Új privát üzeneted érkezett!

Móni, köszi a választ! Nem álll fenn a gyanú, csak nekem annyi tűnt fel, hogy Mira mostanában rettentő pöttyös lesz olyan szoptatás után, amikor előtte sok tejterméket eszem és eltöprengtem, hogy nem állhat-e összefüggésben a dolog.

Kajákról még annyit, hogy az előző oldalon belinkeltem Saranak néhány vega gasztroblogot, ahogy rápillantottam, van közte kisgyerekes is (de már fogalmam sincs, ki), lehet, hogy ott is találsz használható receptet.

Tücsi
20150827140659
 
 


Tücsi!

Szerencsére akkor csak annyit kell tenned, hogy figyelsz mennyi tejterméket eszel egyszerre!
Köszi, meg fogom nézni ezeket az oldalakat, bár az én fiam húsimádó... :)

Jól látom, hogy te ma hajnalban ébren voltál???

Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


eleg rovid leszek, kivetelesen. 8)

Lilla, hahoo! megvagytok??
saara
 
 

 
 

Szilvi!
ÁKOSNAK NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!!!
Kép
Kép

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Angyalka!
Jankának is sok boldogságot az első szülinapjára!
(Bár neki már egy hete volt,de az anyukája nem volt itt mostanában! :wink: )
Kép
Kép

Pusz

Timi
timiban
 
 


Sziasztok,

Bí és apája elmentek anyósomékhoz, így egyedül vasárnapozok.

hú, hát ezt nagyon elfelejtettem én is :oops: , de utólagosan is, annál nagyobb szeretettel:

Boldog szülinapot Janka!!!

Angyalka merre jársz?

[size=12]Ákosnak is nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!![/size]

Sára: Köszi az érdeklődést, aranyos vagy. :) Most so-so vagyunk, én még mindig fekszem, már több mint két hete se vérzés, se barna. Csütörtökön megyek vissza a dokimhoz, remélem valamennyire felszabadít a rabságomból. És azt meg kiváltképp remélem, hogy Pindurkababa jól van, és minden rendben vele.

Kész lett a kocsim, itthon van már! Olyan szép lett, szebb mint új korában, újra lett fújva a színe.

Bí fogzik :( :( az utolsó kettő szemfoga érkezik. Rémes éjszakánk volt. Eleve Zsoltinak ott kellett vele aludni, mert nem aludt el, aztán éjfélkor otthagyta, mert kicsit kényelmetlen volt neki. Hajnal 3-kor Bí is követte, arra ébredtem, hogy ott áll az ágyunknál és mondja, hogy fáj, fáj. KÉrdezem mi fáj. A foga - azt mondja. Odavettük magunkhoz, de nem aludt, csak nyöszörgött, ráadásul majd megfullad a takonytól (minden fogánál ez volt). Kiszívtuk az orrát. Aztán visszamentünk a szobájába, leraktunk egy matracot, ott maradtam vele. De nem aludt, apa-apa volt egyfolytában. Átjött apa is, ő mellé bújt. Akkor visszahányta a teát, amit ivott, takarítás. Kakaót kér. Zs megcsinálja neki, megitta, azt is kihányta.Takarítás megint. Újra orrszívás, mert a váladéktól hányt. 5-kor aludtunk vissza, negyed 8-ig.
Egyébként jó kedvű, nem látszik rajta napközben semmi, csak nem lát a takonytól. Adom neki óránként a Chamomillát, meg Bronchicum szirupot a köhögésre, plusz Fluimare, orrszívás, Nazivin. Remélem hamarosan túl leszünk rajta.
Érdekes, de neki az összes fogzása ilyen volt, ugyanezek a tünetek. Pont most hogy írtam be a babanaplójába olvastam vissza, hogy az előző fogaknál mindig ez van írva: nem alszik, folyik az orra, köhög, lázas, hasmenés. Most legalább a hasa nem megy.

Dina: Múltkor kérdezted a kullancs elleni oltást. Én is gondolkodtam rajta, de most nem nagyon mozdulunk ki,ezért jegeljük. Ha majd járunk megint kirándulni elgondolkodom rajta újra. Szerintem ha sokat mentek kirándulni akkor érdemes.


Na már megint kezdődik a kismama feledékenység, elfelejtettem, hogy mit is akartam még.

Szép vasárnapot Mindenkinek!
Lilla

lilló
 
 


na kitaláltam...

Timi: Örülök, hogy jobban van Hanna és mégse skarlát.

Sára: Sajnálom ezt a féltékenység dolgot, de szerintem valahogy ez természetes, mindenhol van. Én még nem hallottam olyan családról ,ahol egy icike-picike kis féltékenység ne lett volna. Pont olvastam valahol, hogy ez olyan dolog nekik, mintha a férjünk hazahozna egy másik nőt, és azt mondaná, hogy ő az új nője, és mostantól velünk fog lakni és szeretni kell, mert ő szereti. Ez nagyon durva példa szerintem, de van benne valami. Eddig róluk szólt a világ és most belépett az életükbe valaki, aki elvette a fele királyságukat. Nehéz ügy. Nem tudunk mást tenni, csak türelmesnek lenni.
Nem lehet, hogy pusztán felfedezésből piszkálgatja? Hogy jé, neki is van szeme, meg szája, meg vajon mit szól hozzá, ha megnyomom?
Hu, hát látom nehéz idők elé nézünk. :roll:
Kitartás!!!
És remélem hamarosan megvalósul a kettesben töltött programotok is apával. :)
Mi is azt számolgattuk enyémmel, hogy ha most nem kelhetek fel még jó darabig, akkor egy időre elfelejthetjük a kettesben töltött programokat.

na mostmár tényleg befejeztem

L.

lilló
 
 


Sziasztok lányok!
Újra itthon, újra a gép előtt!!!!
Olyan hirtelen utaztunk el anyukámékhoz, hogy nem volt időm elköszönni tőletek. Pénteken felhívtam anyukámat, hogy másnap nem mehetnénk-e el hozzájuk 2 hétre????? És az én drága szüleim rögtön azt válaszolták, hogy mni bármikor mehetünk, ezt meg se kell kérdezni. Így szombat délelőtt bepakoltam, ebéd után meg elutaztunk Békéscsabára. Szegény férj totál kivolt, mert előző este tejfakasztó buliban volt, meg hát mindig szomorú egy kicsit, mikor lelépek, de megérti. Viszont minden hétvégét velünk töltött, elmehettünk kettesben ide-oda, szóval nagyon jó volt. Gyerekek teljesen meggyógyultak, Pannikának száraz még a bőre nagyon, de amúgy oké. És ez a himlő nem is olyan gázos, mint a bárány, pedig 3 gyerekkel ez is rémálomnak tűnt. De a Nagyi kosztján visszahíztak, sőt én is híztam, de én már olyan reménytelennek érzem ezt a fogyást!
Sokat sétáltunk, játszótereztünk, apukám vitte őket a kertünkbe, volt nagy ünneplés (névnapok-szülinapok).
Már hétfő óta itthon vagyunk, de mire visszatalálok a régi kerékvágásba, mindig eltelelik pár nap.
De most újult erővel, kipihenve, erőtől duzzadva ÚJRA ITT!
Tegnap ünnepeltük Gézu 2 éves szülinapját, nagyon jól sikerült. Együtt sütöttük a tortát, jöttek unokatesók, fújták a gyertyát ezerrel!!! Gézu kitartóan ötévesnek mondja magát, de rendkívül büszke volt rá, hogy NEKI van szülinapja. Amúgy tesómnak is nyolcadikán van, nálunk ez a nap soha nem a nőnapról szólt!!!
Még most is tart az ünnepi hangulat, olyan jó.
Elolvastam már szinte minden írásotokat, délután válaszolok nektek! Most elsétálunk szavazni, végre ma nem esik.
Puszi, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


HÚÚÚÚÚ,AKKORL GÉZUNAK IS NAGYON BOLDOG 2.SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!
Kép
Kép

De jó Muzsu,hogy visszatértél hozzánk,és,hogy a gyerkőcök is jól vannak!

Lilla,
szegény Bííí,remélem hamar kibújik az a fogacska,és nem gyötri tovább!!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Most én is gyors leszek.
Gézunak és Jankának boldog születésnapot!!! :D :D :D

Lilló,
Hajrá, hajrá! Már csak néhány nap és itt a 2. trimeszter. Jó, hogy az utóbbi hetekben minden jól alakult. :)
Bí szegény jól megszenved a fogakkal. :? Azt hittem neki már kint van mind, az utolsó rágókat leszámítva. Remélem hamar kibújnak. küldök neki fogtündéreket, hogy kevésbé fájjon.

Muzsu,
Üdv a gyógyult messziről jötteknek! :P Már hiányoztál!

A hétvégén szóba került a játszótéren az ovi-bölcsi téma, mert bölcsi ugyan nincs nálunk, de az oviban van mini csoport 2,5 éves kortól. A tapasztalat szerint itt 1 hét ovi, 2 hét otthon lét van a bacik miatt és hát Blanka pont november végén tölti majd a 2,5-et... :roll: Nem tudom érdemes lenne-e beiratni.

Nem tudja valaki hogyan kell erdei gyümölcs öntetet csinálni? A neten csak étlapot találok, de rendes leírást nem...

Jó hétvégét!
Csodaszép ma az idő. Már játszótereztünk egy nagyot és szavazni is voltunk.

prücs

prucsok
 
 


Boldog szülinapot Gézu!!!

Prücsok: Rosszul írtam, rágófoga jön... az utolsó kettő. Azon kívül már mind kint van valóban. :oops: 14 hónapos korában fogzott utoljára, azt hittem ezek az utolsók már ki se jönnek neki.

Erdei gyümölcsöt miből akarod csinálni? Fagyasztott gyümölcsből? Mert akkor én úgy szoktam, hogy kevés vízzel és cukorral felfőzöm, addig amíg majdnem szét nem fő a gyümölcs és jól elfővi a levét, végül áfonya lekvárral sürítem, azzal is jól összefőzöm, és nagyon fincsi lesz.

Muzsu: De jó, hogy újra itt, már várom a beszámolódat.

L.

lilló
 
 


Sziasztok!

Lillo, jo, h jelentkeztel, mar izgultam kicsit...
Remelem hamar kibujik Biii foga!

Muzsu, eljen, udv ujra itt!

Vince most benyelt vmi virust, delelott megjartuk az ugyeletet, mert eddig mindig durva asztmas roham volt, ha elkapott vmit, most egyelore meg ok csak figyelni kell nagyon. Szegeny eleg rosszul lehet, tok nyugos, ejszaka is felebredt tobbszor... :(
Feltekenyseg: :( tegnap letettem Pirot a kisagyaba, hanyatfekve, par perc mulva odamentem es nezem, h MEGFORDULT?!?! :shock:. Aztan hamar kiderult, h V "segitett neki"... :(
kicsit megutotte este, raszoltam dehat...
remelem hamar tulleszunk ezen, mert nem jo latni, sajnalom szegenyt, senkinek nem jo (Szegeny Piroka csak vigyorog, elvan aztan puff kap egyet, az sem az igazi :roll:).
Lilla, tenyleg van valami abban, amit irtal (en is olvastam, talan a kismamaban??), en sem orulnek, ha Z beallitana egy uj novel, h tessek, itt van, szeresd! :roll: :lol:
A masik rossz tenyleg, h Z alig van itthon mostanaban mindig csak a melo, igy a kozos esteik sincsenek meg most, mikor csak Vincivel foglalkozik.

Ha van egy kis idotok, nezzetek mar at a regi topikba, van egy friss anyuka, aki abszolut nem bizik magaban es tapszert akar adni a 2 hetes kisfianak (dokija javaslatara)... :roll:
Sztem nagyon korai lenne a tapszerezes, nem tudom Ti hogyan latjatok...
:?:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan:

Isten éltesse Ákost, Jankát és Gézut!


Muzsu!
Üdv újra a fedélzeten! Örülök, hogy meggyógyultatok!


Lilla!
Szegény Bí, remélem, hamar kijön az a fog és jobban lesz.


Sára!
Vincének is jobbulást, vigyázzatok magatokra! Z csak időlegesen dolgozik ennyit vagy ez a megszokott?


Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük, annyira aranyosak vagytok, teljesen meg vagyok hatódva!!!

Ma ilyen pityergős vagyok, mert fura, hogy eltelt egy év. Végiggondoltam, mik történtek velem ezen a napon, hogy ilyenkor az örzőben voltam, hozták Ákit két percre, és mennyi minden volt még. És tessék, egy év már el is telt, nagyon szalad az idő!

Kívánunk Mi is Boldog Szülinapot Jankának és Gézunak is! Remélem jót buliztatok Ti is.

Nálunk nem volt nagy a létszám, de sebaj, mert végül a meglepim: holnap indulunk három napra a Kolping Hotelbe gyerekkel:-) Kiváncsi leszek, hogy milyen lesz. Apa nagyon meghatódott az ajándékon, könnybe lábadt a szeme :lol: :lol:

Lilla: szuper hírek, annyira örülök, továbbra is maradjon a Pocakos ilyen jól, Te meg remélem lassan azért felkelhetsz már. Bíí imádja még mindig a bölcsit? Remélem majd nálunk is ez lesz, és akkor a szívem nyugodt(abb) lesz. Most nálunk is hasonló Áki egészségileg, mint Bíí, nálunk is jön a fog... Borzalmasan sajnálom szegényeket! Kitartás Nektek is!

Timi: melóval még mindig nincsen semmi? Bon Jovi: szuper, gondolatban én is ott leszek, én is nagyon szeretem, bár nincs meg sok albuma, de ami megvan arra már Áki is táncol annyit hallgatjuk:-)))) Gyerköcök rendben vannak már? Nagyon drukkolok, hogy találj munkát a közelben, de a legjobb a Telki lenne, szóval majd szugerálom őket tudat alatt:-))

Sára: nehéz lehet most Vincusnak, de biztos hamar elmúlik ez a nehéz időszak is. Kedves, hogy segít Pirinek megfordulni :oops: :oops: :oops:

Mi most csomagolunk, csütin jövök és írok, a pihinkről!

Addig is mindenkinek puszi, és mégegyszer köszönjük a megemlékezést, nagyon aranyosak vagytok!!!

Áki, Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk: Jankának, Ákosnak és Gézunak boldog szülinapot kívánunk!

Bíínek küldök én is gyógymanókat és álommanókat!

Szilviéknek jó pihenést!

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Esti beszámolónak lőttek: Gézunak ömlik a taknya, csatlakozott Bííhez, jön a 17. foga alul. Már kint van a 3 pötty, de szegénykém fulladozik a takonytól.
Holnap jövök, jó éjt lányok!!!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Halihó,

Szilvi,
Ákos kimaradt a köszöntésből. :oops: Isten éltesse őt is sokáig!!! :D
Jó pihenést nektek!!!

Lilló,
Az utolsó rágófogak úgy tudom 3 éves korukig bármikor kijöhetnek a manóknak. Nálatok úgy fest hamar jönnek és Gézuéknál is. Remélehetőleg gyorsan is.
Jut eszembe, te anno érdeklődtél weboldal készítés iránt. Van egy hely, ahol ingyen lehet csinálni és teljesen reklámmentes, magyar, egész egyszerű: www. eoldal.hu

Most csak ennyi.
Jó éjt,
prücs

prucsok
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!

ÉLJEN MINDEN BABA!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: JANKA, GÉZU, ÁKOS!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilla
Örülök,hogy Pindurival midnen okés!
Kata is így fogzik,bár nem ennyire dúrva, csak az orra folyik,illetve piros a feneke!!!!! :shock: :shock: :shock: Gondolom a megváltozott széklet miatt. Csak így veszem észre a fogzást! (Éljen)

Nálunk is kinn van már 18 fog! :shock:
Hova ez a rohanás!!!!!!! Bár az hallottam,hogy a mai gyerkcök extrém hamar érnek, akár már 8 évesen menstruálhatnak!
A múltkor a kukis témánál én azt gondoltam, hogy ráérek mad felvilágosítani 15 évesen, de úgy látom hamarabb kell!

Kullancsoltás: holnap megyek rákérsdezni a dokinál! (Bár,amilyenkonok nem biztos,hogy ajánlani fogja!)

Prücsök
Bölcsivel szeritnem mi is így járun kmajd,én eért emgyek csak fél állásba! Nincs értelme egész állást fenntartani,ha állandóan otthon fogok ülni, + egyetem. A "kedves" kollegák empatikus képessége úgyis nulla!

Muszu
Akkor újra ápolónő lettél???????Hát nem lehet könnyű!
Mennek a gyógymanók!!!!!!!
Sajnos a kilók már csak iylnek! Én olyan gyorsan fogytam le a10 kilót,hogy megsínylette a szervezetem! Most okés, hogy +2 visszajött!(Bár Kata ma megette a vacsimat!Én így fogyózom)

Sára
Próbáltad már,hogy Vince feladatot kap a kicsi körül?Amit csak ő tud megcsinálni!És része anapi rutinnak??????

Rólunk
Apa tegnap egész nap itt volt, sőt a héten valami változás állt be,tulajdonképpen minde nap kerste a társasgáunkat,jött, vagy találkoztunk.
Azt még nem tudom,hogy mi lesz, de hiányzunk neki!
Kata olyan boldogan rohangált tegnap! És el tudtak menni együtt a boltba,kapott Mammut széket és asztalt rajzolni.
Repült a kocsiból ki és az apjával szerelt!
Most türelmesnek kell lennem (bár ez nagyon kevés van már a raktáron).
A helyzet sokkal jobb, mint januárban!De ROHADT nehéz!

FOLYT!....

Kép
anid
 
 


Ma voltunk a Kossuth Klubban koncerten, meg könyvkiálításon! Gyerkőc úgy tombolt, ritmusra pörgött!
Annyira elfáradt, hogy13,30tól aludt fél 5- ig és már alszik fél órája!

Én annyira boldog voltam,hogy elengedte a kezem és mert eltávolodni! Az elmúlt időszak eseményei miatt, bezárkózott, de szép lassna oldódik!

Nagyon fáj a lelkem, és rossza anyának gondoltam/gondolom magam,hogy ennyire bántottuk ŐT! Akire annyit vártunk és akiért úgy küzdöttünk!

Dina

Kép
anid
 
 


Szaisztok!

Isten éltesse Ákost első születésnapján!
(ugye milyen jó visszagondolni?)

Gézunak is nagyon sok boldog másodikat! :)


T.

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Meg le vagyok maradva a visszaolvasaban, de:

NAGYON BOLDOG SZULINAPOT KIVANOK JANKANAK; GEZUNAK ES AKINAK!!!!!!

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot Ákinak, Gézunak és Jankának!

Szilviéknek meg jó pihenést is kívánok!

Timi, örülök, hogy gyerekek jobban. Melóról nincs hír?

Sara, nyugi, nem hangzik ez a féltékenység dolog vészesen, és tényleg, Brúnó is szeret tenni-venni Mira körül (amikor éppen van kedve hozzá). De figyelni is kell, mert ő is fordítgatja, tornáztatni próbálja, megpróbálja felvenni. Szerencsére nem veri, úgyhogy én örülök ezeknek :)

A kismamit a régi topikban én is "gyúrom", nagy szüksége lenne egy szoptatási tanácsadóra, de tényleg kellhet ott egy kis pótlás (jó lenne, ha tudna fejni), remélem, hamar sikerül megszabadulniuk tőle.

Prücsök, az egyé hét ovi/bölcsi, két hét otthon elkerülhetetlen, mindegy, mikor adod be a gyereket, de ahogy növekszik, egyre jobban megedződik az immunrendszere, egyre kevesebb dolog teríti majd le.

Dina, örülök, hogy alakulnak a dolgok és ott sertepertél a párod. (Még szép, hogy hiányoztok neki :) ) Örülök, hogy Kata is megnyugszik egy picit. Én azon nem aggódnék, hogy rossz anya vagy, dehogy vagy, nem te léptél le... De párodnak azért finoman (de tényleg finoman) utalhatnál arra, hogy Kata újraépülő bizalmát becsülje meg, nehogy még egyszer bebombázzon neki - gondolja meg, mit csinál.

Móni, köszi. Szerintem hasonlítok fiadra: a vega kajákat nagyon szeretem, feltéve, ha mellé mindig van egy jó nagy rántott husi :)
(Azért voltam/vagyok ébren hajnalban, mert sokszor elájulok este a kölkökkel, aztán az éjjel egyes etetés után meg kipattan a szemem.)

Muzsu, üdv újra itt! Jól hangzik az otthoni regenerálódás, kár, hogy megint újraindul a nyűglődés. Küldjük mi is a gyógymanókat.

Itt, jelentem, Mira változatlanul a minimumot eszi, Brúnó újra beteg ( :twisted: grrr, pedig oviba sem küldtem), remélem, most nem fertőzi össze. Mira a pótlást nem fogadja el, holnaptól indul a szoptanít nálunk, hátha úgy megy. Viszont az almalére kezd rákapni, 60 ml-t benyakalt, mondjuk inkább 50 volt az, a többi a ruháján landolt, még nem megy túl jól a kanalazás, de alakul már az is. (Üvegből még annyira nem hajlandó enni.)

Viszont ha így megy, Brúnót fel fogom hízlalni :), a Mira által meghagyott tejcsit (plusz széndhidráttal), almalevet (plusz szénhidráttal), sőt tápszert (brrr, plusz szénhidráttal) ő kéri. Szegény, asszem eléggé kivan már ő is ettől a hercehurcától, hogy két hete csak Mirát etetek. :roll:

Viszont két napja picit már hízott Mira, talán beindul végre (és megharapom a fenekét, ha végre meghízik egy kicsit :) hiába, az első ultrahangon megmondták, hogy komisz a kölök).

Na megyek, alszok.

Szép napot nektek!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Nagyon sok BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT, Ákos, Géza és Janka!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Dina
Dehogy vagy rossz anya, SOT! Nagyon is szepen allod a sarat, le a kalappal :wink:

Tucsi szinte szorul szora leirta gondolataimat Kata-apa-bizalom ugyben...

Kepzeljetek, megszultuk az elso fogacsat!!!! Volt egy nagyon nyugos hetunk, de meg van az eredmeny: bar meg innyel egy szintbe, de ott a szuros fogacsak :wink:
Tegnap ment a nyalcsorgatas, ejjel a nyuszoges, ma reggel a siras-nyuglodes, koran elalvas-felsiras: asszem jon a masodik is...
Remelem ez a het nem csinal belolem pszichopatat, mint az elozo fog-szulo het, mert nem tesz jot a kornyezetemnek... sem... :wink:

Biinek, Gezunak, Brunonak, Vincenek kuldjuk a gyogymanokat!

Kép
boga
 
 


Lanyok!

Nincs vkinek egy 74-es teli anorakja, amit kolcson tudna adni 7vegere?

Varatlanul ugy dontottunk, h hosszu 7vegere elmegyunk sielni. Jo lenne, ha 4 napra nem kene venni anorakot Lujzinak.. :?

Felvinnem a hegyre, h lasson vilagot, de a babakocsiban teli zsakban utazik, az nem tul praktikus...
Ja, meg esetleg egy hati femvazas hordozo, amiben feljohetne a hegyre a hatamon?

Kép
boga
 
 


HALIHÓÓÓÓ

Nekem van mindkettő és adom szívesen!

Hívj fel,egyeztetünk!!!!!!!!!!

Dina

Kép
anid
 
 


Sziasztok Lányok,

annyira hülyén érzem magam, nagy szükségem lenne a segítségetekre, véleményetekre.

Ma elvittem Bít bölcsibe - mert ma már kettesben vagyunk. Nagyon nem akart menni, a kocsiból már ki se akart szállni, nagy nehezen - fél óra tuszakolás után - bejutottunk a bölcsibe. Ott Szilvi (a gondozó lány) azonnal jött elénk, tök kedves volt, elvonta tőlem Bálintot, magához ölelte, mondta neki, hogy most én elmegyek, de majd milyen jót játszanak együtt, aztán el is vitte. Egy darabig hallgatóztam, aztán egy perc alatt már hangját se hallottam, csak azt, hogy Szilvi szép nyugodtan beszél hozzá.
Aztán beszéltem a bölcsivezetővel is, mondtam neki, hogy fogzik a gyerkőc, ha belázasodna, vagy nem kapna levegőt - bár reggel kiszívtam az orrát - hívjanak, jövök érte. Mondták, hogy ne izguljak, minden rendben lesz, ha mégsem telefonálnak. És még külön megnyugtatott, hogy a sírás miatt ne izguljak, mert Bálint nagyon jól szokott viselkedni, a múlt héten is csak akkor pityergett, mikor itthagytuk, de utána hangját se lehetett hallani, vannak sokkal nehezebb esetek. Ő egy nagyon jó kisfiú.
Megnyugodtam, hazamentem.
Délben mentem érte. Tök örült nekem, azonnal a nyakamba ugrott és mondta, hogy menjünk haza. Beszéltem pár szót Szilvivel az aznapi dolgokról, kifizettem a heti bölcsi árát.
Mikor eljöttünk egész úton azt mondogatta a kocsiban, hogy: Bándint buta. Mondom neki, hogy dehogy vagy te buta. De csak mondogatta. Megkérdeztem tőle, hogy ki mondta neked, hogy buta vagy? Mire rávágta: Szilvi. Aztán itthon próbáltam elbeszélgetni vele, kérdeztem, hogy mit mondott neked a Szilvi, erre mondta azonnal: Bándint buta. De miért mondta? Kérdeztem. Erre ő: Bándint nyit ajtó. Szilvi mond Bándint buta. - és a kis kezével pofon csapta magát. Erre nagyon megrettentem. Kérdezem tőle: Miért ütöd meg magadat? Mire ő: Szilvi. És megint megütötte magát, és mondta Bándint buta.

Szerintetek?

Hát most fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Mert a gyerek elmondása alapján nekem egyértelműen az jött le, hogy valami ajtót kinyitott, erre Szilvi lebutázta, és rá is csapott.
De...és ezért meséltem el az elejétől a napunkat:
- már eleve nem volt kedve menni bölcsibe, vajon miért? Mert hétvége kimaradt, és kiesett a ritmusból, vagy azért mert nem érzi ott jól magát?
- Szilvi is és a bölcsi vezető is nagyon kedvesek, és egészen mást mutattak. Dicsérték őt. Sőt, mikor elhoztam is beszéltem Szilvivel, és mondta, hogy jól érezte magát Bálint, voltak kint az udvaron, elmesélte miket csinált, mit evett, mennyit.
Abszolút törődőnek, gondoskodónak tűnt, és nem bírnám elképzelni róla, hogy megüti a gyerekeket. De a gyerekemről se bírnám elképzelni, hogy ilyet kitalál. 22 hónapos, ebben a korban még nem hiszem, hogy füllentenek, csak hogy ne kelljen legközelebbb mennie.
- Lehet, hogy a Szilvi egy másik kislány? Aki bántotta őt, és a két Szilvi nem ugyanaz?

Most mit csináljak? Vonjam holnap kérdőre Szilvit? Meséljem el neki, hogy Bálint mit mondott és akkor látni fogom a reakcióján, hogy mi az igazság?
Mi van akkor, ha tényleg ő bántotta Bálintot, és most ha szembesítem nem vallja be, és utána emiatt Bálintot bántódás éri. Vagy ha nem bántotta, de emiatt megharagszanak Bálintra?

Annyira rossz helyzet.
Azért gondoltam megosztani Veletek, mert Ti itt sokan vagytok, és mindannyian mások vagyunk, más vérmérséklettel, vannak köztetetek pedagógusok is. Ti nyilván objektíven látjátok a dolgot, mert én azért elfogult vagyok a gyerekemmel.
Kérlek, adjatok tanácsot!
Mert ha ez az egész igaz, akkor nem szeretném ha Bálint egy percig is odajárna, és nemcsak azért mert rengeteg pénzt fizetünk érte, hanem az én gyerekemet ne üsse meg senki, főleg hogy én se ütöm. És azt se tartom jó dolognak, ha egy ilyen kicsi gyereket lebutáznak.

Na ezt kiírtam magamból...
Most visszaolvasok, és reagálok.

lilló
 
 


Sziasztok!

jajj, Lilla :(
nem tudom a tobbiek mit szolnak, de nekem az jon le, h ez ugy tortent ahogy Biii elmondta neked. :( nem hiszem, h kitalalta volna, o meg kicsi ehez.
Az hogy nem akart menni reggel nem jelenti azt feltetlenul, h mar elofordult. allitolag mindig nehezebb a hetfo (ovoneni mondta), mert ritmus valtas, vissza kell szokni a hetkoznapi rutinhoz.

Nincs allami, nem fizetos bolcsi a kozelben?
A te helyzetedben nem ezt kellene mondanom, de oszinte leszek: en elmennek a bolcsibe, elmondanam, h Biii mit mondott, megkerdeznem Szilvit mit szol hozza. A vezetovel is beszelnek. Es elhoznam onnan a kicsit, nem vinnem vissza.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Lilla,
hú,feladtad a leckét.Szerintem az egyenes beszéd lenne a megoldás.
Nehéz elképzelni,hogy egy gondozónő üti a gyerekeket,hisz akár az állásába is kerülhet,de azt sem tudom elképzelni,hogy Bí találna ki ilyet.Mondjuk már az is felháborító,ha butázza a gyereket.
Csak abból,hogy nem akar menni nem lehet erre következtetni,mert már szembesült azzal,hogy ő ott nélküled van.Tehát csak az elmondottakra támaszkodhatsz!
Veled szemben meg tök természetes,ha nyájaskodóan viselkednek,hisz te vagy a fizető személy,belőled élnek,aztán,hogy mi zajlik valójában azt a gyerekek tudják elmondani.Azt meg vagy letagadják,vagy szépítik,ha tényleg megtörtént!

Én megkérdezném,hogy van e Szilvi nevű kislány a csoportban,és ha nincs,akkor megkérdezném a Szilvi gondozónőtől,hogy miért mondja azt Bí,amit mondott.
Sajnos jobb ötletem nincs,de a te gyereked mindennél fontosabb.
Ha meg ártatlan a nő,akkor meg nem lenne logikus,ha a beszélgetés után rosszabbul bánna Bível!

Kiváncsi vagyok a többiek véleményére én is!Mit tennétek ebben a szituban?Szerencsére nálam 1x sem történt ilyen és hasonló sem.Mindig tündéri gondozónői voltak a gyerekeimnek!

Munka ügy:
nagyon jól esik,hogy mindig érdeklődtök,hogy összejött e már az állás!
Hát most nagyon rám férne a drukk!!!!
A hétvégén megnéztem a Telki kórház honlapját,és hirdetnek szülésznői állást!
Gyorsan írtam egy emailt a vez.szülésznőnek(mert az áp.igazgatót már nem hívogatom)azt írta vissza,hogy lett az osztályon egy hely,és arra írtak ki pályázatot.
Gondolom most várják a jelentkezőket,aztán döntenek,hogy jó leszek e nekik vagy sem!
Úgyhogy most így állunk,de félek,hogy nem lesz belőle semmi,hisz ha megfelelnék nekik,akkor felvettek volna.Vagy ez így szokás,hogy meghírdetik az állás,hogy legyen miből válogatni?Hisz én sem vagyok tökéletes,tudom,de szakmailag biztos megfelelnék nekik,csak az angolom foghíjas kicsit!
Szóval kérném a drukkokat,szerintem jövő héten eldöl minden!!!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

Gyerekem téli álmot alszik!

Lilla
EGYENES BESZÉD!
Látod,m ilyen kavarodás van, ha kimaad? Mármint a mi példánk is ezt mutatja!

Lelket felvértezni,és kiállni magadért és a gyerkőcért!
:lol:

Timi
Mennek a munkahajtó manók!!!!!!!

Dina

Kép
anid
 
 


Fu Dina, hivlak!!!

Lilla
Eleg k.ki helyzet... En is arra kovetkeztetnek, mint Te...
Teljesen jo forgatokonyvnek latom a Timi altal javasoltat: fo a korlutekintes: elorszor megkerdezni, van-e Szilvi kislany, es utana szemebe nezni, es megkerdezni. Akar ugy, h ott a bolcsi vezetoje is.

Timi
Drukkolok 1000-rel!!! Azert jobb fej dolog lett volna, ha la. szolnak, h hirdetnek palyazatot, nem?
Remelem Te kapod az allast!!!

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a köszöntéseket, aranyosak vagytok! Majd rakok képeket.

Lilla, én egyetértek a csajokkal, szerintem mindenképp beszéld meg a gondozókkal. Bíí biztos nem találta ki, mert tényleg kicsi még ahhoz. Nagyon valószínű, hogy úgy történhetett, ahogy mesélte. Még abban reménykedhetünk, hogy van egy Szilvi nevű kislány. Kiváncsi leszek, hogy mit mondanak.

Anid, örülök, hogy így alakulnak a dolgok.

Most rohanok
Sziasztok

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Nalunk is tanyaznak meg az alommanok, Piro AGYBAN!!! es Vince PELUS NELKUL !!!?!?! O mondta ma, h nem kell :idea: . Delelott vegig szolt mikor jott a pisi, egy pisis-kakis baleszet volt, kivancsi vagyok mi lesz most alvas utan. Uszas a pisiben vagy nem? :lol:

Dina, NEM VAGY ROSSZ ANYA! ne csinald! Te vagy neki a tuti fix pont, ezt te is latod/tudod!

Timi, NAAAGY drukk!!! :D

Boga, hajra hosszu hetvege! de jo!

Kinga, kb egy hete tart a Z nelkuli elet, meg 4-5 nap es visszakapjuk allitolag. Jo lesz, utaaaalom az egyedul toltott hetvegeket. :(

Panzej, mizu nalatok???

Tucsi, hogy vagytok???

Itt nettezek mikor fozhetnek vegre :oops: hess a konyhaba!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Tucsi
Mira hogy van? Hol all a gyarapodos-orvoshoz menos dolog?

Saara
Koszi "de jot" :)

Szerintetek hulyeseg 2 teljes ottoltott nap miatt egy 500-600 km-es utra elcibalni Lujzit?
Ez lesz elso nagy utja kocsival. A repulot jol birta mar 7 honaposan, de ott la. fel lehet allni vele...
A varosban nem nagyon szeret autozni...
Onzo vagyok, h csusznek parat, ha mar itt a lehetoseg??? :roll:

Ma vagyunk 1 eves hazasok :D Ma voltunk eloszor vacsizni, ami ota Lujzi van :D

Szep almokat mindenkinek :wink:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!
Köszönjük az érdeklődést, egyformán vagyunk. Mira picit többet eszik - de tényleg nem számottevő a különbség, viszont egy picit hízni kezdett, már végre 5,5 kiló fölött vagyunk öt grammal :)

Doki néni ma előírta, hogy háromszor igyon almalevet, ha ízlik (ízlik, ízlik), egyen sokszor keveset, ha csak arra hajlandó (pótlást nem fogadja el) és csütörtökig nem is kell jelentenem. :)

Érdekes, hogy még nem egészen egy hete szedi az emelt gyógyszert, de úgy tűnik, kezd hatni - szerintem doki nénink is így látja a dolgot, pedig neki még nem is mondtam, hogy számolgattam Mira pulzusát és az is kicsit visszalassult (túl gyors volt).

De azért örülnék, ha többet enne, a határon mozog nagyon, és valahogy vissza kellene kapaszkodnia a fejlődési görbére :)

Boga, gratulálok - milyen volt a vacsi?

Timi, nagyon-nagyon drukkolok neked! Szerintem nem beszélnek ott egymással, akiknek beszélni kéne (általában így van) és miért ne hirdetnék meg az állást, gyanítom, mostanában sok szülésznő lett állás nélkül hirtelen. De szerintem igenis jók az esélyeid!

Sara, te micsoda rendes egy nő vagy. :)

Lilla, hajj, meredek a dolog, ha még olvasod, elmesélek néhány dolgot, hogy nekem milyen tapasztalataim vannak - de te tudod csak eldönteni, hogy mi lenne a legjobb. Általános javaslatom, hogy maradj higgadt, már csak Pindur kedvéért is (akkor mocoroghatsz már rendesen?), ráadásul mert nem egyértelmű a helyzet.
1. minden hétvége, betegség megtöri a beszokás lendületét, sokáig.

2. ha kérdezik, a legtöbb gyerek szívesebben maradna otthon (akinek meg nem ilyen a gyereke, az meg irigykedik a többi szülőre :) )

3. említettem már, hogy úgy láttam bölcsistársaknál, meg a gondozónőkkel beszélgetve, hogy előbb-utóbb minden gyereknél eljön az az időszak, hogy reggel rendez némi patáliát, általában (persze van kivétel is) ez addig tart, míg becsukódik a szülő mögött az ajtó +5 mp

4. és a kis anekdotáim
a) most, míg Mirával kórházban voltam, Brúnó meglátogatott és elmesélte, hogy a barátnőm, aki vigyázott rá, megverte, és azt mondta, hogy nem szereti, és ő (mármint Brúnó) is megverte a barátnőmet; sehogy sem tudtam kiszedni Brúnóból, hogyan is volt pontosan a történet - majd barátnőm elmesélte (akiben biztosabb vagyok, mint magamban, hogy soha nem verne meg egy gyereket sem), hogy orkánt játszottak, az egyikük volt a déli szél, a másik az északi szél és kinyitották a nagy ágyat, azon birkóztak :)

b) Brúnó egyszer elmesélte (kb. két hónappal idősebben kezdte a bölcsit, mint Bíí), hogy más kabátja volt rajta, amikor kimentek az udvarra, kíváncsiságból megkérdeztem Piri ( :) ) nénit, hogy mi történt - kiderült, hogy ő vette fel a másik gondozónő kabátját, mert ő túl vékony kabátban indult el reggel, rosszabbodott az idő és Rózsika néni amúgy sem volt aznap, de az összes gyerek szóvátette neki, hogy az nem az ő kabátja

c) Brúnó még pelusos volt és bekakilt a csoportszobában, a gyerekek szóltak Piri néninek, aki éppen kint volt bilizni egy másik gyerekkel, hogy büdös van, ő bement és megkérdezte, hogy ki kakilt be, erre az én érzékeny lelkű Brúm zokogva mondta, hogy ő; Piri néni teljesen paff lett, hogy miért sír a Brúnó, nem győzte vigasztalni, hogy nincs semmi baj, csak szóljon, hogy bekakilt, máris cserélik a pelust. Aztán még beszélgetett vele, hogy miért sír, bántotta-e valaki, mire a válasz az volt, hogy igen, ő (mármint Piri néni). Na itt lett rosszul és kérdezte, hogy mikor, hogyan bántotta, erre azt a választ kapta, hogy én bántottam Brúnót bekakilásért.

Na, ebéd után mentem Brúnóért és a meglehetősen feldúlt Piri néni fogadott, hogy megbeszéljük ezt a dolgot. (Piri néniben is egész biztos vagyok, soha nem bántana gyereket, még verbálisan sem.) Kölcsönösen megnyugtattuk egymást, hogy nem bántjuk a Brúnót, de ő tényleg ilyen érzékeny (ahogy azt az első perctől igyekeztem neki hangsúlyozni).

Elmesélte, hogy volt egyszer egy esete, ahol egy kisgyerek azt mesélte otthon, hogy a bölcsiben bántották (elég abszurd volt egyébként a történet, ahogy elmesélte, de a részletekre már nem emlékszem) és a szülők nem hittek a gondozónőnek, kivették a gyereket, úgyhogy azóta ő rémesen megijed minden ilyen történettől.

d) Én kifejezetten kínosan ügyelek arra, hogy soha ne mondjam Brúnónak, hogy buta (és kiosztok mindenkit, aki ezt találja mondani neki), legfeljebb azt, hogy butaságot csinál, ennek ellenére már többször úgy értelmezte ezt a dolgot, hogy azt mondtam neki, hogy buta, rendszeresen tisztáznom kell vele ezt a dolgot.

Szóval, nem hiszem, hogy Bálint kitalált volna bármit, csak lehet, hogy a pontos elmeséléssel vannak még gondjai, mert fel sem merül benne, hogy tétje, jelentősége van minden szónak. És időről-időre szembesülök azzal, hogy másként élnek meg, dolgoznak fel dolgokat a kicsik, mint mi, tehát nagyon óvatosnak kell lenni velük.

Én talán ugyanazt tenném, mint Piri néni (ja, ráadásul ott a bölcsiben ő volt a gyermekvédelmi megbízott), kérdeznék, figyelnék, kivárnék, esetleg néha picit hamarabb érkeznék a gyerekért és hallgatnám, hogy beszélnek a gondozónők a gyerekekkel - nagy különbséget hallottam a másik csoport egyik nénijei és a mi gondozóink között.

És ha nem bírnék szabadulni a rossz érzésektől, akkor persze keresnék más megoldást, elvinném a gyereket.

De üdv a nagyobb gyerek, nagyobb gondok miatt aggódó szülők táborában - ez egy új elem lesz az életben: a gondozónők, ovónők, tanárok és a gyerekem viszonyának zökkenői. Pár hét és jön majd a többi gyerek és az én gyerekem viszonyának zökkenői is, ne félj. :roll:

Kitartás!

Hahó, hogy van Álmos Valentin? Hogy megy neki a torna?

Tücsi
20150827140659
 
 


hanyos-fosos virusnal mit lehet/kell csinalni?
V-t itatom kisadagokban, kaja majd meglatjuk....
dokinenink szabin van :roll:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Olyan jó lenne többet veletek lenni:-) Most olvastam vissza már amennyire tudtam. Lillo örülök, hogy minden rendben veletek.-) Remélem a bölcsiben most már minden rendben.

Mtm nálunk az egész család beteg kivéve apát. Szerencsére a gyerekek már jönnek ki belöle, én még nyakig benne. Álmos egyre jobban élvezi a tornát voltunk kontrollon is azt mondták lazultak az izmai. Szeret hintázni kézben is és hintában is.-) Jókat alszunk!!!:-) Mármint Álmos:-) Én csak este, de olyan rendes végig alszik éjszaka 4kor kelt. Szóval nagyon jó kisfiú:-) Azért tud ám hisztizni is:-) Imádom Lilivel együtt!!!

Lilivel egyre több a gondom nem tudom hogy hány éves kortól van a kis kamaszkor, de én már úgy érzem benne vagyunk. Visszabeszél, felemeli a hangját, csak neki lehet igaza, egyik ruha se jó. Nagyon nehéz vele. Szerintetek mit lehet csinálni?

Timi drukkolok neked, remélem összejön!!!!:-)

Boga ilyen volt a vacsi?

Dina hogy vagytok, látom kezd rendeződni minden, nagyon örülök neki!! Nagyon drukkolok nektek!!

na megyek dolgozni, utána tanulni közben babázom:-)


Sok puszi nektek!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok,

köszönöm szépen a sok biztatást, hozzászólást a bölcsis ügyben. Úgy néz ki, hogy kicsit túlparáztam a dolgot, vagy nem is tudom hogy nevezzem. Szóval azért szerintem természetes, hogy elkezdtem aggódni a dolog miatt. Mégis csak egy édesanya vagyok, aki úgy gondolta, hogy a gyerekét valami bántódás érte.

Közben ma reggel mikor elvittem Bít bölcsibe beszéltem Szilvivel. Végül is úgy kezdtem, hogy megkérdeztem történt-e tegnap valami különös, bántotta-e valaki esetleg Bálintot, van-e olyan kislány a csoportban, aki bántja őket. Mondta Szilvi, hogy nem, miért kérdem. Mondtam neki, hogy teljesen őszinte leszek, a gyerek úgy jött tegnap haza, hogy azt mondogatja, hogy ő buta, és mikor megkérdeztem tőle, hogy imért mondja ezt, akkor egyből azt mondja, hogy Szilvi. Ezért mi arra következtettünk, hogy hátha bántotta őt valaki, és ez a valaki hátha egy Szilvi nevű kislány. Erre Szilvi mondta, hogy jaj nem, az történt, hogy tegnap ebédnél Bálint felpattant az asztaltól, és kinyitotta a kockást dobozt, és elkezdte a kockákat hajigálni ki belőle az asztalok, a többiek felé, ő meg rászólt, hogy Bálint ne csinálj butaságot, megütöd vele a többieket. És ne haragudjak, de ő mindig rászól azokra, akik így viselkednek. MOndtam neki, hogy semmi gond, mi is rászólunk, ha ilyesmit csinál, csak az a lényeg, hogy akkor az nem hangzott el, hogy Bálint buta, mert ezt nem szeretnénk. Mondta, hogy semmiképpen nem mondanának ilyet a gyerekeknek. Nekem nagyon őszintének tünt, figyeltem a metakommunikációját. Ezek szerint akkor arról van szó, hogy mivel még nem tudja Bálint rendesen kifejezni magát, így rakta össze a dolgokat. Remélem tényleg így is van, és nem lesz gond.

Egyébként ma már nem volt benne olyan ellenállás, mikor mentünk, mint tegnap. Lehet a hétfők a hétvége miatt tényleg durvábbak lesznek. Ma már csak kicsit pityergett, de aztán mosolyogva integettek Szilvivel az ablakból, mikor jöttem el.


Boga: Sajnos nekünk nincs 74-es overálunk (amikor Enyémke ekkora méretet hordott pont jó idők voltak), de látom már Dina tud Neked segíteni. Jó kirándulást, biztos nagyon fogja Lujzi élvezni. Bí imádta az ilyen kiruccanásokat.

Tündi: Sajnálom ezt a nem evős hercehurcát Mirával. :( Biztos nagyon nehéz lehet most Neked, és elhiszem, hogy Brunót is zavarja a dolog, ha már ez a téma nálatok hetek óta. Igazából jó tanácsot nem tudok adni, mert nem volt hasonló helyzetem, de nagoyn drukkolok Nektek, hogy megoldódjon!


Brik: Örülök, hogy jelentkeztél. Te most aztán kiveszed a részed a gyereknevelés minden formájából, a babázásból, a kamaszkorból. Nem lehet könnyű. Azt mondják a mai gyerekek sokkal hamarabb érnek, szóval lehet Lilin már a kamaszkor hatásait érzed. HÁt sok bölcsességet és kitartást Neked, mindkettőre szükség lesz.


Gabek, te miért nem jelentkezel? Olyan ritkán írsz, és magatokról olyan keveset! Tessék írni! Fekete pont!

Dina: Örülök, hogy ilyen jól alakulnak a dolgaitok. Azért ez elég biztató, hogy apa mostanában ennyit jár hozzátok, és hogy Kata is újra elkezdett megnyílni felé.

Sára: Rajtunk decemberben és januárban is végig ment a hányós-fosós. Amit tudsz csinálni, hogy sok-sok folyadék, a folyadékpótlás miatt. Illetve van egy ilyen Normolit nevű por (asszem gyerekdokival kell iratni, mert receptre adják, de lehet kiadják anélkül, patikája válogatja...) ez pótolja az elveszett elektrolitokat, olyan, mitn egy pezsgősitalpor, hogy ne száradjon ki. Sinlac banánnal, ezt az egyet ette meg Bálint, mást mindent elutasított. Illetve írt neki a gyerekdoki Pregomin tápszert, ami tejmentes és HA, hogy jusson valami élelemhez is.Smecta a hasmenésre. Ezeket csináltuk mi. Olyan egy hét volt kb az egész dolog, és kijöttünk belőle. Tudom, ijesztó. De kitartás!!!


TIMI!!! NAGYON-NAGYON DRUKKOLOK!!!! Nem tudsz Veszprémből szerezni ajánló levelet???? Lehet hülye ötlet, de hátha segít!


Szilvi: Ér pityeregni!! Én is megsirattam az egy éves nagy fiamamt, és másfél hónap múlva is meg fogom a két évest siratni. :roll: Minden dicséret a Tiéd, hogy ilyen szépen nevelted egy éven át, és hogy ilyen nagy fiú lett belőle! Ugye milyen fura? Nemrég még a pocidban volt.

Szép napot Mindenkinek!

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Szülinaposoknak
BOLDOG SZÜLINAPOT!

Kép
Vendég
 


Sziasztok,

Rendesen olvasok ám minden nap, csak nem szoktam írni, mostanában főként azért, mert én kaptam el a fosós vírust, és ez az 5. nap, hogy minden, de minden kijön belőlem, és tegnap már azt hittem összeesek :x

De a Gergővel minden rendben, kicsit persze félek, nehogy ő is elkapja, mert akkor aztán gondba lennék.

Tegnap felhívott a védőnő, hogy ma meglátogtana :shock: ez nálunk azért furi, mert utoljára Gergő kb. 1 hónapos korában volt nálunk, vajon hogyan jutottunk eszébe?? :roll:

Timi
Én ugyan a médiában dolgoztam, de ott az a bevett szokás, hogy minden állást meg kell hirdetni, és utána véletlenül úgyis valakinek az ismerőse kapja meg tehát ha szóltál is, hogy számíthatnak rád, akkor ne aggódj, de azért az angolt próbáld erősíteni, gondolom ott sok a külföldi. Pl. tudom ajánlani az 5perc angolt, nagyon jó, én felírtkoztam a hírlevelükre, így minden nap küldenek feladatokat, nemrég átvettük az igeidőket, vannak szótanulós részek, így legalább nem felejtem el teljesen. Ja és inygenek :-)

Lilló
Pont ezt mondtam volna, hogy kérdezd meg a Szilvit, hogy mi történt, ha kapásból mond valami sztorit, akkor az úgy volt, ha pedig csak hümmög, hogy nem történt semmi, akkor sumákol, és akkor Bálintnak van igaza.
Ezek szerint már felkelhetsz? De jó-de jó!!!

Boga
Menjetek el, jó lesz egy kis kikapcsolódás :)

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Lilla
Hát az biztos,h. nem egyszerű a beszoktatás! :roll:
Remélem minden jó lesz már ezután!
Elküldöm az adataimat most már!

Brik
Lilivel kapcs. teljesen együtt érzek Veled!
Zina ugyanez,Alex pedig.... :roll: jobb ha nem is tudod! :shock: :?

Tényleg igaznak látszik,h kis gyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond!
Vendég
 


BOGA!

BOLDOG HÁZASSÁGI ÉVFORDULÓT!

Kép
Vendég
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

Sára
Ha tudsz szerezz be Humana Elektrolit oldatot! Napi egy tasak kell a sóháztartás pótlására.

Van egy kúp is:Deadalonetta!
Sajan mindkettő receptköteels! (Mindekineka jánlom!!!! ezeket)

Mi most januárban a kórházi túra alkalmából kiokosodtunk fosós-hányós vírusból! :wink:
Ja, és kaját hanyagold, tök normális ha nem eszik egy hétig!!!
Kata anno úgy 8-9 nap magasságában kezdett enni. :shock:

Brik
Lili kiskamaszkorban van!!!!!!!!
sajna csak a úlélés segít, és emlékezni,hogy milyne édi-bédi volt nem is olyan régen!!!!!!!
Minnél jobban reagál az ember,annál jobban harapnak a kamaszok!

Most megyek! Majd este jövök!
Esőfelhőmentesvirágosszépnapokat!!!!!!!! :lol: :lol:

Kép
anid
 
 


Ja! És öröm az ürömben vagy üröm az örömben?
Apát megint nem láttuk szombat óta!
Szóval most MIVAN?????????????????????

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Kata, tök jókat javasoltál, a Deadalonettából is be fogok tárazni itthonra, Normolytot és HUmana Elektrolitot mindig tartok - nálunk csak utóbbit itta Brú.

Annyi még, hogy célszerű minden folyadékot inkább forralt vízből adni (elektrolit pótló, tea).

Kitartás, minden betegnek (betegápolónak)!

Kata, szerintem férjed sem tudja, hogy mi van, nyilván tipródik. De azért még csak kedd van...

Brik, örülök, hogy Álmossal alakulnak a dolgok. Szerintem Lilit még megviselheti az is, hogy kistesó született. Azért neki is alaposan felfordult az élete, gondolom - ellátsz egy kisbabát, plusz extra tornák vannak neki, dolgozol. És annyira még nem nagy lány ő sem.

Gabek, hú, sajnállak nagyon, ezt utálom én is. Szerintem te is kipróbálhatod a Normolytot.
Mi ez az 5perc angol?

Nálunk kicsit javul a helyzet, lassan, lassan.

Szép estét mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Sajnos most is csak gyorsan tudok jönni.

Lilla!
Örülök, hoigy kiderült a bölcsis para és tényleg nem bántotta Bít a gondozónő. Szépen néztünk volna ki.....

Timi!
Akkor továbbra is szurkolok neked a melóhoz! Szuggeráljuk a főnénit, hogy tudja, hogy kell döntenie!:) :) :)


Sára!
És még azt hittem, Kristóf sokat dolgozik! Nehéz lehet Z nélkül, de ezek szerint hamarosan hazaér.


Tücsi!
Örülök, hogy Mira kezd jobban lenni! Gondolom, megnyugodtál!

Betegeknek jobbulást kívánok!


Azt hiszem, mostanában kicsit ritkábban fogok tudni jönni, mert ma elkezdtem dolgozni részmunkaidőben! A májusban megrendezendő Cannes-i Filmfesztivál szervezésében vagyok segéderő heti háromszor 4 órában.

Két hónap lesz az előkészítés, én is ennyit dolgozom majd, de elsőre elég is lesz, azt hiszem.

Remélem, Boti jól viseli majd, mert ez most jó gyakorlás lesz az óvodai időkre.

Majd igyekszem azért megjelenni!

Szép estét!

Kinga
kgk
 
 


Kinga, éljen-éljen! Ezek szerint sikerült megállapodni főnököddel. :)
Boti kivel lesz?

Lilla, ne szabadkozz - ki figyeljen a gyerekedre, ha nem te? (Belőlem is előbújt a sárkány, amikor egyszer volt valami enyhe konflikt, kétórás beszélgetés kellett a barátaimmal, hogy kicsit csillapodjak és értelmesen tudjam kezelni a helyzetet másnap.)

Tücsi
20150827140659
 
 


Haho!

Lilla, orulok a jo hireknek!!

Gabek, jobbulast!

Kinga, Cannes-i fesztival szervezese, hm, nem is olyan rossz! :)

Brik, en is arra tippelek, h egy kis feltekenyseg van a hatterben, Lili meg nem olyan nagy lany, azert fura lehet neki annyi ev utan, hogy mar nem o a kozpont. Valamelyik nap olvastam, hogy a gyerekeknek akkor van a legnagyobb szukseguk szeretetre es figyelemre, amikor a legkevesebe erezzuk ugy, h megerdelmik. Ebben sztem sok igazsag van! Meg az is eszembe jutott, h azt a mondatott kiirom a falra, h szem elott legyen mikor ugy erzem, h Vincet mindjart kidobom az ablakon a 85. hiszti utan :lol:

Hozzank is kuldjetek gyogymanokat, szegeny Vince tok szarul van, annyira sajnalom! Elegge levert, nem nagyon marad benne semmi. Napkozben jobb volt, tudott inni, evett is egy picit es par orara ra, kijott minden. Este is az agyban.
Ha holnapig nem javul elviszem orvoshoz, valahogy megszervezem.
Humana elektrolithez hasonlot vettunk, ami nem receptkoteles, de az is kijott belole.......

Ja es kepzeljetek azota is pelus nelkul nyomjuk! Balesetek voltak, de hallani sem akar a pelusrol, delutani es ejszakai alvas eddig balesetmentes volt!!! :D

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Koszi a biztatast utazas ugyben, mar arra keszitem magam, h belevagunk, es kezd ramrontani az utazasi laz, ami olyan jo, es olyan reg volt mar :D !
Az uttal meg ugy vagyok, h ha ott lehetek Lujzival, mindent megoldunk, ha nagyon sir, majd megallunk :wink:

Vacsi szupi volt, egy ev utan turbekoltunk kicsit kettesben :D
Jot tett mindkettonkkel, h ugy beszelgettunk, mint regen, es en nem az itthoni szerkomban tetszelegtem :oops:

Fososoknak jobbulast!!!

Mennem kell, felbredt a lany

Kép
boga
 
 


Ez egy du-i hsz volt, csak lefagyott a net....

Jo ejt mindenkinek :wink:

Kép
boga
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: