Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lilla!

Nem kell válaszolgatni, csak írj magatokról..... :wink:
Várjuk majd a képeket is. :D

Na lefényképeztem a fiúkat, holnap lesz a farsang.
Cat, köszi a jelmezt, imádjuk.

[img]

Kép

Gergő ördög, Vendel malacka [/img]

Kata

Kép
kateduo
 
 


Kata :)
Nagyon édesek a fiúk!!!! Malacka jelmezt honnan lőttél?

Lilla :)
Várjuk a képeket, és írj, írj. Milyen suli lesz? Mikor jöttök haza és mennyi időre? stb...

Cat
Kép
cateye
 
 


Kata,

Nagyon cukik a fiúk!

Lilla,

Kíváncsi vagyok már a gyerkőcökre. Mesélj, hogy mi történik veletek mostanában.

Cat,

Csütörtökön, ha neked is jó, olyan n3 körül mennék arra feléd és vinném a Sopranost. Én a Babér utcába megyek, ehhez képest te merre dolgozol? Sajnos kávéra nem lesz időm, mert utána kell mennem a fiúkért, csak csütörtökön van hosszú napom, és akkor el tudok intézni egy-két dolgot.

Tudsz ajánlani valami jó kis éttermet?

Detti

KépKép
kiliman
 
 

 
 

Sziasztok!

Cat!

Teszveszen találtam.... :D



Leragad a szemem...., éjfélig sorozatot néztem.... 8)
Ma aludnom kell.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Kedves Topiklakók!

Ismét jó szándékkal spammelek itt (is): folytatódik a Babanet kommentjátéka, azok között, akik a héten kommentelnek, a Jaffa Kiadó könyvcsomagját sorsoljuk ki!

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, így nemcsak a cikkekről kaptok értesítést, de további nyereményjátékokban is részt vehettek.

És végül, de nem utolsósorban: várjuk a Ti történeteiteket is A Te történeted rovatba. Kinek ne lenne a tarsolyában egy olyan történet, amit 1-2 oldalban meg lehet írni? Lehet vicces, tanulságos, dühítő, szomorú, elgondolkodtató, szüléses, gyerekneveléses, párkapcsolatos, családos. Akiből kikívánkozik a grafomán énje, történetét Word dokumentumban küldje el erre a címre: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Köszi a figyelmet!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Detti :)

Én a Babér u.7-ben dolgozom a Danubius házban. Jó az időpont. Csörögj rám és leszaladok.

Étterem? Itt a környéken? Itt a Melbát tudom ajánlani.

Ha nem itt keresel, akkor mondjuk ezt:

http://www.peppers.hu/peppers/index.php

Nemrég voltam üzleti ebéden és szuper, bár borsos. Nomen est omen.

Megyek, mert a főnököm kihívott egy ping-pong meccsre. :D

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Detti,
köszi a címet :lol: megnézegettük, hááát, elég borsos némelyik...
A campingben a mobile home-ok jók, de ott meg mindenhol a szombat/vasárnapi érkezés van kikötve :cry:
Mi idén nem megyünk hétvégén, mert nem akarunk többet dugózni.. szóval még keresgélek. :roll:

Cat,
nagyon tetszett nekik a Kalamajka, kb 1 órás (mondjuk a jegy is 990 Ft), de nem biztos, hogy a fiaidat ez már lekötné... mesedarab, egyszerű dramaturgia, szokásos szereplők (királyfi, királylány, boszorka, rablók, cserfes komorna, daliás huszár..). Aranyos volt.
Inkább Brigiéknek ajánlanám, szerintem a lányok szeretnék!

Kata,
olyan helyesek a fiúk!!!! Nálunk holnap lesz a farsang, már nagyon izgatottak :wink:

Lilla,
jó hallani Rólatok!! Olyan kíváncsi lennék Rátok életben! Hogy milyenek a srácok, és hogy beszélnek angolul, nomeg milyen Zoé baba..? Nyáron terveztek jönni?

Cat, Detti,
mi is utaltuk a Kolpingot, szóval ott leszünk :lol: :wink:
Bár már ott tartanánk... most iszony ez az idő!!!

Kép
nettke
 
 


Mi is vagyunk...

Kata, nagyon cukik a fiúk! A Malacka jelmeztől kész vagyok.

Nálunk a jövő héten lesz a farsang, drukkolok, hogy szegénykéim ne legyenek betegek (van némi köhögésünk...). Ez a 3. évünk az oviban, de még nem voltak farsangon...

Idén biztosra megyünk: most szombaton lesz nálunk buli (Zsolt szülinapja), és meghirdettük a farsangot. Ha összejön a buli, majd teszek fel fotókat!

Nyaralás? Végre megvan az oviszünet időpontja, úgyhogy már megkezdtük a szervezést. Valszeg megismételjük a tavalyi olasz utat (ugyanoda, ugyanazzal a társasággal), meg még lesz egy hét Balcsi. Nettke, mi is hasonlóan gondolkodunk mint, Ti. Tavaly pénteken mentünk és nem volt dugó! :lol:

Színházasok!
Lécci mondjatok infot még erről az Erdei kalamajka előadásról? Nekünk való?

Képzeljétek megint megnéztem a R&J-t (ez volt a barátnőm kariajija) és nagyon jó szereposztást fogtunk ki szombat délután (DA, BZ, MÁZS, SZPSZ...). Szerintem majdnem a legjobbat! Úgy örültem!

Kicsit más jellegű, de megnéztük az Ovibrader-t a Tháliában. Igazi karakteres, görbe tükröt adó studiódarab. Tudom ajánlani.

Más...Március 8??? :oops: Senki nem jön velem vacsizni? :cry: :cry: :cry:

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Vikó :)

A március 8 nekem sajna nem jó. Amellett, hogy nőnap, még Zoltán nap is, így mi akkor egymást kényeztetjük. :lol: :wink:

Március 11 ?

Mi leszel az otthoni farsangon végül?

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok,

Nekem sajnos nem jó a márc. 8., de a 11-e sem, mert akkor leszünk Rómában. Már nagyon várom, ott már most 16-17 fok van :lol:

Nekem a pénteki napok jobbaklennének, mert hétközben szinte minden nap járunk, megyünk valahová. De persze ne én legyek a szűk keresztmetszet, megyek azokon a napokon, ami nekem is jó (pl. márc. 18-a?)

Viszont van egy ötletem majd egy vacsora helyszínre:

www.apacuka.com.

Nettke,

Mi még nem utaltuk el a Kolpongot :roll: Majd 25-én...

A barátnőmék a szállodai részén voltak annak, amit ajánlottam. Az tényleg nem olyan olcsó, de ők nagyon dícsérték. Az a baj, hogy nehéz találni főszezonban olyan szállást Horvátországban, ahol nem szombat a turnusváltás.
Nekünk se volt könnyű a szardíniai villa foglalásakor, de szerencsére találtunk egy olyat, ahová akkor megyünk, és addig maradunk, amíg tudunk és a pénztárcánk bírja :roll:

Nálunk csak a jövő héten lesz a farsang. Nem is bánom, mert Bernát jelmeze még nem érkezett meg az Amazonról :shock: De a fiúk már várják nagyon. Mondjuk ők, főleg Ambrus, szinte minden nap beöltöznek itthon is.

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Detti,
a hotelben meg nincs semmi , ami 5 főre lenne kalibrálva.. :roll: sajnos nálunk ez is szűk keresztmetszet, mi többen vagyunk az átlagnál. De sebaj, majd csak akad valami jó! Vagy a végén veszünk egy sátrat... 8)

Vikó,
én is kihátrálnék a hétközbeni taliból, bár én ezt már rég megmondtam :cry: sajnos minden nap van valami, csak a péntekeim szabadok.
Az Erdei kalamajka, amint írtam is, aranyos kis gyerekdarab. DE. Csak akkor ajánlom, ha a gyerekeid még a Magyar népmesék és a hasonló egyszerűbb gyerekmeséket élvezik, nincs az ingerküszöbük a Star wars, a Ben 10, Harry Potter és egyebek szintjén. Mert akkor unnák. Ez egy klasszikus mese, klasszikus mesehősökkel. :D
Ja, és a férjem is ott volt a szombati Rómeón, nagyon tetszett neki is!! Anyukáját vitte szülinapi ajándékként, és a Mama igazi Dolhai-fan, szóval nagyon élvezték :lol: Mázlitok volt a szereposztással, utolsó pillanatra összejött SzPSz is :wink:

Kép
nettke
 
 


Sziasztok :)

Nekem tetszik ez a Baska Hotel, szerintem még árban is bírható.

Mondjuk mi ragaszkodunk a megszokott olasz kertes apartmanhoz, élhető méretekkel, 55 nm-en.

Detti :)
Jó ez az étterem, szerintem próbáljuk ki. Mondjuk a parkolás nem lesz egyszerű, ismerem ezt a bel VIII. kerületet. :(

Ki merre volt hétvégén?
Tegnap lementünk Siófokra a Galérius fürdőbe. Nekem uszóhártyáim nőttek, mert a fiúk egész nap csúszdáztak, írd és mond megállás nélkül, és csak szülői felügyelettel lehetett, így én mindig vártam őket a leérkezéskor a mély vízben. Remek program volt. :roll:

Mondanom sem kell, hogy hazafelé az első kanyarban már aludtak. :D

Cat
Kép
cateye
 
 


Nettke,

Kempingezésben is tudok segíteni :lol:

Cat,

Nekem ez a Galérius fürdő nem annyira jött be, de nálunk is élvezték a fiúk.

Mi hétvégén otthon voltunk. Bernát csütörtök este elkezdett fosni meg hányni, másnap nem is ment oviba. Aztán felment a láza 39,5 fokra. Ilyen beteg még soha nem volt az elmúlt 63 hónap alatt :roll: 3 napon keresztül csak feküdt, meg se mozdult. Semmit nem evett, nagyon legyengült. Tegnapra összeszedte magát annyira, hogy eljöjjön a Bábszínházba (Rozi az égen - elég érdekes egy darab), de mihelyst hazaértünk, már feküdt is le.
Ma már jobban van, állítólag már futkározott is a folyosón :roll: De szerintem még holnap se megy oviba. Péntekre meg kell gyógyulnia, mert megérkezett Angliából a jelmeze, ami egy vagyon volt, szóval...

Akkor keressünk egy időpontot a vacsira :? :lol: :wink:

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Detti :)

Nekem egyik fürdő sem jön be, tudod. :D :wink: Önfeláldozok a gyerekek érdekében. :wink:

Jobbulást Bernátnak! Ambrus még tünetmentes?

Lenne egy kérdésem. Tavaly mikor indult csütörtökön a repülő amikor Törökbe mentetek?

Köszi,

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,

Valamikor délelőtt indultunk, és szerintem olyan 3 körül már a szállodában voltunk. Visszafelé viszont módosult a járatindulás, és az szívás volt, mert délután 5-kor vagy 6-kor indult a gép.

Van már valami konkrétum?

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Detti,
ez az Apacuka jöhet :lol: :lol: :lol: No de tényleg, mikor?

A Baska hotel nekem is tetszik... csak hát 5 fővel senki nem tervez :cry:
Találtam egy kempinget, mondjuk nem Baskában, hanem jóval feljebb, Medulin-nál, ahol elvileg foglalható a mobilhome hétközben is!!! Szóval van remény 8) Most kérünk ajánlatot.
Sajnálom Bernátot :cry:
A Bábszínházra vonatkozó 'érdekes' az, ha jól értelmezem, elég szarkasztikus volt... miért??? nem ajánlod?

Cat,
érdekes, hogy Ti mindig ugyanoda visszatértek.. :D Mi meg mehetnénk ugyanoda, bele is férne, de a változatosság annyira vonz!! Szeretnék mást is látni, meg kipróbálni új helyeket... csak ha nagyon nem lesz más, akkor megyünk ugyanoda, amolyan vésztartalékként.
Nektek pl bejön az olasz részen a tenger? szerintem ott rémes színe és tisztasága van.. :shock: az olasz hangulat meg mentalitás persze jó, azt szeretem, de én Olaszo-ban már jóval délebbre mennék szívem szerint, minimum Rimini felé. Az meg gyerekkel már túl sok autózás.

A Galerius rég tervben van, de az enyémek kicsit náthásak (mondhatni non-stop..), így nem forszírozom a fürdős programokat. Mi vendégeskedtünk a hétvégén, meg sétáltunk egy nagyot, bicikliztünk. Legalább vasárnap sütött egy kicsit a nap.

Kép
nettke
 
 


Detti :)
Més semmi komoly nincs, csak sakkozgatunk a szabikkal, mert sajnos az is behatárolja a terveinket. Zoli nem tud két hétnél többet kivenni. :(

Nettke :)
Nekünk nagyon bejött Olaszban az az apartmancsoport ahová járunk. Közvetlen tengerparti, kertes, 2 medencés, és persze a homok ami a fiúkat nagyon vonza. Van egy nagyon jó feelingje a helynek, olyan rettentő szabadságérzetet ad. Ja és bárhová lehet kirándulni onnan, nem kisebb helyekre mint Velence, Verona, Padova. :D A tenger első évben nagyon koszos volt amikor voltunk, de tavaly is és tavaly előtt is tök tiszta. Szóval erre sem lehet panaszunk. Ja és ez egy kis falu, tehát nem a túlzsúfolt Jesolo vagy Caorle. Kevesen vannak, de pont elegen.

De kérdezd meg Vikót, ők is Olasz visszajárók, minden évben. :lol: Egyszerűen egész évben hiányzik nekünk, a gyerekek is folyton emlegetik. 8) Az a baj, hogy bárhová megyünk mindent ezzel hasonlítunk össze. És horvátban még közel sem sikerült ilyen színvonalú szállást találni. Ha oda megyünk akkor csak campingbe, mert annak azért van egy feelingje.

Idén újítunk, Törököt is kipróbáljuk, terveink szerint, de utána lemegyünk azért Olaszba. :lol: :wink:

Más: Samu kb december közepe óta köhécsel. Tök szárazon, és egyet-egyet köhint, tehát nem intenzíven, de nem múlik el neki. Főleg ha sportol, fut, akkor jön elő neki meg reggelente. Adtam már neki Ambroxolt, Prospant, meg ACC100-at, de nem múlik ezekre. Más semmi baja nincs, torka nem fáj. Orvoshoz ezért nem akarom vinni a sok influenzás közé. Mit adjak neki szerintetek?

Cat
Kép
cateye
 
 


Ide szoktunk járni, a medence mellé kertes apartmanba. Látszik a tengertől való távolsága. :lol: Na és a zsúfoltsága is ilyen levegős, mint a képen. Mellette van a camping, így este ha zsizsegést akarunk megyünk a diszkóba. Nagyon klassz a campingjük is, ott a mobil home-okat néztük tavaly.

Kép

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

csak gyorsan, mert mindjárt indulnom kell.....,

Cat!

Nekünk köptetőként a Rhinathiol jön be, kb. 3 nap után szebben köhögnek a fiúk, és amellett imádják a színe és íze miatt. Egy próbát megér.

Nettke!

Medulinban mi is voltunk, illetve csak vacsorázni, van egy jó kis étterem, ahol a pizza, hal is isteni ill. nem tudom megvan e még, mert még gyerekek előtt voltunk. Attila arra a környékre jár szörfözni. :D És azt hiszem Medulinban a víz is kicsi, vagyis a gyerekeknek jó..., ha jól emlékszem. És a közelben Premantura, ami gyönyörű....., mármint a tengerpartja. Oda én is elmennék.

Detti!

Bernát hogy van? Annyira szörnyű, amikor a gyerek már fel sem kell, hanem csak fekszik....:-(


Na rohanok,...

Kata

Kép
kateduo
 
 


Sziasztok,

Nekem Olaszország nem az Adriai tengerpartot jelenti :roll: Toszkána, Róma, és lenn, délen Positano, Nápoly... Na, én ott találkoztam az igazi olasz életérzéssel. Ha tehetném, Toszkánában vagy a Comói tó mellett vennék egy kis házikót
Tény, hogy sokkal messzebb van, de útközben 1 éjszakát meg lehet szállni, és annyira, de annyira más a feeling pl. a Sorrentói félszigeten, mint mondjuk Bibionéban vagy akár Riminiben. Bár már Rimini környékén is lehet találni olyan igazi kis olasz városkákat, de északon nem igazán találtam ilyeneket.

Egyébként két éve, amikor Riminiben voltunk, megszálltunk Udinében, és nem kellett egyhuzamban levezetni 800 km-t gyerekekkel. :wink:

Tavaly sajnos kimaradt nekünk is Olaszország (minden évben elmegyünk), de idén duplán bepótoljuk. Szardiniára nagyon kíváncsi leszek, és amiket láttam és olvastam róla, már most tudom, hogy jövőre is oda akarok menni.

Cat,

A Stodalt vagy a Lándzsás útifüvet próbáltad? Nekünk ez a kettő szokott beválni. Meg a Bioptron lámpa. Doki nem jár házhoz nálatok?
Törökországban sem fogtok csalódni (ha jó szállodát találtok), de nekünk már túl drága volt az idén.

Nettke,

Ha gondolod, próbáld meg azt a kempinget, ahol mi is meg Katáék is voltak Krk szigetén. Ha érdekel, akkor utánanézek, és elküldöm a linket.
Meg a Riminis apartman elérhetőségét is elküldöm, ha szeretnéd, úgy emlékszem, hogy ott voltak 5 férőhelyes lehetőségek is. És nem is volt annyira drága.

Rozi az égen. Ez volt a címe a darabnak. Nekem a jelmezek nagyon tetszettek, de a félősebb gyerekeknek lehet, hogy nem jönne be. Az én gyerekeim tátott szájjal nézték végig, de őket nagyon érdekli a világűrös téma. Állandóan a Planetáriumba akarnak menni. Ja, a múlt héten el is mentünk, tudjátok, beszéltünk róla a vacsi alatt:-)

Bernát jobban van, de ma még otthon maradt. Holnap szerintem már viszem oviba.

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Végre írtam egy csomót, és a végére érve hopp, elszállt........ :evil: :evil: :evil:

Most meg már nincs időm ismételni, így csak gyorsan:

Nálunk semmi extra, gyerkőcök jól vannak, csak én küzdöm fáradtsággal, de nem értem , hogy miért....
Holnap lesz az iskola érettségi teszt Zs & Zs -nek , kíváncsi vagyok milyen lesz, és hogy sikerül nekik.

Cat,

nálunk volt, hogy a köptető okozott ilyen tünetet Zsófinál. De, ha tényleg oldani kell akkor a Fluimucil + calcimusc megoldotta eddig nekünk a legjobban.

Nettke,

Nyergesre utaltál vagy ott rendezzük Csillával? Olyan jót mosolyogtam a " Mama Dolhai-fan-on "...

Detti,

itt is járvány volt ez a hasmenéses valami, jobbulást Bernátnak!!!

Kata,

édesek a jelmezesek! Rózsaszín malacka : :lol: :lol: :lol:


Én is rohanok...

Meme
szinta
 
 


Sziasztok,

Köszi csajok a köptetős ötleteket. Most az ACC-t próbálom ki, aztán a Fluimucilt.

Meme :)
Próbáltam már gyógyszer nélkül is, de nem múlt el neki a kehegés.

Detti :)
Én voltam Riminiben nyaralni még a gyerekek előtt, hát engem nem fogott meg. Igazi zsúfoltság a lidoja, olyan mint Jesolo. Na jó az óvárosa szebb. :lol:

Az az igazság, hogy a 600 km-nél hosszabb utak nálunk kiesnek, bármilyen szépek, mert 1 hétre nem éri meg annyit utazni. Azzal megy el a fél hét akkor, nem beszélve a gyerekkínzásról. Ha egyszer sok pénzünk lesz, akkor majd repülővel elmegyünk délebbi helyekre. :D

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,

Eszembe jutott, hogy még mi azt csináltuk, hogy tömény sós oldaltot párologtattunk a fiúk szobájában, és az is segített a köhögésben. Mondjuk ez még néhány évvel ezelőtt volt, azóta szerencsére nem volt szükség ilyenre, de arra emlékszem, hogy hatásosabb volt, mint a gyógyszer.

Egyébként Rimini nekem egyáltalán nem tetszett, a tengerpartja nagyon unalmas, semmi élővilág :roll: Viszont a közelben lévő San Marino meg az ország belsejében lévő kis falucskák, városkák szépek nagyon.

Na, rohanok haza :lol:

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Cat!

Sóbarlang.... :D , hagymahéj tea.

Aköptető lényege a sok folyadék, ha az ACC vagy a Fluimucilt adod, csak akkor hat, ha sokat iszik . Különben nincs hatása. Legalábbis egy fül-orr-gégész ezt mondta nekünk.

Na most rohanok az oviba....1/2 5-kor van vége a karaténak..., pedig még akartam írni....

Kata

Kép
kateduo
 
 


Cat,
Tamás "ráharapott" erre a fotóra :lol: Van webcímed, ahol elérhető ez a hely? 8) Meggondolnánk.

Neked homeós szer nem jött be, vagy nem is próbáltatok? Ha érdekel homeo, akkor megnézem száraz köhögésre mit ajánlanak, mi mit használtunk.

Meme,
Nyerges még nagyon messze van. Kb szerintem 3 héttel előtte lesz jegy, akkor majd találkozom Csillával, majd akkor vasalom be a pénzt Tőletek. 2. sorban fogunk mind a 10-en ülni :lol: :lol:

Detti,
amúgy egyetértünk, de szerintem mindannyian. Olaszország igazi hangulata nem északon érződik, hanem Toszkánában, Rómában és onnan délebbre. De gyerekekkel egyelőre csak az észak elérhető, mi sem autózunk annál többet, mert én nem bírom a gyerekekkel idegekkel... :wink:

Kép
nettke
 
 


Cat!
Csak gyors köhögés info:
- száraz köhögésre nekünk bejött a Stodal, a Lándzsás útifű (ennek van éjszakai vátozata is, ami királyul hat!) vagy a Robitussin (a Rhinatiol is jó, de az hurutosra van!).
- mi most teszteljük a Schüssler sókat, egyelőre jó a véleményem róla. Ha érdekel, csörgess meg, mesélek!

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Csak gyorsan mert rohanok.

Nettke :)
Ez Cavallino-ban a Residence Porto Sole apartman. Mi olasz utazási irodákon keresztül szoktuk foglalni. Megversenyeztetünk többet, és rákérdezünk, hogy milyen árban adják. Nagyon szórnak ám az árak. Tavaly nagyon jó ajánlatokat kaptunk a mobil home-okból is itt, Cavallinoban a Campingben.

Keressetek rá a google-ban az apartmanra, és felhozza az olasz utazási irodákat, akik eladják. Közvetlenül kell foglalózni.

Csajok,
Köszi a köhögős tippeket. A homeos szerek nekünk nem jöttek be sajnos. :( A Rhinathiol és Robitussin sem. Bízom az ACC, fluimucilban, és ki fogom próbálni a sós párologtatást. Hátha...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cateye 2011.02.23 11:34-kor.

Cat
Kép
cateye
 
 


Ambrus se úszta meg... :cry:

Detti

KépKép
kiliman
 
 


kiliman írta:Ambrus se úszta meg... :cry:

Detti


Detti :)
Jobbulást! Te vagy otthon vele?

Minden ismerősömnél ez a vírus dübörög, és a felnőttek sem úszták meg. Vigyázzatok ti is, már amennyire lehet.

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,

Anyukám van otthon Ambrussal, holnap meg a húgom lesz.

Szegény Ambrus teljesen ki van borulva, mert holnap lesz a farsang, és nem lesz ott :( Szeptember óta készül erre, egyébként is nagyon szeret beöltözni, szinte minden nap rajta van a jelmez, és akkor ez a vírus így kicseszik vele

Csak miatta lesz egy pótfarsang a csoportjukban a jövő héten. :cry:

Képzeljétek, holnapra le kell adnom az egész éves szabadságigényemet, napra pontosan :roll: Oké, hogy jó előre szoktam tervezni, na de hogy mikor akarok elmenni szabadságra idén novemberben...??????

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Sziasztok!


DEtti!

Szegény Ambrus!!!!! :( Viszont milyen jó fej lehet az óvónője!!!!!!


Én biztos nem tudnám előre megmondani a szabit... régen nekünk is be kellett írni, de szerencsére lehetett módosítani, na meg főleg a kollégáktól függött, h ne menjünk egyszerre.
Én is mindig felhergeltem magam ezen.
Azért mondjuk novemberben már nem lesz vita, mert a többség úgy is nyáron akar menni.

Cat!

Samu köhögése?

Kata

Kép
kateduo
 
 


Ide is felteszem a jelmezes képünket, hátha valaki nem látja a Facebook-on :lol:

Kép Indiana Jones vs. Anakin Skywalker

Kép Indiana Bernát Jones

Kép Anakin Ambrus Skywalker ( az álarcot nem tette fel)

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Detti!

Na itt is megcsodáljuk a fiúkat.... :D :D :D :D

Az Indiana Jones jelmez Hihetetlen jó, de a legjobb Bernát pózolása mindkét képen!!!!!
Ambrus jelmeze is nagyon jóóóó, mintha már láttam volna valamelyik régebbi képen..., látszik rajta h beteg, de lehet h már csak én képzelem oda....

Elkezdett fájni a torkom.... :(
Remélem nem lesz rosszabb...

Hétfőn elutazunk síelni, csütörtökig nem leszek. Írjatok sokat, hogy tudjak majd olvasni.. :P

Kata

Kép
kateduo
 
 


Detti,
nagggyon jók a jelmezek!! De vagány ez az Indiana Jones-gúnya!! Jobban van már Ambrus?

Kata, sok C-vitamint!!! Jó sielést! :)

Kép
nettke
 
 


Detti!
Nagyon királyok a jelmezek! Bencének még nem mertem megmutatni a képeiteket, nehogy nekiálljon nyúzni érte... :oops:

És akkor rólunk:
...feladom, 10 perce próbálok fotókat feltenni, de nem megy...felirat: túl nagy a képméret. Én eddig 600X600-ra állítottam, és úgy fel szokott menni...Van valami változás, amiről tudtok? Detti, Neked milyen felbontásúak a fotóid, amiket feltettél?

Tali? Bevallom, kínomban mosolyogtam magamban, azon, hogy senkinek nem jó a március 8. De így legalább már tiszta, hogy valahogy miért maradok ki mindig. Egyszerű: nekem általában nem jók a péntekek, és többeknek meg nem jók a hétköznapok. :roll:
Szóval ez van. Maradjunk annyiban, hogy akkor én igazodom, ha tudok. Mert azért szeretnélek látni, hallani Benneteket...Mi is a következő időpont? A hosszú hétvége előtt nekem OK...

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Vikó,

Én is 600x600-as képeket tettem fel. lehet, hogy most valami miatt nem működik. Próbáld meg holnap :D

Nekem a hosszú hétvége előtti péntek nem jó (akkor leszünk Rómában), de ez persze ne tartson vissza benneteket, ha mindenki másnak jó. Viszont az Apacukát együtt próbáljuk ki, jó? :wink:

Engem is utólért... Szerencsére gyengébb lefolyású, mint a fiúknál, de tegnap kifejezetten szarul voltam. Nagyon durva egy vírus költözött be hozzánk, az első ilyen betegségünk, és remélem, az utolsó is!

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Sziasztok :)

Kata :)
Nem lett jobb Samu kehegése. A köptetőktől felerősödött, de mindig csak száraz a köhögés, és utána megmarad az enyhe kehegés. De nem ment ma oviba Samu, mert tegnap délután meg ma reggel fájta a hasa, és Zoli elviszi a dokihoz, így megemlíti a 2 hónapos kehegést. Hátha lesz ötlete...

Mi weelnesseztünk a hétvégén Döbröntén, szuper volt. Gyönyörű idő volt, így kirándultunk is és lovaskocsikáztunk.

Vikó :)
Van hozzád kérdésem. Az Éva magazinban volt, hogy Gödöllön van valami minifarm, ahol lehet Shetland pónikon lovagolni 40 kg-ig gyerekeknek. kb 2 órás a túra, és közben vannak játékos feladatok. Telefonon kell előre bejelentkezni. Te ismered ezt a helyet? Milyen? Mennyibe kerül?

Majd jövök még, csak vár a munka...

Cat
Kép
cateye
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Cat,
mi lett Samuval? Kapott valami gyógyszert?
Sárinak is van egy lassan állandósuló köhögése... bízom benne, hogy a jó idővel ez is elmúlik :roll:

Vacsi: mit szólnátok egy április 1-jei talihoz?? Kinek jó, kinek nem?

Kép
nettke
 
 


Nettke :)

A gyerekorvosunk azt mondta, hogy csak egy makacs megfázás, a tüdeje,légutai tiszták, a torkán lát egy kis slejmet az irritálhatja. Coldrex juniort adott. Semmit nem javult tőle a köhögés, így Zoli ma este elvitte a fül orr gégészetre, ahol szintén azt mondták amit a gyerekorvos, hogy semmi fertőzés nincs nála, talán száraz a nyálkahártyája, és szintén a torkán lévő slejm irritációt mondta. Úgy látszik mi is csak a jó időben bízhatunk...

Ellenben Oli közben elkezdett köhögni, és szerintem jelen pillanatban hőemelkedése van, csak nem engedi mérni, ez kézi becslés.

Én ma voltam az első iskolás szülőin. Fel van adva a lecke, mert 3 első osztály indul, plussz a logopédiai. 2 tanítónéni és egy tanítóbácsi indít, plussz a logopédiai tanítónéni, és mindegyik nagyon szimpatikus volt, így Samunak nem tudom melyiket válasszam :?: Egy bemutatkozás alapján nehéz megítélni....

Április 14-én 15-én van a beiratkozás, persze érkezési sorrend van. Nem elég, hogy végigcsináltam a bölcsinél, ovinál és most a sulinál is kell a cirkuszt csinálni.

Nekem bolondbiztosan jó az április 1-e. :lol:

Cat
Kép
cateye
 
 


cCat, Nettke,

Nekem április 1-re állófogadással egybekötött színházi elöadàsom van az Operettbe (Rómeo és Julia) :lol: Ùgyhogy nekem tuti, hogy nem jó az idöpont. Nem, nem lettem musical fan, kaptam a jegyeket :D

Bocs a fura ékezetekért, de most nincs normàlis billentyûzetem :roll:

Cat,

De legelàbb van mi közül vàlasztanod. A 3 osztályból biztosan találsz olyat, ami jó leesz minden szempontból. Nem irigyellek. Ès már elöre sajnálom magamat is. Ahovà én szeretném vinni a gyerekeket, csak egy elsö osztály indul az idén...

Nálunk elkezdödött a kert átépítése. Sík ideg vagyok :shock:

Jobbulást a betegeknek!

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Én meg pusszancsot küldök Ausztriából. Síelünk... :lol:

Az április 1. nekem sem jó (gondolom nem okoztam meglepetést!): a barátnőmmel töltjük az évi egy wellness-hétvégénket (cserébe a fiúk januári síelős hosszú hétvégéjéért) :twisted: .

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Akkor keresünk más dátumot.
Utána mi megyünk Kolpingolni, de az azutáni héten akár mehetünk vacsizni, ha az jó...

Vikó,
naggyyon irigy :lol:

Meme????

Detti,
a Rómeóért irigyellek Téged is, remélem élvezni fogod, minden ellenérzésed dacára :wink: Mi másnap megyünk a gyerekekkel :lol: És nagyon remélem mi kapjuk a jobb szereposztást :twisted:

Kép
nettke
 
 


Sziasztok!

Csütörtök este megjöttünk a síelésből. Szuper jó volt, főleg, hogy hétfő-kedd-szerda gyönyörű napsütés volt, így csak csütörtökön volt felhős,borús az ég.
Fiúk nagyon ügyesek, lényegében együtt síelgettünk, No nem a meredek, jeges pályán... Idén Vendel is megtanult felvonózni, de a nagyobb pályára ülős lifttel mentünk. Nagyon élvezik a sebességet, mindig nagyon gyorsan mennek, ami totál rémiszt. reggelente alig volt hangom, mert sí közben folyton ordibálnom kell, hogy lassabban, na meg hogy álljanak meg + kanyarodjanak. Hihetetlen, hogy milyen hamar belejönnek a gyerekek. Ja és annyira jól bírják... :D , én teljesen kimerültem a pár nap alatt. Szóval összességében nagyon nagyon jó volt.
Teszek majd fel képeket.

Cat!

Húúú, ez az iskola-osztály választás nem egyszerű.
Írtam privit az ikresen...

Detti!

Rómeót én is láttam még nagyon nagyon rég a gyerekek előtt... :D

Most itthon vagyunk, Attila meg Balatonfűzfőn kihasználja az utolsó? jeget.

Kata

Kép
kateduo
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1299418462.4809.jpg[/img]

Kép

Kép

Kép



Kép

[/img] Kép

Kata

Kép
kateduo
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok :)

Kata :)
Szuperek a képe, főleg az FB-n a síelős videó. Csak állok és bámulok milyen ügyesek a fiúk!

Detti :)
Rómeóért én sem vagyok oda, de azért ki lehet valahogy bírni. :lol: Én másnap viszem Samut, remélem jó szereposztás lesz, mert harakirit követek el ha 6 ezerért rossz szereposztás lesz. :twisted: :evil:

Nálunk döglődés van. Hétvégén Oli volt beteg és lázas, vasárnap éjjel Samu csapott bele a lecsóba, így virrasztottunk. Ma itthon voltam vele, egész nap lázas volt, nem is mehet csak pénteken oviba. Megint szervezkedünk ezerrel, logisztikázunk a fiúkkal. Jöhetne már a tavasz, mert megfigyeltem, hogy télen mi alig vagyunk betegek, de márciusra tél végére mindig kidurran az immunrendszerük, és benyalnak mindent. :roll: :twisted: :evil:

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Cat!

Hogy vannak a fiúk? Oli ovizik vagy ő is otthon van?
Már én is nagyon várom a jó időt.

Ma Vendel is itthon volt, hajnali 3-tól elkezdett "hányni" , de csak sleim jött belőle, olyan mintha a takony a gyomrából jönne az orra helyett. Kb. 5-ig, aztán reggel még kijött belőle amit ivott, azóta okés. Ha nem lesz semmi holnapig, akkor viszem oviba. A múltkor, kb. 2-3 hete ugyanez volt.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Még akartam írni, hogy a hétvégén voltunk ládázni Budaörsön, Attila egy hajcsár volt, 3 ládát kerestünk meg, Vendel 1/2 8-kor, Gergő 3/4 8-kor már aludt. Na de én is ki voltam dőlve. Még +2 kiló van rajtam a régi +6 mellett, így alig vonszoltam magam. Ideje egy kicsit fogyózni....

Kata

Kép
kateduo
 
 


Cat, Kata,
jobbulást!!!! Én is mindig ilyenkor tavasszal rettegek a legjobban, ha bármi program van, tuti betegek lesznek... :roll: Dúlnak a vírusok, tartalék meg már nincs.
Cat, a ládázást igen népszerűvé tetted, már mi is gondolkodunk rajta :lol: Tamás már kinézte a Gps-t is :wink:

Kép
nettke
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: