Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is úgy tudom,hogy liszteriózist okozhatnak ezek a sajtok,és a kék erezetűeket sem ajánlják(Bringa,nem volt azKép).

Én is sokat gondolkodtam azon,ha vmit bizonyos éltekorig tiltanak,akkor amint azt átlépi a baba,akkor adható-e.De mégis hogyan.Pl. tejtermék.Aztán utánaolvastam a dolognak és márnem idegenkedek tőle.Itt is a fokozatosság a lényeg.A dolog nyitja a laktózbontó enzimekben van.Amíg a baba sokat szopik,nincs gond,mert elég laktózbontó enzimje van.De ahogy elkezd áttérni egyebekre,ezen enzim mennyisége csökkenni kezd.Ha ekkor "nagy" adag tejterméket kap,valószínűleg a széklete híg lesz.Ez nem jelenti azt,hogy allergiás a tejre,csak még nem tudott alkalmazkodni a nagyobb mennyiségű laktózhoz,nem tudja lebontani,így a cukor a vizet magában tartva hígabbá teszi a kakit.Vegyis ha fokozatosan adagoljuk a tejterméket(nem tejet),akkor nem lehet nagy gond.Legfeljebb az első néhány alkalommal lesz "baleset".Nálunk így történt.
Ha pedig tényleg allergiás a baba a laktózra,akkor meg oly mindegy,hogy mikor adunk neki tejterméket,mindig így fog a szervezete válaszolni,mert akkor genetikailag kevesebb vagy nincs laktáza,vagyis akkor egyáltalán nem ehet ilyesmit.A tejfehérje persze megint más kérdés.De az inkább bőrtünetekkel jelentkezik,amennyire én tudom.

A lisztérzékenységnél is hasonló a helyzet.Az is inkább genetikai dolog,vagyis ha vigyázunk is 1 éves kor alatt és csak utána adunk,akkor is kijön és nem rajtunk múlott.

Joghurt:én is inkább naturt szoktam adni,de most rátaláltam a Yogobella light-ra,ami igen kevés adalékot tartalmaz,cukrot nem,csak édesítőt(ez az adalék) és nem tejből,tejporból
van közvetlenül,hanem 1.5-es tejből készült joghurtból.
A Danone-on viszont megdöbbentem.Megnéztem az összeset és -nem hiszitek el- még paprika is van benne színezőanyagnakKépKépKépKépKépKépA többiről nem is beszélve.

Ja,és pl. az Abonettben is van tejpor.Ugyhogy vagy glutén,vagy tej...KépSajna.Vagy van olyan Abonett,amiben nincs?Kép

Elnézést,hogy ilyen hosszú voltam,de ezeket a gondolatokat meg akartam veletek osztani,hogy legyen miről vitatkozniKépKépKép

Üdv,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc
Én kukoricadarás abonettet adok. sem glutén, sem tejpor nincsen benne! Kép Sparban, Tescoban kapható.
Szerintem vigyázz a Light-os dolgokkal, mert az édesítőszer nem túl jó a babáknak. Legalábbis úgy tudom. Ezért nem javasolják terhesség és szoptatás alatt sem a light termékekekt. A pontos okát nem tudom. Persze itt is igaz, hogy főként nagy mennyiségben számít.
üdv,
bringa
bringa
 
 


Jamina köszi! Majd próbálkozom Kép
Phaedra
phaedraa
 
 

 
 

Bringa

Én is a Sparban vettem Abonettet és mindegyiket végignéztem(már amennyire Bulcsú hagytaKép),de mindben volt tejpor.

Arról viszont nem hallottam,hogy az édesítőszerekkel gond lenne,akár terhesség alatt is.És akinek diétáznia kell?Kép
Azért is tartanám furcsának,mert sokszor édesítőként főleg bizonyos aminosavakat használnak,amivel amúgy is találkozik a szervezetünk egy-egy fehérjébe beépítve.Na meg azért nem habzsoljukám,csak 1-1 alkalommal uzsira.És még mindig jobb,mint a paprika,nemKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc
Peidg a kukoricadarásban nincs, leellenőriztem, miután olvastalak Kép
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!
El szeretnem meselni, ma hogy vacsoraztunk!
Elkezdte enni Rebecca velünk együtt a fözeleket, aztan rakezdett(olyan hangokat adni, ami jelzi) cicit kerni. Mivel en is epp ettem(volna) ugy asztalnal kezdtem el szoptatni.
Egy idö utan megint a fözelekböl kert 2-3 kanallal, aztan megint 2-3 korty a ciciböl es igy tovabb. Szerintem meg eleteben nem evett ennyit, mint ma vacsorara!Kép

Szoval kerem, ezt nevezik hozzataplalasnak!Kép
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Bringa

Lehet,hogy itt nálunk a Sparban nincs is olyan,mert így is alig találtam meg.Kép

Kryss

Hát ez nem semmi..KépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok lányok!

A kislányommal (fél éves) most kezdek kóstolgattatni új ételeket, mostanáig csak szopizott. Eddig próbáltuk a banánt, és az őszibarackot - pépesítve, kis felforralt, lehűtött vízzel felhigítva őket,- de mind a kettőnél épp, hogy lenyelt belőlük egy icipicit, még egy negyed kiskanál se volt, és nem tuszkoltam a szájába, épp csak amennyit lenyalt a kanál széléről, de az eredmény egyformán egy-egy kiadós, sugárban való hányás volt.
És nem látszott rajta, hogy nem tetszenének neki az új ízek, mégis... Ez miért lehet?
Amikor oltást kapott, és kipróbáltuk a csecsemőknek való Panadol lázcsillapító szirupot, annak édes eperíze van, -megkóstoltam- :-) akkor is ugyanezt csinálta. Akkor betudtam a dolgot a láznak, de most semmi baja az égvilágon.

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Yoan
Lehet, hogy még nem érett meg a babád a szilárd ételekre. Ha mindenképpen szeretnéd elkezdeni, akkor pedig lehet, hogy egy kis almalávél próbálkozhatsz, aztán reszelt alma, s úgy a többi. De én még várnék egy picit.
De én persze nem vagyok szakember, csak én így csinálnám.
Írj, hogy alakulnak a dolgok.
bringa
bringa
 
 


Hahó,
Yoan,
nálunk eleinte a kezemről lenyalogatás jött be, hátha azzal ki lehet cselezni a hányást is.

Lányok,
lehet, hogy korábban már volt róla szó, nem tudom - de ti mivel pépesítetek? Nálunk még nagyon pici mennyiség fogy, egyelőre megteszi a fokhagymaprés, de mi lesz később? Sejtelmem sincs, hogy pl. a rizst, a husit mivel lehet pépessé varázsolni...nem is igen ismerem az ilyen kis konyhai szerkentyűket, én mindent nagyon egyszerű szerszámokkal csinálok.
Üdv
Kriszi
Üdv
kriszi
 
 


Kriszi!

En a botmixerre esküszömKép!!! Vagy a turmixgep is szoba jöhet.
Sok sikert!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!

Bringa, lehet, hogy tényleg kellene még várnunk egy kicsit. Most néhány napot tutira kihagyunk, aztán újra próbáljuk.
Szia Kriszi, ...lenyalogatás? Hmmm... ha újra kisérletezünk, akkor ezzel fogom kezdeni. Kép

Köszi!

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok, mindenki!
Rég nem jártam erre, látom nagyon kellemes lett a légkör, új a szoftver, néhány régi nick átment a bölcsis topicokba.

Kriszi!
Problémásabb babáknak inkább a botmixert szokták ajánlani, mondván az inkább darabol, és a szűrőn át paszíroz, míg a turmiXgép darabol és habosít, azaz felesleges mennyiségű levegőt kever a pépbe, amitől még egy követő paszírozással sem lehet megszabadulni.

Séf
Séf
 


Sziasztok Lányok!

Nekem először nagyon bevált a tésztaszűrő.
Az almát/őszibarackot/körtét almareszelőn reszeltem le és utána nyomtam ki belőle levet a tésztaszűrőn.
Amikor már nem csak a levét ette, hanem rostosabbat, akkor elég volt az almareszelő vagy a botmixer.

A gyümölcscentrifugát nem szerettem, mert egy alma miatt macerás volt elmosogatni, meg nekem csak egy egyszerű fajta volt nem habfogós és nagyon sok hab kletkezett a tetjén.

Amikor meg jöttek a zöldségek mint bébiételek pl. zöldborsó azt is simán át lehet paszírozni a tésztaszűrön és akkor nem kerül bele a héja. Az elején még jobb is így, nem okoz puffadást hasfájást (mármint a héja).

Az első gyerekemnek én nagyon sokáig főztem bébiételt, hogy kiküszöböljem a mindennapos pepecselést egyszerre főztem meg pl. fél kiló zöldborsót. Aztán fogtam a paradicsom paszírozót átdaráltam rajta. Így kaptam egy nagyon finom pépet a héja meg elől távozott. A pépet jégkockatartóba simítottam és lefagyasztottam.
Így csináltam a többi zöldséggel is. Amikor csináltam az ebédet csak egy szem krumplit főztem a zöldséget meg hozzátettem a hűtőből.

Amikor meg már húsfélét is kapott azt is megfőztem, kiadagoltam, lefagyasztottam és csak egykét kockát hozzáadtam az ételhez.
pl. csirke/pulyka mell, máj, tonhal stb.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Közben megakadt aszemem, hogy Jamina azt írta a permetámból készült tejital tejporból van.
Kicsit utána olvastam és ezeket találtam:

http://www.haon.hu/hajdu-bihar/hajdu-bihar-14921.shtm
...ezek a készítmények mintegy 60 százalékban tejből és 40 százalékban permeátumból, azaz a tej ultraszűrése során keletkező folyékony alapanyagból állnak. Ebbe a folyadékba belekerülnek a vitaminok, az oldott ásványi anyagok, a tejcukor, azaz összességében elmondható, hogy a permeátum természetes tejipari alapanyag. A lényeges különbség – mint az a főorvos tájékoztatásából kiderül –, hogy a készítmény fehérjetartalma jóval alacsonyabb, mint a normál tejé...

Membránszűrési technológiák
http://www.tetrapak.hu/hun/news/n003-4.shtml
tej, savófehérje koncentrációjának növelése, tisztítása
fehérje standardizálás
baktériumok és spórák elválasztása
növelt szavatosságú fogyasztói tej előállítása (Bactocatch)
savó zsírtalanítás
nitrátmentes sajt előállítása
víz visszanyerés

Premeátum por (cukor és savótej tartalmú tejpor)
http://www.agronatur.hu/index_elemei/elelmiszer.html

Tej, kecsketej, permeátum stb.
http://www.babanet.hu/faq/taplalgy05.htm

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Talaltam egy jo oldalt, eleg ertelmesen osszefoglalja a legfontosabb elelmiszereket:
http://lalecheliga.fw.hu

rozimami
rozimami
 


A tablazat jó, de a liga eredeti helye itt van

http://www.lll.hu/

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok:-),
biztosan százszor kérdezték már itt, de sajna nincs időm végigolvasni a topikot; egyévesnek való szülinapi tortareceptre lenne szükségem.
Linkért vagy receptért igen hálás lennék, köszönöm előre is.
Matska
matska
 
 


Matska!
Nálunk cukros-fahéjas vízben ragacsosra főzött rizs volt meggyel és őszibarackkal összeturmixolva. Egy pudingformába tönködve hűtöttem ki, egész kiborítható lett. A "nagyoknak" külön volt torta, ezt csak Luca kapta, hogy tetszés szerint megegye vagy szétgyurmázza.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Matska,
http://www.hanga.ngo.hu/szulinapi_tortak.html

amit pedig mi csináltunk (tojás és tejtermékmentes)
4 gesztenyemassza, 2 zacsi zselatin, magozott meggy, meggylé, babapiskóta, marcipánmassza.
A gesztenyemasszát ledaráltam, összekevertem a zselatinnal, beleszórtam a meggyet. A babapiskótát beáztattam meggylébe, majd rétegesen massza babapikóta beleraktam egy folpackkal kibélelt torta formába. Ez lehet bármilyen, a mienk nem volt nagy, inkább magas.
Gesztenyemasszával kezdtem, piskótával fejeztem be. Elõzõ nap megcsináltam este, be a hûtõbe. Másnap kiborítottam, a marcipán masszát nyújtófával kinyújtottam, ráteríttem, és díszítettem. Hát nem valami profi módon, de az íze jó lett! A képet is láthatod "osztály" topik dec. 8. hozzászólásnál.
Ágci

u.i. érdemes előtte 1x legalább megcsinálni, akármilyet szeretnél készíteni.Kép

Kép
Ágci
 
 


Borcsa, Ágci,
köszi:-))).
matska
 
 


Sziasztok lányok!

A lányom mindjárt 7 hónapos lesz, kb. egy hónapja próbálgatok kóstoltatni vele más kajákat is a szopi mellett. Ez alatt az egy hónap alatt egy kicsit sem jutottunk előre, most is ugyanannyit eszik másfélét, mint 6 hónaposan, azaz kb. két-három kiskanálnyit nyalogat el az ennivalóból. Elméletileg ugye egyre nagyobb adagot kéne megennie, de eszében sincs. Eddig még nem jött rá, hogy amit a szájába adok, attól jól is lehet lakni. Most naponta egyszer kisérletezeünk, délelőtt úgy 11 óra körül, azaz a déli szopi előtt. Próbálkoztunk gyümölcsökkel (alma, banán, őszibarack) és üveges bébiételekkel is, de neki egykutya. A száját csak véletlenül nyitja ki, akkor én megpróbálok belecsempészni egy csipetet, ami aztán vagy kifordul a szájából, vagy jó esetben néha lenyeli.
A kérdésem az volna, hogy addig, amíg nem eszik értékelhető mennyiséget, addig maradjunk meg a napi egyszeri próbálkozásnál, vagy lehet már most is esetleg naponta kétszer is etetni?
A másik kérdésem, hogy milyen trükköket tudtok ajánlani, hogy rájöjjön arra, hogy a kanálban ennivaló van és kinyissa a száját?

Köszi!

Yoan
yoan
 
 


Yoan!
Esetleg próbáld az ujjaddal kínálni. Vagy darabban a kezébe adni a gyümit, akkor biztos a szájába veszi, és utána adni ugyanazt pépesen.

Minél többször lásson titeket enni. És ha van az ételeteknek olyan alkotóeleme, amit már ehet (pár szem puha főtt rizs, sárgarépa, ilyesmi) kínáld meg belőle. De szvsz annak nincs sok teteje, hogy te csak azért napjában többször is kínlódj, hogy ő ne egyen.

És fel se vedd, ha nem eszik sokat. Az én 15 hónaposom csak ritkán hajlandó egy nap kétszer is normális adagot enni. (Ehhez képest 11 kgKép)

Jó étvágyat!KépKépKépKép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Iboly cikke, Ágci táblázata a hozzátáplálásról: www.otlettar.try.hu
Jamina
jamina
 
 


Jamina!
Nagyon klassz ez az ötlettár!!!
Viszont jó lenne szólni Ibolynak, hogy írjon egy új cikket és jó lenne Ágci táblázatát is ezek alapján átalakítani, mert azóta "fejlődött a tudomány". Kép
Puszi!
Menta
menta
 
 


Menta, köszi! Kép
Iboly már jelezte, hogy szeretné egy kicsit átírni és mihelyst átküldi, módosítjuk. Azért így is feltettük, mivel nem javasolja, hogy adj 4 hónaposan feles tejet Kép; vagyis azért így is nagyon hasznos -a módosításig.
Jamina
jamina
 
 


Jamina! Teljesen egyetértek!
Ja és válasz a szopistopikos kérdésedre:
csak de! KépKépKép
Puszi!
Menta
menta
 
 


Menta KépKépKép

Frissítés az ötlettárban megtörtént!
Jamina
jamina
 
 


Jamina,
tök jó. Nagyon szép az új dizájn!Kép

off: A házipatika oldlaon a Neo citrán mellé be lehetne írni, hogy szoptatós mamáknak nem lehet, legalábbis nekem azt mondták a gyógyszertárban (több helyen is kérdeztem), pedig nagyon jó!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Köszi Ágci, majd továbbítom Napocskának, ő a ,,számítógépek embere"; én nem értek hozzá, csak használom Kép
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Mivel közeledik pici fiam első szülinapja,természetesen szeretném egy tortával meglepni.
Ha tudtok jó ötleteket,amit egy 1éves nyugodtan elfogyaszthat,akkor osszátok meg velem!Én vmi túrós dologra gondoltam,de nem sok ötletem van,mert eddig ilyet nem sütöttemKép

Köszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
Görgess kicsit feljebb!: augusztus 8. péntek. 20.30
Jó főzőcskézést!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci

Szuper!!!!!Csak győzzek válogatni,mert annyi féle van!!!Majd megírom,melyiket csináltam és hogy sikerültKép

KösziKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Pocok

Érdekesen hagzik!Azért leírod,hogy hogyan készült pontosan?hátha megkönnyíted a dolgom és tudok választaniKép!

Köszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Jamina!
Miért "fogyókúrásabb" a joghurt, mint a tej?
Csi
csii
 
 


Csi,
mert a joghurtbacik elbontják a tejcukrot; röviden és tömören ezért. Vezsek már Neked egy Tejipari Kézikönyvet Kép
Jamina
jamina
 
 


Jamina!
Jó, vezséKép!
Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Nyaralni voltunk, azért jelentkezem csak ilyen sokára.
Borcsa, köszi a tippeket. Az ujjlenyalogatást már próbáltam, ugyanannyit evett utána is a pépikéből, meg étkezéseknél is kezdetektől mindig ott van velünk, és rettenetesen érdekli, hogy mit csinálunk, de ennek sincs semmi látszatja az evésben... Próbáltam már olyat is, hogy ebéd közben egy kanál neked, egy kanál nekem, az eredmény ugyanaz.
No, de azért majd még próbálkozunk.

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Ne tessék kicsúfolni szegény dysgraphias Jaminát!Kép Néha összeszavakat a keverem...
Jamnai
jamina
 
 


Pocok!

Itt vagyokKép

Szerintem nem gond.később talán belejön.A lényeg,hogy a megfelelő mennyiségű és tápértékű ételt megeszi.
Én egyébként sem szeretem ezt az "egyél meleget,mert azt " szöveget.
Régen az ősember evett meleget,amikor a tüzet még nem ismerte?Nem.Legfeljebb akkor,ha erdőtűz volt és talált egy-két "sülthusit".
Jó,az átlagéletkor is alacsonyabb volt,na de nem ettől!!!Nem?

A másik,hogy ami nem megy,minek is erőltetnéd,enm?Ha így megeszi,egye így,de legalább eszik!Amúgy azon aggódnál,hogy egyáltalán nem eszik!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia Pocok! Az én 3,5 éves fiam is mindig a hideget kedvelte, mióta beszél, azóta ezt meg is mondja. "Ne melegítsd meg"-és nem csak a kakaót, hanem a husit rizzsel, stb. A langyos dolgokat pedig bőgve forrónak nevezi, sikítozva. Fél éves lánykámon is tapasztaltam, hogy az 5 kanál gyümit, amit hajlandó megeszegetni, szintén szívesebben fogyasztja hidegen, mint meglangyítva. Ilyenek ezek a gyerekek. Dehát végülis lehet, hogy csak mi ragaszkodunk a "meleg étel"-hez, hidegen ugyanolyan tápláló, csak kicsit más ízű. A más is lehet jó végül is. Sziasztok Klárus
klara
 
 


Sziasztok!
Tudna valaki tanácsot adni zabpehely elkészítéséhez? Mennyi vízben kell megfőzni, mennyi ideig? Vagy az is elég, ha előző este beáztatom? Elég turmixolni, vagy muszáj szitán átpaszírozni a babának?
Kata
Kalinta
 


Kata

Szerintem ez attól is függ,hogy mekkora babának adod.Az enyém 1 éves ,de 8-9 hónaposan már kapott zabpelyhet.Én csak beáztatom,elég neki 1-másfél óra és teljesen puha lesz.Én nem turmixolom,mert ő meg tudja enni.De ha picinek csinálod,akkor meg is főzheted és turmixolhatod is.Mennyi vízben?Több,mint ami ellepi,utána úgyis tudod pótolni.De előbb hagyd ázni szerintem.
Én pl. Hohes-C -be szoktam beáztatni,isteni íze van és még rakok bele banánt és meg is van az uzsonna!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Köszi, Anyapoc! Ez a Hohes C dolog nagyon jól hangzik! Kata
Kalinta
 


Szívesen!

És még milyen finom!Majd kóstold csak meg!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Hahó,
hogy eltűnt innen mindenki...

Yoan,
olvastam már a másikban is, hogy gondjaitok vannak a hozzátáplálással (remélem, már elkések a reakciómmal, mert azóta már nincsenek).
Nálunk folyamatos nemevés van, amennyire én látom, Cicónak a változatosság hiányzik. Ez azt jelenti, hogy Apával eszik rendesen, szépen, tisztán (!), és egész jól is (ez nála annyi, hogy másfél-két deci, persze szopi után). Anyának ezzel szemben eleinte énekelnie kellett, majd bohóckodnia, most meg már ott tartunk, hogy játékokat kell neki odarakni (a kanalát, meg a vizesüvegét már unja, az egyedül kanalazásra nagy ritkán és nagy kegyesen hajlandó), de nem ám akármit, hanem kb. háromnaponta mást, hogy lekösse. Most éppen a Chocapicből származó dzsungelkönyve-állatkáknál tartunk, hol Balu, hol Sir Kán...
Az is bejön néha, ha ide-oda rakosgatom az etetőszéket a konyhában: van, amikor az ebádlőasztal mellett, van, hogy az ablaknál, vagy egyiknél, vagy másiknál, mikor mit lásson kaja közben.
Az ízekkel is variálunk, mert semmit nem eszik meg ugyanúgy kétszer egymás után. Most a sós kaja a favorit, pont az, amit anya is eszik, csak más formában. Szeret darabosat is rágcsálni. Mi volna, ha hagynád a gyümit egyelőre a csudába, és ha egyszer főtt krumplit vagy répát esztek, kapna abból? Vagy már próbáltátok?
Ja: és a nagy ász, ha idegen helyen vagyunk - minél többen legyenek ott, annál jobb. Szopira el kell vonulni egy hangszigetelt sötétkamrába, de a kanalas kajához társaság kell neki.
Ezek persze csak újabb trükkök, de hátha bejön valamelyik.

Bájdövéj: vannak valakinek ismeretei/tapasztalatai a babavizekről? Most nálunk lehet kapni a Tescóban az Óbudai Gyémánt babavizét, és már adnék mást a manómnak, nem azt a hüle forralt vizet, amiben már nincs semmi graft Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Hali Kriszi! Hát nem késtél el a reakcióval. Kép
(Tudom, tudom, háttal nem kezdünk mondatot... Kép ) Na, szóval, Eszti továbbra sem eszik, pedig mindjárt 9 hónapos. Most épp azt csináljuk, hogy reggelinél, ebédnél, vacsoránál velünk ül az asztalnál, és próbálok neki adni ezt-azt, amit lehet a közösből, de ugyanúgy nem érdekli. Próbálok darabosakat is adni a kezébe, bár ezzel is elég sok baj van, mert rágicsálja a fogacskájával, és addig-addig rágja, hogy egy pici darab (mondjuk egy 2x2 miliméteres morzsa) lejön belőle, ami hátracsúszik, és akkor jön a menetrendszerinti fuldoklás, és hányás. Kép
Azt is próbáltuk, hogy más adja neki a kaját, de nem hagyja magát átverni. Kép Mástól se kell a kanál.
Próbálom azt is, hogy van egy kis tálkája, amit le lehet tapasztani az asztalra, az ott van előtte, benne pici pempőke, amiben előszeretettel pancsol, két kézzel, de nagyon ügyes benne, hogy még véletlenül se jusson a szájába semmi, még a kezéről se.
Bár, most, hogy mondod, a nagy társaság lehet, hogy rá is jó hatással lenne. A múltkor voltunk egy esküvőn, ahol a húslevesemből megevett legalább egy decit, és őrülten tátogott rá. Amikor meg itthon kínáltam vele, nagyon utálkozott. Sajnos nem tudok minden napra esküvőt szervezni hozzánk... Kép

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!
Már éppen meg akartam keresni ezt a beszélgetést, örülök, hogy előhoztátok!
Az én kisfiam lassan kilenc hónapos lesz. Kíváncsi vagyok, hogy mivel etetitek az ekkorka dedeket, mert bár nekem van már néhánnyal tapasztalatom, de azt biztos jobban tudjátok nálam, hogy 2003. október közepén éppen mi a legkorszerűbb idea Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kriszi

Nem vagyok teljesen képben,hogy CicókaKép éppen mekkorka(nagy),de ha mást is akarsz neki adni forralt vizen kívül néha,akkor én ajánlom a Hohes C-t.Mármint ha ilyesmire nem allergiás.Ha megnézed,csak narancs van benne,semmi hozzáadott cukor.Van több változata is,mi azt szeretjük,ami gyümölcshúst is tartalmaz,mert így egy kis zabpehellyel kitűnő uzsonna is.De inni is szereti a fiam.Egyetlen baja,hogy mivel nincs benne tartósító,hamar el kell fogyasztani felbontás után.
Ha még kicsi hozzá a babaád,akkor olvasd el későbbKépKépKép!

Yona

Azzal nem próbálkoztál,hogy másik baba társaságában egyetek?Mármint amikor a másik is eszik?Ezt már többször is megfigyeltem,nálunk is és más babáknál is.Ha a gyerek már nem is éhes,de látja a másikat enni,abból tutira kell nekiKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!
a segítségeteket szeretném kérni kanál ügyben. Most múlt egy éves Sonka, és hallani sem akar a kanálról megint. 8.5 és 10.5 hónapos kora közt evett eddig rendesen, volt szép kaki, a napi8 szopi helyett rögtön csak 3-4 lett, anya boldog, stb. Aztán egyik percről a másikra visszatért a csak-szopihoz egy hónapra, pedig nem tömtem soha a kanalat a szájába, nem fogzott, nem volt beteg. Majd'12 hónapos volt, amikor egy hétig hajlandó volt a kanálra nézni, de csak egy-két főzelék meg joghurt erejéig, és most megint csak szopi van,még joghurt sem,e az sem nagy elánnal: éjjel 3szor, nappal kétszer. A gyerek tökéletesen érzi magát, rohangál, játszik, nem kemény a hasa, bár nem is olyan laza a kakija, mint volt eddig. Az orvos csak mondja, hogy főzeléket meg rostot kéne ennie, csak kérdem én, hogy hogyan, amikor a kanalat kitépi a kezemből, a partedlit a földhöz vágja. Tudom, hogy senki nem szopott még 80 éves koráig, de én már szeretnék valami bíztató jelet látni arra, hogy legalább a gyümit megeszi. Az én beleim pocsékak, tudom, mivel jár a székrekedés. amit eddig csináltunk, de tök eredménytelenül: együtt ettünk az asztalnál. Nagy társaságban ettünk, más baba is ott volt./Felkockáztam mondjuk,a körtét(a 10 kilójával szétpaszírozta, és felkente a hajára), a szája közelébe sem vitte. Játék közben rohangáltam utána(erre mondjuk nagyon nem szeretném, hogy rászokjon)/Letettem a tányér, még nem is az övét, vhova a szobába, hogy járjon rá./ Etetőszékben próbáltam./Hagytam, hogy ő kanalazzon(csak pacsált, enni meg sem próbált)/a joghurtot valaha szerette, így beletettem mondjuk a főzeléket a joghurtos pohárba/ a kezébe adtam rágcsálni pl. almát(teletömi a száját, csócsál, majd az egészet kitolja fuldoklás közepette).
van valami ötletetek még? Ja, és kb.5, hozzá nagyon közel álló ember próbálta még etetni rajtam kívül.Valamint szívószállal sem iszik már, csak akkor, ha kleteszem a csőrös poharát a földre, és ő maga iszik. Ha én segíteni akarok, máris nem kell.
az az igazság, hogy már nem is a nemevés zavar, hanem hogy székrekedése lesz a nulla/min. mennyiségő rosttól.Tudom, hogy az anyatej fel is tud szívódni totálra, de akkor honnan vannak a kis fekete kakibogyók? Mondjuk, préselt gyüm. levet iszik, az igaz, talán abból.
Köszönet előre is! Páfrány
dlilla
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: