Új privát üzeneted érkezett!

Mony! Nincs a profilodban e-mail cím, nem tudom hová küldjem az anyagot!

Di_ti
di_ti
 
 


Di_ti! Azt hiszem, nem lenne helyes, ha továbbadnám. CSak kósza ötlet volt, de elvetettem. Köszön öm szépen Kép

Indianyó

indianyo
 
 


Kelimoni!
Regi is 57cm-rel született és az első védőnői méréskor 54cm-t mértek!!! Rohanósan mérik a csecsemőket, szerintem ez érthető, amikor mi születtünk, még 18 baba született aznap! Most már 67cm!! És ez a lényeg!

Süni!
Gondoltam rád! Nézd csak!!!!!!!
Kép
Kép
Kép

Mindenkinek szép napokat! Rayo

Kép
rayo
 
 

 
 

Sziasztok!
Di-ti, alkalomadtán nekem is elküldenéd az anyagot? Nagyon megköszönném.
Idusamoja, nagyot nőtt a lánykátokKép
Mindenkinek szép estét, havunk még nincs, de várjukKép
Boszi
szuperboszi
 
 


Di Ti!

Gondoltam én is arra, hogy a gyakorlat a fontos, az anyagot csak olyan emlékeztetőfélének kaptátok. De azért hátha profitálok belőle. Az e-mail címem: n.roni@freemail.hu. Nem írtam bele a profilomba, csak a táblázatban van benne. Bocsi, de elég bizonytalan voltam regisztráláskor, hogy mennyit is áruljak el magamról.
Szóval a munka a titokKép
mony
 
 


Mony, Szuperboszi! Emilke úton van már hozzátok!
A táblázat teljesen ki is ment a fejemből....bocsika Ildi_ko!

Indianyo! Ahogy gondolod.... A gyakorlási lehetőséget csak azért említettem, mert nekem elsőre rémisztően erősen kellett pl. a baby-babát nyomkodni, meg a hátát ütögetni, amit leírni nem lehet. Meg azt sem, hogy mennyire nem egyszerű úgy befújni a baba orrát-száját egyszerre "bekapva", hogy ne menjen mellé, ne a gyomrába menjen és ne legyen se túl sok, se túl kevés levegő... Szóval én úgy gondoltam, hogy egy pár hónap múlva, (ha lesz időm baba mellett) visszamegyek hozzájuk csak ezt gyakorolni az anatómiai babán, mert erre is van lehetőség,(ami pl. csak 2ezer pénz) hogy minél jobban bevésödjenek a mozdulatok.

Puszika,
Di_ti
di_ti
 
 


Kedves várakozók!

Nagyon kevés az időm arra, hogy a gép elé üljek.

Tényleg született egy kislány vidéken, de a szülők már régebben megismerték az életet adót.
Egy kislány szülei pedig szülés után 2 nappal ( amikor már az örökbefogadókat is megismerték, és szimpatikusak is voltak egymásnak) úgy döntöttek, hogy mivel hasonlít az apukára így mégsem adják örökbe. Ilyenkor kelengyével segítjük őket, ha szükség van rá.
nikinozso
 
 


Napsugi!
Ha emeli a fejét, az azt jelenti, hogy emeli a fejét! Nem akarhat még ülni, mert szerintem nagyon kicsi! A hátizma még nem elég erős, tudom, hogy jó lenne már látni ülve, de türelem! Nekem azt mondták, hogy ha most nem fejlődik rendesen a hátizom, utána már nem fog, mert elkényelmesedik a baba ülő helyzetben! Nem akartam okoskodni, csak azt írom, amit nekem is mondtak.

Regi nagyon szereti a paradicsomot, meg is mutatom nektek!
Kép

Kép
rayo
 
 


Nagyon huncut szemei vannakKép
szuperboszi
 
 


Indianyo, Ildi, kösz a felajánlott segítséget, de boldogulnom kell egyedül! Bár szívesebben küldeném magáncímeitekre a képeket, mint így kitenni közszemléreKép
Napsugi, én most olyan szakon tanítok, ami tele van kismamával, lévén nekik ingyenes az oktatás. Megértő vagyok nagyonKép (bár félve teszem hozzá, hogy én meg pluszmunkákat végzek a gyerek mellett a 8 órás munkaidőmön túl)
Az apu szó tetszik, hogy utánoz más a kis vacakKép
Rayo, gyönyörű a kislány, tényleg beszédes szemei vannak! (Én is a lányom szemébe szerettem bele első látásra)
Nálunk most eszméletlen szövegelés, csicsergés megy késő estig, jó kis gyerekszájak, kár, hogy nincs időm leírniKép
Jó éjt, sajna reggel munka, s mindig mosott *-ként kelek, de este jól bírom...
(Ma reggel is apa ébreszt, én kómában, gyerek vidoran kiszól mellőlem a takaró alól: Mi még alszunk anyával, legyél csöndben, jóóó?)
Ebből láthatjátok, hogy velünk alszik, sőt, egy ágyban, ő döntött így, hiába van szép külön szobájaKép Mi meg jól viseljükKép
mera
 
 


Sziasztok!
ILdi_kó...bocsi,hogy csak most írok... Nati a NÁTÁN név rövidítésé,Nátániel még nem volt az utónévkönyvben 98-ban,,,csak 99-ben!Kép
Tesó....hát már töbször megpróbáltuk....de nem reagáltam a hormonokra!KépÍgy nem lesz.Hacsak,mint S_Norkásan nem...spontán...
Lenne egy kérdésem,Ti beadnátok a babátokat bölcsibe 1év után?Ott dolgozom,és érnek furcsaságok...nem tiltja a törvény esetleg?Lehet,most furcsán hangzik.....de majd kifejtem bővebben....ha nem gond...most megyek,mert elkések...és van 6:10-es gyerek...
na pusza Mindenkinek!
Andi
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kép....még csak 5:39 van,ez a gép butaságokat ír,hogy 4 perc múlva 6!Akkor már rég ott kéne lennem!....Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szép jó reggelt!

Mégsincs hó nálunk sem Kép Tegnap reggel nagyon hamar elállt a hóesés és ami lehullott, pikk-pakk, el is olvadt. Na sebaj, most a Télapót várjuk a hó helyett Kép Olyan ügyesen megtanulta Vivien a versikéjét, nagyon büszke vagyok rá. Most már csak az a kérdés, hogy elmondja-e a Mikulás-ünnepségen Kép

Rayo: Elég nagy file-okat küldtem tegnap, lehet, hogy tényleg amiatt nem tudtad megnyitni. A többieknek rendben volt?
A paradicsom nálunk is mindig nyerő volt (mondjuk mi a párommal májustól októberig paradicsomon élünk, annyira szeretjük, a gyerekek meg biztos alkalmazkodnak hozzánkKép)

Indianyo: Hú, hát akkor elég macerás ott az örökbefogadás. És ha találsz egy ügyvédet és örökbeadó családot, akkor bármennyi gyereket, nemre való tekintet nélkül örökbefogadhatsz? Sok gyerekről mondanak le egyébként?
Mit jelent a hozzászólásodban, hogy "újszülöttekkel"? KépKép Csak nem ikreid lesznek???

Vicki: Hát igen, biztos azért pakolták le Kép Nagyon rendesek, nem? :D

Napsugaracska: Eddig még senkinek nem mertem írni erről az érzésemről, amiről Te is írtál. Én is iszonyúan félek a gyerekek elvesztésétől! Ha egyedül kell mennem valahová Viviennel, vagy esetleg Bálinttal maradok egyedül nyilvános helyen, mindig nagyon közel húzom magamhoz őket és szorosan fogom a kezüket, vagy ölbe veszem, mert folyton ott motoszkál bennem egy rossz érzés, hogy elrabolják tőlem. Hülyeség, tudom, de mégis... Régen ment a tévében egy műsor, amiben elveszett gyerekeket mutattak be és egy dal ment alatta a klippel együtt. Ebben a klipben volt, hogy a nő kint hagyta a babakocsiban a babát az üzlet előtt és amíg ő bement, elrabolták a kicsikéjét. Még gyerek voltam, amikor ezt láttam, de olyan mélyen belémivódott, hogy nagyon gyakran eszembe jut. Amikor látom, hogy valaki kint hagyja a kisbabáját a bolt előtt, teljesen felháborodok és legszívesebben elmesélném az én látott élményeimet az anyukáknak Kép
Nagyon klassz lehet, hogy kimondta Norisz, hogy apu! Kép Nálunk volt egyszer egy vicces eset. Vivien még pici volt, semmit nem beszélt. Itt votl nálunk egy mozgássérült barátnőm, akivel a párkapcsolatairól beszélgettünk. Egyszer a barátnőm odafordult Vivienhez, és ezt kérdezte tőle: "Vivi, ugye férjhez megyek én egyszer?!" És erre a lányom teljesen érthetően egy nagy "Igen"-t mondott! Mi úgy elkezdtünk nevetni, olyan valószerűtlen volt az egész, de mégis megtörtént, mindketten hallottuk Kép
Az együtt-fürdés csuda jó! Apát nem engeditek be? Kép
Mi amikor jártunk Viviennel gyógytornászhoz, akkor mondta a gyógytornász néni, hogy nem szabad ültetni a gyerekeket, még úgy sem, hogy kitámasztjuk a hátukat, pont amiatt, amit Rayo is írt, hogy az izmai nem erősödnek meg kellőképpen. Minden mozgásfázisnál ki kell várni, amíg a gyerek magától, és tényleg teljesen magától csinálja (így a járásnál is).

Di_ti: Nekem nem jött meg az e-mailed Kép Megpróbálnád elküldeni még egyszer? Ott volt az 1-es szám a címemben?

Mera: Ha neked kényelmetlen idetenni a képeket, szerintem jöhetnek magánban is! Csak jöjjenek Kép

Kandi72: Nagyon szép név a Nátán, nekem így jobban is tetszik, mint a Nátániel. Meg a Bibliában is Nátán van, ha jól emlékszem.
Tesó-örökbefogadás nem jön szóba nálatok? Bocsi, nehogy félreérts, nem akarok tolakodó vagy erőszakos lenni, csak kérdezem!
Én nem vagyok bölcsi-párti, de nekem mondjuk könnyű is, mert itthon lehetek a gyerekeimmel. Valahogy úgy érzem (és olvastam én már pro és kontra véleményt is ezzel kapcsolatban), hogy 3-4 éves koráig inkább jobb a gyerkőcnek, ha családban marad. Persze ezalatt nem azt értem, hogy beszűkítsük a gyerkőc világát, mert fontos a játszótér, a játszóház, a kirándulás, a kisgyerekeknek való program, de talán ahhoz még kicsik, hogy fél napokat eltöltsenek a szülőktől távol.
ildi_ko
 
 


Di_ti: De bolond vagyok, hát megjött a mailed!!! Köszönöm szépen KépKépKép
ildi_ko
 
 


Ezt most találtam! Nagyon tanulságos!!!

Helyesírás Beküldés ideje: 2005-11-28 Beküldo: Laci

A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áitllsáa sznreit a szvkaaon bleüI nincs jlneestögée annak, mkénit rdeeözndenk el a btüek: eyegüdl az a fntoos, hgoy az eslõ es az uolstó betü a hlyéen Iygeen; ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivszsg a jleezmlõ, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó mráad. A jnleeésg mgáayzrataa az, hgoy az erbemi agy nem eyedgi btüeket, hneam tleejs sazakvat ovals.
Íme a bzoinytéik.
Úhygoyg tnseseek mkneit bkébeén hyagni a hleysersáii fmonisáokgkal!


Remélem, mindenkinek sikerült megfejteni! Puszi: RayoKép

Kép
rayo
 
 


SziasztokKép
Ildikó, nekem megjöttek a file-k. Meg is tudtam nyitni.
Nálunk a paradicsom helyett céklás képek vannakKép
Napsugaracska, nálunk is először apu volt, valami apüüü és nagyobb sóhaj kiséretébenKép(igaz nálunk papi meg a mami (sőt mamiiiiiii) van).
Kandi! A Nátániel nálam is listás volt, de a kedves férjecském törölteKép
Bölcsi: Annó még a picike fiam bölcsis volt, először fizetős bölcsis, ami azt jelentette, hogy annyi időre vittem, amíg akartam, és 2 gondozónő meg 1 dadus vigyázott rájuk. Össze vissza 2-3 gyerek voltKép Pici volt még nagyon, de néha be kellett járnom az egyetemre, és ez jobbnak tünt, mint valamelyik bébiszitter lakása.
Aztán ezt a csoportot változtatták kiscsoporttá, ahol a fiam és két másik gyerek majdnem 1 évig egyedül volt a csoportban (ideális, amikor 3 gyerekre három gondozó vanKép És annyira imádta, hogy vasárnap reggel 5-kor cipővel verte az ajtót, hogy megy a bölcsibe (volt ám szerelme is, Annabellnek hívtákKép
Lánykám is volt bölcsis, ő is nagyon szerette, de ő kimondott társasági emberke.
De a picikémet nem adomKépKépKép Most más a munkám,otthon tudom csinálni,van pótbagyink is, akit nagyon szeretKép
De az oviba bejárunk ismerkedni, kapcsolatot fenntartani a régiekkelKép Már mondták, látszik, huncut lesz, mint a 2 tesó.
szuperboszi
 
 


Sziasztok!
Di-ti: Én is szeretném az anyagot, ha Neked nem kényelmetlen. Nagyon nagyon köszönöm.
Rayo: Mi tegnap meggyel próbálkoztunk, hát anyja lánya a csajszi, én sem szeretem! Amilyen fintorkat vágott! Nálunk a sütőtök a nagy kedvenc meg a répa. (Nekem is -mondom én, hogy anyja lánya)
Ildi: Vivikét Isten éltesse!
Szép napot mindenkinek
Hildus
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Úgy el tudok gyönyörködni a fotókban, amiket felraktok a cseppekről!! Kép Mindenkinek nagyon köszi érte!

Tudom, én se írok épp túl gyakran, de nekem úgy tűnik, Galuska barátnénk egészen eltűnt...
Galuska! Ha olvasod: Hiányzol! Kép

Most - ha tényleg nincs terhetekre - mesélnék néhány szót a Gólyahír Egyesület javára szervezett jótékonysági gálakoncertről.
Mivel már minden biztos vele kapcsolatban, így nem csupán "tervekről" - "tényekről" mesélhetek. Kép
Tehát:

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk 2006. február 6-án 17 h-ra a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különtermébe (VI. ker. Jókai u.4. - az Oktogonnál), ahol az operaház jelenlegi és volt énekkari művészei operagálát adnak a Gólyahír Egyesület javára!
Talán furcsa lehet, hogy február 6. egy hétfői nap - elnézést érte, de minden kedves művész a szabadnapját tudta csupán felajánlani az ügy érdekében, ami nálunk épp a hétfő. (Mi hétvégén dolgozunk, amikor a közönség hétvégi kikapcsolódás gyanánt színházba megy - na az nekünk máris "munkát" jelent... Kép )

Azért maradtam eddig kissé háttérben az információkkal, mert az eredeti helyszínt elvesztve egy időre sok minden bizonytalanná lett...
Tegnap viszont láttam a hivatalos szerződést, amiben (némi tárgyalást követően) az Operaház teljesen ingyen bocsátja rendelkezésünkre ezt a termet! Így minden egyes fillér, amit a belépőkre költünk, szó szoros értelmében Gabikáék segítsége lesz!

A jegyeket ennek megfelelően "adománytartalmú" áron lehet majd megvásárolni: 1400 Ft lesz egyenként.
Remélem sok-sok érintett érzi majd személyes ügyének, hogy ekkorka "áldozattal" valóban segítsen, és végül ott üljön a sorok között. Kép

Megéri ám, mert szuper műsor kerekedett - még annál is jobb, mint amire számítani mertem!
Azon túl, hogy kellemes dallamokat, operai "slágereket" gyűjtöttem csokorba, igazán kiváló hangokat kértem fel az előadásukra! És lévén, hogy ezek a szépséges hangú, tehetséges művészek többnyire az Operaház énekkarában énekelnek, így különleges alkalom lesz őket gálaműsor keretében hallani!

A műsor első részében Mozart: A varázsfuvola, és Rossini: A sevillai borbély című operáinak emlékezetes dallamai csendülnek föl, majd a második részben Bizet: Carmen és Strauss: A denevér következik.
Szerintem úgy másfél órás műsort jelent ez a válogatás, de még pontosan le kell mérnem.

Most már tehát - egyéb apróbb szervezéseken kívül- fő dolgunk a reklám: mennél szélesebb körben meghirdetni az alkalmat, így sok-sok "fizetővendéget" toborozni a nemes ügynek! Kép

Ebben nagy segítségemre vannak Matibáék, akik nyomdai ismeretségük révén megterveztették, hamarosan ki is nyomtatják a plakátokat, jegyeket, amikkel sokkal könyebb lesz a reklám!
Sőt, még weblap is hirdeti majd a dolgot, talán a Gólyahíres laphoz kapcsolódva - de ehhez nagyon nem értek. Ha meglesz, biztos értesülünk róla.Kép

De minden egyéb reklámlehetőség előtt nyitva a lehetőség! Örömmel veszünk bármiféle felajánlást! Kép
PL. azt hiszem máris megkeresem a Babanet Apukáját, volna-e mód itt is némi reklámra. Aztán ha meglesznek a plakátok, majd jó sok helyre kifüggsztjük, Gabika pedig felajánlotta, hogy a legérintettebbeknek - Gólyahír tagoknak - levélben hívja fel a figyelmét a lehetőségre. Ki más adna szívesen 1400 Ft-ot egy koncertjegyért, mint aki tudja, mit segít az összeggel! Kép

Hát: most ennyi. Így is elég szószátyár voltam ma - remélem, azért csüggedés nélkül végig lehetett olvsani ezt a terjedelmes hozzászólást...Kép

Pusza Mindenkinek! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


SziazstokKép

Szuperboszi!
Igen az apuuúúú az úgy jön ki a száján, (tegnap le is videóztam), hogy nagy sóhaj - "a" hang - majd összezárja a szájacskáját és a levegőt fújja kifelé... és apú lesz belőleKép
Hát mást nem tudom mikor fog mondani... Nem ia akartuk ezt sem, csak játékból mondtuk neki, aztán egyszercsak kimondta:D Persze ez még nem tudatos, addig még sokat kell várni, hogy akkor mondja, mikor akarja, vagyis hogy amikor apúnak akar szólniKép
De hát ez tudjátok hatalmas bolodgságKép Persze , hogy tudjátokKép
Mostanában az tetszik még nagyon neki, mikor vetkőztetem... Olyan édes mosolygásba kezd, kidugja a nyelvét és tátott szájjal mosolyog, és olyan hangot hallatt, mint akinek baromi jó érzés ez az egészKép Aztán rájöttem, hogy azt szereti nagyon, ha a nyakát, vállát simogatom, akkor elkezd bezsélni is a boldogságtól... Hát nem tudom , hogy értitek-e, de máshogy nemigazán tudom leírniKép

Rayo! Akkor ezért tudjátok elolvasni néha az írásomKép Ha sietek megesik, hogy összekeverednek a betűim, sajnosKép
Köszi, hogy feltetted, nagyon érdekes!
Ildikó,Rayo!
Nem a fejét emeli csak, az egész felsőtestét... Megfeszíti a lábait és kiemeli magát. Tudom, hogy nem szabad még ülnie, nem is szoktam ültetni! megvan már a gyönyörű etetőszéke is, amit lehet dönteni is, de még úgysem tezsem bele, mert védem a gerincétKép)
Van úgy, hogy fekszik aztán megfogja a kezem és felhúzza magát úgy 10-15 cm-t... Aztán visszateszem, mert nem szabad ülnie...
De úgy gondolom, ha erőlködik, hogy húzodzkodik, akkor muszály neki segítenem, addig a fél percig, hogy ne legyen olyna érzése, nem vezsem észre, hogy erőlködik...
Mindig nagyon megdicsérem, mert tényleg nagyon szép összeszedetten húzzamagát, a lábait ahogy tezsi, a kezét ahogy szorítja az ujjamhoz, nagyon aranyosKép Ja és az az arc, csudapofiKép
IldikóKép
Szerintme nem gáz, ha ilyet érzünk... Valamikor szerintem mindenkiben van ilyen érzés. Talán attól is függ, hogy ki milyen vérmérsékletű. Én talán tényleg aggódos tipus vagyokKép Bár én ilyne vagyok, vezetés közben is, minden eshetőségre gondolok.. Párom pl. nem... Õ a bátrabb , soha semmivel kapcsolatban nem aggódik.
Én inkább realistának gondolom magam, aztán persze álmodozó is vagyok néhaKép Mondjuk MÁR NEM KELL ÁLMODOZNOM, itt van a kicsi fiam, VELEM Kép Kép Kép
Egyébként egyszer amikor sétáltunk, egy idősebb nőci tolta a babakocsiját és folyamatosan bámult, szó zserint. Fogalmam sme vlt, hogy miért, egyfolytában néztem Noriszt, hogy mi lehet a baj, miért néz. Aztán ahogy elmentünk mellette láttam hogy a kocsiban egy tökéletesen felöltöztetett takaróba bugyolált, még sapka is volt rajta, na szóval egy játékbaba volt.
Sehol egy gyerek, sehol senki mellette. És ami a legkülönlegesebb hogy sétáltatta, nem gyorsan ment valakihez, azt sme lehet mondani, hogy vitte az unokájához.
Szerintem, a tekintetéből láttma, hogy valószínű beteg lehetett....
Szaladtam is el onnan, azonnal!!!
Én sme hagyom soha kinnt az utcán Noriszt, inkább nem vezsek semmit. Volt már úgy, hoy az ajtóban maradtam, és kértem, hogy adjanak kenyeret, de nem vagyok hajlandó a gyermekem kinnt hagyniKép (persze ott ismerőseim vannak)
Babakocsival egyébként sme nagyon lehet sehová sme menni, még a gyógyszertáeakba sem. A mi városunkban van vagy 8 gyógyszertár, abból 1 olyan ahová betudunk menni Norisszal...

Jujj, most lépnem kell...

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!

Di Ti!
Megkaptam a mailed. Tényleg jó nagy. Köszönöm!

Amneris, Matiba!

Nem semmi lehetett így megszervezni mindent! Gratulálok! Nagyon kedvesek a Közreműködők is, hogy ezt felvállalták, és a szabadidejüket áldozzák a jó ügy érdekében.

Kizso!

Mi újság az új lakásban? Megy a felújítás 1000L?

A bölcsikérdésről már mi is gondolkoztunk, pedig gyerek még sehol. Eleinte biztos voltam benne, hogy 3 évig otthon leszek. De beszélgettem bölcsis mamákkal és van akinél nagyon bejön. Ugye van az a bizonyos "csordaszellem", aminek köszönhetően sok mindent hamar megtanulnak. Persze nem csak a jó a dolgokat veszik át egymástól.
A nevekkel kapcsolatban nálunk is nagy harc dúlt. Eddig. Most már nem hagytam magam, döntésre vittem a dolgot. Mókás volt. Esténként nézegettük az utóneveket és két hét alatt meglett a két befutónk. Meg 1-1 pótnév is hátha ikrek lesznekKépKép. Én is engedtem na meg a párom is.

A képek tényleg nagyon aranyosak. Az öribebabák olyan szépek. De komolyan. Szerintem nem minden kisbaba szép. Bocs hogy ezt írom, de láttam már kifejezetten csúnyácska babát is. Lehet hogy így kárpótol minket az élet, na meg őket is.
mony
 
 


Amneris és Matiba!

Köszönjük szépen!!! nagyon nagyon hálásak vagyunk nektekKép Már csak jó sok pénz kelleneKép
A jegyeken vagy plakáton rajta van Gabikáék bankszámlaszáma? Hátha valaki adományozna anélkül is, elképzelhető hogy nem jönne el(mert dolga van aznapra), de a jegy árát szívesen befizetné... /Sok kicsi sokra megy/
Nagyon jó helyet sikerült találnotok erre az allakomraKép) Gondolom nem kevés "kört" futottatok ezügyben...
Ha tudunk segtíeni valamiben csak szóljatok, igyekszünkKép
Pusszancs nektek!!!
/Bocsánat ha durva lezsek, de eszembe jutott egy dolog: Látjátok(Vagy látja az a valaki), így is lehet pénzt gyűjteni e nemes cél érdekében, nem feltétlenül gyermekre vágyó, érte mindent megadó pároktól kell. Ez cska úgy eszembe jutott... Már annyi meg annyi ilyen esetet hallottam, és annyira kiaadok ezen... Meg kérdések hozzánk, hogy mi mennyiért vettük Noriszt??!!! Kérdezte ezt az, akinek a barátnője egy másik szervezettől fogadott örökbe kisbabát... No comment./

Nagyon kivagyok akadva különben.
Írtam múltkor ezt a háynás dolgot. Kisfiam már átalussza az éjszakát. Reggel 7.45-kor evett (100 ml), és most vagyis de. 11.30kor (addig aludt) ismét evett kb. 80-100 ml.t mikor sugárban kihányta az összeset, de szerintem többet is... (bár ebben nem lehetek biztos...)
Na akkor most már nem este hány, és az a teória is feledésbe merülhet amit a védőnő állított fel.
Na most akkor mi van??? Szegényke meg tök jól tűri.. Kihányta aztán mosolygásba kezdett... Mikor lefürdettem utána sírt egyből, hogy éhes. megevett 100-at kb, most alszik...
Az egészhez hozzá tartozik, hogy éppen kakilt, lehet hogy az erőlködéstől megindult nála valami görcsös folyamat???

Mony!
Megosztod velünk is a névválasztást????
Kiváncsi vagyok nagyonKép Biztosna szép neve lezs a gyerkőcnek, ha így válogattátokKép Vagyis hozzáillő lesz nagyonKép

Ilyen sok kis télapót kívánok nektekKép
Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!

Küldtem mindenkinek képet Gergőről, aki szerepel a táblázatban. Bocsi aki nem kérte, annak ajándék tőlünk, egy szelet boldogságKép

Napsugaracska: szerintem tápszert kellene váltanotok. Erre a problémára van egy speckó tápszer. Holnap jön a védőnő és ha akarod, megkérdezem.Kép

Volt egy ügyfelem, akinek a kislánya hasonlóan "működödött". Még kórházban is volt kétszer, mindkét alkalommal túletetés gyanúja merült fel. Aztán rááltak erre a tápszerre és most a kislánynak kutya baja.

Egyébként beszéltél már ezügyben a gyermekorvossal? Vagy voltatok már valamilyen kivizsgáláson? Kisfiad életet adója dohányzott? Ügyfelemnél ezt állapították meg, a kislány gyomorműködése a magzati korinikotintól volt rossz.

Ma voltunk a kórházban ellenőrzésen. Szinte semmi sem történt, erre vártunk másfél órát. A doktor úr nem javasolja Gergőnek az anyatejet. Szerinte jobb a tápszer. Felhívtam a védőnőt, aki kiakadt ezen.
Ma megyek először az anyatejért. Inkább az orvosra hallgatok. Szerinte a tej a pasztörizálástól, sterilizálástól nem ér sokat.

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Napsugi!
Tudom, miről beszélsz! Emeli a fejét és szinte megfeszülnek a hasizmai, annyira jönne fel!! Fekvő helyzetből nyugadtan húzd ülőbe, azt már nekünk nagyon régen gyakorolnunk kell, csak ne tartsd meg ülve! Ezt úgy is csinálhatod, hogy te leülsz a földre, felhúzod a lábaidat, "beleülteted" a kicsit a combod és hasad által bezárt részbe és húzod a kezeit ! Nem bonyolult, csak leírni az!!!!!!

Puszi mindenkinek!Kép

Kép
rayo
 
 


Sziasztok!

Húúúúúúúúú de sokat írtatok.

RayoKép
Köszönöm a süniket.
Ez a mosoly mindent megérKép.

Di-ti
Nekem is elküldenéd?

Ildikó
A csipeszt befestettem és fotokartonból vágtam ki a fejet stb., filccel rajzoltam rá az arcot.
Itt találsz még jó ötleteket(én is itt találtam nagyon jó ötleteket, bár én római katolikus vagyok):
http://www.reformatus.hu/feketeagnes/gyerekoldal/honlapok/otlettar/jatek_tart.htm

+2 ötlet. Ezeket ajándékba kaptam:
Gipsz fenyő kifestve, majd gipszbe beleállítva kicsi bébis üvegbe és szép karácsonyi anyaggal lekötve.
Kép
Különböző fűszerek, kávé, rizs, dara...stb. rétegezve kiskanállal.
Kép

AmnerisemKép
Gratulálok a szervezéshez.
Kép

IdusamamaKép
Lilike milyen sokat nőttKép!

Mosolygós
Norisz most már jobban van? Hami benn maradt?

Üdv mindenkinek
Renóca
süni_renóca
 
 


RayoKép
Köszike, igen erről bezséltemKép Köszi a tanácsot, akkor jól ráéreztem a lényegreKép

Kelimoni!
Igen beszéltem már többször is erről a dr.nőnkkel.. Azt mondta addig nem ír másik tápszert még nem fogy, ha mindig megvan 15-20 dkg, akkor nincs baj. Tudom, hogy az AR-os tápszerre gondolsz egyébként.
Most 3 hónaposan lezs kb 5200 gramm... Inkább hosszra nő, nem duci egyáltalán, hurkái sincsenek... De hát a képen látjátokKép
Csak szerintem nem lehet jó érzés hánynia egy babának....
Örülök, hogy minden rendben van veletekKép
Azért megköszönném, ha megkérdeznéd a dolgot, hátha mond ő is egy 3.félétKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!
Kicsit zavarosan írtam....azt szerettem volna kérdezni,hogy szerintetek elég egy év ismerkedés a babával(öribabával) és utána jöhet a napi 9-10 óra bölcsi????és olyan babánál,akit elötte egy ideig,más nevelt?Nem újszülöttről van szó!
Ildi_kó Nagyon sokaknak nem adatott meg a saját gyerek,nem lehet az ember önző,hogy még egy sajáthoz....öribaba is járjon!Férjem meg mindig csak egy gyermeket szeretett volna....fiút...szóval az Õ vágya teljesült.Egy öribabához meg két 100%-os felnött kell.Nem tudom,hogy érthető voltam....egy szóval:nem!A szakmám lehetővé teszi,hogy naponta pici babákkal legyek....lehet ez miatt is....ki tudja.Mielött Nati megszületett,persze mást gondoltam....
....remélem nem baj,hogy ide kotyogok????...
Napsugaracska Írtam még régebben Neked...és ott emlitettem a Baby noos vagy micsudi szert (ezt használtam Én is Natinál!),ami a lenyelt levegőt felbontja....sugárhányás ettől is lehet.Mivel teli pocival vizszintesben tölt el pár órát.A rekeszizma még fejletlen egy újszülöttnek,így a zárógyűrű is!Nekem anno azt tanácsolták,hogy a kiságy fejvégi lábai alá tegyek valamit,hogy a feje (test vizszintes marad,csak a szög változik) feljebb kerüljön....párna nem jó!
...bocsi,ha ismét oki vagyok...bár azt raktároztok el és fogadtok meg....amit akartok...ugye?
pusza Mindenkinek itt!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kelimoni!
Az anyatej, illetve jelen esetben női tej, jó dolog! Ha van rá lehetőséged, használd ki! Ha fagyasztva kapod, amit nem lehetne, de mi nálunk is előfordul, Forralod a vizet alatta, amíg ki nem olvad és utána még kb. 3 percig. Lehet, hogy emiatt lesz ami elvész belőle, de sokminden megmarad, amit máshonnan nem tudsz "beszerezni".
Nekünk a Pestiek nem ajánlották a női tejet, viszont itthon mindenképpen! Én a védőnőknek jobban hiszek, nem akarom az orvosokat bántani, de ...
Napsugi! NE HAGYD MAGAD!! Járj ennek utánna, az is lehet, hogy valamelyik tápszeralkotót nem tudja megemészteni, vagy bármi!!! Hogy van Norisz?

Amneris! Micsoda repertoár! Próbálom én is terjeszteni a hírt! Hány ember fér el a teremben?
PusziKép

Kép
rayo
 
 


Norisz a többi ennivalót nem hányta ki, de nem is nagyon eszik... 80-at, 100-at...
Próbáltam kicsit sűríteni, hogy a megfelelő tápanyag meglegyen. De nem szeretném, ha kiszáradna... Komoylan mondom többet evett, mikor hazahoztuk a kórházból szinte...
De egyébként tök jól van, úgyhogy nagyon nem aggódom. Csak tele vagyok bizonytalansággal a hányás miatt.
Igen, az ágy alatt már 2 hónapja, van 2 hatalmas könyvKép Dr.nő mondta, hogy így aludjon.
Mondjuk én ettől túl sok változást nem vettem észre. Pedig jól meg van emelve.
Én is gondoltam már erre az alkotóanyagra... Mert volt már neki 1szer, 2szer nagyon savanyú hasmeséne is, de ez sem állandó, csak néha, 2 hetenként...

Megyek tanulni, reméelm már nem lesz semmi gázKép
PusszancsKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!

Kelimoni köszike a képeket Gergőről megkaptam. Nagyon szép baba és micsoda haja van, nagyon édes!!!!!

Diti az újabb baba remélhetőleg egy ismerősünké lesz ezért tudtam róla. Remélem nem zaklattalak fel, nem ez volt a célom csak hogy leírjam tényleg milyen gyorsan megy a sor. Persze gondolom, hogy aki már egy éve vár annak még lassabban megy az idő.

Amneris, Matiba köszönjük a sok munkát amit rááldoztatok a koncert szervezéshez. Belépőt a helyszínen kell váltani, vagy lehet előbb is kapni?
Amneris írtam mailt, bocsika amiért ilyen soká válaszoltam.

Napsugaracska köszönöm, hogy leírtad a szmájli használatot!!!!! Írtam neked mailt, megkaptad?

Ildikó a gyerekek tényleg nagyon rendesek, hozzánk is jöhetnek ABC-be rendezni a könyveket. Micsoda szép szemük van, mindkettőnek kék?

Nikinozsó nagyon szépek az unokák, köszönjük a képeket!!!!

Sok puszi mindenkinek!!!!!
vicki
 
 


Sziasztok!

Megkóstoltattam Gergővel az anyatejet, rögtön le is csúszott egy 60-as adag. Azóta alszik. remélem, nem teszek benne kárt!

A kis feje hosszúkás volt, amikor hazahoztuk, most viszont gömbölyödik és van már némi tokájaKép
Örülök neki, hisz olyan kis vékonyka volt.
Anyukám szerint éjszaka jobban fog aludni, ha anyatejet eszik, mert ez laktatóbb, mint a tápszer a zsírossága miatt. Hát, úgy legyen! Kép

Napsugi: Holnap okvetlen kérdezősködöm a védőnőtől. Nem értem, mire vár a dokid, magunkról tudjuk, hogy egy hányás felzaklatja a gyomrot. Szerintem egy picurkáét is. Biztos nem az ágy megemelése a megoldás, az inkább csak próbálkozás.
Lehet, hogy többet hízna, ha nem hányná ki a kaját.
Sajnálom a picurkádat, mert láttam, hogy a kislány - akiről írtam - szenvedett azért, mert rossz élmény a hányás.


Holnapra mindenkienek!
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Rvan: Megérkezett a videokazetta, köszönöm! Van még valaki közöttünk, aki szívesen megnézné a filmet, vagy küldjem vissza Kelimoninak?

Rayo: Ez a betűcserés írás tényleg érdekes volt és abszolút olvasható!

Hildus: Köszönöm Vivien nevében is a köszöntést Kép

Amneris, Matiba: Én is csatlakoznék a többiekhez, hogy megköszönjem áldozatos munkátokat! Amint meglesz a webcím, írjátok meg ide, hadd terjesszük az ismerőseink között!

Napsugaracska: Vivien szerette nagyon annak idején, hogy amikor levetkőztettük meztelenre, a bodyjával cirógattuk a kis testét. Mozdulatlanná dermedt, amíg simogattuk, meg se moccant Kép Minden este játszottuk ezt és mindannyian nagyon élveztük Kép
Köszönöm, hogy Te is leírtad az érzéseidet a félelmünkkel kapcsolatban.
Jaj, ne is mondd! Ez nálunk is sokáig téma volt, hogy "mennyiért vettük a gyerekeket" Kép Túl sok filmet néznek az emberek????
Hányással kapcsolatban sajnos (szerencsére?) nincs ötletem Kép Remélem, hogy hamar megoldódik a gondotok!

Mony: Milyen neveket választottatok?

Renóca: Köszönöm a leírást, az ötleteket és a honlapot! Millió puszi érte!!!

Kandi72: Köszönöm a válaszodat. Ebben teljesen igazad van, hogy egy gyermek vállalásához két felnőtt kell Kép

Vicki: Igen, mind a ketten kék szeműek. A férjem családjában mindenki barna szemű, ezért nagyon tetszik nekik a mi két kis manónk kékszeműsége Kép

Boszi: Köszönöm a mailjeidet, bocsáss meg, hogy még nem válaszoltam rájuk, de azért igyekszem! Kép

Jó éjszakát mindenkinek, megyek, mert ez a csajszi nem hajlandó elaludni, ha megy a számítógép.
ildi_ko
 
 


Napsugi!
Ha továbbra is lesz hányás, szerintem vegyél egy másik tápszert a boltba, kicsit drágább, de egyszer megéri! Mi Humana HA-t eszünk, de mikor hazajöttünk 2 félét is kipróbáltunk, mert az egyiktől nem tudott kakilni, a másik meg nem ízlett neki! Nekem szerencsére nem hányt Regi csak egyszer, de akkor antibiotikumot szedtünk, mert beteg volt. És én akkor úgy éreztem, hogy megőrülök! Annyira féltettem, hogy majdnem rosszul lettem, komolyan attól féltem, hogy nagyon nagy baj lesz! A férjem nyugtatott meg és mivel aludni sem tudtam, folyton benézett és mondta: " lélegzik ". Ebből rájöhettél, hogy már a legrosszabbra gondoltam!!!

Kelimoni! Köszi a képeket!

Kizsó! Mi újság? Sikerült kidobozolni?

Kandi! Mi is megemeltük az ágy lábát! De mikor lehet kivenni alóla a léceket?

Puszi : RayoKép
Kép

Kép
rayo
 
 


Sziasztok!

Van egy kis lélegzet vételnyi időm pakolás közben. Az új lakás szuperül áll, apukám sokat dolgozott rajta. Kifestett mindent, ahogy kértük. Ott már csak takarítani kell.
Itt viszont! ... Már mindenhol a dobozokat kerülgetjük. Még holnap beleadunk apait-anyait, és mindent fullra dobozolunk, zsákolunk. Kingus oviban lesz, Zsófi itthon, Anyu főzi a finom ebédet. Szegény már ő is jó fáradt!

Ildi ko: Ezt a lánykádnak küldöm, mert nem hiszem, hogy holnap benézek.
Vivien! Nagyon sok boldog névnapot kívánok!
KépKép

Nem tudom mikor fogok tudni jönni legközelebb, mert egy vagy két hétig nem lesz se internetünk, se tv-nk.
Mindenkit üdvözlök! Jó éjt!

kizsó
 
 


Bocsi!
Mindenkinek azt kívánom, hogy hasonló ajándékot kapjon a Mikulástól!
Kép

Vagy a Jézuskától, vagy a húsvéti nyuszitól, ...

kizsó
 
 


Sziasztok Lányok!

Olyan jól esik, hogy így érdeklődtök a Koncert iránt! Kép
Épp most beszélgettem massengeren Matibával, és örömmel jelenthetem: szenzádiós plakátokat és belépőjegyeket alkottak ez alkalomra! Kép

Azon is elgondolkodtunk, hogyan lehetne ügyesen értékesíteni ezeket a gyönyörűen kivitelezett jegyeket...
Hát, ami már biztos: az Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Andrássy út 22.) lehet majd kapni őket.

A vidékieknek azonban ez nem épp elérhető helyszín, ezért nagyon gondolkodunk azon, amit Napsugaracska mondott ezzel a bankszámlaszámmal...Kép
Végü felhívtam Gabikát, aki áldását adta egy remek ötletre: aki vidékről szeretne jegyet venni, annak nagyon kényelmes megoldás lehetne, ha Gabikáék számlájára utalná az árát, persze a feladó alapos feltüntetésével, és a megjegyzéssel, hogy
"Koncertjegy-x db"!
Az így összegyűlt pénzecske máris Gabikáék bevétele, a jegyek pedig a feladóként szereplő nevekre lesznek félretéve - a koncert helyszínén egyszerűen és (biztosan!Kép) átvehetők!

Vidékiek számára talán ez az egyetlen módja, hogy biztosan legyen jegyük, és ne a bizonytalanba utazzanak nem'tom hány kilométert az utolsó pillanatig remélt jegyükért!

Bankszámlaszám lesz a plakátokon, és a Gólyahír honlapján is olvasható.

Kizsó!

Majd írok neked is emailt - bár a tartalma jórészt az lesz, amit most elmeséltem, és amit Anyukáddal is átbeszéltem! (Erről a jegyhez jutási módszerről kellene majd mesélned a plakát kapcsán érdeklődőknek...Kép)
Csak most sokkal fontosabb dolgod van a dobozok és a költözködés körül - mindez jobban ráér. Kép

Jó éjt mindenkinek! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Szép jó estét, kedves Mindenki!

Ildikó! Próbáltam rájönni, mit is értettem én újszülötteken, de nem találom azt a bizonyos hozzászólást... Semmiképpen sem jelenti azt, hogy ikreket várnék, bár az maga lenne a legnagyobb boldogság Kép viszont így is tökéletesen elégedett vagyok, ezzel a kis 22 hetes focibajnokkal, aki imádja a zenét és rendkívül jó ritmussal táncikál a zeneszámokra Kép
Az örökbefogadás, azt hiszem, a világon midnenhol bonyolult, hosszadalmas és fájdalmas procedúra - ha az ember be akar minden szabályt tartani. De gondolom erről itt nekem nem is kell beszélnem, mindannyian tudok erről nálam sokkal hitelesebben szólni. Én mondjuk sokszor kiborultam volna már a helyetekben, Ti most már szerencsére a legjobb kezekben vagytok KépKépKép

Sajnos arról nincsenek konkrét információim, hogy lehetne- e "feketén" ügyvéden keresztül egyszerre több gyereket örökbe fogadni, nem ismerek ilyen eseteket. De mint mondtam, Indiában mindent lehet, ha ismerjük a megfelelő személyt... kivéve, ha az ember - a magamfajta morális lény - be akar tartani minden szabályt.

Egyébként úgy képzelem, hogy Közép-Afrika országaiban még ennél is sokkal súlyosabb a helyzet.

Amneris, én a magam részéről felteszem a weblapomra a koncert hirdetését, ez ugyan nagyon pici esély, de ha csak egy új ember szerez róla tudomást, az máris 1400 forint a "cégnek" Kép
Esetleg fel kéne tenni ezt a hirdetést az internetes fórumokra is, ha gondolod/gondoljátok, én a hétvégén ezt bevállalom, időm van elég, adjunk esélyt a dolognak. Erre viszont kérek egy fejbólintást Kép

További szép estét mindenkinek!

CSak még valami: Nagyon sokat szoktam Szent Miklós történetére gondolni. Ugye az a bizonyos híres ajándékozás, aminek nyomán ma (jó esetben) minden házba ellátogat a Mikulás, egy család megmentése volt, ahol a szegény ember arra kényszerült, hogy leányait eladja. S hogy a bűntől és szörnyű sorstól megmeneküljenek, Miklós püspök egy arannyal teli erszényt juttatott a családnak - titokban. Nos, talán nem véletlen, hgoy ezt a történetet most itt, ezen az oldalon, tisztelegve az anyák és születendő - más esetben meg nem születhető - babák megmentésén fáradozó Egyesület és a támogató sok-sok ember munkája előtt. Azt gondolom, hogy ma Miklós püspök a bajba jutott kismamákon segítene... és pont így tenné, ahogyan az Ti teszitek.

indianyo
 
 


Sziasztok!

Napsugi! Köszi az ötletet, megvalósitottuk! Kép

Indianyo! Köszi a felajánlást, beszéltek, beszélünk a hirdetésről, a felrakásról, de NAGYON FONTOS, HOGY EGYELÕRE SEM A JEGYEK, SEM A PLAKÁT NEM PUBLIKÁLHATÓ, NEM TEHETÕ KÖZZÉ!
HA MÁR LEHET PUBLIKÁLNI, MINDENRÕL BESZÉLÜNK!

Többiek! Bocsi, hogy nem nagyon irok, de a munka, a két manó lefoglalnak, nagyon kevés időm marad. Olvaslak Titeket, de nincs időm irni.

Ildi! Bocsi, hogy nem válaszoltam a kérdéseidre és köszönjük a köszöntést! VIVIENNEK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KIVÁNUNK! Kép

Kelimoni! Köszi a képeket, tündéri Gergő, jó olvasni a boldogságotokat!

Napsugi! Ne hagyd magad, beszélj a gyerekdokival!

Mindenkit sokszor puszilok! Megyek aludni. Jó éjt!
Vendég
 


Matiba, köszi a gyors visszajelzést, én is pont erre gondoltam a felajánláskor. Ahogyan viszont lehe, az internetes megjelentetést én magamra vállalom szívesen. Továbi sok sikert Kép

indianyo
 
 


Mi is boldog névnapot kívánunk Viviennek!
Kép
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, csak Merat keresem, mert reg hallottam rola!Kép
Szia Csatalo!(igy mar meg sem lehet Teged talalni?!) Olvasom, hogy jol vagytok kiscsikotokkal! Olyan regen nem tudtam szamitogephez kerülni,rendszeresen...most kb. egy szük honapja van netünk, ket hete meg virustalan gepünk is!Olyan helyes a kep a profilodban!KépHOgy birja lanykatok az ovit? Vagy meg bölcsi? Ugye nem...bocs, ennyire nem vagyok informalva...
En epp itthon vagyok Rebivel, mert gegegyulladasa van, de azert nem igazan beteg, csak a hangja, es a köhögese volt ilyesztö...De hetfön mar megint ovi...jol birja...itt most Aaronnal egy csoportba jarnak...mivel az ovi is csak egy csoportbol all...
NA jo, csak par szot akartamKép...

Remelem hallatsz magatokrol
egy regebbi -kisit- ismerös
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Hétvégére elbúcsúzom, Lányok!

Mindenkinek szép napokat: szép havat a gyerekőcöknek, nyugit a nagyobbaknak! Kép

Pusszancs! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Esik hó!!! És úgy tűnik, most meg is marad! Elő a szánkókkal hétvégén :D

Mindenkinek köszönöm szépen Viviennek küldött jókívánságaitokat, átadom neki! Ma reggel beszélgettünk arról, hogy mi is az a névnap. Nem igazán értette, aztán megmutattam neki a naptárakat, mutatttam, hogy minden nap van egy név és hogy a mai napra az van odaírva: "Vivien" Mutattam még neki pár ismerős nevet (Luca, Tamás, stb.) és már tette is fel a kérdéseit: "Kiskutya neve hol van?" "Sally neve hol van?" (Sally az anyakutyus)KépKépKép

Kizsó: Jó költözködést kívánok holnapra!!!!

Indianyo: Ez az a hozzászólásod:
Elküldve 2005 November 30 szerda - 11h 29:

--------------------------------------------------------------------------------
Szia Mony!

Hát igen, turistaként én is vágyom vissza. Ott élni nemigen, főleg újszülöttekkel, de hát ott a férj Úgyhogy inkább próbálom a jó oldalát látni - fincsi meleg van
Kép
ildi_ko
 
 


Boldog névnapot kívánok Vivennek!!!!!!

Ildikó én is imádom a kék szemet, gyönyörű szemük van a gyerkőcöknek.

Ennyi szép babát ritkán látni mint itt a fórumon!!! Küldjetek minnél több képet!!!

Kizsó remélem sikerül szépen berendezkednetek, hát nem semmi munka a költözés. Mi tavaly pont karácsony előtt egy héttel költöztünk, de a lényeg hogy a szentestét már az új házacskánkban töltöttük.

Sok puszi mindenkinek és kellemes hétvégét!
vicki
 
 


Ildikó! Nálunk sajna nincs hó Kép, süt a nap, +5°C van. Ha ez így megy tovább, mi a fürdőrucit vesszük előKépKépKép
Mindenkinek jó pihenést a hétvégére!
Boszi
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Boldog névnapot Viviennek!

Kép

Napsugaracska: Volt a védőnő, mindenképpen azt javasolta, hogy a kisfiadat vidd el gasztroenterológiai ( remélem jól írtam ) vizsgálatra. A Heim Pálba itt Pesten szuper az az osztály. Követeld ki a gyermekorvosodtól a beutalót hozzá.

Jó megoldás, ha a kiságy egyik vége meg van emelve, de ha nem hozott változást, akkor más megoldást kell keresni. A Nutrilon vagy a Humana Babyfitt tápszer lenne jó, próbáld meg a gyógyszertárban megnézni, hogy vény nélkül kaphatnád e.
Teljesen felháborodott, hogy eddig nem helyezett az orvos nagyobb hangsúlyt a dologra, mivel a kisfiadnak a folyamatosan visszatérő kaja a nyelőcsövét felmarhatja akkor is, ha nem hány azonnal.

Szóval érdekérvényesítésre a fiad érdekében fel!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ildikó!
Csatlakozom én is a jókívánságok küldéséhez! Vivinek boldog névnapot!
Kép

Kép
rayo
 
 


Sziasztok!

Viviennek én is boldog névnapot kívánok!

Kelimoni!

Nem kaptam képeketKép, pedig nagyon kíváncsi vagyok a kicsi fiadra. És benne vagyok a táblázatban. Küldesz nekem is?

Di Ti!

A férjem - aki szerint felesleges a tanfolyam - hamarabb olvasta el az anyagot amit küldtél, mint én. Lehet, hogy bogarat ültettem a fülébe!

Nálunk is esett a hó éjszaka. Gyönyörűek voltak reggel a fák, ahogy az ágakat belepte a hó. Sajnos mostanra csak latyak maradt. Mi nem valószínű hogy tudnunk számkózni.

A neveket ti tudjátok meg először(persze rajtunk kívül). Sok-sok huzavona oka, hogy nem minden név illik a mi vezetéknevünkhöz, hiába is tetszene. A másik hogy rengeteg gyereket ismertem meg amióta dolgozom és bizonyos tulajdonságokat társítok akaratlanul a nevekhez. Arról nem is beszélve, hogy megnéztük a nevek jelentését. Nem akartunk nagyon különleges nevet választani, de tucatnevet sem. Ezért a kisfiúnkat Viktornak, a kislányunkat Líviának fogják hívni.

Hétvégére én is elbúcsúzom: Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét, kikapcsolódást, pihenést!
mony
 
 


Sziasztok

Annyira pörögnek az események, hogy néha csak kapkodom a fejemet, alig győzöm olvasni.Kép

Kelimoni, megkaptam a képeket köszönöm szépen.
Tündéri kisfiad van, sokat gyönyörködtem benne.Kép

Ildi, Viviennek nagyon boldog névnapot kívánok.Kép

Most pedig megyek, mert nem sokára jön a mikulás. (céges rendezvény)

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok

Kép
Kép
atan
 
 


Kelimoni, nekem is küldjél képet légyszí!!
Már benne vagyok a táblázatban, de a címem: ggabszi@freemail.hu
Nagyon köszönöm!

Koncertre megyünk, a nemes cél nélkül is nagyon vonzó!

Gabszi

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Akinek nem küldtem képet, ma megtettem. Bocsánat, hogy kimaradtatok, egy korábbi táblázatot néztem meg.

Kép

A kisfiam ma 16 napos. Már nem alszik etetéstől etetésig, hanem időnként nagy szemekkel nézelődik. Tetszenek neki a lámpák és az élénk színű játékok. Anyukám szerint fáj a has, de amikor lerakunk a közelébe valami szineset, azonnal elmúlik. Kép

Most néztem vissza a születéskori képeket. Még három hét sem telt el, mégis mennyit változott. És egyre jobban imádjuk egymást.Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?