk csavarogni, bevásárolni, talizni a barátnőmmel és a kislányával.

12-re érünk haza, ebéd, Gerginek alvás, anyának net, alvás, könyv.

Gergő percre pontosan másfél órát alszik, így kettőkor már ébren van. Ilyenkor indítom be a mosógépet, porszívózok, stb. Délután Gergővel játszunk, olvasunk, építünk, várjuk apát. 3 körül uzsi, majd fél 6-kor vacsi. Fürdi apával, ha itthon van, anyával, ha nem.
Esti tápi még összebújva, van amikor 3-asban, aztán Gerginek alvás.
Apa - ha itthon van - többnyire tévézik, illetve alszik a tévé előtt, anya vasal, odateszi a másnapi ebédet, mosogat, stb. És este leül msnezni is. :lol:
Ilyenkor szoktam pici időt szakítani magamra, szeretek olvasni a kádban.

Próbálok arra törekedni, hogy ne legyen rohanás az életünk, mert évekkel ezelőtt a rohanásnak már megittam a levét, vigyázok arra, hogy legyen némi nyugalom is nálunk.
Ha megyünk vhová, akkor 9-kor indulunk, aztán próbálok délre haza érni, hogy Gergi tudjon aludni. Mertha az kimarad... :? :? :? :?

Mai sétánkat megörökítettük: Gergő kis barátnőjével, Emmával látható. :) Már olyan jól ismerik egymást, sok közös programot szervezünk az anyukájával és a két manó annyira örül egymásnak. :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Móncsi: Gergi baba alig evett a héten vmit, csak a tápi volt a nyerő. :( De kellett a folyadék és a tea mellé. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon élveztem olvasni, hogy is zajlik egy-egy napotok! Izgalmas bekukkantani valaki más babszobájába! :oops:
Én is írok ilyet, jó?

Szóval Zizike nálunk eléggé mázlista, mert az apukája mindig velünk lehet - ugyanis épp nyugdíjazzák...
Persze ez nem minden szempontból szerencse! Annyiban viszont biztosan, hogy már csak a meglévő előadásaiban kell dolgoznia, vagyis hetente egy-két estét összesen. Új darabokban egyáltalán nem szerepel, így délelőttönként már egyáltalán nem próbál.
Szuper, hogy teljesen együtt telhetnek a napjaink! (Mondjuk mi a melóban is mindíg együtt voltunk, szóval így is szoktuk meg. :wink: )

Zitus reggel úgy fél hat tájban korgó pocakkal megébred, egy gyors cumizás, és 10 perc múlva már alszunk is újra.
Aztán igaziból fél nyolc körül kel fel - ácsorog a kiságyban, és gagyarász, meg berreg. Szerencsére az Apukája is ilyen korán kelős, így - bár mindkettőnket felberreg a Kisasszony - Ő kel fel hozzá. Pizsiben kivonulnak a nappaliba játszani, én meg még szunyókálok egy órácskát.
Fél kilenckor én is előbújok, pizsiket le, öltöztetés, pelenkázás, kilenckor gyümölcsös reggeli. Aztán jön a családi séta - intézni valók, bevásárlás, ilyesmi - de fél tizenegyre szigorúan haza kell érni, mert Zizi délelőtti alvását már a kiságyban szeretem tudni. Ha véletlen elalszik a babakocsiban, tuti végleg kimegy az álom a szeméből, ha valami felriasztja.

(Egyébként ez a nappali alvás izgalmas téma: Nem tudom, más babáknál hogy van, de Zizi a mintapéldája, hogy kevés alvás is elég lehet egy ilyen picikének. A délelőtti alvása 20 perc, később délután alszik még egy órát - és ennyi!
Mindenesetre kipiheni magát, jókedvű és energikus, így kénytelenek voltunk elfogadni a dolgot...)

Szóval 11-kor már újra ébren van, játék, sétafika a bútorok mentén, viccelődés Apával, asszisztálás a felnőttek ebédjéhez, aztán úgy fél egy tájban babaebéd: zöldség és husi.
Aztán kettőig újra önálló foglalkozás, avagy "tapadjunk a bútorokra és érjük utól a cicákat" - derby. :P
Kettőre teljes a kimerültség, családi pihi következik. Elsőként Zizi ébred úgy háromkor, Apa magához veszi, és mennek a nappaliba. Anya innen még ráhúz egy fél órácskát az ágyban.
No igen: aki ennyire szeret aludni... :oops: és meg is teheti.

Aztán teszünk-veszünk uzsonnáig, ami négy után esedékes és többnyire az ebédből maradt főzelékből, meg tápszerből áll.
Ezután játék kicsit önállóan, aztán együtt, később kötelező "Szomszédok-nézés" , héttől meg a híres nevető félóra:
Minden este fürdés előtt leülök a fotelbe, a térdemre ültetem Zizit, Apu meg kezdi az önálló estet! Négykézlábi kukucsjáték, állathangok, babatalp-szagulgatás, bújócska, végül ének és balett. Zizi persze a csuklásig röhög :lol: , szóval úgy fél nyolc táján jó hangulatban indulunk fürdeni.
Aztán tápszervacsi, aminek a végét már álmában cuclizza ki - na ja, aki nem alszik nappal, az álmos estére!
Így nyolcra vége a műszaknak, felnőtteknek lehet tévézni, számítózni, közben persze én megyek a konyhába is rendet rakni, amit egész nap nem teszek, hogy nyugiban lehessünk együtt.
Szóval ilyen egy nap mifelénk.

Egyébként - a babszobatitkokra visszatérve - még az érdekelne, hogy kinél hány fokban zajlik az élet?
Mivel Zizi tüdőbetegen kezdte a pályafutását, így nálunk elrendelte a doktornéni, hogy "inkább felöltöztetni, mint melegben tartani".
Szóval nálunk napközben 21 fok van, alváshoz meg 19-20 - ehhez thermopizsi és ujjatlan bélelt zsák.

Na tényleg nem fecsegek többet - de ez a téma tényleg nagyon tetszett!! :D

Pusza Mindenkinek! - Amneris -

Kép Gyere Apu, járok Veled! :P

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

amneris! Nekem is tetszett ez a napi program téma :D

Nálunk 21.5 fok van napközben... viszont a gyerekszobák, a mi hálónk és a fürdőszoba az emeleten van ezért ott valamivel melegebb.

Az én csemetéim a hálózsákot nem szeretik. Ezért meleg pizsi alatta body és zokni amiben alszanak. Van kis paplan is de szerintem az 2 percig marad rajtuk :)

Kép

Kép
töltike
 
 


Tegnap megkaptuk az ÚJ ANYAKÖNYVI KIVONATOT!!! :-)

Jó mozgalmas napunk volt, a reggelt láthattátok is... :-) Du. jött a céges Mikulás bácsi, úgyhogy oda is volt egy rohanásunk.

Marci születése óta viszonylag ritkán sminkelem ki magam. :oops: Mindenre (majdnem) jut idő csak erre nem, úgyhogy tegnap az őrült rohanás közben még ezerrel kerestem a mázgáimat. Indulás előtt találtam meg, úgyhogy a kocsiban festettem ki a szemem, míg Apára vártunk. Marci rettentően meg volt lepődve, nem nagyon értette, hogy mit csinálok, de nagyon meg akarta szerezni a spirált. :-) És akkor egy Marcimondta:

Anya, odaadod aaaaa azt, hogy megfésüljem a szemem? :lol: :lol:

A Mikulás ünnepség egyébként jól sikerült, csak a verset nem mondhatta el Marci.. azóta is "nehezményezi". Annyira készült pedig, de szerintem a Mikulás nem gondolta, hogy itt versre is számíthat, úgyhogy minden győzködés nélkül odaadta a csomagot. Marci utána hátul a kolléganőimnek mondta el az Őzgidácskát. :-)

Na, majd talán ma a Gólyahíres Mikulás bácsinak! :-) Megyek is, mert készülődni kell, hogy időben odaérjünk!

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Húúú, lányok! Köszönöm, nekem is jó volt bekukkantani a babaszobákba, és jó volt olvasni, hogy a babák napirendje nagyon hasonló, kaja és alvásidő általában ugyanaz.

Én is leírom egy átlagos ( és nem rohanós)nap napirendjét, mert azért nem minden nap ilyen zűrős. :oops:

Zsófi minden reggel pontosan 6,20-kor kel fel, így én is. Elkészítem a reggelit mindenkinek, majd felébresztem Balázst reggelizni és öltözni. ( A ruháját még elöző este kikészítem.) Megetetem Zsófit és próbálom meginni a kávémat. ( Nem mindig sikerül, mert közben Balázs készülődik és segítek neki. ) Apa nagy nehezen felkel , és attól függ ki viszi Balit iskolába készülődik, vagy megnézi a leveleit, reggelizik, szöszmötöl.
Zsófit átpelenkázom, átöltöztetem és megy játszani, általában a járókába, mert a reggel forgatagában nem tudunk annyira figyelni rá.
Elviszem Balázst az iskolába, addig Apa játszik Zsófival, buliznak.
Hazaérek , Apa elmegy , leülök, megiszom a kávém és netezek Veletek, rendet teszek, megágyazok. ( Ez egyre nehezebb, mert Zsófi mászik és mindenfelé megy, így nagyon résen kell lennem.)

Kilenckor Zsófi tízóraira gyümölcsöt kap, majd alszik egy 45 perc körüli időt, addig odatszem az ebédjét. Ha felébred játszunk, vagy, ha olyan elintézni való van, babakocsi és irány a séta.
Pontosan 12 órakor ebédel Zsófi, ez, mint Amnerisnél hús+zöldség. Majd 12,30-és 13 óra között elalszik , ez a délutáni alvás időszaka.
Ilyenkor a maradék házimunkát végzem el, vagy jó napokon lazítok egyet, főként olvasgatok és megiszom a délutáni capuccinómat. Ez az idő szent és sérthetetlen még hétvégén is, a gyerekek is tudják, ez a 20 perc csak az enyém! Most, amikor arcüreggyulladásom volt még aludtam is!!! :oops:

Zsófi 15,30-kor eszik ( még tápszert), majd elmegyünk Balázsért a suliba. ( sajnos, ha nagyon elalszik, akkor fel kell keltenem enni és menni....ez a hátránya annak, ha valakinek van tesója.De több ám az előny!!!)
Balázs négykor jön ki a suliból ( hétfőn és szerdán ) a többi nap (k-cs)ebéd után jön el, mert edzése van...na,az a rohanós nap. Ilyenkor nagyon kell figyelnem, hogy Zsófi napi rendje ne sérüljön, délutáni alvás a babakocsiban stb...de sajnos, ez így nem az igazi.
Általában elviszem magunkkal , mert úgy, mint Jiny én is viszem mindenhová Zsófit, nem hiszem, hogy ez kárára válhat, szeretünk együtt lenni.
Ha Balázs már megvan, megyünk együtt hazafelé bevásárolni, majd itthon Zsófi vacsizik ( tejpép+gyümölcs...vagy a főzeléket kipróbálom, mint Amneris), hat óra körül még alszik egyet ( nem mindig) , addig megnézem Balázs táskáját, ellenőrzöm, hogy minden lecke kész-e, elolvasom a tanító néni üzeneteit, megnézem a tolltartóját, jó esetben előkészítem a másnapi ruhákat a családnak . (vasalok)
Fél hétkor fürdetem Zsófit, pancsolás, majd esti tápszer és Zsófi fél nyolckor már alszik. Apa általában este 7 körül ér haza, innentől besegít, Balázsnak vacsi, fürdés, mese és legkésőbb fél kilenckor ágyban van minden csemete. Ami fontos is, mert kilenckor lejár a műszakom, így nincs már több mese, nincs innivaló, pisilés...semmi trükk.
Ha Apa előbb ér haza vacsora együtt ( mostanában ritkán, sajna), akkor mindenki odaül az asztalhoz és jókat dumcsizunk.
Kilenc után én is fürdök, rendbe teszem a konyhát, apázok és utána bezuhanok az ágyba.

Irigykedek Amnerisre, olyan jó, ha az apák otthon tudnak lenni. Amikor Balázs kisbaba volt, a férjem 8 hónapos koráig itthon volt velünk, feléltük a félre tett pénzünket, de együtt voltunk...ez nagyon jó volt.

Néha (általában csütörtökönként) megkérem anyósomat, hogy vigyázzon Zsófira, amíg edzésre megyek Balázzsal, mert villamosra fel , le a babakocsit...hát, tudok jobbat elképzelni.Most sajnálom igazán, hogy nincs jogosítványom. :cry:
A hétvégéket nagyon várom, akkor nem kell időre menni sehová, nagy lazaság van, csak úgy hömpölyög a nap.
Így aztán, ha valami program van, nagyon meggondoljuk, hogy elindulunk-e, hisz mindennap megyünk és együtt pedig végképp keveset vagyunk. Végre, végre nem kell menni...sehová. Lehet játszani, társasozni , bicajozni a parkba. Tavasztól pedig vár minket a Dunakanyar.
Így aztán, ha van valami hétvégi program, nem azért nem megyünk, mert nem szeretünk társaságba járni, emberekkel találkozni, hanem azért mert végre nem kell indulni, pakolni, időre odaérni, hanem mindenki azt csinál, amit akar.
( Csak, hogy tudjátok és értsétek miért nem keltem útra ma! )

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Nálunk az egész lakásban 20 max 20.5 fok van és sűrűn szellőztetek. Nálunk is légzési problémák voltak és ezt javasolták. Éjszaka jól fel van öltöztetve: body, plüs rugi, vastag hálózsák. Nem is bírja a meleget egyébként, egyből köhög.

Hoztam egy képet is, címe: Na, mi van a hajamban?

Kép

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a kedves fogadtatást.
Jiny Nórika majdnem egy idős a te Dorkáddal, Ő áprlis 16-án született. Nagyon édes a kis csattal a hajában.
Sajnos nem sok időm van írni, mert Nóra nagyon nyűgös az elmúlt pár napban. Szerintem a foga jöhet, de az is lehet,hogy egyszerűen csak kézben akar lenni.
Hogy tudok szalagot felrakni? Képet is szívesen teszek fel, csak túl nagy méretűek. Milyen programmal kicsinyítitek le?
Jó volt olvasni, hogy hogyan zajlik nálatok egy nap.
Puszi: Hajni
spáni
 
 


Spáni! Szalag felrakás: valahol megcsinálod a vonalzót pl.a www.lilypie.com ha kész akkor itt a profilodban bemásolod a bbc kódot amit adnak. A képet általában abban a programban is át lehet méretezni amivel meg tudod nézni. Általában van olyan hogy kép és azon belül az átméretezés. Ott kell lejjebb venni a mértet vagy a pixelek számát. Ha nem sikerül szólj és ha gondolod szívesen megcsinálom neked! :)
Ha jól emlékszem a te lánykád is koraszülött. Hanydik hétre született?
És most hány kg?

KépKép
jiny
 
 


Vonalzó próba. Remélem sikerült.

Kép
spáni
 
 


35 hétre született 1760-nal. Dorka is koraszülött volt?

Kép
spáni
 
 


Jiny nem tudtam lekicsinyíteni a képeimet. Milyen címre küldhetem?
Előre is köszi. Dorkának is gyönyörű nagy szemei vannak.

Kép
spáni
 
 


Igen, 36. hét 2200 gr. Most 6700-6800 gr. És megint kihányta a teljes ebédjét. :( Ilyen még nem volt mint most, mert még az orrán keresztül is folyt. Ugye nem tud megfulladni?

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok!

Ggabszi ez nagyon jó ötlet volt, napirend téma.
Megnyugodtam :P Azt hittem máshol nem ilyen zsúfolt a nap és én osztom be rosszul az időm.
Mi 6 és 7 között kelünk. Miklós átjön a párnájával vagy valamelyik állatkával és Thomas nézés Apa hasán. apa 5 perc alatt felöltözik és fél 8-kor indul dolgozni. Felöltözünk Miklóskával és próbálunk beágyazni. Közben hozza az aktuálisan kedvenc játékokat, most épp 5 összeilleszthető autó, amiből egy-egy biztos leesik. Felvenni pedig elég kacifántos, mert a többit el nem engedi. Amíg Anya pakol, kis utánfutóm :lol: követ és felkér egy-egy mondóka előadására. Most a Ziki-ziki és a S, sz, be sok súly a kedvenc. Mire kb. 15x elmondtuk kész a lakás és a reggeli. Amikor felkel nem bír enni, így mi fél9-kor reggelizünk, de akkor sokat. Ezután változó a nap. Biciklivel (ha jó idő van, mert a babakocsi már nem igazán jön be, túl lassú :lol: ) elmegyünk boltba, mamáékhoz vagy motorral az utcán száguldozunk :P ...stb. 11-re itthon vagyunk. Ha otthon maradunk a szobában játszunk, rajzolunk...stb. együttvagy a teraszon motorozik, bújócskázunk vagy én közben vasalok, mosógép beindítása. Ilyenkor gyümölcsöt eszik és 12 körül megy aludni. Elaltatom :D 2,5 óra minimum. Ekkor Anya szusszan egyet, elengedem a kutyusunkat. Sajnos meg van kötve, mert szökik. Fél órát rohangál, majd főzés, pihi, titeket olvaslak. 3-kor ebéd és indul a játék. Anya mosogat. Miklóska pedig felváltva kipakolja a szekrényeket. Anya kicsit szigorú, de ez bejött. Csak akkor pakolhatja ki a következőt ha az előzőt már visszarámolta.
Apa kb. fél ötkor ér haza, persze vele is enni kell :wink: Nagy játék a nappaliban, rohangálás, sikongatás a lakásban. Felváltva megkapjuk Anya régi nagy kutyáját, fülénél fogva kezünkbe nyomja és kergetőzünk. Tegnap kimentem még megnézni a postaládát és ekkor döbbentem rá, hogy az utcán elhaladók milyen jól hallják a mi sikongatásainkat :oops: :P Vacsira már csak joghurt, vagy valami könnyű. A fürdés előkészítés is sikongatós. Minden egyes ruhadarab levétele után lelép és meg kell keresni a konyhapult mögött. Persze az utolsó a pucér lelépés. :lol: Amíg pancsol, vizimalmozik Anya is és Apa is lezuhanyozik Miklóska kommentár. Anya,Zuizi, víz, kész :lol: Apa, Zuizi, víz, kész :lol: Esti puszi Apának, integetés "jéjt"-jó éjt. Anya énekel, mesél, zene és kb.8,15-kor alszik is a mazsola. Persze napközben még pár kritikus peluscsere.... Anyáék bedőlnek az ágyba és kb. 11-kor már alszunk. Éjjel általábam egyszer felébred inni, és most két hajnalban átjött és reggelig velünk aludt :P Nagyon jó volt. Mi csak néztük és hallgattuk ahogy szuszizik. Röpülnek a napok.

Marci-anyu Gratulálunk!!!

Jiny
Nagyon csini Dorka :P

Amneris
Miklóska nem volt elkényesztetve a nevelőszülőknél, ha már 22 fok van izzad és feszült. Így nálunk napközben max.20 fok van éjjel pedig 19-re van beállítva a fűtés. Poló, harizsnyanadrág és rugi.

Gilice
Úgy örülök mindig a képeknek, csodaszépek a lányok :P

Ancsúr
Boldog szülinapot!


Tegnap én is feldíszítettem a lakást, elkőszedtem a koszorút. Miklóska mindent szemügyre vett és persze a mécsestartókat (házikó, fenyáfás...stb) rögtön ki is kellett próbálni és azonnal elfújni. :lol:

Csütörtökön a Cora-ban voltunk és sikerült autós bevásárlókocsit szereznünk. Miklós hangosan sikongatott, dudált, felállt, vadul kormányzott. Nem volt baj, hogy ki kellett szállni, csak otthon. Sírt. Anya kérdezgette: szomjas, éhes, álmos, fáj valami-nem. Hova szeretnél menni? "Néni, Autóóóóóó", de ezt olyan elhaló hangon, mintha az élete függne tőle. (Itt a néni az üzletet jelenti. Nálunk boltos nénik vannak. "Pénz"t viszünk nekik.)

Mi is megyünk jövő héten két ünnepségre. Apa és Anya munkahelyére. ha sikerül még szeretném elvinni a templomba is, ott is szokott egy kis ünnep lenni.

Köszönöm, hogy bekukkanthattam hozzátok :P
Most már befejezem, mert nagyon hosszú lettem. Bocsi :oops:
Üdv mindenkinek: Süni

Kép
renóca
 
 


Jiny
Úgy sajnálom. :(

Kép
renóca
 
 


Spáni-majdnem elfelejtettem Üdv közöttük. :P
Olyan jó, hogy írtál magatokról. :P
Én is nagyon bizonytalan voltam az elején, eddig erről nem is írtam, de most megnyugodtam, hogy más is átélte ugyanezt.
Mára már teljesen összeszoktunk Mi is, de szükség volt majdnem 5 hónapra, mikor ezt kimondhattam. :D
5-én lesz 7 hónapja, hogy Szülők vagyunk :lol:

Kép

Kép
renóca
 
 


Jiny gondolom, hogy megijedtél. Nálunk ilyen nem volt, csak olyan, hogy annyira felhergeli magát, hogy nem vesz levegőt sírás közben. Ilyenkor ráfújok aztán visszajön a színe. Dorka miket csinál már? Tud már mászni? Nórika még csak feltérdelni tud. Ti jártok koraszülött gonodzásra?
Ancsúr így ismeretlenül is boldog szülinapot kívánok.
Renóca ti is TEGYESZ-ől fogadtatok örökbe? Én attól féltem hogy nem alakul ki a kötődés mivel, hogy a csecsemőotthonban volt 3 hónapig.

Kép
spáni
 
 


Ma már többet nem jövök, ígérem :oops:

Itt találtam Thomasos színezőt:
http://gportal.hu/portal/windowcolor/

Spáni
Miklóska a TEGYESZ-en keresztül talált Ránk :P
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... start=5650
Itt megtalálod süni-renóca néven a mi történetünket :P

Kép
renóca
 
 


Köszi Lányok a köszöntéseket! :lol: :P Nagyon aranyosak vagytok! És éljen, az utsó babátlan szülinapot nagyon megünnepeltük, mert most már tényleg boldogok leszünk! :lol: :lol:

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok!

Elolvastam a napirendet, elég nyüzsi mindenkinél. :D Olyan jó Nektek, ez enyém még tök unalom, túl nyugis. :cry:

Spáni üdv köztünk!

Renóca! Szép történet, gyorsan a Ti babátok lett Miklóska! :P

Ancsúr boldog szülinapot kívánok!
Kép :lol: :lol:

Kép
vivi1
 
 


Spáni!
jiny81@freemail.hu várom a képeket!

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok lányok!

Olyan jó olvasni, hogy zajlanak napjaitok!

Nézzük, hogy is van ez nálunk:

A lányok 3/4 7-körűl ébrednek, csacsognak egy kicsit az ágyukban és 7-kor már reklamálnak bennünket!
Ölelkezés, hálócucc le és indulhat a játék! Ha nem sikerűlt teljesen felébrednem, akkor egy takaró kiséretében elnyúlok a szőnyegükön. Persze előfordúl, hogy mászókának használnak, de milyen édes ébredés ez!
Apa megcsinálja a reggeli tápit és 1/2 8-kor hami. Apa kiviszi Fügét sétálni, mi még játszunk kicsit és kb. 1/2 9-kor visszaalszanak egy félórát. Addíg én fürdök, apa kávét készít.
A dolgozós napokon nagyi jön 9:15-re ( hétfő és csütörtök) én meg nehezen, de elindulok.
A szerda a nagyszülős nap, a lányok náluk vannak, ilyenkor jön a takaritónő és apa szabadnapos, én meg dolgozom.
10-kor gyümölcsözés majd játék és utána jó nagy séta együtt, a lányok, apa, anya és Füge. Van, hogy a babakocsiban bealszanak, de mostanában egyre többször ez kimarad.
13-kor ebéd, utána alvás kb. 3/4 2-től 3:15-ig, de változó, hol hosszabb, hol rövidebb.
Ébredés után megint játék, majd 16-kor uzsi gyümölcs és folytatódik a játék.
6-körűl alvás, de ezt kezdik elhagyni, de ha autózunk akkor bealszanak. Ha dolgozom ilyenkor elém jönnek autóval és bizti az alvás, a nagyiéktól is így jövünk haza.
19-kor fürdünk és utána vacsizunk, 1/2 8- 8 között alvás.
Zenét hallgatunk, egy rövidke mese és alszunk is.

Most mennem kell, később még jövök.

KépKép
gilice
 
 


Sziasztok!

Ma a fővárosi családok mikulás buliján voltunk. :) ( Képek a belső Gólyán.)

Számomra nagy élmény volt, mert találkozhattam végre élőben Emikével és Matibával. :)
Sajnos nagy beszélgetésre nem volt túl sok alkalom, de jó volt látni végre hús-vér embereket a nick nevek mögött.

Matiba fiúkkal tudtam kicsit csacsogni, tüneményesek, okosak, rendkívül tisztelettudóak. Nagyon tetszettek nekem. :)

A Matiba fiúk gyönyörűen énekeltek a Mikulásnak, Marci pedig hosszú verset mondott. Annyira tünemények voltak. :)

És kedves barátném kisfia, Marci hozta ma is a formáját. :lol:
Én: Marci ! Gergőnek nincs tesója, olyan jó lenne, ha lenne, eljönnél hozzánk, hogy a tesója legyél?Úgy nem lenne egyedül.
Marci: Nem, add neki oda a cumját! :lol:

Gabszi: Hiányoztál nagyon!!!!!!!
Köbánya-Kispesttől a suli gyalog 5 perc, olyan jó lett volna, ha nekivágsz a nagy túrának.

És a képek:
Kép Kép
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Emike Melindájának és Ildikó Vivienjének nagyon boldog névnapot kívánunk! :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Minden szüli és névnaposnak nagyon sok boldogságot kívánunk!
simineni
 
 


Melindának és Viviennek boldog névnapot!
Kép
Keli! Gergő milyen édesen néz a télapóra! :lol:

Gilice! Milyen aranyos, fincsi kis hurkák.. :lol:

Jiny! Szép lett a mellény! A másikra annnnnyira édes képet raktál fel! :P A csatos kép is ari, de a gyerekek minden képen olyan édesek! :D

Renóca! Miklóska mindig mosolyog? :D

Képzeljétek a férjem lesz holnap a télapó, a rokon gyerekeknek tartunk egy kis télapós ünnepet! Már próbál a tükör elött :lol: :lol: :lol:
Kép

Kép
vivi1
 
 


Nagyon nagyon jó volt a Gólyahíres Mikulás-buli, és úgy örültem, hogy találkoztam Gabi nénivel és több virtuális ismerőssel :D . A lányok is élvezték, Melinda egy kicsit össze is barátkozott Kingussal. Eleinte nem mert odamenni a Mikuláshoz, ezért montam neki, hogy vigye oda a hugát, és mutassa meg neki, hogy nem kell itt félni semmitől. Erre nagy lelkesen kézenfogta Anikót, együtt odamentek, és öntudatosan bemutatkozott a Mikulásnak aztán hozzátette: ez itt a testvérem Anikó.
Kép

Köszönjük a névnapi köszöntéseket!
Délelött jól becsokizott, délután meg jött a tortaevés: Kép

Kép
Kép
emike
 
 


Sziasztok!

Újra itt!
Képzeljétek ma volt az első olyan nap, amikor nem mi fektettük le a lányokat. A kolléganőm 50. születésnapját ünnepeltük.
Jött a nagyi, nagypapi és a nagynéni, nagybácsi ( férjem öccse és felesége, ők a szomszédaink). Négyen voltak a lányokra, megoldottak mindent, mégis nehéz volt elmenni. 21:30-kor már nagyon indulhatnékunk volt. 22:30-ra értünk haza, persze mindketten békésen alszanak.

Visszatérve a napirendhez: a programokat próbáljuk úgy időzíteni, hogy délelőtt gyümi után és akkor ebédre már otthon vagyunk vagy ebéd után indulunk és a kocsiban alszanak.
A hétből négy nap amikor én is és apa is a lányokkal vagyunk, ezek a négyesben töltött napok a legszebbek!!!

Szerdán apa céges Mikulás rendezvényére megyünk, szombaton pedig a báratainkkal tartunk Mikulás bulit. Ez is tradíció, minden évben beöltözik valaki, idén már a lányainkkal megyünk, eddíg a keresztlányomat vittük magunkkal. 24 felnőtt és 17 gyerek lesz, szép kis csapat!

Hőmérséklet: nálunk is hidegtartás van, napközben 22-23, éjszaka 20, de a lányok szobája 1-2 fokkal hűvösebb a két teraszajtó miatt.
Nincsenek túl öltöztetve és nem is szeretik a meleget.

Névnaposok és születésnaposok! Kívánok nagyon sok boldogságot!

Ezen még gondolkozom egy kicsit!
Kép

Jó már a víz?
Kép

KépKép
gilice
 
 


Sziasztok!

Újra itt!
Képzeljétek ma volt az első olyan nap, amikor nem mi fektettük le a lányokat. A kolléganőm 50. születésnapját ünnepeltük.
Jött a nagyi, nagypapi és a nagynéni, nagybácsi ( férjem öccse és felesége, ők a szomszédaink). Négyen voltak a lányokra, megoldottak mindent, mégis nehéz volt elmenni. 21:30-kor már nagyon indulhatnékunk volt. 22:30-ra értünk haza, persze mindketten békésen alszanak.

Visszatérve a napirendhez: a programokat próbáljuk úgy időzíteni, hogy délelőtt gyümi után és akkor ebédre már otthon vagyunk vagy ebéd után indulunk és a kocsiban alszanak.
A hétből négy nap amikor én is és apa is a lányokkal vagyunk, ezek a négyesben töltött napok a legszebbek!!!

Szerdán apa céges Mikulás rendezvényére megyünk, szombaton pedig a báratainkkal tartunk Mikulás bulit. Ez is tradíció, minden évben beöltözik valaki, idén már a lányainkkal megyünk, eddíg a keresztlányomat vittük magunkkal. 24 felnőtt és 17 gyerek lesz, szép kis csapat!

Hőmérséklet: nálunk is hidegtartás van, napközben 22-23, éjszaka 20, de a lányok szobája 1-2 fokkal hűvösebb a két teraszajtó miatt.
Nincsenek túl öltöztetve és nem is szeretik a meleget.

Névnaposok és születésnaposok! Kívánok nagyon sok boldogságot!

Ezen még gondolkozom egy kicsit!
Kép

Jó már a víz?
Kép

KépKép
gilice
 
 


A Mikulásozók nagyon helyesek a képeken!

Ennek a Marcifiúnak nagyon jóóóó a beszélőkéje! :lol: :lol:

Jiny, a csatos kép nagyon édes. Már alig várom, hogy én is tehessek Zsófi hajába,de még nincs annyi.

Gilice, nagyon aranyosak a lányok. A négy együtt töltött ( sőt, most minden együtt töltött) napra irigy vagyok. Jó kis hurkás lábikókat láttam!! :wink:

De végre éjjel nálunk is megjött apa...és ebben az évben már nem utazik semmi konferenciára. Hipp-hipp hurrá!

Emike, a kéttesó nagyon helyes! Ahogy fogják egymás kezét....

Süni, olyan jó volt olvasni a napjaitokról. Miklóska már egyre szebben beszél, nagyon ügyes!

Lányok!Mindenkinek köszönöm, hogy beleskelődhettem a babaszobátokba. Látom másnál is zajlik az élet! :lol: De olyan jó is ez, ez a kisgyerekes elfoglaltság.Nagyon izgi volt olvasni a mindennapokról.Aki még nem írta le, de szívesen tenné...én továbbra is kiváncsi vagyok! :wink:

Kedves budapesti lányok, főleg kedves Keli és Marcianyu!
Aranyosak voltatok, hogy hiányoltatok és hiányoztunk. De nem volt erőm egyedül elindulni a két lurkóval, egy csendes napra viszont nagyon vágytunk mindannyian.
Így tortát sütöttünk a szülinapos apának, adventi koszorút készítettünk ( majd teszek fel képet), kopogtatót készítettünk,kártyacsatát vívtunk, játszótereztünk és este diafilmet vetítettem a régi diavetítővel. ( A répa orosz népmese :lol: + Első nap az óvodában ciműt...olyan vicces, még a miénk volt gyerekkorunkban,rányomva a bélyeg...a szoc. kultúra! :D :D :D )

Hjaa, ha így végig olvasom ezt a "csendes" napot, lehet jobbanjártunk volna a Mikulással? :oops:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Spáni!Szeretettel üdvözöllek,gyere gyakran! :D

Gyönyörűek a gyermekekről feltett képek,csak ámulok ,bárcsak már én is végre tehetnék fel képeket...

Elvégeztük a tanfolyamot,nagyon-nagyon jó volt!Közben a kicsi Danikára anyukám vigyázott.
A Gólyamesét látva majdnem mindannyian sírtunk,mikor vége lett a férfiak is zavartan törölgették a könnyes szemeiket,nagyon megérintett a film,én valahol féluton vagyok most ugye,mert ha meglesz a határozat legkésőbb januárra,akkor még vissza lesz a gyámhivatalban az anya lemondása.
Nagyon erősnek kellett lennem ezekben a hónapokban,mert egyre erősödött a szeretet a kisfiunk iránt ,de mindvégig ott lebegett,hogy mi lesz,ha mégis meggondolja magát az életetadó,hatalmas kő esik majd le a szívemről ha megtörténik az aláírás.

Lányok!Jól értelmeztem a film alapján,hogy közülünk való a főszereplő anyuka és talán még az ikres anyuka is akinél bizonytalan volt az életetadó??? :roll:
Kik Ők,nem olvasom elég rendszeresen a fórumot!!!Feketepontot érdemlek,mert nem tudom Őket beazonosítani! :oops:

Nálunk is megtörtént már az ünnepi dekorálás,a férjem még soha nem volt ilyen lelkes,a minap hazatért kb 3 szatyornyi mikuláscsomaggal ,hósprével,szaloncukorral,sablonokkal az ablakokhoz.
Olyan boldogan készül az ünnepre és nekem ez annyira jól esik,hogy Ő is ennyire örül a Danikának!!! :lol:

Aandika
aandika
 
 


Sziasztok!
Jinynek hála, tudok felrakni képeket Nóráról.
Kelimóni nagyon aranyos kisfiú Gergő.
Süni, nagyon megható volt a történeted.
Lenne egy kérdésem. Most kell meghosszabbítanunk a határozatunkat, mert januárban lejár a két év és szeretnénk kistesót is. Mit kell írni ilyenkor a levélben? A területi gyámhivatalnak kell címezni vagy a megyeinek? Előre is köszi a segítséget.

Kép Az első találkozások egyike még a csecsemőotthonban

Kép A hintámban

Kép A keresztelőm

Kép Kicsi hóember

Kép Ritka pillanatok egyike, hogy mosolygok a gyerekülésben

Kép
spáni
 
 


Sziasztok!

Ancsúr! Nagyon boldog születésnapot kívánok Neked!

Melindának és Viviennek nagyon boldog névnapot kívánok!

Kép

Nagyon jól éreztük magunkat tegnap a Gólyahires Mikulás ünnepségen, bár nem voltunk ott hosszú ideig. Mikor eljöttünk Mati folyton vissza akart menni. :)

Szuper volt találkozni és megismerni KeliMonit, Gergit, Emikét és kislányait. Marci anyut korábbról már ismerem, de megcsodálhattam még Lilit, és Marcit, illetve Idusáékkal is váltottam bár szót, sőt Lilijük meg is etetett sós keksszel a gyönyörűséges ruhácskájában! :) Nikinozso Kingusát is élevezet volt nézni, ahogy játszott, és az összes többi gyerek nagyon szép! Egyszóval nagyon szuper volt!

Fiaim tényleg énekeltek a Mikulásnak, van is képem róla, majd priviben elküldöm, mert a netre nem tenném fel szivesen, hisz mások is vannak rajta.

Gabszi! Nagyon kár, hogy nem voltatok ott, remélem mielőbb láthatlak Benneteket!

KeliMoni! Köszi a dicséreteket! Hogyan lehet megnézni az egyesület honlapján a belső képeket?

De azért legyen itt egy kép: Mati, Dancsi és a Mikulás:

Kép

Mindenkinek szép vasárnapot!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Egy kérdéssel jöttem hozzátok: az történt, hogy ma bennt jártunk Zituskával a munkahelyemen, és alaposan kioktatott egy nőci, milyen felelőtlen dolgot művelünk mi ... :shock:

Ugyanis "Ez a baba már áll?! Egy nyolc hónapos babának még nem kellene álldigálnia, és nem kellene totyognia, mert a lába majd jó görbe lesz... " :?

Hát: Zizi tényleg nem nagyon szeret ücsörögni, négykézláb is többnyire csak a legközelebbi alkalmas bútorig siet, hogy rátámaszkodva felállhasson... Onnan aztán bútorról-bútorra fog és sétikál.
Ha meg csak úgy az ölünkben ücsörög előbb-utóbb kifeszíti magát, hogy lecsusszanhasson a földre, a fülei mellé készíti a kezecskéit, hogy "lehet megfogni, menjünk együtt sétálni..."

Tapasztalt Anyukák! Szerintetek terhelheti jobban a lábacskáit egy ilyen kis lurkó, mint amire már úgyis érett?
Mert nem érzem úgy, hogy mi kényszerítenénk efféle dolgokra... Valahogy Ő csinál egyre-másra újabb kunsztokat. Nem ezt hívjuk fejlődésnek? :roll:

Gilice! Az ikreknél ez hogy működött?
Keli! Gergi mióta sétikál?

Minden baba lába görbe az elején, nem? Vagy csak a miénk? :oops:
Most olyan hülye érzést keltett bennem ez a nő - lehet, hogy az Ő korában még pólyázták az ilyen csemetéket, de szerintem ma már nem így gondolkodunk! Ugye? :?

Teszek is fel egy képet a Cseppemről: így mászkálnak Apával néhány percet föl és alá!
(Néhány perc után ugyanis a mi derekunk adja föl, és jöhet az önálló foglalkozás! :wink: )

Kép Más babáknak tényleg egyenesebb a lábuk...?

KépKép
amneris
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: