Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Egy kérdés merült fel bennem méghozzá a másik szopis topik kapcsán. A büfi! A babám nagyon hasfájós tud lenni, ezt tapasztaltam a kórházban, de hát ott ugye ott voltak a csecsemõsök akik tudtak segiteni rajta. Itthon csak annyit tudok tenni, hogy 1 szopi alatt 3x vagy többször büfiztetek, de még igy is kinozzák a szelek és a görcsök, DE lényegesen jobb a helyzet, mint az elsõ tapasztalatlan napokon. Szóval a büfiztetés segit, de igy 1 szopi eltart sokszor több mint 1 órán át is, fõleg, hogy még bele is alszik és amikor megriad akkor rögtön keresi. Persze olyankor is felveszem és büfiztetem, ha alszik, ha nem, de ha tényleg nem éhes akkor nem ébred fel...
Szóval a kérdésem az végülis csak annyi, hogy ez teljesen jó igy ugye? Szopizni egyébként is annyit szoptatom amennyit igényli és annyiszor akárhányszor akarja, de a sok büfiztetés... Vagy lehet más is? Csecsemõssel és gyerekdokival végigvettünk pár kaját amit nem lehet enni és vissza is fogom magam, még a tejtermékeket is mellõzöm jobbára, de az nem bánthatja a pociját ugye?
Na meg még azt sem értem, hogy ha olyan higat kakál azt miért olyan nehéz kinyomnia? Egy kis adag hig kakival küzdünk legalább 30 percet. Ez mitõl lehet?

Biztos vagyok benne, hogy már le volt irva, és lehet olvastam is, de olyan koki vagyok. Na meg a gátsebemen sem tudok sokáig ülni mégKép
na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sasha!
Gratula Gabibabához!
Mindent tök jól csináltok, ne aggódj! KépTermészetes, hogy eleinte eltart a szopi 1 órát is, aztán majd egyre rövidebb lesz.
Kaki: teljesen normális, hogy így küzd vele. Odabent nem kellett üríteni, egyszerûen idõ kell, amíg rááll a szervezet a folyamatos emésztésre-bélmozgásra. Most még nincs hozzászokva az emésztõrendszere ehhez a szakaszos táplálékfelvételhez, ürítéshez. De ez is javulni fog idõvel!Kép

puszi: Pele
pelcsi
 
 


Sasha!
Ha van bébihordozótok, ültesd bele amikor erõlködik! Neki is könnyebb közel függõlegesen nyomni! És mégegyszer nagy-nagy gratula! Én is meglestem, nagyon szép babád van!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 

 
 

Pele!Kép

Köszönöm! Akkor minden a legnagyobb rendben vanKép Bár ma éjjel nem 30 percet, hanem 4 órát küzdött a pocijával én meg vele hogy segitsek nekiKépKép Tornáztatás több pozicióban ahogy mutatták a kórházban, de hogy végül az espumasin cseppek vagy a fáradság oldotta meg nem tudom!Kép

Borcsa!
Nincs bébihordozónk sajna. Autónk sincsen, úgyhogy hanyagoltuk a kérdést, mert az még plusz jó sok, de lehet megérnéKép Köszönöm szépenKép0

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Menta!

Aranyos vagy amit irtal, koszi...Persze, igazad van, hogy a 6 honap nem egy szentiras, es attol a naptol kezdve mindent...Mikor megszuletett Emese a baratnom azt mondta, hogy mindig a szivemre hallgassak, meg en ismerem a Picit, mi a jo neki. En most ugy lattam, mar igenyelne valami mast is (ez mondjuk mar masfel hete erlelodott bennem), de igazad van, hogy ezt a baboca fejlettsege (nem csak a testsuly), meg sokminden egyeb hatarozza meg. Annakidejen meg nem is gondoltam volna, hogy sikerul 5 es fel honapig csak szopnunk, minden nap ugy voltam vele, hogy na megint egy nap sikerult, es megegy nap, es megegy...Mondjuk ebben nagy resze van ennek az oldalnak is (mint azt mar fentebb valahol irtam).

Kati es Emese
katkamano
 
 


Sasha!
Ez esetben azt próbáld ki, hogy ilyenkor felhúzott lábbal hanyattfekszel, és a combodnak támasztva tartod Gabibabát. Csak olyan nacid+pulcsid legyen, aminek nem árt egy kis kaki. Velünk legalábbis elõfordult párszor akkora rotyogás, hogy én is öltöztem.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


BorcsaKép

hihiKép Szoktunk úgy is kakilni, néha sikerül, néha nem és hiszti lesz belõle és követeli a cicit. Még nem sikerült lekakilniaKép

pusz-pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Ami késik, nem múlik! Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Zsunya! Akkor nem lehet olyan nagy probléma, Peti biztosan nem éhezik! Türelem! Szerintem 1-2 nap és megoldódik a probléma!

Sasha! Gratulálok én is! Nekünk a kendõ vált be hasfájásra. Figyeld meg mikor hasfájós, mert abban is kialakul egy rendszer. Én tudtam, hogy kb. du 4-tõl fáj a hasa Helenának ezért már fél 4-kor felvettem a kendõbe és abban járkáltam, stb. Bejött. Kép

Menta
menta
 
 


Menta!

Nincs rendszer!Kép Tegnap éjjel volt müsor 1-fél2 felé, ma meg már délután 2-tõl kb fél 5-ig volt. Sajna el kellett tõle vennem a cicit 2 óra szopi utánKép Nagyon rángatta a lábiját a pocakhoz és nagyonkat nyögött. Próbáltam szopi közben kicsit simizni a pocakját, meg sokat büfiztetni, de a pocak az még mindig fájt! Aztán kapott Espumisan cseppeket 2 óra szopi után, mert a cicikbõl még mindig jött a tej, mindkettõbõl, de Õ még cumizott volna, de a sok tej még rontott a helyzeten, mert már a cicivel a szájában is orditott ahogy tuodott és mégjobban nyügös lett. Nem tudott még kakilni azóta sem (reggel volt pedig kaki) és a még több kaja még több nyafit jelentett ez esetbenKép Most szerencsére elaludt már vagy 1 órájaKép Kiváncsi leszek az éjjszakára! Remélem sikerül a kakilás, mert olyan rossz nézni ahogy küzd!

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sasha,
van itt vhol egy topic, Mit egyek, hogy ne fájjon a babám hasa? (Ötletek, tippek) Szila írt egyszer egy táblázatot, beraktam márc. 21-én. Õ esküszik rá, én már csak késõn kaptam meg, akkor már kb. elmúlt anélkül is. Olvasgass bele. Szigorú, de ha hatásos... Tejet, tejterméket hagyd el teljesen, nagyon jó hatású. Ha iszol Laktoherbet, esetleg azt is, egy idõre, mert az édeskömény néha pont az ellenkezõjét váltja ki, felerõsíti a görcsöket.
Most mennem kell, készen vannak a fiúk a fürdéssel.
Ja, és gratulálok természetesen a kisfiadhoz, nagyon édes, láttam a képeket.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Agci,
vegre valaki, aki azt mondja, a Laktoherbtol is fajhat a gyerkoc hasa. En biztos vagyok benne, hogy Rekanak attol fajt, de akarkinek mondtam eddig, mindenki hitetlenkedett, hulyenek neztekKép

SegitsegKép
Reka delutan akkorat hanytKép Mar par napja gyanusakat bufizett, olyan hangja volt, mint amikor "visszanyeli", de ma aztan kijott belole minden. Egesz delutan nyoszorgott mar, kakalni sem kakalt tegnap este ota ma delig, pedig ma skor ennyi ido alatt legalabb ketszer telerakja a pelust. Laza nincs, de olyan levert, kedvetlen. Gyerekorvos nincs otthon, ugyeletre nem akarok bemenni egy ilyennel. Ilyenkor mi van szoptatassal? Ehet, amikor akar? Itassam esetleg teaval, vizzel?
Par napja megfazas miatt kalciumot irt fel a doki, mikor tegnap felhivtam, hogy gyanusan bukik a gyerek, azt mondta, lehet a kalciumtol, es ha hanyni is fog, akkor hagyjam abba. Nah, hat mara mar hanyt is. Ti hallottatok ilyenrol?

Koszi:
-Afonya es a 4 honapos Reka
afonya
 
 


Áfonya

Vili akkor bukott akkorát amikor fájt a torka. Én szoptattam ugyanugy. Kanalas gyogyit, meg cebion cseppet kapott. Tát, vizet nem kapott.
Ha a doki mondta, akkor lehet, hogy tényleg a kálcium a ludas.

Norci
Norci
 


Sasha,
A hordozokendo nekunk is bevalt! Amint betettem, mintha elvagtak volna a sirast megnyugodott, szusszantott egyet, es megbekelt a vilaggal! Egy hosszabb anyag, vagy stola is megteszi, ha epp nincs keznel mas, egy probat azert meger!!!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Sasha, nagyon kólikának hangzik a dolog. Eltarthat néhány hétig, ki kell bekkelni, sokat vígasztalni GabiBabát. Cici+hordozókendõ a legjobb megoldás. Ha már nagyon sokat cicizik, akkor próbáld meg mindig ugyanarra a melledre visszatenni (egy darabig), ahonnan már nem fog olyan sok tejcsi a szájába ömleni, mintha mindig áttennéd a másikra. A szopi fájdalomcsillapító hatású, a tejcsi is, tehát dupla haszon. Kitartás, Sasha! Kép

Borcsa, tök jó, hogy írtad ezt a felhúzott térdes pózt, eszembe jutott néhány szép emlék, amikor mi is így kakiltattuk meg gyermekeinket. Az utána következõ nagymosást kevésbé kedveltem... Kép

Áfonya, én nem nézlek hülyének, ígérem. Hehehe. Egyébként nincs olyan nap, hogy egy-egy mamának ne kéne a Laktoherbrõl beszélnem, rengeteg babának csinál hasfájást. Az a legszörnyûbb,amikor emellé még a babát is megitatják édeskömény teával+ a doki javaslatára kap a lurkó mindenféle cseppeket, kanalast. Csoda, hogy el nem szállnak szegények. Kép
Nem tudom, olvastad-e a másik topikban hálálkodó soraimat, igazad volt a levélküldést illetõen, most már mûxik. Köszi még1x, itt is!

Bármilyen betegség, hányás, hasmenés esetén az anyatej a legjobb gyógyszer! 4 hónaposnak meg különösen, tea, víz felesleges. Milyen formában írta fel a kálciumot a doki? Biztos, hogy kell? Egy kis megfázás (meg egyéb is, általában)magától meggyógyul, az anyatejben meg igazán elegendõ kalcium van...

Puszi
Iboly
iboly
 
 


Sziasztok.

Tegnap kovetkezo szopinal is kijott az osszes tej Rekabol, ugyhogy elojott Anyatigris /meg elfogyott a tiszta nadragja is marKép/, lesz ami lesz alapon osszecsomagoltam gyereket, Apat, oszt be az ugyeletre. Lehet, hogy a ferfiember ottlete, lehet, hogy az elszantsagom tette, de nem csesztek leKép Igaz, sokkal okosabb se lettem. Ill. azt legalabb megtudtam, hogy a torkanak semmi baja mar, meghallgatta a tudejet, ott se talalt semmit. Jaes az egesz addig nyoszorgo, sirdogalo, onmagahoz kepest elegge inaktiv gyermekem persze szelesen vigyorgott a dokinore, majd leugrott a vizsgaloasztalrol.. szoval tok hulyenek neztek, teljesen egeszseges a gyerekKép
Azt mondtak, ennyi idosen suru a 3 orankenti szopi /eheztessem meg egy kicsit, lanyom, nem telt le a 4 ora?!/, meg szerencse, hogy Reka atalussza mar az ejszakat, mert eleg agressziven kerdezte azt is. Aztan suru eves miatt van a suru kakalas is /minden masodik szopinal kb, azaz napi 3. Hat ebbe vegkepp nem tudok beleavatkozniKép/
Diagnozis: tul sokat es mohon eszik valoszinuleg, szoptassam most az eddigi 2 mell helyett csak egybol.
Namost eddig is heti 10 dkg-ot hizott, ugyhogy nem mondhato tultaplalt babanak. Meg nem bukott, hanem az osszes kijott belole. Azota probakepp megetettem 1 mellbol csak, nem hanyt szerencsere, igy viszont 2 orankent eszik, RemekKép Hat most itt tartunk, keretik szurkolniKép

Iboly,
orulok, hogy vegre en is segithettem Neked egy kicsitKép
Azt az injekcios kalciumot irta fel, 2x fel ampullat egy napra, tegnap abbahagytam a szedeset. Mondjuk, eleg piros volt a torka, allitolag a mandulai is duzzadtak, ami ily korban nagyon ritka(?). Azt szeretnem Toled kerdezni, tenyleg suru a 3 orankenti kajaigeny ennyi idosen?

Hogy a jot is meglassam: eddig mindig ugy ereztem, hogy estere kevesebb a tejem mar. Meghogy egyaltalan, osszesegeben sem eleg, allandoan aggodtam, hogy nem hizik elegge /nem meregetem, egy szopi alatt mennyit eszik/. Hat erre azt mondja dokino, hogy sokat eszikKép Mondjuk, amennyi kijott belole, haaat.. nem is gondoltam, hogy ennyit betermelKép

Es hogy meg hosszabb legyen ez a hozzaszolasKép : lanyok, a lefagyasztott es felengedett anyatejnel normalis, hogy "budos"?

Hat igy hirtelen ennyiKép
-Afonya
afonya
 
 


Iboly!

Köszönöm szépen! A kólika pontosan mit is jelent? MÁr bocsánat, de a pontos megfogalmazást nem tudomKép Persze próbálom vigasztalni és cicin is van olyankor, de akkor mi van amikor a cicin is keservesen sir és amikor kiveszem akkor hisztizik, de 5 másodperc és megint sir. 1 óra szopi után is van tej a cicimben, pedig csak az egyikbõl szoptattam most is. Hordozókendõm nincsen, de beszerzek egyet. De hiába van kézben akárhogy mindenhogy ordit amikor fáj a pocija. Megpróbáljuk átvészelniKépKépKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Áfonya kérdése engem is érdekelne (baj-e a 3 óránkénti evés, és ezzel együtt a gyakori kakilásKép). Ugyan engem nem zavar, ha Nátán gyakran eszikKép, de a nagyobb fiam a gyakori nappali etetés mellett az éjszakákat átaludta.
Viszont Nátán nem, és most éjszaka is 3 óránként eszik (3,5 hónapos). Volt olyan idöszak, amikor este 8 után csak hajnali 4-kor ébredt, de aztán ez az idöpont elörébb jött, és most néhány napja szinte programozottan 3 óránként eszik éjjel-nappal (pl. most 19, 22, 1, 4 volt, ráadásul 6-kor újra ébredt, de ekkor nem volt éhes).
Ennek az egész folyamatnak forditva kellene lennie, nem? Nem zavar, ha éjszaka is eszik, de azért én is szeretném, ha végigaludná az éjszakát (vagy legalább csak 1x enne), és mi tagadás, nem 1 éves korában... Fáraszt az éjszakai szopi, nem is csak azért, mert gyakran ébred, hanem pl. azért, mert elég sokszor van ugy, hogy a gyakori éjszakai szopi mellett 6 órakor ö már teljesen ugy érzi, hogy kialudta magát, viszont ahhoz még nagyon kicsi, hogy egyedül ellegyen. Én viszont nem birom ezt fizikailag (tudom, este korán kéne lefeküdnöm, de pl. hétköznap csak a 2 gyerek lefekvése után van idöm a párommal (és magammal) is foglakozni, nappal viszont a nagyobb miatt nem igazán megy a pihenés).
Az teljesen mindegy, hogy mikor fektetem le. És mostanában visszaállt az egymelles szopira, de az sem vált be, hogy este megpróbálom mindkettöt kietetni, hátha ugy elég több idöre is: 1. nem hajlandó elfogadni vagy 2. megeszi mindkettöt, de ugyanugy eszik éjszaka is. Nagyon sokszor velünk együtt alszik az ágyban, nincs éjszaka villany (sötétben szopizik), visszaalszunk. De ennek ellenére fáraszt...
A másik érdekes megfigyelésem, hogy reggel viszont egyre többször nem éhes (a rendes 3 órás periódusánál). Elfogadja ugyan a mellet, de vagy már a reflex megindulásakor vagy 1-2 korty után kiköpi. Nem mérges (jókat nevetgél, nem szopisztrájk), egyszerüen nem kéri, csak órákkal késöbb.

Milyen trükköket lehetne kitalálni, hogy egy kicsit változzon a dolog (persze szeretném az igényeit maximálisan figyelembe venni, de azért jó lenne egy kicsit már aludni isKép)?

Tudom, hogy a mell feszülésétöl vagy nem feszülésétöl nem függ a tejmennyiség, de egyszer mostanában lemértem, hogy mennyit is eszik egy étkezésre: 120 g volt. Ez elég? (Hiába adom oda neki a másikat, nem kell neki, tehát ugy tünik, elég...) A súlyával egyébként minden rendben, 3400 g-mal született (a kórházból 3420 g-mal hoztuk ki), 1 hete 6220 g volt (nagyából meghizza a heti 200 g-ot).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Áfonya,
iszol tejet? Vagy mostanában nem iszol esetleg egy kicsit többet, mint elõtte?
Igen az anyatejnek "olyan" a szaga. És ha felforralod, még jobb.He-he...
Nálunk úgy kb. 3-4 hónapos koráig szinte minden pelusban volt kaki, aztán 1x csak nem, majd kitört a frászKép. De tudjátok napi 7 is, 7 naponta 1 is jó, csak anyatejes babáknál.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Áfonya, Beszti! Teljesen normális a 3 óránkénti evés. Egyátalán nem sûrû. Ismerek olyat is akinek a babája 7 hónapos koráig 2 óránként szopizott, nála meg az volt a normális. Minden baba más. Ezt el kell fogadnunk és tiszteletben tartanunk. Értem ezalatt azt is, hogy ha ilyen éjszaka felkelõs, akkor neki szüksége van a szopira, fõleg míg kicsi. Beszti, fekve szoptatsz este? az is ennyire kifáraszt?
Menta
menta
 
 


Sziasztok,
nem akarok nagyon beleugatni, mivel nem vagyok szakértõ, csak annyit, hogy az én gyerekem is (6,5) hónapos és nagyjából 2 óránként eszik. Soha nem volt rendszeresen több mint 3 óra kaják között, leszámítva persze az éjszakát.
Nem vagyok boztos benne, de szerintem sok köze van ahhoz, hogy még mindig sok tejem van, és nagyobb probléma sosem volt a mennyiséggel.

Lola
lola
 
 


Sziasztok!

Hát nem tudom, mekkora vigasz, de az én fiam is olyan, mint Lola csemetéje. Hat hónapos múlt, és még mindig (éjjel-nappal) 3 óránként eszik. A védõnéninek nem is merem mondani, szerinte napi 4 max. 5 szopi elég... De hát Dani sokszor eszik keveset. Én se bánnaám, ha az éjszaka alvósabb lenne, de a "hagyd sírni" tanácsokat nem akarom megfogadni... Szerintem nem baj a gyakori evés, csak kicsit fárasztó. Igaz nálunk õ az elsõ gyerek, szóval tényleg igazodhatok hozzá gond nélkül. De elképzelni sem tudom, mit tennék, ha két ilyen Duracellnyuszi boldogítana... :-))

Aggodalmam is van. Tegnap óta csökkent nálunk a pisis pelus. Igaz rettenetesen náthás a gyerkõc, nem tudom ez befolyásolhatja-e a dolgokat. Úgy eszik, mint eddig, abszolút igény szerint, csak hát a pelusok... Szerintetk mit tegyek? Irány a doki, vagy kivárás???

Anita
anita9
 
 


Menta!

Bocs, lehet, hogy félreérthetö voltam. Nem a szopi, mint müvelet fáraszt (azt nappal is sokszor fekve teszem) és hála Istennek, amióta begyógyult az utolsó mellsebem is, nagyon kényelmes dolog. Hanem az, hogy éjjel sokat kell fel, 6-kor ébresztö van, és még napközben sem tudok pihenni, mert ott van a nagyobb is (meg a háztartás). Az én alvásigényem ráadásul alapból elég nagy. (Apuka reggel 7-kor megy, jó esetben este 6-kor jön...)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Koszi a valaszokat. Mekem egyaltalan nincs bajom a 3 orankenti evesekkel, csak a dokik maceralnak vele. Mivel majdnem percre pontosan tartja Reka, legalabb tudom, mennyit idom van masraKép Bar varazslatos modon megerzi, mikor lepek le otthonrol, mert egybol elkezd sirni. Valahogy megerzi, lehet ez?
Megnyugtattatok, akkor jo a 3 orankenti kajalas es a gyakori kakalas. Lehet, atnezek majd a moshato pelusos topicba, mert ha sokaig igymarad, megeri majdKép
Reka ma mar nem hanyt, de bukni bukik vagy neha csak majdnem kijon, "visszanyeli".
Agci,
egyaltalan nem iszom tejet /pedig imadomKép/, eddigi 4 honap alatt talan 1 litert ha megittam. Se joghurtot, se kefirt /ezeket nem szeretem/ nem eszem, csak sajtokat.
Felforralni nem forraltam eddig anyatejet, de gyanitom, milyen lehetKép Eloszor azt hittem, romlott, oly budos volt.

Ma esti setakor talalkoztam egy lannyal, akivel egy napon szultem, O mondta, hogy az O fia is egy hete elkezdett bukni, pedig elotte sose csinalt ilyet. LEhet, hogy valami elettani dolog is lehet mogotte? Esetleg megerosodtek, mohobbak? Vagy sokat nezelodnek, s kozben sok levegot nyelnek? Remelem, nem marad igy sokaig.

Nyugodalmas joejszakat:
-Afonya
afonya
 
 


Nalunk Reka este 8-tol /ujabban 9-tol/ reggel 6ig alszik egyhuzamban, de akkor ugy dont, eleget aludt es szopi utan mar nem alszik vissza. Na nekem meg ez a halalo,. ez a hajnali kelesKép Boldogult lanykoromban Kép reggel 9-10ig is birtam aludni, ha hagytak. En szivesebben felkelnek ejjel egy-egy 10 perces szopira, ha cserebe alhatnek 8-ig. Az ember mindig olyan telhetetlen, igaz?Kép
-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Csak, hogy én is növeljem a 3 órás tábort... Kép

Dóri 9 nap múlva lesz 5 hónapos. Még mindig 3 óránként eszik. Éjjel viszont alszik 9 órát. Aztán délelõtt is 2-3 órát, délután viszont csak 10-15 perceket.

Szerintetek nem alszik túl sokat? Nekem eszembe sem jutott volna, ha anyósom nem hívja fel rá a figyelmem. Azóta sokszor az eszem szerint felkölteném, de nincs hozzá szívem.

Ja, még valami: Dóri is elég pontosan tartja a 3 órákat. Pár napja megpróbáltam, hogy ha ébren van, kibírna-e már többet, de nem megy. Mintha ütött volna az óra, neki enni kellett, mert jött a hiszti és a pólóm harapgálása.
Bele is gondoltam, hogy mi lesz majd ha jön az óraállítás. Mert ugye õt nem az érdekli mennyit mutat.

Menta, Ági!
Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Tudom nekem már 3. baba, de a nagyobbiknak (15 éve) nem kellett az anyatej, sugárban jött ki belõle, a középsõ pedig nem tudott szopizni, úgyhogy neki 6 és fél hónapig fejtem, mert addig volt tejem.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Bocsi, az Ági az Ágci akart lenni. Kép

Ne haragudj érte, de van egy Ági barátnõm, talán ezért jött automatice az Ági. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata007,
nincs semmi baj.
Gyors keresés:
"Aludj jól gyermekem" címû könyv szerint féléves babucinál 14 óra az átlagérték, ez két órát is eltérhet egyénileg. Annyi belefér. Örülj neki!Kép Fog õ még virgonckodni többet is!Kép


Ha vkit megnyugtat, nekem a kisfiam még 8 hónapos korában is volt, hogy 8-10x szopizott naponta, ha ezt megnézzük akkor igen sok! (Emellett 6 hónapos korától kapott babakaját-normális adagokat, szóval nem mindig az éhségtõl kérezkednek fel. De hát szopizni olyan jó! Kép
A tejtermelésnek jót tesz, és egyik napról a másikra egy idõ után ráhagyhatjátok a nagyira, mert már elég lesz neki, egy kis õszibarack is!KépKépKép

Áfonya,
nekünk a tej volt a ludas. Ebben az esetben, azért egy hasi uh-t kellene kérni, hogy csináljanak (reflux gyanú miatt). Biztos ami biztos, szerintem inkább feleslegesen, mint késõn. Persze, ha 1-2 nap múlva sem csillapodik. Nem akarlak ijesztgetni, de jobb megnyugodva várni a következõ adagot a nyakba Kép, mint kétségek között lenni, nem?
off:
megkaptad a levelem?

Elmegyek én is aludni, ki tudja milyen lesz az éjszakánk.

Kata, IRIGYELLEK!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci!

Köszi a gyors választ! Kép

Elhiszem, hogy irigyelsz. A két lány után akikkel nagyon-nagyon-nagyon sokat éjszakáztam, azt mondhatom, hogy Dóri egy áldás nekem. Ugyanis kimondhatatlanul jó alvó vagyok én is. Kép

Szép álmokat a babócáknak, hisz akkor a mamiknak is az lesz! Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Agci,
bocsi, hogy nem irtam errol. Igen, megkaptam, koszi, igyekszem kuldeni az elmaradasomat.

A reflux kialakulhat ilyen korban is, ugy, hogy eddig nem volt semmi jele? Egyebkent en is gondoltam ra, a gyerekorvosom legkozelebb csutortokon lesz, ha addig nem javul a helyzet, megprobalok kerni beutalot. Koszi az elvi tamogatastKép
afonya
 
 


Áfonya!
Luca is csinálta, szintén kb. 3 hónapos kora körül. Pár alkalommal irtó nagyot bukott, aztán elmúlt. Õ kicsinek abszolút nem volt bukós. Én utóbb arra gyanakodtam, hogy mivel akkortájt sikerült már különféle dolgokat a szájába gyömöszkélni + a haja is potyogott, a benyelt szöszmõktõl próbált így megszabadulni.
Kicsit zavarosan írtam, de hátha érted...
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Beszti! Hát elhiszem, hogy fárasztó 2 gyerek mellett! Nekem még csak egy van, úgyhogy "könnyen" beszélek. Biztos már "rongyosra olvastad az LLL oldalait, de talán nézd meg most ebben a témában is. Vannak szó olyanokról is, hogy mit lehet kezdeni egyszerre 2 kicsivel, meg totyogókkal.

Áfonya! Most ugrott be valami. Kb. 6 hónapos volt Helena, amikor egyszercsak elkezdett nagyokat bukni, hányni. Azt hittem, hogy attól van, hogy mivel nagy meleg volt akkor, napközben sokat szopizott és, hogy túlkínálat jött létre a tejtermelésben és ezért reggelre sokkal több tejem lett, mint amennit megszokott és, hogy biztos ezért hányja ki. Aztán nemrég olvastam arról, hogy van olyan, hogy a babák azért hányják k, amit kiszopiztak, mert a zsírdúdsabb hátsó tejre van szüksége a szervezetüknek. Lehet, hogy abba a korszakukba érkeztek most a ti babáitok is? Ebben nem vagyok 100%-ig biztos, remélem Iboly is ír majd erre valamit.

Kata007! Mire gondolsz pontosan? Az idõeltolóásra vagy arra, hogy nem alszik-e túl sokat? Szerintem nem alszik túl sokat Dóri. Ha jól fejlõdik van napi 4-5 pisis pelusa, akkor meg nagy szerencséd van egy ilyen jó alvókájú babával Kép!

Anita! Helenámnak is most van náthája. Kép Furcsa mert õ meg pont kevesebbet szopizik most, pedig betegen általában többet szoktak a babák. Szóval szerinted ugyanannyit ki is szopizik, mint eddig? Tud rendesen szopizni az eldugult orra miatt? Mennyi az a kevesebb pisis pelus? Esetleg lehet ez annak a jele is, hogy elkezdheted a hozzátáplálást. Bár nem a legszerencsésebb betegség alatt. Próbáld meg rendszeresen tisztántartani az orrocskáját, azaz porszívózni és persze tovább szoptatni igény szerint.

Menta
menta
 
 


Menta!

Is-is! Kép
Az alvókával csak beletették a bogarat a fülembe. Kép
Az idõeltolódásra is gondoltam. Nálatok nem volt gond a nyárinál?

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok

Volna néhány kérdésem!

Napsugár egy hét múlva lesz 9 hónapos. Naponta egyszer eszik vagy fQzeléket husival, vagy gyümölcsöt felváltva. Nekem úgy tünik még jól lakik az anya tejcivel is, bár idQnként gyakran szopik. A gond az volna hogy,mára már tarthatatlanná vált hogy minden szopinál harap. A négy fogával nagyon fáj még utánna is sokáig, egyszerüen húzza a szájával a mellemet.A két kezével támasztja magát a fejét meg húzza hátra szájába a cicivel. Ha elveszem a kzét hogy fogja inkább a kezemet még jobban feszíti magát. A rászólást már próbáltam, tegnap sírva fakadtam, már rettegek szoptatni, pedig jó formán mást nem eszik . A szilárd kajcsiból sem sokat eszik, illetve változó, egyedül a szopi után néz úgy ki mint aki jól lakott. Nem tudom mit csináljak, anyu szerint sürgösen vegyem el töle a cicit elég nagy már többet egyen mást. Én nem szertném ha nem muszály de ez sem mehet így tovább. Lehet hogy kevesebb a tejcsi? Vagy már nem elég laktató csak én gondolom így? Hányszor kellene egy ekkora manókának szilárd ételt enni már, tényleg sok a szopi? S.O.S.


EttQl függetlenül szerintetek mit lehet adni egy ilyen korú babának aki szívesen rágcsál/na/ már. A párom folyton kiflit és egyebeket akar a kezébe nyomni amit ö persze boldogan el is marna. Tehát mi az amt így rágcsálhatna?

Köszi

Dzsili
dzsili
 
 


Szia Dzsili!

A rágóka nem jön be? Ha enni csak tejcsit szeret, akkor nem biztos, hogy kaját kellene neki adni, nem?
Azt mondják, hogy pl nyers zöldséget is lehet nekik adni rágni. Féltem tõle, hogy mi lesz ha leharap egy kis darabot és félrenyeli.

Nálunk az jött be, amikor elkezdett harapni, akkor megpöcköltem az orrát és azt mondam, hogy harapni nem szabad. Elvettem tõle a cicit és vártam egy kicsit, majd visszaadtam. Ha megint megharapott, akkor elpakoltam a tejcsárdát és legalább húsz percig nem is vettem elõ, akárhogy ordított. Egy 9 hónapos baba okos, és ügyes. Biztosan hamar rájön, hogy ha harap, akkor nincs tejcsi. Ne hagyd magad!

Snoopy
snoopy
 


sziasztok
Lenne két kérdésem, bár mindkettõrõl le tudok mondani, de azért érdekelne, hogy a kávé és a fekete tea koffeintartalma mennyire megy át a tejbe (s mennyi idõ alatt?), illetve, hogy a szolárium káros-e a tejcitermelésre? Ezekrõl még nem olvastam, bocs, ha már volt róla szó.
köszke,
bringa
bringa
 
 


Bringa!

Jó hogy feltetted ezt a kérdést, mert engem is foglalkoztatott. Teát én iszom, fekete, de nagyon "higra" csinálva, de eddig úgy néz ki a koffein nem tartja ébren... Kávéból pedig duplaannyiért koffeinmenteset iszom, de azt is csak az ize kedvéért...Kép bár én úgy gondolom, ha attól a kajától amit Te megeszel allergiás kiütések és hasfájás lehet a babónál akkor a koffein miért lenne más?

Köszönöm a hozzászólásokat a hasfájáshoz!
Gabi szopizik rendületlenül és adok neki Espumisan cseppeket is. Úgy néz ki használ a csepp. Meg a sok szopi!Kép

Puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Menta! Hát eddig nappal volt 3 súlyos pisis pelus meg éjjel egy nagyon súlyos (éjjel nem cserélem a pelust). Plusz egy kakis. Most pedig nappal csak egy nehéz van, a többi meg könnyebb. Jóval. Pedig nem cserélem gyakabban a pelust...
Naponta egyszer kap gyümölcsöt is (már ha azt a möttynyit annak lehet nevezni). Ettõl viszont a kaki lett zöld, de a doki szerint ez normális.
Az orrát pucolom (ordít, :-( mint a fába szorult féreg), de tényleg szörcsög szopi közben néha. Ennek ellenére szopizik, ahogy szokott, nem érzem, hogy kevesebbet enne. Mindenestre, eddig ha éhes volt, azt egyértelmûen jelezte :-)) Most pedig szépen játszogat, kacarászik, stb. A lényeg, hogy nem értem ezt a pisi dolgot...
Anita
anita9
 
 


Sziasztok!

Bringa,
a szolárium (módjával) nem árt, sõt a tejtermelésnek használ, mert a meleg jót tesz neki!Kép De azért a higiéniára nagyon vigyázz.
A koffein bizony megzavarhatja a babákat, én nem iszom kávét, teát csak gyümölcsöt, kólát is csak hébe-hóba. Anélkül is van néha balhé az alvásbanKép.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem, ami foglalkoztat.
Van rajtam túlsúly és szeretném leadni, ugy gondolotam, hogy mozognék valamit és nagyon enyhén, ésszel kevesebbet is ennék.
De mit lehet ilyenkor mozogni (alakformálni is), hogy ne ártsak a tejcsimennyiségnek? A monoton dolgok nem jönnek be nálam (pl. a futást én annak érzem...), és egy kicsit bonyolitja talán a dolgokat, hogy császárral szültem.
Tudom, elvileg a szopi közben lehet fogyni spontán, de ez nálam valahogy már a nagyobbnál sem jött be, mert az itthonlét miatt elég kicsi a mozgásmennyiségem.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Úgy látom én tartom a frontot:

Beszti,
callanetics!
Nagyon-nagyon jó! Alakot formál, kíméli a gerincet, nem ugrálós, videókazettáról otthon is lehet csinálni! Próbáld ki, persze szépen lassan.Kép
Üdv:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Anita! Szerintem egy "möttynyi" gyümölcstõl nem kéne, hogy zöld legyen a kakija. Láza nincs? TAhogy írod tényleg úgy tûnik, hogy kevesebb a pisi. Lehet, hogy anátha miatt étvágytalanabb és ezért nem jelzi, hogy éhes lenne. Próbáljatok túl lenni ezen a náthán és hátha akkor javul a pelusok száma is. Ha belázasodna, vagy fáradékonyabb lenne, érdektelenebb, akkor vidd feltétlenül dokihoz!
A porszívózás nálunk úgy lett jobb, hogy utána gyorsan odaadok egy origami madarat, vagy feldobálom, amit nagyon szeret. Így könnyen megnyugszik. Próbáld egy kis vízzel vagy inkább anyatejjel a porszívózás elõtt 5 perccel oldani a nyákot az orrában.

Anita! Azért napi max. egy hígabb kávét megihatsz. Vigyázz mert a capuccino is ugyanannyi koffeint tartalmaz, mint a normál kávé. Én Maci kávét iszom. Kép

Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Áfonya, sûrû-e ebben a korban a 3 óránkénti kajaigény? Én már elmúltam 4 hónapos, de nem bírok ki kaja nélkül 3 órát...Kép Ráadásul egy kizárólag szopizó babáról van szó, akinek azért szüksége van némi folyadékra a közbeesõ idõben, ami nem más, mint az anyatej.
Mondtam már, hogy milyen klassz, hogy feltalálták az idõmérés eszközét? Különben egyesek nem tudnának mihez viszonyítani (mondjuk nemes egyszerûséggel a kisbaba igényeihez)!
Sûrû kakilás? Hát ami bement, annak ki is kell jönni... Áfonya, akár be is írhatnád a dokinõ nevét a másik topikba, mit gondolsz?
Általában mindenki úgy érzi, hogy estére kevesebb a teje és ez így is van. De ez normális.
Szerintem nyugodtan szoptasd tovább Rékát 2 mellbõl, ahogy eddig is, az jót tesz a tejtermelésnek, csk arra figyelj, hogy elég ideig legyen rajta az elsõ cicin. Bár így 4 hónapos kor körül már egyre rövidebb ideig szopiznak a babák, nagyobbak, erõsebbek, hamarabb végeznek+ egyéb dolgok jobban lekötik a figyelmüket.
Igen, a felolvasztott anyatej lehet más illatú, sõt ízû, nem is minden baba szereti.

A kólika tulajdonképpen az, amit most te tapasztalsz Gabinál. Ez a hasfájásszerû fájdalom, amikor vígasztalhatalanul sír, általában (de nem feltétlenül) a nap ugyanazon szakában, leggakrabban a délutáni, esti órákban. Pontos magyarázatot még nem tudnak rá, hogy vajon mitõl is van.
A hordozókendõ általában biztos siker. Egyszer készült egy felmérés, amelyben megállapították, hogy ha naponta 3 órával többet hordozod a babádat, akkor mintegy 45%-kal csökken a sírás mennyisége!
Még 1 érdekesség: DÁniában kiropraktorok (csontkovácsok) gyógyítják a kólikás babákat. Egy felmérés szerint 14 napon belül, 3 kezelés után, a z anyák 94%-a jelezte, hogy jobb lett, vagy teljesen megszûnt a kólika!

Beszti, Nátán pontosan azt csinálja, ami ilyenkor logikus. Nappal már többet van ébren, sokat nézelõdik, talán el is vonja a figyelmét minden zaj, minden érdekesség a szopiról és ezért éjjel hozza be a lemaradást. Szüksége van az éjszakai szopizásra! Nked ez nagyon fárasztó, persze, és nem is várható el, hogy este korán feküdj le te is, amikor végre a pároddal van idõtök egymással is foglalkozni. Ezen egyrészt úgy szoktak a családok segíteni, hogy kipróbálják a babával való együttalvást. Így a kis lurkóhoz nem kell felkelni, csak épphogy megébredni, aztán félálomban megy a szopizás, egy idõ után a legtöbb mama nem is emlékszik reggel, hogy hányszor szopiztak. De ha ez nem megoldható, vagy nem szeretnétek együtt aludni Nátánnal, akkor esetleg le lehetne tenni neki egy matracot a földre, az ágyad mellé és odabújsz hozzá, amikor megébred. Ha ott elalszol, akkor többet pihensz, ha nem, akkor szopi után visszamész a saját ágyadba.
Nappal is jó lenne megoldani a pihenést, nekem sokszor bevált, hogy amíg Gergõ baba aludt, én is szundikáltam, pl. úgy, hogy közben Andris finoman autózott a hátamon, fenekemen, lábamon. Ez a negyedóra-húsz perc sokszor pihentetõbb volt, mint máskor két óra alvás.

Szerintem, ne aggódj amiatt, hogy 120g-ot eszik Nátán vagy többet, netán kevesebbet. Szépen gyarapodik, fejlõdik, eleget pisil, kakil, mi kell még? Számok, mérleg és stresszelés semmiképpen...Kép

Anita, mennyi a pisis pelus most? Sötét színû, koncentrált a vizelet? Szúrós szagú? Milyen a kicsid közérzete, leszámítva a náthából adódó kellemetlenséget? Nem túl aluszékony, levert, apatikus? Kutacs nincs beesve? Bõrtónus?
Nem azóta zöld a kaki, mióta náthás a csöppség? Mert akkor egyszerûen csak hátrafolyik a váladék (írhatom, hogy takony?).

Lányok, a gyakori vagy nagy mennyiségû bukás nem baj addig, míg a baba jól gyarapszik. Vannak ilyen idõszakok. Sõt, vannak olyan bukós babák is, akik hónapokon keresztül, akár egyéves korig is mindent visszaadnak, olyan, mintha csepp tejcsi sem maradna bennük, ennek ellenére híznak, fejlõdnek.

Dzsilli, határozottan rá kell szólni, elvenni a cicit minden harapásnál, következetesen. Nem ígérem, hogy beválik, vannak kis csibészek, akik ennek ellenére jókat harapnak a cicibe. A következõk segíthetnek: csak addig szoptatod, míg effektív jön a tej, amikor lassul és már nem szopik a kicsid intenyíven, csak cumizgat, akkor gyorsan leveszed a melledrõl, mert olyankor jöhet a harapás. Ha már kezd harapni, akkor próbáld legyõzni azt a reflex mozdulatot, hogy elveszed a cicit, inkább told be jó mélyen a szájába, akkor nem tudja megharapni a bimbót. És vigyázz, ne kiálts fel, ha fáj, mert megijedhet annyira, hogy többé nem akar szopizni. Kitartás és együttérzésem!

Bringa, a koffein átmegy a tejbe,nagy mennyiségben elég sok galibát okoz. De ha csak módjával fogyasztasz kávét, teát, üdítõt, nem biztos, hogy megérzi a babád, bár ez egyéni érzékenységtõl is függ. Csokival is ez a helyzet, de (szerencsére) a csokiban jóval kevesebb theobromin van, mint amennyi koffein a kávéban.

Szolárium nem akadály.

Sziasztok
Iboly
iboly
 
 


Snoopy

KÖSZI A VÁLASZODAT IGAZAD VAN MÁR NAGYON RAFINÁLT A NÖ PRÓBÁKOZUNK MOST EGYMÁST "IDOMÍTJUK" REMÉLEM MINDEN RENDBE JÖN.

PUSSZ: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a segitséget. Második napja minden rendben van. Már csak a foga jön, azzal meg elbirok. Kép 200-at gyarapodott két hét alatt. Ennyit szokott. Úgyhogy nyugodtak vagyunk mindketten. Kép

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, mi is rendbejovunk lassan, koszonom a segitseget mindenkinek. Valoszinuleg /akarcsak mint Norcieknal/ a natha ment vegig Reka egesz szervezeten, es ahogy az mulik, ugy mulik ez a hanyas/bukas is. Legalabbis remelemKép

-Afonya
afonya
 
 


Zsunya! Nagy-nagy gratula! KépKép
Áfonya! Gyógyuljatok!!!KépKép

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Szaisztok!

A segítségeteket kérem.
Kislányom fél éves, kicsit több mint egy hete kezdtük meg a hozzátáplálást, almapürével. Tízóraira kapja, szopi után, ahogy kell. Azaz kellene, mert a drágám ebben az idõszakban (is) általában sztrájkol és nem hajlandó egy-két percnél tovább szopizni. Cici kiköp, megfeszíti magát és nyûglõdik.Én ekkor kínálom meg almával, ami szemmel láthatóan ízlik neki.Általában ilyenkor még visszateszem cicire, amit már elfogad legtöbbször, tehát a szopizás utáni etetés nekünk nem megy. Vagy nem baj hogy az, hogy szopi közbeni hozzátáplálás lesz a dologból?
Esetleg csináljam úgy, hogy két etetés között kapjon gyümit?
Szerintetek miért nyüglõdik ennyire szopizás közben?
Van olyan is, hogy elõször nem kell neki a cici, rá öt perc múlva meg mohón enni kezd.
Én igény szerint szoptatok, de félek így hamarosan már nem lesz rá igény.
Bocs a litániáért, remélem nem voltam túl zavaros.

Shane
Shane
 


szaisztok=sziasztokKép
Shane
 


Shane! Mit értesz azalatt, hogy ebben az idõben is sztrájkol? Máskor is? Miért?
Menta
menta
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?