Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi a válaszokat! A durumtészta kifejezetten jó ötlet, bár lehet, hogy végül mégis a zsömle nyer Kép
alocasia
 
 


Zsófi,
most nézem, hogy majdnem egyidősek a babáink (az enyém aug. 28-ai).Kép Nem is rossz ötlet ez a zöldséges-husis gombócsütés, majd kipróbálom így is. Eddig csak főztem mindent. Gyümit is eszik Gabi, de azt is csak egy hete. Viszont most már tényleg nagyon szépen falatozgat belőle, általában nem pürésítem, hanem a szájába teszek szétnyomott darabokat, úgy jön be neki inkább. Lisztes dolgot mi még nem adunk Gabinak (pedig anyósom már egy ideje nagyon erőlteti a kenyérhéjat), mert nagyon allergiás anyósék családja mindenfélére, ezért a legszigorúbb elvek szerint haladok. De azért valamivel az egy éves szülinapja előtt akarom bevezetni, hogy tudjak neki tortát csinálni.Kép

Ildi,
én is köszi, hogy mindezt leírtad, mentem ám folyamatosan az írásaidat.Kép Remélem nem védetted le.Kép

Tényleg, nincsen valakinek valami jó kis tortareceptje, amit egy évesnek lehet adni?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Le fogom magam védetniKépKépKép

Torta: (kikopizgatvaKép)

1 éves torta. Kukoricadara-torta a frissbabák topikból, március 26, 15:46 Beu:
Kukoricatorta: (már nem emlékszem, ki kérte, de sokan)
Hozzávalók:
0,5 kg kukoricadara,
2 liter víz
1 citrom héja
1 tk. só
felkarikázott gyümölcsök (ananász, alma, meggy stb.)
1 csésze datolya
0,5 csésze víz
10 dkg dió

Elkészítés:
A kukoricadarát beleöntöm a vízbe, belereszelem a citrom héját, megsózom.
Lassú tűzön, folyamatos kevergetés mellett főzöm, ameddig kb. a
háromszorosára dagad. Magas falú forma (jénai tál, tortaforma) aljára rakom a
felkarikázott gyümölcsöket és rásimítom a főtt kukoricadara felét. A datolyát
krémesre turmixolom a fél csésze vízzel, és a kukoricadarára simítom.
Rászórom a durvára vágott diót, és annak tetejére a kukoricadara másik felét
ráöntöm. Kihűtöm, és tálaláskor a formából kiborítom a tortát.

Másik szintén innen, ápr 8, 13:21, Zsurlótól, mondjuk ebben liszt van
(margarinból van tejmentes pl. liga)
Francia almatorta

1. Hozzávalók (8 szelethez)

a tésztához: 4 dl (kb. 26 dkg) finomliszt
12,5 dkg margarin
fél mokkáskanál só
0,5 dl hideg víz
a töltelékhez: 75-80 dkg alma
1 citrom leve
4 evőkanál (kb. 10 dkg) cukor
5 dkg margarin
a forma kikenéséhez:
2 dkg margarin

A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, megsózzuk, majd a vízzel összegyúrjuk.
Folpackba csomagolva 1 órára hűtőszekrénybe tesszük. Az almát megmossuk,
hámozás nélkül félbevágjuk, magházát kimetsszük, majd húsát 3 milliméter
vastagon fölszeleteljük. A tésztát egy kivajazott, 26 centi átmérőjű,
alacsony tortaformába simítjuk úgy, hogy pereme is legyen (a legegyszerűbb
kézzel belenyomkodni). Utána az almát körben rárakjuk úgy, hogy a szeletek
félig takarják egymást. A citrom levével megöntözzük; vagy ecsettel
rákenjük , majd a cukorral megszórjuk. Az olvasztott margarinnal
meglocsoljuk, végül előmelegített sütőben, nagy lánggal (220 °C; légkeveréses
sütőben 200 °C) kb. 30 percig sütjük. Mire kihűl, az almából kisült levet a
tészta mind beissza, így nem lesz szalonnás.
Elkészítési idő: 1 óra.

Én ezt a kettőt csináltam anno ANcsinak (kicsit persze átalakitva saját
konyhámhoz igazitva), a kukoricadara nagyon látványos, de nem igazán fogyott,
a másik viszont annyira megtettszett, hogy azóta tripla adagokban csináljuk.

Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

Sziasztok!
Zsizsa!
A gombócokat én csak kényszerűségből csinálom, mert kanállal nem lehet etetni az én kis egyszerű, mama-barát babóbat! Kép Ha nem muszáj, ne szoktatsd rá szerintem, sokkal kényelmesebb etetni. Persze lehet, hogy később ez előnyünkre válik, de most nagyon macerás az evés.
Ami a tortát illeti, én még csak ott tartok, hogy a tésztát már eldöntöttem:
20 dkg Liga margarin (ebben nincs tejszármazék)
40 dkg liszt
1 ek. keményítő
1 dkg szódabikarbóna
10 dkg porcukor
3-4 alma durvára reszelve
A margarint a liszttel elmorzsolni, majd az egészet összegyúrni, annyi vízzel, hogy jól nyújtható tészta legyen. Min. 1 óra hideg helyen pihentetés, aztán lehet sütni. Az alma helyettesíti a tojás, tejföl szerepét, ezek a linzertésztában általában azért felelősek, hogy ne fűrészpor legyen belőle. A tölteléken még gondolkodom. Mi járunk egy allergia-megelőző programba, ahol egy évesen tej-tesztet fognak csinálni, ha negatív lesz (nagyon remélem!!), akkor lehet, hogy túróval töltöm meg. Ha pozitív, arra gondolni sem merek. Egyébként itt is azt mondták, hogy 10 hónaposan már mehet a liszt, pedig ott elég szigorúak (én is allergiás vagyok, meg a család még néhány tagja).

Zsófi
zsóf
 
 


Ildi, Zsófi,
köszi a recepteket!Kép A lisztadást én is valószínűleg korábban kezdem, mint egy év, mondjuk úgy 11 hós korában. Már igazából lehet, hogy most is adnék (az én védőnőm is 10 hót mond, mondjuk a barátnőmé 8 hót, az még szerintem talán korai), de néha jól esik makacskodni egy kicsit anyóssal szemben.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem ötleteket/recepteket adni egy 8,5 hós gyerkőc táplálásához?
Gondolkozom a paradicsomos tésztán és a kelkáposzta főzeléken. Szerintetek hogyan készítsem el neki?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Ja és joghurtot adhatok már neki? Még nem kapott tejterméket, tejpépből is HA-t eszik.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz!

Olvasgass bele itt az arhivba, nagyon sok ötlet van!
Én paradicsomos dolgot 1 éves korig nem adnék, mert a paradicsom allergizálhat. Tésztából csak tojásmenteset. Kelkáposzta... talán, bár egy-két hónapot még ezzel is várnék szivem szerint.
A http://otlettar.try.hu oldalon találsz egy táblázatot, amit babanetes lányok csináltak, arról, kb mit mikor lenne jó adni a babának.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Köszi Ildi!
Én egy másik táblázat szerint haladtam eddig, na most akkor összevetem a kettőt.
Amúgy a védőnőm kelkáposztafőzeléket javasolt virslivel, furcsán nézett rám amikor közöltem, hogy a virslivel azért még várnék.
Szóval akkor tejtermékek még nem mehetnek...

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan bejelentkezem, mert babóci itt lóg a székem oldalán. Ma sem szeretne időben lefeküdni.
Képzeljétek, voltunk mérni, és 3 hét alatt kereken 1 kg-t hízott!!! Kép Úgy tűnik, most behozta a lemaradást, a fogyást, és összeszedte magát. Most 9 kg, és 73 cm (10,5 hó). Azért remélem, most már visszaáll a súlyfejlődése a normális ütemre, nem szeretném, hogy már 2 éves korában guruljon, mint én anno.

Krisz!
Miért HA tejpépet adsz neki? Ha allergiára lehet hajlama, akkor a lisztfélével is várni kellene még kb. 10. hónapig, a tejtermékekkel pedig 1 éves koráig. Mellesleg állítólag a virsliben, párizsiban is lehet tejpor. Én akkoriban azt csináltam, hogy főztem csirkehúst mindenféle leveszöldségekkel, ici-pici sóval, aztán ebbe az alapba egyéb zöldségeket. Egyébként azt mondják, hogy nem bánják a babák, ha nem túl változatos az étrend. Nem tudom, az enyém egy speciális eset...

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Zsófi, ez egyszerűen szuper!!! Naneizéjjmá, hogy épphogy rendeződött az ügy, már a ló másik oldalától tartasz!Kép

Párizsiban, virsliben még szója is lehet, az is eléggé allergizálós.

Egyébként magam is arra jutottam, hogy a babák eleinte nem biztos, hogy igénylik a túl nagy változatosságot. Ha csak arra gondolok, hogy fél évig egész jól elvannak egyféle ételen...

Bóbita
bobita
 
 


Zsófi,
ez fantasztikus!KépKépKép Remélem, most már a dokik is elégedetettek... Most már ne aggódj semmi miatt, úgy fejlődik a fiatalúr, ahogyan éppen neki jó, szerintem hagyd rá.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Hi!
Hadd kérdezzem meg,ti hogy fertőtlenítitek a főzős eccájgot,amivel a kicsinek készítetek főzit?(szűrő,turmix,evőeszközök)Egyáltalán szükséges még ilyesmivel bíbelődni?
Köszi:E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde,
lehet, hogy az okosok mást ajánlanak, de én, amikor a babóm hat hós korában elkezdtem a hozzátápit, már nem fertőtlenítettem semmit. Én ugyanis azt gondoltam, hogy annyi mindent a szájába vesz, ami nincsen fertőtlenítve, hogy felesleges. De lehet, hogy csak lusta vagyok.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Szilde!
5 hónapos korig kell fertőtleníteni, utána csak az anyatejeseket, meg a tápszereseket. Vagy 5 hó után azokat se? Elbizonytalanodtam.

Bóbita
bobita
 
 


Szia Szilde,
csatlakozom Zsizsához, nekem is azt javasolta az orvos, hogy egyszerűen mossam el, ahogy a saját evőeszközeinket is. Sőt attól is óvott, hogy hiper-szuper fertőtlenítő szappanokkal mossam a gyerkőc koszos mancsait, mert ezzel épp visszájára fordíthatom a dolgokat.
Barnus
barnus
 
 


Sziasztok!

Nekem a védőnőm ajánlotta a HA-pépet, mert allergiára hajlamosnak találta. Ha tényleg allergiás lenne, akkor azt sem ehetné.
Milupa piskótát és 7gabonás pelyhet is szokott enni, attól sem volt semmi bajKép

Tényleg nem nagyon igénylik a változatosságot, csak szeretném az ilyenkor már ehető dolgokkal megismertetni.

Én sem fertőtlenítek már 6 hós kora óta. Egyszerűen egy másik szivacsot használok az Ő cuccaihozKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem hogy a görögdinnye levét adhatom-e a fél éves babának viz helyett inni? Csak 20-30mlt naponta. A kismama táblázat szerint dinnyét 8 hónaposan ehet, de én nem a húsát akarom adni, csak a levét.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Bóbita!
Na igen, egy aggódós anyuka mindig talál valamit Kép. A ló másik oldalától csak azért félek, mert én pici korom óta nagyon kövér voltam, most is 30 kg plusszal küzdök, és ettől szeretném megóvni a gyerekemet, mert szörnyű "sors". Azt hiszem, ezt a szüleim rontották el még anno (pedig ők egyáltalán nem kövérek), nagynéném szerint a cukros löttyökkel. Persze az ember nem kérheti számon a szülein, nem mondhatja azt, hogy mondjátok már el, ti hol rontottátok el, hogy azt elkerülhessem.
Zsizsa!
Ráhagyom. Mást nem is tudok tenni, azt, és annyit eszik amit ő gondol, se szép szóval, se máshogy nem lehet rábeszélni semmire, ami kaja. Voltunk a hétvégén egy ismerősnél ugyanekkora babával, az már 1,5 kg-val több, de úgy eszik, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva. Kanál jön, száj kitát, kaja be. Amíg van. Hihetetlen. Főzelék, gyümi, mindegy. Az anyja azért panaszkodott, hogy már nem nagyon eszi a céklát. Gondoltam magamban, ez legyen az ember legnagyobb baja.

Fertőtlenítés: én sem fertőtlenítek már régóta. Igazából csak a mellszívót, és eleinte a cumikat fertőtlenítettem. Csak arra kell vigyázni, hogy a kajamaradékok ne tudjanak megromlani, mert az okozhat gyomor-bél bajokat.

Karmen!
Én nem adnék még dinnyelevet, de ez teljesen csak laikus vélemény. Vagy esetleg erősen higítva vízzel. Persze attól is függ, hogy mit evett eddig.

Zsófi
zsóf
 
 


Karmen!

Miért adnád viz helyett inni? Szerintem szomjoltásra a viz a legjobb, semmilyen édes folyadék nem versenyezhet vele. Nem cukros, nem árt a fogaknak, nem befolyásolja károsan az étvágyat, nem lesz belőle rossz szokás. Én az egész gyümölcslé-tea itatási szokást hibásnak tartom, szerintem legjobb, ha vizivásra szokik rá a gyerek, azt tényleg akkor fogja inni, ha szomjas. Nagyon sok olyat hallottam már, ahol adták a gyümölcsléket, aztán meg panaszkodnak, hogy egész nap nem eszik a gyerek. ja, csak megiszik fél liter cukros édes löttyöt.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Karmen, én mindig vizet adtam a fiamnak inni, és teljesen megfelelt neki. Nem "szólt", hogy inkább valami édeset szeretne, itta élvezettel a vizet. Azóta is azt szereti legjobban. És ez így nagyon jó. És hogy mennyire csak a szoktatáson múlik: most (két éves) kicsit többet van az apjával, aki sajnos teát ad neki (meg csipszet, csokit, stb Kép ). És azóta sajnos sokszor teát kér inni. De ha nem szórakozásból, unalmában akar inni, hanem tényleg szomjas, akkor azért még mindig a víz a nyerő. Kép
Anyukám meg szántszándékkal rászoktatta a kakaóra. De már késő volt a szoktatáshoz, nem sikerült neki. Kép
Én akkor adtam csak gyümölcslét, mikor rosszízű cseppeket kellett bevennie, és vízzel azért már mégse... De szomjoltásra nem kér gyümölcslét se, mindig csak sima ásványvizet. Örülök is neki.

Ja, és a dinnye vízhajtó hatású. Jó az egy babának ebben a nagy hőségben?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Köszi, akkor maradunk a viznél. Eddig csak anyatejet kapott, vizet pár hete és nem minden nap. Cukros ivolevet, teát nem is akarok adni neki, de azt hittem a dinnye leve természetes cukor, azt kaphat. Gondoltam új iz, igy könnyebb lesz majd bevezetni a hozzátáplálást. Rossz ötlet volt akkor. Akkor majd barackkal kezdjük azt lehet. ÉN mindenkitöl a burgonyát hallom mint elsö próba de a kismama táblázat szerint még nem kaphat 6 hósan, ti vártatok vele?

köszi. Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zsóf!
Hány hó-tól nem fertőtlenítesz?
Karmen!
Mi csak azért nem vártunk a krumplival,mert anyatej-tápisak vagyunk.Anyatejes babáknál a 6hó jogos.Először gyümilével kezdd,aztán gy.pépek,és utána főzelékek.Azért így mert ilyen sorendben terheli jobban a gyomrukat.A gyümilét 5 hósan,pép 2 hét múlva,6 hósan főzi.De fözelékek közül tényleg a krumpli az első,úgy tudom,föleg ha még csak újrépa van.(vegyszerek)Mire ti odajuttok már lesz rendes répa is,csak hát nem minden baba díjazza.A krumplit inkább.Kép
Bye.:E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Tulajdonképpen, hogy gyümölcs, vagy zöldség az egy kategória, azaz akár a krumplival is lehet kezdeni. De a gyümölcsöt sem 5 hósan, mint Szilde irta, hanem 6 hósan érdemes elkezdeni. Felesleges előbb, az anyatej elég és tökéletes, az emésztőrendszerük viszont még sok babának 5 hósan nem elég érett.
Répából már azért lehet kapni vegyszernélkülit is, mondjuk nem olyan nagyokat, de az én kertemben már ehető méretű, vegyszermentes répák vannak.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Én úgy tudom, hogy 1 éves kor előtt tilos a dinnye, mert trágyás a föld, amiben terem, és hiába mossa le az ember, meg eszi a belsejét, azért átjuthat v.mennyi belőle.
rjuli
 
 


Lányok!
Hát..Nekem a védőnő azt mondta,hogy a bevezetési sorrend az emészthetőségi sorendet is jelent.Végülis logikus.A gyümikben gyümölcscukor,rost,nyomelem,ásványi anyag van.A krumpli meg keményítőbomba,ami köztudottan kémiailag bonyolultabb szerkezetű,hiszen a gyümölcscukor az alkotórésze.
Először a babapocinak meg kell dolgoznia,hogy azt lebontsa gycukorrá,majd azt tovább.Akkor már nem jobb lenne a könnyebben emészthető gyümölccsel kezdeni?Minek terhelni a kis gyomrát,ha nem muszály?Fő a fokozatosság!Kép
Amúgy a krumpli magában folytós,hígítani kell pl....Hm..Kép gyümölccsel!Kép
A meleg miatt előfordul,pl.nálunk,hogy a baba a lágyabb,könnyebb,lédúsabb kaját részesíti előnyben.
Egyébként amivel nem boldogul,szinte félig emésztve jön ki,nem is hasznosul.
Na majd látod Karmen.
Nem fogunk most ezen összeveszni.Kép
Jó annak akinek van kertje,de a piacon én még láttam szép,de feltuningolt répát.Csak azt.Lehet,hogy csak a zöldséges nem hozott másmilyet,mert ez mutatósabb.KépÉn még nem adom a babónak,jobb az óvatosság.Persze a saját répáját meg csak tudja az ember,hogyan nevelte.Az benne a jó.Kép
Bye.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szivesebben kezdeném én is gyümölccsel (ma kap egy falat barackot) mert ezek késöbb nem lesznek, krumplit meg bármikor tudok majd adni késöbb is. Igaz fagyasztok le gyümölcsöket, de a frissnél nincs jobb. Csak összetöröm a barackot villával és kis tejjel? vagy turmixolni kell az egy kiskanálnyit is? Biztos buta kérdés de fogalmam sincs hogy adjam.

Zsófi! 5 hótól én sem fertötlenitek.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen, eleinte nyomd át műanyag szűrőn a barackot (szerintem tej nem kell bele), nevezzük ezt gy.lének (egyéb gyümölcsnél is) és csak ha azt már kapta párszor gond nélkül, akkor add a rostokat is!
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Karmen!
Amikor őszibarackot adtam a gyerkőcnek,leturmixoltam a héja nélkül (természetesen),de olyan hígas,hogy így is alig lehetett kanállal adagolni.A sárgabarit nem próbáltam még,gondolom az egy fokkal sűrűbb lesz,de lehet,hogy anyatejcsi nem kell abba sem.
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Úgy,úgy előbb a lé, aztán a többi.Kép E
Pildi!Megelőztél 1perccel!Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sárgabarackot ne adjatok 1 évnél fiatalabbnak. Hajthat, hasmenést csinálhat (azt hiszem ez a hivatalos ok, tán könnyen erjedő a fedőneve). Cseresznye sem való 1 év alatt.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


SzildeKép
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Már megint a védőnő.Nekem meg azt mondta adhatok neki most,csak ha fáj a hasa hagyjam abba.Ebben asszem tévedett,azt súgja vmi.KépE.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Átfutottam már a táblázatot (aki még nem tudná, http://otlettar.try.hu ), ott bizony szépen rendesen egy évtől van a sárgabarack is, a sárga és görög dinnye is!
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi! ez a szürö nagoyn jó ötlet, köszi. Turmixolni szerintem már nagyobb mennyiséget lesz érdemes. Nekem is Ágci táblázata van meg, a fenti oldalt ugyan nem ismertem, de nekem úgy irta Ágci, hogy dinnye 10 hónaposan lehet.
Mindegy fagyasztni ezt ugysem fogok, mert csupa viz, felengedve szerintem semmi sem marad a húsából, igy majd csak jövöre eszünk dinnyét.

Egyébként én a kismama táblázatban láttam hogy 8-9 hósan lehet adni sárgabarackot, dinnyéket. Érdekes hogy ezeket sem egyformán javasolják.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Ja és amit mindig kérdezni akarok. Semmilyen táblázatban nem látom hogy grizt mikor ehet, föznék anyatejböl tejbegrizt is majd.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
A gríz,v.búzadara,gluténtartalmú,csak 1 éves kor után adható lisztérzékenység elkerülése végett.Viszont a rizsben nincsen glutén,tejberizst leturmixolva azt sztem 6 hósan adhatod.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sőt, ha puhára főzöd a rizst, nem kell semmi turmix. Én sokszor vizben kezdtem főzni és csak a végefelé töltöttem hozzá a felmelegitett anyatejet, és semmi pépelés, ette a csaj.
Glutén örök vitatott téma, mert a lisztérzékenység nagyobb részben öröklött, és akkor mindegy, mikor adsz neki glutént. De létezik szerzett (kialakuló) gluténérzékenység is, na ez miatt lenne célszerű mindennemű gluténtartalmú dolgot 1 év után adni (nekem nem sikerült, leányzó 8 hósan kivette apja kezéből a kenyeret, később nem lehetett elvenni tőle)
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Nem is hallottam eddig a gluténröl, jó hogy mondtátok, köszi. Azt hittem rizs. v búzadara mindegy, ezek szerint lényeges a különbség.
Akkor jól értem hogy minden gabona gluténtartalmú, nem ehet kenyeret, kiflit sem 1 éves korig?
Csak nekem van ennyi kérdésem hogy itt nyaggatlak Benneteket v. eleinte ti is ilyen "bénának" éreztétek magatokat?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen
a búza, rozs, árpa és zab gluténtartalmú. De pl. kukoricadarából próbálkozhatsz anyatejbegrízt főzni, (én egyszer próbáltam, de ki is dobtam Kép) vagy rizsliszttel lehet sűríteni.
Az 1 évet egyébként mi sem bírtuk kivárni, Dani 10 hósan már kapott kenyérhéjat.

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Rizsliszttel élethű tejbegrízszerű, tejberizsízű cuccot lehet csinálni anyatejjel.
Lényeg, hogy hidegen kell belerakni a tejbe a rizslisztet, mert egyébként csomós lesz. 1dl tej+2teáskanál rizsliszt, pár perc alatt kész.

Karmen, igen a péksütik gluténosak, de a kifli ált. még tejes is. A zsömlék többsége vizes, az mehetne, ha glutént már adsz.

Ildi! A dinnyéket miért egyéves kor után lehet csak? Allergia, vagy más ok?
Sárgabarack: nem az van, hogy az anyatejes babák nem nagyon kapnak hasmenést? Ez esetben pont, hogy addig kéne a sárgabarackot elkezdeni, amig védve van a kis gyomruk. Mit gondolsz erről?

Bóbita
bobita
 
 


Bobita, egyél egy kis sárgabarit és igyál rá egy bögre tejet. Aztán nézd meg a hatást!Kép Emlékszem gyerekkoromban mindig enni kellett a kettő között valamit (kenyeret, kekszet, akármit), mert mindig mondták felmenők, hogy hajt igy együtt különösen.
Dinnye:passz, bevallom nem töprengtem el rajta (nekem szezonálisan ez sose volt gond, dinnye meg nem egy fagyasztandó dolog), de leginkább itt is a hasmenésre, hajtásra gondolnék, meg esetleg arra, hogy a dinnye aztán tényleg csak viz és cukor, talán annyira vitamin és egyebek szempontjából nem is hasznos.
Ancsi lányom (15hó) most eszi gátlástalanul a számára már engedett gyümiket, plusz mindenfélét, plusz sok szopi. Na amióta ez a sok puha gyümi van, ringlószilva, barackok, azóta igen csak lazákat kakil újra.
SZóval itt valami olyasmi van, hogy nagyot is meghajt, de kicsire veszélyesebb ha meg van hajtva nagyon. Talán.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Ildi, köszi. Tényleg van egy ilyen jelenség... én ugyan sose tapasztaltam (kedvencem a gyümölcsre kakaóKép). Emiatt eszembe se jutott volna, jó, hogy írod.

Bóbita
bobita
 
 


Na hova lett amit de. irtam? Hm. Szóval köszi a gluténes dolgokat, akkor megpróbálunk erre is figyelni. Azt meséltem de. hogy adtam öszibarackot és mint amit én vágok arcot a citromra olyat produkált a baba is. Igy várok pár napot, hátha sikeresebb lesz.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Ha savanyú a barack,néhány nap alatt érik még álltában.Ha mégse, natúr por szőlőcukorral lehet ízesíteni.Végülis a gyümölcsökben is az van.

Amúgy leánykám is ilyen arcokat vágott az első két nyeletre barackból.Én későb édes almával ellensúlyoztam a barit,mert én almával is kezdtem a gyümizést.Úgy jobban ízlett neki.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Én a Schöpf-Méreis topic lakója vagyok, csak azért nyergeltem át ide, hogy megkérdezzem:
Érdekelne-e valamelyikőtöket szép, permetszer-mentes sárgabélű őszibarack?
A szüleim termelik, elsősorban eladásra, tavaly nyáron én azt fagyasztottam le az akkor még pocaklakó gyermekemnek irdatlan mennyiségben és nagyon bevált (sajnos még így sem lett elég).
Ezért jutott eszembe, hogy ajánlom kisgyermekes anyukáknak is.

Az ára még bizonytalan, mert majd csak 1-2 hét múlva kezdődik a szüret és nyilván az akkori piaci ár fogja meghatározni. Mindenesetre lényegesen kedvezőbb áron szokták adni, mint a zöldségesek vagy akár a piacosok.

Pátyon van a barackos, de ha valakinek gondot okoz oda elmenni, úgy is megoldható a dolog, hogy hozzánk (Budafokra) elhozzák és innen viszitek el.

Ha érdekel valakit, írjon mailt (medvike@freemail.hu), mert mostanában nem nagyon érek rá olvasni a topicokat. Gyerkőc nagyon igényes

Üdv
Mackoo
mackooo
 
 


Sziasztok lányok!

A külföldön élőket kérdezném elsősroban, de bárki, aki hozzá tud szólni, annak örülök. A kérdésem, hogy külföldön milyen formában szokás az 1-2 év körüli piciknek adni a zöldséget? Azért merült fel bennem, mert itt Magyarországon főleg a főzelékek dívnak, azaz rántással, habarással adjuk a zöldségeket, viszont tudomásom szerint ez a fajta ételkészítési mód csak nálunk honos.
Az én gyerekem meg semmilyen főzeléket nem eszik meg, hátha másféle módon elkészítve megenné... (Főzve, párolva se eszi...)

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!
Yoan!
Nem tudom, hogy miért nem eszi a főzelékeket, de nálunk azért nem, mert kanállal semmit sem hajlandó megenni. Ezért azt találtam ki, hogy a párolt, tört/turmixolt/reszelt zöldségeket, krumplit, főtt rizst, darált csirkehúst - mikor milyen kombinációban - egy kevés liszttel összekeverem, hogy valamelyest összeálljon egy masszává, és teflonserpenyőben ici-pici olajon megsütöm. Fasírt, gombóc, vagy rudacska formára. Így megeszi, kézzel. Esetleg próbáld meg. Persze több a kalória benne a liszt miatt, meg amennyi olajat felvesz, de legalább a zöldség is benne van. Szoktam teljes kiőrlésű, vagy rozsliszttel is csinálni, talán úgy egészségesebb.
Zsófi
zsóf
 
 


Orsi tegnap elfogadta az öszi levét, igaz mindig fintorgott, de aztán hatalmasra tátotta a száját és kapkodta hol a köv. falatKép

Bóbita! a tejberizshez a rizslisztet is kell fözni vagyis forraljam fel az anyatejjel v. elég csak a tejcsivel langyosra melegiteni?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Karmen! A hideg tejbe belerakod a rizslisztet, még hidegen elkevered, fel a tűzre, pár percen belül besűrűsödik, amikor látod, hogy ennél sűrűbb már nem leszKép, akkor kész is. Az egész nem több 5 percnél.
Az anyatejben levő anyagokat nem kíméli az eljárás, de itt inkább a tej-ízen van a lényeg.

Bóbita
bobita
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: