Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Leszoktató pelus nekünk is volt a nagylányhoz. BM típusú. Szintén kifolyt a pisi először. Aztán már visszatartotta benne, de akkor meg felesleges, mert azt a bugyiban is tudta. :wink:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Nem vevőszolgálat, hanem bemutatóterem. Lesznek benne kézműves foglalkozások is :wink:

indianyo
 
 


Nekem azt írták: "Vevőszolgálati iroda". De ha bemutatóterem lesz, az még jobb!
Bár azért én nagyon szerettem a kis boltot! A csomagküldősdiért valahogy nem vagyok oda... :( Ezért megyek inkább el érte most is.

KépKép
livus
 
 

 
 

Livus :) ÁÁÁ! hülyén jött ez ki, nem kötözködni akartam :oops: Lehet, hogy nincs is a kettő között akkora különbség, mint gondolom. Továbbra is meg lehet nézni a pelusokat a helyszínen. Végülis a pici boltban is csak egy-egy mintadarab volt, nagyobb tételben ott is rendelni kellett. És igen, a K és I sarkán van a helyiség.

indianyo
 
 


Indi, egyáltalán nem gondoltam, hogy kötözködni akarsz! :)

KépKép
livus
 
 


akkor hogy is van ez? ha odamegyek személyesen, anélkül, hogy előtte rendeltem volna, akkor valszeg nem tudok elhozni majd semmit?
én se szeretem a csomagküldősdit, meg szeretem előbb megtapogatni amiért fizetek. viszont 2szer elmenni odáig...hmm hát nem tudom
persze ha egyszer már megtapogattam, akkor akár meg is rendelhetem, csak aztán meg ülhetek itthon, hogy a postás tuti kihozza :?

kipróbáltam éjszakára is a textilt :D háát ha tudom, hogy ez ennyire nem para, akkor nem vártam volna vele idáig
2féle éjszakai csomagot csináltam, mindkettő elég méretes, nappalra nem adnám. Az egyik egy kushies classic+tetra, kushies külsővel, a másik egy kushiesultra+tetra.

most azon gondolkodom, hogy mit csináljak majd a kiszolgált kushies ultra készletemmel. elég ronygyos állapotban vannak, de egy rászoruló kisbabás családnak még így is hihetetlen segítség lehet, hiszen egyáltalán nem kell mellé más pelenkát vásárolni amíg a baba nem lesz 10 kiló. azért az is benne van a pakliban, hogy ki tudja mennyi mosást bírnak még ki.
Ingyen adnám, de csak olyan helyre adom szivesen, ahol tényleg használják. aztán az is lehet, hogy a tépőzárat megtartva, lefejteném róluk a szakadozott vízzáró réteget és akkor praktikus kis belső pelusnak még évekig jó lehet. szerintetek?
savitri
 
 


Savitri: szerintem ha beszélsz a csajjal, és megmondod neki, hogy nem biztos, hogy elhozod, amit rendelsz, mert előtte meg akarod nézni, sztem simán belemegy!
Amúgy nem a postával szállíttatnak, hanem futár céggel. És nekem tényleg akkor jöttek előzőleg, amikorra ígérték. De valahogy mégse szeretem ezt: itthon várni, meg még azt is észben tartani, hogy kp. is legyen itthon...

Az éjszakai csomag nálunk is ez: kusi cl.+tetra+kusi külső! :)

Szerintem a külső lefejtése sem rossz ötlet, de ha még bírják és szívesen odaadod vkinek: a Tudatos vásárlón van erre lehetőség.

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Nekem is azt mondta a kék pandas csajszi, h bemutatoterem (én sem akarok am kötözködni :)!).
Savitri, ha elötte beszélsz vele sztem is siman elmehetsz pelusokat tapogatni :)! Nem leszel egyedül, mert mindenki meg akarja nézni mielött ebbe belemenne. Ezt ök is tudjak sztem.
Kivancsi vagyok hogyan alakul az egész, az az érzésem, hogy félig boltként fog müködni...

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sára: szerintem is félig bolt lesz. De akkor meg miért nem úgy hívják? Na, mindegy. Majd beszámolok, hogy mi van ott, ha elmentem a cuccunkért!

KépKép
livus
 
 


Livus, stzem jobban jarnak anyagilag, ha nem teljesen boltként müködnek.... igazabol én sem tudom, ez is csak egy tipp...
saara
 
 


Savitri: itt egy link a pelusajándékozáshoz: http://groups.yahoo.com/group/budapest-mindeningyen/

KépKép
livus
 
 


Savitri: Írtam privit Neked! :)

KépKép
livus
 
 


Ez itt egy olyan hely lesz, ahol midnenféle programokat szerveznek és emellett az eddigi ínálatot lehet megnézni és megvenni, a régi boltban is így volt, ha egynél több snappit vagy külsőt akartál venni, akkor rendelni kellett - pici boltoknál így van ez. Én is azt gondolom, hogy anyagi okai lehetnek - a raktározás nagyon hely- és pénzigényes dolog.
Na, máris úgy beszélek, mint egy bennfentes, pedig nem vagyok az, de még lehetek, hehe :wink:

indianyo
 
 


És most éppen van a kékpanda? A napokban még mintha azt láttam volna, hogy szabadságon lesznek egy ideig, de most már nem találom a honlapon.

Rajtuk kívül 80x80-as tetrát lehet valahol kapni (boltban, nem neten, merthogy sürgős lenne)?

Pindi
pindi
 
 


Nekem azt írták, hogy a héten már az említett helyre mehetek a csomagomért. De csak jövő héten tudok elmenni...

Nem tudom, a baba tetra fürdőlepedő mekkora, lehet, hogy kicsit nagyobb, mint 80x80. De azt lehet kapni bármelyik bababoltban sztem. Nekünk amúgy az Auchanból van. De a Tescoban is láttam. (Baby Bruin a "márka")

KépKép
livus
 
 


Köszi! :)
pindi
 
 


Sziasztok!
Én mégcsak nagyon a babavárás közepénél tartok, de tavasszal sikerült a tesómat meggyőznöm a tesómat a mosható pelus előnyeiről és a 3 hónapos lánykájával csak ezt használja!! :lol: Nemrég én is vettem párat a kékpandán, mivel akciós volt, én a Poponak a FittUltra extrajat vettem, mivel nővérem azt használja és neki bejött...de úgy emlékszem régi olvasgatásomra, hogy közületek sokan vartatok, illetve kötöttetek pelusokat!
Ha nem nagy kérés szeretném ha feltennétek a szabásmintákat, mert anyósom teljesen belelkesedett, hogy milyen jó, hogy nem eldobhatót szeretnénk használni, és ő szívesen varr nekünk!Így éehet, hogy nem is kell többet venni, ert szerintem vérszemet kapunk majd a varrás közben,Csak sajnos az én angol tudásom nem a legjobb így én nem igazán tudok keresgetni...
Segítségeteket előre is köszönöm!
És nagyon örülök ennek a topknak, iszonyú sok jót olvastam, tanultam... :lol:

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Szia Réka!

Tök jó, hogy már előre elhatároztad, hogy moshatót fogtok használni. Szerintem jól döntöttél!

Van rengeteg szabásminta a neten, én eddig csak ezt próbáltam, nekem bevált. Itt van AIO (külsővel egybe varrt), fitted (belső, tépőzáras vagy patentos) és pocket diaper ("zsebes", két réteg anyagból áll, de a hátánál nincs összevarrva, itt tölthető összahajtogatott tetrával, prefolddal vagy bármivel - ezt is lehet csak belső vagy AIO változatban). A "mama bird diaper pattern" linkre kattintva tölthető le maga a szbásminta. Fényképes, ezért szerintem kevés angol tudással is meg tudjátok varrni.

Ha elakadtok, és tudok segíteni, szólj nyugodtan!


Pindi
pindi
 
 


Jaj Pindi köszönöm szépen!! :lol: Ha gondban leszek írok...
szép, hűvös napokat!

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Megjártuk a Kék pandát! Aki oda készül, annak elárulom, hogy kívülről van a bejárat, tehát az utca felől. nem kell bemenni a lépcsőházba! Viszont egyelőre nincs kiírva kintről, úgyhogy nem tudom, honnan lehetne megismerni... Asszem a ház bejárati ajtajától balra levő ajtón kell zörgetni
És tényleg lesznek ott foglalkozások, meg pelusbemutatók is, ahogy Indi írta, de a vásárlás elsősorban megrendelés alapján fog működni :-(

Ja, és vki múltkor kérdezte a papírbetéteket: nekünk eddig a Popolini tekercs volt, és most BM-et vettem. Ez sokkal nagyobb! És teljesen más az anyaga is: olyan szitaszerű. Remélem, jó lesz.

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!
TEsóm szerint a Popolinis papírbetét sokkal jobb, mint a BM-es... :cry: a Popslinis többet bír, és jobb a méretezése.A Bm, ahogy írtad is livus sokkal vékonyabb, szitaszerűbb...

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Hát ez nem túl bíztató... :cry:

KépKép
livus
 
 


Sajnálom...ha előbb tudom meg, hogy erről volt szó megírtam volna...

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Livus, mi is próbáltuk a BMes betétet, de aztán visszatértünk a Popolinishez. Nekem azért nem tetszett, mert sprőd, és sokkal vékonyabb is. Mosás után meg nagyon összegyűrődik, olyan lesz, mint egy skiccpausz galacsin. Persze azért ki lehet simogatni ............. a bébinek meg vsz tökkkk mindegy....szóval ne keseredj el :wink: !
üdv: Anna
kannácska
 
 


Sziasztok!

Légyszi segítsetek!
Vettem anno 10 Kushies AIO-t, és a most 12 napos, több mint 4 kilós kisfiam lábacskája mellől kifolyik a kaki... :? Pedig tettem bele plusz betétet is, de nem ért semmit. Amíg ezekbe belenő, milyen márkát vegyek neki (AIO-ban gondolkozom), amit lehet állítani is a lábánál?
Ha lehet, addig sem szeretném szennyezni a környezetet, amíg a Kushiesbe bele nem nő.

Mellesleg miért írják, hogy 4-10 kg-ig használható ez a pelus, ha egyszer nem???

Köszi előre is: Orsi
naorsi
 
 


Livus: nekem is BM van és én szeretem, mert nagy, mosható és kisimogatva olyan, mint az új!

Orsi: ha jól emlékszem, én írtam neked, hogy sztem ne vegyél AIO-t, kábé 6 kiló alatt teljesen reménytelen egyrészt, másrészt a szerkezete miatt PONT FORDÍTVA működik a combrész zárása, mint a külső pelus (ti., a két anyag össze van dolgozva a széleknél ugyebár).
Szóval az én tanácsom továbbra is az, hogy prefold/nadrág+ külső kellene, anyagilag, száradásilag is jobban jársz. AIO-val ráérsz, ha már rohanni kell utána... :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Orsi, van olyan kaki ami mindenből kifolyik. Én használtam 4 kilótól a kushiest. De nem a plusz betét volt a megoldás, azt nem is értem miért javasolják. Szóval jó szorosra húztam a tépőzárat. nem az volt a lényeg hogy derékban szoros legyen, hanem hogy a combikák körüli gumis rész nyúljon egy kicsit. A comboknál a mai napig mindg ellenőrzöm, hogy elég szoros-e, és hogy nem fordul-e véletlenül kifelé egy kis textil rész. érdemes a combokon található kis hurkákkal operálni. na nem tudom mennyire voltam érthető.
Kép
itt még nincs is olyan szorosra húzva, de az kivehető, hogy a két fül egymás fölött megy és hogy elég magasra felér deréknál a pelus
aztán hamar belenő ám! :D
savitri
 
 


Orsi, nekem is kisfiam van és eleinte nálunk is mindenből kifolyt, Kushies AIO, BM, Popo, egyre ment.. Papírt is próbáltam, abból is. Aztán az első hat hetet túléltük napi kb 5x-i ruhacserével, azóta nem folyik ki..Én arra gyanakszom, hogy nemek között is van különbség, általában lányos mamáktól azt hallom, hogy nekik nem folyik ki..Nem tudom, ez miért van

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Livi: végre egy jó hír is! köszi! :)

KépKép
livus
 
 


Savitri: nem is láttam még virágmintás Kushiest, nagyon csinos! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Lányok, ehhez a snappyhez hogy a túróba kell hajtani a pelust????

KépKép
livus
 
 


Livus,

Én úgy csináltam, ahogy régen láttam (80x80-as tetrával, mert a kisebb kicsi volt) kettéhajtottam, így lesz egy téglalap, annak az egyik sarkát áthúztam a másik oldalra, így lesz egy háromszög meg mögötte némi anyag, megfordítottam és azt behajtottam mint egy betétet középre. Beleraktam a gyereket és behajtottam, de a csücskét visszahajtottam a gyerek derekához, mert attól féltem, hogy az a karom megsérti. Beleakasztottam egyik oldalon a fogacskákat, kihúztam amennyire tudtam a túloldalra és végül az alsót is beakasztottam. Nem tudom sikerült e érthetően leírni :shock:
Volt, hogy tettem bele plusz betétet (popolinit) mert Nándi nagyon sokat pisil és ez így kb fél óra alatt átázott..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Köszi, Eszter! Ez a klasszikus pelushajtogatás, ugye?

És prefolddal tudja vki?

KépKép
livus
 
 


Livus, prefoldos is, snappys is :wink: :

http://www.littleturtleknits.com/sidewallpf.htm

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Köszi, köszi!!!!

KépKép
livus
 
 


Köszi a tanácsokat!
Az a helyzet, hogy Gergő elkapott valami gombás bőrbetegséget, illetve nagyon meleg volt, szóval az a lényeg, hogy egy ideje egy jó olajos, sűrű krémmel kell kenegetni a popót és körülötte... szóval amíg el nem múlik, eldobhatóba csomagolom. :( Ez a krém tönkre teheti a moshatókat sztem. De már nagyon sokat javult a bőre.
Mire használhatom, szerintem már bele is fog nőni, mert annyit eszik. :)
Majd beszámolok!

Kösz mégegyszer! Orsi
naorsi
 
 


Livus: igen, a klasszikus pelenkahajtogatásra gondoltam, csk kicsit bonyolultan sikerült leírnom, de látom van aki nálam sokkal profibb.. :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Orsi :) Sima tetrát tegyél a pelusba betétként, amíg kenőcsöztök, annak semmi baja sem lesz tőle - nálunk fogzáskor kell néha egy kis kenegetés. A tetráinkat én mondjuk csak erre a célra használom, meg is felelnek rá.

Popolini papírbetétjei az én legjobb barátaim! irtó sokszor felhasználhatók, mosás után szinte azonnal megszáradnak és finom puhák, nem szakadnak. Még mindig megvan a szülés előtt 1000 ft körüli áron vásárolt tekercs fele :shock:

indianyo
 
 


Livus, a Popolininek is van olyan, mint a BM-es papírbetét, Popli névre hallgat, dobozban kapható, nagyon jó, nagyon sokszor mosható, és sokkal olcsóbb, mint a BM (vagy akár a tekercses Popolini).

Tekercsesből én csak a Kushiest ismerem, az túl keskeny és könnyen szakad, viszont vastagabb az anyaga.

Indi, hogyhogy megvan a fele? Ha kaki van, akkor nem dobod ki azzal együtt? Nálunk gyorsan fogy, kb. 2-3 hónap alatt 100db, igaz, naponta 4-5 pelusban van kaki... Persze néha van, hogy nem kell kidobni, a bogyósat ki lehet "gurítani" belőle, a betét nem marad olyan, mehet a mosásba.

Pindi
pindi
 
 


Pindi :) Hát igen, nálunk két kaki van általában, és csak fogzáskor vagy betegség idején kenhető állagú :wink: úgyhogy a többit sokszor fel tudom használni. Igaz, én a bolti popsitörlőket is újrahasznosítom és 2-3 alkalommal simán felhasználom mosás után őket erre a célra is.

indianyo
 
 


Indi,
Bolti positörlőt szárazon hasznosítod újra, simán bevizezed, vagy teszel rá vmit?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Indi, Pindi: most már marad a BM - egyelőre. Végülis nem rossz. bár annyira meggyűrődik, hogy én arra gondoltam, hogy most csak használjuk-mossuk őket folyamatosan, mindig újat veszünk elő és a mosottakat gyűjtjük. És ha már sok összegyűlik, akkor egymásratéve pikk-pakk egy mozdulattal kivasalom őket, hogy simábbak legyenek.

KépKép
livus
 
 


Livus: én is úgy csinálom, bár nálunk kevesebb fogy, mert ha Nóri reggel kakil, utána már nem teszek papírt, mert ő csak egyszer kakil már naponta. Sári meg a csapba kakil már 6 hete, azóta nincs kakis prefold a házban! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livus: a BM csak kétszer mosható, tehát a Popli ebben bajnok!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


:?: Van valakinek Kushies basics? Mondana valamit róla?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


most értem haza Iván új BM pelusaival :D
szuper szuper szuper
rá van írva, hogy használat előtt érdemes egyszer kimosni, de én azt nem bírom kivárni, amint felébred a ded rá akarom adni.

nagyon tetszik, hogy a külsője kívül olyan mint egy pamutbugyi, pihe puha, és olyan praktikusnak tűnik az egész. lelkes vagyok.
persze majd meglátjuk mi lesz a pelusok sorsa ha az én mosási szokásaimat kell elviselniük. mindjárt rendelek is valahonnan mosószert mert az amwayes elfogyóban és különben is le akarom váltani, valami környezetkímélőbbre.

Liv, én a múltkor vettem egy darab kushies basic-et. Igazából csak éjjelre használom, mert túl nagy a csomag a külsővel együtt. Éjjelre viszont kell bele még plusz tetra, hogy bírja reggelig. Néha már sajnálom Ivánt, hogyha az oldalán alszik (ami nem ritka) a felső lába nem ér le a pelus miatt a matracra :shock:

ezért is vagyok most annyira oda ezekért a bm-ekért mert jóval kisebb a csomag. Ivánnak papírpelenkában is akkora feneke van mintha moshatóba csomagoltam volna :lol:

de mondjuk arra tökéletes lehet a basics ha egyszál pelusban akarod otthon tartani a dedet külső nélkül
savitri
 
 


Savitri: igen, pont erre lesz! Mivel őt pisiltetjük, nem nagyon pisil már be nappal, de azért balesetet sem akarok.

A BM-et nagyon fogjátok szeretni sztem, tényleg remek kis pelusok! -a Külső pedig tényleg szuper-szuper!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Na, végre egy hét alatt nagyjából végigolvastalak Benneteket egy 11 hónapos mellett :-)
Csodás dolgokat csináltatok itt az elmúlt hónapokban!
Igazából a gyapjú külső miatt böngésztem át a topikot, feltett szándékom kötni a fiamnak.
Csak hogy biztos legyek benne, hogy jól értettem mindent: a nyers gyapjú fonalból érdemesebb készíteni, ugye? Azt talán könnyebb lenne beszerezni, mert az biztos, hogy megfelelő, míg a már kezelt gyapjú nem biztos, hogy pont olyan, amire nekem szükségem van.
Vagy most aztán valami bődületes marhaságot írtam? :oops:
_andi
 
 


Na, és milyen neveletlen vagyok, nem is köszöntem Nektek, és alá se írtam a hozzászólásomat, mert az olvasás alatt én megismertelek Titeket, és megfeledkeztem róla, hogy ez fordítva nincs így :-)

Szóval, sziasztok,

Andi
_andi
 
 


Helló, Andi! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: