Új privát üzeneted érkezett!

Páfrány

Az orvosotok nem talált nála semmi rendelleneset,amióta ezt csinálja?
Én ugyan nem járok ilyen cipőben,de elég megrázó lehet,ha a gyereka,ki addig evett,egyszer csak "leszokik" az evésről.Én csak arra tudok gondolni,hogy vmi oka van,amit az orvos tudna kideríteni.
De az jó jel,hogy szopik.Addig nagy baj nem lehet,kiszáradni nem fog,ami a legnagyobb gondot tudja okozni.Viszont ha csökken a súlya,akkor azért ennek járjatok orvosi úton utána.És ne elégedj meg a gyerekorvossal(körzeti),hanem spc. dokihoz utaltasd.


Anyapoc

anyapoc
 
 


Pocok,
ha majd erre jársz Kép
Permeátumról valamikor július-augusztusban volt már szó, jó sok mindent összeszedett róla BCs Kata is. Most nem állnék neki visszakeresni nyomoronc modememmel, de Te bátran tedd meg Kép
Jamina
jamina
 
 


Ami lemaradt: UGYANEBBEN a topikban volt róla szó...
J.
jamina
 
 

 
 

Anyapoc!
Köszi a válaaszt! Csak annyit mondott, hogy lehet egy kis vashiánya, adjak neki Béres cseppet, az majd meghozza az étvágyát. Még várok egy kicsit, hátha rágerjed valami finomra, és ha még mindig semmi két hét múlva, kérek beutalót vérvizsgálatra. Páfrány
dlilla
 
 


Páfrány! Az én fiam 10 hónapos koráig mindent evett, amit ehetett, főzeléket, gyümölcsöt, husit. Onnantól kezdve, szinte feleződött a megevett mennyiség, a tápszeradagját sem növelte, de főzeléket és gyümölcsöt egyáltalán nem volt hajlandó enni. Amit megevett, margarinos kenyér (elég sok foga volt már), párizsi, virsli, majd néhány hónap múlva szalámi, kolbász kenyér nélkül és pogácsa. Sajt és gyümölcsjoghurt, és néha gyümölcsös bébiétel. Most 3,5 éves, és ezen a nyáron hajlandó volt már málnát és meggyet enni, meg néha banánt. Főtt ételt ma is csak az oviban hajlandó enni, de már kenyérrel fogyasztja a szalámitKép
Elfelejtettem, hogy a 100%-os gyümölcsleveket nagyon szereti!
Amúgy jó erőben van, jól fejlődik.
Lehet, hogy a te picid is ilyen válogatós lesz? Figyelj rá, de szerintem fölöslegesen ne aggódj, néha kiborítóak tudnak lenni az evésükkel, vagy ben evésükkelKép
Sok szerencsét!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Páfrány, nálunk szinte UGYANEZ volt. Megmutattam a férjemnek is, jót mosolygott, és azt üzeni, ne parázz, fog enni, egy gyerek se szopik 10 éves koráig. Kisfiam 2,5 évig szopizott, és rendre voltak olyan idők, amikor visszatért a csak szopáshoz egy időre, noha előtte már evett rendesen. Többnyire kisebb betegségek álltak a háttérben, vagy lelki okok. Rengeteget aggódtam, noha dundi baba volt, mindenki kiröhögött, ha azt mondtam, nem eszik. Inni meg egyáltalán nem akart. Voltak korszakok, amikor ezt vagy azt abszolút nem ette, pl. egy ideig csak gyümölcsöt kért, egy ideig semmi gyümölcsöt. Csak pépeset vagy csak darabosat, Próbálj nem aggódni nagyon, attól csak még dacosabb lesz e téren. Vérvizsgálatra minket is elküldtek, kaptunk is vasat, pedig inkább a határértéken volt, mint alatta az eredmény, elég felesleges tortúra volt. Látatlanban nem merek nagyon okoskodni, de szerintem nincs semmi baja, amíg szopik, addig nem lehet nagy gond, ne engedd, hogy ügy legyen az evésből, mert az egyenes út a későbbi hisztikhez az evés körül. Együttérzek, tarts ki! Üdv. Klára
klara
 
 


Hahó,
nemevésben (kevésevésben) lehet bátran hozzám fordulni, az nekünk is profin megy... Kép

Anyapoc,
Cicó kilenc és fél hónapos, a narancsot még nem igazán ehetné/ihatná, de azért kösz, később majd megpróbáljuk. Most elszántam magam és veszünk babavizet, aztán írom a tapasztalatokat Kép Amúgy szopizik ezerrel, és inni csak kanalas/darabos evés közben iszik, akkor is csak pár kortyot, szerintem főképpen szórakozásból, illetve ha minket lát inni, akkor neki is muszáj.

Yoan,
pedig az lenne jó Kép Kép
De vicc nélkül: szerintem vidd, ahová és ahányszor csak tudod, hátha bejön. Nálunk volt egy időszak, amikor eljártunk Apával fallabdázni, és a fallabdaklubban, a bárpult mellett csócsálta a banánját vacsorára, sokkal jobb étvággyal, mint otthon. Kép
De rokonoknál, barátoknál, mindegy, csak minél többen legyenek. Baráti születésnapon ő ette a legtöbb gyümölcssalátát (lekörözte az ünnepeltet, aki pedig épp negyven éves volt), pizzériában este tízkor akart pizzát enni, meg ilyenek. Nem vagyok éppen egy mintaanya, mi? Kép
Mindenképpen kitartás, és ami nagyon fontos, ne görcsölj be kajatémában, az nagyon tud ártani. Ha nem eszik, hát nem eszik, majd eszik, az tuti. Éppen nemrég olvastam, hogy egy baba egyéves koráig csak kóstolgatott és szopizott, aztán hirtelen megjött a kedve az evéshez, szerintem Eszti is így lesz. Egy nap majd kiveszi a kezedből az almát, és eltünteti, aztán elkezd balhézni, hogy még kér Kép Addig is kitartás és türelem Kép Kép Kép

Kíváncsi,
én nem igazán azt csinálom, ami manapság a legegészségesebbnek tartott, főleg azért, mert már a kölkec is beleszól, mit hajlandó enni. Amit tartok, hogy nem kap tejet, citrusfélét, tojást, fűszeres és zsíros cuccokat, állati zsiradékot (natúrban) és semmit, amit nem szeret Kép Viszont eszik húskészítményt (nem kellene), gluténtartalmú kiflit meg kekszet(nem kellene), fűszerezem a főzelékjét (csak nagyon mértékkel oké), elég hamar adtam neki húst és nagyon sok húst is eszik most is (imádja). Kap tejpépet (nem kéne). Viszont nem iszik teát, gyümölcslét, csak vizet (azt is nagyon keveset). Elég kevésféle főzit eszik meg, és a nyers gyümölcs mostanában csak reszelve a babakajába keverve megy (korábban meg csak darabosan, pedig már van foga, akkor meg nem volt...)

Páfrány, Zsuzsa, Klára,
nálunk most kezdődik a margarinos kenyér-parizer-virsli korszak, hehe Kép. Nyolc hónapos kora óta (akkor jött ki az első foga) többet szopizik (érzésre), viszont kevesebb kanalasat eszik, mint előtte, és határozottan a darabos kaja felé kezdi elkötelezni magát (a múltkori vacsora pl. fél deci zöldborsópüré, fél virslivel és negyed szelet kenyérrel, aminek felét kiköpködte, már a kenyérnek).

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kíváncsi, ezt komolyan kérdezted, te, öreg róka létedre? Nos, az én hasonló korú 2-om (február 8-án született) Mostanság legjobban a sütőtök almával összeturmixolva nevű fogást kedveli, igen olcsó, tápláló, vitamindús, ajánlom. Azonfelül cukkini krumplival és husival pépesítve, olívaolajban párolva, fűszer nélkül. Alma körtével, vagy ha még van, őszibarackkal. Bébiételek módjával, felturbózva reszelt almával. És amit még nagyon szeret: natúr biogabonapehely (Milupa) babagyümölcslével összekevreve. Tejet, tápszert semmilyen formában nem kap, babatejpépként sem, de ő nagy szopis. Inni még semmit, csak a szopi. Tudtam segíteni? (Vagy csak viccből kérdezted?) Pusszancs Klárus
klara
 
 


Lányok!
Köszönet a válaszokért! Elhatároztam, hogy nem parázok-vagy mégis?:-))).Kipróbáltam a vajas kenyeres-párizsis ötletet. Ma adtam neki másodszor, és már vigyorgott, amikor meglátta a kenyér zacsiját. Nem evett belőle túl sokat, ellenben a paradicsomot egy kis hánykolódás mellett jól benyomta kézzel, én hozzá sem értem semmihez. Viszont így egy fél órát tartott, majd még visszament felcsippenteni néhány falatot. az érdekelne, hogy ti hagyjátok, hogy járjon rá a gyerek egész nap a kajára, vagy elölhagyjátok a cuccost egy kicsit étkezésidőben, majd elveszitek? Én tökre örülök, hogy beletesz a szájába valamit, de azt sem szeretném, hogy egész nap falatozzon. Valami rendszer legyen az életben, legalább ezen a téren. Nektek mennyi idő alatt tanut meg a kisbabátok kanállal enni legalább egy kicsit? én eddig is próbáltam, de nem érdekelte. Hátha most, hogy már a kezét használja, még egy eszközt elfogad. Köszi, páfrány
dlilla
 
 


Hahó,
Páfrány,
ez az örök megrontó, a parizer, meg a virsli. Tele van adalékokkal, sóval, zsírral, miegyébbel - és ezek a zsiványok persze imádják... Kép Nálunk a reggeli szinte mindig parizer, vagy virsli, meg margarinos kenyér vagy kifli (reggel a leányomnak az a rigolyája, hogy nem hajlandó pépeset enni, csak darabosat). Néha a parizerhez lecsúszik a reszelt sajt is, mert érdekli, hogy olyan kis hosszú cérnákat is lehet enni Kép Nálunk úgy megy, hogy leülünk mind enni (reggel vagy este), és ameddig ott vagyunk, addig ott a kaja is. A kisasszony általában előbb megunja (még nincs tíz hónapos), szóval ezzel nincs gond.
Egyébként ha mondhatok valamit ilyen tapasztalatlanul: szerintem szálljatok le az evéstémáról egy időre. Ha szopizik meg iszik gyümölcslevet, akkor nem szárad ki, és ha nincs semmi baja, akkor egész biztosan éhen sem fog halni. Én talán megpróbálnám, hogy egy ideig egyáltalán nem etetném. Kajaidőben ha odajön jó, ha nagyon nem akar, nem kell erőltetni (bár az jó, ha finoman ráveszed, hogy ott üljön mellettetek, amikor esztek). Ne legyen az téma, hogy nem eszik, ne lássa rajtad, hogy neked nagyon fontos, hogy ő egyen, és hogy összedől a világ, ha nem teszi. Amit szívesen megeszik (pl. párizsi, margarinos kenyér), egye, de nem kell "etetni". Persze ennie előbb-utóbb kell, de ha nincs semmi jele annka, hogy nagy baj lenne, egy kis ideig érdemes megpróbálni úgy tenni, mintha nem lenne neki muszáj. Ja, és nem tudom, mennyi gyümölcslevet és hogyan iszik. Csak olvastam, hogy van olyan, hogy gyümölcslé szindróma, amikor a gyerkőc jóformán gyümölcslén él, és ezzel eltömi a pocakját a rendes kaja elől. Nem állítom, hogy nálatok ez lehet, ezt te tudod, csak eszembe jutott, hogy ilyen is van.
A lényeg mindenesetre, hogy ne aggódj, és ne erőltesd. Nyilván van egy türelmi idő - én nem tudom, mennyi, nem vagyok szakember - amin túl nem folytatható totális nemevés (de nálatok úgysem ez van, ha eszi a párizsit), akkor valószínűleg szakemberhez kellene fordulni, de ezt nem tudom...
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi

Úgy tudom, a narancsot 7 hónapos kortól ajánlják.Nem emlékszem,de mi már szerintem 9 hónaposan kipróbáltuk.

Páfrány

A Béres cseppről én is jót hallottam,egyik kolléganőm fia is jobb étvágyú lett tőle,bár ő a gyakori megfázások ellen szedteKép.
Az én fiam 14 hóanpos lesz és még nem eszik kanállal és nem is nagyon törekszik rá,szerintem még korai is.Elég,ha kézzel már megjelenik az önállóság jele.De az sem mindig,mert olyakor vannak érdekesebb dolgok is.Van viszont olyan,amikor csak egyedül hajlandó ennei.Kép.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Nem tudod véletlenül, mennyi idő múlva hatotta meg a kolléganőd gyermekét a Béres csepp? Esetleg meg tudnád kérdezni tőle? Még csak két hete szedjük, de már elég türelmetlen vagyok. :-)))
Köszi, Páfrány
dlilla
 
 


Páfrány

Még néhány napot kibírsz?KépMert most őszi szünetem van..Hétfőnmegkérdezem a suliban az apukátKép.De szerintem 2 hét még nem nagy idő...már akinek,mi?KépKépKép
(tudom,hogy nem vígasztal,és ezren mondták,de iagz?ott még gyerek nem halt éhen,ahol volt mit enneiKépKép.Mindig gondolj erre,ha elkeseredsz.És ha a gyermek nő,fejlődik,akkor nem lehet nagy baj.Ő tudja,mi kell neki..."saját" tapasztalat,én is ilyen voltKép.Detto.Kép)

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
nekünk azt mondta a gyerekdoki, hogy citrusfélét egy éves kora előtt ne nagyon... de azért kipróbáltunk egy üveges babadesszertet, amiben volt narancs, de nem ízlett neki. A babagyümölcsléket meg egyelőre direkt utálja. Egyelőre maradunk a víznél, talán majd egy idő múlva...

Páfrány,
mi újság? Meghozta már a Béres az étvágyát?
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Hátha valakit érdekel: A Kaisers-ban lehet mélyhűtött bio-zöldségeket kapni.

P
pimpa
 
 


Kriszi!
Köszike az érdeklődést, aranyos vagy!!! Holnap kezdődik a 3. hét, hogy szedjük. Nem tudom, ettől-e, de már hajlandó a reggeli szopi után először 4 körül enni, akkor benyom egy 100-200-as főzeléket, plusz a nan tápszert imádja. Grrrrr..... most rászokott a savanyú dolgokra, meg sörözne is, ha engedném. a genetika...:-)))
Páfrány
dlilla
 
 


Sziasztok!
Szonjám egy éves, ma voltunk méredzkedni vele. Szeptemberben még 9500 g volt, most 9300 g. Csak egy centit nőtt. Már naponta ötször adok neki enni, de nem szereti ha etetik, és a pépes ételeket sem. Nagyon keveset eszik, de nem tudom igazán lemérni, hogy mennyi jutott beléje, mennyi maradt a tálcán, előkén, kendőn stb. Az biztos, hogy átlagosan nem eszik 50 ml-nél többet, szerintem kevesebbet. Még kb. 4-szer szopik egy nap, inkább többször, mint kevesebbszer. A védőnő szerint adjak neki sok húst. Ha ez kell hozzá, hogy ne fogyjon, akkor adok neki, de én csöppet sem vagyok a mindennapi húsevés híve. Van valami ötletetek?
Kalinta
 


Sziasztok lányok!

Nálunk egyenlőre semmi jelentős változás. Illetve annyi van, hogy a csirkehúslevest most már itthon is megeszi a lányom, és nem kellett esküvőt rendezni hozzá. Kép Úgyhogy most már egy hete pipihúsleves a napi déli menü. (Brrr, én meg már eléggé utálom... Kép )
Holnap kipróbáljuk a zöldséglevest, hátha az is bejön. Amire rájöttem, hogy kifejezetten melegen szereti a hamikat, ha csak langyos, ahogy a kanálka mutatja, akkor utálkozva elfordul. Kép Időnként azért, újra meg újra próbálkozom a gyümikkel, főzikékkel, de továbbra sem kell neki egyik se.
Kipróbáltam azt is, hogy beleturmixoltam a levesébe pici husit, meg zöldséget, épp csak egy leheletnyit, de elég rosszul tettem, mert egyből undorodó arcot vágott hozzá és kihányt mindent, amit addig megevett.
Ja, és még egy dolgon szívesen nyammog, az a sült krumpli. Meg nem eszi, de szereti csócsálni. Szóval úgy látszik, hogy a sós dolgok jobban bejönnek neki, mint az édesek.
Esetleg ha van ötletetek sós kajákra, amit egy 9 és fél hónaposnak lehet adni, akkor ide vele! Kép

Köszi, és puszi!

Yoan
yoan
 
 


Kalinta,
az en lanyom sem rajong a husokert, ertekelheto mennyiseget egyedul a TESCOban vasarolt grillcsirkebol eszik.

En is kerdeznek:
aki mar ad tejet a gyerkocnek, az forralja? Es kezdetben? MErt en meg a szagat se birom a forraltnakKép

-Afonya
afonya
 
 


Klára,
komolyan gondolom, persze!
Azért kérdezlek titeket, mert én most ugye nem találkozom védőnővel, orvossal is csak ritkán.
Nem annyira receptek kellenének, hanem az elvek, gyakorlatok, hogy pl. most mikor ajánlott narancsot, tojást, húst, sajtot adni, és így tovább.
Csak hogy tudjam, mit szegek meg. Kép
Van-e olyan egyáltalán, aki nem szoptat, hanem tápszerez?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Áfonya

Én már adok tejet a fiamnak(nem túl sűrűn),de nem forralom.Még kezdetben sem.Igaz,már kb 9 hónapos korától a vizet sem forraltam.

Páfrány

Megkérdeztem,de semmi jóval nem szolgálhatok...Náluk már 1 hét után javult az étvágy és most is evőgép a kissrác és még eszi a Bérest,elég régóta.
Nálatok hogy alakul?Kép

Yoan

Már régen voltunk 9 hónaposak,de talán a főtt rizs turmixolva egy kis főtthusival,vagy a főtt krumpli egy kis sóval,esetleg zöldbab(nem tudom,ehet-emár) biztosan nem édes.Vagy ha már adhatsz neki sóskát,az is jó,de annál öntsd le az első két három forralóvizet,így nem lesz benne annyi oxálsav.De ha ennyire szereti a húslevest,akkor próbáld meg azt,hogy a főzeléknek valót,húslevesben főzöd meg és úgy készíted el.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Szerintem az UH-tejet nem kell forralni, mert abból minden élőt kiöltek a tartósítási eljárás során. Én legalábbis nem forraltam Zsófinak.
Én is kérdeznék: Dórit elkezdtem hozzátáplálni, de csak öklendezik még a leghígabb-pépesebb bébiételtől is, nemhogy a házilag reszelt, pürésített dolgoktól. Adtam hozzá anyatejet, cukrot(tudom, ezt nem szabadna), kis kanállal kis adagokban haladnék, de semmi előrelépés 10 nap alatt. Sőt, az elején még legalább kinyiotta a száját, most már szájzár. Volt már alma, alma-krumpli, alma-répa, sütőtök. Hiába. Ja, és gyüm.lével is próbálkoztam. Ötlet?
rjuli
 
 


Rjuli

Az UH -tejet sem tartósítják,nem azért tartós tej.Ugyanazt csinálják vele,mint a rendes tejjel,csak kicsit erőteljesebben,így kevesebb lesz jóval a csíraszám.Ezt a Bakonytejnél mondták üzemlátogatásaonKép!
Ötlet nem sok,max annyi,hogy akkor kicsit hagyd abba,aztán 1 hét múlva újra...ami nem megy...tudod!KépKépMeg ő is tudjaKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Köszi,hogy megkérdezted nekem. Nálunkúgy alakul, hogy megszagolja azt, ami a kanálon van, kiröhög, és elszalad, vagy kinyitja a száját a kanál láttán, és mielőtt beletenném a szájába, bezárja, és aztán nevet ki, vagy egyáltalán nem nyitja ki. tegnap pl. a reggel 8-as szopi után este 6kor evett legközelebb, talán 10 kanál borsófőzeléket, abból 3-at teljesen egyedül. nagyon boldog volt, hogy sikerült, én is meghatódtam elég rendesen. azt hittem, valami elkezdődött, de ma csak egy joghurtot evett meg meg 2 almát centrifugán kipréselve. Ugyanazt az almát rágásra vagy akár megkóstolásra se fogadta el. Mindent kitol a szájából. Mondjuk, taknyos is piszokul, meg megint elkezdte a szájába dugdosni a dolgokat (esetleg valami örlő dolgozik ott neki), dehát ez nem lehet magyarázat egy lassan másfél hónapja tartó nem-evés-csak-szopásra. Ő egyébként halál boldog így a 4 éjszakai szopásával, meg néhány kanál főzelékével. Már arra is gondoltam kínomban, hogy megvonom tőle az éjjeli szopást.Hátha úgy éhes lesz. Úgyis szeretnék már aludni egyhuzamban többet, mint 3 óra. Teljesen olyan, mintha megcserélődött volna Sonkánál az éjszaka meg a nappal.Úgy csinál, mint egy éjszaka szuperul alvó-nappal szopó 7 hónapos. Nem is értem egyszerűen, honnan veszi az energiát az egész napos járkáláshoz. Ja, meg szokotam neki lefekvéskor adni neki tápszert szopás előtt. Azt nagyon szereti, csak nem akarom, hogy megunja, így nem kap minden nap. a novemberi Kismamában van egy cikk, az a címe, hogy "Bízzuk a gyerekre, mennyit eszik". Hát,nem tudom.

Lányok! a Béres Csepp mellett még az érdekelne, hogy szerintetek adjak-e neki babapiskótát meg kekszet, hogy rágni megtanuljon? Ezeket szereti enni, de én nagyon nem 9örülnék, ha ezeket csócsázná egész nap, amellett, hogy semmi mást nem fogad el. Répát, almát, bármi értelmes kaját adtam neki nyersen, de mindent kidob a kezéből.
Páfrány
dlilla
 
 


rjuli!
Én ekkor adtam fel annak idején. Tartsatok mondjuk egy hét szünetet, de akár többet is, aztán lehet újra próbálni. Ne maradjon meg benne az evésről, hogy kellemetlen élmény, hogy erőltetik, stb. Nálunk 8 hónapos koráig egy valam ment: egy negyed alma, azt adtuk a kezébe amikor ettünk, szopogatta, reszelgette az ínyével. Utána a rizs jelentette az "áttörést": szemenként adogattuk a szájába. Kép
Kalinta
 


Juli, nálunk is nagyon nehezen kezdtek el kóstolgatni, mind2 gyerekem az őszibarackot volt hajlandó először. Frisset már alig kapni, de az alma őszibarackkal a Kecskemétitől elég jó (ha esetleg nem fagyasztottál). Janka (nemsokára 9 hónapos) mostanra jutott el a napi 2 dl mennyiségig, azt is részletekben, és hetekbe telt, mire sikerült pár kanállal. Szóval ahogy Anyapoc is írta, türelem.
Kíváncsi, husit ajánlott adni fél éves kortól (vagy amikor elfogadja), de teljesen natúr legyen, só nélkül. Mézet, citrusféléket 1 éves korig nem, sajtot, joghurtot ti már kezdhetitek. Tejet persze még nem, de gluténtartalmú dolgokat már ehettek. Fűszerezni lehet, de csak mértékkel, sózni nagyon picit. Én amúgy nagyon komolyan veszem ált. ezeket, de most nagy kihágás volt: Janka kinézte a szánkból a spenótot, belenyalogatott és láthatólag ízlett is neki! (Amúgy jó fokhagymásan, tejjel behabarva... Ciki.)
Ja, és én nem forralom a vizet már, de nem is iszik semmit, csak néha picit hígítok vele.
Hát így. K.
klara
 
 


Köszi mindenkinek! Megfogadom, türelmes leszek.
rjuli
 
 


Kiváncsi!

http://otlettar.try.hu

Rjuli: amikor ti esztek, ahhoz mit szól?? Ancsi mindig akkor akar kóstolgatni (tesók elvonulnak egy-egy almával, na az rögtön kell neki is). Érdemes változtatni a kinálás idejét, hátha máskor jobban bejön. És vész esetén egy éves korig a csak anyatej elegendő! Úgyis az a fő, a többi csak kiegészités.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Még nem volt együttevés, kajaidőben játszani szokott. De mondasz valamit... Ezt is kipróbáljuk.Köszi.
rjuli
 
 


Páfrány

Ha babapiskótát nem akarsz neki adni,akkor próbálkozz a bulátával vagy az abonettel kis darabokban.Mindekettő szétolvad a szájában egy idő után,így nem lesz vele gondja,de a rágát ezzel is tanulja.A buláta búzcsírából készült extrudált vmi,tehát nincs benne sem cukor,se egyéb nem oda való anyag.Az abonettból ízletesebb és sószegény a kukoricás,azt ajánlom.Aztán néha azért engedj egy kis finomságot is!!!!KépKép
Egyébként szerintem ne erőlködj a kajáláson,ENNI FOG,ha éhes.Nagy baja nem lehet,mert akkor nem röhögne a kaján semKép.
Egyébként ha meg teleszopja magát,akkor minden rendben.Majd megjön az étvágya.Ne üldözd a kajával,egyszer kínálj fel neki vmit.Ha nem kéri,akkor tedd el.Aztán következő kajálásnál megint.De ne azt szokja meg,hogy ez ilyen bohóckodós tukmálós vmi.Egyszer majd csak ő fogja kérni,figyeld meg!!!KépKép
Az éjjeli szopiról szerintem nyugodtan szoktasd le,vagy csökkentsd le,és figyeld meg,hogy éhesebb-e nap közben.Nagy kárt már nem okozol vele.Legfeljebb jót alusztok mindkettenKép
De ez ám csak az én véleményem,nem kézpénz!Kép

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Páfrány!
Ötletem egy szem se, csak egy lassan másfél éves lányom, aki a mai napig max. heti egyszer hajlandó igazán komoly mennyiségeket enni.
Szopi bármikor bármennyi jöhet. Viszont jókedvű, szemlátomást fejlődik, és mivel a KSH adatai szerint senki nem tagadta meg azzal az indokkal a katonai szolgálatot, hogy ő még szopik és a mamája nélkül nem megyKépKép, úgy gondolom, ha elérkezettnek látja az időt, majd fog enni is.

És Luca is lelkes éjjel szopizó. Én ez ellen se akarok semmit tenni, mert engem nem zavar (és Apacska is jól tűri), (össze van tolva az ágya a miénkkel), ő meg majd kinövi.

Jelszó: No para, lesz zaba!!KépKépKép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Lányok!
Köszönöm szépen a tanácsokat,ma már nem is traktáltam a kanállal. Jelentkezem, ha hatni látszik a Béres Csepp, vagy ha rátámadott az áfonyalekváros szarvaspörköltre.
Puszi mindannyiótoknak! Páfrány
dlilla
 
 


Páfrány!

Nem ér ilyen kajákat emlegetni!!!KépKépKép

Anyapoc,aki beéri egy gombapörkölttelKép

anyapoc
 
 


Hahó,
jót mulattam Kép
Nálunk, jelentem, mióta utaztunk egyet, Cicó megtáltosodni látszik (bár nagyon kopogok, nem tudom, meddig tart ez nála), két deciket nyom be bármiből minden egyes alkalommal, azaz naponta háromszor (Yoan, Cicónak a kedvence a húslevesben főtt ez-az, úgyhogy azóta elég gyakran főzök ragulevest mindenkinek), illetve reggel komplett szendvicset eszik kukoricás Abonettel. Mellette a nyolc-kilenc szopi huszonnégy óra alatt (éjjel is). Páfrány, az Abonett nálunk nagyon bejött, illetve előtte a natúr kukoricapehely szárazon, de bármilyen gabonapelyhet elrágcsál a négy fogával Kép

Nahát, hogy ti már nem forraljátok a vizet - talán már nekem sem kéne a tíz hónapos leányomnak Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,
én se forralok már egy ideje! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Hahó,
jelentem, Cicó nagylánnyá avanzsált, mivel úgy issza a forralatlan vizet, mint egy kiskacsa Kép Talán jobban is ízlik neki - nekem is jobban ízlene a forralt után Kép
Legalább ilyen jókat mindenkinek,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Rjuli, én is azt mondom, tarts szünetet. Esetleg többet is, mint egy hét. A mi históriánk is nagyon hasonló, azzal kezdte a lányom, hogy nem evett semmit, sőt, hányt a pépes kajákra, bármilyen hígra csináltam. Aztán kb. 1 hónap múlva hirtelen elkezdett enni, fél alma, körte, őszibarack simán lecsúszott. Ez tartott kb. másfél hétig, és aztán jött a szájzár, ami gyakorlatilag mostanáig tart. Semmi pépeset nem hajlandó megenni, csak, mint írtam, a huslevest. Ja és a múltkor a zöldséglevest sem köpte ki, bár annyi azért nem fogyott belőle, mint a húslevesből. (Amúgy ezek is max 50 mili mennyiségeket jelentekenek...) A lányom meg mindezek ellenére szépen nő, hízik, pedig még mindig a szopi a fő tápláléka.

Lányok létezik olyan, hogy egy gyerek a pépesített kajákat kihagyja? Mert, amit a kezébe adok, azt szívesen rágcsálja, meg a leves állagú dolgokkal is, úgy tünik (többé-kevésbbé) elvan, de az összeturmixolt cuccok az istennek se kellenek neki.

Kriszi, gratulálok Cicó táltosodásához! Éljen! Kép

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Ja, Anyapoc, elfelejtettem mondani, hogy másik gyerekkel együttevés sajna nem jött be. Két helyen is kipróbáltuk, vele majdnem egyidős gyerekekkel. Nézte, hogy mit csinál a másik, de amikor megkínáltuk őt is, akkor az első kanál szélét picit megnyalta, (és nagyon gyanakvó arcot vágott hozzá) majd a következőre már erőteljesen elrántotta a fejét.

Puszi,

Yoan
yoan
 
 


Yoan,
ilyen gyanakvó gyerekem nekem is volt - rögtön az első -, de ő a sanda tekintet után gyorsan behúzta a kaját egy az egyben! Kép
Kelemen meg ugyanúgy viselkedett, mint Juli kislánya, az első időben egyáltalán nem akart kanalazni. Én is azt csináltam, hogy kihagytam pár napot, akár egy hetet is, békén hagytam, aztán legközelebb még mindig nem volt kedve, akkor is ráhagytam. Mondanom se kell, már semmi baja se a pépessel, se a darabossal, se a rágnivalóval, szívesen megeszik mindent! (10 hónapos). Szóval csak nyugi, pár hét és nem fogja visszautasítani a kanalas kaját! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Yoan!

Az én kisebbik lányom gyakorlatilag kihagyta a pépes ételeket. Ő sem akart kanállal enni, pedig hat hónapos korától folyamatosan próbálkoztunk. Szinte semmit nem fogadott el, bármivel próbálkoztunk. Már 9 hónapos volt, és a legfőbb kaját a szopi jelentette neki. Aztán nagyon lassan kezdte a kézbefogható dolgokat rágcsálni, almát, banánt, répát stb. . Most is a darabos ételeket szereti, amit meg tud fogni a kezében. A levesből is kézzel eszi ki a zöldséget, borsót és egyebeket. Most másfél éves, és még mindig négyszer, ötször szopik naponta, és sajnos éjszaka is legalább háromszor. A nagyobbik lányom sokkal jobb evő volt, pedig ő is szopott 16 hónapig. Viszont ő az éjszakákat átaludta. A dokinéni állandóan piszkál, hogy Ritának már rendesen kéne ennie, de nem tudok vele mit kezdeni. Így is hízik, igaz nem valami sokat, de szerintem normális a súlya.Nem sürgetem, ha akar, majd eszik.

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Sziasztok! Mi úgy tapasztaltuk a fiamnál, hogy szerette ő a pépes kaját egy idő után (talán 8 hótól), csak nem mindegy, mit. Nagy ínyenc volt, bébiételeket rühellte, mindenféle különlegeset kellett főznöm, cukkini krumplival és husival, olivaolajban, cékla ugyanígy és hasonlók. Lányom meg csak akkor eszi meg a papikat, ha almát is teszek a főzelékbe. Szóval a gyerekek is lehetnek ínyencek. Még annyit, hogy most 9 hónapos lánykám is nagyon nehezen kezdett enni, kb 3 hét alatt jutott el a fél őszibarackig, és most már egész rendesen eszeget! Van remény! Kép Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Először is Kriszinek és Cicónak nagy-nagy gratula mindenhez!KépEgyébként el tudom képzelni,hogy a forralt vaz íze másKép.

Yoan

Minden lehetségesKépKép!Én ugyan nem szólok egy szót sem,mert az én fiam mindent és mindenhgyan megeszikáltalában.És persze még szopik is.Ehhez képest meg teljesen átlagosKép!
Hát ha meg ilyen kis gyanakvó,akkor meg se próbáld átverniKépKép!

Kíváncsi

Neked aztán nagyon jóKép!Legalább Te mindenből kapsz egy kicsit,mindent kipróbálhatsz ennyi gyerekkel!de majd várj csak,nemsokára utólérlek!KépKépKép

Klári

Hozzánk nem akarsz jönni?Én is el tudnám viselni az ilyen finomságokat!KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


AnyapocKép Szívesen!
Képzeld, egyik barátnőm abszolút rossz evő kislánya is falta, amiket főztem, amikor együtt nyaraltunk! Lehet, hogy fiam ezért nem evett semmit szinte a bölcsiben meg az oviban? Kép
Pussz, K.
klara
 
 


Klára

Ez nálunk is így van.Bnőm kislánya nálunk mindig eszik.Múltkor pl. vajasmézes kenyeret,mert Bulcsú éppen akkor uzsonnázott.Aztán bnőm közölte,hogy otthon semmi pénzért meg nem enné...nade vendégségben mindin finomabb!Pláne ha nem anya csinálja!KépKép
Nálunk persze ilyen gond nincsenKép.Énfiam mindent megeszik,még sokszor a vasszeget isKépKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Yoan, köszi.
Ma kipróbáltam az almagerezdet, és azzal semmi baja nem volt addig, míg le nem tört belőle egy kis darab. Úgy tűnt, hogy készül megfulladni, aztán kiköhögte. De amíg csak szopogatta, sorjázta, addig sikere volt. Lehet, hogy ő is átugorja a pépeket.
rjuli
 
 


Sziasztok, nem tudja véletlenül valaki, hogy hol lehet Milupa 7-gabonás pelyhet kapni?
pimpa
 
 


pimpa,
miert, hianycikk? Mert eddig barmelyik nagyobb aruhazban volt, sot, a jobb herbariakban is.

Kerdesem van:
megprobaltam este a tapszer helyett tejet adni a masfel evesemnek, de pfujjogva eltolta. Gondolom, nem eleg edes. Ti hogy "szoktattatok" ra a gyerkocot? A cukrozas-kakaozas hosszu tavon nem szimpatikus.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya,
nem tudom, hogy adtad neki, de langyosan sokkal édesebb íze van a tejnek. Nálunk bevált! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Áfonya!
nekem a lányom már abból a pohárból sem iszik, amiben egyszer megkínáltam tejjel. Én sem kakaózok, bár a tápszer is cukrozott, gondolom, de a kakakóval sem lenne jobb...Szerintem kivárjuk, míg kinő ebből a korszakból. Ha tej nélkül, akkor tej nélkül.

Csi
csii
 
 


Pimpa,
én is azt keresek, de nem találok. Eddig néztük Tesco (Váci út), Kaiser, Interspar (Bécsi út), DM (Bécsi út). Nincs. Ha valaki tud, szóljon. Már gondoltam felhívom a forgalmazót.
Tutuja
tutuja
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: