Új privát üzeneted érkezett!

Kata :)
Oli ovizik. Hétfőn még bőgve ment, mert itthon akart maradni, ma már kutya baja nem volt, spurizott egyedül. Hétfőn majd megszakadt a szívem, hogy bevittem, de 3 perc múlva oli benézett és már tett-vett a csoportban vidáman. Ha akkor megengedem neki, hogy itthon maradjon, akkor egész héten nem ment volna. Samu deportálva van a nagyszülőkhöz.

Geocaching: nagyon helyes, hogy nyomtátok. Hol voltatok, melyik ládáknál?

Alig várom már, hogy jobb idő legyen és menjünk. A hosszú hétvégén akarunk menni, geocaching verseny lesz.

Nettke :)
Helyes, helyes! Majd meglátjátok milyen jót tesz a kimozdulás a gyerkőcöknek is. Ezzel motiválhatók abszolút.

Milyen GPS-t nézett ki Tamás?

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,

Teljes gyógyulást a hétvégéig a fiúknak! Tél végén tényleg lepukkanak, az immunrendszerük idáig bírja.
De a hétvégére már szép időt mondanak ide is, úgyhogy mindenki készülhet kinti programmal. Tele lesznek az erdők :roll:

Kata,

Hajrá a fogyókúrával, drukkolok!!


Csütörtökön viszem a fiúkat vidékre a nagyihoz, ott lesznek 6 napot, amíg mi Rómában degeszre tömjük magunkat spagettivel meg gelatoval, és süttetjük magunkat a 18 fokos melegben :lol:

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Te Detti,
ez már szinte fáj.. és Te még a gelato-t is odaírtad!! :twisted: Jaj, de jó lesz. Nagyon jó utat Nektek :lol: :lol:

Cat,
valami egyszerű masinát, nemrég volt csapatépítőjük és ott használták. Majd megkérdem tőle.
Nem izgulsz a holnap miatt? Én egy kicsit eszem a kefét, nem is tudom mire számítsak, mire készítsem péntekre... Ráadásul csütörtökön írják a nevtan-os iskolaérettségi felmérőt is. Minden egyszerre. :roll:

Kata,
tényleg neki is állsz fogyózni, vagy egyelőre csak konstatáltad a dolgot :wink:

Kép
nettke
 
 

 
 

Detti :)
Én is irigy vagyok, hogy 6 nap a fiúk nélkül! Jó szórakozást nektek!

Kata :)
Először félreértettem, hogy a plussz 6 kilóból már csak 2 van. Dícsértelek is magamban. :lol: Aztán újra elolvastam... Majd a geocachingtől lecsúsznak a kilók.

Nálam vannak a nacik.

Nettke :)
De, nagyon izgulok. Sok minden múlik a holnapi napon. Ráadásul előtte logopédiája is van Olinak. Beszélgettem már vele erről, de hiába ígéri meg, hogy kooperál, ha nem szimpatikus neki a nő, akkor nem fog. Most beszéltem valakivel akinek nem ajánlották a logopédiai osztályt, így sima osztályba ment. Neki nem voltak szimpik a vizsgálat során.

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Cat, Nettke, Detti! :D

A fogyókúra még csak elméletben, mert nem tudom melyik módszert válasszam. Valami olyan kellene, amit végig is tudok csinálni. Ismerem magam, tudom, hogy nagyon nehezen fog menni, nincs kitartásom és a 8 kiló esélytelen. Nálam. Na de ha mondjuk 2-3 kiló lemenne már az is nagyon jó lenne. Az könnyebb, aztán folytatom.

DEtti!

Hány napot lesztek Rómában? Gondolok Rátok, annyira mennék én is. Nagyon jó dolgotok lesz!!!!
Imádtam!

Cat!

Budaörsön voltunk, a "budaörsi panoráma" a Kőhegyen, aztán a "Naphegyi geoládát" kerestük meg, végül a "Tűzkő-hegyi parkerdő"-nevű ládát találtuk meg. Eddig összesen 8 ládánk van...:D Olvasd el a budaörsi panorámánál az utánunk lévő család írását...:-)
Nem tudom írtam e, síeléskor is találtunk egyet,az egyik felvonó végétől kb. 30 méterre van egy...:-))

Geocaching-verseny? Az micsoda? Általában Attila olvasgatja az oldalt.

Samu ilyenkor ott is alszik a nagyszülőknél vagy du. mentek érte és reggel viszitek?

Na megyek folytatom a pakolást, mert ma jön az óvónő családlátogatásra. Csak tudnám minek? Tavaly kellett volna év elején.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Vendel megint itthon....., a változatosság kedvéért ma hajnaltól hasmenése volt. Szerda-csüt. semmi baja, most meg ez. Lehet, hogy még mindig benne bujkál ez a hányás-hasmenés vírus? Csak azt nem értem két napi miért nem volt semmi.

Detti!

Na leesett, hogy 6 napot írtál a gyerekek nélkül.... :D , érezzétek nagyon jól magatokat! A pizza is isteni Rómában, az a hajszálvékony tészta....nyammmm

Ki mit csinál a hétvégén?

Nekünk még semmi konkrétum, na meg most már Vendeltől is függ.
Attila Mátraszentistvánba akart menni síelni, de szerintem túl meleg lesz, tuti olvadt hó lesz csak. Eplényen is gondolkodunk, de majd meglátjuk. Ezek 1-2 napos programok. 1 napra anyumhoz is leadjuk őket.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Sziasztok :)

Kata :)
Néztem a logjaitokat. Ezek a ládák nekünk is megvannak. Az egyik az elég durva volt, a Kőhegyen.

Salgótarjánban lesz geocaching verseny, de végül nem megyünk. 40 pontot kell összegyűjteni, és 9 órán belül kell teljesíteni. Az én fiaim nem bírnak ilyen hosszú túrát, csak nyafognának.

De azért megyünk ládázni, ha nem esik az eső.

Ma nekem mindkettő már oviban van, bár köhögnek mint állat, még nem 100-asak.

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Cat!

Na igen, az a Kőhegyi..., jó meredek rész volt.
40 pont??? Egy nap alatt, az rengeteg...

Képzeljétek tegnap leütöttem egy biciklit a fiúknak a teszveszen.
Egy hauser tommy 16-os, 6000,- ért. Gondoltam ennyiért nem hagyom ott, akármilyen állapotban van. Ebbe bőven belefér, ha veszünk rá új gumit...stb, A képen látszott, hogy matricák vannak rá ragasztva. Ha meg nagyon gáz, akkor lefújjuk, de szerintem jó lesz így is. A matricákat leszedegetem.
Azt írta a nő, hogy nincs hibája.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Sziasztok!

Kata!
Hányós-fosós vírus nálunk most 5napig tartott.1 nap gáz,majd köv nap semmi, harmadik nap újra szarul. Mire Benin átment,elkapta a Marci. Olinál meg semmi.Abszolút beleférnek a tüneteitek ebbe.

Detti!
Jó pihenést nektek!

Cat,Nettke!
Mi volt iskolaérettségi teszten?

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit,

a NevTan-osat csak tegnap írták, a 2 törpinek ma volt szóbeli. Kb másfél hét múlva adott időpontot a Nevtan, hogy az eredményt elmondják, meg szakvéleményt, hogy miben is kellene fejleszteni őket még a suliig, miben segítenek, mit tehetek én stb stb.
Sárinak meg ma volt az Orsz. Logopédiai bizottsági felmérése, támogatják a spec logopédiai osztályt neki, motoros diszfázia miatt beszél ilyen nehezen. Még én se pontosan tudom, ez mi, csak nagyjából, de fejleszteni kell, és a suli erre pont jó lesz. Szóval ezzel már remélem felveszik, és akkor 0. évet kezdene. A 2 törpi meg úgyis marad még egy évet, náluk csak tényleg kíváncsiságból kértük, hogy írják meg. Mi így állunk.
És Ti????? Fülorr-helyzet?

Kata,

hát, jobbuljatok. Mikor is lennének betegek, ha nem a hosszú hétvégén :roll:

Cat,
mi is köhögünk továbbra is. :( Sári szutykosan, Beni szárazan. Remélem süt majd a hétvégén a nap!!!

Gondolom mindenki nagy erőkkel vonul majd fel ünnepelni :lol: :lol: 8) Mi azt hiszem az erdőt választjuk. :wink:

Kép
nettke
 
 


Nettke!
Szerdán kórház.Ha minden okés,csütörtökön megkapják a tubust.
Beszélgettünk már róla (meg könyvet is olvastunk),de nem igazán tudják,mi vár rájuk.Olit meg a Marcit műtötték kicsinek sérvvel,de egyikük sem emlékszik már a kórházra.Most látszólag a Marci viseli nehezebben a helyzetet.
Na meg én! Már totál be vagyok ...va.Utálom még az altatás gondolatát is,de győzködöm magam,hogy jó döntés volt.
28-án meg megyünk vissza a gasztróra, most épp hidrogén-kilégzési tesztre. Nem tudják megemészteni a tejcukrot.Legalábbis a tünetek alapján úgy tűnik. Persze még ennek is az a feltétele,hogy addig ne kapjanak AB-t,mert akkor ugrott az időpont.Újabb 1hónap várakozás lenne.
Mi is voltunk nev.tan-ban.Mi azonnal kaptunk szóbeli szakvéleményt,az írásbeli 30napon belül jön.
Olinál szenzomotoros lemaradást láttak,Marcinál meg a beszéd problémákat (ezt mi is így látjuk). Beni meg iszonyatosan maga alatt teljesített.Nem is igazán értjük (iiletve sejtjük,hogy hülye bp-i orvos miatt volt).Mindenesetre az ő értékelése nem valós (az óvoda szerint se)De mindhárom megkapták a "még 1évig óvodában maradhat" minősítés és nekünk ez volt a cél.
Nálatok ez azt jelenti,hogy akkor Sárit egészen máshová hordanád szeptembertől? Vagy hogy kell elképzelni a 0. osztályt?
Ott 2különböző napra tették a vizsgálatot? Meddig tartott?
Nálunk kb. fél óra volt az írásbeli (játszunk iskolásat címmel különböző rajzolásos,mesehallgatásos stb. foglalkozás), majd ez után egyenként 10perc beszélgetés. 9-re mentünk ,délre végeztünk.
Még dolgozol? Vagy már csak gyesen vagy?

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit,
nem tudom a konkrétumokat, mert napközben írtak ill szóbeliztek... de szerintem itt is kb 2x fél óra volt, csak aznap nem jutottak sorra a szóbelivel, ezért volt másnap.
Dolgozom, persze, csak 4 órában, jan. 1 óta. Hálistennek engedték.
Sári: 0. évfolyam az iskolában van, és igen, így teljesen másfelé megy szeptembertől. De most mit lehet tenni??? Ő egész más foglalkozásokra szorul, ezt kell biztosítani neki, és akkor másodlagos, hogy ez nekünk kényelmes-e vagy sem, vagy hogy a tesók mennyire vannak messze. Eddig is külön járt végül is. Korábban kell kelniük majd a dupla logisztika miatt.

Beni már nem csak köhög, be is lázasodott. Soha jobbkor, szegény.. :roll:

Kép
nettke
 
 


Edit,
drukkolok majd szerdán. Kívánom, hogy oldjon meg minden gondot, és a fiúk is jól viseljék!!!

Kép
nettke
 
 


Sziasztok,

Edit :)
Mi is ott voltunk szakértői bizottság előtt ahol Nettkéék. Felmérték Olit, és rögtön megkaptuk a logopédiai osztályhoz az ajánlást, így ott kezdi Oli az első osztályt. Újat nem tudtunk meg róla, sőt nem is nyaggatták, mert elfogadták az elevenes felmérést, így tudjuk, hogy milyen részképesség zavarai vannak, amiket fejleszteni kell. 1-2 részterületen a lemaradása 1 év, de van ahol 1-2 év az előnye, szóval hullámzó a teljesítménye. De nálunk is elmondható mint Nettkééknél az akadályozott beszédfejlődés, amit mindenképpen fejleszteni kell, leginkább szenzomotoros mozgással és logopédiával.

Sok sikert a kórházi herce-hurcához! Remélem egy csapásra megoldódnak a felsőléguti gondjaitok. Szerdán drukkolok!

Nettke :)
Jobbulást Beninek! Nálunk is megvan még Samunak a kehegése, de már enyhébb, a láz kiégette.

Megyünk ládázni a Börzsönybe. Képzeljétek alig találtunk cipőt rájuk itthon amibe menjünk, mert mindent kinőttek! :shock: Emiatt majdnem itthon maradtunk. :lol: Szóval hazafelé irány a Decathlon.

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat!
Mi még nem próbáltuk fel a tavalyi cipőket!
De lehet,hogy jó alkalom lenne,mert egyből be is vásárolhatnánk Győrben.
Jó ládázást!Itt nagyon bolond szél fúj,de meleg van.
Dávidnál is pont ilyen eredményűek a felmérések: vannak területek ahol lemaradásai vannak,van ahol meg évekkel előrébb jár. Ennek a problémának ez az ismérve.Jó,hogy megkaptátok az ajánlást a logopédiai osztályhoz. Akkor Samut is abban a suliba viszed?

Cat,Nettke!
Köszi a drukkokat.

Nettke!
Jobbulást Beninek!
Semmi gond azzal,hogy Sári másfelé megy szeptembertől. Mi is így leszünk,csak 1évvel később. Nektek talán annyiban lesz könnyebb,hogy belerázódtok ,mire Beni és Nati suliba megy.
Ez a 0. évfolyam inkább iskola-jellegű? Vagy hogy képzeljem el? Órák/foglalkozások vannak? Du-i alvás? 8-tól 4-ig lesz ott Sári?

Nálunk 2-3naponta hányás van! :evil: :evil: :shock: Teljesen logikátlan,összefüggéstelen a dolog. Tegnap délutánt a Beni hányta végig (múlt hétvégén Marci és Beni feltválta,előtte2 nappal Beniaazelőtt meg a Marci).Lassan nem tudom,mi a fenével etessem őket,mert nem tudom,mi váltja ki a hányást.Szegény gyerekeim!!! Mire rendbejönne valahogy az emésztésük,újra jön a hányás. 6hete folyamatosan Normaflore-t kapnak.
Gasztrost kérdeztem,mit adjak nekik,míg eljutunk hozzá. Ami jól esik nekik!!!!!!! :shock: :twisted: :twisted: :twisted:

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Ma készült ládázós kép:

Kép

Azóta megy a mosógép, mert tökig sár volt. a cipőjük és a nadrágjuk oda lett. :twisted: :evil:

De a kilátás miatt megérte, a börzsönyi ládácska:

Kép

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,
de jó lehetett!!! Gyönyörű idő volt ma, itt azért fújt a szél, de 18 fok volt és ragyogó napsütés.
Lassan magasságban beérnek téged a fiúk!!! Elképesztő :lol:
Mi kicsit rendezgettük a teraszt meg a kertet, takarítottam egy nagyot (végre!!!), sütit sütöttem, szóval jó nap volt. De Beni továbbra is lázas beteg, és Sárika is nagyon náthás. Szóval mi ki nem nagyon mehetünk. :(

Edit,
őszintén még nem tudom, hogy pontosan hogy fog egy napjuk kinézni. De alvás tuti nincs, ez iskola. Csak éppen a foglalkozások szerintem nem olyan kötötten mennek még 0-dikban, mint elsőtől. Pl. nyilván nem gond, ha nem tud 45 percig egy helyben ülni. De még nem vették fel, csak ajánlásunk van, szóval nem iszom előre a medve bőrére...
Azt tudom, hogy heti 3-4 óra logopédia és ugyanennyi fejlesztés van, plusz úszás, plusz lovaglás, plusz mozgásfejlesztés. Tényleg a gyerekek hátrányát akarják ledolgozni 4. osztályra. Szóval nagyon jó lenne!!
Már rég akartam kérdezni, nálatok mi újság állás fronton??? T-nak tényleg ki kellett lépnie??? Van más neki?

Kép
nettke
 
 


Nettke :)
Kizártnak tartom, hogy ne vegyék fel Sárit a pedagógiai ajánlással! Hány gyerek jelentkezik oda? Azért ez vidéken van, gondolom Pestről nem hordják oda a gyerekeket. Hány fős a 0. osztály? Egyébként nagyon jó a koncepció, ilyen kellene az ovis nagycsoport helyett, amit már majdnem feleslegesnek érzek, mert nem tanulnak túl sokat itt a gyerekek, nem fejlődnek. :( Ez fizetős egyébként vagy önkormányzati?

Hát a lábméretükkel hamarabb utolérnek a fiúk, mint a magassággal, de ott sincsenek illúzióim. Samunak már 34-es cipő kell, Olinak 33-as. Zoli nagyon örül, mert azt mondja végre a fiúk eltudják majd hordani az én rengeteg felhalmozott cipőmet. :lol: Persze ez túlzás, kb 4 pár sportcipőről beszélünk aminek mindnek van funkcionalitása.(futó cipő, aerobik cipő, cacher cipő,szabadidős cipő) :lol:

A magasságukhoz kell még vagy 40 centi, de most mértem tavaly január óta 10 centit nőttek. :shock:

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat!
Fú,ez a talaj! Nagyon durva!Én tuti nem mentem volna ilyen sárban,de nem is vagyok egy túrázó típus.
Akkor az enyémek 31-es lábméretével nincs semmi gond.Mindig azon hűledeznek,hogy mekkora a lábuk!!!
Ne legyenek illúzióid! 4. osztályra a fejedre nőnek a fiúk.De férfiban az a "szép" , ha magas!( Dá már 180cm és 42-es lábmérettel bír)

Nettke!
Nekem tetszik az általad leírt koncepció. Én is örültem volna valami hasonlónak. A nagycsoport ismétlésének semmi értelme.Már csak arra jó - a mi esetünkben - hogy a fejlesztéseket délutánonként meg tudjuk oldani. Mi most heti 2órában járunk logopédiára. Marcinak nagyon kellene még 2,ha egyszer funkcionál majd a tubus.Csak még nem tudom,hol találok hozzá logopédust.
Beni nem ennyire gáz,neki elég lesz jövőre a heti 2.
Olinak meg grafomotoros fejlesztés kellene szeptembertől.Még ezt se tudom,hol s hogy lesz.
Emellett heti 1szer úsznak és lovagolnak.
Na ha ez mind egy helyen lehetne és még munkaidőben is!!! Hát ! Akármennyit fizetnék érte!!!
T ápr 1-től gyesen lesz. Ő (illetve közösen) döntött úgy,hogy megteszi ezt a lépést.De nem igazán volt sok választási lehetősége,mert olyan légkört teremtettek,hogy összeegyezthetetlen lett a munka és a család. Csak egy apró példa a sok közül: márc. 1-vel akart eljönni, de kérték,hogy ez ápr 1 legyen. Azzal a megegyezéssel maradt,hogy a műtét hetére szabit kap (még van előző évije is). Na ebből lett kedd-szerda-csütörtök. De kedden lehet,hogy be kell mennie. A fiúkat csütrörtökön műtik. Ha valami nem a várakozásnak megfelelően alakul és nem engednek haza bennünket csüt. este,akkor megint kuncsoroghatok valakinek,hogy hozzon már haza bennünket Győrből. Mert 2műtött gyerekkel azért nem ülhetek vontara,buszra??! :shock: Ráadásul Olit el kellett paszolnom a sogórnőmenk,hogy az ő felügyelete megoldott legyen.Mert ha bármi történik és egyik gyerek nem műthető vagy műtét után csak az egyiket engedik haza,akkor az anyut tarcsiba kellett hagynom.
Mindezt azért ,mert Tamásra nem alapozhatok. És ez nem rajta múlik.
Nincs még másik meló. Fél éve van,hogy valamit kitaláljon,ami pénzt is hoz. Tervek,ötletek vannak.Majd meglátjuk,mi tud ebből megvalósulni.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


A suli természetesen önkormányzati!! Nem fizetős. Úgy tudom kb. 10 fős a 0. évfolyam, és még max. 2-3 gyerek csatlakozhat elsőben. Ezért kell bejutni a 0.-ba, mert utána már nagyon nehéz!
Sárinak is 32 felé van a lába, de akkor nem aggódom. A 34 azért nagyon zúzós!! :shock:
Edit,
megértem a döntést!!! Remélem bejön valami jó, elég régóta húzta szegény Tamás éjjel-nappal.. :roll:
Nálatok nincsen hasonló koncepciójú osztály??? Veresegyház sem olyan nagy.. Ez itt egy kistérségi intézmény, tehát a közeli falvak gyerekeit is ide hozzák (ha kell). Mindenesetre tudom, hogy nagy mázli ez nekünk. Cat, a próféta szóljon belőled, és vegyék fel!!! 8)

Sárcsi ma már pocsékul van, fáj a füle és egész nap alszik... Beni még mindig lázas, de ő élénkebb. Lement velük T az ügyeletre, de semmi okosat nem mondtak!! Semmit sem látnak, semmit sem írtak fel. Szóval a fülre Cataflamot adtam.. Remélem csak a torka miatt fáj, és nincs benne gyulladás. :roll:

Kép
nettke
 
 


Nettke!
Nem akarlak elkeseríteni,de a kolleganőm kisfia pont így volt.3napig 39 körüli láz... majd bárányhimlő.
Jobbulást a gyerekeknek és kitartást neked!
Itt is van logopédiai osztály, de a város másik végén. Nem igazán ismerem,milyen.0. évfolyam nincs.Szorítok nektek,hogy felvegyák Sárit!
Mi újfent hányunk.Megint Beni!!! :cry: :cry: :cry:
Hétágra süt a nap, mi meg jobb híján idebent rügyezünk. Így még az udvarra se szívesen megyünk ki. :(

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Edit, Nettke!

Jobbulást a gyerkőcöknek! Mi is szívunk mindig, amikor bejön a jó idő... :(


Vendelnek a hasmenés azóta se volt szerencsére, így szombaton újra Budaörsön ládáztunk egyet. A láda fent volt a fán, Attila ment fel érte. Persze Gergő nyomult utána, a nadrágja ki is lyukadt. :evil:
Tegnap meg elmentünk Mátraszentisvánba, délelőtt síeltünk, du. ismét egy ládát kerestünk meg.
Gergő már úton hazafelé folyamatosan tüsszögött, ma meg anyumnál vannak, az előbb hívott, hogy hőemelkedése van Gergőnek. Remélem ennél rosszabb nem lesz.

Edit!
Drukkolok a műtéthez, reméljük minden oké lesz és utána sokkal jobb lesz. A hányás-hasmenéshez kitartás. Vendelnek ősszel tartott ilyen sokáig, illetve nem is sokáig, hanem inkább összevissza, de tényleg olyan fura ez.

Nettke!

Ez a 0. osztály annyira jól hangzik!!!!
Ti is gyógyuljatok meg minél hamarabb olyan szép idő van.

Cat!

Fiúk lába..... :shock: :shock: :shock:
Az enyémek olyan picik.... csak 28-as, bár a papucsuk 31-es. Attól függ milyen márka.
Túrázáshoz milyen cipőt szoktatok venni a fiúknak? magas szárú bakancsot, kimondott túracipőt?
A képek nagyon jók!!!!!! Jól néztek ki!!!

Edit!
Dávid méretei se semmik!!!!! Bár ti mindannyian magasak vagytok!! :-)

Detti!

Látom itthon....:-) .

Kata

Kép
kateduo
 
 


Edit!

Most olvastam, hogy Beni megint hányt...., tényleg szörnyű, próbáld diétáztatni, legalább egy napig, aztán fokozatosan vissza.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Húh, mennyit írtatok. :lol: És itt a tavasz! Detti Rómában!!!!

Mi is elvagyunk. Elég vegyes a hétvége: eredetileg Baja-Szekszárd kör lett volna, ehelyett itthon vagyunk kicsi szekszárdi tartózkodással. A részletekkel nem untatalak Benneteket, a lényeg, hogy lappangó bárnyhimlőnk lehet és Luca hányós-fosós. No komment...klassz ez a 4napos hétvégére.

Edit!
Nagy-nagy drukkok! Én nem vagyok egy nyöszörgős típus, és elég stramm-nak is tartom magam, de mindig azt mondom, hogy szobrot emelnék a hármasikres Anyuknak! Jól csinálod, az biztos! Majd írj, hogy mi volt!

Cat!
A cipőpróba nálunk is megvolt pár napja. Szerencsére jók az ősziek. Nálunk mellény, kabát beszerzés volt, de viszonylag jól megúsztuk Decathlonos leárazáson. Amúgy mindent kinőttek, pont most fogunk nekiállni szekrényt elemezni! :roll:

Csajok!
Nem semmi ez a suliválasztás! Nekünk még van egy évünk, de már így is van, aki ezzel nyaggat. Nettke! Veresgyház a világ közepe! Én nagyon meglepődtem, amikor kiderült számomra, hogy hány első osztály indítanak ott egy-egy tanévben!

És a múltkori fotók (most is küzdős volt felrakni!):
Kép A komoly nők itthon...

Kép Luca "fürdik"

Kép Ovi-farsang

És a síelésről:
Kép "Duplaszekrény"

Kép Bence beöltözve

Kép Luca beöltözve

Kép Hárman a hegyen

Kép Ha nagy leszek, ekkora kezem lesz!

Kép Egyedül a csákányoson! Nagyon koncentrálok, ciki lenne kizúgni!

Kép Férfiak az életemből...

Kép Ritka fénykép! 4en!

Kép Anyám, már megint virsli!

Kép Szerintem nyami!

Na, eldugulok, nehogy megunjatok!

Kérdés: most mi a tali időpont? Szeretnék menni... :oops:

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Na, amíg a képeket raktam fel írtatok. Detti nem Rómában van?

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Edit,
vírustól hányhattok Ti ennyit, vagy az ételallergia miatt??? Jesszus, hogy lesz így műtét?
Ha van egyáltalán a városban ilyen suli, akkor majd jövőre körbe kéne neked is járni. Inkább a város másik vége, mint hogy küzdjön egy normál osztályban, nem?!
Mi is idebent, de itt vagy esik, vagy lóg az eső lába, szóval amúgy se lenne más opció :roll:

Vikó,
Látom a szokásos formátokat hozzátok... :( ha ünnep jön, akkor a betegség is...
Nagyon jók a képek ellenben!! És milyen szép a hajad :lol: Főleg a színe :lol:
Luca és Bence is kis síbajnokok, mint Kata fiai! :wink:

Kép
nettke
 
 


Na végre lementek rollerozni a fiúk.... :twisted: :evil: :x

Ma itthon voltunk, és már az agyamra mentek. Holnap megyünk ládázni, mert mi nem bírjuk bezárva.

Vikó :)
Virslit főzök vacsorára, megkívántam Lucától. :lol: :lol: A csajos farsangos kép nagyon jó. Nektek mindig olyanok a képeitek, mintha csupa móka és kacagás lenne az életetek. :lol: :lol: Nem is hiszem a betegségeket... :wink:

Edit :)
Hát engem baromira aggasztana ez a hányós nyavalya. Nehéz elhinni, hogy egy vírus ennyi ideig tart, és nem megy ki, vagy visszafertőz. Diétáztok?

Szerintem ha maradnak oviban még egy évet a fiúk, nem biztos, hogy kell a speciális suli. Csak végig kell menjen a fejlesztés az egy év alatt. Sima elsőben is boldogulnak majd.

Dávid méretei :shock: :shock: Mondjuk ti sem vagytok kicsik, így szerintem ez genetikailag adott. A fiúk nálunk is magasak lesznek szerintem, láb és cipőméretből látom, viszont nagyon soványak, Oli ijesztően. Dávid is olyan sovány volt mint a kicsik?

Már akartam írni én is, hogy megemelem a kalapom hogy te még ép ésszel bírod ezt a sok nyavalyát amivel évek óta küzdötök. Ha nekem egy félévben kétszer kell menni a gyerekorvoshoz már idegbeteg leszek.

Nettke :)
Hát jobbulást a pörcöknek! Mekkora pech, hogy pont a hosszú hétvégén robbantak le. Abigélen voltatok? Hogy tetszett nekik?

Detti :)
Láttam a facsén, hogy itthon vagytok. Milyen volt Rome?

Vikó :)
Te nem nyomulsz a facebookon? Nem látlak.

Kata :)
Decathlonos magasszárú cipőben ládáznak a fiúk. A baj, hogy nem vízálló, így már többször jöttek vizes zokniban. De sebaj, nem veszek nekik túra bakancsot 20 ezerért.

A budaörsi fán lévő láda megvan nekünk is. Késő este sötétben mászott fel Zoli érte, a fiúk lent fejlámpával világítottak alatta neki. Nagy kaland volt. :D

Jobbulást nektek is. Na akkor holnap nem lesz ládázás ezek szerint.

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,
holnap megyünk, de foghíjasan, az biztos. Nati meg én biztosan, a többi... hát... Pedig úgy várták, irtóra el lesznek kenődve, mikor megmondom, hogy ilyen betegen nem lehet színházba menni :roll: Kívülről fújják a dalokat!

Detti,
várjuk az élménybeszámolót!!! :lol:

Kép
nettke
 
 


Cat!
Fent vagyok, kb. 3 hete regisztráltam, de semmi mást nem tettem. :oops:

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Nettke!
Szegénykéim!Ez biztos nagy fájdalom lesz nekik. De abszolút meg is tudom őket érteni.Én is nagyon csalódott tudok lenni,ha a várt program valami miatt elmarad.
Lesz műtét,mert ez nem vírus. Valamitől hánynak,csak nem jövünk rá,hogy mitől.Akkor kezdődött ez a rémálom,amikor visszakaphatták a tejet,tejterméket. Mivel nincs összefüggés a hányások előzményeiben,sötétben tapogatózok.Most egy teáskanálnyi tejfölt evett az ebédhez Beni, szombaton meg laktózmentes tejből készült csokiöntet az aranygaluskához.
Előtte tejszínes tortát.
Ma reggel már teázott Beni,azzal nem volt semmi gond.Már várja a reggelit.

Cat!
Ez nem vírus,hanem valami kaja.Mi szinte folyamatosan diétázunk.De mivel nem tudjuk,mi váltja ki a hányást,elég nehéz nekik megfelelő étrendet összeállítani.Mivewl tartalékuk nuku,így fogyni csak izomszövetből tudnak. Amúgy is nyüzügérek voltak,de most már kórosan soványak.Tuti fogytak az elmúlt 1,5hónapban.
Amúgy engem is baromira frusztrál.Főleg a tehetetlenség. Meg irtóra féltem a gyomrukat. Sem a beleknek,sem a gyomorszájnak nem tesz jót ez az állandó hányás.
Dávid inkább apja alkat, ő picinek ideális súlyban volt.A picik meg rám ütöttek,mert én voltam ilyen alultáplált kinézetű ovis koromban.

Vikó!
Jók a képek! És igaza van Cat-nak,hogy nálatok mindig buli-hangulat van. :lol:

Kata!
Jobbulást nektek!

Itt gyönyörű napsütéses idő van,így más választás nem lévén, ma udvart takarítunk,rendezgetünk.

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit :)

Nem lehet, hogy azért van a hányás, mert hónapokig nem ettek tejterméket, és most a visszavezetésnél kiüti a gyomrukat. A savanyított tejterméktől is hánynak? Pl. kefír, joghurt

Lehet csak szokniuk kell.

Na megyek, mert megyünk ládázni, túlteng az energia a fiúkban.:wink:

Nettke :)
Délután azért ott leszünk. :D :wink:

Cat
Kép
cateye
 
 


Édesek vagytok a buli hangulattal! :lol: Alapjában véve egyébként az van, de azért mi is egy normális család vagyunk! Na, jó nem...

Ma is megvan a buli hangulat :roll: : tegnap este csatlakoztam a lányom hányós-fosósához...szuper! Így szép idő ide, szép idő oda, mi itthon. Ugrott a visegrádi bob-játszótér party (az volt a terv mára!). Itthon teszünk-veszünk, legalább haladok rég elmaradt dolgokkal...

Színházasok! Valaki tud nekem jegyet szerezni a Mikve-re? Vagy van valami tuti beszerző helyetek? A héten szeretném felhívni az érdieket, de minden forrás érdekel. Köszke.

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Sziasztok,

Húúú, jó sokat írtatok ez alatt a néhány nap alatt :D Csak nagyjából átfutottam, úgyhogy bocs, ha nem reagálok mindenkinek.

A képek szuperek, Vikóéké és Catéké is! Samu meg Olivér már nagyon magas, szinte az anyjuk válláig érnek :lol:

Nettke,

Drukkolok, hogy Sárit felvegyék. És végülis együtt fogják kezdeni az első osztályt a gyerkőcök, nem?

Kata,

Ti nem adjátok fel ezt a tavaszi sielést, úgy látom :)

Edit,

Nem is tudok mit mondani. Kitartás, és nagyon-nagyon remélem, hogy a mostani műtét legalább az egyik problémát megoldja. A hányásra egyébként mondanak valamit az orvosok?
Dávid méretei nem semmi...

Nos, mi meg hazaértünk :cry: Sajnos :cry: Róma nagyon jó volt, az időjárás is, bár vasárnap esett az eső. Rengeteget mentünk, fogytam 2 kg-ot!!!! Pedig naponta ettem tésztát, panninit, fagyit, süteményeket. Korábban nyáron voltunk, akkor teljesen más hangulata volt a városnak.
Már most nagyon várom a következő olasz utunkat (ami ugye Szardiniára lesz), mert ilyen finomakat enni és ilyen isteni capuccinot inni csak ott lehet :lol:

A fiúk nagyon jól elvoltak, de hát nem először hagytuk őket itthon, úgyhogy nem is gondoltam, hogy bármi probléma lett volna. Nyáron nem is fognak oviba menni, szinte végig meg lesz oldva a felügyeletük.

Ma meg elmentünk egy nagyot túrázni (hiszen az elmúlt napokban alig járkáltunk...) a Mátrába. Megkerestünk egy sziklafalat, ahová majd visszamegyünk a gyerekekkel újra felszereléssel. Most is másztak egy kicsit, nagyon ügyesek.

És végre annnnnnnyira szép idő volt :lol: :lol:

Csajok,

Maradtunk valamiben a vacsorát illetően?

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Detti :)

Kikérem magamnak, hogy a fiúk a vállamig érnek! Lejtőn álltam hátrébb tőlük. :lol: :lol: :lol: Egyébként pont mellbimbóig érnek. :wink:

Vacsi mikor?

Mindenkinek szép tavaszi hetet!!!!!

Cat
Kép
cateye
 
 


Vacsi: hát, szerintem már csak Kolping után, vagyis ápr 15 felé... Vagy van korábbi időpont ötlet? Az már csak a jövő hét lehetne.

Képzeljétek, nagyon makacsul lázasak a gyerekek, szegény Sárika állandóan magas lázzal küzd, már tök bágyadt. Az elmúlt 2 napban a 38 fok és a 39.7 között ingáztunk :cry: Jóformán alig eszik, sokat alszik, de mindig lázzal ébred. Mikor lesz ennek vége??? Már 4. napja!!!
Beninek nem ennyire magas, max 38.5, de ő meg már szombat óta. Ha nem változik, akkor mindenképp visszacipelem őket az orvoshoz. Létezik, hogy vírust ennyi idő alatt sem győznek le? :roll:

Edit,
miújs???? Persze gondolom még a kórházban vagytok, de ha hazaérsz, jelentkezz!! Gondoltam Rátok ma egész délelőtt!

Detti,
együtt kezdenek majd jövőre elsőt, persze! És köszi :lol:

Kép
nettke
 
 


Nettke,

Nálunk mind a két gyereknél 5 napig tartott ez a vírosos időszak. Az első 3 nap volt lázuk, utána ugyan már nem, de nem ettek semmit és csak feküdtek. Gyakorlatilag 5 napon keresztül csak az ágyat nyomták. Ilyen még soha nem fordult elő, ez volt az első, tehát a 4. nap végére már én is aggódni kezdtem. Két napig volt a hányás és a fosás. A hűtőfürdő 39 fok felett mindenképpen javasolt.

Utána viszont úgy elkezdtek enni, hogy csak forgattam a szemeimet. Iszonyú nagy az étvágyuk még mindig, reggeltől estig csak ennének.

Szerintem még max. 1-2 nap, és rendbe jönnek nálatok is a kölkök. Ha megnyugtat, vidd el őket dokihoz (vagy hívd inkább ki, ha lehet).

Edit,

Nekem is eszembe jutottatok, úgyhogy írj, hogy mi volt.



Detti

KépKép
kiliman
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Edit :)

:?: :?: :?: Remélem már túl vagytok rajta.

Nettke :)
jobbulást a gyerkőcöknek. Azért ha még 1 napig ilyen magas lázuk van mutasd meg a dokinak őket. Ne menjetek bele a hétvégébe így. Mondjuk szerintem is simán lehet ilyen hosszú lefolyású vírús, nehezen birkózik meg a szervezetük vele.

Cat
Kép
cateye
 
 


Na, most vettem észre, hogy amit tegnap éjjel írtam, az nem került fel a fórumra. :evil:

Szóval a lényeg:

Nettke! Kitartás, pár hete nálunk is ilyen magas makacs láz volt, Bence nagyon hajlamos rá! Arra azért bíztatlak, hogy ha nem megy le a láz, akkor vidd vissza őket a dokihoz, mert hátha kiderül, hogy más a magas láz oka. Nálunk új diagnózis lett új gyógyszerrel, és utána lement a láz!

Edit????

Nálunk folytatódik a sikersztori: ma a fülészeten jártunk. Bence mandulagyulladás, Luca középfülgyulladás. De legalább már nem fosunk és még nincsen bárányhimlőnk! :roll: Igyekszem optimista lenni, de már azért fáradok! Szerencsére találtam nagyon jó fülész dokit, és nagyon tetszik a hozzáállása a dolgokhoz.

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a drukkokat!
Itthon vagyunk,túl vagyunk rajta,minden rendben volt. A fiúk nagyon ügyesek voltak,semmi nyígás,semmi sírás. Nagyon jól tolerálták az altatást. Most próbáljuk kiheverni a tegnapi nap fáradalmait. A gyerekek zaba-üzemmódra kapcsoltak. Ma megállás nélkül esznek :lol: :lol: :lol: ,ami az elmúlt hetek hányásai és a tegnapi nap koplalása után kész öröm.
Csütörtökön kontroll.

Nettke,Vikó!
Jobbulást a gyerekeknek!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Tüdőgyulladásuk van :( Kezdtük az antibiót, remélem segít, mert különben mindenféle egyéb vizsgálat, vérvétel került kilátásba hétfőre... azt meg elég rosszul viselné Sárcsi ebben az állapotában! Benike azért eleve is jobban van, nála még csak kezdődött a dolog.

Edit,
na, ezek azért jó hírek!!! örülök, és drukkolok, hogy működjön a tubus.

Kép
nettke
 
 


Tüdőgyulladásuk van :(


Jajj Nettke. :( :( :( :( :evil: :twisted: Gyors gyógyulást nektek!

Csak arra tudok gondolni, hogy milyen mázli, hogy Sárival még voltatok a Halmi úton és utána robbant le.

Azért mentek este színházba?

Mi lepasszoltuk a fiúkat estére papánál alszanak, így moziba megyünk. :D

Képzeljétek mennek a fiúk 5 nap táborba Soltvadkertre június 22-én. Nagyon várják, és mi is. 8)

Cat
Kép
cateye
 
 


Nettke,

Nagyon sajnálom :( Reméljük, minél hamarabb meggyógyultok!

Edit,

Végre már jó híreket is írsz nekünk:) Ha étvágya van a gyereknek, akkor nagy baj nem lehet!

Cat,

És mit néztek a moziban? Már akartam kérdezni, hogy nézitek a Sopranost? Hogy tetszik?

Milyen táborba mennek a skacok? Ki lesz a felügyelő? Húúú, én egy kicsit aggódnék. Bár lehet, hogy 6,5 évesen már én is engedném a fiúkat, de most még biztosan nem.
Jó lesz 5 nap nélkülük, az tuti! Tényleg, ti töltöttetek már ennyi időt külön a gyerekektől?

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Nettke! Nálunk is ez volt a magas láz oka, csak nem akartalak megijeszteni, ezért írtam, hogy változott a diagnózis. Amúgy együttérzek, én is két napja lázcsillapítok Bencénél. Lucán meg úgy néz ki (kopp-kopp), hogy átment a fülfájás.

Edit! Jó hírek, csak így tovább!

Detti! Milyen volt Róma? Vagy már írtad, csak átsiklottam rajta? :oops:

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Sziasztok :)

Detti :)
Mi 2 éjszakánál nem voltunk többet még a fiúktól távol, azt is 13 hónapos korukban.

Tavaly még én sem engedtem volna el táborba őket, kajlák voltak. A saját ovónénijük lesz az egyik felügyelő és megy a dadusuk is, aki segít nekik mindenben. Ovis társaik, barátaik is mennek. Nincsenek illúzióim, fürdeni, meg ruhát váltani nem fognak az 5 nap alatt. :D

A Sopranost Anyukám nézi, mert énmég 24-ezek, most fejezem be a 6. évadot. Anyunak tetszik. :lol:

Az Elhajlási engedélyt nézzük meg este, Zoli kívánságára. Egy kollégám látta, neki nagyon tetszett.

Edit :)
Örülök, hogy túl vagytok a műtéten. Már nem hánynak a fiúk?

Vikó :)
Jobbulást Bencének!

Én még dolgozom, de lassan indulok haza. :roll:

Cat
Kép
cateye
 
 


Nettke!
Nem jó hírek! :( Jobbulást Sárinak!

Viki!
Nektek is mielőbbi gyógyulást!

Cat!
Most nem hánynak. De szigorúan csak napi 1 tejterméket (ma pl 1 danette pudingot) kapnak,az összes többi kajájuk tejmentes. (megint külön főzök nekik). Enyitől - egyenlőre- nincs hányás,hasmenés. De egész nap durrog a fenekük és napi többszöri,savanyú székletük van (főleg Marcinak). Ez nem jó jel. De most nem akarom stresszelni őket a kajálással is.Már (talán) többet nem "árthatok" nekik.
1hét múlva megyünk a gasztróra,hátha... (bár reményeim már nincsenek ezzel kapcsolatban)

Kép

Kép
edit73
 
 


Egy kis mosoly :lol: a betegségek közepén:

Kép Luca betegen

Kép ...és gyógyultan (de azért pizsiben!)

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Vikó,
miért volt bekötve Luca füle?? Tudom, hogy gyulladás, csak a kötés... az melegen tartásra volt?

Jelentem, mi lassacskán alakulunk. Jól belemászott Sáriba ez a nyavalyás víros/baci/ akármi.. :roll: Most én vagyok itthon velük 3 napig. Hálistennek Benike szépen gyógyul, szakadozik a köhögése, láznak nyoma sincs. Szerdán kell az orvoshoz visszamenni velük.

Cat,
azért bátrak vagytok ezzel a táborral. De talán ha ők is ennyire akarják, akkor itt az ideje elengedni őket egy kicsit. (Az enyémek tuti nem is akarnának menni, nincs is olyan barátjuk aki miatt bárhová elmennének nélkülünk... :roll: és én sem engedném még őket szívesen sehová. De szerintem ezt nem a fél éves korkülönbség okozza, hanem eleve nem vagyunk sem mi, sem ők olyan nyitott egyéniségek :wink: )
És milyen volt a mozi??

Edit,
remélem a gasztro majd valami építő jellegűt tud mondani. Mert amit írsz, abból úgy néz ki, szigorúan tejmentesen kéne élnetek (vagy csak laktóz??). Az allergiátoknak egyébként volt köze a füllorrgége-problémához, vagy ez csak mellékesen derült ki?
Most Te is szabin vagy velük?

Kép
nettke
 
 


Kedves Topiklakó!

Kommentelj még holnap estig a Babanet cikkeihez, hátha Te leszel az a szerencsés, aki nyereményjátékunk keretében ezen a héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat nyer majd, a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Nemcsak nyerhettek, de segíthettek is azzal, ha például eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Elő a farbával: szerintetek szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem?

Kedves Olvasónk írását is kommentelhetitek, ahol a maguk kálváriáját osztja meg számtalan praktikus tanáccsal fűszerezve, húgyúti fertőzés témakörében.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: