Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ismét én!:) Tegnap bentről írtam,így az üdvözlő lapok lemaradtak,meg szolgáltatok pár képpel is a gyerkőcökről! :wink:

Tamás születésére:
Kép

A két szülinaposnak!
Kép
Kép

És akkor a képek!

Kép
Kép
Kép

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

GRATULÁLUNK MÓNI! ÉLJEN A "KIS" TAMÁS, SOK BOLDOGSÁGOT A CSALÁDNAK!

ZALÁN, ANITA, IMI, NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!

Lilla, Gabek, kicsit irigyellek titekel, olyan jó volt a vége! Kitartást a várakozáshoz, vigyázzatok magatokra!

Tündi, a mi dokink is elég jó a nehezebben sikeredő gyerkőcök terén, nem próbálod meg? Sokan köszönhetik neki a babájukat. Habár az én véleményem, hogy magától is összejön! Tessék sokat (nyugodtan) gyakorolni! :))

Mi megvagyunk. Elég sűrű az életünk kettejükkel, meg rengeteg változás is van itthon. Már várom az "unalmas, szürke" hétköznapokat. Pankát szeretném heti 2 délelőttre magánbölcsibe vinni a gyerektársaság miatt. Már meg is néztünk párat, de mivel itt is ugyanolyan 2 hetes beszoktatás van, januárra halasztottuk, mert addig mindenféle dolog felborítaná.
A lányok nagyon jól vannak, Zsófival az éjszakáink még döcögősek, sokszor hulla álmos vagyok. De tündériek. Igaz, az együtt játszás még abban merül ki, hogy Zsófi letámadja Pankát, elkapja a haját, harapja, ezért Panka sírva menekül előle. Amint elindul felé, Panka jajong, hogy anyaaaaa, nem bánt a Dzsófi!!!! Zsófi igen harapós, van mivel, 7 hónapos korára 6 foga volt! Pankának 9 hónaposan jött az első...
Most hirtelen ennyi, mennem kell.
Sáráék nem tudom mikor jönnek haza, tudja valaki?
Minitali, nagy tali felőlünk jöhet bármikor!
Dina, a Buy-Way-re, a játszóra nem szoktatok jönni? Mi minden DM-es vagy hasonló vásárlásnál útba ejtjük. Mindig gondolok rátok olyankor!
Mint ahogy Tündire az Ikea környékén! :)

Na tényleg megyek, mindenkinek puszi,

Cseragi és a lányok

Kép

Kép
cseragi
 
 


Sziasztok!

MÓNI! Gratuláluk! :)
Sok boldogságot kívánunk Nektek!

Iminek, Anitának, és Zalánnak is Nagyon Boldog Születésnapot Kívánunk!

Puszi Mindenkinek:
Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 

 
 

Sziasztok

Timi

Örülök,h tetszik a munka! :lol:
A képek jók,nagyon helyesek a gyerekek!

Köszönjük a köszöntéseket!

Sáráék 5 hétre menetek,ha jól emlékszem.Az már lassan letelik asszem!

Cseragi

Pankának BOLDOG SZÜLINAPOT!!!
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen mindenkinek a jókívánságokat, nagyon aranyosak vagytok!
Tegnap jöttünk haza a klinikáról, azóta próbáljuk rendszerezni az életünket, persze még nem sikerült. Próbálok képet feltenni Tamásról, remélem összejön.
A szülés a nagy várakozás után nagyon gyors és relatíve könnyű volt, ilyet kívánok mindenkinek! Gyakorlatilag 2 óra alatt lezajlott, ennyit töltöttem összesen a szülészeten (vajúdó+szülőszoba)! Erre legmerészebb álmaimban sem gondoltam, hogy ilyen könnyen megszülöm, ráadásul természetes úton, gátvédelemmel! (annak ellenére, hogy Sanyikánál varrtak rendesen).
Tamás a klinikán tündéri gyerek volt, 2. nap már volt egy kis tejem, azonnal szépen szopizott, aludt rendesen, nem sárgult be, szóval mintagyerek. Persze itthon már nem ilyen álomszerű a helyzet, de remélem nem lesz nagy gond. Igaz, a ma éjszakánk kemény volt, persze reggel óta meg alszik édesen...

Lilla, Gabek! Nagyon szurkolok nektek és türelmes várakozást kívánok addig is!

Most mennem kell, igyekszem jönni.
Puszi,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Cserági Pankájának és Edina Anitájának boldog szülinapot kívánok!

Kép
Kép
huncut
 
 


Kép Tamás 1 naposan

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem el, csak elég aktiv az életünk és nincs net ott, ahol éppen lakunk. Meg közben volt nyaralás, több is, persze. Szóval pár hónap, mig rendeződik az életünk, elkészül a házunk, stb.
Mos albérletben a VI. kerületben, 30 nm-en. Kicsit szűk, de legalább van fürdő, meg WC.
Móninak sok szeretettel gratulálok és virtuális puszi mindenkinek!

Alkalomadtán majd próbálok jelentkezni. Itt amúgy minden oké, Bálint egészséges és kópé. Még nem beszél, de mindent ért. Még mindig szopizik és úgy tűnik, hogy ez az egyetemig igy is marad.

Mindenkit üdvözlök, szülinaposokat különösen!
Nagyon hiányoztok!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok,

Huncut
Elkezdtem összeszedni, hogy mit is kell bevinni a kórházba. Múltkor én nem vittem se betétet, se pelust, se popsitörlőt, se popsikrémet de Lilla precíz listája alapján jól bevásároltam. :D De most már akkora a táskám, hogy inkább meg sem emelem,pedig nincs is benne még minden. :?
Kiskesztyűt Te vitted, vagy adták?

Szóval adnál naprakész infót, hogy mi az amit adnak, és mi az ami nincs?

Nagyon szép baba lett Tamás :)

Köszi,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!
Csak azért ugrottam be most is, hogy megnézzem, mi újság Móniékkal: sok boldogságot, sok tejcsit és jó egészséget kívánok nektek!

Anitának, Pankának, Iminek és Zalcsinak boldog szülinapot!

Mi megvagyunk, jól vagyunk, de szétszakadok a tennivalók között, remélem, lassan azért jobb lesz. Száguldok is tovább... :(

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok,

csak gyors bejelentkezés.
Jól vagyunk, már itthon kettesben Bálintivel, hazacuccoltunk anyukáméktól. Hát tegnap jól ki is fáradtam. Délelőtt elvittem bölcsibe, jól ottmaradt, nem sírt, de délben mikor mentem érte már pityergett. Ma már nem akart menni, zokogott. Aztán kint én is. :cry:
Ebéd után elhoztam, itthon aludt egyet, aztán fél 4-től fél 8-ig míg apa hazaért lent voltunk a játszótéren.
Hát nem mondom, baromira elfáradtam. Este iszonyatos fájásaim voltak, valószínűleg csak jóslók ,mert reggelre elmúlt.

Móni: nagyon-nagyon édes a kis Tamás!!! Még egyszer gratulálok!!!
Engem is érdekelne, hogy mi az, amit még esetleg vinni kell és nem szerepelt az én listámban?
Bár - Gabekhoz hasonlóan - már fel se bírom emelni a táskámat, úgy tele van. Mindegy, úgyis apa hozza majd.

Másik kérdés, hogy mit engednek bevinni az őrzőbe, vagy a szülőszobára? Mert gondolom az egész cuccot nem.
Tök tanácstalan vagyok, mert anno Bálintinél én ugye a pathológiáról cuccoltam át, és addig ott volt mindenem, míg le nem mehettem a gyerekágyra. De most ez hogy van?
Szüléshez vigyem amire szükség van, és másnap apa hozza be a többi cuccomat, ha felkerülök a gyerekágyra? HELP!

Joe: Tessék többet írni! Magatokról is! Hogy vagy?

Timi, Vanda, Cserági, Tücsi: Jó, hogy Ti is bejelentkeztetek.
Timi gyerekek édesek, és milyen nagyok már!
Ági, jó Rólatok is hallani. Hát biztos nem egyszerű két gyerkőccel az elején, én is kicsit félek tőle. A bölcsihez sok sikert! Biztos jót fog tenni a kishölgynek, csak az eleje nehéz, míg beszokik.
Pankának boldog szülinapot!
Vanda, sok sikert a költözéshez, hogy mielőbb sikerüljön.

Szép napot mindenkinek!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Gabek! Hát az tény, hogy "ellátmány" téren rosszabb a helyzet, mint két éve. Pelenkát nem adnak egy darabot sem, még a fürdetéshez is neked kell vinni a gyerekkel együtt. Két ajándékcsomagot kaptunk, abban volt 4-5 db, azon kívül kb. 8-10 darabot használtunk el. Textilpelenkát adtak az első napon kettőt és nem cserélték ki a 4 nap alatt, bármilyen koszos is volt. Betétet már a szülőszobán nekem kellett keresnem a táskában, éjszakára adtak négyet (éjjel szültem), de utána egy darabot sem.
Én úgy csináltam, hogy mindenből csak minimálisat készítettem be és utána apával hozattam be (úgyis jött minden reggel és este). Pl. váltás törölközőt, ásványvizet. Köldökápoláshoz adtak mindent, mármint gézlapot, alkoholt, hintőport, de popsitörlőkendőt nem. Az ajándékcsomagban lévő nekünk kevés volt. Popsikenőcs van az ajándékcsomagban.
A kiskesztyűt apa hozta be másnap reggel, de azt hiszem azt adnak ha kérsz.
A többi kb. ugyanaz mint két éve. Nagyon sokan vannak, teltház volt a múlt héten, még a 2. emeletre is kerültek frissen szült anyukák. Az egyágyas szoba szerencse kérdése, hogy van-e épp, én a 2. napon tudtam felmenni és azt mondom, hogy nagyon megérte az árát, mert tudtam pihenni, úgy szellőztetni, ahogy nekem tetszett (nagyon meleg volt a gyerekágyon), bejöhetett apa és Sanyika is, stb.
Ja, igen. A kaja sem változott semmit, én az otthonról hozotton és a büfékaján éltem.

Ha van kérdésed, nyugodtan írj!

Móni
huncut
 
 


Lilla!
Egyszerre írtunk! Mi az összes csomagot vittük a szülőszobába, ami egy utazótáskából állt (és a köldökvéres csomagból), simán beengedték. Apa vitte fel szülés után a folyosóajtóig, onnan a szülésznő cipelte be a szobába.
A kórházi listád tökéletes, igaz én apának egy váltás pólót vittem csak, semmi mást.
Ami viszont nekem nagyon bevált mindkét szülésnél, az egy rongyzsebkendő, amit bevizeztünk és azzal törölgettem magam (arcomat, nyakamat, kezemet) szülés közben, higgyétek el, csodát tett!!!
Ami még esetleg hiányzik a listáról, de gondolom nem felejtettétek el, az a boríték...

Biztos nehéz a beszoktatás, újra szoktatás, de utána mennyire fogja élvezni a bölcsit Bálint!
A többi kezdő bölcsis anyukának is sok kitartást kívánok hozzá!

Lilla! Óvatosan a játszóterezéssel, ilyenkor már minden nagyon fárasztó, próbálj meg pihengetni! Hogy áll a vérnyomásod?

Gabek, Lilla! Nagyon szorítok nektek, hogy könnyű szülésetek legyen!

Bocsi, hogy most a többieknek nem írok, igyekszem mindent pótolni.

Sziasztok,
Móni
huncut
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan, de majd jövök az igért képekkel.

Köszönjük a köszöntéseket.

Iminek és Pankának Boldog Születésnapot kívánunk!

Móni: nagyon gyönyörű kis-nagyfiú Tamás!

Edina és Anita

Kép
educi
 
 


Sziasztok lányok!
Emlékeztek még rám?????
Úgy telt el a nyár, hogy semmi időm nem volt rátok a 3 izgága gyerekem mellett, no meg sokat nem voltunk itthon.
De újra van ovi, Gézu meg kezdi a bölcsit.
Még nem olvastalak vissza titeket, így tudatlan vagyok.
Huncutot láttam - nagyon-nagyon sok boldogságot kívánunk nektek. Tamáska gyönyörűűűűű!
Gabek, Lilló! Sokat gondoltam ám rátok, remélem, minden ok.
Most elkezdek takarítani, mert holnap jönnek a bölcsibő terepszemlére és mi egész augusztusban nem voltunk itthon, így a lakásban megdöbbentő dolgok gyűltek össze.
Most már leszek megint!
Puszi, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Haho!

mi is elokerultunk! :D

Moninak nagy-nagy gratula Tamashoz, sok boldogsagot kivanok!
Sanyika mit szol a kistesohoz? gondolom meg nem fogja fel, h mi a helyzet!

Tundi, drukkolok, hogy hamar legyen kistesoja Iminek. Remelem minden rendben lesz a bolcsivel!

Gabek, Lilla, csak nezek, mindjart szultok, hihetetlen hogy repul az ido!!!
NAGY drukk!!

Boga, igen, nalunk a streptococcusszal volt gond. Pozitiv voltam (amirol nem tudtam, mert Vincusnal meg nem csinaltak ilyen szurest a klinikan) es Piroka elkapta.

Rolunk roviden: Vince mostanaban szinte minden ejszaka bepisil :( Nem ertem, hogy miert, elvoltunk Fr-ban 3 hetig, sosem pisilt be es egyik naprol a masikra szinte minden ejszaka. Jart mar igy valaki???
Kicsit tanacstalan vagyok. Anyukam mondta, h mi is csinaltunk ilyet, amikor picik voltunk. Azert kivancsi lennek ennek okara.
Azt hittem itthon talan elmulik, de nem. Igaz, csak 3 napja ertunk haza.
A sracom amugy egyre ugyesebb es onalobb csak ne lenne ilyen kemeny feje.... :roll:

Piroka szuper edes 3 fogu kiscsaj, ul, most kezd negykezlab kozlekedni. Allandoan vigyorog, sokat gugyog. A "rendes" eves meg nem az erossegunk, de remelem ez valtozni fog most, h itthon vagyunk, tobb idom lesz ezzel foglalkozni ( :oops: ).
A banant utalja, a krumplit is, de a tok nala is nyero, ugy lattam.
Minden fog kibujasa elott 5 (!!!!) hetig nagyon csunya a puncija, semmi nem segit rajta, csak az aloe vera egy kicsit. A 4. fog mar latszik, de nagyon sajnalom szegenyt, remelem elmulik ez, mert meg 16 fog van hatra....... :roll:

Na lepek, iszonyu kupleraj van itt (megint :lol: )

pusz mindenkinek!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Moni
Grautlalok a szep szuleshez, nagyon ugyi vagy :)

Muzsu, Tucsi, Vanda, Sara
De jo ujra hallani rolatok!

Sara
Milyen volt kint? Hihetetlen h Piro is mar 8 honapos!!!! :shock:

Lanyok!
A norverem 27-re van kiirava, es meg nem szult!! :roll:
Igaz, fia lesz, es allitolag ok raerosebbek, de holnap mar a befektetesrol beszel a dokija...
Drukkoljatok, h ne kelljen meginditani a szulest... :?

Mi is tok jol, Luzji nagyon ugyi, vegre rendesen elindult, es beindult a foggyartas is, ez utobbi nem konnyiti meg az eletunket...
Elment a portugal familia, jo ures lett a haz... ket het utan...

Lillo, Gabek
Hajra a finisben!!! :wink:

Vanda
Nalatok kisteso projekt? Dumaljunk, mert mar en is fontolgatom...

Kép
boga
 
 


OHHHH, de figyelmetlen vagyok!

Timi
Szuper, h ujra bejelentkeztel te is!
Edesek a gyerekek :)

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Most akkor két perccel több időm van. :)

Móni, de jó, hogy szép szülésed volt, Tamás meg hatalmas és gyönyörű, sima, nem nyúzott baba. Hogy telnek az éjszakák és mit szól Sanyi a kistesóhoz, ha bírsz, mesélj!

Lilla, tényleg vigyázz magadra! Meglátod, Bálint hamar vissza fog szokni.

Nálunk az ovi indult újra (ki tudja meddig, megint szüneteltetjük, ha kitör valami járvány). Brú most nagyon élvezi, alig várja, hogy mehessen, a délelőtti pár nyugis órát élvezzük Mirával, egyrészt halad a házimunka (na jó, azt utálja a csajszi), meg kicsit kettesben lehetünk. Délután meg igyekszünk Brúra koncentrálni picit.

Boga, szerintem ne félj a kétgyerekes élettől, eleinte nálunk semmi másról nem szólt a létezés, mint a túlélésről, persze, de aztán beállt minden, szépen lassan. Ugyanúgy, ahogy egy gyerekkel át kellett alakítani teljesen az életet, meg kell csinálni a másodiknál is, de legalábbis nekem sokkal könnyebben ment. Már tudtam, tudom egy csomó mindenről, hogy mire számíthatok.

Most például ismét átrendeztük a lenti részt, hogy Mirának is legyen saját játszósarka, viszont a járóka még bent van, úgyhogy iszonyú a zsúfoltság, de nem izgulok már emiatt sem, tudom, hogy egy-két hónap és az is kikerül (Mira nagyon kis sportos a kis súlya miatt, alig több 7,5 kilónál :( próbál kimászni, túl jól megy neki).

Mirának továbbra is két foga van, döbbenet, közben meg mindenáron darabos kaját akar enni, egyre nagyobb küzdelem és kreativitás kell ahhoz, hogy valami főzelékféle is lecsússzon, ami már csak azért is fontos lenne, mert két foggal azért elég korlátozottak a lehetőségek. :)

Ma például úgy volt hajlandó enni, hogy Brú jött (kicsit féltékenyen) kérincsélni az ő kajájából. Addig nem akarta enni, de mikor látta, hogy Brú falja, akkor elkezdett raplizni minden kanálnál, amit B. kapott és tátogott, hogy ő is. Hihi, jól kijátszották egymást, én meg nevető harmadikként meg tudtam etetni végre őket.

Mondtam már, hogy Brú egy hónap alatt másfél centit nőtt? Most viszont szerencsére a zabálós korszaka jött el és végre, végre, végre, nem akarom elkiabálni, de hajlandó megkóstolni (újra) a zöldségeket, eszik paprikát, őszibarackot, málnát, szedret, kukoricát.

Persze sok sikítozás, hiszti van, ha Mira megpróbálja elcsaklizni valami játékát, amivel játszik, vagy ha csak egy méternél közelebb kerül, aztán meg Mira méltatlankodik, mikor Brú merő szeretetből gyepálja (olyan drágák olyankor is, szabályos csóklopási akciók vannak, hehe) - de nagyon szeretik egymást, Mira teljesen transzba esik, mikor Brú hazaér, visong, kapálózik, repül a kezemből Brú nyakába, fekvés előtt még egy hatalmas kergetőzést, birkózást rendeznek. Mira rengeteg dolgot eltanul Brútól (az egy dolog, hogy profin kisautózik és legalább olyan lelkesen figyeli a felszálló repülőt, mint ő, de múltkor a mentőautóval nem berreget, hanem nénózott, hja kérem, nem babázás lesz itt asszem :) ), persze a hülyézést is.

Szóval, én csak ajánlani tudom a két gyereket, ha valakinek nincs valami nagy akadály, akkor mindenképp érdemes.

Sára, nem lehet, hogy az utazás körüli hercehurca viseli meg kicsit Vincét? A másik, amiről már olvastam, hogy valami húgyúti fertőzés okozhat ilyet. (Szerencsére ilyen tapasztalatunk nincs, egyik sem.)

Lányok, az a rendkívüli helyzet van, hogy pénteken Brú talán még oviban (és nem betegen itthon), sőt ebéd utánra is el tudom passzolni, Mira is egészséges, jó időt is mondanak... egy pesti tali péntek délelőtt? Ikea környékén? Tudom, hogy nagyon későn szólok, de valaki esetleg? Lehetne mail-t kérni a jelentkezőktől, nem tudom, lesz-e időm benézni a fórumra.

Most már mennem kell, bocsi, hogy nem jutott idő mindenkire, de puszilok mindenkit!
Tücsi
T.
20150827140659
 
 


Tucsi
Koszi batoritast :wink:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Holnap költözünk. (utálok pakolni)
De ettől függetlenül mi benne vagyunk egy taliban. Van egy pár játszótér itt a környéken!!!

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, emlékeztek-e még rám, nem csodálkoznék, ha némi gondolkodási időre volna szükségetek!
:) :)

Csakúgy, mint Muzsuék, mi is egész nyáron távol voltunk - Balatonon-, ott pedig nincs net.
Éppen ezért nem nagyon vagyok képben, mert két hónapot visszaolvasni nem igazán tudok.

Azért azt nem felejtettem le, hogy Gabek és Lilla már nagyon nagy pocakkal várják a szülést! Sokat gondolok rátok, úgy láttam a hsz-ekből, hogy minden oké veletek! Csak így tovább!


Joe! Neked is gratulálok a kicsikéhez, növeszd a pocakod rendesen! :)


És persze: nagy szeretettel gratulálok Huncutéknak Tamáshoz, tényleg gyönyörű kisfiú!
Hihetetlen, hogy ennyire semmit nem adnak a gyermekágyon!
Három éve még nem lehetett panaszom az ellátásra, adtak mindent, kivéve popsitörlőt.


A szülinapos kicsiket mi is üdvözöljük, isten éltesse mindannyiukat!


Sára!
Akkor ti is megjöttetek a nagy utazásból! Szerintem is lehet, hogy Vincét az utazás kavarta meg!
Piroska már ilyen nagy! :shock:
Hogy tetszik Gödön? Megismertétek már a többi anyukát?
Gyerekek hogy érzik ott magukat?

Manó!
Sok sikert a munkakezdéshez és a költözéshez!


Timi!
Örülök, hogy jól érzed magad a munkahelyeden és már egész jól beilleszkedtél!
A gyerekek nagyon helyesek!


Rólunk: Boti augusztus elején betöltötte a három éves kort - teljesen úgy érezzük, mintha nagykorú lenne! :)

Ennek megfelelően beírattuk oviba, amit ma kezdtünk el!

Egyelőre csak délelőtt fog járni, fél kilenctől 11-ig, mert két hétig még nem kértünk neki ebédet. Azért visszük be őt mégis - tulajdonképpen beszoktatni - mert az első két hetet az az óvónéni viszi délelőtt, aki fontosabb nekünk.

A mai nap nagyon jól érezte magát, mindent felfedezett, ami csak lehet és szépen viselkedett. Remélem, így is marad.

Én most a jövőmön gondolkodom, mert ugye lejárt a GYES, és nem mentem vissza dolgozni a régi helyemre. Most a felmondási időmet töltöm, de ez nem tart örökké, úgyhogy elkezdek körülnézni, hol tudnám hasznosítani a rendezvényszervezési tapasztalataimat.
Ha valakinek pont rám lenne szüksége, itt vagyok, ragyogok tettre készen.

Most dugulok, hagyok helyet másnak is!

Szép napot!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok

Muzsu
Esküszöm múlt héten jutottál eszembe!
csak aztán elfelejtettem kérdezni a lányokat,h mi van veled,mert nagy volt a rohanás a suli miatt!

Sára
Örülök,h újra itt!!! :lol:
Amikor a barátnőmék jönnek haza (Ők Amerika és Magyarország között ingáznak),akkor náluk is öszzezavarodnak a gyerekek.Főleg a két kisebb!Hol így-hol úgy!Náluk is volt már bepisilős is meg hiszti is.

Huncut
Nagyon szép baba tamás!Gratulálok!!!

Boga
Kitesó project??? :lol:
Jó a kétgyereks lét!Annál már csak a 3 gyerekes jobb! :wink: :lol:

Én hulla vagyok most !
Valami bujkál bennem,3 napja fáj a fejem!
Ráadásul ugye most,h suli van túrázok egész nap!Délelőtt vásárlás,séta é találtam egy jó játszóteret!utána főzés aztán indulás a suliba a nagyokért!
vissza kell szoknom ebbe a tempóba :roll:
Vendég
 


sziasztok!

Noveremet szombaton befektetik... :(
Allitolag a teste semmi jelet nem mutatja, h a kozeljovoben szulne... Pedig 27-re volt kiirva :cry:

Kép
boga
 
 


1 kerdes: van vkinek tapasztalata inditott szulesrol?

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Boga! Én is ugyanígy jártam! Be akartak fektetni, de szerencsére annyira megijedtem ettől (illetve a dokim megvizsgált, amivel szerintem rásegített), hogy még aznap délután elkezdtem fájogatni és este meg is született Tamás!
Ha jól tudom, az indított szülés annyit tesz, hogy előző este kap egy injekciót, aznap reggel pedig egy zselét a hüvelybe, amiben oxitocin van (meg még biztos egy s más) és ezután várják, hogy hogyan reagál rá a kismama. A többi ezen múlik...

Móni
huncut
 
 


Moni
Koszi gyors valaszt! Hogy vagytok? Milyen a ketgyermekes elet??

Mennyivel hordtad tul Tamast?

De jo, h neked ilyen jol vegzodott! Remelem, a noverem is igy jar! Ma vizsgalta a dokija...

Kép
boga
 
 


Sziasztok

Boga
Nálam szintén volt olyan h be akartak fektetni!
Alexnél jan 17-re voltam kiírva és aznap kellett volna befeküdnöm,de megijedt és elindult magától!

Aztán Zalánnál szintén tudtam,h aug 28-án kell befeküdnöm,de ő elindult aug 14.-én! :lol:

Egy ismerősömnek itt a klinikán indították burokrepesztéssel!
Vendég
 


Sziasztok!

Boga, drukkolok, hogy bekenhagyjak a noveredet es magatol induljon meg a szules! Vincenel burkot repesztettek, haaat, hm :? . Gyorsnak gyors volt a szules, de most, h van viszonyitasi alapom inkabb a hosszura szavaznek, nekem lightosabb volt. De ez csak az en tapasztalatom, ez teljesen egyeni!
Inditasnal ugy tudom elobb zsele aztan oxitocin infuzio. Ezt Timitol kellene megkerdezni igazabol.......
Ertesits, ha barmi van!

LILLA???? Sokat gondolok rad mostanaban nagyon drukkolok neked is. Annyira kivancsi vagyok, hogy fiu lesz-e vagy lany :)
Van egy tippem, majd leirom jo volt-e :wink:

Alziza, latom nem unatkozol :mrgreen:

Bepisiles: nekem az a fura, h kint 3 hetig no baleset es egyik naprol a masikra minden alvasnal van (altalaban delutan is). Hetfon beszelek a dokinkkal.

Zsu, jo, hogy ujra itt vagy!

Kinga, koszi kerdesed, a gyerkocok jol erzik itt magukat! Ismerosok nincsenek meg olyan sokan, de jarni fogunk mindenfele foglalkozasra, remelem majd alakul!
Munka nalad? Boti?

Moni, mi ujsag veletek????

DINA?

Cseragi, tali? Szilvi? Vagy mar dolgozol?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Egyenlőre van segítségem, így még tudok internetezni :)
Anyu elvitte Sanyikát a játszótérre (most építettek egyet a szomszéd utcában, kb. 20 éve nem volt játszó a környéken, úh nagy az öröm), Tamás pedig mellettem nézeget, szóval nyugi van.
Egy hét után azt mondom, hogy segítséggel nagyon jól megy a kétgyerekes élet, segítség nélkül... hát, azt hiszem lesznek kemény pillanatok...
Sanyika imádja a kistesót, hihetetlen, hogy 2,5 évesen mennyi minden felfog és megért. Puszilgatja, szeretgeti, tegnap adott neki egy kombájnt, hogy ne unatkozzon... :)
Tamás egyenlőre arany gyerek, éjszaka csak enni kel fel, napközben is tündéri, csak este van egy kis nyafi. A tejcsi is elég neki, szóval minden oké. Egy aggodalmam van, hogy egy kicsit sárga, de remélem az is elmúlik és nem lesz belőle gond. Kétnaponta nézi a védőnő, hétfőn jön a gyerekorvos.

Boga! Én első verzió szerint 18-ra voltam kiírva, azt módosította a dokim 24-re és 27-én kellett volna befeküdnöm, de szerencsére előtte este megszületett! Remélem a tesód is hasonlóan jár. :)

Lilla, Gabek! Nagyon eltűntetek! Tessék sűrűbben jelentkezni, mert sokat gondolunk rátok!!!

Bölcsisek! Hogy telt az első hét???

Sziasztok,
Móni
huncut
 
 


Sziasztok!

Koszi mindenkinek a hsz tesom ugyeben, meg en is nagyon drukkolok, de hat a helyzet az, h holnap reggel 8-kor jelenese van a korhazban. Jo lenne, h ejjel tortenne vmi...

Ma este megissza a bába-koktélt, mint utolso rahatast, aztan jon, aminek jönnie kell...

Kismamák, én is kiváncsi vagyok am ratok! Mizu?

Mennem kell, Luji hiv, meg jovok

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Huncut
Nagyon köszi a részletes kórházi felszereltség ill. nem felszereltségi beszámolót. Találtam óriás betétet, ezzel már tényleg jó nagy lett a táskám, ugyanis már a nagyrészét bepakoltam, és úgy tűnik más már nem is fér bele.

Boga
Nekem az egyik barátnőm karácsony körülre talán 26-ra volt kiírva, és csak jan 8-án indították meg a szülést, ami burokrepesztés lett, majd végül császár. De ez a Jánosban volt. Gondolom ott az ünnepek sem "hajtották" annyira a dokit.

Hát nekem ez a meleg nem tett valami jót, mert badagadt a lábam, már ismét a Shrekéhez hasonlít, csak éppen nem zöld. :wink: Már a papucs nyoma is meglátszik rajta, mi lesz velem ha rossz idő lesz, milyen cipőt fogok hordani :roll:
Hétfőn megyek először CTG-re :)
Még hogy mivel azt nem tudom, mert a szomszéd összetörte a kocsimat, úgy hogy letört a visszapillantó tükröm és behorpadt a vezető oldali ajtó is. Szóval kicsit nehéz lenne vezetni tükör nélkül, de valahogy csak el kell jutnom a város másik végére, és metrózni nem nagyon szeretnék :oops:

Lilló
Te múltkor 10-ét említettél, az még áll??? Mert az már nagyon hamar itt van!!!!

Jó, hogy az eltűntek előkerültek :-)

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok,

Újra itt, itt van anyukám, jut egy kis időm netezni is.

Timi,
Klasszak a képek a gyerkőkről. A vattacukrot meg is irigyeltem kicsit Zsoltikától. 8) Tényleg, ő meg majd jövőre már suliba, vagy ha kell vissza lehet tartani egy évet, hogy az oviban fejlesszék?

Cserági,
Mennyibe kerülnek felétek a magánbölik? Itt elég zúzós, bár még így is olcsóbb, mint naponta egy babysitter. Mindenesetre heti 1-2 délelőtt mi is meg fogjuk próbálni októbertől, de itt van bérlet rendszer is. Remélemnem kell 2 hétig szoktatni...

Joe,
Találtál végül dokit? Vagy keverlek vkivel és em te akartál váltani. :oops: (akkor bocsi)
És mi van veletek? Mesélj. Botinak már említettétek? Mikorra vagy kiírva és hogy viseled?

Vanda,
Ti készültetek ezek szerint összeköltözni a sógorodékkal? Kicsit megkoptak az emlékeim (vagy a memóriám :roll: ).

Huncut,
Szuper, hogy ilyen gyors szülésed volt. Anno Blanka is itthonra sárgult be és sehogy sem lehetett felkelteni, hogy egyen, így aztán elég lassan nyerte vissza a születési súlyát, de csak felnőtt ő is. :)
Az első pár hónap még biztos nem lesz könnyű, de hamar belejöttök majd. :wink:

Muzsu,
Csak nem valami munka is összejött már? Vagy egyelőre a társaság és a munkakeresés kedvéért írattad be bölcsibe? Jó, hogy Gödöllőn legalább van. De hamarosan talán Bián is lesz, ha már város lett.

Sara,
Üdv újra itthon. Gondolom most fogtok csak igazán belerázódni a gödi hétköznapokba. :)

Boga,
Hogy bírtátok 2 hétig a rokonságot? És Lujzi?
Hány foga van már a lányzónak? (Blankának most jönnek az utolsó rágói)
Tesóddal mi lett? Megszült?

Tündi,
Ti merre költöztök? Sikerült nagyobb lakásra váltani? Kijut akkor az újdonságokból most bőven: munka, Iminek bölcsi. Majd írj, hogy tetszik.

Kinga,
Milyen jellegű rendezvényszervezés érdekelne? 2 ismerősöm van ilyen területen, az egyik a vár Hiltonban managerféle, a másik egy rendezvényszervező cégnél tulajdonos. Ha jó lehet vmelyik, beszéljünk.

Dina,
Nálatok hogy telst az első tanítási-bölcsis hét? És legfőképp: HOGY VAGY?

Gabek,
Reméljük vénasszonyok nyara lesz és kihúzod ezt a pár hetet papucsban, vagy a kistesó is korábban kikíváncsiskodik. :) Vannak már nevek?

Na indul az esti sétatúra.
Pocakosoknak és projektben levőknek hajrá, hajrá!!!

prücs

prucsok
 
 


Jó estét!

Prücsök!

Köszönöm szépen! Küldtem privit!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Prucs
Nagyon jot tett a 2 het rokonsag, mert ilyenkor Lujzi jo sok portugal beszedet hall, nekem meg jol esik, h megtelik a haz, es gyakran ra tudom bizni Lujzit vkire, es igy arrebb tudok tenni 1-2 dolgot anelkul, h Lujzikam 3 masikat szetpakolna :D

A latin pezsgest meg abszolut atveszi a lany, sztem tobb benne a portugal ver, mint a magyar :lol:

Tesomat szombaton befektettek, de nagyon ugy fest, h elszamoltak az idopontot, szerencsere meg nem inditottak meg a szulest, keddig beken hagyjak, aztan meglatjuk... A tegnapi uh 38-39. hetre tette a terhesseget :shock: Az eredmenyei nagyon jok, igy meg varnak...

Gabek
Tedd fel a labad minel tobbet, es kitartast!
Jol emlekszem, h Berregovel is vizesedtel?

Dina
Hogy vagytok???
Milyen a porgos hetkoznap?
Gyertek vonatozni barmikor, voltunk rokonokkal, es Lujzi imadta! Mehetunk akar 7vegen is :wink:

Lilla?

Szilvi?

Vanda?

Timi?

Mano
Koltozes?

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Köszi az érdeklődést, még egyben, de már nem sokáig.
Szerintem tegnap "elfolyt" a nyákdugóm. Volt két nagyobb nyákos elég érdekes folyásom, azt mondta a védőnő, hogy van, hogy ilyen formában távozik. (Timi?) A pocakom iszonyatosan lecsúszott, görcsölgetek (szerintem jóslók) és két napja rajtam van a fészekrakó ösztön. Fanatikusan takarítok egész nap. :wink:
Holnap meg csütörtökön megyek ctg-re, pénteken randi a dokimmal reggel.

Gabek: Igen, volt olyanról szó, hogy 10.-e környékén esetleg egy programozott császár, a méretek meg a heg miatt, de múlt hét pénteken beszéltünk a dokimmal, és most kicsit más a felállás. Úgy néz ki, hogy mégse lesz programozott császár. Így ha az Égiek úgy akarják, akkor 10.-én még egyben leszek.
Vizesedést sajnálom :( iszonyat szar, tudom, én Bálintivel a 35. héttől már alig bírtam cipőt húzni. Ezúttal elkerült (kip-kop), néha kicsit a kezem, de a lábam tökéletes.
Próbálj sokat pihenni felpolcolt lábbal, meg inni-inni, hogy sokat pisilj.

De jó, hogy a nyár végével mindenki előkerült :) - majdnem mindenki.

Sára: fiú lesz :) én így érzem. De nincs fiú nevünk, így totális pánikban vagyok, majd a szülőszobán kiötöljük, ha addig nem száll meg bennünket az isteni szikra.

Boga: Indítás, kicsit kézzel tágítják a méhszájat, aztán később burokrepesztés. Majd jön a az oxitocin infúzió. Esetleg szoktak felrakni méhszáj puhítót, valami zselé formájában.

Muzsu :tessék írni sokat magatokról!!!

Huncut: bölcsi első hete felemás volt, végére egész jól belejött. Ma reggel már szívesen ment.

Nekem a héten nagy segítségem van, itt van az anyósom. Így tudok készülgetni, eljárni ctg-re, szülői értekezletre, takarítgatni mielőtt bevonulok.

Puszi Mindenkinek
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok lányok!
Úgy látszik, vissza tudom állítani majd a régi rendet, hogy ebéd után egy kis netezés belefér.
Megbolondulok a bölcsis szoktatástól, Gézut már első nap ott lehetett volna hagyni egész napra, de nem engedik. Minden nap egy dologgal léphetünk, első nap 1 órát játszhatott és nekem is ott kellett lennem. Másnap 2 órát, harmadik nap el kellett mennem 1 órára, negyedik nap 2 órára. De még nem tízórizhatott ott. Nyilván fontos sok gyereknél a szoktatás, csak azt nem értem, ha látják, hogy a gyerek maradni szeretne, jól érzi ott magát, akkor miért nem maradhat???? Ma ott ebédelhetett, természetesen mindent megevett, kért repetát is. Azért hívjuk Vasgyúrónak, mivel ő az, aki kérdezés nélkül felfal mindent, bárhol. Holnap megpróbálhatjuk a délutáni alvást, de a reggelit még nem. Na, majd csak túljutunk ezen a pár héten!!
Amúgy még nincs munka, bár három helyre pályáztam, de nem sikerült. Ma tárgyaltam egy bolttal, megpróbálja árulni a hímzéseimet, festéseimet.
Azért ment Gézu bölcsibe, mert annyira szívszorítóan sírt naponta 2x, mikor ő nem maradhatott az oviban. Nem érti, hogy ő miért nem játszhat az ovisokkal. És csoda történt, mert felvették a bölcsibe. Persze, azt mondtam, hogy októbertől dolgozom!! Amúgy itt is kevés a hely, de szerintem Gézu elbűvölte a bölcsis vezetőt, mert beszólt neki, hogy hozott ő is rajzot, és ide fog járni, meg ilyeneket mondott, ja és puszit is adott.

Boga!
Nekem is úgy volt Pannival, hogy egy hét túlhordás után befektetett volna hétfőn a doki, erre hétfőn reggel szültem. Megérzik azt a lurkók!!!! Sok drukk tesódnak! Én biztos lemaradtam, de nem tudom, hogy kid portugál.

Huncut!
Majd belejössz a kétgyerekes létbe!!!! Nem ördöngős dolog!!! Menni fog! Tamáska gyönyörű, persze irigy vagyok!

Pocakosok!
Hogy vészeltétek át a tegnapi borzalmas időjárást???? Nekem úgy fájt a mellkasom, azt hittem megfulladok a melegtől. Éjjel ért ide az eső, de ma is tök fülledt a levegő. Vigyázzatok magatokra!

Dina!
Hogy megy a tanítás????

Megyek, befejezem Gézu bölcsis zsákját. Eddig a nyomorult szoktatás miatt nem volt rá szükség. Maci lett a jele, de annyira nem erőltettem meg magam, mert fél év múlva ovis lesz, majd az ovis zsákot cifrázom.

Szép délutánt!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Lillókám!
Közben láttam, hogy írtál!
Most jöttem rá, hogy nem sokára jön a baba!!!! Én valamiért decemberre gondoltam, de jól emlékszem, hogy te születtél karácsonykor???
Nagyon-nagyon izgulok miattatok! Gabek! Rád is céloztam ezzel!
MOst tényleg megyek, holnap mesélek a nyarunkról, meg a rosszacska gyerekeimről!
Puszi

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok

Lillo
Izgi nagyon :) Hajra!
Remelem, tesom kezzel tagitast elkeruli...

Muzsu
Szia :) Tok jo, h Gezu ilyen ugyi :)
A ferjem portugal, es Luzji...felig :wink:

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk ám mi is!
Boti kb 2 hete beszüntette a délutáni alvást, így elég húzós napjaink vannak. A délutánok nyűgösek, hisztisek, de aludni nem akar/nem tud.
Hétvégén megjártuk az ügyeletet, vasárnap reggel úgy ébredt, hogy a bal szeme gyerekökölnyire duzzadt nem látszott ki a szeme. Nagyon ilyesztő látvány volt. 2 órás várakozás után sorra kerültünk, hősiesen tűrte a vizsgálatot és kiderült hogy allegriás. Valószínüleg a parlagfű pollenjét dörzsölte be a szemébe és attól gyulladt így be. A másik szemén is látta a doki az allergiás tüneteket, csak az nem volt beduzzadva. Most ha helyrejön, bejelentkezünk valami allergiavizsgálatra, én szeretném tudni pontosan hogy mi válthatta ezt ki nála. Doki csak tippelt.

Esetleg valaki volt már allergiavizsgálaton amit merne ajánlani?

1 hónapja meg tiszta csalánkiütés lett az egész kis teste, Apukája megfürdette Palmolive tusfürdővel, (mert nem tetszik neki a babafürdető illata) Szóval szegénykém tök érzékeny mindenre.
Hála Istennek ételallergia még nem jött elő.

Pocaklakóm jól van, a kezdeti hányingerem a 12. héttől elmúlt, szóval mostmár nagyon élvezem. Esténként határozottan érzek mocorgásokat és olyan jó! Boti nagyon szereti a Kistesót, mindig jön puszilgatni a hasamat, meg fújkodja és mondja hogy játszik vele.
A kis kezével mutatja , hogy ekkora volt, most ekkora, és mekkora lesz mikor megszületik. Hétvégén a dédik próbálták beetetni, hogy a gólya hozza a kisbabát, de Boti felvilágosította Őket. :)
Csak fogták a fejüket, azt is tudja hol bújik ki. (....ezt sem tőlem)

Lilló!
Nagyon drukkolunk, gondolunk Rátok!

Gabek!
Neked is!

Prücsök!
Börzsönyi dokit választottam végül, eddig nagyon meg vagyok elégedve. Márc. 8-ra vagyok kiírva.

Mennem kell,

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok,

De jó, hogy egyre többen előkerülnek :lol:

Tegnap voltam először CTG-n :) és képzeljétek tök kedves csaj van most ott, talán túl kedves is :D persze a régihez képest könnyű :?
Lilla és a jövő héten szerdán megyek, de az utána lévő héten egyeztethetünk, hogy együtt feküdjünk, no ha addig nem szülsz meg :)
Ja és a bejelentkező rész is fel van újítva, már nem a büfében kell sorban állni, hanem egyel arébb, és van 3 ablak is, tehát pörögnek a dolgok.

Ezt csak azért írom, hogy kedvet csináljak Bogának és a többieknek a tesó projecthez :wink:

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Joe
Szia! Orulok, h minden rendben pocaklakoval, meg h varja ot Boti :)

Gabek
Koszi kedvcsinalast :wink:
Figyi, te hogy hogy nem a Margitba jarsz? Jo messze van neked a klinika, nem? Nekem annnnnyira tetszett a margitos terhesgondozas! Ha tehetnem, visszamennek oda masodik terhessegemmel... Nagyon alapos es megnyugtato volt minden, es eleg flottul is mentek a dolgok.

Kepzeljetek, a noverem meg mindig egyben :roll:
Tegnap kapott egy kis oxitocint, h megnezzek a baba szivvereset, szerencsere minden rendben. Ennek hatasara rendszeres kontrakcioi lettek, es este ugy festett, h szules lesz ejjel, de a dokija megvizsgalta, es a mehszaj egyaltalan nem reagal a kontrakciokra... :x
Aztan ma reggel is szep rendszeresek az osszehuzodasok, es a dereka is elkezdett feszulni... De mar semmit nem merek mondani...
27-re volt kiirva, de meg ha el is szamoltak, mostanaban mindenkepp a 40. hetnel van...
Kuldtok nehany drukkot, mert en mar alig birom oket gyartani :o

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Most én jövök a jó hírrel:
Ma 11.55-kor megszületett Lilláék kislánya, Égi Mirtill Abigél 3880 grammal és 58 centivel!!!

Gratulálunk, jó egészséget, sok boldogságot és sok tejcsit kívánunk nekik!

Móni
huncut
 
 


Sziasztok!

HURRÁ!!
Lilla!
Sok boldogságot, rengeteg tejcsit és jó egészséget kívánunk Nektek!
Szép nagy baba lett.

Hogy a fenébe nőnek meg ilyen nagyra a babák?
Engem tök frusztrál, hogy lehet ekkora baby-t megszülni?
Bár Móni Neked is simán ment........

Tényleg Móni, hogy tellnek napjaitok?
Nagyon fáradt vagy? Sanyika féltékeny?
Jó lehet újra babázni.

Móni, Lilla, Gabek!
Ti szedtetek, Gabek szedsz terhesvitamint?
Lehet összefüggés közte?
Vagy a második mindig nagyobb?

Boga!
Neked is mennek ezerrel a drukkok kistesó ügyben és a nővérednek is!!! Szegénynek már tök elege lehet. DRUKK hogy mielőbb megszülessen a kis Unokahugi/öcsi-d! :)

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Ezt a jó hírt! Gratulálok Lilláéknak a lánykához, tényleg szép nagy baba lett!

Joe!

Szegény druszánk, jobbulást neki!
Jó hallani, hogy jól vagytok és Boti is várja a kistesót.
Vicces lehetett, ahogy két és fél éves őfelsége kinyilatkoztatja a babaszületésről szükséges tudnivalókat! :D

Szép napot!

Kinga
kgk
 
 


ELJEN! :D

NAGY-NAGY gratula Lillaeknak, Isten hozta Mirtill Abigelt! Sok boldogsagot es sok tejcsit kivanunk!
Azta, de jo hir! :D

Tudtam, hogy kislany lesz :mrgreen:

Moni, nem tudsz tobbet? Csaszar lett vegul vagy nem?
Koszi, hogy kozze tetted!

Juhéj! :D

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Lilla
ELJEEEEEEN!!!! NAGY GRATULA NEKTEK!!!!!!
Jo egeszseget, es sok tejcsit kivanunk mi is!!!

Meselj, ha hazaertetek :D

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Micsoda örömhír!!! :D :D :D
Nagy gratula az Égi családnak! De jó, hogy kislány! (Én valamiért vegyes páros rajongó vagyok. 8) ) Jó egészséget és sok-sok tejcit a lányoknak!

prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Lilla: szívből gratulálunk Nektek kislányotok születéséhez! (én is éreztem, hogy lány lesz :lol: ) Kívánunk jó egészséget, sok tejcsit Nektek!

Most csak gyors leszek, mert hajnali 5kor kelek, meló ezerrel.... Így sajna Sára nem tudok már napközben talizni Veletek, de ha egyszer lesz hétvégén, vagy itt lesz minitali, szívesen elmegyünk. Ágiékkal is nagyon jó volt a nyáron, örülök, hogy Őket megismerhettem, de kiváncsi lennék rátok is már!

Mindenkinek nagyon szép napokat, igyekszem írni!

Puszi: Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok,

Én is azért néztem be kora délután, hogy közöljem a jó hírt, de Huncut megelőzött.

Lilla
Gratulálunk mi is a kiscsajszihoz, no meg a nagyobb családhoz!!!

Saara
Császárral szült, de pontos részleteket nem tudok. De ma volt CTG-n, hátha ott láttak meg valamit.

Joe
Én csak magam részére voltam allergiavizsgálaton a Jánosban. Ott az volt, hogy az alkaromra csöpögtettek ezt meg azt, utána ezt kicsit belekapirgálták a bőrömbe, majd várni kellett egy kis ideig. De nem fáj, szerintem gyerekeknél is ez a módszer lehet, bár nem tudom biztosan.

Én szedek terhesvitamint, Elevitet. De nem gondolom, hogy ez lenne a baba méretének az oka, mert Gergő pl. csak 2990 grammal született, és nála sokkal rendesebben szedtem, mint most. Ha gondolod szívesen adok neked, ugyanis a jövő héten kezdek meg egy új dobozt, amit már megvettem és tuti maradni fog belőle.
Azt gondolom, hogy ez attól függ, hogy mikor szülsz, hogy az egyes hetekben ill. trimeszterekben mennyi bio gyümölcsöt/zöldséget eszel. Most azt gondolom, hogy van egy csomó friss idény gyümi, sok gyümölcsöt eszem, ezért nem kell annyi vitamin. Persze lehet, hogy nem így van :oops:

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: