Új privát üzeneted érkezett!

A vsz. nagynéni nem öf-ügyileg van most nálunk. A férjét kb.14-15 hónapja súlyos gerincsérülés érte, és egy sokadik (remélhetőleg utolsó) műtétre jöttek Pestre (ez a sztori is megérne egy misét, de nem publikus - egyelőre).
Anyjuknak "elsült az agya": mi lenne, ha magunkkal vinnénk kedden? Ő megprőbálja kipuhatolni, mit szólna hozzá, én meg tőletek kérdem (akik készültök a Tomboldába) Ti mit szólnátok hozzá (főleg, hogy AZ Óvoda a tervezett téma, valamikor nyáron lesz a kapcsolattartás).

Csataló, a létszámot illetően: nem rajtunk áll a dolog. Kép / Kép
Én úgy emlékszem, a háztartásba kerüléssel mi is megkaptuk a gyást és a családi pótlékot is. Hogy mit kerestek a papíron, már nem tudom, olyan régen volt.
joe63
 
 


Joe, ezek szerint holnap találkozunk Kép Kép Kép
Mondjuk, engem érdekel a nagynéni-téma... azt nem tudom, hogy a meghívott óvónéni, meg Ágiék - akik készülnek - mit szólnának hozzá???

Csataló, én anno csütörtökön kaptam meg a határozatot (meg az engedélyt, h. kihozhatom a kórházból), péntek reggel mentünk érte (de azért már az egész csütörtök estét illegálisan a kórházban töltöttem!)és aznaptól gyáson voltam Kép
Üdv mindenkinek Kép J.
anyanyos
 
 


Sziasztok!
Ezek csupa jó hírek. Utánanézek, megígérem.
Ma dolgoztam (egész nap) és Kiscsikóval Apa volt itthon. Nagyon jól érezték magukat együtt, aggodalmam ellenére nem esett semmi baj.
Csak a lefekvés megy nehezen, sokáig húzzuk a dolgot...

Üdv. mindenkinekKép
mera
 
 

 
 

Anyanyos, a nagynéni inkább a párjához megy be a kórházba. Hogy találkozunk-e az is kétségessé vált azzal, hogy joenénak naggggyon sűrű napja van ma, de a szándék megvan.
joe63
 
 


Sziasztok!
Lassan egy hete, hogy Kiscsikó nálunk van. Nagyon szépen alakul minden. Sokat játszunk, mesélünk, mondókázunk, de a legfőbb érdeklődési köre a kutyusok. Már ismerjük az utca összes ebét, a reggeli ébredéskor első szava a va-va, ami vau-vau akar lenni. Amúgy mindig utolsó szótagot mond abból, amit tanulunk. pl. lámpa=pa, maci=ci.
Nagyon klasszul összemelegedtünk, gyakoriak az összebújós jelenetek, főkéntreggel a nagyágyban ill. este.
A 78 éves nagymami is szolgálatba lépett, jól kijönnek egymással. Ja, és Apa is kiválóan tud már rotyis pelenkát cserélni, szinte egyáltalán nincs rosszul Kép

Davi, elvesztél vagy betemetett a sok vírusos
beteg?

Pusszantás mindenkinek!
mera
 
 


Friss élmény:
Z. áll. gond., joené a gyámja. Idéntől (valamilyen rendelet kapcsán) csak a gyám kaphatja a gyerek után a családi pótlékot. Ha már át kell kérni másik kifizetőhelyre a csp.-t, kérjük át mindet, gondoltuk mi.
Az OEP-ügyintéző gondjai:
-miért későbbi a szül.akvi.kiv. mint a gyerek születési ideje+1hónap? (A három öf. gyereknél, Z.-nél nem firtatták, elfogadták a gyámi kirendelő határozaton szereplő adatokat indokként.)
"Ez a kivonat nem eredeti, ezeknek a gyerekeknek kellett hogy legyen már korábban egy másik, azt kérem.". Alá akartak íratni egy papírt, miszerint elvesztek az eredetik.
-miért csak az egyik keresztnév van P. esetében a TAJ-kártyán?
-és egyáltalán, miért nem jó az eddigi kifizető?

Következtetés: Ebben az ügyben valami nagyon sántít, hívom a főnököm: "...gyere át légyszives... ... az előző kifizetőtől elküldték őket..."

Joené meg kis híján felrobban, de kimagyaráz. KépKépKépKép
joe63
 
 


Bocsánat, nem OEP hanem TB-ügyintézőről van szó. (Bár a lényegen nem változtat.)
joe63
 
 


Ez azért van, mert állandóan el akartok mindent intézni, meg különben is, miért zaklatjátok azt a szegény TB ügyintézőt, van annak elég dolgaKép
részvétem Joenénak
zsombolya
 
 


Sziasztok!

Joe, látom már a jövőtKép
Most még mindenki nagyon kedves, szinte meghatódik, segítőkész.... Pár év múlva meg fityiszt az orrunk alá, biztos hogy hátsó szándékkal, esetleg anyagi előnyökért fogadtunk örökbe... persze lehet, hogy csak a hölgynek volt rossz napja, kimaradt a férje, beszólt a gyereke...vagy ilyesmi,. Hál Istennek Joe-né elég edzett és talpraesett teremtés, nem könnyű vele ujjat húzni Kép
News: ez a hét apás hét. Nagyon jól kijönnek egymással, meglepetésként ma Apa tanítgatta az anya szót Kiscsikónak. Rengeteget játszottak, mindegyikük kifáradt a nap végére. Ma próbálgattuk az örökölt fiús cuccokat is, együtt nevettünk...
Egyik kolléganőm küldött neki ma egy alvós hajasbabát, de egész furcsa volt: ütötte a fejét, és eldobta... Talán még korai ez a viszonylag élethű baba. (biztos, hogy nem rossz emlékek, mert nagyon jó helyen volt.)
Amúgy változatlanul szép minden, olyan, mintha mindig itt lett volna Kép Ja, és énekelget!
Jó iccakát!
mera
 
 


Sziasztok!
Csatalo,
Rebek imadja a babakat, bar (alvos)hajasbaba meg nem került a kezebe...ill. talan a minioviban akad.
De hat nem kell nekik a babat szeretni...de ezt Te is tudodKép! Csak ugy meselem,hogy nalunk mi van...Kép

Kiscsiko helyes lehet, ahogy enekelget! Rebek ilyet meg nem probalt...Csak a beszedet probalgatja...Kép

Rebek imad öltözködni: mostanaban sajat maga probalja a harisnyanadragot felvenni.De Aaron alsonadragjait szinte roham szerüen huzta fel, egymas utan sorban:7 darabot!Kép A popjatol a terde ala ert a sor!Kép

Megint van egy par kerdesem:
Ti KIscsikot kezdtetek latogatni, mert azt mondtak Nektek, ö lenne az, akit örökbe lehetne fogadni. Es miert nem egy masikat..?Mikor "erik" meg egy gyerek az örökbefogadasra. Ugy ertem, miert pont Ö lett "ratok osztva"? MIert nemmondjuk a masik kisgyerek, akinek zoknit vitt a szaritorol KIscsiko? Mitöl függ az ilyesmi? Tudod? Tudjatok? Remelem erthetöen, es nem megbantoan fogalmaztam...Kép(csak jar az agyam, es jönnek a kerdesek...)

Es mikor lesz vegleges az ö.f.?
Joccakat,
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!
Bár én voltam az utolsó hozzászóló, azért írok. Látom sajnos, hogy Davi tényleg eltűnt...

Ma sem sokat voltam itthon, ugye a munka... Végzősöket tanítottam, nem hagyhatom őket cserben. Apa odáig fejlesztette gyermekgondozási képességeit, hogy az első balhénk is lezajlott, ugyanis MINDENT sokkal JOBBAN tud. Mást se hallok, csak útmutatást, hogy így-úgy, ne így, ne úgy.
Egy hete még öklendezett a szaros pelenkától, ma meg megkaptam, hogy ő jobban tudja, hogy kell cserélni! Mi lesz később????

Kiscsikó szerencsére nem gázolt a lelkembe, mint az apja, változatlanul tüneményes. Mai új elem, hogy az arcocskáját az arcomhoz szorította. Három-négy napja már a mellkasomhoz szorítja a fejét, úgy bújik, de az arcát ma dugta először.
Akkor is tündér, amikor csak úgy fürkészi közelről az arcomat, tanulmányoz, aztán boldogan mosolyog.
Szóval mindketten oda vagyunk érte, de remélem, ez nem afféle rivalizálásban jelenik meg...
Jó éjszakát, jó 7végét!
mera
 
 


Sziasztok!
Kryss, szinte egyidőben írtunk, ezért nem láttam a kérdéseidet.
Röviden: arról van szó, hogy a csecsemőotthonban levő gyerekek nem mindegyike örökbeadható. Vannak olyanok ott, akiknek a szülei krízishelyzetbe kerültek és átmenetileg gondozzák a gyerekeket. Vannak, akikről nem mondtak le, és ha az anyukája három havonta 1X megnézi, akkor hivatalból sem kezdeményezhetik az öf-t. Ugye első a vér szerinti család, és mindent megpróbálnak azért, hogy együtt maradjanak. Ha ez nem megy, és lemondanak róla, akkor keresnek a várakozók közül szülőt. A gyereknek keresnek szülőt, és nem fordítva. Ezért nem az történik, amit sokan hisznek, hogy bemész egy otthonba, és "válogatsz".

Egyébként nagyon jó kérdés ez, én is attól féltem, hogy hogyan fogom "felismerni", hogy melyik a mi gyerekünk. Hiába mondják, hogy itt egy gyerek, nézd meg, ha nem tetszik, mondd meg, ajánlanak majd másikat - ez valahogy nem fért az agyamba... Most már értem. Van azért ráérzés, meg "szerelem első látásra".
Amellett én bíztam a hivatalban is, hittem benne, hogy ők ismernek bennünket jobban - tesztek, pszichiáter vizsgálata, környezettanulmány - tehát tudatosabbnak hittem az ő megkeresésüket, mint olyanét, aki esetleg aki sosem látott bennünket.
Remélem, sikerült valamit kihámoznom a dolog lényegéből: tehát úgy hoztuk el Kiscsikót, hogy nem tudom, hogy a zoknis kölöknek mi a státusza, van-e családja, s soha nem mondhatom azt később, hogy "mégis a másikat kellett volna"...

Végleges kb. 1 hónap múlva lesz, ha addig Kiscsikó vagy mi nem lépünk visszaKép

Amúgy köszönöm, hogy írsz a lányodról - és mindenkinek, aki megteszi - mert sok tanulnivalónk van, és ez nagy segítség nekünk!

Mindenki a "Nagy Húsvéti Készülődésben" van? Azért ez a csend???Kép
mera
 
 


Hát igen, Csataló, zajlik az élet, de azért mindig elolvasom ezt a topikot!
Látom, minden oké és ennek nagyon örülök!
Most már kezdesz igazi, tapasztalt örökbefogadóként írni! Most már Te is bennfentes vagy! Kép
Puszi!
Márti
T-Márti
 


Csataló, a múltkor szóba került a létszám. Azzal kapcsolatos a minapi "poén" is.
Tavaszi nagytakarítás a garázsban.
A sok lom között találtam egy írótömböt. Mi sem természetesebb, mint, hogy átpörgetem. Az egyik oldalon joené lánynévlistája 10 keresztnévvel még abból az időből, amikor csak egy fiunk volt.
Köztük három, már megtestesült név, bár még csak ketten vannak itthon...
Anyjuk lejön, körülnéz, meglátja a papírt, felnevet és aszongya, "a többiek vajon mikor kerülnek haza?" KépKépKép
aztán meg: "hát normálisak vagyunk mi?"
joe63
 
 


joené Kép
mera
 
 


Sziasztok!
Hat, ugylatszik senki nem er ra!? En semKép!
De azert csak csak rakerdeznek, hogy :
Csatalo!
Hogy vagytok ?
Minden rendben Nalatok es Veletek? Hogy erzitek magatokat? Es Kiscsiko?

NAlunk Rebi annyira bele szokott szeretni ruhadarabokba, hogy le sem akarja venni...es ha megis megprobalom...akkor jajjjj nekem! NAgyon elkezd üvölteni..Akkor meg meggondolom a dolgot, hadd maradjon rajta! Ez senkinek sem fog fajni...Kép



Nem tudom, hogy sikerül-e meg Husvet elött ellatogatnom ide(csak-csakKép), de ha megsem, akkor:
Kellemes Husvetot, sok piros tojast es megtöbb locsolot kivanok Nektek!!!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!
News: nagyon jól vagyunk. Sokat játszunk, evégből igazi kis csibész lett a lányból. Szinte hihetetlen, hogy pont egy hónapja láttuk először... Most meg mennyire ragaszkodik hozzánk!!!
Voltunk bent az otthonban, visszavittük a ruháit. Nagyon aranyos volt, kedves mindenkivel, mosolygott, puszit dobott, de nem ment át a karomból a saját gondozónőjéhez sem... Mindenki mondta, milyen klassz ez, és hogy sokat változott a két hét alatt. Végül le tudtam tenni kicsit játszani a két "barátjához", akiket megsimizett, de max. egy méterre távolodott el tőlem, s végre hagyta, hogy a gondozónője puszilja... Mosolyogva, pá-pát intve ült a kocsiba, és már elhagytuk a házat, még mindig mondogatta, maga elé nézve, hogy pá-pá.
Szerintünk is sokat változott, kinyílt a sok inger hatására, új gesztusokat vett fel, gyöngyözve kacag, csupa-csupa élet az egész gyerek.
Kryss, a ruhákhoz nem ragaszkodik, de aranyosan rácsodálkozik egy-egy új darabra, amikor már fölvettük. (Ugye most neki minden új...)
Hiszti kizárólag az orrtörlésnél van már, de akkor krokodilkönnyeket is képes hullatni. A lefektetésnél sincs gond, első napokban próbálta a fejét ütni a kiságy léceibe (persze nem hagytuk) de ez mostanra abba is maradt.
Új elem még az odasimulás, vagyis hogy az arcocskáját dugja az arcunkhoz (puszit persze nem ad, csak kérKép) Ezt mindig valami konkrét érzelemhez köti, sosem csak úgy.

Remélem, elégedettek vagytok velünk!

Kellemes ünnepeket, szép tavaszodást kívánok Minden Kedves Topiclakónak! (Ha nem találkoznánk Kép )
mera
 
 


Szia Csataló! És üdv a Többieknek is!

Szuper, ameddig eljutottatok!
Jól emlékszem, hogy az otthonban verte a fejét az ágyrácsba Kiscsikó? Azért írtad most, hogy otthon már nem nagyon fordult ez elő.

Csodás, hogy milyen hamar elkezdett ragaszkodni Hozzátok!
Várja a nyuszit? Tudja, mi az? Hogyan készültök húsvétra? (gyerekszempontból, nem a menü érdekelne elsősorbanKép)

Én takonykórral fogadom az ünnepet, valszeg végigfertőzöm a rokonságot.
Hiába, nem bírom az ovis vírusokat.
Lányom bő 1 hónapja ovis. Először náthát hozott haza, azt még kibírtam. Másodszorra hasmenése lett, de csak egy napig és nagyon enyhe. Na én akkor szintén egy napig meg akartam halni, hánytam, lázam lett.
most megint folyik az orra egy kicsit, nem vészes, itthon sem tarottam, de én totál bedátháztam!
Pedig nem vagyok beteges. (Nem voltamKép)
Márti
T-Márti
 


Majd' elfelejtem!
KELLEMES HÚSVÉTOT KÍVÁNOK MINDENKINEK!
Márti
T-Márti
 


Kedves Mindenki,
akit érint, vagy érdekel: az Ágacska Alapítvány 2004. április 20-án, kedden örökbefogadói felkészítő tanfolyamot indít. A tanfolyam 5 alkalommal, keddenként 16-20 óráig kerül megrendezésre. Jelentkezni a 06-20-9345-895 vagy a 06-30-951-7989 számokon, vagy az agacska@dpg.hu e-mailcímen lehet.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
Ágacska
 
 


Sziasztok!

Minden családnak - aprajának és nagyjának - kivánok kellemes ünnepeket!

Kép
Vendég
 


Remelem minden topiclakonak jol telt a husvet...ha mar nem kivantam kellemes ünnepeket!!!Kép

Csatalo!
Fura lehetett igy visszamenni az intezetbe...Nektek is, Kiscsikonak is, es az ottaniaknak is! Hogy rohan az idö, hogy mar több mint egy honapja talakoztatok elöször a Kiscsikotokkal!
Lesz meg visszalatogatas az intezetebe? Vagy mar fele sem kell mennetek? Gondolom, ha vegleges lesz azöf, azutan mar nem fogtok, addog talan meg mentek majd..De fogalmam sincs!
Jo lehet, amikor odadugja a pofijat!Kép

Rebek mostanaban szinte mindennap mond valami uj szot! Nagyon beindult!
Elkezdte magat Bekkanak nevezni, es mondja sokmindenre,(arra is ami nem az öveKép)hogy Bekkae.
De azt is mutatja, ha kerdezem, hogy hol van a Rebekka.
Tegnap mondta, hogy "teteje", meg "omae"(nagymamae) es "papae".
Es oriasi hisztiket csap le, ha nem azt a kabatot akarom raadni, amit ö is szeretne...aztan folytatjuk ugyanezt a cipökkel...Kép
Jött a husvetinyuszi, mondta vadul a halozsakra amit ö kapott, hogy Bekkae es hat Aaron is kapott..igy van mit megkülönböztetni! Es sajnos, nagyon rakapott a csokira...De most megint szünet következik...A 4,5 eves batyo mellett mar nem olyan egyszerü tavoltartani...Aaron talan 3 eves kora körül kapott valamivel több csokit, addig szinte semmit! De viszont mondtam, hogy csak akkor van csoki, ha este hagyja, hogy rendesen es alaposan megmossam a fogat! ES az most nagyon jol megy!
No, most megyek, tovabbi szep napot,
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!

Reméljük, mindenkinek nagyon kellemesen telt a húsvét Kép Mit szólt a "legifjabb topiklakó" (Kiscsikó) a nyuszihoz???
Kincsesládikámnak annyira tetszett a piaci kiskacsa, kisnyuszi, hogy azt hiszem, erőt veszek magamon jövőre és bevállalunk egy kölcsönnyuszit Kép Kép

Egy történet - tanulságképpen, nehogy más is így járjon: Kép
Újépítésű lakást veszünk Kép , ezzel egyidejűleg fel szeretném venni a szocpolt! Ehhez szükség van az állanó lakóhely szerinti jegyző igazolására, hogy jogosult vagyok az összeg felvételére.... Nos, a mi kerületünkben a hivatalos iratok bemutatása mellett ki kell tölteni egy nyilatkozatot is (természetesen büntetőjogi felelősségem tudatában!), amelyben az alábbi pont szerepel: "a háztartásban élő gyermek vérszerinti, gyámság alatt lévő, örökbefogadott, intézeti vagy államilag nevelt, nincs" (alá kell húzni a megfelelőt)A jegyző - ez alapján kiállított -igazolása szintén tartalmazza ezt a megkülönböztetést!!! Uram, bocsá, kinek mi köze van hozzá, hogy én szültem-e a lányt!!!! Még jó, hogy azt nem kérdezik, hogy lombik-program eredménye-e! No, ezt az igazolást kell az OTP-hez beadni Kép Kép Kép!!!!

Üdv Mindenkinek!
J.
anyanyos
 
 


Sziasztok! Anyanyos, mi bővítünk, nekem is kell ilyen papír, de asszem ráhúzom az asztalt a jegyzőnő fejére, ha ezt a részt ki akarja töltetni velem. Jó hogy írtad, már előre tuningolom magamKépUgye jól tudom, hogy nem vagyok köteles ezügyben nyilatkozni?????
Egyébként puszi mindenkinek Zsom
zsombolya
 
 


én beírtam, szemrebbenés nélkül, hogy vérszerintiek.
mrs
gyrmur
 
 


Lányok! Szocpolosok!
Bár én ez ügyben (szocpol) nem vagyok érintett, de (szerintem) logikus következtésem az alábbi:
Az örkbefogadott gyermek szül. akv.-ben mi vagyunk megjelölve szülőkként. Mindenféle külön megjelölés nélkül. Tehát az akv. sem tartalmazza azt, hogy a dedet örökbefogadtuk, vagyörökbeszültük.
Az OTP meg álljon a feje tetejére!!!Kép
Kölünben is miért fontos ez nekik? Más összeg jár az öf., mint a vérszerinti után??? Ez lenne csak a diszkrimináció!!!

Tudjátok, az a reklám ugrott be, ahol a pasikám kölcsönért folyamodik, morcos kikérdezőbizottság előtt remeg, és mindenféle intim kérdésekkel bombázzák. Azt hittem, hogy ez erős túlzás a reklámban. Ezek szerint nem. Sőt... Kép
Márti
T-Márti
 


Megint én!
Most beszéltem egy OTP-s ismerősömmel, és bár ő nem foglalkozik a szocpollal, de annyit tud, hogy max. a sz.akv-i kivonatot kérik be. Azon meg ugyebár..... de ezt már tudjátok.
Szóval nem kezdenek nyomozni a gyámügynél, nem kérdezik ki a nőgyógyászodat, hogy bizonyítható-e a szülés ténye. Röhejes is lenne! Kép
Na, ennyit tudtam meg.
Márti
T-Márti
 


Elég lenne annyi, hogy "saját vagy intézeti, állami nevelt". Mert ugye a nevelőszülő nem vehet fel szocpolt. Jelezni kéne az ombudsmannak!
tényleg, az anyakv-i kivonatról kérdezték, hogy vér szerintiként jegyezzenek-e be bennünket. persze, igent mondtunk, de szokásos dolog az ellenkezője is?
mera
 
 


Én úgy tudom, hogy a nevelőszülő is vehet fel szocpolt, ha mást nem is de a felét biztos.
csataló! végtére is bárki bármit kérhet.
Hogy ki, mit csinál, azt én se tudom.
gyrmur
 
 


Sziasztok!

Szocpol.hoz: még akkor is, ha a nyomtatványon felsorolják amiket Anyanyos irt, szerintem mindenki irhatja, hogy vér szerinti, hisz többségünknél mindenki vér szerinti szülőként van bejegyezve, tehát a jog szerint a gyermek vér szerinti. A banknak meg semmi köze a háttérhez!
Ha nincs igazam cáfoljatok meg.

Csataló! Szerintem jól döntöttél a bejegyzést illetően. Én nem tudok olyan személyről, aki öf. esetén nem ezt kérte volna.
Vendég
 


Sziasztok!
Úgy látom, a nyuszi mindenütt sikert aratottKép

Mi még a csokinyuszinál tartunk, és mondhatom, rákapott az ízére KiscsikóKép Kryss, Te Rebeknek mosod a fogát?
Egyébként gratula a beszédfejlődéshez! Mi még küzdünk a szótagokkal, de a halandzsa már remekül megyKép
Látom, Márti, Te is meggyógyultál, ha ilyen harcias kedvedben vagy!
Anyanyos, jövőre nekünk is lesz törpenyulunk, ÉN már évek óta vágyom rá, de ugye magamnak mégse...Kép
Mi meg voltunk az állatkertben, más gyerekek társaságában. Mondanom sem kell, hogy az utca ebei nagyobb hatást váltanak ki hercegnőnkből, mint a tapír meg a kajmán, de azért nagyon nagyon jól elvoltunk, mi, felnőttek Kép))
Úgyis köztudott, hogy a gyerek csak ürügy, mint a törpenyúlhoz.
Amúgy Kiscsikó spontán meglovagolta a kutyust, érdekes, tudta, hogy és hova kell ülniKép
Egy gondom van vele: ha tiltok dolgokat (pl. kutyázik, és utána szopni akarja az ujját, de még nem mostunk kezet), akkor nagy, ártatlan (?) szemekkel néz rám, és csakazértis csinálja. Elhúzom a kezét a szájától, mondom, nem! - erre bedugja gyorsan a másik kezét.
Persze ez más esetekben is így van, s közben figyeli a reakciómat. Mi a jó megoldás ilyenkor, kedves tapasztalt anyukák??? (és apuka?)
mera
 
 


sziasztok! Csatapac! Nem vagyok egy Vekerdei, de úgy gondolom, és a tapasztalatom is azt mutatja, hogy ez teljesen normális, sőt az lenne a baj, ha nem ilyen lenne. Minden gyerek próbálgatja a határait, figyeli a reakcióid, tudni szeretné, hogy meddig mehet el. Az enyém is csinálta. (úgy imádom őketKép) Ha rám hallgatsz, ha egyszer valamira nemet mondtál, akkor az legyen nem akkor is ha újra megpróbálja. Kedvesen de nagyon határozottan újra nemet kell mondani. Sok türelemmel lassanként megtanulja meddig mehet el nálad.(Következetesség!!!! Leírni könnyű, betartani, hát istenem, mikor olyan édesek!!!) Zs
zsombolya
 
 


Csataló!
A mi lányunk 1 éves és 4 hónapos volt, mikor először elvittük az állatkertbe. Hááááát.. a hatás kb. ugyanaz volt, mint nálatok. Fruzsit leginkább a kertkarbantartó bácsi érdekelte, mert éppen slaggal locsolta a virágokat. Negyed órát álltunk eme igen érdekes "élőlény" mellett, aztán mehettünk tovább a tevéhez, de az már nem érdekelte annyira. KépKépKép

Nevelési kérdésekben csatlakozom Zsombolyához. Annyit tennék még hozzá, hogy ne számíts arra, hogy a sok türelem 1-2 hét alatt meghozza az eredményt. A kitartás szó itt hónapokat is jelenthet. Az én lányom esetében legalábbis ez volt. De lehet, hogy addigra meg kinőtte a dolgot, és nem is szófogadásról volt már szó?
Még valami. Amikor már 8-adszor mondod a gyerkőcnek, hogy Ne!, akkor semmi esetre se mosolyogva, édes-bájosan. Kiabálni nem kell, de látsszon az arcodon, hogy ez nagyon nem tetszik neked és a hangsúlyon is érződjön ugyanez.

És ne ijedj meg, ha egy ilyen kitartó tiltás után azt mondja a gyerek, hogy akkor nem is szeretlek. Dehogynem szeret! Ha jól kibőgte magát, 5 perc múlva megint imádni fog.
Fruzsira akkor jönnek rá a legnagyobb szeretetrohamok, miután jól megsértődött rám, mert valamit nem engedtem neki. Ki érti őket???Kép
Márti
T-Márti
 


Csatalo!

Azota Rebek (Bekka) megtanulta elsö haron szotagos szavat: "teteje"! Nem mindennek,Kép csak doboznak, vagy üvegnek!

Igen mosom Rebek fogat, mar ahogy engedi...Ha lehet, fogkefevel...de nem akarom, ha nagyon tiltakozik, megis megtenni, hiszen nem akarom megutaltatni vele...de eddig nem is evett tul sok edesseget...ES akkor megkerdeztem, hogy az ujjammal(igy is hozzaszokik, hogy matatok a szajaban) vagy fogkefevel es ö valaszthatott. Meg hagytam azt is, hogy ö mossa az en fogam, persze fogkrem nelkül...jol hatradugta a fogkefet, jo, hogy nem hanytam el magam...De ha nekem szabad az öveben turkalnom, neki is legyen szabad az en szamban ...Kép
DE most, a husveti csokik idejere azt mondtam: kötelezö! Es fogkefevel.Mondtam is neki, hogy, ha edesseget eszik, akkor kell! ES lam, jol ment...Söt meg egy keveske fogkremet is tettem ra, bar meg nem tud köpni...de ugy gondoltam, inkabb egy kis fogkrem maradjon a szajaban, mint csoki maradekok!
Ja, es en is csatlakoznek az elöttem szolokhoz,tiltas- következetesseg ügyben...A gyerekek is kitartoak a probalkozassal, nekünk meg kell probalni rajtuk tultenni!
Rebek nagyon gyorsan szabalyt tud csinalni valamiböl, ha csak egyszer is megengedtem neki - szinte mar magatol ertetödönek veszi!Kép

Joccakat!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok! Ma engem is meglepetés ért a Gyes kérelem beadásakor. (Eleve nem értem, miért kell 2 éves korában újra produkálni az anyakönyvit meg az összes papírt, ha már 2 éves koráig kapta a Gyeded. Miért nem lehet automatikusan átírni Gyesre, ha egyszer jár 3 éves korig? Ráadásul már nem kérnek munkáltatói fiz.nélküli igazolást sem)
Mindenesetre a kérdőíven a személyes adatok után újra felteszik a kérdést, csak furmányosabban: "anyja neve a gyermek születésekor". Miután az anyakönyviben én vagyok az anyja, úgy értelmeztem, hogy naná, hogy ugyanaz volt a nevem, akkor is amikor ő született. Azt még értem, hogy a nevelt gyerekek esetében más az eljárás, de egy babakora óta örökbefogadottnál ugyanmá mér? Vártam, hogy jól lebukom és kikapok, de a pasi nem nézett bele a számítógépbe. (Egyáltalán ott bennevannak az eredeti adatok szerintetek?)
Úgyhogy ma jóízűt füllentettem a hatóságoknak. (amúgy természetesen nem titok a dolog, csak nem hivatali packázás tárgya)
z
zuppa
 
 


Azt hiszem, itt nem arra kíváncsiak, hogy ki szülte, hanem valóban arra, hogy az anyát (aki a GYES-ért folyamodik) hogyan hívták a gyermek születésekor. Vagyis milyen néven kapta a GyÁS-t meg a GYED-et.
Mert vannak olyanok, akik közben mennek férjhez.
Ezt csak azért kérdezik, hogy azonosítsák, hogy ugyanaz a személy veszi-e fel a GYES-t, mint a GYEDET. További miérteket nem tudok, de ezúttal valóban nincs rosszindulat a kérdésben, egyszerű nyilvántartási formaság.

Szóval nem azt akarták kideríteni, hogy áááá, nem is Te szülted! Tök mindegy, te vetted fel a GYÁST, GYED-et, tehát a Te akkori neved kell (ami épp azonos a mostanival). De ha akkor még lány lettél volna, akkor most más néven vennéd fel a GYES-t. Hát csak ezért kérdezték.

Jól megtekertem??
Márti
T-Márti
 


Márti, hát én nem vagyok ennyire jóindulatú Kép. Szerintem huszonnyolcszor is férjet cserélhetek, az alapadataim (anyja neve, TAJ szám stb.) változatlanok, és ez alapján be kell tudniuk azonosítani. Hiszen az adólapon sem kérdezik meg, hogy amikor tavaly befizettem az adót, épp hogy hívtak Kép. Mindenesetre köszi a megnyugtatást Kép
Jó hétvégét Mindnyájatoknak
z
zuppa
 
 


Sziasztok!

Hogy már ilyen pici korban mennyire mások a gyerekek : !!!! Mi tavaly nyár óta (kb. 10 hó)rendszeresen járunk az állatkertbe, mivel nagyon közel lakunk hozzá. Kincsesládikám imádja!!! Ma is beugrottunk egy fél órára, csak a fókákig, pingvinekig jutottunk mert nem lehetett elszakítani a kis állatoktól KépHangos kacajban tört ki, amikor elúszott mellettünk egy pingvin!!!
Viszont az én tűrőképességem is nap mint nap próbára lesz téve! Időnként mennyei mosollyal a pofiján csakazért is azt csinálja, amit nem szabad. Ilyen pl. a TV ki-be kapcsolgatása. A múltkor már "tehetetlenségemben" a huszadszori rászólás után betettem a járókába... fél percet kiabált, majd békésen elkezdett játszadozni Kép Kép
A fogmosás nálunk még nagyon nem megy Kép Pedig próbálkozunk! Én úgy tudom, hogy fogkrémet még nem szabad nekik adni...

Én sem hiszek abban, hogy "véletlenek" az ilyen adminisztrációs kérdések Kép Márcsak azért sem, mert minden juttatásigénylést rávezetnek az eredeti születési anyakönyvi kivonatra... Kíváncsi leszek, hogy a szocpol papír esetében mit sikerül Dondanielnek kideríteni!

Szép hétvégét Mindenkinek!
J.
anyanyos
 
 


Fogkrémet tényleg ne, amíg nem tud köpni és nem állja meg, hogy nem nyeli le (legalább a nagyját ne!Kép)
Mi vettünk tanuló fogkefekészletet.
3 részből áll. Az első darab vége buzogány alakú, kellemes rághatóságú gumi. A fogzás időszakában adtam a lányomnak fogmosási időben. Imádta. Már akkor úgy hívtuk: fogmosás. Néha én is masszíroztam vele az ínyét.
A második darab már fogkefe alakú, de a sörték még gumiból vannak.
A harmadik meg igazi fogkefe. Lányom már nagyon várta, hogy végre "belenőjön".
2 éves kora óta mos fogat önállóan. Mostanra (3 éves) már egészen szabályosan. Fogkrémet valamikor 2 éves kora után kapott, egészen keveset.

Márti
T-Márti
 


Hát mondtam én, hogy hasznos itt minden sor!!!
Ez a fogmosásosdi nekem igazi újdonság, keresek tanulófogkefét!
Biztos, hogy most bújnak a szemfogai, mert gyakran mutatja, hogy ott fáj. Na és ma éjjel többször felsírt, amit nem szokott. Kép

Amúgy jól vagyunk, és lassan (a héten) letelik a "próbaidő". Mi nem gondoltuk meg magunkat, szerintem Kiscsikó sem Kép

jó 7végét!
mera
 
 


SZiasztok !
Olyan kérdésem volna amiben nem biztos hogy tudtok segiteni, de azért megprobálom. A dajkaanyaság elfogadott-e már itthon? Szerencsére nekem van két saját gyermekem, de a sogornőmnek nem lehet saját gyermeke. Évekkel ezelőtt amikor még nem is terveztek gyermeket azt mondta, majd szülök én neki, ha esetleg nem jönne össze. Akkor viccesnek tünt, de most itt a valóság. Ők elinditották az örökbe fogadást, de az elég hosszú idő. Nem beszéltem nekik sem a dajakanyaságról, mert nem akarom őket hitegetni. Tudom, nem értik meg sokan, hogy hogyan tudnék lemondani a gyermekről akit 9hónapig a szivem alatt hordok. Én már tudom milyen anyának lenni, és ennél nagyobb ajándékot nem adhatnék nekik. Az Ő megtermékenyitett petesejtjét hordanám ki, tehát biológiailag, genetikailag ők lennének a szülők. Ha tudnátok segiteni, hogy először ügyvédhez, vagy orvoshoz induljunk el? Köszönöm előre is, és sok sikert, örömöt a gyerekekhez.
Orsoly
fodorsoly
 
 


Orsoly, én úgy tudom 1997 előtt volt rá lehetőség (illetve nem tiltotta törvény), de mivel nem volt jogilag rendesen leszabályozva, valamikor 99. körül teljesen letiltották. 2000-ben csináltak egy jó törvényt, de a Püspöki Kar tiltakozására nem fogadta el a parlament. Most újtra elővették a témát és ha minden igaz, 2005-től az új eü törvény lehetőséget ad majd rá. Kizárólag közeli hozzátartozók között. Szóval egyelőre várni kell.
z
zuppa
 
 


Zsebibaba! Nagyon köszönöm, köszönjük a segitséget! Addig is testileg-lelkileg felkészülünk rá. Jó hétvégét Mindenkinek, bár itt szakad az eső...
Orsoly
fodorsoly
 
 


Orsoly!
A dajkaanyasághoz érdemben nem tudok hozzászólni, de becsülöm a bátorságodat és az odaadásodat!

Csataló!
Tanuló fogkefekészletet mi a Megatoys-ban vettünk, 3 éve volt 1500 forint körül. Csak jó minőségűt vegyél meg, nehogy szétrágja a gumit a gyerek!
Sok sikert!
Jó pihenést mindenkinek, ha már a kirándulásnak és a kerti partiknak lőttek!
Márti
T-Márti
 


Csataló!

Nekünk is ilyen fogkefénk/rágókánk van. Chicco márkájú. Szerintem ilyet vegyél, mert láttam már kibontva másmilyet is, de ég és föld a kettő között a különbség! Az Árkádban a Baby bellben is lehet kapni! Különben is body-vásár van Kép Szupereket vettem ma a lánynak!

Üdv.
J.
anyanyos
 
 


Orsi! A dajka-anyaság fogalmát nem ismeri a törvény, vagyis nincs semmi szabályozás. Ez azt jelenti, hogy nem találsz orvost, aki elvégzi a beavatkozást, mivel az állásával és a diplomájával játszik. Több kockázata is van a dolognak, még közeli hozzátartozók esetében is. Pl. kié a gyerek, ha beteg? Ki a felelős, a genetikai sazülők, vagy a dajak-anya? Hogy fogod saját gyerekeidnek megmagyarázni, hogy hova tünt a testvérük, mert ugye nekik a testvérük, stb. Én becsülve felajánlásodat, az örökbefogadást ajánlom.

A nyomtatvány kérdéséhez annyit mondanék, hogy nyomozást indítottunk, és természetesen nme állunk meg az állampolgári jogok biztosáig. A válasz azért nem egyszerű, mert a nyomtatványok alján szerepel a szöveg, hogy büntetőjogi felelősséged tudatában töltöd ki. Innentől a válasz nem olyan egyértelmű.
A GYED és A GYES esetén másról van szó. a GYED a kereset függvénye és az OEP a kifizatő, tehát táppénz jellegű ellátás. A GYES összege adott és az Államkincstárhoz tartozik.

2004.04.20-án Fészek Alapítvány összejövetel lesz a szokott helyen, ahová mindenkit szeretettel várunk. A helyszín: Új Udvar Bevárásló Központ,
Bécsi út 38-44. 17.30. Tombolda-klub
Téma:mikor mondjuk meg, hogy örökbefogadott a gyerekünk? Lehet, hogy vendégünk is lesz, aki egy csecsemőotthonban dolgozik. Gondolom, hogy sok kérdés lesz a számára.
Várunk mindenkit!
Jó hír, hogy egy babóka hazakerült örökbe szüleikeh négy naposan!!!
dondaniel
 
 


Orsoly! Szerintem is indítsátok el az örökbefogadást. De ha a sógornőddel mindkettőtökben van hajlandóság a dajkaanyaságra, és már ilyen régóta, talán azt sem kell feladni. 2005 már nincs olyan messze, bár ki tudja, hogy alakul a törvény sorsa. Természetesen jogilag tiszta helyzet teremthető, hiszen ti örökbefogadjátok a babát. Ez a nyíltnál még nyíltabb. Én azért pártolom, mert itt a biológiai anya NINCS kényszerhelyzetben. Ráadásul VÁRT babáról van szó, ami a kicsi helyzetét könnyíti. Persze ennek is vannak buktatói, de minek nem? Ha tényleg szűk családi körben engedélyeznék, akkor nem forog fenn az nyerészkedés veszélye. Én nagyon szerettem volna annak idején, mert lombikprogramban szép embrióink voltak. Biztos, hogy nagyon érzékeny téma, de az örökbefogadás sem könnyebb lelkileg.
Most ez jutott róla az eszembe.
üdv
z
zuppa
 
 


Dondaniel, én büntetőjogi felelősségem tudatában írtam. (Ahogy Márti is olyan jóindulatúan értelmezte, hogy esetleg azóta az illető pl. másik férjhez ment). Egyszerűen sunnyogó kérdésnek tartottam, ezért válaszoltam értelemszerűen ezt. Akkor kérdezzék meg, hogy örökbefogadott gyerek esetén mi volt az anyja neve. Erre meg azért nem válaszolnék, mert semmi közük hozzá.
z
zuppa
 
 


Ja, és jut eszembe! Szerintem titkos örökbefogadásnál nem is tudom az anyja nevét!Úgyhogy abszolút érthetetlen/értelmetlen a kérdés.
zuppa
 
 


Zsebibaba! De, titkosnál én tudom. Benne van a kórházi zárójelentésben, az eredeti anyakönyvi kivonatban, a határozatokan stb.Elvileg tudhatod!
Egyébként sziasztok, mindenkinek jó hétfőtKép zs
zsombolya
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: