Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

A freemail-es címem is jó, de ha itt ráklikkelsz a nick nevemre, akkor az ott megjelenő címre érkező leveleimet gyakrabban olvasom.
Úgy örülnék, ha tudnál képet is küldeni Kép
Mesélj! Minden érdekel Kép

J.
anyanyos
 
 


Kedves Móni, mi is szívből gratulálunk és minden jót kívánunk a családnak

csatalóék
mera
 
 


Nem csak Móniék szerint, de objektíve is tüneményes Petra baba Kép Kép Kép!!!

Hová tűntetek mostanában????

J.
anyanyos
 
 

 
 

Anyanyos, ha ránk (is) gondolsz, nem tűntünk el, csak csökkent a netes aktivitásom Kép
Tudod, a fránya hétköznapok, rengeteg munkával. Bánatomra a plusz munkák nem maradtak el, hiába kértem tavasszal könnyítést a főnökömtől, így gyakran dolgozom itthon is este, persze csak altatás után.
Kiscsikó változatlanul aranyos, szerintem is jót tett a bölcsi összességében, mert derűs, repked az örömtől a találkozáskor, kevesebb a hiszti.
Mondjuk reggelenként majdnem mindig sír, de csak az elváláskor, fél perc és abbahagyja. Érte menni meg a leghálásabb dolog a világon, azt az örömet, ahogy átöleli a nyakam (vagy apáét) és bújik, meleg hangon ismételgeti: cia-cia és szorít... na, olvadozik az ember rendesenKép

Kardalus, nem vagytok egyedüliek, akik saját gyerkőc mellé szeretnétek örökbefogadni, szerintem ez ugyan olyan méltányos, mint annak, akinek nincs. Lényeg az, hogy megalapozott legyen a döntés, és egy életre szóljon, bármi történjék is...
mera
 
 


Mera
köszönjük a gratulációt:-)))
kmona
 
 


Sziasztok!
Néha beleolvasok a "beszélgetéseitekbe"! Szeptemberben múlt 1 éve, hogy jelentkeztünk örökbefogadó szülőnek, és most már az első helyen állunk! Talán jobb volt, míg nem tudtam, mert most minden napom úgy telik, hogy várom a telefont, hogy szóljanak! Iszonyú! Lassan a pánik uralkodik el rajtam, hogy sose lesz gyermekünk! Ez normális érzés vagy túlparáztam magam? Örülnék néhány megnyugtató szónak! Előre is köszi! Rayo

Kép
rayo
 
 


SZia Rayo!
A várakozásnál nincs őrjítőbb dolog, ezt tapasztaltam! viszont ha már elsők vagytok, akkor lesz gyereketek, az már biztos!
Lehet, hoyg még így is eltelik néhány hónap is akár, a telefonig, de jönni fog az!
AMikor a nagyobb fiamat fogadtuk örökbe a kórházból, akkor vele együtt volt még egy baba, akiről lemondott a szülőanyja, utána viszont 1,5 évig nem volt iylen eset. Persze kórház az más, csak azért írtam, hogy lásd, néha egyenetlen az eloszlás!
Nagyon drukkolok nektek, hoyg mihamarabb jöjjön az a telefon!

Szia
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Szia Zsuzsa!
Köszi, hogy írtál! Remélem, igazad lesz és a karácsonyt már hármasban töltjük!!!Mindenképpen megírom, ha történik valami!Rayo

Kép
rayo
 
 


Kicsit leült ez a topic... Remélem, hamar lesz új baba, és Ti is meséltek majd, mind én tettem Kép
Többen írogatunk kétfelé, úgyhogy az érdeklődőknek ajánlom az Index - Fórumok - szülői munkaközösség - örökbefogadás oldalait is!
mera
 
 


Sziasztok!
Most 3 és fél éves kislányom a közelmúltban elémállt:
-Kellene nekem egy kistestvér!
Mondhatom, majd leültem, kellett egy lélegzetvételnyi idő, mire ki tudtam nyögni egy értelmes választ:
- Tudod, hogy az én hasam beteg, nem lehet benne kisbaba?
Erre az én pici lányom:
- Tudom, de keressünk egy másik nénit, akinek van a hasában és majd odaadja nekünk.
Na erre varrjatok gombot! Nem is emlékszem, hogy erre mio a csudát mondtam. Valami olyasmit, hogy hát nem megy az olyan egyszerűen, meg hogy nem elég csak úgy keresni egy nénit.
***
A másik beszélgetés az előbbi után egy héttel, pont az elmúlt percekben zajlott:
Ül a lányom a kisvakondos videó előtt (amelyikben a kisnyuszik születnek) és közli:
- Tudom ám, hogy a te hasadban nincs sosem kisbaba. Én egy másik anyuka hasából jöttem.
- Igen, te valóban egy másik néni hasában laktál. Nem baj?
- Nem mert én tudtam, hogy ide kell jönnöm, itt van a mi házunk.
***

Mi teljesen nyíltan kezeljük ezt a kérdést, ennek ellenére nem napi téma az örökbefogadás. Eddig kb. kétszer beszélgettünk el erről aktuálisan adódó helyzetek kapcsán. Először még csak alig 2 éves volt a lányom, később meg kb. 3. Ezen kívül vagy kétszer kérte hogy olvassunk a Nekem két születésnapom van c. könyvből. Ennyi. Csak magunk között beszéltünk néha ilyesmiről, amikor ő is ott volt, de nem kimondottan az ő szintjén folyt a diskurzus.

Nem tudom, hogy a fenti beszélgetésekből mit szűrtök le, én még nem gondolkodtam el mélyen ezen. Várom a véleményeiteket!
Mindenestre úgy tűnik, hogy különösebb túllihegés nélkül is megy ez a dolog! Igazából nem is én, hanem a gyerek gerjeszti a helyzeteket, gombolyítja saját tempójában a fonalat. Én már innentől nem görcsölök ezen a témán (mondjuk eddig sem görcsöltem), látom már, hogy a gyerek kezében a dolog, nekem csak ügyesen, okosan kell válaszolgatnom.

Üdv mindenkinek!
tmárti
 
 


Sziasztok, Lányok!
Én is nagyon eltűntem, de azért a háttérben olvasómódban figyeltem/figyelem az eseményeket.
Nagy újság van ám Nálunk is, megérkezett a várva-várt telefonhívás!!! Gőzerővel szedjük össze a szükséges papírokat, igazolásokat... és a legfontosabb, hogy ha minden igaz, akkor szerdán megláthatjuk Őt - pontosabban ŐT, akit már annyira vártunk. :o)
Kérek mindenkit, hogy szorítsatunk nekünk. Természetesen jelentkezem majd a további fejleményekkel.

Üdv mindenkinek!
Dikó
bildi
 
 


Várjuk a híreket!KépKépKép
mera
 
 


Diko, mi újság??????
anyanyos
 
 


sziasztok!
Tmárti nagyon jó volt olvasni amit irtál, remélem nálunk is ilyen jól alakulnak majd a beszélgetések az örökbefogadásról:-)
Dikó én is szurkolok neked ismeretlenül is:-))
remélem mindenki jól van:-)
kmona
 
 


Sziasztok!
De jó olvasni, hogy csak halad az a fránya sor! Én már alig várom azt a bizonyos telefont!Dikó ezerrel szurkolok!!!Remélem, minden oké!

Kép
rayo
 
 


Sziasztok!

Sajnos hónapok óta nem tudtam egyik fórum felé sem nézni, de most pár percre lenyúltam a párom laptopját és mobilját, hogy nagydobra verhessem nagy boldogságunkat :o)). Július végén örökbefogadhattuk kislányunkat, Csengét, akit 10 naposan hozhattunk haza a kórházból. Már eltelt 4 és fél hónap, de még mindig nem tudom elhinni, hogy ezt a kis tündért nekünk szánta a sors. Hihetetlen tempóban fejlődik, gyönyörűen eszik, átalussza az éjszakát, egész nap mosolyog, dumál, szóval bűbájos csajszi. :o) IMÁDJUK!!
Remélem, néhány hét múlva lesz itthon is gépünk és netünk, akkor gyakrabban be tudok ismét kukkantani, addig is mindenkinek a legjobbakat kívánom!
Dikó (Brázo), Nálatok mi újság??? Ha tudsz, írj az r.k@freemail.hu címre, hébe-hóba el tudom olvasni a leveleimet. Pusz!

Kata
rkata
 
 


Szia Kata! Ez naygon jó hír, gratulálunk!
gyrmur
 
 


Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Nagyon Boldog Új Esztendőt Kívánok! Rayo

Kép
rayo
 
 


Szép Karácsonyt és örömökkel teli új esztendőt kívánok! MEraKép
mera
 
 


Sziasztok!
Nagyon várom, hogy hírt kapjuk felőletek, Rayo, Dikó! Mi a helyzet?
mera
 
 


Sziasztok!
Mi csak várunk és várunk és várunk.... Semmi, de majdcsak alakul a helyzet! Azt mondták, érdeklődjünk! Mármint a Szakszolgálatosok, de ők sem jósok, hogy tudják, meddig kell még kitartanunk! Ez van! Ha valakinek jó híre van, írjon!!!!!!! Rayo

Kép
rayo
 
 


Szia Rayo, szinte hihetetlen, hogy október óta nem lett baba! Na, majd a vízöntők (mint én), hátha...
mera
 
 


Sziasztok!
Tapasztalatokat szeretnénk gyűjteni olyan szülőktől, akik a Bölcső Alapítvány segítségével fogadták örökbe gyermeküket.Mi egy sorbanálló pár vagyunk kiéhezve a tudásotokra, hogy könnyítse a várakozás hónapjait.Ha nyilvánosan nem szívesen írnátok, akkor a boro@citromail.hu címre várjuk leveleiteket.Köszönjük szépen!
boro
 
 


Szia Mera!
Remélem, nemsokára lesz baba! Sajnos, ha az anyuka a mi városunk lakója, nem adják nekünk a kicsit! Ez egy szabály, hogy ne találkozzon a vér szerinti anya a gyermekével! Így elképzelhető, hogy volt már egy baba, csak az nem lehetett a miénk! Mi éppen a megyeszékhelyen lakunk, itt a második legnagyobb kórház a megyében és azt a babát sem kaphatjuk meg, aki itt születik! Ezt nem értem, miért van, de ez is szabály!!!Tehát az az első hely sok szempontból nem első!!! Ha lesz valami, írok! Mindenkinek kitartás! Rayo

Kép
rayo
 
 


Sziasztok
mindenkinek boldog ujevet kivanunk es ayert sokat gondolunk Csatalora es kiscsikojara is a nagy epitkezes kozepette...
talan hamarosan eljon az az ido, hogy tobbet olvashatlak...
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!
Rayo, ezt a szabályt (sem) ismertem. Halkan megjegyzem, mi van akkor, ha a vsz anya odaköltözik később? Nem hinném, hogy utcán ráismerne a gyerekre, de ki tudja...
Csak a megyéből kaphattok? Nem vagytok az országos listán?

Kryss, nektek is minden jót!Kép
mera
 
 


Szia Mera!
Azt honnan lehet tudni, hogy fenn vagyunk-e az országos listán? Tőlünk nem kérdezték, hogy akarunk-e rajta lenni! Így gondolom,nem! Szóval csak a megyéből kaphatunk gyermeket. Bár én úgy gondolom, hogy minden megyében sok örökbefogadni szándékozó pár van, nem hiszem, hogy "átadnák" a babákat. De persze ezt nem tudom! Rá fogok kérdezni, hogy mi a módja felkerülni az országos listára! Majd írok, ha valamit megtudtam! Puszi mindenkinek! Rayo

Kép
rayo
 
 


Szia Rayo!
Bocs, hogy belekotyogok, és Mera helyett válaszolok, de néha be szoktam nézni ebbe a topikba, mert a munkám során sok örökbefogadó családdal találkozom.
Országos lista: a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézetben vezetik (konkrétan Kiss Katalin), és elvileg a jelentkezésetekkor kellett volna megkérdezni tőletek, hogy akartok-e itt is nyilvántartásban lenni. Ez nem azt jelenti, hogy máshonnan átadnak babát, hanem azt, hogy ha egy gyermeket a saját megyéjében nem lehet örökbeadni, akkor ő is felkerül ide az országos listába, és ekkor innen keresnek neki szülőket. Nem tudom Ti milyen életkorban gondolkodtok, de ezen a módon inkább idősebb gyermekek jöhetnek szóba, hisz egész picivel ritkán fordul elő, hogy nem adják örökbe a megyéjében (bár hallottam már 9 hós, egészséges félroma kisfiúról, aki a listára került). Szerintem érdemes megkérdezni a Tegyeszt, hogy küldjék el az adataitokat a Kiss Katalinnak, utána pedig lecsekkolni, hogy tényleg rákerültetek-e (az Intézet telszáma: 465-5000)

Remélem tudtam segíteni!

Üdv: Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok,
Bogárka, köszi, hogy válaszoltál Kép
Többet tudsz a témáról, mint amit én írhattam volna.
Annakidején tőlünk a Tegyeszben kérdezték meg, kívánunk-e felkerülni a listára, persze igent mondtunk. Tavaly ilyenkor a mi megyénkből is kerültek oda gyerekek, mert nem volt elég olyan örökbefogadni szándokozó pár, aki már elvégezte a tanfolyamot. Konkrétan egy tudok egy testvérpárról, négy hós és két éves kislányok voltak akkor, remélem, jó szülőket találtak maguknakKép
mera
 
 


SZiasztok!
Köszi a válaszokat! Mi 6 hónapos korig jelöltük meg a baba korát, feltehetően ezért nem volt ennek nálunk jelentősége! Azért mégegyszer köszi! Rayo

Kép
rayo
 
 


Senkinél semmi új és jó hír nincs? Rayo

Kép
rayo
 
 


Hú most elolvasgattalak benneteket és nagyon jó látni, hogy van bennetek kitartás és erő végigcsinálni.
Mi most lépünk a 3. évbe, hogy babát szeretnénk. Most megyek az első mesterséges megtermékenyítésre és remélem sikerül.
Mi is beszélgettünk már a férjemmel arról, ha nem jön össze sehogy sem. (6 inszem, 5 lombik), akkor majd szeretnénk örökbefogadni, de nem szaladok ennyire előre. Természetesen szeretném, ha sikerülne.

Rayo nálatok van már valami újság? Bébi? Kép

Benéznék néha hozátok, ha nem bánjátok. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Szia!
Sajnos semmi újság! Nagyon nehéz a várakozás,de reménykedünk, hogy a közeljövőben lesz baba! Megírom majd!!!Rayo

Kép
rayo
 
 


Sziasztok!
Kicsit leült ez a topic az utóbbi hetekben.
Rayo, számomra hihetetlen, hogy október óta nincs baba... Szerintem 2-3 hetente telefonálj rájuk, érdeklődj, legyél a látókörükben!
Bildi sem írt november óta, pedig ígérte, hogy beszámol. Ki tud róla?
Az elmúlt hetekben egy másik topictársunk is "megbabásodott", de nincs felhatalmazásom a részletekre, majd jöjjön személyesen, ha ráér!

Nálunk minden rendben, Kiscsikó rohamosan fejlődik, csak kapkodom a fejem...Kétévesen még alig beszélt, most 5 hónap múlva meg nemcsak beszél, de visszabeszélKép
Vág az esze, mint a beretva. Nagyon vidám, mozgékony(ajaj!), gyönyörű. Ja, tényleg, ideje képet cserélnem rólaKép
mera
 
 


Rayo nekem több ismerősömnek úgy sikerült örökbefogadniuk kisbabát, hogy a szülészeten dolgozott ismerős és ha volt egy babó, akkor szóltak nekik és úgy nagyon gyorsan ment. Nem is voltak a lista elején és ott a babó, te pedig ott vagy, hogy szeretnéd örökbefogadni és kész.
Biztosan ti jobban tudjátok ennek a jogi formáit, de tényleg így sikerült egy pár ismerősömnek.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Én éppen egy kórházban dolgozom, de megmondták, hogy nem lehet itt született babát "lefoglalni"! Nem jut jobb szó az eszembe!!! Tehát, hiába tudom, hogy hagynak a Kórházban gyerekeket, ebből nem származhat előnyöm! Már megkérdeztem, és mit mondjak, nem örültek ennek a kérdésemnek! Valahol érthető! Ők egy hivatalos szerv, én sem szeretném, ha valaki csak úgy intézkedne az én hatáskörömet érintő feladatokban! Várunk! Szerintem jóindulatúak! Szoktam érdeklődni telefonon és nemrég személyesen is voltunk! Nincs baba! Nehéz megérteni, de ez a helyzet! Ez van!!! Puszi mindenkinek! Rayo

Kép
rayo
 
 


Rayo Kép
Van valami már babó ügyben esetleg?

Kép

Kép
pkagi
 
 


SEMMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
rayo
 
 


Sziasztok!
Gondoltam, benézek, már a nosztalgia kedvéért is, hiszen egy éve itt uraltam a topicot... igen, pont egy éve, hogy Kiscsikó hazakerült. Hihetetlen fejlődésen ment keresztül azóta. Kb. fél évig csak gyűjtögette a sok információt, aztán gyorsan elkezdett beszélni, kb.októbertől. Most meg be sem áll a szája, néha nem is hiszem el, hogy csak 2 és fél éves. Annyi mindent tud, felismer, megfigyel... Igaz, selypít, de választékosan kérdez, pl. Aja, mi van az ágy alatt? Vagy: Mi történt?
Nagyon szeret segíteni, válogat a ruhái közt, egyáltalán: nagyon akar... A bölcsiben sok dalt tanul, mondják, hogy ott is elsők között mondja, sokszor átkölti a szöveget.

Szóval jól vagyunk.

Köszönjük mindannyiótoknak, hogy egy éve ilyen lelkesen segítettetek, biztattatok, támogattatok bennünket!

Mindenkinek kellemes ünnepeket!Kép
mera
 
 


Sziasztok!
Ha tudna valaki segíteni nekem, megköszönném! Az indexes öf topicra szeretnék írni, van nicknevem, meg jelszavam, de nem tudom elküldeni! Nem tudjátok, hogy miért? Rayo

Kép
rayo
 
 


sziasztok!

a Gólyahírtől fogadott valaki örökbe közületek?
köszi
Mona
kmona
 
 


Szia Kmona!
Mi még nem fogadtunk örökbe tőlük, de jelentkeztünk hozzájuk! Tegnap voltunk Pesten egy találkozójukon, ahol voltak babás családok, akik nemrég kaptak a segítségükkel gyermekeket! Mit szeretnél tudni? Ha tudok, válaszolok! Csak jót hallottam, személyesen is ismerem az itteni "gólyahírest"!! Rayo

Kép
rayo
 
 


Szia Rayo! Nem tudom, sikerül-e, de lehet, hogy most indítok egy új topicot...

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok! Szia Drága Rayo-m!

Képzeljétek! A Gólyahíres találkozó szuper hangulatán felbuzdulva indítottam egy topicot itt a babanet-gyermeknevelés témakörében magunknak: "Örökbebabára várva - beszélgessünk!" - ez a címe, és pillanatnyilag az utolsó a topicoc listáján...

Na: jöttök?

KépKép
amneris
 
 


szia Rayo!
én is ismerem őket, csak kérdeztem,hogy van-e aki fogadott már tölük örökbe babát,mert nekünk már sikerült.
szombaton mi is ott voltunk a talin, csak mi már babával:-)
neked is sok sikert és kitartást kívánok.
Mona
kmona
 
 


Szia Mona!
Annyira aranyos babák voltak a találkozón! Jó nektek! Mi is már nagyon várjuk a gyermekünket másfél éve! Hosszú "terhesség"!!! Rayo

Kép
rayo
 
 


szia!
még senkinek nem sikerült azóta?
annyira szurkolok nektek!!!
a mi babánk is egy tündér a talin mindenkit megnevettetett:-))
mi is másfél évet vártunk, bizti mostmár nemsokára sikerülni fog!
kmona
 
 


Kedves érdeklődők sokaknak sikerült "azóta" csak átmentek az "örökbebabára várva beszélgessünk" fórumra a babaneten. Gyertek "Gólyahíresek" meséljetek.
nikinozso
 
 


PSZICHOLÓGIAI vIZSGÁLAT

Sziasztok,
szeretném felhívni a figyelmeteket az alábbi vizsgálatra.

Hogy segíti elő az örökbefogadás a gyermekek érzelmi és társas fejlődését?

Az MTA Pszichológiai Intézetében összehasonlító kutatási program keretében végzett játékos vizsgálathoz keresünk olyan érdeklődő családokat, akik 3,5-5,5 éves örökbefogadott gyermeket nevelnek.
Amennyiben úgy érzik, szívesen részt vennének a vizsgálatban, vagy további információkat szeretnének kapni, kérjük hívják a 06 30 2131592-es telefonszámot.

Köszi,
Anna
b_anna
 
 


Sziasztok tud nekem segíteni valaki? A gólyahír alapítványról kellene pár infó. Kb mennyi a várakozási ídő,a Tegyesz által megállapított alkalmasság érvényes oda is, Mi már 3-rom éve várakozunk a Tegyesznél de nem sok jóval biztatnak.2005 októberébe még csak a 10-12 helyen voltunk. Pedig már nagyon várjuk a mi kisbabánkat.Köszi
exi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?