Új privát üzeneted érkezett!

Menta, Virag!

Koszi a biztatast, tenyleg nagyon faradt voltam. Az elozo ejszaka mar egesz jo volt. Neha felsirt, de egyebkent jol alukalt...

Kati
katkamano
 
 


Mókusúr a tegnap esedékes heti mérésen 9 dkg-t produkált. Iszom, szoptatok és várok.
Panna
Névtelen
 


Panna! Reméljük ennyit azért mindig fog hízni!

Cory! neked is hasonlókat tudok javasolni, mint a többieknek: de szerintem már fejbõl tudod: a cicik anyatejjel való kenegetése, szellõztetése és estére Dentinox vagy Viburcol vagy Chamomilla.
Kitartás! Lassan csak elõjönnek azok a frányák. (A fogak Kép)
Menta
menta
 
 

 
 

Sziasztok!
Öt hete szájpenészezünk. Túl a bórax-glicerinen, nystatinos ecsetelésen a gyerkõcnek, és mellkencézésnek( bórax-glicerin, Canesten, bórvíz). Ha van valakinek ötlete, hogyan lehet megszabadulni a szoptatás elhagyása nélkül, ossza meg velem, mert az orvosomnak sajnos már nem jut semmi az eszébe, és elüti a dolgot azzal, hogy milyen makacs gombák vannak manapság... De a mellem már katasztrofális állapotban van. jandora
jandora
 


Jandora! Diflucan a babának és neked is, vagy neked elég az ecsetelés is.
Menta
menta
 
 


Haliho Lanyok Kép

Segitenetek nekem ? Hetfon szuletett a kisbabank csaszarral.Tegnap jottunk haza es ugy nez ki meg kicsit docogosen indul a szoptatas...
Van valakinek valami otlete mennyit(ml vagy gramm) ill.hanyszor kellene ennie a babanak ? 3035 grammal szuletett, a korhazban adtak neki potlast(anyatejet) mert lassan indult be a tejem.

Most, hogy hazajottunk probalom igeny szerint szoptatni de ugy nez ki estere teljesen elfogyott a tejem. Ilyenkor mit lehet tenni azon kivul , hogy tapszert ad az ember ?


Elore is koszi !

kamelia
es az öt napos Ádám baba
kamelia
 


Kamélia!

Gratulálok a kisfiadhoz! Most jön a standard kérdés: mibõl gondolod, hogy elfogy estére a tejed? Természetes, és a napi ciklus része, hogy este a tej mennyisége kevesebb, mint reggel. Viszont az összetétele is megváltozik, laktatóbb az esti tej, ezért abból kevesebb is elég a babának. Az esti nyûgösködés sem jelenti feltétlenül azt, hogy éhes maradt a baba, ti. a babák nagy része nyûgösebb, sírósabb este, amikorra már elfárad, kimerül a sok-sok új ingertõl.
Ha valóban kevesebb a tej, akkor sem szükséges rögtön tápszerhez nyúlni, mert a pótlás csak a tejmennyiség további csökkenéséhez vezethet. Ilyenkor a teendõ: sok folyadék, sok pihenés (dõlj le te is, amikor a baba alszik, hagyd a fenébe a háztartást, most Ádám a legfontosabb), és minél több szopi. A gyakoribb mellretétel a tejmennyiség növekedéséhez vezet. Egy-egy szopi alatt többször is váltogathatod a ciciket, amikor látod, hogy már nem nyel olyan intenzíven a babád addig, amíg jól nem lakik. És ügyelj nagyon a helyes mellretételre.
Sok sikert!

Pele
pelcsi
 
 


Szia Pele,

Köszi a gyors választ !

Azt,hogy estére elfogy a tejem abból gondolom, hogy megprobáltam kézzel is meg géppel(Avent Isis) is fejni és nem jött belõle semmi.

Amit nem igazán értek az az, hogy a kicsim szopik mindkét mellbõl kb. egy óra hosszát, és ezek után még mindig éhes ...
Lehet, hogy rossz a technikája ?
Bimbóvédõt használok mert nagyon kicsi és lapos a mellbimbóm.A kicsi hosszas kinlodások után sem tudta bekapni, igy a kórházban ajánlották a bimbóvédõt.Ezzel úgy latszik teljesen jól megy neki. Lehet, ez az oka, hogy nem kap eleget hiába szopik egy órán keresztül ?

Amikor eszik kisebb pihenõkkel csinalja, ilyenkor próbálom noszogatni, hogy dolgozzon. De mindig megvártam, hogy õ maga köpje ki a cicit, ez kb.30-40 perc után van, ilyenkor ált.elalszik. Ha azonban megpróbálom letenni vagy böfiztetni azonnal felébred és addig nem nyugszik meg amig ujra cicire nem teszem. Megpróbáltuk tegnap tényleg éhes-e, és kapott tápszert - egy órás-mindkét cicibõl való szopás után - megevett 90ml tápszert.

Hát bocs a regényért, örülnék ha lenne valami ötletetek...hol rontom el ?

Ja és pl.ma reggel kipróbáltul van e egyáltalán tej a cicimben és a géppel 10 perc alatt 40ml-t sikerult leszivni.De ez még mindig picit sárgás sûrûbb tejcsi.

köszi ,
kamelia Kép
kamelia
 


Szia Kamélia!

Az, hogy nem sikerült fejni, nem jelent semmit. Akkor eredményes a fejés, ha beindul a tejleadó reflex, ez viszont egy komplex folyamat, és nem biztos, hogy a mellszívó is elég ingert ad hozzá. Egyrészt a kisbabák technikája sokkal eredményesebb, másrészt van a dolognak lelki oldala is - néha az is elég, ha a babádra gondolsz, vagy meghallod a sírását. Egy darab mûanyag iránt nem lágyul azért el így az emberKép Nagyon sokan szoptatnak sikeresen hosszú ideig anélkül, hogy valaha is tudtak volna fejni. Többek között én is ilyen vagyokKép
A pisis-kakis pelusokra kell odafigyelni, ez jelzi legbiztosabban, hogy elég-e a tej. 24 óra alatt 4-5 teli papírpelusnak kell termelõdnie legalább.
Ha 2 mellbõl szoptatsz, és utána még mindig éhes, akkor nyugodtan tedd át megint az elsõre. Mivel a szopizott tejmennyiség nagy része (2/3-a) szopi KÖZBEN termelõdik, fog benne találni tejet Ádám. Ezt a váltogatást kb 20-30 percenként akár 5-6x is megteheted egy szopi alatt, míg jól nem lakik a babád.
A bimbóvédõ viszont tényleg okozhat bajt. Egyrészt azon keresztül szívva tényleg kevesebb tejcsihez jut a baba, másrészt a mellbimbó meg sokkal-sokkal kevesebb ingerhez, ami a tejmennyiség csökkenéséhez vezet. Sajnos az elsõ gyerkõccel én is megjártam ezt a bimbóvédõzést!Kép Az, hogy kicsi és lapos a mellbimbód, semmit nem jelent, mert a babák nem a bimbót szopizzák, hanem a nyelvükkel a bimbóudvarra gyakorolnak nyomást, és így préselik ki a tejet. Itt most egy mérges fejecske jönne a kórház számára!!! Megkérdezhetem, hogy hol szültél, hol adták ezt a "pompás" tanácsot? Ha helyesen kapja be a cicidet a gyerkõc, semmi gond nem lehet. A szoptatási pozíciók topikba Menta rakott fel képeket ezzel kapcsolatban. Lényeg, hogy a bimbóudvarból is kapjon be a lurkó egy min. 2,5-3 cm sugarú kört. Az álla és az orra ilyenkor érinti a cicit, a szája nagyra tátva, az ajkai kifelé fordulnak. Lehet, hogy nem megy elsõre, de gyakoroljátok szorgalmasan, elõbb-utóbb belejöttök mindketten. Türelem kell csak hozzáKép Nekem is teljesen lapos és kicsi a mellbimbóm, de mióta ezeket tudom, semmi gondom a szopival.
Szóval a bimbóvédõ használatát mindenképp hagyd abba.
Amikor szopi közben pihenni kezd, megpróbálhatod átrakni a másik cicire, hogy fönntartsd az érdeklõdését. Ha noszogatod, csak finoman, nehogy rossz élményekkel kapcsolódjon össze a szopizás. Ha elalszik, megpróbálhatsz várni még egy keveset, hogy valóban mélyen aludjon. De egyébként a legtöbb baba így mûködik még ebben a nagyon zsenge életkorban, szóval ez semmit sem jelent.
A pótlás azért nem túl jó ötlet, mert annyival is kevesebbet fog szopizni, ami a tejmennyiség további csökkenéséhez vezet. No meg õ még elég fiatal ahhoz, hogy akár egyszeri cumisüvegezés is cumizavart váltson ki, megzavarja a szopási technikáját.
És hát persze, hogy van tej a cicidben, direkt a te babád számára készült!!!Kép Bízz magadban meg Ádámban, nagyon ügyik lesztek és menni fog!
Merrefelé laktok? Mert lehet, hogy jó lenne, ha el tudnál látogatni egy LLL-es baba-mama csoportba, ahol a helyes mellretevéssel kapcsolatban is tudnak segíteni. Vagy esetleg egy szoptatási ambulanciát felkeresni szintén e célból.

Üdv: Pele
pelcsi
 
 


Hatha esetleg ez erot ad Neked: en se tudtam soha fejni szopi utan, max 30 grammot egy alkalommal, azt is kinkeservvel. Sot, szopi helyett is kiprobaltam egyszer, hogy vajon mennyi jut a babamnak, hat a feszulo cicit alig birtam "elinditani", aztan igy is csak 60-70et sikerult kifejni. Pedig Reka 6 honapos lassan, s eddig csak szopik. En meg allandoan aggodom persze, hogy eleget eszik-eKép
Az meg, hogy kajcsi utan megeszi meg a potlast: Te is megeszed ebed utan a nassot, pedig nem lenne ra szukseged, nem? Es azert meg megdolgoznia sem kell, ha cumibol kapja. Ha kanalaznad, valoszinoleg nem kene neki.
De: ha esetleg nem jon ossze a dolog, de Te ugy erzed, mindent megtettel, akkor szerintem fontos, akkor onnantol ne legyen lelkiismeretfurdalasod, hogy rossz anya vagy.
-Afonya
Névtelen
 


Kamélia!

Szerintem nem lesz semmi gond, nekem is 2 hét után indult be úgy a tejem, hogy elég is volt. Addig adtam üvegbõl a pótlást, és ettõl nem volt rossz lelkiismeretem, nem szokott le a cicirõl, viszont nyugodt voltam, hogy nem éhes a baba, nem sír, mert lehet, hogy másoknak a sírástól beindul a teje, nekem csak stresszt okozott, és még az sem jött ki, ami bent volt. Ígí fel tudtam töltõdni tejjel is meg pihenéssel is. Plusz ittam a laktoherb teát, ami lehet, hogy csak pszichésen, de segített, és fejtem sokszor, keveset.
Szóval türelem, kitartás kell hozzá, de szerintem sem minden áron.
rjuli
 
 


Rjuli!
Nem arra gondoltam, hogy az állandó sírástól beindul a tej, hiszen az tényleg stresszt okoz, ami a tejtermelés ellen hat. Hanem hogy pl. amikor felébred a babád, és elkezd sírni, akkor már érzi is sokszor az ember nedvesedni a pólójátKép
Tök jó, hogy így kitartottatok a szopi mellett!

Pele
pelcsi
 
 


Lányok,

Köszi a válaszokat !

Pele,
Én külföldön vagyok (Helszinki) itt is született a kicsi az itteni nõgyógyászati klinikán. Itt elõször anyatejet kapott mint pótlást, csak késõbb tápszert.

Meg fogom próbálni bimbóvedõ nélkül, kivancsi vagyok mi lesz az eredmény...
Most du.sikerült a géppel lefejni két cicibõl 110ml-t Kép
Ezek szerint azért csak van benne valami.De ez még abszolút sárga sûrû tej, valószinûleg elõtej...? Talán a császár miatt késõbb indul be - hétfõn volt a mûtét- ?

Laktoherb sajnos itt nincs forgalomban ...
LLL-es képviselõket pedig nem tudom hol találhatnék. Az itteni védõnõ elsõ szava az volt, hogy vegyek tápszert Kép
Szóval ennyit róla...

majd jelentkezem, hogy boldogulunk ...

udv és mégegyszer köszi Kép
kamelia
kamelia
 


Szia Kamélia!

A bimbóvédõvel nekem is csak rossz tapasztalataim vannak. Nekem a kisebesedés miatt javasolták, a kicsi fiamnak meg jól elrontotta a szopási technikáját. Ráadásul anélkül el sem akarta fogadni pár nap után. Hát szóval nem jött be, és még pluszmunkát is adott (visszaszoktatás).
110 ml szerintem sok, az én fiam most 7 és fél hónapos, csak szopizik (fél éves kora óta próbálok rájönni mi olyan finom még, mint az anyatej Kép ), de egyszerre nem evett még meg többet 150 ml-nél. És kimondottan vasgyúró, mindenki legalább 1 évesnek nézi!
Szóval csak nyugi, biztos minden rendben van!
Anita
anita9
 
 


Kamélia!

110 ml, egy 5napos baba mellett, ráadásul du., az rengeteg!!!! Nekem még sosem sikerült ennyit lefejnem egyszerre!
Teljesen normális, hogy még sárga a tejcid, ez fokozatosan alakul át. Egyre kevésbé lesz sárga, de nem egyik napról a másikra.
Szóval tuti, hogy van elég tejed, megnyugodhatszKép

LLLI (Nemzetközi Liga) honlapon utánanézhetsz, hogy hol van a közeletekben ilyen csopi. Szerintem Helsinkiben kell lennie. De ha mégsem, akkor marad a netKép
VédõnõKép
Jó szoptatást és egymáshoz csiszolódástKép

Pele
pelcsi
 
 


Kamilla irj Ibolynak. O tud biytos neked kuldeni cimet helyi szoptatasi tanacsadorol. A cimet megtalalod a profiljaba az alabbi link segitsegevel. Nekem mikor ugy nezet ki hogy kel helyi szakember egy csomo Kanadai cimet tudot kuldeni. Biztos tud neked is kuldeni.

[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/board-profile.cgi?action=display_profile&profile=iboly-public" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/board-profile.cgi?action=display_profile&profile=iboly-public[/url]

Napocska
napocska
 


Kamelia,
110 mili, ahogy Pele is irta rengeteg!!!
Szoptasd igeny szerint, es ha lehet ne adj potlast! Valoszinuleg van eleg tejed, azzal nem lehet gond...viszont ha potlast adsz, akkor garantaltan kevesebb lesz egy ido utan! Raadasul a cumisuveg is "rossz utra teritheti" a babadat!
Azt inkabb ne nezd, hogy mennyit kene ennie, eleg, ha azt erzed, hogy urul a melled, amikor szoptatsz, van pisis-kakis pelus, es a baba elegedettnek tunik kaja utan!
Ne hagyd magad elbizonytalanitani, sikerulni fog tapszer nelkul is!!!

Zsuzsi
a "frissbol"
zsuzsi74
 
 


Haliho Kép

ujra itt ...

Probaltam bimbovedo nelkul, a harom nap alatt egyszer volt hajlando elfogadni, akkor is csak az egyik cicit. Egyebkent turelmetlen es kikopi, vagy egyszeruen nem hajlando raharapni.A mai probalkozasnak mar az lett a vege, hogy mindketten bogtunk...Kép

Raadasul most ugy nez ki Adam csak cicin hajlando elaludni. Ilyenkor varok egy 10/15 percet, hogy melyen aludjon s megprobalom letenni.De abban a pillanatban ,hogy leraktam mar fel is ebred s ordit, hogy ehes, tomkodi a kezecskejet a szajaba s keresi a cicit. Hs ilyenkor visszarakom a mellre akkor kb.5 perc nyammogas utan kikopi s ujra alszik amig meg nem probalom ujra letenni...

Tegnap igy orankent szopott s egy percig nem tudtam letenni ...ugy nez ki eddig a mai nap is igy alakult. Letezik,hogy tenyleg ehes ??? Kezdek kicsit kiakadni, ugy erzem sose lakik jol szegeny de a melleim meg mar szinte cafatokban lognak az allando szoptatastol Kép

mas: hogy lehet megbofiztetni ha mindig elalszik kozben ? mert ugye akkor is felebred es akkor ujra enni ker.

bocs ez kicsit negativra sikerult ...koszi elore is

kamelia
kamelia
 


Kamelia!

Küldök egy kis Kép+Kép+Kép+Kép!

És egy kis olvasnivalót, amit az LLL honlapjáról vadásztam le.
"Leszoktatás a bimbóvédõrõl

Az elõbbi tanácsok nagy segítségére lehetnek bármely kismamának, aki vissza szeretné szoktatni babáját az anyamellbõl történõ szopásra. A bimbóvédõ által okozott cumizavar megszüntetésére az édesanya más megoldásokkal is próbálkozhat. Például sok kismama sikeresen leszoktatta csecsemõjét a bimbóvédõrõl a fokozatosság elvét alkalmazva úgy, hogy a bimbóvédõ hegyébõl naponta levágott egy kicsi darabot, amíg az el nem fogyott Ezt úgy lehet elérni, hogy kifordítjuk a bimbóvédõt, majd a cumirész közepébõl egy finomélû bõrvágó manikûrollóval vagy borotvapengével mindennap (vagy ha a baba elfogadja, minden szoptatás elõtt) levágunk egy vékony csíkot, amíg el nem fogy. Ez a módszer azonban nem mûködik szilikon bimbóvédõ esetében, mert éles széleket hoz létre.

Egy másik sikeres, viszont drasztikusabb módszer, hogy miután a baba kényelmesen szopni kezdett, gyorsan lecsúsztatjuk a bimbóvédõt.

Sok kismama úgy szoktatta le sikeresen csecsemõjét a bimbóvédõ használatáról, hogy azt egy kis tiszta rongydarabbal kitömte, majd mint mindig, felhelyezte etetés elõtt. A baba végül is rájött, hogy csak a mellbõl kaphat tejet és fokozatosan elõnyben részesítette azt a bimbóvédõvel szemben. "

Én Lucát, ha elaludt, letettem büfi nélkül, és amikor nyöszizni kezdett, akkor vettem fel. Ripsz-ropsz jött a büfi, és szerencsés esetben a tovább alvás. Nem szerencsésben a felismerés: "Hisz a pocimban csak levegõ volt!" és szopi újból.

Persze én úgy áltam hozzá, hogy õ egy kis kenguru-bébiKép,jogos igénye, hogy 24 órából 25-öt cicizne (ahogy a pociban is folyamatos volt az ellátás), és olyan jó, ahogy hozzám bújik. Egy-kettõre kiskamasz lesz, akinek az osztálytársak elõtt már puszit se lehet adni. (Mint a 9 éves nagyobbik.)

Nagyon ügyik lesztek!! Nyugi!!

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Kamelia,

en is kb 2 honapig bimbovedovel szoptattam. Nem volt hajlando bekapni a cicimet Jazmin, mert nagyon duzzadt volt a bimbom, o pedig pici baba volt es koraszulott is. En ugy csinaltam a leszoktatast, hogy bimbovedovel kezdtem es egy ido utan levettem a cicimrol, ha nem fogadta el, akkor ujra vissza, megint proba. Kb 1 het utan mar csak ejszaka kellett a bimbovedo, majd teljesen leszokott. Persze nem is erte annyi inger a cicimet bimbovedovel. Amikor el kezdett szopizni Jazmin bibmbovedo nelkul csillagokat lattam, de elmult a fajdalom rovid ido alatt. Kulonben a bimbovedo mellett nekem mindig kifolyt egy csomo tej. Jazmin ruhaja mindig tiszta tej volt.

udv,
gabomamo
gabomamo
 
 


Szia Kamelia!

Ez a boges ismeros, voltam en is igy valamikor az elso honapban. Szinte sirva konyorogtem a gyereknek, ne sirjon mar, mert nem tudom, miert csinalja, ehes-e, meg hogy nem tudom ennel tobbet szoptatni. Aztan tuleltuk ezt az idoszakot isKép
Az, hogy csak cicin hajlando elaludni, teljesen normalis dolog az elso idokben, szinte minden baba igy csinalja, ugye lanyok?
Bufirol: szokott bukni a babad? Hason vagy hanyatt alszik? Mert mi az esti szopinal sose tudtuk megbufiztetni Rekat, kenytelen voltam anelkul letenni aludni. Amugyis jobbszeretett hason aludni, igy ez nem volt gond. Mondjuk, o ket nathas alkalomtol eltekintve sose bukott, ezert mertem megcsinalni. Nomeg hasfajos se volt, szerencsere.

Cafatokban levo cicik: szelloztetes, amennyit csak tudod. Es amire en utolag jottem ra: az AVENTnek a tejgyujto szettjeben van olyan "mûizé", aminek a mellbimbo resze ki van vagva. Viszont ugy van kialakitva, hogy ha azt a melltartoba sikerul belevarazsolni, akkor nem er hozza a bimbohoz az anyag, nem irritalja. MErt nekem az is nagyon fajt, ha barmi egyaltalan hozzaert, foleg a melltartok varrasa, vagy a tejfelszivo melltarto betet, ami meg bele is ragadt a sebbeKép

Remelem, azota javult valamit a helyzet, a lelkiallapotoddal egyutt.
-Afonya
afonya
 
 


Kamélia! Va még egy módszer a bimbóvédõrõl való leszokatásról. Kicsit drasztikus, de annál hatékonyabb és rövidebb ideig is tart. Ha gondolod, akkor küldök mailt.
Menta
menta
 
 


Menta,

megoszthatnad velunk is a drasztikusabb modszert, hatha szuksegunk lesz ra. Azert remelem nem.

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Még nem vagyunk túl a nehezén, de leírom a fejleményeket.
Miután 9 dkg-ot hízott Mókus (1 hét alatt) minden hozzáértõ tanácsa ellenére én elkezdtem tápszert adni. (Póbáltam fejni is -2 napig napi 4x-20-30 perceket, de az eredmény 10-15 g volt és a melleim kirongyolódtak, én meg síkideg lettem, úgyhogy a fejõgépet bevágtam a spejzba.) A problémám valójában nem a kevés hízás volt, az elsõdleges dolog az volt, hogy Mókusúr állandóan sírt, ha éppen nem vmi bonyolut koreográfia szerint mozogtam. Sajnos az eddig joker dolognak hitt szoptatás sem segített, ugyanis kb. 3 hete elkezdte a feszengést, majd a sírást a cicin. Baja biztos nem volt a gyereknek, mert ahogy "kicsuszott a lába alól a talaj", rögtön rötyögõs lett. Úgyhogy az alap-parám -a gyerek biztos éhes- beigazolása végett kezdtünk pótolni. Ennyit a magyarázkodásról, mielõtt lehurrognátok. A lényeg!
Napi 200 g-ot szándékoztam adni 4 alaklomra. De ennyi nem mindig jött össze, ált 2x60g-okat kapott. 10 nap alatt felszedett 29dkg-t! Az eddigi csúcsunk 17 dkg/hét volt. Úgyhogy meggyõzött, hogy elég neki amit maga kiszív. De az alapbaj még mindig megvan, ha nem hurcolászom, sír! De ez már addig fajult, hogy hacsak nem úgy tarom, vagy nem úgy fogom, vagy éppen ülök, keservsen sírni kezd. És erre a cickézés csak ideig-óráig megoldás. Mit csinálják? Meddig lesz ez így? Már 3.5 hónapos! Hagyjam sírdogálni egy kicsit?
Panna
Névtelen
 


a közepe vmiért kimaradt. "Pótlom."
... bevágtam a spejzba.) Igazából az alpbajom az volt -a kevés hízás csak másodlagos-, hogy a gyerek nagyon sokat sírt( és még mindig) ha ...
Bocsa hibáért.
Panna
Névtelen
 


Szia Panna!

Kitartás, már nem sok! Az én fiam -elsõ- is ilyen volt, vártam mint a megváltót a 3 hónapos kort, és nem történt semmi! Nála úgy 4 hó körül kezdett lenyugodni a dolog, addigra jött az, hogy fektében is elszórakozott, na még ekkor sem egyedül, de legalább mellette a franciaágyon nyugton üldögélhettem, olvashattam stb én is. Cserében viszont, mivel sokat kellett vele foglalkozni, nagyon hamar megszerette a könyveket, szövegeket, és nagyon hamar beszélt is. Nem néztem vissza, kendõt-kengurut próbáltátok? Merthogy azzal legalább szabad kezed lenne, és amit nagyon muszáj, azt megbírja csinálni az ember. A másik, amit én anno megfigyeltem, ha beterveztem valamit, hogy aznap megcsinálok, akkor tuti nem jött össze. Valószínû jobban vártam, hogy ugyan aludjon már, legyen el egy kicsit, emiatt feszültebb voltam, türelmetlenebb, ezt viszont szenzációsan megérzik, és még több sírás módon reagálnak rá.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Borcsa, Gabomano, Afonya es Menta, Lanyok Kép

Koszi a vigasztalast !

Azota ketszer sikerult megszoptatni bimbovedo nelkul Kép
Szoval alakul ez csak naaaagyon lassan ...
Menta, azert kivancsi lennek a drasztikus modszerre.

Viszont tegnap voltunk vedononel , es Adam mar 3290 gramm !
3010-el jottunk haza a korhazbol , es 3070 volt az elso heten. Szoval ez + 220 gramm KépKépKép
Igyekszem kitartani es nem adni potlast neki , de neha estenkent meg feladjuk es kap max.40 ml-t.

szerintetek normalis az , hogy tegnap pl.du.5-11 ig nem tudtuk lerakni ? Ha kezben volt akkor aludt kb.10 percet , amint leraktuk felebredt es "ehen akart halni" Kép Akkor ujra cicire raktuk es amint elaludt kezdodott elolrol az egesz.

Ilyenkor vajon tenyleg ehes vagy csak vigasztalaskent kell neki a cici ? Probaljam meg huzni az idot az etetesek kozott ?

udv mindenkinek ,
kamelia
kamelia
 


Kamelia!

Nagy-nagy gratula! Egyre ügyesebbek lesztek!KépKép
A délutáni nyügirõl: nézõpont kérdése. Én úgy tekintettem, hogy normális. 9 hónapon keresztül egy pillanatra se tettem le, miért várom el tõle, hogy hipp-hopp elfogadja a változást?
Délutánra a legtöbb babu kimerül a napközbeni ingerözöntõl, és csak nyûglõdik, bármivel próbálkozz.
Amik nekem eddig bejöttek:
-hintaszékben ringatózás
-séta
-közös táncolás
-együttszunyókálás a nagyágyban.
És ami a legfontosabb (és legnehezebb): ne vedd át a hangulatát. Aggodalomra nincs ok, nincs vészhelyzet, csak a picuri épp nem találja a helyét a nagyvilágban.
Valamit bizti ki fogsz találni te is!
KépKépKép Ez egy kis jókedv hozzá.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Kamelia!

Gratu es kitartasKép
Nalunk is du. 5 korul volt a holtpont, attol kezdodott a nyugosebb idoszak, es igy van ez a mai napig is, csak az intervallum csokkent. Eleinte, amig pici volt es csak fekudni tudott tehetetlenul /hason utalt/, addig biza nalunk is este 11ig volt a horror. Aztan minel idosebb lett, annal jobban le tudta foglalni magat, es lettek nyugisabbak az esti orak.

Mas, off:
Sasha, Borcsa, latom, Ti is kaptatok mail-t az "MTV"-tol. Reakcio?

-Afonya
afonya
 
 


Kamélia! Nagyon ügyesek vagytok! Bizony egy ilyen pici még sokat sír és sokat akar kézben lenni. De ez így természetes, pont amiatt, amit Borcsa is írt. Hidd el, nem kényezteted el, ha sokat cicizteted és sokat van kézben. Nekem is ilyen volt a lányom, anyósom mondta is mindig, hogy majd nem lesz el egyedül meg ilyenek. Na most is itt játszik egyedül mellettem, nagyon jól elvan. Kép
A drsztikus módszernek az a lényege, hogy egy napig nem kap a baba sem cicit sem cumit, jelen esetben bimbóvédõt. Még játékcumit sem. Max. éjjel kap cicit egyébként pohárból, pohárból, vagy fecskendõbõl kapja a lefejt tejcsit. Aztán másnaptól csak és kizárólag cicibõl, ha kell pótlás, azt vagy Szoptanítból vagy pohárból. Cumi, bimbóvédõ nuku!!! De ez azért ennél egy kicsit bonyolultabb, ez alapján a rövid írásom alapján ne vágj bele, mert sok apróságot nem írtam le, amik viszont azért fontosak.

Panna! Persze, hogy hízik Mókusúrfi, hiszen adod neki a jó kis hízlaló tápszert. Csak sajnos attól a zsírsejtek száma nõ, attól tényleg elhízhatnak a babák. Mégsem éhes lehetett, ha mégis sír. Úgy látszik õ egy többemberes baba. Én a te helyedben mindenképpen beruháznék egy kendõbe. Hidd el megéri, csodákra képes!
Menta
menta
 
 


Kamélia!

Gratula! Nagyon ügyik vagytok! És hát tényleg sok türelem kell, de azért lassan alakulnak a dolgok.
Bizony, este minden baba nyûgösebb. Ingerfeldolgozó kapacitásuk ilyenkor már nagyon a határára ér. Ringatás, hordozás, cici segíthet.

Panna!
Írtam Neked mélt, 2-t is!
Mentával egyetértek, lám, nem az éhségtõl sírt. Az meg, hogy többet hízott, természetes, hiszen a többlet kalóriabevitel többlet súlygyarapodással is jár, akár elég volt a korábbi bevitel, akár nem.
Ha stresszelsz a síráson, akkor átveheti a lelkiállapotodat, és még sírósabb lesz. Szóval ringasd, szeretgesd, próbáld megtalálni, hogy hogyan lenne neki jóKép Hordozókendõtök meg már van, ugye?KépKép

Pele
pelcsi
 
 


Ildi,
és utána hogyan alakultak a dolgok a fiaddal? Most mennyi idõs? Az egyedül elhenyélõs állapot után volt egyedül eljátszogatós is? Szerinted ez miért van?

Menta,
hordózókendõnk van, a Pelétõl kaptuk nászajándékba. :-)
Az utcára iszonyúan bevált, de otthon nem igazán kedveli. Meg megmondom õszintén, hogy ha rajtam van nem látok a kezeim elé, mert pont ott van (X-ben hordom), úgyhogy csak egy párszor próbáltam. De azért kösz.

Pele,
csütörtökön akkor talizunk?

Panna
Névtelen
 


Panna! Akkor rakd a csípõdre vagy a hátadra! Ezek szerint te is jössz az LLL-es csoportba?
Menta
menta
 
 


Szia Panna!

A legény immár 9 és fél éves... harmadikos. Kép
Az tény, hogy sokat volt felnõttekkel utánna is, elsõ gyerekkel ez gyakran jön így össze, de azért egyre inkább az jött, hogy elvolt letéve, elég volt, hogy látott a közelben. Ez utóbbi viszont sokáig kellett neki. Egyszerûen vannak olyan babák, akik fokozottan igénylik a mamájuk (más, felnõtt) társaságát. Végül is 9 hónapig online volt vele a mamája, teljesen jogos, hogy utána is legyen erre igénye. Hasonlóan a mozgatásra.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


sziasztok
szerintetek az normális, hogy hanna éjjelente még mindig kétszer, de mostanában inkább háromszor kel ? és szopizik is mindig... napközben kb. 5* eszik, igény szerint, de ált. kb 3 óránként, csak szopik, nem kap se vizet, se teát.

bringa és hanna (15 hetes)
bringa
 
 


Szia Bringa,

szerintem normalis. Eddig nem evett ejszaka? Az en Jazminom 11 honapos koraig evett ejszaka. Persze fokozatosan szokott le rola. 2x probaltam sirni hagyni, de nem birtam. Vegulis teljesen magatol szokott le rola. Neha meg most is elofordul, hogy eszik ejszaka.

gabomamo es Jazmin (13 honapos)
gabomamo
 
 


Szia Bringa! Szerintem is teljesen normális! Csak így tovább!!
Kép
Menta
menta
 
 


Gabomano
Dehogynem. A kezdetektõl így van, csak most nemhogy javulna a helyzet, hanem romlik Kép
Gabomano, Menta
Azért köszi a megerõsítést, mert ha nem lenne így normális, akkor úgysem tudnám, mit tegyek Kép
Egyébként nem az a baj, hogy felkel, hanem, hogy nem mindig alszik vissza. Sõt a 3keléásnél (kb. 5-kor), már szinte sosem. Igaz nappal is alszik elég jól
bringa és hanna (15 hetes)
bringa
 
 


Bringa,

tudom nagyon nehez, foleg az amikor 5-kor kel es nem akar visszaaludni. En azt hittem meghalok a faradtsagtol. De hidd el, 1x vege lesz, csak azt nem lehet tudni mikor? Lehet, hogy mar par het mulva, lehet, hogy par honp mulva.
En is irigyeltem azokat az ismeroseimet, akiknek a baboja mar par hetesen ataludta az ejszakat, en meg 11 honap egyet sem. Most is azert felsirdogal Jazmin, neha odamegyek megnezni,de legtobszor csak 1-et felsir, de en mindig felebredek. (meg van 2 honapom, akkor kezdodik az egesz elolrol Kép, az uj baboval Kép) Nappal amikor alszik, probalj mindig alukalni, v. pihenni.

gabomamo
gabomamo
 
 


Bringa!

Csatlakozom a helyeslõk táboráhozKép Van ilyen, amikor többször kelnek, aztán megint ritkul, aztán esetleg megint sûrûsödik. Szóval változó, attól függõen, hogy milyen fejlõdési szakaszban vannak, milyen a lelkiállapotuk, jön-e a foguk, stb.
Az alvásigényük is változó, lehet, õ nappal pótolja ki a korai kelést. Mondjuk az én pici fiam is kelt korán az elején, én magam mellé tettem, és aludtam (legalábbis próbáltamKép), aztán egy idõ után megszokta, hogy még éjjel van, és nem társalgunkKép

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!

A ti velemenyetek szerint elegendo napi 3-4 pisis pelus, egy kakis? Mert azt olvasom mindenhol, hogy 5-6 a normalis, ha elegendo a folyadekbevitel. Az a furcsa, hogy Emese mostanaban nappal alig akar enni (szopizni), minden mas jobban erdekli, es eves kozben is jar keze-laba. Kb. ketszer szopizik normalisan, a tobbi csak olyan tessek-lassek. Egyebkent altalaban delelott szopi utan eszunk gyumolcsot, es delutan zoldseget, ez utana iszunk vizet. Egyebkent vidam, nem rancos a bore, a kutacsa is kevesse besuppedt. Ejszaka van, hogy 2-3X is intenziven szopik. Ez potolja a nappali elmaradtat, vagy adjak neki valami gyumolcslevet napkozben, vagy tobb vizet, mert nem szeretnem, ha kiszaradna.

Kati es Emese (7 honapos)
katkamano
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis idõm néhány gyors kérdésre.Kép Nemrég jöttünk haza a kórházból, szépen szopizik is a kislányom. A gond az, hogy már annyira meg van duzzadva a cicim, hogy nehezen fér a szájába. Az se segít, ha kifejem elõtte egy kicsit, mert maga a mellbimbó van nagyon beállva. Most még ha nehezen is, de megy a dolog, csak félek, hogy rosszabbodhat. Ráadásul elég sokat fejek, mert van egy ismerõs baba, akinek szüksége van rá, és pont egyidõs Annával. Krémezni eddig nem mertem, mert azt olvastam, hogy csak ront a helyzeten, bimbóvédõtõl félek, hogy rászokik, és ront a technikáján, szóval passz.
A másik kérdésem, hogy ugye normális a következõ napirend egy 6 napos bébinél: reggel kb. 8-tól evés, aztán alvás du 2-ig, aztán szopi-szuszakolás anya hasán-szopi-szuszakolás...(nem mély álom, csak inkább egy kis relax)egészen 5-ig, 6-ig, aztán megint egy hosszabb szopi, hosszabb alvás kb. éjfélig, aztán éjjel még 3 óránként szopi. Mert a családom szerint ez nem normális, fõleg az a rész, amikor kicsit cicizik, kicsit pihenget.

Éjszaka: valami rejtélyes oknál fogva csak mellettem hajlandó aludni, annak ellenére, hogy nap közben vígan elvan a mózeskosárban. A probléma az, hogy a másik kölök is csak mellettem hajlandó aludniKép. Pillanatnyilag igazságos anyaként a szopispárnának dõlve, félig ülve alszom, a hasamon Anna, mellettem Malacka. De azért nem így képzelem az elkövetkezõ x évemetKép.
Most látom, ez a kérdés kissé offtopic, de azért hátha van ötletKép.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Szia KAti!
Szvsz, nem probléma, nálunk is így volt, de mindig amikor adsz szilárdat, kínáld meg vízzel-esetleg étkezés közben is. Én nem igazán vagyok híve a gyümölcslének, teának, de ha gondolod megpróbálhatod.

Zulu, szerintem egy pár napos babának, teljesen normális, ha csak aközeledben, vagy melletted van nyugodt álma, nem fog ez így maradni. De azért próbálj meg kényelmesen pihenni, neked is kell az energia.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Bringa! Pontosan úgy van még most is nálunk, ahogy Pele is írta, pedig már 10 hónapos Helena. Most éppen azért ébred meg kb. hajnali 2-tõl óránként, mert jön a foga. Az elején is így volt, aztán kb. 3-4 hónaposan átaludta az éjszakát, aztán kb. 5-6 hónapos korától kb. 3 óránként ébred, de van ez alól kivétel is. De megmondom õszintén, hogy mivel mellettünk alszik nem olyan vészes (legtöbbször csak abból tudom, hogy felébredt, hogy mennyire feszül a cicim), kivétel, amikor nagy ritkán elõadja hajanali 3-kor, hogy itt a reggel. Kép

Kata! Csatlakozom Ágcihoz. 7 hónaposan elég ennyi pelus, feltéve, ha azok teli vannak. Szerintem is inkább csak vízzel próbálozz cici után az evés közben vagy utána, de ha nem fogadja el, akkor sincs baj.

Zulu! Ne félj, nem fog rosszabbodni! Az elsõ két-három héten, ha túl vagytok, akkor már túl vagytok a nehezén. Kb. 4 hónpos korára már elég ügyesen fog szopizni, akármilyen nagy is a mellbimbód. Idõre született a babád? Nem volt koraszülött? Nem ajánlanám a bimbóvédõt, mert az mégjobban nagyít a bimbón és ronthat annyit a babád technikáján, hogy esetleg ki is sebesedik a mellbimbód. Kár volna belerondítani a szépen szopizós technikájába.
A napirendetek teljesen normális. Azok a részek, amikor csak szuszakol késõbb majd megfelelnek a nappali ébrenlétnek. Ez jó jel, mert akkor valószínûleg nem kell külön megtanítani neki, hogy mikor van éjjel és mikor nappal.

2 gyerekbõl még nincs tapasztalatom, de teljesen igazat adok Ágcinak abban, hogy jó lenne, ha te is ki tudnád valahogy pihenni magad. Amíg ez nem rendezõdik, aludj mindig, még napközben is a kicsivel együtt, ha megoldható.
Esetleg még azt lehetne, hogy egy idõre matracon aludni (vegyétek ki az ágyból, ha lehet) és külön matrac a nagyobbiknak.
Vagy azt nem lehetne, hogy a nagyobbik mellet alszotok el a kicsivel a nagy ágyikójában és aztán, amikor õ elaludt, átmentek a ti ágyatokba? Több ötletem most nincs. Hátha jönnek olyanok is, akiknek már van tapasztalatuk ebben.
Menta
menta
 
 


Menta
Hát ez az! Hanna is ki szokta találni, hogy 3-4 óra felé neki elég volt az éjszakából Kép
bringa
bringa
 
 


Bri nga!M m mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm kkkkkkkkkkk oklllllloooooo majd csak megtaNUJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ HJJJJJJJJJJJOIIIIIIIIIIIIIIIKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,LsZÓVAL MAJD CSAK MEGTANULJA! Kép
aZ ELÕBBI, hELENA VOLT! Kép
mENTA
menta
 
 


Menta
Nagyon tehetséges! Kép
bringa
bringa
 
 


Hello Lanyok Kép

Csak gondoltam jovok egy kis johirrel is ...

Ugy nez ki alakul a bimbovedorol valo leszoktatas. Az elmult ket napban marcsak ejszaka kellett, napkozben megy nelkule siman. Ejjel ugy nez ki turelmetlenebb a kisfiam es nem sikerul neki sehogysem bekapnia vedo nelkul.De majd meg gyakoroljuk !

Jaaaa, es masodik napja nem kellett egy gramm tapszert sem adni KépKépKép !!!

(azert meg lekopogom ... kop kop kop )

puszi mindenkinek !
kamelia
kamelia
 


Nagyon ügyik vagytok!!!KépKépKépKépKép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Kamelia!
Szuper!!! Kép
Menta
menta
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?